واریس
مهر ۱۸, ۱۳۹۶

پرسش و پاسخ بیماری واریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام آقای دکتر خسته نباشی خانمی ۵۴ ساله هستم دچار واریس شدید هستم هر دوتا پاهام خیلی رگهای بنفش حتی پیچ خوردگی ظاهر شد مدام سرو پا هستم هم درد شدید دارم هم سوزش پا کمکم کنید

  • با سلام
   حتماً برای بررسی شدت واریس خود و تصمیم گیری درباره درمان مناسب اقدام کنید و نگران نباشید در صورت نیاز به جراحی با وجود روشهای نوین لیزری امکان جراحی سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی وجود داشته نیازی به مراقبت استراحت طولانی مدت و یا حمایت دیگران نداشته در همان روز مراجعه مرخص شده و در مدت زمان محدود بهبود خواهید یافت فقط باید مشاوره شده از عوامل محرک بازگشت بیماری دوری کنید.

  • با سلام
   بله امروزه با وجود روش نوین لیزری امکان درمان انواع بیماری ها در هر سطح و شدتی سرپایی بدون درد و خونریزی وجود داشته جای نگرانی وجود ندارد بهتر است برای بررسی وضعیت و تصمیم گیری درباره درمان مناسب حضوری مراجعه کنید تا به درستی راهنمایی بالینی شوید.

 • سلام وقت بخير
  من پشت زانوهام و روى ران هام و پشت گردنم و روى صورتم مويرگهاى قرمز و آبى عنكبوتى وجود داره. الان ٢٤ سالمه و از وقتى نوجوان بودم اينا وجود داشته
  ميخواستم ببينم مشكل حاديه؟

  • با سلام
   بدون مشاهده بالینی نمیتوان درباره شدت بیماری و نیاز به درمان آن اظهار نظر کرد بهتر است برای ارزیابی وضعیت و دریافت درمان مناسب با شرایط خود هر چه زودتر اقدام کرده و زمان را از دست ندهید.

  • با سلام
   باید حضوری مراجعه شود تا بیماری واریس احتمالی ایشان تحت معاینه بالینی قرار گرفته بسته به شدت و شرایط بالینی خود بیمار در باره درمان مناسب تصمیم گرفته شده تحت درمان قرار گرفته از این وضعیت بهبود یابند.

  • با سلام
   برای بررسی شدت واریس ایجاد شده حضوری مراجعه کنید تا بعد از مشاهده عینی درباره درمان مناسب آن اظهار نظر شود از طرفی لازم است تا تغییرات اصلاحی در سبک زندگی خود ایجاد کرده از آویزان نگه داشتن پاها و یا نشستن و ایستادن طولانی مدت خودداری نموده هنگام خواب پاها را کمی بالاتر از سطح بدن قرار دهید و در صورت نیاز از جوراب واریس استفاده کنید.

 • من یک خانم ۲۲ ساله هستم
  فکر‌میکنم به صورت خفیف دچار واریس شدم، که هنوز اونقدر برجسته نیست اما از نزدیک کاملا مشخصه
  نمیدونم تو این مرحله امکان لیزر کردنش هست یا خیر و اینکه چقدر طول میکشه پیشرفت کنه؟

  • با سلام
   مدت زمان تسریع و پیشرفت بیماری بستگی به نحوه سبک زندگی شما داشته در صورتی که نکات مراقبتی را رعایت کنید می‌توانید از پیشرفت و بدتر شدن آن جلوگیری نمایید برای تعیین راهکار مناسب درمانی نیز باید معاینه بالینی شده حضوری مراجعه کنید بدون ویزیت بالینی شما نمیتوان اظهار نظر کرد و یا راهکاری توصیه نمود.

  • با سلام
   اگر بیماری کیست مویی در شما تایید شود هیچ یک از روشهای درمانی خانگی سنتی و دارویی به بهبود قطعی آن کمک نکرده و دیر یا زود علایم بیماری باز خواهد گشت تنها راهکار درمانی این بیماری امروز انجام جراحی خواهد بود که البته با پیشرفت علم و به روی کار آمدن روشهای نوین لیزری دیگر نیاز به انجام جراحی سخت سنتی با تیغ جراحی نداشته در همان روز مراجعه سرپایی تحت بی حسی موضعی درمان شده می توانید به خانه بازگردید و از روز بعد بدون نیاز به انجام مراقبت خاص یا پانسمان سخت و بدون نیاز به حمایت دیگران بهبود یافته سلامت خود را بازیابید.

 • سلام
  من ۲۳ ساله هستم و به تازگی متوجه یه رگ برجسته ی سبز رنگ پشت زانوم شدم، حداقل تا ۳ ماه دیگه نمیتونم پیگیرش بشم و خیلی نگرانم که تو این مدت شدت پیدا کنه، و این که آیا امکان داره کاملا بشه با درمان محوش کرد؟ آیا بعد از درمان امکان برگشتش هست؟
  به صورت ارثی هم در خانواده ی ما واریس زیاد هست

  • با سلام
   بهتر است هر چه زودتر برای بررسی وضعیت و دریافت درمان قبل از تشدید آن اقدام کرده مراجعه کنید برای رهایی کامل از این بیماری باید تغییرات مطلوب در سبک زندگی خود ایجاد کرده از نشستن یا ایستادن طولانی مدت بپرهیزید شبها حین خواب پاها کمی بالاتر باشد و از آویزان نمودن پاها بپرهیزید و از جوراب واریس استفاده کنید.

 • سلام پدرم بعد از پیوند کلیه از ناحیه پای چپ دچار واریس و تورم خیلی شدید شده هم رنگ پاش عوض شده و هم رگهای پا خیلی پیچ خوردگی داره ،تورم پاش به قدری شدید که توان راه رفتن رو ازش گرفته ،جوراب واریس و متکا گذاشتنم هیچ تاثیری نداشته آیا راهی هست؟

  • با سلام
   بله نگران نباشید برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنند تا بسته به شدت بیماری واریس ایجاد شده درباره درمان ایشان تصمیم گرفته شود ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند که البته با وجود روشهای نوین لیزری امکان جراحی سرپایی بدون درد و خونریزی نیز وجود خواهد داشت.

 • سلام من روی پاهام وپشت زانورگهای واریسی تارعنکبوتی ورگها سبزدرقسمت پا دست واحساس میکنم کل بدنم درگیرواریس شده آیادرمان قطعی وجورداره؟

  • با سلام
   بله نگران نباشید امروزه با وجود ابداع روشهای نوین لیزری جای نگرانی وجود نخواهد داشت و از طرفی با وجود روشهای نوین لیزری امکان درمان سخت ترین مراحل پیشرفته بیماری واریس بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بیحسی موضعی وجود داشته امکان بهبودی و رهایی از این بیماری هست ولی باید مشاوره نیز شده تغییرات اصلاحی لازم را در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید.

 • سلام من دختر ۲۵ ساله هستم روی پاهام در کشاله ران تعداد زیادی رگ های غیربرجسته و قرمز تا زانو و در قسمت باسن هم چن تا ظاهر شد نگرانم چون ب مرور زیادتر میشود آیا اقدامی لازمه؟

  • با سلام
   بله درمان جراحی و ترک عوامل محرک بازگشت بیماری واریس و تغییرات مطلوب در سبک زندگی درمان قطعی بیماری بوده که امروزه با وجود ابداع روشهای نوین لیزر امکان جراحی سرپایی آن وجود داشته نیاز به بستری شدن در بیمارستان و یا قرار گرفتن در معرض داروی بیهوشی نبوده فرد بدون درد و با بی‌حسی موضعی درمان شده در همان روز مراجعه مرخص شده می تواند از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرد نیازی به مراقبت‌های حمایتی دیگر پیدا نکند.

 • سلام دکتر
  مشکل من در کف پای راست و کنار غوزک به سمت داخل احساس داغی میکنم و برخی هنگام هم موقع نشستن ناگهان در زیر باسن و همان نقاط قبلی احساس داغی و گرما دارم در واریس هایم احساس درد ندارم ولی گه گاه گرما حس میکنم و مشکل اضافه وزن و کبد هم دارم …
  قبلا از روغن سیاه دانه استفاده میکردم اما حدود پنج روز است که این احساس گرما را دارم …
  لطفا تشخیص خود را بفرمایید و چه کارهایی میتوانم جهت بررسی و بهبود انجام دهم .
  متشکرم

  • با سلام
   برای مشکل داغی کف پای خود باید به متخصص داخلی برای بررسی وضعیت و اقدامات لازم مراجعه کنید اما در صورتیکه به واریس مبتلا هستید درمان قطعی آن جراحی بوده و هیچ یک از روشهای درمانی خانگی و دارویی و گیاهی به بهبود فرد کمک نخواهد کرد فقط برای مدتی ممکن است علایم بیماری را کاهش دهند بدون بررسی و معاینه بالینی شما نمی‌توان درباره درمان لازم برای واریس اظهار نظر کرد بهتر است قبل از بروز علایم و عوارض ناگوار دیگر برای بررسی وضعیت و اقدامات لازم حضوری مراجعه کرده روند پیگیری درمان خود را به تاخیر نینداخته به سلامت خود اهمیت دهید.

 • سلام آقای دکتر خسته نباشید مامانم ۶۲سالشه چندسال بود که واریس داشت اما مدتیه رگه های پاش خیلی بنفش شده ودردخیلی شدیدی تو پاشونو بیشتر تو زانو بنظرشما دردزانو هاش میشه مال واریس باشه؟

  • با سلام
   بله احتمال مرتبط بودن درد ایشان با درد ناحیه زانو وجود دارد ولی درد ایشان میتواند به مشکلات مفصلی نیز مرتبط باشد لازم است تا تحت معاینه بالینی متخصص ارتوپد قرار بگیرید. برای بررسی شدت واریس نیز باید حضوری مراجعه نموده بسته به شدت آن درباره درمان مناسب اظهار نظر شود.

  • با سلام
   خیر بیماری واریس با درمان دارویی بهبود پیدا نکرده نیاز به درمان غیر دارویی و تغییراتی در سبک زندگی داشته بسته به شدت آن ممکن است نیاز به جراحی نیز وجود داشته باشد لازم است برای بررسی وضعیت واریس پا و تعیین درمان مناسب با شرایط شما حضوری مراجعه کنید تا اقدامات لازم انجام شود.

  • با سلام
   برای درد زانو که باید با متخصص ارتوپد مشورت شود ولی در رابطه با واریس حضوری مراجعه کنند تا بعد از معاینه بالینی درباره درمان موثر و مناسب شرایط ایشان تصمیم متناسب گرفته شود.

 • با سلام من مدت دوسال است درناحيه زانو وران پاي سمت چپ ، دچار واريس به شكل گيره اي و شديد شدم بيشترين نگراني اين هست كه اگر ليزر يا تحت درمان باشم جاي واريسم باقي ميماند يانه ؟

  • با سلام
   معمولا اگر بیماری شدید نباشد و در صورت درمان با روش لیزری جای زیادی از آن بر جا نخواهد ماند ولی بستگی به شرایط و وضعیت بیماری شما دارد بهتر است هر چه زودتر ارزیابی شده و تحت درمان قرار بگیرید.

 • سلام آقای دکتر من واریس پا دارم رفتم دکترمتخصص عروق برام جوراب واریس با قرص و پماد تجویز کرد اما نتیجه نداشت و گفت چون ۲۳سالمه نمیتونم عمل کنم .
  پیش دکتر طب سوزنی هم رفتم برام مورد و اسپند و تورت نوشت به نظرتون نتیجه داره؟
  چه کار کنم

  • با سلام
   خیر این درمانها علامتی بوده و درمان قطعی بیماری شما محسوب نخواهد شد برای مشاوره دقیق لازم است تا معاینه شده شدت واریس ارزیابی شود تا راهکار درمانی متناسب با شرایط شما پیشنهاد گردد.

 • من از نوجوانی به صورت ارثی واریس داشته ام وعلایم آن برایم آزار دهنده بود.اماحدود سی سالگی رگ های دستم به صورتی عجیب متورم وبرجسته شد. به طوی که باعث تعجب دیگران میشه وفقط زمانی که دست هایم را بالا می برم این حالت از بین می رود. می خواستم ببینم آیا درمانی برای رگ های دستم وجود داره.خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • با سلام
   بله نگران نباشید امروزه با وجود پیشرفت گسترده علمی امکان درمان سرپایی و لیزری بدترین مراحل بیماریهای واریس در اندامها وجود داشته لازم است برای تصمیم گیری درباره درمان مناسب با شرایط شما حضوری مراجعه نموده ارزیابی کلی شوید.

  • با سلام
   خیر اصلاً توصیه نشده زیرا می تواند شما را در معرض عوارض بیماری های دیگر و یا حتی کم خونی قرار داده و از طرفی این مشکل شما با زالو درمانی و یا روش‌های درمانی خانگی و سنتی برطرف نشده نیاز به درمان پزشکی داشته لازم است برای بررسی شدت آن حضوری مراجعه کرد معاینه بالینی شوید تا درمان مناسب تجویز و راهکار درمانی مناسب توصیه شود.

 • سلام اقای دکتر
  خسته نباشید
  درد پاهای من فقط در پاشنه پاهایم است
  درد خیلی شدیدی دارم
  صبحا وقتی از خواب بیدار میشم درد شروع میشه
  کمی ک راه میرم بهتر میشه
  اما وقتی یجا وایمیستم درد میکنه
  به دکتر مراجعه کردم جوراب واریس تجویز کرد
  اما هیچ جوابی نگرفنتم
  لطفا راهنماییم کنید

 • سلام وقت بخیر من بعد عمل زیبایی بینیم دچار واریس در بینی ام شدم ،یه سری ژل های مخصوص واریس استفاده کردم ولی بی فایده بوده ،به جز لیزر راه های دیگه ای واسه درمانش هست ؟؟ممنون

  • با سلام
   خیر راهکار درمانی دیگری وجود نداشته در صورت شدید بودن واریس در ناحیه لازم است تحت درمان جراحی لیزری آن قرار گرفته و سرپایی درمان شده و از عارضه به وجود آمده رها گردید.

 • با سلام رگهای روی دستم متورم هست. و نازیبا شده راه حلی براش هست ایا

  مویرگهای پشت زانو هم زیاده و در سطح ساق و ران هم مویرگهای کو چک نمایانه ایا با یک جلسه امکان از بین بردن اینها میشه و هزینه تقریبی رو میفرمایید

  • با سلام
   لازم است برای بررسی وضعیت عروق خود و واریس احتمالی ایجاد شده حضوری مراجعه نمایید معاینه و بررسی شوید تا بسته به نوع و شدت تورم عروقی و واریس ایجاد شده درباره نوع درمان مناسب با توجه به شرایط شما تصمیم گرفته شده و تجویز شود تا ظاهر متعارف و زیبای نواحی را باز یابید.

 • سلام من در قسمت سفیدی رانم قرمزی و کبودی دیده میشه در ضمن جایشم بصورت چاله شده، خواستم ببینم واریس است یا نه؟
  اینخطرش در این قسمت ران چقدر است
  با تشکر

  • با سلام
   دوست عزیز بدون مشاهده ناحیه و معاینه بالینی نمیتوان نوع بیماری ایجاد شده را تشخیص داد بهتر است برای بررسی وضعیت سلامت خود و دریافت اقدامات درمانی لازم حضوری مراجعه نموده بررسی شوید و به صورت کلی از نشستن یا ایستادن مداوم بپرهیزید و حتما وقفه ایجاد کرده جسم سنگین بلند نکنید و موقع خواب پاها کمی بالاتر باشد و موقع نشستن پاها را آویزان نکنید و از زیر پایی استفاده شود.

  • با سلام
   ابتلا به واریس ارتباطی به کم خونی ایشان نداشته و باید برای کم خونی تحت نظر متخصص زنان یا ماما خود باشند. در بارداری به دلیل فشار زیاد ناشی از رحم سنگین واریس تشدید شده بهتر است از نشستن و ایستادن بدون وقفه خودداری نموده و سعی کنند تا موقع خواب پاها کمی بالاتر باشد و با نظر پزشک خود جوراب واریس مصرف نموده بعد از زایمان برای درمان قطعی اقدام کرده حضوری مراجعه کنند.

  • با سلام
   احساس درد در ناحیه مقعد به همراه وجود ترشحات میتواند از نشانه های وجود بیماری مقعدی هموروئید و یا حتی در مواردی فیستول باشد بهتر است برای تشخیص نهایی علت درد و نوع آسیب بافتی ایجاد شده هر چه زودتر حضوری مراجعه کرده تحت بررسی بالینی و معاینه عینی قرار گرفته با توجه به نوع بیماری قبل از پیشرفته بیماری و بروز عوارض دیگری تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرید با مراجعه به موقع شانس و امکان بهره بردن از درمان ساده دارویی را داشته می‌توانید در مدت زمان کوتاه بهبود پیدا کرده نیاز به روند درمانی طولانی و یا صرف هزینه بیشتر و انرژی نداشته باشید.

 • سلام من خانمی ۲۷ساله هستم که ظاهر برام خیلی مهمه
  به مدت ۸ساله واریسی درست در پشت زانوی پای سمت چپم ظاهر شده که رفته رفته بیشتر هم شده
  چون بدن سازی کار میکنم سوزش کمی رو درونش جدیدا حس میکنم که برام جدا مهمه از طرفی هم ظاهر پامو زشت کرده میخوام برای همیشه از شرش راحت بشم درمانی وجود داره که بدون خون ریزیبشه حلش کرد 😑😑😑😑

  • با سلام
   بله نگران نباشید امروز با ابداع روشهای نوین لیزر امکان جراحی بدون درد و خونریزی وجود داشته میتواند در همان روز مراجعه درمان شده به خانه بازگردید و از واریس ایجاد شده در ناحیه و ظاهر زشت و نا متعارف آن رها شوید بهتر است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کرده معاینه شوید باید مشاوره شده از عوامل محرک بازگشته‌ آن دوری کنید

  • با سلام
   خیر درمانهای سنتی به بهبود شما کمک نکرده و اصلا توصیه نمیشود بهتر است برای بررسی وضعیت حتما هر چه زودتر حضوری مراجعه نموده ویزیت بالینی شوید و تحت درمان موثر قرار بگیرید تا سلامت شما به سبب لختگی خون در عروق به خطر نیفتد. تنها راه رهایی از بیماری واریس به طور قطعی انجام جراحی خواهد بود که با روش نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و سرپایی وجود داشته فرد میتواند در همان روز مراجعه درمان شده سلامت خود را باز یابد.

 • سلام و خسته نباشید ممنون میشم سوالمو جواب بدین و بهم کمک کنین .
  من از بچگی روی دستم واریس دارم که شکل ظاهری خوبی نداره زشت به نظر میرسه راه درمانی براش هستش باید چطوری درمانش کنم ؟؟؟ ایا اینده خطری واسم نداره ؟؟؟؟بازم ممنون میشم راهنماییم کنین راستش خیلی اذیت میشم بیشتر بخاطر ظاهرش تو جمع

  • با سلام
   بله البته که راه درمان وجود دارد بهتر است برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید نگران نباش که امروزه با کمک روش های نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی وجود داشته می توانید به راحتی از این مشکل‌ رها شوید.

  • با سلام
   لازم است برای تصمیم گرفتن درباره درمان مناسب خود حضوری مراجعه نموده معاینه بالینی شوید. خودداری از نشستن و ایستادن بدون وقفه و یا آویزان نگه داشتن پاها میتواند به کنترل و جلوگیری از پیشرفت آن کمک کند. موقع خواب پاها را روی بالش کمی بالاتر از سطح بدن قرار دهید. همچنین باید به سلامت خود اهمیت داده این موضوع را هر چه زودتر قبل از پیشرفت آن پیگیری کنید.

 • سلام
  من روی ساق و پشت پاهام رگ های کوچیک قرمز و سبز رنگ دارم فکر کنم حالت عنکبوتی هستن
  میخواستم بدونم بهترین روش برای درمانشون چیه
  و در موردحدود هزینه های روش درمانی مورد نظر هم راهنماییم بکنید

  • با سلام
   لازم است تا برای راهکار درمانی مناسب اقدام نموده حضوری مراجعه کنید تا پس از معاینه بالینی و ویزیت و مشاهده عینی درباره درمان مناسب با توجه به شرایط شما تصمیم گیری شود.

 • سلام وقت بخیر. پدر من مدتی است که دچار درد درپشت زانوی سمت چپ شده.اززانوبه پایین بعضی اوقات کبودمیشه بعداز مدتی هم کبودی کشیده میشه،وخارش هم داره .ممنون از راهنمایی شما.

  • با سلام
   لازم است تا حتماً پدرتان را برای بررسی وضعیت ناحیه از نظر ابتلا به بیماری واریس حضوری آورده تا اقدامات درمانی و بررسی لازم انجام شده سلامت خود را باز یابند.

  • با سلام
   لازم است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کرده برای بررسی ناحیه تحت معاینه بالینی قرار بگیرد تا درباره درمان مناسب آن تصمیم‌گیری شود ولی معمولا در مراحل پیشرفته بیماری پوشیدن جوراب واریس و یا رعایت نکات مراقبتی خانگی به بهبود فرد کمکی نخواهد کرد فقط می تواند از تشدید آن جلوگیری کند و معمولا واریس نیاز به درمان جراحی برای بهبودی قطعی داشته به هر حال بدون معاینه و ویزیت حضوری شما نمی توان نظر قطعی داد و یا راهکار درمانی دیگر ارائه نمود بهتر است قبل از تشدید آن و سخت شدن مراحل درمان برای بررسی وضعیت اقدام نموده حضوری مراجعه کنید تا به درستی راهنمایی شوید.

 • با سلام من در قسمت ران پای راستم دچار برآمدگی رگ شده ام وقتی به دکتر مراجعه کردم گفت چیز خاصی نیست حساسیت زیادیه ولی من مجاب نشده ام خودم از جوراب واریس یه دو سه روزی استفاده می کنم به نظرتون علتش چیه من همیشه موقع سفر و یا مهمانی دچار یبوست می شوم. اما در شرایط عادی این مشکل رو ندارو وزنم هم بالا نیست ممنون میشم راهنمایی کنید
  درمان واریس ، لیزر واریس و بیماری های وریدی

  • با سلام
   در رابطه با واریس احتمالی لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید و در رابطه با یبوست نیز طبیعی بوده تغییر آب و هوا و خودداری از دفع به موقع مدفوع در حین سفر و میهمانی و تغییراتی در تغذیه می‌تواند بر اجابت مزاج شما تاثیر گذاشته سعی کنید در تمامی شرایط مصرف میوه و سبزیجات مواد غذایی پرفیبر را داشته و همیشه خود را به موقع دستشویی برسانید تا دچار این مشکل نشوید.

 • سلام
  ببخشید من پای چپم چند سالی هست که واریس دارم خیلی شکل بدی گرفته آیا ممکنه بگید هزینه درمان چقدر هست لطفا حدودا بفرمایید من ساکن کرج عستم برای رفت امدم سخته میشه بفرمایید چند جلسه درمان صورت میگیره ممنون میشم

 • با سلام و خسته نباشی من برای درمان واریس پشت ران و جلو ران مزاحمتون شدم واریس پاها رو من میتونم از طریق لیزر درمان کنم یا نه
  واریس پا من فقط رگ های بنفش و قرمز هستن و برامدگی ندارن
  ممنون

 • با سلام .پای چپ من دچار واریس شدید شده بود به دکتر مراجعه کردم ودر طی عمل به من گفت که رگ اصلی را با ماده ای پر کرده .بعد از عمل سونوگرافی کردم ودکتر از جریان عمل راضی بود وگفت مجدد برای انجام باقی کار بروم ومن دیگر مراجعه نکردم الان ۳ سال گذشته وهیچ مشکلی ندارم ودر این مدت جوراب واریس هم نپوشیدم .ایا خطری برای من وجود دارد از لحاظ لخته خون ویا غیره ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

  • با سلام
   خیر نگران نباشید معمولا قبل از خطرناک شدن و به خطر افتادن سلامت فرد تحت درمان قرار می‌گیرد ولی لازم است تا به آن توجه نمود هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب اقدام کنید

 • سلام
  اقای دکتر چند ماهی است که هر چند وقت یکبار مچ پای چپم داغ میشه ولی اصلا درد ندارم.قبلا خیلی کم اتفاق می افتاد و الان بیشتر شده من باید برای حل این موضوع چکار کنم؟ و به چه متخصصی باید مراجعه کنم؟ممنونم

 • سلام عرض ادب و احترام بنده پشت پای چپ قسمت زیر زانو وخیلی کم روی ساق واریس دارم و پشت پام کبود شده و ۲ بار در اثر خارش خفیف از پام لخته خون امد بیرون و دردش کم شد ولی دوباره بعد از چند ماه دچار این درد شدم به دلیل مسافت دور خواستم راهنماییم کنید من چالوس نمک ابرود هستم خواستم بدونم از کدام روش درمان میشه سپاس

  • با سلام
   دوست عزیز بدون معاینه بالینی شما و بررسی وضعیت نمی‌توان درباره درمان مناسب اظهار نظر نمود لازم است و برای تصمیم‌گیری درباره درمان حتما تحت معاینه بالینی قرار بگیرید توصیه میشود هرچه زودتر قبل از پیشرفت بیماری برای درمان خود اقدام کنید