banner
اکتبر 10, 2017
درمان خانگی واریکوسل مکملی برای درمان های پزشکی

درمان خانگی واریکوسل مکملی برای درمان های پزشکی

درمان خانگی واریکوسل می‌تواند مکمل گزینه‌های درمانی پزشکی باشد و نباید به تنهایی به عنوان درمان واریکوسل استفاده شوند. مواد مغذی خاصی که در این قسمت اشاره خواهند شد، به عنوان وسیله‌ای برای حمایت از سلامت وریدهای بیضه مؤثر هستند. شیوه‌ی زندگی و عادات غذایی سالم می تواند به بهبود باروری کمک کند. رعایت یک رژیم غذایی مناسب برای باروری شامل مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان‌ها هستند که سلول‌ها را از آسیب‌های رادیکال آزاد محافظت می‌کند. مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان‌ها شامل انواع توت‌ها، فلفل، سبزیجات برگ سبز تیره و گیاهان است.

اسید چرب ضروری امگا ۳، یکی از اسیدهای چرب موجود در روغن کبد ماهی تأثیر قابل توجهی بر سلامت اسپرم دارد. هنگامی که اسیدهای چرب کافی وجود ندارد، کلسترول جایگزین اسید چرب مورد نیاز در غشای اسپرم می‌شود و مانع از بلوغ مناسب اسپرم خواهد شد.
ال کارنیتین، یک اسید آمینه شبیه به امگا است. این ماده به تحریک حرکتی اسپرم در مردان کمک می‌کند. ال کارنیتین به اسپرم‌ها برای متابولیسم چربی‌ها و قندها کمک می‌کند.

امگا3
ال آرژنین نیز اسید آمینه‌ای است که باعث افزایش گردش طبیعی به اندام‌های تولیدمثل برای بهبود سم‌زدایی و دریافت اکسیژن و مواد مغذی به اسپرم می‌شود.
سلنیوم یک ماده معدنی است و برای تشکیل مناسب اسپرم ضروری است.

در درمان خانگی واریکوسل باید از مصرف این مواد غذایی شامل مارگارین، غذاهای فرآوری شده، چربی حیوانی، کافئین، روغن هیدروژنه، قند، الکل و آرد سفید تصفیه شده اجتناب شود و مصرف انواع دانه‌، مرغ، ماهی و روغن ماهی، روغن زیتون، روغن کتان، میوه و سبزیجات تازه افزایش یابد. مواد غذایی با فیبر بالا باعث هضم و جلوگیری از یبوست می شود که می تواند بر روی عملکرد رگ‌های نزدیکی روده و کف لگن اثر مطلوب بگذارد. مواد غذایی حاوی فلاونوئیدها نیز بسیار توصیه می‌شود، زیرا دیواره‌های رگ‌ها را تقویت می‌کنند و باعث می شوند که آنها کمتر دچار واریس گردند. سبزیجات و میوه‌های تازه غنی از این ماده هستند.
مکمل‌های ویتامین‌های C و E و مکمل‌های روی و مکمل‌های بیولوژیک نیز مفید هستند.
دماهای بالا و گرم باعث ایجاد انقباض در رگ‌ها می شود و از این رو نشانه‌های واریکوسل را بدتر می‌کند. بنابراین اجتناب از آب و هوای گرم می‌تواند به کاهش علایم کمک کند و احتمالا از درد بیشتر جلوگیری می‌کند. به منظور کاهش دمای محیطی ناحیه بیضه لازم است تا از پوشیدن لباس زیر یا شلوار تنگ و چسبان خودداری شود. همچنین از قرار گرفتن در معرض سموم محیطی اجتناب شود تا سم کمتری در خون جریان یابد. بهتر است استفاده حمام آب داغ، جکوزی و سونا محدود شود. واریکوسل می‌تواند پس از هر فعالیتی مانند بدن‌سازی یا بلند کردن اجسام سنگین که باعث افزایش فشار داخل شکمی شود، بدتر گردد. استمناء می‌تواند علایم را تشدید کند. به منظور کاهش اختلالات عروقی باید استعمال سیگار نیز ترک شود. بهتر است از نشستن یا ایستادن طولانی مدت و ورزشهایی چون دوچرخه‌سواری در مسیر طولانی بیش از نیم ساعت خودداری شود و پس از اتمام کار و فعالیت روزمره پاها کمی بالاتر از بدن قرار داده شود.