banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر بدون عمل جراحی در کمتر از یک ساعت

درمان هموروئید یا بواسیر بدون عمل جراحی با لیزر

وقتی فرد به یک بیماری رنج‌آور هموروئیدی مبتلا می‌شود، انتخاب درمان برای او مشکل خواهد شد. زیرا همیشه پزشک چند روش درمانی را همراه با معایب و مزایای آن بر سایر روش‌ها توضیح داده و توصیه می‌کند. در نهایت بیمار است که بین گزینه‌های ترجیحی پزشک حود انتخاب می‌کند. وقتی پای درمان‌های سنگین‌تری چون جراحی به میان می‌آید معمولاً فرد در انتخاب خود حساس‌تر می‌شود. از میان جراحی‌های هموروئیدی انواع لیزری آن از محبوبیت بیشتری در میان مردم برخوردار است. زیرا انسان‌ها تا جایی که بتوانند از تیغ برنده جراحی می‌گریزند. لیزر برای درمان تمامی انواع بواسیر مؤثر است.

درمان بواسیر با لیزر

درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر از چند مزیت بارز برخوردار است که عبارت‌ است از:

 1. این فرآیند برای بیمار بیش از حد دردناک و آزاردهنده نیست؛
 2. اغلب به بستری نیاز ندارد و فرد می‌تواند در همان روز انجام لیزر از بیمارستان مرخص شود؛
 3. به دلیل نداشتن دود و بخار ناشی از دستگاه بی‌خطر و ایمن است؛
 4. با امکان انسداد عروق خونی با کمترین میزان خونریزی حین عمل همراه است؛
 5. کمترین آسیب را به بافت‌های اطراف توده‌ی هموروئید می‌رساند و کم‌عارضه است؛
 6. زخم حاصل از لیزر سریع‌تر بهبود می‌یابد و نشانه‌ی کمتری از عمل بر جا می‌گذارد؛
 7. دارای درصد مؤفقیت بیشتر و عود کمتری است که البته این مورد به مهارت پزشک نیز بستگی دارد.

جهت مشاوره و آگاهی از هزینه  و قیمت درمان بواسیر(هموروئید) با لیزر با ما تماس بگیرید

جراحی هموروئید با لیزر نیز به عنوان یک نوع هموروئیدکتومی لیزری شناخته شده است که کل فرآیند درمان در آن با اشعه لیزر انجام می‌شود.

درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر

انعقاد مادون قرمز (IRC) یک روش غیر جراحی کم‌تهاجمی درمان هموروئید است که به سرعت و به طور گسترده به عنوان یک خط درمانی مؤثر با استقبال مواجه شد و بر سایر روش‌ها پیشی گرفت. یک روش غیر جراحی کم‌تهاجمی درمان هموروئید است که به سرعت و به طور گسترده به عنوان یک خط درمانی مؤثر با استقبال مواجه شد و بر سایر روش‌ها پیشی گرفت. قابل تحمل بودن، مشکلات و عوارض کمتر ناشی از آن سبب ترجیح آن بر سایر روش‌ها شد. در روش مادون قرمز با استفاده از تماس یک پروب کوچک در ناحیه‌ی بالایی عروق متورم هموروئید و تاباندن نور مادون قرمز به مدت یک ثانیه، رگ بالایی هموروئید را منقبض و سپس منعقد می‌کنند تا خونرسانی به هموروئید قطع شود. در واقع حرارت ناشی از این نور ناحیه را می‌سوزاند و خشک می‌کند. در این روش همانند مسدود کردن رودخانه‌هایی که به یک دریاچه ختم می‌شوند می‌توان منجر به خشک شدن دریاچه شد.
روش انعقاد مادون قرمز برای هموروئید های کوچک و متوسط و انواع بواسیر داخلی که با درد و خونریزی همراه هستند و به درمان‌های علامتی پاسخ نمی‌دهند، بسیار کارآمد و مناسب است.
انعقاد مادون قرمز علاوه بر کم‌هزینه بودن، نیازی به بستری شبانه در بیمارستان ندارد و می‌تواند حتی به صورت سرپایی در مطب پزشک متخصص بواسیر انجام شود. این روش از اسکلروتراپی مؤثرتر و از روش رابربند زود بازده‌تر است و سریع‌تر نتیجه می‌دهد. انعقاد مادون قرمز نیاز به آمادگی قبل از عمل خاصی ندارد و طی ده دقیقه انجام می‌شود، اما بسته به شدت آسیب ممکن است نیاز به تکرار آن برای پوشش تمام نواحی باشد.
به جز احتمال احساس اجابت مزاج بلافاصله پس از عمل به دلیل تحریک کانال مقعد و کمی خونریزی عارضه‌ی دیگری وجود ندارد. استفاده از حمام نشسته آب‌ گرم و مصرف ملین برای نرم شدن مدفوع و راحت‌تر شدن اجابت مزاج به کاهش ناراحتی پس از انعقاد مادون قرمز کمک می‌کند.
به منظور پیشگیری از بازگشت مجدد هموروئید در فرد، تغییر در شیوه‌ی زندگی با اضافه کردن فیبر بیشتری به رژیم غذایی، مصرف مایعات فراوان، ورزش روزانه و کاهش وزن اضافی توصیه‌ی می‌شود.

درمان هموروئید یا بواسیر با روش رابربند

بستن باند لاستیکی یا رابربند یک روش درمانی کم ‌تهاجمی هموروئید است که با بستن پایه زایده‌ی هموروئیدی و قطع جریان خون باعث از بین رفتن آن می‌شود. هموروئید بسته شده با باند لاستیکی طی یک هفته کوچک شده و می‌افتد. این درمان فقط برای بواسیرهای داخلی استفاده می‌شود. در انواع پیشرفته هموروئید داخلی که بافت متورم تا پایین و خارج مقعد کشیده شده است، مناسب نیست. با وجود دردناک بودن روش توسط بسیاری از افراد برگزیده می‌شود زیرا شاید روش‌های کم‌دردتر به خوبی آن عمل نکنند. در ۸۰ درصد موارد این روش کارآمد است و دیگر نیاز به اقدامات دیگر و جراحی ندارد.
اگرچه ممکن است عمل جراحی برای برداشتن هموروئید (هموروئیدکتومی) نتایج بهتری در دراز مدت از روش‌های ثابت کننده مانند بستن باند لاستیکی فرآهم کند، اما جراحی هم گران‌تر و هم دوره‌ی نقاهت طولانی‌تری دارد. همچنین فرد در معرض خطر عوارض بیشتری قرار می‌گیرد.
این روش برای یک یا دو زایده در مطب به صورت سرپایی و در صورت نیاز همراه با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای انجام فرآیند در تعداد بیشتر باید فرد تحت بی‌هوشی عمومی قرار گیرد. احساس درد و پری ناحیه‌ی مقعد پس از جاگذاری باندهای کشی ممکن است کمی ناخوشایند باشد.
بسته به توانایی و مقاومت بدن هر فرد ممکن است، نیاز یا عدم نیاز به چند روز استراحت پس از آن باشد. این عمل برای برخی افراد آن‌قدر ساده است که می‌توانند بلافاصله به زندگی روزمره و فعالیت عادی خود برگردند. البته باید از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزند.
درد و خونریزی دو عارضه‌ی طبیعی روش رابربند محسوب می‌شود به شرطی که با این شرایط همراه باشد:

 • درد حاصل از باند لاستیکی بیشتر از ۲۴ الی ۴۸ ساعت بطول نکشد و با مصرف استامینوفن ساده یا حمام آب گرم نشسته (به مدت ۱۵ دقیقه) کاهش یابد.
 • خونریزی ۷ تا ۱۰ روز بعد از بستن باند لاستیکی هم‌زمان با افتادن زایده‌ی هموروئیدی رخ دهد، حجم خونریزی خفیف باشد و خودبه‌خود متوقف شود.

عوارض جانبی نادر رابربند شامل:

 • ناتوانی در دفع ادرار (احتباس ادراری)؛
 • عفونت در ناحیه مقعد؛
 • درد شدید است که به روش‌های تسکین دردی که پس از این روش استفاده می‌شود، پاسخ نمی دهند. این حالت بیشتر در مواقعی که باند به مناطق انتهایی کانال مقعد که دارای گیرنده‌های درد فراوان است ایجاد می‌شود؛
 • خونریزی از مقعد که برای کاهش خطر آن، توصیه می‌شود از مصرف آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAID) به مدت ۴ تا ۵ روز قبل و بعد از بستن باند لاستیکی خودداری شود.

پس از بستن باند لاستیکی پزشک متخصص بواسیر به منظور تداوم درمان به بیمار خود توصیه می‌کند با مصرف مایعات فراوان و موادغذایی ملین به حرکت بهتر روده‌ای و پیشگیری از یبوست کمک کند.

درمان هموروئید یا بواسیر با استاپلر یا هموروئیدوپکسی

هموروئیدوپکسی استاپلر یک روش جراحی مؤثر در انواع هموروئید پرولاپس و هموروئیدهای داخلی پیشرفته (کمتر درجه دو و اغلب درجه سه و چهار) است. در این روش با استفاده از یک دستگاه صتبلرس دایره برای برداشتن بافت‌های هموروئیدی و بستن زخم استفاده می‌کنند. بدون ایجاد برش با مسدود کردن مسیر خون‌رسانی به عروق هموروئیدی به صورت منگنه‌ای ابتدا باعث کوچک شدن آن سپس از بین کامل آن می‌شوند.
هموروئیدکتومی استاپلر به دلیل دست‌کاری انسانی کمتر نسبت به هموروئیدکتومی معمولی در مدت زمان کوتاه‌تری حدود سی دقیقه انجام می‌شود و پس از عمل درد کمتری برای بیمار ایجاد می‌کند. همچنین فرد در زمان کمتری بهبود می‌یابد. اما خطرات و عوارض احتمالی آن شامل:

 • خونریزی؛
 • عفونت؛
 • تنگی مقعد به علت زخم‌های ایجاد شده؛
 • آسیب دیواره مقعد که به ندرت اتفاق می‌افتد؛
 • احساس پری و اجابت مزاج تا چند روز پس از جراحی که به صورت خود‌به‌خود برطرف می‌شود.

این روش پرهزینه‌تر ولی مدرن‌تر از روش‌های دردناک هموروئیدکتومی سنتی است. البته بیمارانی که با این روش جراحی شدند با احتمال بیشتری نسبت به روش‌های قدیمی دوباره بیماری را تجربه کردند و نیازمند جراحی دوم شدند.

  برای مؤثر واقع شدن جراحی و بالا رفتن احتمال مؤفقیت آن لازم است تا مراقبت‌های بعد از عمل را جدی گرفت. لیست مراقبت‌های توصیه‌ی شده شامل:

 • مصرف به موقع آنتی‌بیوتیک و مسکن‌ها که برای پیشگیری از عفونت زخم و کنترل درد تجویز شده‌اند؛
 • کمک گرفتن از دیگران هنگام پایین آمدن از تخت و راه رفتن به دلیل گیجی و خواب‌آلودگی ناشی از مصرف داروها؛
 • استفاده از موادغذایی ملین یا داروهای ملین با دستور پزشک متخصص بواسیر برای پیشگیری از یبوست؛
 • استفاده از پمادهای موضعی کاهنده‌ی درد با نظر پزشک؛
 • نشستن در وان آب گرم به منظور تسکین درد؛
 • مراجعه به دکتر بواسیر در موعد مقرر پیگیری درمان.

در دوره‌ی نقاهت پس از عمل فرد باید در صورت مشاهده‌ی علایم خطر خود را سریع به یک مرکز درمانی جهت معاینه برساند که این علایم عبارت‌اند از:

 • خونریزی مقعدی شدید
 • تب بالا
 • مشکل در دفع ادرار یا کاهش حجم ادرار
 • درد شدید مقعدی

در پایان عود بیماری به میزان تغییراتی که فرد در سبک زندگی بعد از عمل خود ایجاد کرده است نیز بستگی دارد. بدون اصلاح رفتارهای نادرستی که این اختلال را به وجود آورند، رهایی از آن حتی با بهترین اعمال جراحی ممکن نخواهد بود. پس به دست آوردن سلامتی علاوه بر پیشرفت علم و تکنولوژی، بدون توجه و خودمراقبتی فرد میسر نخواهد بود.

روش های کم تهاجمی درمان هموروئید یا بواسیر

در صورتی‌ که هموروئید فرد در مرحله‌ی خونریزی و درد مداوم قرار داشته باشد، پزشک متخصص هموروئید ترجیح می‌دهد قبل از اقدام به هر روش تهاجمی درمانی ابتدا روش‌های غیر جراحی را که کمترین میزان آسیب و عوارض را برای بیمار خواهند داشت را امتحان کنند. این درمان‌های غیر جراحی کم تهاجم معمولاً در مطب پزشک متخصص بواسیر و بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی فرد و به صورت سرپایی انجام می‌شوند. برای بیمار هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌های جراحی خواهند داشت و البته در بیشتر موارد مؤثر و کارآمد هستند. این روش‌ها شامل:
بستن باند لاستیکی (رابربند)
دکتر متخصص بواسیر با قرار دادن یک یا دو باند لاستیکی حلقه مانند در اطراف یک توده هموروئیدی و قطع گردش خون آن به از بین رفتن بافت آسیب دیده طی یک هفته کمک می‌کند. این روش برای بسیاری از مردم مؤثر است.
وجود باندها می‌تواند برای فرد ناراحت‌کننده باشد و حتی ممکن است پس از دو الی سه روز از استفاده شروع به خونریزی کنند اما به ندرت تشدید می‌شود. عوارض جانبی جدی این روش بسیار محدود و بعید است.
تزریق (اسکلروتراپی)
در روش تزریق پزشک متخصص هموروئید با تزریق یک محلول شیمیایی به توده‌ی هموروئیدی ایجاد شده آن را کوچک می‌کند. درحالی‌که تزریق می‌تواند درد و عارضه‌ی کمتری نسبت به روش باند کشی داشته باشد اما ممکن است به اندازه آن مؤثر نباشد.
انعقاد (مادون قرمز، لیزر و یا دو قطبی)
تکنیک‌های انعقادی همراه با استفاده از لیزر، نور مادون قرمز یا گرما می‌توانند باعث تغییر سایز توده بواسیری ایجاد شده شوند به صورتی‌که توده‌ی برآمده‌ در بواسیر داخلی چروک و کوچک شود. همچنین با این کار به کاهش یا قطع خونریزی آن کمک می‌کند.

با وجود اینکه روش‌های انعقادی عارضه و ناراحتی کمتری برای بیمار نسبت به سایر روش‌های غیر تهاجمی ایجاد می‌کند اما، هموروئید در این روش می‌تواند نسبت به روش باند لاستیکی با احتمال بیشتری در آینده عود کند و برای فرد تکرار شود.
در نهایت پزشک زمانی تصمیم به جراحی بواسیر فرد می‌گیرد که یا هموروئید فرد در مرحله‌ی پیشرفته و همراه با ترمبوز باشد یا اینکه به درمان‌های غیر جراحی مقاوم بوده و پاسخ درمانی ایده‌آل را نداده باشد.
یک پزشک معتبر بهترین درمان را با توجه نوع و شدت بیماری هموروئید فرد انتخاب می‌کند. بهترین درمان، درمانی است که علاوه بر ایجاد عوارض جانبی و مشکلات کمتر بعد از بتواند به بهترین شکل ممکن علایم علایم بیماری فرد را از بین ببرد و کم‌تر عود کند. از طرفی برای بیمار کم‌هزینه و مقرون به صرفه باشد. متأسفانه هیچ‌یک از روش‌های درمانی تمام شرایط ایده‌آل را با هم ندارند اما پزشک متخصص بواسیر حداقل می‌تواند با تشخیص صحیح برای اولین بار کارآمدترین روش را برای فرد انتخاب کند و از امتحان کردن روش‌های مختلف درمانی در فرد بپرهیزد.

درمان بواسیر یا هموروئید با هموروئیدکتومی

درمان بواسیر یا هموروئید با هموروئیدکتومی

هموروئیدکتومی یک عمل جراحی وسیع است که برای برداشتن هموروئیدهای داخلی درجه سه و چهار، خارجی وسیع یا انواع ترکیبی آن استفاده می‌شود. اثربخش‌ترین درمان هموروئید، هموروئیدکتومی است به شرطی که فرد عوارض ناگوار احتمالی آن را بپذیرد.
این جراحی به دو شیوه‌ متفاوت با نام‌های باز و بسته انجام می‌شود. باید توجه داشت که هر دو روش هموروئیدکتومی بسته (فرگوسن) و هموروئیدکتومی باز (میلیگان مورگان) به یک اندازه می‌توانند مؤثر و بی‌خطر باشند اما روش بسته نسبت به روش باز در بلند مدت برای بیمار رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. با این وجود، هر دو روش ممکن است به درد شدید بعد از عمل منجر شوند.
در هموروئیدکتومی بسته پس از برش و خارج کردن بافت هموروئیدی ملتهب ناحیه‌ی بریده شده را بخیه می‌کنند تا از خونریزی و عفونت احتمالی آن جلوگیری کنند. اغلب در هموروئیدهای داخلی از شیوه‌ی هموروئیدکتومی بسته استفاده می‌شود. این شیوه در ۹۵ درصد موارد مؤفقیت‌آمیز خواهد بود.
در هموروئیدکتومی باز نیز با شیوه‌ای دیگر ناحیه‌ی آسیب دیده را برش داده و خارج می‌کنند، با این تفاوت که دیگر محل برش را کامل بخیه نمی‌زنند و اجازه می‌دهند باز بماند تا خود جوش خورده و بسته شود. البته گاهی اوقات دکتر متخصص بواسیر تشخیص می‌دهد که باز ماندن محل برش احتمال عفونت را بالا می‌برد و با احتمال کمتری خود‌به‌خود مسدود می‌شود پس ترجیح می‌دهد محل را بخیه کند و با یک روش ترکیبی باز و بسته جراحی خود را به پایان برساند.
به منظور به حداقل رساندن یا جلوگیری از درد پس از هموروئیدکتومی، روش‌های ترکیبی دیگری نیز ابداع شده است که با بستن عروق میزان درد را کاهش می‌دهد و نیاز به مراقبت بعد از عمل کمتری دارد. هموروئیدکتومی به دلیل عوارضی که دارد بیشتر در مواقع بحرانی و زمانی که درمان فرد با روش‌های کم‌تهاجمی‌تر با شکست رو به رو شده است، پیشنهاد می‌شود.
جراحی زیر بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی نخاعی فرد در اطاق عمل مجهز توسط پزشکان باتجربه و با کمک انواع ابزار تیز مانند یک چاقوی کوچک جراحی یا قیچی انجام می‌شود. با این همه اعمال تهاجمی که در مقعد فرد انجام می‌شود طبیعی است که فرد درد رنج‌آوری را پس از برطرف شدن اثر بی‌هوشی و بی‌حسی‌های موضعی احساس کند. احتباس موقتی ادرار و مدفوع و به دنبال آن عفونت ادراری از عوارض دیگر هموروئیدکتومی است. البته در موارد نادر بی‌اختیاری مدفوع یا تنگی دریچه مقعد نیز رویت شده است.
حداقل یک شب بستری در بیمارستان برای مراقبت از فرد تا زمان برگشتن به حالت عادی و بهبود نسبی آن نیاز است، مگر اینکه فرد با رضایت خود بخواهد بیمارستان را ترک کند که در این صورت باید پس از به هوش آمدن و برگشتن به حالت طبیعی تا زمان حداقل یک بار دفع ادرار در بیمارستان بماند سپس با داروهای تجویزی و مراقبت‌های توصیه‌ی شده بعد از عمل و هشدار علایم خطر ترخیص گردد. البته به دلیل خارج نشدن کامل اثرات مواد بی‌هوشی فرد از رانندگی تا خانه منع می‌شود.

جراحی هموروئید یا بواسیر

ترس از جراحی به خصوص در ناحیه مقعد مانع پیگیری درمان بیماری هموروئید در بسیاری از افراد مبتلا است. در گذشته جراحی تنها درمان قطعی هموروئید‌های وخیم بوده است ولی امروزه با پیشرفت علم روش‌های نوین و کم‌دردسرتری کشف شده است که بدون نیاز به بستری در بیمارستان و بی‌هوشی می‌تواند با عارضه و تهاجم کمتری به بهبود سریع‌تر فرد کمک کند. انواع لیزردرمانی‌ها، کرایو (فریز کردن عروق ملتهب)، اسکلروتراپی (تزریق محلولی) جایگزین خوبی برای روش‌های قدیمی جراحی باز شده است.
اما با این حال ممکن است بسته به شدت بیماری دکتر متخصص بواسیر جراحی را نیز تجویز کند. اولین مرحله از درمان هموروئید، درمان علامتی آن به صورت کنترل خونریزی به منظور جلوگیری از کم‌خونی فرد است. سپس علت‌یابی هموروئید و مشاوره در زمینه تغییر در سبک زندگی و عادات غذایی فرد می‌تواند در پیشگیری از پیشرفت بیماری مؤثر باشد. در صورتی‌که علت ایجاد این مشکل یک بیماری زمینه‌ای باشد باید درمان آن بیماری نیز جزئی از اقدامات درمانی قرار گیرد. در مرحله بعدی باید خود بیماری بسته به شدت آن درمان شود سپس عوارض ایجاد شده مانند بدشکلی ناحیه‌ی مقعد برطرف گردد.
در صورت بی‌تأثیر بودن درمان‌های ابتدایی و قطع نشدن خونریزی نیاز به جراحی وجود دارد. در واقع اقدام به جراحی آخرین مرحله‌ی درمان بیماری هموروئید است. اگر سایر روش‌های درمانی هموروئید مؤفقیت‌آمیز نباشند یا هموروئید فرد آن‌قدر بزرگ باشد که به درمان‌های دیگر پاسخ ندهد، دکتر متخصص هموروئید چاره‌ای جز عمل جراحی بواسیر نخواهد داشت. جراحی هموروئید همیشه نیازمند بستری در یک مرکز درمانی یا بیمارستان را ندارد و بسته به نوع می‌تواند به صورت سرپایی نیز انجام شود. انواع روش‌های جراحی هموروئید شامل:

هموروئیدکتومی

هموروئیدکتومی مؤثرترین و کامل‌ترین راه درمانی بواسیرهای شدید است. در هموروئیدکتومی اقدام به برداشتن کامل توده‌ی هموروئیدی می‌کنند که با توجه به محل زایده ممکن است به دو روش جراحی باز (میلیگان مورگان) یا بسته (فرگوسن که اغلب در انواع داخلی استفاده می‌شود.) انجام شود. عمل جراحی ممکن است با یک بی حسی موضعی همراه با آرام بخش یا با یک بی حسی نخاعی یا بیهوشی عمومی انجام شود. در این روش معمولاً ناحیه‌ی جراحی پس از عمل دردناک خواهد بود که با مسکن‌های تجویزی پزشک و توصیه‌ی به نشستن در وان یا لگن آب گرم قابل کنترل خواهد بود. از دیگر عوارض احتمالی هموروئیدکتومی اختلال و مشکل شدن دفع ادرار و در نتیجه ابتلا به عفونت ادراری در فرد است.

هموروئیدکتومی استاپلر

در روش هموروئیدکتومی استاپلر یا هموروئیدوپکسی استاپلر همانند یک منگنه جریان خون به بافت‌های هموروئیدی را مسدود می‌کنند. این روش معمولاً فقط برای بواسیر های داخلی استفاده می‌شود. روش استاپلر نسبت به هموروئیدکتومی باز یا بسته از درد بعد از عمل کمتری همراه است و فرد زودتر از سایر روش‌های جراحی سرپا شده و می‌تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.
احتمال عود هموروئید و بیرون زدن بافت راست‌روده‌ از مقعد فرد در آینده با روش جراحی استپلر بیشتر است. سایر عوارض هموروئیدکتومی استپلر شامل خونریزی، احتباس ادرار و ندرتاً عفونت پس از عمل است.

اسفنگتروتومی داخلی-جانبی

یک روش کمکی است که معمولاً همراه با هموروئیدکتومی با توجه به شرایط بیمار انجام می‌شود. در این روش دیواره‌ی عضله‌ی داخلی دریچه‌ی مقعدی را با برش باز می‌کنند تا از میزان فشار وارد بر آن بکاهند. این روش به کاهش درد بیمار پس از عمل نیز کمک خواهد کرد.

درمان هموروئید یا بواسیر ترمبوزه


یکی از گزینه‌های درمانی هموروئید ترمبوزه فرصت دادن به بدن برای جذب آرام لخته طی چند هفته است. در این مدت حمام آب گرم، پماد و کرم‌های کاهنده درد برای التیام فرد توصیه می‌شود. داروهای علامتی جدیدتر مانند نیفدیپین موضعی از مزایای درمانی بیشتری نسبت به داروهای مصرفی قدیمی‌تر مانند پماد لیدوکائین دارد.
اگر چه درمان علامتی غیر‌ جراحی مانند ملین و نرم‌کننده‌های مدفوع، افزایش فیبر رژیم غذایی، افزایش مصرف مایعات، حمام نشسته‌ی آب گرم و مسکن‌ها در بهبود علایم فرد نقش به سزایی دارد اما گاهی جراحی هموروئید ترومبوزه تنها را‌ه‌کار است. البته عمل جراحی اورژانسی هموروئید خارجی ترومبوزه حاد با میزان عوارض و احتمال عود کمتر و سطح بالایی از رضایت‌بخشی بیمار همراه است.
در روش جراحی سرپایی پس از بی‌حسی موضعی با ایجاد یک برش لخته را فشرده و به صورت کامل تخلیه می‌کنند. این روش بهتر است در ۷۲ ساعت ابتدایی بروز لخته انجام شود تا مفید واقع شود. متأسفانه این روش با وجود سریع و آسان بودن در بیشتر موارد ناکارآمد است و مجدداً دچار لختگی و درد می‌شود. در یک روش وسیع‌تر به نام هموروئیدکتومی لخته و عروق خونی در هموروئید، کامل حذف می‌شود که طولانی‌ اثرتر و مؤفقیت‌آمیزتر است.

مراقبت‌های پس از تخلیه‌ی هموروئید ترمبوزه

 1. پس از تخلیه‌ی لخته می‌توان برای کنترل درد از ایبوبرفن و استامینوفن فاقد کدئین استفاده کرد. زیرا کدئین به دلیل خاصیت مخدری خود یبوست‌آور است.
 2. خونریزی خفیف مقعدی هم‌زمان با عبور مدفوع طی چند هفته‌ی بعد از تخیله طبیعی است. فرد می‌تواند از گاز استریل بر روی زخم خود برای جلوگیری از ادامه خونریزی استفاده کند. با این حال خونریزی شدید نیاز به پیگیری و مراجعه به دکتر بواسیر دارد.
 3. بروز عفونت پس از این روش غیر معمول است. با این حال، استفاده از پماد آنتی‌بیوتیک به صورت روزانه در هفته‌ی اول بعد از تخلیه با نظر دکتر هموروئید منعی ندارد. در صورت بروز قرمزی، ترشح بدبو و تورم پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 4. حمام نشسته آب گرم به مدت بیست دقیقه (غوطه‌ور شدن در وان آب گرم) روزانه در طول چند هفته اول پس از عمل تخلیه می‌تواند به رفع احساس ناراحتی و درد فرد کمک کند.
 5. مصرف روزانه‌ی حداقل ۶ لیوان آب در تسهیل حرکات روده‌ای بسیار مفید است.
 6. انجام سیگموئیدوسکوپی۶ تا ۱۲ هفته پس از عمل هموروئید برای پیگیری روند درمان مفید است.
 7. از زور زدن هنگام اجابت مزاج باید جداً خودداری شود.

درمان هموروئید یا بواسیر داخلی

هموروئید داخلی را می‌توان با توجه به شدت آسیب و بر حسب درجه‌ی آن به صورت اختصاصی درمان کرد که شامل:

 1. بواسیر درجه یک با درمان دارویی علامتی و اجتناب از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) و غذاهای حاوی ادویه و چرب
 2. درمان ابتدایی بواسیر درجه ۲ یا ۳ با روش های غیر جراحی
 3. درمان هموروئید درجه ۳ و ۴ به بهترین وجه ممکن با جراحی هموروئیدکتومی
 4. درمان بواسیر داخلی درجه ۴ با جراحی اورژانسی

روش‌های غیر جراحی کارآمد در درمان هموروئید داخلی که بیشتر با مسدود کردن جریان خون به هموروئید با روش‌های متفاوت باعث از بین رفتن بافت هموروئیدی می‌شود شامل:

 1. روش باند لاستیکی یا رابربند (باند لاستیکی به دور زایده‌ی هموروئیدی پیچیده می‌شود.)؛
 2. روش تزریق محلول یا اسکلروتراپی: (محلول حاوی مواد شیمیای منعقدکننده به زایده‌ی هموروئیدی تزریق می‌شود.)؛
 3. روش انعقاد مادون قرمز: (نور مادون قرمز به محل هموروئید تابانده و سوزانده می‌شود.)؛
 4. روش انعقاد لیزر: (اشعه‌ی لیزر مسیر خونرسانی به هموروئید را مسدود می‌کند.).

درنهایت آخرین خط درمانی هموروئید داخلی پیشرفته جراحی هموروئیدکتومی به خصوص نوع استاپلر است که می‌تواند به صورت قطعی‌ با شکست کمتری فرد را از بیماری هموروئید داخلی نجات دهد.

درمان بواسیر بیرون زده (هموروئید پرولاپس)

از آنجایی که دلایل ایجادکننده این اختلال متفاوت هستند، پیشگیری و درمان نیز باید با توجه به علت آن انجام شود. دکتر هموروئید معمولاً درمان‌های غیر تهاجمی و توصیه‌های مشاوره‌ای در زمینه تغییر آداب تغذیه و سبک زندگی را برای بهبود این نوع بواسیر تجویز می‌کند. با این وجود اقدامات پیشگیرانه استاندارد که معمولاً هم برای کاهش خطر ابتلا و هم درمان پیشنهاد می‌شود شامل:

 1. مصرف مایعات فراوان و موادغذایی پر فیبر (میوه‌جات، سبزیجات، غلات، حبوبات علاوه بر مصرف مکمل‌های حاوی فیبر مانند پسیلیوم) در کاهش علایم این بیماری بسیار کمک‌کننده است؛
 2. کمپرس یخ یا حمام نشسته آب گرم برای کاهش التهاب ناحیه‌ی مقعد مفید است؛
 3. گاهی گذاشتن بالش در زیر پا حین خواب به جریان گردش خون داخل عروقی ناحیه‌ی مقعد کمک می‌کند؛
 4. استفاده مداوم از پماد، کرم و دارویی تجویزی هموروئید در مراحل اولیه‌ی شروع بیماری نتیجه‌بخش است،
 5. درمان‌های سنتی خانگی نیز در کنترل علایم بی‌تأثیر نیستند.

در موارد پرولاپس پیشرفته و درصورتی که هیچ‌ یک از درمان‌های گفته شده نشانه‌های فرد را بهبود نداد جراحی هموروئیدکتومی از جمله نوع اختصاصی استاپلر پیشنهاد می‌شود.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی هموروئید یا بواسیر

هر عمل جراحی سنگینی به دلیل تهاجمی بودن نیاز به مراقبت‌های مخصوصی دارد تا بدن ایمنی و توان خودمراقبتی‌اش را باز یابد. جراحی هموروئید علاوه بر تهاجمی بودن به دلیل آسیب‌پذیری و حساسیت بیشتر ناحیه‌ی مقعدی نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد تا زودتر بهبود یابد.
از زمانی‌که فرد هنوز تحت بی‌هوشی است داروهای تسکین‌دهنده‌ی طولانی مدت درد برای فرد تجویز می‌شود تا بلافاصله پس از به هوش آمدن فرد درد کمتری را طی ۶ الی ۱۲ ساعت ابتدایی که اوج درد است، احساس کند. توانایی فرد در دفع ادرار پس از عمل برای اطمینان از عدم تورم بافت‌های اطراف یا گرفتگی عضلات کف لگن حائز اهمیت است. به منظور پیش رفتن سریع روند درمانی و پیشگیری از بسیاری از عوارض احتمالی که به سبب سهل‌انگاری و بی‌توجهی فرد رخ می‌دهد نیاز به رعایت توصیه‌هایی بعد از عمل وجود دارد که شامل:

 1. مصرف به موقع داروهای تجویزی و تسکین‌دهنده‌های درد و خودداری از مصرف بی‌رویه آن‌ها
 2. نوشیدن مایعات فراوان و خوردن یک رژیم غذایی شیرین و مطلوب برای چند روز ابتدایی بعد از عمل جراحی مانند برنج ساده، موز، نان تست خشک
 3. افزایش میزان فیبر در رژیم غذایی خود
 4. کمپرس یخ بر روی مقعد برای کاهش درد و تورم
 5. حمام نشسته آب گرم برای کمک به تسکین درد و رفع گرفتگی عضلات
 6. مصرف به موقع آنتی‌بیوتیک تجویزی برای پیشگیری از عفونت
 7. مصرف موادغذایی ملین برای جلوگیری از یبوست
 8. خودداری از زور زدن هنگام اجابت مزاج
 9. مراجعه به دکتر بواسیر ۲ الی ۳ هفته بعد از جراحی به جهت پیگیری روند درمان

کسب مؤفقیت طولانی‌ مدت از عمل جراحی هموروئید بستگی زیادی به مراقبت‌های بعد از عمل فرد دارد. نکته مهم این است که علاوه بر احتمال شکست جراحی، خود فرد نیز باید برای جلوگیری از بازگشت بیماری هموروئید بکوشد. از این پس فرد باید در زندگی خود یک تغییر بزرگ ایجاد کند. او باید به منظور حفظ بهای سنگینی که با رفتن زیر تیغ جراحی پرداخته است، عادات غلطی که باعث شد تا این مرحله از بیماری پیش رود را کنار بگذارد و از ابتلای مجدد به آن پیشگیری کند.

 درمان هموروئید یا درمان بواسیر بدون عمل جراحی در کمتر از یک ساعت با لیزر امکان پذیر است. هزینه درمان بواسیر با لیزر پایین تر از جراحی است. درمان هموروئید با لیزر زیر نظر بهترین پزشک متخصص هموروئید در تهران با محیطی آرامشبخش انجام میگردد.

Save

پرسش و پاسخ
 • با سلام دختري ٢٠ ساله هستم الان چند روزي هست هنگام اجابت خون ريزي دارم اما و درد خفيف در ناحيه شكم اما هيچ گونه اضافه گوشت در مقعدم نيست ميخواستم بدونم مشكل از كجاست

  • با سلام
   برای تشخیص علت خونریزی مقعدی لازم است تا حضوری مراجعه نموده تحت معاینات بالینی و مشاهده عینی و بررسی کمک تشخیصی چون قرار بگیرید تا نوع بیماری شما مشخص گردد و بر حسب گوارشی یا مقعدی بودن بیماری درمان مناسب دارویی و یا غیر آن تجویز گردد تا بتوانید در کوتاهترین زمان ممکن بهترین درمان را گرفته و به سرعت سلامت خود را بازیابید.

 • سلام من تقریبا یک ماه پیش مبل سنگین بلند کردم ازاون موقع دردشدیدمقعدگرفتم الان سه روز که موقع اجابت مزاج خونریزی به رنگ قرمزروشن وقطره ای دارم ونیز خارش ودرد پری وسنگینی درمقعد مدام دارم ممنون میشم راه درمان وهزینه آنرابفرمایید

  • با سلام
   بدون بررسی ناحیه مقعد نوع بیماری و میزان مرحله پیشرفت آن قابل تشخیص نخواهد بود لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید تا پس از مشخص شدن وضعیت نوع درمان متناسب توصیه گردد. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده و هر چه زودتر برای بررسی وضعیت خود اقدام کنید. نگران درمان خود نیز نباشید امروزه روشهای درمان بسیار پر بازده و مورد استقبال بسیاری از بیماران و پزشکان بوده و سرپایی است.

 • سلام ..من یک ماهی میشه دچار بواسیر شدم و موقع اجابت مزاج درد دارم اما شدید نیست فقط یک بار خونریزی داشتم اون هم بخاطر فشار بیش از حدی بود ک داشتم و زور زدن موقع دفع ..میخاستم بپرسم میشه لیزر کرد؟و هزینه تقریبی چقدره؟

  • با سلام
   اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری مقعدی باشید با درمان دارویی و رعایت اصول مراقبتی در کنترل یبوست با تغذیه سالم و تحرک بدنی میتوانید بیماری را درمان نمایید ولی اگر بیماری وارد فاز مزمن خود شده باشد نیاز به درمان جدیتری داشته و باید حتماً تحت درمان مناسب قرار بگیرید که البته با کمک روش لیزری به راحتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و تحت بیحسی موضعی سرپایی درمان شده و از روز بعد زندگی عادی خود را خواهید داشت.

 • سلام خسته نباشید
  ایا بعد از عمل لیزر
  می توان به راحتی راه رفت
  منظورم اینکه شخص اگه تنهایی بیاد برای عمل می تونه برگرده شهرستان
  چون من بایداز شهرستان بیام

  • با سلام
   بله میتوانید سرپایی درمان شده و همان روز طی یک تا دو ساعت ترخیص شده و به شهر خود بازگردید ولی بهتر است یک همراه با خود داشته باشید. از روز بعد از عمل میتوانید تمام کارهای خود را به تنهایی و بدون نیاز به حمایت اطرافیان انجام دهید.

 • سلام،چند ساله بواسير دارم،هميشه يبوست داشتم ،ملين كننده ها اثري ندارن،ي ماه ي بار خونريزي داشتم الان ي هفته س خونريزي شديد دارم،و درد خفيف،سوالم اينه بايد ليزر كنم؟ا

  • با سلام
   بله وقتی که درمان دارویی برای بهبودی شما مؤثر نباشد و یا خونریزی مقعدی در بیماری هموروئید احتمالی مؤثر نباشد درمان جراحی لازم خواهد بود که البته با کمک روش نوین لیزری میتوانید جراحی کم دردسری داشته باشید ولی نکته مهم این است که باید تغییراتی در سبک زندگی خود داده و رژیم غذایی را به نفع کنترل یبوست اصلاح کنید. از طرفی علت خونریزی مقعدی شما باید دقیق طی معاینات بالینی و بررسیهای کلینیکال و حتی انجام تت کمک تشخیصی بررسی شود تا بتوانید سلامت خود را به درستی باز یابید.

 • آقای دکتر سلام من شکمم سفت شده وبه سختی وزورزیاد راحت می شوم وفقط یک دفعه همراه دفع مجاز خون دیدم ولی الان موقع نشستن روی صندلی وکارنشسته احساس سوزش می کنم واین سوزش کم است خواهش می کنم راهنمایی فرمایید چکار کنم شکمم سفت کارنکند وآیااین ازنشانه های بواصیر است باتشکر واگر به عمل احتیاج دارد آیابالیزر راحت تراست یاجراحی ممنون منتظر جواب هستم

  • با سلام
   برای کنترل یبوست خود باید در روش زندگی و تحرک و تغذیه خود تغییرات مثبتی ایجاد کنید. میزان مایعات مصرفی روزانه را به هشت لیوان رسانده و میوه وسبزیجات فیبری و سبوس مصرف کنید با غذا روغن زیتون میل نموده و ورزش روزانه داشته باشید و پیاده روی منظم روزی سی دقیق مناسب است. از نشستن مداوم و زندگی کم تحرک نیز فاصله بگیرید و هر یک تا دو ساعت قدم بزنید. سوزش و خونی که دیدید برای تشخیص علت نیاز به مراجعه حضوری و معاینه بالینی دارد. در صورت ابتلا به بیماری هموروئید یا هر بیماری مقعدی دیگر با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان سرپایی بدون مشکل و عارضه درمان شده و از روز بعد زندگی روزانه خود را خواهید داشت.

 • سلام دکتر هموروئید درجه ۳دارم میخواهم لیزر کنم هزینش چقدر میشه و امکان بازگشت داره یا نه؟

  • با سلام
   با کمک روش نوین لیزری در صورت رعایت تمام نکات مراقبتی و دوری از عوامل محرک بازگشت بیماری تضمینی جراحی شده و بیماری صد در صد درمان خواهد شد.

 • باسلام حدود یکی دوماهه از ناحیه مقعد دچار درد سوزش وگاهگاهی خونریزی شده ام امروز مقدار خونریزی نسبتا زیاد بود از یه بسته همروییدی گیاهی که از داروخانه گرفته ام‌گاهی استفاده میکنم اما ظاهرا بی اثر هست چه کنم لطفا مرا راهنمایی فرمایید

  • با سلام
   مصرف خودسرانه دارو نه تنها بیماری را درمان نکرده بلکه با توقف موقتی علایم باعث تشدید بیماری و تأخیر روند درمانی خواهد شد لازم است تا از خود درمانی بپرهیزد و برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید. علایمی که دارید نشان دهنده بیماری هموروئید یا فیشر بوده ولی چون احتمال بیماریهای گوارشی دیگر نیز وجود دارد که با خونریزی بروز میکنند لازم است تا وقت را عنیمیت دانسته و هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه نمایید تا دچار عوارض آزار دهنده دیگر بیماری نشوید.

 • سلام خسته نباشید
  من بواسیر خارجی دارم که همراه با خون ریزی هست
  رفتم دکتر گفت با لیزر میشه حلش کرد می خواستم بدونم بعد عمل لیزر درد تا چند روز داره و باید رژیم غذایی رعایت کنم
  متشکرم

  • با سلام
   با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی درمان شده و اصلاً نیاز به استراحت طولانی مدت روش سنتی را نخواهید داشت و از روز بعد انقدر بهبود پیدا خواهید کرد بتوانید زندگی عادی روزانه خود را از سر بگیرید و نیازی به حمایت دیگران نداشته باشید و رژیم غذایی خاصی نیاز ندارد.

 • سلام با عرض خسته نباشید خدمتون عرض کنم من ۲۳سالمه الان تقریبا پنج ساله سر زایمان طبیعی دچار شقاق و بواسیر شده ام لطفا راهنماییم کنید که چکار باید کنم و لطفا هزینه عمل و درمانش هم اگه میشه بفرمایید

  • با سلام
   مادر عزیز بیماری فیشر یا شقاق مقعدی وقتی کهنه شده و وارد مرحله مزمن خود میشود به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به درمان غیر دارویی خواهد داشت که جراحی یکی از این موارد است. البته نگران جراحی نباشید پس از معاینه و قطعی شدن نیاز شما به جراحی با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را به صورت سرپایی پشت سر گذاشته و نیازی به بستری شدن و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی نداشته باشید. با کمک این روش از روز بعد سلامت کلی خود را باز یافته و میتوانید کار و فعالیت روزمره خود را از سر گرفته و بدون نیاز به مراقبت سخت و یا استراحت طولانی مدت زندگی عادی خود را داشته باشید.

 • با سلام و خسته نباشید دختری ۳۷ ساله ام که مدتی ست دچار بیماری مقعد همورویید شدم که کلافه ام کرده از عمل جراحی هم میترسم لطفإ راهنمایی کنید چکار کنم؟؟

  • با سلام
   عمل جراحی نه تنها ترس نداشته بلکه در مواقع ضروری باید برای حفظ سلامت خود و جلوگیری از برخی بیماریهای دیگر برای هر اقدامی آماده شوید. خوشبختانه اگر ترس از بستری شدن در بیمارستان یا بیهوشی دارید باید عرض کنم با روش لیزری هم سرپایی بدون بستری درمان شده و همتن روز ترخیص میشوید و هم نیاز به بیهوشی ندارید تحت بیحسی درمان خواهید شد و نیازی به مراقبت سخت پس از درمان نیز نبوده و از صبح روز بعد از عمل میتوانید سلامت خود را در حدی بازیابید که نیاز به کمک دیگران نداشته سر کار رفته یا به کار شخصی بپردازید.

 • سلام .بنده آقايي٢٩ساله هستم مدتي بود هموروييد داشتم ولي الان يك هفته اي هست كه عود كرده و خونريزي كمي هم داره و درد زياد جوري كه معذرت ميخام با شياف آرومم.آيا درمان ليزري برام كارساز هس؟يا چه نوع درماني نياز دارم.هزينه تقريبي ليزر هم اگه ميشه بفرماييد.با تشكر فراوان از شما

  • با سلام
   بله نگران درمان بیماری خود نباشید امروزه با پیشرفت نوین و ارزشمندی که در اعمال جراحی صورت گرفته امکان جراحی بیماری هموروئید با روش لیزری با هر شدت و نوعی وجود دارد. با کمک این روش به روز دنیا میتوانید تضمینی درمان شده و از مشکل خود رها شوید البته باید تغییراتی در سبک زندگی و تغذیه خود نیز ایجاد کنید و از عوامل محرک عود بیماری دوری کنید. با این روش تحت بیحسی موضعی بدون درد و خونریزی بهبود یافته و از روز بعد از عمل همانند سایر افراد خانواده کارهای شخصی محیط کار و منزل را بدون مشکل انجام خواهید داد.

 • سلام ..من دچار بواسیر شدم ولی جوریه ک یه هفته خوبم و مشکلی ندارم دوباره یک هفته درد شروع میشه ..هرچقد میوه و فیبر مصرف میکنم بازم دچار یبوست میشم ..خونریزی هم ندارم فقط درد و سوزش دارم موقع راه رفتن هم درد میکنه ..هرکاری میکنم بازهم دچار یبوست میشم چیکار کنم ؟ دیگ کلافه شدم :/ تو ۱۸ سالگی ب چی گرفتار شدیم :/

  • با سلام
   لازم است تا حضوری مراجعه نموده و مشاوره شوید. باید سبک زندگی که تا به اکروز داشتید را تغییر دهید و به تغذیه خود بیشتر دقت کنید. مصرف مایعات زیاد بسیار مهم است و از طرفی لازم است تا به مواد غذایی مصرفی خود دقت کنید تا همیشه حاوی مواد سبوسی و پر فیبر چون سبزیجات کاهو و سالاد باشد. بهتر است غذا را آغشته به روغن زیتون میل کنید. گلابی انجیر خشک و آلو جز مواد مصرفی روزانه شما باشد و حتماً تحرک و فعالیت بدنی داشته باشید ورزش و پیاده روی روزانه توصیه میشود. از به تعویق انداختن عمل اجابت مزاج و دفع خود به سبب کار یا فعالیتهای دیگر روزانه بپرهیزید و همیشه به احساس دفع خود جواب فوری دهید.

 • با سلام حدود یه ماهه که زائده ایی از معقدم بیرون زده که با انگشتم جا نمیره من همیشه از ‌‌ یبوست رنج خوایتم بپرسم هزینع درمان با لیزر بواسیر چقدره؟ آیا راه درمان دیگه ایی هم هست؟ دردش زندگیمو مختل کرده ممنون

  • با سلام
   معمولاً در بیماری هموروئید پیشرفته این حالت ایجاد می‌شود که بیرون زدگی در خارج مقعد باقی مانده و حتی با انگشت هم داخل نمی‌رود. در این مرحله معمولاً چاره‌ای جزء جراحی و برداشت ضایعه از محل به وجود آمده آن که ممکن است تا درون و قسمت‌های بالای مقعد ادامه داشته باشد، وجود ندارد. با این حال بدون مشاهده و معاینه نمی‌توان نظر قطعی داد، برای جلوگیری از پیشرفت مشکل‌تان زودتر مراجعه نمایید تا درمان لازم صورت گیرد. با روش لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و قرار گرفتن در محیط عفونی درمان شده و از روز بعد زندگی عادی و رزمره خود را شروع کنید و نیاز به کمک اطرافیان نداشته باشید.

  • با سلام
   در روند بهبودی خود کمی صبور باشید درد پس از جراحی طبیعی است. در صورت سوزش خارش التهاب ترشح و قرمزی ناحیه به جراح خود مراجعه کنید.

 • با سلام اينجانب هنگام دفع مدفوع و زماني كه نوع آن خشك باشد خونريزي دارم كه بِنَا به اعلام يك پزشك اين مشكل شقاق ميباشد كه در مرحله اول تجويز نمودند كه روزي دو بار در تشت اب ولرم و بتادين به مدت ٢٠ دقيقه بشينم و پس از آن توسط پماد دست سار و انگشت كوچك تا يك بند انگشت دهانه مقعد را چرب و بصورت دوار آن را چرب كنم كه پس از دو ماه خوب شدم ولي حال پس از گذشت يكسال دوباره بدليل سفت وخشك بودن مدفوع خونريزي شروع شده ودرد پس از آن كلافه ام كرده . لطف در اين زمينه راهنمايي كنيد حتي نياز به عمل داشته باشد
  متشكرم

  • با سلام
   دوست عزیز، تا زمانی که مشکل یبوست خود را بر طرف نکنید. مجبورید با این مشکل دست و پنجه نرم کرده و هیچ وقت از آن رها نخواهید شد، حتی پس از عمل جراحی. بنابراین ابتدا لازم است تا با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و اصلاح الگوی رفتاری غلط و رژیم غذایی مناسب به بر طرف شدن مشکل خود کمک کنید. نوشیدن بیش از هشت لیوان آب روزانه برای شما ضروری است. مصرف میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر را فراموش نکنید و به احساس اجابت مزاج خود پاسخ سریع دهید و خود را بلافاصله به دستشویی برسانید، برای دفع مدفوع نیز زور نزنید. ورزش منظم داشته باشید و از زندگی ماشینی و کم تحرک فاصله بگیرید. سپس برای بررسی وضعیت بیماری مقعدی و دریافت درمان متناسب دارویی یا غیر ان مراجعه حضوری کنید.

 • باسلام .من همرویید ترمبوزه یا فیستول دارم درد و خونریزی هم ندارم .ایا نیاز به عمل دارم؟

  • با سلام
   بله قطعاً نیاز به جراحی خواهید داشت برای بررسی وضعیت پیش از سخت شدن روند درمانی و یا افزایش آسیب بافتی و در نتیجه افزایش احتمال عود و کند شدن روند بهبود حضوری مراجعه نمایید خوشبختانه با روش لیزری بدون درد و عارضه روش سنتی درمان شده و در مدت کوتاهی بهبود مییابید و نیاز به مراقبت سخت پس از درمان روشهای سنتی نخواهید داشت.

 • باسلام و خسته نباشید بنده حدود ۲ماه هست بواسیر خارجی گرفتم هیچگونه درد و خونریزی ندارم دکتر گفت بعد از استفاده از پماد و آب گرم کامل جذب میشه اما چون تا دوماه دیگه کمتر معاینات برلی استخدامی دارم خیلی نگرانم آیا با لیزر اثرش میمونه و تا یک ماه خوب میشه اوه با لیزر خوب میشه خوب تا سریع اقدام کنم

  • با سلام
   بله با کمک روش لیزری به سرعت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز خواهید یافت و زائده در همان زمان جراحی برداشته خواهد شد. با کمک روش لیزری سرپایی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری شدن یا بیهوشی عمومی درمان شده و از روز بعد به کار و فعالیت عادی روزمره خود باز خواهید گشت بدون اینکه احساس ناراحتی داشته باشید.

 • سلام هزینه جراحی با لیزر چنده واینکه باید بستری شد یا اینکه بلافاصله میتوان به کارهای روزمره پرداخت? ممنون از پاسخگوییتون

  • با سلام
   در همان روز مراجعه سرپایی طی یک ساعت تحت بیحسی موضعی جراحی لیزری شده و مرخص میشود و میتوانید از روز بعد تمام فعالیت عادی و روزانه خود را انجام دهید بدون اینکه نیاز به مراقبت سخت پس از درمان داشته باشید. در مدت بسیار کوتاهی بهودی کامل حاصل شده و درد و خونریزی و عوارض روشهای سنتی را نخواهید داشت.

 • سلام من حدود یه سالی میشه بواسیر دارم رفتم دکتر گفت باید جراحی بشی چون مشکلی نداشتم تا الان اقدام نکردم برای عمل موقع دفع ادرار درد و خونریزی ندارم ولی بعضی وقتا همراه با خونریزیه شاید ۲بار تو یه سال خونریزی داشتم ولی ضایعه ایی کمتر از نیم بنده انگشت از مقعد بیرون زدس که با فشار داخل میره بنظر شما نیاز به عمل هستش؟گاهی هم درد نسبتا زیادی میگیره بعد چن ساعت خوب میشه اگر عمل لیزری کنم دوباره چنین مشکلی پیش نمیاد برگشت بزنه؟

  • با سلام
   باید حضوری مراجعه کرده و بررسی بالینی شوید اگر زائده وجود داشته باشد تنها راه درمان قطعی جراحی خواهد بود و اگر درمان را به تأخیر اندازید علایم ناراحت کننده دیگری بروز خواهد کرد که بیماری شما را سخت درمان کرده و حتی روند بهبودی را دچار تأخیر میکند. خوشبختانه در صورت نیاز به جراحی با روشی نوین به نام روش لیزری جراحی بدون دردسری و سرپایی خواهید داشت و در صورت رعایت نکات مراقبتی تضمینی درمان خواهید شد

 • سلام درود من ۳ سالی هست که بواسیر دارم ارایشگر هستم خیلی هم سرپا هستم تقریبا روزی ۱۴ ساعت یکسره خیلی اذیتم میکنه تقریبا به اندازه یک بند انگشت هم بیرون هست بدنم خیلی ضعیف شده خونی هم هست عایا با عمل لیزر نتیجه خواهم گرفت بعد به مغازه برگردم عایا مشکلی پیش نخواد امد ف

  • با سلام
   با توجه به توضیحات احتمالاً درگیر بیماری مقعدی هموروئید هستید که برای تشخیص قطعی آن لازم است تا حضوری مراجعه نموده و تحت معاینه بالینی بررسی شوید. بله خوشبختانه و البته با ابداع روشی به نام لیزری به صورت سرپایی در یک روز عمل شده و همان روز ترخیص خواهید شد. این روش درد و خونریزی ندارد و تحت بیحسی موضعی قابل انجام است و نیاز به مراقبت سخت پس از عمل روشهای سنتی نخواهد داشت. در این روش فرد در مدت کوتاهی بهبودی کامل مییابد و لازم است تا برای پیشگیری از عود شما تغییراتی در شیوه کاری خود داده و کمی بین کار استراحت کرده قدم بزنید و یا بنشینید..

 • باسلام وعرض خسته نباشید
  پدر من چندین ساله هموریید دارن و سالهای اخیر عمل باز قلب انجام دادن و همچين مبتلا به copd هستند مدت چند ماهه خونریزشون بیشتر شده طوریکه خیلی اذیت ميشن کلونسکوپی انجام ميدن هموریید داخليه، چه راهی رو شما پیشنهاد میدهید آیا عمل جراحی برای ايشون باتوجه به مشکلاتی که دارن توصیه میشود؟

  • با سلام
   همراه با پرونده پزشکی خود حضوری مراجعه کنند با توجه به شرایط بیماری هموروئید در مورد روش درمان تصمیم گیری خواهد شد ولی با کمک روش لیزری امکان جراحی برای افراد دارای بیماری زمینه نیز فرآهم است.

 • مریض بواسیر بادی ام درد زیاد دارم دو سال گزشتہ بود تا الان خوب نمیشم چکار میکنم

  • با سلام
   باید حضوری مراجعه کرده و بسته به شدت بیماری خود و میزان پیشرفت آن تحت درمان مناسب دارویی یا جراحی قرار بگیرید تا دچار عوارض دیگر بیماری نشده و روند درمانی شما دچار تاخیر و سخت نگردد. خوشبختانه در صورت نیاز به جراحی با روشی نوین به نام روش لیزری جراحی بدون دردسری و سرپایی خواهید داشت و در صورت رعایت نکات مراقبتی تضمینی درمان خواهید شد.

 • بواسیر بدون خونریز دارم ازشیاف استفاده میکنم مدتی دردم بهتر میشه دوباره عود میکنه ،این بار ده تا شیاف مصرف کردم اما هنوز درد دارم ،چه کار کنم که از این درد خلاص بشم ،وقت زور زدن بیرو نزدگی دارم

  • با سلام
   در صورتی که درمان دارویی موثر نباشد نیاز به درمان جراحی خواهید داشت که البته با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن درمان خواهید شد.

 • سلام هزینه درمان هموروید خارجی چقدر است بعد از درمان میتونم تا رشت رانندگی کنم؟ طول زمان عمل چند ساعت است ممنون

  • با سلام
   خیر اجازه رانندگی طولانی مدت در روز جراحی ندارید. طی یک ساعت کل مراحل درمان انجام خواهد شد.

 • سلام.وقت بخیر.جناب دکتر هزینه
  ۱) جراحی هموروئید همراه پرولاپس(افتادگی و زشتی مقعد) بروش عادی چقدر است؟و با۲) روش استاپلر چقدر؟۳)آیا بیمه تامین اجتماعی پوشش میده؟
  لازم به توضیحه که بنده ۶سال پیش یکبار عمل کردم
  درآخر و سوالم اینه که مقعد از نظر ظاهری شکل طبیعی رو بدست خواهد آورد دریک جلسه عمل از نظر زیبایی؟اینم عرض کنم بنده تحت درمان با داروی بوپرنورفین زیر زبانی هستم وشاید برای گرفتن مسکن قبلش مشاوره لازم باشه.جنسم مرد سنم ۳۸سال.
  باسپاس فراوان

  • با سلام
   بله با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی سرپایی جراحی شده و حتی زیبایی ناحیه را باز خواهید یافت. برای بررسی وضعیت پزشکی خود و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید.

 • سلام . ۱۵ سال پیش بر اثر یبوست‌های پیاپی مشکل هموروئید خارجی پیدا کردم . و همچنان این مشکل را دارم که به شدت هم از عمل کردن میترسم . و اینکه از دوستانم هر کسی عمل کرده دوباره به حالت قبل برگشته و رضایتی نداشتند . الان به شدت درد و التهاب دارم به نحوی که نشستن برایم مشکل شده . خواهشمندم راهنمایی بفرمایید . البته من در بندرعباس زندگی میکنم . چه کنم ؟

  • با سلام
   عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و ناراحتی و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل تضمینی درمان خواهید شد.

 • باسلام و خسته نباشید بنده حدود۱ماه پیش فهمیدم بواسیر دارم یک ورم اندازه نخود روی مقعد.دکتر جراح عمومی رفتم برام دوتا پماد نوشت و فرص برای درمان اما مصرف کردم هیچ تاثیری جز کاهش خارش و درد نداشت بهم نشستن تو آب گرم رگ هم سفارش کرد اما هیچ تغییری در ساختار بواسیر ایجاد نشده است

  • با سلام
   در صورتی که درمان دارویی مؤثر نباشد نیاز به درمان جراحی خواهد بود که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام میشود.

 • من چند ماهی است که احساس می کنم بواسیر دارم از طرف دیگر مجبور هستم که مدت طولانی یعنی روزی شاید روی صندلی بنشینم، چکار باید بکنم قیمت معالجه با لیزر چقدر است؟ آیا در همان روز در مطب می توانید انجام دهید.

  • با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب نشستن زیاد باشد، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خونریزی و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای جلوگیری از عود هر یک الی دو ساعت نشستن برخیزید و قدم بزنید.

 • سلام
  من۷۰روزپیش عمل جراحی انجام دادم با دستگاه استاپلر ولی بعد ازگذشت این مدت بعضی وقتها مقعدم خیلی خارش میگیرد لطفا بفرمایید تاچه زمانی این خارش ادامه داره و کی کاملا خوب میشه ودر ضمن در عمل با استاپلر احتمال عود هست ، با تشکر

  • با سلام
   در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل و تغییر مطلوب سبک زندگی با روش لیزری تضمینی درمان خواهید شد.

 • سلام.ایا هموریید خارجی درجه ۴ که همراه درد وسوزش واندازه یک بند انگشت است بالیزر قابل درمان هست

  • با سلام
   بله خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فعلی رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • سلام
  من مدت شش ساله خونریزی معقددارم دو سال پیش متوجه شدم بواسیر داخلی ولی هرچی دوا درمون کردم فایده نداشت لطفاً راهنمایی کنید چطور از دست این بیماری نجات پیدا کنم
  بدنم به علت خونریزی شدید که دارم بشدت ضعیف شده اصلا قرار ندارم و جونم داره از بدنم در میاد
  میگن اگه عمل کنم دوباره برمیگرده لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  • با سلام
   حضوری مراجعه شود در صورت موفق نبودن درمان دارویی نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با روش لیزری بدون درد و خونریزی درمان خواهید شد و از روز بعد به محل کار خود باز خواهید گشت.

 • سلام . از بوشهر هستم ۴۰ساله بواسیر نوع ۳دارم شیراز دکتر میگه باید عمل بشم . ایابا لیزمیشه درمان بشم ؟ممنون راهنمایی کنیت

  • با سلام
   خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سلام. وقتتون بخیر. ممنون از مطالب مفیدی که توی سایت قرار دادین. متاسفانه منم مشکل مقعدی دارم و تا حالا به خاطر خجالت و بیشتر به خاطر دردی که موقع معاینه میتونه داشته باشه و من ازش وحشت دارم، برای معاینه مراجعه نکردم. اوایل حدود ۱۰ سال پیش فقط وقت هایی که به یبوست دچار میشدم موقع دفع درد میگرفت و بعد چند ساعت خوب میشد، بعدها با یبوست موقع دفع احساس میکردم همون جایی که میخواد خارج بشه از داخل یه بریدگی ایجاد میکنه و بعد دفع چند قطره خون میومد و بعد چند روز هم خونریزی و هم دردش خوب میشد. به مرور مجبور شدم از داروخانه پماد انتی همروئید بگیرم و استفاده کنم که اونم فقط در قسمت خارجی مقعد استفاده میکردم و وقتی دردم رو بهبود میداد و کنار میزاشتم.
  بعد مجبور شدم از لاکسی ژل استفاده کنم و روزهایی که احتمال میدادم فرداش ممکنه یبوست داشته باشم یک قاشق مرباخوری استفاده میکردم و به مرور مقدارش یک قاشق غذاخوری شد و الان تقریبا ۳ سال هست که هر شب استفاده میکنم و۱ سال میشه که ۲ قاشق میخورم ولی چند ماهی میشه با وجود اینکه یبوست نداشتم یک بار در شهریور ماه موقع دفع کمی فشار وارد شد و باعث شروع دوره جدید بیماریم شد که درد بسیار وحشتناکی داشت که تا حالا تجربه نکرده بودم حتی از شدت درد برای دفع ادرار هم نمیتونستم عضله هام رو شل کنم و موقع استفاده از پماد متوجه شدم چند تا از چین های پشتی اطراف مقعدم دچار تورم شده و از اون موقع همونطوری مونده و فعلا خونریزی ندارم. با توضیحاتی که خوندم احساس میکنم هموروئید ترومبوزه هست، البته اگه از داخل مشکل دیگه ای نداشته باشه .درد جدیدم حدود ۱۲ رو طول میکشه هفته اول اوج میگیره و بعد شروع به کم شدن میکنه و چند روز خوب میشه و بعد دوباره شروع میشه و اوج میگیره و کلا زندگی روزمره رو مختل میکنه. حتی هر چه قدر هم مدفوع نرم و شل باشه هم به شدت درد میکنه .
  میدونم توضیحاتم خیلی زیاد و بود و ممنونم از وقتی که گذاشتین.
  من میخوام یه وقت ویزیت بگیرم بهتون مراجعه کنم و با توضیحات شما خودم رو راضی کردم که اگه لازم به جراحی بود شما با لیزر انجام میدین. اگه ممکن هست بگین امکان داره بدون معاینه داخلی تشخیص بدین و درمان کنید؟ یا اینکه بفرمایید پماد یا اسپری ای هست که استفاده کنم تا موقع معاینه درد نداشته باشم؟
  من واقعا به درد به معاینه داخلی خیلی حساسم و نمیتونم خودم رو کنترل کنم و به خاطر همین نتونستم تا حالا مراجعه کنم و بیماریم بدتر میشه.
  و اینکه تزریق بیحسی موضعی برای لیزر درد داره؟
  خیلی کمکم میکنید اگه دو تا سوالم رو جواب بدین تا من بدون استرس بتونم وقت بگیرم و بیام خدمتتون.

  • با سلام
   معاینه با ژل انجام میشه و دردناک نخواهد بود و از طرفی عمل لیزری نیز با بیحسی موضعی انجام خواهد شد و دردی حس نخواهید کرد نگران نباشید و هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید.

 • سلام و مرسی از توضیحاتتون.
  من چند سال مشکل دفع دارم و خونریزی همراه با مدفوعم دارم.برام معاینه شدن خیلی سخت بود تا یه دکتر خانم پیدا کردم.پماد و شربت و ژل دادن تا یک هفته استفاده کنم.رفتم مجدد و خوب نشده بودم و علاوه بر اینکه ضایعه ای ملتهب از پشتم بیرون هست گفتن که داخل زخم شده و خون از ااونه.میخواستم نگرانیمو برطرف کنید که ایا برای عمل قبلش لازم به کولونوسکوپی هست یا خیر ؟و اینکه هزینه عمل با لیزر حدودا چقدر میشه.حدودا.بیمه تامین اجتماعی شاملش میشه؛؟ممنون میشم کمکم کنید

  • با سلام
   اگر در معاینه بالینی زخم خونریزی دهنده واضخ باشد نیاز به کولونوسکوپی نخواهد بود.

 • سلام خسته نباشید.یه چیزمثل گوشت اضافه ازمقعدم زده بیرون این براثریبوست اتفاق افتادودیگه نرفت تودوسه سالی میشه اینجوریه وازعمل هم میترسم دردوخونریزی هم ندارم فقط موقعی که یبوست میگیرم درددارم میخواستم ببینم بالیزردرمان میشه ایا؟

  • با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سلام وقتتان بخیر
  من ۷ماه باردار هستم و مدت یک هفته است ک دردی در ناحیه مقعد احساس می کنم البته فقط موقع پیاده روی و نشستن ولی هنگام دستشویی اصلا دردی احساس نمی کنم وقتی نگاه کردم ب چیزی ب اندازه نصف بند انگشت از مقعدم بیرون زده می خواستم بدونم دارویی می تونم مصرف کنم یا باید جراحی بشه یا اینکه کاری نمی تونم انجام بدم و بعد از بارداری از بین میره در ضمن اصلا یبوست نداشتم و ندارم،ممنون میشم پاسخ منو بفرمایید.

  • با سلام
   تغییرات هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. در صورت بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. بعد زایمان میتوانید برای برداشت زائده اقدام کنید و با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون دردسر از این عارضه رها شوید.

 • مادر من چند سالي هست كه خونريزي از مقعد داره ما دكتر اين رو برديم پماد وشياف هموروئيد به ايشان دادند ولي متاسفانه يه مدتي خوبه ولي يه مدت مثل الان اينقدر خون روشن از مقعد ش خارج ميشه كه كاملا از حال ميره ميشه راهنمايي كنيد كه ما چه كنيم با توجه به اينكه سنش هم نزديك هفتاد هست أيا ميتونه با ليزر عمل كنه راحت بشه

 • سلام درقسمت معقد هم یه چیزی اومده بیرون خیلی درد و سوزش میکنه اما بدون خون ریزی هستش راهنمایی کنید لطفا

  • با سلام سوزش و درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • سلام بیش از۵سال است یک توده به اندازه نخوددرداخل دیواره مقعدبه سمت کمر لمس میکنم گاهی اوقت رفع میشود ولی مجدد پس ازتغییر مزاج عود میکند وبا فشار دادن گاهی چند قطره خون هم مشاهده شده البته ترشحات همی درلباس زیرهم دیده شده ایا باروش لیزردرمان امیددرمان وجوددارد ازشهرستان خدمت برسم طول درمان چندروز خواهد بود با تشکر

  • با سلام بله امکان جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی سرپایی هست از روز بعد عمل میتوانید کار و فعالیت روزمره خود را داشته باشید،همون زوز عمل ترخیص خواهید شد زودتر برای درمان پیش از بروز عوارض دیگر مراجعه شود.

 • باسلام بنده حدود یک سال است به بیماری باوسیر مبتلا شدم.حدود نصف یک بند انگشت از مقعدم باوسیر زده بیرون الان برای دانشکده افسری اسم نویسی کردم مرحله پزشکی ام مانده باید عملش کنم ؟؟؟توی چه مدت خوب میشه و جاش نمیمونه بواسیر بنده هم زده بیرون چه نوع عملی کاملا از بین میبره و هیچ رد و اثری ازش به جا نمیگذاره؟؟؟
  خواهشا در اسرع وقت جواب بنده رو بدید.

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سلام
  در ناحيه مقعد و آلت تناسلي خارش دارم
  با چرب نگه داشتن خارش بشدت كم ميشود و گاهي كاملا از بين ميرود
  توصيه شما بعنوان پزشك چيست ؟
  ممنونم

  • با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم و فلفلی را کاهش دهید.

 • سلام دکتر من پنج شنبه گذشته شقاق بالیزر پیش شما انجام دادم ولی هنوز موقع دستشویی رفتن احساس میکنم حالت شکاف ایجادشده ودرد زیادی دارم

  • با سلام از لگن آب گرم برای کنترل ناراحتی استفاده نموده و کمی در روند بهبودی خود صبور باشید.

 • سلام با توجه به مطالب و عکسهایی که گذاشته بودید چند روزی هست که دچار هموروئید ترومبزه هستم و این لخته در انتهای خروجی مقعد هست و موقع دفع مدفوع دچار درد می شوم‌ خواستم ببینم با لیزر از بین میره یا باید عمل شود و خواهشا هزینه درمان هر کدوم رو ذکر کنید

 • سوال خود را بپرسید…باسلام وخسته نباشید.درموردبعدازعمل جراحی پرولایس رکتوم ازطریق شکم می خواهم بنده راراهنمایی نمایید..که جکاربایدبکنم.

  • با سلام خودداری از بلند کرد اجسام سنگین و فعالیت و ورزش شدید و استفاده از توالت فرنگی به جای ایرانی و خودداری از زور زدن حین دفع مدفوع.

 • با سلام بله امکان انجام تمامی کارهای درمانی از معاینه تا درمان در یک روز برای بیماران فرآهم بوده و چون از شهرستان مراجعه میکنید لازم است یک همراه داشته باشید. از روز بعد از عمل در صورت نیاز به انجام جراحی لیزری میتوانید به تنهایی به کار و فعالیت روزمره خود بازگردید.

 • با سلام خدمت شما
  جناب دکتر خسته نباشید
  بنده دچار همورویید ترومبزه هستم که در این اوخر منو دچار مشکلات نشستن و رسیدگی به امورات زندگیم کرده
  خواستم بدونم اگر بخوام درمان بشم از چه راهی اینو درمان میکنید
  وهزینه درمان لیزری این بیماری چه‌قدر میشه ؟ که بتونم نهایتا یکی دوروزه در محل خدمت شما برسم وبه زندگی روزمره خود برگردم ؟

  تشکر میکنم

  • با سلام با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون عارضه و به صورت سرپایی بدون نیاز به بیهوشی عمومی درمان خواهید شد.

 • سلام من یه چند وقتیه متوجه یه غده کوچک در کنار مقعد شدم و جدید خیلی همراه بادرد در هنگام دفع مدفوع
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • من دو سه سال به بواسیر مبتلا شده ام در نظر دارم با لیزر عمل نمایم خواستم علاوه بر هزینه عمل مزایا و معایب آن نسبت به جراحی به روش سنتی را بدانم
  ممنونم

  • با سلام با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • سلام من دو بار جراحی کردم اما دو هفته بعد از عمل دوباره رشد کرد الان شش سال میزگرد و هنگام دستشوئی میزنه بیرون وبا ناخون جاش میزنم و درد هم نداره فقط بعضی موقع که غذای طبیعت گرم می خورم خون ریزی دارم وبعد برخوردن چند بار عرق خاطره قطع میشه میخوام عمل لیزر کنم جواب میدهد لطفا راهنمایی کنید و هزینه لیزر چند میشه

  • با سلام عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و درد و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سلام. ۳۳ سالمه، از بچگی دچار یبوست شدید میشدم و به سختی میتونستم دفع کنم. گاهی سرخودمسهل قوی میخوردم و دل‌پیچه‌ رو به جون میخریدم که فقط دفع کنم. احساس میکنم قدرت دفع ندارم. دکتر رفتم هیچکدوم نگفتن بواسیر دارم تا اینکه سه چهار سال پیش وقتی برای زایمان رفتم اتاق عمل. دکترم موقع گذاشتن شیاف ازم پرسید:” بواسیر داری؟!” و من موندم چه کنم؟! به کی باید مراجعه کنم که بدونه و بتونه کمکم کنه؟! ضمنا من بعد از دفع و زور زدن زیاد زائده رو دارم ولی تو حالت عادی نه… ممنون میشم جواب بدید

  • با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • سلام چند سالی دچار همورویید هستم اما حدود دو ماهی است که مبتلا به فیستول شدهام آیا با دارو خوب میشوم یا فقط باید جراحی بشم آیا فقط درمان با لیزر داره ممنون

  • با سلام تنها راه درمان قطعی فیستول مقعدی انجام جراحی است و هیچ درمان دارویی و یا خانگی درمان صد در صد آن نخواهد بود. بهتر است روند درمان به تاخیر نیافتد، خوشبختانه فیستول هم با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری بر خلاف روش پر دردسر سنتی نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. بهتر است بیش از این روند درمان را به تاخیر نیندازید زیرا باعث عود بیشتر و گسترش بیماری خواهد شد. عدم درمان به موقع آن به سبب آسیب بافتی شدید زمینه ساز بیماری دیگری چون سرطان خواهد بود. با این حال بهتر است زودتر عود بیماری و درمان لازم را پیگیری کنید.

 • سلام من از ناحیه مقعد م احساس خارش زیاد دارم نمیدونم نشانه چیست هیچگونه عفونت وخونریزی هم ندارم فقط احساس خارش دارم اعصاب ادمو بهم میزنه لطفا راهنماییم کنید چکار کنم

  • با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم را کاهش دهید.

 • با سلام و درود
  من حدود ۱۰ ۱۱ ماهی میشه که دچاره این عارضه شدم .اما فقط چند ماهی میشه که فهمیدم هموروئید هستش. در دو سه ماه اول کمی خونریزی داشتم . اما کم کم دیگه خونریزی از بین رفت . در زمان اجابت مزاج اصلا به خودم فشار نمیارم.بعد از اجابت مقعدم بیرون میزنه و به ارامی دوباره به داخل بر میگردونم .و چندتا بشین و پاشو میرم درست میشه. اما در زمان نشستن یا راه رفتن دوباره به بیرون میاد . دوباره بعد از چند ساعت به داخل برمیگرده . گاهی درد خفیفی دارم و گاهی اصلا هیچ دردی رو احساس نمیکنم .

  الان من دقیقا باید چیکار کنم ؟ به پزشک مراجعه کنم یا اینکه از درمان های خانگی استفاده کنم؟

  با تشکر

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و درد و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • باسلام شخصی۴۵ساله هستم.دارای همورویید میباشم.دکترم درشهرستان تشخیص عمل جراحی داده ولی قصدندارم آنرا انجام دهم.
  میخواهم درصورت امکان بیماریم را با لیزر درمان کنم.خواهشمنداست راهنماییم فرمایید.باتشکر

  • با سلام امکان درمان لیزری بدون درد و خونریزی و بدون دردسر جراحی سنتی وجود دارد، برای درمان حضوری مراجعه شود.

 • باسلام وخسته نباشیدمن بواسیردارم ازمقعدبیرون زده است ولی دردوخارش ندارم ممنونازراهنمایی تون

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و درد و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • بواسیر‌داخلی‌دارم‌بعضی‌وقتها‌داخل‌مدفوع‌خون‌هست‌‌اما‌شدید‌نیست‌دردهم‌ندارم.چیکار‌کنم

  • با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع و روشن شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • سلام پدرم چند سال دچار بیماری بواسیر است پیش دکتر هوشمند جراح عمومی بردیمش .گفتن باید جراحی شود.پدرم چند ماهی بواسیرش دچار عفونت میشود.از نوع داخلی هستش.از جراحی میترسد .راه دیگر هست با دارو

  • با سلام خیر اگر بیماری پیشرفت کرده مزمن بوده و به درمان دارویی پاسخ مناسب ندهد راهی جز جراحی نیست البته با کمک روش لیزری بدون درد و رنج و خونریزی جراحی سرپایی تحت بیحسی شده و از روز پس از عمل راحت کارهای شخصی خود را به تنهایی انجام خواهد داد و به کار باز میگردد.