هزینه عمل لیزر شقاق مقعدی ۱۴۰۱+ بیمه

تصویر هزینه درمان شقاق

هزینه درمان شقاق با لیزر اولین سوالی است که بیماران مبتلا به این بیماری آن را می پرسند. در این مطلب با معرفی این بیماری، هزینه لیزر شقاق، عوامل تعیین کننده هزینه و همچنین دیگر شیوه های درمانی پرداخته و نحوه محاسبه آن با بیمه و به صورت آزاد نیز مطالعه خواهیم نمود.

شقاق مقعدی چیست؟

شقاق مقعدی یا نام دیگر آن فیشر، بیماری ناحیه نشیمنگاهی است که در اثر ایجاد یک زخم یا ترک در دهانه مقعد رخ داده و بیمار را با علائمی چون خونریزی، سوزش، خارش و درد مواجه می کند. این عارضه بسیار دردناک بوده که می تواند زندگی روزانه فرد را دچار اختلال کرده و به دلیل سوزشی که به همراه دارد، مانع اجابت مزاج فرد شود.شقاق برای بهبود، نیازمند به کارگیری روش درمانی مناسب چون لیزر است.

هزینه لیزر شقاق مقعدی

اگر به طور کلی و خلاصه بخواهیم توضیح دهیم، هزینه درمان شقاق با لیزر کمتر از دیگر روشهای درمانی موجود است. لیزر شقاق مقعدی به دلیل عدم وجود هزینه های اضافه و بی فایده و همچنین دیگر مزایای که به همراه دارد یک روش مقرون به صرفه شناخته می شود.
برخی از مزایای لیزر شقاق مقعدی که سبب محبوبیت آن شده عبارت اند از:

 • هزینه عمل شقاق با لیزر کمتر از عمل جراحی است
 • این روش نیاز به بستری و متقبل شدن هزینه بیمارستان ندارد
 • عدم نیاز به متقبل شدن هزینه پزشک بیهوشی و اتاق عمل
 • سرپایی بودن عمل
 • بدون درد و خونریزی و درمان در یک جلسه
 • عدم اتلاف وقت
 • درمان و بهبودی با بالاترین میزان بهبودی

عوامل موثر در تعیین هزینه درمان شقاق

علاوه بر سوالی که نسبت به هزینه های درمانی در ذهن بیماران ایجاد می شود، سوالاتی چون عوامل تعیین کننده قیمت نیز موثر هستند در ذهن بیماران ایجاد می شود. بیماران عزیز باید بدانند عوامل متعددی نقش تعیین کننده رقم در مکانی شما خواهد بود.
برخی از این عوامل عبارتند از:

 • میزان حاد یا خفیف و عمیق بودن بیماری شقاق
 • روش و شیوه درمانی که انتخاب می کنید این روشها شامل لیزر، عمل جراحی، بوتاکس، دارو درمانی و…
 • مرکزی که آن را برای معالجه انتخاب می کنید که شامل بیمارستان دولتی یا خصوصی و کلینیک می شود
 • شرایط سلامت جسمانی بیمار
 • در صورتی که روش درمانی شما عمل جراحی باشد، دستمزد پزشک متخصص شقاق و هزینه های اتاق عمل و بیهوشی

مقایسه هزینه جراحی شقاق وهزینه درمان شقاق با لیزر

بیماری که قصد درمان با کمترین هزینه را دارد، بهتر است از لیزر استفاده کند. اگر این سوال برای شما پیش می آید که چرا لیزر کمترین شیوه است ؟ لیزر به دلیل عدم نیاز به حضور در بیمارستان و تیغ جراحی از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کرده و با حداقل هزینه بیمار بهبود می یابد.
اما در مقایسه با این روش عمل جراحی چه در بیمارستان دولتی و چه در بیمارستان خصوصی علاوه بر تمامی هزینه های جانبی که به همراه دارد، وقت بیمار را گرفته و دوره نقاهت آن نیز فرد را از انجام فعالیت و بازگشت به محل کار باز می دارد.
در روش های دارو درمانی شقاق یا تزریق بوتاکس نیز به دلیل قطعی نبودن نتیجه آن، فرد ممکن است مجبور باشد این روش را تکرار نموده وهر بار هزینه های بیشتری برای دارو متقبل شود. همچنین از آنجایی که مصرف دارو برای بهبودی نیاز به گذشت زمان دارد ممکن است بیمار از نتیجه بالعکس برخوردار شده و بیمار او پیشرفت کند.

بیمه چگونه هزینه درمان شقاق را محاسبه میکند؟

بیمه به دلیل سرپایی بودن عمل لیزر شقاق هزینه ای برای آن تقبل نمی کند و فرد باید آن را خودش بپردازد. این هزینه نیز آنقدر زیاد نبوده که فرد نتواند آن را پرداخت کند. البته معمولا هزینه عمل شقاق در بیمارستان خصوصی بیشتر از بیمارستان های دولتی بوده و می بایست این نکته را به یاد داشته باشید اگر قصد کاهش هزینه درمان شقاق را دارید می توانید از لیزر یا بیمارستان های دولتی کمک بگیرید.
در روش هایی چون عمل جراحی به دلیل بستری شدن فرد و طولانی بودن جراحی ممکن است برخی بیمه هایی چون تامین اجتماعی یا بیمه تکمیلی نیمی از هزینه جراحی را پرداخت کنند که با محاسبات بستری در بیمارستان و دیگر معایب آن ناچیز محسوب می گردد.

2 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
هانیه کبیری

هزینه درمان شقاق با لیزر چقدره حدودا؟

تلفن : ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۶۱ - ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴
تماس واتساپ اینستاگرام