banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

علل بروز بیماری بواسیر یا هموروئید در زنان

علت بروز هموروئید یا بواسیر در زنان

با وجود اینکه هموروئید یک بیماری مشترک با علایم و نشانه‌های مشابه در زنان و مردان است اما زنان را چهار برابر بیشتر از مردان مبتلا می‌کند. احتمال آسیب‌پذیری زنان به دلیل در معرض قرار گرفتن عوامل مستعدکننده بیماری بواسیر بیشتر و در نتیجه روند درمان هموروئید یا بواسیر آنان نیز دشوارتر خواهد بود. بیشترین عللی که در بروز اختلال هموروئید در زندگی یک زن نقش دارند شامل:

 • نشستن طولانی‌مدت: قرار گرفتن طولانی مدت در یک وضعیت به خصوص حالت نشسته در زنان به سبب شغلی که دارند عضلات کف لگن را همیشه تحت یک فشار مداوم قرار می‌دهد.
 • یبوست یا اسهال مکرر: تغییرات هورمونی ایجاد شده طی سیکل ماهانه زنان، آن‌ها را در معرض مشکلات گوارشی از جمله تجربه اسهال یا یبوست برای حداقل چند روز ابتدایی عادت ماهانه می‌کند.
 • بلند کردن اجسام سنگین: توانایی و قدرت بدنی زنان به صورت طبیعی کمتر از مردان است. جابه‌جایی اجسام سنگین عضلات کف لگن زنان را زودتر از مردان تضعیف می‌کند.
 • بارداری و زایمان: زنان به دلیل بزرگ شدن شکم در بارداری و تغییرات هورمونی ناشی از آن بیشتر مستعد ابتلا به بواسیر یا هموروئید هستند. عضلات کف لگن زنان به دلیل بارداری و زایمان تضعیف خواهد شد و همین ضعف عضلانی زمینه را برای ابتلا به بواسیر یا هموروئید فرآهم می‌کند. از طرفی بارداری فرد را مستعد ابتلا به یبوست‌های مزمن خواهد کرد.
 • استفاده مکرر از غذاهای شور یا تند: مواد غذایی پرنمک و فلفل با تأثیر بر فشارخون داخل عروقی فرد را مستعد بیماری بواسیر یا هموروئید می‌کند.
 • کم‌تحرکی: زندگی شهرنشینی در زنان از جمله خانه‌دار باعث کاهش میزان فعالیت جسمی روزانه آنان شده است که نه تنها منجر به افزایش وزن و مشکلات بعدی آن با ایجاد فشار بر عضلات کف لگن خواهد شد، بلکه سرعت فعالیت دستگاه گوارش فرد را نیز کند و یبوست فرد را تشدید می‌کند.

متأسفانه، عدم آگاهی زنان از استعداد خود برای ابتلا به بیماری بواسیر یا هموروئید و علل ایجاد کننده آن باعث شده تا زنان جامعه بیشتر دچار این بیماری شده و از آن رنج ببرند. درحالی‌که زنان می‌توانند با توجه به شیوه‌ی صحیح زندگی، قرار دادن ورزش در برنامه‌های شخصی روزانه و اصلاح الگوهای رفتاری غلط که از پیشینیان بر جای مانده است، سلامت جسمی خود را تضمین و از ابتلا به بواسیر یا هموروئید در امان بمانند.
زنان حتی در دوران بارداری نیز می‌توانند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند و نباید از اقدامات پیشگیرانه در این دوران زندگی غافل شوند. زنان با غلبه بر ترس از ابتلا به بواسیر یا هموروئید و مقابله با ناامیدی از درمان آن می‌توانند قدرت خود را اثبات کنند.

Save

پرسش و پاسخ
 • ستاراه گفت:

  سلام من از بچه گی یبوست دارم ب عد از زایمان دچار خارش هر ا ز گا هی خون ریزی ولی الان چند سالی گذ شته خون ریزی ندارم ولی گیپ شدن مقعد با آث یبوست خیلی مزمن کرده لطفت راه نمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   کنترل یبوست نیاز به همکاری شخصی شما دارد باید تغییراتی در شیوه زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید تا این یبوست کنترل شده و بیماری مقعدی نیز بعد از معاینه بالینی تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرند باید رژیم غذایی خود را از مواد غذایی پر فیبر میوه آلو گلابی انجیر خوشک روغن زیتون سرشار نموده مایعات فراوان مصرف کنید دفع مدفوع خود را را به تأخیر نیندازید و مدفوع خود را برای مدت طولانی نگه ندارید پیاده روی کرده و ورزش منظم داشته باشید.

 • مریم گفت:

  سلام ببخشید من چند سالی هست که بعضی اوقات مشکل یبوست دارم بعد از دفع یه قسمتی از بیرون مقعدم زخم میشه وخون میاد نمیدونم چیکار کنم سوزش وخارش هم ندارم فقط وقتی زخم بشه خون میاد خیلی میترسم به نظر شما به پزشک مراجعه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به درمان و کنترل بیماری یبوست در طولانی مدت در شما باعث شده تا دچار بیماری مقعدی احتمالی شقاق شده باشید لازم است برای بررسی و تشخیص قطعی آن حضوری مراجعه کنید اگر در مدت طولانی دچار بیماری شده باشید احتمالا بیماری مزمن شده دیگر به درمان‌های دارویی پاسخ مناسب نخواهد داد و نیاز به درمان‌های غیردارویی چون بوتاکس یا جراحی خواهد داشت البته این جراحی با کمک روشهای نوین لیزری های تحت بی حسی موضعی قابل انجام بده نیازی به مراقبت استراحت طولانی مدت و یا بستری شدن در بیمارستان ندارد و می توانید از روز بعد از عمل زندگی عادی خود را آغاز کنید اما اگر می خواهید برای همیشه از این بیماری رها شوید باید تغییراتی در سبک زندگی برای غذایی خود ایجاد کرده و مراقب باشید دچار یبوست نشوید یعنی باید رژیم غذایی خود را از مواد غذایی پر فیبر میوه سبزیجات آلو گلابی انجیر خشک روغن زیتون انتخاب کرده به محض نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید از نگه داشتن مدفوع بپرهیزید پیاده روی و ورزش منظم داشته باشید.

 • رضا گفت:

  حدودا سی ساله پای چپ ندارم، وبه همین علت استفاده از سرویسهای بهداشتی معمولی برای دشوار است و ده سالی است که دچار بیماری بواسیر شده ام و حدودا دوتکه به اندازه لوبیا از روده خارج شده و گاه به گاه بر اثر فشار خون شدیدی خارج میشود لطفا راهنمایی فرمائید سپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   وقتی بیماری مقعدی هموروئید پیشرفت کرده فعال باشد به درمانهای دارویی پاسخ موثر نداده و دارای زائده دائمی باشد دیگر لازم است تا فرد تحت عمل جراحی قرار بگیرد البته این جراحی با کمک روش های لیزری دیگر مانند جراحی های گسترده سنتی با کمک تیغ جراحی نبوده و سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی و در جایی خارج از بیمارستان یعنی محیط کلینیک قابل انجام بود نیازی به بستری شدن دارد فرد ندارد و فرد می‌تواند در همان روز جراحی طی یک الی دو ساعت مرخص شده و به خانه بازگشته و زندگی عادی خود را آغاز کرده نیازی به مراقبت یا استراحت طولانی مدت نداشته باشد.

 • ریحانه گفت:

  با سلام
  من الان چند روزی هست یه گوشت اضافی که همرنگ پوستم هست از مقعدم بیرون زده . امروز با هر بیرون روز به شدت احساس درد و سوزش داشتم و بعد موقع راه رفتن و نشستن اون رو حس میکردم. سیو سه سال دارم و سال گذشته زایمان کردم . سابقه بیماری خاصی ندارم.البته باه همراه دستشویی مقدار کم خون هم میومد که تیره بود رتگش. یبوست معمولا دارم و گاهی اوقات مدفوع به سختی خارج میشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید به نظر می رسد میرسد به سبب دفع مدفوع سخت و زورکی و ابتلا به یبوست در طولانی مدت دچار بیماری مقعدی هموروئید شده باشید به هر حال بدون معاینه نمی توان نظر قطعی داد و راهکار درمانی توصیه نمود پیشنهاد می‌شود هرچه زودتر قبل از بروز علایم آزاردهنده دیگر که میتواند زندگی روزمره شما را نیز در مواردی مختل کننده مراجعه حضوری نمایید تا تحت درمان مناسب قرار بگیرید در صورتی که بیماری در مراحل اولیه ایجاد خود باشد شانس نتیجه گرفتن از درمان دارویی را خواهید داشت در غیر اینصورت بیماری نیاز به درمان‌های دیگر چون جراحی خواهد داشت.

 • سارا گفت:

  سلام ده روز از عمل هیموریدم میگذره یبوست شدید گرفتم جای همورید نگاه کردم باز میترسم احتمال اینکه جای بخیهای جزبی باز شد هست باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله باید مراقب باشید و با مصرف مواد غذایی ملین دفع روان داشته باشید تا به ناحیه عمل فشار وارد نشود. میزان مایعات مصرفی مواد غذایی پروفیبر آلو انجیر گلابی و روغن زیتون همراه غذا را افزایش داده و از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و هنگام دفع زور و فشار وارد نکنید.

 • مع گفت:

  سلام ببخشید من ۳ماه زایمون کردم بعد از ۳ماه هنوز اسهال و تهوع دارم میشه دلیلشو بدونم چه دارویی باید مصرف کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون بررسی و معاینه بالینی و انجام آزمایشات لازم نمی‌توان نوعی بیماری گوارشی شما را تشخیص داد برای بررسی وضعیت هر چه زودتر مراجعه حضوری نمایید.

 • منصور گفت:

  سلام آیادرد پا ازبواسیر هم ایجاد می شود؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر ارتباط ندارد.

 • Mi گفت:

  قرص های که برای درمان همورویید مصرف میشه میتونه در قاعدگی اختلال ایجاد کنه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر ارتباطی ندارد برای بررسی اختلال قاعدگی خود با پرشک زنان مراجعه نمایید.

 • می گفت:

  سلام.حدود یکسال ونیم پیش دچار شکستگی دست وآسیب شدید مچ شدم وبدنبال آن جراحی بسته انجام شد و حدود دوماه دست از بالا تا سر انگشتان گچ گرفته.وپس از باز شدن دست استفاده از مکمل کلسیم به مدت ۶ ماه وبدنبال آن دچار یبوست شدید شدم ودو بار برای همین به پزشک مراجعه کردم که پزشک ملین تجویز کردند که اوایل خوب بود . دچار بواسیر شدم دکتر پودر پیدرولاکس تجویز کردن بهتر شدم اما الان پس از طی دوره ای که بهتر بودم مجدد علایم بروز کرده راهنمایی میفرمایید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   مصرف دارو در مرحله‌ی ابتدایی ابتلا به یبوست و همچنین طولانی مدت پیشنهاد نمیشود، زیرا این داروها وابستگی در فرد ایجاد کرده و در بلند مدت با تنبل نمودن روده و ایجاد اختلال در عملکرد طبیعی دستگاه گوارش سبب بدتر شدن این بیماری خواهند شد. بیماری یبوست به راحتی با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی، رژیم غذایی و الگوی رفتاری کنترل خواهد شد. ابتدا مایعات مصرفی روزانه خود را به بیش از هشت لیوان آب روزانه افزایش دهید، سپس مواد غذایی پر فیبر، میوه و سبزیجات و سبوس را به مواد غذایی مصرفی روزانه بیافزایید، ورزش کنید و به صورت منظم فعالیت بدنی و تحرک داشته باشید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و حین اجابت مزاج زور و فشار بیش از حد اعمال نکنید. نشستن در وان آب گرم به تحریک عمل دفع کمک می‌کند. برای بررسی وضعیت هموروئید و نوع درمان لازم باید حضوری مراجعه شود.

 • sara گفت:

  سلام من دچار هموروئید شدم،ولی خانواده جدی نمیگیرند،من یه زائده کوچیک لبه مقعدم ایجاد شده،و هنگام دفع خونریزی دارم،خودم می تونم کاری کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر اگر زائده ایجاد شده باشد قابل درمان با درمان دارویی و یا درمان خانگی نخواهد بود و تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی است که البته با کمک روش امروزی لیزری این امکان وجود دارد که بیماری شما بدون عارضه و درد و خونریزی به شکل سرپایی و تحت بیحسی موضعی درمان شده و در مدت بسیار کوتاهی نسبت به روشهای جراحی سنتی درمان شوید. حتی با کمک این روش قادر خواهید بود تا از روز بعد از عمل کار و فعالیت روتین روزانه خود را به تنهایی و بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهید.

 • سمیه گفت:

  آیابواسیرجزجراحی درمان دیگری دارد؟

  • clinic گفت:

   با سلام در مراحل اولیه ایجاد با درمان دارویی و یا روشهایی چون کش پلاستیکی قابل درمان است. بستگی به شدت آن دارد.

 • ناشناس گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما. من حدود پنج ساله که داری همورویید نوع ۲ یا ۳ هستم شرم حضور باعث شده که جهت درمان نزد پزشک نروم. الان حدود یک ساله که از پماد رکتول و همورکس استفاده می کنم. سوالم اینه که اولا استفاده مداوم از داروهای مذکور عوارض دارد یا نه? ثانیاً ایا استفاده طولانی مدت میتونه باعث بهبود عارضه شود? ممنون میشم که جوابم را بدید. ضمناً مرد هستم با سن ۴۶ سال.

  • clinic گفت:

   با سلام خیر درمان دارویی برای مشکل شما کافی نبوده و لازم است تا برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه نمایید، مشکل شما با درمان لیزری بدون درد و خونریزی و به صورت سرپایی قابل انجام است. لازم است تا حضوری مراجعه نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و برای پزشک معاینه و درمان آن امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وحود ندارد.

 • علی نژاد گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  اینجانب دو سال است که مبتلا به بیماری بواسیر(
  بواسیر خارجی درجه دو) هستم خونریزی ندارد فقط با درد و سوزش زیاد همراه هست که فقط به هنگام اجابت مزاج مشاهده میشود چندین بار به پزشکان متعدد جهت درمان مراجعه کردم متاسفانه هیچ گونه تغییری در بیماری اینجانب انجام نشده حتی دو بار تحت عمل جراحی هموریید قرار گرفتم که بعد از مدت کوتاهی ظرف مدت یک هفته بواسیر عود کرده.
  ضمن تشکر از جنابعالی اینجانب را راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان به موقع و مجدد این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سمیه خ گفت:

  دلیل باد کردن شکم بعد از عمل بواسیر چیست؟ ایا طبیعیست یا نه؟ چه کاری باید کرد…

  • clinic گفت:

   با سلام اگر منظورتان نفخ و عدم دفع باید از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید و مواد غذایی پر فیبر و مایعات مصرف کنید تا دفع و تخلیه روده داشته باشید.

 • م.د گفت:

  باسلام من ازاوایل ماه رمضان دچاریبوست شدم واین روندحدودایک ماه طول کشیدبه مرور تعداددفعات اجابت مزاج به هفته ای یک یادوباررسید همراه بادرد وخونریزی که ای خونریزی بخاطر فشار زیاد اتفاق می افتد الانم چندمدتی است که نشستن روی صندلی برایم دشوار شده البته گاهی این طوری میشم روی صندلی.درضمن هنگام شستن محل خا رش هم دارم لطفاراهنمایی کنید چکارکنم وچه غذایی بخورم

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش و یا سختی در عمل دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • سحر گفت:

  سلام ,من ده سال پیش به بیماری بواسیر مبتلا شدم ,خونریزی ندارم فقط سوزش زیاد دارم ,طولانی شدن این بیماری مشکل خاص دیگری به وجود نمیاره ,ممنون از راهنماییتون

  • clinic گفت:

   با سلام عدم درمان به موقع بیماری هموروئید در شما باعث تشدید آسیب بافتی ناحیه و بروز علایم آزار دهنده دیگر در آینده خواهد شد به صورتی که با پیشرفت مرحله بیماری، روند درمان سخت طولانی و تهاجمی و حتی نیازمند جراحی خواهد شد، پس بهتر است زودتر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • زهره گفت:

  عمل هموروئید کردم اما بعد از سه ماه که موقع اجابت خونریزی دارم علت و ابتدای اجابت کمی یبوستی بعد خوب میشه لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به یبوست منجر به عود بیماری شده برای بررسی وضعیت هموروئید باید حضوری مراجعه نموده و معاینه شوید. کنترل یبوست می‌تواند به بهبودی شما کمک کند. پس با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره در جهت کنترل یبوست بکوشید. مایعات مصرفی روزانه خود را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر و آلو و گلابی و انجیر خشک مصرف کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم داشته باشید و ترجیحاً هر روز نیم ساعت پیاده روی کنید. مصرف بی رویه داروهای ملین میتواند باعث تنبلی روده و اختلال در عملکرد روده و بدتر شدن وضعیت شود.

 • الیاسی گفت:

  آیا مصرف سیر تاثیری بر روی بواسیر دارد؟
  متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام بله سیر خاصیت ضد التهابی و شفا بخش در بسیاری از بیماریها دارد ولی در درمان بیماری هموروئید به تنهایی کافی نبوده و لازم است تا حضوری مراجعه کنید بسته به شدت بیماری خود تحت درمان مناسب دارویی یا جراحی قرار بگیرید.

 • ملودی گفت:

  با سلام، بعد از چهار روز یبوست و زخم،بعد از نزدیکی واژینال در wc متوجه خونریزی از عقب میشم همراه با درد پهلوی چپ، که منجر به همورویید میشه!بعد از شش ماه الان هروقت که دچار التهاب میشم از پهلوی چپم تا کف پام درد میگیره طوری که حتی خوابیدن به طرف چپ هم دردناک هست!
  آیا این حالتی که من دچار همورویید شدم خطر ساز هست؟
  آیا درد پهلو و درد تا کف پا و درد باسن چپ بین هموروییدی ها طبیعیه؟
  با تشکر فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام درد پهلو و پاها ممکن است دلیل دیگری چون مشکلات کلیه یا عفونت ادراری و حتی اختلالات مربوط به عروق سیاتیکی یا کمر درد داشته باشد که باید توسط متخصصین مربوطه بررسی و معاینه و درمان شود. اما مشکل هموروئید شما که با خونریزی همراه است حتماً باید بررسی شود تا از منشأ خونریزی و ارتباط آن با بیماری بواسیر مطمئن شد، زیرا خونریزی مقعدی نشانه بیماری‌های دیگر چون بیماری‌های گوارشی یا صعب‌العلاج مانند سرطان نیز هست و حتماً باید جدی گرفته شود و پیگیری گردد. از طرفی عدم توجه به درمان یبوست و عدم سعیرو تلاش در کنترل و بهبودی آن منجر شده تا دچار یک بیماری مقعدی و احتمالاً بیماری هموروئید شوید و حالا عدم درمان به موقع بیماری هموروئید باعث پیشرفت آسیب بافتی ناحیه و بروز علایم آزار دهنده و ناراحت کننده دیگر خواهد شد که جبران و درمان آنها نیازمند صرف وقت و هزینه بیشتر و حتی نیاز به جراحی است. بنابراین پیش از دیر شدن درمان و از دست رفتن زمان طلایی نتیجه بخشی درمان دارویی مراجعه نمایید تا پس از تشخیص قطعی بیماری، درمان لازم تجویز گردد. برای پایداری درمان و جلوگیری از عود بیماری نیز باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید تا دچار یبوست شدید و مزمن نشوید. برای مثال ورزش کنید و تحرک بدنی داشته باشید، مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزی و غلات سبوس دار مصرف کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به احساس دفع مدفوع خود سریع پاسخ دهید و مایعات فراوان بیش از ۸ لیوان روزانه بنوشید.

 • نوبر گفت:

  با سلام من زني ٥٠ ساله هستم. يك سال هستش كه يبوست شديد دارم و تقريبا هر شب از شياف ركتول يا آنتي هموروئيد استفاده ميكنم آيا ممكنه سرطان باشه ؟ و بايد به پزشك مراجعه كنم لطفا كمك كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام از مصرف خودسرانه دارو جداً بپرهیزید، زیرا با این کار سلامت خود را با استفاده نادرست از داروها به خطر انداخته و دچار مقاومت و یا حساسیت دارویی خواهید شد، سعی کنید با تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی بیماری خود را کنترل کنید. مصرف مایعات را به بیش از هشت لیوان روزانه برسانید، از مواد غذایی پر فیبر و سرشار از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید. پیاده روی کنید و تحرک داشته باشید. از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به احساس دفع مدفوع خود سریع پاسخ دهید. اگر بهبودی حاصل نشد برای بررسی بیشتر و درمان لازم مراجعه نمایید. بعید است سرطان خود را فقط با یبوست نشان دهد.

 • شریفی گفت:

  سلام آقای دکتر من تقریبا ۱۵ ماهه سزارین شدم بواسیر گرفتم یبوست هم هستم مدفوعوم همراه باخون خواهش میکنم کمکم کنید خیلی اذیت میشم

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز، عدم توجه به درمان و پیگیری بیماری یبوست در شما باعث ایجاد یک عارضه مقعدی و به احتمال فراوان هموروئید در شما شده است که اگر به درمان هر دوی مشکلات خود توجه نکنید، با عوارض دیگری و علایم آزار دهنده بیشتری رو به رو خواهید شد که روند درمانی شما را کمی مشکل خواهد کرد. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص و درمان مشکل مقعدی خود مراجعه کنید و در کنار آن با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود بیماری یبوست را کنترل نمایید. پیاده‌روی و ورزش منظم را در برنامه روزانه خود قرار دهید. مصرف مایعات را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش دهید. از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خود خودداری کنید و به احساس دفع مدفوع پاسخ سریع دهید و خود را بلافاصله به دستشویی برسانید. مواد غذایی پر فیبر و میوه و سبزی روزانه میل کنید.

 • خوشرو گفت:

  مصرف پماد رکتول در هفته اول بارداری مضر است یا خیر نشستن تو اب ولرم ایا ضرر دارد یا نه چکار باید بکنیم که مشکلی پیش نیایید

  • clinic گفت:

   با سلام در هفته اول بارداری طبق قانون همه یا هیچ اگر دارو به جنین آسیب برساند مانع لانه گزینی و ادامه بارداری خواهد شد. بنابراین نگران نباشید. بهتر است در سع ماه اول بارداری هیچ دارویی مصرف نشود ولی در موارد خاص و نیاز ضروری این پماد نیز تجویز خواهد شد، نشستن در وان آب گرم به شرط تمیز بودن آن اشکالی ندارد. بهتر است برای تشخیص نوع بیماری و درمان لازم مراجعه کنید.

 • حسینی گفت:

  والده اینجانب مبتلا به بواسیر شدید هستن،تو تبریز هم بیشتر دکترا گفتن تنها را عمله! از شدت دردقادر به زندگی عادی نیستن و سریعٲ نیاز به عمل دارن،لطفا ه وقت ویزیت در اسرع وقت صادر بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام برای تعیین وقت ویزیت و جراحی می‌توانید از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

 • رویا گفت:

  باسلام و خسته نباشی.من الان مدته چند سال دچار بواسیری شدم و بیرون زدگی هستش ولی هیچ دردی ندارم فقط زمانی که پریود میشم اذیت میشم و تا حالا هم به هیچ دکتری مراجعه نکردم بخاطر دلایلی و چون راهم دور هست ممکنه کمکم کنید ک درمانش چیه ممنون میشم.

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی در دوران بارداری باعث تشدید علایم بیماری هموروئید خواهد شد، بهتر است بیش از این درمان خود را به تأخیر نیندازید و برای بازگشت سلامت خود و درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. به تأخیر انداختن روند درمانی باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و همچنین سخت شدن روند درمان خواهد شد. بیماری‌های مقعدی معمولاً به سبب سبک زندگی غلط و عادات رفتاری نادرست مانند زور زدن هنگام دفع مدفوع، ابتلا به یبوست، ورزش نادرست، بلند کردن اجسام سنگین و نشستن طولانی مدت و حتی روابط جنسی مقعدی خشن ایجاد می‌شود. در کنار درمان عامل به وجود آورنده بیماری نیز باید مشخص شود تا درمان لازم تجویز گردد.

 • راحله گفت:

  سلام آقای دکتر . من حدود دو سال و بعد از یک بحران عاطفی کم کم احساس درد در هنگام دفع پیدا کردم . البته از آن زمان شغلم همراه با استرس و نشستن طولانی مدت همراه بوده است . من خیلی مطالعه و تحقیق کردم پزشک متخصص گوارش هم پس از انجام کولونوسکوپی تشخیص همورئید داد و یک سری توصیه شیاف آنتی همورویید و قرص سی لاکس . اما من نمیخوام بصورت مداوم از آنها استفاده کنم . سراغ جایگزین های گیاهی رفتم و گفتند علت آن کثیفی خونتان میباشد و به من جوشانده عناب و زرشک کوهی را توصیه کردند . از آن موقع من خونریزی بعد از دفع ندارم ولی فقط درد آن قطع نشده . تا جایی که گاهی باز هم شیاف آنتی همورئید استفاده میکنم . لازم به ذکر است برای از نرم شدن مدفوع آب زیاد میخورم . توجه کافی به برنامه غذایی خود دارم . به فیبرها و میوه جات و سبزی جات توجه دارم . و استرس رو زا خودم دور کردم . ولی با وجود اینکه تقریبا هر روز اجابت مزاج دارم ، مدفوع سفت و پس از آن درد مرا اذیت میکند . آیا باید تا آخر عمر این درد را بپذیرم ؟ لطفا مرا راهنمایی بفرمایید . با تشکر فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام درمان گیاهی صد در صد بیماری را بهبود نبخشیده و فقط باعث کاهش برخی علایم برای مدت محدود خواهد شد، بهتر است به درمان دارویی خود ادامه داده و قبل از تکمیل درمان آن را رها نکنید. اگر درمان دارویی علایم آزار دهنده شما را کنترل نکرد، نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان خواهید شد. به رژیم غذایی و سبک زندگی خود ادامه داده و ورزش منظم داشته باشید و برای درمان اساسی خود مراجعه نمایید.

 • ملایی گفت:

  تقریبا ۵سال همورویید دارم ۲ماه ۲زایمان کردم در این مدت مدام از تنگی مقعد اذیتم در صورتی که اصلا یبوست ندارم لطفا کمکم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام ضمن عرض تبریک قدم نو رسیده، مادر عزیز باید مورد معاینه دقیق بالینی و حتی کولونوسکوپی قرار بگیرید تا میزان پیشرفت بیماری هموروئید و شدت آسیب بافتی ناحیه مشخص و در صورت نیاز درمان جراحی برای رفع این تنگی توصیه شود. بهتر است پیش از وخیم شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و سخت شدن مراحل درمان برای بازگشت سلامت خود مراجعه نمایید.

 • مهر انگیز گفت:

  بعد از زايمان دوم كه فشار زيادي را تحمل نمودم وقتي دير به دستشويي ميروم ويا مدفويم سفت ميشود ويا موقعي زمان طولاني درماشين روي صندلي هستم وبه مسافرت ميرويم درد زيادي را در كمر حس ميكنم كمرم بيش از اندازه درد ميكند وقتي كمي استراحت ودستشويي ميروم درد كمرم كمتر ميشود بطور كامل دردم برطرف نميشود ولي كم ميشودلطفا راهنمايي ام نماييد

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز، برای بررسی مشکلی که در ناحیه کمرتان ایجاد شده باید به متخصص ارتوپد مراجعه کنید.

 • محمد گفت:

  درناحيه مقعدي سوزش دارم كلنوسكوپي شدم در روده مشكل خاص نيست ولي به علي داشتن بواسير در اطراف مقعد ازسوي داخل درد دارم.از شياف استفاده ميكنم افاقه نداشته
  از پماد هيدر استفاده مي كنم مثل اينكه روده زده بيرون احساس مي كنم

  • clinic گفت:

   با سلام ناحیه مقعد باید مورد بررسی دقیقتری قرار بگیرد تا علت درد و بیرون زدگی مشخص و درمان لازم تجویز گردد، نگران نباشید اگر مشکل شما هموروئید پیشرفته باشد که به درمان دارویی پاسخ مثبت نمیدهد می‌توانید با جراجی به روش لیزری از درد موجود رها شده و سلامت خود را بدون نیاز به بستری شدن در ببمارستان و تحمل عوارض جراحی با روش سنتی بازیابید، بهتر است به درمان دارویی بسنده نکرده و برای درمان اساسی مراجعه کنید.

 • پروین گفت:

  با دیدن و خواندن مقاله شما خیلی از عوارض بیماری هموروئید را دارم .میخواستم ۱ بار ویزیت شوم. در ۲ هفته گذشته ۲ بار خونریزی بعد از اجابت مزاج داشتم.

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی به تنهایی می‌تواند علاوه بر بیماری‌های مقعدی نشانه یک بیماری عفونی، ویروسی، گوارشی و حتی بیماری‌های صعب‌العلاج مانند سرطان نیز باشد، بنابراین باید آن را جدی گرفته و هر چه سریع‌تر برای رد علل احتمالی دیگر مراجعه کنید تا با تشخیص صحیح بیماری، درمان لازم تجویز شود. برای تعیین نوبت ویزیت نیز می‌توانید از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

 • امیر گفت:

  با سلام
  نزدیک به ۳ ماه که توده هموروییدی به اندازه عدس از مقعدم بیرون زده و ناحیه بسیار درد ناک هست
  نزد پزشک معاینه شده ام و دارو هم مصرف کرده ام (شیاف- انتی بیوتیک- تزریق عظلانی)
  که متاسفانه درد همیشه هست و اگر لاکتولوز را مصرف نکنم درد شدیدتر میشود و منجر به خونریزی میشود
  ایا میشود برای لیزر کردن راهنمایی بکنید
  از سایت خوبتون تشکر میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام با پیشرفت بیماری هموروئید و وخیم شدن آن و عدم پاسخ به انواع درمان های دارویی نیاز به جراحی ضروری می‌شود. اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای جراحی مراجعه کنید. با روش لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روش های جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. البته تضمین عدم عود بیماری در گرو همکاری شما در دوری از عوامل مستعد کننده بازگشت بیماری است.

 • س-ق گفت:

  با سلام وخسته نباشید اقا دکتر من تقریبا ۸ ساله با زایده بوستی که در مقعد داشتم البته هر مدت به هنگام اجابت مزاج بعد از ان خون داشتم وقطع میشد اولین بار به هنگام بلند کردن اجسام سنگین بالای ۸۰ کیلو که مجبور بودم حمل کنم وبا اینکه خجالتی بودم نمیتونستم برم دکتر جراح ببینه بارسال سراغ یک دکتر به اجبار رفتمکه گفت شما باید عمل کنید همورویید دارید وعمل نکردم چند مدت بیش با شماره شما تماس گرفتم وبا شما حرف زدم وخدمت شما عرض کردم من از خوزستان با شما تماس میگیرم اقا دکتر حالا من نمیتونم اجابت مزاج کنم ومجبورم غذایی نخورم یا کم بخورم چون بهنگام اجابت مزاج درد وسوزش و بعد از ان لکه های خونی میبنم ودچار یبوست هستم اقا دکتر بعد راه از خوزستان تاتهران تقبل دارم که دوریم ولی از نظر عمل با لیزر وقیمت ان را که شقاق وهمورویید چقدر بام درمیات و اینکه راستی یعنی استراحت نمیخات لطفا راهنماییم بکنید که فرداش امدم عمل کنم کم نیارم باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای درمان خود مراجعه کنید. در صورت نیاز به جراحی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در همان روز مراجعه ترخیص خواهید شد، در واقع کافی است یک روز برای درمان خود زمان بگذارید. از روز پس از عمل می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. برای تعیین وقت ویزیت و جراحی و تخمین هزینه‌های احتمالی می‌توانید از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

 • ابوالفضل گفت:

  بنده در حدود سه ماه درد شدید در ناحیه مقعد دارم و هر چه از پماد های انتی هموروید استفاده کردم بهتر نشد و بدتر هم شد ممنون میشم کمکی کنین

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی یا یک اسپاسم عضلانی ناحیه مقعد و حتی مربوط به درد استخوان دنبالچه باشد، بنابراین کاملاً واضح است که درمان دارویی خودسرانه نمیتواند مؤثر واقع شود. استفاده خودسرانه دارو شیمیایی احتمال حساسیت و یا مقاومت دارویی را در بدن شما بالا می‌برد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای تشخیص نوع بیماری و شدت آن و درمان لازم مراجعه نمایید تا شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست ندهید.

 • مریم گفت:

  باسلام و خسته نباشید من شش ماهه که زایمان کردم خیلی وقتها شکمم نفخ میکند بعضی موقع ها هم در اصراف مقعد هم داخل و بیرون دچار خارش میشوم. مرا راهنمایی کنید چه پمادی برای خارش میتوانم استفاده کنم در دوران شیردهی

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز، بدون مشخص شدن علت خارش مقعدی شما نمی‌توان هیچ دارویی تجویز نمود. خارش مقعد می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی، انگلی،عفونی، پوستی یا حتی عدم رعایت بهداشت صحیح فردی یا رفتار وسواسی دستشویی باشد. برای مشخص شدن علت، نیاز به معاینه بالینی و بررسی آزمایشگاهی وجود دارد بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای درمان مراجعه کنید. از پوشیدن لباس تنگ و غیر نخی بپرهیزید، پس از شستن خود، ناحیه را به آرامی با گذاشتن و برداشتن دستمال کاغذی خشک کنید. از خاراندن ناحیه و تحریک شدیدتر آن بپرهیزید.

 • ولی گفت:

  در بیرون معقد تعدادی بافت هموروئید(بواسیر) وجود دارد که سوزش و دردناک است .

  • clinic گفت:

   با سلام بدون بررسی زائده ایجاد شده در ناحیه مقعد و معاینه بالینی نمی‌توان در مورد نوع و شدت پیشرفت بیماری اظهار نظر قطعی نمود. در حال حاضر بهترین اقدام شما مراجعه فوری برای بررسی و آغاز درمان لازم پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر خواهد بود تا زمان طلایی بهره بردن از درمان دارویی را از دست نداده و هر چه سریع‌تر درمان شوید. در غیر این صورت با پیشرفت بیماری و گسترش زائده درمان مشکلتر خواهد شد.

 • لیدا گفت:

  اقای دکتر من در فصل گرما یا زمان استرس زیاد درد و خونریزی از بواسیر که ۲ است ایجاد شده دارم دنبال راهی برای درمان قطعی هستم

  • clinic گفت:

   با سلام در مواردی که بیماری هموروئید به درمان دارویی پاسخ مثبت نداده و خونریزی ان علاوه بر درمان ادامه داشته باشث پیشنهاد می‌شود تا فرد تحت جراحی قرار بگیرد. البته باید علت دقیق تشدید هموروئید شما مشخص شود ممکن است با دوری از عامل تهدیدکننده، بیماری کنترل شود. در صورت نیاز به جراحی نگران نباشید با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون عوارض سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر نزدیک ۲سال است که دچاربواسیل شده ام امامانند خال گوشتی کمتری دردی نداشت اما اوایل کنارش ی گوشت کوچک دیگر درآمده است انگار۲تاشده باشد بعد اولی هم انگارپاره شده توآیینه که نگاش میکنم باز شده بعد ی چیز قرمزمشخصه،امونم روبریده حتی نمیتونم زیادبشینم لطف کنیدبگیدبه عمل نیاز دارم یاباکرم های مخصوصش خوب میشن؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام با بزرگ شدن زائده و پیشرفت بیماری و گسترش آن از احتمال نتیجه گرفتن از درمان دارویی کاسته می‌شود و برای از بین بردن زائده نیاز به درمان جراحی خواهید داشت. بهتر است پیش از وخیم شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی برای درمان خود مراجعه نموده و بیش از این درمان خود را به تأخیر نیندازید. با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • شیما گفت:

  سلام اقای دکتر
  من مدتی است ب این بیماری دچار شدم ولی چون اطلاعی نداشتم ب سراغ درمانش نرفتم
  الان ب حدی رسیده که بیرون زده، با درمان گیاهی میتونم درستش بکنم؟ یا نیاز ب جراحی داره؟
  لطفا همراهیم بفرمایید اقای دکتر

  • clinic گفت:

   با سلام خیر هیچ یک از بیماری‌های مقعدی با درمان دارویی به صورت صد در صد بهبود نمی‌یابد، فقط با این درمان علایم برای مدت محدودی کاهش یافته و تسکین می‌یابند و البته در از بین بردن زائده نقشی ندارد. اگر بیماری پیشرفت کرده باشد و زائده موجود حالت دائمی داشته باشد ممکن است تنها راه خلاصی از آن استفاده از روشهای کم تهاجمی و حتی جراحی باشد. مهمترین نکته مراجعه فوری شما در جهت پیشگیری از پیشرفت بیماری و بروز آسیب بافتی شدیدتر و تسریع در روند درمان است تا بتوانید با صرف وقت و هزینه کمتر درمان شوید.

 • س-ب گفت:

  با سلام خدمت آقای دکتر من با توجه به مطالب موجود در سایت فوق العاده شما به این نتیجه رسیدم که همورویید من از نوع ۴ است در حال حاضر نه درددارم ونه خونریزی دچار گودی کمر هسنم فقط گاهی اوقات که مدفوع قطور است ویا سفت خونریزی کمی دارم فقط مشکل من ظاهر مقعد است که بصورت گوشتی اویزان وبه اندازه یک سکه کوچک است لطف کنید قبل از تعیین وقت راهنمایی کنید ازچه نوع جراحی درمورد من استفاده میشود خیلی استرس دارم

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید نوع و درجه هموروئید طی معاینه بالینی و حتی در صورت نیاز تحت تست کمک تشخیصی کولونوسکوپی بررسی و قطعی شود، سپس در صورت پیشرفته بودن بیماری جراحی توصیه خواهد شد که معمولاً امکان جراحی با روش لیزری وجود دارد. در این روش بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روشهای جراحی سنتی درمان شده و ظاهر متعارف ناحیه مقعد خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید و نیازی به استراحت طولانی مدت نخواهید داشت.

 • معصومه گفت:

  با سلام ، ۳۳ ساله هستم . دو سال پیش عمل هموروئید ترمپوزهانجام داده ام و دکتر مربوطه ام چهار پاکه از من برداشته ، بعد از عمل من دچار تنگی شده که حتی باد شکم اگر از بنده می خواست خارج شود دچار درد میشدم . در حین اجابت مزاج رو به قبله میشدم ، بار دوم عمل شدم ( عمل پلاستیک) تنگی۳۰% برطرف شده ولی اسفنگتر در موقع دفع کار نمیکند و من بایستی حتما روزی چهار قاشق لاکسی ژل بخورم که این موضوع همچنان ادامه دارد . حال سوال بنده این است که اولا” خوردن روزی چهار قاشق لاکسی ژل امکان سرطانی شدن دستگاه گوارش را بهمراه دارد . ثانیا” مدت دو ماهی هست که معده ام ترش میکند و حالت تهوع دارم ، ثالثا” چطور میتونم خوردن لاکسی ژل را حذف کنم و جای آن ازداروی گیاه استفاده کنم که عوارض نداشته باشد . ممنون میشم بطور کامل راهنمایم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام مصرف طولانی مدت این دارو دستگاه گوارش شما را وابسته و در نتیجه با ایجاد تنبلی در حرکت روده ها سیستم گوارشی را تنبل می‌کند. مصرف آن به سرطان ارتباطی ندارد ولی وابستگی باعث تشدید مشکل دفع شما خواهد شد، بهتر است با مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر به دفع آسان و روان خود کمک کنید. از طرفی مصرف داروی گیاهی همیشه بی خطر نبوده و عوارض حود را دارد. برای ترش کردن معده و تهوع نیز باید با کاهش مصرف چای و مواد غذایی کافئینی و نوشابه گازدار و همچنین مواد غذایی سرخ کردنی و افزایش وعده غذایی و کاهش حجم هر وعده در جهت کنترل آن بکوشید و بلافاصله بعد از غذا دراز نکشید. اگر بهبودی رویت نشد برای بررسی بیشتر سیستم گوارشی و معده مراجعه مجدد داشته باشید.

 • مهناز گفت:

  دارای هموروئید شدید بوده و به شدت ازان رنج میبرم، خواهشمند انجام لیزر آن می باشم
  باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید طی معاینه دقیق بالینی و تی تحت کولونوسکوپی شدت بیماری هموروئید و نیاز به جراحی تأیید شود، سپس در صورت نیاز به جراحی می‌توانید با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روشهای جراحی بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید. از روز اول پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. برای تعیین وقت ویزیت و جراحی می‌توانید از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

 • زهرا گفت:

  باتوجه به اينكه شهرستاني هستم وفكر ميكنم هموروئيد درجه٤داشته باشم قبلا مشكلي نداشتم امامدتي هست اذيت ميشم خانواده م هم اطلاع ندارندخجالت ميكشم بهشون بگم لطفا راهنمايي كنيد ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان به موقع منجر به پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و تشدید آسیب بافتی در شما شده است که روند درمانی را مشکل می‌کند و به احتمال فراوان نیاز به جراحی وجود دارد. اما با کمک روش نوین جراحی لیزری دیگر نگرانی در زمینه عوارض بيهوشی و عوارض درد و خونریزی و عفونت پس از عمل نخواهید داشت و به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. هر چه سریع‌تر برای درمان خود کنید.

 • امیدوار گفت:

  سلام من ده روز پیش عمل بواسیر انجام دادم هم قسمت داخل بوده (بخیه خورده ) هم بیرون زدن بودن در کل .حال بعد از دستشویی روفتن درد شدید و از داخل شوزش شدید دارم درخواست من کاهش این درد وشوزش لطفا تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام پس از عمل جراحی بواسیر باید تا زمان بهبود کامل زخم ناشی از عمل کمی صبور باشید، در مدت بهبودی سعی کنید از مواد غذایی ملین مصرف کنید تا دفع مدفوع روان و بدون فشار به محل عمل داشته باشید. با نظر پزشک جراح خود می‌توانید مسکن مصرف کنید.

 • اسماعیلی گفت:

  سلام ده روز است که مشاهده کردم بیرون مقعد زائده ای بوجود امده به فوق تخصص گوارش مراجعه و داروهای ملین تجویز کردند هنوز دارو ها تمام نشده و نمی دانم خوب میشود یانه بفرمایید اگر خوب نشد چه کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام به مصرف داروهای خود به صورت منظم و به موقع ادامه دهید خود شما هم مراقب مواد غذایی مصرفی و رفتارهای فردی خود مانند خودداری از زور زدن هنگام دفع مدفوع باشید، اگر ضایعه بهبود نیافت می‌توانید برای اقدام درمانی غیر دارویی در جهت از بین بردن ضایعه مراجعه کنید با یک جراحی ساده لیزری و به صورت سرپایی بهبود یافته و ظاهر متعارف ناحیه مقعد خود را باز می‌یابید. البته باید مراقب باشید که با تحت فشار گذاشتن ناحیه مقعد دچار بازگشت بیماری نشوید.

 • راضیه گفت:

  سلام آقای دکتر من خانومی ٣٧ ساله هستم به مدت ٥ ماه در در ناحیه ی مقعد دارم ٥ ساعت بعد از دفع مجاز درد دارم که تحمل اش سخت است . پماد آنتی هموروئید استفاده کرده ام اما تاثیری نداشت. آیا این بیماری شقاق است یا بواسیر ؟ و بهترین و مطمئن ترین راه درمان آن چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام خانم عزیز، از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید، زیرا این کار باعث مقاومت و حساسیت دارویی شده و سلامت شما را به خطر می‌اندازد. بهتر است برای تشخیص قطعی و معاینه، پیش از آسیب شدیدتر و بروز علایم آزار دهنده دیگر مراجعه کنید و با توجه به توضیحاتتون احتمال شقاق مقعدی بیشتر است. اگر در مرحله حاد بیماری مراجعه کنید درمان دارویی کافی و مؤثر است در غیر این صورت در مرحله مزمن بیماری نیاز به جراحی هست، البته در کنار درمان باید علت بیماری مشخص شده و از عامل به وجود آورنده آن دوری کنید تا بیماری دوباره عود نکند.

 • امیر گفت:

  با سلام من چند سالي است كه داراي بواسير هستم . هم بواسير خارجي و هم داخلي نوع ۴ . در عرض اين چند سال به مرور بر شدت بيماري افزوده شده است . در حال حاضر مشكل خاصي وجود ندارد به جز اينكه هر چند ماه يكبار دچار درد و يا خونريزي شده و پس از ۲ تا ۳ روز مشكل رفع ميشود.
  حال سوال بنده از شما اين است كه آيا حتما نياز به درمان وجود دارد و اينكه مي توان با تحمل ابن رنج و زحمت كه هر چند ماه يكبار تكرار مي شود. از درمان ليزر و جراحي دوري كرد.

  • clinic گفت:

   با سلام خیر عدم توجه به درمان بیماری و پیگیری آن سبب تشدید بیماری شما و بروز علایم آزار دهنده دیگر و خارج شدن بیماری از کنترل و درمان خواهد شد به صورتی که ممکن است برای رهایی از آن نیاز به چند بار جراحی پیدا کنید. از طرفی هر بار خونریری مقعدی را نمی‌توان به بواسیر ربط داد و ممکن است یک عامل داخلی داشته باشد که نیازمند اقدام درمانی فوری است، پس باید بیماری را جدی گرفته و پیش از وخیم شدن آن را درمان کنید. پیشرفت بیماری باعث سخت شدن روند درمان و صرف وقت و هزینه بیشتر خواهد شد.

 • امیر گفت:

  اقای دکتر من بواسیر داشتم بعد پیش یک دکتر عمومی رفتم ایشان توصه کردن که من تو یک وان با اب دغ بشینم این کارا کردم خوب شدم ولی دوباره دچار این بیماری شدم که همراه با درده کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام برای رهایی کامل از بیماری هموروئید باید در کنار درمان اصلی بیماری، از علت به وجود آورنده آن که معمولاً یک رفتار غلط یا تغذیه نامناسب است، دوری کنید. بار دیگر برای بررسی ناحیه مقعد و میزان پیشرفت بیماری و درمان لازم باید مراجعه کنید.

 • نرگس گفت:

  من دو ماهی هست که دچار خارش معقد شده ام و فکر می کنم مشکل همورئید هم دارم

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید، انگلی، عفونی یا پوستی باشد که بدون معاینه و انجام آزمایش لازم نمی‌توان اظهار نظر نمود و دارو تجویز کرد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر و سخت شدن مراحل درمان برای تشخیص و اقدام درمانی لازم مراجعه نمایید.

 • نجمه گفت:

  مشکوک ب بواسیر هستم مشاوره برای تشخیص و احتمالا درمانش میخواستم

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری بواسیر به سبب عادات غلط رفتاری در زندگی روزمره و تغذیه نادرست و سبک زندگی غلط ایجاد می‌شود که درمان کامل آن مستلزم مشخص شدن علت اصلی به وجود آورنده و ترک آن در کنار درمان دارویی یا جراحی لازم بر حسب شدت بیماری هموروئید است. بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای معاینه بالینی و حتی کولونوسکوپی در صورت نیاز و بررسی دقیق و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • علیرضا گفت:

  یکبار عمل جراحی بواسیر انجام داده ام تقریبا ده سال پیش. حالا هم مجددا نزدیک به دو سال اوت کرده میخوام بدونم میتونم بیخیال عمل بشم با همین وضعیت بمونم

  • clinic گفت:

   با سلام عدم پیگیری درمان مجدد بیماری باعث پیشرفت آن و تشدید آسیب بافتی و بروز علایم آزار دهنده دیگری خواهد شد که ممکن است کنترل و درمان آن سخت تر و نیازمند صرف وقت و هزینه بیشتر باشد. بهتر است پیش از سخت شدن مراحل درمان برای بازگشت بهبودی خود مراجعه نمایید.

 • فرزام گفت:

  فرزند من درد نداره ولی بیشتر مواقع هنگام دفع مدفوع دچار خونریزی بدون درد میشه در ناحیه دور مقعد هم گاهی اوقات شیارهایی وجود داره که وقتی از ÷ماد انتی همورویید استفاده میکنم بهتر میشه .

  • clinic گفت:

   با سلام شکاف های ایجاد شده و علت خونریزی مقعدی باید مشخص شود ممکن است به یک بیماری مقعدی یا گوارشی و حتی بیماری‌های سخت تر دیگر مبتلا شده باشد. خونریزی مقعدی را جدی گرفته و هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. درمان بیماری در مراحل اولیه آن به سبب آسیب کمتر راحت تر بوده و نیاز به روشهای تهاجمی کمتر است.

 • نادر گفت:

  چندروزی به اندازه یک نخود کوچک تورم مقعدی دارم شیاف هیمورویید وژل ام جی استفاده می کنم جهت رفع مشکل چکار بکنم متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام از خوددرمانی بپرهیزید و برای بررسی دقیق ضایعه، علت ایجاد آن و نوع بیماری و درمان لازم مراجعه نمایید. مراجعه در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری مقعدی از آسیب بافتی شدیدتر و بروز علایم آزار دهنده دیگر جلوگیری می‌کند و احتمال نتیجه گرفتن از درمان دارویی را افزایش می‌دهد. پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان مراجعه نمایید.

 • جعفر گفت:

  در خصوص بواسير وروشهاي جراحي بواسير داخلي نوع دوم كه دچار زخم ميباشدو خونريزي متناوب دارد سوال دارم

  • clinic گفت:

   با سلام معمولاً هموروئید درجه دو داخلی که خونریزی مداوم دارد و به درمان دارویی پاسخ مثبت نمی دهد، نیازمند یک روش درمانی غیر دارویی است مانند جراحی سنتی با تیغ یا چاقو جراحی، جراحی لیزری، روش مادون قرمز و روشهای کم تهاجمی دیگر که هر یک معایب و مزایای مربوط به خود را دارند. اما در میان روش های فعلی، روش لیزری کم عارضه تر و راحت تر از سایر روشها بوده و طرفداران بسیاری دارد.

 • اکرم گفت:

  با سلام و خسته نباشید من یک خانوم هستم که چندین سال است دارای بیماری بواسیر هستم که این مشکل از موقع زایمان طبیعی که داشتم برای من به وجود امدقبلا دو یا سه توده از قسمت مقعد بیرون میزد و من پماد ام جی مصرف میکردم اما این دفعه حدود یک هفته است که بیرون نزده به مقدار یک یا دو قطره خون همراه با درد وسوزشدارم لطفا مرا راهنمایی کنید ایا احتیاج به عمل دارم یابا دارو رفع می شود ممنوناز راهنمایی شما

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید مورد معاینه دقیق بالینی و حتی در صورت نیاز کولونوسکوپی قرار بگیرید تا علت دقیق خونریزی مقعدی مشخص شود. البته ممکن است بیماری فعلی به هموروئید قبلی ارتباط نداشته و دچار شقاق مقعدی شده باشید که پس از بررسی نوع و شدت بیماری و لزوم جراحی یا درمان دارویی به تنهایی مشخص خواهد شد. نکته شما مراجعه فوری شما در جهت پیشگیری از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر است تا به درمان نیز بهتر پاسخ دهید.

 • علی گفت:

  سلام آقای دکتر
  من در اجابت مزاج مشکل داشتم و دارم. به پزشک مراجعه کردم و کولونوسکوپی کردم. تشخیص پزشک هموروئید داخلی بود. یک سری دارو به من دادند اما متاسفانه با استفاده آنها هیچ تغییری در بیماری ایجاد نشد. و الان عمل دفع برای من خیلی سخت است و سختی میکشم. لطف میکنید اگر راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری بواسیر داخلی در مواقعی که به درمان دارویی پاسخ مثبت ندهد و علایم آن رفع نشود ممکن است نیازمند روش غیر دارویی و حتی جراحی باشد، البته اگر مشکل یبوست دارید باید ابتدا آن را کنترل نموده و رفع کنید تا درمان هموروئید مؤثر واقع شود. در صورت نیاز به جراحی می‌توانید با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید.

 • ناهید گفت:

  سال۹۱بعداژایمان بشدت دردوخونریزی داشتم دراین مدت مقعدمن از دوناحیه بیرون زده موقع دفع بشدت درد تا پایین کمرم درد دارم

  • clinic گفت:

   با سلام نه تنها زایمان بلکه تغییرات هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین و رحم در دوران بارداری زنان را مستعد ابتلا به بیماری‌های مقعدی از جمله هموروئید می‌کند. بهتر است بیماری خود را جدی گرفته و پیش از وخیم شدن آن و بروز علایم آزار دهنده دیگر و سخت شدن مراحل درمان برای بازگشت بهبودی خود مراجعه کنید. اگر ضایعات ایجاد شده حالت دائمی دارد ممکن است برای رهایی از آنها نیاز به یک اقدام غیر دارویی داشته باشید.

 • خضری گفت:

  باسلام
  بامشورت بایکی از پزشکان شهر گفتند که بواسیر دارم ونظر باینکه عمل دوستان دیدم ودرد بعد عمل را. ایا باوقت قبلی و معاینه می توان باتوجه به طول مسافت عمل لیز را انجام داد

  • clinic گفت:

   با سلام اگر پس از معاینه نیاز به جراحی بواسیر شما تأیید شود، بله امکان جراحی لیزری وجود دارد، نگران نباشید با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. برای تعیین نوبت ویزیت و همچنین جراحی می‌توانید از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

 • سحر گفت:

  سلام دکتر خسته نباشینومن فکر میکنم حدود ۱ سال است که در مقعدم بر امدگی احساس میکردم و فکر میکنم خودم باعث این شدم..در حالت طبیعی بیرون نمی اید فقط به هنگام دستشویی رفتنوعادت شده بود که با انگشتم فشار میدادم به داخل و کمک به دفع مدفوع و هر وقت ان برامدگی را با انگشت دستکاری میکردم خون می امد و بعد میشستم دکتر خواهش میکنم کمکم کنید چرا وقتی دستشویی میروم بیرون می اید بدون درد و خون میباشد

  • clinic گفت:

   با سلام به دلیل عادات غلطی چون زور زدن هنگام دفع مدفوع یا نشستن طولانی مدت و بلند کردن اجسام سنگین یا ورزش نادرست دچار درجاتی از بیماری هموروئید شده‌اید که عدم درمان به موقع آن باعث پیشرفت ضایعه و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر و سخت شدن مراحل درمان و نیاز به جراحی خواهد شد. بنابراین قبل از پیشرفت بیماری برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • حسین گفت:

  مشکل شکاف در ناحیه مقعد و تکه های ریز د اضافه به انتهای روده متصل به مقعد و سوزش و خارش در انتهای مقعد دارم .مدفوع من اکثر مواقع سفت ویبوسدی میباشد که لاجرم باید با آب گرم تحریک و بازور دفع نمایم و این موضوع از سال ۱۳۹۲ تا کنون در من بوده و تحمل کردم.

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان بیماری یبوست باعث وارد کردن فشار بیش از حد به ناحیه مقعد و بروز یک بیماری مقعدی در شما شده است که تا زمانی که یبوست خود را کنترل نکنید، درمان آن بی فایده بوده و عود می‌کند. بنابراین با یک رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از مایعات و تحرک و ورزش منظم، خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع و پاسخ سریع به احساس اجابت مزاج و رساندن فوری خود به دستشویی در جهت کنترل یبوست خود بکوشید. سپس در کنار آن برای بررسی شدت آسیب ایجاد شده و نوع بیماری و درمان لازم آن مراجعه کنید.

 • امیر گفت:

  باسلام وخسته نباشيد خدكت دكتر عزيز..ايا درصورت نداشتن خونريزي بواسير خارجي نيازي به جراحي ان ميباشد يا خير؟اگر تا اخر عمر جراحي نشود چه مشكلاتي براي مقعد بوجود مي اورد .باتشكر ازشما.

  • clinic گفت:

   با سلام درجه پیشرفت بیماری هموروئید خارجی را خونریزی یا عدم خونریزی آن مشخص نمیکند، ابتدا باید مورد معاینه قرار بگیرید اگر ضایعه ایجاد شده دائمی باشد تنها راه از بین بردن آن جراحی است تا ظاهر متعارف ناحیه مقعد خود را باز یابید و از طرفی رها کردن درمان آن سبب پیشرفت بیماری، گسترش آسیب بافتی و بروز علایم آزار دهنده دیگر خواهد شد، بنابراین باید درمان لازم را اعم از دارویی یا جراحی کامل کنید تا از عوارض دیگر بیماری در امان بمانید. خونریری نکردن فعلی دلیل بر خونریزی نکردن آن در آینده نیست.

 • نجیم گفت:

  سلام دکتر من دو سال است که ورم در دهانه مقعد سمت راست دارم بعضی وقتها خارش دارم در بعضی وقتها در لگن سمت راست احساس میکنم یک توده می کنم کلافه شدم نمی دانم چکار کنم آیا باید عمل کنم چقدر پول عمل می شود ؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی و مشاهده محل تورم و توده نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود، اما حدس زده می‌شود که دچار درجاتی از بیماری هموروئید بوده و در معرض ابتلا به فیستول مقعدی که یک بیماری مقعدی پر دردسری است باشید، بنابراین باید شرایط خود را جدی گرفته و هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای معاینه و بررسی و درمان لازم مراجعه نمایید. همیشه درمان در مراحل اولیه ابتلا به بیماری مقعدی با مؤفقیت بیشتر و صرف وقت و هزینه کمتری همراه بوده است.

 • پویا گفت:

  سلام.درسن ١٢-١٣ سالگي هنگام اجابت مزاج از ناحيه مقعدم چيزي خارج شد كه بهد از اتمام بطور طبيعي به دهخل مقعدم باز گشت.از آن زمان به بعدهر گاه هجابت مزاج ميكنم آن گوشت از مقعدم خارج ميشود بدون درد و خونريزي.و و بصورت طبيعي به جاي خود باز ميگردد.گاهي دفعات اجابت مزاجم به٣ يا حتي٤بار در روز ميرسد.گاهي اوقات كنترل مدفوع برايم دشوار ميشود.هنگام شستن ناحيه در درزمان اجابت مزاج موجب تحريك و مدفوع مجدد ميشود.لطفا راهنمايي كنيد.براي مراجعه به پزشك خجالت ميكشم.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام از مراجعه به پزشک شرمسار نباشید، بیماری‌های مقعدی مانند هموروئید احتمالی شما در هر سن و قشری از مردم جامعه شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان عادی است. بدون معاینه نمی‌توان درمانی تجویز نمود، پس پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان مراجعه نمایید. در این مرحله از بیماری می توان به نتیجه بخش بودن درمان دارویی و عدم نیاز به روشهای درمانی تهاجمی امیدوار بود.

 • امیر گفت:

  با سلام وخسته نباشید خدمت دکترعزیز.من پسری ٢٥ ساله هستم که ٢سالی میشه دچاربواسیر خارجی شدم ٢ بارم به دکتر مراجعه کردم وشیاف وپماد تجویز کرد علائمو تخفیف داد ولی بعد مدتی که داروها تموم میشد وچند روزی دچار یبوست میشدم دوباره عود میکرد و حس میکنم با یبوست بزرگتر میشه و میخادرگهای دور مقعدو بواسیری کنه..بنظر شما اگه عمل نشه تا اخر عمر چه مشکلاتی برای من پیش میاره؟چون چندین نفر شنیدم که جراحی کردن وبعد جراحی قادربه کنترل بادمعده نیستن …با تشکر ازشما دکترعزیز ومحترم..

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید طی معاینه لزوم نیاز شما به جراحی هموروئید مشخص شود. از طرفی تا زمانی که بیماری یبوست خود را کنترل نکنید، درمان حتی جراحی بی فایده بوده و با یبوست خواهد کرد. پس ابتدا باید با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود و رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از مایعات روزانه و ورزش منظم، خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع و پاسخ سریع به احساس اجابت مزاج و رساندن فوری خود به دستشویی در جهت کنترل این بیماری بکوشید. سپس در صورت لزوم جراحی می‌توانید با روش نوین لیزری با درد و خونریزی و عوارض کمتری مانند درجات بی اختیاری مقعدی به صورت سرپایی جراحی شده و از روز پس از عمل جراحی کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید. در این روش بدون بیهوشی عمومی و تحمل عوارض ناشی از آن عمل می شوید.

 • نرگس گفت:

  سلام اقای دکتر
  من مدتی هست یبوست دارم همراه با خونریزی.ازمایش تیرویید دادم سالم بود کلونوسکوپی کردن یه همورویید کوچک داشتم که اونو بند کردن .یه نخی انداختن دورش تا خونرسانی نشه و بیافته .بعد از این کار خیلی درد کشیدم تا ۲ ساعت .هنوز نیافتاده تا من ببینم خوب شده ام یا نه.
  اقای دکتر عزیز من داخل ایران نیستم .
  میخواستم راهنماییم کنید ایا کاری که اینجا انجام دادن بهتر از عمل لیزر یا جراحی هست یا بیام ایران و انجا درمان کنم.اقای دکتر لطفا بفرمایید همورویید یبوست میاره یا یبوست همورویید میاره.
  با تشکر فراوان از راهنمایی های مفیدتون.

  • clinic گفت:

   با سلام البته که بیماری یبوست به دلیل دفع مدفوع سخت و پر فشار باعث تورم عروقی ناحیه مقعد و بروز بیماری هموروئید خواهد شد و تا زمانی که بیماری یبوست خود را کنترل نکنید، درمان هموروئید بی فایده بوده و عود خواهد کرد. بنابراین سعی کنید با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از مایعات و خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع در جهت کنترل یبوست خود بکوشید. نگران نباشید برای یک ضایعه کوچک اقدام درمانی انجام شده کافی بوده و فعلاً نیاز به عمل لیزری ندارید.

 • حسین گفت:

  با نشكر از مطالب
  بنده بيش از ٢٠ سال هست كه بواسير دارم و كمتر عود مي كند.زايده نگهبان (كه در مطالبتان اشاره كرديد )دارم. بيش از ٧ سال هم هست كه زايده نقطه اي زير پوستي در سمت چپ مقعد دارم كه موقع شستن معلوم ميشود كه نگرانم كرده.
  ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد.

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان ضایعات گسترده ایجاد شده در ناحیه مقعد که حالت دائمی داشته و از بین نمی رود جراحی است که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. البته تضمین عدم بازگشت آن همکاری خود فرد در جهت دوری از عوامل مستعد کننده بازگشت بیماری مانند ابتلا به یبوست، روابط جنسی مقعدی، نشستن طولانی مدت، ورزش سنگین و نادرست و اضافه وزن بیش از حد است.

 • فرزانه گفت:

  با سلام…
  من خانمی ۲۱ ساله هستم که حدود ۹ماه پیش بعد از سزارین دچار یبوست و سپس همورویید درجه۲ شدم…الان با مصرف شیاف آنتی همورویید و پارافین خوراکی و قرص رانیتیدین یبوستم بهتر شده البته اگه مصرف نکنم دوباره یبوستم برمیگرده ولی بامصرف این داروها هموروییدم خوب نشده و همچنان بعد اجابت مزاج برامدگی ۱سانتی احساس میکنم که درد و خونریزی وخارش ندارد…البته قبل از استفاده از داروها ۵-۶باری خونریزی وجود داشت که با بهتر شدن یبوستم خوب شد و از ان موقع یه بعد زایده برامده کوچکی ایجاد شده…میخواستم بپرسم برای برای درمان خانگی این زایده چیکار کنم؟؟وآیا همورویید درجه ۲ با ادامه دادن داروهای ذکرشده وبهبود یبوست خوب خواهد شد یا حتما نیاز به عمل دارد با توجه به اینکه من مدت ۹ماه است که دچار این بیماری شده ام؟؟؟لطفا راهنماییم کنید…باسپاس فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام هیچ درمان خانگی برای از بین بردن بیماری هموروئید و ضایعه ناشی از آن وجود ندارد. اگر ضایعه ایجاد شده دائمی بیرون زده باشد با درمان دارویی رفع نشده و نیاز به اقدام غیر تهاجمی یا جراحی دارد. درمان دارویی یبوست نیز نباید در طولانی مدت استفاده شود زیرا باعث تنبلی سیستم گوارش و حرکات روده شده و یبوست را تشدید خواهد کرد. سعی کنید با مصرف مایعات فراوان و میوه و سبزی روزانه و ورزش و خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و پاسخ فورب به احساس اجابت مزاج و رساندن فوری خود به دستشویی در جهت کنترل یبوست بکوشید.

 • علیرضا گفت:

  سلام
  من چند وقتی میشه که بواسیر دارم و به ندرت پیش میاد که همراه با مدفوع خون ریخته شه و چند بار به دکتر مراجعه کردم و به من پماد آنتی همئورئید تجویز کردم الانم مشکل و درد خاصی ندارم ولی دوست دارم درمان شه و به دلیل موقعیت شغلی نمیتونم بستری بشم اگه راه دیگه ای واسه درمان سریع داره لطف کنید راهنمایی کنید.
  باسپاس

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید مورد معاینه دقیق قرار بگیرید، اگر نیاز به جراحی با توجه به پیشرفت بیماری تأیید شد، می‌توانید با روش لیزری بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان و به صورت سرپایی و البته بدون درد و خونریزی و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی عمل شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را بازیابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید، البته از انجام کار سنگین تا حداقل دو هفته بپرهیزید.

 • رقیه گفت:

  چند سالیه گاهی زمان دفع درد شدید دارم یبوست ندارم فقط گاها وقتی بعد از دو روز شکمم کار میکنه دچار این حالت میشم و درد موقع دفع انقدر زیاده که بی حال میشم درضمن چند سال پیش همورویید عمل کردم

  • clinic گفت:

   با سلام علی رغم احتمال عود بیماری هموروئید به سبب وارد کردن فشار بیش از حد به مقعد، احتمال ابتلا به یک عارضه مقعدی دیگر به نام شقاق مقعدی نیز وجود دارد که تشخیص نهایی آن مستلزم معاینه بالینی است. با مراجعه فوری خود برای معاینه و بررسی بیماری و آغاز درمان می‌توانید با صرف وقت و هزینه کمتر و حتی عدم نیاز به جراحی و اقدامات تهاجمی بیماری خود را درمان نمایید.

 • مسلم گفت:

  باسلام وتبریک سال نو.یه زائده گوشتی در مقعدم وجود داره اول کوچک بود والان یک ونیم سانتی متر شده وقتی یبوست داشته باشم کمی خون هم ازم میاد ولی درد ندارم به نظرتون این شقاق هس یا بواسیر یاچیز دگه وباید چکار کنم؟ با تشکرواحترام

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه و مشاهده محل نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به علایمی که دارید و نداشتن درد احتمال می‌رود که به درجاتی از بیماری هموروئید مبتلا شده باشید که در صورت عدم مراجعه فوری و آغاز درمان، بیماری پیشرفت نموده و شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست می‌دهید. البته اگر ضایعه حضور دائمی در محل مقعد داشته باشد برای برداشت آن و بازگشت ظاهر متعارف مقعد نیاز به جراحی سرپایی لیزری خواهید داشت که درد و رنج سایر روشهای جراحی سنتی را ندارد و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و استراحت طولانی مدت درمان می‌شود.

 • هلیا گفت:

  سلام ، دکتر برام پماد انتی همورویید تجویز کرد ف ایا در زمان پریودی میتوانم استفاده کنم ؟ پماد را باید با دست بزنم در ناحیه مشخص ؟
  خواهش میکنم پاسخ بدید، ممنون میشم.

  • clinic گفت:

   با سلام بله در زمان پریود نیز قابل استفاده خواهد بود. پس از شستن دست و ناحیه مقعد خود با آب و صابون، با دست تمیز از طریق اپلیکاتور به محل درونی ضایعه مالیده شود. قبل و پس از استفاده از اپلیکاتور آن را شسته و خشک در جای تمیز نگه دارید.

 • سعید گفت:

  سلام آقا دکتر،وقتتون بخیر…
  من خیلی ساله که هنگام دفع مدفوع مشکل دارم و خیلی درد میکشم، میشه گفت برنامه غذایی رو وقتی میزان میکنم و ورزش میکنم کاملا عالی و خوب میتونم اجابت مزاج کنم ولی وقتی برنامه غذاییم و ورزشم بهم میخوره دردهام شروع میشه! غیر اون من جدیدا متوجه شدم که بواسیر گرفتم چون موقع دفع قسمتی از روده بزرگم حس میکنم که از مقعدم به بیرون میزنه و فشار زیادی برای خروج مدفوع بهم میاره! تقریبا ۲ ساله هم هست که روزی بالای ۱۰ ساعت روی صندلی میشیم! درمانی براش وجود داره؟ نکنه باید جراحی بشه؟
  ممنون میشم بهم کمک کنید،تشکر ویژه… 🙁

  • clinic گفت:

   با سلام اگر بیرون زدگی مقعد فقط مربوط به زمان دفع مدفوع باشد و پس از آن خود به خود به داخل برود و ناپدید شود می‌توان امیدوار بود که بیماری هنوز پیشرفته نکرده و با درمان دارویی قابل کنترل است. در غیر این صورت نیاز به جراحی به دلیل آسیب بافتی شدیدتر محتمل خواهد بود. بنابراین با مراجعه فوری خود از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و نیاز به روشهای درمانی تهاجمی جلوگیری نمایید. برای پیشگیری از عود مجدد بیماری نیز باید از عامل به وجود آورنده آن که احتمالاً همین نشستن مداوم است خودداری کنید و در فواصل هر نیم ساعت نشستن چند قدم راه بروید تا فشار از روی ناحیه مقعد برداشته شود.

 • اسماعیل گفت:

  با سلام خونریزی شدید پس از اجابت مزاج بدلیل داشتن بواسیر دارم لطفا” مرا راهنمایی فرمایید .با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام به راحتی و بدون تشخیص قطعی نمیتوان خونریزی مقعدی شما را به بیماری بواسیر ارتباط داد.
   خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی، گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد، بنابراین باید آن را جدی گرفته و هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق علت آن مراجعه نمایید تا با تحت معاینه بالینی و حتی در صورت نیاز کولونوسکوپی بررسی تشخیصی شده و سپس بر اساس نوع بیماری و مرحله آن درمان لازم را دریافت کنید. در صورتی که بواسیر علت خونریزی باشد، ابتدا درمان دارویی تجویز خواهد شد. از طرفی خود شما هم باید همکاری لازم در جهت کاهش فشار وارد بر ناحیه مقعد را با کنترل اسهال یا یبوست، خودداری از نشستن طولانی و ورزش سنگین داشته باشید تا بیماری عود نکند.

 • یوسف گفت:

  من تقریبأ یکسال است که به بیماری هموروئید مبتلا شده ام و علائم درد بخصوص در موقع نشستن بر روی صندلی و خارش در ناحیه مقعد دارم و گاهأ در اثر یبوست دچار شقاق مقعدی وخونریزی می شوم و پماد آنتی هموروئید برام زیاد تاثیر نداره

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان یبوست باعث ابتلای شما به بیماری‌های مقعدی دیگر مانند هموروئید و شقاق مقعدی شده‌ است. اگر به درمان بیماری‌های ایجاد شده نیز توجه نکنید و سعی کنید با خوددرمانی و مصرف داروی خودسرانه از آن رهایی پیدا کنید، سخت در اشتباه هستید. اولین گام پیشنهادی برای شما کنترل بیماری یبوست است تا زمانی که این مشکل حل نشود، درمان بیماری‌های مقعدی شما فایده ندارد و دیر یا زود عود خواهد کرد. پس با مصرف مایعات فراوان و مواد غذایی پر فیبر و میوه و سبزی روزانه و تحرک و ورزش روزانه و همچنین خودداری از نشستن مداوم در جهت کاهش فشار وارد بر ناحیه مقعد بکوشید. برای درمان بیماری‌های مقعدی نیز باید ابتدا تحت معاینه قرار بگیرید تا میزان پیشرفت بیماری مشخص شده و درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی تجویز شود.

 • شقایق گفت:

  بخاطره میگرن و بیماریه اعصابم دارو زیاد مصرف کردم مسکن های قوی و بروفن و داروهای اعصاب بخاطره همین تابستونه ۹۲دچاردرد ناف و اطرافش گاهی اوقات میشم که یه دفعه زیره شکم و شکم تیر میکشد و خوب میشد البته سابقه یبوست و همورویید و بواسیر داشتم تا اینکه خون داخله مدفوع هم مشاهده کردم و مدفوع سفت میومد الان ۲ماهی هست که دردناف و اطرافش و کل شکم و زیره شکم و پهلوها دردمیگیرد همینطور سمت راست زیره شکم که آزمایش خون کامل دادم که گفتن هلیکوباکتری معده دارم دکتررفتم علایم را گفتم بهم داروی مترونیدازول و کلاریترومایسین و یوموگی دادن گفتن خون داخل مدفوع ماله بواسیر و همورویید هست که گاهی داخله مدفوع میرود بعدشم گفتن اگر سرطان بود توی آزمایش خون و تست سرطان که توی آزمایش خون کامل دادی نشون میداد اما من از وقتی این داروها رو استفاده کردم یکم بهترشدم اما هنوز پهلو و سمت راست زیره شکم درد دارم گاهی و اینکه روزی ۲بارم اجابت مزاج دارم اما احساس میکنم مدفوع من قطرش کمی باریک شده و احساس عدم تخلیه هم گاهی احساس میکنم البته قبلا دکتر میگفت سندرم تحریک پذیری روده دارم اما میخواستم از شما بپرسم من دچار سرطان روده شدم ؟ چون خیلی نگرانم و تمایل به کولونوسکپی ندارم و میخوام یهآ زمایش آسان و کم خطر باشه مثله عکس اما کم خطر دلم نمیخواد بعدش دچار عوارض سوراخ شدگی یا انسدادروده یا چسبندگی روده و صفاق و علایم خطرناک بشم توروخدا راهنماییم کنین من نگرانم که سرطان روده دارم یا نه مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید با توجه به آزمایش هایی که دادید احتمال ابتلا به سرطان محدود است ولی برای اطمینان کامل و قطعی از بیماری‌های صعب‌العلاج و زخم روده باید حتماً کولونوسکوپی شوید. ممکن است باریک شدن مدفوع به پیشرفت بیماری هموروئید شما مربوط باشد، بنابراین این مشکل را باید پیش از وخیم شدن آن پیگیری کرده و درمان کنید.

 • پژمان گفت:

  باسلام به آقای دکتر. من بیرون زدگی کنار سمت راست مقعد دارم البته با آیینه نگاه کردم خیلی کوچکه اول سوزش داشت ۳ تا آنتی همورویید استفاده کردم و باز کوچک شد و سوزش هم رفت و در واقع وقتی محکم عضله را می بندم از بین می رود و دیده نمی شود آیا باید عمل کنم؟؟ نه درد دارم و نه سوزش و بسیار کوچک است.که در زمان بسته شدن اسفکترها ناپدید می شود چه کار کنم؟؟ جراحی لازم است .ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام ضایعه ایجاد شده در ناحیه مقعد شما نشانه یک بیماری مقعدی در شماست که باید حتماً بررسی و درمان شود زیرا در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده و با علایم آزار دهنده دیگر بروز خواهد کرد. در مرحله‌ای که ضایعه به صورت دائمی بیرون و آویزان نباشد، معمولاً نیازی به جراحی نخواهد بود و با درمان دارویی رفع می‌شود.

 • پریسا گفت:

  با سلام
  آقای دکتر خواهرم دچار سرطان سینه و درحال گذراندن دوره های شیمی درمانی است. هیچ گونه عمل جراحی در این حین مؤثر نیست. آیا راهی برای درمان هموروئیدش وجود دارد ؟
  نشستن در آب داغ و استفاده از چند نوع کرم تا به حال مؤثر نبوده و این درد اکنون برایش بسیار سخت و همانند شیمی درمانی طاقت فرساست .
  منتظر پاسخ سریع شما هستم. با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اگر بیماری هموروئید ایشان در مرحله پیشرفته خود باشد و نیاز به جراحی داشته باشد، بهتر است با روش لیزری که دارای درد و خونریزی و عوارض پس از جراحی کمتر نسبت به سایر روشهای جراحی سنتی است، بدون بیهوشی و نیاز به استراحت طولانی مدت با توجه به شرایط بیماریشان عمل شوند. اما به دلیل احتمال عود بیماری بهتر است جراحی خود را تا پایان شیمی درمانی به تعویق بیاندازند تا علاوه بر آن حال عمومی بهتری برای جراحی داشته باشند.

 • میترا گفت:

  سلام
  مه شب قبل درمعقد خود احساس درد ميكر دم البته اين بار دوم است كه چنين درد را احساس ميكنم البته خونريزي ندارم. ايا اين از علايم بواسير اس يا خير

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند علاوه بر بیماری‌های مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی به سبب اسپاسم و گرفتگی عضلانی دریچه مقعد نیز ایجاد شود که بدون بررسی و معاینه بالینی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود. بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید. بهتر است به اجابت مزاج خود و فشار وارد به ناحیه مقعد بیشتر دقت کنید، نشستن طولانی مدت، ورزش سنگین و ابتلا به اسهال و یبوست شدید مقعد را در معرض آسیب و بیماری مقعدی قرار می‌دهد.

 • بهرام گفت:

  بواسیر همراه با خونریزی مختصروبواسیر بیرونی می باشد.وحا لت گوشت اضافه بیرون زذه می باشد.

  • clinic گفت:

   با سلام برای جلوگیری از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن و بروز علایم آزار دهنده دیگر بهتر است هر چه سریع‌تر برای معاینه و تشخیص مرحله آن و درمان لازم مراجعه نمایید. اگر بیرون زدگی ایجاد شده در ناحیه مقعد دائمی باشد نشانه پیشرفته بودن بیماری و نیاز به جراحی خواهد بود، اما نگران جراحی خود نباشید با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و تحمل عوارض ناشی از آن و به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. البته پس از بهبودی باید از عوامل مستعد کننده بازگشت بیماری مانند ابتلا به یبوست یا اسهال شدید، ورزش نادرست و بلند کردن اجسام سنگین، نشستن طولانی مدت و بی وقفه و وارد کردن هر فشاری به ناحیه مقعد بپرهیزید تا بیماری بازنگردد.

 • محسن گفت:

  با عرض سلام و تشکر.
  حدود چند سال پیش موقع رفع حاجت درد شدید داشتم بعد از مدتی خون هم اضافه شد و خارش شدید داشتم بعد پماد هموروئید مصرف کردم بعد از مدتی یک زائده گوشتی کوچک و بعد از مدتی زنجیر وار زائده گوشتی کوچک دیگری اضافه شد که دو عدد شد. البته یبوست شدید هم داشتم. و بعد از چند مدت که درمان گیاهی کردم یبوست و درد و خونریزی از بین رفت و در نزدیک حدود نیم سانتی مقعد از داخل یک زائده گوشتی سفت احساس میکنم که یکی دو بار هم از آنجا تکه کوچک مدفوع مثل پوست تخمه هضم نشده به اندازه دو میلیمتر خارج شد. و هر باز که باد میکرد فشار میدادم و یک چیز کوچک داخلش بود که در می امد و ورمش از بین میرفت و عادی مشد اما همیشه آن گوشت سفت حدود چند میلیمتری تا نیم سانتی را اگر با انگشت پوست نزدیک مقعد را فشار دهم حس میکنم. و ضمنا محل خروج زائده گوشتی دو عدد زنجیری هر کدام به اندازه عدس کوچک و زخم یا زائده گوشتی سفت داخل یک جهت است و سمت مقعد به طرف عفب کمرم بالا است و سمت جلو سالم است و اگر در خانه بمانم و غذاهای سالم و سبوس دار مصرف کنم یبوست و درد و خونریزی ندارم. ولی وقتی به مسافرت بروم و به مدت طولانی در ماشین بشینم دچار خونریزی بدون درد و یبوست میشوم که وقتی برمیگردم خانه خوب میشود. ضمنا پدرم مرحومم هم سرطان روده داشتند و عمه مرحومم نیز مشکلات شدید گوارشی و روده ای داشت و پس عمل لیزری فوت شدند و همچنین پدر بزرگ مرحومم هم مشکل یبوست شدید داشتند. خلاصه عاجزانه و ملتمسانه تقاضامندم راهنمایی ام کنید چه کنم خیلی نگرانم خیلی متشکرم ببخشید طولانی شد

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به سوابق خانوادگی سرطان باید خونریزی مقعدی خود را اگرچه ممکن است مربوط به بیماری هموروئید باشد، جدی تلقی نموده و حتماً تحت کولونوسکوپی تشخیصی به صورت دقیق بررسی شوید و آزمایش‌های مربوط به تشخیص سرطان را نیز برای کنترل انجام دهید. تا زمانی که بیماری یبوست خود را کنترل نکنید از مشکل مقعدی خود رهایی نخواهید یافت، پیشنهاد می‌شود با دقت بیشتری به رژیم غذایی خود حتی در سفر اهمیت دهید و از نشستن طولانی مدت خودداری کنید. برای درمان اساسی باید معاینه شوید تا درجه بیماری و نوع درمان لازم مشخص شود. در صورتی که ضایعات شکل دائمی گرفته باشند، نیاز به جراحی محتمل خواهد بود. البته جراحی آن مشکل نبوده و با کمک روشهای نوین لیزری به صورت سرپایی و بدون بیهوشی عمومی جراحی شده و در همان روز ترخیص شده و از روز بعد می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را به شرطی که کارتان سنگین نباشد، آغاز کنید و در مدت کوتاهتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی با درد و خونریزی و عوارض پس از عمل کمتر بهبودی کامل پیدا کنید.

 • شهلا گفت:

  من ۳۷ ساله ۳ ماهه زایمان سزارین کرده ام بچه شیر میدهم و فیشر مقعدم عود کرده و بسیار اذیتم از درمان جراحی وحشت دارم در مورد درمان با بوتاکس شنیده ام .من فیشر مزمن دارم چه باید بکنم

  • clinic گفت:

   با سلام درمان بیماری فیشر مزمن کمی مشکل بوده و زمان بر است، در صورتی که از عوامل مستعد کننده عود بیماری دوری نکنید، بیماری با هر درمانی اعم بوتاکس یا جراحی عود خواهد کرد. بوتاکس برای همه مؤثر نیست و باید ابتدا علت اصلی بیماری فیشر شما بررسی شود سپس بر اساس آن درمان لازم تجویز می‌شود. بوتاکس با فلج سازی عضلات ناحیه مقعد باعث کاهش فشار انقباضی ناحیه و افزایش خونرسانی به محل زخم و بهبودی آن خواهد شد، ولی اثر آن شش الی نه ماه بوده و ممکن است نیاز به تجدید داشته باشد. ولی با توجه به شرایط فعلی شما و داشتن نوزاد شیرخوار پیشنهاد می شود با روش لیزری جراحی شوید تا نیازی به بیهوشی عمومی و تحمل عوارض آن و احتمالاً ایجاد اختلال در شیردهی نداشته باشید و به صورت سرپایی بدون بستری در بیمارستان بدون درد و خونریزی جراحی شده و از روز پس از عمل کار و فعالیت روزمره خود و مراقبت از فرزندتان را آغاز نمایید.

 • قاضی پور گفت:

  بعضی وقتها از مقعد خون می آید مخصوصا وقتی بیشتر نشسته .خارش است خرش مکنی بعد کمی خون میآید.احساس می کنم تنگ شده .در ضمن بیشتر اسهال می شوم مخصوصا اگر مرغ خورده باشم . احساس می کنم چیزی داخل هست و مانع خارج شدن مدفوع می شود ممنون می شوم راهنمنییم کنید . البته زیاد درد ندارد فقط زمانی درد دارد که بیشتر در صندلی نشسته باشم سپس بروم دستشویی. ببخشید که بی پرده حرف زدم

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری‌ مقعدی، گوارشی، عفونی یا حتی بیماری‌های صعب‌العلاج باشد، بنابراین باید این نشانه را جدی گرفته و فوری جهت تشخیص و درمان آن قدم بردارید، اگرچه با توجه به علایم دیگرتان بیماری مقعدی مانند شقاق یا هموروئید محتمل تر است. پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • کاشمیری گفت:

  سلام مادر من حدودیک ساله که خونریزی در مدفوع داره البته بواسیر هم داره ولی دردی که در سمت چپ شکمش که بعضی مواقع شدید است ما رو نگران میکنه میشه رهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی مادر خود را جدی گرفته و برای بررسی علت آن و همچنین درد شکمی او برای انجام تست های کمک تشخیصی مانند کولونوسکوپی مراجعه کنید. اگرچه ممکن است علت خونریزی به بیماری هموروئید ایشان مربوط باشد ولی با توجه به دردی که پیدا کردند حتماً باید تحت بررسی دقیق تری از نظر ابتلا به سایر بیماریهای گوارشی یا صعب‌العلاج مانند سرطان قرار بگیرند.

 • فیروزیان گفت:

  مدت۳ماازناحیه مقعداحساس درددارم هرچه ک میرم توالت بازهم احساس میکنم دستشویی دارفکرمیکنم یک چزی سفتی تومقعدم هست چکارکنم وضعییت مالی ام خیلی بده ۴۵سال دارم دارای چهارفرزن وهمسرهستم خیلی دچارمشکل هستم راهنایی کنیدلطفا

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و احساس توده درون آن می تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید باشد البته همیشه به این سادگی نبود و با احتمال کمتری خطر بیماری‌های گوارشی و صعب‌العلاج دیگر نیز وجود دارد. برای این که سایه وجودتان تندرس کنار خانواده استوار بماند باید به سلامت خود اهمیت دهید و هر چه سریع‌تر برای معاینه و تشخیص بیماری مراجعه کنید. با به تأخیر انداختن مراجعه خود باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر خواهید شد که روند درمانی را مشکل نموده و نیاز به وقت و هزینه را افزایش می‌دهد.

 • انارکی گفت:

  سلام.ببخشید من۲۰سال دارم مدت ۴سالی هست بیماری همورویت یا بواسیر خارجی دارم البته توی اینترنت جستجو کردم و روم نمیشه دکتر برم راهنمای کنید لطفا

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری بواسیر از جمله بیماری‌های شایع در میان مردم است که هر قشری با هر سنی می تواند به سبب عادات رفتاری غلط و سبک زندگی نادرست به آن دچار شود، از مشکل خود خجالت نکشید معاینه این ناحیه برای پزشکان عادی است. پیش از تشدید بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و پیشرفت آن که روند درمانی را مشکل خواهد کرد، برای بهبودی خود مراجعه کنید. در کنار درمان باید علت ابتلای شما به بیماری نیز مشخص شود تا با دوری از آن مانع عود مجدد بیماری شوید.

 • شفیع گفت:

  سلام من همورید داخلی دارم خواستم بدونم پاه درد شدید هم دارم ایا پاه دردم از همورید است یا خیر با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام این امکان وجود دارد که هم زمان با تورم عروقی ناحیه مقعد، عروق پاها نیز واریسی شده و دچار درد شده باشد ولی به صورت کلی ارتباطی با درد پا و هموروئید وجود ندارد.

 • ق-ر گفت:

  سلام. دختری ۲۱ ساله هستم. با سابقه ی یبوست های متوالی و هموروئید نوع ۴ اما تا الان هیچ عملی انجام ندادم. ۶ روز پیش رابطه مقعدی داشتم. متاسفانه طی اون دچار زخم های داخل و خارج مقعد شدم. از روش هایی مثل شیاف انتی هموروئید، پمادها، گرم کردن مقعد و … هم استفاده کردم. اما فقط باعث ایجاد یک توده ی خشک و سفت بیرون از مقعدم شد. درحال حاضر ۲ روز است که اجابت مزاج نمیتوانم بکنم. طوریکه انگار مقعدم بسته شده. حتی با زور یا دست هم نمیتوانم کاری بکنم. از مقعدم فقط باد معده ای کوچک خارج میشود. مدفوعم هم خشک شده. نیاز ب کمک شما دارم آقای دکتر.

  • clinic گفت:

   با سلام هر چه سریع‌تر برای دریافت یک داروی روان کننده مدفوع و عمل اجابت مزاج مراجعه کنید، سپس باید تحت بررسی مقعدی و کولونوسکوپی قرار بگیرید تا بر حسب شدت آسیب ایجاد شده جراحی شوید، در این مرحله از بیماری هموروئید نیاز به جراحی حتمی خواهد بود. از طرفی پس از عمل باید تغییرات بسیاری در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا به ناحیه مقعد فشار وارد نشده و بیماری هموروئید عود نکند. ابتدا یبوست خود را با ورزش، تحرک و رژیم غذایی پر فیبر و مصرف مایعات فراوان روزانه و پاسخ سریع به احساس اجابت مزاج و رساندن فوری خود به دستشویی کنترل نمایید. سپس از رابطه جنسی مقعدی بپرهیزید. از زور زدن حین اجابت مزاج خودداری کنید.

 • امیری گفت:

  سلام من چند سال شده که بواسیر خارجی به داخل رفته و از قسمت بیرون روده بیرون آمده که از زیر پوست قابل لمس میباشد و اگر تخم مرغ یا تخمه آفتابگردان یا از این قبیل چیزها بخورم متورم میشود هم دردناک میشود هم خارش میگیرد به نظر شما چه کاری برای بهبودی باید انجام دهم ممنون از لطف شما

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتون دچار یک بیماری مقعدی دیگر شده‌اید که به احتمال فراوان آبسه یا فیستول مقعدی است، هر چه سریع‌تر برای معاینه و تشخیص قطعی و آغاز فرآیند درمان لازم مراجعه کنید. تأخیر در روند درمان باعث تشدید آسیب بافتی و پیشرفت بیماری و علاوه بر بروز علایم آزار دهنده دیگر منجر به سخت شدن روند بهبودی نیز خواهد شد. بنابراین مشکل خود را جدی بگیرید و فوری مراجعه کنید.

 • نوری گفت:

  سلام خسته نباشید من نوزده سالمه مدت شش ماهه که زائده کوچیکی در ناحیه خارجی مقعدم رشد کرده و بعضی اوقات وقتی دفع مدفوع خشک دارم خونریزی همراه با احساس فرورفتن چیزی در همون ناحیه ک زائده در اومده دارم.ایا بواسیره؟

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار بیماری هموروئید شده‌اید ولی بدون معاینه بالینی امکان تشخیص قطعی و در نتیجه تجویز هیچ دارویی وجود ندارد. پیش از تشدید بیماری و بروز عوارض بیشتر برای درمان خود مراجعه نمایید. تشدید آسیب بافتی ناحیه باعث بروز علایم آزار دهنده دیگر و همچنین سخت شدن روند درمان و حتی نیاز به جراحی خواهد شد.

 • مختاری گفت:

  سلام بنده ۳روزه از مقعدم گاز میزنه بیرون البته خود اختیاری نیست میتونم کنترول کنم ولی درد تو شکمم میمونه روزی مثلا۱۰بار ودستشوی جوب میرم جای دردی چیزی ندارم ناگفته نماند شکمم هم صدا میده علت این کار چیه ممنون از لطفا شما

  • clinic گفت:

   با سلام از مصرف مواد غذایی نفاخ، کافئینی و نوشابه گازدار و چرب و سرخ کردنی بپرهیزید، مایعات را نیز با فاصله از غذا و جرعه جرعه بنوشید تا هوای زیادی حین آب خوردن وارد شکم نشود. به آهستگی و در کمال آرامش غذا بخورید اگر با رعایت این نکات همچنان نفخ و دفع گاز فراوان داشتید برای بررسی بیماری‌های گوارشی مراجعه کنید.

 • نیلو گفت:

  سلام من ٣٤ ساله هستم وتقريبا از پانزده سالگي بواسير دارم اما درد و خونريزي نداشتم تا يكسال پيش كه زايمان دوم كردم تا يكماه بعد از زايمان دچار درد و گاهن خونريزي بودم در حال حاضر مشكلي ندارم ولي از اين ضايعه كه چند تا هم شده رنج ميبرم خيلي خيلي از عمل ميترسم و باتوجه ب اينكه بچه نوپا دارم مدام در حال تحرك هستم لطفا راهنماييم كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید ناحیه مقعد و درجه بیماری هموروئید شما بررسی شود، سپس درمان دارویی یا جراحی لازم تجویز گردد. برای از بین بردن ضایعه اگر دائمی باشد حتماً نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد، اما نگران نباشید با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و با عوارض کمتری نسبت به سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی و قرار گرفتن در معرض عوارض جانبی داروی بيهوشی جراحی شده و ظاهر متعارف ناحیه مقعد خود را باز می‌یابید. به دلیل سرپایی بودن این عمل نگرانی بابت مراقبت فرزندتان نخواهید داشت و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره و مراقبت از فرزندتان را آغاز نمایید.

 • جباری گفت:

  سلام از روز اول عمل تا روز بهبودی چند روز طول میکشه ؟بیهوش میکنین و استراحت هم میخواد؟احتمال برگشت دوباره رو هم داره ؟هزینه عمل چقدر میشه .

  • clinic گفت:

   با سلام جراحی به روش لیزری بسته به محل عمل دوران استراحت و بهبودی متفاوتی خواهد داشت، ولی معمولاً در جراحی های لیزری ناحیه مقعد در همان روز مرخص شده و از روز پس از عمل می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. از دو هفته بعد ورزش مشکلی ندارد و دوره بهبودی بسیار کوتاه تر از سایر روشهای جراحی سنتی است. از همه مهمتر نیازی به پانسمان نیز ندارد.

 • سارا گفت:

  سالمه .بد زایمان اول (طبیعی) یبوست شدید گرفتم درمانو کامل نکردم بد ۵سال بچه دوم الان ۳ماه زایمان (سزارین)مجدد بهم فشار اورده بطوری ک نمیتونم بشینم رفتم دکتر گفتن داخلی نیس .دردش قابل تحمل نیس چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند دلایل مختلفی اعم از بیماری مقعدی یا گرفتگی و اسپاسم عضلانی ناحیه داشته باشد که تشخیص قطعی علت آن مستلزم بررسی دقیق بالینی است ممکن است حتی برای تشخیص نیاز به تست هایی چون کولونوسکوپی داشته باشید، تا زمان پیدا شدن علت و درمان لازم مشکل خود را پیگیری کنید تا دچار آسیب بافتی شدیدتر نشوید. از طرفی بیماری یبوست و عدم توجه به درمان آن میتواند مشکلات فراوانی مانند ابتلا به انواع بیماری‌های مقعدی مانند هموروئید و فیشر را در شما ایجاد کند، بهتر است با پیاده‌روی منظم و ورزش، تغذیه سالم و سرشار از فیبر و افزایش مایعات مصرفی روزانه خود در جهت کنترل این بیماری بکوشید. پاسخ دادن فوری به احساس اجابت مزاج کمک مؤثری به کنترل این بیماری می‌کند

 • شب خیز گفت:

  با سلام ۲روزی هست که دچار درد در ناحیه مقعد هستم و با مطالعه ی مطالب شما متوجه شدم بواسیر نوع۴دارم وقت برای درمان میخوام با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام برای تعیین نوبت ویزیت می‌توانید از طريق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

 • مهرافروز گفت:

  با سلام نزديک به يک سال پيش با درد شديد مقعد روبرو شدم که روزهاي بعد با خونريزي نيز همراه بود. در اين مدت يک بار به پزشک مراجعه کردم که ايشان قرص هايي رو به همراه کرم هايي مانند کرم ام جي تجويز کردند و بعد از مدتي بهبود نسبي پيدا کردم از طب سنتي مثل تشک يا تشت آب گرم و استفاده از روغن هاي سنتي براي شياف کردن نيز استفاده کردم. در اين مدت اگر چه به ميزان زيادي بهبود داشتم ولي همواره اين درد با من بود و هر از چند روز يک بار با سوزش داخلي مقعد و به اصطلاح زق زق کردن موضع هميشه در رنج بودم زايده اي کوچک از داخل مقعد بيرون زده که نمي دانم آيا با عمل قابل رفع هست يا نه. از عمل کردن هميشه واهمه داشتم تا اينکه يکي از دوستان در شهرستان عمل ليزري انجام داده بود و اگر چه هزينه آن کمي بيشتر بود ولي دردسرهاي بعدي و دردهاي ناشي از عمل را نداشت ممنون مي شم اگر راهنمايي بکنيد

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری‌های مقعدی هیچ کدام با کمک روش های طب سنتی یا خانگی درمان صد در صد نخواهند شد، فقط از این طریق کمی علایم آزار دهنده آن ها دفع شده و برای مدتی تسکین می‌یابد که این به معنی بهبودی کامل از بیماری نیست. برای جراحی لیزری ابتدا باید مورد معاینه دقیق قرار بگیرید تا لزوم جراحی در شما تأیید گردد، سپس در صورت نیاز به جراحی با روش لیزری همان طور که خودتان فرمودید، بدون درد و خونریزی و سایر عوارض روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در این روش به مراقبت خاص و ویژه پس از عمل و حتی پانسمان و دردسر تعویض آن نیاز ندارید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. البته در کنار درمان نیز باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود مجدد بیماری نشوید. دوری از عوامل مستعد کننده بازگشت بیماری بسیار مهم است.

 • کاشانی گفت:

  با سلام . من یک مدت یبوست داشتم و اهمیت ندادم به یبوستم گاهی خودش خوب میشد ولی حدود ۴-۵ ماهه متوجه شدم این بیرون زدگی حتی زمانی که درد و سوزش ندارم هم هست و دایمی شده. برای از بین بردن این بیرون زدگی چیکار باید کنم؟ میشه راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان یبوست باعث ابتلای شما به یک بیماری و عارضه مقعدی دیگر و به احتمال فراوان هموروئید شده است. ولی با این حال نگران نباشید با کمک جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و ظاهر متعارف ناحیه مقعد خود را باز می‌یابید. اما این روش درمانی تضمینی نخواهد بود و خود شما نیز باید در جهت حفظ بهبودی و عدم عود ضایعه با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی برای بهبود و کنترل یبوست خود بکوشید.
   فشار بیش از حد وارد بر ناحیه مقعد به هر دلیلی یبوست یا بلند کردن جسم سنگین یا نشستن طولانی مدت می‌تواند باعث بازگشت بیماری هموروئید شود.

 • فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید ده سال بیش بعد از زایمان دچار خونریزی در مدفوع شدم وتا الان ادامه داره اما این مشکل گاهی اوقات هر ماه یکی دو بار این مشکل رو داشتم وبعد تموم میشد اما این ماه بعد از عید دوباره تکرار شد سه روز هنگام موفوع خونریزی داشتم وبعد از اون الان خوندیزی قطع شده اما خیلی دل درد دارم نمیدونم همو رویید یا سرطان میترسم به بزشک مراجعه کنم اطفا راهنماییم کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی، گوارشی، عفونی یا حتی يك بیماری صعب‌العلاج مانند سرطان باشد. ده سال عدم پیگیری خونریزی مقعدی علاوه بر آسیب ناشی از بیماری اصلی شما را در معرض کم خونی نیز قرار داده است و حتماً باید از این حیث نیز بررسی شوید. با به تأخیر انداختن مراجعه خود به پزشک فقط باعث تشدید آسیب بافتی ناشی از بیماری و تشدید آن و بروز علایم آزار دهنده دیگر خواهید شد. نگران نباشید حتی سرطان هم در صورت تشخیص به موقع قابل درمان و کنترل خواهد بود. هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید.

 • پری گفت:

  باسلام
  من دختری ۲۰ ساله هستم.تقریبا ۲ ماه میشه یه چیز سفید رنگ ،اندازه نصف عدس از مقعدم بیرون زده
  لطفا آقای دکتر راهنماییم کنید .من خیلی از عمل جراحی و لیزر میترسم.تو را خدا برای من یه تجویزی بکنید.که کاملا خوب بشه هزینه اش اصلا مهم نیست.می دونم که شما معاینه نکرده نمیتونیم نظریتون بگید.ولی بهم حق بدین من روم نمیشه برم دکتر .یعنی راه درمانی برای من هست؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام دختر عزیز از مراجعه به پزشک و درمان بیماری خود نترسید، عدم درمان به موقع و سخت شدن مراحل درمان و پیشرفت بیماری ترسناک و نگران کننده است. بیماری‌های مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه این قسمت برای پزشک عادی است و جای خجالت وجود ندارد. همان طور که گفتید بدون معاینه ضایعه نمی توان در مورد نوع بیماری و درمان مناسب آن نظر داد. ولی در صورت مراجعه فوری این شانس را دارید که به درمان دارويی پاسخ مثبت داده و نیاز به جراحی پیدا نکنید. با عدم پیگیری مشکل خود باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر خواهید شد. به سلامت خود اهمیت داده و زودتر مراجعه کنید.

 • سینا گفت:

  این بیماری بنده منجر به گوشت اضافه دراطراف مقعد شده که فکر میکنم همورئید یا بواسیر ایجاد شده لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، بدون معاینه و مشاهده ضایعه ایجاد شده نمی‌توان درباره آن اظهار نظر قطعی نمود یا درمانی تجویز کرد اگر به بیماری اسهال یا یبوست مبتلا هستید و یا ورزش سنگین میکنید یا کارمند هستید و طولانی مدت می‌نشینید، ممکن است دچار درجاتی از هموروئید شده باشید که در صورت مراجعه به موقع با درمان دارویی امکان بهبودی هست در غیر این صورت برای برداشت ضایعه نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد.

 • بیابانی گفت:

  من قبلا جراحی همورویید کردم ولی بعدازچندسال بعددوباره دچار شدم وبعضااسهال طولانی می شوم فکرمیکنم دچارشقاق شدم چه کاربایدکنم

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید بیماری اسهال خود را با تعذیه صحیح ورژیم غذایی مناسب اصلاح کنید تا تحت فشار مقعدی دچار عود بیماری شقاق و هموروئید نشوید و سپس بار دیگر معاینه شده و در صورت نیاز جراحی شوید، البته با کمک جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان خواهید شد ولی این درمان نیز تضمینی نبوده و نیازمند همکاری خود شما و ایجاد تغییرات مثبت در شیوه زندگی است.

 • مازیار گفت:

  باسلام پسری ۲۹ ساله ام دوساله ک ب بواسیر دچارم الان فقط ی کم احساس داغی دارم و ی ذره گوشت اضافه بیرون مقعد ایا نیاز ب جراحی دارم

  • clinic گفت:

   با سلام بله در صورتی که ضایعه دائمی شده باشد برای از بین بردن آن و بازگشت ظاهر متعارف مقعد و پیشگیری از عود مجدد بیماری با علایم آزار دهنده دیگر نیاز به جراحی سرپایی لیزری خواهید داشت که بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

 • فرشته گفت:

  درد امانمو بریده خواهش می کنم لطف کنید در صورت امکان هرچه سریع تر وقت بدهید از لطف وهمکاری شما سپاسگزارم موفق باشید

  • clinic گفت:

   با سلام برای تعیین نوبت ویزیت می‌توانید از طريق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید. درد مقعدی می تواند دلایل مختلفی اعم از بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی و حتی آسیب دیدگی دنبالچه داشته باشد.

 • سلطانی گفت:

  باسلام خدمت شما.آقای دکتر من حدود دوسال پیش هموریید وشقاق داشتم ولیزر کردم ولی از سال گذشته این دو مشکل دوباره برام ایجاد شده البته دکتری که لیزر کرده بود گفت که اگر رعایت نکنم دوباره عود میکنه. در هر صورت ازپارسال بادارو توانستم دردو ناراحتیم رو کم کنم ولی الان حدود ده روز پیش مجبور شدم جراحی کنم (اسفکترکتومی+برداشتن باله های همورییدی)اولا سوال من اینه که احتمال عود دوباره وجود داره باتوجه به اینکه من سندرم روده تحریک پذیر دارم وتحت درمانم.دومین سوالم اینه که بعد از این ده روز هنوز احساس میکنم داخل مقعدم چیزی هست وبا اینکه در تغذیه مراعات میکنم صبح ها احساس خشکی داخل مقعد دارم.آیا شما کپسول روهمورین وپماد ام جی را که پزشک دیگری پیشنهاد داده تایید میکنید لطفن راهنمایی بفرمایید باسپاس فراوان.

  • clinic گفت:

   با سلام به درمان دارویی خود ادامه دهید و برای بهبودی زخم و ناراحتی ناحیه کمی صبور باشید، هر چه سریع‌تر روند درمان سندرم روده تحریک پذیر خود را پیگیری کنید، زیرا با عدم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل و ابتلا به اسهال و یبوست بیماری مقعدی شما عود خواهد کرد.

 • خرم گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر من عمل بواسیر انجام داده ام ولی با وجود گذشت دو هفته از عمل دچار سوزش و درد هستم و همچنین زیاد دچار یبوست میشوم با وجود استفاده از قرص سی لاکس و شربت لاکسی ژل باز یبوستم درمان نمی شود از شما خواهشمندم که مرا راهنمایی فرمائید .

  • clinic گفت:

   با سلام تا زمانی که بیماری یبوست خود را کنترل نکنید. از بیماری بواسیر و عوارض مقعدی دیگر رهایی نخواهید یافت. اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید، با تغییراتی در سبک زندگی خود و بهبود رژیم غذایی به مصرف بیشتر مایعات و مواد غذایی پر فیبر در کنار ورزش منظم و پاسخ دهی سریع بخ احساس اجابت مزاج خود در جهت کنترل یبوست بکوشید، اگر پس از رفع یبوست و بهبود زخم ناشی از عمل بواسیر هنوز علایم آزار دهنده داشتید برای بررسی وضعیت نزد جراح خود مراجعه کنید.

 • آزاده گفت:

  با سلام من ۱۷ ساله ام
  امروز متوجه شدم یک تیکه گوشت اضافی اطراف مقعدم در اومده اما اصلا خارش یا مشکل دفع مدفوع نداشتم.خیلی میترسم میشه کمکم کنید؟

  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید برای تشخیص نوع ضایعه ایجاد شده و علت اصلی آن مورد معاینه بالینی قرار بگیرید سپس بسته به مرحله پیشرفت بیماری درمان لازم تجویز گردد. ممکن است به سبب وارد کردن فشار بیش از حد حین اجابت مزاج به کانال مقعد خود باعث، تورم عروقی ناحیه و ایجاد بیرون زدگی گوشتی شده باشید که نشانه مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری بواسیر است، عدم توجه به آن سبب پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر خواهد شد. قبل از سخت شدن روند درمان برای بهبودی خود مراجعه نمایید.

 • احمد گفت:

  با سلام خواستم ببینم ایا رابطه ای بین باد شکم و بواسیر نوع ۳ بدون خونریزی هست یا نه
  برای من این مشکل ( باد شکم ) به حدیه که در ساعت ۴ بار دستشویی میرم و فقط باد شکم تخلیه میشه

  • clinic گفت:

   با سلام بله یبوست معمولاً با دفع گاز و درست کار نکردن سیستم گوارشی همراه است، عدم توجه به درمان این بیماری شما را در معرض انواع بیماری های مقعدی مانند هموروئید قرار می‌دهد. با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود و رژیم غذایی با مصرف مایعات فراوان و مواد غذایی پر فیبر روزانه و پیاده روی و ورزش منظم در جهت کنترل یبوست خود بکوشید و به احساس دفع مدفوع خود بها دهید و خود را بلافاصله به دستشویی برسانید. از مواد غذایی نفاخ، کافئینی و نوشابه گازدار بپرهیزید.

 • جواد گفت:

  سلام،من متوجه شدم که مبتلا به کیست پیلونیدال هستم، البته تشخیص متخصص پوست بود. پیش جراح عمومی که رفتم گفتن که باید پشت من “وسیع” عمل بشه و ۳ ماه تا بهبودی کامل طول میکشه.
  الان سفالکسین و مترونیتازول مصرف میکنم، هیچ ترشحی و هیچ دردی وجود نداره.

  سوال من اینه که روش درمانی شما (لیزر) در مورد من جواب میده؟ بعد از چند روز میتونم به زندگی عادی برگردم؟

  ممنون از وقت شما.

  • clinic گفت:

   با سلام بله امکان جراحی کیست مویی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت وجود دارد. در این روش سرپایی عمل شده و از روز پس از عمل می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را به شرطی که کارهای سنگین انجام ندهید، آغاز نمایید.

 • رئیسی گفت:

  سه ماه پيش با دارو درماني شقاقم بهبود يافت ولي الان باز دچار خونريزي شده ام

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی چون نشانه بسیاری از بیماری‌های مقعدی، گوارشی، عفونی و حتی صعب‌العلاج است، دوباره باید تحت بررسی دقیق قرار بگیرید تا از مربوط بودن خونریزی به شقاق اطمینان حاصل شود، در صورتی که شقاق مقعدی عود کرده باشد، ممکن است دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نداده و نیاز به جراحی پیدا کنید، البته با کمک روش های نوین لیزری جای نگرانی از عوارض جراحی مانند درد و خونریزی و عفونت وجوث ندارد. اما از طرفی این درمان به شرطی صد در صد اثربخش خواهد بود که خود شما در پیشگیری از عود مجدد آن با دوری از عوامل مستعد و تشدید کننده بیماری مانند کنترل اسهال یا یبوست بکوشید. در روش لیزری بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.