banner
آذر ۲۸, ۱۳۹۵

علت ابتلا به بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال چیست؟

بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدالاحتمالاً کلمه‌ی سینوس را همراه با بینی شنیده‌اید اما سینوس به معنی کانال یا حفره می‌تواند در هر جایی از بدن وجود داشته باشد. کیست مویی یا سینوس پیلونیدال (PNS) به شکل سوراخ کوچک، تونل یا گودال است که در شکاف بالای خط باسن و پایین استخوان دنبالچه قرار دارد. سینوس پیلونیدال یک مشکل مزمن پوستی حاوی مو است که با یک یا چند دهانه‌ی کوچک به سطح پوست باز می‌شود و می‌تواند درد شدیدی ایجاد کند. سینوس پیلونیدال یک بیماری خوش خیم است و در ابتدا هیچ ارتباطی با سرطان ندارد. این سینوس اغلب موارد می‌تواند آلوده و عفونی شود. در واقع این سینوس یک کانون عفونت برای بافت‌های اطراف محسوب می‌شود. در صورت عفونت ممکن است چرک و ترشحات خونی با بوی نامناسب از آن تراوش کند. سوراخ سینوس پیلودنیال آلوده به شکل کیست یا آبسه پیلونیدال ظاهر می‌شود. به ندرت ممکن است یک سینوس پیلونیدال در سایر قسمت‌های بدن ایجاد شود ولی در زیر بغل و عانه نیز رویت شده است.
کیست مویی بیشتر در مردان و افراد جوان رویت می‌شود. همچنین در افرادی که عادت به نشستن زیاد دارند، مانند رانندگان تاکسی شایع تر است. در کودکان نادر است و در مردان با شرایط یکسان چهار برابر بیشتر از زنان رخ می‌دهد.
این بیماری برای اولین بار در سال ۱۸۸۰ تشخیص داده شد و به دلیل فاصله کوتاه آن از مقعد و شبیه لانه‌ای از مو بودن سینوس پیلونیدال نام گرفت. در طول جنگ جهانی دوم به دلیل وضعیت همیشه نشسته در رانندگان جیپ، این بیماری با نام دیگر «بیماری جیپ» شناخته شد.
این بیماری آن‌قدر واضح است که نیاز به روش تشخیصی خاصی ندارد و پزشک با مشاهده به راحتی به وجود آن پی می‌برد. برای درمان این بیماری حتماً نباید منتظر نشانه‌ها و علائم آزاردهنده شد، به منظور جلوگیری از پیشرفت سینوس پیلونیدال بهتر است اقدامات درمانی آن را سریع‌تر شروع کرد. هرچند محل و موقعیت و همچنین ظاهر این بیماری منجر به خجالت و شرمساری در افراد مبتلا می‌شود ولی باید به این اتفاق همانند یک جوش یا خال نگاه کرد و خود را به خاطر وجود آن سرزنش نکرد.بیماری کیست مویی

علت کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

اگرچه هنوز علت دقیق بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال شناخته شده نیست، اما حدس و گمان‌ها نشان از این مدعا دارد که علت آن اکتسابی و ترکیبی از تغییرات هورمونی پس از بلوغ، رشد مو و اصطکاک ناشی از لباس طی نشستن طولانی‌مدت است.
هورمونهای جنسی برای اولین بار در سن بلوغ تولید می شوند که با تحت تأثیر قرار دادن غدد سباسه ممکن است آغازگر بیماری پیلونیدال باشند. از طرفی فعالیت‌هایی که باعث اصطکاک می‌شوند، موهای در حال رشد در منطقه را مجبور به پسرفت در زیر پوست می‌کنند. بدن به صورت ذاتی موهای زیر پوستی را به عنوان یک جسم خارجی تلقی می‌کند و یک پاسخ ایمنی نسبت به آن راه می‌اندازد. این پاسخ ایمنی می‌تواند به شکل کیست در اطراف موها بروز کند. پوست تحریک شده متورم، قرمز و دردناک خواهد شد.
احتمال ابتلا به بیماری سینوس پیلونیدال در صورت داشتن برخی شرایط افزایش پیدا می‌کند که شامل:

 • شغل کم تحرک: کارهای کم تحرک و نشسته مانند کارمندی و رانندگی باعث اصطکاک پوستی بیشتر در ناحیه‌ی پشت و نشیمن‌گاه در خواهند شد.
 • اضافه وزن یا چاقی: چاقی ازیک طرف منجر به کم تحرکی فرد و از طرفی دیگر باعث تعریق همیشگی گودی باسن می‌شود و از این طریق بر احتمال کیست مویی می‌افزاید.
 • سابقه‌ی خانوادگی: رویت شده این بیماری در سایر اعضای خانواده در بیش از یک سوم موارد وجود دارد.
 • وجود سوراخ مادرزادی انتهای دنبالچه‌ای: این سوراخ شرایط را برای گیر افتادن مو مساعد می‌کند.
 • پر مویی یا داشتن موهای مجعد و درشت: تراکم بالای موهای در یک ناحیه احتمال گیر افتادن‌شان در پوست زیاد می‌کند.
 • ضربه به ناحیه پایین کمری: مثلا ضربه به ناحیه‌ی نشیمن‌گاه طی سقوط و آسیبی که طی ضربه در بافت‌ها ایجاد شده است.
 • سن: سینوس پیلونیدال می‌تواند در هر سنی رخ دهد، اما در بزرگسالان جوان بین سنین ۱۵ تا ۴۰ سال شایع‌تر است.
 • جنس مذکر: به دلیل داشتن مقدار بیشتری مو نسبت به زنان با احتمال بیشتری در معرض خطر این کیست مویی هستند.
 • پوشیدن لباس‌تنگ: لباس‌های تنگ و چسبان میزان اصطکاک را بیشتر و فرد را مستعد سینوس پیلونیدال می‌کند.
 • بهداشت فردی ضعیف: عدم رعایت بهداشت به خصوص در ناحیه‌ی مقعد و اطراف آن منجر به آلودگی پوستی و قرار گرفتن در معرض عفونت کیست مویی خواهد شد.
  علت آغاز فرآیند ایجاد کیست مویی هر چیزی که باشد، این کیست در نتیجه‌ی گیر افتادن مو زیر پوست و سپس التهاب و تحریک بافتی ناحیه ایجاد می‌شود که در صورت آلودگی می‌تواند چرک کند و باعث رنجش فرد شود.

علت کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

راه‌های پیشگیری از کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

با توجه به این‌ که کیست مویی یک اختلال ساده دردسرآفرینی است که فقط به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی و سبک نادرست زندگی با بروز درد فراوان و نداشتن درمانی جزء جراحی ایجاد می‌شود، معقولانه است تا با آموزش صحیح سطح آگاهی افراد را بالا برده و از بروز آن جلوگیری نمود. همیشه اقدامات پیشگیرانه از بیماری‌ها راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر بوده و به نفع سلامتی افراد است.
معمولاً کیست مویی در مراحل اولیه بدن هیچ علائمی شروع به شکل‌گیری می‌کند و فرد تازه زمانی متوجه بروز آن می‌شود که کار از کار گذشته و مشکل وارد مرحله‌ی حاد خود شده است. البته در برخی مواقع نیز با علائم عمومی‌ای چون تب، درد مفاصل و عضلات و یا ناراحتی ظاهر می‌شود. این علائم معمولاً از باکتری آلوده‌کننده‌ی سطح پوست ناشی می‌شود. گاهی اوقات علائم تا بروز درد و قرمزی محل و تشکیل آبسه و حتی تخلیه خود به خودآن پیش می‌رود. مناسب‌ترین اقدامات پیشگیرانه کیست مویی شامل:

 • بهترین راه برای در امان ماندن از این شرایط و جلوگیری از عود کیست پیلونیدال از بین بردن عامل اصلی ایجاد کننده آن یعنی موهای ناحیه‌ی انتهایی کمر است. کوتاه نگه داشتن مداوم موهای زاید این ناحیه یا لیزر و از بین بردن دائمی آن‌ها بهترین اقدام پیشگیرانه ممکن است؛
 • یک راه پیشگیری مناسب دیگر استفاده از صابون‌های ضد باکتری و یا گلیسیرین برای پاک کردن این منطقه از هر گونه باکتری است. صابون باید به اندازه کافی و نه بیشتر استفاده شود تا منافذ پوست را مسدود نکند. مالیدن آرام صابون بر روی پوست ناحیه از عفونت منطقه جلوگیری می‌کند. البته باید دقت نمود که پس از اتمام شست‌وشو هیچ اثری از صابون بر روی منطقه باقی نماند و ناحیه کامل خشک شود. بنابراین استحمام روزانه می‌تواند بسیار مفید باشد؛
 • از طرفی دیگر باید تا جای ممکن از کم‌تحرکی و نشستن بر روی ناحیه‌ی ‌دنبالچه خودداری کرد، زیرا این کار می‌تواند موهای ناحیه را تحریک کند تا به سمت داخل پوست برگشته و باعث عفونت و ایجاد کیست مویی شوند. پوشیدن لباس‌های گشاد و راحت نیز می‌تواند در پیشگیری از کیست مویی مؤثر باشد؛
 • کاملاً آشکار است که چاقی و اضافه وزن باعث افزایش میزان تعریق این افراد به خصوص در چین‌های بدن می‌شود. تعریق ناحیه‌ی ایجاد کیست مویی فرد را مستعد بروز کیست پیلونیدال برای اولین بار یا عود آن خواهد کرد. بنابراین داشتن یک رژیم غذایی متعادل و در پیش گرفتن یک برنامه‌ی اساسی کاهش وزن همراه با ورزش و تحرک بدنی می‌تواند احتمال به وجود آمدن سینوس پیلونیدال را کاهش دهد.

در صورت بروز عفونت و تشکیل آبسه پیلونیدال نیز هنوز می‌توان با اقداماتی از پیشرفت و سخت شدن روند بهبودی آن با در پیش گرفتن اقدامات درمانی به موقع جلوگیری نمود. در صورتی که آبسه‌ی ایجاد شده به صورت خود به خود تخلیه نشد، بهتر است هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه نمود تا آن را تحت بی‌حسی موضعی و یک جراحی ساده تخلیه کند. در این موارد درمان آنتی‌بیوتیکی کمکی برای تسریع بهبودی لازم است.
در صورتی که کیست به تازگی ایجاد شده و هنوز عفونت نکرده باشد نیز می توان با کمک حمام آب گرم یا نشستن در وان یا لگن محتوی آب و نمک از درد و التهاب بیشتر آن پیشگیری کرد. درمان های طبیعی دیگر مانند زردچوبه نیز به سبب داشتن خواص ضد التهابی و روغن درخت چای به دلیل خاصیت ضد‌عفونی‌کنندگی می‌تواند در پیشگیری از پیشرفت و وخیم‌تر شدن مشکل مفید باشند.
با وجود تمام این اقدامات این اختلال در صورت بروز به درمان پزشکی از جمله جراحی نیاز دارد تا صد در صد بهبود یابد.

پرسش و پاسخ
 • سلام جناب دکتر
  من سوالات و پاشخ شمارو خوندم و فهمیدم که چند سال پیش کیست مویی داشتم اما
  خودش تخلیه شد
  اما حالا باز همون نقطه بنظرم متورم شده و درد شدیدی داره
  از طرفی هم احساس میکنم استخوان دمبالچه هست اگه درست گفته باشم.
  هنگام نشستن و بلند شدن هم احساس میکنم جایی که متورم شده جا به جا میشه
  بنظر شمادرداز کیست موییه؟
  یا دمبالچه؟

  • با سلام
   بدون معاینه بالینی شما نمی توان نظری داد برای تشخیص قطعی بیماری و دریافت درمان مناسب آن قبل از تشدید آسیب بافتی و بروز عوارض دیگر هرچه زودتر اقدام کنید.

  • با سلام
   بله این احتمال وجود دارد که دچار بیماری کیست مویی شده و در مراحل ابتدایی ابتلا به آن باشید توصیه می شود هر چه زودتر برای تشخیص نهایی و دریافت درمان مناسب آن اقدام کنید همانطور که می دانید این بیماری برای درمان قطعی نیاز به جراحی داشته و با درمان‌های دارویی خانگی بهبود پیدا نمی‌کند اما نگرانی جراحی نباشید دیگر امروزه نیاز به انجام جراحی‌های سخت سنتی باز و بسته نبوده و با کمک روشهای نوین لیزری که در سراسر جهان گسترش پیدا کرده و مورد استقبال و حمایت بسیاری از بیماران و پزشکان قرار گرفته می توانید سرپایی تحت بی حسی موضعی درمان شوید نیازی به استراحت مراقبت پانسمانی نداشته باشید.

  • با سلام
   بله عدم توجه به درمان بیماری کیست مویی در طولانی مدت باعث عمیق شدن و گسترش آن و بروز عوارض خواهد شد که به ناچار شما را مجبور به مراجعه اورژانسی خواهد کرد از طرفی در موارد نادر ممکن است دچار بدخیمی شوید بنابراین توصیه می‌شود هرچه زودتر برای درمان بیماری خود اقدام کنید و به تاخیر انداختن درمان آن بپرهیزید.

 • سلام دکتر خسته نباشید بنده ی مدت هس که در نزدیکیه دنبالچه ام دردی رو حس میکنم ولی قرمز نشده البته ی مقدار کم ورم کرده البته چند ماه پیش ب کمک خانواده از همان نقطه ی مقدار مو خارج شد و دردش رفت ولی دوباره برگشته نظر شما چیه

  • با سلام
   از دستکاری ناحیه بپرهیزید شما دچار بیماری کیست موی شدید که تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی بوده وهیچ یکی از درمانهای خانگی تخلیه خود به خود درمانهای دارویی و گیاهی به بهبود شما کمک نخواهد کرد برای مدتی ممکن است علایم کاهش پیدا کرده اما دیر یا زود دچار علایم بدتری از بیماری خواهید شد بنابراین هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب خود اقدام کنید که جراحی می باشید با کمک روش لیزری تحت بیحسی موضعی درمان شده در همان روز مراجعه مرخص می شوید و می‌توانید از روز بعد به زندگی عادی روزمره خود بدون نیاز به پانسمان و مراقبت استراحت بازگردید.

 • سلام خسته نباشید بالای سوراخ پشت یه دونه زده که نمیدونم چی وخیلی درد داره باید چکار کنم الان هم دارم پماد مصرف میکنم ولی خوب نشده

  • با سلام
   ممکن است مبتلا به بیماری کیست مویی شده باشید ولی برای تشخیص آن نیاز است که معاینه شده و حضوری مراجعه کنید توصیه می‌شود هرچه زودتر قبل از پیشرفت بیماری و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان خود اقدام کرده مراجعه نمایید و با به تاخیر انداختن روند درمان خود باعث وخیم شدن بیماری و بروز علایم آزاد دهندی دیگر نشوید

 • سلام.من ابتدای استخوان دنبالچه بدجور میخواره.فکر میکنم اولشه.ممکنه کیست باشه؟واسه درمانش داروی خواصی هست یا روشی هست که جلوگیری کنم.با تشکر

  • با سلام
   خارش ناحیه میتواند مربوط به ابتلای شما به بیماری کیست مویی باشد در صورت تایید موجود بیماری کیست مویی درمانی برای کنترل و پیشگیری از پیشرفت آن وجود ندارد و تنها راه بهبودی آن انجام جراحی خواهد بود که البته با وجود روشهای نوین لیزر این امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بی حسی موضعی وجود دارد به صورتی که در همان روز مراجعه یک الی دو ساعت مرخصی شده می توانید به خانه باز کردید و نیاز به پانسمان سخت روش های سنتی ندارید از روز بعد میتوانید به محل کار خود بازگردید.

 • با سلام و خسته نباشید من دو هفتس ک عمل کردم کیست مویی داشتم الان یخورده ترشحات زرد رنگ از جایی ک عمل شده میاد آیا عفونت کرده یا طبیعیه

  • با سلام
   ترشحات زرد رنگ نشانه عفونت بوده برای بررسی وضعیت به پزشک جراح خود مراجعه کنید تا اقدام لازم را انجام دهند.

 • سلام. من دکتر عمومی رفتم و بهم سی تا کپسول داد. گفت بخور اگه خوب نشدی باید جراحی کنی.
  خوردم و الان خدا رو شکر بهترم و بعد دکتر دیگه ای رفتم گفت اگه درد نداره نیازی به عمل نیست.
  میشه راهنمایی کنین؟ الان تکلیف چیه؟ خودش خوب شده یعنی؟ احتمال داره برگرده؟

  • با سلام
   اگر بیماری کیست مویی در شما تایید شده باشد تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی بوده و درمان آنتی‌بیوتیکی و دارو به بهبودی کامل شما کمک نخواهد کرد و بیماری باز خواهد گشت بنابراین توصیه می‌شود برای درمان قطعی آن مراجعه کرده و نگران جراحی آن نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی بدون بیهوشی عمومی تحت بیحسی وجود دارد بنابراین به سلامت خود اهمیت داده این موضوع را پیگیری کنید.

  • با سلام
   بله خوشبختانه با ابداع روشهای نوین لیزری امروزه امکان درمان بسیاری از بیماری های ناحیه نشیمنگاه و کیست مویی از طریق همین روش لیزری وجود دارد که این روش به دلیل داشتن امکان جراحی سرپایی بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی دارای مزایای بسیار بوده و مورد استقبال بسیاری از پزشکان و بیماران قرار گرفته به صورت که فرد در همان روز مراجعه مرخص شده می تواند زندگی عادی خود را داشته نیاز به استراحت طولانی مدت یا پانسمان سخت نخواهد داشت.

 • سلام من در همون قسمتی که گفتید یه دونه دیدم ولی اصلا توجهی نکردم حالا سوراخ شده به نظر شما کیست مویی باید چیکار کنم

  • با سلام
   برای معاینه و تشخیص قطعی باید حضوری مراجعه نمایید تا پس از تایید وجود کیست مویی تحت درمان مناسب قرار بگیرد همانطور که گفته شد این بیماری فقط با درمان جراحی قابل کنترل بوده و هیچ یکی از درمانهای خانگی دارویی و سنتی به بهبود آن کمک نخواهد کرد بنابراین به سلامت خود اهمیت داده هرچه زودتر درمان را آغاز کنید با کمک روش نوین لیزری که نیاز به انجام جراحی سخت سنتی باز و بسته نبوده با کمک این روش سرپایی تحت بی حسی موضعی درمان می شود در همان روز مراجعه مرخص شده می توانید به خانه باز گردید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را داشته و بدون نیاز به مراقبت و استراحت طولانی مدت می توانید از روز بعد به محل کار خود بازگردید و در مدت بسیار کوتاه بهبود کامل یابید.

 • سلام من حدودآ۴۰روزه که سینوس بصورت بسته اانجام دادم میخواستم ببینم چند روز دیگه باید استراحت کنم چون کارم سنگینه و دکتر گفته نباید کار سنگین انجام بدی چون احتمال پاره شدن جای بخیات هست شغلمم گچکارم ممنون از شما

 • سلام اقای دکتر من الان ۵ روز عمل کیست مویی به روش بسته کردم دیروز درن رو دراوردن الان جای درن عفونت خیلی کوچکی کرده وازشم اصلا بو نمیدهد به نظرتون عود کرده یانه

  • با سلام
   خیر نگران نباشید طبیعی که ترشحات از محل درن خارج شود در صورت بروز تورم قرمزی التهاب در ترشحات چرکی زیاد به پزشک خود مراجعه کنید.

 • سلام ببخشیدخط بغل رانم هردو خارش داره وزخم شده قرمز هرکاری می کنم خوب نمیشه الان خط بالای باسنم دردمیکنه چکارکنم ممنون

  • با سلام
   ممکن است به سبب تعریق و یا عدم رعایت بهداشت ناحیه دچار بیماری پوستی شده باشید و لازم است برای تشخیص قطعی این بیماری تحت معاینه بالینی قرار گیری بدون ویزیت نمی‌توان در مورد بیماری شما نظر داد.

 • با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما
  بنده حدود ۸سال پیش کیست مویی داشتم که با مراجعه به پزشک تحت عنل جراحی قرار گرفتم مجدد حدود چند ماهه که دوباره در محل بخیه ها کیست مویی عود کرده و بیشتر از دفعه قبل آزار دهنده هست.اقدامات لازم جهت درمان و جلوگیری از عود مجدد را راهنمایی و هزینه جراحی با لیزر را توضیح فرمایید.با تشکر

  • با سلام
   تمیز نگه داشتن ناحیه، کوتاه نگه داشتن موهای محل و جلوگیری از تعریق مداوم آن خودداری از نشستن مداوم می‌تواند به پیشگیری از بازگشت بیماری کمک کنند و در حال حاضر که بیماری برگشته و باید مجدد تحت درمان جراحی قرار بگیرید نگران نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری دیگر نیاز نیست تحت جراحی سخت سنتی و مشکلات و درد سر بعد از آن قرار بگیرید با این روش های تحت بی حسی موضعی و در محیط کلینیک درمان شده می‌توانید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید و به محیط کار بازگردید نیازی به پانسمان مراقبت و یا کمک دیگران نداشته باشید.

 • سلام وخسته نباشی. من پایین کمرم چند وقت است فقط میخوارد اما دردی ندارم میخواهم ببینم مشکل من همین بیماری است

  • با سلام
   ممکن است دچار بیماری پوستی و یا حتی کیست مویی شده باشید برای بررسی و تشخیص قطعی آن لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید از خاراندن ناحیه که باعث گسترش آسیب بافتی می‌شود بپرهیزید.

 • سلام من خشکننده دارم میخورم بابت این موضوع تاعفونتش کم بشه خواستم بپرسم اگه روش عسل بزنیم برای درمان خوب هست یانه

  • با سلام
   خیر از دستکاری ناحیه بپرهیزید و اجازه دهید به شکل طبیعی با همان درمان های دارویی پزشکی خود بهبودی نسبی حاصل شود.

 • سلام.نمیدونم این کیست موییه یا ابسه مقعدی.هر روز بالاتر از مقعد یه سری شبیه چرک و مو دست میزنم میاد بیرون.مشکل چیه؟؟
  ممنون میشم اگ جواب بدین

  • با سلام
   اگر ناحیه دارای ترشحات عفونی در ناحیه پایین ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد قرار گرفته باشد می تواند مربوط به بیماری کیست مویی بوده و تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی خواهد بود لازم است برای تشخیص قطعی بیماری حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید نگران نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری می توان جراحی را حبدون دردسر انجام داد به صورتی که در همان روز مراجعه ترخیص شوید نیازی به مراقبت استراحت و یا پانسمان نداشته در روز بعد از عمل به محیط کاری خود بازگردید و در مدت کوتاهی بهبودی کامل را پیدا کنید.

 • باسلام .من حدود ۳ ماه ونیم عمل باز کیست مویی انجام دادم .اما هنوز جای عملم پرز و مو جمع میشه . میخواستم بدونم علتش چیه؟

  • با سلام
   ممکن است دچار برگشت بیماری کیست مویی شده باشد لازم است برای بررسی وضعیت تحت نظر پزشک معالج خود معاینه بالینی شده و اقدامات درمانی لازم انجام شود. ممکن است حتی در صورت بازگشت بیماری نیاز به انجام جراحی مجدد داشته باشید که البته امروزه با وجود روش نوین لیزری می‌توان جراحی را بدون دردسر بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بیحسی موضعی و در محیط کلینیک خارج از بیمارستان انجام داد به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده و به خانه بازگشته همچنین زندگی روزمره خود را آغاز کنید نیازی به استراحت پانسمان و یا مراقبت دیگران نداشته باشید.

 • سوال خود را بپرسید…باسلام خسته نباشی حضورآقای دکتر ببخشید من مشکلی دارم یه سوراخ کوچیک پشت کمر وبالای باسن دارم که باعث درد وبوی بد وترشح زیاد میشه آیاممکنن به دردکلیه هم ربط داشته باشه باتشکر

  • با سلام
   خیر به مشکلات کلیوی ارتباطی ندارد لازم است برای بررسی علت دقیق آن و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید احتمالاً دچار بیماری کیست مویی و یا فیستول مقعدی شدید که نیاز به اقدام درمانی فوری دارد درصورت تایید وجود هر یک از این بیماری ها تنها راه درمان انجام جراحی خواهد بود که البته با وجود روشهای نوین لیزری می توان این جراحی را سرپایی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی بدون نیاز به قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیماری بیهوشی و یا قرار گرفتن در معرض آلودگی محیط بیمارستان انجام داد به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه باز گردید و از روز بعد بتوانید کارهای خود را انجام داده زندگی عادی داشته باشید.

 • سلام دکتر من یه برامدگی کوچیک تو همین محلی که سینوس ایجاد میشه دارم که وقتی میشینم درد میکنه شما میگید این از علائم سینوسه یا نه. ممنون میشم پاسخ بدید.

  • با سلام
   بدون معاینه بالینی و ویزیت حضوری و معاینه شما نمی‌توان به طور صددرصد گفت که این بیماری است ولی این احتمال وجود دارد که دچار بیماری کیست مویی شده باشید اما نگران نباشید، در صورت وجود کیست با کمک روش‌های نوین درمان‌های لیزری نیاز به استراحت و مراقبت ندارید در همان روز مراجعه مرخص می شوید و از روز بعد می‌توانید به محیط کاری بازگشته و بدون درد و خونریزی و نیاز به پانسمان سلامت خود را بازیابید.

 • سلام من چن سال پیس سینوسمو عمل کردم با لیزر.الان چن روزه یکم پایین تر از قسمت مورد نظر موقع نشستن احساس درد دارم.البته نه جوش زده نه چرک کرده نه دونه یا هیچ چیزه دیگه.فقط یه محل اندازه نوکه انگشت درد داره وقتی روش میشینم.ولی ازنظر ظاهری هیچ علامتی نداره

  • با سلام
   برای بررسی از نظر بازگشت بیماری قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر لازم است هر چه سریعتر مراجعه کرد تحت درمان مناسب قرار بگیرید برای تشخیص قطعی آن ممکن است نیاز به انجام ام آر آی و یا تصویر برداری های دیگر داشته باشید.

  • با سلام
   البته که روش های جراحی لیزری امروزه به سبب سرپایی انجام شدن و بدون عارضه بودن مورد استقبال بسیاری از پزشکان و بیماران در سراسر جهان قرار گرفته است زیرا با کمک این روش دیگر نیاز به پانسمان سخت روزانه بعد از عمل و یا تحمل درد و خونریزی نخواهید داشت در این روش تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک عمل شده طی یک الی دو ساعت مرخص شده و می توانید به خانه بازگشته از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده و به محیط کاری بازگردید نیاز به مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته باشید.

 • سلام من سه ماه پیش عمل کردم برا سینوسم،الان انتهای جای عمل متورم شده درد میکنه،به نظرتون بازم سینوسه؟

 • سلام من ۱۵ سالمه و یه حالت باد کردگی روی همون قسمتی که گفته شده پیدا کردم خیلیم درد میکنه و بعضی وقت ها ترشح،و اینو بگم که در خانواده ما چند نفری بودن که کیست مویی داشتن میخواستم بپرسم با توجه به سن و جنسیت ایا ممکنه کیسه مو باشه؟؟؟
  تشکر

  • با سلام
   بله احتمال وجود بیماری کیست مویی در هر سنی وجود دارد لازم است برای تشخیص قطعی آن حضوری مراجعه کرد معاینه بالینی شوید در صورت تایید وجود کیست مویی تنها راه درمان جراحی بوده و هیچ یک از درمان های خانگی و دارویی به بهبود کامل و قطعی آن کمک نخواهد کرد هرچند ممکن برای مدتی علائم بیماری کاهش دهد بنابراین توصیه می‌شود به موقع برای درمان قطعی خود آماده شوید و نگران جراحی نباشید با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی تحت بی حسی درمان شده نیاز به مراقبت استراحت طولانی مدت پانسمان روش های سنتی ندارید و می توانید به زندگی عادی و مدرسه خود بازگردید.

  • با سلام
   بهتر است تا جای ممکن قبل از اینکه دچار تخلیه خود به خود شوید آن را تخلیه نموده و تحت جراحی قرار بگیرید و در صورت تخلیه خود به خود آن بهبودی کامل حاصل نشده و لازم است برای تخلیه کامل آن و دریافت درمان مناسب جراحی شده که البته امروز با کمک روشهای نوین لیزری میتوانید این جراحی را سرپایی انجام دهید یعنی در همان روز مراجعه تحت بی حسی موضعی درمان شده و ترخیص شوید روز بعد به محیط کاری خود بازگشت بدون نیاز به پرستار و مراقبت خاص زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید نگران نباشید امروزه با کمک روشهای نوین لیزری هیچ نگرانی برای جراحی وجود ندارد و در صورت رعایت نکات مراقبتی ۱۰۰% تضمینی بهبود پیدا خواهید کرد.

 • ببخشید من ۶روز پیش عمل جراحی داشتم که تشخیص پزشک کیست مویی بود ولی طی عمل مشخص شد نیست نبوده است تقریبا یه لوله بود در حدود ۱۰ سانت که جراح عمومی و گوارش هم چیزی نگفتن نمونه به پاتولوژی فرستاد ه شد و بعد عید جواب میدن شما چه احتمال میدهید که این چه چیزی می تواند باشد

 • سلام من سال ۹۰ دچار درد شدیددرپشتم شدم ک طبق نظر دکتر کیست مویی بود ولی چند روز بعد خود به خود باز شد و چرک ازش خارج شد ازون موقع یه سوراخ جاش مونده تا اینکه چند ماه پیش درهمون ناحیه یه چیزی مث تیله سفت زد ک فقط با لمس کردن حس میشد و درد میکرد بعد از مدتی خود به خود رفت تا اینکه دوباره چند روزه ایجاد شده و خیلی درد میکنه این چیه؟کیست موییه ؟برای درمانش به چه دکتری مراجعه کنم

  • با سلام
   تنها راه درمان صددرصدی و قطعی بیماری کیست مویی انجام جراحی بوده و تخلیه خود به خود آن و یا درمان های خانگی یا دارویی به بهبود صددرصد آن کمک نکرده و همانطور که مشاهده کردید بیماری بعد از مدتی بر خواهد گشت. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده قبل از تشدید علایم بافتی و آسیب شدید تر در محل برای دریافت درمان مناسب خود اقدام کنید نگران جراحی نباشید با کمک روش نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی در مورد کلینیک وجود دارد. به صورتی که در همان روز مراجعه درمان شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید و به محیط کاری بازگشت نیاز به مراقبت و استراحت طولانی مدت نداشته باشید.

 • سلام من سینوس داشتم وبه تازگی عمل کردم چون هر روز باید برم شستشوورانندگی کردن هم برام مشکل هست لطفا بگید چیکار کنم چون یکم هم عفونت کرده واذیتم میکنه ورژیم غذائی چی باید استفاده کنم لطفاً کمکم کنید .ممنون

  • با سلام
   اگر دچار عفونت شدید حتما به پزشک جراح خود مراجعه کنید تا اقدامات لازم را انجام دهند. مواد غذایی ملین مصرف کرده و مراقب باشید که دچار یبوست نشوید و میزان مصرف مایعات را افزایش داده مواد غذایی پروتئینی مصرف کنید از سرویس بهداشتی فرنگی استفاده کنید و از نشستن مداوم و وارد کردن فشار به ناحیه خودداری کرده موهای ناحیه را کوتاه کرده و بهداشت را رعایت نمایید.

 • سلام خسته نباشین
  من چند روزی هست عمل انجامـ دادم از چند ساعت بعد عمل میتونستمـ ب راحتی برم میخواسنم بدونم مشکل ساز نمیشه واسمـ چون دکتر گفت مشکلی نداره با تشکر خستهـ نباشین

 • سلام
  من ۳روزه عمل سینوس انجام دادم میخواستمـ بدونم جای زخم تا چندـروز باید بستهـ بمونه اخه دکتر گفت ۱۰تا روز باید باز نشه میخوامـ بدونم باعث عفونت نمیشه اینـ مدت چون پاهای ادمـ عرق سوز میشع باعث مشکل نشه ممنون میشم راهنمایی کنین

 • سلام من هشت ماه قبل یک بار عمل کردم و درد شدیدی داشتم و اصلا نمی تونستم تکون بخورم ولی یک ماه قبل دوباره عمل کردم و هیچ گونه دردی نداشتم هنوز هم ندارم هرشب پانسمانش رو عوض میکنم اینکه هیچ گونه دردی نداره علامت خوبی هست یا بد؟؟؟

 • سلام من روی بیضه ام ۴تا دونه سفید رنگ زده که سفت هستن چند سال هستش ولی هیچ دردی نداشتن تا الان که یکیش یه ذره اذیت میکنه

 • سلام من ۳ بار عمل کردم سینوسمو الان خوب شده ولی بعضی وقتا باز خون میاد ممکنه دوباره نیاز ب عمل داشته باشه؟؟؟

  • با سلام
   بله احتمال بازگشت بیماری بسیار زیاد بوده و لازم است برای بررسی وضعیت خود و انجام مشاوره لازم برای جلوگیری از بازگشت بیماری بعد از جراحی حضوری مراجعه کنید. نگران نباشید امروز با کمک روشهای نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک وجود دارد تا سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص شوید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به استراحت و یا مراقبت خاص آغاز کنید و به محیط کاری برگردید.

 • با سلام ببخشید من حدود ۶-۵سال پیش دچار کیست مویی شدم ولی اون موقع به خاطر ترس از عمل جراحی به کسی چیزی نگفتم یه مدت محل زخمش سرباز کرد و چرک و ….. ازش تخلیه میشد منم مرتب استحمام میکردم بعد دوسه ماه درد کشیدم و دیگه خوب شد و تا الان هیچ چرکی ازش بیرون نیومده و درد هم نداشتم ودیگه نزاشتم موهاش بزرگ بشه ولی جاش سوراخش مونده آیا نیازه به دکتر نشون بدم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام
   اگرچه تخلیه خود به خود کیست مویی باعث از بین رفتن علایم برای مدتی شده است ولی دیر یا زود علایم به شکل وخیم بروز کرده و شما را دچار مشکل خواهد کرد زیرا تنها راه درمان قطعی بیماری جراحی بوده و لازم است برای بررسی آن حضوری مراجعه کنید نگران نباشید امکان جراحی بدون درد و خونریزی در محیط کلینیک و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و تحت بیحسی موضعی وجود داشته سرپایی درمان شده همان روز مرخص میشود و میتوانید به محل کار خود بازگشته نیاز به استراحت و مراقبت خاص نیز نداشته باشید.

 • سلام من چند سال پیش انتهای ستون فقراتم سوراخی به وجود آمد و به دکتر مراجعه کردم و کپسول سفالکسین ۵۰۰خوردم و خوب شدم میخواستم بدونم از نظرتون کیست من درمان شده؟یا بار برگشت میکنه؟الان هیچ علائمی از قبیل درد و غیره هم ندارم،
  از نظرتون میزان کپسول که باید میخوردم چند بسته بوده؟آخه من پنج تا بسته بیشتر نخوردم

  • با سلام
   در صورت ابتلا به بیماری کیست مویی تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی بوده و هیچ یک از درمانهای خانگی گیاهی سنتی و حتی دارویی به بهبودی کامل آن کمک نکرده فقط برای مدت زمان محدودی علایم آن کاهش پیدا خواهد کرد دیر یا زود شاهد برگشت بیماری با علایم بیشتر خواهید بود، بنابراین لازم است برای بررسی وضعیت بیماری و دریافت درمان قطعی آن حضوری مراجعه کنی و نگران نباشید با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده در همان روز مرخص می شوید و از روز بعد می‌توانید به کار و فعالیت روزمره خود رسیده نیاز به مراقبت، استراحت روشهای سنتی نداشته و حتی دردسر پانسمان روزانه نیز با این روش ندارید و می توانید به محیط کاری خود بدون نیاز به کمک دیگران بازگردید.

 • پسرم ۱۹ سال دارد دیروز ۷ .۱۲ عمل باز انجام داد شب در بیمارستان همراه با درد شدید خونریزی کرد . ودکتر معالج گفته حمام نره پانسمان هر روز عوض شود من به پرستار گفتم به پشت بخوابد گفتند نه پسدم احساس فشار د رقسمت عمل شده داشت قبل از خونریزی داشت چکار باید بکنم خیلی نگرانم ایا بد عمل شده که خونریزی داره ؟ یاعفونو دران قسمت پیش رفته؟ روی تخت بهتر است یا زمین ؟ تا چند روز خونریزی طبیعی است ممنون از راهنمایی که می فرمایید

  • با سلام
   در روند درمان و بهبودی فرزندتان کمی صبور باشید روش جراحی باز کمی پردردسر بوده و ممکن است عوارضی چون درد خونریزی در محل داشته باشد که به مرور کمتر شده و طی یک تا دو هفته آینده برطرف خواهد شد. نگران نباشید تا زمانی که مشکلاتی وجود داشته باشد فرزندتان از بیمارستان ترخیص نخواهند شد و در صورت ترخیص وضعیت مناسبی خواهند داشت. بهتر است به شکم خوابیده و از تخت برای نشستن و برخاستن استفاده کنند و از بلند کردن جسم سنگین و وارد کردن فشار به خود خودداری نمایند.

 • سلام
  آیا امکان دارد با لیز عمل کرد بدون جراحی؟ در صورت امکان آیا بهبودی تضمینی است در عمل لیزر؟ هزینه عمل با لیزرچقدر است؟ و هزینه جراحی؟ کدام را پیشنهاد میکنید؟
  با تشکر از پاسخگوییتون

  • با سلام
   بیماری کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و روشهای نوین لیزری قابل درمان بوده در صورتی که فرد تمام نکات مراقبتی بعد از عمل را به خوبی رعایت کنند و از عوامل محرک این بیماری دوری نمایند با کمک روش لیزری نه تنها تضمینی و ۱۰۰% درمان شده بلکه سختیهای درمان روشهای سنتی را نیز متحمل نخواهد شد زیرا در روش لیزری سر عروق و اعصاب آسیب دید نیز همزمان ترمیم شده و فرد نیازی به پانسمان یا استراحت طولانی مدت روشهای سنتی نخواهد داشت و همین امر باعث شده تا این روش مورد استقبال بسیاری از پزشکان و بیماران قرار بگیرد بنابراین روش لیزری به عنوان درمان برتر برای بیماری کیست مویی توصیه خواهد شد. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده هرچه زودتر برای درمان خود اقدام کنید .

 • باسلام من الان هشت روز عمل سینوس انجام دادم بعدازدوروزتاالان درد شدید دارم فقط باشیاف شب می خوابم شستوشو هم هروز انجام می دهم

  • با سلام
   در روند درمان خود کمی صبور بوده و تحمل داشته باشید تا بهبودی کامل حاصل شود. اگر درد خیلی شدید است برای دریافت مسکن به جراح خود مراجعه کنید.

 • برای من چند سال ایجاد شده و من دنبالش نرفتم.الان بالای سوراخ ریز سینوس یه زخم هم ایجاد شده که دوهفته یکبار باد میکنه میترکه و ازش چرک میاد و خون میاد.با این تفاسیر میشه بالیزر عمل کرد که زخمش باز نمونه و دردسر نداشته باشه؟

  • با سلام
   بله نگران نباشید سختترین نوع بیماریهای نشیمنگاهی با کمک روشهای نوین و امروزی لیزری قابل درمان بوده و بهتر است هر چه سریع تر پیش از وخیم شدن بیماری برای دریافت درمان مناسب آن اقدام کنید. خوشبختانه با کمک روش لیزری تحت بیحسی موضعی درمان شده نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در بیمارستان ندارید و در همان روز مراجعه ترخیص میشوید این عمل بدون درد و خونریزی انجام شده نیاز به مراقبت و پانسمان نخواهد داشت و می‌توانید از روز بعد از عمل به محیط کار خود بازگشته و زندگی عادی خود را همانند قبل آغاز کنید و نیاز به مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته باشید.

 • سلام دکتر من از سال ۸۵ سینوس دارم که تو این مدت یه زمانی خودش خوب میشه یه وقتای هم مثل العان یه۳ماهی که خونریزی دارام دکتر احمدی

  • با سلام
   بهبود خود به خود علایم بیماری کیست مویی نشانه بهبود و درمان آن نبوده و همانطور که میبینید هر از چند گاهی علایم به صورت شدید بروز خواهد کرد. تنها راه درمان قطعی این بیماری انجام جراحی بوده و هیچ یک از روشهای درمانی دیگر به بهبودی کامل آن کمک نخواهد کرد، اگر به سلامت خود اهمیت میدهید هرچه زودتر برای دریافت درمان مناسب که جراحی بوده مراجعه کنید. جراحی با روش لیزری این امکان را می‌دهد تا بدون درد و خونریزی سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص شوید و زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به مراقبت و پانسمان و یا استراحت طولانی مدت آغاز کرده و به محیط کاری خود بازگردید.

  • با سلام
   خیر این بیماری منجر به سرطان نخواهد شد ولی در موارد بسیار نادر ممکن است کیست بدخیم بوده و سرطانی باشد.

 • سلام خسته نباشید بی حسی موضعی همون بی حسی از طریق ستون فقرات هست یه روشی خاص داره برای جراحی با لیزر؟

  • با سلام
   خیر بیحسی در همان ناحیه مربوط به جراحی است به صورتی که فرد بعد از عمل مرخص شده و به خانه باز میگردد.

 • با سلام.میخواستم بدونم هزینه عمل با لیزر چقدر میشه؟هزینه ش کاملا آزاد؟بیمه بهش نمیخوره؟
  من شنیدم با لیزر عمل کنی دوباره برمیگرده آیا این حرف درسته؟

  • با سلام
   در صورت درمان با روش لیزری با رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل و ترک عوامل محرک برای عود بیماری صد در صد تضمینی و بدون بازگشت درمان خواهید شد.

  • با سلام
   در صورتی که جراحی به روش لیزری انجام شود شما تحت بیحسی موضعی بوده دردی احساس نمیکنید از طرفی همزمان با استفاده از اشعه لیزر برای برش ناحیه سر عروق و اعصاب آسیب دیده نیز ترمیم شده و با از بین رفتن اثر بی حسی موضعی درد و خونریزی احساس نخواهید کرد. در همان روز مراجعه تشخیص میشوید و از روز بعد میتواند زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنیم و به محیط کاری بازگردید. نیاز به پانسمان مراقبت خاصی نداشته باشید. بنابراین نگران نباشید هر چه زودتر برای درمان بیماری خود اقدام کنید.

 • سلام دکتر
  ۲ روزه از ناحیه نزدیک آخرین مهره کمرم بین همون دنبلانچه و شیلر باسنم یک سوراخ خیلی خیلی ریز حتی کوچکتر از نوک کبریت بوجود امده قبلا هم سال پیش اینطور شده بود که خودش خوب شد ولی همچنان که میگم خوب شده بود یعنی درد نداشتم و به اندازه سر سوزنی بود و اصلا به چشم نمیومد ولی الان که باز شده اذیتم میکنه و دردم داره البته دردش طوریه که احساس میکنم اگر روش بشینم دردش اول میگیره بعد کمتر میشه.
  من چکار کنم راهنماییم کنین

  • با سلام
   با توجه به توضیحاتتان میتوان حدس زد که دچار بیماری مقعدی کیست مویی شدید و بدون در نظر گرفتن مرحله بیماری تنها راه درمان ۱۰۰ درصدی آن انجام جراحی خواهد بود که فقط میتوان این نوید را داد که با وجود روشهای نوین لیزری میتوانید بدون دردسر بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط بیمارستان تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده و در همان روز مرخص شوید و زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید، نیاز به پانسمان سخت و مراقبت و استراحت طولانی مدت روشهای سنتی نداشته باشید بهتر است هر چه زودتر برای پیگیری بیماری خود مراجعه کنید.

 • سیدزاهد
  سلام آقای دکتر من ۳۰ سال سن دارم تقریبا یک هفتە ست کە در قسمت داخلی باسن چپ نزدیک بە مقعد دردشدیدی دارم معمولا موقعی کە تو ماشین می نشینم زیاد درد دارم دوتا جوش اون قسمت دراومدن اماعلائمی از عفونت ندارم من چیکار باید بکنم آیا سینوس دارم یاخیر

  • با سلام
   بدون معاینه بالینی شما نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد و یا بیماری را تشخیص داد لازم است تا برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید و قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر تحت درمان مناسب قرار بگیرید با توجه به توضیحاتی که دادید این احتمال وجود دارد که دچار بیماری کیست مویی در مراحل ابتدایی ابتلا به آن باشید در صورت تایید این بیماری تنها راه درمان جراحی بوده و هیچ یک از درمانهای خانگی دارویی سنتی نمیتواند به بهبود شما کمک کنند اما با روش جراحی لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بیحسی موضعی درمان شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به مراقبت و یا پانسمان آغاز کرده به محیط کار باز گردید.

 • سلام آقای دکتر مردی ۳۶ ساله هستم شش ماه قبل کیست مویی درانتهای ستون فقرات پیدا کردم چرکوکمی خون ترشح میکند.امروزدکترمراجعه کردم گفتند بایدجراحی بشه.من ازجراحی میترسم.لطفا درمان آسانی راهنمایی کنید.ممنون

  • با سلام
   خیر تنها راه درمان قطعی بیماری کیست مویی در حال حاضر و امروزه انجام جراحی است و هیچ یک از درمان های دارویی و یا خانگی و سنتی برای رهایی کامل از این بیماری کافی نخواهد بود و دیر یا زود علایم بیماری بعد از هر یک از این درمان‌ها بروز خواهد کرد. اگر به سلامت خود اهمیت میدهید باید هرچه زودتر تحت درمان مناسب قرار بگیرید تا بیماری پیشرفت نکرده و باعث آسیب بافتی شدیدتری نشود، زیرا با به تاخیر انداختن عمل جراحی خود ممکن است بعد از درمان احتمال عود بیماری افزایش پیدا کند. نگران جراحی خود نباشید با وجود روشهای نوین لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی در محیط غیر بیمارستان یعنی کلینیک بدون قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی تحت بیحسی موضعی سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه مرخص شوید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به کمک اطرافیان و یا پانسمان و مراقبت خاص شروع کرده به محیط کاری بازگردید.

 • سلام مدت ۳روزه قسمت بالای چاک باسنم دردمیکنه ازدیشب تقریبا ورم کرده وقرمز شده وامروز دردش به حدی بود که دیگه نشستن برامسخت بود ایا خودش سربازمیکنه وچرک خارج میشه

  • با سلام
   خیر صبر کردن تا تخلیه خود به خودی عارضه‌ی ایجاد شده توصیه نمی شود زیرا با تخلیه خود به خود ممکن است از ناحیه مناسبی تخلیه نشده و روند بسته شدن زخم طولانی شود از طرفی بیماری شما با درمان خانگی، تخلیه خود به خود و درمانهای دارویی به طور قطع برطرف نشده و نیاز است تا برای بررسی آن و سپس درمان قطعی که انجام جراحی است حضوری مراجعه کنید. نگران نباشید با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط آرام کلینیک سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص میشوید و از روز بعد میتوانید به محیط کاری بازگشته و زندگی روزمره خود را همانند قبل آغاز کنید.

 • سلام،خانم من یه دو هفته ست که عمل کیست مویی باز انجام داده و یه چند روزیه محل جراحی قرمز شده ولی هیچ درد یا بوی بد یا خونریزی هم نداردعلت قرمزی زخم چیست

  • با سلام
   ممکن است شروع ابتلا به عفونت در ناحیه باشد برای بررسی وضعیت به جراح مربوطه مراجعه کنید.

 • سلام
  رفتم دکتر گفت سه ساله سینوس داری اگه اینو با لیرزعمل کنید جای لیرز میمانه یا نه.وقیمت عمل چنده اگه من مراجعه کنم چند روز عمل میکنید

  • با سلام
   با کمک روش نوین لیزری با کمترین آسیب به بافت اطراف ناحیه و بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی بسته به شدت بیماری تحت درمان قرار گرفته در همان روز مراجعه طی یک تا دو ساعت جراحی شده و سپس ترخیص خواهید شد و می‌توانید به خانه باز گردید و میتوانید از روز بعد به محیط کاری رفته و بدون حمایت دیگران کارهای خود را انجام دهید و نیاز به پانسمان و دردسرهای روش های سنتی برای مراقبت از محل نداشته باشید.

 • سلام خسته نباشید.
  خانومی هستم ۳۹ساله حدود ۷-۸ ساله که درقسمت پایین کمرم حالت کیست مانند بوجودآمده که هیچ علایمی مانندقرمزی پوست یا ترشحات عفونی ندارد چندوقت پیش به پزشک.عمومی مراجعه کردم تشخیص سینوس داد.
  بازم به علایمی که خودتون مستحضرهسید میخواستم ببینم تشخیص شما چیست؟

  • با سلام
   برای تشخیص قطعی لازم است مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید در صورت تایید موجود کیست مویی با روش لیزری میتوانید بدون عوارض روشهای سنتی تحت بیحسی موضعی بدون درد و خونریزی عمل شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به مراقبت خاص و یا استراحت طولانی مدت آغاز کنید.

 • باسلام .میخواستم یه سوال بپرسم .آیا کوتاه کردن مو های اطراف سوراخ باسن ضرر داره؟آیا باعث گسترش کیست مویی میشود؟

  • با سلام
   خیر ضرر ندارد. اتفاقاً توصیه می‌شود که موهای ناحیه همیشه کوتاه نگه داشته شود و اگر دچار بیماری کیست مویی هستید برای درمان قطعی آن که جراحی است مراجعه کنید و نگرانی جراحی نباشید با روش جدید لیزری بدون درد و خونریزی و تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده و زندگی عادی خود را از روز بعد بدون نیاز به پانسمان استراحت طولانی مدت خواهید داشت.

 • سلام من حدود یک سالی هست که کیست مویی دارم و به شدت آزار دهنده است برام میخواستم هم بهم وقت بدید هم بدونم چقدر هزینه داره جراحی با لیزر و درد داره؟؟و دوران نقاهتش چقدره؟؟ممنون

  • با سلام
   جراحی لیزری کیست مویی به دلیل ترمیم شدن هم زمان عروق و اعصاب در عمل جراحی باعث کنترل درد و خونریزی شده و کاملا بدون عارضه قابل انجام است و چون تحت بیحسی موضعی سرپایی انجام می‌شود در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد می توانید زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده و بدون نیاز به پانسمان و استراحت به محیط کاری بازگردید.