banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

نحوه‌ ی معاینه‌ و علائم بیماری شقاق یا فیشر مقعد

علائم و نشانه‌های بیماری شقاق یا فیشر مقعدپارگی یا شکافی که در پوشش ناحیه‌ی انتهایی مقعد (مخاط مقعد) ایجاد می‌شود دارای نشانه‌های مشابه‌ای با سایر بیماری‌های مقعدی دستگاه گوارش از جمله هموروئید است که ممکن است تا حدودی تشخیص را برای پزشک مشکل کند. علائم ممکن است به طور ناگهانی شروع و یا به آرامی در طول زمان خود را نشان دهند. علائم و نشانه‌های شایع شقاق یا فیشر مقعدی عبارت است از:

 1. درد ناحیه‌ی مقعد: به دلیل درگیری بخش انتهایی کانال مقعد که دارای حسگر و گیرنده‌های فراوان درد است، طبیعی است که فرد به دلیل آسیب و از هم گسیختگی پوشش داخلی مقعد دچار احساس درد و ناراحتی شود.
 2. درد حین و مدتی پس از دفع مدفوع: به دلیل اصطحکاک ایجاد شده بین مدفوع و ناحیه‌ی‌ ترک خورده و آسیب دیده‌ی خروجی مقعد هنگام عبور آن به خصوص در صورتی ‌که مدفوع خشک و سفت باشد، فرد دچار یک درد مضاعفی خواهد شد که تا مدتی، از چند دقیقه تا چند ساعت پس از اجابت مزاج نیز از آن رنج خواهد برد.
 3. خونریزی مقعد: ترک ایجاد شده در پوشش مخاطی دیواره مقعد می‌توانند آن قدر عمقی شود که خود را به هر یک از مویرگ‌های این ناحیه برساند و منجر به خونریزی شود. به سبب انتهایی بودن منشأ خونریزی ایجاد شده در راست روده، رنگ آن به صورت قرمز روشن رویت خواهد شد زیرا محل خونریزی به خروجی دستگاه گوارش فاصله‌ی زیادی نداشته و قبل از این‌که خون شروع به تیرگی و انعقاد کند فرد متوجه آن خواهد شد.
 4. خون بر روی سطح مدفوع: احتمال خونریزی ناحیه‌ی شقاق یا فیشر هنگام عبور مدفوع از روی آن بیشتر است پس طبیعی است که فرد خون را به صورت جداگانه نه مخلوط بر سطح مدفوع خود در سرویس بهداشتی ببیند.
 5. خون‌آلود شدن دستمال توالت: پس از اجابت مزاج فرد هنوز می‌تواند اثرات خون‌ریزی شقاق یا فیشر مقعد خود را بر روی دستمال توالت مصرفی خود ببیند زیرا در صورت تحریک شقاق یا فیشر خونریزی ادامه دارد.
 6. ایجاد یک زایده‌ی کوچک یا نشانه بر روی پوست نزدیک شقاق یا فیشر مقعد: شقاق یا فیشر مقعدی که مزمن شده و مدت‌ها از ایجاد آن می‌گذرد می‌تواند به صورت یک نشانه‌ی زایده‌ای بر سطح پوست نزدیک شقاق یا فیشر خود را نشان دهد.
 7. سوزش و خارش در مقعد و اطراف آن: ممکن است از برخورد ترشحات طبیعی مقعد یا مدفوع با شقاق یا فیشر مقعدی فرد دچار احساس سوزش یا خارش درون مقعد خود شود.
 8. ترک قابل مشاهده در اطراف مقعد: در صورت مزمن شدن شقاق یا فیشر مقعدی ناحیه‌ی از هم‌گسیخته تا سطح پوست خروجی مقعد ادامه پیدا می‌کند به گونه‌ای که فرد می‌تواند پارگی و ترک را در اطراف مقعد خود نیز رویت کند.

در صورتی که فرد به نشانه‌های ایجاد شده بی‌توجهی نشان دهد و برای درمان شقاق یا فیشر مقعد اقدامی نکند، بیماری شقاق یا فیشر مقعد مهلک‌تر شده و با عفونت باعث بروز نشانه‌های بدتری در فرد خواهد شد که شامل:

 • افزایش درد: دردی که فرد تا قبل از عفونی شدن شقاق یا فیشر خود در مقعد احساس می‌کرد با شدتی دو چندان و مداوم فرد را آزار می‌دهد به صورتی که ممکن است خواب را از چشمان او بگیرد؛
 • سرخی مقعد: التهاب حاصل از عفونت ترک موجود درون مقعد به صورت سرخی و قرمزی بافت‌های اطراف و اطراف مقعد ظاهر می‌شود؛
 • تراوش از شکاف: به دلیل عفونت شقاق یا فیشر، ترشحات چرکی از ناحیه‌ی ترک ایجاد شده در مخاط یا پوست اطراف مقعد خارج می‌‌شود؛
 • تب: در پاسخ به عفونت ناحیه‌ی شقاق یا فیشر دمای بدن فرد بالا رفته، سیستم ایمنی فرد مختل شده و دچار تب می‌شود.

علائم و نشانه‌ها همانند قطعات یک پازل با هم می‌توانند راهنمای خوبی برای تشخیص بیماری شقاق یا فیشر مقعدی و شدت آن باشند.

نحوه‌ ی معاینه و تشخیص بیماری شقاق یا فیشر مقعد

معاینه و تشخیص بیماری شقاق یا فیشر مقعد

وقتی فرد از درد و خونریزی ناحیه‌ی مقعد خود به سطوح می‌آید به پزشک متخصص برای پیدا کردن علت و درمان آن مراجعه خواهد کرد. پزشک با دقت به نشانه‌های علامتی که بیمار از آن‌ها ابراز شکایت می‌کند و سپس با مشاهده‌ی دقیق ناحیه‌ی مقعد همراه با کشیدن طرفین خروجی مقعد به آرامی در اغلب موارد ترک ایجاد شده را می‌بیند و تشخیص قطعی بیماری فیشر در فرد می‌رسد. معمولاً فرد به دلیل درد فراوان اجازه‌ی معاینه‌ی انگشتی را به پزشک نمی‌دهد. محل ایجاد فیشر بیشتر در مکان‌هایی که رایج نیست می‌تواند پزشک را به بررسی سایر بیماری‌های زمینه‌ای احتمالی در فرد مشکوک کند که در این صورت پزشک در تشخیص خود بسنده نمی‌کند و برای کشف علت اصلی روش‌های دیگر معاینه را امتحان می‌کند. همچنین گاهی اوقات برای تشخیص و افتراق بیماری فیشر از سایر بیماری‌های مقعدی از جمله بواسیر نیاز به معاینات کمکی دارد که شامل:

 1. آنوسکوپی مقعد: بررسی مقعد و راست روده با یک لوله‌ی باریک و کوتاه‌ که مشاهده‌‌ی واضح‌تر تمام نقاط کمک می‌کند.
 2. سیگموئیدوسکوپی: بررسی قسمت پایین روده‌‌ی بزرگ با استفاده از یک لوله باریک انعطاف‌پذیر همراه با دوربین در صورت شک به سایر بیماری‌های دستگاه گوارش به خصوص سرطان روده بزرگ از آن استفاده خواهد شد.
 3. بیوپسی مقعد: در صورت شک به تغییر غیر طبیعی سلول‌های مخاط داخل روده، قسمت کوچکی از بافت مقعدی به منظور بررسی میکروسکوپی برداشته می‌شود.
 4. کولونوسکوپی: معاینه کل قسمت‌های روده بزرگ با استفاده از لوله‌ی باریک منعطف دارای دوربین در افرادی که نشانه‌های دیگری مبنی بر سرطان روده دارند.

در پایان معاینه پزشک بر اساس نشانه‌های بالینی و آن‌چه طی بررسی و آزمایش‌های تشخیصی به دست آورده است درمان را برای فرد آغاز می‌کند. تشخیص صحیح همیشه درمان نتیجه‌بخش خواهد داشت. البته رعایت توصیه‌های رفتاری و تغذیه‌ای نیز در بهبود فرد بی‌تأثیر نخواهد بود.

Save

Save

پرسش و پاسخ
 • رضا گفت:

  سلام من نزدیکی مقعد اندازه نخود چبزی شبیه جوش مانند درونی زیر پوست. فقط با دست زدن مشخص میشود وقتی با انگشت لمس میکنم یه دردی محیب احساس میکنم وهیچ علایم ی دیگری ندارد علت چیست؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص علت بیماری مقعدی ایجاد شده در زمان تحت معاینه بالینی قرار بگیرد ممکن است دچار بیماری آبسه و یا مقعدی شده باشید و در هر حال بیماری شما نیاز به درمان داشته و باید حتما حضوری مراجعه کرده و قبل از بروز علایم دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه تحت درمان قرار بگیرید تا شانس بهبودی در زمان کوتاه و با داروهای ساده را داشته باشید.

 • زهرا گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه این دفعه که عادت شدم روز دوم عادتم .
  ۱۰۰ تا طناب زدم ایا این کار من باعث میشه که دچار بیماری شقاق بشم ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر طناب زدن به بیماری شقاق ارتباطی ندارد

 • حسین گفت:

  با سلام خدمت دکتر گرامی اینجانب حدود یک سال است که از خارش مقعد رنج میبرم شدت آن با استفاده از پماد انتی شقاق و رعایت موارد بهداشتی کمتر میشود علایم فقط خارش میباشد چون مشکل گوارشی داشتم آندوسکوپ کردم علائمی مشاهده نشده ولی درد و گرفتگی سمت راست شکم کم شده اما مدفوع من شل می باشد از دارو کلیدینیوم سی مترونیدازول استفاده میکنم
  خواهشمند است اینجانب را راهنمایی فرمائید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس خارش در ناحیه مقعد می تواند علل مختلفی چون انواع بیماری‌های عفونی انگلی پوستی قارچی بیماری های مقعدی و حتی مربوط به تغذیه و یا شستشوی ناحیه باشد بنابراین تشخیص آن نیاز به بررسی های دقیق معاینات بالینی و بررسی آزمایشگاهی دارد و لازم است تا تمامی موارد بررسی شده و پس از تشخیص نهایی درمان مناسب آن تجویز شود تا بهبودی حاصل گردد تا زمانی که تشخیص به درستی انجام نشود بهبودی شما حاصل نشده و درمان نخواهید شد بنابراین در اسرع وقت حضوری مراجعه شود.

 • ايمان گفت:

  آيا استفاده ار استخر ، سونا و جكوزي سه بار در هفته براي بيماري شقاق مشكل افرين است يا خير؟
  با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر بیماری مقعدی شما فعال باشد و ناحیه زخم باز باشد احتمال عفونت در محل به دلیل آلودگی های استخر وجود دارد و توصیه می‌شود قبل از بهبودی از استفاده از این فضاها خودداری کنید.

 • رویا گفت:

  حدود چند ماهی میشه که لبه ی مقعد گوشت اضافه بوجود امده و به مروز رمان بزرگتر شده خیلی معذرت میخوام هنگام مدفوع خون بیرون میاد و کمی سوزش دارم ….باید چکار کنم ؟؟ ایا دارویی هست بهم معرفی کنید ؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی شما امکان توصیه درمانی وجود ندارد ولی از طرفی با توجه به زائده مقعدی ایجاد شده دیگر شما به درمان دارویی پاسخ موثر نداده و برای رهایی کامل از بیماری نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد که البته با وجود روشهای نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بی حسی موضعی وجود دارد تا در همان روز مراجعه درمان شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود بازگشته نیازی به مراقبت استراحت پانسمان نداشته و به محل کار خود برگردید.

 • Ati گفت:

  حدود چند ماهی میشه که لبه ی مقعد گوشت اضافه بوجود امده خیلی معذرت میخوام هنگام مدفوع خون بیرون میاد و کمی سوزش دارم ….باید چکار کنم ؟؟ ایا دارویی هست بهم معرفی کنید ؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی و مشاهده عینی آن امکان تجویز دارو وجود ندارد لازم است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید تا درمان مناسب آن تجویز شود حتی ممکن است شما نیاز به درمان‌های غیردارویی داشته باشید و به و دارو پاسخ موثر ندهید که در آن صورت نگرانی وجود ندارد با وجود روش های نوین لیزر امکان جراحی سرپایی تحت بی حسی موضعی وجود داشته می توانید در همان روز مراجعه مرخصی و زندگی عادی خود را آغاز کرده نیاز به استراحت پانسمان مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته به محل کار خود بازگردید.

 • اسحاق گفت:

  من در پشتم یه زخم با فاصله ای یه بند انگشت از خروجی در اومده حدود یکسال هست گاهی گم میشه بعد از مدتی دوباره متورم همراه با درد ظاهر میشه دکتر هم بار اول دارو داد بار دوم گفت برم عمل بشم ولی بازم بهم فرص مترونیدازل داد میخواستم اول بدونم نوع بیماری دوم راه درمان ممنون…

  • clinic گفت:

   با سلام
   احتمالاً دچار بیماری آبسه یا فیستول مقعدی بوده که تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی خواهد بود که البته امروزه با کمک ابداع روشهای نوین لیزر دیگر نیاز به انجام جراحی سخت و گسترده با تیغ جراحی نبود می توانید سرپایی تحت بی حسی موضعی در کلینیک درمان و در همان روز مراجعه مرخص شوی از روز بعد زندگی عادی خود را داشته نیاز به مراقبت و پانسمان نداشته باشید و به محیط کار خود بازگردید.

 • محمد گفت:

  با سلام
  من قبل از عید دچار سوزش از ناحیه مقعد شدم به دکتر مراجعه کردم ویک سری دارو تجویز کرد خوب شدم ولی دوباره سوزش پیدا کردم رفتم پیش دکتر معاینه کرد وپماد (ایپانتن ،آنتی فیشر،لیدوکائین )بهم داد گفت اگر خوب نشدی تا چند روز دیگه به جراح مراجعه کن برا عمل ومن هنوز خوب نشدم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت ناحیه مقعدی و تصمیم‌گیری درباره درمان مناسب خود حضوری مراجعه کنید در صورتی که درمان های دارویی برای فرد مناسب نباشد نیاز به جراحی پیدا خواهد کرد که البته نگرانی برای جراحی نیز وجود ندارد امروزه با کمک ابداع روشهای نوین لیزری که در سراسر جهان گسترش یافته و مورد استقبال بسیاری از پزشکان و بیماران قرار گرفته دیگر نیاز به انجام جراحی سخت با کمک جراحی نبوده میتوانید سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی درمان شوید به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص می شوید به خانه بازمی گردد و زندگی عادی و روزمره خود را آغاز خواهید کرد نیز می‌توانید به محل کار خود نیز بازگردید نیازی به مراقبت و حمایت و استراحت طولانی مدت و حتی پانسمان ندارید.

 • فریاد گفت:

  با سلام یک زائده در کنار مقعدم دراومده اندازه نصف عدس،کوچیک،قابل لمس،با چشم دیده میشه،۱۵ روز پیش رفتم دکتر،پماد آنتی هموروئید دادن ، استفاده کردم،زائده هنوز هست،اما تا امروز هیچ خون یا درد یا خشکی مزاج و یبوست نشده م ، فقط از امروز احساس میکنم،داخل مقعد ی چیزی تکون میخوره ، ممنون میشم راهنمایی بفرمائید،در ضمن دکتری که رفتم پیششپن متأسفانه خانم بودن و ممعاینه چشمی نکردن،فقط با توجه به توضیحات بنده گفتن شقاق هست

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی بیماری و دریافت درمان مناسب آن باید حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید بدون مشاهده محل نمی‌توان نظر داد که دچار چه نوع بیماری بوده و یا چه درمانی برای شما مناسب است.

 • مینا گفت:

  با سلام
  من مدتیه کنار مقعدم یه احساس ورم خیلی کمی ب اندازه ی عدس یا یکم بیشتر میکنم. درد و سوزش و خونریزی ندارم یبوست هم ندارم.
  ایا جای نگرانی داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله زائده ایجاد شده نیاز به پیگیری دارد زیرا عدم توجه به درمان آن دیر یا زود باعث می‌شود تا بیماری پیشرفت کرده باعث بروز علایم آزار دهنده دیگر چون درد خونریزی خارش سوزش در محل شود اگر به سلامت خود اهمیت می دهید قبل از پیشرفته بیماری و بروز علایم برای دریافت درمان مناسب خود مراجعه کنید تا شانس نتیجه گرفتن و بهره بردن از درمان‌های ساده و حداقلی را داشته باشید.

 • آيسان گفت:

  سلام
  من بين انتهاي واژن و ابتداي مقعد يك زائده اندازه نخود دارم كه تا حالا هيچ مشكلي برام نداشته نه دردي و نه خارشي فقط دوبار تا حالا موقع مدفوع خونريزي داشتم در حد چند قطره بعدهم بند اومده بدون درد. ميخواستم ببينم خطري داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله زائده مقعدی ایجاد شده مربوط به بیماری بواسیر بوده که اگر به موقع تحت درمان قرار نگیرد باعث بروز علایم و عوارض آزاردهنده دیگر سوزش خارش و درد خواهد شد به صورتی که اجابت مزاج شما را دچار مشکل کرده باعث مراجعه اورژانسی شما می گردد. بنابراین به سلامت خود اهمیت داده و هر چه زودتر برای بررسی و درمان وضعیت مراجعه کنید در صورت دارا بودن زائد نیاز به جراحی خواهید داشت کردن و روش های نوین نیز امکان جراحی بدون درد و خونریزی در محیط کلینیک وجود دارد و از روز بعد میتوانید زندگی روزمره خود را آغاز کنید.

 • نازی خ گفت:

  سلام من ۲۹ سالمه و همیشه یبوست دارم و سخت اجابت مزاج میکنم هر دفعه همراه با درد بود و یه ضایعه ای بیرون زده که با انگشت داخل معقد برمیگرده حالا چند وقته علاوه بر درد فکر میکنم دچار تنگی کانال هم شدم و سخت حتی مدفوع نرمتر هم خارج میشه کولونوسکوپی دوست ندارم بکنم با توجه به این علایم با معاینه میشه نوع بیماری رو فهمید و کولونوسکپی نشم ؟ تنگی کانال هم اگه باشه درمان داره ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت و تصمیم گیری درباره روند تشخیص و درمان باید حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید به احتمال زیاد دچار بیماری بواسیر هستید که اگر به موقع برای درمان آن اقدام نکنید دچار عوارض و علائم آزاردهنده و مشکلاتی در عمل دفع خواهید شث اما نگران نباشید این مشکل با کمک جراحی قابل برطرف نمودن بوده و لازم است تا هرچه زودتر درمان خود را پیگیری کنید ناراحت نباشید امروزه با کمک روش های نوین لیزری سخت ترین مراحل بیماری های مقعدی سرپایی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در کلینیک قابل درمان بوده به صورتی که همان روز مراجعه مرخص شده و بعد به کار و فعالیت عادی خود باز گردید.

 • سحر گفت:

  سلام من زمانی که مدفوع میکنم سوزش شدیدی رو حس میکنم.اخیرا یه چیز کوچیک شبیه به جوش روی مقعدم احساس میکنم.رفته رفته درد شدید تر میشه.هیچ خونی دیده نمیشه و حتی مدفوعم هم تیره نیست.گاهی هم احساس قلقلک بیرون مقعدم دارم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون معاینه بالینی نمی توان نوع بیماری مقعد ایجاد شده را تشخیص داد ولی با توجه به توضیحاتی که دادید این احتمال وجود دارد که دچار بیماری مقعدی شقاق شده باشید و اگر به موقع برای درمان آن اقدام نکنید شانس بهره‌بردن و نتیجه گرفتن از درمان دارویی را خواهید داشت در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده و ترک بافتی ایجاد شده عمیق شده و می‌تواند نیاز به درمان‌های غیردارویی و جراحی پیدا کند.

 • عباس خ گفت:

  سلام من بعضی اوقات سوزش یا خارش مقعدی دارم بیشتر مواقعی که زیاد سر صندلی بشینم ونمیدانم چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس سوزش و خارش در ناحیه مقعد از نشانه های ابتلا به یک بیماری مقعدی هموروئید و فیشر بوده و تا زمانی که تحت معاینه بالینی قرار نگیرید نمی توان آن را به درستی تشخیص داد توصیه می‌شود هرچه زودتر قبل از بروز علایم دیگر که می‌تواند دفع مدفوع شما و زندگی روزمره دچار اختلال کند حضوری مراجعه کرده تحت بررسی دقیق قرار بگیرید تا درمان مناسب هر چه زودتر تکمیل شود و سلامت خود را بازیابید در غیر این صورت بیماری و درمان های ساده پاسخ نداده و نیاز به درمان‌های غیردارویی پیدا کنید که روند درمان کمی طولانی تر خواهد شد.

 • شايان گفت:

  سلام من هنگام دفع مدفوع احساس درد شديدي دارم و بواسيرم بيرون زده وحتي بعضي وقتا از شدت درد نمي توانم بشينم به دكتر هم مراجع كردم پودر و پماد داد كه خوب شدنش مقطعي بود مننون ميشم راهنماييم كنيد كه درمان بشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   وقتی بیماری مقعدی بواسیر به درمان دارویی پاسخ موثر ندهد و یا علایم آن بهبود پیدا نکند لازم است تا تحت درمان غیر دارویی و جراحی قرار بگیرید که البته امروزه دیگر جای نگرانی برای جراحی سخت و روش‌های سنتی وجود ندارد زیرا با کمک روش نوین لیزری می توان این جراحی سرپایی در محیط کلینیک تحت بی حسی موضعی انجام داد به صورتی که فرد در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه بازگردد و از روز بعد زندگی عادی خود را بدون نیاز به پانسمان و مراقبت خاص آغاز کرده حتی به محیط کاری بازگشته و از این بیماری رها شود.

 • اکبر وی گفت:

  طی سه هفته درد در حین اجابت مزاج و اطاف مقعد و مراجعه ب دو دکتر خوب عمومی و استفاده از داروی انتی همورویید و اب بتادین و رکتول و ان ان قاطی کردم و زدم اما همونطور هستم الان درد فقط مدقعه اجابت مزاج و خروجی مقعد درد دارم و اندازه عدس در مقعد حس کردم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید در صورتی که درمان دارویی برای بهبودی و رهایی از علایم آزار دهنده آن کافی نباشد ممکن است نیاز به درمان غیر دارویی و جراحی داشته باشید که البته با وجود ابداع روشهای نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی در محیط آرام کلینیک وجود دارد تا نیازی به درمان های سخت سنتی نداشته باشید و در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد به زندگی عادی روزمره خود بازگردید.

 • مهدی گفت:

  با سلام و خسته نباشی میخاستم بدانم که چرا بعد از ۵ سال دوباره بیماری اوت کرده و برگشته و حالت دومل چرکی است اسمه این بیماری چی هست با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی و مشاهده عینی زائده ایجاد شده نمیتوان نوع بیماری را به طور قطعی تشخیص داده ولی اگر به صورت جوش چرکی می باشد احتمالاً دچار آبسه مقعدی شدید که اگر به موقع برای درمان آن اقدام نکنید بیماری می‌تواند منجر به یک بیماری پردردسر مقعدی دیگر به نام فیستول شود که نیاز به بارها جراحی داشته و سخت درمان خواهد شد بنابراین به سلامت خود اهمیت داد هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب خود مراجعه کنید.

 • کامیار گفت:

  سلام
  من ۹ ماه قبل فیشر داشتم و به پزشک‌مراجعه کردم و ایشان عنوان کردند که به علت تنگی فیشر دارم و برای من دارو تجویز کردند . بعد از سه ماه استفاده از دارو کاملا بهبود پیدا کردم و هیچ اثری از فیشر نبود ولی پس از گذشت چند ماه از بهبودی کامل دوباره از سه روز قبل مثل دفعه قبل شدم و برجستگی شقاق و خونریزی خفیف رو حس میکنم .
  آیا میتونم از داروهای قبل استفاده کنم یا لازم است دوباره به پزشک مراجعه کنم ؟

  ساعت ها نشستن در مطب دکتر و معاینه درآور دلایلی هستند که برای رفتن مجدد به پزشک مردد هستم .

  ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر اجازه مصرف مجدد داروها در موارد مشابه را نه تنها در این بیماری بلکه در بیماریهای دیگر نیز نخواهید داشت لازم است برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب مجدد به پزشک مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  من پسرم چند روزه مدفوعش سخت وسفت است امروز همراه مدفوعش خون د ر آمد درضمن پسرم سه ساله است آیا تو این سن بچه ها هم شقاق میگیرند لطفا راهنماییم کنید خیلی نگرانم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله انسان‌ها در هر سن و سالی ممکن است دچار بیماریهای مقعدی شوند، زیرا این بیماری‌ها با دفع مدفوع زورکی یا پرفشار در ارتباط بوده و ممکن است در همان سنین کودکی نیز بروز کنند. بهتر است برای معاینه بالینی و بررسی علت خونریزی مقعدی فرزندتان هرچه زودتر قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر حضور مراجعه کنید تا پس از بررسی‌های لازم درمان مناسب توصیه شوند. به تغذیه فرزندان بیشتر دقت کرده مراقب باشید دچار یبوست نشود.

 • مهدي گفت:

  سلام خسته نباشي الان چند وقته كنار سوراخ مقعد يه حالت زشتي در امده كه با دستشويي كردن حالتش عوض ميشه عكس دارم اگه نياز هست براتون بفرستم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی زائده مقعدی ایجاد شده و دریافت درمان مناسب آن قبل از تظاهر علائم آزاردهنده دیگر حضوری مراجعه کنید

 • ناشناس گفت:

  با سلام.دقیقا ۵ ماهه درگیر شقاق هستم.کولونوسکپی انجام دادم و دکتر مطمئن شده شقاقه.هیچ دارویی نداده فقط ویتامین b و ویتامین d و شربت لاکتولوز.گفت آب زیاد بخور و فیبر.الان حدودا یک ماهه خونریزی شدید طع شده اما هنوز درد و سوزش دارم گاهی هم رگه های خون توی مدفوع میبینم.
  درد امانم رو بریده.
  لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت شقاق خود باید حضوری مراجعه نموده معاینه بالینی شوید. بعد از گذشت این بازه زمانی این احتمال وجود دارد که بیماری مزمن شده و دیگر به درمان دارویی پاسخ مناسب ندهد. در در صورت مزمن شدن بیماری لازم است تحت جراحی قرار بگیرید. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری این امکان وجود دارد که بدون درد و خونریزی و عوارض روشهای درمانی سنتی سرپایی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده و همان روز ترخیص شوید و روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده و نیاز به استراحت طولانی مدت مراقبت خاص یا پانسمان نداشته باشید.

 • رضا گفت:

  باسلام وخسته نباشی اینجانب۳۹ساله هستم نزدیک به ۶ساله که خونریزی ازناحیه مقعددارم یکبار رفتم دکتر گفت که شقاق مقعده یک پماد برای نوشت نتیجه هم نگرفتیم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بعد از گذشت شش سال از خونریزی مقعدی خود باید این مشکل را به شکل دقیقتری پیگیری می‌کردید. حتماً لازم است تا مراجعه نموده و تحت ارزیابی کلینیکال و انجام تست‌ها کمک تشخیصی چون کولونوسکوپی قرار بگیرید تا علت دقیق خون‌ریزی که میتواند علل جدی دیگری نیز داشته باشد مشخص گردد سپس بسته به نوع بیماری و شدت آن تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرید. نگران نباشید با کمک روش نوین لیزری سخت ترین مراحل و درجات پیشرفته بیماریهای مقعدی سرپایی و بدون عارضه روشهای جراحی سنتی قابل درمان است.

 • مرادعلی گفت:

  من یک سالی میشودکه دچارفیشرشده ام بطوریکه دردوخونریزی ندارم فقط ترشحات داره وقتی انتیبیوتیک مصرف میکنم قطع میشه دوباره باقطع داروشروع میشه به نظرتون من باید چه کا ری انجام بدم تشکر صدقی

  • clinic گفت:

   با سلام
   بعد از گذشت این بازه زمانی احتمالا شما دچار بیماری مزمن فیشر شدید و درمان دارویی برای کنترل و بهبودی از آن کافی نخواهد بود و لازم است تا جراحی شده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید که با کمک روش جدیدی لیزری بدون درد و خونریزی و سرپایی درمان شده و از صبح روز بعد از عمل میتوانید زندگی عادی روزمره خود را به تنهایی بدون نیاز به کمک اطرافیان آغاز نموده و فعالیت کنید.

 • محمد گفت:

  با سلام و احترام
  اینجانب ۷۱ ساله با سابقه از ۸ سال قبل در عمل برداشتن پولیپ روده بزرگ در ۳ مرحله بیوبسی وزیگموید در کلون که در حال حاضر بابت مورد عنوان شده ا م مشکل نداشته ولی شقاق آناس در برخی موارد خونریزی و سوزش دارد و توضیح اینکه اصول کلی را رعایت مینمایم < آیا تضمینی برای یک مرحله لیزری برای رفع شقاق هست ؟ چون ۳ سال قبل نیز در یک عمل سر پایی قسمتی از عضله اسفنکترم را برداشتم ولی تغیراتی حاصل نشده .. با تشکر از لطف شما از راهنمایی
  محمد زرجویی تلفن تماسم منزل ۲۲۱۱۶۴۵۴

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت خود باید حضوری مراجعه کنید تا تحت بررسی قرار بگیرید تا درمان مناسب بسته به شرایط و سابقه جراحی شما تجویز گردد.

 • مریم گفت:

  با سلام برای تشخیص زخم داخل مقعد از چه روشی میشه استفاده کرد؟ایا روشهایی که با دستگاه است خودش باعث ایجاد زخم نمیشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   طی معاینه بالینی معمولاً اگر در معرض دید پزشک باشد تشخیص داده خواهد شد ولی زخمهای مربوط به قسمتهای بالایی باید توسط روشهای کمک تشخیصی چون کولونوسکوپی یا سیگموئیدسکوپی که با دوربین دیواره را میبینند بررسی شود که البته خود این روش منجر به آسیب بافتی دیواره نخواهد شد نگران نباشید و برای بررسی وضعیت خود مراجعه نمایید.

 • شادی گفت:

  باسلام وخسته نباشید من خانمی ۳۲ساله هستم مدتی است از ناراحتی شقاق رنج می برم به متخصص مراجعه کردم پماد دیلیتیازم (دیلتیژن) و قرص پرکلمین تجویز کردن الان حدود ۲۵ روز میشه که مصرف میکنم چند روز اول کمی بهتر شدم ولی همچنان دوباره از درد مقعدی رنج می برم واحساس سوزش ودرد دارم درطول این مدت اصلا قرص وپمادرو قطع نکردم هرروز چندبار پمادرو استفاده میکنم ولی نمیدانم چرا خوب نشدم دکترم میگفت چیزی نیست زود خوب میشه ولی من هنوز خوب نشدم، ازشما میخوام کمکم کنید، باتشکر فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام
   به روند درمانی دارویی خود ادامه دهید اگر بهبود پیدا نکنید لازم است تا دوباره معاینه شوید اگر بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و یا پیشرفت کرده از حالت حاد به مزمن تبدیل شده باشد لازم است تا تحت درمان با روش غیر دارویی، بوتاکس و یا جراحی قرار بگیرید که خوشبختانه با روی کار آمدن روشهای جراحی لیزری جای هیچ گونه نگرانی نیست. میتوانید بدون درد و عارضه خونریزی و یا قرار گرفتن در معرض عوارض داروی بیهوشی کامل سرپایی درمان شده و همان روز مراجعه ترخیص شوید و از صبح روز بعد زندگی عادی و روزانه خود را بدون نیتز به کمک دیگران و یا مراقبت و استراحت طولانی شروع کرده و بهبود یابید.

 • yasin گفت:

  با سلام و احترام خدمت شما
  من بدون اینکه به پزشک مراجعه کنم با نشستن در تشت آب گرم و شستن مدواوم دردم از بین رفت البته نوع بیماری من با توجه به علاءم و نشانه هایش بواسیر نام دارد و دلایلش نیز زور زدن هنگام اجابت مزاج و نشستن طولانی مدت در توالت بوده و… الان دردی ندارم و احساس بهبودی میکنم لزا سوالی داشتم آیا بهبودی کامل خود را بدست خواهم آورد به مرور زمان؟ باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   قطعاً خیر زیرا بیماریهای مقعدی با درمانهای خانگی فقط برای مدتی کمرنگ شده و علایم آنها کاهش مییابد و خود بیماری به معنای واقعی برطرف نخواهد شد و در صورت یک ناپرهیزی و یا دفع مشکل و زورکی این احتمال وجود دارد که دیر یا زود بیماری شما بازگردد و علایم آزار دهنده دیگری از آن بروز کند که تا به حال تجربه نکردید بنابراین بهتر است قبل از بروز مشکلات عدیده بیماری مقعدی برای درمان قطعی خود قدم برداشته و برای بررسی وضعیت مقعد و نوع بیماری و میزان پیشرفت آن مراجعه کنید.

 • yasin گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  حدود سه روز هست که درد ب سراغم آمده و یکی از نشانه‌های این بیماری این است که هنگام دفع مدفوع و سفت کردن خود درد شدید مقعد خودش را نشان می دهد وای در سایر اوقات دردی آنچنان حس نمیکنم ولی هیچ وقت نمیتوانم از خجالت به پزشک مراجعه کنم خواهش میکنم اگر راهی هست بگویید در منزل انجام دهم تا بهبود یابم

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی می تواند دلایل مختلفی از ابتلا به یک شقاق مقعدی، هموروئید تا درد عضلانی و اسپاسم و گرفتگی دریچه مقعدی داشته باشد. تشخیص قطعی و صحیح نوع بیماری ملزم به مشاهده ناحیه و معاینات بالینی و حتی استفاده از روش های کمک تشخیصی مانند کولونوسکوپی است، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای معاینه و تشخیص مراجعه کنید. این بیماری در میان مردم شایع بوده معاینه ان برای پزشک عادی است و جای خجالت ندارد مهم سلامتی شماست.

 • احمد گفت:

  سلام‌دورمقعدم‌۱۰روزی‌میشه‌اندازه‌لپه‌بزرگ‌ازسمت‌راست‌ازداخل‌پوست‌‌به‌عبارتی‌زیرپوست‌اسفنگر‌موقع‌فشاردادن‌بسمت‌بیرون‌دیده‌میشه‌ودردی‌هم‌نداره‌فقط‌موقعی‌کهبادوتاانگشت‌میگیری‌یذره‌داره‌میخواستم‌بدونم‌‌‌چی‌هست‌وباید‌چکاری‌‌برای‌درمان‌میخواد‌یاخودبخودخوب‌میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع زائده و بیماری لازم است تا حضوری مراجعه نموده تحت معاینه بالینی و مشاهده قرار بگیرید بدون بررسی نمیتوان درباره بیماری شما و نوع درمان مناسب آن نظری داد. در صورت عدم مراجعه به موقع بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگر آن بروز خواهد کرد.

 • Nikou گفت:

  سلام،برای درمان شقاق به پزشک مراجعه کردم که گفتن عمل نکنم بهتره چون عضلاتم ضعیفه ولی دز طول روز کانال مقعد و چرب نگه دارم !همیشه!
  اینکه هر روز انگشت وارد کانال مقعد بکنم ضرر ندارد؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   انجام مداوم این کار نیز توصیه نشده و شما را در معرض انواع بیماریهای مقعدی یا عفونی قرار خواهد داد لازم است تا برای بررسی وضعیت و راهنمایی دقیقتر حضوری مراجعه نمایید.

 • سميرا گفت:

  سلام خسته نباشيد.
  من تقريبا ٣ ماه پيش دكتر بعد از معاينه به من گفتن دچار فيشر شدم.
  دارو هم يك شياف ايپروئيد (انتي هموروئيد) و پماد ايپانتن دادن.
  مي خواستم ازتون در مورد شستشوي مقعدي سوال بپرسم كه خوبه انجام بدم يا نه ؟
  يك سري ها ميگن به بهبودي كمك ميكنه اما يك سري ها ميگن بدتر ميكنه
  خواهش ميكنم جواب سوالمو بديد ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر توصیه نمیشود از دستکاری ناحیه بپرهیزید و اگر بعد سه ماه بهبود نیافتید لازم است حضوری مراجعه کرده و در فاز مزمن بیماری درمان دارویی کافی نبوده و نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری یک جراحی سرپایی بدون دغدغه و بدون نیاز به بیهوشی و بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی را خواهید داشت و از همه مهمتر از روز بعد مبتوانید به کار روزانه خود بازگردید و در مدت بسیار کوتاهی نسبت به روشهای سنتی بهبود یابید.

 • ناشناس گفت:

  باعرض سلام میخواستم بدونم اگه شقاق یافیشر رو عمل نکنیم باوجود قدیمی بودن آن چه مشکلی به وجودمی آید؟آیاهیچ راه درمان دیگری غیرازحراحی ندارد؟باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیماری گسترش یافته به لایه های عمیقتر نفوذ کرده و منجر به زخم مقعدی میشود که به مراتب درمان آن سختر و زمانبرتر ست.

 • حمید گفت:

  سلام من اطراف مقعدم ورم داره نه درد داره نه خونریزی و فقط مدتیه یبوست هم دارم ممکنه شقاش پوستی باشه؟و راه درمان خانگیش چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  من آقایی ۴۲ساله هستم،حدودا ۲ساله که بعضی شبها با درد شدید در ناحیه مقعد از خواب بیدار میشم یه حالت فشار شدید در مقعدم ،البته یک بار به پزشک مراجه کردم با یه معاینه ساده گفتن فیشر دارم آیا من نیاز به انجام آزمایشی دارم ، با توجه به اینکه درد مقعد من ماهی یک بار رخ میده و فقط هم نصف شب و با خوردن مسکن خوب میشه .با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • ناشناس گفت:

  سوال خود را بپرسید…باسلام وعرض ادب
  دکتر چندماه پیش ی ضایعاتی لبه مقعدم بود بیخیال شدم گفتم هیچ نیس تابعدبیست دیدم شدن نزدیک ۱۵تا رفتم دکترگفت زگیله محلول پودوفیلیکس براتجویزکرد هفته دوبارزدم تویه هفته ازبین رفتن فقط چون ک خیلی قویه محلوله مدفوعمم سفت بوددچارپارگی شدم الان ازوقتی ک زخم شده دوسه تاازشون نزدیک دوماهه ریشه کن نمیشن چکــــارکنم دکتر بخداخیلی زجرمیکشم ؟
  سوال دومم اینه ک میگن دراثررابطه همجنسی ای بیماری میاد ولی من اصلاتوخط ایکارنیستم چرازگیل گرفتم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   زگیل مقعدی یک بیماری منتقل شونده از راه تماسی پوستی است و لزوماً با روابط جنسی منتقل نخواهد شد بلکه از طریق تماس با محیط آلوده در باشگاه و استخرها نیز منتقل میگردد. برای درمان زائده مقعدی فعلی خود باید حضوری مرراجعه نمایید ممکن است درمان دارویی برای رفع آن کافی نبوده و نیاز به درمان غیر دارویی مانند روشهای نوین لیزری داشته باشید.

 • مهراب گفت:

  سوال خود را بپرسید…باسلام وعرض ادب .
  دکتر من بخاطراینک مورفین مصرف میکنم مدفوعم سفته همینم باعث زخم شدن مقعدم شده وهنگام دسشویی خون دارم الان ای میتونه شقاق باشه؟ سوال دومم واینکه چندروزشربت منیزیم وبیزاکودیل استفاده کردم مدفوعم نرم شد بعدچهارروزاثری الان اززخم نیست وخون ندارم الان بنظرتون من بیش ازچهاروزه ک دیگ ن خون ن زخم دارم میتونه خودبخودخوب شده باشه،؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر برای بررسی ناحیه حضوری مراجعه شود احتمال بیماری فیشر وجود دارد که دیر یا زود عود خواهد کرد.

 • مینا گفت:

  سلام من مدتی هست شقاق دارم سمت راست شکمم بدجوری درد میکنه میتونه از شقاق باشه ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام خیر درد شکم به شقاق مقعدی ارتباط ندارد برای بررسی حضوری مراجعه شود.

 • نصرت گفت:

  سلام ببخشید از بیرون مقعد دچار قرمزی،وسوزش هستم موقع دستشویی رفتن خیلی اذیت میشم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش و التهاب مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • مینا گفت:

  باسلام من ۳۵ ساله شقاق دارم بیست روز خوب میشم. بازم دو سه روز خونریزی دارم. میترسم میگن برا روده خطر داره

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

 • ایوب گفت:

  سلام آقای دکتر یه دو هفته ای میشه که در ناحیه ی از زیر بیضه تا مقعد دچار برآمدگی کوچکی شده که جوش نیست و حالت سفت داره و فقط لمس که میکنم معلومه؛ درد نداره و فقط در بعضی مواقع درد داره اونم مختصر نمیدونم مشکل چیه چیکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است

 • قاسم گفت:

  با سلام
  در اطراف ناحیه مقعد زاعده ای بوجود آمده که نه خونریزی دارد نه عفونی فقط درد موجود میباشد علت ان چیست؟
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است

 • یوسف گفت:

  با سلام
  من شروع بیماری ام با خارج شدن زایده گوشتی که اندازه عدس بود شروع و پس از سالها به این نقطه رسید که احسای میکنم که کنار مقعد دچار پارگی شده ایا این مشکل حل میشود و چگونه؟البته من زیاد نمیتوانم مدفوع را نگه دارم وباید سریع عمل دفع را انجام دهم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من پسری ۱۷ ساله که دو نفر به من تجاوز کرده اند و حالا چجور بفهمم ببینم گشاد شدم یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه مقعد حضوری مراجعه شود.

 • سمیرا گفت:

  سلام – من در هنگام دفع مدفوع قلب از آم یک مایه ژله ای نهایت میکنم که گاهی با رگه های خون روشن و تیره همراه است ولی مواقعی که نمیبینم مایع ژله ای به رنگ سفید است ‘ در ناحیه اطراف مقعد احساس برجستگی های کوچکی دارم که به مانند جوش است وپر است ‘ لطفا تو رو به خدا من رو از بیماری خودم مطلع کنید تا راه درمان پیدا کنم تشکر ‘ گاهی سوزش و کمی خودش دارم

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • پیمان ا گفت:

  سلام خسته نباشید خدمت دکتر محترم،حدود دو هفته میشه عمل هموریت و شقاق کردم هموریت من شدید بود یعنی ب صورتی ک هنگام دفع مزاج بیرون میومدن ک با فشار انگشت ب داخل میرفتن بعد عمل کردم ک متوجه شدم بیرون مقعدم ی گوشت ب اندازه ی نخود شایدم بزرگتر هست از دکتر پرسیدم گفت نمیشه اینو الان درارمش چون بی اختیاری میگیری الانم متوجه شدم هنگام دفع مزاج ی خورده خون ریزی دارم ب نظر شما علت این خون ریزی چیه ممنون میشم جواب بدین

  • clinic گفت:

   با سلام از عوارض جراحی است در صورت تشدید برای بررسی به جراح خود مراجعه کنید.

 • سمیه گفت:

  با سلام من حدود سه ماه پیش سزارین کردم و دچار شقاق شدم و یبوست دارم که نزدیک محل شقاق دچار عفونت شد که با استفاده از دارو کمی عفونت از بین رفته ولی همچنان بعد از دستشویی درد خیلی شدیدی دارم نمیدونم درد شقاق هست یا عفونت لطفا راهنمایی کنید خیلی مسکن استفاده میکنم به بچه شیر میدم?

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. در صورتی بهبود خواهید یافت که مشکل یبوست رفع شود و به سبب درد عمل دفع را به تاخیر نیاندازید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من مدتی هست که اطراف مقعدم یه چیزی احساس میکنم،شبیه یه تاول هست اما تاول نیست،گاهی درد داره ،خونریزی ندارم،تواین چندروز شکمم کار کرده

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • clinic گفت:

  با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
  فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • فراز گفت:

  سلام..توروخدا راهنمایم کنیین .به دلیل عادت بدم به غیر از خونه خودمون نمیتونم جای دستشویی برم.یه هفته پیش جای رفتم که مدفوعمو زیاد نگه داشتم رسیدم خونه مدفوعمو خیلی سفت بود و بهم فشار آورد که باعث زخم مقعد شدم هیچ مشکلی ندارم فقط موقع دستشویی رفتن یه ذره اذیت میشم و رو دستمال یه لکه خونه کوچیک هس.میتونه شقاق باشه؟؟؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • محسن گفت:

  سلام آقای دکتر بنده فرقی نمی کند چه یبوست داشته باشم یا نه.گاهی خونریزی دارم چند سال پیش به دکتر مراجعه کردم گفت داخل مقعد جوش هست آن خونریزی می کند وچون جایش مرطوب است خوب نمی شود ممنون میشوم چارهای بیاندیشید

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی علت خونریزی حضوری مراجعه شود ممکن است لازم باشد تا کولونوسکوپی شوید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام
  نزدیک ب یک هفته هست ک مدفوعم همراه بادردوسوزش هست.خون ریزی ندارم ولی دردم زیاده حس میکنم ازطرف داخل زخم شده لطفابگید بایدچیکارکنم

  • clinic گفت:

   با سلام درد و سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • محمد فطرس گفت:

  یک هفته است بعد از اجابت مزاج درد و سوزش در مقعد دارم چکارکنم دو سال پیش هم همین مشکل را داشتم که با دارو خوب شدم الان شما برای بهبودی من جه پیشنهادی دارید با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام درد و سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • رعنا گفت:

  سلام . من چند ساله که اطراف مقعدم خارش دارم. فقط خارش. هیچ درد و خونریزی یا مشکل دیگری ندارم. چندبار پزشک مراجعه کردم گفتن بواسیره و پماد یا شیاف تجویز کردن ولی خوب نشدم. چندروز پیش دوباره رفتم دکتر گفت شقاقه ولی من وقتی علایم شقاقو مطالعه کردم دیدم نه نمیتونه این باشه. من زخمی ندارم فقط وقتی محیط اطراف مقعد رطوبت داره خارشم شدیدتر میشه. اسم این مشکل چیه و چیکار کنم. خیلی ممنونم.

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم را کاهش دهید.

 • ف ف گفت:

  سلام من یک ماهی هست دچار این بیماری شدم
  اوایل بعد از دفع مدفوع خون روی مدفوع بود الان هنگام دفع مدفون خون قرمز روشن ازم بصورت قطره قطره میچکه،لطفا بگید چکار کنم از چه دارویی استفاده کنم

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع و روشن شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • محمد گفت:

  باسلام خسته نباشید بنده داری بیماری کولیت هستم وچند سالی قرص مزالازین استفاده میکنم چند وقت پیش خونریزی ورم مقعد وخارش شدید داشتم بعد از مراجعه به متخصص ومعاینه اندوسکوپی ولیزر کردن خوب شدم تقریبا سه ما بعد از خوب شدن آن حالت عودت کرد… راهنمایی باتشکر فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام باید مشاوره شده و تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کنید تا دچار عود نشده و در حال حاضر لازم است دوباره معاینه شده و حتی جراحی شوید

 • علی دوستی گفت:

  سلام‌دکترخسته نباشید۲۷سالمه۷ساله این بیماری دارم،قبلا لای پام‌.زیربغلم.لبم ازوسط.لای پااز پشتم.پاشنه پام ترک میخوره وخارش دارن،الان صورتم جوش میزنه،صبحابیدارمیشم داخل بینیم پرمیشه.قبلایک عددگردووپسته میخورم‌ دهانم پف میکردواب دهانم زیادمیشدهردقیقه میریختم بیرون،الان امپول بتامتازون میزنم‌ چندروز خوب میشم،چندباررفتم دکترنتیجه نگرفتم،دیگه خسته شدم تورو خداکمکم کنیدچکار کنم،

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است به متخصص پوست و یا آلرژی مراجعه کنید

 • بیژن گفت:

  سلام آقای دکتر من۱۲ساله که مبتلابه فیشرمزمن شده ام مدتی خوبه دوباره عودمیکنه ازجراحی هم میترسم.لطفا بنده راراهنمایی بفرماییدضمنا۴۴سالمه

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • ج گفت:

  سلام آقای دکتر میخواستم سوال کنم یک سالی است گاهی وقتها اول معقدم شروع ب خونریزی کرده چندماه خوب شد دوباره معقدم ب اندازه گردو کوچک زده بیرون پماد انتی همورایید استفاده می کنم لطفا راهنمایی فرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان بیماری هموروئید باعث پیشرفت بیماری و بروز عارضه در شما شده است بهتر است حضوری مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرید.

 • رضا.م گفت:

  سلام.من مدت۷سال است که بیماری شقاق به همراه ضایعه روی مقعد هستم که گاها همراه با درد وخو نریزی است آیا تحمل وضع مو جود باعث تبدیل شقاق به بیماریهای لاعلاج وبدخیم میشود در ضمن سال گذشته کلونسکوپی شدم .که تایید بر شقاق یا فیشر کرده اند ۲ درمان با لیزر آیا درمان قطعی است .احتمال بدتر شدن یا برگشت بیماری هست .
  با نهایت تشکر از زحمات

  • clinic گفت:

   با سلام عدم درمان به موقع بیماری فیشر باعث عمیق و گسترده شدن آن و تبدیل به زخم مقعدی است که روند درمانی را سخت و طولانی خواهد کرد. دوست عزیز هیچ تضمینی برای عدم عود و درمان بیماری فیشر چه به صورت دارویی و چه جراحی و روش لیزری تا زمانی که خود شما همکاری نکنید، وجود ندارد. تضمین عدم عود و رهایی کامل از این بیماری در گرو تغییرات مطلوب و مناسب در سبک زندگی و رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره شماست.

 • Dj گفت:

  سلام ببخشید من خارش مقعد داشتم از سال پیش شروع شد تا الانم پابرجاس با توجه به اطلاعاتی که در اینترنت هست از همون موقع فهمیدم فیشر دارم ولی سایزش ناحیه تغییری نکرده و مشکلی با درد و اینا ندارم میخواستم بپرسم راهی برای رفع خارش هست بدون لیزر وجراحی؟ سایز ناحیه هم اندازه یک عدد عدس میباشد ولی ترشح باعث خارش میشه ، با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن خودتان اشتباه تشخیص داده باشید لازم است تا حضوری مراجعه کرده معاینه شوید، بعید است بیماری فیشر باشد. زمان را از دست نداده برای معاینه مراجعه نمایید.

 • پارسایی گفت:

  سلام من کلاازموقعی ک ازدواج کردم دچار یبوست شدم دکتررفتم چندبار خوب نشدم واسه زایمان اولم بدبخیه شدم مقعدم هم یک بخیه خورد الابعد۳سال زایمان دوم بخیه هم نخوردم ولی وقتی دسشویی میرم نمیدونم بخاطریبوسته یا فشارزایمان یکم شکل مقعدم عوض شده بعددفع مدفوع بادرده و یخت و یکم خون میاد نمیدونم بخاطرچیه.بعدش تایکی دوساعت مقعدم دردداره وسوز میزنه امرو احساس کردم ی ذره ازش کنده شد اول فک کردم خونه ولی نه .لطفاراهنماییم کنید؟!

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا بواسیر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. به منطور تشخیص قطعی نوع بیماری مقعدی و میزان پیشرفت آن لازم است تا تحت معاینات بالینی قرار بگیرید، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. در صورت پیشرفته بودن بیماری نیاز به جراحی است که با روش لیزری می‌توانید بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود و شیردهی و مراقبت از کودک را از روز پس از عمل آغاز نمایید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید.

 • عبا س رنجبر گفت:

  دکتر جراح تشخیص شقاق خلفی اقدامی داده است
  پماد اید؟ کافئین و پودر گیاهی اسفرزه تجویز کرده
  ممکن است درمان شود

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است. تجویز داروی گیاهی برای کاهش علایم مفید است اما به تنهایی مؤثر نیست. ولی پس از آن زمان مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد. در روش دیگر تزریق بوتاکس به مدت شش الی نه ماه عضلات دریچه‌ای مقعد فلج شده و فرصت برای بهبودی و خونرسانی به زخم فرآهم می‌شود که موقت بوده و گاهی نیاز به تکرار تزریق دارد. به احتمال فراوان نیاز به جراحی مجدد خواهید داشت.

 • فاطمه گفت:

  سلام من مدتی هست که از مادرم مراقبت میکنم ومجبورم ایشان رو از روی صندلی بلند کنم وخب طبیعتا وزن زیادی رو متحمل میشم ٬ طی این مدت دچار بیرون زدگی زائده ای از مقعد شدم ومتأسفانه یبوست نیز دارم حالا انگار زخمه وخیلی اذیت میشم لطفا اگه راهکاری هست بفرمایید واینکه آیا قطره ی ام جی موثره هست در درمان یاخیر . سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به یبوست و سبک زندگی غلط و بلند کردن جسم سنگین باعث شده تا احتمالاً دچار بیماری هموروئید شوید. لازم است تا معاینه بالینی شده و هر چه سریعتر پیش از وخیم شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر درمان را آغاز کنید و از خوددرمانی به دلیل احتمال حساسیت یا مقاومت دارویی بپرهیزید. تا زمانی که علت بیماری مشخص نشده هیچ دارویی توصیه نمیشود. کنترل یبوست می‌تواند به بهبودی شما کمک کند. پس با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره در جهت کنترل یبوست بکوشید. مایعات مصرفی روزانه خود را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر و آلو و گلابی و انجیر خشک مصرف کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم داشته باشید و ترجیحاً هر روز نیم ساعت پیاده روی کنید.

 • م. روایی گفت:

  با سلام. من گیاهخوارم و در طول روز مقدار زیادی از میوه ها و سبزیها را به صورت بیشتر خام و کمتر پخته مصرف میکنم با وجود مصرف فیبر بالا علت بیماری چی می تونه باشه؟!

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه نمیتوان نظر داد.

 • م.ز گفت:

  با سلام من دختري ۲۸ ساله هستم و حدود ۲ سال پيش به مشكل يبوست شديد و زخم شقاق دچار شدم و مدام خونريزي و درد داشتم، بعد از ۲ ماه مشكلم تا حدودي بهتر شد و فقط گاهي اوقات هنگام يبوست و بعدش تا ۵ دقيقه در ناحيه مقعد درد داشتم و سپس درد رفع ميشد. الان حدود ۵ ماه است كه بعد از مدتي مشكلات گوارشي كه البته تمام آزمايشات و اقدامات لازم رو انجام دادم و دكترها هيچ مشكل خاصي رو تشخيص ندادند، اما دردي مداوم در ناحيه زير دنده ها وگاهي متمايل به وسط و پشت بدنم در همان ناحيه احساس ميكنم، دردي رنج آور كه زندگي را واقعا برام سخت كرده و هراز گاهي شدت و ضعف دارد. ميخواستم بپرسم واقعا چگونه ميتوانم از اين درد راحت شوم و مشكلم چيست؟

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه بالینی و مراجعه حضوری شما امکان اظهار نظر وجود ندارد لازم است تا مورد آزمایش و تصویربرداری قرار بگیرید.

 • ناشناس گفت:

  سلام سه ماه است که زایمان کردم بعدازمدفوع مقعددردوسوزش میگیرد به نظرشماچیه خیلی دارم اذیت میشم راه بهبودی چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین و رحم در این دوره نه ماه زنان را در معرض انواع بیماری‌های مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی قرار خواهد داد که در صورت رعایت نکردن اصول مراقبتی حتی پس از زایمان نیز اثرات آن باقی خواهد ماند. ممکن است دچار هر یک از این بیماری‌ها شده و نیاز به درمان دارویی یا حتی جراحی داشته باشید، بنابراین بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای معاینه و تشخیص قطعی بیماری و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. نگران جراحی نباشید در صورت نیاز به جراحی با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و می‌توانید مراقبت و نگهداری و شیردهی فرزندتان را از روز پس از عمل جراحی آغاز نمایید.

 • حسنوند گفت:

  ۲سال هر۶ماه یک بارخون ریزی داشتم حدود ۳ماه هست هفته یک بار خون ریزی شدید دارم سمت راست مقعدم برامدکی بیرون زده ایا بواسیر یامرض دیکری .است

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی همراه با زائده شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. ممکن است برای برداش زائده نیاز به جراحی باشد که با کمک لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • رويا اسلامي گفت:

  سلام من حدود يك ماه است كه روي مقعدم يه زائده گوشتي است بدون هيچ درد و خارشي و سوزشي و خونريزي فقط هنگامي كه دست ميزنم لمسش ميكنم روي مقعد ميشه راهنمايي بفرماييد اين چيه؟ و ايا نيازي هست به پزشك مراجعه كنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله زائده مقعدی می‌تواند به سبب ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید یا فیشر، بیماری زگیل مقعدی یا بیرون زدگی و افتادگی رکتوم ایجاد شود که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده ناحیه آسیب دیده است. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده و هر چه سریع‌تر برای معاینه و درمان لازم مراجعه حضوری نمایید

 • At گفت:

  سلام دكتور من سن خيلي كمي دارم من دو سال پيش يبوست داشتم و دچار خونريزي شدم اما با استفاده إز غذاها فيبر دار خوب شدم اما ألان خونريزي مقعد دارم اما چند روز است كه ديگه خونريزي ندارم من نه درد دارم نه خارش و نه سوزش اما احساس ميكنم يك زخم خيلي كوچكي مثل يك برامدگي خيلي خيلي كوچك در مقعدم هست كه أصلا درد ندارم به نظر شما اين چيست أيا اب گرم و استفاده إز غذاي فيبر و نوشيدن آب ۸ تا ۱۰ ليوان و ۳ تا ۵ روز زور نزدن در توالت و به مدتي طولاني ننشستن در توالت تأثير دارد يا نه ؟ به نظر من بايد تأثير داشته باشد به دليل أين كه من با استفاده إز اين كار خونريزي بند أمده است نظر شما چيست

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه با رعایت نکاتی که اشاره کردید، بیماری تا حدی کنترل و خونریزی قطع شده است، ولی برای درمان زائده که عارضه ناشی از دفع مدفوع سفت و خشک و ابتلا به یبوست است، باید حتماً تحت درمان مناسب با توجه به نوع و میزان پیشرفت بیماری قرار بگیرید، حتی ممکن است برای برداشت زائده نیاز به جراحی زیبایی سرپایی داشته باشید که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان و بدون بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در هر حال علاوه بر رعایت نکات درمانی خانگی، پیش از تشدید آسیب بافتی پ وخیم شدن بیماری برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • زینب گفت:

  من دختری ۲۶ ساله هستم حدود ۳ ماه درانتهای مقعد گوشت زائده ایی ظاهر شده پیش متخصص جراح مراجعه کردم گفت باید عمل بشه آقای دکتر به نظر شما بادارو درمان میشه یاحتما باید عمل بکنم متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی ایجاد شده در ناحیه مقعد معمولاً با دارو برطرف نشده و نیاز به جراحی زیبایی دارد، البته قبل از عمل باید علت زائده مشخص و بیماری مربوطه نیز درمان شود. نگران جراحی نباشید با كمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

 • مجتبی گفت:

  مدت سه سال است چند باری بعلت یبوست زیاد هنگام دفع مشکل شقاق مقعد داشتم که چند تادمل دردناک اطراف ناحیه مقعد بنده زده شد ,نزد پزشکان داخلی رفتم با درمان انتی بیوتیک و شیاف همورویید درمان شدم ,اخیرا مجددا یه دمل دردناک دارم که هر چه شیاف یا آنتی بیوتیک استفاده کردم بهبودی حاصل نشده خواستم راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام باید تحت معاینه بالینی قرار بگیرید تا منظورتان از دمل مشخص شود که زائده چرکی است یا برآمدگی گوشتی است، هر یک از این موارد نشانه بیماری متفاوتی بوده و درمان متناسب خود را بر حسب مرحله بیماری دارد. بهتر است از خوددرمانی بپرهیزید و هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • بس گفت:

  سلام خسته نباشید…
  من یک دختر ۱۴ ساله هستم که تقریبا ۹ ماهه یه ضایعه رو در ناحیه مقعدم حس میکنم… درد هم اوایل خیلی داشتم ولی الان کمتر شده و در ضمن دکتر هم رفتم ک تشخیص داد شقاقه. … گفت لیزر میکنیم برات ولی من نمیدونم بکنم یا نه چون نمیدونم اصلا هزینه چقدره چون وسط امتحاناس و شنیدم اگه خوب لیزر نکنن مضرات زیادی داره و در ضمن حتی نمیدونم این ضایعه خطرناکه یا نه؟ حتما نیاز ب لیزر یا عمل داره؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام ضایعه باقی مانده از ابتلای سابق شما به بیماری شقاق مقعدی است که فقط از لحاظ زیبایی برای از بین بردن آن می‌توانید تحت جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و ظاهر متعارف ناحیه مقعد خود را باز یابید. اگر با زائده موجود مشکلی از نظر زیبایی ندارید تا زمانی که دچار عود بیماری شقاق نشوید مشکلی نیست. ولی اگر درد و علایم دارید بهتر است معاینه و درمان شوید پیش از اینکه علایم و آسیب بافتی پیشرفت کند.

 • توکلی گفت:

  شقاق دارم خیلی درد دارم عمل بوتاکس انجام دادم ولی خوب نشدم به نظر شما چه درمانی مناسب من است

  • clinic گفت:

   با سلام عمل تزریق بوتاکس در همه کارآمد نبوده و معمولاً نیاز به تکرار دارد، از طرفی درمان پزشکی شقاق به تنهایی کافی نبوده و خود فرد نیز باید از علت به وجود آورنده آن دوری کند. اگر بیماری شقاق مقعدی شما مزمن شده باشد ممکن است برای رهایی از آن نیاز به جراحی داشته باشید که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی به صورت سرپایی و بدون بیهوشی عمومی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید. از روز پس از عمل امکان آغاز کار و فعالیت روزمره وجود دارد البته به شرطی که از انجام کارهای سنگین بپرهیزید.

 • سارا گفت:

  سلام خسته نباشید من یه چند روزیه هنگام مدفوع درد دارم یه حالت عین سوزن سوزن هنگام دفع بهم دست میده تا چند ساعت بعدشم دردش هست ولی خونریزی ندارم فقط دردویکم سوزشه بنظرشما چیکار کنم ایا به دکتر برم یا خودش خوب میشه

  • clinic گفت:

   با سلام بله حتماً برای بررسی و درمان نزد پزشک مراجعه کنید، به احتمال فراوان در مراحل اولیه ابتلا به بیماری شقاق مقعدی حاد هستید که عدم توجه به آن باعث آسیب بافتی شدیدتر و بدتر شدن بیماری و سخت شدن روند درمانی خواهد شد. این بیماری به صورت خود به خود یا درمان خانگی اصلاً بهبود نمی‌یابد.

 • محمد گفت:

  به مدت یک سال شقاق گرفتم با درمان دارووی خوب شد که متاسفانه باز عود نمون چه باید بکنم

  • clinic گفت:

   با سلام درمان دارویی بیماری‌های مقعدی مانند شقاق مقعدی کافی نبوده وخود فرد نیز باید در جلوگیری از عود و بازگشت آن با رعایت اصول مراقبتی و دوری از عوامل محیطی مستعد کننده سعی کند. ممکن است در این مرحله از بیماری درمان دارویی کافی نبوده و نیاز به جراحی پیدا کنید که البته با کمک جراحی لیزری جای نگرانی از عوارض جراحی مانند درد و خونریزی و عفونت وجود ندارد. بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. البته این جراحی نیز تضمینی نبوده و خود شما باید تغییراتی در سبک زندگی پس از عمل خود در جهت پیشگیری از عود مجدد بیماری ایجاد کنید.

 • بتول گفت:

  باسلام
  ببخشید.سوالی خدمتتان داشتم. خانمی ٥٦ ساله هستم که یکسال پیش عمل ترمیم شقاق و تنگی مقعدی انجام دادم و هر روز منتظر بهبودی هستم و هر دفعه که مزاجم تغییر می کند درد می گیرد و اذیت تورم دارد. هر روز مجبور به مصرف ویتامین AD هستم ولی بهبودی نمی یابم و سطح داخلی آن سوزن سوزن می شود. در این مدت هر روز چند لیوان آب و سبزی و میوه فراوان مصرف می کنم ولی بهبودی بدست نمی آورم. لطفا” اگر برایتان مقدور است مرا راهنمایی فرمایید. از شما نهایت تشکر را دارم.

  • clinic گفت:

   با سلام باید خیلی مراقب اجابت مزاج خود باشید تا زمانی که مشکل یبوست خود را کنترل نکنید این عارضه با شما باقی خواهد ماند، سعی کنید با پیاده روی، رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از میوه و سبزی روزانه و افزایش مصرف مایعات تا بیش از هشت لیوان در روز این مشکل را کنترل کنید. به احساس دفع مدفوع خود سریع پاسخ دهید و بلافاصله خود را به دستشویی برسانید، به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع باعث تشدید یبوست می‌شود. سپس برای بررسی مجدد شقاق و احتمالاً نیاز به جراحی مجدد مراجعه کنید.

 • هانیه گفت:

  من به دکتر مراجعه کردم گفت هم شقاق دارم هم بواسیر و به اسفنکتر ۲ امپول بوتاکس زد من تا یک هفته خوب بودم اما دوباره بعد از دفع درد خیلی خیلی زیادی دارم الان من چه کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام با وجود این‌که بوتاکس درمان دارویی نوینی برای کنترل درد شقاق مقعد از طریق فلج سازی عضلات دریجه‌ای این ناحیه است اما بسته به علت ایجاد شقاق در همه‌ی افراد مؤفقیت‌آمیز نبوده و نیاز به انجام سایر روش‌های درمانی از جمله جراحی وجود خواهد داشت. اگر طبق تشخیص پزشک‌تان به هموروئید و شقاق هر دو با هم مبتلا باشید، نیاز به جراحی محتمل‌تر و برای شما مؤثرتر خواهد بود. بهتر است برای پیگیری درمان به موقع خود زودتر مراجعه کنید.

 • بابک گفت:

  سلام مدتی است که پس از نشستن بر روی سطح سفت احساس درد و بیحسی در قسمت بالای مقعد و استخوان بالای مقعد می کنم در مراجعه به پزشک شقاق تشخیص داده شد و مدتی است که درمان دارویی می کنم ولی خیلی تاثیر نداشته ودرد در قسمت بالایی مقعد ادامه دارد لطفا راهنمایی کنید احتیاج به کولونوسکوپی هست یانه ؟ درمان دارویی جواب می دهد؟ چه داروهایی مناسب است؟ بسیار ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بسته به نوع شقاق، علت به وجود آورنده‌ی آن، وسعت، عمق و محل آن درون مقعد درمان‌های متفاوتی تجویز می‌شود. در مواردی که پاسخ به درمان دارویی مناسب و مطلوب نباشد. درمان‌های دیگری چون تزریق بوتاکس و حتی جراحی اسفنکتروتومی با لیزر ـ که با برداشتن قسمتی از عضله‌ی دریچه‌ای مقعد فشار انقباضی موجود در این ناحیه را کم می‌کند ـ پیشنهاد می‌شود. برای توصیه و تجویز بهترین و مؤثرترین درمان نیاز به مراجعه و معاینه و حتی در صورت لزوم کولونوسکوپی برای افتراق در صورت شک به وجود سایر بیماری‌های مقعدی وجود دارد.

 • اکرم گفت:

  پس از ده بار سکس مقعدی ظرف دو ماه دچار درد و سوزش مقعدی شدم.در ابتدا پزشکان فیشر تشخیص دادند.پس از درمان فیشر مرتفع شد.ولی مدت ١٦ماه است که درد به شدت از وقتی از خواب بیدار میشم تا بخوابم همراه من هست.خیلی دکتر جراح عمومی و متخصص رفتم .کولونسکوپی،سونوگرافی و ام ار ای از لگن انجام دادم.همش سالم بود .همه پزشکا می گویند فیزیک مقعد سالم هستش ولی بشدت درد می کنه طوریکه مقعدم می خواد بیاد بیرون.گاهی هم سوزش داره من اصلا یبوست نمیشم و موقع دفع درد ندارم گاهی سوزش دارم.واقعا مستاصل شدم که علت این درد چیه؟اینقدر که این درد منو افسرده کرده و روزی دو تا قرص دپاکین ٢٠٠ و ترانکوپین ٢٥می خورم.نمی دونم که خوب میشم یا نه .تقریبا زندگی برام زهرمار شده و اصلا لذتی از زندگی نمیبرم.میشه بگید علت درد چیه؟اسپاسم ؟التهاب؟آسیب اعصاب محیطی؟…

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعد می‌تواند علل مختلفی از جمله‌ بیماری‌های مقعدی چون هموروئید، شقاق بیماری‌های التهابی و عفونت روده، سندرم گرفتگی عضلانی ناحیه‌ی مقعد حتی سرطان مقعد داشته باشد. اما با توجه به سابقه‌ی شما از نزدیکی مقعدی محتمل‌تر است که این درد به سبب آسیبی به دنبال این رفتار ایجاد شده است. حتی ممکن است شقاق مقعد شما به صورت کامل درمان نشده باشد. با کمک درمان‌های خانگی مانند حمام آب گرم نشسته، کمپرس گرم و داروهای مسکن و ضد درد می‌توانید به صورت علامتی درد خود را تا زمان مشخص شدن علت قطعی آن کنترل کنید. برای تشخیص باید مراجعه کنید تا تیمی از پزشکان جراح، اورولوژیست، گوارش، عفونی و غدد شما را معاینه و بررسی کنند. کیفیت درد و توجه به بهبودی نسبی آن در حالت خواب، نشسته و ایستاده می‌تواند برای تشخیص بسیار کمک‌کننده باشد.

 • فاطمه گفت:

  من شقاق دارم دوساله خونريزي باسوزش پيشه دكتر رفتم دارو داد اما درمان نشد خواستم بدونم عمل شقاق بدون ليزر درد داره

  • clinic گفت:

   با سلام گاهی درمان دارویی برای درمان شقاق فرد کافی نبوده و نیاز به جراحی وجود دارد. در جراحی شقاق با لیزر میزان درد وخون ریزی نسبت به روشهای سنتی بسیار کاهش پیدا کرده و مورد رضایت بیماران قرار گرفته است. از همه مهم‌تر این‌که بلافاصله پس از عمل درد ناشی از شقاق متوقف خواهد شد.

 • دانیال گفت:

  چند سالی است که بیماری شقاق رو دارم هر بار به مشکل میخورم
  چهار هفته ای است که مشکلم بیشتر شده
  میخواستم یک راه حل قطعی برای این مشکل پیدا کنم

  • clinic گفت:

   با سلام شقاق یا فیشر مقعد بیماری است که باید با توجه به علت به وجود آورنده‌ی آن درمان شود. در غیر این صورت بیمار هیچ وقت به درمان قطعی و کامل دست نمی‌یابد. بنابراین ابتدا باید تحت معاینه از نظر نوع، وسعت، عمق، محل و تعداد شقاق‌ها قرار بگیرید تا درباره‌ی درمان قطعی شما تصمیم‌گیری شود. معمولاً شقاق‌های مزمن نیاز به جراحی پیدا خواهند کرد. امروزه روش‌های جراحی نوین فیشر مقعدی با کمک لیزر با عارضه‌ی کمتر و دوره‌ی بهبودی کوتاهتر بسیار کارآمد و مؤفقیت‌آمیز عمل کرده است.

 • فرهاد گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشيد
  من پسري هستم ٢٩ ساله كه حدود هشت ماهي است كه شقاق مقعد دارم تا حالا هم دو بار به پزشك مراجعه كردم و بهم يك سري پمادآنتي همورئيد و قرص دادند كه آنچنان فايده اي نداشت
  البته يه وقتايي يوبست ميشم و همين تو تجديد درد تاثير داره . حالا از شما خواهشمندم كه بهترين راه درمان رو كه عوارض كمتري دارد و اگه لطف كنين هزينه ها درمان رو بهم اطلاع بدين ممنون ميشم . با تشكر از سايت جامعتون

  • clinic گفت:

   با سلام شقاق مقعد باید با توجه به نوع علت به وجود آورنده درمان شود. احتمالاً همین یبوست‌ها باعث تشدید و ایجاد آن و جلوگیری از درمان مؤثر آن شده است. باید ابتدا یبوست خود را با ورزش، تغذیه مناسب و مصرف آب و مایعات فراوان کنترل کنید و سپس برای درمان قطعی شقاق خود اقدام کنید، در صورت مؤثر نبودن درمان دارویی، درمان‌های غیر جراحی و جراحی استاندارد با لیزر با توجه به معاینه و شرایط بیماری شما تجویز می‌شود.

 • حامد گفت:

  سلام حدود ۳ ماه است که زائده ای کنار مقعد زده شده که موقع اجابت با درد شدیدی همراهه و بعد اون دردش چند ساعت همراهمه ممنون میشم راهنمائیم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری‌های مقعدی اغلب با ضایعاتی در کنار مقعد همراه هستند که بدون مشاهده و معاینه‌ی آن با دست یا با کمک دستگاه‌های تشخیصی بیماری‌های مقعدی و گوارشی امکان‌پذیر نخواهد بود. به دلیل وجود و تداوم درد پس از اجابت مزاج احتمالاً به شقاق مقعدی یا هموروئید مبتلا هستید که پیگیری و مراجعه به موقع می‌تواند روند درمان و بهبودی شما را تسریع کند.

 • فاطمه گفت:

  تورم و زخم روده دارم همراهبا اسهال خونی و بلقم که در اثر استرس تشدید میشود چه باید بکنم

  • clinic گفت:

   با سلام باید مراجعه‌ی حضوری داشته باشید تا احتمالاً با کولونوسکوپی تحت معاینه دقیق‌تر روده و دستگاه گوارش قرار گیرید و همچنین با انجام برخی آزمایش‌ها از نظر بیماری‌های عفونی روده مورد بررسی واقع شوید، تشخیص صحیح بیماری شما درمان را هموار می‌کند. بدون اطلاع از پرونده پزشکی شما و بدون معاینه و آزمایش ارائه درمان مناسب ممکن نیست.

 • سحر گفت:

  سلام من یک برآمدگی سفید رنگ در مقعدم ایجاد شده ک هنگام یبوثت درد و خونریزی دارد در حالت عادی هم درد زیاد دارد این زائده چیست؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام ضایعات مقعدی می‌تواند مربوط به زگیل مقعدی، تب‌خال یا سایر بیماری‌های مقعدی مانند هموروئید و شقاق باشد که بدون مشاهده و معاینه امکان قضاوت و تشخیص وجود ندارد. باید مراجعه کنید تا ضایعات بررسی و درمان لازم آغاز شود. تأخیر در پیگیری بیماری می‌تواند آسیب بافتی را تشدید و روند بهبودی را به تأخیر اندازد. پس هر چه سریع تر مراجعه کنید.

 • فرزاد گفت:

  با سلام گاهی اوقات یبوست دارم که با مصرف فیبر سعی میکنم یبوست را کم کنم احساس کردم زخم در قسمت مقعد دارم پماد آنتی همو روئید مصرف کردم زخم از بین رفت ولی احساس میکنم یه زائده خیلی کوچک بوجود آمده البته الان درد وخونریزی ب هیچ عنوان ندارم با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به این‌که در حال حاضر با ضایعه ایجاد شده مشکلی ندارید و احساس درد و ناراحتی نمی‌کنید اما بهتر برای معاینه دقیق‌تر مراجعه کنید تا نوع و علت آن بررسی و حتی درمان لازم دیگر داده شود. زیرا ممکن است در آینده نه چندان دور این ضایعه مشکلات بیشتری را برای شما ایجاد کند.

 • ریحانه گفت:

  بنده بچه شیر خواره دارم و برای همین نمیتونم جراحی کنم . در اصفهان به حدود ۶ جراح عمومی مراجعه کردم اما همه گفتند که فیشر مزمن هست و باید جراحی کنی. من بر حسب اطلاعاتی که از طرق مختلف درباره درمان سرپایی با سم بوتولیسم و نداشتن عوارض جراحی از جمله بی اختیاری کسب کرده بودم به ۳ نفر از این پزشکان مراجعه مجدد کردم اما هر ۳ پزشک جراح گفتند سم بوتولیسم موجب ایجاد آبسه میشود و هیچ راهی جز عمل جراحی نیست که آن هم با شرایط من که بچه شیر خوار دارم و همچنین عوارض عمل و… همخوانی ندارد. حالا با بازدید از سایت شما و درمان با روش های جدید ارائه شده در این سایت و با توجه به دوری راه درخواست مشاوره با شما پزشک محترم را داشتم تا در صورت صلاح دید شما به تهران سفر کنم و برای درمان خدمت برسم.

  • clinic گفت:

   با سلام با پیشرفت علم در جراحی فیشر با کمک لیزر دیگر عوارض جراحی باز با تیغ جراحی و بخیه و مشکلات پس از آن وجود ندارد و دوره‌ی بهبودی پس از عمل بسیار کاهش می‌یابد، نگران فرزند شیرخوارتان نباشید به سرعت بهبودی پس از جراحی فیشر با لیزر حاصل خواهد شد و میتوانید بلافاصله به شهر خود برگردید. به تأخیر انداختن جراحی نه تنها منجر به عارضه‌ی بیشتری خواهد شد بلکه با آسیب بافتی بیشتر درمان را مشکل می‌کند.

 • مجید گفت:

  من درطول یکی دوسال اخیر چندین باربه مشکل ترکیدگی مقعدکه همراه بادرد می باشد مواجه شدم که بعضی مواقع با استفاده از پمادخوب شدم ولی مجددا عود می کند الان هم دارای زخم درمقعد هستم که با درد همراه است.

  • clinic گفت:

   با سلام عدم پیگیری درمان ترک یا شقاق مقعد باعث پیشرفت بیماری و در نتیجه ایجاد زخم در ناحیه‌ی مقعد شما شده ‌است. باید هر چه سریع‌تر برای درمان آن مراجعه کنید تا پس از معاینه کامل مقعد درمان لازم که احتمالاً جراحی با لیزر خواهد بود، صورت گیرد. به تأخیر انداختن و بی‌توجهی به درمان منجر به پیشرفت بیماری و دشوار شدن مراحل درمان و بهبودی خواهد شد. شقاق را با لیزر در یک جلسه بدون درد وخون ریزی به راحتی میتوان درمان کرد

 • شکوه گفت:

  ازاين بيماري شقاق رنج ميبرم درمان هم ميكنم مدتي خوب هست ولي به محض يبوست شدن دوباره همان وضعيت تكرار ميشود وخونريزي هم دارم

  • clinic گفت:

   با سلام تا زمانی‌که یبوست خود را کنترل و درمان نکنید به درمان قطعی و کامل شقاق خود دست نمی‌یابید. برای کنترل یبوست خود مصرف مایعات روزانه و میوه و سبزیجات خود را افزایش دهید و هیچ وقت به سبب درد شقاق خود عمل دفع مدفوع خود را به تأخیر نیندازید که با تشدید یبوست فقط بیماری شقاق خود را بدتر خواهید کرد. برای معاینه وضعیت فعلی شقاق خود مراجعه کنید تا از نظر حاد یا مزمن بودن و نیاز به درمان‌های دیگر بررسی شود.

 • نسیم گفت:

  سلام چند سال است که فیشر دارم هما متا سفانه درمان نشده چون بعد از مصرف داروهام دوباره شروع میشه و خیلی دردناکه بطوری که دیگه خسته شدم شما بگید چیکار کنم؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر یا شقاق مقعد، بیماری است که باید با توجه به علت به وجود آورنده آن مانند یبوست، تنگی دریچه‌ی مقعد یا عادات غلط رفتاری و همچنین مرحله‌ی حاد یا مزمن آن درمان شود. بدون برطرف کردن علت هیچ‌گاه به درمان قطعی و کامل دست نمی‌یابید. مجدداً برای بررسی بیشتر و احتمالاً نیاز به جراحی مراجعه نمایید.

 • ارزو گفت:

  از اول با يك درد و ورم در يكي از لبهاي بزرگ دستگاه تناسلي شروع شد بعد دو هفته قرص هاي آنتي بيتيك خوردم(مترونيدازول و آمپي سلين) طبق تجويز تلفني پزشك عمومي.
  بعد از اين مدت سه روز گذشت و من دچار شقاق شدم بعد كمي توم در ناحيه مقعد مشابه بواسير.
  به پزشك متخصصص گوارش مراجعه كردم توصيه هايي براي ملين شدن مزاج و شربت غيره و همچنين قرص سلكوكسيب و پماد آنتي هموروئيد.
  تقريبا دو الي سه ماه است كه ديگر به پزشكي مراجعه نكردم و هر وقت دردم شديد مي شود يا دچار خونريزي مي شوم قرص ميخرم و مصرف مي كنم و پماد آنتي هموروئيد هم مصرف ميكردم كه مدت يك ماه است كه مصرف نكردم البته در اين دو ماه در مجموع ٨ الي ٩ بار بيشتر خوني مشاهده نكردم شقاق در ناحيه بيروني است و براي خودم قابل رويت است در ضمن در كنار مقعد در فاصله نيم سانتي متري به سمت جلو سفت شدگي ايجاد شده و پوست روي آن ظاهرا داري كشيدگي است.مي خواستم بدونم وضعيتم خطرناك است يا خير و امكان مزمن شدنش وجود دارد.البته متذكر شوم كه در اين دو ماه من در لگن اب ولرم به ميزان لازم ننشستم.

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به این‌که درمان‌های خانگی در کنترل و کاهش درد و رنج بیماری‌هایی چون هموروئید یا شقاق مقعد مفید هستند، اما هیچ‌گاه نمی‌توانند به صورت کامل آن را درمان نمایند و در مواقعی که درمان دارویی به بیماری پاسخ ندهد و همچنان خونریزی حین اجابت مزاج ادامه داشته باشد، یعنی بیماری فعال بوده و به صورت کامل درمان نشده و نیازمند پیگیری است. باید برای درمان قطعی آن دوباره مراجعه کنید تا با بررسی وضعیت و مرحله‌ی بیماری درمان مؤثر و حتی جراحی با لیزر پیشنهاد شود. عدم توجه به این خونریزی‌‌ها علاوه بر بدتر شدن مشکل باعث کم‌خونی نیز خواهد شد. پس هر چه سریع‌تر برای تکمیل درمان خود مراجعه کنید.

 • صوفی گفت:

  سلام.من حدود دو هفته است عمل شقاق و فیستول کردم.ده روز بعد عمل به دکتر مراجعه کردم محل را دید و گفت همه چیز عادی و خوب است.ولی دو روز بعد که دردهای آن کمی بهتر شددچار خارش شدم دقیق در محل شقاق قبلی که الان با پستی پوشانده شده.در ضمن احساس میکنم در کنار آن دویاره دچار شقاق شده.خیلی نگرانم.دکتر م هم به سفر رفتند و تا چند ماه برنمیگردند.به نظر شما برای خارش چه دارویی استفاده کنم.تتراسیکلین مناسبه.در ضمن من هنوز تو آب گرم مینشینم.ممنون از شما

  • clinic گفت:

   با سلام از مصرف خودسرانه‌ی دارو بپرهیزید و به پزشک دیگری برای بررسی محل زخم جراحی و ناحیه‌ی خارش مراجعه کنید تا شما را معاینه نموده و تا زمان بازگشت پزشک‌تان دارویی علامتی برای رفع خارش تجویز نماید.

 • مریم گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شماو همکاران محترمتان. من هشت ماه هست که دچار شقاق هستم البته قبلا دچار خشگی مدفوع و یبوست هم بودم ولی خیلی توجه نکردم.به دکتر مراجعه کردم و پس از مصرف پماد تقریبا هشتاد درصد بهبود داشتم و در حال حاضر خونریزی ندارم دچار تنگی معقد هستم و درد بعد از مدفوع و همچنین یک زاعده هستم .ممنون میشوم من رو راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام اگر تنگی مقعد شما توسط تیم پزشکی تأیید شده باشد ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور مجدداً دچار شقاق یا فیشر مقعد شوید. درمان این مشکل به تنهایی کافی نبوده و باید به همراه علت به وجود آورنده‌ی آن درمان شود تا به درمان قطعی و کامل دست یابید. بنابراین پیش از بروز مشکل دوباره و عود بیماری برای درمان کامل مراجعه کنید.

 • مجید گفت:

  مدت زیادی است که دچار یبوست و گوشت اضافی درکنار مقعد شده ام چندین بار آزمایش داده ام و انواع قرص را مصرف کرده ام ولی یبوستم برطرف نشده

  • clinic گفت:

   با سلام یبوست‌های متوالی باعث بیرون زدن قسمتی از بافت مقعد شده که باید از نظر انواع بیماری های مقعدی حتماً بررسی و معاینه شود. یبوست خود را می‌توانید با تغییراتی در سبک زندگی خود، افزایش مصرف مایعات و همچنین مصرف مواد غذایی پر فیبر میوه و سبزیجات روزانه و خودداری از به تأخیر انداختن اجابت مزاج خود کنترل کنید تا دچار عوارض بعدی آن نیز نشوید.

 • امیر گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز مدت دو سال است که از کنار مقعد بنده یه گوشواره مانندی پیدا شده که درد هم ندارد و موقع دستشویی به دستشویی می کنم و بعضی موقع درد چند ثانیه ای زیر نافم میگیرد که خیلی اذیت می کشم لطفا بنده را راهنمایی کنید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی، معاینه و مشاهده ضایعه باید مراجعه حضوری داشته باشید تا پس از تشخیص درمان لازم تجویز شود و البته درد گاه‌گاهی زیر ناف نیز به انجام آزمایش و حتی سونوگرافی شکمی نیاز دارد تا علت آن مشخص شود.

 • سامان گفت:

  سلام،من ٢٢ سالمه ،الان نزديك ب ٢ سال است ك دچار شقاق شده ام،هميشه يبوست دارم،انواع داروها و مسكن ها و شربت ها رو تست كردم موقع استفاده درد ناحيه مقعدم خوب ميشه ولي بعد از قطع دارو چند روز بعدش دوباره ب علت يبوستم دچار درد شقاق ميشم

  • clinic گفت:

   با سلام درمان‌های دارویی و تسکین دهنده فقط به صورت موقت شقاق شما را بهبود می‌بخشد و همان طور که درک نموده‌اید، پس از قطع درمان دوباره احساس درد و ناراحتی مقعدی خواهید داشت. این بیماری را باید با توجه به علت آن و اساسی درمان کنید تا بهبودی کامل حاصل شود. معمولاً شقاق‌های مزمن نیاز به درمان جراحی خواهند داشت. برای تجویز درمان اساسی مشکل خود باید مراجعه حضوری داشته باشید.

 • امینی گفت:

  با سلام و خسته نباشید جناب دکتر.بنده ۱ماه پیش لیزر شقاق انجام دادم و سوزش کمی داشتم و بعد از دو روز هیچ احساس دردی نداشتم دکترم گفت ۱ماه بعد عمل مجدد داری چون هنوز مقدار کمی باقیمونده ۴روز پیش مجددا لیزر کردم اما الان بعد از ۴روز احساس دفع دارم ولی نمیتونم دفع کنم و سوزش شدید هم دارم دکترمم زنگ میزنم میگه خوب میشه خوب میشه ولی من نگرانم آخه سری پیش دو روز بیشتر درد نداشتم شکم درد هم دارم.شما چ تشخیصی میدین و چ توصیه ای دارین؟شدیدا منتظر پاسختون هستم

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال دارد که جراحی شقاق مرحله دوم شما کمی پیچیده تر و سنگین تر از جراحی اول بوده و به مدت زمان بیشتری برای بهبودی نیاز داشته باشد. بنابراین به جراح خود اعتماد داشته باشید و مواد غذایی ملین و مایعات فراوان مصرف کنید تا دفع مدفوع راحت تری داشته باشید. البته مراقب باشید تا از اجابت مزاج به سبب احساس سوزش ناحیه خودداری نکنید زیرا این کار با تشدید یبوست باعث بدتر شدن شقاق خواهد شد.

 • پژمان گفت:

  با عرض سلام وادب تقدیم به جناب اقای دوکتورتقدیم است من از مدت۶ماه به این طرف با مشکل سوزش ویا خارش مقعد مواجه هستم که حتی بعضی وقتها بی نهایت باعث اذیت من میشود که تحمل اش بسیار سخت است یعنی همیشه خارش میدهد ودرهنگام دستشوی روفت اذیت من میکند یعنی احساس میکنم یک قسمت بدنم درحال باره شدن است ومن مجبورم جندین دقیقه داخل دستشوی منتظربمانم امید است که بنده را دراین قسمت همکاری کنید من هیج مشکلی خاصی ندارم فقط از مدت۱سال به این طرف با سوزش معده همراه هستم بیش دوکتور متخصص هم رفتم اما از مقعدم متاسفانه جیزی نگفنم فقط بخاطر عرف جامعه بی صبرانه منتظر جواب شما هستم ودراخیر ازخداوند مهربان برای شما ارزوی خوشبختی ارزو دارم

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری های مقعدی بر خلاف تصور عموم در میان مردم شایع بوده و بیش از ۷۰ درصد مردم در هر گروه سنی و هر سطح اقتصادی و اجتماعی و تحصیلاتی از آن رنج می برند. بنابراین معاینه این قسمت برای پزشکان عادی است، به احتمال فراوان شما دچار یک بیماری مقعدی ناشی از الگوی رفتار غلط دستشویی به نام شقاق مقعدی شده اید که با ایجاد تأخیر در روند درمان آن فقط باعث آسیب بافتی شدیدتر و در نتیجه درمان مشکل تر خواهید شد، بنابراین سعی کنید تا هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی و درمان مراجعه حضوری نمایید.

 • سوگل گفت:

  باسلام خدمت اقای دکتر .من خانمی هستم ۲۴ساله بعد زایمانم یبوست گرفتم که منجرشدبه پارگی مقعد تحمل کردم تا ۱سال خب شدم سراغم اومد تا الان شده زخم بدی دکتر دارو داد درمان نشدم گفت باید عمل بشی منم لزعمل خیلی میترسم لطفا راهنمایی کنید یعنی میشه عمل نیاز نداشته یاشه

  • clinic گفت:

   با سلام شقاق مقعدی در مرحله مزمن بیماری معمولا نیاز به جراحی پیدا می کند و دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نخواهد داد. اما پیش از اقدام به جراحی باید عامل به وجود آورنده بیماری یعنی یبوست خود را درمان و کنترل نمایید تا دچار عود بیماری نگردید. نگران جراحی نباشید، با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی درمان شده و می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن کار و فعالیت روزمره خود را شروع کنید.

 • مهناز گفت:

  با سلام اقای دکتر من خانم ۲۹ساله هستم تقریبا یک ساله که بایوبست مواجهم ولی الان تقربیا ۵یا۶ماه هنگام مدفوع درد دارم وخونی مشاهده نمشود وبعداز اجابت مزاج هم تا چند ساعت درد دارم

  • clinic گفت:

   با سلام خانم عزیز، عدم توجه به درمان و کنترل یبوست باعث شده تا به سبب وارد نمودن فشار بیش از حد حین دفع مدفوع دچار یک عارضه مقعدی و به احتمال فراوان شقاق یا بواسیر شوید، در حال حاضر نیز عدم پیگیری به موقع باعث وخیم تر شدن بیماری و ایجاد عوارض بیشتر و مشکل شدن روند درمان خواهد شد، بنابراین هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق ناحیه و تجویز درمان لازم مراجعه نمایید.

 • شیرین گفت:

  سلام.وقتی مدفوع میکنم انقد درد دارم وبعد مدفوع سریع خونریزی میکنه وبعدش تا چندین ساعت درد دارم چون بین دایره گوشت وپوست اضافه بیرون اومده که اونا موجب دردم میشن ..میشه بگین چه پماد ودارویی بزنم وبخورم.یبوست هم دارم.

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، جدا از خود درمانی بپرهیزید و در نظر داشته باشید بدون معاینه و تشخیص بیماری امکان تجویز دارو وجود ندارد. ناحیه مقعد در معرض انواع مختلفی از بیماری ها قرار دارد که دارای علایم مشابه هستند و بدون معاینه و استفاده از روش های تشخیصی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد. بنابراین برای درمان سریع تر خود مراجعه نمایید و برای پیشگیری از یبوست خود، مصرف مایعات روزانه خود را افزایش دهید و سبزی و میوه و مواد غذایی پر فیبر را در رژیم روزانه خود قرار دهید و تحرک و فعالیت بدنی و ورزش داشته باشید. از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خود خودداری کنید.

 • سحر گفت:

  سلام اقای دکتر.من دختر۲۲ساله هستم.چندماه پیش عمل انتی فیشر کردم.یک ماهی هست بعدازهربارمدفوع سوزش خیلی شدیدی دارم که بامسکن وپمادبهترمیشه.اطراف مقعدهم گوشت هاتیکه تیکه شدند.اقای دکترخواهش میکنم کمکم کنید.راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام دختر عزیز، نگران نباشید، بهتر بود که در اولین مراحل ایجاد ضایعه به پزشک مراجعه می کردید تا از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر آن پیشگیری نمایید. اما هنوز هم دیر نشده در اسرع وقت به یک پزشک متخصص گوارش یا جراح داخلی مراجعه نمایید تا پس از معاینه ناحیه درمان لازم را تجویز کند. ناحیه مقعد حساس بوده و در معرض ابتلا به انواع بیماری ها قرار دارد.

  • clinic گفت:

   با سلام دختر عزیز، به احتمال زیاد دچار عود بیماری شدید و باید هر چه سریع تر پیش از بروز آسیب بافتی شدیدتر برای معاینه نزد پزشک جراح خود مراجعه کنید تا اقدام درمانی لازم پیش از نیاز به جراحی مجدد انجام شود. گوشت های اضافه اطراف مقعد فقط با جراحی از بین می رود با یک جراحی سرپایی لیزری می توانید ظاهر مناسب و مطلوب ناحیه مقعد خود را باز یابید. البته باید علت فیشر شما مشخص گردد تا درمان لازم آن نیز تجویز شود.

 • مرتضی گفت:

  یکهفته پیش عمل فیشر را انجام داده ام ولی هر بار بعد از اجابت مزاج تا ۱۰ ساعت بطور کشنده و غیر قابل تحملی سوزش دارم

  • clinic گفت:

   با سلام پس از جراحی فیشر باید کمی صبور باشید تا جای زخم عمل بهبود یابد و درد و عارضه موجود در ناحیه بر طرف شود. در مدت بهبودی باید با توجه به رژیم غذایی خود و مصرف مواد غذایی پر فیبر و سرشار از میوه و سبزی و نوشیدن مایعات فراوان از سفت و سخت شدن مدفوع و مشکل شدن عمل اجابت مزاج خود بپرهیزید.

 • طرفی گفت:

  سلام خدمت دکتر عزیز.دکتر جان من تمام وقت از ناحیه مقعد دچار سوزش هستم .انقد سوزش داره که از درد گریه میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال زیاد دچار ترک بافت دیواره مقعدی و شقاق مقعدی شده اید که در مراحل حاد بیماری امکان درمان دارویی آن وجود دارد ولی با پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن ممکن است به جراحی نیز نیاز پیدا کنید. پس بهتر است هر چه سریع‌تر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • غ-ح گفت:

  سلام دو ماه پيش جراحي فيشر كردم دوباره برگشته اين بار اقدام براي بوتاكس مقعد ميخواهم داشته باشه

  • clinic گفت:

   با سلام تزریق بوتاکس با فلج سازی عضلات ناحیه مقعد این امکان را فرآهم می کند تا با کاهش فشار وارد بر ناحیه فرصتی را فرآهم کند تا خونرسانی به محل زخم افزایش یافته و زخم موجود در ناحیه بهبود یابد. بنابراین بهتر است با نظر پزشک خود دست به این اقدام بزنید.

 • حسینیان گفت:

  بنده ده سال پیش شقاق داشتم. تا به حالدوبار عمل جراحی انجام دادم. خونریزی قطع شده. ولی درد و سوزش دارم

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری شقاق مقعدی از جمله بیماری هایی است که باید با توجه به علت به وجود آورنده آن درمان شود، در غیر این صورت درمان کافی نبوده و با احتمال زیادی عود خواهد کرد. پس ابتدا باید علت بیماری شما مشخص گردد، سپس در کنار درمان اصلی آن عامل نیز کنترل گردد. بنابراین برای بررسی دقیق تر مراجعه نمایید.

 • مرادی گفت:

  من حودود ۵سال است که دچار بیماری شقاق هستم و دیگه از این بیماری خسته شده ام خواستم نوبتی گرفته وبا اقای دکتر ملاقاتی داشته باشم….

  • clinic گفت:

   با سلام برای تعیین وقت ملاقات و ویزیت می توانید با سیستم نوبت دهی مرکز هماهنگ نمایید.

 • جعفر گفت:

  سلام آقای دکتر پسری ۲۴ساله هستم که ۵ ساله به بیماری شقاق مزمن مبتلا شدم و هر ۴ماه تقریبا یه بار اوت میکنه و خیلی وحشتناک خون ریزی دارم اگه میشه هزینه جراحی و درمان رو بگین ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام برای تخمین هزینه های احتمالی و تعیین نوبت ویزیت و جراحی لیزری باید با کلینیک تماس حاصل فرمایید. جراحی با روش لیزری امکان بهبودی سریع با درد و خونریزی کمتر نسبت به سایر روش های جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان را فرآهم می کند. البته در کنار درمان باید علت ابتلای شما به این بیماری و عود مکرر آن مشخص گردد و در جهت رفع آن راه کارهایی توصیه شود.

 • حسنی گفت:

  با سلام و خسته نباشیدمن ۱۵ سالم است و سه ماه است که دچار این بیماری شدم و همه فکرم مشغول این بیماریست و خیلی استرس دارم و نگرانم برای درمان زخم چ کنم و لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر با توجه به علایم و نشانه هایی که دارید فکر میکنید دچار شقاق مقعدی شده اید باید ابتدا معاینه شوید زیرا اولین قدم برای درمان موفق بیماری ها، تشخیص صحیح است، بسته به محل ایجاد شقاق درون مقعد و علت احتمالی و تعداد و وسعت و عمق آن درمان های متفاوت دارویی و جراحی را پیشنهاد می شود، اگر مشکل شما به سبب عادت های غلطی چون زور زدن هنگام دفع مدفوع سخت و اسهال یا یبوست مزمن ایجاد شده باشد باید با ترک عادت های غلط مانند به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع که منجر به یبوست خواهد شد و رعایت یک رژیم غذایی مطلوب سرشار از فیبر و میوه و سبزیجات برای عملکرد صحیح و بدون مشکل سیستم گوارش و ورزش روزانه در جلوگیری از ایجاد یا پیشرفت شقاق مقعد خود بکوشید. برای درمان شقاق موجود نیز باید قبل از عود و تبدیل شدن آن به زخم عمقی مراجعه کنید تا درمان لازم تجویز شود.

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است هر چه زودتر برای تشخیص بیماری و درمان آن مراجعه نمایید، احتمالا عدم مراجعه به موقع شما باعث شده تا بیماری پیشرفت نموده و بافت بیشتری را دچار آسیب کرده است و ممکن است درمان دارویی کافی نبوده و روش های غیر دارویی تجویز گردد.