banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر بدون عمل جراحی در کمتر از یک ساعت

درمان هموروئید یا بواسیر بدون عمل جراحی با لیزر

وقتی فرد به یک بیماری رنج‌آور هموروئیدی مبتلا می‌شود، انتخاب درمان برای او مشکل خواهد شد. زیرا همیشه پزشک چند روش درمانی را همراه با معایب و مزایای آن بر سایر روش‌ها توضیح داده و توصیه می‌کند. در نهایت بیمار است که بین گزینه‌های ترجیحی پزشک حود انتخاب می‌کند. وقتی پای درمان‌های سنگین‌تری چون جراحی به میان می‌آید معمولاً فرد در انتخاب خود حساس‌تر می‌شود. از میان جراحی‌های هموروئیدی انواع لیزری آن از محبوبیت بیشتری در میان مردم برخوردار است. زیرا انسان‌ها تا جایی که بتوانند از تیغ برنده جراحی می‌گریزند. لیزر برای درمان تمامی انواع بواسیر مؤثر است.

درمان بواسیر با لیزر

درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر از چند مزیت بارز برخوردار است که عبارت‌ است از:

 1. این فرآیند برای بیمار بیش از حد دردناک و آزاردهنده نیست؛
 2. اغلب به بستری نیاز ندارد و فرد می‌تواند در همان روز انجام لیزر از بیمارستان مرخص شود؛
 3. به دلیل نداشتن دود و بخار ناشی از دستگاه بی‌خطر و ایمن است؛
 4. با امکان انسداد عروق خونی با کمترین میزان خونریزی حین عمل همراه است؛
 5. کمترین آسیب را به بافت‌های اطراف توده‌ی هموروئید می‌رساند و کم‌عارضه است؛
 6. زخم حاصل از لیزر سریع‌تر بهبود می‌یابد و نشانه‌ی کمتری از عمل بر جا می‌گذارد؛
 7. دارای درصد مؤفقیت بیشتر و عود کمتری است که البته این مورد به مهارت پزشک نیز بستگی دارد.

جهت مشاوره و آگاهی از هزینه  و قیمت درمان بواسیر(هموروئید) با لیزر با ما تماس بگیرید

جراحی هموروئید با لیزر نیز به عنوان یک نوع هموروئیدکتومی لیزری شناخته شده است که کل فرآیند درمان در آن با اشعه لیزر انجام می‌شود.

درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر

انعقاد مادون قرمز (IRC) یک روش غیر جراحی کم‌تهاجمی درمان هموروئید است که به سرعت و به طور گسترده به عنوان یک خط درمانی مؤثر با استقبال مواجه شد و بر سایر روش‌ها پیشی گرفت. یک روش غیر جراحی کم‌تهاجمی درمان هموروئید است که به سرعت و به طور گسترده به عنوان یک خط درمانی مؤثر با استقبال مواجه شد و بر سایر روش‌ها پیشی گرفت. قابل تحمل بودن، مشکلات و عوارض کمتر ناشی از آن سبب ترجیح آن بر سایر روش‌ها شد. در روش مادون قرمز با استفاده از تماس یک پروب کوچک در ناحیه‌ی بالایی عروق متورم هموروئید و تاباندن نور مادون قرمز به مدت یک ثانیه، رگ بالایی هموروئید را منقبض و سپس منعقد می‌کنند تا خونرسانی به هموروئید قطع شود. در واقع حرارت ناشی از این نور ناحیه را می‌سوزاند و خشک می‌کند. در این روش همانند مسدود کردن رودخانه‌هایی که به یک دریاچه ختم می‌شوند می‌توان منجر به خشک شدن دریاچه شد.
روش انعقاد مادون قرمز برای هموروئید های کوچک و متوسط و انواع بواسیر داخلی که با درد و خونریزی همراه هستند و به درمان‌های علامتی پاسخ نمی‌دهند، بسیار کارآمد و مناسب است.
انعقاد مادون قرمز علاوه بر کم‌هزینه بودن، نیازی به بستری شبانه در بیمارستان ندارد و می‌تواند حتی به صورت سرپایی در مطب پزشک متخصص بواسیر انجام شود. این روش از اسکلروتراپی مؤثرتر و از روش رابربند زود بازده‌تر است و سریع‌تر نتیجه می‌دهد. انعقاد مادون قرمز نیاز به آمادگی قبل از عمل خاصی ندارد و طی ده دقیقه انجام می‌شود، اما بسته به شدت آسیب ممکن است نیاز به تکرار آن برای پوشش تمام نواحی باشد.
به جز احتمال احساس اجابت مزاج بلافاصله پس از عمل به دلیل تحریک کانال مقعد و کمی خونریزی عارضه‌ی دیگری وجود ندارد. استفاده از حمام نشسته آب‌ گرم و مصرف ملین برای نرم شدن مدفوع و راحت‌تر شدن اجابت مزاج به کاهش ناراحتی پس از انعقاد مادون قرمز کمک می‌کند.
به منظور پیشگیری از بازگشت مجدد هموروئید در فرد، تغییر در شیوه‌ی زندگی با اضافه کردن فیبر بیشتری به رژیم غذایی، مصرف مایعات فراوان، ورزش روزانه و کاهش وزن اضافی توصیه‌ی می‌شود.

درمان هموروئید یا بواسیر با روش رابربند

بستن باند لاستیکی یا رابربند یک روش درمانی کم ‌تهاجمی هموروئید است که با بستن پایه زایده‌ی هموروئیدی و قطع جریان خون باعث از بین رفتن آن می‌شود. هموروئید بسته شده با باند لاستیکی طی یک هفته کوچک شده و می‌افتد. این درمان فقط برای بواسیرهای داخلی استفاده می‌شود. در انواع پیشرفته هموروئید داخلی که بافت متورم تا پایین و خارج مقعد کشیده شده است، مناسب نیست. با وجود دردناک بودن روش توسط بسیاری از افراد برگزیده می‌شود زیرا شاید روش‌های کم‌دردتر به خوبی آن عمل نکنند. در ۸۰ درصد موارد این روش کارآمد است و دیگر نیاز به اقدامات دیگر و جراحی ندارد.
اگرچه ممکن است عمل جراحی برای برداشتن هموروئید (هموروئیدکتومی) نتایج بهتری در دراز مدت از روش‌های ثابت کننده مانند بستن باند لاستیکی فرآهم کند، اما جراحی هم گران‌تر و هم دوره‌ی نقاهت طولانی‌تری دارد. همچنین فرد در معرض خطر عوارض بیشتری قرار می‌گیرد.
این روش برای یک یا دو زایده در مطب به صورت سرپایی و در صورت نیاز همراه با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای انجام فرآیند در تعداد بیشتر باید فرد تحت بی‌هوشی عمومی قرار گیرد. احساس درد و پری ناحیه‌ی مقعد پس از جاگذاری باندهای کشی ممکن است کمی ناخوشایند باشد.
بسته به توانایی و مقاومت بدن هر فرد ممکن است، نیاز یا عدم نیاز به چند روز استراحت پس از آن باشد. این عمل برای برخی افراد آن‌قدر ساده است که می‌توانند بلافاصله به زندگی روزمره و فعالیت عادی خود برگردند. البته باید از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزند.
درد و خونریزی دو عارضه‌ی طبیعی روش رابربند محسوب می‌شود به شرطی که با این شرایط همراه باشد:

 • درد حاصل از باند لاستیکی بیشتر از ۲۴ الی ۴۸ ساعت بطول نکشد و با مصرف استامینوفن ساده یا حمام آب گرم نشسته (به مدت ۱۵ دقیقه) کاهش یابد.
 • خونریزی ۷ تا ۱۰ روز بعد از بستن باند لاستیکی هم‌زمان با افتادن زایده‌ی هموروئیدی رخ دهد، حجم خونریزی خفیف باشد و خودبه‌خود متوقف شود.

عوارض جانبی نادر رابربند شامل:

 • ناتوانی در دفع ادرار (احتباس ادراری)؛
 • عفونت در ناحیه مقعد؛
 • درد شدید است که به روش‌های تسکین دردی که پس از این روش استفاده می‌شود، پاسخ نمی دهند. این حالت بیشتر در مواقعی که باند به مناطق انتهایی کانال مقعد که دارای گیرنده‌های درد فراوان است ایجاد می‌شود؛
 • خونریزی از مقعد که برای کاهش خطر آن، توصیه می‌شود از مصرف آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAID) به مدت ۴ تا ۵ روز قبل و بعد از بستن باند لاستیکی خودداری شود.

پس از بستن باند لاستیکی پزشک متخصص بواسیر به منظور تداوم درمان به بیمار خود توصیه می‌کند با مصرف مایعات فراوان و موادغذایی ملین به حرکت بهتر روده‌ای و پیشگیری از یبوست کمک کند.

درمان هموروئید یا بواسیر با استاپلر یا هموروئیدوپکسی

هموروئیدوپکسی استاپلر یک روش جراحی مؤثر در انواع هموروئید پرولاپس و هموروئیدهای داخلی پیشرفته (کمتر درجه دو و اغلب درجه سه و چهار) است. در این روش با استفاده از یک دستگاه صتبلرس دایره برای برداشتن بافت‌های هموروئیدی و بستن زخم استفاده می‌کنند. بدون ایجاد برش با مسدود کردن مسیر خون‌رسانی به عروق هموروئیدی به صورت منگنه‌ای ابتدا باعث کوچک شدن آن سپس از بین کامل آن می‌شوند.
هموروئیدکتومی استاپلر به دلیل دست‌کاری انسانی کمتر نسبت به هموروئیدکتومی معمولی در مدت زمان کوتاه‌تری حدود سی دقیقه انجام می‌شود و پس از عمل درد کمتری برای بیمار ایجاد می‌کند. همچنین فرد در زمان کمتری بهبود می‌یابد. اما خطرات و عوارض احتمالی آن شامل:

 • خونریزی؛
 • عفونت؛
 • تنگی مقعد به علت زخم‌های ایجاد شده؛
 • آسیب دیواره مقعد که به ندرت اتفاق می‌افتد؛
 • احساس پری و اجابت مزاج تا چند روز پس از جراحی که به صورت خود‌به‌خود برطرف می‌شود.

این روش پرهزینه‌تر ولی مدرن‌تر از روش‌های دردناک هموروئیدکتومی سنتی است. البته بیمارانی که با این روش جراحی شدند با احتمال بیشتری نسبت به روش‌های قدیمی دوباره بیماری را تجربه کردند و نیازمند جراحی دوم شدند.

  برای مؤثر واقع شدن جراحی و بالا رفتن احتمال مؤفقیت آن لازم است تا مراقبت‌های بعد از عمل را جدی گرفت. لیست مراقبت‌های توصیه‌ی شده شامل:

 • مصرف به موقع آنتی‌بیوتیک و مسکن‌ها که برای پیشگیری از عفونت زخم و کنترل درد تجویز شده‌اند؛
 • کمک گرفتن از دیگران هنگام پایین آمدن از تخت و راه رفتن به دلیل گیجی و خواب‌آلودگی ناشی از مصرف داروها؛
 • استفاده از موادغذایی ملین یا داروهای ملین با دستور پزشک متخصص بواسیر برای پیشگیری از یبوست؛
 • استفاده از پمادهای موضعی کاهنده‌ی درد با نظر پزشک؛
 • نشستن در وان آب گرم به منظور تسکین درد؛
 • مراجعه به دکتر بواسیر در موعد مقرر پیگیری درمان.

در دوره‌ی نقاهت پس از عمل فرد باید در صورت مشاهده‌ی علایم خطر خود را سریع به یک مرکز درمانی جهت معاینه برساند که این علایم عبارت‌اند از:

 • خونریزی مقعدی شدید
 • تب بالا
 • مشکل در دفع ادرار یا کاهش حجم ادرار
 • درد شدید مقعدی

در پایان عود بیماری به میزان تغییراتی که فرد در سبک زندگی بعد از عمل خود ایجاد کرده است نیز بستگی دارد. بدون اصلاح رفتارهای نادرستی که این اختلال را به وجود آورند، رهایی از آن حتی با بهترین اعمال جراحی ممکن نخواهد بود. پس به دست آوردن سلامتی علاوه بر پیشرفت علم و تکنولوژی، بدون توجه و خودمراقبتی فرد میسر نخواهد بود.

روش های کم تهاجمی درمان هموروئید یا بواسیر

در صورتی‌ که هموروئید فرد در مرحله‌ی خونریزی و درد مداوم قرار داشته باشد، پزشک متخصص هموروئید ترجیح می‌دهد قبل از اقدام به هر روش تهاجمی درمانی ابتدا روش‌های غیر جراحی را که کمترین میزان آسیب و عوارض را برای بیمار خواهند داشت را امتحان کنند. این درمان‌های غیر جراحی کم تهاجم معمولاً در مطب پزشک متخصص بواسیر و بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی فرد و به صورت سرپایی انجام می‌شوند. برای بیمار هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌های جراحی خواهند داشت و البته در بیشتر موارد مؤثر و کارآمد هستند. این روش‌ها شامل:
بستن باند لاستیکی (رابربند)
دکتر متخصص بواسیر با قرار دادن یک یا دو باند لاستیکی حلقه مانند در اطراف یک توده هموروئیدی و قطع گردش خون آن به از بین رفتن بافت آسیب دیده طی یک هفته کمک می‌کند. این روش برای بسیاری از مردم مؤثر است.
وجود باندها می‌تواند برای فرد ناراحت‌کننده باشد و حتی ممکن است پس از دو الی سه روز از استفاده شروع به خونریزی کنند اما به ندرت تشدید می‌شود. عوارض جانبی جدی این روش بسیار محدود و بعید است.
تزریق (اسکلروتراپی)
در روش تزریق پزشک متخصص هموروئید با تزریق یک محلول شیمیایی به توده‌ی هموروئیدی ایجاد شده آن را کوچک می‌کند. درحالی‌که تزریق می‌تواند درد و عارضه‌ی کمتری نسبت به روش باند کشی داشته باشد اما ممکن است به اندازه آن مؤثر نباشد.
انعقاد (مادون قرمز، لیزر و یا دو قطبی)
تکنیک‌های انعقادی همراه با استفاده از لیزر، نور مادون قرمز یا گرما می‌توانند باعث تغییر سایز توده بواسیری ایجاد شده شوند به صورتی‌که توده‌ی برآمده‌ در بواسیر داخلی چروک و کوچک شود. همچنین با این کار به کاهش یا قطع خونریزی آن کمک می‌کند.

با وجود اینکه روش‌های انعقادی عارضه و ناراحتی کمتری برای بیمار نسبت به سایر روش‌های غیر تهاجمی ایجاد می‌کند اما، هموروئید در این روش می‌تواند نسبت به روش باند لاستیکی با احتمال بیشتری در آینده عود کند و برای فرد تکرار شود.
در نهایت پزشک زمانی تصمیم به جراحی بواسیر فرد می‌گیرد که یا هموروئید فرد در مرحله‌ی پیشرفته و همراه با ترمبوز باشد یا اینکه به درمان‌های غیر جراحی مقاوم بوده و پاسخ درمانی ایده‌آل را نداده باشد.
یک پزشک معتبر بهترین درمان را با توجه نوع و شدت بیماری هموروئید فرد انتخاب می‌کند. بهترین درمان، درمانی است که علاوه بر ایجاد عوارض جانبی و مشکلات کمتر بعد از بتواند به بهترین شکل ممکن علایم علایم بیماری فرد را از بین ببرد و کم‌تر عود کند. از طرفی برای بیمار کم‌هزینه و مقرون به صرفه باشد. متأسفانه هیچ‌یک از روش‌های درمانی تمام شرایط ایده‌آل را با هم ندارند اما پزشک متخصص بواسیر حداقل می‌تواند با تشخیص صحیح برای اولین بار کارآمدترین روش را برای فرد انتخاب کند و از امتحان کردن روش‌های مختلف درمانی در فرد بپرهیزد.

درمان بواسیر یا هموروئید با هموروئیدکتومی

درمان بواسیر یا هموروئید با هموروئیدکتومی

هموروئیدکتومی یک عمل جراحی وسیع است که برای برداشتن هموروئیدهای داخلی درجه سه و چهار، خارجی وسیع یا انواع ترکیبی آن استفاده می‌شود. اثربخش‌ترین درمان هموروئید، هموروئیدکتومی است به شرطی که فرد عوارض ناگوار احتمالی آن را بپذیرد.
این جراحی به دو شیوه‌ متفاوت با نام‌های باز و بسته انجام می‌شود. باید توجه داشت که هر دو روش هموروئیدکتومی بسته (فرگوسن) و هموروئیدکتومی باز (میلیگان مورگان) به یک اندازه می‌توانند مؤثر و بی‌خطر باشند اما روش بسته نسبت به روش باز در بلند مدت برای بیمار رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. با این وجود، هر دو روش ممکن است به درد شدید بعد از عمل منجر شوند.
در هموروئیدکتومی بسته پس از برش و خارج کردن بافت هموروئیدی ملتهب ناحیه‌ی بریده شده را بخیه می‌کنند تا از خونریزی و عفونت احتمالی آن جلوگیری کنند. اغلب در هموروئیدهای داخلی از شیوه‌ی هموروئیدکتومی بسته استفاده می‌شود. این شیوه در ۹۵ درصد موارد مؤفقیت‌آمیز خواهد بود.
در هموروئیدکتومی باز نیز با شیوه‌ای دیگر ناحیه‌ی آسیب دیده را برش داده و خارج می‌کنند، با این تفاوت که دیگر محل برش را کامل بخیه نمی‌زنند و اجازه می‌دهند باز بماند تا خود جوش خورده و بسته شود. البته گاهی اوقات دکتر متخصص بواسیر تشخیص می‌دهد که باز ماندن محل برش احتمال عفونت را بالا می‌برد و با احتمال کمتری خود‌به‌خود مسدود می‌شود پس ترجیح می‌دهد محل را بخیه کند و با یک روش ترکیبی باز و بسته جراحی خود را به پایان برساند.
به منظور به حداقل رساندن یا جلوگیری از درد پس از هموروئیدکتومی، روش‌های ترکیبی دیگری نیز ابداع شده است که با بستن عروق میزان درد را کاهش می‌دهد و نیاز به مراقبت بعد از عمل کمتری دارد. هموروئیدکتومی به دلیل عوارضی که دارد بیشتر در مواقع بحرانی و زمانی که درمان فرد با روش‌های کم‌تهاجمی‌تر با شکست رو به رو شده است، پیشنهاد می‌شود.
جراحی زیر بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی نخاعی فرد در اطاق عمل مجهز توسط پزشکان باتجربه و با کمک انواع ابزار تیز مانند یک چاقوی کوچک جراحی یا قیچی انجام می‌شود. با این همه اعمال تهاجمی که در مقعد فرد انجام می‌شود طبیعی است که فرد درد رنج‌آوری را پس از برطرف شدن اثر بی‌هوشی و بی‌حسی‌های موضعی احساس کند. احتباس موقتی ادرار و مدفوع و به دنبال آن عفونت ادراری از عوارض دیگر هموروئیدکتومی است. البته در موارد نادر بی‌اختیاری مدفوع یا تنگی دریچه مقعد نیز رویت شده است.
حداقل یک شب بستری در بیمارستان برای مراقبت از فرد تا زمان برگشتن به حالت عادی و بهبود نسبی آن نیاز است، مگر اینکه فرد با رضایت خود بخواهد بیمارستان را ترک کند که در این صورت باید پس از به هوش آمدن و برگشتن به حالت طبیعی تا زمان حداقل یک بار دفع ادرار در بیمارستان بماند سپس با داروهای تجویزی و مراقبت‌های توصیه‌ی شده بعد از عمل و هشدار علایم خطر ترخیص گردد. البته به دلیل خارج نشدن کامل اثرات مواد بی‌هوشی فرد از رانندگی تا خانه منع می‌شود.

جراحی هموروئید یا بواسیر

ترس از جراحی به خصوص در ناحیه مقعد مانع پیگیری درمان بیماری هموروئید در بسیاری از افراد مبتلا است. در گذشته جراحی تنها درمان قطعی هموروئید‌های وخیم بوده است ولی امروزه با پیشرفت علم روش‌های نوین و کم‌دردسرتری کشف شده است که بدون نیاز به بستری در بیمارستان و بی‌هوشی می‌تواند با عارضه و تهاجم کمتری به بهبود سریع‌تر فرد کمک کند. انواع لیزردرمانی‌ها، کرایو (فریز کردن عروق ملتهب)، اسکلروتراپی (تزریق محلولی) جایگزین خوبی برای روش‌های قدیمی جراحی باز شده است.
اما با این حال ممکن است بسته به شدت بیماری دکتر متخصص بواسیر جراحی را نیز تجویز کند. اولین مرحله از درمان هموروئید، درمان علامتی آن به صورت کنترل خونریزی به منظور جلوگیری از کم‌خونی فرد است. سپس علت‌یابی هموروئید و مشاوره در زمینه تغییر در سبک زندگی و عادات غذایی فرد می‌تواند در پیشگیری از پیشرفت بیماری مؤثر باشد. در صورتی‌که علت ایجاد این مشکل یک بیماری زمینه‌ای باشد باید درمان آن بیماری نیز جزئی از اقدامات درمانی قرار گیرد. در مرحله بعدی باید خود بیماری بسته به شدت آن درمان شود سپس عوارض ایجاد شده مانند بدشکلی ناحیه‌ی مقعد برطرف گردد.
در صورت بی‌تأثیر بودن درمان‌های ابتدایی و قطع نشدن خونریزی نیاز به جراحی وجود دارد. در واقع اقدام به جراحی آخرین مرحله‌ی درمان بیماری هموروئید است. اگر سایر روش‌های درمانی هموروئید مؤفقیت‌آمیز نباشند یا هموروئید فرد آن‌قدر بزرگ باشد که به درمان‌های دیگر پاسخ ندهد، دکتر متخصص هموروئید چاره‌ای جز عمل جراحی بواسیر نخواهد داشت. جراحی هموروئید همیشه نیازمند بستری در یک مرکز درمانی یا بیمارستان را ندارد و بسته به نوع می‌تواند به صورت سرپایی نیز انجام شود. انواع روش‌های جراحی هموروئید شامل:

هموروئیدکتومی

هموروئیدکتومی مؤثرترین و کامل‌ترین راه درمانی بواسیرهای شدید است. در هموروئیدکتومی اقدام به برداشتن کامل توده‌ی هموروئیدی می‌کنند که با توجه به محل زایده ممکن است به دو روش جراحی باز (میلیگان مورگان) یا بسته (فرگوسن که اغلب در انواع داخلی استفاده می‌شود.) انجام شود. عمل جراحی ممکن است با یک بی حسی موضعی همراه با آرام بخش یا با یک بی حسی نخاعی یا بیهوشی عمومی انجام شود. در این روش معمولاً ناحیه‌ی جراحی پس از عمل دردناک خواهد بود که با مسکن‌های تجویزی پزشک و توصیه‌ی به نشستن در وان یا لگن آب گرم قابل کنترل خواهد بود. از دیگر عوارض احتمالی هموروئیدکتومی اختلال و مشکل شدن دفع ادرار و در نتیجه ابتلا به عفونت ادراری در فرد است.

هموروئیدکتومی استاپلر

در روش هموروئیدکتومی استاپلر یا هموروئیدوپکسی استاپلر همانند یک منگنه جریان خون به بافت‌های هموروئیدی را مسدود می‌کنند. این روش معمولاً فقط برای بواسیر های داخلی استفاده می‌شود. روش استاپلر نسبت به هموروئیدکتومی باز یا بسته از درد بعد از عمل کمتری همراه است و فرد زودتر از سایر روش‌های جراحی سرپا شده و می‌تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.
احتمال عود هموروئید و بیرون زدن بافت راست‌روده‌ از مقعد فرد در آینده با روش جراحی استپلر بیشتر است. سایر عوارض هموروئیدکتومی استپلر شامل خونریزی، احتباس ادرار و ندرتاً عفونت پس از عمل است.

اسفنگتروتومی داخلی-جانبی

یک روش کمکی است که معمولاً همراه با هموروئیدکتومی با توجه به شرایط بیمار انجام می‌شود. در این روش دیواره‌ی عضله‌ی داخلی دریچه‌ی مقعدی را با برش باز می‌کنند تا از میزان فشار وارد بر آن بکاهند. این روش به کاهش درد بیمار پس از عمل نیز کمک خواهد کرد.

درمان هموروئید یا بواسیر ترمبوزه


یکی از گزینه‌های درمانی هموروئید ترمبوزه فرصت دادن به بدن برای جذب آرام لخته طی چند هفته است. در این مدت حمام آب گرم، پماد و کرم‌های کاهنده درد برای التیام فرد توصیه می‌شود. داروهای علامتی جدیدتر مانند نیفدیپین موضعی از مزایای درمانی بیشتری نسبت به داروهای مصرفی قدیمی‌تر مانند پماد لیدوکائین دارد.
اگر چه درمان علامتی غیر‌ جراحی مانند ملین و نرم‌کننده‌های مدفوع، افزایش فیبر رژیم غذایی، افزایش مصرف مایعات، حمام نشسته‌ی آب گرم و مسکن‌ها در بهبود علایم فرد نقش به سزایی دارد اما گاهی جراحی هموروئید ترومبوزه تنها را‌ه‌کار است. البته عمل جراحی اورژانسی هموروئید خارجی ترومبوزه حاد با میزان عوارض و احتمال عود کمتر و سطح بالایی از رضایت‌بخشی بیمار همراه است.
در روش جراحی سرپایی پس از بی‌حسی موضعی با ایجاد یک برش لخته را فشرده و به صورت کامل تخلیه می‌کنند. این روش بهتر است در ۷۲ ساعت ابتدایی بروز لخته انجام شود تا مفید واقع شود. متأسفانه این روش با وجود سریع و آسان بودن در بیشتر موارد ناکارآمد است و مجدداً دچار لختگی و درد می‌شود. در یک روش وسیع‌تر به نام هموروئیدکتومی لخته و عروق خونی در هموروئید، کامل حذف می‌شود که طولانی‌ اثرتر و مؤفقیت‌آمیزتر است.

مراقبت‌های پس از تخلیه‌ی هموروئید ترمبوزه

 1. پس از تخلیه‌ی لخته می‌توان برای کنترل درد از ایبوبرفن و استامینوفن فاقد کدئین استفاده کرد. زیرا کدئین به دلیل خاصیت مخدری خود یبوست‌آور است.
 2. خونریزی خفیف مقعدی هم‌زمان با عبور مدفوع طی چند هفته‌ی بعد از تخیله طبیعی است. فرد می‌تواند از گاز استریل بر روی زخم خود برای جلوگیری از ادامه خونریزی استفاده کند. با این حال خونریزی شدید نیاز به پیگیری و مراجعه به دکتر بواسیر دارد.
 3. بروز عفونت پس از این روش غیر معمول است. با این حال، استفاده از پماد آنتی‌بیوتیک به صورت روزانه در هفته‌ی اول بعد از تخلیه با نظر دکتر هموروئید منعی ندارد. در صورت بروز قرمزی، ترشح بدبو و تورم پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 4. حمام نشسته آب گرم به مدت بیست دقیقه (غوطه‌ور شدن در وان آب گرم) روزانه در طول چند هفته اول پس از عمل تخلیه می‌تواند به رفع احساس ناراحتی و درد فرد کمک کند.
 5. مصرف روزانه‌ی حداقل ۶ لیوان آب در تسهیل حرکات روده‌ای بسیار مفید است.
 6. انجام سیگموئیدوسکوپی۶ تا ۱۲ هفته پس از عمل هموروئید برای پیگیری روند درمان مفید است.
 7. از زور زدن هنگام اجابت مزاج باید جداً خودداری شود.

درمان هموروئید یا بواسیر داخلی

هموروئید داخلی را می‌توان با توجه به شدت آسیب و بر حسب درجه‌ی آن به صورت اختصاصی درمان کرد که شامل:

 1. بواسیر درجه یک با درمان دارویی علامتی و اجتناب از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) و غذاهای حاوی ادویه و چرب
 2. درمان ابتدایی بواسیر درجه ۲ یا ۳ با روش های غیر جراحی
 3. درمان هموروئید درجه ۳ و ۴ به بهترین وجه ممکن با جراحی هموروئیدکتومی
 4. درمان بواسیر داخلی درجه ۴ با جراحی اورژانسی

روش‌های غیر جراحی کارآمد در درمان هموروئید داخلی که بیشتر با مسدود کردن جریان خون به هموروئید با روش‌های متفاوت باعث از بین رفتن بافت هموروئیدی می‌شود شامل:

 1. روش باند لاستیکی یا رابربند (باند لاستیکی به دور زایده‌ی هموروئیدی پیچیده می‌شود.)؛
 2. روش تزریق محلول یا اسکلروتراپی: (محلول حاوی مواد شیمیای منعقدکننده به زایده‌ی هموروئیدی تزریق می‌شود.)؛
 3. روش انعقاد مادون قرمز: (نور مادون قرمز به محل هموروئید تابانده و سوزانده می‌شود.)؛
 4. روش انعقاد لیزر: (اشعه‌ی لیزر مسیر خونرسانی به هموروئید را مسدود می‌کند.).

درنهایت آخرین خط درمانی هموروئید داخلی پیشرفته جراحی هموروئیدکتومی به خصوص نوع استاپلر است که می‌تواند به صورت قطعی‌ با شکست کمتری فرد را از بیماری هموروئید داخلی نجات دهد.

درمان بواسیر بیرون زده (هموروئید پرولاپس)

از آنجایی که دلایل ایجادکننده این اختلال متفاوت هستند، پیشگیری و درمان نیز باید با توجه به علت آن انجام شود. دکتر هموروئید معمولاً درمان‌های غیر تهاجمی و توصیه‌های مشاوره‌ای در زمینه تغییر آداب تغذیه و سبک زندگی را برای بهبود این نوع بواسیر تجویز می‌کند. با این وجود اقدامات پیشگیرانه استاندارد که معمولاً هم برای کاهش خطر ابتلا و هم درمان پیشنهاد می‌شود شامل:

 1. مصرف مایعات فراوان و موادغذایی پر فیبر (میوه‌جات، سبزیجات، غلات، حبوبات علاوه بر مصرف مکمل‌های حاوی فیبر مانند پسیلیوم) در کاهش علایم این بیماری بسیار کمک‌کننده است؛
 2. کمپرس یخ یا حمام نشسته آب گرم برای کاهش التهاب ناحیه‌ی مقعد مفید است؛
 3. گاهی گذاشتن بالش در زیر پا حین خواب به جریان گردش خون داخل عروقی ناحیه‌ی مقعد کمک می‌کند؛
 4. استفاده مداوم از پماد، کرم و دارویی تجویزی هموروئید در مراحل اولیه‌ی شروع بیماری نتیجه‌بخش است،
 5. درمان‌های سنتی خانگی نیز در کنترل علایم بی‌تأثیر نیستند.

در موارد پرولاپس پیشرفته و درصورتی که هیچ‌ یک از درمان‌های گفته شده نشانه‌های فرد را بهبود نداد جراحی هموروئیدکتومی از جمله نوع اختصاصی استاپلر پیشنهاد می‌شود.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی هموروئید یا بواسیر

هر عمل جراحی سنگینی به دلیل تهاجمی بودن نیاز به مراقبت‌های مخصوصی دارد تا بدن ایمنی و توان خودمراقبتی‌اش را باز یابد. جراحی هموروئید علاوه بر تهاجمی بودن به دلیل آسیب‌پذیری و حساسیت بیشتر ناحیه‌ی مقعدی نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد تا زودتر بهبود یابد.
از زمانی‌که فرد هنوز تحت بی‌هوشی است داروهای تسکین‌دهنده‌ی طولانی مدت درد برای فرد تجویز می‌شود تا بلافاصله پس از به هوش آمدن فرد درد کمتری را طی ۶ الی ۱۲ ساعت ابتدایی که اوج درد است، احساس کند. توانایی فرد در دفع ادرار پس از عمل برای اطمینان از عدم تورم بافت‌های اطراف یا گرفتگی عضلات کف لگن حائز اهمیت است. به منظور پیش رفتن سریع روند درمانی و پیشگیری از بسیاری از عوارض احتمالی که به سبب سهل‌انگاری و بی‌توجهی فرد رخ می‌دهد نیاز به رعایت توصیه‌هایی بعد از عمل وجود دارد که شامل:

 1. مصرف به موقع داروهای تجویزی و تسکین‌دهنده‌های درد و خودداری از مصرف بی‌رویه آن‌ها
 2. نوشیدن مایعات فراوان و خوردن یک رژیم غذایی شیرین و مطلوب برای چند روز ابتدایی بعد از عمل جراحی مانند برنج ساده، موز، نان تست خشک
 3. افزایش میزان فیبر در رژیم غذایی خود
 4. کمپرس یخ بر روی مقعد برای کاهش درد و تورم
 5. حمام نشسته آب گرم برای کمک به تسکین درد و رفع گرفتگی عضلات
 6. مصرف به موقع آنتی‌بیوتیک تجویزی برای پیشگیری از عفونت
 7. مصرف موادغذایی ملین برای جلوگیری از یبوست
 8. خودداری از زور زدن هنگام اجابت مزاج
 9. مراجعه به دکتر بواسیر ۲ الی ۳ هفته بعد از جراحی به جهت پیگیری روند درمان

کسب مؤفقیت طولانی‌ مدت از عمل جراحی هموروئید بستگی زیادی به مراقبت‌های بعد از عمل فرد دارد. نکته مهم این است که علاوه بر احتمال شکست جراحی، خود فرد نیز باید برای جلوگیری از بازگشت بیماری هموروئید بکوشد. از این پس فرد باید در زندگی خود یک تغییر بزرگ ایجاد کند. او باید به منظور حفظ بهای سنگینی که با رفتن زیر تیغ جراحی پرداخته است، عادات غلطی که باعث شد تا این مرحله از بیماری پیش رود را کنار بگذارد و از ابتلای مجدد به آن پیشگیری کند.

 درمان هموروئید یا درمان بواسیر بدون عمل جراحی در کمتر از یک ساعت با لیزر امکان پذیر است. هزینه درمان بواسیر با لیزر پایین تر از جراحی است. درمان هموروئید با لیزر زیر نظر بهترین پزشک متخصص هموروئید در تهران با محیطی آرامشبخش انجام میگردد.

Save

پرسش و پاسخ
 • سلام وخسته نباشید
  من سه باردرکرمانشاه عمل جراحی فیستول داشتم ولی بازخوب نشدم البته ی مدت خوب بودم ولی بازمتاسفانه دراومده اقای دکترمیشه راهنماییم کنین اگه بالیزرخوب میشم که بیام لیزرش کنم به قران خسته شدم بریدم انقدرفتم عمل کردمونتیجه نگرفتم توروخداکمکم کنین دستم به دامنتون اگه بالیزرامکان خوب شدنم هست که بالیزرعملش کنم الان ازپمادانتی هموروییداستفاده میکنم ولی بازبی فایدس ممنون میشم راهنماییم کنید

  • با سلام
   دوست عزیز بیماری فیستول مقعدی یکی از انواع بیماری های پر دردسر و سخت درمان ناحیه مقعد بوده که درمان قطعی آن گاهی نیاز به بارها جراحی دارد باید در روند درمان و بهبودی خود صبور بوده هرچه زودتر تحت درمان مجدد قرار بگیرید اما نمی‌تواند تضمین داد که در صورت انجام جراحی مجدد دیگر نیاز به جراحی پیدا نخواهید کرد ولی این نوید را می توان داد که با کمک روش نوین لیزری هم بدون درد و خونریزی هم با احتمال کمتر عوارضی چون بی اختیاری روده درمان شده می‌توانید از روز بعد زندگی عادی روزانه خود را آغاز کنید نیازی به مراقبت و استراحت طولانی مدت نخواهید داشت.

 • من بواسیر دارم ولی نه دردی دارم نه خونریزی…ی.وقتای بزرگ میشن بعد کوچیک میخوام داروی بهم تجویز کنید که در خانه استفاده کنم

  • با سلام
   امکان تجویز دارو از طریق فضای مجازی بدون مشاهده عینی و بررسی بیماری شما امکان پذیر نمی باشد در صورتی که بیماری خود را درمان نکنید دیر یا زود دچار علایم دیگر چون سوزش درد خونریزی در ناحیه خواهید شد بنابراین هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب خود مراجعه کنید مراقب باشید دچار یبوست نشده از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید و از نشستن مداوم و بدون وقفه خودداری کنید.

 • سلام آقای دکتر, من هموروئیدم زده بیرون, خیلی برام سخت و درد آور شده, و هر باری که مزاجم کار میکنه بزرگترین عذاب برام شده, من و خیلی از کلونوسکوپی و عمل میترسونن طوری که نمیتونم برم پیگیری کنم, آیا عمل لیزر با بیهوشی هم هستش؟

  • با سلام
   عدم توجه به درمان بیماری باعث پیشرفت آسیب بافتی ناحیه و بروز علایم و عوارض آزاردهنده دیگر و سخت و مشکل شدن روند درمان و بهبودی خواهد شد بنابراین توصیه می شود استرس از معاینه را کنار گذاشته هرچه زودتر برای پیگیری روند درمان خود اقدام کنید تا هرچه زودتر سلامت خود را بازیابید نگران نباشید در صورت نیاز به جراحی با روش لیزری نیازی به بیهوشی عمومی نداشته تحت بی حسی موضعی درمان می شوید و چون عمل سرپایی انجام می‌شود می‌توانید در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه بازگردید نیازی به استراحت مراقبت سخت نداشته باشید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده و همانند قبل به محل کار خود بازگردید نیازی به مراقبت دیگران نداشته باشید و برای همیشه از مشکل خود رها شوید.

 • با عرض سلام وخسته نباشید من ۳۱سال سنمه حدود۵سال قبل جراحی بواسیر کردم ولی کمتراز۱سال بعد عمل دوباره بواسیر گرفتم میخواستم بدونم باعمل لیزری چنددرصد احتمال داره دوباره بواسیر سراغم نیاد چون من قبل عمل فکرمیکردم باعمل جراحی کاملا درمان میشم ولی اصلا اینطوری نشد

  • با سلام
   دوست عزیز برای رهایی کامل از این بیماری باید خود شما نیز همکاری کرده تغییراتی در شیوه زندگی و تغذیه خود ایجاد کنید تا دچار یبوست نشده از نشستن زیاد و بدون وقفه بپرهیزید تحرک بدنی داشته پیاده روی کنید مراقب باشید که دچار یبوست نشوید مواد غذایی حاوی فیبر فراوان مایعات مصرف کنید از بلند کردن اجسام سنگین نیز بپرهیزید در صورت رعایت نکات با روش لیزری بدون درد و خونریزی تضمینی و ۱۰۰% درمان شده و از این بیماری رها خواهید شد.

 • سلام من خانمی ۳۰ ساله هستم که ۴ سال پیش بعد از سزارین یبوست شدید شدم که باعث فیشر انال از بیرون در دوناحیه بالا وطرف پای چپم شدم وهمچنین یه بواسیر در همون ناحیه پای چپم که با بلند شدن از دستشویی داخل میرفت ۳ ماه پیش عمل کردم که با کوتر زایده پوستی حذف شده وهموروئید هم برداشتن اما عفونت کرد با امپول سفازولین رفع شد ورو به بهبودی بودم تا قبل عید که تو ایام عید بدتر شدم وشقاق هام وحتی جاهای دیگه دور مقعدم ترک برمیداره وطرف پای راستم ابتدای مقعدم سفت وقلمبه که باعث تنگی شده که فکر میکنم این باعث شده که جاهای دیگه ترک برداره حالا با اینکه رژیم را رعایت میکنم وشربت منیزیم را میخورم نمیتونم عادی دفع داشته باشم که باید با دست کمک کنم واگه حتی یه زور کوچک بزنم باعث باز شدن زیاد شقاق هام شده وشروع به خونریزی میکنه واقعا بیچاره شدم عمل کردم که خوب بشم تازه با این تنگی بدتر شدم دکترمم اکثرا در مرخصی است نمیدونم استاد دانشگاه وفوق تخصص هم هست اما در دسترس نیست لطفا راهنماییم کنید و ایا این شربت منیزیم که زیاد میخورم مشکل ایجاد نمیکنه وباعث عادت برام نشه
  ممنون وببخشید زیاد شد

  • با سلام
   قطعاً خوددرمانی و مصرف بی رویه دارو می تواند باعث بروز عوارض و تنبلی روده‌ها شود توصیه می شود از روشهای طبیعی برای کنترل یبوست خود استفاده کرده مراقب باشید تا دچار دفع مدفوع سخت و یبوست نشوید در واقع باید رژیم غذایی و سبک زندگی خود را اصلاح نمایید از مواد غذایی پر فیبر میوه آلو گلابی انجیر خشکی و مایعات فراوان روغن زیتون همراه غذا استفاده کنید از به تاخیرانداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید و به محض احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید از نشستن طولانی‌مدت نیز خودداری کنید تحرک و فعالیت بدنی داشته باشید برای بررسی وضعیت ناحیه نیز هر چه زودتر مراجعه کنید و تحت درمان مناسب قرار بگیرید تا نیاز به جراحی مجدد پیدا نکنید.

 • سلام من پارسال یبوست گرفتم بعدازمدتی خوب شدم ولی چند روز موقع دفع مدفوع درد داشتم مثل اینکه داخل روده هام تیغ یا شیشه میکشیدن که اونم خوب شد ولی امسال بازم همون مشکل اومده سراغم لطفا راهنمایی کنید درضمن اگر شقاق مقعد هست حدودقیمت لیزر روبفرمایید

  • با سلام
   لازم است برای تشخیص نوع بیماری و مرحله پیشرفته آن و تصمیم‌گیری درباره‌ی درمان مناسب دارویی و یا غیر آن حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید اگر به سلامت خود اهمیت میدهید این موضوع را پیگیری کرده از به تاخیر انداختن روند درمان خود که می توانند روند بهبودی را نیز طولانی کنند بپرهیزید.

 • سلام. من یک عکس گرقتم از این چیزی که بیرون زده از مقعدم . میخواستم ببینم نظرتون چیه چجوری درمان میشه . درد و خونریزی و خارش هم ندارم . از دیروز بزرگتر شده یکم . قبلا هم ورم میکرد بعد چن وقت کوچک میشد .

  • با سلام
   برای تشخیص قطعی نوع بیماری مقعدی ایجاد شده لازم است حضوری مراجعه کرد معاینه بالینی شوید زواید مقعدی میتواند مربوط به بیماری‌های هموروئید و یا شقاق و در مواردی زگیل مقعدی باشد که تشخیص آن نیاز به معاینه و مشاهده عینی و حضوری دارد توصیه می‌شود قبل از بروز علایم آزاردهنده دیگر که می‌تواند اجابت مزاج و زندگی روزمره شما را دچار اختلال کنند برای دریافت درمان مناسب خود اقدام کنید تا سلامت خود را بازیابید.

 • سلام.من چن وقت بود ی گوشت کوچکی کنار مقعدم بود الان بزرگتر شده و یکی دیگه هم بیرون اومده ۲ گوشت ک بیرون اومده از مقعد تا حالا نه درد داشتم نه خونریزی و نه خارش . این بواسیره ؟! راه های درمان چیه ؟!

  • با سلام
   بدون معاینه بالینی و بررسی حضوری شما نمی‌توان نظر قطعی داد ولی احتمالاً دچار بیماری مقعدی هموروئید و یا زگیل مقعدب شدید که تشخیص قطعی آن نیاز به مشاهده عینی محل دارد در صورت وجود هر یک از آنها باید تحت درمان مناسب خود قرار بگیرید که معمولاً زائده دائمی ایجاد شده نیاز به جراحی خواهد داشت که امروزه با وجود روشهای نوین لیزری دیگر نگرانی برای انجام جراحی وجود ندارد سرپایی تحت بیحسی موضعی بدون درد و خونریزی درمان شده می توانید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده نیاز به مراقبت استراحت طولانی مدت نداشته باشید و حتی به محل کار خود بازگردید.

 • سلام مدت دو سال زایده ای خارج از مقعد بیرون زده است چند بار پماد نیز مصرف کرده ام بهبودی حاصل نشد چکار کنم ضمنااگر هزینه عمل با لیزر را مرقوم فرمایید ممنون می شوم.

  • با سلام
   زائده مقعدی ایجاد شده با درمانهای خانگی سنتی و یا دارویی برطرف نخواهد شد و تنها راه رهایی از آن انجام جراحی خواهد بود که امروزه با کمک ابداع روشهای نوین لیزری دیگر نیاز به انجام جراحی های سخت و گسترده سنتی نخواهد بود و فرد می تواند سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی درمان شود به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه بازگردد و زندگی عادی روزمره خود را داشته نیازی به مراقبت و حمایت دیگران پیدا نکند.

 • باسلام خدمت دکترعزیز
  اقای دکترمن مدت طولانی دچاربواسیرخارجی بوده که طی این مدت فروکش ویاافزایش داشته ولی بطور کلی دربهترین حالت هم برطرف نشده.خواستم بدونم مصرف دارودربرطرف کردن قطعی این بیماری تاثیری داره یا بایدجراحی کرد
  ودیگراینکه هزینه برطرف کردن این بیماری بالیزر چقدرهست.
  باتشکرازشماناجیان زمین پاینده باشید

  • با سلام
   اگر بیماری فعال نبوده و دچار زائده مقعدی نشده باشید با کمک درمان های دارویی می توان آن را کنترل نمود نیازی به جراحی وجود ندارد ولی اگر بیماری دردناک یا خونریزی فعال داشته و یا زائده مقعدی بیرون زده باشد نیاز به جراحی خواهد بود که البته با کمک روش نوین لیزر قابل درمان خواهد بود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان و جراحی سخت گسترده ندارد بنابراین برای تشخیص قطعی و دریافت درمان مناسب هر چه زودتر مراجعه کنید.

 • سلام اقای دکتر من ده ساله هموروئید دارم س بار عمل کردم بار اول لیزر وبار دوم وسوم با جراحی بازم خوب نشده الان دوسال از عمل آخر میگذره رژیم غذایی دارم و اصلا یبوست ندارم بازم دارم اذیت میشم و درد دارم چیکار کنم واقعا دیگه خسته شدم از خودم چیکار کنم تو رو خدا ی راهنایی کنید ازخودم بیزار شدم خیلی زندکی کردن واسم سخت شده

 • سلام
  خسته نباشید
  من ۲ سال پیش عمل بواسیر انجام دادم بواسیر خارجی بعد کاملا خوب شدم همون موقع بواسیر داخلی هم داشتم ولی دکتر بواسیر داخلی رو برنداشته بود العان همون بواسیرداخلیم عود کرده پایین تر از همون بواسیر داخلی هم یکم زخم شده حالت خراشیدگی بعد چند روز پیش رفتم جایهمون دکتری که عملم کرده بود بعد میگه عمل ننیخواد بکنی با دارو رفع میشه ،ولی من دارو خیلی مصرف کردم از پماد ، قرص،شیافت و….ولی خوب نشد گفتم مه دارو نمیخوام میخوام عمل کنم گفت که اگه عمل کنی مقعدد تنگ میشه و مشکلاتت دو برابر و دردد دو برابر میشه میخواستم بدونم به نظر شما چیکار کنم لطفا کمکم کنید.

  • با سلام
   لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید بسته به شدت بیماری درباره درمان شما تصمیم گیری خواهد شد در صورتی که درمان‌های دارویی برای شما کافی باشد توصیه جراحی نخواهد شد.

  • با سلام
   باید تغییرات مثبتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود به منظور دوری از عوامل محرک بیماری انجام شود که شامل مصرف مایعات فراوان در حد هشت لیوان روزانه، مواد غذایی پر فیبر میوه سبزیجات آلو گلابی کیوی انجیر خشک خیسانده شده ناشتا بوده و لازم است غذا همراه روغن زیتون میل شود. از نگه داشتن مدفوع و به تاخیر انداختن اجابت مزاج خودداری شود. ورزش کنید و پیاده روی داشته باشید و از نشستن مداوم و بدون وقفه یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

 • سوال خود را بپرسید…سلام ختسه نباشیدشوهرمن چهل سال داره دچارمریضی بواسیرشده الان مدام خونریزی می کنه دردشدیدداره لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  • با سلام
   بیماری بواسیر اگر فعال بوده و به درمان‌های دارویی پاسخ موثر ندهد نیاز به درمان جراحی خواهد داشت لازم است تا همسرتان برای بررسی وضعیت خود به شکل حضوری مراجعه کنند در صورت نیاز به جراحی جای نگرانی وجود ندارد امروزه دیگر لازم نیست مانند گذشته تحت عمل جراحی سنتی با تیغ جراحی و بستری چند روزه در بیمارستان قرار بگیرند زیرا با ابداع روشهای نوین لیزری امکان جراحی تحت بی حسی موضعی بدون قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی بدون درد و خونریزی وجود دارد به صورتی که در همان روز مراجعه جراحی شده مرخص شود و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده نیازی به مراقبت پانسمان و استراحت طولانی مدت نداشته باشد و باید در زندگی خود تغییر ایجاد کرده از عوامل محرک بازگشت بیماری دوری کنند.

 • باسلام من مشکل بواسیردارم حدود۱۶سال پیش بصورت دکمه ای بیرون زده ولی تاچندماه پیش که دوباره ازقسمت دیگه بیرون زد مشکلی نداشتم پیش دکترسنتی رفتم خوب شدولی دوره درنانی گفته شده راادامه ندادم دوباره عودکردوقسمت قبلی هم عفونت کردومثل دمل چرکی شده لطفا راهنمای کنیدباتشکر

  • با سلام
   بیماری بواسیر در صورت داشتن زائده مقعدی دائمی با هیچ یک از روش های درمانی دارویی و یا سنتی به صورت قطعی درمان نخواهد شد و لازم است تحت عمل جراحی قرار بگیرید البته نگران نباشید امروزه دیگر نیاز به انجام جراحی های سخت و سنتی با تیغ جراحی نبوده و لازم نیست که در بیمارستان بستری شوید در محیط کلینیک سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون داشتن درد و یا خونریزی درمان شده نیازی به مراقبت و یا استراحت ندارید می توانید زندگی عادی روزنامه خود را آغاز کنید بنابراین قبل از وجود آمدن علائم آزاردهنده دیگر برای دریافت درمان مناسب خود مراجعه کنید.

 • سلام وقت بخیر من ۳۶سال سن دارم۹ سال پیش بعد از عمل سزارین چار یبوست شدم نزدیک دو ماه طول کشید تا خوب شدم وبیرون زدگی پیدا کردم دو سال پیش۱۰ روز دوباره عود کرد و الان به طور وخیمتری خودش داره نشون میده خونریزی دارم پشتم تورم داره و نمیزاره عجابت مزاج داشته باشم خیلی درد دارم پماد ام جی هم مصرف کردم واقعا نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید.

  • با سلام
   اگر بیماری هموروئید شما فعال بوده دچار زائده مقعدی دائمی شده باشید دیگر به درمان‌های دارویی پاسخ نداده نیاز به درمان جراحی خواهید داشت و نگران نباشید امروزه دیگر نیازمند جراحی سخت چاقو یا تیغ جراحی نیست میتوانید سرپایی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده نیازی به مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته باشید با کمک روش جراحی لیزری یک جراحی بدون دردسر را تجربه خواهید کرد.

 • سلام .خانومم بواسر بیرونی دارن.که از امروز خیلی عود کرده که همراه با ترشح و مقداری خون بوده و خیلی متورم شده.میخوام بدونم چه کار باید کرد؟و دوم اینکه هزینه لیزر چقدر هستش.

  • با سلام
   در صورتی که بیماری در مرحله مزمن خود بوده و زائده مقعدی ایجاد شده دائمی باشد تنها راه درمان آن انجام جراحی بوده و درمان های دارویی به بهبودی ایشان کمک نمی کنند البته نگران نباشید امروز با کمک روش های نوین امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بی حسی موضعی وجود دارد به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده و روز بعد از عمل زندگی عادی خود را داشته باشد و سلامت خود را در مدت کوتاهی بازیابد بهتر است برای راهنمایی بیشتر حضوری مراجعه شود.

  • با سلام
   بله نگران نباشید امروز با کمک پیشرفته و ابداع روشهای نوین لیزری امکان جراحی سخت ترین مراحل بیماری های مقعدی و بیماری فیشر با کمک این روش وجود دارد به صورتی که تحت بی حسی موضعی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای آن سرپایی عمل شده نیازی به مراقبت و یا استراحت طولانی مدت و حتی بستری شدن در محیط آلوده بیمارستان ندارید در همان روز مراجعه یک الی دو ساعته مرخص شده می‌تواند به خانه باز گردید و از روز بعد زندگی عادی خود را بدون نیاز به مراقبت و حمایت دیگران تنهایی آغاز کرده به محیط کار رفته نیاز به پانسمان استراحت نداشته باشی و در مدت بسیار کوتاه سلامت خود را بازیابید.

 • با سلام
  من حدود ۵ ساله هموروئید ترومبوز_داخلی_ دارم برآمدگی در حد دانه عدسه که با خونریزی همراهه میخوام با لیزر جراحی کنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید و
  هزینه تقریبی؟

  • به سلام
   نگران جراحی خود نباشید امروز سخت ترین و پیشرفته ترین مراحل بیماری های ناحیه نشیمنگاه با کمک روشهای نوین لیزری سرپایی قابل درمان بوده به صورتی که فرد در همان روز مراجعه می تواند جراحی سرپایی شده طی یک الی دو ساعت خیس شده به خانه بازگردد و از روز بعد به کار و فعالیت عادی خود بپردازد نیازی به مراقبت استراحت نداشته باشد و درد خونریزی سایر روش های سنتی را تحمل نکند.

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت و مشاوره و راهنمایی برای تغییر سبک زندگی و ترک عوامل محرک بازگشت بیماری حضوری مراجعه کنید تا بیشتر راهنمایی شوید.

 • آقای دکتر سلام.. توی جواب کلونوسکوپی من سایز همورید رو ۱۵ سانت زده میخواستم بدانم که با لیذر میشه عملش کرد یا باید از روشهای دیگر استفاده کرد. با تشکر از شما.

 • با سلام و خسته نباشید.کسی که ۴ ساله بواسیر بیرون زده داره و الان دردی نداره؟آیا لازمه که عمل کنه یعنی ب همین منوال بمونه ضرر داره؟آخه بر اثر بارداری ب وجود اومده ولی در حال حاضر مشکلی نیست فقط بیرون زدگی هست،ممنونم

  • با سلام
   اگر با ظاهر ناحیه مشکلی ندارید می توانید فعلاً برای انجام درمان آن اقدامی نکنید ولی دیر یا زود علائم آزاردهنده دیگر بیماری در صورت ابتلا به یبوست و یا سبک زندگی غلط بروز خواهد کرد که نیاز به دریافت درمان فوری را ضروری خواهد کرد.

 • من بواسیر عمل کردم ۵ماه پیش و دوباره اوت کرده و خونریزی و درد دارم/ با لیزر چقدر هزینه داره؟ /و آیا دوباره اوت میکنه با عمل لیزر هم یا نه ؟ ممنون

  • با سلام
   در صورت ایجاد تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی خود با ترک عوامل محرک بازگشت بیماری با کمک روش لیزری ۱۰۰ درصد تضمینی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک سرپایی درمان شده و حتی تحت عوارض و علائم آزاردهنده بعد از جراحی روشهای سنتی قرار نخواهید گرفت و بعد می توانید زندگی عادی خود را آغاز کرده به محیط کاری بازگردید.

 • باسلام
  بنده مدت یک هفته هست که احساس درد در ناحیه بیرون مقعد دارم که یک زائده هم وجود دارد که قابل لمس هست آیا احتیاج به جراحی یا لیزر هست یا با دارو یا پماد برطرف میشه؟؟
  باتشکر

  • با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری و تعیین نوع درمان مناسب آن‌ لازم است تا حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری باشید امکانات بهبودی با کمک درمان دارویی را خواهید داشت اما اگر زائده مقعدی ایجاد شده دائمی باشد نیاز به درمان‌های دیگری چون جراحی خواهید داشت البته با کمک لیزر سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص می شوید از روز بعد میتوانید زندگی عادی خود را آغاز کنید نیاز به پانسمان یا مراقبت خاص و استراحت ندارید.

 • سلام بنده دارای هموروئید شماره ۴ و ۳ داخی و خارجی هستم . می خواستم ببینم آیا با لیزر می توان هردو مورد را برطرف ساخت؟ هزینه جراحی با لیزر چقدره دقیقاً . من تو کرمانشاه زندگی می کنم . با تشکر

  • با سلام
   بله نگران جراحی خود نباشید برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید امکان جراحی لیزری برای سخت ترین انواع بیماریهای مقعدی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی وجود دارد می‌توانید در همان روز مراجعه مرخص شده و از روز بعد زندگی عادی خود را داشته باشید و در همان روز به شهر خود بازگردید از روز بعد نیاز به مراقبت درمانی سختی نخواهید داشت و می توانید به محیط کاری خود بازگردید با کمک این روش وقت ترک عوامل محرک بازگشت بیماری صد در صد تضمینی درمان خواهید شد.

 • دکترجان س مدت ده سال شاید بیشتر هست که از.بس سفتی مزاج داشتم به این بیماری دچار شدم من کشاورز هستم ودر اخری شهر خراسان جنوبی نهبندان هستم هنوز داره میر داخل جای دکترای مشهد رفتم اونا میگن هنوز زود هست که عمل کنیم حالا حدود ده روز هست که هرروز خونریزی میکنم اینجا دکتر نداریم فقط عمومی هست ایا با لیزر امکان درمان هست دکتر مشهد گفت درجه ۲ هست هنوز با دارو حل میشه من حاضرم اگه شما بگین بیام تهران اگه بالیزر عمل بشه منو راهنمایی کنید

  • با سلام
   در صورتی که بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و خونریزی آن قابل کنترل نباشد در هر مرحله حتی درجات پایین با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده در همان روز ترخیص می شوید و می توانید به شهر خود بازگردید فقط باید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کرده از وارد کردن فشار بیش از حد خود این کار خودداری کنید تا دچار بازگشت بیماری نشوید نگران جراحی خود نباشید امروزه سخت‌ترین مراحل بیماریهای مقعدی با کمک روش لیزر قابل درمان خواهد بود.

 • سلام پدرم مبتلا به بواسیر درجه دو میباشد ایا باروش لیزر قابل درمان است. جنابعالی چه روشی توصیه میکنید.

  • با سلام
   بله نگران نباشید امروز سخت ترین و پیشرفته ترین مراحل بیماریهای ناحیه مقعد با کمک ابداع روشهای نوین لیزری قابل درمان بوده و جای هیچ گونه استرس برای درمان جراحی وجود ندارد. زیرا این جراحی تحت بی حسی موضعی و در محیط کلینیک بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستان سرپایی انجام شده نیاز به اقدامات مراقبتی خاص بعد از عمل نداشته باشد و فرد می تواند زندگی عادی روزمره خود را بدون مشکل آغاز کند.

 • سلام اقای دکتر من الان دوهفته هسته ک کم و پیش خون میبینم خارش هم کم دارم امروز داخل مدفوم خیلی خون دیدم هیچی هم از مقعدم بیرون نزده ایا بواسیره و باید عمل کنم تو رو خدا جواب بدید مرسی

  • با سلام
   وجود خارش و خونریزی در ناحیه مقعد می تواند از نشانه های ابتلای شما به بیماری مقعدی چون بواسیر باشد اما بدون معاینه بالینی و بررسیهای دقیق کلینیکال نمی‌توان تشخیص قطعی داد بهتر است به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر این مشکل را پیگیری کنید تا دچار علائم آزاردهنده دیگر نشوید. درصورت تایید بیماری مقعدی تنها راه رهایی از آن در مراحل اولیه درمان های دارویی و در صورتی که به درمان دارویی پاسخ موثر ندهد درمان جراحی خواهد بود. البته با وجود روشهای لیزری می توان جراحی بدون درد و خونریزی در محیط آرام کلینیک داشت و نیازی به استراحت و یا مراقبت روش‌های سنتی پیدا نخواهد شد.

 • جناب آقای دکتر من الان حدود دو سال است که هیموریید دارم تازکی هم سوزش وخارش داروشکمم هم درد میکنه میخواستم ببینم چی کار کنم

  • با سلام
   وقتی بیماری هموروئید مزمن شده و دیگر به درمان‌های دارویی پاسخ موثر نداده و علایم آن آزاردهنده شود توصیه می‌گردد تحت درمان جراحی قرار بگیرید برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید نگران نباشید امروزه امکان جراحی بدون دردسر تحت بی حسی موضعی و در محیط ارام کلینیک وجود دارد سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه مرخص شوید و روز بعد زندگی عادی روزمره خود را داشته باشید نیاز به مراقبت به حمایت نداشته فقط باید تغییراتی در سبک زندگی خود و رژیم غذایی ایجاد کرده از بازگشت بیماری جلوگیری کنید.

 • سلام اقای دکتر من ۵ساله که بواسیر دارم ..مقعدم بیرون زدگی داره و اصلا داخل نمیره..درد هم نداره حتی.من بالیزر خوب میشم؟ و اینکه بعد از لیزر کردن مثل اولش میشه یا نمیشه؟😔 ممنون میشم جواب بدین

  • با سلام
   بله اصلا نگران نباشید امروز سخت ترین مراحل پیشرفته بیماریهای مقعدی با کمک درمان لیزری قابل کنترل و بهبودی بوده و جای هیچگونه ناراحتی وجود ندارد با این کمکی روش سرپایی بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی بدون قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص میشوید و روز بعد میتوانید زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده نیاز به مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته باشید.

  • با سلام
   روش درمانی جراحی لیزری سرپایی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای آن و یا بستری شدن در محیط بیمارستان به صورت سرپایی در محیط کلینیک انجام شده به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص خواهید شد و از روز بعد بعد در حدی بهبود پیدا کرده اید که میتوانید به کار و فعالیت روزمره خود بازگشته نیاز به استراحت طولانی مدت و یا پانسمان نداشته باشید.

 • سلام ببخشید یک سوال داشتم رابطه جنسی مقعدی باعث ایجاد هموروئید میشود؟و اینکه باید به پزشک مراجعه کرد؟

  • با سلام
   بله داشتن رابطه جنسی مقعدی و یا فرو بردن هر نوع جسم سختی به درون مقعد میتواند به دیواره های آن و عروق خونی آسیب زده باعث بروز انواع بیماریهای مقعدی چون بواسیر و یا حتی فیشر شود. لازم است برای بررسی وضعیت بیماری خود به شدت آسیب مقعدی و دریافت درمان مناسب قبل از بروز علایم آزاردهنده هرچه زودتر مراجعه کنید تا حداقل شانس بهره بردن از درمان‌های ساده را داشته باشید و از تکرار روابط پرخطر مقعدی نیز بپرهیزید.

 • سلام … دوماهی میشه هنگام دفع مدفوع و حتی بعد از اون دچار درد میشم ..خونریزی نداره فقط یک بار ب دلیل زور زدن خون خفیفی روی دستمال کاغذی دیدم … ب پزشک مراجعه کردم سه هفته از قرص سی لاکس استفاده کردم و مشکلم حل شد ولی ب محض قط مصرف قرص دوباره دچار یبوست شدم و مشکلم برگشت … ب پزشک گوارش مراجعه کردم میگه بواسیره ولی ب پزشک جراح ک مراجعه کردم گف فیشره … یه زائده ی کوچیک ب اندازه یه عدس از مقعدم خارج شده ک کمی درد داره… این علائم بواسیره یا فیشر؟ واقعا موندم چیکار کنم

  • با سلام
   این علایم می‌تواند ناشی از هر دو بیماری بیماری بواسیر و شقاق مقعدی بوده و برای تشخیص قطعی آن باید حضوری مراجعه کرده در معاینه بالینی دقیق قرار بگیرید در هر حال بیماری شما نیاز به درمان داشته و باید آن را جدی بگیرید در صورت مراجعه فوری شانس بهره‌بردن از درمان‌های ساده دارویی را خواهید داشت در غیر این بیماری درست شده و نیاز به درمان های سخت تری پیدا خواهید کرد که البته با وجود روش لیزری امکان درمان سرپایی و بهبودی فوری نیز وجود خواهد داشت بهتر است به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر این موضوع را پیگیری کنید. برای جلوگیری از بازگشت بیماری باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده میزان مایعات مصرفی را افزایش دهید و از مواد غذایی پر فیبر مانند میوه سبزیجات آلو گلابی انجیر خشک روغن زیتون همراه غذا استفاده کرده و از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید و احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید.

 • سلام آقای دکتر
  ممنون از سایت بسیار خوب تون
  مردی ۴۴ ساله هستم. حدود ۱۰ روز پیش روی یکبار مدفوع مقداری تازه و به رنگ قرمز روشن و کاملا خیس و تازه مشاهده کردم . ازان روز به بعد در هر بار اجابت مزاج از طریق مشاهده چشمی مدفوع خود را کنترل کرده ام . امروز دوباره روی جدار خارحی مدفوع دو سه رگه خیلی باریک و نازک و کم حجم از خون تازه مشاهده کردم.
  در هر دوبار هم مدفوع رنگ طبیعی داشت و از نظر شکل و قوام هم تقریبا طبیعی و کمی سفت بوده است . (شکل پذیر و نرم نبوده است ولی حالت یبوست شدید هم نبوده است . کمی سفت و فرم دار )
  دو تا سوال دارم :
  ۱- برای بررسی بیشتر این مشکل کولونوسکوپی لازم است؟
  ۲- اگر مشکل ناشی از بواسیر یا پولیپ باشد ، با توجه به حجم خیلی کم خون (کمتر از ۱ یا ۲ سی سی شاید) آیا امکان دارد خود به خود عروق ترمیم شده و بهبود یابند ؟
  ممنون

  • با سلام
   خونریزی ناحیه مقعد میتواند ناشی از بیماریهای مقعدی و یا بیماری‌های گوارشی و حتی بدخیمیها باشد برای تشخیص قطعی آن ابتدا باید معاینه بالینی شده در صورتی که در معاینه بالینی تشخیص میسر نباشد نیاز به انجام تست تشخیصی دقیقتر چون کلونوسکوپی خواهید داشت و امکان بهبودی خود به خود وجود ندارد. لازم است حتماً این موضوع را قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر و یا تشدید آسیب بافتی ناحیه پیگیری نمایید و مراقب اجابت مزاج خود باشید تا دفع مدفوع روان داشته از تشدید آسیب بافتی محل جلوگیری کنید. از آنجایی که زمان در درمان برخی بیماریها بسیار مهم است هرچه زودتر برای پیگیری مشکل خود اقدام کنید.

 • سلام دکتر خسته نباسید
  ۵ ساله که به همورویید بیرونی مبتلا شدم به پزشک هم مراجعه کردم ولی نتیجه ای نگرفتم مدتیه که روزی دو سه بار با سرکه سیب مرطوبش میکنم هم درد داره هم خارش نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمای بفرمایید مرسی از لطفتون

  • با سلام
   در صورتی که بیماری بواسیر و درمان دارویی پاسخ مناسب ندهد تنها راه درمان و رهایی از آن انجام جراحی بوده که البته امروزه با کمک ابداع روشهای نوینی که با لیزر انجام می‌شود می‌توان آن را سرپایی بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط بیمارستان درمان نموده و از روز بعد زندگی روزمره خود را همانند قبل داشته نیاز به پانسمان و مراقبت خاص روشهای سنتی نداشته باشید. این عمل سرپایی انجام شده در همان روز مراجعه ترخیص میشوید.

 • سلام .یک هفته پیس یک زائده ای رو در دهانه مقعدم مشاهده کردم که هر سری دفع میکنم درد میکنه بدون خونریزی.و بعد از مدتی محو میشه…و دردشم طوریه که بعد از یکی ساعتی از بین میره و بعصی اوقات خارش سطحی دارم در حد چند مین ..میخواستم بپرستم من به بواسیر مبتلا شدم و اینکه کرم های همورویید میتونه درمان خوبی باشه؟

  • با سلام
   بله این احتمال وجود دارد که در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری مقعدی بواسیر باشید ولی بدون معاینه بالینی و بررسی ناحیه نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود و لازم است حتماً مراجعه حضوری داشته و تحت درمان مناسب قرار بگیرید و از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید زیرا نوع دارو و میزان دوز لازم برای بهبودی را پزشک تعیین میکند.

 • باسلام من باواسير دارم خيلي درد شديدي دارم ولي چون خواهرم و پسرخالم ديدم وقتي باند ٣متري ازمعقدايشان بيرون اوردن واينا بيهوش شدند وبه بيمارستان منتقلشون كرديم من از دردبعدش و خونريزي شديد وخيلي خيلي عذاب خمش

  • با سلام
   برای جلوگیری از پیشرفت بیماری و تشکیل آسیب بافتی ناحیه و بروز علایم آزاردهنده دیگر هرچه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید. نگران نباشید امروزه با پیشرفت علم و به وجود آمدن تکنیکهای جدید جراحی با کمک روشهای لیزری دیگر نیاز به پانسمان و مراقبت خاص بعد از عمل نبوده فرد تحت بیحسی موضعی سرپایی در محیط کلینیک درمان شده طی ۱ تا ۲ ساعت ترخیص شده و از روز بعد میتواند زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به استراحت آغاز کند و حتی به محیط کاری بازگردد. بهتر است به سلامت خود اهمیت داد این مشکل را هرچه زودتر پیگیری کنید.

 • سلام .. من وچار بواسیر شدم دکتر گفته یچیزی بین درجه ۲ و ۳ هست … خونریزی ندارم فقط یه بار. ب علت زور زدن و فشار زیاد داشتم …یه زائده ب اندازه یک عدس از مقعدم خارج شده ک کمی درد داره .. میشه با لیزر درمان بشه؟

  • با سلام
   خوشبختانه امروز سخت ترین نوع بیماریهای نشیمنگاهی با پیشرفته‌ترین مراحل آن از طریق درمان لیزری قابل ترمیم و بهبودی خواهد بود. نگران جراحی خود نباشید با کمک این روش سرپایی تحت بیحسی موضعی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط بیمارستان سرپایی عمل شده و میتوانید در همان روز عمل مرخص شوید و از روز بعد زندگی عادی خود را بدون نیاز به مراقبت خاص آغاز کنید و به محیط کاری بازگردید بدون اینکه نیاز به استراحت داشته باشید.

 • سلام و خسته نباشید
  من همورویید داخلی درجه دو دارم دکتر گفته یه قسمتشو باید جراحی کنیم و یه قسمت دیگشو باید لیزر کنی خواستم بدونم که اگه به شما مراجعه کنم فقط با لیزر میشه هموروییدو از بین برد یا. دوباره بعد لیزر همورویید برمیگرده
  مرسی

  • با سلام
   نگران نباشید در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل لیزری و ترک عوامل محرک بازگشت بیماری و تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی به با کمک روش نوین لیزری نه تنها بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی و سرپایی درمان شده بلکه تضمینی و صد درصدی از این بیماری رها خواهید شد و از روز بعد از عمل می توانید به زندگی عادی روزمره خود بازگردید و نیاز به مراقبت و استراحت طولانی مدت روشهای سنتی نداشته باشید.

 • اگر کسی برای همورویید درجه ۱ درخواست پرتو دهی مادون قرمز داشته باشه آیا بکار میبرید؟
  لیزر های شما از نوع co2 هست یا چیز دیگری؟
  با سپاس

  • با سلام
   باید حضوری مراجعه کنید تا وضعییتان بررسی شود سپس راجع به درمان تصمیم گرفته خواهد شد.

 • من چند ساله بواسير همراه با شقاق دارم و با تغيير در رژيم غذاييم تا به الان مشكلي نداشتم اما يك هفته اي هست كه خيلي اذيت ميشم تا جايي كه نميتونم بنشينم و فقط خوابيدم چند تا دكتر هم رفتم همه ميگن بايد عمل كني اما من خيلي خيلي ترس دارم نميدونم بايد چيكار كنم ؟ ميخواستم ببينم براي عمل بواسير مقعد رو در امتداد باسن شكاف ميدن ؟
  براي من چند تا دونه بيرون و يكي داخل هست
  شما كدوم روش رو پيشنهاد ميكنيد ؟

  • با سلام
   خیر نگران نباشید اگر از عمل جراحی باز سنتی ترس دارید متوانید این عمل را تحت بیحسی موضعی به شکل سرپایی و در محیطی آرام کلینیک بدون درد و خونریزی و بدون اینکه آسیب به بافت سالم اطراف ناحیه وارد شود جراحی لیزری شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به مراقبت خاصی و پانسمان آغاز کنید. در همان روز جراحی ترخیص شده و نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی ندارید.

 • سلام
  خانمي هستم ٤٠ساله
  بيرون زدگي بواسير دارم
  بدون درد
  فقط ظاهرش اذيتم ميكنه
  خارش هم داره كمي
  عمل نيازداره
  پزشك خانم هم داريد
  داخل بيمارستان هست
  هزينش چقدره
  درد بعدازعمل تا چه حدوديه
  خيلي هم ترس دارم
  ممنون ازراهمماييتون

  • با سلام
   در صورت وجود زائده دائمی دائمی حتماً نیاز به جراحی داشته و با درمان دارویی بهبود پیدا نخواهید کرد. اما نگران جراحی خود نباشید با وجود روشهای نوین لیزری این امکان وجود دارد که بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی سرپایی عمل شده و از روز بعد زندگی عادی روزانه خود را بدون نیاز به مراقبت خاص و یا استراحت طولانی اغاز کنید.

 • سلام ببخشید
  من از کجا بایستی بدانم این زائیده کوچک کنار مقعد (که مقداری سفت هم هست و مقداری به داخل امتداد داره فکر کنم داخل مقعد نیست) چه نوع بیماری نشیمنگاهی هست؟ چه درمانی لازم داره؟

  • با سلام
   دوست عزیز شما خودتان نمیتوانید تشخیص بدید، برای تشخیص باید تحت معاینه بالینی و بررسی پزشک قرار بگیرید و حضوری مراجعه کنید. تا قبل از دیر شدن و از دست رفتن شانس بهره بردن از درمان‌های حداقلی و بروز علائم آزاردهنده دیگر تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • با سلام
  روش شما برای هموریید پرتو درمانی هست یا جراحی با لیزر؟اگر پرتو درمانی هست چه نوعی رو بکار میبرید؟تخصص پزشک چیست؟
  با سپاس از شما

  • با سلام
   با روش لیزری و با کمک اشعه لیزر به جای تیغ جراحی عمل بدون آسیب بافتی به بافت اطراف سالم در ناحیه بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی سرپایی قابل انجام است به صورتی که فرد نیاز به استراحت طولانی یا مراقبتهای سخت روشهای سنتی نداشته باشد.

 • سلام ..من بواسیر درجه ۲ دارم خاستم بپرسم میشه لیزر کرد؟ و دوره نقاهتش چقده ؟ کی میتونم فعالیت های عادی رو انجام بدم ؟ و هزینش چقدره

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید و امکان جراحی لیزری برای شما وجود دارد با کمک این روش بدون درد و خونریزی تحت ببحسی موضعی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط آلوده بیمارستان و قرار گرفتن در معرض عوامل عفونی این مکان میتوانید جراحی سرپایی شده و در همان روز مرخص شوید و از روز بعد از عمل در حدی بهبود پیدا میکنید که زندگی عادی و روزمره خود را داشته باشید و نیاز به پانسمان و استراحت روشهای سنتی نخواهید داشت.

 • سلام خسته نباشید من بواسیر دارم دوبار هم عمل کردم حالا بازم درد دارم رفتم دکتر میگه اگه عمل بکنی اختیار ازت میگیره خواستم راهنمایم بکنید چکار بکنم

 • با سلام
  ۳ هفته‌پیش هموروئید را با لیزر عمل‌کردم‌ اما‌الان‌در‌طول‌روز‌ بسیار‌کم‌‌اما کنترل مدفوع ندارم مثلا هر سه ساعت کمی‌لباس زیرم رنگی‌و‌آلوده می‌شود. تا چند وقت این حالت را من دارم؟

 • سلام..من بواسیر درجه ۲ دارم ..میخاستم بپرسم انجام ورزش های سنگین مث بدنسازی باعث تشدید بیماری میشه؟ چون شنیدم ک بلند کردن اجسام سنگین میتونه باعث ایجاد بواسیر بشه

 • سلام خسته نباشید من همورویید دارم میخوام‌ عمل کنم اما میترسم دوباره بعد عمل در بیاد چون یکی از اشناها عمل کرده بعد دوباره مبتلا شده حالا مونده چیکار کنم‌میش راهنماییم کنید؟؟

  • با سلام
   در صورتی که در سبک زندگی و تغذیه خود تغییراتی مطلوب به نفع کنترل این بیماری ایجاد کنید پس از درمان دچار بازگشت بیماری نخواهید شد پیشنهاد میشود با روش لیزری تضمینی بدون درد و خونریزی و سرپایی بدون نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی و یا قرار گرفتن در معرض عفونت و یا داروی بیهوشی درمان شده و نیاز به مراقبت سخت پس از جراحی روشهای سنتی نداشته باشید.

 • ببخشيد من تازه ازدواج کردم يکي دوهفتس هم عمل بواسيرداشتم ميخاستم ببينم تاکي نميتونم رابطه داشته باشم؟

  • با سلام
   بهتر است تا زمان بهبودی ناحیه و احساس راحتی در محل جراحی برای برقراری رابطه جنسی صبر کنید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید من حدود ۹ روز پیش عمل شقاق داشتم و با عمل با برق که دکتر گفت جراحی کردم من تا الان که ۹ روز گذسته باز هم یبوست دارم با انکه مایعات و غلات زیاد استفاده میکنم و ۲ روزی هست کنار مقعد یک زاعه کبود شده و ورم دارد با همراه سورش ممنون میشم اگه کمکم کنید

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت لازم است به جراح خود مراجعه کنید تا حضوری ناحیه را بررسی کنند و برای کنترل یبوست دارو مناسب تجویز نمایند.

 • سلام اقای دکتر من دوشنبه عمل شدم خیلی درد دارم وقت بیرون روی خیلی شدید میشه باید چکار کنم؟

  • با سلام
   بهتر است در روند درمانی خود کمی صبور باشید و اگر درد بسیار شدید بوده و غیرقابل تحمل است برای بررسی وضعیت به جراح خود مراجعه کنید تا پس از ارزیابی درمان مناسبی تجویز کنند نشستن در لگن آب گرم روزانه میتواند به کنترل درد ناحیه کمک کند.

 • سلام من همسرم روز جمعه عمل همروئید کرده الان سه شنبه هست و درد زیادی داره و از مقعدش انگار یه چیزی بیرون زده به نظر میاد باز هم همورئیدش زده بیرون ویا شایدم ابسه یا افونت باشه خواستم بدونم الان که جراحی شده و این مشکل ب اش پیش اومده میشه کاری کرد که هر چه سریعتر خوب بشه و درد و جراحی و … نداشته باشه

  • با سلام
   نگران نباشید التهاب مربوط به بعد از جراحی بوده و پس از گذشت دوره نقاهت رفع خواهد شد. اما اگر درد شدید دارند به جراح مربوطه مراجعه شود.

 • سلام داکتر صاحب؛ من خلیل الله استم و از افغانستان برای شما پیام میدهم.
  مدت یازده سال میشود که تکلیف هموروئید دارم که حالت بیرون زده‌گی دارد، و به اندازه یک تخم پرنده است.
  داکتر صاحب؛ خودم تا هنوز جرأت نتوانستیم که این تکلیف خود را عمل کنم چون در افغانستان داکتران ورزیده و ماهر نیست.
  اکنون شما برای من کدام شیوه عمل را پیشنهاد میکنید که از هر لحاظ بهتر باشد و اگر خواست خدا بود ایران نزد شما خواهم آمد؟

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت باید حضوری مراجعه کنید با احتمال زیاد امکان جراحی لیزری برای شما هم وجود دارد اما بعد معاینه نظر قطعی داده خواهد شد.

  • با سلام
   لازم است تا حضوری مراجعه نموده و بررسی بالینی شوید و بسته به شدت بیماری بواسیر تحت درمان مناسب دارویی و یا جراحی قرار بگیرید که اگر زائده بیرونی داشته باشید حتما نیاز به جراحی هست که توصیه میگردد برای بهبودی سریعتر و عدم تحمل عوارض روشهای سنتی از روش درمانی لیزری برای درمان خود کمک بگیرید که بدون درد و خونریزی و سرپایی تحت بیحسی موضعی و در کلینیک قابل انجام است.

 • سلام من مردی ۵۴ ساله هستم از شیراز
  من هموروئید دارم یعنی موقع دفع مزاج به اندازه تخم مرغی بیرون میزنه وبه سختی برمیگرده سرجاش خواهشمندم بهم بگید با لیزر میشه عمل کرد یا خیر اگه میشه هزینش تقریبا چقدر میشه که ببینم توانایی پرداختش رو دارم بیام خدمتتون از این مشکل بزرگ نجاتم بدید
  ممنونم

  • با سلام
   بله امکان جراحی لیزری با وجود پیشرفت علم حتی برای سخترین و پیشرفته ترین انواع بیماریهای مقعدی وجود دارد نگران سلامت و درمان بیماری خود نباشید فقط بیش از این وقت را از دست نداده برای درمان اقدام کنید. با کمک این روش سرپایی درمان شده و این امکان را دارید که در روز عمل ترخیص شده و به شهر خود بازگردید. از روز بعد از عمل بدون نیاز به پانسمان یا مراقبت خاص میتوانید زندگی عادی خود را آغاز کرده به محیط کار بازگردید.

 • سلام
  من همورویید نوع ۴خارجی دارم. میخواستم ببینم با لیزر میشه برش داشت یا نه. هزینه ش حدودا چقدر میشه. با تشکر

  • با سلام
   بله نگران نباشید سخترین نوع هموروئید هم با کمک روش لیزری قابل انجام بوده و میتوانید بدون درد و خونریزی و سرپایی درمان شده و از روز بعد به زندگی عادی روزمره خود بازگشته و نیاز به استراحت طولانی مدت روش سنتی را نداشته باشید و در مدت کوتاه سلامت کلی خود را باز یافته از روز بعد به محیط کار خود باز گردید.

 • سلام خسته نباشید.
  من دختری ۲۹ساله هستم من چندوقتیه حدود دوسه ساله بیرون زدگیه مقعددارم کمه ودردهم ندارم خونریزی هم به ندرت ودرصورت فشترزیاددارم ولی خوشم نمیادومیخام عملش کنم میخاستم ببینم لیزری میشه عملش کنم؟هزینه عملش چقدمیشه یه قیمت حدودی اگه میشه بهم بگیدممنون میشم

  • با سلام
   بله نگران نباشید با کمک روش نوین لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی سرپایی و تحت بیحسی موضعی درمان شده و نیاز به تحمل عوارض دارویی بیهوشی و یا جراحی روشهای درمانی سنتی در همان روز مراجعه ترخیص شده و از صبح روز بعد زندگی عادی روزانه خود را بدون تحمل مشکلات پانسمان و یا مراقبت خاص داشته باشید و به محیط کار خود باز گردید. شما میتوانید با این روش ظاهر متعارف مقعد خود را باز یابید.