banner
آذر ۱۸, ۱۳۹۵

علائم و نشانه های بواسیر یا هموروئید و عوارض ابتلا به این بیماری

علائم و نشانه های بواسیر یا هموروئیدبواسیر یک بیماری پر نشانه است که تشخیص آن از روی علائم نه تنها برای پزشک معالج بلکه برای خود فرد نیز در صورت آگاهی داشتن از آن بسیار ساده است. البته باید این نکته را در نظر داشت که ممکن است نشانه‌های بیماری هموروئید بسته به میزان آسیب آن، از فردی به فردی دیگر متفاوت باشد. این احتمال نیز وجود دارد که نشانه‌ها دلیل بر بیماری دیگری در فرد باشد.

با این حال پیگیری فوری بعد از مشاهده‌ی هر یک از علائم زیر به روند درمان بواسیر یا هموروئید در مراحل ابتدایی ایجاد آن و پیشگیری از بروز عوارض و مشکلات احتمالی کمک مؤثری می‌کند. نشانه‌های ظاهری ابتلا به هموروئید شامل:

 • مشاهده‌ی خون هنگام دفع مدفوع:

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که با دیدن قطرات خون در کف سرویس بهداشتی در هنگام دفع مدفوع یا بعد از آن بدون اطلاع از محل خونریزی نگران و مضطرب شده باشید. خونریزی قرمز روشن ناحیه‌ی مقعد به خصوص در هنگام دفع مدفوع از بارزترین علائم ابتلا به بیماری هموروئید است که ابتدا در حجم کم و قطره‌ای و در مراحل بعدی در حجم زیادتر بروز می‌کند. در انواع داخلی هموروئید حجم خونریزی می‌تواند آن‌قدر شدید شود که فرد را در معرض کم‌خونی قرار ‌دهد. در برخی موارد پزشکان پس از پیگیری علت کم‌خونی شدید بیمار، بیماری هموروئید مخفی در او را کشف می‌کنند. ناگفته نماند خونریزی مقعدی همیشه نشانه‌ی بیماری ساده‌ای چون هموروئید نیست و برای افتراق و تشخیص آن از سایر بیماری‌های مهلک گوارشی نیاز به پیگیری فوری دارد.

 • بیرون‌زدگی گوشتی ناحیه‌ی مقعد:

ممکن است تجمع خون و تورم عروق سیاهرگی ناحیه‌ی مقعد منجر به بیرون زدن بافت دریچه‌ای آن شود. ظاهر نامناسب و زشتی که در نتیجه‌ی بیرون‌زدگی بافت داخل مقعدی بر روی سوراخ انتهایی دستگاه گوارش ایجاد می‌شود باعث خجالت فرد از مطرح کردن بیماری خود با اعضای خانواده یا پزشک خواهد شد. شرمساری و ترس از سوء‌ظن ارتباطات جنسی نامتعارف از بزرگترین دلایل بی‌توجهی به این بیماری است.

 • درد مقعدی:

با شدت گرفتن بیماری بواسیر شاهد درد تیرکشنده‌ای در ناحیه‌ی مقعدی به خصوص در هنگام نشستن‌های طولانی خواهیم بود که گاهی میزان درد فرد را به ستوه می‌آورد. معمولاً در انواع داخلی هموروئید به دلیل کم بودن گیرنده‌های پیام‌آور درد در ناحیه‌ی درون روده‌ای، درد احساس نمی‌شود. درد بیشتر در موارد خارجی بواسیر بروز می‌کند.

 • خارش ناحیه‌ی مقعد:

خارش مقعدی یک نشانه‌ی نادر از بیماری بواسیر است که بیشتر در انواع هموروئید خارجی بروز می‌کند. التهاب پوست ناشی از ترشحات مخاطی اطراف خروجی مقعد منجر به خارش و تحریک فرد می‌گردد. باید توجه داشت که خارش مقعدی بیشتر در بیماری‌های انگلی روده تظاهر می‌کند و در صورت ایجاد در فرد باید آزمایش‌های انگلی نیز برای تشخیص افتراقی درخواست شود.

 • خروج ترشحات لزج بعد از دفع:

اگر به شست‌وشوی ناحیه‌ی مقعدی خود پس از اجابت مزاج دقت کرده باشید ممکن است متوجه ترشحات لزجی در اطراف این ناحیه‌ی شده باشید که به‌راحتی از روی پوست پاک نمی‌شوند و منشأ آن‌ها از درون کانال مقعد است. این ترشحات با ظاهری مشابه سفیده‌ی تخم‌مرغ ناشی از یبوست‌های مزمنی است که به دلیل کند شدن حرکات روده‌ای در پشت مدفوع جمع شده و پس از اجابت مزاج خارج می‌شوند.

 • دفع ناکامل مدفوع:

در قسمت انتهایی راست روده یک کانال وجود دارد که در حد فاصل دو دریچه داخلی و خارجی قرار گرفته است. با رسیدن مدفوع درون این کانال فرد احساس اجابت مزاج خواهد کرد. در حالت طبیعی مدفوع قرار گرفته در این ناحیه باید به صورت کامل تخلیه شود اما در صورت وجود اختلالی چون هموروئید در فرد عضلات دریچه‌ای توانایی کافی برای تخلیه‌ی کامل کانال را ندارند و فرد پس از اجابت مزاج به دلیل خالی نشدن بخش انتهایی راست روده هنوز احساس دفع مدفوع دارد.

عوارض ابتلا به بواسیر یا هموروئید

عوارض ابتلا به بواسیر یا هموروئید

در اغلب موارد بیماری بواسیر خفیف است و در صورت پیگیری فوری کمتر باعث ایجاد مشکل جدی در فرد می‌شود. با این حال بی‌توجهی به درمان به موقع آن منجر به بروز عوارض ناگواری خواهد شد. ظاهر زننده بواسیرهای بیرون‌زده یا عفونت توده‌ی سیاه شده هموروئید ترمبوزه از خفیف‌ترین تا شدیدترین عارضه‌های احتمالی بواسیر محسوب می‌شوند. احتمال ابتلا به کم‌خونی فقر آهن در بواسیرهای خون‌ریزی دهنده به خصوص انواع داخلی آن وجود دارد. به دلیل تغییر شکلی که در عروق ناحیه‌ی مقعد به وجود می‌آید، احتمال تغییرات غیر طبیعی در سایر سلول‌های روده‌ای افزایش پیدا می‌کند و فرد را در خطر ابتلا به انواع سرطان‌های روده‌ای قرار می‌دهد.
گاهی اوقات عوارض، مستقیم از خود اختلال هموروئید نشأت نمی‌گیرد بلکه درمان آن از جمله اعمال جراحی صورت گرفته منجر به عارضه‌هایی در فرد خواهد شد که عبارت است از:

 • خونریزی بیش از حد: گاهی اوقات عروق به طور کامل مسدود نمی‌شوند و فرد از ناحیه‌ی عروقی که خوب بسته نشده‌اند خونریزی می‌کند و به شکل توده‌ی پرخون در می‌آید. اگرچه آسیب به مخاط راست روده طی جراحی هم خود را به صورت خونریزی غیر طبیعی نشان می‌دهد.
 • عفونت: به دنبال مراقبت ناکافی و نادرست از محل برش و بخیه‌ی مقعد بعد از عمل احتمال چرکی شدن ناحیه افزایش می‌یابد. البته احتمال عفونت و زخم شدن بواسیر قبل از عمل نیز هست.
 • بی‌اختیاری مدفوع: در برخی موارد طی جراحی به اعصاب حسگر و کنترلی دریچه‌ی مقعد آسیب می‌رسد به صورتی که فرد دچار بی‌اختیاری مدفوع می‌شود. البته این اتفاق بسیار نادر است و با احتمال فراوان امکان اصلاح آن با جراحی‌های دیگر وجود دارد.‌
 • فیستول مقعد: فیستول یک کانال کوچک و غیر طبیعی است که ممکن است طی بی‌احتیاطی پزشک در جراحی بین کانال مقعد با سطح پوست بیرونی آن یا درون واژن زنان ایجاد شود. بسته به محل فیستول امکان نشت مدفوع از سطح پوست یا واژن وجود دارد.
 • حساسیت: ممکن است فرد به مواد تشکیل‌دهنده‌ی داروهای موضعی ناحیه‌ی مقعد حساسیت داده و دچار خارش یا قرمزی شود.
 • ترمبوز وریدی مقعد : احتمال ایجاد لخته خون در عروق وریدی مقعد به دنبال یک روش درمانی به نام اسکلروتراپی وجود دارد.
  با این تفاسیر بهتر است فرد قبل از تصمیم گرفتن به انجام هر درمان دارویی یا جراحی از خطرات و عوارض احتمالی آن توسط پزشک خود مطلع شود، سپس با آگاهی کامل و با کمک پزشک معالج خود درمان مناسب‌تر برای خود را انتخاب کند.

معاینه و تشخیص بیماری هموروئید یا بواسیر

معاینه و تشخیص بیماری بواسیر یا هموروئید

همیشه مشاهده‌ی محل آسیب اولین گام عملی برای تشخیص بیماری‌ها است. نشان دادن مقعد به پزشک برای بسیاری از افراد شرم‌آور است، برای همین بسیاری از افراد جامعه مبتلا به بواسیر از مراجعه به پزشک خودداری می‌کنند و ترجیح می‌دهند با بیماری خود سازگار شوند.
پزشک در اولین ویزیت خود ابتدا به گرفتن شرح‌حالی دقیق از علائم بیمار و سابقه‌ بیماری‌های دیگر او می‌پردازد. ارائه شرح حال دقیق توسط بیمار و شرح کامل نشانه‌ها با جزئیات می‌تواند کمک بزرگی به سرعت تشخیص بیماری یا نوع آن کند. سپس پزشک با مشاهده‌ی ظاهری ناحیه‌ی مقعد در حالتی که فرد به صورت سجده، پهلو و حتی طاق باز با پاهای خم و باز شده قرار گرفته است، می‌تواند تا حدودی وجود هموروئید را تشخیص دهد. در صورت شک به درونی بودن بواسیر نیاز به معاینه با انگشت و همچنین جهت تأیید آن، استفاده از روش‌های دیگر است.
رنگ خون خارج شده از مقعد نیز می‌تواند به تشخیص بهتر و سریعتر کمک‌ کند، زیرا معمولاً خون تیره نشانه‌ای از خونریزی در نواحی بالایی دستگاه گوارش و روده‌هاست و خون روشن نشانه‌ی نزدیکی محل خونریزی به مقعد است. با این حال نمی‌توان گفت همیشه خون قرمز روشن نشانه‌ی هموروئید است و برای تشخیص قطعی نیاز به بررسی بیشتر وجود دارد. خونریزی علاوه بر هموروئید می‌تواند نشانه سایر بیماری‌های دستگاه گوارش مانند برجستگی‌های گوشتی، توده‌های خوش‌خیم یا بدخیم، بیماری التهابی روده باشد. مخلوط یا جدا بودن خون از مدفوع نیز یک راهنمای دیگر برای تشخیص هموروئید از سایر بیماری‌های احتمالی است زیرا معمولاً خونریزی هموروئید جدا از مدفوع خارج می‌شود.
در بررسی با انگشت پزشک با انگشت پوشیده با دستکش و آغشته به ژل برای کاهش درد معاینه، درون مقعد را لمس می‌کند. لمس هر توده و یا برآمدگی غیر معمول پزشک را ملزم به بررسی بیشتر با انجام معاینات بالینی دیگر خواهد کرد.
بسته به تشخیص پزشک، کولونوسکوپی (در کولونوسکوپی با استفاده از وارد کردن یک لوله‌ی باریک دارای دوربین به درون مقعد داخل آن را مشاهده می‌کنند.) برای دیدن تمام روده‌ و یا سیگموئیدوسکوپی برای مشاهده‌ی قسمت انتهایی راست روده درخواست می‌شود. سن بیمار در تصمیم پزشک بی‌تأثیر نیست. برای اطمینان در افراد مسن‌تر نیاز به بررسی وسیع‌تر و دقیق‌تری است.
در نهایت پزشک با دیدن داخل کانال مقعد و روده و تطبیق نشانه‌های بیمار با مشاهدات خود به تشخیص بیماری و حتی نوع آن می‌رسد. تشخیص صحیح نوع بیماری هموروئید برای تجویز درمان مؤثر و کارآمد آن نقش کلیدی دارد. بهبودی کامل فقط زمانی به دست می‌آید که پزشک مشکل بیمار را به درستی تشخیص داده باشد.

Save

Save

پرسش و پاسخ
 • سلام. من چند ساله متوجه یه تیکه زاییده گوشتی در کناره مقعدم شدم. اوایل نمیدونستم چیه و مطرح نکردم . بعدها با شنیدها شکم به بواسیر رفت. الانم دکتر نرفتم. خونریزی نداشتم. ولی یه ماهه اخیر مثل عرق سوزی دوره مقعدم حسه عرق سوزی میکنم و گاه خارش میگیره. حالا من دوست ندارم عملم کنم. آیا میشه با دارو حلش کرد. من سی سالمه. باتشکر

  • با سلام
   در صورت وجود زائده مقعدی دائمی امکان درمان آن با روشهای خانگی یا دارویی وجود ندارد و تنها راه برای برطرف نمودن زائد انجام جراحی است نگران جراحی نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری می گتوان آن را بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی عمل نمود به صورتی که همان روز مراجعه ترخیص شده و نیاز به مراجعه نیاز به مراقبت خاص و یا استراحت طولانی مدت ندارید و روز بعد زندگی عادی خود را آغاز خواهد کرد.

 • سلام من قبلا به تریاک اعتیاد داشتم از خرداد ۹۶ گذاشتم کنار وزیرنظرپزشک دارم متادون استفاده میکنم که الان به ۵ سی سی رسیده که دارم این رو هم میگذارم کنار ولی اززمانی که متاون شروع کردم یبوست گرفته ام هر کاری میکنم پیا ه روی خوردن خاکشیر قرص ملین اما هیچ تاثیر نداشته الان ۵روز یک بار مدفوع دارم امشب خیلی اذیت شدم خیلی درد دارم واحساس میکنم یه چیزهایی مثل تاول روی مقعدم هست که داخل نمیرود ودرد شدیدی دارد الان کمی برگ الورا بهش زدم کمی آرام شد ولی درد دارد چکار کنم راهنمایی کنید

  • با سلام
   به احتمال فراوان ابتلا به یبوست در طولانی مدت باعث ایجاد یک آسیب مقعدی و ابتلای شما به یک بیماری مقعدی چون هموروئید شده است. برای بررسی شدت آسیب در ناحیه هر چه زودتر قبل از تشدید علایم آزاردهنده و ایجاد اختلال در روند زندگی روزمره خود مراجعه نمایید تا بسته به شدت آسیب و نوع بیماری درمان مناسب را دریافت کنید. نگران درمان نباشید در صورت مراجعه فوری شانس بهره‌بردن از درمان‌های ساده و کوتاه زمان را خواهید داشت. بهتر است تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی ایجاد کرده مواد غذایی پروفیبر سبزی میوه آلو گلابی انجیر خشک مصرف کنید، پیاده روی نمایید و از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع خود خودداری کرده روغن زیتون مواد غذایی مصرفی اضافه کنید و مقعد خود را کمی با روغن چرب نمایید.

 • ﺑﻌﻀﯽ ﺍﻭﻗﺎﺕ ﮐﻪ ﺩﺳﺘﺸﻮﯾﯽ ﻣﯽ‌ﺭﻡ ﻣﺪﻓﻮﻉ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺑﺎ ﺳﻮﺯﺵ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻢ ﺧﻮﻥ ﺩﯾﺪﻩ مشود

  • با سلام
   سوزش و خونریزی مقعدی از نشانه های ابتلا شما به بیماری مقعدی بواسیر و یا شقاق مقعدی بوده و لازم است برای تشخیص قطعی آن و تعیین مرحله پیشرفت بیماری و نوع درمان مناسب حضوری مراجعه کرده تحت معاینات بالینی و بررسی دقیقه کلینیکی قرار بگیرید بهتر است به سلامت خود اهمیت داده بیش از این روند دریافت درمان مناسب خود را به تاخیر نینداخته و به فکر درمان خود باشید .

 • سلام‌ چند‌ روزی میشه ک مقعدم خارش داره و مثل دوتا گوشت اضافی کوچلو پیدا شده خونی چیزی نمیاد الان باید چیکار کنم

  • با سلام
   زائده ایجاد شده در ناحیه مقعد میتواند به سبب ابتلا به بسیاری از بیماریهای مقعدی چون هموروئید شقاق یا زگیل مقعد ایجاد شود که تشخیص قطعی آن نیاز به معاینه بالینی و مشاهده عینی محل دارد لازم است و هر چه زودتر قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر برای تشخیص نهایی و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید زائده ایجاد شده احتمالا نیاز به جراحی برای رفع خواهد داشت که البته با وجود روشهای نوین لیزری سرپایی درمان شده نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستان و کلینیک نخواهید داشت در همان روز مراجعه ترخیص شده بدون داشتن درد یا خونریزی میتوانید از روز بعد زندگی عادی خود را آغاز کرده به محیط کار باز گردید و نیاز به مراقبت خاصی نداشته باشید.

 • سلام.من ۲۰ روزه زایمان کردم.البته سزارین.مقعدم قبل زایمان شروع کرد به سوزش و خارش شدید.هنوزم خوب نشده.خونریزی اصلا ندارم.فقط خارش و سوزش.با اب گرم هممیشورم ولی خوب نشد.دلیلش چی میتونه باشه

  • با سلام
   معمولاً زنان در دوران بارداری به سبب تغییرات هورمونی و یا تحمل وزن جنین دچار انواع بیماریهای مقعدی چون بواسیر و شقاق خواهند شد. این علایم ایجاد شده هم نشان از وجود یک بیماری مقعدی در شما بوده و برای تشخیص قطعی آب و بررسی شدت و دریافت درمان مناسب باید حضوری مراجعه کنید با مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان‌های ساده دارویی را خواهید داشت بهتر است مراقب باشید تا دچار یبوست و تشدید بیماری مقعدی ایجاد شده نشوید و به سلامت خود اهمیت داد هر چه زودتر این موضوع را پیگیری کنید.

  • با سلام
   برای رهایی از این مشکل ابتدا باید مشکل یبوست خود را با تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی برطرف کنید باید میزان مایعات مصرفی روزانه را به ۸ لیوان افزایش داده مواد غذایی پروفیبر میوه سبزی آلو گلابی انجیر خشک روغن زیتون همراه غذا مصرف کنید. از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید و به محض احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید و پیاده روی و ورزش منظم روزانه داشته باشید، سپس برای بررسی شدت آسیب وارده به ناحیه مقعد حضوری مراجعه کنید تا پس از بررسی‌های لازم درمان مناسب بسته به شدت آن تجویز شود در صورت تاخیر انداختن روند درمان عوارض دیگری بروز خواهد کرد که زندگی روزمره شما را دچار اختلال می‌کند و از طرفی شانس بهره بردن از درمان‌های ساده را نیز از دست خواهید داد.

 • باسلام خسته نباشیدمن حدود سه سال پیش در کاسه دستشویی خون به رنگ روشن دیدم بعداون دیگه ندیم ولی بعضی وقتها خارش در مقعدم داشتم خوب میشد قبل سه ماه پیش بازم بعد مدفوع چند قطره خون دیدم بعد دیگه ندیدم یه ماه پیش هم اینجور خون دیدم ولی حالا هم خارش دارم احساس مدفوع دارم ولی بعضی وقت احساس میکنم دفعم ناقصه کمیم یبوست دارم ولی هر روز نرمال مدفوع خارج میشه چند بار برای دفع مدفوع زور زدم از اون به بعد هنگام دفع مدفوع سوزش کمی دارم ولی در حالت عادی هم سوزش کمی دارم البته خیلی خیلی کم البته داروهای اعصاب یا گوارشی که علت سنگینی معده داشام اندوسکوپین شدم خدارو شکر چیزی نبود البته اروف هم میزنم همیشه احساس میکنم طعم غذا میاد دهنم درد شکم هم ندارم دایمکتون دایجستون بیسومیت ساتراب هم میخورم لطفا راهنمایمم بکنید

  • با سلام
   ممکن است درگیر یک بیماری مقعدی و گوارشی باشید که تشخیص آن نیاز به مراجعه حضوری شما انجام معاینات بالینی و تستهای کمک تشخیصی چون کلونوسکوپی دارد. بنابراین به سلامت خود اهمیت داد قبل از بروز علایم آزار دهنده دیگر این موضوع را پیگیری کنید تا پیش از وخامت آن شانس بهره بردن از درمان‌های حداقلی را داشته باشید. در صورت وجود بیماری مقعدی میتوانید آن را با روشهای لیزری بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی سرپایی درمان نموده و از روز بعد زندگی عادی خود را بدون مشکل آغاز کنید.

 • سلام
  بنده حدودا از سال ۸۷ دچار خونریزی از ناحیه مقعد شدم که بعدها متوجه شدم به دلیل وجود هموروئید است.
  ابتدا کم بود ولی به مرور زیاد و بعد از مدتی به صورتی بود که خونریزی بند نمی آمد و به زور سرپا شدن بند می آمد.
  و اینکه خونریزی بنده دچار فراز و نشیب بوده به طوری که ممکن است دو یا سه هفته اصلا خونریزی نداشته باشم.
  حدود دو سال پیش هم از فرط خونریزی دچار کم خونی و فقر آهن شده به صورتی که در بیمارستان مجبور به تزریق ۲ واحد خون شدم.
  در مسافرت اوضاع بدتر و بدون استثناء خونریزی ادامه دارد.
  لازم به ذکر می باشد که بنده ۴۳ ساله و کارمند و پشت میز نشین هستم و قبلا ورزش می کردم و تقریبا از زمانی که ورزش را قطع کردم دچار این بیماری شده ام.

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری هموروئید خود حضوری مراجعه کنید. با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالا بیماری نیاز به درمان جراحی خواهد داشت البته با وجود روشهای نوین امروزی لیزری میتوانید این جراحی را بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بیحسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی در محیط کلینیک انجام دهید و در همان روز مراجعه مرخص شوید، روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به حمایت و کمک اطرافیان آغاز کنید. نگران نباشید خوشبختانه با وجود روشهای نوین لیزری این بیماری صددرصد قابل درمان بوده ولی باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید از نشستن مداوم خودداری کرده و هر یک الی دو ساعت از پشت میز بلند شده و در محیط قدم بزنید.

 • سلام من یه هفت هشت ماهی است که همورویید داخلی داشتم و اوایل رفتم دکتر پماد و قرص و شیاف دادن خوب شدم ولی الانه وقتی که مدفوعم سفته خیلی درد دارم در ناحیه مقعد و بعضی وقتها هم دو س قطره خون دیدم چکیده روی کاسه توالت اگر درمان نشود مشکلی پیش می اید یانه کسگم و ایا جراحی بت لیزر باز هم برمیگردد یا نه لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • با سلام
   بروز علایم مجدد و دفع خون و داشتن علایم دیگر در ناحیه نشان میدهد که بیماری شما به طور کامل درمان نشده و احتمالاً دیگر به درمان‌های دارویی پاسخ موثر نخواهد داد و لازم است تحت درمان‌های غیردارویی و جراحی قرار بگیرید. در صورتی که درمان بیماری کامل انجام نشود عوارض و علائم آزاردهنده دیگر بروز کرده و زندگی روزمره شما را دچار اختلال میکند همچنین خونریزی مقعدی در طولانی مدت میتواند باعث عارضه کم خونی در شما شود و سلامت شما را به خطر اندازد. بنابراین قبل از تشکیل آسیب بافتی ناحیه برای بهبودی و بازگشت سلامت خود مراجعه کرده و این مشکل را پیگیری کنید. نگران جراحی خود نباشید امروزه با استفاده از روشهای لیزری دیگر نیاز به انجام جراحیهای سخت سنتی وجود ندارد و با کمک این روش بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده نیاز به بستری در بیمارستان ندارید از روز بعد از عمل میتوانید کار و فعالیت روزمره خود را به طور طبیعی آغاز کنید و نیاز به مراقبت و استراحت طولانی مدت نداشته باشید ولی نباید کارهای سنگین انجام دهید.

 • س.اقای دکتر چند ساله وقتی سرما میخوردم تو شکمم باد ج میشدحالا یه مدتی هس ک دور مقعدم ورم کرده وچیزی اندازه یه عدس یه قسمتش مشاهده میشه خونریزی ندارم ولی دور مقعدم ورم دارم بیرون زدگی هنگام مدفوع.رفتم دکتر دارو داد اما خوب نشدم حالابعد مصرف دارو هم خارش شدید دور مقعدم دارم چکارکنم ….تورو خدا جواب بدین چکار کنم

  • با سلام
   علایم که دارید می‌تواند نشان‌دهنده بیماری مقعدی بواسیر در شما باشد در صورتی که درمان دارویی مناسب نبوده و موثر واقع نشود لازم است حضوری مراجعه کرده تحت درمان مناسب غیردارویی قرار بگیرید ممکن است برای درمان بیماری خود نیاز به تغییراتی در سبک زندگی و تغذیه داشته باشید و همچنین در صورت نیاز به جراحی میتوانید بدون درد و خونریزی با روشهای نوین که در سراسر جهان گسترش یافته در جهان عمل شده و در همان روز مراجعه برای جراحی مرخص شوید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید و نیاز به مراقبت و استراحت طولانی نداشته باشید.

 • سلام آقای دکتر من بیرون مقعدم گوشت اضافہ ایست کہ دوتاش مسل ھم اسے وسومی بزرگتر و قسمتی از آن گوشت رشد کردہ خواھش میکنم بگید دکتر درست تشخیص دادہ چہ کار کنم جراحی کنم یا لیزر دکترم گفتہ جراحی خواھش میکنم بگید

  • با سلام
   بدون معاینه بالینی شما نمی‌توان درباره نوع درمان مناسب اظهار نظر کرد ولی با وجود روش‌های جراحی نوین لیزری میتوان سختترین نوع بیماریهای نشیمنگاهی را سرپایی درمان نمود خوشبختانه با کمک روش لیزری افراد میتوانند در همان روز مراجعه ترخیص شوند و نیاز به مراقبت خاصی پانسمان یا استراحت طولانی مدت روشهای سنتی نداشته باشند این روش تحت بیحسی موضعی بدون نیاز به قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی انجام میشود همین مزایا باعث شده تا پزشکان و بیماران بسیاری روشهای جراحی لیزری را ترجیح داده و از آن استقبال کنند.

 • سلام من یک هفته است که خون ریزی دارم نمیدانم بواسیر است یا کدام عوامل دیگر
  اگر بواسیر است ؟ آیا قابل تداوی است و تا چی مدد به حالت عادی برمیگردد ؟

  • با سلام
   بدون بررسی بالینی و مشاهده ناحیه نمیتوان علت خونریزی مقعدی شماره تشخیص داد زیرا این خونریزی می‌تواند به سبب ابتلا به بیماری‌های گوارشی و یا بدخیمیهای دیگر نیز به وجود آید بنابراین باید حتماً حضوری مراجعه کرده این خونریزی را قبل از اتلاف وقت و از دست رفتن زمان بهره بردن از درمان‌های ساده تر داروی پیگیری کرده و حضوری مراجعه کنید با مراجعه فوری از تشدید آسیب بافتی و بروز علایم آزاردهنده دیگر که روند درمانی را طولانی خواهد کرد، جلوگیری می‌کنید. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده و این نشانه را جدی بگیرید. در صورت تشخیص بیماری بواسیر بسته به شدت آن تحت درمان مناسب دارویی و غیر آن قرار خواهید گرفت.

  • با سلام
   بله بیماری فیشر در مرحله مزمن نیاز به جراحی خواهد داشت که البته با وجود روش نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و بدون عارضه‌ی روشهای سنتی سرپایی تحت بیحسی موضعی و در محیط کلینیک وجود دارد که در همان روز جراحی ترخیص شده و از روز بعد میتوانید زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده و نیاز به مراقبت خاص و یا استراحت طولانی مدت نخواهید داشت و با این روش تضمینی در صورت ترک عوامل محرک این بیماری درمان خواهید شد.

 • من یک ماه است بعد از اجابت مزاج بشدت ناحیه مقعد خار ش دارد و اگر نخارانم فراموش می شود و البته بعد از یک ماه خیلی بهتر شده ام و هنوز دارم و گاهی احساس می کنم موجودی زنده مثل کرم کوچک از درون آزارم می دهدولی در آزمایش چیزی نبود. ضمنا مدت یک هفته و هر روز ۲-۳ حبه سیر خام خورده ام و هر روز دو لیوان سرکه سیب ۲ قاشق و اب خوردم ولی کامل رفع نشده است لطفا راهنماییم کنید؟ممنون

  • با سلام
   خارش مقعدی میتواند علل مختلفی چون ابتلا به انواع بیماری انگلی کرم روده قارچی پوستی و یا بیماری‌های مقعدی دیگری چون هموروئید یا شقاق داشته باشد. لازم است برای تشخیص نهایی علت خارش مقعدی حضوری مراجعه کرده بررسی بالینی شوید از خاراندن ناحیه بپرهیزید و با گذاشتن کمپرس یخ خارش آن را کنترل کنید از شستشوی وسواسی و یا عدم رعایت بهداشت ناحیه نیز خودداری کنید.

 • من پیش دکتر عمومی در مشهد رفتم و مریضی منو بفاسیر تشخیص داد الان در مقعدم یک چیزی شبیه استخوان تو پر از مقعدم خارج است و دور ان سیاه شده هرچه سعی میکنم ان را دربیاورم نمیتوانم. چه باید بکنم

 • باعرض سلام خدمت آقای دکتر من ۲۹سالمه و چن سالی هس بواسیردارم.ولی مدتیه توده ایی بیرون زده وبزرگ شده دردداره هنگام نشستن وراه رفتن.آیا باید عمل بشه دردداره هزینه چقدره خواهش میکنم جواب بدین

  • با سلام
   بله زائده مقعدی ایجاد شده نیاز به درمان جراحی داشته و دیگر با درمان‌های دارویی برطرف نخواهد شد لازم است برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب خود حضوری مراجعه کنید نگران جراحی خود نباشید با روش لیزری بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بیحسی موضعی درمان شده و نیاز به مراقبتهای ویژه روشهای سنتی نداشته و از روز بعد از عمل میتوانید زندگی عادی خود را آغاز کرده به محیط کاری بازگردید و نیازی به استراحت طولانی مدت نخواهید داشت.

 • سلام دکتر من همورویید داشتم بدون درد ۶ماه بندمیشد ۲روز خونریزی داشتم یا ۸ماه بند می شود ۲روزیا۳خون ریزی داشتم رفتم دکتر منو جراحی کرد ازداخل مقعد بود اما یک هفته شده ۲روز میشه که بیرون مقعد یک چیز پیدا شده نمی‌دونم چی کار کنم

  • با سلام
   اگر به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفتید می lتواند از عوارض جراحی بوده و طی یک ماه بعد برطرف خواهد شد در صورت ادامه داشتن زائده بعد از یک ماه برای بررسی به جراح خود مراجعه کنید.

 • با سلام خدمت دکتر عزیز.
  من الان حدود دوسالی که بیرون زدگی کم داشتم ولی الان زیاد شده هنگام دفع حاجت اول از مقعدم خون خارج میشود ولی درد و خارش ندارم ورنگ مدفوع الان دو روزه که سیاه شده اینها علایم چیه ممنون میشم از راهنماییتون

  • با سلام
   خونریزی مقعدی به خصوص به رنگ تیره آن می‌تواند نشانه بیماری های گوارشی فوقانی باشد لازم است و حتماً برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه کنید تا تحت معاینه بالینی و بررسی آزمایشگاهی و تست تشخیصی کولونوسکوپی قرار بگیرید تا اگر به بیماری سختی دچار بودی هرچه زودتر پیش از گسترش بیماری جلوی آن گرفته شده و درمان مناسب آغاز شود. در صورت مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان‌های ساده و کوتاه مدتی را خواهید داشت.

 • با سلام /آقای دکتر تقریبا چند ماهی که شکم من چه سفت کار کنه چه روان در زمان دفع مدفوع همراه باسوزش ودرد میباشد ودرد آن بعد از دوساعت کمتر میشود لطفا راهنمایی کنین ممنون

  • با سلام
   درد و سوزش ناحیه مقعدی میتواند به سبب انواع بیماری‌های مربوط به این محل به وجود آید که با توجه به توضیحاتتان به نظر می‌رسد شما به بیماری فیشر مبتلا شده باشید. اما بدون معاینه بالینی نمی‌توان درباره بیماری اظهار نظر قطعی نموده بهتر است پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر برای تشخیص نوع بیماری و میزان پیشرفت آن مراجعه کرده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید در صورت مراجعه فوری شانس بهره‌بردن از درمان دارویی را داشته و به درمان‌های طولانی مدت دیگر نیاز پیدا نخواهید کرد.

 • سلام دكتر هنگام دفع مدفوع خونريزي همراه بادرد وسوزش دارم وقتي كه مدفوع دفع ميشود درد ارام ميشود ودر نواحي سوراخ مقعد چيزي مشاهده نميشود فقط وقتي انگشت به روده يعني نواحي بالاي سوراخ مقعد ميزنم درد رو حس ميكنم و روده سفت هست ممنون از راهنمايي تون

  • با سلام
   از دستکاری روده بپرهیزید و برای بررسی علت درد و خونریزی مقعدی هر چه زودتر و پیش از بروز مشکلاتی که سلامت شما را به خطر انداخته و منجر به سختی در عمل اجابت مزاج شده مراجعه حضوری نمایید نگران مشکل خود نباشید در صورتی که به موقع اقدام کنید این شانس را خواهید داشت تا با درمانهای ساده و در مدت کوتاه سلامت خود را باز یافته و نیاز به درمانهای سخت دیگر پیدا نکنید.

 • من بواسیر دارم که بیرون زده اند ولی درد وخونریزی تاکنون ندیدم میخواهم عمل لیزری کنم راهنمایی فرمایید.میشود درخصوص زالودرمانی بواسیرنیز اظهار عقیده کنید.باتشکر

  • با سلام
   اگر دچار زوائد همیشگی شدید تنها راه درمان قطعی بیماری شما جراحی خواهد بود و هیچ یک از درمانهای خانگی سنتی و یا زالو درمانی که گفتید به رهایی شما از این بیماری کمک نخواهد کرد و درمان قطعی نیست فقط علایم ناراحت کننده را برای مدتی کم میکند و مجدد عود خواهد کرد و فقط در روند درمان اصلی تاخیر ایجاد خواهد کرد و ممکن است فرد را در معرض عارضه کم خونی قرار دهد. نگران جراحی خود نباشید با کمک روشهای نوین لیزری میتوانید بدون دغدغه و سرپایی بدون نیاز به بیمارستان یا بیهوشی عمومی تحت بیحسی درمان شده و همان روز ترخیص شوید و از صبح روز بعد زندگی عادی خود را بدون نیاز به کمک اطرافیان داشته باشید.

 • سلام ۳۴ سال دارم در ناحیه خارجی مقعد خود یک زایده کوچک حدود یک سانت دارم بدون درد وخونریزی چسبیده به مقعد آیا این زایده بواسیر است

  • با سلام
   دوست عزیز بدون بررسی و مشاهده زائده مقعدی ایجاد شده نمیتوان نوع بیماری شما را تشخیص داد و لازم است تا حضوری مراجعه نموده و ویزیت شوید زیرا بسیاری از بیماریهای مقعدی با زائده همراه هستند که البته با درمان دارویی رفع نشده و تنها راه درمان آنها جراحی خواهد بود که با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان سرپایی درمان شده و از صبح روز بعد از عمل میتوانید زندگی عادی روزانه خود را داشته باشید.

 • سلام.آقای دکترمن۸سال که بواسیر دارم چند بارهم رفتم دکترخوب نشدم دکتر به من گفت تو شقاق داری اگر عمل کنی بی اختیاری می آورد من هم نمی دانم که چه کار کنم خیلی درد دارم من را لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

  • با سلام
   بهتر است برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه نموده تحت معاینات بالینی قرار بگیرید تا ابتدا وضعیت و نوع بیماری دقیق مشخص شده و سپس بسته به شدت آن درمان مناسب دارویی و یا جراحی توصیه گردد. در صورت نیاز به جراحی نگران نباشید با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان سرپایی درمان شده و به سبب محدود بودن آسیب به بافتهای اطراف کمتر ممکن است دچار عوارضی چون بی اختیاری مقعدی شوید.

 • سلام من در سال ۹۲ چون به سختی دفع مدفوع داشتم عمل کردم بعد ۴ را سال دوبار مشکل دفع مدفوع شودم باید به چه تخصصی مراجع کنیم متشکرم

 • سلام من معمولا بعد از مصرف بعضی از غذاها خارش مقعدی دارم و کمی بیرون زدگی مقعد و رگی هم در زیر آلت تناسلی من تا مقعد بیرون زده و فقط با شستن با آبگرم آرام میشود لطفا در مورد بیماری راهنمایی بفرمائید . ممنون

  • با سلام
   خارش مقعدی به همراه وجود یک زائده میتواند علاوه بر علل پوستی مربوط به بیماری مقعدی هموروئید نیز باشد لازم است تا حضوری مراجعه نموده و برای تشخیص نوع بیماری معاینه شده و تحت مشاهده قرار بگیرید. س از تشخیص نوع بیماری درمان مناسب تجویز خواهد شد معمولاً زائده مقعدی نیاز به درمان جراحی داشته که با وچود روش لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی و بدون روشهای سنتی که پر عارضه هستند درمان شده و از روز بعدی زندگی طبیعی خود را بدون نیاز به مراقبت سخت و استراحت طولانی مدت داشته باشید.

  • با سلام
   بله بیماری مقعدی در هر سن و سالی بروز کرده و به سبک زندگی فرد بستگی دارد و معمولاً این بیماری به سبب یبوست و عدم توجه به درمان ان و زور زدن حین اجابت مزاج رخ خواهد داد که باید از کودکی روش صحیح زندگی را آموزش داد.

 • با سلام
  چند سال قبل هموروئید داخلی داشتم که پزشکم یکسری پماد داد و خوب شد، الان دوروزه از ناحیه مقعد احساس سوزش میکنم
  احس میکنم بیرون زدگی داره اما مطمعن نیستم موقعی که خودمو میشورن انگشتم به یه ضایعه ای گیر میکنه احتمال داره بواسیر باشه؟

  • با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید میتوان حدس زد که بیماری مقعدی گذشته شما به طور کامل درمان نشده و احتمالاً بیماری بواسیر آنقدر پیشرفت نموده که به قستهایی انتهایی و بیرونی مقعد کشیده شده است. اما توجه داشته باشید که تشخیص نهایی فقط با معاینه بالینی به دست خواهد آمد و این احتمال هم وجود دارد که به بیماری مقعدی دیگری دچار شده باشید. نکته مهم اقدام فوری شما برای دریافت درمان صحیح بیماری است. به نفع خود شماست که به سلامت خود اهمیت داده و هر چه سریعتر برای بررسی ناحیه و دریافت درمان مناسب اقدام کنید تا روند بهبودی کوتاهتری داشته باشید.

 • من عمل بو اسیر انجام دادم بعد از یکماه که گذشته هنوز خونریزی را دارم بعد میخام فوتبال بازی کنم راهنماییم کنید با تشکر.

  • با سلام
   فعلاً اجازه ورزش تا بهبودی کامل ندارید و لازم است تا به پزشک خود مراجعه نموده و خونریزی را بررسی کنید. مایعات زیاد بخورید تا مشکلات دفعی نداشته باشید.

 • با سلام نزدیک به یک هفته است که همراه مدفوع چرک یا چیزس شبیه خلط دیده می شود روز اول همراه با خون و اسهال بود اما دیگر خون و اسهال مشاهده نشد. احساس دفع بیشتر از حجم دفع است. هیچ علایم دیگری مثل درد و … وجود ندارد. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • با سلام
   ممکن است دچار درجاتی از بیماری هموروئید شده باشید لازم است تا برای بررسی وضعیت بیماری خود مراجعه نموده و بررسی حضوری شوید تا علت پیدا شده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • با سلام موقع دفع مدفوع معقددرد و سوزش دارد البته دو روز یبوست داشتم بعد این اتفاق افتاد روز اول بعلت یبوست شدید و فشار کمی خون ریزی دانلود دیگر هیچ خون ریزی ندارم ولی وقتی برای استفاده از پماد دست می گذارم احساس میکنم دو برآمدگی وجود دارد

  • با سلام
   برای درمان بیماری هموروئید احتمالی خود که البته تشخیص قطعی آن نیاز به مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی دارد ابتدا باید مشکل یبوست خود را حل کنید، درمان دارویی در درمان این بیماری کافی نبوده و شخص شما نیز باید در درمان بیماری همکاری کند. مصرف مایعات را به بیش از ۸ لیوان روزانه افزایش دهید، میوه و سبزی در هر وعده و میان وعده مصرف کنید، اجابت مزاج خود را به تأخیر نیندازید و به احساس دفع خود بها داده و سریع پاسخ دهید. روغن زیتون را به مواد غذایی مصرفی خود اضافه کنید. تحرک داشته باشید و ورزش کنید. زائده ایجاد شده اگر دائمی باشد نیاز به جراحی دارد که با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و سرپایی تحت بیحسی موضعی درمان و برداشته خواهد شد و از روز بعد سلامت عمومی خود را باز می‌یابید.

 • سلام افای دکتر.چند وقته که داخل مقعدم دردوسوزش دارم وگاهی تیر میکشه ولی خونریزی تاحالا ندیدم وهمش احساس میکنم یه چیزی مثل کرم داخل حرکت میکنه.فقط احساس میکنم یه کمی بیرون زدگی دارم ولی زاعده گوشتی ندیدم تورو خدا کمکم کنید خیلی نگرانم.

  • با سلام
   احتمالا دچار بواسیر شده‌اید ولی بدون مشاهده و معاینه نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد. باید پیش از پیشرفت مشکل و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی و درمان مراجعه کنید. آب گرم درد و التهاب ناحیه را التیام می‌دهد. اولین اقدام شما مراجعه حضوری برای تشخیص و سپس دریافت درمان مناسب دارویی لازم است. در صورتی که درمان دارویی مؤثر نبود باید مراجعه مجدد داشته باشید تا روشهای درمانی غیر دارویی توصیه و تجویز شود تا به درمان کامل بیماری خود دست یابید. البته در نظر داشته باشید که بدون معاینه نمیتوان نظر قطعی درباره نوع بیماری داد و فقط الان در حد حدس و گمان خواهد بود تا مراجعه نموده و معاینه شوید.

 • آقای دکتر سلام ضمن عرض خسته نباشید بنده حدود ۵سال است درد مقعدی دارم وپیش چند تا دکتر رفتم هر کسی یک نظریه داد یکی گفته بواسیر یکی گفته شقاق همه دکتر فوق تخصص گوارشی بودند هنوز هم تا کنون نتیجه مثبت نگرفتم آیا تشخیص درد از راه دقیقی وجود ندارد

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید در صورت عدم امکان تشخیص صحیح طی معاینات بالینی نیاز به روشهای کمک تشخیصی چون سیگموئیدسکوپی دارید که قسمت انتهایی روده بزرگ با دوربین مشاهده و بررسی میشود.

 • باسلام خدمت شما. آقای دکتر بنده چهارپنج سالی هست که هنگام مدفوع چیز نرمی از مقعدم به اندازه بند انگشت وبعضی وقتا کوچیکتر بیرون میاد وبا دست باید فشار بدم بره تو خونریزی تا حالا نداشتم دردم نداشتم مدفوعم که میکنم بعضی وقتا به راحتی نمیاد باید زور بزنم و کم مدفوعم میاد سنمم ۲۵ سال. به نظر شما مشکل من چی میتونه باشه. با تشکر از شما آقای دکتر.

  • با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید دچار درجاتی از بیماری هموروئید هستید که اگر به موقع برای درمان آن هیچ اقدامی نکنید بیماری پیشرفت کرده و منجر به بروز علایم آزار دهنده دیگر چون خونریزی و درد و خارش و سوزش و یا مشکل در دفع مدفوع خواهد شد. بهتر است تا به سلامت خود اهمیت داده و بیش از این روند درمان را به تاخیر نینداخته و با درمان به موقع از عوارض احتمالی و سخت شدن مراحل درمان و یا طولانی شدن زمان بهبودی آن مصمون بمانید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی و سرپایی میتوانید درمان شده و از بیماری بهبود یابید.

 • سلام.حدود ده روزه که درد .سوزش وخارش داخل مقعد دارم اما خونریزی ندیدم وبیشتر مواقع سوزش دارم وتیر میکشه بیرون مقعدهم علامت برجستگی بواسیر ندارم ولی خیلی نگرانم درضمن سوزش ودرد باسرما بیشتر میشه لطفا راهنمایی.

  • با سلام
   شما اکثر علایم ابتلا به یک بیماری مقعدی چون فیشر یا هموروئید را دارید و اگر منتظر هستید تا دچار عارضه دیگری چون زائده و یا خونریزی شوید تا بیماری خود را جدی گرفته و برای درمان آن اقدام کنید سخت در اشتباه هستید و لازم است تا هر چه سریعتر برای بررسی وضعیت ناحیه و تشخیص قطعی شدت و نوع بیماری حضوری مراجعه نموده و تحت درمان متناسب دارویی و یا غیر دارویی قرار بگیرید. عدم مراجعه فوری شما باعث میشود تا شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده و همچنین روند بهبودی طولانی شده و نیاز به درمان و مراقبت بیشتر و سختتر پیدا کنید.

  • با سلام
   بیرون زدگی بافت در ناحیه مقعد می‌تواند از علایم یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی و حتی مربوط به پرولابس رکتوم باشد که در سنین کم بیشتر بیماری مقعدی مطرح است. بدون معاینه زائده نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد ولی در صورت پیشرفته بودن بیماری نیاز به جراحی وجود دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود و ظاهر متعارف مقعد را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. مراجعه فوری شما به کنترل بهتر بیماری و درمان راحت آن کمک بسیاری خواهد کرد. با تأخیر در مراجعه منجر به پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی خواهید شد.

 • سلام شب خوش من خانمی ۳۶ساله هستم قبلا یبوست داشتم و هنگام دفع هم خونریزی داشتم الان ۴ماهه موقع دفع مقعدم کامل باز نمیشه و الان دو روزه با وجود احساس دفع ، دفع ندارم و خیلی اذیت هستم باید چکار کنم؟

  • با سلام
   احتمالاً عدم توجه به درمان و کنترل یبوست باعث ابتلای شما به درجاتی از بیماری هموروئید شده که عدم پیگیری درمان و ادامه دادن به همین روال سبب بروز علایم آزار دهنده دیگر و در نهایت مراجعه اورژانسی شما خواهد شد، اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید هر چه سریع‌تر برای بررسی و درمان خود مراجعه حضوری نمایید. باید این مشکل را جدی گرفته و برای درمان آن تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی روزانه خود ایجاد کنید. مصرف مایعات را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش داده و مصرف میوه و سبزیجات تازه را در هر وعده و میان وعده غذایی افزوده کنید. از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به احساس دفع مدفوع خود سریع پاسخ دهید و بلافاصله خود را به دستشویی برسانید. ورزش کنید و پیاده روی منظم روزانه داشته باشید.

 • با سلام واحترام
  جسارتا ۲روز است که در ناحیه بین مقعد ورحم (روی پوست )متوجه یک خال گوشتی شده ام که بواسطه یک زائده یک سانتی متری از پوست بدن آویزان است اما به کلفتی یک خال گوشتی بزرگ .. با مطالعه در اینترنت متوجه شدم که نمیتواند بواسیر باشد .لطفا راهنمایی فرمایید .من نگرانم

  • با سلام
   زائده ایجاد شده تیاز به معاینه برای تشخیص قطعی دارد ممکن است زگیل مقعدی باشد که باید پیش از گسترش آن و آسیب بافتی شدید که زمینه ساز سرطان خواهد بود درمان گردد. بنابراین هر چه زودتر برای تشخیص و درمان قطعی آن مراجعه کنید.

 • با سلام
  چندی قبل نیمه های شب سوزش شدید در مقعد احساس کردم با درد شدید تا صبح تا با ایپوپروفن آرام شد
  بعد آن الان یک ماه است خون ی ی به محض نشان در توالت با رنگ قرمز روشن دارم و کمی آ مقعد هم بیرون زده همیشه خونریزی را دارم باید چه کا های انجام دهم در ضمن با کمی غذا خو ردن هم بلافاصله نفخ میکنم

  • با سلام
   لازم است تا حضوری مراجعه کنید و تحت معاینه بالینی قرار بگیرید تا به شکل دقیقتر راهنمایی و درمان شوید. اگرچه این احتمال وجود دارد که به سبب یک بیماری مقعدی چون فیشر دچار خونریزی شده باشد ولی تا زمانی که تحت بررسی کلینیکال مشخص نشود و حدسیات به یقین تبدیل نگردد باید این خونریزی را جدی گرفته و هر چه سریعتر برای تشخیص و درمان لازم پیش از بروز سایر علایم ناگوار و پیش از بدخیم شدن بیماری مراجعه کنید. از مصرف خودسرانه دارو نیر بپرهیزید. مواد غذایی نفاخ چرب و سرخ کردنی را نیز حذف کنید.

 • سلام چن وقتی است که دچار خونریزی در هنگام دفع مدفوع شدم و ازارم میده و هنگام بعد توالت هم مایعی لباس زیرم را خیس میکنه دکتر نرفتم چون نمی توانم به خانواده بگم لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   خونریزی از ناحیه مقعد میتواند نشانه بسیاری از بیماریهای مقعدی، گوارشی یا حتی بیماریهای جدیتری چون سرطان باشد به همین دلیل باید جدی گرفته شده و در اسرع وقت برای بررسی علت آن مراجعه حضوری نمایید. حتی ممکن است برای تشخیص نیاز به یک روش تشخیصی به نام کولونوسکوپی داشته باشید که با یک لوله مجهز به دوربین و لامپ درون روده را مشاهده کرده و محل خونریزی را جستجو میکنند. برای ترشحاتی که از مقعد خارج میگردد نیز بتید از نظر ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید یا فیستول بررسی شوید و سپس بسته به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن تحت درمان مناسب دارویی و یا جراحی قرار بگیرید. بهتر است پیش از بروز سایر عوارض برای درمان مراجعه شود.

 • سلام
  خسته نباشید،من چند هفته ای ميشه سوزش مقعد دارم، موقع دفع مدفوع سوزش شدید دارم
  علتش چیست؟
  متشکرم

  • با سلام
   سوزش در ناحیه مقعد به خصوص در هنگام اجابت مزاج میتواند یکی از نشانه‌های بیماری مقعدی شقاق باشد که به سبب ترک بافتی ناحیه مقعد به دنبال دفع پر فشار یا زورکی مدفوع حین ابتلا به اسهال یا یبوست ایجاد شده و سلامت فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. در صورتی که به درمان به موقع این بیماری توجه نگردد بیماری پیشرفت کرده و زخم عمیقتر خواهد شد به صورتی که دیگر به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به انجام روشهای درمانی غیر دارویی را ضروری میکند. بنابراین به سلامت خود اهمیت داده و پیش از پیشرفت بیماری در جهت درمان آن اقدام کنید.

 • سلام.۱۰سال پیش ۲ زائده گوشتی از مقعدم زده بیرون به خاطر یبوست شدید ولی الان هیچ مشکلی و درد و خارش و خونریزی ندارم.با لیزر میشه این زائده هارو برداشت؟

  • با سلام
   بله با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • من چهار سالااست که بیرونزدگی مقعد وخونرزی داشتم چهار ماه میشه که خونرزی ندارم وللی بیرونزدگی مقعد دارم لطفا رانمای کنید باتشکر

  • با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • باسلام اقای دکترمن حدودیه هفتس دچار یبوست شدم و دوروزه ک بر اثر فشار زیاد هنگام دستشویی در ناحیه ی بالای مقعد چند قطره خون میبینم و داخل مقعدم یه چیزی ب اندازه عدس احساس میکنم واخرین باری ک اجابت مزاج داشتم بادردزیادی همراه بود امکانش هست ک بواسیرباشه ؟!باید چیکارکنم ؟!لطفاکمکم کنین

  • با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست و دفع زورکی مدفوع باشد، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید.

 • بیست روز زایمان کردم ویبوست شدید گرفتم مدفوع خیلی سفته بعد از دستشویی احساس درد شدید دارم قسمت جلویی فقط درد میکنه چند قطره خون بعد از دفع مدفوع ظاهر شده لطفا راهنمایی بفرمایید

  • با سلام
   تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. در صورتی بهبود خواهید یافت که مشکل یبوست رفع شود و به سبب درد عمل دفع را به تاخیر نیاندازید.

 • باعرض سلام و خسته نباشیدخدمت شما. آقای دکتر زمانی که مدفوع میکنم یه چیزی ازمقعدم بیرون میاد باید هنگام شستن بادست فشاربدم بره تو درضمن خونریزی و درد ندارم بعضی وقتا سوز میکشه و باد شکمم زیاد دارم.به نظر شما مشکل من چی میتونه باش لطفا راهنماییم بکنین. باتشکر از راهنمایی های شما

  • با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • درود.
  حدود ۱۰ روزه که هنگام مدفوع خون روشنی خارج میشه. البته با سوزش و درد.
  دوست ندارم دکتر معاینه کنه.
  دوست دارم با دارو رفعش کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  با سپاس فراوان از همراهی شما بزرگوار

  • با سلام
   سوزش مقعدی به همراه درد و خونریزی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد.

 • سلام
  چند سالی هست که یبوست دارم. گاهی که بعد از دفع با آب سرد طهارت میکنم مقعدم بیرون زده و دردناک میشه، همینطور زمانی که طولانی مدت سرپا میایستم.
  بعد از دفع احساس میکنم دفعم کامل نشده ، خونریزی و ترشحات ندارم و روی مقعدم یک برجستگی تیره به اندازه عدس دیده میشه.
  لطفا راهنمایی بفرمایید کدوم بیماری میتونه باشه؟
  با تشکر

  • با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • باعرض سلام و خسته نباشید. مشکل من اینه که وقتی که مدفوع میکنم ی چیزی از مقعدم بیرون میاد زیادم بزرگ نیست خونریزیم ندارم هنگام شستشو بادست فشار میدم میره داخل میخاستم ببینم مشکلم چیه باید چه کاری بکنم تا درست بشه

  • با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سلام دكترمن حدود١هفته است كه هنگام مدفوع عذاب ميكشم دركنارمقعدم گوشت اضافه ايجادشده كه هربارموقع مدفوع احساس سوزش ودرددارم وازگوشت اضافه اي كه ايجادشده خون ميادهردفعه تابحال همچين چيزي نديده بودم اذيت ميكشم زياد😞گوشت اضافه ام به اندازه ي عدس شده وخيلي نگرانم كرده وفعلابه دكترمراجعه نكردم.
  ممنون ازراهنمايي شماوممنون ازوقتي كه براي ماميزاريديك دنياممنونتونم

  • با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • باسلام
  من ۴ سال پیش همورویید و شقاق عمل جراحی کردم ولی نه با لیزر،،الان گوشت های اضافه ی دور مقعدم زیاد شده و آزار دهنده است،درد ندارم ولی گاهی وقتها خارش دارم و فکر میکنم مشکل داخلی هم کامل رفع نشده ،با لیزر گوشت های اضافه کامل رفع میشود؟

  • با سلام
   بله امکان برداشت زوائد با کمک جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و به صورت سرپایی وجود دارد. با کمک این روش به سرعت بهبود یافته و از روز بعد به کار خود باز خواهید گشت.

 • سلام دکتر من بعضی وقت ها وقتی میرم دستشویی کارم تموم شد خیلی میسوزه ولی بعضی وقت ها نمیسوزه و یه بار خیلی کم خون روشن امد و دیگه نیومد الان من باید به دکتر مراجعه کنم یا باهاش تی کنم خوب میشه؟

  • با سلام
   سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد. به متخصص گوارش مراجعه شود.

 • سلام خسته نباشید درنوزادان هم مشکل هموروئیدوجود داره کنارمقعدبعد ازدفع متورم میشه ممنون

  • با سلام
   دفعات شیردهی را افزایش داده و مقعد را با روغن زیتون چرب کنید تا هنگام دفع زور نزند.

 • سلامنشانه هایی از بواسیردارم همراه درد خارش وحتی خون ریزی بیرون زدگی مقعد هم دارم میشه توضیح بدید چجوری درمان کنم باید دارو مصرف کنم یا بادرمان خانگی هم میشه

  • با سلام درمان خانگی برای درمان صد در صد مشکل شما کافی نبوده باید حضوری مراجعه کنید بسته به شدت بیماری تحت درمان دارویی یا جراحی قرار بگیرید که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی بدون نیاز به بستری و بیهوشی سرپایی درمان شده و از ذوز بعد قادر به انجام فعالیت روزانه هستید.

 • سلام وخسته نباشید.آقای دکتر.من هنگام دسشویی رفتن.احساسم اینه تخلیه کامل نشده.ودل درد همیشه دارم بخاطر مصرف مواد ترک کردم چند ماه اسهال بودم وحالت کف وعفونت همراه مدفوع بیرون میامد وباد زیاد.وحالا احساس میکنم میخاد هنگام دسشویی جلومدفوع رو میگیره .چون با انگشت احساسم اینه حالت روده انگار اومده پایین تر میخاد بیاد بیرون.چکار کنم خوب بشم.ممنونم

  • با سلام برای تشخیص نوع بیماری مقعدی لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید.

 • سلام‌من چند روز یبوست گرفتم و مدفوع سفت هنگام دفع درد خیلی بدی دارم بعد مدفوع خون نمیاد ولی تا چند ساعت بعد مقعد درد میکنه یکجا ک میشینم دردش بدتر میشه

  • با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سلام آقای دکتر. خسته نباشید. من الان چندین سال هست که اطراف مقعدم یه زایده گوشتی دارم که الان هم احساس میکنم بزرگتر شده وبسیار نرم هستش اصلا خونریزی و درد هم نداره و حتی فکر میکنم یدونه کوچولو دیگه هم داره درمیاد. الان ۸ماه هستش که یبوست خیلی شدید دارم که با دست میتونم مدفوعم رو بیرون بیارم و همچنین یه زایده کوچک نوک تیز هم تو خود مقعدم حس میکنم.
  از شما خواهش میکنم لطف کنید مرا راهنمایی کنید. خیلی خیلی نگرانم. ممنونم.

  • با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • سلام من موقع دفع مدفوع در قسمت راست مقعدم درد شدید احساس میکنم ولی خونریزی ندارم وبافت زشتی از مقعدم بیرون زده ممنون میشم راهنمایی کنین

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی و سوزش و خارش خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سلام خسته نباشید بعد بعد بارداریم ی چیزی از مقعدم زد بیرون هنگام مدفوع درد دارم خون ریزی هم ندارم اما حس میکنم تو مقعدم دچار سوزش میشم دلیلش چیه ممنون از راهنماییتون

  • با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. درمان زائده فقط با جراحی امکان پذیر است که خوشبختانه با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی جراحی شده و زود سلامت خود را باز خواهید یافت. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. در صورتی بهبود خواهید یافت که مشکل یبوست رفع شود و به سبب درد عمل دفع را به تاخیر نیاندازید.

 • سلام دکتر من مدتیه هنگام مدفوع مقعدم باز نمیشه باید با اب داغ کلی مالش بدم تا مقعد باز بشه بعد از باز شدن هم یه کیسه ای اندازه توپ پینگ پونگ مزاحم دفع مدفوع میشود که باید با انگشت این زائده رو کنار بزنم تا جایی که الان حتی باد شکم هم بازور میتونم خالی بکنم هیچگونه خونریزی ندارم ولی مایه لذجی از مقعدم خارج میشه

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.