banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

نحوه‌ی معاینه‌ و علائم بیماری شقاق یا فیشر مقعد چیست؟

علائم و نشانه‌های بیماری شقاق یا فیشر مقعدپارگی یا شکافی که در پوشش ناحیه‌ی انتهایی مقعد (مخاط مقعد) ایجاد می‌شود دارای نشانه‌های مشابه‌ای با سایر بیماری‌های مقعدی دستگاه گوارش از جمله هموروئید است که ممکن است تا حدودی تشخیص را برای پزشک مشکل کند. علائم ممکن است به طور ناگهانی شروع و یا به آرامی در طول زمان خود را نشان دهند. علائم و نشانه‌های شایع شقاق یا فیشر مقعدی عبارت است از:

 1. درد ناحیه‌ی مقعد: به دلیل درگیری بخش انتهایی کانال مقعد که دارای حسگر و گیرنده‌های فراوان درد است، طبیعی است که فرد به دلیل آسیب و از هم گسیختگی پوشش داخلی مقعد دچار احساس درد و ناراحتی شود.
 2. درد حین و مدتی پس از دفع مدفوع: به دلیل اصطحکاک ایجاد شده بین مدفوع و ناحیه‌ی‌ ترک خورده و آسیب دیده‌ی خروجی مقعد هنگام عبور آن به خصوص در صورتی ‌که مدفوع خشک و سفت باشد، فرد دچار یک درد مضاعفی خواهد شد که تا مدتی، از چند دقیقه تا چند ساعت پس از اجابت مزاج نیز از آن رنج خواهد برد.
 3. خونریزی مقعد: ترک ایجاد شده در پوشش مخاطی دیواره مقعد می‌توانند آن قدر عمقی شود که خود را به هر یک از مویرگ‌های این ناحیه برساند و منجر به خونریزی شود. به سبب انتهایی بودن منشأ خونریزی ایجاد شده در راست روده، رنگ آن به صورت قرمز روشن رویت خواهد شد زیرا محل خونریزی به خروجی دستگاه گوارش فاصله‌ی زیادی نداشته و قبل از این‌که خون شروع به تیرگی و انعقاد کند فرد متوجه آن خواهد شد.
 4. خون بر روی سطح مدفوع: احتمال خونریزی ناحیه‌ی شقاق یا فیشر هنگام عبور مدفوع از روی آن بیشتر است پس طبیعی است که فرد خون را به صورت جداگانه نه مخلوط بر سطح مدفوع خود در سرویس بهداشتی ببیند.
 5. خون‌آلود شدن دستمال توالت: پس از اجابت مزاج فرد هنوز می‌تواند اثرات خون‌ریزی شقاق یا فیشر مقعد خود را بر روی دستمال توالت مصرفی خود ببیند زیرا در صورت تحریک شقاق یا فیشر خونریزی ادامه دارد.
 6. ایجاد یک زایده‌ی کوچک یا نشانه بر روی پوست نزدیک شقاق یا فیشر مقعد: شقاق یا فیشر مقعدی که مزمن شده و مدت‌ها از ایجاد آن می‌گذرد می‌تواند به صورت یک نشانه‌ی زایده‌ای بر سطح پوست نزدیک شقاق یا فیشر خود را نشان دهد.
 7. سوزش و خارش در مقعد و اطراف آن: ممکن است از برخورد ترشحات طبیعی مقعد یا مدفوع با شقاق یا فیشر مقعدی فرد دچار احساس سوزش یا خارش درون مقعد خود شود.
 8. ترک قابل مشاهده در اطراف مقعد: در صورت مزمن شدن شقاق یا فیشر مقعدی ناحیه‌ی از هم‌گسیخته تا سطح پوست خروجی مقعد ادامه پیدا می‌کند به گونه‌ای که فرد می‌تواند پارگی و ترک را در اطراف مقعد خود نیز رویت کند.

در صورتی که فرد به نشانه‌های ایجاد شده بی‌توجهی نشان دهد و برای درمان شقاق یا فیشر مقعد اقدامی نکند، بیماری شقاق یا فیشر مقعد مهلک‌تر شده و با عفونت باعث بروز نشانه‌های بدتری در فرد خواهد شد که شامل:

 • افزایش درد: دردی که فرد تا قبل از عفونی شدن شقاق یا فیشر خود در مقعد احساس می‌کرد با شدتی دو چندان و مداوم فرد را آزار می‌دهد به صورتی که ممکن است خواب را از چشمان او بگیرد؛
 • سرخی مقعد: التهاب حاصل از عفونت ترک موجود درون مقعد به صورت سرخی و قرمزی بافت‌های اطراف و اطراف مقعد ظاهر می‌شود؛
 • تراوش از شکاف: به دلیل عفونت شقاق یا فیشر، ترشحات چرکی از ناحیه‌ی ترک ایجاد شده در مخاط یا پوست اطراف مقعد خارج می‌‌شود؛
 • تب: در پاسخ به عفونت ناحیه‌ی شقاق یا فیشر دمای بدن فرد بالا رفته، سیستم ایمنی فرد مختل شده و دچار تب می‌شود.

علائم و نشانه‌ها همانند قطعات یک پازل با هم می‌توانند راهنمای خوبی برای تشخیص بیماری شقاق یا فیشر مقعدی و شدت آن باشند.

معاینه و تشخیص بیماری شقاق یا فیشر مقعد

معاینه و تشخیص بیماری شقاق یا فیشر مقعد

وقتی فرد از درد و خونریزی ناحیه‌ی مقعد خود به سطوح می‌آید به پزشک متخصص برای پیدا کردن علت و درمان آن مراجعه خواهد کرد. پزشک با دقت به نشانه‌های علامتی که بیمار از آن‌ها ابراز شکایت می‌کند و سپس با مشاهده‌ی دقیق ناحیه‌ی مقعد همراه با کشیدن طرفین خروجی مقعد به آرامی در اغلب موارد ترک ایجاد شده را می‌بیند و تشخیص قطعی بیماری فیشر در فرد می‌رسد. معمولاً فرد به دلیل درد فراوان اجازه‌ی معاینه‌ی انگشتی را به پزشک نمی‌دهد. محل ایجاد فیشر بیشتر در مکان‌هایی که رایج نیست می‌تواند پزشک را به بررسی سایر بیماری‌های زمینه‌ای احتمالی در فرد مشکوک کند که در این صورت پزشک در تشخیص خود بسنده نمی‌کند و برای کشف علت اصلی روش‌های دیگر معاینه را امتحان می‌کند. همچنین گاهی اوقات برای تشخیص و افتراق بیماری فیشر از سایر بیماری‌های مقعدی از جمله بواسیر نیاز به معاینات کمکی دارد که شامل:

 1. آنوسکوپی مقعد: بررسی مقعد و راست روده با یک لوله‌ی باریک و کوتاه‌ که مشاهده‌‌ی واضح‌تر تمام نقاط کمک می‌کند.
 2. سیگموئیدوسکوپی: بررسی قسمت پایین روده‌‌ی بزرگ با استفاده از یک لوله باریک انعطاف‌پذیر همراه با دوربین در صورت شک به سایر بیماری‌های دستگاه گوارش به خصوص سرطان روده بزرگ از آن استفاده خواهد شد.
 3. بیوپسی مقعد: در صورت شک به تغییر غیر طبیعی سلول‌های مخاط داخل روده، قسمت کوچکی از بافت مقعدی به منظور بررسی میکروسکوپی برداشته می‌شود.
 4. کولونوسکوپی: معاینه کل قسمت‌های روده بزرگ با استفاده از لوله‌ی باریک منعطف دارای دوربین در افرادی که نشانه‌های دیگری مبنی بر سرطان روده دارند.

در پایان معاینه پزشک بر اساس نشانه‌های بالینی و آن‌چه طی بررسی و آزمایش‌های تشخیصی به دست آورده است درمان را برای فرد آغاز می‌کند. تشخیص صحیح همیشه درمان نتیجه‌بخش خواهد داشت. البته رعایت توصیه‌های رفتاری و تغذیه‌ای نیز در بهبود فرد بی‌تأثیر نخواهد بود.

Save

Save

پرسش و پاسخ
 • سلام من نزدیکی مقعد اندازه نخود چبزی شبیه جوش مانند درونی زیر پوست. فقط با دست زدن مشخص میشود وقتی با انگشت لمس میکنم یه دردی محیب احساس میکنم وهیچ علایم ی دیگری ندارد علت چیست؟؟؟

  • با سلام
   برای تشخیص علت بیماری مقعدی ایجاد شده در زمان تحت معاینه بالینی قرار بگیرد ممکن است دچار بیماری آبسه و یا مقعدی شده باشید و در هر حال بیماری شما نیاز به درمان داشته و باید حتما حضوری مراجعه کرده و قبل از بروز علایم دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه تحت درمان قرار بگیرید تا شانس بهبودی در زمان کوتاه و با داروهای ساده را داشته باشید.

 • سلام من ۱۴ سالمه این دفعه که عادت شدم روز دوم عادتم .
  ۱۰۰ تا طناب زدم ایا این کار من باعث میشه که دچار بیماری شقاق بشم ؟

 • با سلام خدمت دکتر گرامی اینجانب حدود یک سال است که از خارش مقعد رنج میبرم شدت آن با استفاده از پماد انتی شقاق و رعایت موارد بهداشتی کمتر میشود علایم فقط خارش میباشد چون مشکل گوارشی داشتم آندوسکوپ کردم علائمی مشاهده نشده ولی درد و گرفتگی سمت راست شکم کم شده اما مدفوع من شل می باشد از دارو کلیدینیوم سی مترونیدازول استفاده میکنم
  خواهشمند است اینجانب را راهنمایی فرمائید با تشکر

  • با سلام
   احساس خارش در ناحیه مقعد می تواند علل مختلفی چون انواع بیماری‌های عفونی انگلی پوستی قارچی بیماری های مقعدی و حتی مربوط به تغذیه و یا شستشوی ناحیه باشد بنابراین تشخیص آن نیاز به بررسی های دقیق معاینات بالینی و بررسی آزمایشگاهی دارد و لازم است تا تمامی موارد بررسی شده و پس از تشخیص نهایی درمان مناسب آن تجویز شود تا بهبودی حاصل گردد تا زمانی که تشخیص به درستی انجام نشود بهبودی شما حاصل نشده و درمان نخواهید شد بنابراین در اسرع وقت حضوری مراجعه شود.

  • با سلام
   اگر بیماری مقعدی شما فعال باشد و ناحیه زخم باز باشد احتمال عفونت در محل به دلیل آلودگی های استخر وجود دارد و توصیه می‌شود قبل از بهبودی از استفاده از این فضاها خودداری کنید.

 • حدود چند ماهی میشه که لبه ی مقعد گوشت اضافه بوجود امده و به مروز رمان بزرگتر شده خیلی معذرت میخوام هنگام مدفوع خون بیرون میاد و کمی سوزش دارم ….باید چکار کنم ؟؟ ایا دارویی هست بهم معرفی کنید ؟؟؟

  • با سلام
   بدون معاینه بالینی شما امکان توصیه درمانی وجود ندارد ولی از طرفی با توجه به زائده مقعدی ایجاد شده دیگر شما به درمان دارویی پاسخ موثر نداده و برای رهایی کامل از بیماری نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد که البته با وجود روشهای نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بی حسی موضعی وجود دارد تا در همان روز مراجعه درمان شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود بازگشته نیازی به مراقبت استراحت پانسمان نداشته و به محل کار خود برگردید.

 • حدود چند ماهی میشه که لبه ی مقعد گوشت اضافه بوجود امده خیلی معذرت میخوام هنگام مدفوع خون بیرون میاد و کمی سوزش دارم ….باید چکار کنم ؟؟ ایا دارویی هست بهم معرفی کنید ؟؟؟

  • با سلام
   بدون معاینه بالینی و مشاهده عینی آن امکان تجویز دارو وجود ندارد لازم است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید تا درمان مناسب آن تجویز شود حتی ممکن است شما نیاز به درمان‌های غیردارویی داشته باشید و به و دارو پاسخ موثر ندهید که در آن صورت نگرانی وجود ندارد با وجود روش های نوین لیزر امکان جراحی سرپایی تحت بی حسی موضعی وجود داشته می توانید در همان روز مراجعه مرخصی و زندگی عادی خود را آغاز کرده نیاز به استراحت پانسمان مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته به محل کار خود بازگردید.

 • من در پشتم یه زخم با فاصله ای یه بند انگشت از خروجی در اومده حدود یکسال هست گاهی گم میشه بعد از مدتی دوباره متورم همراه با درد ظاهر میشه دکتر هم بار اول دارو داد بار دوم گفت برم عمل بشم ولی بازم بهم فرص مترونیدازل داد میخواستم اول بدونم نوع بیماری دوم راه درمان ممنون…

  • با سلام
   احتمالاً دچار بیماری آبسه یا فیستول مقعدی بوده که تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی خواهد بود که البته امروزه با کمک ابداع روشهای نوین لیزر دیگر نیاز به انجام جراحی سخت و گسترده با تیغ جراحی نبود می توانید سرپایی تحت بی حسی موضعی در کلینیک درمان و در همان روز مراجعه مرخص شوی از روز بعد زندگی عادی خود را داشته نیاز به مراقبت و پانسمان نداشته باشید و به محیط کار خود بازگردید.

 • با سلام
  من قبل از عید دچار سوزش از ناحیه مقعد شدم به دکتر مراجعه کردم ویک سری دارو تجویز کرد خوب شدم ولی دوباره سوزش پیدا کردم رفتم پیش دکتر معاینه کرد وپماد (ایپانتن ،آنتی فیشر،لیدوکائین )بهم داد گفت اگر خوب نشدی تا چند روز دیگه به جراح مراجعه کن برا عمل ومن هنوز خوب نشدم

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت ناحیه مقعدی و تصمیم‌گیری درباره درمان مناسب خود حضوری مراجعه کنید در صورتی که درمان های دارویی برای فرد مناسب نباشد نیاز به جراحی پیدا خواهد کرد که البته نگرانی برای جراحی نیز وجود ندارد امروزه با کمک ابداع روشهای نوین لیزری که در سراسر جهان گسترش یافته و مورد استقبال بسیاری از پزشکان و بیماران قرار گرفته دیگر نیاز به انجام جراحی سخت با کمک جراحی نبوده میتوانید سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی درمان شوید به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص می شوید به خانه بازمی گردد و زندگی عادی و روزمره خود را آغاز خواهید کرد نیز می‌توانید به محل کار خود نیز بازگردید نیازی به مراقبت و حمایت و استراحت طولانی مدت و حتی پانسمان ندارید.

 • با سلام یک زائده در کنار مقعدم دراومده اندازه نصف عدس،کوچیک،قابل لمس،با چشم دیده میشه،۱۵ روز پیش رفتم دکتر،پماد آنتی هموروئید دادن ، استفاده کردم،زائده هنوز هست،اما تا امروز هیچ خون یا درد یا خشکی مزاج و یبوست نشده م ، فقط از امروز احساس میکنم،داخل مقعد ی چیزی تکون میخوره ، ممنون میشم راهنمایی بفرمائید،در ضمن دکتری که رفتم پیششپن متأسفانه خانم بودن و ممعاینه چشمی نکردن،فقط با توجه به توضیحات بنده گفتن شقاق هست

  • با سلام
   برای تشخیص قطعی بیماری و دریافت درمان مناسب آن باید حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید بدون مشاهده محل نمی‌توان نظر داد که دچار چه نوع بیماری بوده و یا چه درمانی برای شما مناسب است.

 • با سلام
  من مدتیه کنار مقعدم یه احساس ورم خیلی کمی ب اندازه ی عدس یا یکم بیشتر میکنم. درد و سوزش و خونریزی ندارم یبوست هم ندارم.
  ایا جای نگرانی داره؟

  • با سلام
   بله زائده ایجاد شده نیاز به پیگیری دارد زیرا عدم توجه به درمان آن دیر یا زود باعث می‌شود تا بیماری پیشرفت کرده باعث بروز علایم آزار دهنده دیگر چون درد خونریزی خارش سوزش در محل شود اگر به سلامت خود اهمیت می دهید قبل از پیشرفته بیماری و بروز علایم برای دریافت درمان مناسب خود مراجعه کنید تا شانس نتیجه گرفتن و بهره بردن از درمان‌های ساده و حداقلی را داشته باشید.

 • سلام
  من بين انتهاي واژن و ابتداي مقعد يك زائده اندازه نخود دارم كه تا حالا هيچ مشكلي برام نداشته نه دردي و نه خارشي فقط دوبار تا حالا موقع مدفوع خونريزي داشتم در حد چند قطره بعدهم بند اومده بدون درد. ميخواستم ببينم خطري داره؟

  • با سلام
   بله زائده مقعدی ایجاد شده مربوط به بیماری بواسیر بوده که اگر به موقع تحت درمان قرار نگیرد باعث بروز علایم و عوارض آزاردهنده دیگر سوزش خارش و درد خواهد شد به صورتی که اجابت مزاج شما را دچار مشکل کرده باعث مراجعه اورژانسی شما می گردد. بنابراین به سلامت خود اهمیت داده و هر چه زودتر برای بررسی و درمان وضعیت مراجعه کنید در صورت دارا بودن زائد نیاز به جراحی خواهید داشت کردن و روش های نوین نیز امکان جراحی بدون درد و خونریزی در محیط کلینیک وجود دارد و از روز بعد میتوانید زندگی روزمره خود را آغاز کنید.

 • سلام من ۲۹ سالمه و همیشه یبوست دارم و سخت اجابت مزاج میکنم هر دفعه همراه با درد بود و یه ضایعه ای بیرون زده که با انگشت داخل معقد برمیگرده حالا چند وقته علاوه بر درد فکر میکنم دچار تنگی کانال هم شدم و سخت حتی مدفوع نرمتر هم خارج میشه کولونوسکوپی دوست ندارم بکنم با توجه به این علایم با معاینه میشه نوع بیماری رو فهمید و کولونوسکپی نشم ؟ تنگی کانال هم اگه باشه درمان داره ؟

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت و تصمیم گیری درباره روند تشخیص و درمان باید حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید به احتمال زیاد دچار بیماری بواسیر هستید که اگر به موقع برای درمان آن اقدام نکنید دچار عوارض و علائم آزاردهنده و مشکلاتی در عمل دفع خواهید شث اما نگران نباشید این مشکل با کمک جراحی قابل برطرف نمودن بوده و لازم است تا هرچه زودتر درمان خود را پیگیری کنید ناراحت نباشید امروزه با کمک روش های نوین لیزری سخت ترین مراحل بیماری های مقعدی سرپایی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در کلینیک قابل درمان بوده به صورتی که همان روز مراجعه مرخص شده و بعد به کار و فعالیت عادی خود باز گردید.

 • سلام من زمانی که مدفوع میکنم سوزش شدیدی رو حس میکنم.اخیرا یه چیز کوچیک شبیه به جوش روی مقعدم احساس میکنم.رفته رفته درد شدید تر میشه.هیچ خونی دیده نمیشه و حتی مدفوعم هم تیره نیست.گاهی هم احساس قلقلک بیرون مقعدم دارم.

  • با سلام
   اگرچه بدون معاینه بالینی نمی توان نوع بیماری مقعد ایجاد شده را تشخیص داد ولی با توجه به توضیحاتی که دادید این احتمال وجود دارد که دچار بیماری مقعدی شقاق شده باشید و اگر به موقع برای درمان آن اقدام نکنید شانس بهره‌بردن و نتیجه گرفتن از درمان دارویی را خواهید داشت در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده و ترک بافتی ایجاد شده عمیق شده و می‌تواند نیاز به درمان‌های غیردارویی و جراحی پیدا کند.

 • سلام من بعضی اوقات سوزش یا خارش مقعدی دارم بیشتر مواقعی که زیاد سر صندلی بشینم ونمیدانم چکار کنم

  • با سلام
   احساس سوزش و خارش در ناحیه مقعد از نشانه های ابتلا به یک بیماری مقعدی هموروئید و فیشر بوده و تا زمانی که تحت معاینه بالینی قرار نگیرید نمی توان آن را به درستی تشخیص داد توصیه می‌شود هرچه زودتر قبل از بروز علایم دیگر که می‌تواند دفع مدفوع شما و زندگی روزمره دچار اختلال کند حضوری مراجعه کرده تحت بررسی دقیق قرار بگیرید تا درمان مناسب هر چه زودتر تکمیل شود و سلامت خود را بازیابید در غیر این صورت بیماری و درمان های ساده پاسخ نداده و نیاز به درمان‌های غیردارویی پیدا کنید که روند درمان کمی طولانی تر خواهد شد.

 • سلام من هنگام دفع مدفوع احساس درد شديدي دارم و بواسيرم بيرون زده وحتي بعضي وقتا از شدت درد نمي توانم بشينم به دكتر هم مراجع كردم پودر و پماد داد كه خوب شدنش مقطعي بود مننون ميشم راهنماييم كنيد كه درمان بشم

  • با سلام
   وقتی بیماری مقعدی بواسیر به درمان دارویی پاسخ موثر ندهد و یا علایم آن بهبود پیدا نکند لازم است تا تحت درمان غیر دارویی و جراحی قرار بگیرید که البته امروزه دیگر جای نگرانی برای جراحی سخت و روش‌های سنتی وجود ندارد زیرا با کمک روش نوین لیزری می توان این جراحی سرپایی در محیط کلینیک تحت بی حسی موضعی انجام داد به صورتی که فرد در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه بازگردد و از روز بعد زندگی عادی خود را بدون نیاز به پانسمان و مراقبت خاص آغاز کرده حتی به محیط کاری بازگشته و از این بیماری رها شود.

 • طی سه هفته درد در حین اجابت مزاج و اطاف مقعد و مراجعه ب دو دکتر خوب عمومی و استفاده از داروی انتی همورویید و اب بتادین و رکتول و ان ان قاطی کردم و زدم اما همونطور هستم الان درد فقط مدقعه اجابت مزاج و خروجی مقعد درد دارم و اندازه عدس در مقعد حس کردم لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید در صورتی که درمان دارویی برای بهبودی و رهایی از علایم آزار دهنده آن کافی نباشد ممکن است نیاز به درمان غیر دارویی و جراحی داشته باشید که البته با وجود ابداع روشهای نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی در محیط آرام کلینیک وجود دارد تا نیازی به درمان های سخت سنتی نداشته باشید و در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد به زندگی عادی روزمره خود بازگردید.

 • با سلام و خسته نباشی میخاستم بدانم که چرا بعد از ۵ سال دوباره بیماری اوت کرده و برگشته و حالت دومل چرکی است اسمه این بیماری چی هست با تشکر

  • با سلام
   بدون معاینه بالینی و مشاهده عینی زائده ایجاد شده نمیتوان نوع بیماری را به طور قطعی تشخیص داده ولی اگر به صورت جوش چرکی می باشد احتمالاً دچار آبسه مقعدی شدید که اگر به موقع برای درمان آن اقدام نکنید بیماری می‌تواند منجر به یک بیماری پردردسر مقعدی دیگر به نام فیستول شود که نیاز به بارها جراحی داشته و سخت درمان خواهد شد بنابراین به سلامت خود اهمیت داد هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب خود مراجعه کنید.

 • سلام
  من ۹ ماه قبل فیشر داشتم و به پزشک‌مراجعه کردم و ایشان عنوان کردند که به علت تنگی فیشر دارم و برای من دارو تجویز کردند . بعد از سه ماه استفاده از دارو کاملا بهبود پیدا کردم و هیچ اثری از فیشر نبود ولی پس از گذشت چند ماه از بهبودی کامل دوباره از سه روز قبل مثل دفعه قبل شدم و برجستگی شقاق و خونریزی خفیف رو حس میکنم .
  آیا میتونم از داروهای قبل استفاده کنم یا لازم است دوباره به پزشک مراجعه کنم ؟

  ساعت ها نشستن در مطب دکتر و معاینه درآور دلایلی هستند که برای رفتن مجدد به پزشک مردد هستم .

  ممنون

  • با سلام
   خیر اجازه مصرف مجدد داروها در موارد مشابه را نه تنها در این بیماری بلکه در بیماریهای دیگر نیز نخواهید داشت لازم است برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب مجدد به پزشک مراجعه کنید.

 • من پسرم چند روزه مدفوعش سخت وسفت است امروز همراه مدفوعش خون د ر آمد درضمن پسرم سه ساله است آیا تو این سن بچه ها هم شقاق میگیرند لطفا راهنماییم کنید خیلی نگرانم

  • با سلام
   بله انسان‌ها در هر سن و سالی ممکن است دچار بیماریهای مقعدی شوند، زیرا این بیماری‌ها با دفع مدفوع زورکی یا پرفشار در ارتباط بوده و ممکن است در همان سنین کودکی نیز بروز کنند. بهتر است برای معاینه بالینی و بررسی علت خونریزی مقعدی فرزندتان هرچه زودتر قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر حضور مراجعه کنید تا پس از بررسی‌های لازم درمان مناسب توصیه شوند. به تغذیه فرزندان بیشتر دقت کرده مراقب باشید دچار یبوست نشود.

 • سلام خسته نباشي الان چند وقته كنار سوراخ مقعد يه حالت زشتي در امده كه با دستشويي كردن حالتش عوض ميشه عكس دارم اگه نياز هست براتون بفرستم

  • با سلام
   برای بررسی زائده مقعدی ایجاد شده و دریافت درمان مناسب آن قبل از تظاهر علائم آزاردهنده دیگر حضوری مراجعه کنید

 • با سلام.دقیقا ۵ ماهه درگیر شقاق هستم.کولونوسکپی انجام دادم و دکتر مطمئن شده شقاقه.هیچ دارویی نداده فقط ویتامین b و ویتامین d و شربت لاکتولوز.گفت آب زیاد بخور و فیبر.الان حدودا یک ماهه خونریزی شدید طع شده اما هنوز درد و سوزش دارم گاهی هم رگه های خون توی مدفوع میبینم.
  درد امانم رو بریده.
  لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت شقاق خود باید حضوری مراجعه نموده معاینه بالینی شوید. بعد از گذشت این بازه زمانی این احتمال وجود دارد که بیماری مزمن شده و دیگر به درمان دارویی پاسخ مناسب ندهد. در در صورت مزمن شدن بیماری لازم است تحت جراحی قرار بگیرید. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری این امکان وجود دارد که بدون درد و خونریزی و عوارض روشهای درمانی سنتی سرپایی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده و همان روز ترخیص شوید و روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده و نیاز به استراحت طولانی مدت مراقبت خاص یا پانسمان نداشته باشید.

 • باسلام وخسته نباشی اینجانب۳۹ساله هستم نزدیک به ۶ساله که خونریزی ازناحیه مقعددارم یکبار رفتم دکتر گفت که شقاق مقعده یک پماد برای نوشت نتیجه هم نگرفتیم

  • با سلام
   بعد از گذشت شش سال از خونریزی مقعدی خود باید این مشکل را به شکل دقیقتری پیگیری می‌کردید. حتماً لازم است تا مراجعه نموده و تحت ارزیابی کلینیکال و انجام تست‌ها کمک تشخیصی چون کولونوسکوپی قرار بگیرید تا علت دقیق خون‌ریزی که میتواند علل جدی دیگری نیز داشته باشد مشخص گردد سپس بسته به نوع بیماری و شدت آن تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرید. نگران نباشید با کمک روش نوین لیزری سخت ترین مراحل و درجات پیشرفته بیماریهای مقعدی سرپایی و بدون عارضه روشهای جراحی سنتی قابل درمان است.

 • من یک سالی میشودکه دچارفیشرشده ام بطوریکه دردوخونریزی ندارم فقط ترشحات داره وقتی انتیبیوتیک مصرف میکنم قطع میشه دوباره باقطع داروشروع میشه به نظرتون من باید چه کا ری انجام بدم تشکر صدقی

  • با سلام
   بعد از گذشت این بازه زمانی احتمالا شما دچار بیماری مزمن فیشر شدید و درمان دارویی برای کنترل و بهبودی از آن کافی نخواهد بود و لازم است تا جراحی شده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید که با کمک روش جدیدی لیزری بدون درد و خونریزی و سرپایی درمان شده و از صبح روز بعد از عمل میتوانید زندگی عادی روزمره خود را به تنهایی بدون نیاز به کمک اطرافیان آغاز نموده و فعالیت کنید.

 • با سلام و احترام
  اینجانب ۷۱ ساله با سابقه از ۸ سال قبل در عمل برداشتن پولیپ روده بزرگ در ۳ مرحله بیوبسی وزیگموید در کلون که در حال حاضر بابت مورد عنوان شده ا م مشکل نداشته ولی شقاق آناس در برخی موارد خونریزی و سوزش دارد و توضیح اینکه اصول کلی را رعایت مینمایم < آیا تضمینی برای یک مرحله لیزری برای رفع شقاق هست ؟ چون ۳ سال قبل نیز در یک عمل سر پایی قسمتی از عضله اسفنکترم را برداشتم ولی تغیراتی حاصل نشده .. با تشکر از لطف شما از راهنمایی
  محمد زرجویی تلفن تماسم منزل ۲۲۱۱۶۴۵۴

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت خود باید حضوری مراجعه کنید تا تحت بررسی قرار بگیرید تا درمان مناسب بسته به شرایط و سابقه جراحی شما تجویز گردد.

 • با سلام برای تشخیص زخم داخل مقعد از چه روشی میشه استفاده کرد؟ایا روشهایی که با دستگاه است خودش باعث ایجاد زخم نمیشه؟

  • با سلام
   طی معاینه بالینی معمولاً اگر در معرض دید پزشک باشد تشخیص داده خواهد شد ولی زخمهای مربوط به قسمتهای بالایی باید توسط روشهای کمک تشخیصی چون کولونوسکوپی یا سیگموئیدسکوپی که با دوربین دیواره را میبینند بررسی شود که البته خود این روش منجر به آسیب بافتی دیواره نخواهد شد نگران نباشید و برای بررسی وضعیت خود مراجعه نمایید.

 • باسلام وخسته نباشید من خانمی ۳۲ساله هستم مدتی است از ناراحتی شقاق رنج می برم به متخصص مراجعه کردم پماد دیلیتیازم (دیلتیژن) و قرص پرکلمین تجویز کردن الان حدود ۲۵ روز میشه که مصرف میکنم چند روز اول کمی بهتر شدم ولی همچنان دوباره از درد مقعدی رنج می برم واحساس سوزش ودرد دارم درطول این مدت اصلا قرص وپمادرو قطع نکردم هرروز چندبار پمادرو استفاده میکنم ولی نمیدانم چرا خوب نشدم دکترم میگفت چیزی نیست زود خوب میشه ولی من هنوز خوب نشدم، ازشما میخوام کمکم کنید، باتشکر فراوان

  • با سلام
   به روند درمانی دارویی خود ادامه دهید اگر بهبود پیدا نکنید لازم است تا دوباره معاینه شوید اگر بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و یا پیشرفت کرده از حالت حاد به مزمن تبدیل شده باشد لازم است تا تحت درمان با روش غیر دارویی، بوتاکس و یا جراحی قرار بگیرید که خوشبختانه با روی کار آمدن روشهای جراحی لیزری جای هیچ گونه نگرانی نیست. میتوانید بدون درد و عارضه خونریزی و یا قرار گرفتن در معرض عوارض داروی بیهوشی کامل سرپایی درمان شده و همان روز مراجعه ترخیص شوید و از صبح روز بعد زندگی عادی و روزانه خود را بدون نیتز به کمک دیگران و یا مراقبت و استراحت طولانی شروع کرده و بهبود یابید.

 • با سلام و احترام خدمت شما
  من بدون اینکه به پزشک مراجعه کنم با نشستن در تشت آب گرم و شستن مدواوم دردم از بین رفت البته نوع بیماری من با توجه به علاءم و نشانه هایش بواسیر نام دارد و دلایلش نیز زور زدن هنگام اجابت مزاج و نشستن طولانی مدت در توالت بوده و… الان دردی ندارم و احساس بهبودی میکنم لزا سوالی داشتم آیا بهبودی کامل خود را بدست خواهم آورد به مرور زمان؟ باتشکر

  • با سلام
   قطعاً خیر زیرا بیماریهای مقعدی با درمانهای خانگی فقط برای مدتی کمرنگ شده و علایم آنها کاهش مییابد و خود بیماری به معنای واقعی برطرف نخواهد شد و در صورت یک ناپرهیزی و یا دفع مشکل و زورکی این احتمال وجود دارد که دیر یا زود بیماری شما بازگردد و علایم آزار دهنده دیگری از آن بروز کند که تا به حال تجربه نکردید بنابراین بهتر است قبل از بروز مشکلات عدیده بیماری مقعدی برای درمان قطعی خود قدم برداشته و برای بررسی وضعیت مقعد و نوع بیماری و میزان پیشرفت آن مراجعه کنید.

 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  حدود سه روز هست که درد ب سراغم آمده و یکی از نشانه‌های این بیماری این است که هنگام دفع مدفوع و سفت کردن خود درد شدید مقعد خودش را نشان می دهد وای در سایر اوقات دردی آنچنان حس نمیکنم ولی هیچ وقت نمیتوانم از خجالت به پزشک مراجعه کنم خواهش میکنم اگر راهی هست بگویید در منزل انجام دهم تا بهبود یابم

  • با سلام
   درد مقعدی می تواند دلایل مختلفی از ابتلا به یک شقاق مقعدی، هموروئید تا درد عضلانی و اسپاسم و گرفتگی دریچه مقعدی داشته باشد. تشخیص قطعی و صحیح نوع بیماری ملزم به مشاهده ناحیه و معاینات بالینی و حتی استفاده از روش های کمک تشخیصی مانند کولونوسکوپی است، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای معاینه و تشخیص مراجعه کنید. این بیماری در میان مردم شایع بوده معاینه ان برای پزشک عادی است و جای خجالت ندارد مهم سلامتی شماست.

 • سلام‌دورمقعدم‌۱۰روزی‌میشه‌اندازه‌لپه‌بزرگ‌ازسمت‌راست‌ازداخل‌پوست‌‌به‌عبارتی‌زیرپوست‌اسفنگر‌موقع‌فشاردادن‌بسمت‌بیرون‌دیده‌میشه‌ودردی‌هم‌نداره‌فقط‌موقعی‌کهبادوتاانگشت‌میگیری‌یذره‌داره‌میخواستم‌بدونم‌‌‌چی‌هست‌وباید‌چکاری‌‌برای‌درمان‌میخواد‌یاخودبخودخوب‌میشه؟

  • با سلام
   برای تشخیص نوع زائده و بیماری لازم است تا حضوری مراجعه نموده تحت معاینه بالینی و مشاهده قرار بگیرید بدون بررسی نمیتوان درباره بیماری شما و نوع درمان مناسب آن نظری داد. در صورت عدم مراجعه به موقع بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگر آن بروز خواهد کرد.

 • سلام،برای درمان شقاق به پزشک مراجعه کردم که گفتن عمل نکنم بهتره چون عضلاتم ضعیفه ولی دز طول روز کانال مقعد و چرب نگه دارم !همیشه!
  اینکه هر روز انگشت وارد کانال مقعد بکنم ضرر ندارد؟؟؟؟

  • با سلام
   انجام مداوم این کار نیز توصیه نشده و شما را در معرض انواع بیماریهای مقعدی یا عفونی قرار خواهد داد لازم است تا برای بررسی وضعیت و راهنمایی دقیقتر حضوری مراجعه نمایید.

 • سلام خسته نباشيد.
  من تقريبا ٣ ماه پيش دكتر بعد از معاينه به من گفتن دچار فيشر شدم.
  دارو هم يك شياف ايپروئيد (انتي هموروئيد) و پماد ايپانتن دادن.
  مي خواستم ازتون در مورد شستشوي مقعدي سوال بپرسم كه خوبه انجام بدم يا نه ؟
  يك سري ها ميگن به بهبودي كمك ميكنه اما يك سري ها ميگن بدتر ميكنه
  خواهش ميكنم جواب سوالمو بديد ممنونم

  • با سلام
   خیر توصیه نمیشود از دستکاری ناحیه بپرهیزید و اگر بعد سه ماه بهبود نیافتید لازم است حضوری مراجعه کرده و در فاز مزمن بیماری درمان دارویی کافی نبوده و نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری یک جراحی سرپایی بدون دغدغه و بدون نیاز به بیهوشی و بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی را خواهید داشت و از همه مهمتر از روز بعد مبتوانید به کار روزانه خود بازگردید و در مدت بسیار کوتاهی نسبت به روشهای سنتی بهبود یابید.

 • باعرض سلام میخواستم بدونم اگه شقاق یافیشر رو عمل نکنیم باوجود قدیمی بودن آن چه مشکلی به وجودمی آید؟آیاهیچ راه درمان دیگری غیرازحراحی ندارد؟باتشکر

  • با سلام
   بیماری گسترش یافته به لایه های عمیقتر نفوذ کرده و منجر به زخم مقعدی میشود که به مراتب درمان آن سختر و زمانبرتر ست.

 • سلام من اطراف مقعدم ورم داره نه درد داره نه خونریزی و فقط مدتیه یبوست هم دارم ممکنه شقاش پوستی باشه؟و راه درمان خانگیش چیه؟

  • با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • سلام
  من آقایی ۴۲ساله هستم،حدودا ۲ساله که بعضی شبها با درد شدید در ناحیه مقعد از خواب بیدار میشم یه حالت فشار شدید در مقعدم ،البته یک بار به پزشک مراجه کردم با یه معاینه ساده گفتن فیشر دارم آیا من نیاز به انجام آزمایشی دارم ، با توجه به اینکه درد مقعد من ماهی یک بار رخ میده و فقط هم نصف شب و با خوردن مسکن خوب میشه .با تشکر

  • با سلام
   درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • سوال خود را بپرسید…باسلام وعرض ادب
  دکتر چندماه پیش ی ضایعاتی لبه مقعدم بود بیخیال شدم گفتم هیچ نیس تابعدبیست دیدم شدن نزدیک ۱۵تا رفتم دکترگفت زگیله محلول پودوفیلیکس براتجویزکرد هفته دوبارزدم تویه هفته ازبین رفتن فقط چون ک خیلی قویه محلوله مدفوعمم سفت بوددچارپارگی شدم الان ازوقتی ک زخم شده دوسه تاازشون نزدیک دوماهه ریشه کن نمیشن چکــــارکنم دکتر بخداخیلی زجرمیکشم ؟
  سوال دومم اینه ک میگن دراثررابطه همجنسی ای بیماری میاد ولی من اصلاتوخط ایکارنیستم چرازگیل گرفتم؟

  • با سلام
   زگیل مقعدی یک بیماری منتقل شونده از راه تماسی پوستی است و لزوماً با روابط جنسی منتقل نخواهد شد بلکه از طریق تماس با محیط آلوده در باشگاه و استخرها نیز منتقل میگردد. برای درمان زائده مقعدی فعلی خود باید حضوری مرراجعه نمایید ممکن است درمان دارویی برای رفع آن کافی نبوده و نیاز به درمان غیر دارویی مانند روشهای نوین لیزری داشته باشید.

 • سوال خود را بپرسید…باسلام وعرض ادب .
  دکتر من بخاطراینک مورفین مصرف میکنم مدفوعم سفته همینم باعث زخم شدن مقعدم شده وهنگام دسشویی خون دارم الان ای میتونه شقاق باشه؟ سوال دومم واینکه چندروزشربت منیزیم وبیزاکودیل استفاده کردم مدفوعم نرم شد بعدچهارروزاثری الان اززخم نیست وخون ندارم الان بنظرتون من بیش ازچهاروزه ک دیگ ن خون ن زخم دارم میتونه خودبخودخوب شده باشه،؟

  • با سلام
   خیر برای بررسی ناحیه حضوری مراجعه شود احتمال بیماری فیشر وجود دارد که دیر یا زود عود خواهد کرد.

 • سلام من مدتی هست شقاق دارم سمت راست شکمم بدجوری درد میکنه میتونه از شقاق باشه ممنون

 • سلام ببخشید از بیرون مقعد دچار قرمزی،وسوزش هستم موقع دستشویی رفتن خیلی اذیت میشم لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام سوزش و التهاب مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • باسلام من ۳۵ ساله شقاق دارم بیست روز خوب میشم. بازم دو سه روز خونریزی دارم. میترسم میگن برا روده خطر داره

  • با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

 • سلام آقای دکتر یه دو هفته ای میشه که در ناحیه ی از زیر بیضه تا مقعد دچار برآمدگی کوچکی شده که جوش نیست و حالت سفت داره و فقط لمس که میکنم معلومه؛ درد نداره و فقط در بعضی مواقع درد داره اونم مختصر نمیدونم مشکل چیه چیکار کنم؟

  • با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است

 • با سلام
  در اطراف ناحیه مقعد زاعده ای بوجود آمده که نه خونریزی دارد نه عفونی فقط درد موجود میباشد علت ان چیست؟
  با تشکر

  • با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است

 • با سلام
  من شروع بیماری ام با خارج شدن زایده گوشتی که اندازه عدس بود شروع و پس از سالها به این نقطه رسید که احسای میکنم که کنار مقعد دچار پارگی شده ایا این مشکل حل میشود و چگونه؟البته من زیاد نمیتوانم مدفوع را نگه دارم وباید سریع عمل دفع را انجام دهم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سلام من پسری ۱۷ ساله که دو نفر به من تجاوز کرده اند و حالا چجور بفهمم ببینم گشاد شدم یا نه

 • سلام – من در هنگام دفع مدفوع قلب از آم یک مایه ژله ای نهایت میکنم که گاهی با رگه های خون روشن و تیره همراه است ولی مواقعی که نمیبینم مایع ژله ای به رنگ سفید است ‘ در ناحیه اطراف مقعد احساس برجستگی های کوچکی دارم که به مانند جوش است وپر است ‘ لطفا تو رو به خدا من رو از بیماری خودم مطلع کنید تا راه درمان پیدا کنم تشکر ‘ گاهی سوزش و کمی خودش دارم

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سلام خسته نباشید خدمت دکتر محترم،حدود دو هفته میشه عمل هموریت و شقاق کردم هموریت من شدید بود یعنی ب صورتی ک هنگام دفع مزاج بیرون میومدن ک با فشار انگشت ب داخل میرفتن بعد عمل کردم ک متوجه شدم بیرون مقعدم ی گوشت ب اندازه ی نخود شایدم بزرگتر هست از دکتر پرسیدم گفت نمیشه اینو الان درارمش چون بی اختیاری میگیری الانم متوجه شدم هنگام دفع مزاج ی خورده خون ریزی دارم ب نظر شما علت این خون ریزی چیه ممنون میشم جواب بدین

 • با سلام من حدود سه ماه پیش سزارین کردم و دچار شقاق شدم و یبوست دارم که نزدیک محل شقاق دچار عفونت شد که با استفاده از دارو کمی عفونت از بین رفته ولی همچنان بعد از دستشویی درد خیلی شدیدی دارم نمیدونم درد شقاق هست یا عفونت لطفا راهنمایی کنید خیلی مسکن استفاده میکنم به بچه شیر میدم?

  • با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. در صورتی بهبود خواهید یافت که مشکل یبوست رفع شود و به سبب درد عمل دفع را به تاخیر نیاندازید.

 • سلام من مدتی هست که اطراف مقعدم یه چیزی احساس میکنم،شبیه یه تاول هست اما تاول نیست،گاهی درد داره ،خونریزی ندارم،تواین چندروز شکمم کار کرده

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
  فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • سلام..توروخدا راهنمایم کنیین .به دلیل عادت بدم به غیر از خونه خودمون نمیتونم جای دستشویی برم.یه هفته پیش جای رفتم که مدفوعمو زیاد نگه داشتم رسیدم خونه مدفوعمو خیلی سفت بود و بهم فشار آورد که باعث زخم مقعد شدم هیچ مشکلی ندارم فقط موقع دستشویی رفتن یه ذره اذیت میشم و رو دستمال یه لکه خونه کوچیک هس.میتونه شقاق باشه؟؟؟؟؟؟

  • با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.