هزینه درمان کیست مویی با لیزر و عمل جراحی؛شرایط بیمه۱۴۰۱

هزینه عمل کیست مویی با لیزر و جراحی در تهران

هزینه عمل کیست مویی با لیزر و جراحی در تهران

اگر شما هم یکی از کسانی هستید که به کیست مویی یا همان سینوس پیلونیدال دچار شدید و تصمیم اقدام به درمان گرفتید، حتما یکی از مواردی که در قدم اول به دنبال آن هستید، هزینه عمل کیست مویی است. چند نمونه از سوال های دیگری که معمولا در ذهن افراد شکل می گیرد این است که :

 • هزینه درمان کیست مویی با لیزر کمتر است یا عمل جراحی؟
 • آیا کیست مویی را با لیزر درمان کنم بهتر و از درد کمتر برخوردار است یا عمل؟
 •  چه تفاوتی بین قیمت این دو روش درمان وجود دارد؟ 
 • آیا بیمه تامین اجتماعی یا تکمیلی هزینه درمان کیست مویی را تقبل می کنند؟
 • هزینه لیزر کیست مویی چقدر است؟

در این مطلب تصمیم داریم به تمام سوالات بالا که از موارد اصلی در ارتباط با هزینه عمل جراحی کیست مویی یا لیزر است، پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید.

هزینه عمل کیست مویی چگونه محاسبه می شود؟

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال یک توده پر شده از چربی، موهای برگشته به داخل بدن، عفونت و یا پوست های مرده است که در شکاف بالای باسن (دنبالچه) تشکیل می شود. از آنجایی که درمان کیست مویی با روشهای دارویی یا خانگی جواب نمی دهد، پزشکان از روش های تهاجمی برای درمان آن استفاده میکنند. 

روش های تهاجمی که شامل لیزر و عمل جراحی هستند، هر کدام شرایط و هزینه های مربوط به خود را دارند. ولی در کل می توان گفت هدف از درمان این بیماری ریشه کن کردن توده و از بین بردن عفونت است. عمل با لیزر از این حسن برخوردار است که هیچگونه زخمی بر جا نمی گذارد. از مزیت های دیگر آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان قطعی عفونت و کیست
 • عمل به صورت سرپایی (در کلینیک)
 • زمان درمان حدود کمتر از یک ساعت
 • احتمال عود نزدیک به صفر
 • هزینه درمان کیست مویی با لیزر بسیار کمتر از دیگر شیوه های درمانی است
 • ترمیم زخم پس از درمان بدون آوردن گوشت اضافه 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه درمان کیست مویی

تمام موارد ذکر شده درباره نحوه درمان کیست مویی باعث شده اند تا بیماران درمان با لیزر را به جای عمل های سخت ترجیح دهند. به جرات میتوان گفت که هزینه درمان کیست مویی با لیزر نسبت به جراحی کمتربوده و به گونه ای به صرفه تر است. هزینه درمان کیست مویی با لیزر یا عمل جراحی به چندین عامل بستگی دارد که در تعیین هزینه ها موثر هستند.

برخی از این عوامل عبارت اند از:

 1. عمق کیست و میزان عفونت
 2. تعداد کیست های تشکیل شده
 3. شرایط و سابقه پزشکی و سلامت بیمار
 4. کلینیک مورد نظر که به آن مراجعه می کنید
 5. مدت زمان بستری بیمار در مکر درمانی (در روشهای جراحی که نیاز به بستری بیمار می باشد)
 6. دستمزد متخصص یا دکتر کیست مویی

اطلاع ازهزینه عمل کیست مویی در ایران کلینیک

جهت اطلاع از هزینه های عمل می توانید با شماره روبرو تماس گرفته و از مشاوره کلینیک ما نیز بهره ببرید.

مقایسه هزینه لیزر کیست مویی در کلینیک با عمل جراحی در بیمارستان

از آنجا که دو روش درمانی عمل جراحی سنتی و لیزر با یکدیگر تفاوت هایی دارند، هزینه های درمان آنها نیز متفاوت است. به طور کلی هزینه درمان کیست مویی با لیزر به صرفه تر است ولی اگر بخواهیم فقط نرخ عمل را در نظر بگیریم، جراحی پایین تر است. به این نکته توجه کنید که در کنار هزینه عمل بیمار کارهای دیگری هم لازم است انجام دهد از جمله بستری در بیمارستان، تعویض پانسمان روزانه، دادن تست ها و آزمایشات پیش از جراحی، تهیه آنتی بیوتیک و داروهای پس از درمان.

در صورتی که برای درمان کیست مویی با لیزر نیاز به دادن آزمایشات خاصی نیست. همچنین در کنار این موارد عمل جراحی سنتی نسبت به درمان کیست مویی با لیزر دارای عوارض و دوره نقاهت طولانی تری می باشد. در صورتی که پس از جراحی کیست عود کند، فرد لازم است با لیزر توده خود را درمان کند.  بنابراین پرداخت هزینه لیزر کیست مویی یک مرتبه بهتر از انجام جراحی و شکست در درمان و سپس انجام لیزر است.

شما پس از درمان با لیزر نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشته و هزینه بیهوشی را نمی پردازید. یک نکته مهمی هم وجود دارد و این است که عوارض بیهوشی را تجربه نمی کنید. همچنین پس از دو الی سه روز می توانید به کارهای روزمره خود ادامه دهید. اگر تصمیم دارید در بیمارستان با روش جراحی سنتی عمل شود، باید هزینه های زیر را نیز در نظر بگیرید:

 • هزینه های تیم
 • هزینه دارو بیهوشی
 • هزینه های اتاق عمل
 • در نظر گرفتن دوره نقاهت

تاثیر بیمه تامین اجتماعی بر هزینه درمان کیست مویی

یکی دیگ از سوالات رایجی که تقریبا تمام افراد دارند، این است که آیا بیمه تامین اجتماعی یا تکمیلی هزینه های عمل کیست مویی را پوشش می دهد یا خیر؟ در این باره می توان گفت که هزینه این درمان را بیمه زمانی تقبل می کند که فرد مجبور باشد در بیمارستان بماند.

اما زمانی که بیمار تصمیم داشته باشد کیست خود را با لیزر درمان کند، اکثر بیمه های تکمیلی آن را پوشش می دهند. این نکته را در نظر بگیرید این اتفاق به معنی برتری جراحی نسبت به لیزر نیست زیرا در اکثر افرادی که تجربه جراحی سنتی کیست مویی را داشتند، احتمال عود بسیار بالا می باشد. در آن صورت فرد ملزم به پرداخت ۲ مرتبه هزینه درمان کیست مویی است.

سوالات متداول

86 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
علی

سلام آقای دکتر من کیست مویی داشتم ۱ماه پیش ازش چرک وخون می اومد ولی الان خشک شده فقط یه سوراخ ریز ازش مونده به نظر شما درمان شده

سالی

بعد عید هزینه درمان کیست مویی هم تغییر میکنه؟

پدرام

هزینه عمل کیست مویی با لیزر گرون تر در میاد یا جراحی بعد اینکه دوران ناهت هرکدوم چقدره من فقط ۱۴ روز عید میتونم تعطیل باشم

مجردی

زگیل مقعدی با اسید سالیسیلیک خوب میشه؟

محمد

سلام اقای دکتر خسته نباشید ممکنه به طور حدودی بدونم هزینه عمل کیست مویی چقدره؟ و اینکه ازمایشای یا حالا مواردی که قبل عمل لازمه چیا هستن؟

مهدی

دکتر میشه هزینه دقیق لیزر کیست مویی رو بهم بگید من از اصفهان میخوام بیام

افشین

هزینه درمان کیست مویی با لیزر چقدر درمیاد حدودی

تینا

سلام دکتر میخواستم هزینه لیزر کیست مویی رو بدونم اندازش حدودا ۴سانته

حسین

سلام برای هزینه درمان کیست مویی با لیزر ممکنه تخفیف هم بدید؟ من میخواهم از شهرستان بیم و خیلی باید هزینه کنم برای اومدن

مهتاب

سلام دکتر هزینه عمل کیست مویی چقدره؟ من تا الان به خاطر هزینه ها نتونستم کیست موییمو درمان کنم شرایط خوبی ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید

تلفن : 00 - 000
تماس اینستاگرام