واریس
مهر ۱۸, ۱۳۹۶

پرسش و پاسخ بیماری واریس

پرسش و پاسخ
 • ناشناس گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشی خانمی ۵۴ ساله هستم دچار واریس شدید هستم هر دوتا پاهام خیلی رگهای بنفش حتی پیچ خوردگی ظاهر شد مدام سرو پا هستم هم درد شدید دارم هم سوزش پا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   حتماً برای بررسی شدت واریس خود و تصمیم گیری درباره درمان مناسب اقدام کنید و نگران نباشید در صورت نیاز به جراحی با وجود روشهای نوین لیزری امکان جراحی سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی وجود داشته نیازی به مراقبت استراحت طولانی مدت و یا حمایت دیگران نداشته در همان روز مراجعه مرخص شده و در مدت زمان محدود بهبود خواهید یافت فقط باید مشاوره شده از عوامل محرک بازگشت بیماری دوری کنید.

 • ا گفت:

  سلام ايا رگهاى عنكبوتى با ليزر إربين مى رود

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله امروزه با وجود روش نوین لیزری امکان درمان انواع بیماری ها در هر سطح و شدتی سرپایی بدون درد و خونریزی وجود داشته جای نگرانی وجود ندارد بهتر است برای بررسی وضعیت و تصمیم گیری درباره درمان مناسب حضوری مراجعه کنید تا به درستی راهنمایی بالینی شوید.

 • مريم گفت:

  سلام وقت بخير
  من پشت زانوهام و روى ران هام و پشت گردنم و روى صورتم مويرگهاى قرمز و آبى عنكبوتى وجود داره. الان ٢٤ سالمه و از وقتى نوجوان بودم اينا وجود داشته
  ميخواستم ببينم مشكل حاديه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون مشاهده بالینی نمیتوان درباره شدت بیماری و نیاز به درمان آن اظهار نظر کرد بهتر است برای ارزیابی وضعیت و دریافت درمان مناسب با شرایط خود هر چه زودتر اقدام کرده و زمان را از دست ندهید.

 • هادی گفت:

  با سلام
  پدر من چند سالی هست در کف پاهاش احساس سوزش سردی میکنه دکتر چند جا بردیم میگن واریسه….شبا نمیتونه بخوابه علاج کار چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   باید حضوری مراجعه شود تا بیماری واریس احتمالی ایشان تحت معاینه بالینی قرار گرفته بسته به شدت و شرایط بالینی خود بیمار در باره درمان مناسب تصمیم گرفته شده تحت درمان قرار گرفته از این وضعیت بهبود یابند.

 • جواد گفت:

  سلام من چند وقتیه واریس رفتم پا راستمه خیلی کمه تازه امروز فهمیدم حالا واس درمانش باید چکارکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی شدت واریس ایجاد شده حضوری مراجعه کنید تا بعد از مشاهده عینی درباره درمان مناسب آن اظهار نظر شود از طرفی لازم است تا تغییرات اصلاحی در سبک زندگی خود ایجاد کرده از آویزان نگه داشتن پاها و یا نشستن و ایستادن طولانی مدت خودداری نموده هنگام خواب پاها را کمی بالاتر از سطح بدن قرار دهید و در صورت نیاز از جوراب واریس استفاده کنید.

 • رویا گفت:

  من یک خانم ۲۲ ساله هستم
  فکر‌میکنم به صورت خفیف دچار واریس شدم، که هنوز اونقدر برجسته نیست اما از نزدیک کاملا مشخصه
  نمیدونم تو این مرحله امکان لیزر کردنش هست یا خیر و اینکه چقدر طول میکشه پیشرفت کنه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   مدت زمان تسریع و پیشرفت بیماری بستگی به نحوه سبک زندگی شما داشته در صورتی که نکات مراقبتی را رعایت کنید می‌توانید از پیشرفت و بدتر شدن آن جلوگیری نمایید برای تعیین راهکار مناسب درمانی نیز باید معاینه بالینی شده حضوری مراجعه کنید بدون ویزیت بالینی شما نمیتوان اظهار نظر کرد و یا راهکاری توصیه نمود.

 • هادی گفت:

  سلام یک ماهی هست که کیستم ترشح داره یک ماه داروی گیاهی مصرف کردم وراهش بسته شد ولی پشتم ورم کرده لطفا راهنمای کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر بیماری کیست مویی در شما تایید شود هیچ یک از روشهای درمانی خانگی سنتی و دارویی به بهبود قطعی آن کمک نکرده و دیر یا زود علایم بیماری باز خواهد گشت تنها راهکار درمانی این بیماری امروز انجام جراحی خواهد بود که البته با پیشرفت علم و به روی کار آمدن روشهای نوین لیزری دیگر نیاز به انجام جراحی سخت سنتی با تیغ جراحی نداشته در همان روز مراجعه سرپایی تحت بی حسی موضعی درمان شده می توانید به خانه بازگردید و از روز بعد بدون نیاز به انجام مراقبت خاص یا پانسمان سخت و بدون نیاز به حمایت دیگران بهبود یافته سلامت خود را بازیابید.

 • پرستو گفت:

  سلام
  من ۲۳ ساله هستم و به تازگی متوجه یه رگ برجسته ی سبز رنگ پشت زانوم شدم، حداقل تا ۳ ماه دیگه نمیتونم پیگیرش بشم و خیلی نگرانم که تو این مدت شدت پیدا کنه، و این که آیا امکان داره کاملا بشه با درمان محوش کرد؟ آیا بعد از درمان امکان برگشتش هست؟
  به صورت ارثی هم در خانواده ی ما واریس زیاد هست

  • clinic گفت:

   با سلام
   بهتر است هر چه زودتر برای بررسی وضعیت و دریافت درمان قبل از تشدید آن اقدام کرده مراجعه کنید برای رهایی کامل از این بیماری باید تغییرات مطلوب در سبک زندگی خود ایجاد کرده از نشستن یا ایستادن طولانی مدت بپرهیزید شبها حین خواب پاها کمی بالاتر باشد و از آویزان نمودن پاها بپرهیزید و از جوراب واریس استفاده کنید.

 • سیما گفت:

  سلام پدرم بعد از پیوند کلیه از ناحیه پای چپ دچار واریس و تورم خیلی شدید شده هم رنگ پاش عوض شده و هم رگهای پا خیلی پیچ خوردگی داره ،تورم پاش به قدری شدید که توان راه رفتن رو ازش گرفته ،جوراب واریس و متکا گذاشتنم هیچ تاثیری نداشته آیا راهی هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنند تا بسته به شدت بیماری واریس ایجاد شده درباره درمان ایشان تصمیم گرفته شود ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند که البته با وجود روشهای نوین لیزری امکان جراحی سرپایی بدون درد و خونریزی نیز وجود خواهد داشت.

 • اعظم گفت:

  سلام من روی پاهام وپشت زانورگهای واریسی تارعنکبوتی ورگها سبزدرقسمت پا دست واحساس میکنم کل بدنم درگیرواریس شده آیادرمان قطعی وجورداره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید امروزه با وجود ابداع روشهای نوین لیزری جای نگرانی وجود نخواهد داشت و از طرفی با وجود روشهای نوین لیزری امکان درمان سخت ترین مراحل پیشرفته بیماری واریس بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بیحسی موضعی وجود داشته امکان بهبودی و رهایی از این بیماری هست ولی باید مشاوره نیز شده تغییرات اصلاحی لازم را در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید.

 • م گفت:

  سلام من دختر ۲۵ ساله هستم روی پاهام در کشاله ران تعداد زیادی رگ های غیربرجسته و قرمز تا زانو و در قسمت باسن هم چن تا ظاهر شد نگرانم چون ب مرور زیادتر میشود آیا اقدامی لازمه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   از نشستن یا ایستادن طولانی مدت بپرهیزید و برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید تا در صورت نیاز جوراب واریس تجویز شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام وخسته نباشی دکتر جان من از درد پا هم دوچار مشکل هستم که در دو طرف غوزک پا وپشت پاهایم رگها بیرون زده چی کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی شدت واریس ایجاد شده باید حضوری مراجعه کنید تا بسته به نوع و شدت آن درباره درمان مناسب تصمیم درست گرفته شود.

 • نیر گفت:

  آیا واریس درمان قطعی دارد؟
  چه درمانی بهترین درمان واریس هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله درمان جراحی و ترک عوامل محرک بازگشت بیماری واریس و تغییرات مطلوب در سبک زندگی درمان قطعی بیماری بوده که امروزه با وجود ابداع روشهای نوین لیزر امکان جراحی سرپایی آن وجود داشته نیاز به بستری شدن در بیمارستان و یا قرار گرفتن در معرض داروی بیهوشی نبوده فرد بدون درد و با بی‌حسی موضعی درمان شده در همان روز مراجعه مرخص شده می تواند از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرد نیازی به مراقبت‌های حمایتی دیگر پیدا نکند.

 • سامان گفت:

  سلام دکتر
  مشکل من در کف پای راست و کنار غوزک به سمت داخل احساس داغی میکنم و برخی هنگام هم موقع نشستن ناگهان در زیر باسن و همان نقاط قبلی احساس داغی و گرما دارم در واریس هایم احساس درد ندارم ولی گه گاه گرما حس میکنم و مشکل اضافه وزن و کبد هم دارم …
  قبلا از روغن سیاه دانه استفاده میکردم اما حدود پنج روز است که این احساس گرما را دارم …
  لطفا تشخیص خود را بفرمایید و چه کارهایی میتوانم جهت بررسی و بهبود انجام دهم .
  متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای مشکل داغی کف پای خود باید به متخصص داخلی برای بررسی وضعیت و اقدامات لازم مراجعه کنید اما در صورتیکه به واریس مبتلا هستید درمان قطعی آن جراحی بوده و هیچ یک از روشهای درمانی خانگی و دارویی و گیاهی به بهبود فرد کمک نخواهد کرد فقط برای مدتی ممکن است علایم بیماری را کاهش دهند بدون بررسی و معاینه بالینی شما نمی‌توان درباره درمان لازم برای واریس اظهار نظر کرد بهتر است قبل از بروز علایم و عوارض ناگوار دیگر برای بررسی وضعیت و اقدامات لازم حضوری مراجعه کرده روند پیگیری درمان خود را به تاخیر نینداخته به سلامت خود اهمیت دهید.

 • نگار گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید مامانم ۶۲سالشه چندسال بود که واریس داشت اما مدتیه رگه های پاش خیلی بنفش شده ودردخیلی شدیدی تو پاشونو بیشتر تو زانو بنظرشما دردزانو هاش میشه مال واریس باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال مرتبط بودن درد ایشان با درد ناحیه زانو وجود دارد ولی درد ایشان میتواند به مشکلات مفصلی نیز مرتبط باشد لازم است تا تحت معاینه بالینی متخصص ارتوپد قرار بگیرید. برای بررسی شدت واریس نیز باید حضوری مراجعه نموده بسته به شدت آن درباره درمان مناسب اظهار نظر شود.

 • مریم گفت:

  سلام من ۱۹ سال دارم واریس پا دارم ایا با قرص ونوگل واریس پا کم میشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر بیماری واریس با درمان دارویی بهبود پیدا نکرده نیاز به درمان غیر دارویی و تغییراتی در سبک زندگی داشته بسته به شدت آن ممکن است نیاز به جراحی نیز وجود داشته باشد لازم است برای بررسی وضعیت واریس پا و تعیین درمان مناسب با شرایط شما حضوری مراجعه کنید تا اقدامات لازم انجام شود.

 • وحید گفت:

  سلام آقای دکتر مادر من از داشتن واریس.وزانو دردشدید زیاد شاهددردکشیدن مادرم هستم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای درد زانو که باید با متخصص ارتوپد مشورت شود ولی در رابطه با واریس حضوری مراجعه کنند تا بعد از معاینه بالینی درباره درمان موثر و مناسب شرایط ایشان تصمیم متناسب گرفته شود.

 • پريسا گفت:

  با سلام من مدت دوسال است درناحيه زانو وران پاي سمت چپ ، دچار واريس به شكل گيره اي و شديد شدم بيشترين نگراني اين هست كه اگر ليزر يا تحت درمان باشم جاي واريسم باقي ميماند يانه ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   معمولا اگر بیماری شدید نباشد و در صورت درمان با روش لیزری جای زیادی از آن بر جا نخواهد ماند ولی بستگی به شرایط و وضعیت بیماری شما دارد بهتر است هر چه زودتر ارزیابی شده و تحت درمان قرار بگیرید.

 • سعید گفت:

  سلام آقای دکتر من واریس پا دارم رفتم دکترمتخصص عروق برام جوراب واریس با قرص و پماد تجویز کرد اما نتیجه نداشت و گفت چون ۲۳سالمه نمیتونم عمل کنم .
  پیش دکتر طب سوزنی هم رفتم برام مورد و اسپند و تورت نوشت به نظرتون نتیجه داره؟
  چه کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر این درمانها علامتی بوده و درمان قطعی بیماری شما محسوب نخواهد شد برای مشاوره دقیق لازم است تا معاینه شده شدت واریس ارزیابی شود تا راهکار درمانی متناسب با شرایط شما پیشنهاد گردد.

 • الهام گفت:

  من از نوجوانی به صورت ارثی واریس داشته ام وعلایم آن برایم آزار دهنده بود.اماحدود سی سالگی رگ های دستم به صورتی عجیب متورم وبرجسته شد. به طوی که باعث تعجب دیگران میشه وفقط زمانی که دست هایم را بالا می برم این حالت از بین می رود. می خواستم ببینم آیا درمانی برای رگ های دستم وجود داره.خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید امروزه با وجود پیشرفت گسترده علمی امکان درمان سرپایی و لیزری بدترین مراحل بیماریهای واریس در اندامها وجود داشته لازم است برای تصمیم گیری درباره درمان مناسب با شرایط شما حضوری مراجعه نموده ارزیابی کلی شوید.

 • فاطمه گفت:

  سلام من دوتا پاهام پشت زانوهایم واریس دارم بتظرتون زالو درمانی خوبه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر اصلاً توصیه نشده زیرا می تواند شما را در معرض عوارض بیماری های دیگر و یا حتی کم خونی قرار داده و از طرفی این مشکل شما با زالو درمانی و یا روش‌های درمانی خانگی و سنتی برطرف نشده نیاز به درمان پزشکی داشته لازم است برای بررسی شدت آن حضوری مراجعه کرد معاینه بالینی شوید تا درمان مناسب تجویز و راهکار درمانی مناسب توصیه شود.

 • حامد گفت:

  سلام اقای دکتر
  خسته نباشید
  درد پاهای من فقط در پاشنه پاهایم است
  درد خیلی شدیدی دارم
  صبحا وقتی از خواب بیدار میشم درد شروع میشه
  کمی ک راه میرم بهتر میشه
  اما وقتی یجا وایمیستم درد میکنه
  به دکتر مراجعه کردم جوراب واریس تجویز کرد
  اما هیچ جوابی نگرفنتم
  لطفا راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بهتر است برای بررسی شدت واریس و درمان مناسب با توجه به شرایط خود حضوری مراجعه کنید تا معاینه شده به درستی راهنمایی شوید.

 • مهدیس گفت:

  سلام وقت بخیر من بعد عمل زیبایی بینیم دچار واریس در بینی ام شدم ،یه سری ژل های مخصوص واریس استفاده کردم ولی بی فایده بوده ،به جز لیزر راه های دیگه ای واسه درمانش هست ؟؟ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر راهکار درمانی دیگری وجود نداشته در صورت شدید بودن واریس در ناحیه لازم است تحت درمان جراحی لیزری آن قرار گرفته و سرپایی درمان شده و از عارضه به وجود آمده رها گردید.

 • رعنا گفت:

  با سلام رگهای روی دستم متورم هست. و نازیبا شده راه حلی براش هست ایا

  مویرگهای پشت زانو هم زیاده و در سطح ساق و ران هم مویرگهای کو چک نمایانه ایا با یک جلسه امکان از بین بردن اینها میشه و هزینه تقریبی رو میفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی وضعیت عروق خود و واریس احتمالی ایجاد شده حضوری مراجعه نمایید معاینه و بررسی شوید تا بسته به نوع و شدت تورم عروقی و واریس ایجاد شده درباره نوع درمان مناسب با توجه به شرایط شما تصمیم گرفته شده و تجویز شود تا ظاهر متعارف و زیبای نواحی را باز یابید.

 • مهرداد گفت:

  سلام من در قسمت سفیدی رانم قرمزی و کبودی دیده میشه در ضمن جایشم بصورت چاله شده، خواستم ببینم واریس است یا نه؟
  اینخطرش در این قسمت ران چقدر است
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز بدون مشاهده ناحیه و معاینه بالینی نمیتوان نوع بیماری ایجاد شده را تشخیص داد بهتر است برای بررسی وضعیت سلامت خود و دریافت اقدامات درمانی لازم حضوری مراجعه نموده بررسی شوید و به صورت کلی از نشستن یا ایستادن مداوم بپرهیزید و حتما وقفه ایجاد کرده جسم سنگین بلند نکنید و موقع خواب پاها کمی بالاتر باشد و موقع نشستن پاها را آویزان نکنید و از زیر پایی استفاده شود.

 • عادل گفت:

  سلام دکترخانم بنده بارداراست وواریس شدیددارد؟آیادرکم خونی تأثیردارد؟درزمان بارداری هم درمان میشود

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به واریس ارتباطی به کم خونی ایشان نداشته و باید برای کم خونی تحت نظر متخصص زنان یا ماما خود باشند. در بارداری به دلیل فشار زیاد ناشی از رحم سنگین واریس تشدید شده بهتر است از نشستن و ایستادن بدون وقفه خودداری نموده و سعی کنند تا موقع خواب پاها کمی بالاتر باشد و با نظر پزشک خود جوراب واریس مصرف نموده بعد از زایمان برای درمان قطعی اقدام کرده حضوری مراجعه کنند.

 • دانیال گفت:

  سلام اقای دکتر ببخشید مدتی است درد مقعد همراه ترشحات دارم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس درد در ناحیه مقعد به همراه وجود ترشحات میتواند از نشانه های وجود بیماری مقعدی هموروئید و یا حتی در مواردی فیستول باشد بهتر است برای تشخیص نهایی علت درد و نوع آسیب بافتی ایجاد شده هر چه زودتر حضوری مراجعه کرده تحت بررسی بالینی و معاینه عینی قرار گرفته با توجه به نوع بیماری قبل از پیشرفته بیماری و بروز عوارض دیگری تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرید با مراجعه به موقع شانس و امکان بهره بردن از درمان ساده دارویی را داشته می‌توانید در مدت زمان کوتاه بهبود پیدا کرده نیاز به روند درمانی طولانی و یا صرف هزینه بیشتر و انرژی نداشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من خانمی ۲۷ساله هستم که ظاهر برام خیلی مهمه
  به مدت ۸ساله واریسی درست در پشت زانوی پای سمت چپم ظاهر شده که رفته رفته بیشتر هم شده
  چون بدن سازی کار میکنم سوزش کمی رو درونش جدیدا حس میکنم که برام جدا مهمه از طرفی هم ظاهر پامو زشت کرده میخوام برای همیشه از شرش راحت بشم درمانی وجود داره که بدون خون ریزیبشه حلش کرد 😑😑😑😑

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید امروز با ابداع روشهای نوین لیزر امکان جراحی بدون درد و خونریزی وجود داشته میتواند در همان روز مراجعه درمان شده به خانه بازگردید و از واریس ایجاد شده در ناحیه و ظاهر زشت و نا متعارف آن رها شوید بهتر است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کرده معاینه شوید باید مشاوره شده از عوامل محرک بازگشته‌ آن دوری کنید

 • فرزاد گفت:

  سلام من پای چپم واریس داره و زیرپوست محل تورم رگها خونمردگی ایجاد شده برای رفع خون مردگی چکار کنم ؟ آیا زالودرمانی تاثیر داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر درمانهای سنتی به بهبود شما کمک نکرده و اصلا توصیه نمیشود بهتر است برای بررسی وضعیت حتما هر چه زودتر حضوری مراجعه نموده ویزیت بالینی شوید و تحت درمان موثر قرار بگیرید تا سلامت شما به سبب لختگی خون در عروق به خطر نیفتد. تنها راه رهایی از بیماری واریس به طور قطعی انجام جراحی خواهد بود که با روش نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و سرپایی وجود داشته فرد میتواند در همان روز مراجعه درمان شده سلامت خود را باز یابد.

 • فاطیما گفت:

  سلام و خسته نباشید ممنون میشم سوالمو جواب بدین و بهم کمک کنین .
  من از بچگی روی دستم واریس دارم که شکل ظاهری خوبی نداره زشت به نظر میرسه راه درمانی براش هستش باید چطوری درمانش کنم ؟؟؟ ایا اینده خطری واسم نداره ؟؟؟؟بازم ممنون میشم راهنماییم کنین راستش خیلی اذیت میشم بیشتر بخاطر ظاهرش تو جمع

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله البته که راه درمان وجود دارد بهتر است برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید نگران نباش که امروزه با کمک روش های نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی وجود داشته می توانید به راحتی از این مشکل‌ رها شوید.

 • محمد رض گفت:

  سلام.
  من واریس دارم چند ساله درناحیه مچ پا هیچ گونه درد ندارم لطفا راهنمایی کنید ممنون و سپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای تصمیم گرفتن درباره درمان مناسب خود حضوری مراجعه نموده معاینه بالینی شوید. خودداری از نشستن و ایستادن بدون وقفه و یا آویزان نگه داشتن پاها میتواند به کنترل و جلوگیری از پیشرفت آن کمک کند. موقع خواب پاها را روی بالش کمی بالاتر از سطح بدن قرار دهید. همچنین باید به سلامت خود اهمیت داده این موضوع را هر چه زودتر قبل از پیشرفت آن پیگیری کنید.

 • زهره گفت:

  سلام
  من روی ساق و پشت پاهام رگ های کوچیک قرمز و سبز رنگ دارم فکر کنم حالت عنکبوتی هستن
  میخواستم بدونم بهترین روش برای درمانشون چیه
  و در موردحدود هزینه های روش درمانی مورد نظر هم راهنماییم بکنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای راهکار درمانی مناسب اقدام نموده حضوری مراجعه کنید تا پس از معاینه بالینی و ویزیت و مشاهده عینی درباره درمان مناسب با توجه به شرایط شما تصمیم گیری شود.

 • علی اکب گفت:

  سلام وقت بخیر. پدر من مدتی است که دچار درد درپشت زانوی سمت چپ شده.اززانوبه پایین بعضی اوقات کبودمیشه بعداز مدتی هم کبودی کشیده میشه،وخارش هم داره .ممنون از راهنمایی شما.

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا حتماً پدرتان را برای بررسی وضعیت ناحیه از نظر ابتلا به بیماری واریس حضوری آورده تا اقدامات درمانی و بررسی لازم انجام شده سلامت خود را باز یابند.

 • ناشناس گفت:

  خانمی ۶۶هستم چند ساله هردو پام واریس شده رگهای سیاه برجسته دارد هزینه درمان برایم سنگینه راهای اسانتری برای درمان هست

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کرده برای بررسی ناحیه تحت معاینه بالینی قرار بگیرد تا درباره درمان مناسب آن تصمیم‌گیری شود ولی معمولا در مراحل پیشرفته بیماری پوشیدن جوراب واریس و یا رعایت نکات مراقبتی خانگی به بهبود فرد کمکی نخواهد کرد فقط می تواند از تشدید آن جلوگیری کند و معمولا واریس نیاز به درمان جراحی برای بهبودی قطعی داشته به هر حال بدون معاینه و ویزیت حضوری شما نمی توان نظر قطعی داد و یا راهکار درمانی دیگر ارائه نمود بهتر است قبل از تشدید آن و سخت شدن مراحل درمان برای بررسی وضعیت اقدام نموده حضوری مراجعه کنید تا به درستی راهنمایی شوید.

 • امین گفت:

  سلام.پشت زانوی چپم رگ های ابی جمع شده به نظرم واریس هستند من ۲۳سالمه نمیخوام بیشتر ازین رشد کنه.لطفا راهنمایم کنید.مچکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی واریس احتمالی ایجاد شده و بررسی شدت آن مراجعه کنید تا راهکار درمانی مناسب به شرایط شما راهنمایی شود.

 • رضا گفت:

  با سلام من در قسمت ران پای راستم دچار برآمدگی رگ شده ام وقتی به دکتر مراجعه کردم گفت چیز خاصی نیست حساسیت زیادیه ولی من مجاب نشده ام خودم از جوراب واریس یه دو سه روزی استفاده می کنم به نظرتون علتش چیه من همیشه موقع سفر و یا مهمانی دچار یبوست می شوم. اما در شرایط عادی این مشکل رو ندارو وزنم هم بالا نیست ممنون میشم راهنمایی کنید
  درمان واریس ، لیزر واریس و بیماری های وریدی

  • clinic گفت:

   با سلام
   در رابطه با واریس احتمالی لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید و در رابطه با یبوست نیز طبیعی بوده تغییر آب و هوا و خودداری از دفع به موقع مدفوع در حین سفر و میهمانی و تغییراتی در تغذیه می‌تواند بر اجابت مزاج شما تاثیر گذاشته سعی کنید در تمامی شرایط مصرف میوه و سبزیجات مواد غذایی پرفیبر را داشته و همیشه خود را به موقع دستشویی برسانید تا دچار این مشکل نشوید.

 • مرتضی گفت:

  سلام
  ببخشید من پای چپم چند سالی هست که واریس دارم خیلی شکل بدی گرفته آیا ممکنه بگید هزینه درمان چقدر هست لطفا حدودا بفرمایید من ساکن کرج عستم برای رفت امدم سخته میشه بفرمایید چند جلسه درمان صورت میگیره ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت و تعیین تعداد جلسات لازم برای جراحی و یا نوع درمان مناسب لازم است تا حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید.

 • سمانه گفت:

  با سلام و خسته نباشی من برای درمان واریس پشت ران و جلو ران مزاحمتون شدم واریس پاها رو من میتونم از طریق لیزر درمان کنم یا نه
  واریس پا من فقط رگ های بنفش و قرمز هستن و برامدگی ندارن
  ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید تا درباره درمان تصمیم‌گیری شود

 • عماد گفت:

  با سلام .پای چپ من دچار واریس شدید شده بود به دکتر مراجعه کردم ودر طی عمل به من گفت که رگ اصلی را با ماده ای پر کرده .بعد از عمل سونوگرافی کردم ودکتر از جریان عمل راضی بود وگفت مجدد برای انجام باقی کار بروم ومن دیگر مراجعه نکردم الان ۳ سال گذشته وهیچ مشکلی ندارم ودر این مدت جوراب واریس هم نپوشیدم .ایا خطری برای من وجود دارد از لحاظ لخته خون ویا غیره ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله حتما برای بررسی وضعیت روند درمان پیگیری شود.

 • حسین بر گفت:

  ایابیماری واریس خطرناک وکشنده است

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر نگران نباشید معمولا قبل از خطرناک شدن و به خطر افتادن سلامت فرد تحت درمان قرار می‌گیرد ولی لازم است تا به آن توجه نمود هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب اقدام کنید

 • علی گفت:

  سلام
  اقای دکتر چند ماهی است که هر چند وقت یکبار مچ پای چپم داغ میشه ولی اصلا درد ندارم.قبلا خیلی کم اتفاق می افتاد و الان بیشتر شده من باید برای حل این موضوع چکار کنم؟ و به چه متخصصی باید مراجعه کنم؟ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی ناحیه از نظر ابتلا به بیماری واریس حضوری مراجعه شود

 • Arash گفت:

  سلام عرض ادب و احترام بنده پشت پای چپ قسمت زیر زانو وخیلی کم روی ساق واریس دارم و پشت پام کبود شده و ۲ بار در اثر خارش خفیف از پام لخته خون امد بیرون و دردش کم شد ولی دوباره بعد از چند ماه دچار این درد شدم به دلیل مسافت دور خواستم راهنماییم کنید من چالوس نمک ابرود هستم خواستم بدونم از کدام روش درمان میشه سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز بدون معاینه بالینی شما و بررسی وضعیت نمی‌توان درباره درمان مناسب اظهار نظر نمود لازم است و برای تصمیم‌گیری درباره درمان حتما تحت معاینه بالینی قرار بگیرید توصیه میشود هرچه زودتر قبل از پیشرفت بیماری برای درمان خود اقدام کنید

 • ح.ع گفت:

  سلام.ممنون از این ایجاد این امکان برای طرح سوال.من روزها و در حالت عادی هیچ مشکلی ندارم.ورزش میکنم .وزن اضافی هم ندارم.هیچ یک از علایم واریس را هم ندارم،ولی مشکل من موقع خوابیدن به محض اینکه خوابم برد ساق پاهام قسمت ماهیچه شروع به گز گز کردن میکنه،تیر میکشه خلاصه خواب راحت ندارم،علایم نشان دهنده سندرم پای بیقراره آیا راه درمانی هست لطفا راهنمایی فرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   درصورت تایید وجود این مشکل در شما مصرف لبنیات فراوان و ماساژ پاها با روغن زیتون قبل از خواب و ورزش های مخصوص به پا می تواند به کنترل علایم شما کمک کند

 • مریم گفت:

  سلام…من در ناحیه تناسلی و پاهام دچار واریس هستم ایا برای ناحیه تناسلی راه حلی هست..چون غالبا درد دارم.سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   بستگی به شرایط و وضعیت واریس دارد برای بررسی و راهنمایی دقیق باید معاینه و ویزیت حضوری شوید

 • بهار گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه و علائم واریس رو روی پاهام مشاهده میکنم.آیا این طبیعیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر در این سن نباید دچار این مشکلات شوید لازم است برای بررسی وضعیت آنها و راهنمایی و مشاوره دقیق حضوری مراجعه کنید

 • خورشید گفت:

  باسلام و وقت بخیر.جناب دکتربنده چندسال پیش یکباررابطه مقعدی داشتم ک یچیزی از مقعدم بیرون زد والان مثل ی تیکه گوشا اصافه کنار مقعدم مونده میخواستم ببینم چطوری میتونم برش دارم یا از بین ببرمش چون ظاهر زشتی پیدا کرده مقعدم و برام ناراحت کنندش چ راه هایی داره از پاسخگویی شما سپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   تنها راه رهایی از زائده مقعدی ایجاد شده انجام جراحی بوده و درمان دارویی ندارد اما نگران نباشید امروز با کمک روشهای نوین لیزری میتوانید جراحی سرپایی بدون درد و خونریزی بدون مشکل بدون نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی و یا قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی تحت بیحسی درمان شده در همان روز مراجعه مرخص شد به خانه بازگردید و زندگی عادی خود را همانند اطرافیان داشته باشید نیازی به مراقبت استراحت طولانی مدت نداشته باشید.

 • صوفیا گفت:

  با سلام من اخیرا متوجه مویرگهای ریز بنفش روی پاهام شدم میخواستم بدونم برای مرحله ابتدایی که هنوز واریس خیلی خفیف هست از چه درمانهای استفاده میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بسته به شرایط شما و شدت و وسعت بیماری دارند لازم است برای تصمیم‌گیری درباره درمان حضوری مراجعه شود.

 • فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشیدمن واریس دارم چه کاربایدبکنم دارواستفاده نکردم تازه فهمیدم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی وضعیت بیماری واریس حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید بسته به شدت پیشرفت آن درباره زمان تصمیم‌گیری خواهد شد.

 • محسن گفت:

  سلام آقاي دكتر. دخترم حدود ۱۴ سالشه و بتازگي متوجه شديم زير زانوش يه مقدار كم حالت خون مردگي داره به رنگ قرمز كم رنگ آيا اين نشانه واريس هست و راه درمان چيه؟ ممنونم از جواب حضرتعالي.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی نوع بیماری ایجاد شده لازم است که مراجعه کرد معاینه بالینی شود و بعید است که در این سن دچار واریس شده باشد.

 • محمد گفت:

  سلام. من قبلا پام واریس نداشته بعداز شکست واین که عمل شده بوجود آمده و الان ازدواج کردم ایا برای بچه دار نشدن تاثیر دارد یا نه؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   واریس پاها ارتباطی به باروری شما ندارد اگر منظورتان ابتلا به بیماری واریکوسل می باشد باید تحت معاینه بالینی قرار بگیرید.

 • ز گفت:

  سلام خسته نباشیدچندساله لختگی عروقی دارم حالازده به شرمگاه نمیدونم چکارکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود باید معاینه بالینی شده حضوری مراجعه کنید تا درمان مناسب با توجه به شرایط شما توصیه شده و اقدامات درمانی لازم انجام شود و از پیشرفت بیماری و تشدید آسیب بافتی ناحیه جلوگیری گردد.

 • شیلا گفت:

  سلام

  دنبال یک درمان موثر و مناسب برای واریس های ریز و سطحی پا هستم. متاسفانه مدتی است که این رگ ها مدام روی پاهام، بخصوص ران و کنار زانو زیادتر می‌شوند. گاهی خیلی پررنگ تر می شوند و ظاهر نامناسبی دارند.
  می خواستم بپرسم روش های درمانی غیرجراحی تا چه حد مرتفع کننده ی این واریس های سطحی است و آیا این روش ها خیلی دردناکند؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت واریس خود حضوری مراجعه کنید تا درمان مناسب توصیه شود معمولاً روشهای غیر جراحی کاربرد نداشته و بعد از مدتی بیماری باز خواهد گشت امروزه با روش های لیزری می توان حتی واریسهای سطحی را بدون دردسر از بین برد.

 • کیمیا گفت:

  سلام اقای دکتر عزیز ـ من پاهام از ران تا قوزک پا واریس عنکبوتی ـ چندین سال از پا درد رنج میبرم ـ احساس درد خستگی ضعف شدید به هنگام کار و سرپا ایستادن ـ کلا پاهام ـ هر دو پا ضعف سنگینی حتی تو حالت عادی ـ انگار خون تو پاهام نیست ـ خارش پوست در پاهام هم دارم ـ هر دکتری رفتم گفتند کمبود ویتامین ـ ولی خوب نشد که نشد ـ نمیتونم کارهای روزمره انجام بدم ـ حداکثر توان من یک ربع هستش بعد فقط مسکن ـ خسته شدم از این پا درد ـ گوشت و پوست و رگ و مویرگ و استخوان با هم میسوزه ـ اگر علت از واریس باشه با جراحی لیزر درمان میشه ـ من ۳۹ سالمه ـ سنی ندارم ـ نمیتونم کارهای روزمره رو انجام بدم ـ کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص علت دقیق مشکلات ایجاد شده لازم است معاینه بالینی شوید و بعید است که واریس عنکبوتی باعث این همه دردسر شده باشد به هر حال بدون معاینه نمی توان نظر قطعی داد در صورت تشخیص واریس و نیاز به درمان با کمک روش لیزری سرپایی و بدون درد و خونریزی درمان خواهید شد و می توانید سلامت خود را بازیابید.

 • علی گفت:

  سلام خدمت اقای دکتر من مشکل واریس دارم. چیکار باید بکنم مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی شدت واریس ایجاد شده و دریافت درمان مناسب با توجه به وضعیت خود حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید تا به درستی راهنمایی شوید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خدمت اقای دکتروخداقوت من واریس پادارم وسونوگرافی ام انجام دادم تشخیص عمل بوده من چ کارکنم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای توصیه درمانی مناسب حضوری مراجعه کنید در صورت نیاز به جراحی می توانید با روش لیزری سرپایی و بدون درد و خونریزی درمان شوید.

 • مریم گفت:

  دکترجان سلام من یکماه پیش یبوست شدید داشتم وهنوزکم وبیش دارم به علت فشارزیادموقع دفع دورمقعدم زخم شده درد دارم حس میکنم جوش زده به زورمیرم عذرمیخوام دستشوی دکتررفتم پمادهمورید استفاده میکنم باشیافتش اماهنوزدرددارم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   تا اتمام درمان دارویی صبر کنید و مراقب باشید دچار یبوست نشده مواد غذایی پر فیبر مایعات فراوان میوه آلو گلابی انجیر خشک روغن زیتون استفاده کنید اگر درد و ناراحتی در ناحیه ادامه داشت برای بررسی وضعیت دریافت درمان دیگر حضوری مراجعه کنید.

 • ایوب گفت:

  سلام من یه ساله ازدواج کردم واقدام به بچه کردیم ولی نشدرفتم پیش دکتر بم ویتامینcو۸امپول دادبه نظرتون بااین داروها واریس بیضه ازبین میره یابایدحتماعمل کنم واگه عمل کنم تاچندوقت جواب عمل جواب میده ممنونم!؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بستگی به نوع و شدت بیماری واریکوسل شما دارد تا درباره نیاز به عمل آن تصمیم‌گیری شود بدون بررسی دقیق نمی‌توان درباره قدرت باروری شما بعد از درمان نظر داد.

 • محمد گفت:

  درمان واریس پا با لیزر عوارض بعد از عمل دارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   این عوارض و مشکلات بعد از عمل را نداشته زیرا این روش با کمک اشعه لیزر بدون درد و خونریزی انجام می شود و می‌توانند از روز بعد از عمل زندگی عادی روزمره خود را داشته باشد نگران جراحی خود نباشید.

 • داود گفت:

  با سلام در قسمت نمایشه تصویر کیست مویی بنده زخمه انتهای باسنم متوجه شدم از نوع کیست مویی است بدبختانه بجز این مورد بالاتراز این کیست در انتهایه کمرم میانه دوطرفه ابتدای باسنم سوراخی باز شده اینو چی تشخیص میدین وراه درمانه این دو مورد ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   این سوراخ ایجاد شده نیز مربوط به بیماری کیست مویی بوده و تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی بود هیچ یک از روش های درمانی خانگی سنتی و یا دارویی به بهبود کمک نخواهد کرد فقط برای مدتی علائم بیماری را کاهش خواهد داد بنابراین توصیه می‌شود هرچه زودتر قبل از تشدید آسیب بافتی ناحیه و گسترش آن حضوری مراجعه کرده تحت درمان قرار بگیرید و نگران جراحی خود نباشید امروزه آنقدر پیشرفت کرده که دیگر نیازی به انجام جراحی های گسترده با تیغ جراحی و دارای درد و خونریزی و نیازمند بستری چند روزی در بیمارستان نیست با کمک روش لیزری سرپایی تحت بی حسی موضعی و بدون درد و خونریزی درمان شده می‌تواند در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید و با کمک این روش دیگر نیازی به انجام پانسمان روزانه و یا استراحت طولانی مدت ندارید و حتی ز روز بعد میتوانید به محل کار خود باز گردید.

 • ابراهيم گفت:

  با سلام خدمت اقاي دكتر.من واريس دارم ميتونم باشگاه بدن سازي برم؟ممنون ميشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر ابتدا برای درمان مشکل خود اقدام کنید زیرا ورزش سنگین باعث تشدید بیماری خواهد شد.

 • حمید گفت:

  سلام خسته نباشید مدتی هست پس از خارج شدن مدفوع چند قطره خون میاید میخواستم بدونم علتش چیست

  • clinic گفت:

   با سلام
   خونریزی ناحیه مقعدی و یا وجود خون در مدفوع می تواند از نشانه های وجود یک بیماری گوارشی و یا بیماریهای مقعدی و حتی در مواردی بیماری های مهلک و پردردسر چون سرطان باشد بنابراین زمان در درمان این بیماریها بسیار مهم بوده و باید به این علامت توجه فوری نموده هر چه زودتر برای انجام تست های تشخیصی و معاینه بالینی حضوری مراجعه کنید در صورت وجود بیماری مقعدی در مراحل ابتدایی ابتلا با کمک درمان های دارویی بهبود پیدا کرده و در ولی در صورت پیشرفته بودن بیماری نیاز به جراحی خواهید داشت البته با وجود روشهای نوین لیزری می توان این جراحی را بدون دردسر تحت بی حسی موضعی سرپایی انجام داده به صورتی که در هم روز مراجع مرخص شده از وز بعدی زندگی روزمره خود را بدون نیاز به حمایت و کمک دیگران آغاز کنید و سلامت خود را در مدت بسیار کوتاه بازیابید.

 • Fatima گفت:

  سلامً ببخشيد من ماه ششم بارداري زگيل تناسلي زدم و ليزر كردمً بعد از ٢ ماه باز روي لبه ها آلت تناسلي زگيل بصورت خوشه اي زد حالا ميخام بدونم اين زگيل ميره يا تا اخر ميمونه ؟!
  و نيازي هست بعد از بارداري ازمايش بدم يا وأكسن بزنم ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله حتماً لازم است بعد از زایمان تحت بررسی پاپ اسمیر قرار گرفته و نوع ویروس بررسی شده و در صورت نیاز واکسن لازم را تزذیق کنید. زایده ایجاد شده نیاز به درمان مجدد دارد زیرا ویروس درون پوست باقی مانده ممکن است هر چند مدت مجدد زواید آن بروز کند.

 • شیرین گفت:

  دکترجون سلام سئوالی ندارم چون بادرمانم جواب تمام سئوالاتم روگرفتم😊😊 من ۲۲اسفنداومدم مطب وعمل بواسیرراانجام دادیدوواقعاجاداشت ازتون به خاطردرمانم نهایت تشکرروبکنم سپاسگزارم دکترجووووون👍👍👍

  • clinic گفت:

   شما لطف دارید همیشه سلامت و پایدار باشید

 • ناشناس گفت:

  با سلام واریس بد جور مچ پا که تا زاتو کشیده شده راه درمان داره یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید امروز با پیشرفت علم جراحی و درمان سرپایی بیماری واریس با کمک روش لیزری وجود دارد برای بررسی وضعیت بیماری خود و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید.

 • arash گفت:

  سلام و خسته نباشید دکتر
  من بین باسنم موقع خارج شدن مدفوع از بالای مقعدم خون میاد و لای باسنم مدفوعی میشه خود به خود ترو خدا کمکم کنید درمانش چیه درد داره ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی نوع بیماری ایجاد شده لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شده و یا تحت بررسی تصویربرداری کف لگن قرار بگیرید احتمالاً به بیماری مقعدی به نام فیستول مبتلا شده که اگر به موقع برای دریافت درمان آن مراجعه نکنید بیماری پیشرفت کرده و احتمال بازگشت و یا تشدید آسیب بافتی در ناحیه افزایش خواهد یافت از طرفی این بیماری زمینه‌ساز ابتلا به بیماری سرطان مقعدی بوده و باید آن را جدی بگیرید به سلامت خود اهمیت دهد چه زودتر این موضوع را پیگیری کنید نگران نباشید تنها راه درمان این بیماری جراحی بوده که با روشهای لیزری امکان انجام سرپایی آن بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک وجود داشته نیاز به مراقبت و حمایت خاصی ندارید و می توانید از روز بعد زندگی عادی خود را داشته به محیط کار باز گردید.

 • حسن گفت:

  سلام خسته نباشی من به خاطر واریس سوال میکنم چه چیزی برا درمان وارسی هست

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای درمان بیماری واریس معمولاً روشهای نوین لیزری بسیار کارآمد و کاربردی خواهد بود برای آشنایی با سایر موارد درمانی می توانید مقالات مرتبط با درمان واریس را در سایت مطالعه کنید.

 • Ali گفت:

  من ورزش حرفه ای میکنم میخواستم ببینم بعد عمل بازم میتونم فشار بیارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر باید در سبک زندگی خود تغییر ایجاد کرده و از ایجاد فشار بیش از حد به این ناحیه جدا خودداری کنید تا دچار بازگشت بیماری نشوید.

 • علی گفت:

  آیادرمان لیزرهیچ ضرری نداردیاموقع لیزردردنداردحدوداقیمتش چنده

  • clinic گفت:

   با سلام
   این روش تحت بیحسی موضعی انجام شده و حین عمل جراحی درد خونریزی وجود نخواهد داشت. از طرفی چون با کمک اشعه لیزر همزمان عروق و اعصاب آسیب دیده نیز ترمیم خواهد شد هیچ درد و خونریزی بعد از عمل نیز نخواهید داشت و در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد می توانید زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به استراحت طولانی مدت یا مراقبت خاص آغاز کنید و به محیط کاری بازگردید و برای همیشه از بیماری خود رها شوید.

 • لیلا صی گفت:

  با سلام من الان هشت ساله واریس دارم دردش زیاد دو سال پیش زالو درمانی رفتم به درد نخورد تو شهرستان رفتم دکتر گفت باید بیری تهران عمل جراحی بشی لطفا راهنمای کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی شدت واریس ناحیه حضوری مراجعه کنید و پس از بررسی تحت درمان مناسب قرار بگیرید نگران نباشید امروزه سخت‌ترین انواع واریس نیز با وجود درمانهای نوین ابداع شده قابل درمان و کنترل خواهد بود.

 • bavr گفت:

  بيماري سؤزش و خارش شديد در شب

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر فقط در شب دچار سوزش و خارش در ناحیه مقعد میشوید بیشتر از همه این احتمال وجود دارد که دچار بیماری کرم یا انگل روده بوده باشید برای بررسی دقیق تر و دریافت درمان مناسب آن قبل از بروز علایم ناگوار دیگر هرچه زودتر مراجعه کنید تا تحت درمان مناسب دارویی حداقل قرار بگیرید.

 • ناشناس گفت:

  سلام.ببخشیدآقای دکتربراواریس میشه پمادیادارواستفاده کردبدون لیزر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیلی درمان‌های دارویی برای رهایی از این بیماری کافی نبوده و لازم است برای بررسی وضعیت و انجام درمان قطعی آن حضوری مراجعه کنید.

 • محمد گفت:

  سلام سی وشش سال دارم در پانزده سالگی ازجایی افتادم یکم احساس درد کردم ولی چیزی نشد از دوماه بعد رگ پام ورم کرد وتایک ماه پیش زیاد مشکلی نداشتم تا روی رگ پام نشستم درد شدیدی احساس کردم که از ان موقع شکل رگهاورم کرده تغییر میکندورنگ پوست قرمز شده ودرد شدیدی دارم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه کنید تا درمان مناسب تجویز گردد.

 • معصومه گفت:

  سلام ۵۲ سال دارم ۱۸ و ۲۲ سالگی زایمان داشتم از همون موقع واریس دارم هر دو پا و واژن جواراب هم می پوشیدم ولی خسته شدم درد هم دارم ایا راه درمانی به غیر از لیزر داره چون من توان هزینه لیزر درمانی رو ندارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر درمان قطعی آن جراحی و روشهای درمانی غیر دارویی بوده و لازم است برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام دکتر من واریس دارم بطوریکه س تا رانها و حتی رگهای سبز دست ها و روی سینه هام مشخصه آیا با تزریق درمان میشم؟ در ضمن میخواهم برای لاغری موضعی کربوکسی تراپی انجام بدم آیا برای واریسم ضرر نداره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تعیین نوع درمان مناسب و راهنمایی دقیق لازم است ابتدا مراجعه نموده ویزیت شوید.

 • عارفه گفت:

  سلام برای درمان واریس چه دمنوشهای گیاهی رو توصیه میکنید؟ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   درمان دارویی و یا گیاهی و طب سنتی برای کنترل این بیماری موثر نخواهد بود برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام آقای دکترمن یک سال رگهای ساق پای چپم یه کم باد کرده کار م کاری سنگینیه دردم ندارم بزی وقتا شب ک مخوابم درداحساس میکنم حردوپام درد میگیره ممنون میشم ازراهنمای شما راهنمای کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت عروق خود حضوری مراجعه کنید ممکن است دچار درجاتی از واریس بوده و نیاز به درمان به موقع داشته باشید.

 • علی گفت:

  سلام آقای دکتر من پشت پاهام حالت ورم وگلوله هست به دکتر رفتم وگفته که شما واریس داری نزدیک یک ساله وشمابایدجوراب واریس باید استفاده کنی آیا تا آخر عمر باید جوراب واریس بپوشم یا راه حل داره من چون شهرستان صومعه سرا از طوابعه استان گیلان هستم لطفا یک مکز درمانی یا در صومعه سرا یا در رشت معرفی کنیدچون من راهم دوره من نمیتونم تا تهران بیام لطفا من رو راهنمایی کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله باید جوراب پوشیده و یا برای درمان قطعی حضوری مراجعه نموده و جراحی لیزری شوید.

 • ساحل گفت:

  سلام بنده ۶ماهه حامله هستم واریس پا دارم درزمان بارداری. درد دارد متورم هستن. متاسفانه در شهرستان ما حتی یک خانم متخصص سنو واریس نداره واقا هستن. متخصص قلب رفتم سند نوشته. آیا تازایمان صبر کنم خطرناک نمیشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است تا زایمان تشدید شود زودتر مشکل خود را پیگیری نمایید.

 • فرامرز گفت:

  سلام اقای دکتر من دوسال پیش برادر کوچکم با زانو به بیضم زد رگ های یکی از بیضه به طور کلی گشاد شده بردم دکتر گفت اب گرم بزار روش خوب میشه من خیلی زیاد گذاشتم خوب نشد ولی دکتره دانشجو بود …ولی هیچ دردی یا احساس سنگینی ویا کوچیکیه بیضه نمیکنم ولی خیلی بیشترشبیه واریس بیضه است…من الان چی کار کنم اقای دکتر؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی از نظر واریکوسل به متخصص اورولوژیست مراجعه شود.

 • حامد گفت:

  من واریس دارم و هیچ دردی ندارم ایا درمان قطعی دارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   درمان بستگی به شدت بیماری شما دارد اگر در مراحل اولیه ایجاد باشد تا حد زیادی کنترل خواهد شد و لازم است تا سبک زندگی غلط را تغییر دهید.

 • محمد گفت:

  با سلام خدمت اقای دکتر من رگ های پای چپم از کنار تا بالای زانو بیرون رده است میخواستم ببینم چیکار کنم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت مراجعه کنید تا درمورد درمان تصمیم گیری شود.

 • داوود گفت:

  سلام
  من۲۴ سالدسن دارم وحدود ۷ سال است ک در حین انجام کار روزانه بخصوص کاری ک ایستاده ثابت باشه احساس درد وخستگی شدید دارم
  و شبها هنگام خواب ماهیچهدهای ماهام درد میگیرد وگاههی از شدت دذد بیدار میشوم در بالای زانوهام و زیر قوزکهای پاهام رگها بنفش وگاهی قرمز مشخص است دلیل چیست ؟و وباید چه کنم؟ با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت لازم است تا حضوری مراجعه شود ممکن است دچار بیماری واریس باشید که لازم است بسته به شدت آن درمان شوید. از ایستادن طولانی مدت نیز بپرهیزید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام.
  بنده حدود چهار روز است که در ناحیه مقعد دچار برامده گی کوچکی دراندازه نخود شدم و درد ندارد اما درزمان عمل مدفوع خونریزی میکند.ممنون میشم بابت این مشکل کمکم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال فراوان به بواسیر مبتلا هستید و تا زمانی که به صورت اصولی درمان نکنید، بهبود نخواهید یافت، با به تأخیر انداختن روند درمانی خود فقط باعث بدتر شدن بیماری و آسیب بافتی شدیدتر و درمان مشکل‌تر خواهید شد. حتی ممکن است شانس بهبودی با درمان دارویی را از دست بدهید. پس هر چه سریع‌تر برای بررسی وضعیت و درمان مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشي
  پسري دارم ١٢ ساله إز همه نظر بيست است اخلاق رفتار درس همه چيز ولي متاسفانه شب ادراري دارد به پزشك مراجعه كردم ولي فرمودند ارثي به مرور خوب ميشه ولي الان نزديك بك سال هم است كه بي اختياري مدفوع هم اضافه شده نميدونم بايد چيكار كنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت فرزندتان حضوری مراجعه شود.

 • حجت گفت:

  سلام آیا واریس ربطی ب قلب داره چون بعضی موقع درد شدیدی داره قلبم

  • clinic گفت:

   با سلام
   واریس یک بیماری عروقی است و مستقیم به بیماری قلبی ارتباط ندارد برای بررسی وضعیت خود به متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

 • الما گفت:

  سلام متولد ۷۵ خانم..سوالم اینه میشه به خاطر یبوست انتهای روده از باسن خارج بشه ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به یبوست و دفع مدفوع سخت به احتمال فراوان شما را در معرض یک آسیب بافتی مقعدی به نام هموروئید قرار داده است که عدم توجه به درمان آن منجر به پیشرفت بیماری و ایجاد بیرون زدگی مقعدی شده است. بیرون زدگی و نداشتن خونریزی نشانه ابتلای شما به هموروئید خارجی بوده که برای از بین بردن ضایعه آن به احتمال زیاد نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با روش لیزری، برداشت و جراحی هموروئید بسیار آسان بوده و بدون درد و خونریزی روش های سنتی و حتی بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری در بیمارستان قابل انجام است. در این روش به سرعت بهبود یافته و به زندگی و فعالیت روزمره خود باز می گردید.

 • فاطمه گفت:

  سلام
  ۲۵سالمه من حدودا پنج ماه هستش که بیماری واریس در قسمت ران و زانو مبتلا شدم رگ ها خیلی کوچیک و قرمز هستش
  در زمان پیاده روی خسته میشم
  ایا نیاز هست به دکتر بروم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله برای بررسی وضعیت و نیاز به درمان حمایتی حضوری مراجعه کنید تا از تشدید آن جلوگیری شود.

 • امیر گفت:

  من در ناحیه بیرونی مقعد یک تورم توپی شکل در آوردم که با دست قابل لمس است که سوزش ندارد ولی خارش دارد بعضی وقتا نگرانم کرده

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده در ناحیه مقعد شما میتواند نشانه بسیاری از انواع بیماریهای مقعدی چون هموروئید یا آبسه باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است تا به سلامت خود اهمیت داده و حضوری مراجعه نمایید تا بسته به نوع بیماری و شدت پیشرفت ان تحت درمان متناسب دارویی و یا غیر دارویی قرار بگیرید. در صورت نیاز به جراحی با وجود روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز خواهید یافت. از روز پس از عمل نیز امکان انجام تمام فعالیتهای روزانه خود را خواهید داشت.

 • حسین، گفت:

  سلام،خونریزی مقعد بدون درد ولی همراه با سوزش میتونه برای چی باشه،آیا خطرناکه؟آیا راهی برای درمان در منزل هست؟آخه خجالت میکشم به دکتر مراجفه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز معاینه ناحیه لگنی و مقعد برای پزشکان امری عادی است و چون این بیماری در اکثر افراد جامعه شایع است جای هیچ خجالت و ناراحتی وجود ندارد. سبک زندگی غلط و عدم تحرک و فعالیت بدنی و تغذیه نامناسب معمولاً علت ابتلا به این بیماری بوده و باید آن را جدی گرفته و برای درمان خود پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده اقدام نمایید توصیه میشود تا حتماً این نشانه خونریزی را جدی گرفته و برای تشخیص قطعی علت آن و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید احتمال ابتلا به بیماری فیشر وجود دارد.

 • مهری گفت:

  سلام وخسته نباشیدمن پشت مای راستم یه رگ سبزرنگزده بیرون خیلی دردمیکنه۱هفته هست دردش زیادشده میشه راهنمایی کنیدچه چیزی خوبه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر شروع ابتلا به واریس حضوری مراجعه نموده تا تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • مصطفی گفت:

  باسلام و عرض خسته نباشید …. مادر بنده چندین سال هستش که به بیماری واریس مبتلا هستش و پشت پاهاش رگ ها به رنگ سبز در اومده و از درد زیاد آزار میبینه و همیشه در حال چرب کردن پاها با انواع پماد هستش ما در شهر زاهدان هستیم و میخواستم اگه امکانش غیر حضوری راهنمایی کنید که برای کارهای بعدی حضوری مراجعه کنیم .
  باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای بررسی شدت واریس و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کند درمان خانگی برای بهبودی ایشان موثر نیست.

 • رضا گفت:

  سلام خسته نباشید ، جناب آقای دکتر من واریس پا دارم،رگهای جلوی پام بدجور زده بیرون،آیا راهی وجود داره درمان خانگی بشه یا باید عمل،لیزری،چیزی بشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی لازم است حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید. در صورت ابتلا به درجاتی از واریس با روش سنتی قابل درمان نخواهد بود.

 • ثمین گفت:

  من حدود دوهفتست وارد سی ویک سالگی شدم,همیشه فعال وپرجنب وجوش هستم,مدام ورزش میکنم,هرروز حداقل یک ساعت پیاده روی دارمب طور حرفه ای ورز ش میکنم بدنسازی و وشو,مدرس هستم,وشغلم ایجاب میکنه سرپا باشم وتکاپو داشته باشم,هر شش ماه هم چکاپ میدم تا بحال درازمایشاتم هیچ موردی نبوده,همه چی خوب بوده,اما بار اخرعنوان شد پرولاکتینم بالاست,بعداز رعایت ی رژیم غذایی دوهفته بعدازمایش دادم,اثری از پرولاکتین نبود,اخیرا قسمت ران وپشت زانو سه لکه که مثل لخته خون میبینم واین حساسم کرده,که ایا واریس,ایا این رفع خاهد شد,اینها برجسته نیستن اما گاها درساق پااحساس درد دارم,بسیار,برام مهمه این لکه ها برطرف بشن,ایا میشن؟ومن عملا تمایلی ب روشهای غیرسنتی ندارم,ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی لازم است حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید. در صورت ابتلا به درجاتی از واریس با روش سنتی قابل درمان نخواهد بود.

 • فتانه گفت:

  من به تازگی دچار زخم مقعد شدم میخوام ببینم چه پمادی استفاده کنم تا خوب بشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد بهتر است به سلامت خود توجه نموده و پیش از بروز عوارض دیگر حضوری جهت بررسی و درمان مراجعه نمایید.

 • ایرج گفت:

  بامراجعه متوجه شد ه اند که واریس بنده درحال عودشدن میباشد وپیشنهاد استخرهرروز بمدت یک هفته وانجام حرکت پاها میباشد . به نظرشما آیا به همین مقدار کفایت می کند

 • ناشناس گفت:

  سلام اقای دکتر من نزدیک به ساله شقاق دارم کلی پماد و دارو استفاده کردم خیلی درد و خونریزی از مقعد دارم میخوام دیگه عمل کنم با لیزر شما انحام میدید ؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله حضوری مراجعه شود

 • اوین مح گفت:

  من یه مدتی مقتعدم هم خیلی درد داره هم خیلی خارش دلیلش چیه و راه درمانش؟

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما است، اگر درمان دارویی مناسب نبود نیاز به اقدامات درمانی دیگر مانند جراحی لیزری خواهد بود.

 • ن.پ گفت:

  سلام
  من درد در کیسه بیضه داشتم نزدیک بیضه که یک توده سفت است و درد داشت رفتم دگترب گفت عکس رادیولوژی بگیر وقتی آوردم فت واریس خفیف داری .یکم قرص ضد عفونت داد برا دردم الان دردم کم شده اما گاهی حسش میکنم .باید چیکار کنم که خوب بشم ؟ من معلم تربیت بدنی هستم و مجبورم سر پا بایستم.

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه شود ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

 • لیلا گفت:

  سلام من به مدت یکماه هست که با این‌که اسهال هستم ولی هنگام اجابت مزاج یا حتی دفع باد چنان درد شکم و مقعد دارم که واقعا به خودم میپیچم در ضمن این درد از روز آخر پریودم شروع شده و تا الان که یک ماه میگذره ادامه داره و من در این یک ماه سه بار پریود شدم. سن من ۳۸ سال هست متاهل هستم و زایمان هم یکبار داشتم در ضمن قبلا بواسیر داشتم ولی اخیرا نه یبوست داشتم نه بواسیر لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا مشکل زنان خود را نزد متخصص زنان پیگیری نموده و اگر بهبود نیافتید برای بررسی علت درد مقعدی حضوری مراجعه نمایید.

 • رحیم گفت:

  سلام استاد بزرگوار من این دوروزه درمدفوع لکه های خون میبینم وپای سمت چپ درد داره درضمن بعضی وقتها درد قفسه سینه هم دارم ۲۸ سالم هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی که علایم آن در شما مشهود است، پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • مریم گفت:

  سلام اقای دکتر من از پشت نزدیکی داشتم ودارم وبی اختیاری مدفوع پیدا کردم ووقتی دستشویی میرم مدفوعم به راحتی نمیاد در معقدم گیر میکنه باید چکار کنم درس شه ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به درجاتی از بی اختیاری مقعدی از عوارض جراحی رابطه جنسی مقعدی است و تا حدودی با ورزش و فیزیوتراپی عضلات کف لگن قابل کنترل است و گاهی نیاز به جراحی خواهد بود برای راهنمایی بیشتر حضوری مراجعه شود.

 • محسن اخوان گفت:

  با سلام با توجه به توضیحات جامعی که در سایت داده شد متوجه شدم که به بیماری واریس مبتلا شده ام. در حدود ۱۰ سانتیمتر بالای قوزک پای چپ بصورت عمقی تورم نسبتا زیادی در حدود یک نخود روی رگ ایجاد شده که بسیار دردناک است.همچنین در ناحیه وسیعی زیر قوزک همان پا خون مردگی وسیعی بوجود آمده و درد پای زیادی در ساق و پشت پا مخصوصا زیر زانو دارم و تقریبا انگشتان پایم سوزن سوزن شده و حالت خواب رفتگی دارد. آیا برای درمان نیاز به جراحی دارم? با تشکر فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است هر چه سریعتر برای معاینه مراجعه کنید بله به احتمال زیاد نیاز به درمان خواهد داشت که با لیزر قابل انجام است