بهترین جراح فیستول در تهران کیست؟ بهترین مرکز درمان فیستول

تصویر جراح فیستول

فیستول مقعدی یکی از شناخته ترین بیماری های مقعدی است که تنها با انجام لیزر یا جراحی درمان می شود. مراجعه به یک متخصص و جراح فیستول خوب، می تواند نقش مهمی در روند درمان شما یا حتی حاد شدن بیماری داشته باشد. در این مطلب با بهترین جراح فیستول و متخصص فیستول در تهران آشنا شده و به این سوال که برای درمان فیستول به چه دکتری باید مراجعه کرد پاسخ خواهیم داد.

فیستول چیست؟

فیستول یکی از بیماری های شایع مقعدی است که همه افراد ممکن است به آن دچار شوند. فیستول مقعد به یک مجرای غیر طبیعی بین بافت های مختلف مقعدی می باشد که آنها را به یکدیگر متصل می کند. این بیماری همواره یک بیماری عفونی بوده که بی توجهی به آن و عدم به کارگیری یک شیوه درمانی مناسب توسط یک متخصص فیستول می تواند آن را تشدید و علائم فرد را حادتر کند.
یکی از علائم فیستول مقعدی خروج ترشح، چرک، خونآبه از مجرای ایجاد شده بر روی سطح پوست مقعد است که با درد و خارش شدید نیز همراه است.

برای درمان فیستول به چه دکتری مراجعه کنیم؟

به طور کلی منظور از مراجعه به دکتر فیستول یا جراح فیستول به معنی مراجعه به یک پزشکی که تخصص وی در زمینه درمان بیماری های نشیمنگاهی از جمله فیستول بوده و از تجربه، مهارت و شناخت کافی درباره ناحیه حساس مقعدی برخوردار باشد. بسیاری از افراد در زمان ابتلا به این بیماری می پرسند برای فیستول به چه دکتری مراجعه کنیم؟ باید این نکته را به خاطر داشته باشید تنها متخصصی که می تواند بیماری شما را به طور کامل و قطعی درمان کند دکتر با تجربه و دارای اطلاعات کافی درباره فیستول است که بتواند بهترین شیوه درمانی بیماری از جمله لیزر را برای شما در نظر بگیرد.
لیزر روش جایگزین عمل جراحی سنتی است که در کمترین زمان، کمترین عوارض و با کمترین هزینه درمان فیستول با لیزر را انجام می دهد.

چه زمانی به متخصص فیستول مراجعه کنیم؟

بیماران مبتلا به فیستول معمولا از وجود چنین بیماری مطلع نمی شوند و حفره ای که در اثر رسیدن مجرای عفونی به سطح پوست شده را با جوش مقعد اشتباه می گیرند. اما افراد باید بدانند در صورت مشاهده هرگونه علائمی چون خروج ترشح، چرک، خون آبه، درد، تورم، قرمزی و اختلال در فعالیت های روزانه باید به دکتر فیستول مراجعه نمایید.
این نکته را به خاطر داشته باشید هرچه زمان مراجعه به متخصص فیستول را به تعویق بیندازید بیماری شما حادتر می شود. حاد بودن بیماری به گونه ای است که یک مجرای عفونی ممکن است به چندین مجرای عمیق تر و حاد تر تبدیل شود که در نتیجه روند درمان برای بیمار و دکتر متخصص یا جراح فیستول دشوار تر خواهد بود.

عکس بیماری فیستول
تصویری که مشاهده می کنید، نمونه ای از بیماری فیستول است که در مراحل نیمه حاد وجود دارد؛ همچنین با توجه به زائده های دور مقعد می توان تشخیص داد که فرد به بواسیر نیز مبتلاست. بهترین زمان مراجعه به پزشک و جراح فیستول برای ایشان قبل از شدید تر شدن بیماری می باشد.

بهترین جراح فیستول

پزشکان زیادی برای درمانئ فیستول می توانند دارو تجویز نموده و یا حتی عارضه را جراحی کنند اما بهترین جراح فیستول متخصصی است که بیماری و تمامی عوامل مربوط به آن را به طور دقیق بشناسد. برای مثال عدم درمان فیستول موجب ایجاد بافت های عفونی بیشتری شده که برخی از پزشکان بدون توجه به این موضوع سعی بر درمان دارند. از این رو پیشنهاد می شود اگر قصد درمان قطعی فیستول را دارید، به متخصص یا جراحی مراجعه نمایید که تمام جوانب را بسنجد.

خصوصیت های بهترین جراح فیستول در تهران

همانطور که گفته شد علاوه بر تخصص جراح و متخصص، داشتن مهارت درمانی در اینگونه بیماری های مقعدی که در ناحیه بسیار حساسی واقع شده اند بسیار مهم است.
بنابراین برای مراجعه به بهترین جراح فیستول نکات زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • متخصص فیستول باید به طور کامل با آناتومی مقعد آشنا باشد
 • به طور دقیق علائم راپرسیده و بیمار را معاینه نماید
 • جراح فیستول باید تجربه چندین عمل فیستول موفق در این زمینه داشته باشد
 • توانایی به کارگیری انواع شیوه های درمانی را داشته باشد
 • مراحل شناخت و تشخیص بیماری باید به طور دقیق بررسی کند
 • جراح فیستول می بایست تمامی مراحل درمانی اعم از نوع درمان و مراقبتهای بعد از آن را با بیمار در میان بگذارد
 • از شیوه های منسوخی چون جراحی فیستول کناره گیری و روش های نوین چون لیزر را جایگزین کند

سوالات هنگام مراجعه به دکتر فیستول

در زمان مراجعه به متخصص بیمار برای رفع ابهامات قبل و بعد از درمان فیستول می بایست برخی سوالات را از پزشک خود بپرسد. برخی از این سوالات عبارت اند از:

 • کدام روش درمانی برای من مناسب است؟ درمان فیستول با وافت بهتر است یا لیزر؟ بیمار باید بداند پزشک متخصص چه روشی را برای او و شرایط بیماری مناسب دانسته
 • هزینه درمان چقدر است؟ بیمار با دانستن هزینه ها می بایست توانایی مقایسه و انتخاب شیوه های درمانی را داشته باشد
 • دوره نقاهت یکی از بزرگترین دغدغه های افراد است که فرد باید با دانستن مراحل آن و برنامه ریزی برای خود مطلع باشد
 • باید ها و نبایدهای رژیم غذایی یکی از مهمترین بخشهای پس از درمان فیستول هستند که بیمار باید از پزشک خود بپرسد
 • مراقبت های بعد از درمان نیز از دیگر موارد مورد نیاز هستند که فرد باید با دانستن آن به کامل شدن روند درمانی خود ادامه دهد

جراح متخصص و بهترین دکتر فیستول در تهران

با توجه به موارد مورد نیاز جهت مراجعه به یک متخصص فیستول ذکر شد؛ دکتر و پزشک متخصص در مجموعه ایران کلینیک یکی از با مهارت ترین پزشکان در زمینه درمان و جراح فیستول می باشد. به جرات می توان گفت این مجموعه دارای بهترین جراح فیستول در تهران می باشد که بالغ بر چند صد نمونه عمل فیستول موفق را در بیست سال اخیر پشت سر گذاشته است.

سوالات متداول

0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
تلفن : 00 - 000
تماس اینستاگرام