banner
آذر ۲۸, ۱۳۹۵

علائم یا نشانه‌ های تشخیص بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

علایم یا نشانه‌های کیست مویی یا سینوس پیلونیدالکیست مویی یا سینوس پیلونیدال در ابتدا هیچ علامت یا نشانه‌ ی قابل توجهی جز یک گودی کوچک در سطح پوست ندارد. علائم کیست مویی تازه از زمانی شروع به ظاهر شدن می‌کند که پوست تحریک شده عفونی و آلوده شود. سینوس مویی پس از آلودگی به سرعت به یک کیست (یک کیسه بسته پر از مایع) و یا یک آبسه (بافت متورم و ملتهب که در آن چرک جمع شده است) تبدیل می‌شود. نشانه‌ های عفونت کیست مویی یا سینوس پیلونیدال عبارتند از:

 • درد شدید در هنگام نشستن یا ایستادن
 • تورم و گرمی کیست
 • قرمزی و ایجاد زخم در پوست اطراف آن
 • خروج ترشحات خونی و چرکی با بوی بد از محل آبسه
 • موی بیرون زده از ضایعه
 • ایجاد سوراخ‌هایی در پوست
 • تب خفیف و نادر
 • رطوبت غیرمنتظره در پایین کمر

از طرفی احتمال پی بردن به سینوس پیلونیدال در ابتدای ماجرا یعنی زمانی‌که هنوز هیچ علائمی بروز نکرده نیز وجود دارد. در این مواقع فرد فقط با احساس یک توده‌ی بدون درد در ناحیه‌ی نشمین‌گاه خود متوجه وجود آن می‌شود. علائم می‌توانند با یک شروع حاد و درد و تورم بیش از حد یا به صورت مزمن با شدت درد کم‌تر ولی مداوم بروز کند.
درد و التهاب ناشی از کیست و آبسه ایجاد شده می‌تواند آن‌قدر شدید شود که فرد را از فعالیت روزمره باز بدارد و حتی خواب و نشستن و برخاستن فرد را دچار مشکل و اختلال کند. در صورت احساس علائم بیماری باید سریع برای پیگیری و درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال به پزشک مراجعه شود، زیرا عفونت ناشی از کیست مویی یا سینوس پیلونیدال می‌تواند با بی‌توجهی به سرعت شدیدتر و دردناک‌تر شود.
پزشک با مشاهده‌ی علائم و نشانه‌ ها و معاینه‌‌ی ظاهری کیست ایجاد شده و محل قرارگیری آن به راحتی به وجود کیست مویی یا سینوس پیلونیدال پی می‌برد و آن را تشخیص می‌دهد.

علایم یا نشانه‌های کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

تشخیص و معاینه‌ی کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

معمولاً افراد تا زمانی که درد ناشی از بیماری مشکلاتی را برای‌شان ایجاد نکند به سراغ پزشک و درمان آن نمی‌روند. پس طبیعی است وقتی فرد یک توده‌ی مویی بدون درد را در پشت و پایین کمر خود احساس کند، بی‌تفاوت از کنار آن بگذرد. مگر این‌که فرد خیلی حساس بوده و به سلامتی خود بسیار اهمیت دهد و در مراحل ابتدایی تشکیل سینوس پیلونیدال به پزشک مراجعه کند.
اغلب مردم به دلیل ناآگاهی و عدم شناخت انواع بیماری‌ها از کنار نشانه‌ های آن به سادگی می‌گذرند و آن‌ها را نادیده می‌گیرند، غافل از اینکه اگر همان روز اول که متوجه این ضایعه شدن به پزشک مراجعه می‌کردند، می‌توانستند با روش‌های ساده‌تر و درد و رنج کمتری این بیماری را پشت سر بگذارند.
در نهایت فرد با بروز اولین نشانه‌ های درد و التهاب و اختلال در روند فعالیت روزانه به یک پزشک عمومی مراجعه می‌کند. پزشک عمومی با شک به کیست مویی، فرد را برای بررسی بیشتر به پزشک جراح عمومی ارجاع می‌دهد. فرد باید قبل از مراجعه خود را آماده‌ی پاسخ دادن به برخی سوألات متداول در این زمینه کند. سوألاتی چون:
علائم و نشانه‌ها از کی و چگونه آغاز شد؟
آیا سابقه‌ی تجربه این مشکل را داشته‌اید؟
آیا نشانه‌ها با فعالیت خاصی تسکین می‌یابد؟
معمولاً چه چیزی درد و علائم دیگر را بدتر می‌کند؟
مکمل یا داروی خاصی مصرف می‌کنید؟
آیا دچار تب هم شده‌اید؟
آیا درد ناشی از توده شما را از خواب بیدار می‌کند؟
شغل شما چیست؟ آیا شما در تمام طول روز مجبور به نشستن هستید؟

پاسخ دقیق و صحیح در کنار مشاهده‌ی ظاهری ضایعه به پزشک در تشخیص صحیح کمک خواهد کرد. کیست مویی ممکن است با کیست درموئید اشتباه گرفته شود که درایت و مهارت پزشک معالج می‌تواند احتمال این خطا را محدود کند. پس از تشخیص پزشک با توجه به مرحله و میزان پیشرفت بیماری درمان مورد نظر را که اغلب با جراحی همراه است پیشنهاد می‌کند.

پرسش و پاسخ
 • zohre گفت:

  سلام اقاي دکتر ببخشيد يک جوان۱۹ساله ک ب دکترم مراجعه کرده و گفته بايد عمل بشه. اينحوريه ک بالاتر از باسن يه جوشي زده ک درد داره و نميتونه بشينه يا دراز بکشه ب نظر شما اين چه بيماريه ايا قابل درمان هس؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه حضوری شما نمی‌توان درباره بیماری نظر داد ولی با توجه به محلی که اشاره می‌کنید احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شدید و جای نگرانی ندارد این بیماری با روش های درمانی دارویی بهبود پیدا نخواهد کرد و نیاز به جراحی دارد و می‌توانید این جراحی را با کمک روش لیزری سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام دهید به صورتی که نیاز به پانسمان روش های سنتی و تحمل درد و خونریزی نداشته باشید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید.

 • امیر گفت:

  سلام تقریبا ۶ سال قبل در کنار مقعد دست راست عمل کردم درست شد و یکسال قبل دوبار ایجاد شد و خونریزی داشت تا یکماه درست شد الان نزدیک به یکماه بالای مقعدم مقل غده مانند زیر پوستی ایجاد شده فشار میدم درد میکنه دکتر جان

  • clinic گفت:

   با سلام
   تنها راه درمان قطعی بیماری کیست مویی انجام جراحی بوده لازم است برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید به احتمال زیاد دچار بازگشته بیماری شدید ولی نگران نباشید امروزه دیگر نیاز به انجام جراحی های سخت سنتی نبوده با روش لیزری سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی درمان شده نیازی به استراحت مراقبت ندارید و از روز بعد می توان زندگی روزمره خود را داشته باشید.

 • امیر گفت:

  سلام نزدیک به یک ماه در کنار مقعد یک چیزی مثل مهره مانند ایجاد شده البته زیر پوستی دردش موقع با دست فشار دادن ایجاد میشود

  • clinic گفت:

   با سلام
   این احتمال وجود دارد که دچار بیماری مقعدی آبسه شده باشید اما برای تشخیص قطعی آن لازم است حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید توصیه می‌شود هرچه زودتر قبل از بروز عوارض دیگر درمان خود را آغاز کرد حضوری مراجعه کنید.

 • منح گفت:

  سلام وقت بخیر
  دکتر بالاباسنم یه درد کوچک احساس می کنم امکان داره کیست مویی باشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله این احتمال وجود دارد که مشکل شما مربوط به بیماری کیست مویی و یا مربوط به ستون فقرات و استخوان دنبالچه باشد به هر حال تشخیص قطعی آن نیاز به معاینه بالینی و مراجعه حضوری شما دارد بهتر است هرچه زودتر و درمان آن خود را پیش گرفته برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید.

 • مجید گفت:

  سلام آیا هر کیست مویی با لیزر درمان میشود

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله خوشبختانه امروز با کمک روش های نوین لیزری که در سراسر جهان گسترش یافته و مورد استقبال بسیاری از بیماران و پزشکان قرار گرفته امکان جراحی سخت ترین مراحل بیماری های ناحیه نشیمنگاه بدون درد و خونریزی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک وجود دارد به صورتی که فرد در همان روز مراجعه
   طی یک الی دو ساعت درمان شده می‌تواند به خانه باز کردند و زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به پانسمان یا استراحت در طولانی مدت و مراقبت دیگر آغاز کرده به محیط کاری بازگردد.

 • رسا گفت:

  سلام من در كنار معقد ( روي كمكرم نيست) يك سوراخ ايجاد شده دارم اول يكي بود بعد الان نگاه كردم و يكي كوچوكتر پايين تر درست شده ولي درد ندارند و فقط كمي خون ميان اين علايم اين بيماري هست يا بيماري ديگريه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر در کنار ناحیه مقعد ایجاد شده باشد مربوط به بیماری کیست مویی نبوده بلکه مربوط به بیماری دیگری به نام فیستول مقعدی خواهد بود لازم است برای بررسی دقیق تر تحت معاینه بالینی و تصویربرداری لگنی قرار بگیرد حتما این موضوع جدی بگیرید زیرا این بیماری پردردسر بوده و باید هرچه زودتر تحت درمان مناسب آن که انجام جراحی قرار بگیرد ولی نگران جراحی نیز نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری امکان جراحی پیشرفته ترین مراحل بیماری های مقعدی با کمک اشعه لیزر وجود دارد به صورتی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان نداری سرپایی درمان می شود در همان روز مراجعه مرخص شده می‌توانند از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده نیازی به مراقبت و حمایت دیگران نداشته باشید و به محیط کار خود باز گردید.

 • خدیجه گفت:

  سلام زنی هستم که پایین کمرم یه سوراخکوچیکی درست شده و یه ذره گاهی اوقات خون میاد ایا این کیست مویی هست یا نه؟درد و تورم هم ندارم ایا احتیاج به جراحی دارم یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال فراوان دچار بیماری کیست مویی شده باشید که در صورت تایید وجود آن تنها راه درمان انجام جراحی بوده و هیچ یک از روش های درمانی گیاهی داروی خانگی سنتی و یا تخلیه خود به خود آن به بهبود قطعی آن کمک نکرده و دیر یا زود علائم بیماری باز خواهد گشت بنابراین توصیه می‌شود قبل از بسته شدن بیماری و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای درمان خود مراجعه کنید نگران جراحی نیز نباشید امروزه با وجود روشهای نوین لیزری نیازی به انجام جراحی های گسترده و سخت سنتی با تیغ جراحی نبوده میتوانید سرپایی درمان شده به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص می شوید به خانه باز می گردید و زندگی عادی خود را داشته نیازی به پانسمان سخت و یا استراحت طولانی مدت ندارید.

 • ناشناس گفت:

  چطوری تشخیص بدیم درد دنبالچه هست ، یا کیست مویی ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خود شما به شخصه نمیتوانی نوع بیماری را تشخیص داده و باید برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید تحت معاینه بالینی قرار بگیرید این پزشک است که با معاینه می‌توانند نوع بیماری را تشخیص داده و درمان مناسب آن را تجویز کنند بهتر است به سلامت خود اهمیت قبل از بروز علایم آزاد دهنده دیگر آن را پیگیری کنید تا نیاز به درمان سخت‌تر پیدا نکنید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام ، من دخترم از یک بند بالاتر از مقعدشون سرخ شده و میگه میسوزه و انگار سرخیش مثل گرما زدگیه ، ممکنه کیست مویی باشه ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی ناحیه نمی‌توان درباره نوع بیماری ایجاد شده اظهار نظر قطعی کرد حتماً تشخیص کیست مویی نیاز به معاینه حضوری دارد در صورتی که طی چهار روز آینده علایم برطرف نشود برای بررسی آن حتماً مراجعه کنید از آنجایی که تنها راه درمان قطعی بیماری کیست مویی انجام جراحی خواهد بود در صورت تایید نگران درمان آن نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری می توان این جراحی را سرپایی انجام داد به صورتی که نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن ندارد در همان روز مراجعه مرخص می شوید و از روز بعد میتواند زندگی عادی روزمره خود را داشته نیازی به استراحت و پانسمان سخت و مراقبت نداشته باشد.

 • Fatemh گفت:

  سلام آقای دکتر من حدود یک ماهه که زیر کمرم خارش داره الان جدیدا یه نقطه ی سفید در اومده نه التهاب داره و نه خون ولی دستم روش بذارم برآمدگی داره ممکنه کیسه مویی باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی نمی‌توان نظر قطعی داد ولی احتمال وجود کیست مویی مطرح بوده و لازم است برای بررسی وضعیت قبل از ظاهر شدن علایم و عوارض آزاردهنده دیگر در ناحیه که میتواند زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار حضوری مراجعه کنید تا تحت درمان مناسب قبل از وخیم شدن و عمیق شدن آن قرار بگیرید نگران نباشید اگر چه تنها راه درمان این بیماری انجام جراحی خواهد بود و با کمک روش نوین لیزری می‌توان جراحی و سرپایی تحت بی حسی موضعی و در محیط کلینیک انجام داد به صورتی که فرد نیازی به بیهوشی و یا قرار گرفتن در معرض عوارض و یا آلودگی محیط بیمارستان نداشته می‌تواند در همان روز مراجعه ترخیص شود و سپس زندگی عادی خود را داشته نیاز به استراحت طولانی مدت و دردسر پانسمان مراقبت نداشته به محیط کاری باز گردد.

 • مادر گفت:

  سلام خدمت اقای دکتر اجرتان بامولاعلی اقای دکتر پسرم ٢۵سالشه چندروزه از درد نالانه تااینکه خودم به ناحیه کیست مویی نگاه کردم بشدت قرمز وباسنش سفت شده یه روزم خونا به امد الان یه چیز سفید ازش میاد ایاهمون کیست موییه بخاطر هزینه دکتر عمومی رفته تشخیص نداده گفته عکس بگیر جای کیست مو نیست بااین حرف ازترس دارم میمیرم چون یه مادر روسیاهم شمارابقران جوابم بدین دست امام زمانبه همراهتان

  • clinic گفت:

   با سلام
   مادر عزیز بدون معاینه فرزندتان نمیتوان نوع بیماری ایشان را تشخیص داد، برای بررسی و تشخیص قطعی لازم است حضوری مراجعه شود.

 • خسروی گفت:

  با سلام، من نزدیک به یک سال ابتدا در ناحیه دمبل اگر درست گفته باشم دچار فرو رفتگی پوست شدم سپس به صورت جوش چرکی که بادرد هم همراه بود درآمد سپس به دکتر مراجعه کردم با استفاده از پماد سیاه رنگ که دکتر تجویز کرده بود ازش چرک با خون ازش خارج شد که از درد افتاد اما الآن یک سال گذشته به دلیل مشغله کاری یا کوتاهی بصورت زخم کوچکی که مدام ازش چرک خارج میشه دراومده لطفاً بفرمایید بهترین راه برای بهبود وزودتر بهبود یافتن چیست با تشکر از شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود باید حضوری مراجعه کنید به احتمال زیاد برای درمان قطعی آن نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک ابداع روشهای نوین لیزری در جراحی بیماریهای نشیمنگاه امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی در محیط کلینیک وجود دارد به صورتی که نیاز به قرار گرفتن در معرض عوارض داروی بیهوشی و یا آلودگی محیط بیمارستان ندارید در همان روز مراجعه ترخیص شده از روز بعد می توانید به زندگی عادی روزمره خود بازگشته نیاز به مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته باشید.

 • شهریار گفت:

  من تقریبا یکی دو ماه که زیر کمر یا روی باسنم احساس یه برآمدگی که با کبودی میزنه دیده شده بعد که فشار میدم ازش خون میزنه بیرون آیا میخواستم بدونم نیست مویی؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی نوع بیماری ایجاد شده لازم است حتما تحت معاینه بالینی قرار بگیرید این احتمال وجود دارد که به بیماری کیست مویی و یا فیستول مقعدی دچار شده باشید به هر حال هر دو بیماری نیاز به درمان جراحی داشته و لازم است هر چه زودتر پیگیری شود تا تحت جراحی قرار بگیرید. امروز با کمک روشهای نوین لیزری می‌توان جراحی را بدون درد و خونریزی در محیط کلینیک انجام داد در صورتی که همان روز مراجعه مرخص شده و روز بعد به کار و فعالیت روزمره خود بازگشته نیاز به استراحت پانسمان مراقبت خاص روشهای دیگر را نداشته باشید.

 • حسین گفت:

  سلام اقای دکتر دخترم دو سال پشت سرهم به علت همین ضایعه جراحی شده الان هم ترشح داره به نظرشما بالیزر امکان ازبین رفتن این بیماری هست یا نه باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید امکان درمان سختترین مراحل بیماری های مقعدی با کمک روشهای نوین لیزری وجود دارد لازم است برای بررسی وضعیت فرزند خود حضوری مراجعه کنید.

 • الهام گفت:

  باسلام.حدود یکماه یه جوش بزرگ قرمز وسط کمرم هست یه نقطه سیاه کوچولو وسطشه…درد شدیدی هم داره.نمیدونم کیست مویی هستش یانه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی و مشاهده عینی نمی‌توان نظر قطعی داد ولی با توجه به محلی که اشاره میکنیم احتمال وجود کیست مویی در شما مطرح است و از آنجایی که تنها راه درمان قطعی این بیماری انجام جراحی می باشد لازم است هر چه زودتر قبل از بروز علایم ناگوار دیگر و تشدید آسیب بافتی و وخیم شدن بیماری برای دریافت درمان قطعی آن مراجعه کنید نگران جراحی خود نباشید با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده نیاز به مراقبت و اقدام درمانی خاصی نداشته و می توانید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به استراحت و مراقبت سخت و پانسمان روش های سنتی آغاز کنید و کار فعالیت خود را همان قبل داشته باشید.

 • خسروی گفت:

  سلام اقای دکتر امروز یکدفعه تو اینه نگاه پشتم کردم سوراخ ریزی هستش ولی درد نداره کمی قرمزی داره ایا کیس موئی هستش

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله این احتمال وجود دارد که دچار بیماری کیست مویی شده باشید برای تشخیص قطعی قبل از بروز علایم آزار دهنده و عفونت و آبسه ناحیه حضوری مراجعه کنید تا تحت درمان مناسب قرار بگیرید. نگران نباشید امروزه با کمک روشهای نوین لیزری دیگر نگرانی برای جراحی سخت وجود ندارد زیرا میتوانید تحت بی حسی موضعی و در محیط کلینیک خارج از محیط بیمارستانی و یا قرار گرفتن در معرض داروی بیهوشی تحت بیحسی موضعی سرپایی درمان شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید و نیازی به مراقبت خاص و یا پانسمانها روزمره نداشته باشید

 • علی گفت:

  با سلام
  من تقریبا یکسال پیش عمل کردم و از ان ناحیه مشکلی ندارم اما یکی دو روزی هست از قسمت بالاتران احساس درد دارم و هیچ گونه علایم اولیه بجز یکم درد ندارم ایا ممکنه دوباره به این بیماری زبان نفهم دچار شده باشم ؟! لازم به ذکره آقای دکتر هیچ گونه سوراخی در محل درد به وجود نیومده

  • clinic گفت:

   با سلام
   احتمال بازگشت بیماری وجود دارد برای بررسی علت درد در ناحیه حضوری مراجعه کنید نگران نباشید امروز با کمک روشهای نوین لیزری میتوانید بیماری را سرپایی تحت بیحسی موضعی و در محیط کلینیک درمان نموده و در همان روز مراجعه مرخص شوید و روز بعد به کار و فعالیت روزمره خود بازگشته نیاز به استراحت و مراقبت خاص و حتی پانسمان نداشته باشید.

 • حسین گفت:

  سلام خسته نباشید .
  آیا کیست مویی فقط در ناحیه انتهای کمر و بالای باسن رخ می دهد؟
  ممکن است در ناحیه بین باسن و بیضه ها سینوس مویی رخ دهد؟
  آیا ممکن است سینوس مویی فقط در اثر تماس با آب و شستشو سوزش داشته باشد و در حالت عادی مشکل نداشته باشد؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال ایجاد آن در نواحی دیگر نیز وجود دارد برای تشخیص قطعی باید حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید و احتمال سوزش فقط در تماس با آب نیز در برخی موارد وجود خواهد داشت.

 • رضل گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود سه ماه پیش عمل کیست مویی به روش بسته داشتم.
  و الان وقتی که بیشتر از یه ربع میشینم درد کمی رو احساس میکنم. در وسط زخمم هم. یک گودی کمی هست که برای بخیه بود و الان که بهش دست میزنم درد میگیره. این میتونه نشونه عود کیست مویی باشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله این احتمال وجود دارد برای بررسی از نظر بازگشت بیماری حضوری مراجعه کنید.

 • Ali گفت:

  سلام اقای دکتر راستش من چند روزی هست که وقتی میخوام خم شم دردی کوچکی در قسمت بالای خط باسنم بوجود میاد وقتی اما وقتی دست میزنم دردی نمیگیره ایا این علائم اولیه این بیماریه؟ ایا بدون جراحی هم درست میشه یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   از روی یک علامت درد در ناحیه نمی‌توان درباره ابتلای شما به این بیماری قضاوت کرد لازم است برای بررسی دقیق حضوری مراجعه کنید معاینه بالینی شوید در صورتی که به این بیماری مبتلا باشید تنها راه درمان آن چه در صورت بروز علایم چه در مراحل ابتدایی ابتلا به آن انجام جراحی خواهد بود که البته با وجود روشهای نوین لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص شوید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به پانسمان و مراقبت خاص بعد از روش‌های سنتی آغاز کنید.

 • مهدیه گفت:

  باسلام
  ببخشید میخواستم بپرسم که من دو سه هفته است که کیست مویی داشتم وعمل کردم من ۱۳ سالمه ودیابت هم دارم وقراره که ۱۹ اسفند یه عمل دیگه داشته چون دکتر گفت اگر باهم عمل میکردیم ممکن بود عفنت کل بدنت رو بگیره ودکتر گفته که دو هفته بای استراحت کنی ومن از درس میوفتم میخواستم بپرسم که از نظر شما واز نظر هزینه لیزر بهتره یا جراحی البته دکتر گفته که بخیه میکنیم نشانه های کیست مویی همین هایی که شما گفتین هست ایجاد یه توده وقرمزی طوری که اصلا نمیتونستم بشینم ممنون میشم از پاسختون ☹☹☹☹

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله با کمک روش لیزری احتمال عود و یا عفونت در شما که بیماری خاص هم دارید کمتر خواهد بود و کمتر در معرض عوارض جراحی خواهید بود. از طرفی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و سرپایی عمل شده همان روز ترخیص میشوید و از روز بعد انقدر بهبود یافتی که سر کلاس درس و در محیط مدرسه حاضر شوید و بدون نیاز به مراقبت یا استراحت و حتی پانسمان زندگی عادی خود را داشته باشید.

 • پارسا گفت:

  سلام من حدود يك ماه است كه در بالاي خط باسنم وقتي كه دست ميزنم درد ميكنه اما ورم و التهاب ندارم و شكلش عوض نشده اين نشانه چيه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است نشانه شروع ابتلا به بیماری کیست مویی باشد لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شده و یا حتی برای تشخیص قطعی تحت بررسی بالینی دقیقتر یعنی تصویربرداری ام آر آی قرار بگیرید تا پیش از تظاهر علایم ناگوار و ناراحت کننده دیگر که ممکن است زندگی عادی را سلب نموده و آرامش شما را بر هم بزند تحت درمان مناسب آن قرار گرفته و بهبود یابید.

 • حبیب گفت:

  باسلام من تقریبا از خیلی وقت پیش فقط در آن منطقه خارش شدید دارم اصلا چرک اینا هم نداره نه تورم نه پرد فقط خارش شدید بنظرتون من چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خارش ناحیه میتواند شروع علایم بیماری کیست مویی بوده و یا به سبب ابتلا به بیماری پوستی و یا عدم رعایت بهداشت فردی ناحیه به وجود آمده باشد برای بررسی و تشخیص نهایی لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام.راستش من چند ماهی هست این مریضی رو دارم اما خجالت میکشم به خانواده بگم.اگه درمان خانگی داره لطفا بگید که خودم پنهانی انجام بدم!

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر بیماری کیست مویی اگر در شما تایید شود هیچ درمان خانگی یا دارویی نداشته و تنها راه درمان اصلی آن جراحی خواهد بود که البته با ابداع روشهای نوین لیزری میتواند عمل بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در مخیط بیمارستانی به شکل سرپایی داشته باشد که البته نیاز به پانسمان و مراقبت ویژه و سخت نداشته و فرد قادر است تا از روز بعد زندگی عادی خود را داشته باشد. بهتر است سلامت خود را به سبب خجالت از سایرین بیش از این به خطر ننداخته و برای درمان خود هر چه زودتر مراجعه کنید.

 • احمد رضا گفت:

  با سلام. دکتر جان من حدود هفتاد روز پیش کیست سینوسی داشتم عمل کردم اما متاسفانه هنوز خوب نشده زخمم و باز هس چیزی نمیشه استفاده کرد تا زود. تر بهبود پیدا کنه ؟؟
  متاسفانه جدیدا هم شاهد یه کیست دیگه روی باسن شدم ایا درمان لیزر جواب گو هس تااحتیاج به جراحی نباشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   باید در روند بهبودی خود صبور باشید گاهی درمان مشکل بوده و ترمیم بافت نیاز به زمان بیشتر در روشهای سنتی دارد. در صورت نیاز به روشهای درمانی مجدد با کمک لیزر این بار بدون عارضه درد و خونریزی و مشکلات عفونت و یا مراقبت پس از عمل سرپایی درمان شده و زودتر به آغوش زندگی باز خواهید گشت و نیاز به پانسمان و مشکلات مراقبتی ندارید.

 • ستاره گفت:

  سلام اقای دکتر,من تقریبا سه سال پیش از ناحیه ی بلای مقعد احساسدرد میکردم,یه سوراخ کوچیک به وجود اومده بود وازش چرک بیرون میومد و بوی بدیم داشت,نمیتونستم بشینم,یه مدت قرص های چرکی استفاده کردم از اون موقع بهترم ,به نظر شما من باید پیش یه جراح برم تا وضعیتم مشخص بشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله قطعاً باید بیماری خود را حضوری بررسی کنید. بیماری احتمالی شما کیست مویی بوده و فعلاً به کمک مصرف داروها موقتی دچار کاهش علایم شده و لازم است تا آن را به صورت جدی پیش از بروز مشکلات دیگر درمان نمایید. در صورت وجود بیماری کیست مویی تنها راه درمان صد در صد جراحی است که با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان سرپاییی بدون درد و خونریزی درمان شده و از صبح روز بعد میتوانید زندگی عادی خود را بدون نیاز به مراقبت خاص و یا پانسمان سخت روشهای سنتی داشته باشید.

 • علي گفت:

  من چند وقت پيش همه اين علايم رو داشتم اما پس از استفاده از داروهاي سفكسيم و… خوب شدم الان هيچگونه دردي يا هيچگونه ترشحي خارج نميشه ميخاستنم بدونم بازم بايد به دكتر مراجعه كنم يا نه احتياجي نيس؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   قطعاً باید مراجعه حضوری داشته باشید زیرا این بیماری فقط با درمان دارویی خانگی یا سنتی علایمش کاهش پیدا کرده و لازم است تا تحت درمان قطعی قرار بگیرید. در غیر این صورت به زودی شاهد بروز علایم آزار دهنده با شدت بیشتر خواهید بود که حتی زندگی روزمره شما را مختل کرده و منجر به مراجعه اورژانسی شما شود. بنابراین به سلامت خود اهمیت داده و پیش از سخت شدن روند درمانی و یا احتمال بدخیمی آن در موارد نادر مراجعه نموده و تحت درمان اصلی یعنی جراحی قرار بگیرید با روش جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی سرپایی درمان شده و نیاز به مراقبت سخت پس از درمان روشهای سنتی ندارید.

 • کمال گفت:

  سلام خسته نباشی .دکتر جان چند روز پیش با دوستان رفتیم موجهای ابی سوار سرسره شدم سرعتش زیاد باهمون سرعت پرتاپ شدم داخل اب یکدفعه پشتم که بالای مقعد هست دردگرفته حالا چندروز میگذره هنوز دردم کم نشده بیشترهم شده خیلی اذیت هستم .گفتم نظر شما رو بپرسم باتشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر طی چند روز استراحت درد برطرف نشد به متخصص ارتوپد مراجعه شود.

 • سمیرا گفت:

  با سلام.
  ۱۰ سال پیش در انتهای ستون فقراتم احساس درد شدید داشتم و متورم و چرکی شد که با درمان سنتی چرکش تخلیه شد و بعدش هیچ مشکلی نداشتم اون موقع فک میکردم دمبل ه و باز شده و عفونت از بین رفته. الان بعد از گذشت ۱۰ سال ، سه الی چهار روز انتهای ستون فقراتم درد میگیره و وجود یه توده رو حس میکنم ولی متورم یا قرمز و چرکی نیست. و بعد از چند روز دیگه اون درد هم ندارم. خواستم ببینم احتمال داره کیست مویی باشه؟ با توجه به اینکه هیچ ترشحی هم نداره و دردش از بین میره . ممنون از پاسخگوییتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله این احتمال وجود دارد برای بررسی ناحیه و تشخیص نهایی حضوری مراجعه شود تا زودتر و پیش از شدت یافتن بیماری و گسترش آن تحت درمان مناسب که فقط جراحی است قرار بگیرید با کمک جراحی لیزری نوین دیگر نیاز به استراحت طولانی مدت ندارید و در همان روز جراحی مرخص شده و از روز بعد زندگی عادی خود را خواهید داشت و از طرفی این امکان وجود دارد که بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به مراقبتهای سخت پس از جراحی سنتی بهبود یابید و جراحی بدون دردسری داشته باشید.

 • احمد گفت:

  سلام من شش سال پیش انتهای ستون فقراتم سوراخی به وجود آمد و ازش آب خون میومد و من ۱۷سالم بود و به خانوادم چیزی نگفتم و حدود هشت ماه همینجور آب خون میومد که آخرش به خانوادم گفتم و اول به دکتر عمومی مراجعه کردم و دکتر گفت توی آب و بتادین بشینم و سفالکسین۵۰۰بخورم منم اینکار کردم و خوب شدم و بعدش به دکتر جراح هم مراجعه کردم جراح گفت لانه مو بوده و الان خوب شده و نیازی به جراحی نیست و کپسول هارو بخورم حالا الان چند روزی هس انتهای ستون فقراتم فقط زخم میشه و زخمه خیلی کم هس حتی زخمش عمیق هم نیست و باز خوب میشه و برمیگرده زخمه،از نظرتون کیست مویی هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله با توجه به توضیحاتی که دادید این حدس زده میشود که بیماری کیست مویی بوده و باید توجه داشته باشید که درمان این بیماری فقط روش جراحی بوده و با درمانهای خانگی، سنتی و یا حتی دارویی برطرف نشده و تنها راه درمان اصلی و قطعی آن جراحی بوده و امکان بهبودی آن با انجام سایر روش‌های غیر جراحی وجود ندارد، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و تشدید آسیب بافتی ناحیه یا وخامت بیماری و بروز علایم ناراحت کننده برای درمان متناسب خود مراجعه کنید. دوست عزیز نگران عمل جراحی خود نباشید با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و عارضه روشهای سنتی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در محیط آلوده بیمارستان به صورت سرپایی و تحت بیحسی موضعی و حتی بدون نیاز به استراحت طولانی و سخت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت کامل خود را باز خواهید یافت و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزانه خود را به تنهایی و بدون احتیاج به کمک اطرافیان آغاز نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید،من ۵ سال پیش همه داروهاروامتحان کردم ،داروگیاهی وروشهای سنتی و…ولی اخرش بالیزردرمان شدم که خیلی راضی بودم ولی الان دردزیاددارم دوبارام ارای گرفتم وپیش متخصص مغزواعصاب رفتم بهم دارودادن ،کمردردشدیددارم ،چون دردبه پاهام میزنه واززندگی افتادم ،گفتم ببینم دوباره عودنکرده ؟ خواهشاراهنمای فرمایدممنون.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر عود حضوری مراجعه شود ولی اگر درد ستون فقرات داشته باشید به بیماری کیست مویی ارتباطی ندارد.

 • امیر گفت:

  سلام
  من پارسال برج دوازده عمل باز کیست مویی رو انجام دادم والان کامل زخم بسته شده ولی جای عمل هر چند وقتی ی تیری میکشه میخواستم بدونم مشکلی داره یا نه وایا امکان داره دوباره عفونت کنه یا عود کنه
  ممنون میشم جواب بدید

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد گاه گاهی اشکالی ندارد ولی اگر دچار قرمزی تورم التهاب و ترشح شد به جراح خود مراجعه کنید.

 • رسول گفت:

  سلام من حدود ۱ سال پیش عمل کردم حالا در پایین جایی که عمل کردم خیلی نزدیک معقد یه تیکه از پوست قرمز متمایل به سفید شده هست پیش متخصص رفتم گفت کیست نیست و پماد باکتروماد داد حالا می خواستم بدونم این قرمزی برای چی هست البته این چند روز زیاد نشته بودم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است از نشستن زیاد باشد ولی اگر پس از درمان هنوز علایم داشتید لازم است تا حضوری مراجعه نموده مجدد معاینه شوید و حتی برای تشخیص عود بیماری ام آر آی دهید.

 • سید علی گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت اقای دکتر
  من مدتی هست ک انتهای نخاعم ،دقیقا آخرین نقطه از اون،درد داره،،بطوریکه وقتی میشینم درد میگیره انتهای نخاعم،،دست هم ک میذارم اطرافش دردی رو حسن نمیکنم،،فقط همون استخوان انتهایی نخاع درد میگیره،،و وقتی هم کمتر میشینم دردش کمتر میشیه،بطوریکه خیلی خیلی کم میشه..خواستم ببینم علت چیه وو باید چیکار کنم؟!
  ممنونم از شما 🙏🙏🙏🙏

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر فقط در ستون فقرات احساس درد دارید ابتدا توسط متخصص ارتوپد ویزیت شوید اگر مشکلی نبود. حضوری مراجعه کنید تا با معاینه و مشاهده بالینی ناحیه از نظر ابتلا به کیست مویی نیز بررسی شوید اگر در ظاهر بیماری تشخیص داده نشود نیاز به ام آر آی داربد. در صورت ابتلا تنها راه درمانی جراحی است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن درمان شده و از روز بعد قادر به انجام کار روزمره خود هستند.

 • رسول گفت:

  سلام من حدود یک سال پیش عمل کردم تا الان مشکلی نداشتم حالا ۲ روز هست پایین قسمتی که عمل کردم قرمز شده حالت این که پوست نازک شده باشد درد یا جوش یا سوراخی وجود نداره فقط به نقطه ای که دست می زنم مقداری درد می گیره امکان داره بازگشته باشه.

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید ممکن است در شرف عود بیماری باشید برای تایید آن لازم است تا حضوری مراجعه نموده و بررسی شوید. اگرچه در صورت عود تنها راه درمان مجدد آن نیز جراحی خواهد بود ولی امروزه با کمک روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی و بدون عارضه را بدون بستری شثن در بیمارستان به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی داشته باشید و بدون نیاز به مراقبتهای سخت بعد از عمل سنتی از روز بعد زندگی روزمره خود را آغاز کنید و در مدت کوتاهی شاهد بهبود خود باشید.

 • علب گفت:

  باسلام و خسته نباشید من الان دقیقا هشت سال هست که کیست مویی دارم و بعضی اوقات از بین میره و بعد از رانندگی طولانی باز هم در میاد از شما این سوالو دارم که الان این کیست خیلی پیشرفت کرده یا نه فقط در یه حد معین میمونه و بزرگ نمیشه ویا باید سریع عمل بشه . ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن از نسبت به گذشته گسترده و عمیقتر شده و جراحی را کمی سخت تر و روند درمان را طولانیتر کند. بهتر است هر چه سریعتر برای درمان مراجعه شود. با روش لیزری بدون درد و خونریزی و سرپایی درمان خواهید شد.

 • علیرضا گفت:

  سلام
  من چند روز بود خط باسنم خارش داشت
  موقع خواب میخاروندم بعد چند روز میبینم قرمز شده و وقتی دست بزنم کمی درد داره برای این که تمیز نگه دارم الکل میزنم و میسوزه چی مشکلیه ؟
  با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۴ سالمه پایین کمرم دوسه تا سوراخ ریز به وجود اومده ولی درد یا ورمی ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • مجتبى گفت:

  با سلام
  من الان يه كيست كوچيك همين جايى ك ميگين دارم و با دستم اونو ميتونم بگيرم و هيچ كدوم از علايمى ك گفتين ندارم لطفا راهنماييى فرمايين

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • مینا گفت:

  باسلام،حدود یک سال و نیم پیش عمل باز کیست مویی انجام دادم اما ازاون زمان تاحالا زخمم خوب جوش نخورده واون برش عمل نصفش پوست تشکیل و شده و بقیش همینطوری مونده و بعضب وقت هاترشح دارم به جراحم ک مراجعه کردم گفتن مشکلی نداره و برام انتی بیوتیک تجویز کردن و برای احتمال عود ام آر آی نوشتن و انجام دادم ک جوابش سالم بود زمانیکه ک پماد و انتی بیوتیک مصرف میکنم زخمم تقریبا بسته میشه اما ب محض نشستن در دستشویی باز میشه نمیدونم باید چیکار کنم آیا باید دوباره عمل بشم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر عود مراجعه شود احتمالاً نیاز به جراحی مجدد دارید که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و سرپایی و بدون مشکلات روش سنتی درمان خواهید شد.

 • ناشناس گفت:

  سلام.وقت بخیر
  من ۲۰سالمه و حدود ۸روزه که زیر استخوان دنبالچه م ی توده نسبتا بزرگ ب وجود اومده ک موقع نشستن و خوابیدن خیلی درد داره…ولی ترشح و سوراخ و مو نداره
  قبلا هم تو همین ناحیه جوش زده بودم با همین دردناکی ک بعد از چند روز خوب شد
  حالا میخوام بدونم این سری هم جوشه یا کیست دارم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما
  بنده درحدود یکسال ونیم هست که این بیماری را دارم و فقط از ترشح خون وعفونت وبوی بدش دارم عذاب میکشم بقدری ترشح وبوی بد داره که گاهی اطرافیانم هم متوجه میشوند حقیقت هزینه جراحی هم ندارم چکار کنم؟؟؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا در اسرع وقت مجدد جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید.

 • دانا گفت:

  سلام من حدود ی ماهه ی سینوسمو به روش بازعمل کردم الان هنوز ترشحات سبز رنگ روی گاز موقع تعویض پانسمان مشاهده میکنم چکار باید بکنم؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای دریافت داروی آنتی بیوتیک به جراح خود مراجعه کنید.

 • سارا گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از حضور گرمتون و بی منتون🌹🌹🌹
  یک سوال دارم من امروزپشتم بالا باسنم یک جوش ریز زده شبیه جوش حتی بازم نیست توش ولی باسنم همون طرف درد دار تیر میکشه گاهی خیلی میترسم ممکنه کیست باش؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • رضا گفت:

  سلام من دوسه روزدرددارمولی یه سوراخی توکیست ایجادشده که عفونتشومیکشم دردم کمترشده چکاربایدبکن

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا در اسرع وقت مجدد جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید.

 • محمد گفت:

  سلام پایین کمرم بالای باسن یه سوراخ ریز به وجود آمده که مواد آبکی بیرون میزنه بوی بدی هم داره.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • سید رضا گفت:

  الان چند روزه حالت جوش مانند در نشیمنگاه زده که ترشح کمی حاوی اب و خون دارم ولی درد ندارم اصلا

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  س من بالای باسنم روی استخوان باسنم یک چیزی مثل قده اومده بالا این میتونه کیست باشه

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • وحید گفت:

  با سلام.
  یک هفته ای میشه که در پایین کمر و همون ناحیه ای که کیست مویی ایجاد میشه یک توده به وجود اومده که با لمس کردن متوجه اون شدم ولی تو این یک هفته هیچ کدوم از علائمی که نوشتید رو نداشتم ایا میتونه علت این توده کیست مویی باشه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  سلام وخسته نباشيد٣٥سال دارم باردارم ٧ماهم هست توي دستشويي متوجه شدم وقتي بادستمال خودم روخشك ميكنم خون بسياركم مثل يك نقطه ازپشتم رودستمال كاغذي ظاهرميشه وقتي اون قسمت روفشارميدم ي دردكمي واحساس ميكنم همينطورنشستنم كه خيلي واسم سخته انگاري روي ي تيكه ريگ نشستم لطفاتوضيح بدي تين سينوس هست ومن بااين شرايط بايدچكاركنم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی و تشخیص مشکل مقعدی و یا ابتلا به کیست مویی لازم است تا معاینه بالینی شوید. به احتمال زیاد مشکل شما مقعدی و ناشی از تغییرات هورمونی دوران بارداری ابتلا به یبوست و تحمل وزن جنین باشد.

 • معصومه اج گفت:

  با سلام مدت دو ساله از خارش مقعد رنج میبرم دوساله داروهای حساسیت دادن از امپول و کرم مقعدی و….خارش قطع نشده در قسمت استخوان خاجی در اثر خارش زیاد زخم و کل پوست باسن هم درگیر خارش و خراشیده وزخم شده در ضمن فیشر هم دارم ازمایش کلی دادم همه چیز سالمه ولی خارش شدیده میتونم به شما مراجعه کنم از دکتر گوارش و عفونی و زنان و الرژی و… دیگه موثر نبوده ممنون میشم کمک کنید

  • clinic گفت:

   با سلام بله برای بررسی وضعیت و دریافت درمان لازم حضوری مراجعه شود

 • Vampire گفت:

  سلام خسته نباشین
  من ۳ماه پیش زایمان سختی داشتم بعدزایمان بخاطرزردی دخترم ی هفته بیمارستان بالاسرش بودم بعد ک ترخیص شدیم موقع نشستن درد داشتم ک دکترگفت بخاطر آمپول فشاره.الان ۳ماه گذشته ولی دردم خوب نشده و یه غده ی بی درد در ناحیه ی دنبالچه دارم .لمس میکنم هیچ دردی نداره ولی نه میتونم بشینم نه بخوابم

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • محمد گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید،
  بالای مقد و زیر دنبالچه ام دو خط نیم دایره ای هست که نه گودی داره نه ترشحات و نه بوی بد فقط میخاره و یکم سوزش میده، شبیه قسمتی که زخم میشه، آیا برگشت مو هست؟
  دو تا نیم دایره هستن، راه درمانش چیه؟ پمادی چیزی؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • ثریا گفت:

  باسلام خدمت جناب دکتر.امروزمتوجه شدم دخترم که ۱۳سالشه وسط باسنش کمی بالاترازمقعدش یه سوراخ خیلی ریزبه اندازه نوک سوزن وجودداره چندقطره خون ازش اومد.محل روبابتادین وپنبه تمیزکردم.ولی هیچ علایمی ازدرد یاسوزش یا…نداره.خیلی نگرانم.سال قبل یه چیزی مثل یه جوش خیلی ریزیاشبیه تقریبا زگیل داشت که بردم دکترویه پمادموپیروسین دادوخوب شد.دیگه مشکلی هم نداشته.ولی الان خیلی نگرانشم.لطفا بهم بگیداین سوراخ ریزچیه وچیکاربایدبکنم.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌ که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردیگند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند.

 • الی گفت:

  من بالای خط باسنم ۲تاسوراخه کیست دارم اما خیلی کوچیکه .نه درد داره .نه چرک کرده و بوی بد میده فقط میترسم که بزرگتر بشه.برای درمانش چکار بکنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوند. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهند.

 • reyhan گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید
  من الان چندساله از ناحیهبالای مقعد چار یهک جوش چرکی شدم وچندسال اول خیلی اذیتم میکرد ولی نمیدونستم که همچین مریضیهم هست.اللن روی اون جوش صفت شده و هیچ چرکی از اون خارج نمیشه فقط دردش غیر قابل تحمل شده و امکان نشستن هم برام مشکل شده.و الان یه مدتی هست که باسنم جوشهای خونی زیادی در میاره ایا امکان کیست مویی هست.یا اینکه اگر هست ریشه کرده باشه.

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • نرگس گفت:

  سلام خسته نباشید،جناب دکترلطفا خیلی زود به سوالم پاسخ بدید ون به شدت نگرانم.من حدودا یکسال پیش عمل جراحی سینوس پیلونیدال داشتم و بعداز حدودا شش هفت ماه دردخفیفی احساس کردم چون زخم عمل خوب بسته نشده بود و کمی هم اب ازش بیرون می اومد،ولی درد خیلی خیلی خفیف بود،پیش دکترم رفتم گفت عود کرده باید عمل بشی ولی تاقبل اون میتونی عسل بزنی تا بهتربشه،من اینکارو مردم و سونوگرافی رفتم و اونم تشخیص داد که به طور خفیف عود کرده،ولی دکتر قرص انتی بیوتیک تجویز کرد و بعداز مصرف کامل اون دوباره سونوگرافی رفتم و گفت اون توده خیلی خیلی سانتش کم شده رو به بهبودیه،اما بعداز یک الی دوماه دیدم که یک سوراخ خیلی ریز همونجا باز شده و یکم ازش چرک زرد اومده و فرداش بازم یه سوراخ دیگه بالای همون دراومد،البته این سوراخ ها باز هستن و مثل این میمونن که پوست نازک شده و براثر فشار باز شده،من خیییییلی میترسم،میترسم دوباره کارم به جراحی و پانسمانهای دردناک بکشه،توروخدا کمکم کنید،اگه عسل بزنمو دوباره اون قرصایی که قبلا تجویز کرده بود رو بخورم خوب میشم؟شما بگید دوباره خدایی نکرده عود کرده؟؟؟؟من محصل هستم وخیلی وقت ندارم که به دکتر مراجعه کنم لطفا پاسخ بدید

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردد بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهید.

 • ف گفت:

  باسلام.حدوده ۱۰سال قبل من دچارکیست مویی درپایین کمرم شدم که براثر ضربه کیست پاره شد ومایع زیادی از ان خارج شد بعد از ان دیگه توده ای جمع نشد فقط یکی دوبار ترشح داشت الان فقط دوتا روزنه ایجاد شده هیچ گونه دردهم ندارم،میخواستم بدونم حتماباید جراحی کنم یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردد بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهید.

 • Mahdi گفت:

  سلام خسته نباشید
  من هیچ درد و خون ریزی در قسمت پایین کمر ندارم اما از اونجایی که یکی از دوستان مبتلا شده بود گفتم جلو اینه چک کنم
  ۳ تا نقطه ریز در اون قسمت وجود داره
  انگار که سوزن زدن
  ممکنه مو باشه داخلش و نیاز به جراحی باشه؟
  یا اینکه جوش هست و با شست و شو خوب میشه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من سینوس دارم ایاسینوس کمردرد به همراه دارد

  • clinic گفت:

   با سلام بله دردی در ناحیه کمر و فقط در محدوده کیست احساس خواهید کرد اما درد ستون فقرات و کمر نخواهد داشت.

 • کلثوم علیپور گفت:

  سلام:من دوسه روز زیاد روی زمین نشستم وخیاطی کردم امروز درد در انتهای استخوان نشیمن‌گاهم احساس میکنم آیا می‌تونه ایجاد کیست مویی شده باشه فقط استخوانم درد داره نه جای دیگه .ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه نمیتوان نظر داد ممکن است مربوط به ستون فقرات یا ناشی از کیست مویی باشد برای معاینه و تشخیص حضوری مراجعه شود.

 • محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید .
  آیا اصلاح مستمر موهای ناحیه مورد نظر و اجازه ندادن به رویش مو ، تاثیری در پیشگیری از این عارضه دارد ؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله اگر مویی نباشد معمولاً کیست مویی ایجاد نخواهد شد.

 • ناشناس گفت:

  سلام و خسته نباشید
  آیا اصلاح مستمر و جلوگیری از رشد موهای باسن ، تاثیری در جلوگیری از این عارضه داره یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله کوتاه نمودن همیشگی موها و رعایت بهداشت ناحیه و خودداری از نشستن طولانی مؤثر است.

 • سمیه گفت:

  سلام من به مدت یک ماه میشه دقیقا در نشیمن گاهم که میشینم یه توده سفت که به اندازه نخود هست رو مشاهده می کنم اوایل تا دوروز سخت ممینشستم الان هیچ دردی ندارم تا وقتی که لمسش می کنم کمی درد داره یعنی چیه خیلی میترسم از جراحیو…. لطفا جواب بدید

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • پوریا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  جناب دکتر من ۲۶ سالمه ی سوراخ بالا تر از مقعد به وجود اومده نمیدونم از کی توجهی بهش نداشتم تا امروز که ترشع خون و ..داشت
  ایا عمل لیزر شما مناسب هست برای من ؟
  و هزینه ان چقدر است؟
  ممنون جناب دکتر الان که فهمیدم چیز مهمی هست خیلی استرس پیدا کردم .ممنون میشم جواب بدید میخوام بدونم از پس هزینه بر می ایم

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • عیسی رجبی گفت:

  با عرض سلام وخستنه باشید اقای دکتر من شغلم حراست است وی درد پایین کمر ک وقتی ان رافشاز میدهم استخونم درد میکنه ک منو نگران میکند میخوام بدونم ک علت این درد چیست یا شاید کیست موی باشد ؟

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال بروز کیست مویی وجود دارد، بهتر است هر چه سریعتر و پیش از پیشرفت بیماری برای درمان خود مراجعه حضوری نمایید، نگران نباشید در صورت تأیید کیست مویی با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • سارگل گفت:

  سلام خسته نباشید.اقای دکتر نزدیک دو هفته س موقع نشستن اذیت میشم.البته دردش زیاد نیست امکان کسیت مویی هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی یا نشیمنگاه می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • سلام گفت:

  یه جوشی پایین کمرم زدم و هیچ دردی نداره مگر با دست فشارش بدم و سوراخ هم نیست و موی خاصی هم خارج نشده پیش پزشک عمومی رفتم گقت جوشه به نظرتون نیاز هست برم پیش متخصص ؟

  • clinic گفت:

   با سلام چند روز صبر کنید اگر بهبودی حاصل نشد مراجعه کنید.

 • بنیامین گفت:

  با سلام و خسته نباشید من الان۱ الی ۲ هفته است از این ناحیه درد کمی دارم و۱۲ساله هستم آیا من الان بیماری کیست مویی دارم و باید به پزشک مراجعه کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله بیماری کیست مویی ممکن است در هر سن و جنسی بروز کند، در هر حال برای بررسی علت درد باید مراجعه حضوری نمایید.

 • ناشناس گفت:

  مدفوع حقیر بصورت کلوله کلوله از توپ پینگ پنگ کوچکتر از بدن با زور وفشارخارج میشود لطفا راهنمایی کنبد

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز شما با این تفاسیر به بیماری یبوست مبتلا بوده و برای جلوگیری از ابتلا به بیماری و عارضه دیگر لازم است تا تغییرات مثبتی در سبک زندگی و رژیم غذایی روزانه خود ایجاد کرده و عادات غلط رفتاری روزمره خود را ترک کنید. یعنی میزان مایعات مصرفی روزانه خود را به حداقل هشت لیوان روزانه افزایش دهید، تحرک و فعالیت بدنی منظم داشته باشید و ترجیحاً هر روز نیم ساعت پیاده روی کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید، مواد غذایی پر فیبر و میوه و سبزیجات و سرشار از آلو و گلابی و انجیر خشک مصرف کنید.

 • امیر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ب قدری سردرد میشم اونم از باد خوردن ک کلافه شدم ینی کافیه از حموم در بیام و یه لحظه از جلو کولر رد بشم دیگه سردردم شروع میشه
  چیکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی بیشتر مراقب وضعیت خود باشید، معمولاً سردرد بیماری شایع است که به دلایل مختلف از جمله کم آبی و افت قند خون، ابتلا به بیماری سینوزیت یا میگرن رخ می‌دهد، برای بررسی علت سردرد میتوانید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمایید.

 • شادی گفت:

  سلام به شما آقای دکتر من‌۱۱ روز پیش عمل جراحی باز کردم درد های پانسمان عوض کردن تا کی ادامه داره و برای پر شدن زخم‌چیکار کنم به جز آنا ناس فعالیت هم چطور باید باشه یه جا خوندم نباید عرق کنه من‌چجوری هم ورزش کنم هم عرق نکنه .سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام درد پانسمان معمولاً تا زمان بهبودی نسبی زخم و ترمیم بافت درون آن ادامه دارد، نکته مهم مراقبتی خشک و تمیز نگه داشتن محل جراحی است که در صورت تعریق باید پانسمان را تعویض کرده و محل زخم را پس از شست و شو خشک نمایید. مراقبت صحیح و پیشگیری از آلودگی و عفونت ناحیه به تسریع روند بهبودی کمک می‌کند. از توالت فرنگی استفاده نمایید و از زور زدن حین دفع مدفوع بپرهیزید و اجسام سنگین بلند نکنید. بسته به عمق زخم در بیشتر موارد طی دو ماه بهبودی نسبی حاصل خواهد شد.

 • زهرا گفت:

  سلام. بین باسنم‌ قسمت بالا یه سوراخ کوچیک هست که فکر میکنم شبیه‌ کیسته هیچ دردیم‌ موقع نشستن ندارم نه عفونت نه خون و نه ترشحی. ممکن هست کیست مویی باشه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله به احتمال فراوان دچار بیماری کیست مویی شده‌اید و چون در مراحل ابتدایی ابتلا هستید، هنوز عارضه و علایم ناخوشایندی ظاهر نشده، بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و تشدید آسیب بافتی ناحیه و پیش از طولانی شدن روند بهبودی برای درمان لازم خود مراجعه کنید، اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید هر چه سریع‌تر برای جراحی که تنها راه درمانی کیست مویی است آماده شوید، نگران جراحی خود نباشید با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

 • نیهان گفت:

  سلام ببخشید من تقریبا ۵ ماهه که سینوسمو عمل کردم و الان یه ذره درد دارم و وقتی نگاش کردم یه ذره سر جراحی که قبلا کردم و کاملا خوب شده باز شده و اذیتم میکنه اما خون و یا هیچ عفونتی نداره.مشکل چیه ممنون میشم راهنمایی کنین؟

  • clinic گفت:

   با سلام احتمالاً پیش از ترمیم کامل ناحیه عمل به محل زخم فشار مضاعف حین بلند کردن جسمی یا نشستن و برخاستن غلط یا زور زدن حین دفع مدفوع در دستشویی ایرانی وارد کرده‌اید که دچار از هم گسیختگی شده است، محل را خشک و تمیز نگه دارید تا دوباره جوش بخورد، در صورت بروز ترشحات چرکی یا احساس درد و ناراحتی به جراح خود مراجعه نمایید.

 • مینا گفت:

  ۲ سال پیش کیست مویی داشتم که عمل کردم حدود ۲ روزه احساس درد در همان جای عملم میکنم همچنین یه حفره ایجاد شده باید چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است به سبب عدم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل و عدم توجه به عوامل مستعد کننده عود بیماری دوباره دچار بازگشت آن شده باشید، برای اطمینان از سلامت خود قبل از بروز علایم دیگر یا آسیب بافتی شدیدتر مراجعه حضوری نمایید.

 • مجتبی گفت:

  سلام ببخشید یک ماه پیش تحت عمل جراحی بسته کیست پیلونیدال قرار گرفتم الان دچار عدم نعوظ هستم ایا این مورد به عملی که کردم مربوط می شود ؟اگر بله موقتی است یا دایمی؟لطفا مرا راهنمایی کنید ممنون میشوم

  • clinic گفت:

   با سلام عدم نعوظ اختلالی است که علل بسیاری در ایجاد آن نقش دارند از جمله بیماری‌های زمینه‌ای، عوارض دارویی، کهولت سن و مشکلات روحی و روانی که به راحتی و بدون بررسی دقیق و شرح حال کامل از سوابق پزشکی شما نمی‌توان درباره‌ی آن نظر داد. ولی این احتمال نیز وجود دارد که کیست مویی با درگیری اعصاب نخاعی انتهای ستون فقرات کنترل عصبی عضلانی شما را تحت تأثیر قرار داده باشد. برای بررسی بیشتر علت این اختلال و درمان آن باید مراجعه کنید.

 • منیژه گفت:

  كيست موئي دارم ابسه كرده بود تخليه شده نياز به عمل دارم

  • clinic گفت:

   با سلام لطفا جهت هماهنگی برای حضور شما با شماره های مرکز تماس بگیرید

 • بابک گفت:

  با سلام خدمت جناب دكتر اينجانب چندي پيش رفتم پيش يك جراح كه اعلام كردند شما كيست پيلنودال با فيستولهاي كناري داريد و بايد جراحي كنيد و روي عمل هم بسته خواهد شد مي خواستم در خصوص اين بيماري و را درمان آن اينجانب را راهنمايي كنيد با تشكر

  • clinic گفت:

   با سلام
   کیست مویی یا سینوس پیلونیدال مربوط به بازگشتن موهای ناحیه‌ی انتهایی ستون فقرات و درست بالای باسن درون حفره‌ی موجود در این ناحیه است که تنها درمان قطعی آن برای رفع مشکل جراحی و برداشت این کیست از ناحیه با تکنیک‌های مختلف روش جراحی باز یا بسته با توجه به شرایط بیمار و عمق کیست مویی خواهد بود. اقدام به درمان سریع‌تر می‌تواند از عفونت و التهاب و تشدید بیماری جلوگیری نموده و روند درمان را تسریع کند. پس هر چه زودتر برای درمان خود اقدام کنید.

 • سارا گفت:

  با سلام و خسته نباشید من چندتا مشکل دارم که اگه راهنماایی بفرمایین ممنون میشم.
  نزدیکه ۶سال میشه که من دیابت گرفتم و انسولین مصرف میکنم .با توجه به توضیحاتتون من مشکل بدبویی و رنگ زرد ادرار دارم و روزی چندین بار لباس زیر عوض میکنم دیگه کلافه شدم ترشحات واژینالم خیلی زیاده و به رنگ زرده .دومین مشکلم یبوست و شقاقه که خیلی اذیت میکنه حالا من باید چیکار کنم که این مشکلم حل بشه؟ با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز با توجه به بیماری دیابتی که مبتلا هستید، احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی در شما افزایش می‌یابد. بنابراین باید خیلی مراقب بوده و محتاط عمل نمایید. معمولاً عفونت ادراری زنان دیابتی بدون علامت تکرر یا سوزش ادرار بوده و همین رنگ تیره ادرار کفایت می‌کند تا برای انجام آزمایش آنالیز و کشت ادرار مراجعه نمایید. در مورد ترشحات زرد رنگ واژینال نیز نمی‌توان بدون معاینه زنان و رؤیت ترشحات داخلی درباره‌ی طبیعی یا عفونی بودن آن نظر داد. پس حتماً برای معاینه مراجعه کنید تا تحت درمان لازم قرار بگیرید. شقاق شما یکی از عوارض ابتلا به یبوست شماست، اگر می‌خواهید به صورت کامل درمان شوید باید ابتدا یبوست خود را با رعایت یک رژیم غذایی پر فیبر، مصرف مایعات فراوان، ورزش روزانه و خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع کنترل کنید. در صورت اثر بخش نبودن این راه‌کارها، برای درمان دارویی آن مراجعه نمایید. معمولاً شقاق حاد و در مراحل اولیه‌ی ایجاد با درمان دارویی بهبود می‌یابد. اما اگر به شقاق مزمن مبتلا شده باشید با جراحی استاندارد با لیزر نسبت به درمان شما اقدام خواهد شد با این حال پس از معاینه می‌توان درباره‌ی درمان آن نظر داد.

 • آذر گفت:

  سلام.من در سه هفته قبل درد خیلی زیادی در انتهای ستون فقراتم داشتم.در صورتی که هیچ سرخی یا عفونتی نبود.بعد از دو روز به دکتر عمومی رفتم وگفتند که به احتمال ۹۰ درصد سینوس بایلونیدال است انتی بیوتیک سفالکسین تجویز کرد.ودوره دارو رو تموم کردم.یک جوش چرکی کوچک همراه با خونابه بیرون میومد.بعد از چند روز رفتم دکتر جراح این بیماری رو تشخیص داد.و دکتر جراح چک کرد وگفت نیازی به عمل نیست چون انی بیوتیک مصرف کردی و ادامه بده دوره دارو هاتو ولی اگر دوباره این بیاری عود کرد ام ار ای میگیری بر اساس قطرش جراحیت میکنم.سوال من اینه که دوباره این بیماری ظاهر میشه؟یا اینکه قبل از عود دوباره این بیماری لازمه سینوس جراحی کنم برای بیشگیری از عود بیماری؟ممنون.

  • clinic گفت:

   با سلام اولین و مهم‌ترین نکته درمورد بیماری سینوس پیلونیدال این است که تنها درمان قطعی آن تخلیه‌ی کامل و جراحی است. درمان دارویی فقط التهاب و عفونت آن را کنترل می‌کند و از آن‌جایی که خود به خود تخلیه شده است، احتمال عدم تخلیه کامل و همچنین عود بسیار بالا بوده و دیر یا زود ممکن است مشکلاتی را برای شما به همراه داشته باشد. بهتر است پیش از پیشرفت و بازگشت آن برای درمان قطعی مراجعه کنید.بنده کیست مویی را با لیزر بدون درد وخون ریزی با تکنیکی نوین عمل میکنم

 • وحید گفت:

  سلام بنده الان ۳ سال هست که کیست دارم و فقط بخاطر کم روئی نرفتم دکتر ولی این روزها خیلی باعث آزارم شده نمیدونم چکار کنم ، خودم خسته شدم از این وضع ، خوشحال میشم که کمکم کنید
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اگر منظورتان از کیست، کیست مویی انتهای ستون فقرات است، نباید به دلیل محل قرار گیری آن سلامت خود را به خطر انداخته و حتی با به تأخیر انداختن درمان باعث رنجش و خود آزاری خود شوید. این مشکل یک بیماری تقریباً شایع در میان آقایان به خصوص پر مو است که خود به خود برطرف نشده و حتماً نیاز به مراجعه به پزشک و جراحی دارد. در نظر داشته باشید با به تأخیر مراجعه خود فقط باعث بدتر شدن بیماری و مشکل شدن روند درمانی خواهید شد.جای ترس وناراحتی نمیباشد امروزه با کمک لیزر عمل کیست مویی در یک جلسه به راحتی بدون درد وخون ریزی قابل درمان است

 • علیرضا گفت:

  عرض سلام و آرزوي سلامتي براي جنابعالي حدود ٤ سال است كه به عارضه كيست موئي دچار شدم كه با وجود آبسه و درد شديد آن خجالت ميكشيدم به دكتر مراجعه كنم . اما در اين مدت بطور روزانه محل را شسته و ضدعفوني ميكردم هر چند درد آن برطرف شده ولي چرك و خونابه هنوز از محل -فقط يك سوراخ است – جريان دارد.سئوالم اين است كه آيا با ليزر احتمال درمان قطعي آن وجود دارد و يا جراحي مفيدتر است

  • clinic گفت:

   با سلام به تأخیر انداختن روند درمانی و عدم مراجعه به پزشک به دلیل خجالت، اشتباه بزرگی است که بسیاری از مردم به سبب عدم آگاهی از بیماری‌ها و شیوع آن مرتکب می‌شوند. کیست مویی یک بیماری نسبتاً شایع بوده که بیشتر در مردان پر مو به سبب عادات رفتاری غلط و نشستن‌های طولانی و با بازگشت تار مو درون این حفره رخ می‌دهد. تنها راه درمان این مشکل برداشت کیست و تخلیه محل است که با پیشرفت‌های نوین علم پزشکی امکان انجام آن با روش کم‌درد و فاقد خونریزی لیزر امکان‌پذیر بوده و به سرعت بهبود می‌یابد. بهتر است هر چه سریع‌تر برای درمان کامل این مشکل مراجعه کنید. درمان در صورتی قطعی خواهد بود که پس از آن نکات مراقبتی توصیه شده را رعایت کنید و عادات غلط خود را که این بیماری را تشدید می‌کند، ترک نمایید.

 • محمد گفت:

  کیست مویی درقسمت دنبالجه داشتم که عمل کردم حدود٧سال پیش ولی ازحدود٢سال پیش احساس میکنم دوباره درهمان قسمت ترشح دارم ووقتی که دست می زنم خیس می شود

  • clinic گفت:

   با سلام امکان عدم تخلیه کامل کیست بعد از گذشت هفت سال بعید بوده و احتمالاً به سبب عدم رعایت نکات توصیه شده و راه‌کارهای پیشگیری از آن، دچار عود و بازگشت آن شده‌اید. برای بررسی بیشتر و معاینه پیش از پیشرفت آن حتماً مراجعه کنید.

 • کوروش گفت:

  سلام آقای دکتر.مدتی حدود ۸ ماهه که در ناحیه دنبالچه احساس درد میکنم.البته درد بیشتر موقع نشستنهای زیاد ویا جاهای سفت وسخت احساس میکنم. هیچگونه علامتی غیر از درد هنگام بلند شدن ندارم.لطفا راهنماییم کنید.متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام باید مورد معاینه و مشاهده این ناحیه قرار گیرید، احتمال وجود کیست یا سینوس پیلونیدال وجود دارد. ولی اگر طی معاینات این مورد و موردهای مشابه چون فیستول بررسی و رد شد. باید از نظر آسیب ستون‌ فقرات از ناحیه‌ی دنبالچه مورد بررسی قرار گیرید.

 • سیدی گفت:

  سلام اقای دکتر تقریبا ۱۱ روزی میشود عمل جراحی آبسه مقعدی پری آنال انجام دادم که خیلی بزرگ نشده بود و زود به دکتر مراجعه کردم و بعد با یه عمل جراحی آبسه رو عمل کردن برام بعد عمل دکتر گفت احتمال ۵۰ به ۵۰ ممکنه که برگرده و اگه اون کارهای که من میگم انجام بدی درست میشه و ممکنه کاملا برطرف بشه نکته های که پزشک متخصصم گفته بود ۱ نشستن در اب ولرم در لگن با مخلوط بتادین به مدت سه بار در روز و هربار انگشت چرخاندن در قسمتی که جراحی شدهدو بدون بخیه هست یک روز در میان حمام و شستن خود با اب گرم سپس خشک کردن و مصرف قرص ها آنتی بیوتیک تایک هفته و نوشیدن و خوردن مایعات زیاد کهدمن همه رو انجام دادم و همه اونکارها انجام شد و ب پزشک متخصص رجوع کردم گفتن که دیگه هیچکاری انجام ندید ن نیاز ب بتادین هست و نه چیز دیگر فقط یک روز در میان حمام و شستن با صابون اما نکته اصلی اینجاست اقای دکتر من الان بخاطر زخمم هرروز دارم مثل پنگوئن راه میرم و امکان نشستن برام وجود نداره چون درد شدید دارم حتی روی تیوپ کالا پزشکی هم نمیتوانم بنشینم ۲۸ همین ماهم عروسیمه و هنوز ک هنوزه از ابسه من عفونت ب مقدار متوسط میاد یا ب رنگ سبز هست و یا مثل امروز حالت شیره ای بود ب رنگ سفید خواستم عاجزانه ازتون بخوام بهم کمک کنید که چیکار کنم تکلیف من چیه و این علائم چی هست ایا امکان مجدد هستش اخه متخصص گفت خوب شدی ولی من ن زخمم خوب شده و ن میتونم بشینم هنوزم ب مقدار کم یا متوسط جرم میاد اونم فقط وقتی که گاز رو از رو زخم بر میدارم خواهش میکنم زود جوابمو بدین تکلیفم مشخص بشه

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، آبسه مقعدی معمولاً از دسته بیماری هایی است که عود می کند و احتمال بازگشت آن علی رغم رعایت نکات مراقبتی وجود دارد ولی ده یازده روز فرصت کمی است برای انتظار داشتن بهبودی کامل باید کمی صبور باشید و با نظر پزشک معالجتان از مسکن برای درد خود استفاده کنید تا زخم کامل خوب شده و ترشحات قطع گردد، نگران نباشید احتمالاً تا زمان ازدواج تان بهبودی کانل حاصل می گردد.

 • رونق گفت:

  من حدوددوهفته عمل سینوس انجام دادم ولی دکترم گفته بود سینوس بزرگ هست برش زیادی داده شده وعمق ان هم زیاداست میخواستم بدانم چه مدتی طول میکشد که خوب شود ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام بسته به نوع جراحی کیست مویی که انجام داده باشید مدت زمان بهبودی متغیر است، در روش باز ممکن است تا دو ماه زمان برای بسته شدن محل نیاز باشد که در صورت عمقی بودن و وسعت زخم به مدت زمان آن افزوده خواهد شد ولی در روش بسته معمولاً سه الی چهار هفته در صورتی که زخم باز نشود، بهبودی حاصل می گردد.

 • روحانی گفت:

  با سلام و احترام بنده عمل آبسه پری انال شدم الان در ناحیه مقعد احساس خارش دارم و ادارم خیلی پررنگ و احساس بی میلی شدید و باد و نفخ بسیار دارم …یه هفته از عمل گذشته…در مورد مراقبت بعد عمل و اینکه با این علایم چه کارهایی انجام دهم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام مصرف مایعات خود را افزایش دهید در معرض عفونت ادراری بیمارستانی هستید، رژیم غذایی ملین و پر فیبر داشته باشید، از مواد غذایی نفاخ و نوشیدنی کافئینی بپرهیزید. برای التیام خارش خود روزی سه بار هر بار ده دقیقه درون لگن تمیز محتوی آب گرم بنشینید.

 • محمدی گفت:

  ابسه مقعد که تاکنون ۴بار عمل کردند وعمل اخردر خرداد بود ولی دوباره ۳روز است جای ان بزرگ شده وبه همراه تب شدید وتهو است لطفا بفرمایید دکتر با کدام بیمارستانها طرف قرارداد دارند

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال دارد که دچار عود مجدد بیماری شده باشید. برای دریافت اطلاعات بیمه های طرف قرارداد و تحت پوشش می توانید با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

 • فتحی گفت:

  سلام جناب دکتر کیست مویی در ناحیه تحتانی دارم تقریبا دو سالی یکبار ابسه میکنه بدنم پر موست نشستن رو صندلیمم زیاده
  هر وقت ابسه میکنه بعد یه هفته حجم ابسه زیاد میشه بعد شروع به ترشح میکنه و بعد چند روز خوب میشه جناب دکتر ایا عمل جراحی لازمه ؟ یاهمین که خودش تخلیه میشه کفایت میکنه ؟ عگه عمل نشه چه مشکلی پیش میاد. ممنون و سپاسگزارم خدانگهدار

  • clinic گفت:

   با سلام کیست مویی از جمله بیماری هایی است که تنها درمان قطعی آن جراحی بوده و با خود درمانی یا به صورت خود به خودی نه تنها درمان نشده بلکه با ایجاد اختلال و تأخیر در روند درمان فقط باعث آسیب بافتی بیشتر و پیشرفت بیماری خواهد شد، بنابراین هر چه سریع تر برای پیگیری و درمان مشکل خود اقدام کرده و مراجعه حضوری نمایید.

 • دیانی گفت:

  سلام من کیست مویی دارم ولی اصلا درد ندارم فقط از تو سوراخ ها ترشح میاد بیرون همین از عمل هم می ترسم نمی دونم باید چیکار کنم راهنماییم کنید لطفا

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز نگران نباشید، درد نداشتن زخم دلیل بر عدم پیگیری آن نشده و باید هر چه سریع تر برای پیگیری مشکل خود مراجعه نمایید. کیست مویی از جمله بیماری‌هایی است که خود به خود و با درمان خانگی بهبود نیافته و حتی به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به درمان جراحی دارد. بنابراین به منظور پیشگیری از وخیم شدن بیماری و سخت شدن مراحل درمان هر چه زودتر مراجعه کنید.

 • داور گفت:

  سلام دکتر من بین باسنم بالای مقعدم سوراخه خون هم میاد ایا نیاز به جراحی دارم یا خودش رفع میشه

  • clinic گفت:

   با سلام باید سوراخ ایجاد شده از نظر وسعت و محل ایجاد و عمق بررسی و مورد معاینه گردد، احتمال دارد که دچار فیستول شده باشید که در این صورت خود به خود بهبود نمی یابد و به جراحی نیاز پیدا خواهید کرد. البته نگران جراحی نباشید با روی کار آمدن روش لیزری با درد و خونریزی و احتمال عفونت و عوارض پس از عمل کمتر نسبت به سایر روش ها جراحی و درمان خواهید شد.

 • علیرضا گفت:

  سلام .من دو سه پیش عمل بسته سینوس پیلونییدال انجام دادم وحالا خیلی درد شدیدی دارم احساس میکنم داره ورم میکنه دکتر بهم گفته یه هفته دیگه بیا مطبم وفقط گفته روی ان گاز بگدارم لطفا راهنمایی کنید چه کنم .ودرد ان طبیعی است.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام خیر درد و تورم ناحیه طبیعی نبوده و به احتمال زیاد ناحیه دچار التهاب و عفونت مجدد شده است، حتی ممکن است باعث باز شدن بخیه و حتی لزوم باز کردن بخیه در جهت تخلیه ترشحات شود. بنابراین منتظر ویزیت پیگیری نشوید و سریع تر به پزشک جراح خود مراجعه کنید.

 • بابایی گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید میگم خدمت جنابعالی بنده شش ماه پیش ده سانتیمتر بالای مقعدم ازپشتم ی جوشی زد بیرون رفتم دکتر انتی بیوتیک مصرف کردم خوب شد ولی پس از مدتی دوباره اوت کار ولی این بار چرک و عفونت ازش میآمد بیرون . سه بار ادامه داشت رفتم پیش دوتا متخصص جراحی عمومی یکیش میگفت باید عمل کنی و دیگری میگفت نیاز ب عمل نداری تو رو خدا راهنماییم کنید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه و مشاهده محل آسیب دیده امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی در صورتی که دچار کیست مویی شده باشید، چاره ای جزء جراحی نخواهید داشت، درمان دارویی در این بیماری اثر بخش نبوده و جراحی الزامی است.

 • حقانی گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.اقای دکتربنده۲۴سال دارم تابه حال۳بارعمل سینوس انجام دادم.دودفعه اول به روش نیمه بازبودوبخیه نشدحدود۲سال زخمم بازبوددکترم بارسوم عمل بسته انجام دادوبخیه کرد.همه چیزخوب بودتاالان که ۴۰روزازعمل میگذره زخمم دوباره بازشده.واقعادارم دیونه میشم دیگه دردزیادی کشیدم.چیکارکنم؟برای جوش خوردن این زخم؟راهنمایی کنید ممنون میشم.تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز آرامش خود را حفظ کنید، برخی بیماری ها مانند کیست مویی، روند درمانی مشکلی داشته و ممکن است بارها دچار عود و نیاز به جراحی شود، سعی کنید از وارد کردن فشار بیش از حد حین نشستن و دفع مدفوع به خود و ناحیه پشت خود خودداری کنید. همچنین سعی کنید تا جایی که می توانید بر روی باسن خود تا زمان بهبودی کامل زخم ننشینید، برای ترمیم باز شدگی محل عمل نیز به پزشک جراح خود مراجعه کنید.

 • عرب گفت:

  باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر.من حدود ۸ سال پیش بادرد و تورم در ناحیه سمت چپ مقعد به پزشک جراح عمومی مراجعه کردم که تشخیص آبسه بود و تحت جراحی قرار گرفتم که زخم بصورت باز بود و ایشان بعد از عمل گفتن که احتمال عود مجدد وجود دارد.و بعد از گذشت حدود یک سال و نیم بعد از عمل باز در همون ناحیه دچار ترشح بودم.که متوجه شدم زخم کاملا بسته نشده.و الان حدود ۶ یا هفت سال است که ترشح دارم.بعضی اوقات ترشحش قطع میشه و خبری ازش نیست.و بعد از مدتی دوبار ه ترشحات شروع میشه.حالا واقعا خسته شدم از این وضعیت و همیشه از آنتی بیوتیک استفاده میکنم.آیا امکان درمان در مطب وجود داره.با لیزر اینکار انجام میشه و بصورت بی حسی یا اینکه نیاز به جراحی در بیمارستان داره.آیا بعد از عمل دچار بی اختیاری میشم.امکانش هست دچار سرطان در این ناحیه شده باشم.ممنون و متشکرم از اینکه وقت میزارین و لطف میکنید لطفا بنده رو با راهنمایی هاتون از این رنج خلاص کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز آبسه مقعدی از جمله بیماری‌هایی است که به سبب قرار گرفتن در ناحیه آلوده مقعد با احتمال عود فراوانی همراه است. بله امکان جراحی با لیزر به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان نیز وجود دارد. ابتلا به بی اختیاری یکی از عوارض جراحی هست ولی در روش لیزری احتمال آن بسیار محدود بوده و نادر است. برای بررسی بیشتر از نظر ابتلا به سرطان روده می توانید تحت بررسی کلی و کولونوسکوپی قراربگیرید ولی آبسه به تنهایی ارتباطی به سرطان ندارد، نگران نباشید.

 • بخشنده گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید. بنده ۲۰سالمه و ۱ماه پیش عمل سینوس پیلونیدال به صورت باز انجام دادم که الان محل زخم تاحدودی پر شده اما یه مقداری از اون پر نشده که دکتر هم پماد مفناید و فنی توئین مدیفارم را به بنده توصیه کرد تا به محل زخم بمالم, اما هر چند وقت محل زخم از داخل تیر شدیدی میکشه که خییلی درد داره.اگه میشه لطفا راهنمایی کنید.باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   جراحی باز سینوس پیلونیدال نیاز به زمان بیشتری نسبت به سایر انواع تکنیک های جراحی کیست مویی برای بهبودی کامل و بسته شدن آن دارد. بنابراین باید کمی صبور بوده و با استفاده از توالت فرنگی و همچنین خودداری از نشستن مداوم و فشار آوردن بر ناحیه جراحی به بهبودی سریع تر خود کمک کنید و به درمان دارویی تجویز شده ادامه دهید.اگر درد بسیار شدید بوده و تداوم دارد به جراح خود مراجعه کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام در مراحل اولیه بهبودی وجود دردهای تیر کشنده و حتی ترشح طبیعی بوده و حداقل یک ماه دیگر زمان لازم است تا محل زخم کامل بسته شود، بنابراین صبور باشید و به استعمال داروهای تجویزی پزشک خود و رعایت نکات مراقبتی پس از عمل ادامه دهید تا بهبودی خود را هر چه سریع تر باز یابید

 • امیر گفت:

  با سلام من مدتی هست که بالاترازمقعدم متورم ودردناک هست میخواستم بیام ویزت بشم تا متوجه بشوم مریضیم چی میتونه باشه سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام برای هماهنگی ویزیت و تعیین وقت معاینه می توانید از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید. این احتمال وجود دارد که به بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال مبتلا شده باشید. در صورت ابتلا به این بیماری باید حتماً تحت جراحی قرار گیرید، البته جراحی آن سرپایی و بدون درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی عمومی است، نگران نباشید.