banner

علائم زگیل مقعد، پیشگیری و درمان زگیل مقعد با سرما درمانی و جراحی

علائم زگیل مقعد، پیشگیری و درمان زگیل مقعد با سرما درمانی و جراحی

زگیل مقعدی یک بیماری ویروسی است که اطراف و داخل مقعد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به دلیل مسری بودن ممکن است پوست ناحیه‌ی تناسلی را نیز آلوده کند. در اولین مراحل بروز ممکن است به صورت برجستگی‌های کوچک در حد سر سوزن ظاهر شود و کم‌کم علاوه بر رشد و بزرگ‌شدن کل مقعد را پوشش دهد که در آن مرحله همانند گوشت اضافه‌ی قهوه‌ای رنگ با شکل مشابه گل کلم دیده خواهد شد. رنگ آن از قرمز گوشتی، زرد، صورتی، یا قهوهای روشن متغیر است.

در واقع زگیل توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شود که از فردی به فرد دیگر از طریق تماس مستقیم منتقل خواهد شد. این ویروس انواع زیادی دارد که برخی از آن‌ها سرطان‌زا نیز هستند. زگیل تناسلی و مقعدی شایع‌ترین بیماری‌های مقاربتی و منتقل شونده از راه جنسی است. قرار گرفتن در معرض تماس با ناحیه مقعدی یا تناسلی آلوده (تماس با دست یا ترشحات پوست به پوست از یک شریک جنسی) می‌تواند به عفونت HPV منجر شود. قرار گرفتن در معرض این ویروس می‌تواند مربوط به سال‌ها قبل و از طریق شرکای جنسی قبلی باشد ولی با بروز ضایعه‌های زگیلی ممکن است فرد به تازگی متوجه آن شود.
زگیل‌ها معمولاً رشد کرده و بزرگ‌تر می‌شوند و از طرفی تکثیر می‌یابند. در صورت عدم درمان به موقع، زگیل ممکن است به افزایش خطر ابتلا به سرطان مقعد در منطقه‌ی آسیب دیده منجر شود. خوشبختانه، خطر ابتلا به سرطان مقعد هنوز هم بسیار نادر است.
در مردان، زگیل معمولاً در پوست بیرونی آلت تناسلی و در زنان در ناحیه‌ی فرج که خارج از واژن است گسترش می‌یابد. زگیل در پوست اطراف مقعد مردان و زنان با هم نیز رویت می‌شود. گاهی اوقات زگیل در داخل واژن و در گردن رحم، کیسه‌ی بیضه یا در داخل مقعد به وجود می‌آید. همچنین گاهی اوقات در داخل مجرای ادرار رخ می‌دهد اما به ندرت ممکن است در دهان یا بینی ایجاد شود.

علائم زگیل مقعد

زگیل معمولاً، درد و ناراحتی خاصی برای فرد مبتلا ایجاد نمی‌کند و به همین دلیل بسیاری از بیماران از مشکل خود ناآگاه هستند. برخی از بیماران علائمی مانند خارش، خونریزی، ترشحات لزج یا احساس یک توده در ناحیه مقعد را تجربه می‌کنند. بسته به محل ایجاد ضایعات علایم متفاوتی در فرد ظاهر می‌شود. گاهی اوقات باعث سوزش و درد به خصوص در اطراف مقعد یا خونریزی و درد در هنگام مقاربت می‌شود. زگیل‌های داخل مقعدی، می‌توانند باعث خونریزی هنگام اجابت مزاج شوند. زگیل داخل مجرای ادرار، بر جریان ادرار اثر گذاشته و ممکن است منجر به خونی شدن ادرار شود. در روابط جنسی دهانی، گلو و دهان را نیز درگیر می‌کند. زگیل تصویر ناخوشایندی دارد که برخی بیماران مبتلا را دچار اضطراب و خجالت و ترس از تداخل با فعالیت جنسی می‌کند. پس ممکن است پس از تشخیص این بیماری در خود ناراحت شوید. باید در نظر داشته باشید که نزدیکی مقعدی می‌تواند این بیماری را گسترش دهد.

پیشگیری از زگیل مقعد

برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری می‌توان با رعایت چند نکته به در امان ماندن خود کمک کرد از جمله:
• توصیه می‌شود که پسران و دختران در ۱۱ الی ۱۲ تا ۲۶ سالگی قبل از مواجهه با ویروس HPV نسبت به آن ایمن و واکسینه شوند. با این حال، نقش واکسن برای جلوگیری از زگیل مقعد و سرطان مقعد ناشناخته است.
• فرد می‌تواند با خودداری از تماس جنسی پر خطر، استفاده از کاندوم یا محدود کردن تعداد شرکای جنسی خطر ابتلا به بیماری HPV را کاهش دهد. با این حال، کاندوم نمی‌تواند به طور کامل فرد را در برابر آن محافظت کند و احتمال ابتلا به این بیماری حتی از رابطه‌ با یک شریک جنسی نیز وجود دارد. (زیرا این ویروس پوست به پوست منتقل می‌شود و ویروس فقط در محل پوشیده شده با کاندوم زندگی نمی‌کند.)
• برای احتیاط، شرکای جنسی می‌توانند از نظر زگیل و دیگر بیماری‌های مقاربتی (STD) بررسی شوند، حتی اگر هیچ نشانه‌ی ظاهری ندارند.

تشخیص زگیل مقعد

پزشک ممکن است قبل از بررسی خود بیماری وجود یا عدم وجود عوامل خطر فرد را مانند سابقه‌ی مقاربت مقعدی، ابتلا به HIV، رابطه جنسی و تماس نزدیک با فرد آلوده، آغاز رابطه جنسی از سنین پایین، سیستم ایمنی ضعیف (مصرف کننده‌ داروی تضعیف کننده سیستم ایمنی در بیماران پیوند کلیه، بیماری التهابی روده، آرتریت روماتوئید) مورد آنالیز قرار دهد.
پزشک در معاینه فیزیکی باید در درجه اول بر بررسی آنورکتال و ارزیابی میاندوراه (ناحیه لگن خاصره) که شامل آلت تناسلی مردانه یا ناحیه واژن است تمرکز کند. زگیل مقعد با معاینه چشمی تشخیص داده می‌شود. اما برخی از پزشکان در طی معاینه از اسید استیک (سرکه) برای آغشته کردن ضایعات و تغییر رنگ آن به سفید در جهت قابل رویت شدن تمام قسمت‌های آن کمک ‌می‌گیرند. معاینه رکتوم و داخل مقعدی با کمک آنوسکوپ برای مشاهده‌ی زگیل بیشتر لازم است. بررسی با اسپکولوم و پاپ‌اسمیر نیز ممکن است برای کمک به آزمایش واژن در زنان نیز نیاز شود. گاهی اوقات برای اطمینان در تشخیص نیاز به گرفتن یک نمونه از بافت زگیل (بیوپسی) و مشاهده‌ی آن زیر میکروسکوپ است.

درمان زگیل مقعدی

انتخاب نوع درمان زگیل مقعدی تا حدی بستگی به تعداد و محل زگیل، ترجیح بیمار و مهارت پزشک دارد. هر درمانی جوانب مثبت و منفی خود را دارد که تجربه نشان داده کدام درمان برای کدام ناحیه مفید یا بی‌فایده است مانند:
پراکندگی فراوان زگیل معمولاً به سرمادرمانی پاسخ مثبتی نمی‌دهد؛
• برخی درمان‌های شیمیایی نباید در موارد داخلی مانند گردن رحم(دهانه رحم)، ، مهبل (واژن) و درون مقعدی استفاده شوند؛
• برخی درمان‌های شیمیایی نباید در زنان بارداراستفاده شود؛
• با وجود مؤفقیت‌آمیز بودن درمان‌های جراحی (برش، سوزاندن) همیشه مناسب نیستند و احتمال عود وجود دارد.
درمان زگیل مقعدی ممکن است کمی ناراحت‌کننده باشد و باعث برخی تحریکات پوستی اطراف منطقه شود. همچنین، افراد سیگاری کمتر به درمان پاسخ مثبت می‌دهند، به طوری که ترک سیگار ممکن است در درمان فرد مؤثر باشد. گزینه‌های درمانی زگیل مقعدی با مواد شیمیایی یا درمان‌های فیزیکی است که شامل:
دارو درمانی زگیل مقعد: اگر زگیل‌ها هنوز بسیار کوچک هستند و فقط در پوست اطراف مقعد قرار دارند، ممکن است با یک پماد در مطب و گاهی اوقات در خانه درمان شوند. داروهای موضعی مشترک مانند پودوفیلین، اسید تری کلرواستیک اسید به طور مستقیم به زگیل مالیده می‌شوند. این درمان در مطب بدون نیاز به بی‌هوشی و تنها در چند دقیقه انجام می‌شود و زگیل را مجبور به پوسته‌ریزی می‌کند. پزشک توصیه‌هایی برای شستن دارو بعد از درمان خواهد کرد. درمان دارویی معمولاً چند هفته طول می کشد و گاهی اوقات می تواند تا شش ماه هم زمان ببرد. برخی داروهای موضعی را می‌توان در خانه با احتیاط مصرف کرد، مانند: ۱)پودوفیلوتوکسین ماده‌ی شیمیایی است که به صورت کرم یا لوسیون در مصارف خانگی تجویز می‌شود. دوره‌ی درمان با این دارو چهار الی پنج هفته زمان می‌برد. در هنگام استفاده‌ی این دارو باید به این نکات توجه داشت، شامل:
استفاده از آن در دوران حاملگی ممنوع است؛
دارو باید فقط روی زخم و پوست آسیب‌دیده استفاده شود و از پخش شدن آن در نواحی اطراف که پوست سالم دارد، خودداری شود؛
در مدت زمان درمان با آن از باید تماس جنسی پرهیز شود زیرا این ماده‌ی شیمیایی می‌تواند پوست شریک جنسی را نیز تحریک کند؛
باید از مصرف بیش از حد دارو برای ضایعات خودداری شود زیرا ممکن است منجر به عوارض ناخواسته درون بدن شود.
۲)داروهای موضعی مانند ایمیکویمود را می‌توان در خانه برای زگیل‌های کوچک استفاده کرد. توصیه می‌شود این داروی موضعی در هنگام خواب مالیده شود و طی ۶ الی ۱۰ ساعت بعد شسته و از ناحیه پاک شود. باید سه بار در هفته به مدت ۱۶ هفته استفاده گردد. عوارض جانبی آن شامل التهاب، سوزش و زخم دردناک در ناحیه‌ی پوست است. در صورت دچار شدن به عوارض جانبی شدید، بلافاصله باید استفاده از کرم متوقف و با پزشک تماس گرفته شود. نکاتی که باید حین مصرف این دارو مورد توجه قرار داد شامل:
مصرف این دارو در دوران بارداری توصیه نمی‌شود؛
باید از تماس جنسی همزمان با درمان این کرم موضعی به دلیل احتمال تحریک پوست شریک جنسی خودداری شود؛
در صورت نزدیکی به دلیل تضعیف اثر کاندوم و دیافراگم باید روش دیگری برای جلوگیری حین مصرف دارو انتخاب شود؛
کرم باید فقط بر روی پوست آلوده و زخم مالیده شده و از تماس با پوست اطراف آن جلوگیری گردد؛
احتمال تغییر رنگ دائمی پوست در محلی که از دارو استفاده شده است، وجود دارد.
سرما درمانی زگیل مقعد: پزشک می‌تواند زگیل مقعدی را در مطب با نیتروژن مایع منجمد کند. نتایج درمانی آن تا حدودی مشابه داروهای موضعی است. انجماد با نیتروژن مایع که سرما‌درمانی نام گرفته است بر روی زگیل اسپری و اعمال می‌شود. این روش برای درمان زگیل‌های کم و همچنین در دوران بارداری مناسب است.
جراحی زگیل مقعد: در زگیل‌های گسترده و زگیل‌های راجعه که در بیش‌ از ۵۰ درصد موارد رخ می‌دهد، پزشک ممکن است مایل به انجام عمل جراحی باشد. جراحی زگیل مقعدی بر خلاف دارودرمانی نتایج فوری به همراه دارد. جراحی آن باید با استفاده از یک بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی بسته به تعداد و محل دقیق ضایعه انجام شود. کوتر (سوزاندن)، جراحی (برداشتن)، لیزردرمانی و یا ترکیبی از آن‌ها، برای درمان زگیل مقعدی بزرگتر خارجی یا داخلی استفاده می‌شود. جراحی زگیل مقعدی اغلب به صورت سرپایی انجام می‌شود و فرد می‌تواند در همان روز مرخص شود. معمولاً بیماران پس از سوزاندن جزئی، ناراحتی کمی را احساس می‌کنند و در بیشتر موارد می‌توانند بلافاصله به فعالیت روزمره و کار خود بازگردند. اکثر مردم بعد از درمان متوسط تا چند روز درد و مشکل دارند و نیاز به داروهای مسکن پیدا می‌کنند، این افراد به استراحت بیشتری چند روز تا چند هفته پس از عمل نیاز دارند. خونریزی خفیف، متمایل به زرد و تراوش زخم تا چند هفته طبیعی است اما خونریزی شدید نیاز به پیگیری و اطلاع فوری پزشک دارد. تعویض پانسمان منظم به بهبود سریع‌تر زخم و کاهش رطوبت و خارش ناحیه کمک می‌کند.
پیگیری درمان برای چند ماه در فواصل منظم پس از آخرین زگیل مقعدی دیده شده لازم است تا مطمئن شویدکه هیچ زگیل جدید به وجود نیامده است. البته در صورت مشاهده‌ی سایر علائم درد و خونریزی مقعدی نیاز به مراجعه به پزشک است. البته در برخی موارد، زگیل ممکن است بارها و بارها پس از حذف مؤفقیت‌آمیز هم عود کند. دلیل این اتفاق غیر فعال شدن ویروس HPV برای یک دوره از زمان در بافت‌های بدن است. برای پیشگیری از گسترش مجدد زگیل بهتر است شریک جنسی فرد نیز تحت بررسی و درمان در صورت ابتلا قرار گیرد.
پرسش و پاسخ
 • معصومه گفت:

  باسلام وخسته نباشید ۳۷سال دارم وخانم ومتاهل هستم تقریبا۴یا۵ماهی میشه که اطراف مقعدم گوشتهای اضافی دراومده و خارش هم داره وبعضاهم موقع پاک کردن رودستمال چندقطره خون میبینم نمیدونم که این زایدهها زگیل هستن یانه ودرضمن به مرورزمان زیادتر هم شدن واین منوخیلی نگرانم کرده میشه لطفا کمکم کنید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی نوع زائده مقعدی ایجاد شده لازم است تا حضوری مراجعه کرده تحت معاینه و مشاهده عینی قرار بگیرید بسته به نوع بیماری مقعدی هموروئید و زگیل ایجاد شده تحت درمان مناسب قرار بگیرید. در صورت دائمی بودن زائده مقعدی نیاز به درمان جراحی خواهید داشت که البته با کمک روشهای نوین لیزری می توان این جراحی سرپایی بدون خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بسته شدن در محیط آلوده بیمارستانی سرپایی انجام داده در صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه بازگردید و زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده نیازی به استراحت و طولانی مدت و مراقبت دیگران نداشته باشید.

 • النا گفت:

  خسته نباشیدسی و نه سال ست دارم و زن هستم مدت دو ماه هست داخل مقعدم یک ضایعه گوشتی مثل خال گوشتی در اوردم در قسمت داخلی مقعدم یعنی پنج سانت به طرف داخل اصلا درد هم نداره و نگرانم نمیدونم چیه و چگونه درمان خونگی کنم چون پنج سانت به طرف داخل مقعد هست و به اندازه یه نصف هسته البالو و درد و اذیت نداره فقط, از لحاظ روحی ناراحتم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری مقعدی ایجاد شده لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید این احتمال وجود دارد که دچار بیماری هموروئید شده باشید و اگر برای درمان آن اقدام نکنید به زودی دچار علایم آزار دهنده دیگر مانند خارش خونریزی سوزش خواهید شد از طرفی زائده مقعدی ایجاد شده با درمانهای خانگی برطرف نخواهد شد و معمولاً نیاز به جراحی پیدا نخواهید کرد که البته امروزه با کمک روش های نوین لیزری دیگر نیاز به انجام جراحی‌های سخت سنتی نبوده با کمک روش های نوین می توانید تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی درمان شده در همان روز مراجعه مرخص شده و از روز بعد زندگی عادی روزانه برای خود را آغاز کرده و به محل کار خود بازگردید نیازی به مراقبت و استراحت طولانی مدت نداشته باشید و ظاهر مقعد خود را بازیابید.

 • نگین گفت:

  اقا دکتر من الان دوهفته اطراف معقدم زگیل در اومده رفتم دکتر زنان کاری نتونست بکنه رفتم دکتر پوست فریز کرد الان ۵روزه میگذره هیچ تغییری نکرده میخواستم ببینم مشکل از کجاست کاره دکتر خوب نبوده یا چی ؟من با همسرم رابطه دارم دارم ولی معقدی ندارم امکانش هست اونم مبتلا شه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   این بیماری از طریق پوست منتقل شده و احتمال انتقال آن بیماری به همسرتان نیز وجود دارد در صورتی که درمان فریز جواب ندهد لازم است تحت درمان های دیگری مانند سوزاندن یا لیزر قرار بگیرید.

 • فرشته گفت:

  سلام اقای دکتر.خسته نباشید.بنده تزدیک یکساله که به تشخیص دکتر به فیشر شدید مقعد مبتلا شدم خیلی درد و خونریزی و سوزش رو تحمل کردم و پماد های مختلف که بلاخره یه پماد جواب داد حداقل دردم کمتر بشه.حدود ده سال پیش هم زگیل مقعدی داشتم که کوتر کردم.طی این چندسال هم به تبخال تناسی و تبخال مقعدی هم هی دچار میشم هر از گاهی.الان که یکهفته اس فکر میکنم که باز زگیل مقعدی دارم چون خارش و اضافه ای اندازه عدس دارم در کنار بیرون زدگیه فیشر.درد و سوزش فیشر کم بود زگیل هم اضافه شد این تبخال هم دیگه امون منو بریده.همش فکر میکنم سرطان مقعدیه.چون فیشر بدخیم دارم و زگیل و تبخال زدم به نظر شما امکان سرطان مقعد وحود داره؟باید پیش چه دکتری برم یا چه ازمایشی بدم که خیالم راحت شه.چون یکبار بابت فیشر رفتم به دکتر گفتم احتمال سرطان مقعد هست دکتر رد کرد بدون معاینه و گفت سرطان مقعد برای پیرمردها و پیرزن هاست.منو راهنمایی کنید خواهش میکنم.دیگه خسته شدم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   امکان تشخیص سرطان از روی علایم بیماری وجود ندارد نگران نباشید و برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید ابتلا به چند بیماری با هم احتمالاً شما را دچار علائم آزاردهنده کرده و فکر و خیال درباره بیماری های جدی طبیعی می باشد بهتر است با مراجعه فوری خود روند درمان را آغاز کرده و به فکر سلامت خود باشید.

 • دنیا گفت:

  با سلام من در قسمت مقعدم یه دونه گوشت اضافه همرنگ پوست بدنم میبینم فقط یه دونه هست اندازه و شکل عدس خیلی نگرانم لطفا منو راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده مقعدی ایجاد شده می‌تواند نشانه‌ای وجود بیماری مقعد هموروئید خارجی و یا مربوط به بیماری زگیل مقعدی باشد برای تشخیص قطعی آن باید حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید و در صورتی که زائده مقعدی بیرون زده و دائمی باشد تنها راه رهایی از آن انجام جراحی بوده که البته با وجود روشهای لیزر می توان آن را سرپایی درمان نمود و برای همیشه از آن رها شد این روش بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی قابل انجام بوده و نیازی به استراحت و مراقبت نخواهد داشت.

 • مهسا گفت:

  سلام٬ببخشید من پنج ماهه ک درگیر هستم اوایل مابین‌مقعد وواژنم بود و اطراف مقعدم٬انها از بین رفتند٬بعداز مدتی روی دهانه ی واژنم و داخل مقعد به وجود اومدند دارو استفاده کردم ولی تغییری نکردند٬شما چه نوع درمانی را به من پیشنهاد میکنید؟؟ایا لازم هست ک واکسن بزنم؟؟؟درضمن نامزدم هم به تازگی درگیر شده و تحت نظر پزشک در حال درمانه…

  • clinic گفت:

   با سلام
   بسته به شدت و گسترش آن درمان‌های چون کرایو و کوتر و لیزر درمانی پیشنهاد خواهد شد برای بررسی وضعیت و توصیه درمانی دقیق‌تر باید حضوری مراجعه کرد معاینه شوید.

 • عاطفه گفت:

  با سلام خسته نباشیم من ی دونه کنار مقعدی بیرون اومده اما نمیدونم زگیل هست یا گوشت اضافه چطور باید تشخیص بدم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خود شما از روی ظاهر زائده قادر به تشخیص بیماری نبود برای تشخیص قطعی آن لازم است حضوری مراجعه کرده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید بنابراین به سلامت خود اهمیت دهد چه زودتر این موضوع را پیگیری کنید.

 • Mohades گفت:

  سلام … من تقریبا یک ماهی هست اطراف مقعدم ی تعدادی جوش ک حالتی شبیه گوشت اضافه داره دراوردم این قابله درمانه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا باید معاینه شده نوع زائده مقعدی تشخیص داده شود ولی نگران نباشید امروزه با کمک روش های نوین لیزری امکان جراحی برداشت زائده مقعدی بدون درد و خون تحت بی حسی موضعی وجود دارد به صورتی که نیاز به انجام جراحی گسترده نداشته و برای همیشه از آن رها شوید و در همان روز مراجعه مرخص شده از روز بعد زندگی عادی خود رو بدون نیاز به استراحت پانسمان داشته باشید.

 • محمد گفت:

  سلام خسته نباشید .
  اگر زگیلها در داخل خود مقعد باشه میشه درمان شه
  ودر طی درمان خب. دستشویی کردن باعث. عفونت. وناراحتی های دیگه نمیشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله قابل درمان بوده و طی دوره درمان با رعایت نکات مراقبتی مشکلی پیش نخواهد امد .

 • Fateme گفت:

  سلام من چند روزیه که دوره قسمت تناسلیه بدنم زیگیل در اومده خیلی خیلی نگرانم خواهش میکنم راهنمایی کنین

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود حتما به متخصص زنان یا ماما مراجعه کنید تا برای جلوگیری از گسترش بیماری زگیل مقعدی دارو تجویز کند البته ویروس این بیماری به طور کامل از بدن خارج نشده و گاهی ممکن است بعد درمان برگردند ولی لازم است حتما تحت درمان قرار بگیرید و تست پاپ اسمیر و hpv را برای بررسی از نظر ابتلا به سرطان دهانه رحم انجام دهید.

 • صحاب گفت:

  باعرض سلام و تبریک سال نو خدمت شما مدت دو ماه از انجام عمل لیزر زگیل تناسلی میگذرد در این مدت صبحانه یک عدد موز باشیر گرم بوده.ناهار شام هم حداقل مواد پروتینی سوپ مرغ مصرف کردم .باسیر خام صبح ناشتا. ایا رژیم غذایی خواصی باید رعایت کنم .مصرف شیر خطر دارد یا خیر باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر نیازی به رعایت رژیم خاصی نیست و مصرف شیر اشکالی ندارد.

 • صدیقه گفت:

  سلام چند وقتی میشه که در مقعدم یک زگیل داشتم که کنده شد بعد از کنده شدنش دیگه اونجا چیزی نبود ولی الان در اطرافش ایجاد شدن خیلی نگرانم چیکار باید کنم.؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیماری زگیل مقعدی می تواند در صورت عدم درمان به موقع زمینه‌ساز ابتلا به بیماری سرطان مقعدی باشد حتما باید برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید این ویروس در درون پوست گسترش یافته می تواند باعث ایجاد زائده حتی پس از دوره درمان گردد اما برای جلوگیری از گسترش آن لازم است تحت درمان مناسب دارویی کرایو و کوتر قرار بگیرید و در مواردی نیز لیزر درمانی نیز توصیه خواهد شد حتما از نظر ابتلای دهانه رحم به این ویروس نیز تست پاپ اسمیر و تست hpv را انجام دهید.

 • الهام گفت:

  من برای اولین بار با همسرم رابطه معقدی داشتم اما ن کامل با وجود درد در اون ناحیه رابطه و ادامه ندادم
  ایا با وجود یک بار رابطه ولی ن کامل امکان ایجاد تبخال یا زیگیل وجود داره
  ولی در معقد احساس درد و گاهی اوقا سوزش میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله اگه همسرتان ناقل این ویروس ها باشد امکان انتقال آن با یک رابطه سطحی نیز وجود دارد زیرا این ویروس پوستی بوده و از طریق رابطه جنسی سطحی نیز می تواند منتقل شود برای بررسی علت درد و سوزش در ناحیه مقعد و آسیب وارده حضوری مراجعه کنید و تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • کاوه گفت:

  سلام. ما در محل کارمون یه نفرو داریم که مبتلا به ویروس نوع ۱۶ است. خواستم ببینم این ویروس از طریق دست دادن یا سرویس بهداشتی هم منتقل میشه؟ خیلی نگرام که الوده نشیم.
  مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال انتقال در سرویس بهداشتی و یا تماس پوستی با دست آلوده به ناحیه وجود دارد بهتر است هنگام استفاده از سرویس بهداشتی مشترک از دستکش یا دستمال توالت استفاده کرده مراقب باشید با شیلنگ و یا شیر آب تماس مستقیم نداشته باشید.

 • لیلا گفت:

  من در مقعدم زگیل داره میخوام ببینم خطرناکه امکان درمانش عس

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله زگیل مقعدی یک بیماری ویروسی پوستی بود که باید تحت درمان و معالجه قرار بگیرد این بیماری می‌تواند گسترده شده و با آسیب بافتی ناحیه باعث بروز بیماری پردردسر دیگری به نام سرطان مقعد شود. بنابراین لازم است به سلامت خود اهمیت داده هرچه زودتر برای دریافت درمان خود که می‌تواند از دارو درمانی کرایو کوتر یا لیزر درمانی باشد حضوری مراجعه کنید البته ویروس درون پوست باقی مانده و ممکن است در مراحل بعدی باعث برگشت زایده شود.

 • ساناز گفت:

  سلام ـ متاهل هستم قبل باردار شدن تست پاپ اسمیر انجام دادم ک تشخیص زگیل نوع یک دادن ـچند تا قرص ویتامین برام تجویز شد و مصرف کردم دیگه ادامه ندادم تا الان ک دوسال میگذره و پسرم ۲۰ ماهشه ـ دور مقعدم خیلی ساله پیش ی زگیل ک شبیه گوشت اضافه میمونه زدم اما الان میبینم خیلی بزرگ شده و برجستس ـ و الان یدونه کوچیک کمی برجسته هم زدم ـ نمیدونم الان چکار کنم ـ فقط یکمی خارش داؤم هیچ علائم دیگه ای ندارم ـ تشخیص پاپ اسمیری ک دادن زگیل تناسلی بود دهانه رحم ـ اما دور مقعدم دوتا دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   زگیل ناحیه مقعد را جدی گرفته هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید اگرچه ویروسی این بیماری درون پوست باقی مانده و احتمال برگشت زائده وجود دارد ولی برای جلوگیری از گسترش و تشکیل آسیب بافتی ناحیه لازم است تا برای برداشت آن اقدام کنید تحت درمان دارویی لیزر کوتر و یا کرایو میتوانید از این زائده خلاص شوید.

 • محمدم گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من یه پسر ۱۷ ساله هستم چن وقت پیش متوجه یه دونه قرمز رنگ روی آلت تناسلیم شدم خیلی میترسم میخاستم بدونم امکان داره که زگیل نباشه؟؟ چون من هیچ رابطه جنسی نداشتم!!! لطفا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   این بیماری فقط از طریق رابطه جنسی منتقل نشده و یک بیماری پوستی بود ممکن است در سرویس بهداشتی آلوده و یا استخر و باشگاه نیز از طریق تماس پوستی و از مناطق مرطوب منتقل شود از طرفی لازم است حتما برای بررسی و تشخیص قطعی آن به متخصص ارولوژیست مراجعه کنید.

 • سحر گفت:

  سلام خسته نباشيد من ٤ماه ويروس نوع ١٨بدون زاعده دارم و رابطه انال هم داشتم از كجا بايد بدونم كه انال هم دركير ويروس شده ازمايش خاصي داره ؟انجام بدم ازمايشگاه رفتم گفتن ازمايش وجود نداره از انال لطفا راهنماي كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی و تشخیص حضوری مراجعه کنید.

 • سحر گفت:

  سلام خسته نباشيد من ٤ماه ويروس نوع ١٨بدون زاعده دارم و رابطه انال هم داشتم از كجا بايد بدونم كه انال هم دركير ويروس شده ازمايش خاصي داره ؟

 • mina گفت:

  سلام من سه ماه پيش متوجه ويروس hpv18شدم و زاءده اي ندارم و پاپسمير مقعد دادم و در مقعدم هم نوي ويروس هس ولي زاءده نيست ميخواستم راهنمايم كنيد چيكار بايد كنم يعني من سرطان مقعد ميكيرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی بالینی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید تا راهکار درمانی مناسب تجویز شود.

 • ارشيا گفت:

  سلام
  زگيل تناسلي دارم
  دوبار با روش ليزر از بين بردمشون ولي دوباره ظاهر شدن ميخواستم بدونم اين ويروس تا كي در بدنم فعاله ؟
  مدت چهار روز ميشه يه حالت التهاب و خارش در مجاري اداري نوك الت دارم ايا ممكنه زگيل داخلي مردانه داشته باشم؟ و يا سابقه داره مردي زگيل داخلي داشته باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال درگیری داخل مجرا نیز وجود دارد ولی لازم است تا توسط متخصص کلیه و مجاری ادرار نیز بررسی شوید. زگیل مقعدی یک بیماری ویروسی پوستی بوده که علی رغم از بین بردن زائده ایجاد شده احتمال وجود ویروس درون پوست تا مدت طولانی وجود دارد و با احتمال ۳۰ درصد امکان برطرف شدن کامل ویروس ممکن است.

 • نیلو گفت:

  من ۱۸ سالمه چهارتا زگیل کوچیک در ناحیه مقعد دارم و یکم سوزش پیدا کردم چکار کنم که خوب بشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تعیین و تایید نوع بیماری مقعدی ایجاد شده هر چه زودتر مراجعه حضوری نمایید. در صورت تایید وجود زگیل مقعدی باید هرچه زودتر تحت درمان قرار بگیرید، زیرا این بیماری ویروسی بوده و به راحتی در ناحیه پخش شده و میتواند باعث تشدید علایم و بروز زائده های مقعدی شود از طرفی این ویروس زمینه‌ساز ابتلا به بیماری سرطان مقعدی بوده و باید فوری درمان شود از طرفی درمان فقط به از بین رفتن زواید کمک کرده و احتمال بازگشت بیماری وجود خواهد داشت.

 • فریبا گفت:

  سلام خسته نباشی من دختری هستم که مقعدی ام زگیل زده و خجالت میکشم دکتر بروم خواستم پمادی بهم معرفی کنید که از بین برود هیچ درد و خونریزی ندارم فقط میخواهم از بین برود
  باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی شما و تایید وجود بیماری زگیل مقعدی امکان تجویز دارو از طریق فضای مجازی وجود ندارد. بهتر است هر چه زودتر قبل از پیشرفت بیماری و گسترش زائده و قرار گرفتن شما در معرض بیماری پر دردسر دیگری به نام سرطان مقعدی این موضوع را جدی گرفته و هرچه زودتر برای درمان خود اقدام کنید و سلامت خود را به سبب ترس یا خجالت از مراجعه به پزشک به خطر نیندازید.

 • صحاب گفت:

  باعرض سلام خسته نباشید من درتاریخ۹۶:۱۱:۱۷با عمل لیزر زگیلهای تناسلی برداشتم میخواستم بدون تا چه مدت باید لباس زیر گشاد پا دار استفاده کنم.موقع راه رفتن نشست برخواست یا تو ماشین الت تناسلی با با پا تماس پیدا میکنه احتمال سرایت میباشد.برای اصلاح مو زاید از کرم استفاده میکنم اما براب برداشتن باید با کاردک برداشته بشه ایا خطر داره یاخیر .باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   تا زمانی که محل زائده به طور کامل از بین نرفته باید نکات مراقبتی را رعایت کرده و از تماس پوستی آن با سایر نواحی که درموقع زدودن موها و چه در موقع نشستند خودداری کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام.زیگیل ناحیه تناسلی داشتم ب صورت پراکنده باراول بافریزوباربعدباکوتر برداشتن.حالابعددوسال دونه ی خیلی کوچک برگشته،و اینکه بین واژنومقعدم هم بخاطروجودزیگیل کوترانجام شدحالا گوشت اضافه نزدیک مقعدم ب اندازه ی بندانگشت ورم داره و دردمیکنه نمیدونم هموروئیدهستش یا بخاطرسوزوندن زیگیله،توروخداراهنمایی کنیدمن سه چهار سال درگیرم خسته شدم برام خجالت آوره واقعادکتررفتن

  • clinic گفت:

   با سلام
   بازگشت سلامت شما از همه چیز مهمتر بوده و تا زمان بهبودی کامل باید روند درمانی را ادامه دهید متاسفانه بیماری زگیل مقعدی یک ویروس بوده که در پوست حتی بعد از درمان لیزری آن باقی مانده و ممکن است زائده آن بعد از مدتی بازگردند برای دریافت درمان مناسب بررسی زائده مقعدی ایجاد شده حضوری مراجعه کنید تا قبل از بروز علایم آزار دهنده دیگران درمان مناسب تجویز شده و بهبود یابید با کمک روش های لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی زائده ایجاد شده را برطرف کرده و سلامت خود را در مدت کوتاهی بازیابید.

 • صحاب گفت:

  باعرض سلام بعد از حمام موضع مورد نظر را با سشوار خشک میکنم اما هنگام جا به جا کردن سشوار نوک سشوار با کنار الت تناسلی برخورد میکند ایا احتمال سرایت ویروس از طریق باد سشوار به سایر نقاط میباشد باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر دچار تماس پوستی با ناحیه شود احتمال انتقال عفونت ویروسی وجود دارد، بنابراین در انجام این کار کمی دقت کنید تا سر سشوار با محل زخم و نواحی دیگر برخورد نداشته باشد اما باد سشوار باعث انتقال نخواهد شد.

 • صحاب گفت:

  باعرض سلام خسته نباشید من ۱۹روز است با لیزر زگیل ها رو برداشتم موقع شستشو با دستمال کاغذی موضع رو خشک میکنم احتمال سرایت به نقاط دیگه الت تناسلی میباشد یا خیر. باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که سایر نواحی دچار تماس پوستی نشود احتمال انتقال وجود ندارد نگران نباشید.

 • فهیمه گفت:

  سلام شکل زگیل های من مثل شکل مقاله است ـرفتم دکتر چند تا آنتی بیوتیک و ژل آلورا تجویز کرد.زگیل دور مقعد را احاطه کرده .بفرمایید چه دارویی و روشی را تجویز میکنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی شما امکان تجویز دارو از طریق فضای مجازی وجود ندارد به درمان‌های دارویی خود ادامه داده در صورتی که بهبودی حاصل نشد برای بررسی و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید بیماری زگیل مقعدی باید هرچه زودتر قبل از گسترش بیماری و ایجاد بیماریهای سخت چون سرطان درمان شود.

 • صحاب گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید زگیل های تناسلی را با عمل لیزر از بین برده ام حدودا۱۴ روز است.هنگام استحمام یا دستشویی موقع شستن ویا تماس با لباس زیر امکان انتقال به سایر نقاط میباشدیا خیر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله بهتر است تا جای ممکن با احتیاط برخورد کرده و بعد از تماس با ناحیه کامل محل تماس یا دست را بشویید.

 • فرهاد گفت:

  سلام خوب هستین آقای دکتر من صبح که از حواب بیدارشدم رفتم دست شویی احساس کردم ۱ دونه زگیل کوچک در اطراف معقدم وجود داره ایا جای نگرانی هست یا نه خودش رفع میشه یا باید برم پیش دکتر ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر حتماً باید برای تایید نوع بیماری مقعدی ایجاد شده حضوری مراجعه کنید، در صورتی که مبتلا به زگیل باشید خود به خود و یا با درمان های خانگی برطرف نشده نیاز به درمان‌های دارویی، کوتر یا کریو یا لیزر درمانی خواهد داشت. این بیماری مقعدی پوستی که از راه جنسی نیز منتقل میشود را جدی بگیرید زیرا عدم درمان به موقع آن زمینه‌ساز ابتلا شما به بیماری سرطان مقعد خواهد بود بنابراین حتماً هرچه زودتر برای درمان و کنترل آن حضوری مراجعه کنید.

 • امید گفت:

  حدودیکماه میشه که دانه های کوچک وگاهی بزرگ همراه باخارش دراطراف مقعدونشیمنگاه وروی کلاهک آلت تناسلی وروی بیضه هام زده شده که گاهی همراه باخارش هست همچنین روی دست وپاه هم هستنداما کمتر.شبهاموقع خوابیدن بدجورخارش دارن لطفا راهنمایی کنید رابطه جنسی هم نداشتم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری باید زائده حضوری معاینه شده و تحت مشاهده بالینی قرار بگیرد. چون در بیشتر نواحی پوستی دچار این موارد شدید احتمالاً درگیر یک بیماری پوستی چون زگیل خواهید بود. بهتر است چه زودتر و پیش از گسترش بیشتر برای درمان آن اقدام کنید.

 • رضا گفت:

  سلام زگیل از مصرف موا د‌مخدر گیاهی است

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر زگیل مقعدی یک بیماری جنسی و منتقل شونده از راه پوست است و میتواند از طریق سرویس بهداشتی استخر و یا باشگاه آلوده و از جاهای مرطوب منتقل شود. چون می‌تواند زمینه ساز بسیاری از بیماری‌های مهلک چون سرطان باشد حتماً باید فوری آن را پیگیری کرده تحت درمان قرار بگیرید.

 • حمید رض گفت:

  سلام نزدیک مقعد نوه ام یک زایده گوشتی کوچک در آمده علت چیست لازم به توضیح است که دختر میباشد و سن آن نه ماهه میباشد

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی علت باید به متخصص اطفال مراجعه شود.

 • اسما گفت:

  سلام ،كمكم كنيد،٩ماه قبل به من تجاوززوري شده من ازترسم به خونوادم نكفتم،الان زكيل مقعددارم به نظرتون جيكاركنم كمكم كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام
   حتماً خانواده رو در جریان مشکل خود گذاشته و برای بررسی وضعیت بیماری و تشخیص قطعی و درمان آن پیش از گسترش آن و گرفتاری سایر نواحی مراجعه کنید این بیماری نیاز به اقدام فوری دارد زیرا عدم توجه به درمان آن زمینه ساز بیماری سرطان و تغییر بافت پوست خواهد بود حتماً به سلامت خود اهمیت داده این موضوع را پیگیری کنید.

 • زری گفت:

  سلام .من مجرد هستم وحدودا ۱۰ روز هست ک بین واژن و مقعدم جوشهای سفید و برجسته بوجود اومده ک اولش کوچک بودن و ب مرور زمان بزرگ و زیادشدن و خارش هم دارم .ایا زگیل مقعد ؟ باید چیکار کنم ؟؟توروخدا کمکم کنید ..هزینه لیزرش چقدر میشه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ناحیه مقعد و اطراف آن میتواند به سبب بسیاری از بیماریهای مقعدی و یا پوستی یا عفونی به وجود آمده و بدون معاینه بالینی نمیتوان نظر داد که درگیر چه نوع بیماری هستید. اما نکته مهم بررسی فوری و به موقع بیماری پیش از بروز عوارض آزاردهنده دیگر خواهد بود تا به موقع سلامت خود را باز یافته و نیاز به درمان طولانیتر پیدا نکنید.

 • صحاب گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید. احتمال سرایت زگیل تناسلی در هنگام شستوشو چه در دستشویی و در حین استحمام به ناحیه باسن یا مقعد وجود دارد یا خیر.باتشکر از شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله بیماری پوستی بوده و احتمال انتقال آن به سایر نواحی وجود دارد بهتر است هر چه زودتر برای از بین بردن زوائده اقدام کنید تا دچار گستردگی آسیب بافتی ناحیه نشوید.

 • بهنام گفت:

  سلام آقای دکتر دور و بر مقعدم چندتا زیگل زده شده .کوچیک وبزرگ میشن . پوست اطراف مقعدم دو طرف تغییر پیدا کرده وحالت عجیبی داری . حدودا هفت الی هشتا زگیل دارم . چند ماهه این مشکل دارم . تغییر پوست اطراف مقعدم وحشناکه

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عریز لازم است تا بیماری مقعدی زگیلی به ظاهر ساده را جدی بگیرید زیرا همین ویروس به سادگی منجر به آسیب بافتی وخیم و تغییر شکل بافتی ناحیه مقعد همان طور که مشاهده نمودید خواهد شد. باید به سلامت خود اهمیت داده و هر چه زودتر برای بررسی وضعیت خود مراجعه کنید. هر چند ویروس اچ پی وی از بدن به راحتی خارج نخواهد شد و احتمال عود و بازگشت زائده در آینده وجود خواهد داشت ولی باید در همین مرحله از بیماری برای جلوگیری از گسترش آسیب بافتی تحت درمان قرار گرفته و با روشهای درمانی دارویی کوتر کرایو یا لیزری در جهت رفع مشکل خود بکوشید تا از عوارض احتمالی آن چون بیماری مهلک سرطان در امان باشید.

 • سمانه گفت:

  سلام من چند ماهی هست زگیل مقعدی دارم به پزشک مراجعه کردم فریز کردن برام ولی کامل ن هنوز هست نزدیک واژنمم اومده از سمت مقعد خیلی نگرانم کرایو بهتره یا لیزر نمیدونم چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که درمان دارویی و یا کوتر و کرایو پاسخ گو نبوده و موثر نباشد لیزر توصیه میگردد که البته خیلی بدون درد و خونریزی و سرپایی انجام شده و شما هیچ حس ناراحتی از انجام این اقدام درمانی نخواهید داشت. بهتر است هر چه زودتر برای درمان کامل و از بین بردن زوائد پیش از بروز سایر مشکلات و یا بدخیمی مراجعه نموده و پیگیری کنید و حتما در صورتی که متاهل هستید تست پاپ اسمیر را برای بررسی سرطان دهانه رحم انجام دهید.

 • ناشناس گفت:

  سلام و خسته نباشبد
  من دحتر خاله ایی دارم ب سن ۱۲سال و زگیل مقعدی دارد .و ب گفته خودش هر ما زیگیل می آید و میرود میخواستم ببینم این را جدی بگیرم برایش یا ن جوش چیزی بوده چون کم سن ساله ترسیدم ممنونم پاسخ منو بدید

  • clinic گفت:

   با سلام
   حتما باید عارضه زگیل مقعدی را جدی گرفته و برای درمان فوری آن مراجعه کنند. ابتدا باید نوع کم خطر یا پر خطر زگیل بررسی شده و سپس اقدام درمانی فوری از جمله دارودرمانی لیزری کوتر و کرایو بسته به شدت گستردگی توصیه گردد تا از پخش ویروس در ناحیه جلوگیری شده و از ابتلا به انواع بدخیمیها پیشگیری گردد و سلامت فرد تحت کنترل قرار گیرد.

 • پرهام گفت:

  سلام من حدودا دو سال يا بيشتر هست كه خالهاي تيره رنگ اطراف التم دارم كه بزرگتر نشده ولي گاها بعد از چند ماه ممكنه يك عدد اضافه شود و من در بدنم كلا خالهاي زيادي دارم ميخوام بدونم ممكنه خال باشه و زگيل نباشه يا برعكس؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر تغییر نکردند احتمال خال بودن آن هست ولی برای بررسی وضعیت باید حضوری مراجعه نموده و بررسی شوید تا علت بیماری مشخص گردد.

 • اریا گفت:

  با سلام ایا ممکن هست زگیل تناسلی به بچه هام هم سرایت کنه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله این بیماری از طریق پوست و تماس پوستی منتقل شده و به کودک و انسانها در هر سنی سرایت خواهد کرد.

 • ssm گفت:

  سلام
  من مبتلا به زگيل مقعدي بودم
  و از طريق سوزاندن و محلول طي مدتي از بين بردم
  سوالي كه پيش اومده اينه كه من در رابطه از طريق واژن هم
  بيماري رو انتقال ميدم يا فقط از مقعد انتقال پيدا ميكنه

  • clinic گفت:

   با سلام
   امکان انتقال پوستی از پوست اطراف ناحیه مقعد نیز وجود دارد.

 • صحاب گفت:

  سلام خسته نباشید من دیروز زگیل ها رو با لیزر سوزاندم وش شب موقع خواب کرم تجویز شده را زدم. اما تو خواب جونب شدم احساس کردم مقداری به داخل کشاله ران خورد سریع با اب شوستم ایا احتمال سرایت به ان ناحیه هست یا خیر باتشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر زود شست و شو دادید احتمال انتقال کم است نگران نباشید.

 • غزال گفت:

  با سلام
  ببخشيد من چند وقتي هست متوجه اين عارضه اطراف مقعدم شدم و ب دكتر پوست مراجعه كردم و الان بهم ي محلولي داده ك گفته هفته اي ي بار استفاده كن
  ميخاستم ببينم با اين محلول كامل رفع ميشه ديگه و چرا نميشه هرروز استفاده كرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   چون دارو قوی بوده و زیاده روی در مصرف آن میتواند به بافت سالم شما نیز آسیب بزند. بنابراین مطابق دستور پزشک مصرف کنید. از طرفی لازم است تا حتماً در صورت متاهل بودن غربالگری سرطان دهانه رحم یا همان پاپ اسمیر را انجام داده و بررسی شوید زیرا این بیماری زمینه ساز سرطان مقعد و سرطان دهانه رحم در زنان است. زائده طی درمان دارویی برطرف خواهد شد ولی هیچ تضمینی برای عدم عود زوائد وجود ندارد جون معمولاً ویروس درون پوست باقی خواهد ماند و هر چند مدتی عود کرده و به شکل زائده بروز میکند و به شدت مسری از طریق تماس پوستی میباشد.

 • احمد گفت:

  من پنجاه سالمه زگیل دور مقد دارم بعضی از پزشکان علت دراو دن گیل ما ل همجنس بازی ولی من از خودم مطمعن هستم الانم خیلی نگرانم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر این بیماری اگرچه یک بیماری جنسی و منتقل شونده از این راه محسوب میشود ولی از راههای دیگری که فرد در معرض تماس پوستی با محیط آلوده نیز قرار میگیرد نیز مانند باشگاه و استخرها نیز منتقل خواهد شد. پس نگران قضاوت دیگران نباشید و به سلامت خود اهمیت داده برای بررسی مراجعه کنید تا تحت درمان مناسب دارویی لیزری یا کوتر و کرایو قرار بگیرید. توجه داشته باشید که این بیماری به ظاهر ساده میتواند با تغییر بافتی منجر به بدخیمی و بدشکلی بافت مقعد شده و زمینه ساز بیماری مهلک سرطان خواهد بود. بنابراین پیگیری آن را جدی گرفته مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  من مرد چهل ساله هستم تعداد ده دوارده عدد دورمقدم زگیل دراورده لطفاراهنما یی خواستم با په درمان کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای درمان خود حضوری مراجعه کنید ابتدا درمان دارویی با توجه به شرایط زائده زگیلی و سپس درمانهای دیگر کوتر کرایو و لیزر درمانی توصیه خواهد شد. از آنجایی که ویروس این بیماری در پوست باقی خواهد ماند احتمال بازگشت زائده ها وجود دارد اما توجه داشته باشید که عدم پیگیری درمان زوائد باعث گسترش آسیب بافتی ناحیه و تغییر شکل آن شده و شما را مستعد بیماری سرطان مقعدی خواهد کرد که دیگر جیران آن به سادگی این بیماری نخواهد بود و ممکن است سلامت عمومی بدن به خطر افتد.

 • نازلی گفت:

  سلام من یه ماهی میشه متوجه شدم که زگیل مقعدی دارم واسه درمانش باید چه دارویی مصرف کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه و بررسی وضعیت نمیتوان از طریق دنیای مجازی و بدون معاینه شما و تأیید وجود زگیل مقعدی دارو تجویز نمود. لازم است تا حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید. زگیل مقعدی ابتدا با درمان دارویی و سپس در صورت مؤثر نبودن با درمان لیزری فریز یا کوتر قابل کنترل است ولی ویروس آن در پوست با احتمال سی درصد باقی مانده و احتمال عود دارد. لازم است تا بررسیهای لازم دیگر از نظر ابتلا به سرطان دهانه رحم و پاپ اسمیر انجام دهید.

 • احمد رض گفت:

  سلام خسته نباشید من دچار زیگیل شدم سه الا چهار دونه در اول مقعد
  در خانواده هم نمیتوانم بگویم
  لطفا دارویی تجوز کنید ک کار آمد باشد ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز بدون بررسی وضعیت شما و تشخیص نوع بیماری و بدون مراجعه حضوری شما امکان تجویز دارو اینترنتی وجود ندارد و لازم است تا حتماً حضوری مراجعه نموده و تحت درمان متناسب قرار بگیرید. از طرفی این بیماری در صورت عدم درمان به موقع زمینه ساز سرطان خواهد بود.

 • محسن گفت:

  من زگیل ریز گوشتی دور مقد دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز البته بدون مشاهده و معاینه زائده ایجاد شده در ناحیه مقعد شما نمی‌توان اظهار نظر قطعی درباره نوع و درمان آن نمود، معمولاً زائده ناحیه مقعدی از بیماری هموروئید یا فیشر ناشی می‌شود، هر چند می‌تواند به سبب یک اختلال پوستی یا بیماری منتقل شونده از راه جنسی مانند زگیل مقعدی ایجاد شده باشد که البته برخی از این ویروس های زگیل تناسلی زمینه‌ساز ابتلا به سرطان نیز هستند. بنابراین باید مشکل خود را جدی گرفته و پیش از وخیم شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید، بسته به تشخیص بیماری، درمانهای متفاوت دارویی و حتی جراحی پیشنهاد خواهد شد، البته نگران جراحی نباشید با کمک روشهای نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و کار و فعالیت روزمره خود را آغاز خواهید کرد

 • ناشناس گفت:

  ایا کسی ک زگیل تناسلی دارد مبتلا به ایدز هست لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر ابتلا به زگیل تناسلی به ایدز ارتباط مستقیم ندارد ولی چون یک بیماری منتقل شونده از راه جنسی است ممکن است فرد مبتلا شونده از این طریق و رفتار پر خطر جنسی دچار ایدز نیز شود.

 • نازنین گفت:

  با عرض سلام.برای درمان زگیل داخل معقد چه اقداماتی باید صورت گیرد و بهترین راه درمانش چیست

  • clinic گفت:

   با سلام
   باید بررسی بالینی شده و بر حسب شدت آن درمان لیزری یا کوتر و کرایو توصیه میگردد.

 • سیاوش گفت:

  سلام مبتلا به زگیل مقعدی شدم چند ماهی بود فقط ۲ الا ۳ دانه بودن ولی الان شاید نزدیک ۲۰ عدد شدن ولی هیچ دردو سوزشی ندارم ممنون میشم بفرمایید برا جلوگیری از زیاد شدن ان چکار ویا چه دارویی استفاده کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   زگیل مقعدی یک بیماری منتقل شونده از راه جنسی است که به راحتی گسترش پیدا کرده و در صورت عدم درمان به موقع زمینه بیماری دیگری چون سرطان خواهد بود. بنابراین برای تشخیص نهایی زائده مقعدی لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید. پس از تأیید بیماری باید تحت درمان مناسب دارویی جراحی لیزری و یا کوتر و کرایو قرار بگیرید تا حداقل زائده از بین برود اما احتمال عود مجدد بیماری به سبب وجود ویروس در پوست وجود دارد.

 • پریسا گفت:

  سلام مامانم مبتلا ب زگیل مقعدی شده باوجود رعایت رژیم غذایی.خیلی درد داره امادکتر گفته نیاز ب عمل نداره چون زگیل های دخل مقعد ریزن .همچنین گفتن حتی بالیزر هم ممکنه بیماری شدت پیدا کنه.میشه راهی برای درمان قطعی بگین.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   حتماً مادر شما باید حضوری مراجعه کنند تا وضعیت زگیل بررسی شود از آنجا که این بیماری زمینه ساز سرطان هست باید حتماً پاپ اسمیر داده از نظر سرطان دهانه رحم نیز چک شده و تحت درمان قرار بگیرند. حتماً مشکل خود را جدی گرفته حضوری برای بررسی وضعیت مراجعه کنند.

 • رویا گفت:

  باسلام ۳ هفته ای میشه که متوجه دونه دور مقعدم شدم و به پزشک مراجعه کردم و گفت چیزی نیس اما با گذشت دو روز تعداد این دونه ها دارن زیاد میشن. میشه بگید پیش چه دکتری باید برم عفونی یا داخلی یا..؟ و چطوری از بین ببرمش

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است

 • شهاب گفت:

  باسلام اگه تشخیص دکتر زگیل مقعد باشه ازنظر نظافت باید چه کارایی انجام بدیم منظورم لباس زیر ودفعات حمام گرفتن خوردن یانخوردن بعضی غذاها وهزچیزی که کمک به بهبود وجلوگیری ازپخش شدن دانه ها میکنه راهنمایی بفرمایید.باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   در هنگام تعویض لباس از برخورد آن به سایر نواحی بدن جلوگیری شود و دست آلوده به ناحیه به سایر نقاط بدن برخورد نکند و تا جای ممکن از دست زدن به ناحیه پرهیز شود. بیماری از طریق تماس پوستی منتقل خواهد شد. زگیل با دارو، لیزر و فریز از بین میرود ولی با احتمال سی درصد ممکن ویروس در پوست بماند و دوباره عود کند. لازم است تا زودتر برای درمان اقدام کنید چون این ویروس زمینه ساز سرطان هست.

 • شهاب گفت:

  سلام پسر من سرباز سه ماهه اطراف مفعدش دونه زده خارش ودرد وسوزش نداره هیج مقاربت جنسی نداشته به گفته پزشک زگیل زده بعنوان مادرش نگرانشم برای بهبود بهترین روش روبه من معرفی کنید.باسپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تأیید زگیل مقعدی باید حضوری مراجعه کنند تا معاینه ، زگیل با دارو، لیزر و فریز از بین میرود ولی با احتمال سی درصد ممکن ویروس در پوست بماند و دوباره عود کند. لازم است تا زودتر برای درمان اقدام کنند چون این ویروس زمینه ساز سرطان هست.

 • فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من بعدازرابطه جنسي باشريك جنسي خودم متوجه شدم كه درناحيه مقعدخودچن تادونه زده وبه پزشك مراجعه كردم وگفتن زگيل تناسلي هست وواكسن گارداسيل روتجويزكردن
  خاستم بدونم كه ايابه جزاين واكسن داروي خاص ديگه م داره؟واياپس ازليزركردن اين زگيل هااثري برروي پوست همون جاميگذاره يانه؟؟
  ازجوابگويي شماسپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   زگیل با دارو، لیزر و فریز از بین میرود ولی با احتمال سی درصد ممکن ویروس در پوست بماند و دوباره عود کند. لازم تا زودتر برای درمان اقدام کنید چون این ویروس زمینه ساز سرطان هست. واکسن به تنهایی کافی نبوده و لازم است زائده زگیلی درمان شود.

 • امیر گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید
  مدتی هست که پس از استفاده از تیغ در ناحیه مقعد جهت حذف موهای زاید برامدگی های ریزی به اندازه خالهای خیلی کوچک و قهوه ای رنگ در اطراف مقعد احساس میکنم البته نه درد دارد نه خونریزی و خارش
  لطفا راهنمایی بفرمایین اینها چی هستند و چطور برطرفشون کنم
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی باید حضوری مراجعه شود تا معاینه بالینی صورت گیرد، ولی با توجه به توضیحاتتان ممکن است دچار زگیل مقعدی شده باشید. زگیل با دارو، لیزر و فریز از بین میرود ولی با احتمال سی درصد ممکن ویروس در پوست بماند و دوباره عود کند. لازم تا زودتر برای درمان اقدام کنید چون این ویروس زمینه ساز سرطان هست.

 • رضا گفت:

  سلام
  من تازگی متوجه شدم که زگیل مقعدی دارم،نزدیک به یک سال هست یکی رو دیده بودم ولی بزرگ نشده زیاد جدی نگرفتم،الان تعدادش دوتا هست ولی یکیشان اندازش بزرگه، و اطراف مقعدم خال های زبر سیاه رنگ پیدا شده،برای درمان باید چیکار کنم و نزد کدام تخصص پزشکی مراجعه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تأیید زگیل مقعدی باید حضوری مراجعه کنید تا معاینه بشوید زگیل با دارو، لیزر و فریز از بین میرود ولی با احتمال سی درصد ممکن ویروس در پوست بماند و دوباره عود کند. لازم تا زودتر برای درمان اقدام کنید چون این ویروس زمینه ساز سرطان هست.

 • ساناز گفت:

  slam khaste nabshi.bbkhsid mn chn rozi has motvaj shodm dore mghadm ye chizi sefid rizi has ke kadm mishn vali khob khon miyd kmi mihsam bporsm in nshone zigil?? ya biamri dg? khili mitarsm age mishe zod javbmo bdin lotfn

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه نمیتوان نظر داد حضوری مراجعه شود

 • علی گفت:

  سلام
  من هیچ تماس جنسی نداشتم فقط یک بار برای سونوگرافی از بیضه ها برای تشخیص واریکسول سونو گرافی کردم ایا ممکنه که از طریق این دستگاه ها به ویروس مبتلا شده باشم الان روی التم پر از زگیل تناسلی است که دارم درمان میکنم
  نگرانی من از نوع پرخطر این ویروس است که از طریق این دستگاه به من منتقل شده باشد چیکار کنم اقای دکتر الان خیلی نگرانم
  ببخشید سوالاتم زیاد شد

  • clinic گفت:

   با سلام
   پیش از درمان زائده برای تشخیص نوع آن نمونه به آزمایشگاه داده شود و در صورت عود حتماً پیگیری شود.

 • سجاد گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۷سالمه پسرم و درناحیه بیرونی زگیل ویا خال گوشتی وجود داره ایا احتمال داره که ایدز باشه اینو من تازه دیدم لطفا به من پاسگو باشید مرسی خسته نباشید

  • clinic گفت:

   با سلام
   زگیل یا زائده مقعدی هیچ ارتباطی به ایدز ندارد. برای تأیید زگیل مقعدی باید حضوری مراجعه کنید تا معاینه بشوید، زگیل با دارو، لیزر و فریز از بین میرود ولی با احتمال سی درصد ممکن ویروس در پوست بماند و دوباره عود کند. لازم تا زودتر برای درمان اقدام کنید چون این ویروس زمینه ساز سرطان هست.

 • اسرافيل گفت:

  سلام و خسته نباشيد خدمت اقاى دكتر
  زگيل در ناحيه معقد

  • clinic گفت:

   با سلام برای تأیید زگیل مقعدی باید حضوری مراجعه کنید تا معاینه بشوید زگیل با دارو، لیزر و فریز از بین میرود ولی با احتمال سی درصد ممکن ویروس در پوست بماند و دوباره عود کند. لازم تا زودتر برای درمان اقدام کنید چون این ویروس زمینه ساز سرطان هست.

 • زهرهـ گفت:

  سلام من چند سال پيش زگيل تناسلي گرفتم كه با مراجعه به دكتر ومصرف پماد برطرف شد اما الان چند وقته كه متوجه زگيل مقعدي شدم احساس ميكنم ابتداي شرمگاه هم هست ممكنه داخل واژن هم زگيل زده باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله اگر به زگیل مقعدی مبتلا شده باشید احتمال انتقال پوستی به سایر نواحی بدن هم وجود دارد، هر چه زودتر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه کنید.

 • محمد گفت:

  سلام دو هفته ای هست متوجه زگیل اطراف مقعدم شده زگیل ها کوچک هستن مث عکس بالایی که خودتون گذاشتین برای درمانش چیکارکنم پیش چه دکتری برم؟؟
  ایا خیلی خطرناکه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای تأیید زگیل مقعدی باید به متخصص گوارش مراجعه کنید تا معاینه بشوید زگیل با دارو، لیزر و فریز از بین میرود ولی با احتمال سی درصد ممکن ویروس در پوست بماند و دوباره عود کند. لازم تا زودتر برای درمان اقدام کنید چون این ویروس زمینه ساز سرطان هست.

 • زهرا گفت:

  سلام خدمت دکتر،تقریبا یکماه میشه به دونه هایی اول کوچک ناحیه مقعد رو مبتلا شدم بعد به سمت واژن اومده و ریز هستن،ولی رنگشون تیره نیست حتی چند روز پیش یکی ازشون افتاد،حالا به نظرتون چکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • ناشناس گفت:

  سلام وخسته نباشید
  چند وقتی هست که اطراف مقعدم احساس سوزش و خارش میکنم وقتی دیدم اطرافش دونه های ریزی به رنگ‌همون پوستم زده که وقتی دست میزنم درد میگیره و بعضی وقتا که میشورم خیلی کم خون میاد میخواستم بدونم این از چیه خیییلی میترسم تا حالا رابطه جنسیم ۱بار از پشت داشتم وخیلی کم بوده حدودا واسه ۱سالو نیم پیش بوده ممنون میشم راهنمایی کنید😢

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • ناشناس گفت:

  سلام من چندوقت ازدرون معقدم سوزش خفیف دارم وحس میکنم چیزی تکون میخوره میشه بهم بگیدمشکلم چیه

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • انور کر گفت:

  سلام چند روز که احساس سوزش و خارش در مقعد دارم الان متوجه دانه های بسیار ریز شدم که خیلی خارش میده و چند دانه کوچک‌زیر پوسته بیضه هم هست

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش و خارش مقعدی همراه زائده می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • زینب گفت:

  سلام من ۲۴سالمه وزگیل تناسلی پیداکردم و ۵جلسه فریز انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم جدیدا تو ناحیه مقعد یکی دراومده دقیق تو بافت دیدنش سخته والان چندروزه پادرد شدید وباد تو ناحیه شکمم ورودهام دارم که وقتی میخاد خارج بشه بادرد شدید هستش خاهش میکنم علاج سریع این بیماریو بهم معرفی کنید که به پزشکم بگم چون ۵جلسه فریز انجام دادم ومتاسفانه دکتر کلی ازم هزینه برد ولی هیچکاری برام نکرد و علاجشوتغییر نداد فقط و فقط فریز و گفت که باید این علاجو ادامه بدی تابره واولین جلسه که رفتم گفت تا۳جلسه برطرف میشه ولی الان ۵جلسه شد ولی بیشترشد

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید ممکن است لازم باشد با روش دیگری چون لیزر تحت درمان قرار برای از بین بردن زائده ها قرار بگیرید.

 • علی گفت:

  سلام دکتر
  اگر منی تازه الوده به ویروس زگیل تناسلی بر روی دست بریزد یا به دست بخورد و دست بخورد به لب و مخاط دهان یا مالیده شود ایا الوده میشود

  • clinic گفت:

   با سلام بله این ویروس از طریق پوست نواحی منتقل خواهد شد و بسته به نوعش ممکن است در دهان و اطراف نیز زائده ایجاد کند.

 • Sa گفت:

  سلام دختری ۱۸ساله هستم یک بار فقط رابطه جنسی از پشت داشتم یه دونه هایی دوره سوراخ مقعدم دیدم حالا نمی‌دونم عادی هست یا نه بده خیلی حساسیت پیدا کردم می‌ترسم کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه مراجعه کنید ممکن است دچار بیماری جنسی زگیل و یا عارضه مقعدی هموروئید شده باشید، لازم است تا معاینه و درمان شوید.

 • ستاره صا گفت:

  سلام خسته نباشید دختری هستم۱۹ ساله چندهفته است که تونواحیه مقعدم زگیل مشاهده میکنم خیلی تواینترنت سرچ کردم گاهی وقتاخونریزی هم دارم خیلی میترسم ونمیدونم بایدچکارکنم وپیش چ دکتری بروم خواهش میکنم راهنماییم کنیت چطوری درمانش کنم.

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما به متخصص گوارش است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • سودابه گفت:

  سلام
  خانمی۶۳ساله باقد ۱۵۹ووزن ۷۶هستم،تایادم هست احساس میکردم که وقت دفع مدفوع شیاری روی مدفوع هست که نزدیک مقعدقرارداردوچون یبوست دارم گاه باعث خارش وخونریزی میشود،قبلا فعالیت بیشتری داشتم ولی یکسالی هست تحرک کمتری دارم ،اکنون بنظرمیرسدوقتی زیادمینشینم خارش وخونریزی ازمدت زمان بیشتری برخوردارهستودوسه روزی ادامه دارد.
  ممنون ازراهنمایی شما.

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از عود بیماری مقعدی بواسیر شما باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سعيده گفت:

  سلام . من ٤٠ سال دارم متاهل و يك فرزند دارم چندماه پيش بعد از ليزر متوجه شدم در اطراف مقعد جوشهاي خيلي كم و ريز سفيد دارم پزشك زنان مراجعه و با اسيد ان ها محو شد و الان مجدد ايجاد شده و اصلا ارتباط جنسي نداشته ام و هيچ نزديكي هم وجود نداشته خيلي نگرانم . علت چيست و چه بايد كرد؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام در صورتی که به یک بیماری جنسی یا ویروسی مثل زگیل تناسلی مبتلا باشید زوائد هر چند مدتی باز خواهد گشت و درمان اساسی ندارد برای بررسی بیشتر نوع بیماری حضوری مراجعه شود

 • ناشناس گفت:

  سلام دکتر ببخشید من مجردم میخواستم بدونم زیگیل مقعدیو ۲ سال پیش کرایو کردم تا به الانم هیچی بروز نداده احتمالش هست بعدا به اطراف واژن منتقل بشه و من میتونم ازدواج کنم یا نه همش نگرانم ممنون از پاسختون

  • clinic گفت:

   با سلام بله ویروس درون پوست حتی پس از کرایو و از بین رفتن زائده تا سی درصد احتمال داره باقی بمونه و گسترش پیدا کنه ولی اینکه در دو سال اخیر دوباره عود نکرده احتمالا از بین رفته و عود نخواهد کرد.

 • اصغر ک گفت:

  سلام
  خسته نباشی من زگیل معقد دارم بار اول دراومد رفتم دکتر کرایوتراپی کردم هنوز یک ماه نشده دوباره در اومد چه کار کنم بعضی وقتا خارش هم میدن راه درمان را به من بگی ازت ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام زگیل مقعدی صد در صد قابل درمان نیست و چون ویروس در بدن باقی می‌ماند دوباره عود خواهد کرد ولی برای جلوگیری از گسترش آن لازم است دوباره درمان شوید.

 • ناشناس گفت:

  در دوران بارداری چطور میشه زگیل مقعدی رو درمان کرد و اینکه به مرور زمان این ضایعات بزرگتر میشن

  • clinic گفت:

   با سلام به متخصص زنان خود مراجعه کنید تا داروی مجاز در بارداری تجویز کنند تا بعد از زایمان در صورت نیاز درمانی لیزری یا کرایو کنید.

 • شیدا گفت:

  سلام آقای دکتر.من چهار روز پیش بیماری فیشر و زگیل داشتم عمل کردم آیا احتمال برگشت زگیل وجود داره یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام زگیل میتواند بازگردد ولی فیشر در صورت رعایت نکات مراقبتی پس از عمل باز نخواهد گشت.

 • فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر جواب منو مدادی در خصوص دخترم عرض کردم من دخترم ۱۶ماهه است و زگیل داره جدیدا دور مقعدش چیکار کنم تورم خدا جواب بدید نگرانم

  • clinic گفت:

   با سلام برای درمان و بررسی وضعیت حضوری مراجعه شود

 • ناشناس گفت:

  باسلام خدمت شما من چند وقتیه متوجه شدم کنار مقعدم چن تا گوشت اضافه در آمده علتش وآیابادارو رفع میشه ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و درد و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سارا ج گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر سوالم در رابطه با زگیل مقعدی که ناراحت کننده است به نظرتون دارو میتونم استفاده کنم پماد لطفا راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام برای تأیید زگیل مقعدی باید مراجعه کنید تا معاینه بشوید زگیل با دارو، لیزر و فریز از بین میرود ولی با احتمال سی درصد ممکن ویروس در پوست بماند و دوباره عود کند. لازم تا زودتر برای درمان اقدام کنید چون این ویروس زمینه ساز سرطان هست.

 • فاطیما گفت:

  سلام دختری مجردم نه تماس جنسی ونه سکس داشتم درمقعدم دو برجستگی دارم وبزرگ هستند نمی دانم چه هستند تنها مشکلم خونریزی مقعدودرد داشتم وهمچنین یبوست واین برجستگی نرم وبدون درد هستند لطفاً راهنمایم باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر یا فیشر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام
  لطفا زودتر جواب سوالمو بدین من هشت ماه باردار هستم و تقریبا سه هفته ای میشه که زگیل مقعدی دارم برای درمانش باید چیکار کنم ایا میشه تو دوران حاملگی این ضایعه رو درمان کرد و اگه نمیشه تا موقع زایمان صبر کنم باعث وخیم تر شدن این ضایعه نمیشه در ضمن ممکنه که علت این زگیل مقعدی دیابت بارداری یا خود بارداری باشه
  باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام زگیل مقعدی یک بیماری پوستی و جنسی است و از طریق ابتلا به دیابت و بارداری منتقل نمیشود، بله برای درمان خود و بررسی وضعیت زگیل حضوری مراجعه کنید.

 • امیر س گفت:

  با سلام
  ۱-آیا زگیل مقعدی همانند جوش میتونه نمایان بشه؟
  ۲-جهت درمان می بایست به چه پزشکی متخصصی مراجعه کرد؟
  ۳-این بیماری با مصرف داروهای آرتریت روماتوئید ارتباط دارد؟

  • clinic گفت:

   با سلام خیر نوع زائده زگیل معمولاً گل کلمی است و جوش نیست، ارتباطی با داروها ندارد، متخصص پوست یا گوارش مراجعه شود.

 • سپهر گفت:

  سلام اقای دکتر,من مدتی هست متوجه شدم دو ضایعه گوشتی دور مقعدم ظاهر شده البته کمی خارش داره,ایا میتونه زگیل تناسلی باشد؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای تشخیص قطعی زائده مقعدی باید معاینه بالینی شوید بله این احتمال هم وجود دارد.

 • ناشناس گفت:

  سلام خواهش میکنم زودتر جوابمو بدید خیلی نگرانم ممنونومیشم کمکم کنید.

  من یه پسر ۱۸ ساله هستم که تا به امروز هیچ رابطه ی جنسی با هیچکس چه مخالف چه موافق نداشتم و هیچ تماس پوستی جنسی هم با هیچ شخصی نداشتم به هیچ وجه.
  فقط خود ارضایی میکردم

  چند وقتی میشه یه مشکلی برام پیش اومده روی آلتم یه زائده گوشتی کوچیک بوده که با گذشت زمان بزرگتر و بزرگتر شده و دو سه تا کوچیک دیگه هم اطرافش زده ولی درد نمیکنن..
  تازگیا هم اطراف مقعدم بوجود اومده که این یکی درد داره

  میخواستم بدونم ممکنه زگیل تناسلی گرفته باشم؟
  من ک هیچ رابطه و تماسی نداشتم..

  ممنون میشم زودتر جوابمو بدین

  • clinic گفت:

   با سلام بله این احتمال وجود دارد برای تشخیص قطعی لازم است معاینه بالینی شوید و چون این ویروس زمینه ساز سرطان مقعد است باید هرچه زودتر برای درمان مراجعه کنید. این بیماری پوستی بوده و لزوما از راه جنسی منتقل نمیشود، استفاده از استخر و باشگاه یا توالت آلوده در صورت تماس سطحی میتواند منتقل کننده آن باشد.

 • ناشناس گفت:

  باسلام خدمت دکتر گرامی،من دارای زگیل تناسلی در اطرافه واژنم می باشم که در حال درمان هستم ولی چند روزه اطرافه مقعدم قرمز رنگه ومیسوزه ونشستن واسم سخته امکان داره مقعدم هم دارای زگیل باشد؟لازم به ذکره که یبوست ندارم،باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام بله حتما برای معاینه مراجعه شود

 • بینام گفت:

  سوال خود را بپرسید…دور معقدسوزش خارش

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش و خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما است، اگر درمان دارویی مناسب نبود نیاز به اقدامات درمانی تهاجمی دیگر خواهد بود.

 • محسن گفت:

  سلام.
  من پسر هستم. ۲۷ ساله.
  من نزدیک یکسال هست که گاهی اوقات دچار خارش مقعد میشوم.از وقتی که در محل خانه ی مجردی با دوستان بودم و از دستمال دسشویی برای خشک کردن استفاده کردم اینجوری شدم و مقعدم دچار چند عددزگیل های سفید رنگ یا شایدم ضایعات پوستی شده.
  اصلا درد ندارم .فقط خارش دارم.و خجالت میکشم به کسی بگویم چون همه میگن رابطه جنسی داشتی!
  البته در سن ۱۷ سالگی رابطه مقعدی داشتم! ولی من در سن ۲۷ سالگی دچار خارش شدم! ایا خارش مقعد من خطرناک است؟
  چه دارویی از داروخانه بگیرم برای رفع ضایعات پوستی که تقریبا داخل دهانه ی مقعدم هستن.
  ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر و حتی زگیل باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید تا نوع بیماری و علت زائده مشخص شود. به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. زمان را از دست نداده زودتر برای معاینه مراجعه کنید بدون تشخیص امکان تجویز دارو مؤثر وجود ندارد و همیشه این بیماری جنسی منتقل نمیشود.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  حدود دو سال پیش یا شایدم بیشتر صبح بیدار شدم و دردی تو قسمت مقعد احساس کردم وقتی به wcرفتم متوجه شدم زگیلی به اندازه ساچمه از کنار مقعد دراومده که درد خیلی زیادی داشت و زمان مدفوع و شستشو این درد بیشتر میشد بعد گذشت چند روز خود به خود از بین رفت.
  دو روز پیش دوباره دچار این مشکل شدم که احساس میکنم اندازه زگیل بزرگتر شده و درد زیادی داره.
  این زگیل دقیقا چه نوع بیماری هست و چطوری باید درمان بشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال زائده مقعدی که دیدید زگیل نیست و یک بیماری مقعدی مانند هموروئید است که اگر زائده دائمی بیرون باشد نیاز به جراحی برداشت خواهد داشت ولی اگر بیرون نبوده و موقتی باشد ممکن است در مراجعه فوری و از دست ندادن وقت با روش دارویی هم درمان مناسب شوید.

 • فریده گفت:

  سلام .من دو روز میشه ک روی ناحیه مقعدم و اطرافش برجستگی هایی مث جوش ب وجود امده ک خارش داره و موقع تماس با اب سوزش داره .روز اول کم بود ولی الان بیشتر شده.میخواستم بدونم علتش چیه ؟

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار بیماری فیستول و یا آبسه مقعدی شده باشید لازم است تا حضوری مراجعه نموده و تحت معاینه بالینی بررسی شوید.

 • ناشناس گفت:

  سلام.من در لبه مقعد یه دونه حالت کوشت اضافی نرم وجود داره که هم در بیرون از مقعد هست هم در داخل مقعد که بعضی موقع ها ورم میکنه و بعضی اوقات کوچک تر میشه احساس میکنم حالت ریشه مانند داره که در حالت ورم کرده میرم دسشویی خونریزی شدید میکنه و درد داره.راه درمان چیست؟ممنون میشم اگه جواب منو بدید.

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شماست، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی و روشهای تهاجمی خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم زیگل مقعدی خانوم ک یدونه ب اندازه ۴سانت هست با فیریز کردن یاهمون انجماد کردن قابل درمان هست یا ن؟

  • clinic گفت:

   با سلام معمولاً انواع گسترده نیاز به جراحی لیزری خواهد داشت برای بررسی و راهنمایی بیشتر حضوری مراجعه نمایید.

 • ناشناس گفت:

  من دچار زگیل مقعدی شدم بااینکه شریک زندگی هم ندارم باید چکارکنم آیا با سرکه سیب امکان درمان وجود دارد

  • clinic گفت:

   با سلام خیر درمان گیاهی برای از بین بردن زگیل مؤثر نیست. ممکن است شریک زندگی شما نیز ویروس آن را داشته باشد ولی هنوز دچار زائده نشده باشد زیرا این بیماری از راه پوست و جنسی منتقل میشود. برای از بین بردن زائده لازم است تا حضوری مراجعه کنید بسته به وسعت تحت درمان دارویی، کرایو یا لیزر درمانی قرار بگیرید. اما با احتمال سی در صد ممکن است ویروس در پوست باقی مانده و دوباره دچار زائده شوید. برای درمان فوری خود مراجعه کنید زیرا این ویروس باعث تغییر شکل سلولی ناحیه شده و زمینه را برا ابتلا به سرطان مقعد مساعد می‌کند.

 • سام گفت:

  با سلام .
  من در ناحيه مقعد ٢ تكه خال مانند يا گوشت اضافه دارم كه سال هاست وجود دارند و هم رنگ پوست اطراف مقعد هستند ، نه درد دارند و نه خونريزي و نه خارش ، موقع دفع نيز هيچ مشكلي ندارم ،ميخواستم بدونم گوشت اضافه در اين ناحيه طبيعي هست يا اينها گوشت نيستند و زگيل تناسلي هستند ؟

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه مقعدی، بیماری زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شماست، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی و روشهای تهاجمی خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • معصومه گفت:

  سلام داخل مقعد ۲٫۳ عددگشت وجود داره واین که مقعدم ورم دار ه ورم واژنم هم ورم داره چه کار بید بکنم سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه مقعدی، بیماری زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شماست، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی و روشهای تهاجمی خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • مسلم گفت:

  باسلام خدمت آقای دکتر
  چند ماهی هست در ناحیه مقعدم یه دونه اول کوچک بود گاهی وقتا بحالت بزرگ پیدا شده شکل یه جوش که اگر زخم بشه ازش خون جاری میشه موقع دفع مدفوع وشستن مقعد با مشکل روبرو مییشم یعنی نمیتونم راحت مدفوع کنم وتمیز کنم این جوش در کنار لبه های اطراف مقعدم در اومده واگر زخمی بشه یه حالتی شبیه تیرکشیدن اندامم داره …بی زحمت اگر راه وچاره ای هست ممنون میشم درجهت درمان آن کمکم کنید سپاسگذارم

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه مقعدی، بیماری زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شماست، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی و روشهای تهاجمی خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • فرح گفت:

  ممنونم آقای دکتر
  فقط یه چیزی که من متوجه نمیشم اینه که من یک ساله نامزد کردم و توی این مدت رابطه ی آنچنانی نداشتم و همسرم هم هیچ مشکلی ازین نظر ندارن و هیچوقت هم رابطه ای نداشتن با کسی . از نظر شخصی هم خیلی آدم تمیزی هستم و از یک سال پیش که خارج از کشور هستم حتی توی دستشویی دانشگاه یا محل کار همیشه سعی میکنم شستشو رو کامل انجام بدم با اینکه آب نیست و روی توالت فرنگی بیرون از خونه نمیشینم .برای همین متعجبم اگر این بیماری مسری هست من چجوری گرفتم؟ البته توالت های ما با آقایون مشترکه و فکر میکنم هرچقدرم من تلاش بکنم بالاخره کثیفه.حالا میخواستم بپرسم ممکنه ازین طریق باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگر منظورتان نحوه انتقال بیماری زگیل تناسلی است، بله امکان انتقال این بیماری از راه پوستی و حتی مراکز اپیلاسیون و سرویس بهداشتی نیز وجود دارد و اگر تماس پوستی سطحی نیز با آلت تناسلی همسرتان داشته باشید، امکان انتقال این بیماری هست و لزوماً نباید دخول داشته باشید تا منتقل شود.

 • فرح گفت:

  سلام
  من سه ماه میشه که دچار مشکلات در قسمت مقعد هستم.چون معمولا یبوست دارم فکر میکردم یبوسته.بخاطر اینکه سه ماه پیش موقع دفع خون میدیدم.از اون موقع روی دهانه ی مقعد یه تیکه ی اضافه حس میکردم زیر دستم موقع شستشو.بعد ازون فکر کردم احتمالا هموروئید هست و به درمان یبوست پرداختم.علاوه بر اونکه مرتب از پماد آنتی هموروئید هم استفاده میکردم. الان سه ماهه تقریبا مرتب هر روز دفع دارم اما اون زائده یکم بزرگتر شده و احتمالا هموروئید نبوده چونکه اطراف مقعد دو سه تا زائده ی کوچیک زگیل مانند هم پیدا شده حدودا یک ماهه . خلاصه الان خودم فکر میکنم زگیل مقعدی هستش ولی هنوز پیش دکتر نرفتم .چون خارج از کشور هستم میخواستم بدونم میتونم صبر کنم مثلا ۴ یا ۵ ماه که زمانی که اومدم ایران برای درمان اقدام کنم یا این زائده ها هر روز بیشتر میشن؟؟؟
  خیلی نگرانم ممنون میشم پاسخ سوال من بدید آقای دکتر

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز جداً از خوددرمانی بپرهیزید زیرا همان طور که تجربه کردید نه تنها درمان حاصل نشده بلکه مشکلتان ادامه داشته و روند درمانی به تأخیر افتاده است، از طرفی مصرف خودسرانه دارو در هر زمینه و بیماری باعث مقاومت و یا حساسیت دارویی در بدن خواهد شد، از طرفی دیگر خونریزی مقعدی را باید جدی گرفته و حتماً برای بررسی علت آن مراجعه کنید، اگرچه ابتلا به یبوست و بیماری مقعدی می‌تواند دلیل خونریزی مقعدی باشد ولی تشخیصی بر اساس حدس و گمان نادرست بوده و باید طی بررسی، معاینه بالینی و حتی انجام تست تشخیصی اطمینان حاصل شود، پیش از بروز عوارض بعدی یبوست خود را با تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود و ترک عادات غلط رفتاری کنترل کنید. زوائد موجود اگر زگیل مقعدی باشند، باید درمان شده و طی درمان دارویی یا کرایو برطرف شوند، هر چند ویروس ممکن است در بدن باقی بماند ولی حتماً باید پیگیری شده و پیش از زمینه سازی سرطان برطرف شود. از طرفی عدم توجه به درمان منجر به گسترش آن خواهد شد و بهتر است هر چه زودتر درمان شوید.

 • رها گفت:

  سلام وقت بخیر من شهریور پارسال دچار شقاق به طوری خارش شدید ودرد داشتم نمیتونستم بنشینم حتی دکتر بخاطر بواسیر برام وقت عمل داد ولی عمل نکردم بایک سری دارو خوبم شدم ازتیر ماه امسال متوجه شدم که دوره مقعد چندتا برجستگی هست رفتم دکتر زنان وگفت زگیله برام فریز کرد الان دوباره چند دیگه زده میخوام بدونم فریز کردن خوبه درمانی درستی هست باتوجه یه اینکه دوباره شقاق پیدا کردم وخارش دارم شما چه راهنمایی برایه من دارید ایا این بیماری قابل درمان هست برایه همیشه

  • clinic گفت:

   با سلام درمان و از بین بردن زائده دلیلی برای از بین رفتن کامل بیماری زگیل و ویروس آن نیست و ممکن است دوباره عود کند ولی لازم است تا زوائد برای جلوگیری از عوارض دیگر بر طرف شود. برای بیماری شقاق لازم است تا معاینه شوید و تحت درمان مناسب بسته به مرحله بیماری قرار بگیرید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من در ازمایش کولونوسکوپی پزشک متخصص تشخیص وباسیر داخلی دادن ایا احتمال زگیل میباشد

  • clinic گفت:

   با سلام خیر بواسیر به زگیل ارتباطی ندارد.

 • Sara گفت:

  سلام اقاي دكتر. من زگيل تناسلي داشتم تعداد كمي بود و با محلول پدوفيلين اثرش رفته ولي شنيدم چون تو بدنمون هست باعث سرطان ميشه، درسته؟؟؟ چيكار ميتونم كنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام خیر همه انواع آن پر خطر نبوده و ممکن است شما به آن نوع مبتلا نبوده باشید. در سی درصد موارد هم ویروس پس از برداشت زائده از بین خواهد رفت

 • M گفت:

  با سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم که بعد از کرایو چن روز طول میکشه تا زگیل های تناسلی بیفتن؟؟؟؟ من دیگه نگران نباشم درمان شدم

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه طی یک الی سه هفته پس از انجام عمل کرایو زائده زگیلی خواهد افتاد و از بین می‌رود ولی ویروس عامل زگیل هنوز در پوست باقی است و ممکن است دوباره دچار بروز زائده زگیلی شوید.

 • M گفت:

  سلام وعرض ادب میخواستم بدونم چند روز بعد از کرایو زگیل های تناسلی کنده میشن ؟؟؟ لطفآ پاسخ بدیددد ….من روز گذشته کرایو زگیل های مقعدی داشتم اما زگیل ها هستند هنوز راهنماییم کنید که چکاری انجام بدم؟؟؟؟ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز کمی صبور باشید، معمولاً بین یک الی سه هفته زمان لازم است تا زائده های موجود بر روی پوست پس از فرآیند کرایو کامل برطرف شوند، اما توجه داشته باشید به سبب احتمال فراوان باقی ماندن ویروس عامل این زگیل در پوست احتمال عود و بازگشت زوائد وجود دارد.

 • M گفت:

  سلام آقای دکتر من عمل کرایو زگیلهای تناسلی را انجام دادم خواستم بدونم چقد طول میکشه تا زگیلعا از بین برن لطفآ راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام در روش سرما درمانی یا کرایو معمولاً بین یک الی سه هفته زمان لازم است تا زائده به طور کامل از بین رفته و سلامتی حاصل شود. البته به دلیل وجود ویروس در بدن احتمال عود و برگشت زائده وجود دارد.

 • الهه گفت:

  سلام.. من یک خانم ۳۳ ساله و متاهل هستم از دوران بچگی همیشه غده ی کوچکی در ناحیه ی مقعد احساس میکردم اما هیچوقت پیگیری نکردم.. تا اینکه چند سال پیش به همورویید دچار شد و الان ۴ ماه هست که به زگیل مقعدی دچارشدم یک هفته قبل به پزشک مراجعه کردم و ناحیه ی مقعد رو فریز کردم ولی درد شدیدی دارم نمیدونم درمان میشم یا نه..ازعود دوباره ی زگیل بعداز درمان هم خیلی میترسم..میترسم از ۲ نوع پر خطر باشه.. لطفا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام باید پیش از فریز زگیل از نظر نوع بیماری زگیل تناسلی بررسی میشدید با این وجود نگران نباشید و تست سرطان دهانه رحم یا پاپ اسمیر به همراه بررسی ناحیه از نظر ویروس اچ پی وی را انجام دهید. درد ناحیه مقعد ممکن است به بیماری دیگر احتمالی مانند هموروئید مربوط باشد که مستلزم معاینه و بررسی ناحیه است، بار دیگر برای معاینه و بررسی دقیقتر محل مراجعه کنید.

 • فاطمه گفت:

  من باشخصی دوباررابطه داشتم ک التش پرزگیل بوداماگفت برای من خطری نداره امادوتاریزدورمقعدم دیدم مراجعه کردم وپمادوقرص تجویزشدودارم استفاده میکنم امااسترس شدیددارم ک درمان نشم ودورمقعدم مثل اون اقابشه ایابااین پمادوقرص ازبین میرن این دوتازگیل توروخداراهنمایی کنین استرس شدیددارم ک باعث شده ضربان قلبم بالاباش ومدام عصبی باشم

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید و آرامش خود را حفظ کنید، درمان به موقع و کامل زگیل تناسلی و مصرف دقیق داروهای تجویزی به از بین رفتن زائده ایجاد شده کمک می‌کند اما متأسفانه این بیماری ویروسی منتقل شونده از راه جنسی به صورت مخفی در بدن شما باقی خواهند ماند و معمولاً به طور کامل برطرف نمیشود و ممکن است در آینده دوباره به شکل زائده بروز کند که خوشبختانه با درمان دارویی یا کوتر یا کرایو برطرف خواهند شد، از شریک جنسی خود بخواهید تا برای درمان مراجعه کنند و تا زمانی که ایشان بهبود نیافته از برقراری رابطه جنسی حتی در حد تماس پوستی بپرهیزید، توجه داشته باشید که این ویروس علی رغم استفاده از کاندوم حین رابطه نیز منتقل خواهد شد و کاندوم در پیشگیری از آن صد در صد عمل نمی کند.

 • فاطمه گفت:

  من دوباربادوبادوست پسرم رابطه داشتم راستش تمام الت تناسلیش پرزگیل بودوقتی پرسیدم گفت واگیرنداره ولی دوتاگوشت ریزوسفیددیدم سریع مراجعه کردم دکتروایشون کرم اسیکلوویروقرص اسیکلوویر۴۰۰بهم دادامانگرانم واسترس شدیددارم باایزمخوب میشم توروخدازودجواب بدین

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری زگیل تناسلی یک بیماری منتقل شونده از راه جنسی است که از طریق تماس پوستی حین برقراری رابطه علی رغم استفاده از کاندوم منتقل شده و البته زائده های ایجاد شده با کمک استفاده منظم و صحیح از داروهای تجویزی برطرف خواهد شد ولی معمولاً این ویروس در بدن شما به صورت پنهان باقی مانده و ممکن است در آینده دوباره به صورت زائده بروز کرده و ظاهر شود.

 • M گفت:

  با سلام خواهشن راهنماییم کنید ۲۴سالمه متآهلم حدود دو ماه پیش کنار مقعدم ی خال گوشتی ریز ظاهر شد من پیگیر نشدم الان بین مقعد و واژنم تعدادشون زیاد شده و بزرگ شدن دکتر رفتم اما یه محلول داد ولی من استفادشنکردم چون ترسیدم جاشون بده …راه حل بدید که چکار کنم.باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، داروهای تجویزی برای درمان هر چه بهتر شما توصیه می‌شوند، به احتمال فراوان به بیماری زگیل مقعدی و تناسلی که از راه جنسی منتقل می‌شود، مبتلا شده‌اید. عدم درمان به موقع آن باعث پخش شدن زائده و گسترش آن در قسمت بیشتری از ناحیه مقعد و تناسلی خواهد شد که روند درمانی آن را مشکل نموده و حتی در مواردی درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به روشهای درمانی دیگری چون کوتر پیدا می‌کنید، از طرفی این بیماری در صورت عدم درمان می‌تواند زمینه‌ساز ابتلا به سرطان باشد، بنابراین آن را جدی گرفته و حتماً پاپ اسمیر جهت بررسی بیشتر از نظر شدت آسیب و درگیری بافتی دهید، بهتر است دوباره برای معاینه و تجویز درمان مناسب مراجعه کنید.

 • پنام گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من با فردی که دچار این مشکل بود هم بستر شدم، در اون موقع نمی دونستم مشکل چی هست فقط برآیم فرم و شکل مقعد عجیب بود، که بسیار پیشرفت کرده بود، با توجه به اینکه نزدیکی بدون کاندوم انجام شده الان دچار استرس شدم که ممکنه من هم بگیرم این بیماری رو؟؟ یعنی الان من هم دچار این ویروس شدم؟؟ چطوری می تونم مانع از بروز عوارض و جلوگیری کنم ایجاد این زگیل ها، مخصوصا در قسمت آلت تناسلی، ممنونم از زحمات شما .

  • clinic گفت:

   با سلام اگر بیماری فردی که با او ارتباط جنسی داشتید واقعاً زگیل تناسلی باشد به دلیل انتقال ویروس آن از طریق تماس پوست به پوست احتمال ابتلا بسیار بالا خواهد بود، اگر علایمی از آن را بر روی آلت خود پیدا کرده اید هر چه سریع تر برای درمان مراجعه کنید اگرچه فقط علایم از بین خواهد رفت و ویروس به صورت کامل از بدن خارج نمی شود. اگر هم فعلاً علامتی ندارید واکسن HPVدریافت کنید زیرا علاوه بر پیشگیری در صورت ابتلا به بیماری نیز شدت بیماری را کنترل خواهد کرد. از روابط جنسی نا ایمن و بدون کاندوم و داشتن چند شریک جنسی با هم بپرهیزید تا از ابتلا به انواع بیماری‌های جنسی در امان بمانید.

 • بهزاد گفت:

  سلام!
  من حدود یک هفته میشه در مقعدم دونه زده اول یکی بود الان دوتا شده نه درد داره و نه خون ریزی فقط تنها مشکلم اینه خیلی می خاره و یبوست هم دارم فقط خواهش می کنم زود جواب بدین درد داره خیلی کمه اولش زیاد بود اما الان خیلی کمه

  • clinic گفت:

   با سلام بدون بررسی و مشاهده ضایعه ایجاد شده نمی‌توان نه تشخیص داد و نه درمانی تجویز کرد. علت ضایعه می تواند یک بیماری عفونی مقاربتی، مقعدی یا پوستی باشد، بهتر است پیش از پیشرفت و توسعه بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای درمان لازم مراجعه نمایید.

 • سارا گفت:

  سلام زن ۱۹ ساله هستم دوهفته یه ظایعه گوشی به پوست معقدم چسبیده خیلی ریز گاهی خیلی کم وقتی دست میزنم خارش درد میشم.فبل از این گوشت اضافی حدود یک هفته داخل معقدم زخم بود خون میومد بخاطر مدفوغ زخم شده بود خیلی نگرانم طفا راهنمایم کنین.خون ریزی هم نداره
  واین که برا درمان باید ه چه دکتری مراجعه کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ضایعه و مشکل مقعدی و زخم مقعد خود باید مراجعه کنید تا پس از بررسی لازم اقدام درمانی مؤثر انجام شود. احتمالاً یبوست یا دفع مدفوع مشکل و همراه با زور شما را دچار شقاق مقعدی یا هموروئید نموده است که بهتر است هر چه زودتر درمان شده و از پیشرفت آن جلوگیری کنید.

 • سحر گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید.دختری ۲۶ساله هستم ی مدت دور مقعدم جوش زده بعد ی چیزیم از مقعدم زده بیرون.خیلی سوزش وخارش دارم.پیش ی کارشناس ماما رفتم گفتن زگیل.ایا ایشون درست حدس زدن.می ترسم خیلی

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه و بررسی ضایعات موجود در اطراف مقعد امکان اظهار نظر درباره‌ی نوع بیماری شما امکان‌پذیر نیست. حتی اگر به زگیل مقعدی مبتلا شده باشید، نگران نباشید می‌توانید با درمان به موقع آن از عوارض بعدی آن جلوگیری نمایید. بهتر است هر چه سریع‌تر درمان را آغاز نمایید تا بیماری پیشرفت نکند.