banner
آذر ۱۸, ۱۳۹۵

بواسیر یا هموروئید چیست و علل بروز بواسیر

احتمالاً کلمه‌ی بواسیر یا هموروئید بسیار به گوش‌تان خورده است. این کلمه بسیاری از افراد را به یاد مشکلات جسمی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌‌هایشان در سنین پیری می‌اندازد، اما بر خلاف تصور عموم این بیماری از سنین جوانی شروع می‌شود. این اختلال خاموش ممکن است بدون بروز نشانه‌های واضحی در بدن فرد به وجود آید و حتی در صورت ظهور علایم نیز به دلیل جوانی و بی‌توجهی فرد به آن‌ها، سال‌ها از نظر فرد مخفی بماند. در ادامه با بیماری بواسیر یا هموروئید و دلایل ایجاد آن مطلع خواهید شد تا در صورت بروز این بیماری نسبت به درمان آن اقدام کنید.

بیماری بواسیر یا هموروئید چیست؟

بیماری بواسیر با نام علمی هموروئید به صورت تورم و التهاب مویرگ‌های موجود در خروجی دستگاه گوارش یعنی مقعد بروز می‌کند. دیواره‌ها‌ی درونی مقعد چهار سانتی‌متر انتهایی روده‌ی بزرگ به دلیل داشتن خاصیت ارتجاعی و عملکرد دریچه‌ای آن از رگهای بالشتکی با دیواره‌های حساس تشکیل شده است . مویرگ‌های بخش ‌انتهایی دستگاه گوارش که موظف به مراقبت از کانال مقعد هستند، در هنگام دفع مدفوع خشک دچار کشش و ملتهب خواهند شد. کشیدگی دیواره‌ی سیاهرگ‌ها با کاهش توان انقباضی مانع پمپاژ خون به سمت نواحی بالاتر و بازگشت آن به قلب می‌شوند. بنابراین هر عاملی که مانع بازگشت خون داخل این عروق مخرج به قلب شود سبب افزایش فشار داخل این سیاهرگهای دهانه مقعد شده و سبب گشاد شدن وپیچ در پیچ شذن این عروق خواهد شد که به آن بواسیر یا هموروئید گفته میشود.

بواسیریا هموروئید دربین چه افراد و سنینی بیشتر شایع میباشد؟

به طور کلی بیماری بواسیر یا هموروئید در نیمی از افراد بالای ۵۰سال در جامعه شایع میباشد که فقط برخی از آنها دارای نشان و علامت میشوند، البته به این مفهوم نیست که جوان ترها در خطر ابتلا به این بیماری نباشند. دربین مردم جامعه افراد چاق، خانمهای باردار و حتی ورزشکاران و افرادی که نسبت به بلند کردن اجسام سنگین اقدام میکنند بیشتر از سایر مردم در خطر ابتلا به بواسیر یا هموروئید هستند.

علت بروز همورویید چیست؟

با وجود مشخص نبودن دلیل قطعی بیماری همورویید، پر واضح است که عدم پایبندی به برخی اصول تغذیه‌ای و سبک زندگی نادرست در به وجود آمدن آن بی‌تأثیر نیست که لیستی از آن‌ها عبارت است از:

 • عدم مصرف روزانه‌ی آب به میزان کافی: کم‌آبی بدن باعث سفت و سخت شدن مدفوع درون روده‌ها خواهد شد به صورتی که مدفوع سخت به سختی درون روده حرکت کرده و در سطح دیواره‌های درون کانال مقعد خراش ایجاد می‌کند.
 • مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل: الکل باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه گوارش می‌شود.
 • مصرف ناکافی میوه و سبزیجات: مصرف ناکافی میوه و سبزیجات و مواد غذایی حاوی فیبر منجر به کاهش سرعت حرکت مواد غذایی درون روده‌ها و ایجاد یبوست در فرد می‌شود.
 • اضافه‌وزن: چاقی و اضافه وزن علاوه بر ایجاد کم تحرکی در فرد و کاهش سرعت حرکات روده‌ای، فشار بیشتری را بر ناحیه مقعد وارد می‌کند.
 • فعالیت‌های بدنی سنگین و نادرست: ورزش‌های سنگینی که به شیوه‌های غیر اصولی با وارد کردن فشار زیاد بر بدن انجام می‌شود به خروجی دستگاه گوارش و کف لگن آسیب وارد می‌کند.
 • پرهیز از فعالیت بدنی و زندگی ماشینی: کم‌تحرکی و عادت به زندگی‌های ماشینی فعالیت دستگاه گوارش را کم می‌کند.
 • باقی ماندن طولانی مدت در وضعیت ایستاده یا نشسته: شغل‌های نشسته امروزی مانند کارمندی یا رانندگی در مسافت‌های طولانی با تحت فشار قرار دادن مقعد زمینه‌ساز بیماری بواسیر هستند.
 • حمل وسایل سنگین و بیشتر از توانایی جسمی فرد: بلند کردن اجسامی با وزنی بیش از حد نرمال توان فیزیکی بدن فرد به عضلات کف لگن از جمله کانال مقعد آسیب می‌رساند.
 • ازدیاد فشار شکمی با سرفه‌های شدید و مکرر: با سرفه فشار ناحیه‌ی داخل شکم افزایش می‌یابد و با هر بار تکرار شدن آن عضلات کف لگن نیز تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.
 • زور زدن هنگام دفع مدفوع: اجابت مزاج با زور عضلات ناحیه‌ی مقعد را بیش از حد کشیده و تحریک می‌کند.
 • رابطه‌ی جنسی مقعدی: به دلیل دریچه‌ای بودن عضلات ناحیه مقعد و بسته بودن آن در مواقع عادی، هنگام نزدیکی مقعدی آلت تناسلی با زور و فشار آن را باز می‌کند، همین فشار عضلات و اعصاب آن را تضعیف و کنترل بر دریچه را کم می‌کند. تکرار رابطه‌ی جنسی مقعدی دیواره‌ی عروقی این ناحیه را نیز نازک و تحریک می‌کند.

بیماری هایی که ممکن است به بواسیر یا هموروئید منجر شوند

 • تجربه‌ی اسهال و یبوست‌ مزمن: ممکن است آسیب در دریچه مقعد هنگام خروج سریع مدفوع در هنگام اسهال با ایجاد اصطحکاک یا خروج کند و به سختی آن حین یبوست با ایجاد فشار به وجود آید.
 • اختلالات کبدی: مشکلات کبدی با ایجاد اختلال در روند طبیعی فعالیت دستگاه گوارش می‌تواند زمینه‌ساز هموروئید شود.
 • کانسر کولون(سرطان قسمتی از روده بزرگ): سرطانی شدن قسمت‌هایی از روده مانع حرکات روده‌ای و ایجاد مشکلاتی در هضم و دفع مدفوع می‌شود.
 • پارگی مقعد هنگام برش عضلات کف لگن در زایمان سخت: در برخی زایمان‌های سخت برای کمک به خروج سر نوزاد، نیاز به برش‌های عمقی‌تر در ناحیه‌ی کف لگن است، بی‌احتیاطی حین برش می‌تواند عضلات ناحیه‌ی مقعد را نیز درگیر و به آن آسیب بزند.
 • ضعف عصبی عضلانی دریچه مقعدی به علت کهولت سن: ممکن است با بالا رفتن سن کنترل عصبی عضلانی فرد بر ناحیه‌ی مقعد کم شود و کنترل فشار وارد بر آن از توان فرد خارج گردد.
 • بارداری: بارداری نه تنها به دلیل تغییرات هورمونی مؤثر بر دستگاه گوارش و ایجاد یبوست، بلکه به دلیل فشار ناشی از بزرگی شکم و رحم باعث تحریک ناحیه‌ی مقعد می‌شود.
 • اختلالات روحی و روانی: مشکلات و بیماری‌های روحی مانند افسردگی نه تنها روح بلکه جسم فرد را تحت تأثیر کم‌توجهی و آسیب قرار می‌دهد.
 • اعتیاد به مواد مخدر: مواد مخدر از جمله تریاک با برهم زدن عملکرد صحیح دستگاه گوارش و ایجاد یبوست فرد را مستعد هموروئید می‌کند.
 • مصرف برخی داروها: اختلالات گوارشی ناشی از عوارض برخی داروها نیز فرد را در معرض آسیب بواسیر قرار می‌دهد.

نکته: یبوست‌های مزمن به صورت دفع ناکامل مدفوع و چند روز در میان با ایجاد فشار در عضلات دریچه‌ای ناحیه‌ی مقعد باعث اختلال در حرکت یاری‌دهنده ماهیچه‌های صاف راست روده‌ی این ناحیه به عروق آن شده و بدین گونه زمینه را برای ابتلا به هموروئید فرآهم می‌کنند. بسته به میزان فشار وارد شده حین عمل دفع و تعداد دفعات تجربه‌ی یبوست‌های سنگین و آزاردهنده، آسیب وارده به عروق ناحیه‌ی مقعد شدت می‌یابد. با هر بار تکرار شدن اجابت مزاج‌های طولانی و سخت، اختلال در عملکرد دریچه انتهایی روده‌ و آسیب عروقی بیشتر و بیماری در فرد پیشرفته‌تر خواهد شد. در نهایت فرد زمانی متوجه جراحت کانال مقعد خود خواهد شد که نشانه‌هایی چون درد و خونریزی ظاهر شود.
بیماری هموروئید می‌تواند با علایم و نشانه‌های متفاوتی در هر فرد بروز کند. توجه به موقع به نشانه‌ها و پیگیری فوری آن‌ها بهترین راه‌کار درمانی این بیماری است. به دلیل آسیب دیدن ناحیه‌ی مقعدی در این بیماری دور از ذهن نیست که در ۹۹ درصد موارد کسی جز خود فرد متوجه آن نخواهد شد. اگرچه نمی‌توان این توقع را از کودکان یا افراد عقب‌مانده داشت ولی در آنان نیز والدین یا اطرافیانی هشیار می‌توانند در آگاهی به موقع از آن مفید باشند.

خطر بروز هموروید در بین افراد شاغل

هر حرفه‌ای دارای مزایا و معایب مربوط به خود است. کار بخش مهمی از زندگی هر کس است که می‌تواند حس خوبی از مؤفقیت را به ارمغان بیاورد. با این وجود نوع خاصی از مشاغل و عادت‌های غلط رفتاری در محیط کار نیز ممکن است به مشکلات غیر قابل پیش بینی منجر شود و بیماری هموروید یکی از آن‌ها است. به طور کلی، هر کاری که شامل موارد زیر باشد عامل خطر برای ابتلا به بیماری هموروئید محسوب می‌شود. این عوامل خطر عبارت‌تند از:

 • باقی مانده به حالت نشسته به مدت طولانی و به طور مداوم: عمدتاً مشاغل اداری و یا کسانی است که به مدت طولانی در پشت یک میز یا در مقابل کامپیوتر قرار می‌گیرند، به همراه رانندگان اتوبوس، کامیون و حتی خلبانان در این گروه قرار می‌گیرند. باقی ماندن برای مدت طولانی به حالت نشسته، گردش خون را در اندام تحتانی دشوارتر می‌کند. این افراد به منظور پیشگیری از ابتلا به بواسیر باید عادات طبیعی استفاده از پله به جای آسانسور، پیاده روی کوتاه مدت قبل و بعد از کار و تغییر وضعیت بدن هر دو ساعت یک بار را در خود تقویت کنند.
 • باقی مانده به حالت ایستاده به مدت طولانی و به طور مداوم: این حالت عمدتاً مربوط به حرفه‌هایی است که شانس زیادی برای نشستن ندارند مانند کارگران، پیشخدمت‌ها، آرایشگران و فروشندگان و غیره. ایستادن طولانی نیز دارای اثرات منفی بر عضلات و اسکلت فرد و همچنین بر روی عروق و گردش خون است. توصیه می‌شود در حین کار حالت پاها عوض شده و با ایستادن بر روی انگشتان پا یا تغییر وزن و سنگینی خود بر روی هر پا هر دو الی سه دقیقه مانع آسیب‌های احتمالی شوند.
 • فعالیت‌های شدید فیزیکی و سنگین: کارکنان انبارها و بنادر هر دو متعلق به این گروه هستند. فعالیت فیزیکی ناگهانی و شدید می‌تواند فشار روی عروق خونی رکتوم را افزایش دهد. بنابراین توصیه می‌شود به درستی تمام حرکات بدنی را انجام دهند. همچنین پیشنهاد می‌‌شود که با ورزش مناسب کف لگن و عضلات اطراف اندام‌های لگنی (مثانه، واژن و رحم …) را تقویت کنند.
 • سطوح بالای استرس و تنش محیط کار: استرس می‌تواند به راحتی بر عملکرد بدن از جمله حرکت روده تأثیر بگذارد. افرادی که دارای مشاغلی هستند که نیاز به صرف زمان طولانی دارد، ممکن است نیاز به توالت را به تعویق بیندازند و با این کار خطر ابتلا به یبوست و در نتیجه بواسیر را در خود افزایش دهند. بنابراین لازم است تا با مذاکره با مسئولین محیط کاری خود حتماً وقتی را برای استراحت و دستشویی در محیط کار در نظر بگیرند.

ارتباط بین سرطان و بواسیر(هموروئید)

بواسیر یا هموروئید هرگز سبب ایجاد سرطان نمیشود اما چون امکان همزمان آن وجود دارد در تمام موارد خاص در بالای ۴۰سالگی بخصوص اگر علامت اصلی فرد خون ریزی باشد جهت تشخیص دقیق ورد نمودن احتمال سرطان کلونوسکپی و رکتوسیگموئیدسکپی لازم است در ضمن بواسیر سبب خون ریزی سیاه رنگ نمیشود

هموروئید یا بواسیر در کودکان

هموروئید یک وضعیت پزشکی کاملاً رایج است. هموروئید بیماری است که بر مردان و زنان تأثیر می‌گذارند و تخمین زده می‌شود که نیمی از جمعیت جهان در سن ۵۰ سالگی به آن مبتلا می‌شوند. از آن‌جایی که هموروئید به عنوان یک بیماری پیری شناخته می‌شود و در افراد مسن شایع‌تر است، اکثر افراد از احتمال ابتلا هموروئید در کودکان آگاهی ندارند. به گفته انجمن جراحان کولون آمریکایی، میلیون‌ها آمریکایی در سنین مختلف مبتلا به هموروئید هستند.

علایم بیماری همورویید در کودکان

بعضی از کودکان، تورم عروق خونی را در داخل و اطراف مقعد و رکتوم تجربه می‌کنند. همورویید اغلب باعث خونریزی حین اجابت مزاج و همچنین خارش، حساسیت و درد در اطراف دریچه مقعد می‌شود. یک کودک مبتلا به هموروئید ممکن است پس از اجابت مزاج در کاغذ توالت خون ‌ببیند. بنابراین اگر فرزندتان از خارش و سوزش در ناحیه مقعد شکایت کند، نباید هموروئید را به عنوان یک علت احتمالی نادیده بگیرید.

علل بواسیر یا هموروئید در کودکان

عوامل مختلفی می‌توانند باعث ایجاد هموروئید در کودکان شوند. نشستن کودک روی سطوح سخت یکی از این عوامل است. اما هموروئید در کودکان معمولاً به سبب یبوست ایجاد می‌شود. رژیم غذایی نامناسب وعدم تحرک می‌تواند مدفوع کودک را خشک و سفت کند، بنابراین عبور و دفع آن مشکل شده و عمل اجابت مزاج دشوار می‌شود. همانند بزرگسالان، این مشکل در کودکان باعث ایجاد آسیب در عروق رکتوم و ناحیه مقعد خواهد شد.

درمان بواسیر یا هموروئید در کودکان

درمان هموروئید در کودکان می‌تواند یک چالش باشد، زیرا اکثر داروهای ضد واریسی و درمان‌های موجود امروزه برای بزرگسالان تهیه شده است. بنابراین طیف گسترده‌ای از داروهای درمانی هموروئید برای بزرگسالان در داروخانه‌ها موجود است.
به طور کلی درمان‌های طبیعی امن‌ترین راه برای درمان هموروئید در کودکان است. مؤثرترین روش درمان تغییر رژیم غذایی کودک و اصلاح عادات رفتاری و سبک زندگی است. از آن‌جا که یبوست بزرگترین علت هموروئید در کودکان است، احتمالاً کنترل یبوست مهمترین راه برای جلوگیری از هموروئید در کودک است. اضافه کردن فیبر و مایعات حدود هشت لیوان روزانه به رژیم غذایی کودک اولین گام برای جلوگیری از یبوست است. مصرف برخی از نوشیدنی‌ها مانند آبمیوه و انواع توت‌ها، آب نارنگی و آب انار گزینه‌های خوبی هستند. یکی از روش‌های اصلاح عادت‌های رفتاری کودک توجه به ورزش و فعالیت بدنی منظم کودک است تا به جلوگیری از یبوست و هموروئید کمک کند. ورزش می‌تواند سلامت کلی کودک و همچنین سلامت روده را بهبود بخشد.بهتر است به کودک خود آموزش دهید تا به محض احساس نیاز به دفع مدفوع به دستشویی رود و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج بپرهیزد. از طرفی او را تشویق کنید تا زمان کمتری در دستشویی صرف کند و از زور زدن حین اجابت مزاج بپرهیزد. روش‌های درمانی مناسب برای کنترل هموروئید کودک که والدین باید به ان‌ها توجه کنند عبارت‌اند از:

 • حمام روزانه‌ی کودک با آب گرم و سپس خشک نمودن محل، شستشو محل مقعد با صابون می‌تواند هموروئید را تحریک کند؛
 • حمام آب گرم نشسته در لگن به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دو تا سه بار و سپس خشک نمودن محل
 • آموزش روش صحیح خشک نمودن یا تمیز کردن مقعد بعد از اجابت مزاج به کودک و استفاده از دستمال مرطوب و نرم
 • کمپرس یخ برای تسکین درد مقعد کودک
 • مصرف دوز مناسب استامینوفن برای کنترل درد مقعد کودک
 • مصرف داروهای ضد هموروئید بدون نسخه مخصوص کودک با نظر پزشک

چنانچه هموروئید در عرض دو هفته بهبود نیافت یا خونریزی شدید رخ داد حتماً با پزشک تماس گرفته شود. در موارد شدید بیماری که با این روش‌ها کنترل نمی‌شود، معمولاً جراحی توصیه خواهد شد و از آن‌جایی که کودک در سن رشد است، روش باند لاستیکی برای از بین بردن هموروئید کودک پیشنهاد نخواهد شد.

شدت بیماری همورویید در کودکان

اگر چه عود هموروئید در کودکان شایع نیست، اما می‌تواند رخ دهد، بنابراین توجه به نشانه‌های بیماری و مراقبت از کودک مهم است. برای احتیاط، هر نشانه‌ای از یبوست باید جدی گرفته شود و بلافاصله به آن پاسخ داده شود تا منجر به ایجاد دوباره‌ی هموروئید در کودک نشود.
منبع:Hemorrhoid

کاربر گرامی پرسش خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید، بین 24 تا 48 ساعت آینده پاسخ داده خواهد شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام.الآن حدود سه سال است که یبوست دارم .ومشگلم باعث شده که چیزی شبه به پوست اضافه بیرون زدوشدیدا خونریزی.ودرددارم آیا درمانی دارد

  • با سلام دوست عزیز عدم توجه به درمان و کنترل بیماری یبوست در شما احتمالاً باعث بروز یک بیماری مقعدی به نام هموروئید شده است که اگر نسبت به درمان آن نیز تعلل گنید دچار علایم آزار دهنده دیگر و عوارض دیگر خواهید شد که جبران آن کمی مشکل و پر دردسر است، اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید هر چه سریع‌تر برای بررسی آسیب بافتی ناحیه و تشخیص نوع بیماری و درمان لازم مراجعه نمایید. از طرفی به منظور نتیجه گرفتن از درمان خود و عدم عود بیماری لازم است تا بیماری یبوست خود را با تغییراتی در سبک زندگی خود، رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره کنترل کنید، باید مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید، مصرف آب را به بیش از شش الی هشت لیوان روزانه برسانید، تحرک و ورزش منظم و فعالیت بدنی داشته باشید تا حرکات روده تحریک شود، از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید و از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید.

  • با سلام بله این احتمال وجود دارد، ممکن است به انواع دیگری از بیماری‌های مقعدی مانند آبسه یا فیشر نیست مبتلا شده باشید، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص و درمان لازم مراجعه نمایید. عدم پیگیری به موقع باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر و در نتیجه مشکل شدن روند درمان خواهد شد.

 • سلام اقای دکترمن درحدودهشت ماه میشه دچاریبوست شدم اون موقعه حامله بودم ازماه هفتم حاملگی دچاراین مریضی شدم الانم دردخارش گاهی اوقات خونریزی هم داره مقعدم طفلم به دنیااومده تاالان خوب هم نشدم یه چیزاضافه ازمقعدم بیرون شده نمیدونم چیکنم ازعمل هم میترسم .چونکه به سرطفلم موقعه ولادت سزارین شدم .دوبارعمل پی درهم مشکل که نداره .

  • با سلام ضمن عرض تبریک قدم نو رسیده، تغییرات هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین در این دوران و تشدید یبوست سبب بروز یک عارضه مقعدی به نام هموروئید در شما شده است که عدم توجه به درمان آن سبب وخیم شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر خواهد شد. نگران جراحی خود نباشید، در صورت نیاز به جراحی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و بدون بیهوشی عمومی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و می‌توانید مراقبت از فرزند خود را از روز پس از عمل جراحی آغاز کنید.

 • سلام دکتر حدود دو سه ماهی هست احساس درد و گاهی خونریزی موقع دفع مدفوع از معقد هستم چند وقتی خوب شده بود ولی الان چند روزه دوباره درد شدیدتری پیدا کردم ولی خوریزی کمتر و یک غده به اندازه عدس در انتهای معقدم وجود داره لطفا راهنماییم فرمایید داروی خاصی داره یا پیش مزشک خاصی برم؟

  • با سلام دوست عزیز شما دچار یک بیماری مقعدی و به احتمال زیاد با توجه به توضیحاتتون بیماری فیشر شده اید که البته بدون معاینه و تشخیص قطعی نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود، بنابراین هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری برای تشخیص و درمان لازم که در مراحل ابتدایی بیماری دارویی بوده و در مراحل بعدی جراحی است، نزد پزشک گوارش مراجعه نمایید.

 • باسلام یکبارعمل لیزری انجام دادم بعدازسه سال مجددابواسیرم عودکرده به طرز عجیبی بزرگ شده وخونریزی هم دارم ایاعمل لیزری مجدد میشودانجام داد

  • با سلام معمولاً امکان جراحی لیزری در بیماری هموروئید حتی در مراحل پیشرفته وجود دارد، نگران نباشید ولی برای اطمینان از امکان آن باید معاینه بالینی ار نظر وسعت و پیشرفت هموروئید شوید، عدم عود بیماری هموروئید در گرو تغییراتی اساسی در سبک زندگی و اصلاح الگوی رفتاری و تغییر رژیم غذایی مناسب و توجه فرد به خودمراقبتی است، بنابراین توقع نداشته باشید فقط با جراحی از این بیماری رهایی کامل یابید.

 • با سلام.
  حدودا یک سال پیش یک زائده گوشتی خارجی در اطراف مقعدم بوجود اومد که به علت یبوست بود ولی الان دیگه نه درد دارد و نه خونریزی البته هنوز هم گاهی دچار یبوست میشوم به علت مشکل معده ای که دارم.
  خواستم بپرسم با اینکه دیگر درد و خونریزی ندارد و نرم میباشد احتیاج به درمان و جراحی دارد؟

  • با سلام اگرچه بیماری هموروئید احتمالی شما در حال حاضر فاقد نشانه و علایم است اما احتمال عود مجدد آن به سبب ابتلا به یبوست وجود دارد، بهتر است با تغییراتی در سبک زندگی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری مانند خودداری از زور زدن حین اجابت مزاج و اجتناب از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع در جهت کنترل یبوست خود بکوشید و رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از مایعات روزانه داشته و ورزش و فعالیت بدنی منظم و تحرک داشته باشید. بهتر است از نظر میزان آسیب بافتی ناحیه بررسی و معاینه شده و در صورت نیاز درمان لازم را دریافت کنید. در صورتی که با زائده مشکل زیبایی نداشته و بیماری کنترل شود نیازی به جراحی نخواهد بود.

 • سلام حدود دو روز است در مقعد خود یه زایده مشاهده کردم اندازه حدودا یه نخود که با درد خفیف همیشگی همراه است نمیدونم چیکار کنم برم دکتر یا دارو بگیرم راهنماییم کنین!
  حقیقت روم نمیشه دکتر برم!
  روز قبلش چندساعت موتور سوار بودم یه مسیر طولانی رفتیم بیرون شهر واسه شنا و برگشتیم شب اینطوری شدم ولی حدودا ده نفر بودیم فقط من اینطور شدم

  • با سلام دوست عزیز نشستن طولانی مدت و بدون وقفه یکی از علل احتمالی ابتلا به بیماری هموروئید است، ممکن است از گذشته دچار درجاتی از بیماری هموروئید بوده و به سبب این سفر بیماری تشدید شده و با علایم جدیدی بروز کرده باشد، در هر صورت بدون معاینه بالینی امکان تشخیص قطعی و ارائه راهکار درمانی وجود ندارد. معاینه مقعدی برای پزشکان امری عادی بوده و لزومی ندارد بابت این موضوع خجالت بکشید، سلامتی مهمترین رکن بوده و باید پیش از پیشرفت بیماری و از دست رفتن شانس نتیجه گرفتن از درمان دارویی مراجعه کنید.

 • سلام.مدت سه سال پیش در هنگام مدفوع کردن دچار خون ریزی شدم درد زیادی احساس کردم یه مدت کم خون ریزی داشتم بعد خون ریزی ک تمام شد یه قسمت از مقعدم حالت زخم شده وسفت شد هنوزم سفت باقی مونده دست ک میزنم کاملا احساس میکنم دکتر مراجعه کردم همون اوایل گفت فعلا مشکلی نیست هنوز گاهی ک مدفوع سفت باشه درد دارم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام زائده ایجاد شده در قسمت مقعد باید حتماً بررسی شده و درمان شود، به احتمال فروان دچار درجاتی از بیماری هموروئید هستید که به دلیل عدم توجه به درمان به موقع آن در حال پیشرفت و بروز علایم دیگر ناخوشایند دیگر است، بهتر است برای تشخیص مرحله بیماری و تجویز درمان مناسب مراجعه حضوری نمایید.

 • سلام خسته نباشید. من حدود سال پیش مشکل خونریزی و درد از مقعد داشتم و یه بیرون زدگی به اندازه نخود که با مراجعه به پزشک و شیاف و آبگرم کنترل شد. اما زایده از بین نرفت. هر دو سال یکبار باز هم خونریزی و درد برای دو یا سه روز داشتم و دوباره قطع میشود. اما بیرون زدگی بزرگ تر شده و حالا به اندازه دو تا نخود است. با تغذیه مناسب و عدم یبوست یا اسهال شدید مشکل خونریزی و درد ندارم. آیا با لیزر زایده برداشته میشود؟ با توجه به اینکه اندازه زایده خیلی بزرگ شده؟

  • با سلام بله نگران نباشید امکان برداشت و جراحی زائده ایجاد شده با کمک روش لیزری که بدون درد و خونریزی نیز انجام می‌شود، وجود دارد، اما برای رهایی کامل از این بیماری و عدم عود و بازگشت زائده باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید، از نگه داشتن و به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری نموده و به محض احساس دفع خود را به دستشویی برسانید، مایعات فراوان مصرف نموده و استفاده از مواد غذایی پر فیبر، میوه و سبزیجات را فراموش نکنید، از انجام کارهای سنگین و بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید و تحرک و فعالیت بدنی سبک و منظم داشته باشید.

 • باسلام حدود شش ماه پیش دچار همورویید شدم، با ایستادن و انجام کارهای منزل دچار بیرون زدگی میشم!حداقل زمانی که میشه ایستاد و فشار کمتری وارد بشه چقدر هست؟و چطور میشود با همورویید کارهای ایستاده و نشسته را انجام داد؟

  • با سلام نه تنها برای کنترل علایم و بیرون زدگی بیماری هموروئید خود بلکه در جهت پیشگیری از ابتلا مجدد به آن پس از درمان نیز باید تغییراتی در رفتارهای عادتی زندگی خود انجام دهید. حداقل هر دو ساعت ایستادن یا نشستن باید تغییر وضعیت بدن داده و به حالت دیگری قرار بگیرید تا فشار از روی عروق انتهایی دستگاه گوارش و مقعد برداشته و کاهش یابد. اما به صورت کلی باید به فکر درمان بیماری هموروئید خود باشید، هر روزی که از تاخیر روند درمانی شما می گذرد، بیماری تشدید شده و درجه آن پیشرفت می‌کند و دیر یا زود با علایم آزار دهنده و ناراحت کننده جدید دیگر خود را نشان می‌دهد و این فرآیند آن قدر پیش می‌رود تا مجبور به مراجعه اورژانسی به پزشک یا بیمارستان شوید. پس مشکل خود را جدی گرفته و به چشم بیماری به آن نگاه کنید و هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی شدت پیشرفت آن و درمان لازم مراجعه نمایید. با پیشرفت بیماری درمان نیز مشکل تر و پر هزینه و زمان بر خواهد شد.

 • با سلام اقای دکتر محترم بنده حدود یک سال است با مشکل روده ای درگیرم اما از هیچ درمانی جواب نگرفته ام به ظاهر بواسیر و شقاق می باشد حین دفع به شدت درد دارم به همراه خونریزی اما مدتیست بعد دفع هم بسیار درد دارم خواهشمند راهنمایی و مشاوره هستم خواهش می کنم کمکم کنید

  • با سلام با پیشرفت بیماری‌های مقعدی و مزمن شدن آن ها معمولاً درمان دارویی کافی نبوده و فرد به درمان غیر دارویی و حتی جراحی نیاز پیدا می‌کند. البته فقط درمان بیماری مقعدی کافی نبوده و در کنار آن باید علت دقیق ابتلای شما به این بیماری مشخص شود تا با دوری کردن از آن و اصلاح رفتاری و سبک زندگی و رژیم غذایی خود و همچنین دوری از سایر علل عود کننده بیماری در جهت کنترل بیماری خود بکوشید.

 • باعرض سلام من بواسیر داشتم سال۹۲ عمل کردم ولی از اول سال ۹۵ بازهم اود کرده که این روزها درد شدید خونریزی شدید زمین گیرم کرده .ممنون میشم کمکم کنید

  • با سلام جراحی بیماری هموروئید برای درمان قطعی آن کافی نیست و خود فرد نیز با ایجاد تغییراتی مثبت در سبک زندگی باید مانع بازگشت بیماری شود. در حال حاضر پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید و در کنار درمان اصلی با توجه به عدم ابتلا به یبوست، خودداری از بلند کردن اجسام سنگین، ترک ورزش نادرست، خودداری از نشستن طولانی مدت در جهت کنترل بیماری و عدم عود مجدد آن بکوشید.

 • باعرض سلام ونهایت احترام حضورأنور جناب اقای دکترعزیزببخشیدمن ۲۵ سالمه چندوقتیست(نزدیک به ۵ماه)دچاربواسیرشدم زاییدگی گوشتی دراطراف مقعدبه وجوداومده که گاهی سفت شده وباعث دردشدیدوسوزش میشودمیخاستم تزریق بوتاکس انجام بدم شماتشخیص بدیدآیامناسب مشکل بنده میباشد؟این عمل بدون برگشت حالت اول میشود؟ممنون ازلطفتون

  • با سلام خیر اگر مشکل شما تنگی دریچه مقعد باشد بوتاکس با فلج سازی عضلات ناحیه مقعد و کاهش فشار وارد بر ناحیه باعث بهبود زخم و عارضه مقعدی خواهد شد و بیشتر در شقاق مقعدی کاربرد دارد. ضایعه ایجاد شده اگر دائمی باشد معمولاً به درمان دارویی پاسخ مثبت نداده و نیاز به جراحی خواهد داشت که پیشنهاد می‌شود تحت عمل جراحی سرپایی لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید و کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل آغاز نمایید. البته باید علت ابتلای شما به بیماری هموروئید مشخص شود تا با دوری از آن از بازگشت بیماری پیشگیری نمایید.

 • سلام.من سه ماه است که حامله هستم و از اول حاملگی دچار بواسیل شده ام.به پزشک زیاد مراجعه کردم و حجامت و زالو بدرمانی هم انجام دادم و کرم هایی قبیل انتی هموروعیدو… استفاده کردم.و دوماه هم هست که شربط لاکتروز مصرف میکنم.خواستم بدونم ایا من میتونم لیزر کنم یا نه.چون درد واقعا غیر قابل تحمل هست

  • با سلام ضمن عرض تبریک بارداری شما مادر عزیز، تغییرات و نوسانات هورمونی دوران بارداری و فشار ناشی از وزن رحم و همچنین تغییرات گوارشی و افزایش احتمال ابتلا به یبوست در دوران بارداری زنان را مستعد ابتلا به هموروئید خواهد کرد ولی در مواردی هم مشاهده شده که پس از زایمان علایم آزار دهنده برطرف شده و فرد به بهبودی نسبی دست می یابد. سعی کنید با خوردن آب فراوان و رژیم غذایی پر فیبر از ابتلا به یبوست در چند ماه باقی مانده پیشگیری کنید و دفع مدفوع خود را به تأخیر نیندازید، برای التیام درد خود روزانه سه بار به مدت ده دقیقه در لگن آب گرم بنشینید، اما شرایط تمیزی لگن و آب را رعایت کنید تا رحم و جنین در معرض خطر عفونت قرار نگیرد. از طرفی لیزر درمانی روش جدیدی است که هنوز خطر آن بر بارداری و جنین و عوارض احتمالی آن مشخص و اثبات نشده، بهتر است تا پس از زایمان خود صبر نمایید. زیرا زایمان طبیعی نیز ممکن است تا حدی مقعد شما را در معرض آسیب عروقی و بافتی و عود بیماری قرار دهد.

 • سلام وخسته نباشیدخدمت آقای دکتر:
  اینجانب دیروزبادردشدیدی که سرکارازناحیه ی مقعددچارش شدم فوری به پزشک عمومی مراجعه کردم که بابررسی محل درد ومتورم شدن مقعدتشخیص به بواسیردادوتعدادی قرص میترونیدازول،شیاف آنتی همووئید،پمادآنتی هموروئید وپمادمقعدی ام جی باریج تجویزکردسوالم ازشمااینه که دوره ی درمان بواسیر چندروزه وکی احتیاج به عمل دارم که بتونم راحتترکارهای روزمره اموانجام بدم درضمن واسه تماس تلفن ثابت فقط باخودم صحبت نمایید
  باتشکرازشما

  • با سلام بواسیر بیماری است که بسته به شدت و میزان پیشرفت آسیب وارد بر عروق ناحیه مقعدی و مرحله بیماری درمان می شود، اگر بیماری شما در مراحل اولیه ایجاد خود باشد، با درمان دارویی بهبود می یابید، اما برای پیشگیری از عود آن باید از یبوست و دفع مدفوع زورکی پیشگیری کنید و از نشستن متوالی بر روی مقعد و بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید، معمولا یک دوره درمان دارویی ده روز الی دو هفته زمان می برد. در صورتی که با درمان دارویی بهبودی حاصل نشد. باید برای سایر درمان های غیر دارویی و جراحی اقدام نمایید.

  • با سلام به سبب زور و فشار بیش از حدی که حین دفع مدفوع سخت و سفت در زمان یبوست خود به ناحیه مقعد وارد می کنید، دچار عارضه پر مخاطره بواسیر شده اید که درمان آن بدون کنترل یبوست فایده ندارد و عود خواهد کرد. بنابراین با اصلاح رژیم غذایی و افزایش مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر، ورزش این مشکل خود را برطرف نموده، سپس برای درمان هموروئید خود مراجعه حضوری داشته باشید، به احتمال فراوان برطرف نمودن ضایعه نیاز به جراحی سرپایی لیزری خواهد داشت تا از مزاحمت ضایعه زشت مقعدی خلاص گردید.

  • با سلام بیماری های مقعدی از جمله بیماری هایی هستند که اگر به موقع و در مراحل اولیه ایجاد پیگیری شوند، به راحتی درمان شده و بهبود می یابند. بدون درمان پزشکی و همچنین تغییرات لازم در سبک زندگی به نتیجه مطلوب و درمان کامل بیماری خود دست نخواهید یافت، باید از وارد شدن هر گونه زور و فشار اضافی حین اجابت مزاج و بلند کردن اجسام و ورزش خودداری نمایید. پس از دو سال به احتمال فراوان به یک درمان جراحی ولی ترجیحا روش لیزری که کم عارضه تر از روش های سنتی است نیاز خواهید داشت، بنابراین هر چه سریع تر مراجعه نمایید.

 • زایمان سختی داشتم بعد از زایمان مشکل یبوست پیدا کردم الان پنچ ماه از زایمان نگذرد بهتر شدم ولی بازم پشتم زده بیرون و درد خوارش سوزش شدید دارم واز دارو ام چی وش ساف استفاده میکنم ولی فایده ندارد

  • با سلام یبوست و وارد کردن فشار بیش از حد حین اجابت مزاج باعث شده که دچار یک عارضه مقعدی هموروئید یا شقاق مقعدی شوید که طی معاینه بالینی و مشاهده مشخص خواهد شد، بهتر است بیش از این روند درمانی خود را به تعویق نیاندازید و هر چه سریع تر برای درمان خود اقدام نموده و مراجعه نمایید. نگران ضایعه ایجاد شده نباشید زیرا به راحتی با یک لیزر درمانی سرپایی بدون درد و خونریزی برطرف خواهد شد و اثری از آن باقی نخواهد ماند، اما برای پیشگیری از عود مجدد بواسیر باید بیماری یبوست خود را با مصرف مایعات و رژیم غذایی پر فیبر کنترل نمایید.

 • با سلام. میخواهم بدانم برای جلوگیری از بیرون امدن بواسیر باید چه کار کرد ؟و اگر بواسیر کمی بیرون آمده راه حل آن چیست و میشود که با داروی طبیعی حل شود؟خواهشمندم پاسخ دهید اگر امکان دارد پیامکی

  • با سلام بله در صورت مراجعه به موقع و در صورتی که ضایعه در مراحل اولیه ایجاد باشد و بیرون زدگی دایمی نباشد می توان آن را تا حدودی با درمان دارویی بهبود بخشید، البته با پیشرفت علم در زمینه جراحی بواسیر با لیزر نیز ضایعه ها را می توان به سادگی طی یک عمل سرپایی و بدون درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی برطرف نمود. مهم ترین نکته در جواب گرفتن از درمان دارویی مراجعه فوری شماست.

 • سلام آقای دکتر من مدت هفت هشت ماه دچار خون ریزی شدید مقعدی شدم یعنی ماهی حدود ده تا پانزده روز دچار این حالت میشم که اصلا درد ندارم و باتوجه به مطالبی که خوانده ام مطمئن شدم که هموروئید درجه یک دارم( چون هنگام خون ریزی نه دردی دارم و نه هموروئید بیرون میزند ) چه داروهای برای درمان این نوع هموروئید(درجه یک) توصیه می کنی

  • با سلام از آن جایی که خونریزی مقعدی می تواند نشانه بسیاری از بیماری های گوارشی و مقعدی دیگر که حتی به خطرناکی سرطان است، می باشد. نمی توان بدون معاینه و با توجه به حدس خود شما دارویی تجویز نمود. بنابراین هر چه سریع تر برای معاینه، تشخیص قطعی و اقدام درمانی لازم مراجعه نمایید و از خود درمانی جدٱ بپرهیزید.

 • باسلام خدمت شما دکتر گرامی، من مدت دو سال هست که هموروئید داخلی و شقاق داخل مقعدی دارم به پزشک متخصص داخلی مراجعه کردم وایشون تشخیص دادند که بنده شل شدگی راست روده نیز دارم به دلیل نشستن طولانی در توالت برای اجابت مزاج و برای درمان شل شدگی دراز و نشست روزانه رو پیشنهاد دادن به من ، اما شقاق و هموروئید داخلی در زمان اجابت مزاج واقعا درد شدیدی رو برام ایجاد میکنه و تا بحال هر پمادی رو که استفاده کردم تاثیری نداشته برای درمان هموروئید و شقاق البته ابن رو هم اضافه کنم که من به صورت منظم و روزانه نتونستم از پمادها استفاده کنم و هر از گاهی استفاده کردم ، میخواستم هم برای درمان شل شدگی راست روده و هم برای همورویید و شقاق داخلی من رو راهنمایی کنید و بهترین راه رو پیشنهاد بدین، با تشکر.

  • با سلام با توجه به تعدد مشکلاتی که پیدا کرده اید، به احتمال زیاد دیگر با درمان دارویی بهبود نیافته و نیاز به یک جراحی ترکیبی برای درمان هموروئید، شقاق و مشکل آسیب بافت مقعدی دارید. بهتر است پیش از بدتر شدن مشکلاتتان برای درمان اساسی مراجعه نمایید.

 • با سلام. اقای دکتر من الان بار ۳ هست ک دچار بواسیر میشوم و این دفعه مقدار خون ریزیم زیاد تر از قبل شده
  به دکتر مراجعه کردم هر بار با دارو حل شده ولی اینبار خیلی ازیت کنندس
  راه حلی جز عمل وجود داره برای رفع همیشگی؟؟

  • با سلام بیماری بواسیر به دلیل در ارتباط بودن با اجابت مزاج و فشارهای حین دفع مدفوع در معرض عود و بازگشت است، اگر می خواهید به این مشکل پس از درمان مبتلا نشوید، باید حتما تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد نمایید تا فشار بیش از حد به مقعد شما وارد نگردد. از ابتلا به یبوست، اسهال شدید، بلند کردن اجسام سنگین و نشستن طولانی مدت بپرهیزید. یک روش نوین جراحی بدون درد و خونریزی بدون نیاز به بی هوشی با کمک لیزر درمانی ابداع شده است که به سرعت بهبودی را فرآهم می کند.

 • سلام اقای دکتر من ۲۱ سالمه وخیلی وقته بواسیر دارم تقریبا از کودکی و سهل انگاری کردم و الان حدود دوسانتی متر بیرون زدگی دارد ولی خون ریزی ندارد و همچنین احساس میکنم اختیار کامل ندارم میخواستم راهنمایی کنید

  • با سلام برای درمان بیرون زدگی می توانید با کمک جراحی لیزری به راحتی و بدون نیاز به بی هوشی و بستری و تحمل درد و خونریزی روش های جراحی سنتی بهبود یابید و اما علت بی اختیاری باید مشخص گردد که درمورد شما همین عدم توجه به بیماری هموروئید ممکن است دلیل آن باشد. اگر پس از درمان و با انجاک ورزش ها و فیزیوتراپی های مخصوص باز گرداندن کنترل عضلانی مقعدی، اختیار و کنترل ارادی خود را به دست نیاوردید، باید تحت جراحی قرار گیرید.

 • با عرض سلام خسته نباشید من دوساله دچارباواسیرشدم یک سال پیش پماداستفاده کردم برطرف شده حدودسه ماه پیش زایمان طبیعی کردم باوسیرمن ازمقعدم دوتا شدالان هم نمیره دکترگفته بایدعمل بشی وازعمل می ترسم وهمم بچه شیرخواردارم تورو خدا کمکم کنید

  • با سلام مادر عزیز، نگران نباشید با توجه به شرایط شیردهی که دارید و همچنین پیشرفت علم در زمینه جراحی بواسیر می توانید با کمک روش لیزری جراحی کنید. در این روش بدون نیاز به بی هوشی و با درد و خونریزی بسیار کمتر نسبت به سایر روش ها جراحی سرپایی شده و در همان روز به منزل بازگشته و می توانید شیردهی و مراقبت فرزندتان را از سر گیرید. فقط باید مراقب باشید تا دچار یبوست نشوید و اجسام سنگین بلند نکنید.

 • سلام دکتر تقزیبا یکسال میشه بخاطر خحالت نتونستم برم دکتر در قسمت بیرونی مقعد مثل یه جوش هست که هربار شکمم سفت میشه میرم ادرار بزرگ کنم از داخل انگار سوزن داره فرو میره واز بیرونم احساس سوزش و خارش دارم این چه مریضی هست ودرمانش چقدر هزینه داره که بتونم به صورتی که کسی نفهمه درمان کنم اونو اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم

  • با سلام به احتمال بسیار زیاد به هموروئید یا شقاق مقعدی مبتلا شده اید که تشخیص قطعی آن نیازمند معاینه است. در نظر داشته باشید، همین عدم توجه به درمان و عقب انداختن مراجعه به پزشک نه تنها مخارج درمانی را سنگین تر می کند، بلکه باعث وخیم شدن بیماری و سخت تر شدم مراحل درمانی خواهد شد، از بیماری خود شرمسار نباشید، این بیماری بسیار شایع بوده و عده زیادی از مردم از آن رنج می برند. همین یبوست ها و وارد کردن فشار بیش از حد به مقعد حین اجابت مزاج باعث این بیماری شده است.

 • با سلام خدمت شما
  من حدود سه روز است کنار مقعد یه برآمدگی به اندازه یه بند انگشت بیرون زده و نمیدونم چیه ؟ الان امروز دردش شروع شده به طوری که راحت نمیتونم بشینم
  بفرمایید چه کار کنم

  • با سلام بدون معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی نمود، ولی به احتمال بسیار زیاد دچار بیماری هموروئید خارجی شده اید که با درد و ضایعه بیرون زده همراه است، پیش از پیشرفت بیماری و بروز سایر علایم آزار دهنده مراجعه فوری داشته باشید تا اقدامات درمانی لازم تجویز گردد.

 • با سلام خدمت دکتر.، من حدود ۵روزه يک توده اندازه نخود از پشتم بيرون زده و درد مهلکي داره هر چيم دارو استفاده ميکنم خوب نميشه .بايد چي کار کنم؟

  • با سلام دوست عزیز به صورت جدی از خود درمانی بپرهیزید، بدون تشخیص علت ضایعه، هیچ درمانی مؤثر نخواهد بود، فقط روند درمانی به تأخیر خواهد افتاد و در معرض عوارض بیشتر قرار می گیرید. این احتمال وجود دارد که به یک شقاق مقعدی مبتلا شده باشید، ولی برای تشخیص قطعی و اقدامات درمانی لازم باید حضوری مراجعه نمایید.

 • سلام اقای دکتر مدتی است یبوست گرفتم یعنی روزی ی بار شایدم دو روزی یه بار دفع مدفوع دارم قبلا براثر فشار و سفت بودن مدفوع معقدم زخم شد و مقداری خون دراورد الان ی توده گوشت حس میکنم گاهی اوقات سوزش دارد گاهی اوقات خارش ایا بواسیر در دختران مجرد وجود دارد

  • با سلام بله بیماری بواسیر ارتباطی با مجرد یا متأهل بودن زنان ندارد. هر فردی که عادات غلطی چون دفع مدفوع با فشار به سبب اسهال یا یبوست شدید داشته باشد، یا با بلند کردن اجسام سنگین فشار بیش از حدی به مقعد خود وارد کند به این بیماری همانند شما دچار خواهد شد. البته احتمال شقاق مقعدی نیز در شما مطرح است که بدون معاینه قابل افتراق نیست. به این نکته توجه داشته باشید که روابط جنسی مقعدی خشن فقط یکی از علل ابتلا به هموروئید است. بهتر است پیش از بدتر شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی بیشتر مراجعه نمایید.

 • سلام و خسته نباشيد آقای دکتر مدتی از درد و خونریزی آرامش ندارم درمان سنتی انجام دادم اما فایده نداشته تصمیم گرفتم با لیزر عمل کنم تا راحت شم

  • با سلام درمان های سنتی و خانگی فقط نقش حمایتی در درمان بیماری های مقعدی داشته و به هیچ وجه امکان بهبودی کامل را فرآهم نمی‌کند. پیش از هر اقدام درمانی پزشکی باید مورد معاینه قرار گیرید، در صورت نیاز به جراحی انتخاب روش لیزری، انتخاب مناسبی خواهد بود. زیرا در این روش به صورت سرپایی و بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی درمان شده و در همان روز به خانه بازگشته و می توانید کار و فعالیت روزمره خود را بدون مشکل آغاز نمایید.

 • باسلام و وقت بخیر
  من دختری ۲۷ ساله هستم مدت چهار سال هست که خونریزی مقعد و بواسیر دارم. خونریزی من وقتی شروع میشه خیلی شدید هست انگار به صورت یک پلاستیک که سوراخ شده و از سوراخ آن خون به صورت یک راه باریک و به سرعت خارج می شود. علت این خونریزی چیست؟ همان بواسیر هست؟

  • با سلام خونریزی های مقعدی علل فراوانی دارند و می توانند مربوط به یک بیماری کم خطر چون هموروئید یا یک بیماری پر خطر چون سرطان روده باشد. بنابراین باید آن را جدی بگیرید و هر چه سریع تر برای تشخیص و بررسی و درمان مراجعه حضوری نمایید. هر چند با توضیحاتی که دادید، شما در معرض کم خونی نیز هستید و از این حیث نیز باید مورد آزمایش قرار گیرید.

  • با سلام این احتمال وجود دارد که دچار دچار شقاق مقعدی و سپس زخم ناشی از آن به دلیل عدم درمان به موقع شده باشید. ولی در نظر داشته باشید که بدون معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی نمود. عدم پیگیری درمان پزشکی این بیماری باعث پیشرفت آن و در نتیجه مشکل شدن مراحل درمان خواهد شد. بنابراین هر چه سریع‌تر برای درمان مراجعه نمایید.

  • با سلام اگر منظورتان بیماری مقعدی است که باید توجه داشته باشید، درمان های خانگی فقط جنبه حمایتی داشته و علایم بیماری را تسکین داده و کاهش می دهند، اما این توانایی را ندارند تا بیماری را به صورت اساسی درمان نموده و برای همیشه فرد را از آن خلاص نمایند، بنابراین در کنار درمان های پزشکی و تحت نظر پزشک معالج می توانید درمان خانگی را برلی تسکین درد و علایم آزار دهنده خود استفاده کنید تا بهبودی کامل حاصل گردد.

 • من هميشه درد باسن و دنباليچه اذيتم ميكند انقدر درد دارم كه مدام كج ميشينم و همين برايم مشكل ستون فقرات و درد در ديگر نواحي بدنم ايجاد كرده هر دكتريم رفتم كاري برايم نكردن و فقط محل رو دستكاري كردن و بدتر شدم البته من دنباليچم از قبل اسيب ديده بود ولي با مشكل همروعيد بدتر شدم

  • با سلام برای درد باسن و دنبالچه خود باید تحت معاینه گروهی از پزشکان داخلی، ارتوپد، جراح و گوارش با هم قرار بگیرید، ممکن است از چند مشکل هم زمان رنج برده یا این که نیاز به تست های تشخیصی دقیق تری داشته باشید. در هر حال بدون معاینه نمی توان اظهار نظر کرد و بهتر است، مشکل خود را پیگیری کنید، بدون تشخیص صحیح امکان بهبودی فرآهم نخواهد شد.

  • با سلام این احتمال وجود دارد که خونریزی شما به سبب ابتلا به هموروئید ناشی از یبوست های شدید باشد اما این یکی از احتمالات است و باید حتماً در اسرع وقت تحت معاینه و آزمایش های تشخیصی قرار بگیرید تا علت اصلی خونریزی با دلیل و برهان مشخص گردد و نه حدس و گمان. در صورتی که به هموروئید مبتلا باشید، بسته به مرحله بیماری، درمان دارویی یا جراحی توصیه می گردد.

 • گاهی بیرونزدگی بواسیر جزیی دارم ولی علایم خونریزی ندارد هر وقت که پیش می اد ۷۲ ساعت طول می کشد که عادی شود خواستم ببینم درمانش چیست ورژیم غذایی چیست

  • با سلام با احتمال فراوان دچار هموروئید در مراحل ابتدایی آن شده اید که در صورت مراجعه فوری می توان آن را با درمان دارویی برطرف نمود، اما در صورت تعویق درمان ممکن است نیاز به جراحی برای برداشت ضایعه و درمان عارضه ایجاد شده پیدا کنید. رژیم غذایی توصیه شده در کنار درمان پزشکی شامل افزایش مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر در کنار ورزش مناسب روزانه است. پیشنهاد می شود از بلند کردن اجسام سنگین و نشستن طولانی مدت بپرهیزید.

  • با سلام عدم پیگیری درمان مشکل خود در مراحل اولیه باعث پیشرفت بیماری بواسیر شما شده که دیگر چاره ای جزء جراحی ندارد. البته نگران جراحی خود نباشید، با پیشرفت علم و استفاده از لیزر در درمان بواسیر بسیاری از مشکلات روش های جراحی سنتی مانند درد و خونریری و عوارض بی هوشی و احتمال عفونت پس از عمل و نیاز به پانسمان برطرف شده و می توانید سرپایی عمل کرده و با سرعت بهبود یابید. البته هیچ روش درمانی حتی لیزر درمانی تضمینی نبوده و برای عدم ابتلای مجدد به هموروئید باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا به ناحیه مقعد فشار بیش از حد وارد نکنید.

 • سلام دختري ١٨ ساله هستم و از از بيماري يبوست رنج ميبرم مدتي قبل فهميدم كه گوشتِ اضافه اي از معقدم بيرون زده و تا الان فكر نميكردم كه چيزِ مهمي باشه تا اين كه يكي از دوستام بهش مبتلا شد شروع كردم تحقيق و فهميدم ممكنه بيماري هيرويد داشته باشم چون جزء اعلائمش خون ريزي و خارش باشه و احتمال سرطان روده وجود داره ولي چند ماهي هست كه نه خون ريزي هست و نه خارش و نه گوشت اضافه خواستم ببينم هنوز نياز به رفتن به دكتر هست يا مشكل بر طرف شده

  • با سلام اگر در حال حاضر هیچ علامتی ندارید و ضایعه ای حین دفع مدفوع بیرون نمی زند. جای نگرانی نیست فقط باید به رژیم غذایی خود دقت کنید تا دوباره دچار یبوست و عوارض بعدی آن نشوید، ولی در صورت بروز یک علامت نیاز به مراجعه به پزشک و پیگیری درمان خواهید داشت.

 • یک برجستگی کوچک جوش مانند که دارای حالت درد ضعیف کمی خارش این علایم درشب و هنگام اجابت مزاج هستند ویک حالت کم سوزن سوزن شدن و کرختی و پنج روزه اینطور شدم

  • با سلام به احتمال فراوان دچار هموروئید یا شقاق مقعدی شده اید که پس از معاینه تشخیص قطعی امکان پذیر خواهد بود. بهتر است پیش از بدتر شدن بیماری و بروز علایم شدیدتر برای درمان به موقع خود مراجعه نمایید تا اقدام درمانی لازم صورت گیرد.

 • سلام عرض احترام
  نزدیک هشت سالی میشود بواسیر نوع سوم دارم
  و گاهی خونریزی داشته اما با مصرف دارو خوب میشدم
  اما چند وقتی است خون ریزی شدید دارم و هم اینکه درد و سوزش ب اون اضافه شده
  ب طوری که حتی نشستن عادی برایم سخت شده
  راهنمایی بفرمایید باید چکار کنم
  هزینه درمان لیزر رواز سایت خوندم که حدود نهصد باشه
  اصلا توانایی پرداخت این هزینه رو ندارم
  الان موندم چیکار کنم
  سپاس از لطفتان

  • با سلام متأسفانه بیماری شما در مرحله‌ای قرار گرفته که بدون جراحی قابل درمان نبوده و به تأخیر انداختن جراحی آن فقط هزینه و مشکلات بعدی شما را افزایش می دهد. در نظر داشته باشید سلامتی از هر موضوع دیگری مهم تر بوده و می توانید در مورد نحوه پرداخت هزینه عمل با کلینیک و سوپروایزر صحبت کنید.

 • با سلام و احترام چند روزی که احساس میکنم بواسیر دارم اندازه نخود که از مقعد زده بیرون اصلا درد ندارد آقای دکتر لطفا بفرمایید چکار کنم

  • با سلام بدون بررسی ضایعه نمی توان درمورد درمان آن اظهار نظر کرد، بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از بروز عوارض و مشکلات دیگر برای تشخیص و درمان مراجعه حضوری نمایید. اگر ضایعه دائمی باشد، نیاز به جراحی محتمل خواهد

  • با سلام اگرچه بواسیر به ظاهر یک بیماری ساده است که هر کسی آن را تشخیص می‌دهد، اما اشتباه نکنید، ناحیه مقعد دارای انواع بیماری‌ها است که ممکن است با بواسیر اشتباه بگیرید، بنابراین برای معاینه و بررسی بیشتر باید مراجعه حضوری نمایید تا به صورت دقیق تری بررسی گردید و درمان لازم توصیه و تجویز گردد. به تأخیر انداختن مراجعه به پزشک باعث آسیب بافتی شدیدتر و پیشرفت بیماری خواهد شد.

 • باسلام وخسته نباشید در حدود ۱۰ روز پیش درکنار معقد تورمی به اندازه فندقی لمس می شود که درد کمی احساس می شود وآیا درمدت کوتاهی با جراحی لیزی درمان می شود چون معلم هستم ونمی توانم زیاد ازمرخصی استفاده کنم وازبیمه طلایی می توانم استفار کنم وهزینه درمان با لیزز چقدر است با تشکر

  • با سلام ابتدا باید مورد معاینه و تشخیص قرار بگیرید، در صورت نیاز به جراحی بله، با لیزر امکان جراحی بدون درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی و بستری به صورت سرپایی وجود دارد، در همان روز عمل ترخیص شده و می توانید به سرعت کار و فعالیت خود را آغاز نمایید. نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. در مورد هزینه و تقبل بیمه تکمیلی با کلینیک تماس بگیرید.

 • با سلام خانمی ۳۷ ساله هستم بارداری های خیلی سختی داشتم و بهمین دلیل یبوست خیلی شدیدی داشتم و هراز گاهی خونریزی با دفع مزاج همراه بود و کم کم بیرون زدگی مقعد بیشتر شد و با توصیه دکتر جراح با این درد مدارا میکردم اما بعلت درد و خونریزی شدید هنگام دفع مزاج در تیره ۹۵ شقاق و بواسیر خود رو لیزر کردم اما متاسفانه الان وضعیتم خیلی بده شده و هنگام دفع مزاج با درد و خونریزی توام هستش و فقط بیرون زدگی رو ندارم چند روز پیش که به پزشک عمومی مراجعه کردم یه سری رژیم غذایی بهم داد که دفع مزاجم راحتر باشه که شده اما با درد و خونریزی هستش از شما پزشک محترم استدعا دارم که بنده رک راهنمایی بفرمایید خیلی نگرانم که نکنه سرطان روده داشته باشم طوری که دچار افسردگی شدم عاجزانه از شما میخوام که راهنمایی بفرمایید اگه امکان برقراری ارتباط تلفنی هم هست بفرمایید تا تماس بگیرم

  • با سلام خونریزی و درد مقعدی شما به احتمال بسیار زیاد به عود بیماری هموروئید و شقاق گذشته شما باز می گردد. اما برای اطمینان از احتمال سایر بیماری های گوارشی مانند سرطان باید تحت کولونوسکوپی بررسی گردید. لیزر درمانی به تنهایی درمان شما را تضمین نمی کند باید تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی خود ایجاد کنید تا از ابتلا مجدد به این بیماری ممانعت نمایید. برای معاینه مجدد و دریافت مشاوره لازم حضوری مراجعه کنید.

 • من مشكل شقاق و هموروءيد داشتم ٧ ماه پيش عمل جراحى كردم خوب خوب شدم ولى الان ١ماه كه باز خونريزي سوزش و دور معقدم چاك خورده و ميسوززم نه ميتونم بشينم نه دستشوءي اينقدرى كه ديگه به مرگم راضىى ام

  • با سلام شقاق مقعدی بیماری است که بسته به علت به وجود آورنده درمان شود در غیر این صورت در صورت بهبود نیز عود خواهد کرد. اگر علت ابتلای شما به این بیماری عدم رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی و الگو رفتار صحیح دستشویی باشد باید پس از جراحی یک تغییر اساسی در روش زندگی خود ایجاد می کردید تا از عود بیماری پیشگیری کنید، به هر حال باید دوباره معاینه شده و هم زمان با رفع علت، درمان شوید.

 • سلام من یک پدر ۵۱ساله دارم سرطان غدد لنفاوی کشاله ران داره تحت رادیو تراپی هست همورئید خیلی شدید درد میکنه طوری هست نمیتونه از شیاف استفاده کنه مورفین هم دوز بسیار ضعیفش رو روزی دو تا میزنه ولی بازم خیلی درد داره تورو خدا یه چاره ای بگید خواهش میکنم فقط گریه میکنه میناله داد و بیداد میکنه چیکارش کنیم تورو خدا

  • با سلام با پیشرفت علم پزشکی در زمینه درمان بیماری های مقعدی با کمک لیزر امکان جراحی هموروئید پدرتان بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری در بیمارستان وجود دارد. همچنین نیازی به استراحت طولانی مدت نداشته و می توانند در مدت کوتاهی بهبود یابند. اما باید مراقب شرایط تغذیه‌ای خود بوده و از ابتلا به یبوست پیشگیری نمایند.

 • با سلام وعرض ادب
  من ۲۱سالمه وحدود ۵ماه پیش عمل جراحی داشتم و هم بواسیروشقاقم رو جراحی کردم
  ولی بعدازعمل هم متوجه میشدم که موقع زور زدن و مدفوع کردن شقاقم باز از داخل میومد بیرون وبعد از زور زدن میرفت تو
  دردی هم نداره اذیتم نمیکنه
  الان من باید چیکار کنم؟با دارو قابل درمانه؟یا جراحی دوباره؟

  • با سلام پس از پنج ماه احتمالا به سبب رعایت نکردن اصول مراقبتی پس از عمل، بیماری عود نموده و با بروز ضایعه خود را نشان داده است، اگر ضایعه دائمی نباشد به درمان دارویی پاسخ داده و رفع می گردد البته به شرطی که هر چه سریع تر مراجعه نمایید و درمان را به تأخیر نیندازید.

 • عمل کیسه صفرا داشتم چه قبل از عمل وچه الان سهفته بعد عمل خون در ادار دیده میشود دور مقعد درد بسیار شدیدی هم دارم.خسنه شدم کلافه ام نمیدونم چیکار کنم

  • با سلام برای وجود خون در ادرار خود باید به متخصص اورولوژیست مراجعه نمایید، البته امکان وجود عارضه پس از سند گذاری در بیمارستان و آسیب بافتی ناشی از آن در مجاری ادرار وجود دارد.
   درد مقعدی نیز می تواند علل مختلفی داشته باشد، برای علت یابی درد مقعدی باید از نظر بیماری های مقعدی و همچنین اسپاسم عضلانی مقعدی مورد معاینه و بررسی قرار بگیرید تا درمان لازم تجویز شود.

 • اقای دکتر من پسری هفده سالم که چند وقت پیش با دست خود باسن خود را لمس کردم یعنی دست خود را تا اخر داخل باسنم کردم حتی مدفوع خود را نیز لمس کردم بعد از ان مدفوعم یا نمیاد یا اگرم میاد سله در ضمن احساس میکنم یه گوشت اضافه هم از کونم زده بیرون و خیلی میسوزه و درد داره حالا باید چه کرد ایا من بواسیر دارم

  • با سلام بله با وارد کردن دست خود داخل مقعد باعث آسیب بافتی ناحیه و به احتمال فراوان درجاتی از هموروئید و بی اختیاری روده در خود شده‌اید که باید تحت معاینه بالینی قرار بگیرید و بر حسب شدت آسیب درمان دارویی لازم را دریافت نموده یا حتی جراحی شوید.

 • با سلام من هموروئید دارم ولی احساس می کنم داخل یکی از بالشتکهای ان یه چیز سفتی است که داخل بقه نیست خیلی نگرانم ایا خطرناک است سپاسگزارم

  • با سلام ممکن است عروق پر خون و دچار لختگی خون شده باشد، که در این صورت هر چه سریع‌تر برای تخلیه آن باید مراجعه نمایید، زیرا احتمال حرکت لخته و آمبولی و به خطر افتادن سلامت شما وجود دارد. پس موضوع را جدی گرفته فوری مراجعه کنید.

 • من ۴الی۵ماهه که هموروئیدداخلی نوع دوم دارم و درد و خونریزی ندارم فقط یکبارخونریزی داشتم ان هم یک قطره بوده یک مدت خوب شده بود ولی الان دوباره شروع شده و بعد از غذا درد مبهم و کمی در شکمم دارم وبعلت اینکه به شدت خجالتی هستم به پزشک مراجعه نکردم و فقط در هنگام مدفوع دچارمشکل میشوم ولی دردی در آن ناحیه ندارم برای درمان حتما باید ب پزشک مراجع کنم‌؟باتشکر

  • با سلام بله پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر باید مراجعه حضوری به پزشک داشته باشید، از بیماری خود شرمسار نباشید زیرا این بیماری‌ها بیشتر به سبب عادات غلط زندگی به وجود آمده و در میان مردم شایع است و معاینه آن برای پزشکان کاملاً عادی است. مراجعه فوری امکان پاسخ گرفتن از درمان دارویی را فرآهم می‌کند.

 • همسرم دچار اسهال شدید شده و در روز سه یا چهار بار به دستشویی میره از ناحیه مقعد درد شدید احساس میکنه.خونریزی نداره رنگ مدفوعش تیرست هست ولی زیاد نیست.تقریبا دو روز اسهال بود اما بمدت یک روز خوب شد ودوباره اسهال شد.میگفت در دوران مجردیش دچار اسهال شدید شد همراه با دل پیچه زیاد یکسالی درگیرش بوده بعد هم با نمونه برداری از روده متوجه شدن مشکلی نداره یه نمونه قرص براش تجویز کردن خورده وخوب شده نمیدونم قرصها چی بودن.ولی خودش میگه علت مشکلش خوردن بیش از اندازه نوشابه گازدار بوده.خیلی نگرانم میترسم خدای نکرده درد بدی باشه .خواهش میکنم بگید چکار کنم؟

  • با سلام نگران نباشید. ابتدا باید آزمایش های لازم در جهت تشخیص نوع اسهال و علت ابتلای همسرتان به آن مشخص گردد و سپس درمان دارویی لازم تجویز گردد. اگر بیماری عفونی، انگلی وجود نداشته باشد، ممکن است بخ یک بیماری التهابی روده دچار شده باشند که پس از بررسی مشخص می‌شود. پیش از دچار شدن به عوارض مقعدی ناشی از اسهال شدید برای درمان مراجعه نمایید.

 • در حدود یک ساله که زایده ای در ناحیه مقعد احساس میکنم که بدون درد بوده سایز اون در حد یک نخود وهر چند مدتی پنهان و پیدا میشود…

  • با سلام دوست عزیز، شما دچار درجاتی از بیماری هموروئید هستید که عدم توجه به درمان و پیگیری آن منجر به پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر خواهد شد که در نهایت شما را مجبور به مراجعه اورژانسی می‌کند. پس بیماری را جدی تلقی نموده و برای درمان مراجعه حضوری نمایید.

 • با سلام. من مدتی است دچار هموروئید خارجی شدم و با مطالعاتی که کردم فکر میکنم از نوع چهار باشه برجستگی بزرگی کنار مقعدم دارم. سوالم این بود که امکان درمان با دارواست؟ اگر خیر روش درمان چیست و هزینه آن چقدر است؟ با تشکر

  • با سلام اگر واقعاً دچار هموروئید درجه چهار باشید، درمان دارویی کافی نبوده و نیاز به جراحی خواهید داشت که با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان درمان شده و طی مدت کوتاهی بهبود می‌یابید. هزینه جراحی را می‌توانید از طریق کلینیک برآورد کنید.

 • برای من پیش می ایدوتاکنون هم ادامه داشته اما اخیرا یعنی از۱۵ روز پیش خونریزی شروع شده وهرباربه مدت شاید۵-۶دقیقه به صورت خیلی زیادفورانی خون می پاشدوکم کم قطع می شوداین راهم بگویم که درد یا کم وزنی یاضعفی ندارم دراین اواخرفقط بعضی مواقع قبل ازرفتن به دستشویی به صورت جزئی دلشوره یا بهتربگویم دردخفیفی احساس میکنم. وتاکنون به علت معذورات به هیچ پزشکی مراجعه نکرده ام لطفا لطفا توضیح کاملی برام ارائه دهیدشاید خودم بتونم خودم رادرمان کنم چونکه واقعا یکی از معذورات بنده صرفا نداشتن هزینه درمان بوده. قبلا اززحمات شما قدردانی میکنم.

  • با سلام خونریزی مقعدی نشانه‌ای از یک بیماری گوارشی، مقعدی، انگلی یا یک بیماری صعب‌العلاج باشد، بنابراین باید آن را جدی گرفته و هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق علت آن مراجعه نمایید.

 • سلام من ۲۵سالمه حدوددوماه است دچاربواسیرشده ام یک تنده ای سرمقعدم هست موقعی که مزاج کارمیکندبیرون میادوبعددوباره به داخل میره اوایل سوزش ودردمیکردالان دیگه سوزش ودردفقط موقع بیرون امدن مدفوع هست لطفاراهنمایی کنید چکارکنم ممنونم .

  • با سلام پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای درمان خود مراجعه کنید به احتمال فراوان دچار یک بیماری مقعدی به نام هموروئید یا شقاق مقعدی شده‌اید که بهتر است پیش از، از دست دادن فرصت طلایی درمان دارویی مراجعه کنید.

 • سلام حدودا سه سال پیش عمل بواسیر داشتم توی این سه سال چند بار دوباره بواسیر اوت کرده راههای درمان بسیاری رو انجام دادم خوب شده ولی دوباره برمیگرده چیکار کنم که یوبوست دست از سرم برداره هزینه عمل با لیزر چقدره ممنون میشم

  • با سلام هزینه لازم برای درمان لیزری را می‌توانید از طریق کلینیک پیگیری نمایید. تا زمانی که بیماری یبوست خود را کنترل نکنید، درمان بواسیر و جراحی به هر طریقی جتی لیزری فایده نداشته و بیماری عود خواهد کرد. برای کنترل یبوست تحرک داشته باشید، ورزش کنید، به احساس دفع مدفوع خود پاسخ سریع دهید و عمل اجابت مزاج خود را به تأخیر نیندازید. مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر و میوه و سبزی را افزایش دهید.

 • با سلام خدمت آقای دکتر..من راستش این اصطلاحات پزشکی رو نمیدونم فقط میدونم بواسیر دارم.اطراف مقعدم گوشتهای اضافه زده شده.درد اصلا ندارم اماخونریزی خیلی کم در صورت فشار زیاد دارم.میشه لطفا بگید باید چیکار کنم

  • با سلام ابتدا باید مرحله بیماری بواسیر شما مشخص شود اگر بیماری پیشرفته نباشد با درمان دارویی و تغییراتی در سبک زندگی بهبود می‌یابید ولی اگر بیماری پیشرفت کرده باشد ممکن است نیاز به جراحی داشته باشید که با روش لیزری بدون عارضه و در مدت کوتاهی بهبود می‌یابید. هرچه سریع‌تر برای درمان مراجعه نمایید.

 • سلام خدمت دکتر… من حدودا یه هفته میشه که داری سوزش در اطراف مقعد شدم.. این اواخر یه حالت تورم هم پیدا کرده… با مطالعه‌ای ک کردم فک کنم بیماریم آبسه مخرج هستش… آیا نیاز به جراحی هست؟ لطفا کمکم کنید… ممنون

  • با سلام دوست عزیز، بدون معاینه ناحیه مقعد شما و تشخیص قطعی بیماری نمی‌توان در مورد درمان نظر دارد، ولی اگر آبسه مقعدی داشته باشید، ممکن است نیاز به یک جراحی سرپایی تخلیه داشته باشید. پیش از پیشرفت بیماری برای درمان آن مراجعه نمایید.

  • با سلام بواسیر بیماری است که باید در کنار درمان پزشکی خود فرد نیز در جهت درمان بیماری همکاری کند. باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود مجدد بیماری نشوید، باید از کارهایی که باعث وارد شدن فشار بیش از حد به مقعد می‌شود مانند یبوست، نشستن طولانی مدت، روابط جنسی مقعدی و زور زدن حین اجابت مزاج خودداری کنید.

 • سلام آقای دکتر.من چند سال است مشکل بواسیر دارم تمام داروهایی که دکتر تجویز کرده استفاده کردم و یک هفته قبل رفتم پیش دکتر گفت هم بواسیر داخلی و هم بیرونی هست باید عمل بشه.میخواستم بدونم آیا با لیزر عوارضی ندارد یا دوباره عودت نمیکنه.از راهنمایی شما سپاسگزارم.

  • با سلام روش درمانی لیزری، روش جراحی جدیدی بوده که به سبب تهاجم کمتر به بافت های اطراف و انسداد سر عروق با درد و خونریزی کمتر همراه بوده و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی داشته و امکان بهبودی فرد را در زمان کوتاهی فرآهم می‌کند، اما صد در صد تضمینی نیست باید خود فرد نیز با دوری از عوامل مستعد کننده عود از بازگشت آن جلوگیری کند.

 • سلام، من این درخواست رو برای پدر ومادرم میخواهم برای هر دو که از مشکلات گوارشی رنج میبرند ، چون شهرستان هستند اگه لطف کنید زودتر تایم ویزیت رو بهم اطلاع بدین سپاسگزار خواهم بود که بتونم باخیال راحتر تدارک اومدنشون به تهران رو بدم.

  • با سلام به احتمال فراوان دچار یک بیماری مقعدی به نام شقاق مقعدی شده‌اید که باید ایتدا علت ابتلای شما به این بیماری مشخص شده و سپس در کنار آن درمان لازم تجویز گردد. اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری و مرحله حاد آن مراجعه کنید میتوانید با صرف وقت و هزینه کمتری و با کمک روش درمانی لیزری دارویی بهبود یابید.

 • سلام آقاي دكتر من پسر بچه اي ٤ساله دارم كه مدتي است بعد از دستشويي و خشك كودن متوجه شدم در ناحيه مقعد او رگهايي متورم است ازپزشك سوال كردم و گفتند دچار هموروئيد شده است آيا لازم است كه كودكم در كودكي جراحي انجام دهد يا درمان دارويي هم دارد ؟ ممنون از راهنمايي شما

  • با سلام خیر در این سن معمولاً جراحی توصیه نمی شود فقط مراقب تغذیه پر فیبر و سرشار از میوه و سبزی روزانه و مصرف مایعات فراوان فرزندتان بوده و او را به مراجعه فوری به دستشویی پس از هر وعده غذایی با تعیین جایزه تشویق کنید تا عمل اجابت مزاج خود را به تأخیر نیندازد. برای دریافت درمان دارویی لازم مراجعه نمایید.

 • باسلام احتراما اینجانب حدودچهار روزپیش تحت عمل جراحی عمل جراحی همورثیدبدون لیزر قرارگرفتم لکن دردبسیارشدیدی رادرناحیه عمل شده احساس میکنم حتی با مسکن هم ساکت نمی شوم لذا خواهشمندم راهنمایی بفرماییدباتشکر

  • با سلام جراحی با روش سنتی هموروئید کمی دردناک بوده و باید تا زمان بهبودی محل زخم ناشی از عمل صبور باشید، تحت نظر پزشک خود می‌توانید داروی مسکن قویتری درخواست کنید، روزانه سه بار هر بار به مدت ده دقیقه در لگن آب گرم بنشینید تا کمی درد و رنج شما التیام یابد.