banner
آذر ۱۸, ۱۳۹۵

بیماری بواسیر یا هموروئید چیست؟ و علل بروز این بیماری

علل بروز بواسیر یا هموروئید

احتمالاً کلمه‌ی بواسیر یا هموروئید بسیار به گوش‌تان خورده است. این کلمه بسیاری از افراد را به یاد مشکلات جسمی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌‌هایشان در سنین پیری می‌اندازد، اما بر خلاف تصور عموم این بیماری از سنین جوانی شروع می‌شود. این اختلال خاموش ممکن است بدون بروز نشانه‌های واضحی در بدن فرد به وجود آید و حتی در صورت ظهور علایم نیز به دلیل جوانی و بی‌توجهی فرد به آن‌ها، سال‌ها از نظر فرد مخفی بماند. در ادامه با بیماری بواسیر یا هموروئید و دلایل ایجاد آن مطلع خواهید شد تا در صورت بروز این بیماری نسبت به درمان آن اقدام کنید.

 

بیماری بواسیر یا هموروئید چیست؟

بیماری بواسیر یا هموروئید چیست؟

بیماری بواسیر با نام علمی هموروئید به صورت تورم و التهاب مویرگ‌های موجود در خروجی دستگاه گوارش یعنی مقعد بروز می‌کند. دیواره‌ها‌ی درونی مقعد چهار سانتی‌متر انتهایی روده‌ی بزرگ به دلیل داشتن خاصیت ارتجاعی و عملکرد دریچه‌ای آن از رگهای بالشتکی با دیواره‌های حساس تشکیل شده است . مویرگ‌های بخش ‌انتهایی دستگاه گوارش که موظف به مراقبت از کانال مقعد هستند، در هنگام دفع مدفوع خشک دچار کشش و ملتهب خواهند شد. کشیدگی دیواره‌ی سیاهرگ‌ها با کاهش توان انقباضی مانع پمپاژ خون به سمت نواحی بالاتر و بازگشت آن به قلب می‌شوند. بنابراین هر عاملی که مانع بازگشت خون داخل این عروق مخرج به قلب شود سبب افزایش فشار داخل این سیاهرگهای دهانه مقعد شده و سبب گشاد شدن وپیچ در پیچ شذن این عروق خواهد شد که به آن بواسیر یا هموروئید گفته میشود.

بواسیر یا هموروئید دربین چه افراد و سنینی بیشتر شایع میباشد؟

 

بواسیر یا هموروئید دربین چه افراد و سنینی بیشتر شایع میباشد؟

به طور کلی بیماری بواسیر یا هموروئید در نیمی از افراد بالای ۵۰سال در جامعه شایع میباشد که فقط برخی از آنها دارای نشان و علامت میشوند، البته به این مفهوم نیست که جوان ترها در خطر ابتلا به این بیماری نباشند. دربین مردم جامعه افراد چاق، خانمهای باردار و حتی ورزشکاران و افرادی که نسبت به بلند کردن اجسام سنگین اقدام میکنند بیشتر از سایر مردم در خطر ابتلا به بواسیر یا هموروئید هستند.

علت بروز هموروئید چیست؟

با وجود مشخص نبودن دلیل قطعی بیماری هموروئید، پر واضح است که عدم پایبندی به برخی اصول تغذیه‌ای و سبک زندگی نادرست در به وجود آمدن آن بی‌تأثیر نیست که لیستی از آن‌ها عبارت است از:

 • عدم مصرف روزانه‌ی آب به میزان کافی: کم‌آبی بدن باعث سفت و سخت شدن مدفوع درون روده‌ها خواهد شد به صورتی که مدفوع سخت به سختی درون روده حرکت کرده و در سطح دیواره‌های درون کانال مقعد خراش ایجاد می‌کند.
 • مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل: الکل باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه گوارش می‌شود.
 • مصرف ناکافی میوه و سبزیجات: مصرف ناکافی میوه و سبزیجات و مواد غذایی حاوی فیبر منجر به کاهش سرعت حرکت مواد غذایی درون روده‌ها و ایجاد یبوست در فرد می‌شود.
 • اضافه‌وزن: چاقی و اضافه وزن علاوه بر ایجاد کم تحرکی در فرد و کاهش سرعت حرکات روده‌ای، فشار بیشتری را بر ناحیه مقعد وارد می‌کند.
 • فعالیت‌های بدنی سنگین و نادرست: ورزش‌های سنگینی که به شیوه‌های غیر اصولی با وارد کردن فشار زیاد بر بدن انجام می‌شود به خروجی دستگاه گوارش و کف لگن آسیب وارد می‌کند.
 • پرهیز از فعالیت بدنی و زندگی ماشینی: کم‌تحرکی و عادت به زندگی‌های ماشینی فعالیت دستگاه گوارش را کم می‌کند.
 • باقی ماندن طولانی مدت در وضعیت ایستاده یا نشسته: شغل‌های نشسته امروزی مانند کارمندی یا رانندگی در مسافت‌های طولانی با تحت فشار قرار دادن مقعد زمینه‌ساز بیماری بواسیر هستند.
 • حمل وسایل سنگین و بیشتر از توانایی جسمی فرد: بلند کردن اجسامی با وزنی بیش از حد نرمال توان فیزیکی بدن فرد به عضلات کف لگن از جمله کانال مقعد آسیب می‌رساند.
 • ازدیاد فشار شکمی با سرفه‌های شدید و مکرر: با سرفه فشار ناحیه‌ی داخل شکم افزایش می‌یابد و با هر بار تکرار شدن آن عضلات کف لگن نیز تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.
 • زور زدن هنگام دفع مدفوع: اجابت مزاج با زور عضلات ناحیه‌ی مقعد را بیش از حد کشیده و تحریک می‌کند.
 • رابطه‌ی جنسی مقعدی: به دلیل دریچه‌ای بودن عضلات ناحیه مقعد و بسته بودن آن در مواقع عادی، هنگام نزدیکی مقعدی آلت تناسلی با زور و فشار آن را باز می‌کند، همین فشار عضلات و اعصاب آن را تضعیف و کنترل بر دریچه را کم می‌کند. تکرار رابطه‌ی جنسی مقعدی دیواره‌ی عروقی این ناحیه را نیز نازک و تحریک می‌کند.

بیماری هایی که ممکن است به بواسیر یا هموروئید منجر شوند

 • تجربه‌ی اسهال و یبوست‌ مزمن: ممکن است آسیب در دریچه مقعد هنگام خروج سریع مدفوع در هنگام اسهال با ایجاد اصطحکاک یا خروج کند و به سختی آن حین یبوست با ایجاد فشار به وجود آید.
 • اختلالات کبدی: مشکلات کبدی با ایجاد اختلال در روند طبیعی فعالیت دستگاه گوارش می‌تواند زمینه‌ساز هموروئید شود.
 • کانسر کولون(سرطان قسمتی از روده بزرگ): سرطانی شدن قسمت‌هایی از روده مانع حرکات روده‌ای و ایجاد مشکلاتی در هضم و دفع مدفوع می‌شود.
 • پارگی مقعد هنگام برش عضلات کف لگن در زایمان سخت: در برخی زایمان‌های سخت برای کمک به خروج سر نوزاد، نیاز به برش‌های عمقی‌تر در ناحیه‌ی کف لگن است، بی‌احتیاطی حین برش می‌تواند عضلات ناحیه‌ی مقعد را نیز درگیر و به آن آسیب بزند.
 • ضعف عصبی عضلانی دریچه مقعدی به علت کهولت سن: ممکن است با بالا رفتن سن کنترل عصبی عضلانی فرد بر ناحیه‌ی مقعد کم شود و کنترل فشار وارد بر آن از توان فرد خارج گردد.
 • بارداری: بارداری نه تنها به دلیل تغییرات هورمونی مؤثر بر دستگاه گوارش و ایجاد یبوست، بلکه به دلیل فشار ناشی از بزرگی شکم و رحم باعث تحریک ناحیه‌ی مقعد می‌شود.
 • اختلالات روحی و روانی: مشکلات و بیماری‌های روحی مانند افسردگی نه تنها روح بلکه جسم فرد را تحت تأثیر کم‌توجهی و آسیب قرار می‌دهد.
 • اعتیاد به مواد مخدر: مواد مخدر از جمله تریاک با برهم زدن عملکرد صحیح دستگاه گوارش و ایجاد یبوست فرد را مستعد هموروئید می‌کند.
 • مصرف برخی داروها: اختلالات گوارشی ناشی از عوارض برخی داروها نیز فرد را در معرض آسیب بواسیر قرار می‌دهد.

نکته: یبوست‌های مزمن به صورت دفع ناکامل مدفوع و چند روز در میان با ایجاد فشار در عضلات دریچه‌ای ناحیه‌ی مقعد باعث اختلال در حرکت یاری‌دهنده ماهیچه‌های صاف راست روده‌ی این ناحیه به عروق آن شده و بدین گونه زمینه را برای ابتلا به هموروئید فرآهم می‌کنند. بسته به میزان فشار وارد شده حین عمل دفع و تعداد دفعات تجربه‌ی یبوست‌های سنگین و آزاردهنده، آسیب وارده به عروق ناحیه‌ی مقعد شدت می‌یابد. با هر بار تکرار شدن اجابت مزاج‌های طولانی و سخت، اختلال در عملکرد دریچه انتهایی روده‌ و آسیب عروقی بیشتر و بیماری در فرد پیشرفته‌تر خواهد شد. در نهایت فرد زمانی متوجه جراحت کانال مقعد خود خواهد شد که نشانه‌هایی چون درد و خونریزی ظاهر شود.
بیماری هموروئید می‌تواند با علایم و نشانه‌های متفاوتی در هر فرد بروز کند. توجه به موقع به نشانه‌ها و پیگیری فوری آن‌ها بهترین راه‌کار درمانی این بیماری است. به دلیل آسیب دیدن ناحیه‌ی مقعدی در این بیماری دور از ذهن نیست که در ۹۹ درصد موارد کسی جز خود فرد متوجه آن نخواهد شد. اگرچه نمی‌توان این توقع را از کودکان یا افراد عقب‌مانده داشت ولی در آنان نیز والدین یا اطرافیانی هشیار می‌توانند در آگاهی به موقع از آن مفید باشند.

خطر بروز همورئید در بین افراد شاغل

بروز همورئید در بین افراد شاغل

هر حرفه‌ای دارای مزایا و معایب مربوط به خود است. کار بخش مهمی از زندگی هر کس است که می‌تواند حس خوبی از مؤفقیت را به ارمغان بیاورد. با این وجود نوع خاصی از مشاغل و عادت‌های غلط رفتاری در محیط کار نیز ممکن است به مشکلات غیر قابل پیش بینی منجر شود و بیماری همورئید یکی از آن‌ها است. به طور کلی، هر کاری که شامل موارد زیر باشد عامل خطر برای ابتلا به بیماری هموروئید محسوب می‌شود. این عوامل خطر عبارت‌تند از:

 • باقی مانده به حالت نشسته به مدت طولانی و به طور مداوم: عمدتاً مشاغل اداری و یا کسانی است که به مدت طولانی در پشت یک میز یا در مقابل کامپیوتر قرار می‌گیرند، به همراه رانندگان اتوبوس، کامیون و حتی خلبانان در این گروه قرار می‌گیرند. باقی ماندن برای مدت طولانی به حالت نشسته، گردش خون را در اندام تحتانی دشوارتر می‌کند. این افراد به منظور پیشگیری از ابتلا به بواسیر باید عادات طبیعی استفاده از پله به جای آسانسور، پیاده روی کوتاه مدت قبل و بعد از کار و تغییر وضعیت بدن هر دو ساعت یک بار را در خود تقویت کنند.
 • باقی مانده به حالت ایستاده به مدت طولانی و به طور مداوم: این حالت عمدتاً مربوط به حرفه‌هایی است که شانس زیادی برای نشستن ندارند مانند کارگران، پیشخدمت‌ها، آرایشگران و فروشندگان و غیره. ایستادن طولانی نیز دارای اثرات منفی بر عضلات و اسکلت فرد و همچنین بر روی عروق و گردش خون است. توصیه می‌شود در حین کار حالت پاها عوض شده و با ایستادن بر روی انگشتان پا یا تغییر وزن و سنگینی خود بر روی هر پا هر دو الی سه دقیقه مانع آسیب‌های احتمالی شوند.
 • فعالیت‌های شدید فیزیکی و سنگین: کارکنان انبارها و بنادر هر دو متعلق به این گروه هستند. فعالیت فیزیکی ناگهانی و شدید می‌تواند فشار روی عروق خونی رکتوم را افزایش دهد. بنابراین توصیه می‌شود به درستی تمام حرکات بدنی را انجام دهند. همچنین پیشنهاد می‌‌شود که با ورزش مناسب کف لگن و عضلات اطراف اندام‌های لگنی (مثانه، واژن و رحم …) را تقویت کنند.
 • سطوح بالای استرس و تنش محیط کار: استرس می‌تواند به راحتی بر عملکرد بدن از جمله حرکت روده تأثیر بگذارد. افرادی که دارای مشاغلی هستند که نیاز به صرف زمان طولانی دارد، ممکن است نیاز به توالت را به تعویق بیندازند و با این کار خطر ابتلا به یبوست و در نتیجه بواسیر را در خود افزایش دهند. بنابراین لازم است تا با مذاکره با مسئولین محیط کاری خود حتماً وقتی را برای استراحت و دستشویی در محیط کار در نظر بگیرند.

ارتباط بین سرطان و بواسیر(هموروئید)

بواسیر یا هموروئید هرگز سبب ایجاد سرطان نمیشود اما چون امکان همزمان آن وجود دارد در تمام موارد خاص در بالای ۴۰سالگی بخصوص اگر علامت اصلی فرد خون ریزی باشد جهت تشخیص دقیق ورد نمودن احتمال سرطان کلونوسکپی و رکتوسیگموئیدسکپی لازم است در ضمن بواسیر سبب خون ریزی سیاه رنگ نمیشود

هموروئید یا بواسیر در کودکان

هموروئید یا بواسیر در کودکان

هموروئید یک وضعیت پزشکی کاملاً رایج است. هموروئید بیماری است که بر مردان و زنان تأثیر می‌گذارند و تخمین زده می‌شود که نیمی از جمعیت جهان در سن ۵۰ سالگی به آن مبتلا می‌شوند. از آن‌جایی که هموروئید به عنوان یک بیماری پیری شناخته می‌شود و در افراد مسن شایع‌تر است، اکثر افراد از احتمال ابتلا هموروئید در کودکان آگاهی ندارند. به گفته انجمن جراحان کولون آمریکایی، میلیون‌ها آمریکایی در سنین مختلف مبتلا به هموروئید هستند.

علائم بیماری هموروئید در کودکان

بعضی از کودکان، تورم عروق خونی را در داخل و اطراف مقعد و رکتوم تجربه می‌کنند. هموروئید اغلب باعث خونریزی حین اجابت مزاج و همچنین خارش، حساسیت و درد در اطراف دریچه مقعد می‌شود. یک کودک مبتلا به هموروئید ممکن است پس از اجابت مزاج در کاغذ توالت خون ‌ببیند. بنابراین اگر فرزندتان از خارش و سوزش در ناحیه مقعد شکایت کند، نباید هموروئید را به عنوان یک علت احتمالی نادیده بگیرید.

علل بروز بواسیر یا هموروئید در کودکان

عوامل مختلفی می‌توانند باعث ایجاد هموروئید در کودکان شوند. نشستن کودک روی سطوح سخت یکی از این عوامل است. اما هموروئید در کودکان معمولاً به سبب یبوست ایجاد می‌شود. رژیم غذایی نامناسب وعدم تحرک می‌تواند مدفوع کودک را خشک و سفت کند، بنابراین عبور و دفع آن مشکل شده و عمل اجابت مزاج دشوار می‌شود. همانند بزرگسالان، این مشکل در کودکان باعث ایجاد آسیب در عروق رکتوم و ناحیه مقعد خواهد شد.

درمان بواسیر یا هموروئید در کودکان

درمان هموروئید در کودکان می‌تواند یک چالش باشد، زیرا اکثر داروهای ضد واریسی و درمان‌های موجود امروزه برای بزرگسالان تهیه شده است. بنابراین طیف گسترده‌ای از داروهای درمانی هموروئید برای بزرگسالان در داروخانه‌ها موجود است.
به طور کلی درمان‌های طبیعی امن‌ترین راه برای درمان هموروئید در کودکان است. مؤثرترین روش درمان تغییر رژیم غذایی کودک و اصلاح عادات رفتاری و سبک زندگی است. از آن‌جا که یبوست بزرگترین علت هموروئید در کودکان است، احتمالاً کنترل یبوست مهمترین راه برای جلوگیری از هموروئید در کودک است. اضافه کردن فیبر و مایعات حدود هشت لیوان روزانه به رژیم غذایی کودک اولین گام برای جلوگیری از یبوست است. مصرف برخی از نوشیدنی‌ها مانند آبمیوه و انواع توت‌ها، آب نارنگی و آب انار گزینه‌های خوبی هستند. یکی از روش‌های اصلاح عادت‌های رفتاری کودک توجه به ورزش و فعالیت بدنی منظم کودک است تا به جلوگیری از یبوست و هموروئید کمک کند. ورزش می‌تواند سلامت کلی کودک و همچنین سلامت روده را بهبود بخشد.بهتر است به کودک خود آموزش دهید تا به محض احساس نیاز به دفع مدفوع به دستشویی رود و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج بپرهیزد. از طرفی او را تشویق کنید تا زمان کمتری در دستشویی صرف کند و از زور زدن حین اجابت مزاج بپرهیزد. روش‌های درمانی مناسب برای کنترل هموروئید کودک که والدین باید به ان‌ها توجه کنند عبارت‌اند از:

 • حمام روزانه‌ی کودک با آب گرم و سپس خشک نمودن محل، شستشو محل مقعد با صابون می‌تواند هموروئید را تحریک کند؛
 • حمام آب گرم نشسته در لگن به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دو تا سه بار و سپس خشک نمودن محل
 • آموزش روش صحیح خشک نمودن یا تمیز کردن مقعد بعد از اجابت مزاج به کودک و استفاده از دستمال مرطوب و نرم
 • کمپرس یخ برای تسکین درد مقعد کودک
 • مصرف دوز مناسب استامینوفن برای کنترل درد مقعد کودک
 • مصرف داروهای ضد هموروئید بدون نسخه مخصوص کودک با نظر پزشک

چنانچه هموروئید در عرض دو هفته بهبود نیافت یا خونریزی شدید رخ داد حتماً با پزشک تماس گرفته شود. در موارد شدید بیماری که با این روش‌ها کنترل نمی‌شود، معمولاً جراحی توصیه خواهد شد و از آن‌جایی که کودک در سن رشد است، روش باند لاستیکی برای از بین بردن هموروئید کودک پیشنهاد نخواهد شد.

شدت بیماری هموروئید در کودکان

اگر چه عود هموروئید در کودکان شایع نیست، اما می‌تواند رخ دهد، بنابراین توجه به نشانه‌های بیماری و مراقبت از کودک مهم است. برای احتیاط، هر نشانه‌ای از یبوست باید جدی گرفته شود و بلافاصله به آن پاسخ داده شود تا منجر به ایجاد دوباره‌ی هموروئید در کودک نشود.
منبع:Hemorrhoid

Save

پرسش و پاسخ
 • سعید... گفت:

  سلام من بیست سال سن دارم نزدیک چند سال است لکه ای تیره رنگ در دهانه خارجی مقعدم وجود دارد نه درد دارد نه خونریزی کمی هم برجسته است ایا خطر ناک است

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص خطرناک بودن یا نبودن آن لازم است حتما تحت معاینه و مشاهده عینی قرار بگیرید احتمال دارد که دچار بیماری مقعدی زگیل شده باشید که در صورت وجود آن حتما باید تحت درمان قرار گرفته و اقدامات درمانی لازم را انجام دهید زیرا این بیماری و ویروس می‌تواند زمینه‌ساز ابتلا به بیماری مقعدی ای مهلک سرطان باشد

 • سینا محمدی گفت:

  سلام. من بواسطه دو چیز عموما دچار بواسیر میشوم یکی سرما و دیگری اسهال است. که البته در مورد اسهال دردناک و غیر قابل تحمل است. لطفا باید چکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا باید مراقب رژیم غذایی خود باشید تا دچار اسهال و دفع مکرر مدفوع نشده سپس برای بررسی وضعیت ناحیه و دریافت درمان مناسب آن اقدام کنید در صورتی که در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری هموروئید باشید شانس بهره بردن از درمان‌های ساده و دارویی و حداقل را خواهید داشت.

 • علی گفت:

  دوهفته هست که درد شدید در مقعد احساس میکنم بحدی شدید است که نمیتونم بشینم حتی برای شتستو مشکل دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس درد در ناحیه مقعد می تواند به سبب ابتلا به انواع بیماریهای مقعدی هموروئید شقاق و یا گرفتگی عضلانی دریچه مقعد بروز کرده باشد لازم است تا برای تشخیص آن حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید تا قبل از به وجود آمدن علایم و عوارض دیگر تحت درمان مناسب قرار بگیرید با نشستن در لگن آب گرم روزی سه بار هر بار به مدت یک ربع ساعت و یا کمپرس گرم می توانید درد ناحیه را کنترل کنید.

 • حمید گفت:

  سلام جناب دکتر
  من در ناحیه مقعد یک بیرون زدگی خیلی کوچک دارم که اصلا درد و خارش و … نداره
  ولی زمانی که در دستشویی مینشینم
  به اندازه ضخامت یک سوزن خون به کاسه توالت به مدت حدود ۱ دقیقه میپاشه و بعد کاملا قطع میشه یه مدت پماد آنتی هموروئید استفاده کردم خوب شدم
  ولی بعد از یکی دو ماه دوباره شروع شده
  لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   شما احتمالا به بیماری هموروئید مبتلا بوده که اگر به موقع برای درمان آن اقدام نکنید بیماری پیشرفت کرده می‌تواند منجر به بروز علایم دیگری چون درد خارش سوزش در ناحیه شود بنابراین به سلامت خود اهمیت داده برای دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید لازم است تغییراتی در شیوه زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده از عوامل محرک تشدید بیماری نیز دوری کنید.

 • مصطفی گفت:

  لبه مقعد حالت غده ای در آمده که تا چند سانت داخل مقعد حس میشه زمان خروج مدفوع کمی بیرون میاد دردناکه ودوباره داخل میره لبه هاش ازبیرون حس میشه استرس برداشتم ۳۲ سالمهوضیت مالی خوبی هم ندارم چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید احتمالاً دچار بیماری مقعدی هموروئید شده باشید اما برای تشخیص قطعی آن و دریافت درمان مناسب باید حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید در صورت مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان‌های ساده و حداقلی را دارید ولی اگر در روند درمان خود تغییر ایجاد کنید ممکن است که نیاز به جراحی پیدا کنید

 • زهرا گفت:

  با سلام آقای دکتر نزدیک یک سال است خونریزی مقعدی دارم اوایل کمتر بود ولی حالا شدید تر شده خون از مدفوع جدا است زائده ای به اندازه عدس هم در بیرون مقعدم هست آن هم بدون درد وزخم است دردی هم ندارم یبوست هم دارم مدفوع به تازگی به صورت روبانی باریک واسهال مانند است ولی تغیر رنگ نداردباد شکم مخصوصا صبح ها خیلی دارم .آقای دکتر من قبلا هم مزاحم شما شدم می خواهم بدانم آیا تشخیص شما برای من هموروئید است یا چیز دیگری است بگویید چون در شرایطی هستم که نمی توانم به پزشک مراجعه کنم خداوند به شما عمر با عزت عطا بکند

  • clinic گفت:

   با سلام
   از روی علایم و بدون معاینه بالینی امکان تشخیص قطعی بیماری وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمال ابتلا به هموروئید زیاد است اما لازم است برای جلوگیری از پیشرفت بیماری و سخت شدن مراحل درمان هر چه زودتر حضوری مراجعه شود و نگران نباشید امروز با کمک روشهای نوین لیزری نیاز به انجام جراحی های سخت و گسترده نبوده با کمک این روش سرپایی درمان شده می‌توانید به خانه بازگردید
   و زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به مراقبت و حمایت دیگران آغاز کنید.

 • مسافر گفت:

  سلام

  من چند ماه اخر حاملگی ام هر بار که دستشویی میرفتم هنگام اجابت مزاج احساس میکردم انتهای روده ام میاد بیرون و بعد از ان با انگشت داخل میکردم نه دردی داشتم نه خونریزی فقط در حین دفع بیرون میامد. اگر کمی زور میزدم بیشتر میامد بیرون . عمل سزارین شدم بعد عمل به علت مدفوع خشک یک زخمی توی مقعدم ایجاد شده که خیلی درد ناک است و نمیتوانم بشینم نا گفته نمانه که من همش اناناس و پاپایا میخورم در کل یبوست ندارم ولی به علت گاز زیاد روده ابتدای مدفوعم خشک است و هر بار عبور زخم تازه میکند و هنوز هم بعد زایمان انتهای روده ام میاد بیرون که کمی نسبت به قبل کمتر میاد چی کار کنم ؟ واقعا موندم من بچه کوچیک دارم و از طرفی توی کشوری هستم که زبان اینها نمیفهم اگر میشه اقای دکتر یک دارویی بگید من از داروخانه تهیه کنم . توی اینترنت سرچ کردم که باید جراحی بشه ولی تازه زخم سزارینم بسته شده کمکم کنید .

  • clinic گفت:

   با سلام
   امکان تجویز دارو از طریق فضای مجازی بدون ویزیت حضوری شما و تشخیص قطعی بیماری وجود ندارد اما به نظر می رسد که به بیماری هموروئید مبتلا بوده و هم دچار بیماری فیشر شدید که اگر طی ۴ الی ۸ هفته ابتدایی ابتلا به بیماری فیشر برای درمان آن اقدام نکنید شانس بهره بردن از درمان‌های دارویی را از دست خواهید داد و نیاز قطعی به جراحی پیدا خواهید کرد بنابراین هرچه زودتر قبل از پیشرفت بیماری برای درمان خود به مرکز درمانی مراجعه کنید و آن را پیگیری نمایید و مراقب باشید دچار دفع مدفوع سخت و زورکی نشوید از مواد غذایی ملین و پر فیبر میوه سبزیجات آلو گلابی انجیر خشک استفاده کنید مایعات فراوان بنوشید روغن زیتون به غذا اضافه کنید از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید و به محض نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید پیاده روی منظم داشته باشید.

 • رشاد گفت:

  سلام خسته نباشید رشاد هستم
  تقریبا یکماه میشود که از درد مقعدی زیاد رنج میبرم که این درد فکر میکنم از ناحیه تحتانی مقعد هست و هیچ چیزی از بیرون دیده نمیشود ولی از داخل درد زیاد دارم و به اندازه یک نخود در داخل جداره مقعد تورم ایجاد شده موقع دست زدن سخت معلوم میشود و برآمدگی ندارم من مشکل یبوست داشتم سال ها و زیاد نشسته بودم به توالت و کارم اداری هست روی صندلی زیاد نشسته هستم بیست و چهار ساله هستم موقع دفع مدفوع اگر از آب خیلی گرم استفاده کنم راحت تر هستم ولی خارش و درد زیاد دارم من مسکن هم برای درد برام تاثیر نداره چون مدت زیادی میشه ترمادل مصرف میکنم حدود ده سال در روز صد میلی نمی دونم تاثیر استفاده از اونه یا از نشستن زیاد یکبار هم که خون خودمو چک کرده بودم فک کنم مشکل کبدی داشتم چون فاسفیت کبدی ام میزان نبود و خیلی تفاوت داشت ممنونم از شما و بابت توجه شما جهانی سپاس اگر راهنماییم کنید زیاد خوشحال میشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی شما امکانات تشخیص صحیح وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتی که دادید می‌توان احتمال داد که دچار بیماری مقعدی همورویید به سبب ابتلا به بیماری یبوست در طولانی مدت شده باشید باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید از نشستن مداوم و بی وقفه بپرهیزید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید به محض نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید پیاده روی کنید مایعات مواد غذایی پر فیبر میوه سبزیجات آلو و انجیر خشک استفاده کنید روغن زیتون به غذا اضافه کرده و دستشویی خود را نگه ندارید همچنین برای بررسی آسیب وارد به مقعد مراجعه کنید تا قبل از از دست رفتن شانس بهره بردن از درمان‌های ساده تحت درمان مناسب و کوتاه مدت قرار بگیرید.

 • حامد گفت:

  سلام وخسته نباشید
  من چندروزی دچار اسهال شده ام و هنگام دفع مدفوع خونریزی دارم البته بعداز دفع ممنون میشم راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا به یبوست و دفع مدفوع پرفشار می‌تواند باعث ایجاد آسیب در دیواره مقعد و خونریزی ناحیه شده باشد البته برخی بیماری های گوارشی نیز می‌توانند با خونریزی مقعدی همراه باشند به هر حال برای بررسی علت اسهال و خونریزی باید حضوری مراجعه کرده تحت بررسی بالینی و انجام بررسی‌های دقیق آزمایشگاه قرار بگیرید تا قبل از بروز علایم و عوارض آزاردهنده دیگر تحت درمان قرار گرفته سلامت خود را بازیابید حتماً مایعات مصرفی خود را افزایش دهید

 • امید گفت:

  با سلام خدمت اقای دکتر
  ممنون از زحمات و خدمت شما به بشریت و درمان بیماری

  خواهرم. ۳۵ سالشونه بیرون زدگی داشتن که با عمل جراحی و لیزر درمان کردن الان حدود
  ۲ماه بعد از خونریزی و دردشون کم شده ولی روز به روز بی اختیاریشون بیشتر میشه و نمی تونن جلوی گاز معده شون رو بگیرین. این مسئله خیلی ناراحتشون کرده طوری که هر روز گریه و ناله می کنه دکتر خودشون که رفتیم گفتن ورزش مقعد انجام بدین که اینکارو انجام دادن یک ماه بعد عمل خونریزی کردن بعد دوباره به دکتر مراجه و گفتن فعلا ورزش نکنند الان ایشون خواستم بدونم این مشکل بی اختیاریشون قابل حله به مرور زمان ایا امکان داره با عمل بافت ماهیچه ای اون ناحیه اسیب جدی دیده باشه و راه درمانی براش نباشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید معمولاً با کمک ورزشهای کف لگن درجاتی از بی اختیاری برطرف شده و در اختیار ناحیه مقعد خود را پیدا خواهد کرد اما برای برای وضعیت ایشان و راهنمایی بیشتر لازم است حضوری مراجعه کنید.

 • مسلم گفت:

  سلام بنده ۲۷سال سن دارم و الان مدت یک هفتست که درمقعدم با اندازه نصف نخود مثل جوش بزرگی دراومده حالا اگه میشه لطفا راهنماییم کنید که از چه دارو یا روش خاصی استفاده کنم.
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده مقعدی ایجاد شده برای تشخیص نیاز به معاینه بالینی دارد بدون ویزیت حضوری شما نمیتوان راهکار درمانی یا دارو تجویز کرد بهتر است قبل از بروز علایم و عوارض ناراحت کننده دیگر و یا ایجاد اختلال در روند زندگی عادی روزمره خود حضوری مراجعه کرده تحت درمان مناسب قرار بگیرید در صورتی که زائده ایجاد شده دائمی باشد به درمان‌های دارویی پاسخ موثر بوده و نیاز به جراحی خواهد داشت و با وجود روشهای نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی در محیط آرام کلینیک بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان و یا قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی به صورت سرپایی تحت بی حسی موضعی وجود دارد در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه باز گردید و به زندگی عادی خود را داشته نیاز به مراقبت خاصی داشته باشید.

 • محسن گفت:

  بنده مدتی از این بیماری رنج میرم دور مقرهمه جاش مبزنه بیرون واکثر وقتها خون ریزی دارم کارم چون تعمیرات موبایله همیشه نسسته ام تازگی متوجه شودپ حرکات سنگین هم ثاثیر میزاره من تو باشگاه حرکات سنگین پا کمیزدم امروز بعد تمرین خیلی به مقعدم فشار اومد

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری مقعدی ایجاد شده لازم است حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به آن باشید شانس بهره‌بردن و نتیجه مطلوب گرفتن از درمان‌های ساده دارویی را خواهید داشت در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده ممکن است دچار علایم و عوارض آزاردهنده دیگر شوید که زندگی روزمره شما را دچار اختلال کنند و در سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کرده در جهت کنترل علایم بیماری بکوشید از نشستن مداوم مقعد خودداری کرده هر ۱ الی ۲ ساعت قدم زده و از بلند کردن اجسام سنگین نیز خودداری کنید.

 • علی شامحمدی گفت:

  سوال خود را بپرسید…با سلام خدمت اقای دکتر
  ممنون از زحماتتون بابت ارائه خدمات به مردم
  .بنده ۲۷ سالمه مشکل بیماری مقعدی دارم حدوداچهارسال پیش بنده یه نقطه کوچولو از لبه مقعدم زده بود بیرون اندازه سر یه چوب کبریت بود.بعلت یبوست .الان یه ذره بزرگ شده بعد چهار سال اندازه نصف نخود .اجابت مزااج میکنم چند روزه اذیت میشدم درد داشت..بیزاکودیل استفاده کردم الان بهترم راحتر اجابت مزاجم .میخواستم ببینم جراحی با لیرز خوبه یا طوری دیگه چون من زیاد بزرگ و خراب نیست‌.و هزینه هاش چقدر میشه تقریبا چون ما روستایی هستیم ممنون میشم اگه جواب منو بدید چون حیاطی برام خیلی

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای رهایی از زائده مقعدی ایجاد شده ناشی از ابتلا به یبوست لازم است در هر ابعادی که باشد تحت عمل جراحی قرار بگیرید البته که با کمک روش لیزری که در سراسر جهان استفاده شده و مورد استقبال بسیاری از بیماران و پزشکان قرار گرفته می توانید یک جراحی سرپایی و درد خونریزی تحت بی حسی موضعی و بدون مشکل را تجربه کنید به صورتی که در همان روز مراجعه طی یک الی دو ساعت مرخص شده و به خانه باز گردید و از روز بعد بتوانید به کار و فعالیت روزمره خود بدون نیاز به مراقبت پانسمان یا استراحت خاصی بپردازید بهتر است هرچه زودتر قبل از به وجود آمدن علایم ناگوار دیگر بیماری بواسیر برای درمان خود اقدام کنید.

 • البرز گفت:

  براي درمان با ليزر احتمال برگشت زياد است ياخير
  وهزينه آن چقدر است

  • clinic گفت:

   با سلام
   خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری آسیب بافتی به بافت های اطراف سالم به دلیل استفاده از اشعه لیزر به جای چاقو یا تیغ جراحی کمتر بوده و این عمل جراحی بدون درد و خونریزی انجام می شود و بنابراین احتمال برگشت بیماری نیز کاهش پیدا کرده و از سایر روش ها ایمن تر است.

 • علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر بنده مدتها است که هرازچندگاهی خونریزی ازناحیه مقعد داشتم ولی از حدود دوماه پیش زخم خارجی درکنارمقعد بوجود آمده و خونریزی نگران کننده ای دارد البته نه به حجم زیاد فقط چون غیراز موقع مدفوع ودر حالت های عادی لباس زیرم لکه میشود نگرانم میخواستم بدانم
  ۱٫این مورد هم با لیزر و بصورت بی حسی موضعی و یکروزه قابل انجام است
  ۲٫ازنظرهزینه حدودا چقدر میشود وبا بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی ایثارگران هم قراردارد دارند
  ۳٫ضمنا بنده دیابت و فشاروچربی خون دارم از این نظر مشکلی پیش نمی آید.
  باتشکر و ازاین که مطلبم طولانی شد عذرخواهی میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا باید مورد معاینه بالینی قرار بگیرید تا نوع بیماری و درمان مناسب آن تعیین شود. در صورت نیاز به جراحی نگران نباشید امکان جراحی با کمک روش لیزری برای سخت ترین و پیشرفته ترین مراحل بیماری نشیمنگاه وجود دارد و داشتن بیماریهای خاص چون فشار خون و چربی منعی برای انجام این نوع جراحی که تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود را نخواهد داشت بهتر است هر چه زودتر قبل از بروز علایم ناگوار دیگر و تشدید آسیب بافتی برای دریافت درمان خود حضوری مراجعه کنید.

 • ریحانه گفت:

  باسلام. من سه ماه قبل بعد از دفع مقدار خیلی کم خون در مدفوع دیدم . بعد از چند وقت دوباره خون دیدم اما به مقدار خیلی زیاد.هیچ سوزش وخارشی هم ندارم . واینکه میخواستم بدونم ممکن سرطان داشته باشم یا اینکه دراینده دچار شوم واینکه من ۱۵سال سابقه یبوست دارم. سه ماه قبل زایمان کردم .۳۱سالم. وایا تحت درمان قرار بگیرم باید شیر دهی را متوقف کنم یا خیر .اگر پاسخگو باشین ممنونم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   بروز خونریزی از ناحیه مقعد میتوان به بسیاری از بیماریهای مقعدی گوارشی و یا بدخیمیهای چون سرطان ارتباط داشته باشد برای تشخیص قطعی علت خونریزی باید حضوری مراجعه کنید با توجه به سابقه یبوست طولانی مدت احتمالاً دچار بیماری مقعدی بواسیر باشید هستید که با تشخیص نهایی در صورت نیاز به درمان غیر دارویی و یا جراحی می‌توانید با روش لیزری سرپایی درمان شده همان روز مراجعه ترخیص شوید و روزه به زندگی عادی خود را آغاز کنید و در شیردهی و مراقبت فرزندتان هیچ مشکلی نداشته باشید. نکته مهم مراجعه فوری شما قبل از بروز عوارض دیگر و یا تشدید بیماری برای دریافت درمان مناسب است تا بیش از این سلامت خود را به خطر نینداخته و دچار عارضه کم خونی نشوید.

 • نیما گفت:

  با سلام..آقای دکتر من بواسیرم بیرون زده و گاهی خونریزی داره..آیا با لیزر درمان میشه؟و درضمن طول درمانش چقدره؟یعنی استراحت و دردو ناراحتی نداره بعداز لیزر درمانی؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله امروز سختترین مراحل بیماریهای مقعدی مانند هموروئید با کمک روشهای نوین لیزری قابل درمان بوده و این عمل جراحی چون تحت بیحسی موضعی انجام میشود در همان روز مراجعه ترخیص خواهید شد و چون از اشعه لیزر حین جراحی استفاده میشود و عروق و اعصاب هم زمان ترمیم شده و درد و خونریزی احساس نخواهید کرد و از روز بعد میتوانید زندگی عادی روزمره خود را داشته باشید و هیچ نیازی به استراحت و مراقبت خاصی ندارید و می‌توانید به محیط کاری بازگشته ولی نباید کار سنگین انجام دهید.

 • الهه گفت:

  با سلام چندروزیست که هنگام دفع مدفوع مقعدم بسیار درد میگیردکه باچرب کردن و کمک دستی برای تحریک بیشتر روده تادفع راحتر انجام گیردحتی برای دفع باد روده هم درد میگیردولی بالمس کردن ضاعده ای احساس نمیکنم با پوزش و تشکر فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس درد در ناحیه مقعد میتواند به سبب اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه مقعد یا ابتلا به بیماریهای مقعدی چون فیشر یا هموروئید ایجاد شود. برای تشخیص قطعی علت آن باید حضوری مراجعه کنید و تحت معاینه بالینی و بررسیهای دقیقتری قرار بگیرید. ممکن است وزن بالای شما در طولانی مدت باعث ایجاد التهاب و واریسی شدن عروق ناحیه مقعد شده باشد. بنابراین قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر این بیماری را پیگیری کرده و برای درمان اقدام کنید تا حداقل شانس بهره بردن از درمان‌های ساده تر را داشته باشید.

 • شیدا گفت:

  باسلام من درمدفوع خون دیدم رفتم دکتر جراح برام وق گذاشت برم اتاق عمل بیهوش بشم بعد داخل مقعد منو. ببینن ولی اسمش کونولوسکوپی نیس الان میترسم چکار. کنم انجام بدم یان ممنون منو راهنمایی کنید. باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید هر نوع تست مشابه کلونوسکوپی نیز قابل تحمل بوده و جای ترس نگرانی ندارد. بهتر است برای تشخیص سریع بیماری خود مطابق نظر پزشک مربوطه عمل نمایید.

 • زهرا اس گفت:

  باسلام قبلا سوال پرسیدم ولی باین وجود سوال دیگه ای داشتم .سوالم اینکه این سه ماهی که بعد از دفع مقدار زیادی خون میبینم واینکه سابقه یبوست طولانی مدت دارم .حال اگه بیام مطب وتشخیص بدین که سرطان دارم .ایا سرطان قابل درمان هست یانه .درضمن سه ماهه بچه شیر میدم .وزایمانمم سزارین بوده.بعد میخواستم ببینم اگه تحت درمان قرار بگیرم برای شیر دهی مشکل پیش نمیاد

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید حتی در صورت وجود و تایید بیماری سرطان در شما قابل درمان بوده و پس از تعیین نوع درمان مناسب آن در رابطه با شیردهی شما تصمیم گیری میشود، بهتر است به جای نگرانی بی مورد هر چه زودتر برای تشخیص بیماری و دریافت درمان مناسب مراجعه کنید. معمولاً علت خونریزیهای مقعدی بعد از زایمان ابتلای مادران به بیماریهای یبوست و یا هموروئید ناشی از آن در دوران بارداری است. بنابراین به جای اما اگر زمان را غنیمت شمرده هرچه زودتر برای تشخیص و دریافت درمان مراجعه کنید.

 • زهرااسد گفت:

  مدت سه ماهه که پس از دفع مدفوع مقدار زیادی خون از مقعدم خارج میشه .سابقه یبوست هم دارم میخواستم ببینم علتش چی

  • clinic گفت:

   با سلام
   احتمالا ابتلا به بیماری یبوست و عدم توجه به درمان و کنترل آن در مدت طولانی باعث شده تا دیواره دچار آسیب شده و به انواع بیماریهای مقعدی مبتلا شوید ولی از آنجایی که خونریزی مقعدی میتواند نشانه‌ای ای برای بیماریهای مهلک سرطان و بیماری‌های جدی گوارشی باشد باید آن را جدی گرفته و هر چه زودتر پیگیری کنید حتی ممکن است نیاز به بررسی تشخیصی دقیق‌تر چون تست کلونوسکوپی داشته باشید تا بیماری به درستی تشخیص داده شده و درمان مناسب آن قبل از وخیم شدن بیماری تجویز گردد.

 • مهین گفت:

  باسلام من چهل ساله ی هفتس دچار شدم ی بار در مدفوع فقط خون دیدم درد ندارم سوزش خارش کمردرد زیر. دلم شدید. درد میکنه در شهرستان تفرش هستم فعلا دکتر هم نیس رفتم بدنسازی اینطوری شدم میشه منو راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   حتماً لازم است برای بررسی وضعیت مقعد خود حضوری مراجعه کنید تا پس از بررسی ناحیه درمان لازم بسته به شدت پیشرفت بیماری تجویز شود. در صورت عدم مراجعه به موقع بیماری پیشرفت کرده و شانس نتیجه گرفتند و بهره بردن از درمان دارویی را از دست خواهید داد. با گذشت زمان علایم آزاد دهنده دیگری از بیماری بروز خواهد کرد که زندگی عادی شما را مختل می‌کنند.

 • یوسف گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگرنیاز به عمل جراحی با لیزر باشه هزینه اش چقدر میشه این روش درمان خیلی بالاست بعدا دیگه فرد دچار این عارضه نمیشه یعنی صددرصد درمان میشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت تغییر سبک زندگی غلط و اصلاح تغذیه و ترک عوامل محرک با جراحی لیزری تضمینی و صد در صد بدون بازگشت درمان خواهید شد.

 • سمیه گفت:

  سلام من خونریزی شدید قبل از مدفوع دارم درد ندارد درضمن خون به رنگ تیره و گاهی اوقات لخته ای است نزدیک یک سال است هر روز شدیدتر میشود شرایط رفتن به دکتر را نداریم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   حتما باید برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه کنید تا تحت درمان مناسب قرار بگیرید. درمانها توصیه شده بسته به نوع و مرحله بیماری شامل انواع درمانهای دارویی و یا جراحی خواهد بود که در صورت نیاز به جراحی میتوانید با روش جراحی لیزری بدون درد و خونریزی سرپایی درمان شده و از صبح روز بعد از عمل سلامت خود را باز یافته و زندگی روزانه خود را همانند گذشته بدون نیاز به کمک دیگران داشته باشید.

 • زهرا گفت:

  سلام نزدیک یک سال است خونریزی شدید مقعدی دارم خونریزی قبل از مزاج اتفاق می افتد یبوست شدید گرفتم روزی ۳یا۴بار خون ریزی شدید دارم در صورتی که هفته ای یک یا دو بار اجابت مزاج دارم اوایل خون تقریبا روشن بود اما حالا خون گاهی اوقات به صورت لخته وسیاهرنگ است بیرون مقعدی گوشتی به اندازه نخود هست ولی بدون درد خآرش و قرمز رنگ است و گاهی اوقات فقط درد خفیف در سمت چپ دارم خیلی زود میگذرد .خواهش میکنم جواب بدین چون شرایط رفتن به دکتر را اصلا ندارم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   شما در شرایطی هستید که حتما لازم است حضوری مراجعه کنید. برای بررسی علت خونریزی باید حتما تحت بررسی بالینی قرار گرفته و در صورت نیاز باید تحت بررسی دقیق روشهای کمک تشخیصی کولونوسکوپی قرار بگیرید تا پس از مشخص شدن محل دقیق خونریزی درمان متناسب تجویز شود. عدم مراجعه به موقع شما را دچار عوارض دیگر از جمله کم خونی قرار دهد که سلامت شما را به خطر می اندازد.

 • کاظم گفت:

  با سلام من دیشب متوجه شدم که موقع دستشوی لبه داخلی مقعد یه گوشت اضافه میزنه بیرون ببخشید واقعا اسمش نمیدونم چی ،خیلی وقت یبوست دارم همیشه موقع دستشویی از دستم کمک میگیرم ،تا بتونم دستشویی کنم ،آقای لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم ،بخداسرکارم یجوری حتی برای یک مغازه رفتن مشکل دارم ،،

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیزم دفع مدفوع زورکی و عدم توجه به یبوست طی سالیان متمادی باعث شده تا دچار یک عارضه مقعدی شده باشید که در حال حاضر خود را به شکل زائده مقعدی بروز داده شود که اگر به این موضوع توجه نکنید منجر به عوارض دیگری نیز خواهد شد که سلامت شما را به خطر انداخته و گاهی پاسخ به درمان را سختر خواهد کرد. در حال حاضر ابتدا باید برای سلامت خود زمان گذاشته حضوری مراجعه کنید تا بسته به شدت بیماری تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرید. در صورت نیاز به جراحی میتوانید با روش نوین لیزری بدون عارضه درمان شده و در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد زندگی عادی روزانه خود را داشته باشید.

 • یحیی گفت:

  سلام ببخشید دکتر این بیماری بواسیر پماد داده به نام ام جی که بعد از استفاده حواص پردی دارداین پماد استفاده کند یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام
   مطابق نظر پزشک خود عمل کنید.

 • احمد گفت:

  سلام.ببخشید آقای دکتر من در اطراف معقدم احساس درد میکنم در مواقع دستشوی وبعد از دستشوی.من قبلن هم هموروئد عمل کردم.میخواستم بدونم علت درد درمعقدم چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست گرامی درد مقعدی تنها و بدون وجود خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه‌ای از یک بیماری ناحیه مقعد مانند بواسیر یا شقاق باشد که البته میتواند نشان دهنده عود بیماری سابق در شما نیز باشد. با این حال وجود به سبب احتمال برخی بیماریهای اسپاسمی دیگر مقعد باید حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب خود قرار بگیرید. برای تشخیص معاینه بالین و ارزیابی کلینیکال لازم است و بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی و درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. مراجعه فوری شانس بهره بردن از فرصت طلایی اثربخشی درمان دارویی را بالا برده و احتمال نیاز به جراحی را محدود خواهد کرد.

 • یاشار گفت:

  تا چه مدت نباید ورزش سنگین از قبیل بدن سازی انجام داد راهی وجود دارد که بتوان ورزش سنگین یا در حد نیمه سنگین انجام داد چون من در هنگام ورزش به این بیماری دچار شدم چند وقت باید استراحت کرد تا دوباره بتوانم ورزش بدن سازی انجام بدم . باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بسته به شدت بیماری و درمان آن و پاسخ به درمان شما باید نسبت به شروع ورزش نظر داد و معمولاً اجازه ورزش سنگین ندارید.

 • سارا گفت:

  باسلام واحترام.آیاباداشتن سابقه ۷سال همورویید,سابقه ژنتیک درخانواده وانجام جراحی جهت درمان در۳نفرازاعضای خانواده,خونریزی شدیدخصوصا وابسته به هورمون پروژسترون (فازلوتِال,یکفته قبل ازشروع پریودکه باشروع پریودخونریزی مقعدقطع می گردد,)هموروییدباجراحی لیزرقابل درمان می باشد.احتمال بهبودی چند درصدمی باشد.آدرس مرکز جراحی همورویید بالیزردرمشهد(جراح خانم)سراغ دارید؟باسپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت خود باید حضوری مراجعه کنید تا علت خونریزی دقیق مشخص شود. با روش لیزری در صورتی که نکات مراقبتی پس از درمان را رعایت کنید و در سبک زندگی و تغذیه خود تغییر ایجاد کنید تضمینی و صد در صد بهبود خواهید یافت.

 • صابر گفت:

  باسلام واحترام موقع مزاج درد و سوزش مقعد دارم در کناره های مقعد جوش سر سفید هستش که درد اوره و به مرور کم یا ازبین میره خونریزی اصلا ندارم به پزشک عمومی مراجعه کردم و پماد وشیاف انتی همورویید دادن بعد از مصرف یک هفته خوب شدم ولی ۳ روز بعد از قطع دارو دوباره عود کرد در دوره درمان نیز روزی ۲۰ دقیقه در لگن گرم با بتادین نشت میکردم لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنم ایا مصرف دارو رو ادامه بدم یا خدمت برسم دکتر جان

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه نمایید در صورتی که درمان دارویی مؤثر نباشد لازم است تا روشهای درمانی غیر دارویی توصیه و تجویز گردد برای تشخیص قطعی نوع بیماری و مرحله پیشرفت آن حضوری مراجعه شود.

 • محمد گفت:

  سلام دکتر
  من۳۶سالمه و همورویید خارجی داشتم اندازه نصف لوبیا که الان نه درد داره وخونریزیش هم یه روز بود بند اومده نیاز هستش به دکتر مراجعه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به درمان صحیح و کامل بیماری مقعدی ایجاد شده باعث میشود تا به زودی علایم ناراحت کننده با شدت بیشتری بروز کنند لازم است تا برای درمان قطعی خود مراجعه کنید. نگران نباشید امکان برداشت و جراحی زائده ایجاد شده با کمک روش لیزری که بدون درد و خونریزی نیز انجام می‌شود، وجود دارد، اما برای رهایی کامل از این بیماری و عدم عود و بازگشت زائده باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید، از نگه داشتن و به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری نموده و به محض احساس دفع خود را به دستشویی برسانید، مایعات فراوان مصرف نموده و استفاده از مواد غذایی پر فیبر، میوه و سبزیجات را فراموش نکنید، از انجام کارهای سنگین و بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید و تحرک و فعالیت بدنی سبک و منظم داشته باشید.

 • حسن گفت:

  با سلام
  شب میخواستم بخوابم مقعد خارش داشت صبح که بیدار شدم دیدم دور مقدم به اندازه‌ی نصف لوبیا یه چیزی در اومده که سفت بود و روش رگه های خون بود الان سه روزه دردش کم شده و یه خورده خون ریزی داره آیا این خون ریزی بند میاد …در کل نگران کنندس یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید زائده برای تشخیص نیاز به معاینه بالینی دارد و بدون معاینه حضوری نمیتوان گفت خطرناک است یا خیر. حتماً برای درمان خود و بررسی وضعیت حضوری مراجعه نمایید.

 • نازنین گفت:

  سلام.من ۲۶ ساله هستم.شغلم طوریه که ۹ ساعت در روز ‍پشت کامپیوتر میشینم ولی مرتب ورزش میکنم.آب هم کم نمیخورم..مشکل یبوست هم ندارم.ولی گاهی پیش میاد که موقع اجابت مزاج خونریزی دارم.الان چند روز هست که این خونریزی زیاد شده..حتی موقعی که بیرون رویم مدفوع هم نبوده..بعد حس میکنم یه چیزی هست اطراف مقعد..نمیدونم التهاب هست یا چیز دیگه..ولی مثل جوش نیست..خیلی نگرانم که هموریید باشه.حتما باد دکتر برم تا تشخیص بدن؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید احتمال ابتلای شما به بیماری هموروئید بسیار زیاد است هتر است تا هر چه زودتر تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد نموده و از نشستن مداوم و طولانی مدت خودداری نمایید لازم است تا هر یک الی دو ساعت در محیط کار خود ایستاده و قدم بزنید تا خون در ناحیه مقعدی جریان پیدا کرده و از وارد شدن فشار بیش از حد به عروق انتهایی ناحیه مقعد و ابتلا به بیماری هموروئید پیشگیری نمایید. هر چه زودتر برای بررسی وضعیت بیماری مقعدی و دریافت درمان متناسب اقدام کرده و حضوری مراجعه کنید.

 • فرزانە گفت:

  من هموروئید دارم و دکتر نرفتم زود زود یبوست میگیرم پماد آنتی هموروئید تهیە کردم و میخواهم استفادە کنم اما از کارآیی آن مطمئن نیستم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   مطمئناً درمان خودسرانه به نتیجه نخواهد رسید و لازم است تا تحت نظر پزشک داروی متناسب با وضعیت مصرف شود. از طرفی تا زمانی که مشکل یبوست خود را رفع نکنید درمان نتیجه بخش نخواهد بود و بیماری عود خواهد کرد. به سلامت خود اهمیت داده در تغذیه و سبک زندگی خود تغییر ایجاد کنید میزان مایعات مصرفی و مواد غذایی پر فیبر را افزایش داده هر روز پیاده روی کنید و به غذای خود روغن زیتون اضافه کنید و از نگه داشتن مدفوع خود خودداری کنید تا بیماری یبوست نیز کنترل شده و دچار این عوارض مقعدی نشوید.

 • سعید گفت:

  باسلام من۲۷ سالمه خونریزی مقعد دارم رفتم دکتر گفت باید مدتی دارو مصرف کنای اگه خوب نشد دوباره بیای گفت یه زخم کوچک هست من مدتی باغذا های گرم ومیوه جات درد وخونریزی رو خیلی کم کردم اما دوباره وقتی سردیجات می خورم دوباره خونریزی شدید می شود لطفا راهنمایی کنید ممنون می شم

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر بیش از دو ماه است که به این مشکل مبتلا بوده و درمان دارویی و خانگی موثر نبوده لازم است تا حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب غیر دارویی چون جراحی قرار بگیرید که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • فاطمه گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه نزدیک دوساله درد مقعد دارمم هنگامم دفع و هم چنین خونریزی گاهیی بیشتر گاهی هم کمتر البته به پزشک مراجعه کردمم که قسمت مقعد بررسی شده و مشکلی نبود و گفتن یک زخم رودست الان بیشتر از یک ساله ک من داروی مزالازین مصرف میکنمم و تمام برنامه غذایی ک لازمه ولیی گاهیی خوب میشمم اما دوباره وضعم همونه لطفا کمکمم کنید چون نگرانم میکنه و از دردش کلافه شدمممم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت خود لازم است تا حضوری مراجعه نمایید تا تحت معاینه بالینی ارزیابی شوید.

 • امید گفت:

  سلام من یه چند سالی هست که بیماریه بواسیر یا همون هموریید و دارم ولی الان هم بزرگتر شده هم خونریزیه شدید دارم میخواستم بدونم با لیزر الان میشه عمل کرد یا دیر شده باید جراحی بشه.بد اگه با لیزر بشه هزینشم میخوام بدونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران جراحی خود نباشید با کمک روش نوین لیزری حتی امکان جراحی بیماری هموروئید با درجات پیشرفته آن نیز وجود دارد با کمک این روش میتوانید جراحی بدون درد و خونریزی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و یا بدون نیاز به استراحت طولانی مدت روش سنتی داشته باشید و از روز بعد عمل کار روزمره خود را شروع کنید فقط نباید کار خیلی سخت و سنگین انجام دهید.

 • فاطمه گفت:

  با سلام خانم ۳۸ساله ای هستم که سه زایمان سخت داشتم بعدازنشستن روی صندلی به سختی میتونم بلند شم از ناحیه مقعد درد شدیدی احساس میکنم در ضمن یکبار بار به دنبال یک دلپیچه شدید چرک همراه خون از مقعدم میامد درمانش چیه حتی ۵دقیقه نمیتونم بشینم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه، کیست مویی و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • الیاس گفت:

  من در مقعدم یک توروم ایجاد شد به اندازه نصف نخود بعد آن را با سوزن ترکاندم واز آن یک لخته خون سیاه آمد و دردم دیگر تمام شد اما خون ریزیش بند نیامده هر از گاهی چند ساعت خون میاد ناگفته نماند مدفو من روان هستش و موقع مدوف کردن دردم ندارم برا بند آوردن خون باید چیکار کن

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و ناراحتی و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید ۱۹ سالمه و ی توده خارج از مقعدم چن سالی هست ک ب جود امده و اول کوچیک بود الان بزرگ تر شده گاهی درد وخارش دارم و خیلی کم خون ریزی بنظرتون درمانش چیه و دیر نیست ایا؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و ناراحتی و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • حسین گفت:

  سلام آقای دکتر . من ۱۸ سالمه و الان نزدیک به چهار ماه هست با مشکل بواسیر سر کله میزنم . ی مدت خیلی دونه رشت کرده بود ولی اثری از خونریزی نبود . فقط درد و سوزش در اطراف معقدم هست . و جدیدن (بالای ناف) که ورزش یا کوهنوردی میکنم سوز و بعضی موقع حالت تهو و استفراغ بهم دست میده . آیا برای درمانش دیر شده ؟ لطفا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   هیچ وقت برای درمان دیر نیست، بیش از این روند درمان را به تأخیر نیندازید و حضوری مراجعه کنید تا بر حسب شدت آسیب تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • علیمحمد گفت:

  علت خون ریزی ۲تا۳قطراز مقعد چیست

  • clinic گفت:

   با سلام
   خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام میشود.

 • morteza گفت:

  sadfasdfasdfasdfasdfasdfadsfadsfasdfasdfasdf

  • clinic گفت:

   asdfasdfasdfasdfas

 • یگانه گفت:

  سلام، میخواستم بدونم بعد عمل هموروئید احتمال اینکه به بی اختیاری مدفوع دچار بشیم وجود داره؟

  • user1 گفت:

   با سلام
   در صورت مجرب بودن جراح ابتلا به این عارضه بسیار بعید خواهد بود.

 • مهدی گفت:

  سلام دکتر جان
  حدود ۳۰ سال پیش بار اول با دفع چند قطره خونریزی داشتم
  بعد از یه مدتی قطع شد و چند بار با فاصله چندین ماه باز خونریزی در حد چند قطره بود. این مسیله مدتهاست برطرف شده اما
  پر حال حاظر بیرون زدگی بعد از مدفوع دارم که با دست به داخل هدایتش میکنم
  لطفن راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و ناراحتی و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • خانوم گفت:

  سلام خسته نباشید من وقتی زایمان کردم بواسیر گرفتم ولی خون ریزی زیادی داشتم دکتر به من دارو داد خوب شودم ولی دو بار گرفتم بواسیر واین دفه خیلی زیاد خارش دام ممنون میشم کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. در صورت نیاز به جراحی خوشبختانه با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی جراحی شده و زود سلامت خود را باز خواهید یافت. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. در صورتی بهبود خواهید یافت که مشکل یبوست رفع شود و به سبب درد عمل دفع را به تاخیر نیاندازید.

 • فرشید گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  چندسالیه مشکل بواسیر دارم هرازچندگاهی بااستفاده از گیاهان دارویی مشکل خود راتاحدودی رفع میکنم اینبار بابهبود وضعیت مشکل خارش شدید رو دارم وخیلی ناراحت کننده س
  خدشحال میشم راهنمایی کنین بنده را
  ۳۲ساله هستم
  باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام مشکل شما با درمان دارویی برطرف نخواهد شد لازم است حضوری مراجعه کرده و تحت درمان پزشکی قرار بگیرید.

 • سحر ق گفت:

  من داراي همورويد خارجي بودم كه حالا دچار خارج شدن قسمتي به صورت توده نرم إز مقعد شده ام و داخل هم نميرود لطفا راهنمايي كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و درد و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سحر ق گفت:

  بإسلام خدمت شما دكتر عزيز اقاي دكتر من حدود چند سالي است كه دچار فيشر يا زخم مقعد شده بودم كه گاهي وقتا مدفوم سفت كار ميكنه و ي زايده گوشتي كنار مقعدك بيرون زده بود كه الان متوجه ي برجستگي نرم إز داخل مقعد به سمت بيرون شده أم كه خيلي ميترسم لطفا راهنماايي كنيد مرا

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی فیشر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و درد و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • مسعود گفت:

  سلام برای زخم بعد از بواسیر چه دارویی گیاهی یا سنتی یا صعنتی خوب هست… خیلی درد دارم.. هم میسوزه هم خارش شدید دارم..ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام اگر ترشحات مقعدی دارید برای بررسی عود باید حضوری مراجعه کنید. احتمالا نخ کامل دفع شده است.

 • حسین گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من۴۶ ساله حدود سه ماه پیش دوبار خونریزی مقعدی داشتم متخصص گوارش تشخیص همورویید دادندخونریزی قطع شد ولی هنوز احساس درد مقعد و دلپیچه دارم کلونوسکوپی و سونوگرافی و آزمایش کامل مدفوع و ادرار نرمال بود لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی وضعیت و پیگیری علت اصلی درد حضوری مراجعه شود.

 • سمیه خوش اهنگ گفت:

  باسلام من حدود ۱۳ روز است که خود سرانه رژیم لاغری سختی گرفتم با وجود انکه معدهام باخوردن دارو وگیاهان مسهل کار می کنه ومعده ام به دلیل کم خوردن غذا خالی است اما چند روز خیلی ورم داره و تا حالا سابقش و نداشتم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام از گرفتن رژیم غذایی سر سخت بدون نظر پزشک یا کارشناس تغذیه بپرهیزید، برای بررسی آسیب دستگاه گوارش حضوری مراجعه شود.

 • حامد گفت:

  سلام خدمت شما و عرض خسته نباشید،
  مدت یک هفته است دچار سوزش شدید مقعد شده ام. قبل از آن دچار مشکلات گوارشی درد معده و دفع کف و نفخ زیاد بودم که با مصرف امپرازول پس از چند روز بهبود یافتم. اما سوزش شدید مقعد شروع شد. مشاهده داخل مقعد التهاب و رگه های زخم را نشان میدهد. دو روز است که از پماد ضد همورئید
  ( In Dutch : Theranal – aambeienzalf) استفاده میکنم منتها بهبود حاصل نشده است. شایان ذکر است که من سابقه همورئید اینترنال را دارم اما اینبار نوع درد سوزش شدید است.
  آیا ممکن است به علت استفاده از توالت فرنگی باشد؟ من مدت سه ماه است که خارج کشور (هلند) زندگی میکنم.
  بسیار ممنونم.

  • clinic گفت:

   با سلام خیر به توالت فرنگی ارتباط ندارد ممکن است بیماری عود کرده باشد یا دچار یک بیماری مقعدی دیگر شده باشید و برای تشخیص باید معاینه بالینی شوید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید
  چندسالی هست که این بیماری رودارم ولی خونریزی نداشتم اینبارکه دچارش شدم خون روشن دیدم که خیلی ترسیدم واقعاباترس مینویسم که ایااین بیماری سرطان درپیش دراره ؟

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خون قرمز روشن و جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سوال خود را بپرسید…س من یه دو ماهی هس که فک کنم شقاق یا همون فیشر دارم چون بعد اجابت مزاج سوزش زیاد کمی خونریزی دارم که دارم خیلی اذیت میشم ینی یا بوتاکس برای همیشه درس میشه وضعیتم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز هیچ تضمینی برای عدم عود و درمان بیماری فیشر چه به صورت دارویی، بوتاکس و چه جراحی و روش لیزری تا زمانی که خود شما همکاری نکنید، وجود ندارد. تضمین عدم عود و رهایی کامل از این بیماری در گرو تغییرات مطلوب و مناسب در سبک زندگی و رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره شماست. اثر بوتاکس شش تا نه ماه بوده و ممکن است نیاز به تکرار هم داشته باشد.

 • ناشناس گفت:

  سلام بواسیر داخلی دارم فکر می‌کنم تعداد دون زیاد داخلی را میشود توضیح دهید

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه حضوری مراجعه کنید بسته به شدت بیماری درمانهای متفاوت دارویی، تهاجمی یا جراحی توصیه می‌شود. در صورت مراجعه فوری با درمان دارویی بهبودی حاصل خواهد شد.

 • بی نام گفت:

  سوال

  خود را بپرسید…سلام من همورویید یا بواسیر دارم فکر کنم چون خیلی درد میکنه از داخل و موقعی که اسهالم دردش بیش از حد میباشد و چند باری نیز خون ریزی کرده من ی سوال داشتم از شما من پرسیدم گفتن لیزر خوب نیست ایا راست میگویند و ایا بقیه ی درمان ها دردناک است شما چ راهی را پیشنهاد میکنید

  • clinic گفت:

   با سلام در صورت پیشرفته بودن بیماری هموروئید نیاز به درمان جراحی خواهید داشت که با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید، اما هیچ تضمینی برای عدم عود بیماری در هر روش جراحی اعم از لیزری یا سنتی بدون همکاری خود شما وجود ندارد. باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید و از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع و ابتلا به یبوست جلوگیری نمایید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و اجسام سنگین بلند نکنید.

 • سيد علي صدري نيا گفت:

  با سلام من از سال ٩١ تا به الان ٤ بار آبسه پري انال عمل كردم و يك بار هم عمل فيستول عليرغم اينكه ٥٤ سال سن دارم اين بيماري مرا تحت فشار زيادي قرار داده چه كنم كه به اين بيماري دچار نشم دكتري كه مرا جراحي ميكنه ميگه احتمال عود برا بعضي ها سالي دو دفعه هم هست ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام متأسفانه فیستول و آبسه مقعدی از جمله بیماری‌هایی پر دردسری است که به سبب آسیب بافتی شدید گاهی نیاز به چند بار جراحی دارد و علی رغم رعایت اصول مراقبتی با احتمال زیادی عود خواهد کرد، بنابراین فقط صبور بوده و به روند درمان ادامه دهید ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشید.

 • دنیا ازکرمانشاه گفت:

  باسلام‌‌.خسته‌نباشید.من‌حدود‌دوسال‌هست‌که‌درناحیه‌مقعددچار‌یه‌توده‌هستم‌‌.که‌بهد‌از‌مدتی از‌بین‌میرفت‌اما‌دوباره‌عود‌کرده‌‌ومقداری‌درد‌دارم‌.موقع‌نشستن‌‌دچار‌مشکل‌میشم‌.شغلم‌جوری که‌باید‌سر‌پا‌باشم‌.چندباردکتر‌رفتم‌دکتر‌گفتند‌‌هموروییده.آیا‌نیاز به جراحی‌داره‌که‌دیگه‌عود نکنه‌.متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام در صورتی که بیماری مقعدی هموروئید در شما به درمان دارویی پاسخ نداده و پیشرفت کرده باشد لازم است تا تحت درمان تهاجمی و جراحی قرار بگیرید که با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید، ولی درمان قطعی شما و عدم عود آن در گرو خود مراقبتی شما و تغییراتی در سبک زندگی است و باید از ایستادن طولانی مدت بپرهیزید.

 • احمدی گفت:

  سلام.خسته نباشید.من ۲۵ ساله ام و چند ساله دچار همورویید هستم.دکتر گفت باید جراحی کنم.فعلا وقت نکردم.امروز سرکار که بودم یه جسم سنگین رو بلند کردم و از اون لحظه به بعد درد شدیدی از داخل دارم.مسکن خوردم..پماد زدم..خوب نشدم.برای تسکین درد چکار کنم.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام عدم درمان به موقع و کامل بیماری هموروئید در شما باعث شده تا دچار علایم آزار دهنده دیگر آن چون درد مقعدی شوید، در لگن آب گرم به مدت یک ربع ساعت برای سه الی چهار بار در روز نشسته و یا از کمپرس گرم استفاده کنید تا حدودی درد کنترل خواهد شد، اگر مؤثر نبود باید حضوری مراجعه نموده و درمان دارویی موقت دریافت کنید و هر چه سریع‌تر برای جراحی آماده شوید، در صورت انتخاب روش جراحی نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. فقط چند ساعت زمان برای درمان خود نیاز خواهید داشت.

 • amir ydp گفت:

  سلام .من جراحی همورویید با لیزر حدود ۱ ماه پیش انجام دادم.الان بعد از ۱ ماه یک مقدار احساس بیرون زدگی موقع دفع داشتم. الان بعد از بدنسازی چند مدته تو حالت عادی احساس سوزش دارم و حس میکنم دوباره بیرون زدگی دارم..ایا دوباره عود کرده؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمال عود وجود دارد و از طرفی به دلیل ورزش سنگین ممکن است دچار بیماری دیگری به نام فیشر شده باشید که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است در اسرع وقت و پیش از بروز سایر علایم و عوارض نزد پزشک جراح خود مراجعه کنید.

 • اصغری گفت:

  سلام حدودا دو سال است بواسیر از ناحیه مقعد بیرون میزنه تا به حال هم دکتر نرفتم با سوزن سوراخ میکنم بعد از اینکه چندین قطره خون که میاد از دستش تا یک هفته راحت میشم آقای دکتر این ضرر داره یا مشکلی نیست؟
  ممنون.

  • clinic گفت:

   با سلام از هر اقدام خود درمانی بپرهیزید، ممکن است خود را در معرض انواع بیماری‌ها و مشکلات دیگر قرار دهید. باید ابتدا زائده بررسی، بیماری تشخیص و بر حسب نوع و میزان پیشرفت آن درمان لازم تجویز شود. عدم مراجعه و پیگیری درمان شما را در معرض ابتلا به عوارض و سایر علایم ناخوشایند بیماری قرار داده و حتی ممکن است به جراحی نیاز پیدا کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام حدودا ۱سال هست که ازناحیه مقعد خارش دارم بعداز خاراندن زیاد هم اون ناحیه سوزش دارد البته گاها از پماد تریامیسولون استفاده میکنم بهتر میشه.ممنون
  ۲۸سال دارم

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد.از طرفی از خود درمانی جداً بپرهیزید زیرا نه تنها درمان نشده بلکه دچار حساسیت یا مقاومت دارویی شده و با به تأخیر انداختن روند درمانی اصلی، باعث پیشرفت بیماری خواهید شد.

 • ناشناس گفت:

  سلام یاسمن هستم باتشکر میخواستم بگم من فقط با مصرف ملین دفع دارم بصورت عادی نمیتونم دفع داشته باشم بنظر شما باید چ کنم الان چهار سال است از سیلاکس استفاده میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام مصرف طولانی مدت داروهای ملین باعث وابستگی و تنبلی روده و تشدید یبوست خواهد شد. سعی کنید برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام درمان خارش مقعد چگونه درمان میشود با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد.

 • ناشناس گفت:

  سلام حدود چند ماه هست که دچار خارش شدید مقعد مخصوصا در شب میباشم .گاهی هم یبوست دارم علت خارش چیه ممنون.۳۸سال سن دارم

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا بیماری پوستی یا انگلی باشد، باید از همه نظر معاینه شده و آزمایش دهید تا علت خارش مشخص و درمان لازم تجویز شود، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و پیش از تشدید آن برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • خانم صغرابابایی گفت:

  سلام خسته نباشید من۳۴ساله هستم وحدود۱۱ساله بواسیر دارم بعضی موقع ها که خونریزی دارم وبیشترموقع هاموقع مدفوع کردن ازداخل مقعد یه مقدار ازمدفوع باقی میماند وبعداز چندروزکه مدفوع دارم اون مقداری که بیرون میاد درد ناک وسیاه هست ومن دوتاگوشت که ازمقعد بیرون زده سفت میشن ایامن نیاز به عمل دارم متشکرم اگه راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به بیماری یبوست و بواسیر مانع از دفع کامل مدفوع شده و تنها راه درمان آن پس از گذشت این مدت طولانی جراحی خواهد بود که در صورت وسیع نبودن آن امکان جراحی با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و به صورت سرپایی وجود دارد. با این روش نیاز به استراحت طولانی مدت نداشته و میتوانید کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل جراحی آغاز نمایید. از آنجایی که خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه بیماری‌های گوارشی و صعب‌العلاج مانند سرطان باشد باید به شکل دقیقتری بررسی شوید تا سایر علل احتمالی رد شود و اطمینان حاصل گردد. بهتر است هر چه سریع‌تر برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام ضمن تشکروقدردانی ازشما ۱۰سال ازبیماری همورئیدرنج می‌کشم خیلی راهکارهابرای درمانش انجام دادم حتی پیش جراح هم رفتم گفتن فایده ایی برای جراحی نیست چون مجددعودمیکنه ولی شش یاسه ماه اروم میشه دوباره دردوخونریزی تاحدعذاب شروع میشه درضمن بیرون زدگی مقعدم دارم ایابالیزرمیتوانم درمانش کنم وچقدرهزینش میشه بادفترچه تامین اجتمایی

  • clinic گفت:

   با سلام اگر بیماری هموروئید بسیار گسترده و زوائد آن وسیع نباشد، امکان جراحی با روش لیزری وجود دارد. اما نکته مهم توجه به علت بیماری هموروئید در شما و ترک عوامل مستعد کننده عود آن است. تا زمانی که تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد نکنید، درمان بی‌فایده است. و دوباره بیماری عود می‌کند.

 • حسین حیدری گفت:

  سلام خسته نباشید
  مدتی است در ناحیه مقعد جوشی به انداز ه عدس ظاهر شده وبا سوزش و درد است وبا سختی اجابت مزاج میکنم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام درد و سوزش مقعدی به همراه بروز زائده می‌تواند به سبب یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی ایجاد شده باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه و مشاهده ناحیه است، بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و پیش از، از دست رفتن فرصت طلایی بهره بردن از درمان دارویی برای تشخیص و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • أمير احمدي گفت:

  جنسيت مرد سن ٦٠ بيماري أم اس دارم حدود ٤سال است كه يبوست دارم بتازگي كلونزكپي كردم چيزي نبوده. تمام غذا هاي فيبر دار استفاده كردم .منفي بوده فقط سيلاكس ولاكتوز جواب داده پيشنهاد شما را خواهانم با تشكر از شما دكتر أمير هستم

  • clinic گفت:

   با سلام برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف دائمی داروی ملین بپرهیزید زیرا باعث وابستگی و تنبلی روده و تشدید یبوست می‌شود.

 • ناشناس گفت:

  عمل جراحی باسن انجام دادم درد دارم مدفوع وادرارم خونی بود

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی به جراح خود مراجعه کنید

 • سمیع گفت:

  مدت ۲ الی ۳ هفته که زائده ایی بر مقعد داشته و خارش و درد دارد ولی خونریزی ندارم
  در مانش چیست .
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام خارش و بروز زائده مقعدی دردناک هر سه از نشانه‌های بیماری مقعدی هموروئید است، اما برای تشخیص قطعی و تعیین میزان پیشرفت بیماری و درمان مناسب اعم از دارویی یا جراحی لازم است تا مورد معاینه دقیق بالینی قرار بگیرید، بنابراین باید هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • مریم گفت:

  سلام.الآن حدود سه سال است که یبوست دارم .ومشگلم باعث شده که چیزی شبه به پوست اضافه بیرون زدوشدیدا خونریزی.ودرددارم آیا درمانی دارد

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز عدم توجه به درمان و کنترل بیماری یبوست در شما احتمالاً باعث بروز یک بیماری مقعدی به نام هموروئید شده است که اگر نسبت به درمان آن نیز تعلل گنید دچار علایم آزار دهنده دیگر و عوارض دیگر خواهید شد که جبران آن کمی مشکل و پر دردسر است، اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید هر چه سریع‌تر برای بررسی آسیب بافتی ناحیه و تشخیص نوع بیماری و درمان لازم مراجعه نمایید. از طرفی به منظور نتیجه گرفتن از درمان خود و عدم عود بیماری لازم است تا بیماری یبوست خود را با تغییراتی در سبک زندگی خود، رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره کنترل کنید، باید مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید، مصرف آب را به بیش از شش الی هشت لیوان روزانه برسانید، تحرک و ورزش منظم و فعالیت بدنی داشته باشید تا حرکات روده تحریک شود، از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید و از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید.

 • مهنازم گفت:

  یه چیزی شبیه جوش درمقعدم میبینم خیلی میترسم یعنی میشه بواسیرباشه

  • clinic گفت:

   با سلام بله این احتمال وجود دارد، ممکن است به انواع دیگری از بیماری‌های مقعدی مانند آبسه یا فیشر نیست مبتلا شده باشید، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص و درمان لازم مراجعه نمایید. عدم پیگیری به موقع باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر و در نتیجه مشکل شدن روند درمان خواهد شد.

 • مریم گفت:

  سلام اقای دکترمن درحدودهشت ماه میشه دچاریبوست شدم اون موقعه حامله بودم ازماه هفتم حاملگی دچاراین مریضی شدم الانم دردخارش گاهی اوقات خونریزی هم داره مقعدم طفلم به دنیااومده تاالان خوب هم نشدم یه چیزاضافه ازمقعدم بیرون شده نمیدونم چیکنم ازعمل هم میترسم .چونکه به سرطفلم موقعه ولادت سزارین شدم .دوبارعمل پی درهم مشکل که نداره .

  • clinic گفت:

   با سلام ضمن عرض تبریک قدم نو رسیده، تغییرات هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین در این دوران و تشدید یبوست سبب بروز یک عارضه مقعدی به نام هموروئید در شما شده است که عدم توجه به درمان آن سبب وخیم شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر خواهد شد. نگران جراحی خود نباشید، در صورت نیاز به جراحی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و بدون بیهوشی عمومی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و می‌توانید مراقبت از فرزند خود را از روز پس از عمل جراحی آغاز کنید.

 • حسین گفت:

  سلام دکتر حدود دو سه ماهی هست احساس درد و گاهی خونریزی موقع دفع مدفوع از معقد هستم چند وقتی خوب شده بود ولی الان چند روزه دوباره درد شدیدتری پیدا کردم ولی خوریزی کمتر و یک غده به اندازه عدس در انتهای معقدم وجود داره لطفا راهنماییم فرمایید داروی خاصی داره یا پیش مزشک خاصی برم؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز شما دچار یک بیماری مقعدی و به احتمال زیاد با توجه به توضیحاتتون بیماری فیشر شده اید که البته بدون معاینه و تشخیص قطعی نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود، بنابراین هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری برای تشخیص و درمان لازم که در مراحل ابتدایی بیماری دارویی بوده و در مراحل بعدی جراحی است، نزد پزشک گوارش مراجعه نمایید.

 • علی هستم گفت:

  باسلام یکبارعمل لیزری انجام دادم بعدازسه سال مجددابواسیرم عودکرده به طرز عجیبی بزرگ شده وخونریزی هم دارم ایاعمل لیزری مجدد میشودانجام داد

  • clinic گفت:

   با سلام معمولاً امکان جراحی لیزری در بیماری هموروئید حتی در مراحل پیشرفته وجود دارد، نگران نباشید ولی برای اطمینان از امکان آن باید معاینه بالینی ار نظر وسعت و پیشرفت هموروئید شوید، عدم عود بیماری هموروئید در گرو تغییراتی اساسی در سبک زندگی و اصلاح الگوی رفتاری و تغییر رژیم غذایی مناسب و توجه فرد به خودمراقبتی است، بنابراین توقع نداشته باشید فقط با جراحی از این بیماری رهایی کامل یابید.

 • مریم گفت:

  با سلام.
  حدودا یک سال پیش یک زائده گوشتی خارجی در اطراف مقعدم بوجود اومد که به علت یبوست بود ولی الان دیگه نه درد دارد و نه خونریزی البته هنوز هم گاهی دچار یبوست میشوم به علت مشکل معده ای که دارم.
  خواستم بپرسم با اینکه دیگر درد و خونریزی ندارد و نرم میباشد احتیاج به درمان و جراحی دارد؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بیماری هموروئید احتمالی شما در حال حاضر فاقد نشانه و علایم است اما احتمال عود مجدد آن به سبب ابتلا به یبوست وجود دارد، بهتر است با تغییراتی در سبک زندگی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری مانند خودداری از زور زدن حین اجابت مزاج و اجتناب از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع در جهت کنترل یبوست خود بکوشید و رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از مایعات روزانه داشته و ورزش و فعالیت بدنی منظم و تحرک داشته باشید. بهتر است از نظر میزان آسیب بافتی ناحیه بررسی و معاینه شده و در صورت نیاز درمان لازم را دریافت کنید. در صورتی که با زائده مشکل زیبایی نداشته و بیماری کنترل شود نیازی به جراحی نخواهد بود.

 • احسان 26 سال گفت:

  سلام حدود دو روز است در مقعد خود یه زایده مشاهده کردم اندازه حدودا یه نخود که با درد خفیف همیشگی همراه است نمیدونم چیکار کنم برم دکتر یا دارو بگیرم راهنماییم کنین!
  حقیقت روم نمیشه دکتر برم!
  روز قبلش چندساعت موتور سوار بودم یه مسیر طولانی رفتیم بیرون شهر واسه شنا و برگشتیم شب اینطوری شدم ولی حدودا ده نفر بودیم فقط من اینطور شدم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز نشستن طولانی مدت و بدون وقفه یکی از علل احتمالی ابتلا به بیماری هموروئید است، ممکن است از گذشته دچار درجاتی از بیماری هموروئید بوده و به سبب این سفر بیماری تشدید شده و با علایم جدیدی بروز کرده باشد، در هر صورت بدون معاینه بالینی امکان تشخیص قطعی و ارائه راهکار درمانی وجود ندارد. معاینه مقعدی برای پزشکان امری عادی بوده و لزومی ندارد بابت این موضوع خجالت بکشید، سلامتی مهمترین رکن بوده و باید پیش از پیشرفت بیماری و از دست رفتن شانس نتیجه گرفتن از درمان دارویی مراجعه کنید.

 • داوود گفت:

  سلام.مدت سه سال پیش در هنگام مدفوع کردن دچار خون ریزی شدم درد زیادی احساس کردم یه مدت کم خون ریزی داشتم بعد خون ریزی ک تمام شد یه قسمت از مقعدم حالت زخم شده وسفت شد هنوزم سفت باقی مونده دست ک میزنم کاملا احساس میکنم دکتر مراجعه کردم همون اوایل گفت فعلا مشکلی نیست هنوز گاهی ک مدفوع سفت باشه درد دارم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده در قسمت مقعد باید حتماً بررسی شده و درمان شود، به احتمال فروان دچار درجاتی از بیماری هموروئید هستید که به دلیل عدم توجه به درمان به موقع آن در حال پیشرفت و بروز علایم دیگر ناخوشایند دیگر است، بهتر است برای تشخیص مرحله بیماری و تجویز درمان مناسب مراجعه حضوری نمایید.

 • شیفته گفت:

  سلام خسته نباشید. من حدود سال پیش مشکل خونریزی و درد از مقعد داشتم و یه بیرون زدگی به اندازه نخود که با مراجعه به پزشک و شیاف و آبگرم کنترل شد. اما زایده از بین نرفت. هر دو سال یکبار باز هم خونریزی و درد برای دو یا سه روز داشتم و دوباره قطع میشود. اما بیرون زدگی بزرگ تر شده و حالا به اندازه دو تا نخود است. با تغذیه مناسب و عدم یبوست یا اسهال شدید مشکل خونریزی و درد ندارم. آیا با لیزر زایده برداشته میشود؟ با توجه به اینکه اندازه زایده خیلی بزرگ شده؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله نگران نباشید امکان برداشت و جراحی زائده ایجاد شده با کمک روش لیزری که بدون درد و خونریزی نیز انجام می‌شود، وجود دارد، اما برای رهایی کامل از این بیماری و عدم عود و بازگشت زائده باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید، از نگه داشتن و به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری نموده و به محض احساس دفع خود را به دستشویی برسانید، مایعات فراوان مصرف نموده و استفاده از مواد غذایی پر فیبر، میوه و سبزیجات را فراموش نکنید، از انجام کارهای سنگین و بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید و تحرک و فعالیت بدنی سبک و منظم داشته باشید.

 • ملودی گفت:

  باسلام حدود شش ماه پیش دچار همورویید شدم، با ایستادن و انجام کارهای منزل دچار بیرون زدگی میشم!حداقل زمانی که میشه ایستاد و فشار کمتری وارد بشه چقدر هست؟و چطور میشود با همورویید کارهای ایستاده و نشسته را انجام داد؟

  • clinic گفت:

   با سلام نه تنها برای کنترل علایم و بیرون زدگی بیماری هموروئید خود بلکه در جهت پیشگیری از ابتلا مجدد به آن پس از درمان نیز باید تغییراتی در رفتارهای عادتی زندگی خود انجام دهید. حداقل هر دو ساعت ایستادن یا نشستن باید تغییر وضعیت بدن داده و به حالت دیگری قرار بگیرید تا فشار از روی عروق انتهایی دستگاه گوارش و مقعد برداشته و کاهش یابد. اما به صورت کلی باید به فکر درمان بیماری هموروئید خود باشید، هر روزی که از تاخیر روند درمانی شما می گذرد، بیماری تشدید شده و درجه آن پیشرفت می‌کند و دیر یا زود با علایم آزار دهنده و ناراحت کننده جدید دیگر خود را نشان می‌دهد و این فرآیند آن قدر پیش می‌رود تا مجبور به مراجعه اورژانسی به پزشک یا بیمارستان شوید. پس مشکل خود را جدی گرفته و به چشم بیماری به آن نگاه کنید و هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی شدت پیشرفت آن و درمان لازم مراجعه نمایید. با پیشرفت بیماری درمان نیز مشکل تر و پر هزینه و زمان بر خواهد شد.

 • ژاله گفت:

  با سلام اقای دکتر محترم بنده حدود یک سال است با مشکل روده ای درگیرم اما از هیچ درمانی جواب نگرفته ام به ظاهر بواسیر و شقاق می باشد حین دفع به شدت درد دارم به همراه خونریزی اما مدتیست بعد دفع هم بسیار درد دارم خواهشمند راهنمایی و مشاوره هستم خواهش می کنم کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام با پیشرفت بیماری‌های مقعدی و مزمن شدن آن ها معمولاً درمان دارویی کافی نبوده و فرد به درمان غیر دارویی و حتی جراحی نیاز پیدا می‌کند. البته فقط درمان بیماری مقعدی کافی نبوده و در کنار آن باید علت دقیق ابتلای شما به این بیماری مشخص شود تا با دوری کردن از آن و اصلاح رفتاری و سبک زندگی و رژیم غذایی خود و همچنین دوری از سایر علل عود کننده بیماری در جهت کنترل بیماری خود بکوشید.

 • محمد گفت:

  باعرض سلام من بواسیر داشتم سال۹۲ عمل کردم ولی از اول سال ۹۵ بازهم اود کرده که این روزها درد شدید خونریزی شدید زمین گیرم کرده .ممنون میشم کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام جراحی بیماری هموروئید برای درمان قطعی آن کافی نیست و خود فرد نیز با ایجاد تغییراتی مثبت در سبک زندگی باید مانع بازگشت بیماری شود. در حال حاضر پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید و در کنار درمان اصلی با توجه به عدم ابتلا به یبوست، خودداری از بلند کردن اجسام سنگین، ترک ورزش نادرست، خودداری از نشستن طولانی مدت در جهت کنترل بیماری و عدم عود مجدد آن بکوشید.

 • آرمین گفت:

  باعرض سلام ونهایت احترام حضورأنور جناب اقای دکترعزیزببخشیدمن ۲۵ سالمه چندوقتیست(نزدیک به ۵ماه)دچاربواسیرشدم زاییدگی گوشتی دراطراف مقعدبه وجوداومده که گاهی سفت شده وباعث دردشدیدوسوزش میشودمیخاستم تزریق بوتاکس انجام بدم شماتشخیص بدیدآیامناسب مشکل بنده میباشد؟این عمل بدون برگشت حالت اول میشود؟ممنون ازلطفتون

  • clinic گفت:

   با سلام خیر اگر مشکل شما تنگی دریچه مقعد باشد بوتاکس با فلج سازی عضلات ناحیه مقعد و کاهش فشار وارد بر ناحیه باعث بهبود زخم و عارضه مقعدی خواهد شد و بیشتر در شقاق مقعدی کاربرد دارد. ضایعه ایجاد شده اگر دائمی باشد معمولاً به درمان دارویی پاسخ مثبت نداده و نیاز به جراحی خواهد داشت که پیشنهاد می‌شود تحت عمل جراحی سرپایی لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید و کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل آغاز نمایید. البته باید علت ابتلای شما به بیماری هموروئید مشخص شود تا با دوری از آن از بازگشت بیماری پیشگیری نمایید.

 • نگین گفت:

  سلام.من سه ماه است که حامله هستم و از اول حاملگی دچار بواسیل شده ام.به پزشک زیاد مراجعه کردم و حجامت و زالو بدرمانی هم انجام دادم و کرم هایی قبیل انتی هموروعیدو… استفاده کردم.و دوماه هم هست که شربط لاکتروز مصرف میکنم.خواستم بدونم ایا من میتونم لیزر کنم یا نه.چون درد واقعا غیر قابل تحمل هست

  • clinic گفت:

   با سلام ضمن عرض تبریک بارداری شما مادر عزیز، تغییرات و نوسانات هورمونی دوران بارداری و فشار ناشی از وزن رحم و همچنین تغییرات گوارشی و افزایش احتمال ابتلا به یبوست در دوران بارداری زنان را مستعد ابتلا به هموروئید خواهد کرد ولی در مواردی هم مشاهده شده که پس از زایمان علایم آزار دهنده برطرف شده و فرد به بهبودی نسبی دست می یابد. سعی کنید با خوردن آب فراوان و رژیم غذایی پر فیبر از ابتلا به یبوست در چند ماه باقی مانده پیشگیری کنید و دفع مدفوع خود را به تأخیر نیندازید، برای التیام درد خود روزانه سه بار به مدت ده دقیقه در لگن آب گرم بنشینید، اما شرایط تمیزی لگن و آب را رعایت کنید تا رحم و جنین در معرض خطر عفونت قرار نگیرد. از طرفی لیزر درمانی روش جدیدی است که هنوز خطر آن بر بارداری و جنین و عوارض احتمالی آن مشخص و اثبات نشده، بهتر است تا پس از زایمان خود صبر نمایید. زیرا زایمان طبیعی نیز ممکن است تا حدی مقعد شما را در معرض آسیب عروقی و بافتی و عود بیماری قرار دهد.

 • امید گفت:

  سلام وخسته نباشیدخدمت آقای دکتر:
  اینجانب دیروزبادردشدیدی که سرکارازناحیه ی مقعددچارش شدم فوری به پزشک عمومی مراجعه کردم که بابررسی محل درد ومتورم شدن مقعدتشخیص به بواسیردادوتعدادی قرص میترونیدازول،شیاف آنتی همووئید،پمادآنتی هموروئید وپمادمقعدی ام جی باریج تجویزکردسوالم ازشمااینه که دوره ی درمان بواسیر چندروزه وکی احتیاج به عمل دارم که بتونم راحتترکارهای روزمره اموانجام بدم درضمن واسه تماس تلفن ثابت فقط باخودم صحبت نمایید
  باتشکرازشما

  • clinic گفت:

   با سلام بواسیر بیماری است که بسته به شدت و میزان پیشرفت آسیب وارد بر عروق ناحیه مقعدی و مرحله بیماری درمان می شود، اگر بیماری شما در مراحل اولیه ایجاد خود باشد، با درمان دارویی بهبود می یابید، اما برای پیشگیری از عود آن باید از یبوست و دفع مدفوع زورکی پیشگیری کنید و از نشستن متوالی بر روی مقعد و بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید، معمولا یک دوره درمان دارویی ده روز الی دو هفته زمان می برد. در صورتی که با درمان دارویی بهبودی حاصل نشد. باید برای سایر درمان های غیر دارویی و جراحی اقدام نمایید.

 • زهره گفت:

  باسلام چند سال بیماری بواسیر دارم موقعی یبوست دارم شدیدتر میشود توده ای کوچک ام بیرون زدگی دارد

  • clinic گفت:

   با سلام به سبب زور و فشار بیش از حدی که حین دفع مدفوع سخت و سفت در زمان یبوست خود به ناحیه مقعد وارد می کنید، دچار عارضه پر مخاطره بواسیر شده اید که درمان آن بدون کنترل یبوست فایده ندارد و عود خواهد کرد. بنابراین با اصلاح رژیم غذایی و افزایش مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر، ورزش این مشکل خود را برطرف نموده، سپس برای درمان هموروئید خود مراجعه حضوری داشته باشید، به احتمال فراوان برطرف نمودن ضایعه نیاز به جراحی سرپایی لیزری خواهد داشت تا از مزاحمت ضایعه زشت مقعدی خلاص گردید.

 • سیاوش گفت:

  سلام
  الان حدود دو سال میباشد که مبتلا به بواسیر شدم ولی الان خیلی اذیت میکنه

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری های مقعدی از جمله بیماری هایی هستند که اگر به موقع و در مراحل اولیه ایجاد پیگیری شوند، به راحتی درمان شده و بهبود می یابند. بدون درمان پزشکی و همچنین تغییرات لازم در سبک زندگی به نتیجه مطلوب و درمان کامل بیماری خود دست نخواهید یافت، باید از وارد شدن هر گونه زور و فشار اضافی حین اجابت مزاج و بلند کردن اجسام و ورزش خودداری نمایید. پس از دو سال به احتمال فراوان به یک درمان جراحی ولی ترجیحا روش لیزری که کم عارضه تر از روش های سنتی است نیاز خواهید داشت، بنابراین هر چه سریع تر مراجعه نمایید.

 • اعظم گفت:

  زایمان سختی داشتم بعد از زایمان مشکل یبوست پیدا کردم الان پنچ ماه از زایمان نگذرد بهتر شدم ولی بازم پشتم زده بیرون و درد خوارش سوزش شدید دارم واز دارو ام چی وش ساف استفاده میکنم ولی فایده ندارد

  • clinic گفت:

   با سلام یبوست و وارد کردن فشار بیش از حد حین اجابت مزاج باعث شده که دچار یک عارضه مقعدی هموروئید یا شقاق مقعدی شوید که طی معاینه بالینی و مشاهده مشخص خواهد شد، بهتر است بیش از این روند درمانی خود را به تعویق نیاندازید و هر چه سریع تر برای درمان خود اقدام نموده و مراجعه نمایید. نگران ضایعه ایجاد شده نباشید زیرا به راحتی با یک لیزر درمانی سرپایی بدون درد و خونریزی برطرف خواهد شد و اثری از آن باقی نخواهد ماند، اما برای پیشگیری از عود مجدد بواسیر باید بیماری یبوست خود را با مصرف مایعات و رژیم غذایی پر فیبر کنترل نمایید.

 • مهدی گفت:

  با سلام. میخواهم بدانم برای جلوگیری از بیرون امدن بواسیر باید چه کار کرد ؟و اگر بواسیر کمی بیرون آمده راه حل آن چیست و میشود که با داروی طبیعی حل شود؟خواهشمندم پاسخ دهید اگر امکان دارد پیامکی

  • clinic گفت:

   با سلام بله در صورت مراجعه به موقع و در صورتی که ضایعه در مراحل اولیه ایجاد باشد و بیرون زدگی دایمی نباشد می توان آن را تا حدودی با درمان دارویی بهبود بخشید، البته با پیشرفت علم در زمینه جراحی بواسیر با لیزر نیز ضایعه ها را می توان به سادگی طی یک عمل سرپایی و بدون درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی برطرف نمود. مهم ترین نکته در جواب گرفتن از درمان دارویی مراجعه فوری شماست.

 • سلمان گفت:

  سلام آقای دکتر من مدت هفت هشت ماه دچار خون ریزی شدید مقعدی شدم یعنی ماهی حدود ده تا پانزده روز دچار این حالت میشم که اصلا درد ندارم و باتوجه به مطالبی که خوانده ام مطمئن شدم که هموروئید درجه یک دارم( چون هنگام خون ریزی نه دردی دارم و نه هموروئید بیرون میزند ) چه داروهای برای درمان این نوع هموروئید(درجه یک) توصیه می کنی

  • clinic گفت:

   با سلام از آن جایی که خونریزی مقعدی می تواند نشانه بسیاری از بیماری های گوارشی و مقعدی دیگر که حتی به خطرناکی سرطان است، می باشد. نمی توان بدون معاینه و با توجه به حدس خود شما دارویی تجویز نمود. بنابراین هر چه سریع تر برای معاینه، تشخیص قطعی و اقدام درمانی لازم مراجعه نمایید و از خود درمانی جدٱ بپرهیزید.

 • مرضیه گفت:

  باسلام خدمت شما دکتر گرامی، من مدت دو سال هست که هموروئید داخلی و شقاق داخل مقعدی دارم به پزشک متخصص داخلی مراجعه کردم وایشون تشخیص دادند که بنده شل شدگی راست روده نیز دارم به دلیل نشستن طولانی در توالت برای اجابت مزاج و برای درمان شل شدگی دراز و نشست روزانه رو پیشنهاد دادن به من ، اما شقاق و هموروئید داخلی در زمان اجابت مزاج واقعا درد شدیدی رو برام ایجاد میکنه و تا بحال هر پمادی رو که استفاده کردم تاثیری نداشته برای درمان هموروئید و شقاق البته ابن رو هم اضافه کنم که من به صورت منظم و روزانه نتونستم از پمادها استفاده کنم و هر از گاهی استفاده کردم ، میخواستم هم برای درمان شل شدگی راست روده و هم برای همورویید و شقاق داخلی من رو راهنمایی کنید و بهترین راه رو پیشنهاد بدین، با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به تعدد مشکلاتی که پیدا کرده اید، به احتمال زیاد دیگر با درمان دارویی بهبود نیافته و نیاز به یک جراحی ترکیبی برای درمان هموروئید، شقاق و مشکل آسیب بافت مقعدی دارید. بهتر است پیش از بدتر شدن مشکلاتتان برای درمان اساسی مراجعه نمایید.

 • سارا گفت:

  با سلام. اقای دکتر من الان بار ۳ هست ک دچار بواسیر میشوم و این دفعه مقدار خون ریزیم زیاد تر از قبل شده
  به دکتر مراجعه کردم هر بار با دارو حل شده ولی اینبار خیلی ازیت کنندس
  راه حلی جز عمل وجود داره برای رفع همیشگی؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری بواسیر به دلیل در ارتباط بودن با اجابت مزاج و فشارهای حین دفع مدفوع در معرض عود و بازگشت است، اگر می خواهید به این مشکل پس از درمان مبتلا نشوید، باید حتما تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد نمایید تا فشار بیش از حد به مقعد شما وارد نگردد. از ابتلا به یبوست، اسهال شدید، بلند کردن اجسام سنگین و نشستن طولانی مدت بپرهیزید. یک روش نوین جراحی بدون درد و خونریزی بدون نیاز به بی هوشی با کمک لیزر درمانی ابداع شده است که به سرعت بهبودی را فرآهم می کند.

 • علیرضا گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۱ سالمه وخیلی وقته بواسیر دارم تقریبا از کودکی و سهل انگاری کردم و الان حدود دوسانتی متر بیرون زدگی دارد ولی خون ریزی ندارد و همچنین احساس میکنم اختیار کامل ندارم میخواستم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام برای درمان بیرون زدگی می توانید با کمک جراحی لیزری به راحتی و بدون نیاز به بی هوشی و بستری و تحمل درد و خونریزی روش های جراحی سنتی بهبود یابید و اما علت بی اختیاری باید مشخص گردد که درمورد شما همین عدم توجه به بیماری هموروئید ممکن است دلیل آن باشد. اگر پس از درمان و با انجاک ورزش ها و فیزیوتراپی های مخصوص باز گرداندن کنترل عضلانی مقعدی، اختیار و کنترل ارادی خود را به دست نیاوردید، باید تحت جراحی قرار گیرید.

 • فاطمه گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید من دوساله دچارباواسیرشدم یک سال پیش پماداستفاده کردم برطرف شده حدودسه ماه پیش زایمان طبیعی کردم باوسیرمن ازمقعدم دوتا شدالان هم نمیره دکترگفته بایدعمل بشی وازعمل می ترسم وهمم بچه شیرخواردارم تورو خدا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز، نگران نباشید با توجه به شرایط شیردهی که دارید و همچنین پیشرفت علم در زمینه جراحی بواسیر می توانید با کمک روش لیزری جراحی کنید. در این روش بدون نیاز به بی هوشی و با درد و خونریزی بسیار کمتر نسبت به سایر روش ها جراحی سرپایی شده و در همان روز به منزل بازگشته و می توانید شیردهی و مراقبت فرزندتان را از سر گیرید. فقط باید مراقب باشید تا دچار یبوست نشوید و اجسام سنگین بلند نکنید.

 • آرمین گفت:

  سلام دکتر تقزیبا یکسال میشه بخاطر خحالت نتونستم برم دکتر در قسمت بیرونی مقعد مثل یه جوش هست که هربار شکمم سفت میشه میرم ادرار بزرگ کنم از داخل انگار سوزن داره فرو میره واز بیرونم احساس سوزش و خارش دارم این چه مریضی هست ودرمانش چقدر هزینه داره که بتونم به صورتی که کسی نفهمه درمان کنم اونو اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال بسیار زیاد به هموروئید یا شقاق مقعدی مبتلا شده اید که تشخیص قطعی آن نیازمند معاینه است. در نظر داشته باشید، همین عدم توجه به درمان و عقب انداختن مراجعه به پزشک نه تنها مخارج درمانی را سنگین تر می کند، بلکه باعث وخیم شدن بیماری و سخت تر شدم مراحل درمانی خواهد شد، از بیماری خود شرمسار نباشید، این بیماری بسیار شایع بوده و عده زیادی از مردم از آن رنج می برند. همین یبوست ها و وارد کردن فشار بیش از حد به مقعد حین اجابت مزاج باعث این بیماری شده است.

 • کاوه گفت:

  با سلام خدمت شما
  من حدود سه روز است کنار مقعد یه برآمدگی به اندازه یه بند انگشت بیرون زده و نمیدونم چیه ؟ الان امروز دردش شروع شده به طوری که راحت نمیتونم بشینم
  بفرمایید چه کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی نمود، ولی به احتمال بسیار زیاد دچار بیماری هموروئید خارجی شده اید که با درد و ضایعه بیرون زده همراه است، پیش از پیشرفت بیماری و بروز سایر علایم آزار دهنده مراجعه فوری داشته باشید تا اقدامات درمانی لازم تجویز گردد.

 • امیر گفت:

  با سلام خدمت دکتر.، من حدود ۵روزه يک توده اندازه نخود از پشتم بيرون زده و درد مهلکي داره هر چيم دارو استفاده ميکنم خوب نميشه .بايد چي کار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز به صورت جدی از خود درمانی بپرهیزید، بدون تشخیص علت ضایعه، هیچ درمانی مؤثر نخواهد بود، فقط روند درمانی به تأخیر خواهد افتاد و در معرض عوارض بیشتر قرار می گیرید. این احتمال وجود دارد که به یک شقاق مقعدی مبتلا شده باشید، ولی برای تشخیص قطعی و اقدامات درمانی لازم باید حضوری مراجعه نمایید.

 • نازی گفت:

  سلام اقای دکتر مدتی است یبوست گرفتم یعنی روزی ی بار شایدم دو روزی یه بار دفع مدفوع دارم قبلا براثر فشار و سفت بودن مدفوع معقدم زخم شد و مقداری خون دراورد الان ی توده گوشت حس میکنم گاهی اوقات سوزش دارد گاهی اوقات خارش ایا بواسیر در دختران مجرد وجود دارد

  • clinic گفت:

   با سلام بله بیماری بواسیر ارتباطی با مجرد یا متأهل بودن زنان ندارد. هر فردی که عادات غلطی چون دفع مدفوع با فشار به سبب اسهال یا یبوست شدید داشته باشد، یا با بلند کردن اجسام سنگین فشار بیش از حدی به مقعد خود وارد کند به این بیماری همانند شما دچار خواهد شد. البته احتمال شقاق مقعدی نیز در شما مطرح است که بدون معاینه قابل افتراق نیست. به این نکته توجه داشته باشید که روابط جنسی مقعدی خشن فقط یکی از علل ابتلا به هموروئید است. بهتر است پیش از بدتر شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی بیشتر مراجعه نمایید.

 • محمد گفت:

  سلام و خسته نباشيد آقای دکتر مدتی از درد و خونریزی آرامش ندارم درمان سنتی انجام دادم اما فایده نداشته تصمیم گرفتم با لیزر عمل کنم تا راحت شم

  • clinic گفت:

   با سلام درمان های سنتی و خانگی فقط نقش حمایتی در درمان بیماری های مقعدی داشته و به هیچ وجه امکان بهبودی کامل را فرآهم نمی‌کند. پیش از هر اقدام درمانی پزشکی باید مورد معاینه قرار گیرید، در صورت نیاز به جراحی انتخاب روش لیزری، انتخاب مناسبی خواهد بود. زیرا در این روش به صورت سرپایی و بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی درمان شده و در همان روز به خانه بازگشته و می توانید کار و فعالیت روزمره خود را بدون مشکل آغاز نمایید.

 • مریم گفت:

  باسلام و وقت بخیر
  من دختری ۲۷ ساله هستم مدت چهار سال هست که خونریزی مقعد و بواسیر دارم. خونریزی من وقتی شروع میشه خیلی شدید هست انگار به صورت یک پلاستیک که سوراخ شده و از سوراخ آن خون به صورت یک راه باریک و به سرعت خارج می شود. علت این خونریزی چیست؟ همان بواسیر هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی های مقعدی علل فراوانی دارند و می توانند مربوط به یک بیماری کم خطر چون هموروئید یا یک بیماری پر خطر چون سرطان روده باشد. بنابراین باید آن را جدی بگیرید و هر چه سریع تر برای تشخیص و بررسی و درمان مراجعه حضوری نمایید. هر چند با توضیحاتی که دادید، شما در معرض کم خونی نیز هستید و از این حیث نیز باید مورد آزمایش قرار گیرید.

 • مرتضی گفت:

  بنده هنگام مدفوع خونريزي و بعد از ان سوزش دارم
  دقيقا داخل مقعدم خودم متوجح ميشوم زخم است مشكلم همون زخم است

  • clinic گفت:

   با سلام این احتمال وجود دارد که دچار دچار شقاق مقعدی و سپس زخم ناشی از آن به دلیل عدم درمان به موقع شده باشید. ولی در نظر داشته باشید که بدون معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی نمود. عدم پیگیری درمان پزشکی این بیماری باعث پیشرفت آن و در نتیجه مشکل شدن مراحل درمان خواهد شد. بنابراین هر چه سریع‌تر برای درمان مراجعه نمایید.

 • بهرام گفت:

  سلام لطفا میشه به من راحل های خلاص شدن از این بیماری را پیشنهاد کنید به نظر من اگه با دارو میشود یا درمان خانگی

  • clinic گفت:

   با سلام اگر منظورتان بیماری مقعدی است که باید توجه داشته باشید، درمان های خانگی فقط جنبه حمایتی داشته و علایم بیماری را تسکین داده و کاهش می دهند، اما این توانایی را ندارند تا بیماری را به صورت اساسی درمان نموده و برای همیشه فرد را از آن خلاص نمایند، بنابراین در کنار درمان های پزشکی و تحت نظر پزشک معالج می توانید درمان خانگی را برلی تسکین درد و علایم آزار دهنده خود استفاده کنید تا بهبودی کامل حاصل گردد.

 • سارا گفت:

  من هميشه درد باسن و دنباليچه اذيتم ميكند انقدر درد دارم كه مدام كج ميشينم و همين برايم مشكل ستون فقرات و درد در ديگر نواحي بدنم ايجاد كرده هر دكتريم رفتم كاري برايم نكردن و فقط محل رو دستكاري كردن و بدتر شدم البته من دنباليچم از قبل اسيب ديده بود ولي با مشكل همروعيد بدتر شدم

  • clinic گفت:

   با سلام برای درد باسن و دنبالچه خود باید تحت معاینه گروهی از پزشکان داخلی، ارتوپد، جراح و گوارش با هم قرار بگیرید، ممکن است از چند مشکل هم زمان رنج برده یا این که نیاز به تست های تشخیصی دقیق تری داشته باشید. در هر حال بدون معاینه نمی توان اظهار نظر کرد و بهتر است، مشکل خود را پیگیری کنید، بدون تشخیص صحیح امکان بهبودی فرآهم نخواهد شد.

 • زهرا گفت:

  من به شدت یبوست میشوم وباعث خونریزی میشود عده ی میگویند بواسیر میباشد ولی دوس. دارم این مشکلم ب زودی حل شود

  • clinic گفت:

   با سلام این احتمال وجود دارد که خونریزی شما به سبب ابتلا به هموروئید ناشی از یبوست های شدید باشد اما این یکی از احتمالات است و باید حتماً در اسرع وقت تحت معاینه و آزمایش های تشخیصی قرار بگیرید تا علت اصلی خونریزی با دلیل و برهان مشخص گردد و نه حدس و گمان. در صورتی که به هموروئید مبتلا باشید، بسته به مرحله بیماری، درمان دارویی یا جراحی توصیه می گردد.

 • یوسفی گفت:

  گاهی بیرونزدگی بواسیر جزیی دارم ولی علایم خونریزی ندارد هر وقت که پیش می اد ۷۲ ساعت طول می کشد که عادی شود خواستم ببینم درمانش چیست ورژیم غذایی چیست

  • clinic گفت:

   با سلام با احتمال فراوان دچار هموروئید در مراحل ابتدایی آن شده اید که در صورت مراجعه فوری می توان آن را با درمان دارویی برطرف نمود، اما در صورت تعویق درمان ممکن است نیاز به جراحی برای برداشت ضایعه و درمان عارضه ایجاد شده پیدا کنید. رژیم غذایی توصیه شده در کنار درمان پزشکی شامل افزایش مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر در کنار ورزش مناسب روزانه است. پیشنهاد می شود از بلند کردن اجسام سنگین و نشستن طولانی مدت بپرهیزید.

 • مریم گفت:

  از مقعدم گوشتی بیرون زده از کم شروع الان بزرگه داخل هم نمیرود چگونه درمان کنم

  • clinic گفت:

   با سلام عدم پیگیری درمان مشکل خود در مراحل اولیه باعث پیشرفت بیماری بواسیر شما شده که دیگر چاره ای جزء جراحی ندارد. البته نگران جراحی خود نباشید، با پیشرفت علم و استفاده از لیزر در درمان بواسیر بسیاری از مشکلات روش های جراحی سنتی مانند درد و خونریری و عوارض بی هوشی و احتمال عفونت پس از عمل و نیاز به پانسمان برطرف شده و می توانید سرپایی عمل کرده و با سرعت بهبود یابید. البته هیچ روش درمانی حتی لیزر درمانی تضمینی نبوده و برای عدم ابتلای مجدد به هموروئید باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا به ناحیه مقعد فشار بیش از حد وارد نکنید.

 • ناهید گفت:

  سلام دختري ١٨ ساله هستم و از از بيماري يبوست رنج ميبرم مدتي قبل فهميدم كه گوشتِ اضافه اي از معقدم بيرون زده و تا الان فكر نميكردم كه چيزِ مهمي باشه تا اين كه يكي از دوستام بهش مبتلا شد شروع كردم تحقيق و فهميدم ممكنه بيماري هيرويد داشته باشم چون جزء اعلائمش خون ريزي و خارش باشه و احتمال سرطان روده وجود داره ولي چند ماهي هست كه نه خون ريزي هست و نه خارش و نه گوشت اضافه خواستم ببينم هنوز نياز به رفتن به دكتر هست يا مشكل بر طرف شده

  • clinic گفت:

   با سلام اگر در حال حاضر هیچ علامتی ندارید و ضایعه ای حین دفع مدفوع بیرون نمی زند. جای نگرانی نیست فقط باید به رژیم غذایی خود دقت کنید تا دوباره دچار یبوست و عوارض بعدی آن نشوید، ولی در صورت بروز یک علامت نیاز به مراجعه به پزشک و پیگیری درمان خواهید داشت.

 • محسن گفت:

  یک برجستگی کوچک جوش مانند که دارای حالت درد ضعیف کمی خارش این علایم درشب و هنگام اجابت مزاج هستند ویک حالت کم سوزن سوزن شدن و کرختی و پنج روزه اینطور شدم

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار هموروئید یا شقاق مقعدی شده اید که پس از معاینه تشخیص قطعی امکان پذیر خواهد بود. بهتر است پیش از بدتر شدن بیماری و بروز علایم شدیدتر برای درمان به موقع خود مراجعه نمایید تا اقدام درمانی لازم صورت گیرد.

 • مهدی گفت:

  سلام عرض احترام
  نزدیک هشت سالی میشود بواسیر نوع سوم دارم
  و گاهی خونریزی داشته اما با مصرف دارو خوب میشدم
  اما چند وقتی است خون ریزی شدید دارم و هم اینکه درد و سوزش ب اون اضافه شده
  ب طوری که حتی نشستن عادی برایم سخت شده
  راهنمایی بفرمایید باید چکار کنم
  هزینه درمان لیزر رواز سایت خوندم که حدود نهصد باشه
  اصلا توانایی پرداخت این هزینه رو ندارم
  الان موندم چیکار کنم
  سپاس از لطفتان

  • clinic گفت:

   با سلام متأسفانه بیماری شما در مرحله‌ای قرار گرفته که بدون جراحی قابل درمان نبوده و به تأخیر انداختن جراحی آن فقط هزینه و مشکلات بعدی شما را افزایش می دهد. در نظر داشته باشید سلامتی از هر موضوع دیگری مهم تر بوده و می توانید در مورد نحوه پرداخت هزینه عمل با کلینیک و سوپروایزر صحبت کنید.

 • طاهر گفت:

  با سلام و احترام چند روزی که احساس میکنم بواسیر دارم اندازه نخود که از مقعد زده بیرون اصلا درد ندارد آقای دکتر لطفا بفرمایید چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام بدون بررسی ضایعه نمی توان درمورد درمان آن اظهار نظر کرد، بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از بروز عوارض و مشکلات دیگر برای تشخیص و درمان مراجعه حضوری نمایید. اگر ضایعه دائمی باشد، نیاز به جراحی محتمل خواهد

 • بهرام گفت:

  سلام ببخشید بواسیر من خیلی دردو سوزش داره لطفا راه درمان را به من کمک کنید ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بواسیر به ظاهر یک بیماری ساده است که هر کسی آن را تشخیص می‌دهد، اما اشتباه نکنید، ناحیه مقعد دارای انواع بیماری‌ها است که ممکن است با بواسیر اشتباه بگیرید، بنابراین برای معاینه و بررسی بیشتر باید مراجعه حضوری نمایید تا به صورت دقیق تری بررسی گردید و درمان لازم توصیه و تجویز گردد. به تأخیر انداختن مراجعه به پزشک باعث آسیب بافتی شدیدتر و پیشرفت بیماری خواهد شد.

 • مصطفی گفت:

  باسلام وخسته نباشید در حدود ۱۰ روز پیش درکنار معقد تورمی به اندازه فندقی لمس می شود که درد کمی احساس می شود وآیا درمدت کوتاهی با جراحی لیزی درمان می شود چون معلم هستم ونمی توانم زیاد ازمرخصی استفاده کنم وازبیمه طلایی می توانم استفار کنم وهزینه درمان با لیزز چقدر است با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید مورد معاینه و تشخیص قرار بگیرید، در صورت نیاز به جراحی بله، با لیزر امکان جراحی بدون درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی و بستری به صورت سرپایی وجود دارد، در همان روز عمل ترخیص شده و می توانید به سرعت کار و فعالیت خود را آغاز نمایید. نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. در مورد هزینه و تقبل بیمه تکمیلی با کلینیک تماس بگیرید.

 • زهرا گفت:

  با سلام خانمی ۳۷ ساله هستم بارداری های خیلی سختی داشتم و بهمین دلیل یبوست خیلی شدیدی داشتم و هراز گاهی خونریزی با دفع مزاج همراه بود و کم کم بیرون زدگی مقعد بیشتر شد و با توصیه دکتر جراح با این درد مدارا میکردم اما بعلت درد و خونریزی شدید هنگام دفع مزاج در تیره ۹۵ شقاق و بواسیر خود رو لیزر کردم اما متاسفانه الان وضعیتم خیلی بده شده و هنگام دفع مزاج با درد و خونریزی توام هستش و فقط بیرون زدگی رو ندارم چند روز پیش که به پزشک عمومی مراجعه کردم یه سری رژیم غذایی بهم داد که دفع مزاجم راحتر باشه که شده اما با درد و خونریزی هستش از شما پزشک محترم استدعا دارم که بنده رک راهنمایی بفرمایید خیلی نگرانم که نکنه سرطان روده داشته باشم طوری که دچار افسردگی شدم عاجزانه از شما میخوام که راهنمایی بفرمایید اگه امکان برقراری ارتباط تلفنی هم هست بفرمایید تا تماس بگیرم

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی و درد مقعدی شما به احتمال بسیار زیاد به عود بیماری هموروئید و شقاق گذشته شما باز می گردد. اما برای اطمینان از احتمال سایر بیماری های گوارشی مانند سرطان باید تحت کولونوسکوپی بررسی گردید. لیزر درمانی به تنهایی درمان شما را تضمین نمی کند باید تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی خود ایجاد کنید تا از ابتلا مجدد به این بیماری ممانعت نمایید. برای معاینه مجدد و دریافت مشاوره لازم حضوری مراجعه کنید.

 • فاطمه گفت:

  من مشكل شقاق و هموروءيد داشتم ٧ ماه پيش عمل جراحى كردم خوب خوب شدم ولى الان ١ماه كه باز خونريزي سوزش و دور معقدم چاك خورده و ميسوززم نه ميتونم بشينم نه دستشوءي اينقدرى كه ديگه به مرگم راضىى ام

  • clinic گفت:

   با سلام شقاق مقعدی بیماری است که بسته به علت به وجود آورنده درمان شود در غیر این صورت در صورت بهبود نیز عود خواهد کرد. اگر علت ابتلای شما به این بیماری عدم رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی و الگو رفتار صحیح دستشویی باشد باید پس از جراحی یک تغییر اساسی در روش زندگی خود ایجاد می کردید تا از عود بیماری پیشگیری کنید، به هر حال باید دوباره معاینه شده و هم زمان با رفع علت، درمان شوید.

 • نورالدین گفت:

  سلام من یک پدر ۵۱ساله دارم سرطان غدد لنفاوی کشاله ران داره تحت رادیو تراپی هست همورئید خیلی شدید درد میکنه طوری هست نمیتونه از شیاف استفاده کنه مورفین هم دوز بسیار ضعیفش رو روزی دو تا میزنه ولی بازم خیلی درد داره تورو خدا یه چاره ای بگید خواهش میکنم فقط گریه میکنه میناله داد و بیداد میکنه چیکارش کنیم تورو خدا

  • clinic گفت:

   با سلام با پیشرفت علم پزشکی در زمینه درمان بیماری های مقعدی با کمک لیزر امکان جراحی هموروئید پدرتان بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری در بیمارستان وجود دارد. همچنین نیازی به استراحت طولانی مدت نداشته و می توانند در مدت کوتاهی بهبود یابند. اما باید مراقب شرایط تغذیه‌ای خود بوده و از ابتلا به یبوست پیشگیری نمایند.

 • زهرا گفت:

  با سلام وعرض ادب
  من ۲۱سالمه وحدود ۵ماه پیش عمل جراحی داشتم و هم بواسیروشقاقم رو جراحی کردم
  ولی بعدازعمل هم متوجه میشدم که موقع زور زدن و مدفوع کردن شقاقم باز از داخل میومد بیرون وبعد از زور زدن میرفت تو
  دردی هم نداره اذیتم نمیکنه
  الان من باید چیکار کنم؟با دارو قابل درمانه؟یا جراحی دوباره؟

  • clinic گفت:

   با سلام پس از پنج ماه احتمالا به سبب رعایت نکردن اصول مراقبتی پس از عمل، بیماری عود نموده و با بروز ضایعه خود را نشان داده است، اگر ضایعه دائمی نباشد به درمان دارویی پاسخ داده و رفع می گردد البته به شرطی که هر چه سریع تر مراجعه نمایید و درمان را به تأخیر نیندازید.

 • حسن گفت:

  عمل کیسه صفرا داشتم چه قبل از عمل وچه الان سهفته بعد عمل خون در ادار دیده میشود دور مقعد درد بسیار شدیدی هم دارم.خسنه شدم کلافه ام نمیدونم چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام برای وجود خون در ادرار خود باید به متخصص اورولوژیست مراجعه نمایید، البته امکان وجود عارضه پس از سند گذاری در بیمارستان و آسیب بافتی ناشی از آن در مجاری ادرار وجود دارد.
   درد مقعدی نیز می تواند علل مختلفی داشته باشد، برای علت یابی درد مقعدی باید از نظر بیماری های مقعدی و همچنین اسپاسم عضلانی مقعدی مورد معاینه و بررسی قرار بگیرید تا درمان لازم تجویز شود.

 • عباس گفت:

  اقای دکتر من پسری هفده سالم که چند وقت پیش با دست خود باسن خود را لمس کردم یعنی دست خود را تا اخر داخل باسنم کردم حتی مدفوع خود را نیز لمس کردم بعد از ان مدفوعم یا نمیاد یا اگرم میاد سله در ضمن احساس میکنم یه گوشت اضافه هم از کونم زده بیرون و خیلی میسوزه و درد داره حالا باید چه کرد ایا من بواسیر دارم

  • clinic گفت:

   با سلام بله با وارد کردن دست خود داخل مقعد باعث آسیب بافتی ناحیه و به احتمال فراوان درجاتی از هموروئید و بی اختیاری روده در خود شده‌اید که باید تحت معاینه بالینی قرار بگیرید و بر حسب شدت آسیب درمان دارویی لازم را دریافت نموده یا حتی جراحی شوید.

 • امیر حسین گفت:

  با سلام من هموروئید دارم ولی احساس می کنم داخل یکی از بالشتکهای ان یه چیز سفتی است که داخل بقه نیست خیلی نگرانم ایا خطرناک است سپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است عروق پر خون و دچار لختگی خون شده باشد، که در این صورت هر چه سریع‌تر برای تخلیه آن باید مراجعه نمایید، زیرا احتمال حرکت لخته و آمبولی و به خطر افتادن سلامت شما وجود دارد. پس موضوع را جدی گرفته فوری مراجعه کنید.

 • علیرضا گفت:

  من ۴الی۵ماهه که هموروئیدداخلی نوع دوم دارم و درد و خونریزی ندارم فقط یکبارخونریزی داشتم ان هم یک قطره بوده یک مدت خوب شده بود ولی الان دوباره شروع شده و بعد از غذا درد مبهم و کمی در شکمم دارم وبعلت اینکه به شدت خجالتی هستم به پزشک مراجعه نکردم و فقط در هنگام مدفوع دچارمشکل میشوم ولی دردی در آن ناحیه ندارم برای درمان حتما باید ب پزشک مراجع کنم‌؟باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام بله پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر باید مراجعه حضوری به پزشک داشته باشید، از بیماری خود شرمسار نباشید زیرا این بیماری‌ها بیشتر به سبب عادات غلط زندگی به وجود آمده و در میان مردم شایع است و معاینه آن برای پزشکان کاملاً عادی است. مراجعه فوری امکان پاسخ گرفتن از درمان دارویی را فرآهم می‌کند.

 • ناهید گفت:

  همسرم دچار اسهال شدید شده و در روز سه یا چهار بار به دستشویی میره از ناحیه مقعد درد شدید احساس میکنه.خونریزی نداره رنگ مدفوعش تیرست هست ولی زیاد نیست.تقریبا دو روز اسهال بود اما بمدت یک روز خوب شد ودوباره اسهال شد.میگفت در دوران مجردیش دچار اسهال شدید شد همراه با دل پیچه زیاد یکسالی درگیرش بوده بعد هم با نمونه برداری از روده متوجه شدن مشکلی نداره یه نمونه قرص براش تجویز کردن خورده وخوب شده نمیدونم قرصها چی بودن.ولی خودش میگه علت مشکلش خوردن بیش از اندازه نوشابه گازدار بوده.خیلی نگرانم میترسم خدای نکرده درد بدی باشه .خواهش میکنم بگید چکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید. ابتدا باید آزمایش های لازم در جهت تشخیص نوع اسهال و علت ابتلای همسرتان به آن مشخص گردد و سپس درمان دارویی لازم تجویز گردد. اگر بیماری عفونی، انگلی وجود نداشته باشد، ممکن است بخ یک بیماری التهابی روده دچار شده باشند که پس از بررسی مشخص می‌شود. پیش از دچار شدن به عوارض مقعدی ناشی از اسهال شدید برای درمان مراجعه نمایید.

 • حمید گفت:

  در حدود یک ساله که زایده ای در ناحیه مقعد احساس میکنم که بدون درد بوده سایز اون در حد یک نخود وهر چند مدتی پنهان و پیدا میشود…

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، شما دچار درجاتی از بیماری هموروئید هستید که عدم توجه به درمان و پیگیری آن منجر به پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر خواهد شد که در نهایت شما را مجبور به مراجعه اورژانسی می‌کند. پس بیماری را جدی تلقی نموده و برای درمان مراجعه حضوری نمایید.

 • سهیل گفت:

  با سلام. من مدتی است دچار هموروئید خارجی شدم و با مطالعاتی که کردم فکر میکنم از نوع چهار باشه برجستگی بزرگی کنار مقعدم دارم. سوالم این بود که امکان درمان با دارواست؟ اگر خیر روش درمان چیست و هزینه آن چقدر است؟ با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اگر واقعاً دچار هموروئید درجه چهار باشید، درمان دارویی کافی نبوده و نیاز به جراحی خواهید داشت که با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان درمان شده و طی مدت کوتاهی بهبود می‌یابید. هزینه جراحی را می‌توانید از طریق کلینیک برآورد کنید.

 • سجاد گفت:

  برای من پیش می ایدوتاکنون هم ادامه داشته اما اخیرا یعنی از۱۵ روز پیش خونریزی شروع شده وهرباربه مدت شاید۵-۶دقیقه به صورت خیلی زیادفورانی خون می پاشدوکم کم قطع می شوداین راهم بگویم که درد یا کم وزنی یاضعفی ندارم دراین اواخرفقط بعضی مواقع قبل ازرفتن به دستشویی به صورت جزئی دلشوره یا بهتربگویم دردخفیفی احساس میکنم. وتاکنون به علت معذورات به هیچ پزشکی مراجعه نکرده ام لطفا لطفا توضیح کاملی برام ارائه دهیدشاید خودم بتونم خودم رادرمان کنم چونکه واقعا یکی از معذورات بنده صرفا نداشتن هزینه درمان بوده. قبلا اززحمات شما قدردانی میکنم.

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی نشانه‌ای از یک بیماری گوارشی، مقعدی، انگلی یا یک بیماری صعب‌العلاج باشد، بنابراین باید آن را جدی گرفته و هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق علت آن مراجعه نمایید.

 • مهدی گفت:

  سلام من ۲۵سالمه حدوددوماه است دچاربواسیرشده ام یک تنده ای سرمقعدم هست موقعی که مزاج کارمیکندبیرون میادوبعددوباره به داخل میره اوایل سوزش ودردمیکردالان دیگه سوزش ودردفقط موقع بیرون امدن مدفوع هست لطفاراهنمایی کنید چکارکنم ممنونم .

  • clinic گفت:

   با سلام پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای درمان خود مراجعه کنید به احتمال فراوان دچار یک بیماری مقعدی به نام هموروئید یا شقاق مقعدی شده‌اید که بهتر است پیش از، از دست دادن فرصت طلایی درمان دارویی مراجعه کنید.

 • شهرام گفت:

  سلام حدودا سه سال پیش عمل بواسیر داشتم توی این سه سال چند بار دوباره بواسیر اوت کرده راههای درمان بسیاری رو انجام دادم خوب شده ولی دوباره برمیگرده چیکار کنم که یوبوست دست از سرم برداره هزینه عمل با لیزر چقدره ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام هزینه لازم برای درمان لیزری را می‌توانید از طریق کلینیک پیگیری نمایید. تا زمانی که بیماری یبوست خود را کنترل نکنید، درمان بواسیر و جراحی به هر طریقی جتی لیزری فایده نداشته و بیماری عود خواهد کرد. برای کنترل یبوست تحرک داشته باشید، ورزش کنید، به احساس دفع مدفوع خود پاسخ سریع دهید و عمل اجابت مزاج خود را به تأخیر نیندازید. مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر و میوه و سبزی را افزایش دهید.

 • شهرزاد گفت:

  با سلام خدمت آقای دکتر..من راستش این اصطلاحات پزشکی رو نمیدونم فقط میدونم بواسیر دارم.اطراف مقعدم گوشتهای اضافه زده شده.درد اصلا ندارم اماخونریزی خیلی کم در صورت فشار زیاد دارم.میشه لطفا بگید باید چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید مرحله بیماری بواسیر شما مشخص شود اگر بیماری پیشرفته نباشد با درمان دارویی و تغییراتی در سبک زندگی بهبود می‌یابید ولی اگر بیماری پیشرفت کرده باشد ممکن است نیاز به جراحی داشته باشید که با روش لیزری بدون عارضه و در مدت کوتاهی بهبود می‌یابید. هرچه سریع‌تر برای درمان مراجعه نمایید.

 • رفیعی گفت:

  سلام خدمت دکتر… من حدودا یه هفته میشه که داری سوزش در اطراف مقعد شدم.. این اواخر یه حالت تورم هم پیدا کرده… با مطالعه‌ای ک کردم فک کنم بیماریم آبسه مخرج هستش… آیا نیاز به جراحی هست؟ لطفا کمکم کنید… ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، بدون معاینه ناحیه مقعد شما و تشخیص قطعی بیماری نمی‌توان در مورد درمان نظر دارد، ولی اگر آبسه مقعدی داشته باشید، ممکن است نیاز به یک جراحی سرپایی تخلیه داشته باشید. پیش از پیشرفت بیماری برای درمان آن مراجعه نمایید.

 • فرهاد گفت:

  چند سالی بواسیر دارم دیگه خودم خسته شدم یه مدت خوب میشم . باز دوباره شروع میشه با خونریزی دکتر مراعج کردم . نتیجه نداشت .

  • clinic گفت:

   با سلام بواسیر بیماری است که باید در کنار درمان پزشکی خود فرد نیز در جهت درمان بیماری همکاری کند. باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود مجدد بیماری نشوید، باید از کارهایی که باعث وارد شدن فشار بیش از حد به مقعد می‌شود مانند یبوست، نشستن طولانی مدت، روابط جنسی مقعدی و زور زدن حین اجابت مزاج خودداری کنید.

 • کریم گفت:

  سلام آقای دکتر.من چند سال است مشکل بواسیر دارم تمام داروهایی که دکتر تجویز کرده استفاده کردم و یک هفته قبل رفتم پیش دکتر گفت هم بواسیر داخلی و هم بیرونی هست باید عمل بشه.میخواستم بدونم آیا با لیزر عوارضی ندارد یا دوباره عودت نمیکنه.از راهنمایی شما سپاسگزارم.

  • clinic گفت:

   با سلام روش درمانی لیزری، روش جراحی جدیدی بوده که به سبب تهاجم کمتر به بافت های اطراف و انسداد سر عروق با درد و خونریزی کمتر همراه بوده و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی داشته و امکان بهبودی فرد را در زمان کوتاهی فرآهم می‌کند، اما صد در صد تضمینی نیست باید خود فرد نیز با دوری از عوامل مستعد کننده عود از بازگشت آن جلوگیری کند.

 • ناصری گفت:

  سلام، من این درخواست رو برای پدر ومادرم میخواهم برای هر دو که از مشکلات گوارشی رنج میبرند ، چون شهرستان هستند اگه لطف کنید زودتر تایم ویزیت رو بهم اطلاع بدین سپاسگزار خواهم بود که بتونم باخیال راحتر تدارک اومدنشون به تهران رو بدم.

  • clinic گفت:

   با سلام برای تعیین وقت ویزیت باید از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

 • محمد گفت:

  با درد وسوزش هنگام وبعد از دفع درگیرم جدیدا زایده ای کوچک از محل بیرون زده که تماس با ان دردناک است

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار یک بیماری مقعدی به نام شقاق مقعدی شده‌اید که باید ایتدا علت ابتلای شما به این بیماری مشخص شده و سپس در کنار آن درمان لازم تجویز گردد. اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری و مرحله حاد آن مراجعه کنید میتوانید با صرف وقت و هزینه کمتری و با کمک روش درمانی لیزری دارویی بهبود یابید.

 • تهرانی گفت:

  بواسیر دارم و خیلی هم دردم میگیره لطفا راهنماییم کنید.توی شیراز کدام دکتر متخصص بهتره که برم معالجه بشم؟

  • clinic گفت:

   با سلام متاسفانه از همکاران کسی را آنجا به نام نمیشناسم مهم اقدام فوری شما برای پیگیری بیماری و درمان آن است.

 • سحر گفت:

  سلام آقاي دكتر من پسر بچه اي ٤ساله دارم كه مدتي است بعد از دستشويي و خشك كودن متوجه شدم در ناحيه مقعد او رگهايي متورم است ازپزشك سوال كردم و گفتند دچار هموروئيد شده است آيا لازم است كه كودكم در كودكي جراحي انجام دهد يا درمان دارويي هم دارد ؟ ممنون از راهنمايي شما

  • clinic گفت:

   با سلام خیر در این سن معمولاً جراحی توصیه نمی شود فقط مراقب تغذیه پر فیبر و سرشار از میوه و سبزی روزانه و مصرف مایعات فراوان فرزندتان بوده و او را به مراجعه فوری به دستشویی پس از هر وعده غذایی با تعیین جایزه تشویق کنید تا عمل اجابت مزاج خود را به تأخیر نیندازد. برای دریافت درمان دارویی لازم مراجعه نمایید.

 • مهرداد گفت:

  باسلام احتراما اینجانب حدودچهار روزپیش تحت عمل جراحی عمل جراحی همورثیدبدون لیزر قرارگرفتم لکن دردبسیارشدیدی رادرناحیه عمل شده احساس میکنم حتی با مسکن هم ساکت نمی شوم لذا خواهشمندم راهنمایی بفرماییدباتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام جراحی با روش سنتی هموروئید کمی دردناک بوده و باید تا زمان بهبودی محل زخم ناشی از عمل صبور باشید، تحت نظر پزشک خود می‌توانید داروی مسکن قویتری درخواست کنید، روزانه سه بار هر بار به مدت ده دقیقه در لگن آب گرم بنشینید تا کمی درد و رنج شما التیام یابد.