banner
آذر ۱۸, ۱۳۹۵

علائم بواسیر یا هموروئید و معاینه و تشخیص عوارض این بیماری

بواسیر یک بیماری پر نشانه است که تشخیص آن از روی علائم نه تنها برای پزشک معالج بلکه برای خود فرد نیز در صورت آگاهی داشتن از آن بسیار ساده است. البته باید این نکته را در نظر داشت که ممکن است نشانه‌های بیماری هموروئید بسته به میزان آسیب آن، از فردی به فردی دیگر متفاوت باشد. این احتمال نیز وجود دارد که نشانه‌ها دلیل بر بیماری دیگری در فرد باشد.

با این حال پیگیری فوری بعد از مشاهده‌ی هر یک از علائم زیر به روند درمان بواسیر یا هموروئید در مراحل ابتدایی ایجاد آن و پیشگیری از بروز عوارض و مشکلات احتمالی کمک مؤثری می‌کند. نشانه‌های ظاهری ابتلا به هموروئید شامل:

 • مشاهده‌ی خون هنگام دفع مدفوع:

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که با دیدن قطرات خون در کف سرویس بهداشتی در هنگام دفع مدفوع یا بعد از آن بدون اطلاع از محل خونریزی نگران و مضطرب شده باشید. خونریزی قرمز روشن ناحیه‌ی مقعد به خصوص در هنگام دفع مدفوع از بارزترین علائم ابتلا به بیماری هموروئید است که ابتدا در حجم کم و قطره‌ای و در مراحل بعدی در حجم زیادتر بروز می‌کند. در انواع داخلی هموروئید حجم خونریزی می‌تواند آن‌قدر شدید شود که فرد را در معرض کم‌خونی قرار ‌دهد. در برخی موارد پزشکان پس از پیگیری علت کم‌خونی شدید بیمار، بیماری هموروئید مخفی در او را کشف می‌کنند. ناگفته نماند خونریزی مقعدی همیشه نشانه‌ی بیماری ساده‌ای چون هموروئید نیست و برای افتراق و تشخیص آن از سایر بیماری‌های مهلک گوارشی نیاز به پیگیری فوری دارد.

 • بیرون‌زدگی گوشتی ناحیه‌ی مقعد:

ممکن است تجمع خون و تورم عروق سیاهرگی ناحیه‌ی مقعد منجر به بیرون زدن بافت دریچه‌ای آن شود. ظاهر نامناسب و زشتی که در نتیجه‌ی بیرون‌زدگی بافت داخل مقعدی بر روی سوراخ انتهایی دستگاه گوارش ایجاد می‌شود باعث خجالت فرد از مطرح کردن بیماری خود با اعضای خانواده یا پزشک خواهد شد. شرمساری و ترس از سوء‌ظن ارتباطات جنسی نامتعارف از بزرگترین دلایل بی‌توجهی به این بیماری است.

 • درد مقعدی:

با شدت گرفتن بیماری بواسیر شاهد درد تیرکشنده‌ای در ناحیه‌ی مقعدی به خصوص در هنگام نشستن‌های طولانی خواهیم بود که گاهی میزان درد فرد را به ستوه می‌آورد. معمولاً در انواع داخلی هموروئید به دلیل کم بودن گیرنده‌های پیام‌آور درد در ناحیه‌ی درون روده‌ای، درد احساس نمی‌شود. درد بیشتر در موارد خارجی بواسیر بروز می‌کند.

 • خارش ناحیه‌ی مقعد:

خارش مقعدی یک نشانه‌ی نادر از بیماری بواسیر است که بیشتر در انواع هموروئید خارجی بروز می‌کند. التهاب پوست ناشی از ترشحات مخاطی اطراف خروجی مقعد منجر به خارش و تحریک فرد می‌گردد. باید توجه داشت که خارش مقعدی بیشتر در بیماری‌های انگلی روده تظاهر می‌کند و در صورت ایجاد در فرد باید آزمایش‌های انگلی نیز برای تشخیص افتراقی درخواست شود.

 • خروج ترشحات لزج بعد از دفع:

اگر به شست‌وشوی ناحیه‌ی مقعدی خود پس از اجابت مزاج دقت کرده باشید ممکن است متوجه ترشحات لزجی در اطراف این ناحیه‌ی شده باشید که به‌راحتی از روی پوست پاک نمی‌شوند و منشأ آن‌ها از درون کانال مقعد است. این ترشحات با ظاهری مشابه سفیده‌ی تخم‌مرغ ناشی از یبوست‌های مزمنی است که به دلیل کند شدن حرکات روده‌ای در پشت مدفوع جمع شده و پس از اجابت مزاج خارج می‌شوند.

 • دفع ناکامل مدفوع:

در قسمت انتهایی راست روده یک کانال وجود دارد که در حد فاصل دو دریچه داخلی و خارجی قرار گرفته است. با رسیدن مدفوع درون این کانال فرد احساس اجابت مزاج خواهد کرد. در حالت طبیعی مدفوع قرار گرفته در این ناحیه باید به صورت کامل تخلیه شود اما در صورت وجود اختلالی چون هموروئید در فرد عضلات دریچه‌ای توانایی کافی برای تخلیه‌ی کامل کانال را ندارند و فرد پس از اجابت مزاج به دلیل خالی نشدن بخش انتهایی راست روده هنوز احساس دفع مدفوع دارد.

عوارض ابتلا به بواسیر یا هموروئید

عوارض ابتلا به بواسیر یا هموروئید

در اغلب موارد بیماری بواسیر خفیف است و در صورت پیگیری فوری کمتر باعث ایجاد مشکل جدی در فرد می‌شود. با این حال بی‌توجهی به درمان به موقع آن منجر به بروز عوارض ناگواری خواهد شد. ظاهر زننده بواسیرهای بیرون‌زده یا عفونت توده‌ی سیاه شده هموروئید ترمبوزه از خفیف‌ترین تا شدیدترین عارضه‌های احتمالی بواسیر محسوب می‌شوند. احتمال ابتلا به کم‌خونی فقر آهن در بواسیرهای خون‌ریزی دهنده به خصوص انواع داخلی آن وجود دارد. به دلیل تغییر شکلی که در عروق ناحیه‌ی مقعد به وجود می‌آید، احتمال تغییرات غیر طبیعی در سایر سلول‌های روده‌ای افزایش پیدا می‌کند و فرد را در خطر ابتلا به انواع سرطان‌های روده‌ای قرار می‌دهد.
گاهی اوقات عوارض، مستقیم از خود اختلال هموروئید نشأت نمی‌گیرد بلکه درمان آن از جمله اعمال جراحی صورت گرفته منجر به عارضه‌هایی در فرد خواهد شد که عبارت است از:

 • خونریزی بیش از حد: گاهی اوقات عروق به طور کامل مسدود نمی‌شوند و فرد از ناحیه‌ی عروقی که خوب بسته نشده‌اند خونریزی می‌کند و به شکل توده‌ی پرخون در می‌آید. اگرچه آسیب به مخاط راست روده طی جراحی هم خود را به صورت خونریزی غیر طبیعی نشان می‌دهد.
 • عفونت: به دنبال مراقبت ناکافی و نادرست از محل برش و بخیه‌ی مقعد بعد از عمل احتمال چرکی شدن ناحیه افزایش می‌یابد. البته احتمال عفونت و زخم شدن بواسیر قبل از عمل نیز هست.
 • بی‌اختیاری مدفوع: در برخی موارد طی جراحی به اعصاب حسگر و کنترلی دریچه‌ی مقعد آسیب می‌رسد به صورتی که فرد دچار بی‌اختیاری مدفوع می‌شود. البته این اتفاق بسیار نادر است و با احتمال فراوان امکان اصلاح آن با جراحی‌های دیگر وجود دارد.‌
 • فیستول مقعد: فیستول یک کانال کوچک و غیر طبیعی است که ممکن است طی بی‌احتیاطی پزشک در جراحی بین کانال مقعد با سطح پوست بیرونی آن یا درون واژن زنان ایجاد شود. بسته به محل فیستول امکان نشت مدفوع از سطح پوست یا واژن وجود دارد.
 • حساسیت: ممکن است فرد به مواد تشکیل‌دهنده‌ی داروهای موضعی ناحیه‌ی مقعد حساسیت داده و دچار خارش یا قرمزی شود.
 • ترمبوز وریدی مقعد : احتمال ایجاد لخته خون در عروق وریدی مقعد به دنبال یک روش درمانی به نام اسکلروتراپی وجود دارد.
  با این تفاسیر بهتر است فرد قبل از تصمیم گرفتن به انجام هر درمان دارویی یا جراحی از خطرات و عوارض احتمالی آن توسط پزشک خود مطلع شود، سپس با آگاهی کامل و با کمک پزشک معالج خود درمان مناسب‌تر برای خود را انتخاب کند.

معاینه و تشخیص بیماری هموروئید یا بواسیر

معاینه و تشخیص بیماری بواسیر یا هموروئید

همیشه مشاهده‌ی محل آسیب اولین گام عملی برای تشخیص بیماری‌ها است. نشان دادن مقعد به پزشک برای بسیاری از افراد شرم‌آور است، برای همین بسیاری از افراد جامعه مبتلا به بواسیر از مراجعه به پزشک خودداری می‌کنند و ترجیح می‌دهند با بیماری خود سازگار شوند.
پزشک در اولین ویزیت خود ابتدا به گرفتن شرح‌حالی دقیق از علائم بیمار و سابقه‌ بیماری‌های دیگر او می‌پردازد. ارائه شرح حال دقیق توسط بیمار و شرح کامل نشانه‌ها با جزئیات می‌تواند کمک بزرگی به سرعت تشخیص بیماری یا نوع آن کند. سپس پزشک با مشاهده‌ی ظاهری ناحیه‌ی مقعد در حالتی که فرد به صورت سجده، پهلو و حتی طاق باز با پاهای خم و باز شده قرار گرفته است، می‌تواند تا حدودی وجود هموروئید را تشخیص دهد. در صورت شک به درونی بودن بواسیر نیاز به معاینه با انگشت و همچنین جهت تأیید آن، استفاده از روش‌های دیگر است.
رنگ خون خارج شده از مقعد نیز می‌تواند به تشخیص بهتر و سریعتر کمک‌ کند، زیرا معمولاً خون تیره نشانه‌ای از خونریزی در نواحی بالایی دستگاه گوارش و روده‌هاست و خون روشن نشانه‌ی نزدیکی محل خونریزی به مقعد است. با این حال نمی‌توان گفت همیشه خون قرمز روشن نشانه‌ی هموروئید است و برای تشخیص قطعی نیاز به بررسی بیشتر وجود دارد. خونریزی علاوه بر هموروئید می‌تواند نشانه سایر بیماری‌های دستگاه گوارش مانند برجستگی‌های گوشتی، توده‌های خوش‌خیم یا بدخیم، بیماری التهابی روده باشد. مخلوط یا جدا بودن خون از مدفوع نیز یک راهنمای دیگر برای تشخیص هموروئید از سایر بیماری‌های احتمالی است زیرا معمولاً خونریزی هموروئید جدا از مدفوع خارج می‌شود.
در بررسی با انگشت پزشک با انگشت پوشیده با دستکش و آغشته به ژل برای کاهش درد معاینه، درون مقعد را لمس می‌کند. لمس هر توده و یا برآمدگی غیر معمول پزشک را ملزم به بررسی بیشتر با انجام معاینات بالینی دیگر خواهد کرد.
بسته به تشخیص پزشک، کولونوسکوپی (در کولونوسکوپی با استفاده از وارد کردن یک لوله‌ی باریک دارای دوربین به درون مقعد داخل آن را مشاهده می‌کنند.) برای دیدن تمام روده‌ و یا سیگموئیدوسکوپی برای مشاهده‌ی قسمت انتهایی راست روده درخواست می‌شود. سن بیمار در تصمیم پزشک بی‌تأثیر نیست. برای اطمینان در افراد مسن‌تر نیاز به بررسی وسیع‌تر و دقیق‌تری است.
در نهایت پزشک با دیدن داخل کانال مقعد و روده و تطبیق نشانه‌های بیمار با مشاهدات خود به تشخیص بیماری و حتی نوع آن می‌رسد. تشخیص صحیح نوع بیماری هموروئید برای تجویز درمان مؤثر و کارآمد آن نقش کلیدی دارد. بهبودی کامل فقط زمانی به دست می‌آید که پزشک مشکل بیمار را به درستی تشخیص داده باشد.

Save

Save

پرسش و پاسخ
 • مریم گفت:

  باسلام من ۲۷سالمه اززمان زایمان پارگی مقعددارم زمانی که اجابت مزاجم خوب نباشددچاراین مشکل میشم واین مشکل بعداز۳سال برام پیش اومده که بعدازاجابت مزاج دچاردردمقعدشده وکمروپهلودردشدیدمیشم اصلاکمرم راست نمیشود

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی آسیب وارده به ناحیه مقعدی و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شود ممکن است برای بهبودی قطعی نیاز به انجام جراحی مجدد نیست داشته باشید اما نگران نباشید امروزه با کمک روش های نوین لیزری امکان جراحی های بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بی حسی موضعی و بدون نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی و قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی وجود دارد.

 • شاە دخت گفت:

  خسته نباشید من پنجاه سالمه دفعم شل وول حجیم نمیشە وباید زور بزنم تا تخلیه بشم تو عمرم دفع حجیم به خودم ندیدم والان چون سنم بالا رفته ازیت میشم ونمیتونم زور بزنم باید چکار کنم درضمن سالها پیش کلونوسکپی ازم گرفتن گفتن کولیت روده داری ودارو هم نداره نظر شما لطفا

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خودرو حضور مراجعه کنید تا اقدامات درمانی مناسب تجویز شود بیماری شما درمان صددرصد نداشته فقط با برخی داروها و رعایت رژیم غذایی می‌توان آن را کنترل کرد

 • محمود گفت:

  سلام من تقريبا كل فصول سال از ناحيه مقعد دچار عرق سوزى ميشم هميشه هم از لباس زير پنبه اى يا نخى استفاده ميكنم ولى فايده نداره لطفا راهنمايى كنيد چكار كنم
  ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   لباس زیر نخی استفاده کرده و اگر اضافه وزن داری وزن خود را کاهش دهید مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید بعد از هر بار اجابت مزاج و یا استفاده از سرویس بهداشتی ناحیه را خشک کنید از فعالیت بدنی شدید بپرهیزید استحمام روزانه داشته باشید.

 • مریم گفت:

  سلام خسته نباشیدببخشیدی سوال داشتم میخاستم بگم الان ی مدتیه دورمقعدم ی تیکه گوشت بوجوداومده موقعه مدفوع کردنم خیلی دردمیگیره بعدمدفوع خارش وسوزش دارم وروز ب روزهم بیشترمیشه میخاستم ببینم بایدچکارکنم ک خوب بشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال فراوان دچار بیماری مقعدی بواسیر شدید که اگر زائده مقعدی ایجاد شده دائمی باشد دیگر به درمان‌های دارویی و یا خانگی پاسخ مناسب نداده نیاز به جراحی خواهد داشت که البته نگران نباشید توصیه میشود هرچه زودتر قبل از بروز عوارض دیگر برای دریافت درمان خود اقدام کرده با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بی حسی موضعی درمان شوید در این جراحی نیازی به مراقبت و استراحت طولانی مدت ندارید در همان روز مراجعه مرخص شده می توانید به خانه باز گردید و از روز بعد به محل کار خود رفته زندگی عادی داشته باشید البته باید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کرده از عوامل محرک بازگشت بیماری دوری کنید.

 • مهسا گفت:

  آیا هیموروئید کوچک که فقط بیرون زده است خودش خوب میشود

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر زائده مقعدی بیرون زده به طور خود به خود و یا حتی با درمان های دارویی نیز برطرف نشده و نیاز به اقدام درمان جراحی برای رهایی کامل و قطعی از آن دارد البته با روش لیزری می توان این جراحی سرپایی انجام داد نیازی به انجام جراحی گسترده و بستری در بیمارستان نداشته میتوانید در روز مراجعه درمان شده به خانه بازگردید و زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید.

 • عرفان گفت:

  سوزش شدید دارم ومعدهم دچارسوزش میشود تا حدی که داخل دهنم تلخ میشود وحالت تهوع زیادی دارن

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری گوارشی خود لازم است که حضوری مراجعه کرده تحت انجام آزمایش های بالینی قرار بگیرید تا درمان مناسب بسته به نوع و شدت بیماری تجویز شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام،چند روزه یه زائده خیلی کوچیک ک حالت جوش دارم کنار معقعد ایجاد شده،واقعا به جوش شباهت داره و به نظر هم مانند جوش سفیدی داره،ایا ممکنه بیماری خاصی باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر طی چند روز آینده از بین نرفت برای بررسی از نظر ابتلا به بیماریهای مقعدی دیگری چون آبسه حضوری مراجعه کنید.

 • صفر گفت:

  ایا بواسیر باعث کمر در د وعدم تعادل میشود

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر ارتباطی ندارد.

 • ناشناس گفت:

  سلام .چندماه پیش دجار شقاق مقعد شدم.با بوتاکس درمان کردم ولی بعدش یه زائده گوشتی کنار مقعدم بیرون کرده و درد دارم .ممنونم میشه راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده مقعدی ایجاد شده باقی مانده از بیماری شقاق مقعدی شما بود که با درمان بوتاکس برطرف نخواهد شد و تنها راه رهایی از آن انجام جراحی خواهد بود بنابراین اگر مشکل ایجاد شده باعث آزار اذیت شما شده و نیاز به درمان را احساس می کنید لازم است تحت عمل جراحی قرار بگیرید که البته با وجود روشهای نوین لیزر دیگر نیاز به انجام جراحی سخت و گسترده و قرار گرفتن در زیر تیغ جراحی نبوده می‌توانید سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی درمان شده در همان روزی که برای جراحی اقدام می‌کنید در درمان شده به خانه بازگردید نیازی به بستری شدن و یا استراحت و پانسمان نداشته باشید.

 • علی گفت:

  سلام، من ۲۰ سال دارم و از حدود ۱۶ سالگی هر از گاهی یبوست به سراغم میاد ولی نه اونقدر شدید. زمینه خانوادگی یبوست هم از سمت مادرم دارم. اجابت مزاج معمولا سه بار در هفته، گاهی شده حتی دوبار در هفته هم اتفاق بیفته. گاهی وقتی دفع مدفوع برام سخت میشد و خود مدفوع هم سفت و قطور بود، هنگام دفع دچار خونریزی میشدم. اما اخیرا و در یک هفته گذشته با دفع مدفوع معمولی(نه چندان سفت و نه قطور) هم دچار خونریزی میشم و اینبار قطرات خون بیشتر هم هست. احساس وجود زائده یا دمل در اطراف مقعد هم ندارم، درد مقعد ندارم جز در هنگام یبوست که در دفع مدفوع احساس سوزش و گرم شدن ناحیه مقعد رو دارم و حس میکنم الانه که پاره بشم. کلا هم هر وقت خونریزی داشتم مثل همین هفته، این احساس گرمتر شدن و سوزش خفیف رو داشتم ولی اینبار چون مدفوع سفت نبود و قطور هم نبود حس پارگی رو نداشتم.
  از مطرح کردن مشکلم حتی با پزشک هم خجالت میکشم چه برسه به اینکه به معاینه انگشتی هم رضایت بدم! از این جهت که حس داشتن زائده یا برآمدگی در حوالی مقعد ندارم و خون روشن هم هست، فکر میکنم شقاق باشه ولی دو چیز برام عجیبه، یک اینکه درد ندارم و دو اینکه در این یه هفته که خونریزی داشتم اصلا دچار مدفوع سفت و قطور نبودم که باعث این خونریزی بشه. ممنون میشم کمکم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به یبوست در طولانی مدت و عدم توجه به درمان آن باعث شده تا دچار آسیب در دیواره ناحیه مقعد و بروز بیماری احتمالی هموروئید شده باشید که نیاز دارد هرچه زودتر پیگیری کنید در غیر اینصورت بیماری تشدید خواهد شد که زندگی و اجابت مزاج روزمره شما را دچار اختلال کند برای کنترل یبوست خود باید میزان مصرف مایعات خود را افزایش داده مواد غذایی حاوی فیبر فراوان مانند آلو گلابی انجیر خشک میوه سبزیجات مصرف کنید روغن زیتون به غذا اضافه کرده تحرک داشته و پیاده روی کنید از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید در صورت نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید و بررسی خونریزی ناحیه مقعدی را به سبب شرم یا ترس از مراجعه به پزشک به تاخیر نیانداخته هرچه زودتر آن را پیگیری کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام برای درمان بواسیر درمنتهای بارداری چه باید کرد بااینکه مقداری متوسط درد دارد ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   در دوران بارداری به دلیل محدودیت استفاده از روش‌های درمانی فقط می‌توان با چند داروی ساده آن را تا حدی کنترل نمود تا بعد از زایمان درباره درمان قطعی بیماری نیاز به جراحی تصمیم گیری شود.

 • محمد گفت:

  باسلام
  بنده نزديك دو سال هست كه كنارمقعدبرآمدگي يادمبل احساس ميكنم دردهم ندارد ولی هنگام دفع نمی تونم زیاد فشار بهم میاره خواهش ميكنم جهت درمان راهنمايي بفرماييد
  باتشكر

  • clinic گفت:

   با سلام
   تشخیص زائده مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی و ویزیت حضوری شما دارد اما احتمالاً دچار بیماری شایع هموروئید باشید که در صورت دائمی بودن زائد نیاز به درمان جراحی دارد و با درمانهای خانگی و دارویی بهبودی حاصل نخواهد شد از طرفی با ابداع روشهای نوین لیزری دیگر نیاز به انجام جراحی های سخت سنتی نبوده می توانید سرپایی درمان شوید یعنی در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه بازگردید و زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید نیازی به مراقبت و استراحت طولانی مدت نداشته باشید.

 • mehdi گفت:

  سلام
  من حدود ۱۷سال ه ک تریاک مصرف میکنم و همیشه یبوست دارم.حدود یک هفته پیش بود یعنی بیستم فروردین نودوهفت.ک یبوست ازار دهنده ای داشتم و بعد از ۳ روز ب توالت رفتم و خیلی ب خودم فشار وارد کردم تا بتونم خودم رو تخلیه کنم و موفق هم شدم ولی همان لحظه احساس کردم ک ی چیزی مثل اسفنج از دیواره مقعدم زده بیرون.خلاصه وارد گوگل شدم ک سرچ کردم و متوجه شدم ک بواسیر گرفتم.و تنها راهی ک برام از همه اسان تر بود برای درمانش نشستن داخل اب گرم ب مدت بیست دقیقه و هر ۶ ساعت یک بار.و از داروخانه پماد انتی هموروئید هم گرفتم و بعد از دوش اب گرم از پماد هم استفاده کردم.از دیشب متوجه شدم ک بواسیرم ناپدید شده.
  خواستم بدونم ممکن ک دوباره بهش دچار بشم یا دیگ نیازی ب ادامه اب گرم و پماد ندارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت ابتلا به یبوست و دفع مدفوع زورکی به احتمال فراوان دچار بازگشت بیماری خواهید شد بنابراین مراقب تغذیه و رژیم غذایی خود باشید تا از بازگشت بیماری جلوگیری کنید.

 • میترا گفت:

  سلام دکتر من دختری۲۱ ساله هستم سه سال پیش احساس سوزش موقع دفع مدفوع داشتم چندتاقطره خون روشن هم میدیدم رفتم دکتر بدون اینکه معاینه م کنه بهم پماد داد گفت مقعدت خراش برداشته بعد از اون دیگه خون ندیدم ولی چندبار درد داشتم الان دوساله دیگه نه سوزش وخونریزی دارم نه دردی احساس میکنم ولی یه بیرون زدگی اندازه دونه ی لوبیا مث گوشت اضافه دارم اذیتمم نمیکنه،بنظرتون مبتلا به بواسیر جدی هستم؟از دکتر رفتن تو این زمینه هم خوشم نمیاد!

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال زیاد دچار زائده ناشی از بیماری شقاق شدید که تنها راه رهایی از آن انجام جراحی بوده و با کمک روش لیزری میتوانید سرپایی تحت بی حسی موضعی تحت درمان قرار گرفته و برای همیشه از زائده ایجاد شده رها شوید این جراحی بدون درد و خونریزی انجام شده نیازی به مراقبت و استراحت نخواهید داشت و ظاهر مقعد خود را همانند قبل باز خواهید یافت.

 • علی گفت:

  سلام.خسته نباشید
  یه چند روزی بود از لگن سمت راست احساس درد میکردم.الان از کنار مقعد سمت راست زائده گوشتی مانند متورم شده (به اندازه لوبیا)
  هیچ گونه مشکل دیگه ای ندارم.
  اگر امکان داره راهنماییم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   زایده مقعدی ایجاد شده می‌تواند نشانه وجود بیماری آبسه مقعدی هموروئید شقاق و یا زگیل مقعدی باشد برای تشخیص قطعی آن نیازمند به معاینه بالینی و مراجعه حضوری شما بوده لازم است که هر چه زودتر این موضوع را قبل از تشدید آسیب بافتی ناحیه و بروز عوارض و علایم ناراحت کننده دیگر پیگیری کنید تا شانس حداقلی بهره بردن از درمانهای ساده و دارویی را داشته باشید در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده با بروز عوارض و علایم ناگوار دیگر زندگی روزمره شما را دچار اختلال می کنند بنابراین به سلامت خود اهمیت داده این موضوع را هرچه زودتر پیگیری کنید تا سلامت خود را در مدت کوتاه بازیابید.

 • الهام گفت:

  من از مقعدم یک برآمدگی دراومده دست میزنم میفهمم لمس ميشه؟؟ اون چیه؟ باید جراحی بشه؟ سخته جراحیش؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده مقعدی ایجاد شده می‌تواند نشانه وجود بیماری هموروئید و زگیل مقعدی باشد در هر حال اگر زائده دائمی و بیرون زده باشد نیاز به جراحی خواهد داشت که البته دیگر نگرانی برای انجام جراحی ناحیه نشیمنگاه به سبب ابداع روشهای نوین لیزر در سراسر جهان که مورد استقبال بسیاری از پزشکان و بیماران قرار گرفته وجود نداشته میتوانید سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی و مشکل درمان شده همان روز مراجعه مرخصی و از روز بعد زندگی عادی خود را داشته به محیط کار باز گردید نیازی به مراقبت استراحت طولانی و یا حمایت دیگران نداشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر چند ماهی بعد از یبدست شدید احساس دفع ناقص دارم که دکتر برای من تشخیص زمینه بواسیر رو دادن.حالا بعد از چند بار دفع در طول روز احساس دفع ناقص و گاز بیش از حد در معده و روده ها هستم که خیلی اذیت میشم.چکار میتونم بکنم ؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا باید تغییراتی در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود ایجاد کرده تا دچار یبوست نشوید به احتمال فراوان به سبب دفع مدفوع پرفشار و زورکی در طولانی مدت دچار بیماری بواسیر شده باشید که با این علامت خود را نشان داده سپس برای بررسی وضعیت بیماری و دریافت درمان مناسب قبل از تشدید آسیب بافتی ناحیه حضوری مراجعه کنید و نگران درمان خود نباشید برای کنترل یبوست خود باید مواد غذایی سرشار از فیبر سبزی میوه آلو گلابی کیوی انجیر خشک خیسانده شده روغن زیتون همراه غذا میل کنید بیش از ۸ لیوان در روز آب بنوشید از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید تحرک داشته پیاده روی کنید.

 • ياسا گفت:

  باسلام
  بنده نزديك يكسال هست كه كنارمقعدبرآمدگي يادمبل احساس ميكنم وبعضي وقتها درددارد خواهش ميكنم جهت درمان راهنمايي بفرماييدباتشكر

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده مقعدی دردناک ایجاد شده می‌تواند نشانه آبسه مقعدی و یا بیماری هموروئید باشد برای تشخیص قطعی و دریافت درمان مناسب لازم است قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر خونریزی خارش سوزش در محل و دریافت درمان مناسب آن قبل از تشدید بیماری حضوری مراجعه نموده و این موضوع را هرچه زودتر پیگیری کنید.

 • حمید گفت:

  با سلام
  بعد از دفع هنگام شستشو یک زایده نوک تیز قابل لمس با انگشت هست
  که نسبت به نوع تغذیه ظاهر میشود
  در این مواقع احساس خارش دارم
  بعضی وقتها به نظر باعث میشه احساس به دفع کم باشد لطفا جهت درمان وپیش گیری راهنمایی فرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون معاینه بالینی نمی‌توان درباره نوع بیماری ایجاد شده اظهار نظر قطعی کرد ولی با توجه به توضیحاتی که دادید در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید هستید و لازم است تا در تغذیه و سبک زندگی خود تغییر ایجاد کرده مراقب باشید از عوامل محرک است ایجاد آن دوری کنید باید مراقب باشید تا دچار دفع مدفوع سخت یا زورکی و اسهال و پر فشار نشوید هنگام دفع مدفوع زور نزنید از نشستن مداوم و یا بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و برای بررسی شدت آسیب وارده به ناحیه و دریافت درمان مناسب آن هرچه زودتر اقدام کرده و حضوری مراجعه کنید.

 • سمانه گفت:

  اگربعضی وقت ها خون بشبنیم باید چه کار کرد دکتریا آزمایش لازم است

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله حتما باید خونریزی ناحیه مقعدی را پیگیری کنید زیرا این خونریزی می‌تواند علاوه بر انواع بیماریهای مقعدی مربوط به بیماری‌های گوارشی و یا حتی جدی نیز باشد بنابراین با پیگیری به موقع روند درمان به حفظ سلامت خود و بهبودی قبل از بروز عوارض و علایم آزاردهنده دیگر کمک کنید

 • احسان گفت:

  باسلام،بنده از همکاران شما و متخصص جراح فک و صورت هستم،حدود یکماه گذشته تاکنون درد و ناراحتی در ناحیه مقعد احساس میکنم،مشکل بصورت حاد بروز کرد،اوایل دفع مدفوع با خونریزی بود،طی یکهفته،دفع مدفوع به سختی و با دردی تیرکشنده انجام میشد به شکلی که از ترس درد، وعده غذایی من به یک وعده کاهش پیدا کرده بود،طی این مدت سعی کردم از ملین ها و داروهای سنتی استفاده کنم رژیم نرمتر استفاده کنم،از شستشوی در ابگرم و سایر مراقبت های خانگی همورویید رو رعایت کردم ،بعد از تعطیلات نوروز به پزشک متخصص داخلی مراجعه کردم و بعد از گرفتن شرح حال و معاینه کلینیکی،تشخیص فیشور داده شد،یکسری دارو از جمله ملین،پماد آنتی همورویید و دیلتیژل به کار بردم،الان درد من تخفیف پیدا کرده و با نشستن و فشار روی این ناحیه درد مختصری احساس میکنم که خب تا حدی از اون مربوط به ترکیبات مربوط به پمادهاست، منتهاخونریزی بعد از دفع مدفوع هنوز وجود داره،خون به صورت شفاف و جدا از مدفوع است و بعد از دفع،معمولا قطع، و درد از بین میره،ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایین

  • clinic گفت:

   با سلام
   با تمام شدن داروهای تجویزی و اتمام دوره مصرف دارو صبر کنید چنانچه خونریزی و یا درد بعد از اتمام درمان ادامه داشت برای بررسی دقیق‌تر و انجام تست های کمک تشخیصی حضوری مراجعه کنید.

 • بهمن گفت:

  باسلام.دکتر در اطراف مقعد خارش دارم. حدود یکسال به این بیماری مبتلا هستم وتاالان هیچ گونه خونریزی نداشتم.درضمن خوزستان هستم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بروز خارش در ناحیه مقعد می تواند از نشانه های ابتلای شما به بیماری مقعدی هموروئید و یا بیماری های انگلی پوستی قارچی و حتی شستشوی وسواسی ناحیه عدم رعایت بهداشت و یا مرتبط با تغذیه باشد برای تشخیص قطعی علت خارش باید تحت معاینه بالینی و انجام برخی تست های آزمایشگاهی قرار بگیرید و بهتر است هر چه زودتر قبل از بروز علایم آزار دهنده دیگر درمان خود را آغاز کنید از خاراندن ناحیه بپرهیزید و برای کنترل آن از کمپرس سرد در محل استفاده کنیم با شروع درمان به موقع شانس بهره بردن از درمان‌های ساده و حداقلی را خواهید داشت.

 • م گفت:

  سلام ببخشید من یک سالی هست که یک دمبل کوچک کنار مقعدم دارم امروز دچار یبوست شدم و دیگه توی دفع مشکل پیدا کردم که البته یک بار کمی خون هم اومد بنظرتون بواسیر هست؟ باید چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله یکی از گزینه‌های احتمالی بیماری مقعدی شما بواسیر بوده ولی تا زمانی که حضوری مراجعه نکرده معاینه بالینی نشوید نمی‌توان درباره نوع بیماری و درمان مناسب با آن اظهار نظر کرد اما توصیه می‌شود هرچه زودتر قبل از تشخیص بیماری و وخیم شدن آن برای دریافت درمان مراجعه کنید تا شانس برای بهره بردن از درمان‌های ساده و حداقلی را داشته باشید.

 • کبری گفت:

  سلام من مدت چند سال است ی برامدگی در قسمت معقد دارم ولی هیچ دردی را حس نمیکنم لطفا راهنمای کنید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده مقعدی ایجاد شده می تواند به سبب ابتلا به بیماری هموروئید یا بیماری زگیل مقعدی بروز کرده باشد لازم است برای تشخیص قطعی آن حضوری مراجعه کنید تحت معاینه بالینی و مشاهده عینی قرار بگیرید بدون مراجعه حضوری شما نمی توان نظر قطعی داد و نمی‌توان درباره درمان توصیه مناسب کرد فقط میتوان گفت عدم مراجعه و پیگیری این زائده می‌توانند باعث پیشرفت بیماری و بروز علائم آزاردهنده دیگر شود بنابراین توصیه می‌شود قبل از وخامت بیماری برای دریافت درمان مناسب آن مراجعه کنید تا شانس بهره‌بردن از درمان ساده را داشته باشید.

 • امیر گفت:

  لطفا یک راهنمایی کنید تا درد وخارش بواسیر کمتر شود وهنگام دفع مدفوع دچار درد نشوم باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز اگر میخواهید از علایم این بیماری رها شوید باید تحت درمان مناسب آن قرار بگیرید باید حضوری مراجعه کرده معاینع شوید بیماری شما بررسی شود درمان دارویی مناسب برای آن تجویز شود در صورتی که بیماری پیشرفت کند وخیم میشود دیگر به درمان‌های دارویی ساده پاسخ نداده نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد لازم است تغییرات در سبک زندگی خود ایجاد کرده از ابتلا به یبوست جلوگیری کنید اجسام سنگین بلند نکنید از نشستن مداوم خودداری کنید برای کنترل درد و خارش می می‌توانید در لگن آب گرم به مدت یک ربع ساعت سه بار در روز بنشینید هرچه زودتر روند درمان بیماری خود را پیگیری کنید.

 • مصی گفت:

  سلام خسته نباشید.۲۹ساله. ببخشیدمن دردهای شکمی دارم حدودچهل روزه مخصوصا سمت راست ناف. ویبوست ودردمعده واستفراغ هم داشتم.الان درد درناحیه مقعددارم مدام و بیرون زدگی ازناحیه وتورم کل مقعد. خونریزی گاهی بعدازدستشویی رفتن دارم ممنون میشم راهنمایی کنین.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی و تشخیص نوع بیماری گوارشی ایجاد شده لازم است حضوری مراجعه کنید تحت معاینه بالینی قرار بگیرید و بررسی های آزمایشگاهی را انجام دهید احتمالاً به سبب عدم توجه به مشکل یبوست خود در طولانی مدت خراش و آسیب بافتی در ناحیه مقعد ایجاد شده و دچار خونریزی مقعدی و حتی بیماری هموروئید یا شقاق شده باشید لازم است برای تشخیص قطعی آن حضوری مراجعه کنید تا تحت مشاهده و معاینه ظاهری قرار بگیرید در صورتی که به موقع برای درمان خود اقدام نکنید بیماری پیشرفت کرده علائم آزاردهنده دیگر بروز می‌کنند و حتی ممکن است دیگر به درمان‌های دارویی ساده پاسخ موثر ندهید بنابراین موضوع را جدی گرفته با سلامت خود اهمیت دهید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام خسته نباشید من حدود ۶سالی میشه ک یبوست دارم وقتی دستشویی میرم خیلی طول میکشه مدفوی خشکی دارم بعضی وقتا هم خونریزی دارم و خارش ی تیکه زاییده گوشتی در کنار مقعدم دارم واینکه شکمم خیلی بزرگ شده لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به کنترل یبوست در این مدت زمان طولانی باعث شده تا دچار آسیب در دیواره مقعد و احتمالا بیماری بواسیر شوید که اگر به موقع برای درمان آن نیز اقدام نکنید مشکلات و عوارض دیگری بروز می‌کنند که زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد بنابراین توصیه می‌شود ابتدا تغییرات در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید باید به تغذیه خود بیشتر توجه کرده از مواد غذایی پر فیبر میوه سبزیجات آلو گلابی انجیر خشک خیس خورده استفاده کنید به غذاهای خود روغن زیتون بزنید پیاده روی کنید تحرک داشته باشید از نشستن های طولانی مدت بپرهیزید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید از نگه داشتن مدفوع خودداری کرده به محض احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید از زور زدن نیز بپرهیزید سپس برای بررسی ناحیه مقعد و آسیب وارد مراجعه کنید بسته به شدت آسیب تحت درمان دارویی و جراحی قرار خواهید گرفت نگران جراحی خود نباشید با کمک روش لیزری میتوان سخت‌ترین انواع بیماریهای مقعدی را درمان نمود به صورتی که نیاز به بستری و دردسر پانسمان نداشته در همان روز مراجعه مرخص شوید و زندگی عادی خود را داشته و به درد و خونریزی دچار نشوید.

 • 18 ساله گفت:

  سلام خانومی هستم ۱۸ساله یه نوزاد۱۰ ماهه دارم رفتم مسافرت چابهاربعدازبرگشت جیرفت ازآب چاه استفاده کردم وشکمم خراب شدالان پنج روزازروز دوم درناحیه ی مقعداحساس سوزش میکردم وکم کم این سوزش تبدیل شدبه خونریزی شدید دوباردکتررفتم سرم گرفتم والانم دارومیخورم ولی بهبودی نداشتم میخواستم بدونم علت خونریزی میتونه بواسیرباشه یاخیر؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است علت ابتلای شما به خونریزی مقعدی ابتلا به یک بیماری عفونی گوارشی بوده و یا به سبب ابتلا به اسهال شدید دچار زخم و یا ترک بافتی در ناحیه مقعد به نام بیماری فیشر شده باشید به هر حال برای تشخیص قطعی لازم است تا حضوری مراجعه کرد تحت معاینه بالینی قرار گرفته باید این خونریزی مقعدی را جدی گرفته و هرچه زودتر برای دریافت درمان مناسب آن اقدام کنید.

 • محمد گفت:

  سلام .خسته نباشید حدودا یک سال است که وقتی میخواهم مدفوعم راتخلیه کنم خیلی اذیت میشم با اینکه مدفوعم حالت معمولی دارد ولی احساس میکنم مدفوعم سفت است ولی اینطور نیست وهنگام خروج مدفوع ازدیواره مخرج خون بسیار کمی به مدفوع میچسبد دلیل این کار چیست وراه حلی وجودداردیانه

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی نوع بیماری و دریافت درمان مناسب آن لازم است تحت معاینه بالینی قرار بگیرید به نظر می‌رسد که دچار درجاتی از بیماری هموروئید باشید که اگر به موقع برای درمان آن اقدام کنید دیگر به درمان‌های دارویی مناسب نداده و نیاز به جراحی خواهید داشت بنابراین به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر برای بررسی وضعیت و جلوگیری از بروز علایم و عوارض آزاردهنده دیگر حضوری مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من ۱۷سالمه دو سال پیش مقداری خون بعد از مدفوعم مشاهده کردم و بعد به دکتر مراجعه کردم و دکتر قرص و پماد به من دادن وگفتن استفاده کن تا بواسیر نگیری ومن استفاده کردم وروز اول دیگه خون مشاهده نکردم وگذشت تا حدودا یک ماه پیش که یه مقدار مدفوعم سفت بود و مقداری خونریزی داشتم بعد به دکتر مراجعه کردم و دکتر گفتن علایم شروع بواسیره وقرص و پماد ویه شربت دادن وگفتن استفاده کن واگه خوب نشدی دوباره بیا الان که درمورد بواسیر خوندم بعضی از این علایم رو نداشتم. وحالا نمیدونم دراثر گرمااست یانه یه کم خارش دارم ووقتی دستشویی میرم اب میریزم یه کم سوزش داره .خیلی نگران شدم میشه راهنماییم کنید با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   همان بیماری بواسیر بوده درمان دارویی خود را ادامه دهید مراقب باشید تا دچار یبوست نشوید اگر بهبودی حاصل نشده و مجدد دچار خونریزی شدید برای دریافت درمان دیگر حضوری مراجعه کنید.

 • سید رحم گفت:

  سلام من ۳۸ سالم ۱سال دچار بواسیرم چند بار ب پزشک مراجعه گردم وقتی می رم دستشویی زیاد اذیت می شم ولی هیچ دردی یا خارشی ندارم لطفا راهنمایی ب فرمایید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی شدت بیماری بواسیر خود باید حضوری مراجعه کنید در صورتی که بیماری مزمن بوده و علایم آن آزاردهنده باشد نیاز به درمان جراحی خواهد داشت و دیگر به درمان‌های دارویی پاسخ مناسب نخواهد داد اگر به سلامت خود اهمیت می دهید قبل از بروز علایم ناگوار دیگر برای دریافت درمان خود اقدام کنید خوشبختانه امکان درمان سرپایی این بیماری بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی به کمک روشهای نوین لیزری وجود دارد در صورتی که نیاز به استراحت طولانی مدت و یا بستری شدن در بیمارستان دارید و می‌توانید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را داشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  سلام یه گوشتی اندازه عدس درمقعدم درامده ایابواسیرهستش

  • clinic گفت:

   با سلام
   زایده گسترده شده در ناحیه مقعد نیاز به معاینه برای تشخیص دارد و معمولا به سبب ابتلا به بیماری مقعدی بواسیر و شقاق و در مواردی ابتلا به زگیل ایجاد خواهد شد بهتر است هر چه زودتر قبل از تظاهر علایم و عوارض آزاردهنده دیگر و آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان خود مراجعه کنید تا شانس نتیجه گرفتن از درمانهای ساده حداقل در کوتاه مدت را داشته باشید.

 • ازاده گفت:

  با سلاممم دختري٢٤ساله هستم ك يك زائده كوشتي كوچك از بالا مقعد تا نزديكي واژن وجود دارد بدون درد و خونريزي هم هست حدود٤/٥سال اينحوري ولي مشكلي ندارم ميخاستم ببينم چيه؟؟؟ايا درمان بايد كنم برداشتن ان با ليزر كار صحيحي هزينه ليزر چقدر ميشود؟؟؟سپاس گذارم اگر پاسخ بنده را بدهيد🌷🌷

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا باید مورد معاینه بالینی قرار بگیرند و نوع زائده مقعدی تشخیص داده شود سپس بسته به نوع زائده درمان مناسب تجویز خواهد شد نگران نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری در سراسر جهان انواع بیماریهای مقعدی و نشیمنگاه در هر مرحله درمان شده نیاز به انجام جراحی های سخت نخواهد داشت.

 • Sara گفت:

  باسلام
  دختری۲۲ ساله هستم.بیشتراوقات مشکل یبوست دارم.کمترازیک ماه میشه ک گاها هنگام اجابت مزاج احساس درد میکنم و سوزش.ک تازه متوجه شدم یک زائده گوشتی درفاصله بین واژن و مقعدم وجود داره.اما دردِ هنگام اجابت مزاجم فقط از معقده و این زائده گوشتی کاملا بدون درده ک من تازه متوجهش شدم.ایا این مشکل سازخواهد بود؟خیلی نگران شدم
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله بهتر است هر چه زودتر قبل از بروز علایم آزاردهنده دیگر تحت درمان مناسب قرار بگیرید با بی‌توجهی به روند درمان خود باعث پیشرفت آسیب بافتی و تشدید علائم آزاردهنده دیگر خواهید شد که زندگی روزمره شما را دچار اختلال خواهد کرد بنابراین با مراجعه فوری و بهره بردن از درمان‌های ساده و حداقلی هرچه زودتر اقدام کنید تا شانس نتیجه گرفتن از آنها را از دست ندهید.

 • رهی گفت:

  سلام.من خیلی وقته که دچاره وسواس شدم و وقتی میرم دسشویی باید حتما ابو بفرستم داخل معقدم تا کامل اون تو رو تمیز کنه.شلنگو یکم با فشار واز میکنم تا اب وارد بدنم بشه و بافشار میدمش بیرون.کامل تمیز میشه ولی نمیدونم اینکارم از نظر پزشکی کار درستیه یان.از طرفی میترسم روده ها م با اینکار تنبل بشن و تو پیری بی اختیاری دفع بگیرم.نظر شما چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   توصیه نمی شود و بهتر است دفع مدفوع عادی خود را داشته باشید شستن اطراف آن با فشار آب مشکلی نداشته و فقط باید مراقب باشید سر شیلنگ با ناحیه مقعد برخورد نکرده و درجه حرارت آب ولرم باشد.

 • حسین گفت:

  سلام من چند روزه هنگام با دفع مدفوع خون روشن میاد و بعد از دفع مدفوع در قسمت پایینی مقعدم احساس خارش و سوزش دارم لطفا بهم بگید چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   علایم که دارید نشان از وجود یک بیماری مقعدی و احتمالاً بواسیر بوده و لازم است تا برای بررسی و تشخیص قطعی آن حضوری مراجعه کرد تحت معاینه بالینی قرار بگیرید اگر در مراحل ابتدایی ابتلاء به بیماری باشید شانس بهره بردند و نتیجه گرفتن از درمان‌های دارویی را خواهید داشت در غیر این صورت بیماری مزمن بوده و نیاز به درمان های دیگری چون جراحی پیدا خواهید کرد البته با وجود روشهای نوین لیزری این امکان وجود دارد درمان تحت بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی سرپایی در محیط کلینیک درمان شده و نیازی به مراقبت و یا استراحت و روشهای سنتی نداشته باشید و به محیط کار خود از روز بعد از عمل بازگردید.

 • رضا گفت:

  سلام من ۳۳ سالمه الان نزدیک ۱ سال یبوست شدید دارم الان حدود ۳ ماه میشه ماده چسبانک و خلط مانند همراه با مدفوع بیرون میاد لطفاً راهنماییم کنید تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به بیماری یبوست در طولانی مدت و عدم توجه به کنترل آن در این بازه زمانی باعث شده تا احتمالاً دچار بیماری مقعدی دیگری به نام هموروئید شوید زیرا این ماده معمولاً در این نوع بیماری ایجاد خواهد شد با این حال برای تشخیص قطعی و بررسی وضعیت لازم است حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرد و قبل از تظاهر علایم آزاردهنده دیگر تحت درمان مناسب قرار گرفته و از درمانهای حداقلی بهره ببرید برای کنترل یبوست خود نیز باید تغییراتی در شیوه زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده میزان مایعات مصرفی را به ۸ لیوان در روز افزایش داده میوه و سبزیجات مواد غذایی پروفیبر مصرف کنید روغن زیتون به غذا اضافه کرده تحرک داشته باشید هر روز پیاده روی کنید از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کرده و به محض احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید.

 • امیررضا گفت:

  سلام خسته نباشید چند روز پیش wc رفتم و کارم را انجام دادم…بعد از آن احساس کردم که انگار یه چیزی از مقعد بیرون آمده..مدفوع همراه خون نبود اما بعد از آن خیلی کم خون ریزی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی نوع بیماری مقعدی ایجاد شده لازم است تحت معاینه بالینی قرار گرفته و حضوری مراجعه کنید به احتمال زیاد دچار درجاتی از بیماری مقعدی هموروئید شدید که اگر به موقع برای درمان آن اقدام نکنید بیماری پیشرفت کرده با بروز علایم ناگوار دیگر زندگی روزمره و اجابت مزاج شما را دچار اختلال کرده و می تواند سلامت شما را به خطر اندازد. بنابراین هرچه زودتر مشکل مقعدی خود را پیگیری کنید.

 • رضا گفت:

  احساس میکنم یه تیکه گوشتی ک خیلی وقته در پشت خودم احساس میکنم،ایا این میتونه بواسیر باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله بروز زواید مقعدی میتواند به سبب ابتلا به بیماری بواسیر شقاق مقعدی و یا زگیل مقعدی ایجاد شده باشد برای تشخیص قطعی آن باید حضوری مراجعه کرد معاینه بالینی شوید در صورت دائمی بودن زائد با کمک درمان های دارویی معمولاً رفع نخواهد شد و نیاز به درمان جراحی خواهد داشت که البته امروزه نگرانی برای جراحی وجود ندارد و با کمک روش های لیزری می توان آن را سرپایی در محیط کلینیک و تحت بی حسی موضعی انجام داد به صورتی که فرد در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه بازگردد و بتوانند از روز بعدی زندگی عادی خود را آغاز کرده و به سرکار بازگردد.

 • حسن گفت:

  سلام.خسته نباشید.ببخشید اما چند ماه پیش مدفوع همراه با رگه خون بود خیلی کم.توجه نکردم گفتم شاید ادویه رو معدم تاثیر گذاشته چند روزی بود بعد بر طرف شد.الان شروع شده خون ریزی بیشتر شده رقیق هست اما تقریبا زیاد بود.چک کردم احساس میکنم از داخل نیست دهنه مقعدم هست فقط.ازمایش کامل دادم سونو هم دادم ۲۹ سالمه خدا را شکر سالمم و بدون سابقه بیماری.کم خونی ندارم اما اهن خونم کم بود.نظر جنابعالی چی هست.دستور بدید زودتر برطرف کنم که مریض نشم خدایی نکرده.تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی نمی‌توان علت ایجاد خونریزی در ناحیه مقعد شما را تشخیص داد و یا نوع بیماری را تعیین کرد تا درمان مناسب تجویز شود لازم است حتماً حضوری مراجعه کرده و این خونریزی را جدی بگیرید زیرا این خونریزی می‌تواند نشانه بیماری گهای گوارشی و یا حتی بیماری‌های سخت درمان باشد و باید به موقع بررسی شده و تحت درمان مناسب قرار بگیرند بنابراین به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر اقدام کنید.

 • سعید گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  در کنار مقعد من یک آبسه به رنگ سیاه هست و انداه یک نخود است و تقریبا ۲-۳ روزی به این مشکل دچار شدم و ارثی هست ولی نه خون ریزی دارم نه چیز دیگه فقط در هنگام عرق و یا تماس با دست احساس درسوزش دارم آیا خطرناک است و باید به پزشک مراجعه و یا اینکه چیزی نیست

  • clinic گفت:

   با سلام
   حتماً برای تشخیص نوع بیماری و دریافت درمان مناسب آن در اسرع وقت قبل از بروز علایم ناگوار دیگر حضوری مراجعه کنید بدون معاینه بالینی نمی توان گفت نوع بیماری شما و درمان لازم برای آن چیست.

 • مصطفی. گفت:

  سلام. من چند ساله متوجه یه تیکه زاییده گوشتی در کناره مقعدم شدم. اوایل نمیدونستم چیه و مطرح نکردم . بعدها با شنیدها شکم به بواسیر رفت. الانم دکتر نرفتم. خونریزی نداشتم. ولی یه ماهه اخیر مثل عرق سوزی دوره مقعدم حسه عرق سوزی میکنم و گاه خارش میگیره. حالا من دوست ندارم عملم کنم. آیا میشه با دارو حلش کرد. من سی سالمه. باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت وجود زائده مقعدی دائمی امکان درمان آن با روشهای خانگی یا دارویی وجود ندارد و تنها راه برای برطرف نمودن زائد انجام جراحی است نگران جراحی نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری می گتوان آن را بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی عمل نمود به صورتی که همان روز مراجعه ترخیص شده و نیاز به مراجعه نیاز به مراقبت خاص و یا استراحت طولانی مدت ندارید و روز بعد زندگی عادی خود را آغاز خواهد کرد.

 • علی گفت:

  سلام من قبلا به تریاک اعتیاد داشتم از خرداد ۹۶ گذاشتم کنار وزیرنظرپزشک دارم متادون استفاده میکنم که الان به ۵ سی سی رسیده که دارم این رو هم میگذارم کنار ولی اززمانی که متاون شروع کردم یبوست گرفته ام هر کاری میکنم پیا ه روی خوردن خاکشیر قرص ملین اما هیچ تاثیر نداشته الان ۵روز یک بار مدفوع دارم امشب خیلی اذیت شدم خیلی درد دارم واحساس میکنم یه چیزهایی مثل تاول روی مقعدم هست که داخل نمیرود ودرد شدیدی دارد الان کمی برگ الورا بهش زدم کمی آرام شد ولی درد دارد چکار کنم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال فراوان ابتلا به یبوست در طولانی مدت باعث ایجاد یک آسیب مقعدی و ابتلای شما به یک بیماری مقعدی چون هموروئید شده است. برای بررسی شدت آسیب در ناحیه هر چه زودتر قبل از تشدید علایم آزاردهنده و ایجاد اختلال در روند زندگی روزمره خود مراجعه نمایید تا بسته به شدت آسیب و نوع بیماری درمان مناسب را دریافت کنید. نگران درمان نباشید در صورت مراجعه فوری شانس بهره‌بردن از درمان‌های ساده و کوتاه زمان را خواهید داشت. بهتر است تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی ایجاد کرده مواد غذایی پروفیبر سبزی میوه آلو گلابی انجیر خشک مصرف کنید، پیاده روی نمایید و از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع خود خودداری کرده روغن زیتون مواد غذایی مصرفی اضافه کنید و مقعد خود را کمی با روغن چرب نمایید.

 • امید گفت:

  ﺑﻌﻀﯽ ﺍﻭﻗﺎﺕ ﮐﻪ ﺩﺳﺘﺸﻮﯾﯽ ﻣﯽ‌ﺭﻡ ﻣﺪﻓﻮﻉ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺑﺎ ﺳﻮﺯﺵ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻢ ﺧﻮﻥ ﺩﯾﺪﻩ مشود

  • clinic گفت:

   با سلام
   سوزش و خونریزی مقعدی از نشانه های ابتلا شما به بیماری مقعدی بواسیر و یا شقاق مقعدی بوده و لازم است برای تشخیص قطعی آن و تعیین مرحله پیشرفت بیماری و نوع درمان مناسب حضوری مراجعه کرده تحت معاینات بالینی و بررسی دقیقه کلینیکی قرار بگیرید بهتر است به سلامت خود اهمیت داده بیش از این روند دریافت درمان مناسب خود را به تاخیر نینداخته و به فکر درمان خود باشید .

 • علی گفت:

  سلام‌ چند‌ روزی میشه ک مقعدم خارش داره و مثل دوتا گوشت اضافی کوچلو پیدا شده خونی چیزی نمیاد الان باید چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده در ناحیه مقعد میتواند به سبب ابتلا به بسیاری از بیماریهای مقعدی چون هموروئید شقاق یا زگیل مقعد ایجاد شود که تشخیص قطعی آن نیاز به معاینه بالینی و مشاهده عینی محل دارد لازم است و هر چه زودتر قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر برای تشخیص نهایی و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید زائده ایجاد شده احتمالا نیاز به جراحی برای رفع خواهد داشت که البته با وجود روشهای نوین لیزری سرپایی درمان شده نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستان و کلینیک نخواهید داشت در همان روز مراجعه ترخیص شده بدون داشتن درد یا خونریزی میتوانید از روز بعد زندگی عادی خود را آغاز کرده به محیط کار باز گردید و نیاز به مراقبت خاصی نداشته باشید.

 • فیروزه گفت:

  سلام.من ۲۰ روزه زایمان کردم.البته سزارین.مقعدم قبل زایمان شروع کرد به سوزش و خارش شدید.هنوزم خوب نشده.خونریزی اصلا ندارم.فقط خارش و سوزش.با اب گرم هممیشورم ولی خوب نشد.دلیلش چی میتونه باشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   معمولاً زنان در دوران بارداری به سبب تغییرات هورمونی و یا تحمل وزن جنین دچار انواع بیماریهای مقعدی چون بواسیر و شقاق خواهند شد. این علایم ایجاد شده هم نشان از وجود یک بیماری مقعدی در شما بوده و برای تشخیص قطعی آب و بررسی شدت و دریافت درمان مناسب باید حضوری مراجعه کنید با مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان‌های ساده دارویی را خواهید داشت بهتر است مراقب باشید تا دچار یبوست و تشدید بیماری مقعدی ایجاد شده نشوید و به سلامت خود اهمیت داد هر چه زودتر این موضوع را پیگیری کنید.

 • حسن گفت:

  سلام مدفوع سفت همراه باخون قرمزروشن همراه درد دارم ۴۰سال دارم درمانش چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای رهایی از این مشکل ابتدا باید مشکل یبوست خود را با تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی برطرف کنید باید میزان مایعات مصرفی روزانه را به ۸ لیوان افزایش داده مواد غذایی پروفیبر میوه سبزی آلو گلابی انجیر خشک روغن زیتون همراه غذا مصرف کنید. از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید و به محض احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید و پیاده روی و ورزش منظم روزانه داشته باشید، سپس برای بررسی شدت آسیب وارده به ناحیه مقعد حضوری مراجعه کنید تا پس از بررسی‌های لازم درمان مناسب بسته به شدت آن تجویز شود در صورت تاخیر انداختن روند درمان عوارض دیگری بروز خواهد کرد که زندگی روزمره شما را دچار اختلال می‌کند و از طرفی شانس بهره بردن از درمان‌های ساده را نیز از دست خواهید داد.

 • حمیده گفت:

  باسلام خسته نباشیدمن حدود سه سال پیش در کاسه دستشویی خون به رنگ روشن دیدم بعداون دیگه ندیم ولی بعضی وقتها خارش در مقعدم داشتم خوب میشد قبل سه ماه پیش بازم بعد مدفوع چند قطره خون دیدم بعد دیگه ندیدم یه ماه پیش هم اینجور خون دیدم ولی حالا هم خارش دارم احساس مدفوع دارم ولی بعضی وقت احساس میکنم دفعم ناقصه کمیم یبوست دارم ولی هر روز نرمال مدفوع خارج میشه چند بار برای دفع مدفوع زور زدم از اون به بعد هنگام دفع مدفوع سوزش کمی دارم ولی در حالت عادی هم سوزش کمی دارم البته خیلی خیلی کم البته داروهای اعصاب یا گوارشی که علت سنگینی معده داشام اندوسکوپین شدم خدارو شکر چیزی نبود البته اروف هم میزنم همیشه احساس میکنم طعم غذا میاد دهنم درد شکم هم ندارم دایمکتون دایجستون بیسومیت ساتراب هم میخورم لطفا راهنمایمم بکنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است درگیر یک بیماری مقعدی و گوارشی باشید که تشخیص آن نیاز به مراجعه حضوری شما انجام معاینات بالینی و تستهای کمک تشخیصی چون کلونوسکوپی دارد. بنابراین به سلامت خود اهمیت داد قبل از بروز علایم آزار دهنده دیگر این موضوع را پیگیری کنید تا پیش از وخامت آن شانس بهره بردن از درمان‌های حداقلی را داشته باشید. در صورت وجود بیماری مقعدی میتوانید آن را با روشهای لیزری بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی سرپایی درمان نموده و از روز بعد زندگی عادی خود را بدون مشکل آغاز کنید.

 • افشین گفت:

  سلام
  بنده حدودا از سال ۸۷ دچار خونریزی از ناحیه مقعد شدم که بعدها متوجه شدم به دلیل وجود هموروئید است.
  ابتدا کم بود ولی به مرور زیاد و بعد از مدتی به صورتی بود که خونریزی بند نمی آمد و به زور سرپا شدن بند می آمد.
  و اینکه خونریزی بنده دچار فراز و نشیب بوده به طوری که ممکن است دو یا سه هفته اصلا خونریزی نداشته باشم.
  حدود دو سال پیش هم از فرط خونریزی دچار کم خونی و فقر آهن شده به صورتی که در بیمارستان مجبور به تزریق ۲ واحد خون شدم.
  در مسافرت اوضاع بدتر و بدون استثناء خونریزی ادامه دارد.
  لازم به ذکر می باشد که بنده ۴۳ ساله و کارمند و پشت میز نشین هستم و قبلا ورزش می کردم و تقریبا از زمانی که ورزش را قطع کردم دچار این بیماری شده ام.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری هموروئید خود حضوری مراجعه کنید. با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالا بیماری نیاز به درمان جراحی خواهد داشت البته با وجود روشهای نوین امروزی لیزری میتوانید این جراحی را بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بیحسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی در محیط کلینیک انجام دهید و در همان روز مراجعه مرخص شوید، روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به حمایت و کمک اطرافیان آغاز کنید. نگران نباشید خوشبختانه با وجود روشهای نوین لیزری این بیماری صددرصد قابل درمان بوده ولی باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید از نشستن مداوم خودداری کرده و هر یک الی دو ساعت از پشت میز بلند شده و در محیط قدم بزنید.

 • دانیال گفت:

  سلام من یه هفت هشت ماهی است که همورویید داخلی داشتم و اوایل رفتم دکتر پماد و قرص و شیاف دادن خوب شدم ولی الانه وقتی که مدفوعم سفته خیلی درد دارم در ناحیه مقعد و بعضی وقتها هم دو س قطره خون دیدم چکیده روی کاسه توالت اگر درمان نشود مشکلی پیش می اید یانه کسگم و ایا جراحی بت لیزر باز هم برمیگردد یا نه لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بروز علایم مجدد و دفع خون و داشتن علایم دیگر در ناحیه نشان میدهد که بیماری شما به طور کامل درمان نشده و احتمالاً دیگر به درمان‌های دارویی پاسخ موثر نخواهد داد و لازم است تحت درمان‌های غیردارویی و جراحی قرار بگیرید. در صورتی که درمان بیماری کامل انجام نشود عوارض و علائم آزاردهنده دیگر بروز کرده و زندگی روزمره شما را دچار اختلال میکند همچنین خونریزی مقعدی در طولانی مدت میتواند باعث عارضه کم خونی در شما شود و سلامت شما را به خطر اندازد. بنابراین قبل از تشکیل آسیب بافتی ناحیه برای بهبودی و بازگشت سلامت خود مراجعه کرده و این مشکل را پیگیری کنید. نگران جراحی خود نباشید امروزه با استفاده از روشهای لیزری دیگر نیاز به انجام جراحیهای سخت سنتی وجود ندارد و با کمک این روش بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده نیاز به بستری در بیمارستان ندارید از روز بعد از عمل میتوانید کار و فعالیت روزمره خود را به طور طبیعی آغاز کنید و نیاز به مراقبت و استراحت طولانی مدت نداشته باشید ولی نباید کارهای سنگین انجام دهید.

 • حمید گفت:

  س.اقای دکتر چند ساله وقتی سرما میخوردم تو شکمم باد ج میشدحالا یه مدتی هس ک دور مقعدم ورم کرده وچیزی اندازه یه عدس یه قسمتش مشاهده میشه خونریزی ندارم ولی دور مقعدم ورم دارم بیرون زدگی هنگام مدفوع.رفتم دکتر دارو داد اما خوب نشدم حالابعد مصرف دارو هم خارش شدید دور مقعدم دارم چکارکنم ….تورو خدا جواب بدین چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   علایم که دارید می‌تواند نشان‌دهنده بیماری مقعدی بواسیر در شما باشد در صورتی که درمان دارویی مناسب نبوده و موثر واقع نشود لازم است حضوری مراجعه کرده تحت درمان مناسب غیردارویی قرار بگیرید ممکن است برای درمان بیماری خود نیاز به تغییراتی در سبک زندگی و تغذیه داشته باشید و همچنین در صورت نیاز به جراحی میتوانید بدون درد و خونریزی با روشهای نوین که در سراسر جهان گسترش یافته در جهان عمل شده و در همان روز مراجعه برای جراحی مرخص شوید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید و نیاز به مراقبت و استراحت طولانی نداشته باشید.

 • مریم گفت:

  سلام آقای دکتر من بیرون مقعدم گوشت اضافہ ایست کہ دوتاش مسل ھم اسے وسومی بزرگتر و قسمتی از آن گوشت رشد کردہ خواھش میکنم بگید دکتر درست تشخیص دادہ چہ کار کنم جراحی کنم یا لیزر دکترم گفتہ جراحی خواھش میکنم بگید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی شما نمی‌توان درباره نوع درمان مناسب اظهار نظر کرد ولی با وجود روش‌های جراحی نوین لیزری میتوان سختترین نوع بیماریهای نشیمنگاهی را سرپایی درمان نمود خوشبختانه با کمک روش لیزری افراد میتوانند در همان روز مراجعه ترخیص شوند و نیاز به مراقبت خاصی پانسمان یا استراحت طولانی مدت روشهای سنتی نداشته باشند این روش تحت بیحسی موضعی بدون نیاز به قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی انجام میشود همین مزایا باعث شده تا پزشکان و بیماران بسیاری روشهای جراحی لیزری را ترجیح داده و از آن استقبال کنند.

 • رضا گفت:

  سلام من یک هفته است که خون ریزی دارم نمیدانم بواسیر است یا کدام عوامل دیگر
  اگر بواسیر است ؟ آیا قابل تداوی است و تا چی مدد به حالت عادی برمیگردد ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون بررسی بالینی و مشاهده ناحیه نمیتوان علت خونریزی مقعدی شماره تشخیص داد زیرا این خونریزی می‌تواند به سبب ابتلا به بیماری‌های گوارشی و یا بدخیمیهای دیگر نیز به وجود آید بنابراین باید حتماً حضوری مراجعه کرده این خونریزی را قبل از اتلاف وقت و از دست رفتن زمان بهره بردن از درمان‌های ساده تر داروی پیگیری کرده و حضوری مراجعه کنید با مراجعه فوری از تشدید آسیب بافتی و بروز علایم آزاردهنده دیگر که روند درمانی را طولانی خواهد کرد، جلوگیری می‌کنید. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده و این نشانه را جدی بگیرید. در صورت تشخیص بیماری بواسیر بسته به شدت آن تحت درمان مناسب دارویی و غیر آن قرار خواهید گرفت.

 • علی گفت:

  سلام آقای دکتر میخواستم بدونم فیشر یا زخم شقاق با لیز ر میش درمان کرد یا خیر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله بیماری فیشر در مرحله مزمن نیاز به جراحی خواهد داشت که البته با وجود روش نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و بدون عارضه‌ی روشهای سنتی سرپایی تحت بیحسی موضعی و در محیط کلینیک وجود دارد که در همان روز جراحی ترخیص شده و از روز بعد میتوانید زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده و نیاز به مراقبت خاص و یا استراحت طولانی مدت نخواهید داشت و با این روش تضمینی در صورت ترک عوامل محرک این بیماری درمان خواهید شد.

 • امیر گفت:

  من یک ماه است بعد از اجابت مزاج بشدت ناحیه مقعد خار ش دارد و اگر نخارانم فراموش می شود و البته بعد از یک ماه خیلی بهتر شده ام و هنوز دارم و گاهی احساس می کنم موجودی زنده مثل کرم کوچک از درون آزارم می دهدولی در آزمایش چیزی نبود. ضمنا مدت یک هفته و هر روز ۲-۳ حبه سیر خام خورده ام و هر روز دو لیوان سرکه سیب ۲ قاشق و اب خوردم ولی کامل رفع نشده است لطفا راهنماییم کنید؟ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   خارش مقعدی میتواند علل مختلفی چون ابتلا به انواع بیماری انگلی کرم روده قارچی پوستی و یا بیماری‌های مقعدی دیگری چون هموروئید یا شقاق داشته باشد. لازم است برای تشخیص نهایی علت خارش مقعدی حضوری مراجعه کرده بررسی بالینی شوید از خاراندن ناحیه بپرهیزید و با گذاشتن کمپرس یخ خارش آن را کنترل کنید از شستشوی وسواسی و یا عدم رعایت بهداشت ناحیه نیز خودداری کنید.

 • مرتضی گفت:

  من پیش دکتر عمومی در مشهد رفتم و مریضی منو بفاسیر تشخیص داد الان در مقعدم یک چیزی شبیه استخوان تو پر از مقعدم خارج است و دور ان سیاه شده هرچه سعی میکنم ان را دربیاورم نمیتوانم. چه باید بکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   از دستکاری ناحیه بپرهیزید و برای بررسی آن به متخصص خود مراجعه کنید.

 • راضیه گفت:

  باعرض سلام خدمت آقای دکتر من ۲۹سالمه و چن سالی هس بواسیردارم.ولی مدتیه توده ایی بیرون زده وبزرگ شده دردداره هنگام نشستن وراه رفتن.آیا باید عمل بشه دردداره هزینه چقدره خواهش میکنم جواب بدین

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله زائده مقعدی ایجاد شده نیاز به درمان جراحی داشته و دیگر با درمان‌های دارویی برطرف نخواهد شد لازم است برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب خود حضوری مراجعه کنید نگران جراحی خود نباشید با روش لیزری بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بیحسی موضعی درمان شده و نیاز به مراقبتهای ویژه روشهای سنتی نداشته و از روز بعد از عمل میتوانید زندگی عادی خود را آغاز کرده به محیط کاری بازگردید و نیازی به استراحت طولانی مدت نخواهید داشت.

 • ناشناس گفت:

  سلام دکتر من همورویید داشتم بدون درد ۶ماه بندمیشد ۲روز خونریزی داشتم یا ۸ماه بند می شود ۲روزیا۳خون ریزی داشتم رفتم دکتر منو جراحی کرد ازداخل مقعد بود اما یک هفته شده ۲روز میشه که بیرون مقعد یک چیز پیدا شده نمی‌دونم چی کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفتید می lتواند از عوارض جراحی بوده و طی یک ماه بعد برطرف خواهد شد در صورت ادامه داشتن زائده بعد از یک ماه برای بررسی به جراح خود مراجعه کنید.

 • یاسر گفت:

  با سلام خدمت دکتر عزیز.
  من الان حدود دوسالی که بیرون زدگی کم داشتم ولی الان زیاد شده هنگام دفع حاجت اول از مقعدم خون خارج میشود ولی درد و خارش ندارم ورنگ مدفوع الان دو روزه که سیاه شده اینها علایم چیه ممنون میشم از راهنماییتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   خونریزی مقعدی به خصوص به رنگ تیره آن می‌تواند نشانه بیماری های گوارشی فوقانی باشد لازم است و حتماً برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه کنید تا تحت معاینه بالینی و بررسی آزمایشگاهی و تست تشخیصی کولونوسکوپی قرار بگیرید تا اگر به بیماری سختی دچار بودی هرچه زودتر پیش از گسترش بیماری جلوی آن گرفته شده و درمان مناسب آغاز شود. در صورت مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان‌های ساده و کوتاه مدتی را خواهید داشت.

 • علی گفت:

  با سلام /آقای دکتر تقریبا چند ماهی که شکم من چه سفت کار کنه چه روان در زمان دفع مدفوع همراه باسوزش ودرد میباشد ودرد آن بعد از دوساعت کمتر میشود لطفا راهنمایی کنین ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد و سوزش ناحیه مقعدی میتواند به سبب انواع بیماری‌های مربوط به این محل به وجود آید که با توجه به توضیحاتتان به نظر می‌رسد شما به بیماری فیشر مبتلا شده باشید. اما بدون معاینه بالینی نمی‌توان درباره بیماری اظهار نظر قطعی نموده بهتر است پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر برای تشخیص نوع بیماری و میزان پیشرفت آن مراجعه کرده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید در صورت مراجعه فوری شانس بهره‌بردن از درمان دارویی را داشته و به درمان‌های طولانی مدت دیگر نیاز پیدا نخواهید کرد.

 • علي گفت:

  سلام دكتر هنگام دفع مدفوع خونريزي همراه بادرد وسوزش دارم وقتي كه مدفوع دفع ميشود درد ارام ميشود ودر نواحي سوراخ مقعد چيزي مشاهده نميشود فقط وقتي انگشت به روده يعني نواحي بالاي سوراخ مقعد ميزنم درد رو حس ميكنم و روده سفت هست ممنون از راهنمايي تون

  • clinic گفت:

   با سلام
   از دستکاری روده بپرهیزید و برای بررسی علت درد و خونریزی مقعدی هر چه زودتر و پیش از بروز مشکلاتی که سلامت شما را به خطر انداخته و منجر به سختی در عمل اجابت مزاج شده مراجعه حضوری نمایید نگران مشکل خود نباشید در صورتی که به موقع اقدام کنید این شانس را خواهید داشت تا با درمانهای ساده و در مدت کوتاه سلامت خود را باز یافته و نیاز به درمانهای سخت دیگر پیدا نکنید.

 • سیاوش گفت:

  من بواسیر دارم که بیرون زده اند ولی درد وخونریزی تاکنون ندیدم میخواهم عمل لیزری کنم راهنمایی فرمایید.میشود درخصوص زالودرمانی بواسیرنیز اظهار عقیده کنید.باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر دچار زوائد همیشگی شدید تنها راه درمان قطعی بیماری شما جراحی خواهد بود و هیچ یک از درمانهای خانگی سنتی و یا زالو درمانی که گفتید به رهایی شما از این بیماری کمک نخواهد کرد و درمان قطعی نیست فقط علایم ناراحت کننده را برای مدتی کم میکند و مجدد عود خواهد کرد و فقط در روند درمان اصلی تاخیر ایجاد خواهد کرد و ممکن است فرد را در معرض عارضه کم خونی قرار دهد. نگران جراحی خود نباشید با کمک روشهای نوین لیزری میتوانید بدون دغدغه و سرپایی بدون نیاز به بیمارستان یا بیهوشی عمومی تحت بیحسی درمان شده و همان روز ترخیص شوید و از صبح روز بعد زندگی عادی خود را بدون نیاز به کمک اطرافیان داشته باشید.

 • عباس گفت:

  سلام ۳۴ سال دارم در ناحیه خارجی مقعد خود یک زایده کوچک حدود یک سانت دارم بدون درد وخونریزی چسبیده به مقعد آیا این زایده بواسیر است

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز بدون بررسی و مشاهده زائده مقعدی ایجاد شده نمیتوان نوع بیماری شما را تشخیص داد و لازم است تا حضوری مراجعه نموده و ویزیت شوید زیرا بسیاری از بیماریهای مقعدی با زائده همراه هستند که البته با درمان دارویی رفع نشده و تنها راه درمان آنها جراحی خواهد بود که با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان سرپایی درمان شده و از صبح روز بعد از عمل میتوانید زندگی عادی روزانه خود را داشته باشید.

 • فهیمه گفت:

  سلام.آقای دکترمن۸سال که بواسیر دارم چند بارهم رفتم دکترخوب نشدم دکتر به من گفت تو شقاق داری اگر عمل کنی بی اختیاری می آورد من هم نمی دانم که چه کار کنم خیلی درد دارم من را لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   بهتر است برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه نموده تحت معاینات بالینی قرار بگیرید تا ابتدا وضعیت و نوع بیماری دقیق مشخص شده و سپس بسته به شدت آن درمان مناسب دارویی و یا جراحی توصیه گردد. در صورت نیاز به جراحی نگران نباشید با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان سرپایی درمان شده و به سبب محدود بودن آسیب به بافتهای اطراف کمتر ممکن است دچار عوارضی چون بی اختیاری مقعدی شوید.

 • علی گفت:

  سلام من در سال ۹۲ چون به سختی دفع مدفوع داشتم عمل کردم بعد ۴ را سال دوبار مشکل دفع مدفوع شودم باید به چه تخصصی مراجع کنیم متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود و دریافت درمان مناسب لازم است تا حضوری مراجعه کنید.

 • محمود گفت:

  سلام من معمولا بعد از مصرف بعضی از غذاها خارش مقعدی دارم و کمی بیرون زدگی مقعد و رگی هم در زیر آلت تناسلی من تا مقعد بیرون زده و فقط با شستن با آبگرم آرام میشود لطفا در مورد بیماری راهنمایی بفرمائید . ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   خارش مقعدی به همراه وجود یک زائده میتواند علاوه بر علل پوستی مربوط به بیماری مقعدی هموروئید نیز باشد لازم است تا حضوری مراجعه نموده و برای تشخیص نوع بیماری معاینه شده و تحت مشاهده قرار بگیرید. س از تشخیص نوع بیماری درمان مناسب تجویز خواهد شد معمولاً زائده مقعدی نیاز به درمان جراحی داشته که با وچود روش لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی و بدون روشهای سنتی که پر عارضه هستند درمان شده و از روز بعدی زندگی طبیعی خود را بدون نیاز به مراقبت سخت و استراحت طولانی مدت داشته باشید.

 • قاسم گفت:

  آیا کودک ۹ ساله هم ممکنه بواسیر بگیره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله بیماری مقعدی در هر سن و سالی بروز کرده و به سبک زندگی فرد بستگی دارد و معمولاً این بیماری به سبب یبوست و عدم توجه به درمان ان و زور زدن حین اجابت مزاج رخ خواهد داد که باید از کودکی روش صحیح زندگی را آموزش داد.

 • یوسف گفت:

  با سلام
  چند سال قبل هموروئید داخلی داشتم که پزشکم یکسری پماد داد و خوب شد، الان دوروزه از ناحیه مقعد احساس سوزش میکنم
  احس میکنم بیرون زدگی داره اما مطمعن نیستم موقعی که خودمو میشورن انگشتم به یه ضایعه ای گیر میکنه احتمال داره بواسیر باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید میتوان حدس زد که بیماری مقعدی گذشته شما به طور کامل درمان نشده و احتمالاً بیماری بواسیر آنقدر پیشرفت نموده که به قستهایی انتهایی و بیرونی مقعد کشیده شده است. اما توجه داشته باشید که تشخیص نهایی فقط با معاینه بالینی به دست خواهد آمد و این احتمال هم وجود دارد که به بیماری مقعدی دیگری دچار شده باشید. نکته مهم اقدام فوری شما برای دریافت درمان صحیح بیماری است. به نفع خود شماست که به سلامت خود اهمیت داده و هر چه سریعتر برای بررسی ناحیه و دریافت درمان مناسب اقدام کنید تا روند بهبودی کوتاهتری داشته باشید.

 • اصغر گفت:

  من عمل بو اسیر انجام دادم بعد از یکماه که گذشته هنوز خونریزی را دارم بعد میخام فوتبال بازی کنم راهنماییم کنید با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   فعلاً اجازه ورزش تا بهبودی کامل ندارید و لازم است تا به پزشک خود مراجعه نموده و خونریزی را بررسی کنید. مایعات زیاد بخورید تا مشکلات دفعی نداشته باشید.

 • علی گفت:

  با سلام نزدیک به یک هفته است که همراه مدفوع چرک یا چیزس شبیه خلط دیده می شود روز اول همراه با خون و اسهال بود اما دیگر خون و اسهال مشاهده نشد. احساس دفع بیشتر از حجم دفع است. هیچ علایم دیگری مثل درد و … وجود ندارد. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است دچار درجاتی از بیماری هموروئید شده باشید لازم است تا برای بررسی وضعیت بیماری خود مراجعه نموده و بررسی حضوری شوید تا علت پیدا شده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • احمد گفت:

  با سلام موقع دفع مدفوع معقددرد و سوزش دارد البته دو روز یبوست داشتم بعد این اتفاق افتاد روز اول بعلت یبوست شدید و فشار کمی خون ریزی دانلود دیگر هیچ خون ریزی ندارم ولی وقتی برای استفاده از پماد دست می گذارم احساس میکنم دو برآمدگی وجود دارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای درمان بیماری هموروئید احتمالی خود که البته تشخیص قطعی آن نیاز به مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی دارد ابتدا باید مشکل یبوست خود را حل کنید، درمان دارویی در درمان این بیماری کافی نبوده و شخص شما نیز باید در درمان بیماری همکاری کند. مصرف مایعات را به بیش از ۸ لیوان روزانه افزایش دهید، میوه و سبزی در هر وعده و میان وعده مصرف کنید، اجابت مزاج خود را به تأخیر نیندازید و به احساس دفع خود بها داده و سریع پاسخ دهید. روغن زیتون را به مواد غذایی مصرفی خود اضافه کنید. تحرک داشته باشید و ورزش کنید. زائده ایجاد شده اگر دائمی باشد نیاز به جراحی دارد که با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و سرپایی تحت بیحسی موضعی درمان و برداشته خواهد شد و از روز بعد سلامت عمومی خود را باز می‌یابید.

 • علی.ب گفت:

  سلام افای دکتر.چند وقته که داخل مقعدم دردوسوزش دارم وگاهی تیر میکشه ولی خونریزی تاحالا ندیدم وهمش احساس میکنم یه چیزی مثل کرم داخل حرکت میکنه.فقط احساس میکنم یه کمی بیرون زدگی دارم ولی زاعده گوشتی ندیدم تورو خدا کمکم کنید خیلی نگرانم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   احتمالا دچار بواسیر شده‌اید ولی بدون مشاهده و معاینه نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد. باید پیش از پیشرفت مشکل و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی و درمان مراجعه کنید. آب گرم درد و التهاب ناحیه را التیام می‌دهد. اولین اقدام شما مراجعه حضوری برای تشخیص و سپس دریافت درمان مناسب دارویی لازم است. در صورتی که درمان دارویی مؤثر نبود باید مراجعه مجدد داشته باشید تا روشهای درمانی غیر دارویی توصیه و تجویز شود تا به درمان کامل بیماری خود دست یابید. البته در نظر داشته باشید که بدون معاینه نمیتوان نظر قطعی درباره نوع بیماری داد و فقط الان در حد حدس و گمان خواهد بود تا مراجعه نموده و معاینه شوید.

 • نااشنا گفت:

  آقای دکتر سلام ضمن عرض خسته نباشید بنده حدود ۵سال است درد مقعدی دارم وپیش چند تا دکتر رفتم هر کسی یک نظریه داد یکی گفته بواسیر یکی گفته شقاق همه دکتر فوق تخصص گوارشی بودند هنوز هم تا کنون نتیجه مثبت نگرفتم آیا تشخیص درد از راه دقیقی وجود ندارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید در صورت عدم امکان تشخیص صحیح طی معاینات بالینی نیاز به روشهای کمک تشخیصی چون سیگموئیدسکوپی دارید که قسمت انتهایی روده بزرگ با دوربین مشاهده و بررسی میشود.

 • ناشناس گفت:

  باسلام خدمت شما. آقای دکتر بنده چهارپنج سالی هست که هنگام مدفوع چیز نرمی از مقعدم به اندازه بند انگشت وبعضی وقتا کوچیکتر بیرون میاد وبا دست باید فشار بدم بره تو خونریزی تا حالا نداشتم دردم نداشتم مدفوعم که میکنم بعضی وقتا به راحتی نمیاد باید زور بزنم و کم مدفوعم میاد سنمم ۲۵ سال. به نظر شما مشکل من چی میتونه باشه. با تشکر از شما آقای دکتر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید دچار درجاتی از بیماری هموروئید هستید که اگر به موقع برای درمان آن هیچ اقدامی نکنید بیماری پیشرفت کرده و منجر به بروز علایم آزار دهنده دیگر چون خونریزی و درد و خارش و سوزش و یا مشکل در دفع مدفوع خواهد شد. بهتر است تا به سلامت خود اهمیت داده و بیش از این روند درمان را به تاخیر نینداخته و با درمان به موقع از عوارض احتمالی و سخت شدن مراحل درمان و یا طولانی شدن زمان بهبودی آن مصمون بمانید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی و سرپایی میتوانید درمان شده و از بیماری بهبود یابید.

 • مهیا گفت:

  سلام.حدود ده روزه که درد .سوزش وخارش داخل مقعد دارم اما خونریزی ندیدم وبیشتر مواقع سوزش دارم وتیر میکشه بیرون مقعدهم علامت برجستگی بواسیر ندارم ولی خیلی نگرانم درضمن سوزش ودرد باسرما بیشتر میشه لطفا راهنمایی.

  • clinic گفت:

   با سلام
   شما اکثر علایم ابتلا به یک بیماری مقعدی چون فیشر یا هموروئید را دارید و اگر منتظر هستید تا دچار عارضه دیگری چون زائده و یا خونریزی شوید تا بیماری خود را جدی گرفته و برای درمان آن اقدام کنید سخت در اشتباه هستید و لازم است تا هر چه سریعتر برای بررسی وضعیت ناحیه و تشخیص قطعی شدت و نوع بیماری حضوری مراجعه نموده و تحت درمان متناسب دارویی و یا غیر دارویی قرار بگیرید. عدم مراجعه فوری شما باعث میشود تا شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده و همچنین روند بهبودی طولانی شده و نیاز به درمان و مراقبت بیشتر و سختتر پیدا کنید.

 • علی گفت:

  قسمت گوشت اضافی مقعدرادرمان کنم بالیزرکن خودم دکتردارم کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیرون زدگی بافت در ناحیه مقعد می‌تواند از علایم یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی و حتی مربوط به پرولابس رکتوم باشد که در سنین کم بیشتر بیماری مقعدی مطرح است. بدون معاینه زائده نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد ولی در صورت پیشرفته بودن بیماری نیاز به جراحی وجود دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود و ظاهر متعارف مقعد را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. مراجعه فوری شما به کنترل بهتر بیماری و درمان راحت آن کمک بسیاری خواهد کرد. با تأخیر در مراجعه منجر به پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی خواهید شد.

 • النا گفت:

  سلام شب خوش من خانمی ۳۶ساله هستم قبلا یبوست داشتم و هنگام دفع هم خونریزی داشتم الان ۴ماهه موقع دفع مقعدم کامل باز نمیشه و الان دو روزه با وجود احساس دفع ، دفع ندارم و خیلی اذیت هستم باید چکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   احتمالاً عدم توجه به درمان و کنترل یبوست باعث ابتلای شما به درجاتی از بیماری هموروئید شده که عدم پیگیری درمان و ادامه دادن به همین روال سبب بروز علایم آزار دهنده دیگر و در نهایت مراجعه اورژانسی شما خواهد شد، اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید هر چه سریع‌تر برای بررسی و درمان خود مراجعه حضوری نمایید. باید این مشکل را جدی گرفته و برای درمان آن تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی روزانه خود ایجاد کنید. مصرف مایعات را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش داده و مصرف میوه و سبزیجات تازه را در هر وعده و میان وعده غذایی افزوده کنید. از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به احساس دفع مدفوع خود سریع پاسخ دهید و بلافاصله خود را به دستشویی برسانید. ورزش کنید و پیاده روی منظم روزانه داشته باشید.

 • تخته بر گفت:

  با سلام واحترام
  جسارتا ۲روز است که در ناحیه بین مقعد ورحم (روی پوست )متوجه یک خال گوشتی شده ام که بواسطه یک زائده یک سانتی متری از پوست بدن آویزان است اما به کلفتی یک خال گوشتی بزرگ .. با مطالعه در اینترنت متوجه شدم که نمیتواند بواسیر باشد .لطفا راهنمایی فرمایید .من نگرانم

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده تیاز به معاینه برای تشخیص قطعی دارد ممکن است زگیل مقعدی باشد که باید پیش از گسترش آن و آسیب بافتی شدید که زمینه ساز سرطان خواهد بود درمان گردد. بنابراین هر چه زودتر برای تشخیص و درمان قطعی آن مراجعه کنید.

 • خدیجه گفت:

  با سلام
  چندی قبل نیمه های شب سوزش شدید در مقعد احساس کردم با درد شدید تا صبح تا با ایپوپروفن آرام شد
  بعد آن الان یک ماه است خون ی ی به محض نشان در توالت با رنگ قرمز روشن دارم و کمی آ مقعد هم بیرون زده همیشه خونریزی را دارم باید چه کا های انجام دهم در ضمن با کمی غذا خو ردن هم بلافاصله نفخ میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا حضوری مراجعه کنید و تحت معاینه بالینی قرار بگیرید تا به شکل دقیقتر راهنمایی و درمان شوید. اگرچه این احتمال وجود دارد که به سبب یک بیماری مقعدی چون فیشر دچار خونریزی شده باشد ولی تا زمانی که تحت بررسی کلینیکال مشخص نشود و حدسیات به یقین تبدیل نگردد باید این خونریزی را جدی گرفته و هر چه سریعتر برای تشخیص و درمان لازم پیش از بروز سایر علایم ناگوار و پیش از بدخیم شدن بیماری مراجعه کنید. از مصرف خودسرانه دارو نیر بپرهیزید. مواد غذایی نفاخ چرب و سرخ کردنی را نیز حذف کنید.

 • محمد گفت:

  سلام چن وقتی است که دچار خونریزی در هنگام دفع مدفوع شدم و ازارم میده و هنگام بعد توالت هم مایعی لباس زیرم را خیس میکنه دکتر نرفتم چون نمی توانم به خانواده بگم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   خونریزی از ناحیه مقعد میتواند نشانه بسیاری از بیماریهای مقعدی، گوارشی یا حتی بیماریهای جدیتری چون سرطان باشد به همین دلیل باید جدی گرفته شده و در اسرع وقت برای بررسی علت آن مراجعه حضوری نمایید. حتی ممکن است برای تشخیص نیاز به یک روش تشخیصی به نام کولونوسکوپی داشته باشید که با یک لوله مجهز به دوربین و لامپ درون روده را مشاهده کرده و محل خونریزی را جستجو میکنند. برای ترشحاتی که از مقعد خارج میگردد نیز بتید از نظر ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید یا فیستول بررسی شوید و سپس بسته به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن تحت درمان مناسب دارویی و یا جراحی قرار بگیرید. بهتر است پیش از بروز سایر عوارض برای درمان مراجعه شود.

 • ترانه گفت:

  سلام
  خسته نباشید،من چند هفته ای ميشه سوزش مقعد دارم، موقع دفع مدفوع سوزش شدید دارم
  علتش چیست؟
  متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   سوزش در ناحیه مقعد به خصوص در هنگام اجابت مزاج میتواند یکی از نشانه‌های بیماری مقعدی شقاق باشد که به سبب ترک بافتی ناحیه مقعد به دنبال دفع پر فشار یا زورکی مدفوع حین ابتلا به اسهال یا یبوست ایجاد شده و سلامت فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. در صورتی که به درمان به موقع این بیماری توجه نگردد بیماری پیشرفت کرده و زخم عمیقتر خواهد شد به صورتی که دیگر به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به انجام روشهای درمانی غیر دارویی را ضروری میکند. بنابراین به سلامت خود اهمیت داده و پیش از پیشرفت بیماری در جهت درمان آن اقدام کنید.

 • علیرضا گفت:

  سلام.۱۰سال پیش ۲ زائده گوشتی از مقعدم زده بیرون به خاطر یبوست شدید ولی الان هیچ مشکلی و درد و خارش و خونریزی ندارم.با لیزر میشه این زائده هارو برداشت؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • ناشناس گفت:

  من چهار سالااست که بیرونزدگی مقعد وخونرزی داشتم چهار ماه میشه که خونرزی ندارم وللی بیرونزدگی مقعد دارم لطفا رانمای کنید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • مهرانا گفت:

  باسلام اقای دکترمن حدودیه هفتس دچار یبوست شدم و دوروزه ک بر اثر فشار زیاد هنگام دستشویی در ناحیه ی بالای مقعد چند قطره خون میبینم و داخل مقعدم یه چیزی ب اندازه عدس احساس میکنم واخرین باری ک اجابت مزاج داشتم بادردزیادی همراه بود امکانش هست ک بواسیرباشه ؟!باید چیکارکنم ؟!لطفاکمکم کنین

  • clinic گفت:

   با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست و دفع زورکی مدفوع باشد، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید.

 • رقیه گفت:

  بیست روز زایمان کردم ویبوست شدید گرفتم مدفوع خیلی سفته بعد از دستشویی احساس درد شدید دارم قسمت جلویی فقط درد میکنه چند قطره خون بعد از دفع مدفوع ظاهر شده لطفا راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. در صورتی بهبود خواهید یافت که مشکل یبوست رفع شود و به سبب درد عمل دفع را به تاخیر نیاندازید.

 • وحید گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشیدخدمت شما. آقای دکتر زمانی که مدفوع میکنم یه چیزی ازمقعدم بیرون میاد باید هنگام شستن بادست فشاربدم بره تو درضمن خونریزی و درد ندارم بعضی وقتا سوز میکشه و باد شکمم زیاد دارم.به نظر شما مشکل من چی میتونه باش لطفا راهنماییم بکنین. باتشکر از راهنمایی های شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ارغنون گفت:

  درود.
  حدود ۱۰ روزه که هنگام مدفوع خون روشنی خارج میشه. البته با سوزش و درد.
  دوست ندارم دکتر معاینه کنه.
  دوست دارم با دارو رفعش کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  با سپاس فراوان از همراهی شما بزرگوار

  • clinic گفت:

   با سلام
   سوزش مقعدی به همراه درد و خونریزی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد.

 • ناصر گفت:

  سلام
  چند سالی هست که یبوست دارم. گاهی که بعد از دفع با آب سرد طهارت میکنم مقعدم بیرون زده و دردناک میشه، همینطور زمانی که طولانی مدت سرپا میایستم.
  بعد از دفع احساس میکنم دفعم کامل نشده ، خونریزی و ترشحات ندارم و روی مقعدم یک برجستگی تیره به اندازه عدس دیده میشه.
  لطفا راهنمایی بفرمایید کدوم بیماری میتونه باشه؟
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • وحید گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید. مشکل من اینه که وقتی که مدفوع میکنم ی چیزی از مقعدم بیرون میاد زیادم بزرگ نیست خونریزیم ندارم هنگام شستشو بادست فشار میدم میره داخل میخاستم ببینم مشکلم چیه باید چه کاری بکنم تا درست بشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • فرشته گفت:

  سلام دكترمن حدود١هفته است كه هنگام مدفوع عذاب ميكشم دركنارمقعدم گوشت اضافه ايجادشده كه هربارموقع مدفوع احساس سوزش ودرددارم وازگوشت اضافه اي كه ايجادشده خون ميادهردفعه تابحال همچين چيزي نديده بودم اذيت ميكشم زياد😞گوشت اضافه ام به اندازه ي عدس شده وخيلي نگرانم كرده وفعلابه دكترمراجعه نكردم.
  ممنون ازراهنمايي شماوممنون ازوقتي كه براي ماميزاريديك دنياممنونتونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • گ.ب گفت:

  باسلام
  من ۴ سال پیش همورویید و شقاق عمل جراحی کردم ولی نه با لیزر،،الان گوشت های اضافه ی دور مقعدم زیاد شده و آزار دهنده است،درد ندارم ولی گاهی وقتها خارش دارم و فکر میکنم مشکل داخلی هم کامل رفع نشده ،با لیزر گوشت های اضافه کامل رفع میشود؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله امکان برداشت زوائد با کمک جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و به صورت سرپایی وجود دارد. با کمک این روش به سرعت بهبود یافته و از روز بعد به کار خود باز خواهید گشت.

 • فرزان گفت:

  سلام دکتر من بعضی وقت ها وقتی میرم دستشویی کارم تموم شد خیلی میسوزه ولی بعضی وقت ها نمیسوزه و یه بار خیلی کم خون روشن امد و دیگه نیومد الان من باید به دکتر مراجعه کنم یا باهاش تی کنم خوب میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد. به متخصص گوارش مراجعه شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید درنوزادان هم مشکل هموروئیدوجود داره کنارمقعدبعد ازدفع متورم میشه ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   دفعات شیردهی را افزایش داده و مقعد را با روغن زیتون چرب کنید تا هنگام دفع زور نزند.

 • حسین گفت:

  سلامنشانه هایی از بواسیردارم همراه درد خارش وحتی خون ریزی بیرون زدگی مقعد هم دارم میشه توضیح بدید چجوری درمان کنم باید دارو مصرف کنم یا بادرمان خانگی هم میشه

  • clinic گفت:

   با سلام درمان خانگی برای درمان صد در صد مشکل شما کافی نبوده باید حضوری مراجعه کنید بسته به شدت بیماری تحت درمان دارویی یا جراحی قرار بگیرید که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی بدون نیاز به بستری و بیهوشی سرپایی درمان شده و از ذوز بعد قادر به انجام فعالیت روزانه هستید.

 • وحید گفت:

  سلام وخسته نباشید.آقای دکتر.من هنگام دسشویی رفتن.احساسم اینه تخلیه کامل نشده.ودل درد همیشه دارم بخاطر مصرف مواد ترک کردم چند ماه اسهال بودم وحالت کف وعفونت همراه مدفوع بیرون میامد وباد زیاد.وحالا احساس میکنم میخاد هنگام دسشویی جلومدفوع رو میگیره .چون با انگشت احساسم اینه حالت روده انگار اومده پایین تر میخاد بیاد بیرون.چکار کنم خوب بشم.ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام برای تشخیص نوع بیماری مقعدی لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید.

 • Hani گفت:

  سلام‌من چند روز یبوست گرفتم و مدفوع سفت هنگام دفع درد خیلی بدی دارم بعد مدفوع خون نمیاد ولی تا چند ساعت بعد مقعد درد میکنه یکجا ک میشینم دردش بدتر میشه

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

 • ف ا گفت:

  سلام خسته نباشید
  یه دونه کوچکی مقعدم هسته یه وقت ها هم خارش میده احساس درد ندارم

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • نیما گفت:

  سلام آقای دکتر. خسته نباشید. من الان چندین سال هست که اطراف مقعدم یه زایده گوشتی دارم که الان هم احساس میکنم بزرگتر شده وبسیار نرم هستش اصلا خونریزی و درد هم نداره و حتی فکر میکنم یدونه کوچولو دیگه هم داره درمیاد. الان ۸ماه هستش که یبوست خیلی شدید دارم که با دست میتونم مدفوعم رو بیرون بیارم و همچنین یه زایده کوچک نوک تیز هم تو خود مقعدم حس میکنم.
  از شما خواهش میکنم لطف کنید مرا راهنمایی کنید. خیلی خیلی نگرانم. ممنونم.

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • ب ب گفت:

  سلام من موقع دفع مدفوع در قسمت راست مقعدم درد شدید احساس میکنم ولی خونریزی ندارم وبافت زشتی از مقعدم بیرون زده ممنون میشم راهنمایی کنین

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی و سوزش و خارش خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • خانم ص گفت:

  سلام خسته نباشید بعد بعد بارداریم ی چیزی از مقعدم زد بیرون هنگام مدفوع درد دارم خون ریزی هم ندارم اما حس میکنم تو مقعدم دچار سوزش میشم دلیلش چیه ممنون از راهنماییتون

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. درمان زائده فقط با جراحی امکان پذیر است که خوشبختانه با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی جراحی شده و زود سلامت خود را باز خواهید یافت. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. در صورتی بهبود خواهید یافت که مشکل یبوست رفع شود و به سبب درد عمل دفع را به تاخیر نیاندازید.

 • مهرداد گفت:

  سلام دکتر من مدتیه هنگام مدفوع مقعدم باز نمیشه باید با اب داغ کلی مالش بدم تا مقعد باز بشه بعد از باز شدن هم یه کیسه ای اندازه توپ پینگ پونگ مزاحم دفع مدفوع میشود که باید با انگشت این زائده رو کنار بزنم تا جایی که الان حتی باد شکم هم بازور میتونم خالی بکنم هیچگونه خونریزی ندارم ولی مایه لذجی از مقعدم خارج میشه

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • حامد گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید وتشکر بابت کمک هاتون.
  دکتر من تقریبا ۸ ماهه شربت متادون میخورم.دکتر روانشناس هم قرص ترانکوبین برای اینکه شبها راحت بخوابم بهم داده که این قرصم حدودا همون ۸ماهی میشه دارم هر شب ۳ تا با دز ۱۰۰ میخورم.از چند ماهه پیش دست شویی رفتن برام سخت شد ولی فکر میکردم چیزه خاصی نیست.تا اینکه از حدود ۳ ماه پیش هفته ای ۱ بار و ۱۰ روز ۱ بار شد. که میرم دست شویی و گریم در میاد.به قدری سفت و خشک وکلفت میشه که من ۱ ساعت و نیم یا ۲ ساعت میشینم و اخرشم با کمک دست و داد و هوار و هر بدبختی که بشه تمومش میکنم.دکتر لطفا میگید که به نظرتون به خاطره شربت متادونه یا قرص ترانکوبین؟ولی الان از هر چیزی مهمتر برام اینه که به دادم برسید.ببخشید دکتر چون الان بزور خودمو نیگه داشتم که یکی یه راهی بهم بگه.دکتر خواهش میکنم الان جواب منو بدید.همه جور دارو و گیاه و این چیزارم خوردم فایده نداره اصلا‌‌.فقط شما رو به خدا قسم یه راهی بگید که بتونم زود و بدون درد راحت شم.چی میتونم استفاده کنم که حداقل درد نکشم؟دکتر بازم خواهش میکنم زودتر جواب منو بدید.من منتظرتون
  نشستم

  • clinic گفت:

   با سلام بله از عوارض مصرف داروهاست، عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و خونریزی و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • سجاد گفت:

  سلام اقای دکتر یک نه خون ریزی دارم نه درد مقعدی نه یبوست وهیچی فقط یک جوش روی باسنم در آمد زیرش سیاهه ویکی سفت چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی و تشخیص نوع بیماری لازم است حضوری مراجعه نمایید.

 • امیر گفت:

  با سلام .
  آیا خارش گاهی اوقات در ناحیه مقعد نشانه بواسیر هست و باید به پزشک مراجعه کنم
  باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم را کاهش دهید.

 • امیر گفت:

  با سلام .بنده هر ازگاهی احساس خارش از ناحیه مقعد دارم ولی یه کم سوزش داره دوست دارم شدیدا بخارم و این ممکنه سالی دو یا سه روزم ادامه داشته باشه خواستم ببینم نظر پزشک محترم چیه و آیا باید برای این موضوع به پزشک مراجعه کنم یا نه .
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش و خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما است، اگر درمان دارویی مناسب نبود نیاز به اقدامات درمانی دیگر مانند جراحی لیزری خواهد بود.

 • ناشناس گفت:

  با عرض سلام،حدود چهار سال که زائده در ناحیه مقعد دارم ،اولین بار در ماه رمضان این اتفاق افتاد که همراه با خونریزی بود،ولی الان خونریزی ندارم ولی متورم میشه که اجابت مزاج بزور انجام میشه،که با انگشت مدفوع خارج میکنم،در مدت که پرید درد،ورمش بیشتر میشه،به دکتر مراجعه کردم میگه بواسیر میخواستم راهنمایی کنید،میخواستم ببینم با عمل جراحی بهتر میشه ،ممنون. باتشکرترنم

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و درد و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ذکرالله گفت:

  اسلام عليکم
  بعد از سلا من ي بار خون ريزي کردم وا اينگار فک ميکنم که باد محفول ام ميره
  يعني جلو گيري حوا را گرفتن نه ميتونم
  ايه در بواسير باد محفول خروج ميکنه کم کم؟؟؟
  اگر جواب برايم بدهيد خوش ميشم
  با سلامتي

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع و همراه بی اختیاری گاز روده شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • نغمه گفت:

  با سلام خدمت شما
  حقیقتش مشکلی دارم که واقعا روم نمیشه به کسی بگم. حتی اینجا هم از مطرح کردنش خجالت میکشم. من مدتهاست که بیشتر اوقات مدفوع رو با انگشت خارج میکنم و حتما هنگام مدفوع کردن باید آب گرم روی بدنم بگیرم که بتونم مدفوع کنم. فک میکنم از زمانی که توالت فرنگی استفاده کردم بدتر شد. چون اون فشار لازم برای خارج شدن مدفوع کم میشه.البته یبوست هم هستم بیشتر اوقات. الان دو سه روزی هست که درد ناگهانی و تیر کشنده ای رو در مقعدم دارم. بخصوص هنگام مدفوع کردن. میتونه این درد به خاطر استفاده از شیاف دیلوفناک باشه؟ چون ایمپلنت کردم و روزی سه تا شیاف میذارم به خاطر دردم.
  ببخشید طولانی شد. ممنونم از شما

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است ابتلا به یبوست و عدم توجه به درمان آن شما را دچار یک بیماری مقعدی و درد ناشی از آن کرده باشد برای تشخیص قطعی مشکل مقعدی باید حضوری مراجعه نمایید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست می‌شود. شیاف منجر به درد مقعدی نخواهد شد احتمالا در معرض اغاز ابتلا به یک بیماری مقعدی هستید.
   زائده مقعدی ایجاد شده احتمالاً نشانه دیگری از وجود بیماری مقعدی هموروئید در شما است که نیاز به درمان فوری پیش از گسترش دارد.

 • ناشناس گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.من یک پسر ۱۹ ساله هستم تقریبا از ۴سال پیش متوجه شدم که در ناحیه مقعدم یه بیرون زدگی(گوشت اضافی کوچک) وجود داره که بعضی مواقع همراه مدفوع خون هم هست.درد ندارم و خارش هم بعضی مواقع.آیا بواسیر دارم؟میخواستم راهنماییم کنید چطور درمان بشم؟ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند سوزش و درد و یا سختی در عمل دفع مدفوع خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • احمدی گفت:

  من در دوران حاملگی دچار این بیماری شدم و الان دو ماهه زایمان کردم و الان خونریزی دارم که رنگش قرمز روشن هستش در ناحیه پشتم کمی گوشت اضافه زده بیرون میخواستم بپرسم آیا مشکل من با دارو قابل حله یا نیاز به جراحی داره

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند سوزش و درد و یا خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • حسنا گفت:

  سلام دکتر من از کودکی درد مقعدی و بیرون امدگی بواسیر داشتم سال ها بود ک بهبود یافته بودم اما حدود ۶ماهیست ک دردای مقعدی شبا بیدارم میکنه و دو روز هس سوزش بعد از دفع مدفوع و درد مقعد شدید دارم انقدی درد دارم ک نمیتونم بشینم و زمانی ک دستشویی میرم تخلیه نمیشم بارها باید برم تا تخلیه شم این مدت ک درد بیشتر شده باد بدنم زیاد شده اگر مدتی بشینم و حرکت نداشته باشم مثل محیط کار یا در اثر راه رفتن طولانی درد مقعدی کلافم میکنه ولی ب طور عادی ک هسم از بیرون زدگی مقعد خبری نیس اما زمانی ک دستشویی میرم میاد بیرون راه کار این مشکلات من چیه ممنون از زحماتتون

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند سوزش و درد و یا سختی در عمل دفع مدفوع شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام،
  چند سوال از خدمتتون داشتم.
  من تقریبا ۱۰ روز بود که مقداری سوزش در ناحیه مقعد داشتم به همراه کمی خارش. هیچ دردی هم در اون قسمت و یا در لگن و شکم هم ندارم. تا اینکه ۲ روز قبل متوجه خون در زیر پوشم شدم. ابتدا خونریزی زیاد بود ولی در این مدت خیلی کمتر شده. ولی خونریزی قطع نمی شه. مشکل یبوست و یا اسهال هم اصلا نداشتم و ندارم و ریتم اجابت مزاجم هم همیشه خوب بوده. این خون روشن بوده و در حال حاضر نه به صورت مخلوط با مدفوع و یا بر روی اون اصلا قابل مشاهده نیست. (شاید احتمالا اونقدر کم هست که من چیزی نمی بینم). ولی در طی این ۲ روز خارش و سوزش مقعدی دارم و خونریزی خیلی کمی همیشه بر روی دسمال دیده می شه که قطع نمی شه. چون اولین بار هست که این مشکل رو دارم هیچ ایده ی خاصی درباره بواسیر ندارم. قصد رفتن دکتر دارم ولی نظر شما رو هم می خواستم بدونم. احتمال پولیپ یا سرطان وجود داره؟ آیا معاینه فیزیکی همیشه باید انجام بشه؟ آیا کولونسکپی حتما باید انجام بشه و آیا تحت بیهوشی هست و بستری داره؟ رکتوسکپی کافی نیست؟ ممنون از پاسخ

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. سوزش و خارش و خونریزی مقعدی همراه با هم شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود. کولونوسکوپی تحت آرامش بخش انجام شده و نیاز به بیهوشی ندارد.

 • ح.ز گفت:

  سلام… دکتر بنده از کودکی زمان دفع مدفوع با بیرون زدگی بواسیر مواجه میشدم اما مدت طولانی بهتر شدم اما چند وقتيه ک درد از خواب بیدارم میکنه و تا زمانی دستشویی نرم بیرون امدگی معلوم نیس ضمنا سوزش یا خارش زیادی دارم زمان دفع مدفوع هم کامل تخلیه نمیشم بارها باید برم تا تخلیه کامل شه

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان زائده مقعدی ایجاد شده باعث بروز علایم دیگر و تشدید و پیشرفت بیماری مقعدی شما شده است، درد و سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • صالحی گفت:

  آیا مصرف پماد آنتی همورویید درشیردهی مضر است

  • clinic گفت:

   با سلام خودسرانه هیچ دارویی مصرف نشود در صورت تجویز پزشک خیر

 • رضا گفت:

  سلام نزدیک به یک سال یک برآمدگی در کنار مقعد دارم اگه گاه گداری نه زیاد خون ریزی روشن دارم معدلم نفاغ و حجیم میشود وبادزباایا
  د دفع میکنم لطفا یاریم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، در صورتی که برای درمان این زائده هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند درد و خونریزی، خارش و یا سختی در عمل دفع مدفوع بروز و تشدید خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید خوشبختانه با یک روش لیزری ساده می‌توانید بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی و یا معطلی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با یک بی حسی موضعی زائده را لیزر نموده و از وجود آن رها شوید.

 • ناشناس گفت:

  سلام …من دو تا مشکل دارم …یکی اینک باد معده م گاهی زیاده وگاهی هم ندارم ..واینک اکثر مواقع یه جوش سر سفید نزدیک ناحیه مقعدی دارم ک درد هم داره ….نیاز ب مراجعه ب پزشک دارم یا مهم نیستن؟

  • clinic گفت:

   با سلام گاز معده به تنهایی مشکل خاصی نیست ولی جوشی که در ناحیه مقعدی به وجود آمده نیاز به معاینه و تشخیص و درمان دارد و احتمال وجود آبسه مقعدی مطرح است. بهتر است روند درمانی را به تأخیر نینداخته و پیش از بروز علایم ناراحت کننده دیگر برای درمان خود اقدام نموده و مراجعه حضوری کنید تا بهبود یابید.

 • ناشناس گفت:

  سلام دکتر من یبوست ندارم ولی از مقعدم مخاط خونی بیرون میاد احساس دفع دارم ولی وارد دستشویی که میشم همون چرک و خون میاد اروم میشم دلیلشو لطف میکنید بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار بیماری ابسه یا فیستول مقعدی باشید برای تشخیص نیاز به معاینه بالینی هست پیش از پیشرفت بیماری برای درمان مراجعه نمایید.

 • میم گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید . در یک قسمت مقعدم یه تورم کوچیک هست که حالت نرم داره . چند ساله وجود داره و الان یک کمی بزرگتر شده . درد و خارش و خونریزی نداره . بعضی وقتا دچار اسهال شدید و گاهی دچار یبوست میشم .چند ماه پیش که با اتوبوس سفر کردم و طولانی نشسته بودم یه خونریزی لکه ای همراه با دفع مدفوع داشتم . میخواستم ببینم ایا بواسیر دارم ؟؟؟با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتی که دادید بله احتمال بواسیر هست اما تشخیص قطعی نیازمند مراجعه حضوری و معاینه است.

 • محمدرضا گفت:

  سلام دکتر بیماری منو بواسیر تشخیص داد و گفت چون تورم با داخل مقعد برمیگرده درمان میشه با دارو و بهم منیزیم هیدروکساید داد (انتی اسید_میلین)اما الان دیر به دیر دسشویی میرم و مقداری خارش هم هست اما تورم کومکتر شده نظر شما چیه ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام تا اتمام دارو صبر کنید اگر بهبودی حاصل نشد برای درمان مجدد مراجعه کنید.

 • جواد گفت:

  سلام خدمت شما. من بواسیر داشتم ک با تشخیص دکتر بواسیر گوشتی داشتم ک دارو انتی همورئید تجویز کردن ک الان سه روزه ک استفاده میکنم ک کوچیکتر شده ولی امروز این گوشت سر باز کرد و خون میاد ازش میشه راهنماییم کنید و بگین ک ایا بهتره یا بدتر. ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه مجدد به پزشک خود مراجعه نمایید.

 • وحید گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام من دورمقعدم دو ماهه درد سوزش داره ولی بواسیر دیده نمیشه ممکن دردم چی باشه

  • clinic گفت:

   با سلام درد و سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مراجعه حضوری شما است. در صورت مراجعه فوری در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری امکان پاسخ گرفتن از درمان دارویی وجود دارد ولی در غیر این صورت ممکن است زمان طلایی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا کنید که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • محمد رضا گفت:

  سلام من فکر کنم بواسیر دارم چون هنگام مدفوع ناحیه مقعد بیرو زدگی هست و چند ماه پیش یبار خونریزی مشاهده کردم و یک بار هم بیرون زدگی متورم بود اما هیچ دردی دیگ نداره و خون هم نیست فقط بعد دسشتشویی کردن مقداری بیرون زدگی داره ممنون میشم نظر شمارو هم بدونم.

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه مقعدی، بیماری زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شماست، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی و روشهای تهاجمی خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • ناشناس گفت:

  حالت بیرون آمدن مقعدچیست؟همراه بادردهست بدون خون رفتن به دسشویی برایم خیلی سخت است حس میکنم ازتویه گازی میادسمی

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه و تشخیص نوع بیماری مقعدی لازم است تا حضوری مراجعه کنید. بیرون زدگی مقعد به صورت یک زائده نخودی یا لوبیا شکل است که میتواند دائمی یا موقتی باشد.

 • رضا گفت:

  سلام اقای دکتر من بعضی وقت قبل از مدوفوع خون روشن درهر دو ماه یکی دو روز اتفاق میافته میخواستم ببینم این علایم هموریید یکی هم ایا هموریید جز جراحی داردویی نداره با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. بسته به مرحله بیماری هموروئید درمان دارویی یا تهاجمی یا جراحی موجود است.

 • عبدی گفت:

  احساس خارش در انتهای راست روده، انگار که چیزی داخلش وجود داره که گاهی قطع میشه و بعد دوباره تکرار میشه.دلیلش چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است.

 • ناشناس گفت:

  سلام ،من حدودا شیش ماه پیش ،در اثر یوبوثت ،دچار خونریزی شدم ،زخم کنار مقعد ایجاد شده بود مثل یه بریدگی کوچیک ..بهد از اون با هر بار دفع مدفوع با برخورد به اون ناحیه خون ریزی اتفاق می افتاد ،الان سه چهار باری ،هست ک ماهیچه زیر نافم به شدت درد میکنه به صورتی ک به پشتم و ناحیه مقعد هم تیرمیکشه ،،به پزشک هم مراجعه کردم ولی روی مقعد را نگاه کرد و درون مقعد معاینه نشد ،…و الان خیلی نگرانم چیکار کنم با دارو خوب میشم ؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری احتمالی فیشر باشید با درمان دارویی و خود مراقبتی و تغییر در سبک زندگی و جلوگیری از ابتلا به یبوست بهبود خواهید یافت ولی در غیر این صورت نیاز به درمان تهاجمی چون تزریق بوتاکس یا جراحی پیدا خواهید کرد که البته در صورت مراجعه به این مرکز با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز خواهید یافت.

 • دانیال گفت:

  سلام من دچار بیماری بواسیر شدم ولی در دو هفته اخیر هیچ خون ریزی یا احساس درد یا خارش ندارم من شک کردم که بواسیر دارم ولی در قسمت مقعد یک بیرون زدگی کوچک وجود دارد

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه مقعدی، بیماری زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شماست، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی و روشهای تهاجمی خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • ارش گفت:

  سلام من ب شدت باد معده دارم و تو خواب هم بی اختیاری باد معده گرفتم و مدفوع هم ب طور کامل خارج نمیشه و بوی خیلی نامطبوعی داره …میخاستم بدونم ممکنه بیماری بواسیر داشته باشم؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله این احتمال وجود دارد برای تشخیص قطعی لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه شوید.

 • علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید من دوهفته است که یه کم ان طرف تر مقعدم سمت چپ یه چیزی مانند جوش زیر پوست زده و درد می کنه می خواستم بواسیر هست

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه مقعدی، بیماری زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شماست، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی و روشهای تهاجمی خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • ناشناس گفت:

  سلام آیادردپاها ربطی به هموروییددارد

  • clinic گفت:

   با سلام خیر ارتباطی ندارد ولی اگر پاها نیز همانند عروق مقعد دچار واریس شده باشند، می‌تواند علت مشترک داشته باشد. در هر حال برای بررسی علت باید مراجعه حضوری شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام من دوماه پیش عمل اپاندیس انجامدادم ودوروز بعدش جراحی روده کردم توده بد خیم داشتم و۳۰سانت از رودم رو برداشتن والان شیمی درمانی میشم‌البته کل توده با جراحی خارج‌شده بعد از عمل چند بار یبوست شدید داشتم که درد زیادی اطراف مقعدم داشتم که با دارو بهتر شد الان دوروزه احساسمیکنم یه زایده گوشتی بیرون‌مقعدم هست که موقع اجابت مزاج بزرگ میشه وبعضی وقتا درد میگیره که امروز شیاف انتی هموروئید ووژل دیلتی ژل استفاده کردم وروی اجر داغ نشستم تا شب درد نگرفت ازتون میخوام راهنماییم کنید اون زایده چی میتونه باشه

  • clinic گفت:

   با سلام بروز زائده مقعدی همراه با درد از نشانه‌های بیماری مقعدی هموروئید یا فیشر است، اما برای تشخیص قطعی و تعیین میزان پیشرفت بیماری و درمان مناسب اعم از دارویی یا جراحی لازم است تا مورد معاینه دقیق بالینی قرار بگیرید، بنابراین باید هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید و از طرفی برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام ،من چند مدته که هم قبل پریودی هم بعدش لکه بینی دارم میخواستم ببینم از چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام لکه بینی اگر مربوط به واژن باشد که باید نزد متخصص زنان یا ماما مراجعه کرده از نظر کیست سونوگرافی و از نظر هورمونی آزمایش خون دهید، ولی اگر از ناحیه مقعد است باید کولونوسکوپی دهید و معاینه شوید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من طفل ۳ساله دارم که هنگام ادرار مقعدش بیرون زده وکمی دچار خون ریزی میشود وخیلی زعیف نیز هست چون ۶ماهه بدنیا آمده است شاید توان عمل جرراحی را نداشته باشد اگر ممکن است تداوی بدون جرراحی برایم معرفی نماییدتشکر بسیار زیاد فاطمه

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا علت زائده طی معاینه بالینی بررسی شود، ممکن است نیاز به درمان نباشد.

 • ناشناس گفت:

  سلام .تووی ناحیه مقعدی مشکل بواسیر دارم .فکر میکنم از نوع دوم باشه .واقعا درد دارم .میخاستم عمل کنم بدون اینکه از کارم بیفتم .ولی بازهم میگم شاید دوران نقاعت بیشتر باشه ومن ناونم به کارم برسم.وسوال دیگه اینکه جسارتا هزینه عملش چه قدر میشه

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید از نظر نیاز به جراحی بررسی شوید، در صورت تأیید نیاز به جراحی با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • بهنام گفت:

  سلام دکتر من ۲۲سالمه الان دوساله ک هروقت غذا میخورم بلافاصله ادرار بزرگ میگیرم و بیشتر وقتا دور منعقدم خارشت میگیره و این عمل باعث لاغری بیش از اندازه ی من شده ایا ب باباسیل ربطی داره ممنونم اگه کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری پوستی یا انگلی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است، با توجه به لاغری که ذکر کردید احتمال وجود انگل بیشتر است. هر چه سریع‌تر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • Sara گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ۳۰سالهدهستم و مجرد چند سال است که در سمت راست شکمم درد شدید دارم‌دکتر گوارش تشخیص اسپاسم روده داد و کولونسکوپی باید انجام‌بدهم ولی با سونو یی که انجام دادم در ناحیه فوندال خافی متمایل به راست رحم فیبرم ۴ سانتی دارم ایا سونو گرافی به فیبرم من اسیب نمیرساند وضرری نداره اگه انجام بدم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر منظورتان کولونوسکوپی است خیر ضرری ندارد و درون روده انجام شده به فیبروم ربط ندارد که منجر به آسیب آن شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام,۴۷ ساله مرد دو ماهى يک باردرمقعدم يک.حالتبرامدگى ايجاد مى شود بعداز يک هفته باخارج شدن خون خوب مشود تقريبا دو ماه بعد دوباره شروع مى شود لطفا راهنمايى کنيد, ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی امکان تشخیص و اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی احتمالاً دچار درجاتی از بیماری هموروئید بوده و به سبب عدم توجه به درمان خود دچار عود بیماری میشوید، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای معاینه و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. ممکن است نیاز به جراحی پیدا کنید که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

 • س.م گفت:

  با عرض سلام
  خانمی ۳۵ ساله هستم.پنج روز پیش دچار یبوست شدم.مقداری خون بعد از دفع هنگام خشک کردن از قسمت مقعد مشاهده کردم و بعد احساس دردی خفیف در ناحیه مقعد داشتم.مرتبه بعد در دستشویی متوجه یک برجستگی ملتهب در قسمت بالای دهانه معقدم شدم که بعد از گذشت این چند روز التها از بین رفته و بیرون زدگی سفت و قابل لمس است.و هنگام لمس ان کمی احساس درد دارم.اصلا دچار خونریزی و ترشح از ناحیه بیرون زدگی نیستم.فقط یک زایده گوشتی است.با توجه به توضیحاتم میخواستم بدونم ایا دچار همورویید نوع ۴ هستم و باید چکار کنم.متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است هموروئید از نوع بیرونی بوده و اصلا داخلی نباشد که درجه چهار محسوب شود، لازم است برای تشخیص قطعی و تجویز درمان مناسب تحت معاینه بالینی قرار بگیرید.

 • محمد گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید من حدود ۲ ماه میشه که گاز معده زیادی دارم اما در این اواخر طوری شده که از من بی اخطیاری خارج میشه و ده هنه مقعدم هم خیس میشه مشکلی چی میتونه باشه آقای دوکتور خوشحال میشم که جواب بدید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است به سبب ابتلا به یبوست دچار نشت مدفوع شده باشید و یا مشکلی عصبی عضلانی در کنترل عضلات دریچه‌ای مقعد پیدا کرده باشید که در این صورت لازم است تا با کمک ورزش مخصوص کف لگن و فیزیوتراپی عضلات را تقویت کنید، اگر این روشها مؤثر نبود نیاز به جراحی خواهید داشت.

 • . گفت:

  سلام من جای مقعد درد میکند و خارش دارد و خونریزی ندارد لطفا جوا بدید.

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خارش مقعدی دو نشانه بارز از ابتلا به بیماری بواسیر است ولی برای اطمینان لازم است تا معاینه شده و از نظر ابتلا به بیماری پوستی و انگلی روده نیز بررسی شوید، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید
  آآقای دکترمن حدود دوهفته زیرشکمم دردخفیف دارم.وامروزاز صبح داخل وبعدازمدفوع خونریزی دارم.به نظرتون بواسیردارم.یامشکل گوارشی؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه بالینی و مشاهده محل و انجام آزمایش‌های تشخیصی و حتی کولونوسکوپی تشخیصی در صورت نیاز امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد، بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد، بنابراین باید جدی گرفته شده و بلافاصله پیگیری شود.

 • ناشناس ۱ گفت:

  داخل مقعد درد دارم و خونریزی هم ندارم نمیدونم مشکلم چییه لطفا اگه میشه راهنمایی‌کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری مربوط به استخوان دنبالچه یا اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که لازم است توسط تیمی از متخصصین گوارش و ارتوپد بررسی و پیگیری شود، بهتر است هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق ناحیه و تشخیص قطعی بیماری مراجعه حضوری نمایید.

 • حامد گفت:

  باسلام حامد هستم ۳۵ساله حدود یکساله ک هنگام مدفوع کردن وقت زیادی باید دسشویی بمانم و مدفوع من باریک شده بیشتر موارد رنگ پریدگی دارم البته احساس درد ندارم ولی بعضی وقتها احساس میکنم نفس کشیدن برام سخته و در ضمن شبها تا دیروقت بیدارم اگه امکانش هست توضیحاتی در مورد بیماری میخواستم

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است علاوه بر ابتلا به یبوست دچار درجاتی از تنگی مقعد نیر باشید که اگر به موقع آن را درمان و کنترل نکنید له عوارض دیگری چون شقاق مقعدی و هموروئید منجر خواهد شد. برای رنگ پریدگی تست کم خونی دهید و برای معاینه بالینی و تشخیص قطعی مراجعه حضوری نمایید.

 • ؟؟؟ گفت:

  با سلام
  من ۳ هفته پیش دچار یبوست وحشتناکی شدم که با خونریزی همراه بود و با روش تنقیه بهتر شدم ولی الان به مدت ۱هفته است که در اجابت مزاج مشکل دارم ومدفوعم به صورت تکه تکه و همراه با مایع لزجی است که هنگام دفع با درد زیادی همراه است و همش احساس می کنم دستشویی دارم .
  متشکر میشم اگه دلیل مشکل بنده رو بگید .و اینکه به چه پزشکی مراجعه کنم ؟

  • clinic گفت:

   با سلام عدم پیگیری یبوست و دفع مدفوع سفت و زورکی در شما منجر به ایجاد عارضه مقعدی و احتمالاً بیماری هموروئید شده است که در صورت عدم پیگیری به موقع منجر به بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر خواهد شد که شما را مجبور به مراجعه اورژانسی خواهد کرد. از طرفی نمی‌توان از روی حدس و گمان اظهار نظر کرد، خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری صعب‌العلاج مانند سرطان یا سایر بیماری‌های گوارشی باشد که باید حتماً پیگیری و رد شود. بنابراین مشکل خود را جدی گرفته و هر چه سریع‌تر برای معاینه و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. از طرفی برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. به پزشک متخصص گوارش یا جراح داخلی یا متخصص بیماری نشیمنگاه میتوانید مراجعه نمایید.

 • خانم علیزاده هستم گفت:

  سلام بنده پشت خیلی
  خارش میده مثل اینه که انگل داشته باشی
  ایا این نشانه بواسیر

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد.

 • ناشناس گفت:

  من به مدت زیاد درد بواسیر دارم و داخل معقد هست خیلی میسوزد دکتر داور داده هنوز خوب نشده چکار کنم لطفا راهنمایی کنی وهم که میتنم حاملی بشم

  • clinic گفت:

   با سلام حتماً مشکل خود را پیش از بارداری به شکل کامل درمان کنید، زیرا در دوران بارداری بیماری هموروئید به سبب تغییرات هورمونی این دوران تشدید شده و از طرفی امکان مصرف هر نوع دارو یا درمانی وجود ندارد. در صورت مؤثر نبودن درمان دارویی ممکن است نیاز به جراحی باشد.

 • مصطفی گفت:

  سلام هردو ماه یکبار در مدفوع خود خون میبینم قبل از اینکه خونریزی داشته باشم دلدرد ودلپیچه میگیرم دلیلش چیست

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خون قرمز روشن و جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر میکند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • مریم رحیمی گفت:

  سلام من یه مدتی احساس میکنم درمعقدم بسته.شده با اب مدفوم بیرون میاد باید چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام باید از نظر تنگی مقعد بررسی شوید.

 • ناشناس گفت:

  سلام ببخشید من حدود یک ماه هست دچار اسحال شدم طوری که خیلی سریع باید خودم رو به دستشویی برسونم روزی ۲بار هم شکمم کار می‌کنه طوری که احساس میکنم مقعدم میخواد بزنه بیرون قرص دیفنوکسیلات و لوپرامید هم مصرف کردم ولی هیچ تاثیری نداشته از شما می‌خوام که من رو راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام اسهال شدید می‌تواند به سبب وجود یک بیماری عفونی، ویروسی یا گوارشی ایجاد شود که برای تشخیص قطعی آن لازم است ویزیت شده، اطلاعات بیشتری راجع به سایر علایم خود ارائه داده و آزمایشهای لازم خون و مدفوع انجام دهید. عدم پیگیری به موقع درمان اسهال می‌تواند علاوه بر پیشرفت بیماری موجود سبب بروز عارضه‌های دیگری چون مشکلات مقعدی و بیماری فیشر نیز شود، بهتر است هر چه سریع‌تر برای معاینه و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • ناشناس گفت:

  بنده دراجابت مزاج مشکل دارم وا حساس میکنم که دیواره های مخرج تنگ ترشده که باعث باریک بودن مدفوع وحجم کم مدفوع برایم شده سن من۳۷ساله

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به قطر کم مدفوع این احتمال وجود دارد که دچار تنگی مقعد شده باشید، اگر به موقع و فوری به بررسی و درمان این مشکل خود نپردازید به مشکلات و عوارض بعدی ناشی از آن مانند شقاق مقعدی دچار خواهید شد که علایم آزار دهنده دیگری به همراه دارد، حتی ممکن است در حال حاضر به این بیماری نیز دچار باشید، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم ناخوشایند دیگر برای معاینه و بررسی دقیق و تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • حامد گفت:

  سلام
  ببخشید
  من حدودا چند ماه پیش چند بار خون ریزی مقعد داشتم و یه مدت سوزش احساس میکردم
  بیرون زدگی مقعد هم دارم
  البته وقتی برای دفع مدفوع و به حالت نشسته مشخص میشه که دور سوراخ مقعد بصورت تاول های بزرگ وجود داره.و در حالت عادی مشخص نمیشه.
  و اینکه در قسمت پایینی مقعد احساس درد و احساس وجود چیزی رو در داخل تاول میکنم که وقتی دست میزنم درد و سوزش میگیره.چیزی سفت و در قسمت پایینی مقعد و در کنارش چیزی شبیه غضروف ک با لمس کردن جا بجا میشه و وقتی فشار میدم حالت سوزش میگیره
  خواستم بدونم چه مشکلی دارم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز با توجه به توضیحاتتون میتوان حدس زده که دچار بیماری مقعدی هموروئید هستید ولی به منظور تشخیص قطعی و تشخیص درجه و میزان پیشرفت بیماری و تجویز درمان مناسب لازم است تا حضوری مراجعه نمایید، بنابراین هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر مراجعه حضوری نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  من دوتا مشکل دارم. بیرون زدگی مقعد دارم.و اینکه حدود چند ماه پیش
  موقع دفع مدفوع متوجه خونریزی شدم که بعد از یکی دوبار خوب شد اما از اون وقت تا‌ الان احساس درد میکنم و در قسمت پایینی مقعد احساس وجود چیزی رو میکنم که شبیه به غضروف هست.دقیقا داخل یکی از اون قسمت بیرون زدگی مقعدکه وقتی به همون قسمت دست میزنم درد میگیره
  معمولا موقع دفع مدفوع و در حالت نشسته مشخص میشه که‌بیرون زده هست .کل قمست مقعد به حالت تاول های بزرگ بیرون زدگی داره تقریبا اما خیلی کوچیک هستن .تقریبا اندازه نخود اما کمی بزرگتر
  خواستم بدونم مشکلم چی
  چون بعضی وقتا احساس درد و سوزش میکنم
  قسمت پایینی مقعد.

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز بدون معاینه بالینی و مشاهده ناحیه آسیب دیده امکان تشخیص قطعی بیماری یا تجویز درمان وجود ندارد، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و سخت شدن روند درمان مراجعه حضوری نمایید به احتمال فراوان با توجه به توضیحاتی که دادید دچار درجاتی از بیماری هموروئید هستید که ممکن است آن قدر پبشرفته باشد که نیاز به جراحی داشته باشد، با این حال نگران نباشید با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • Ati گفت:

  سلام.دکتر من یه چنوقتی میشه ک یبوست میگیرم اونم نزدیکای دوره قاعدگیم.بعد جدیدا هنگام دفع یه کم از مقعدم بیرون میزنه که منو ترسونده واقعا.و در دوره های پریودم دردشدیدی از زیردلم به مقعدم میزنه ک واقعا درده بدیه.اما درحالت معمولی درد مقعد ندارم وتابحال خونریزی مقعدی هم نداشتم .فقط این بیرون زدگی هنگام دفع ودرد مقعد دردوره قاعدگیم خیلی نگرانم کرده.بنظرتون هموروییده؟
  من یک دوره تحت درمان با قرص اکوتان و فیناستراید بودم .ایا تاثیر داره تواین مورد؟

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی در دوران قاعدکی باعث تشدید یبوست و در نتیجه بروز بیماری مقعدی چون هموروئید خواهد شد، نگران نباشید اگر به موقع مراجعه کنید بیماری احتمالی هموروئید در شما با درمان دارویی قابل کنترل و بهبودی خواهد بود، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه به منظور تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم حضوری مراجعه کنید، با تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود و ترک عادات غلط رفتاری روزمره به خصوص در دوران پریود سعی کنید تا یبوست خود را کنترل کنید، مصرف میوه و سبزیجات و مواد غذایی پر فیبر را به همراه مصرف کافی آب روزانه در برنامه غذایی خود قرار دهید، از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید و از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید. تحرک و فعالیت بدنی داشته باشید و ورزش کنید. برلی دردهای مقعدی حین قاعدگی همچنین لازم است از نظر بیماری‌های خاص زنان نیز بررسی شوید و سونوگرافی تشخیصی انجام دهید.

 • سعیده گفت:

  پرسش من دو ماهه زایمان کردم زایمان طبیعی داشتم الان وقتی مدفوع میکنم خون از داخل مقعدی بیرون میاد درد شدیدی هم دارم به طوری که قادر به دفع آن نیستم چیکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خونریزی مقعدی با توجه به بارداری اخیرتان احتمالاً به سبب بروز یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی ایجاد شده ولی برای اطمینان باید از نظر سایر بیماری‌های جدی دارای علایم مشابه نیز بررسی شوید، نگران نباشید در صورت وجود بیماری مقعدی در صورت پیگیری فوری با کمک درمان دارویی لازم بهبود خواهید یافت، اما چنانچه بیماری پیشرفته بود نیز با روش جراحی لیزری یک روزه سرپا شده و می‌توانید کارهای مراقبتی فرزندتان را به تنهایی انجام دهید.

 • رحیم گفت:

  با سلام.بنده به خودم مشکوکم که بواسیر گرفتم یا نه.آخه بعضی وقتها در ناحیه مقعد بیرونی احساس درد و خارش میکنم.میخوام چند تا سوال بپرسم تا در مورد این بیماری مطمئن بشم.چیکار کنم بدون ویزیت و دکتر خوب بشم با یک راه حل جامع و عالی.لطفا راهنمایی کنید.باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام هیچ یک از بیماری‌های مقعدی بدون مراجعه به پزشک و درمان طبی مناسب، بهبود صد در صد پیدا نمی کند. با روشهای درمانی خانگی فقط برخی علایم برای مدت محدود کاهش می‌یابد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و تشدید آسیب بافتی و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای معاینه و تشخیص نوع بیماری و مرحله پیشرفت آن و تجویز درمان لازم مراجعه کنید.

 • بهزاد گفت:

  با سلام و خسته نباشی خدمت آقای دکتر من در ناحیه مقعد دونه ای احساس میکنم که ا داخل بدنمه میخواستم بدونم این همروئیدهچون درد و ناراحتی خاصی ندارم و فقط بعد از دفع وشستشو یه لکه خون روی دستمال میبینم…اگه هموروئیه عمل کنم خوب میشه؟و دوباره به وود نمیاد؟و چه نوع عملی مناسبتره؟

  • clinic گفت:

   با سلام این احتمال وجود دارد که دچار بیماری هموروئید شده باشید ولی بدون بررسی زائده و معاینه بالینی نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر و قبل از سخت شدن روند درمان برای معالجه خود مراجعه کنید. اگر در مراحل اولیه ابتلا به بیماری باشید به درمان دارویی پاسخ مثبت خواهید داد ولی در صورت پیشرفته بودن بیماری نیاز به اقدام غیر دارویی و حتی جراحی وجود دارد. با جراحی به روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان خواهید شد ولی هیچ تضمینی برای عدم عود بیماری وجود ندارد. به صورت کلی پس از هر اقدام درمانی خود فرد باید در جهت کنترل بیماری خود بکوشد و از عوامل مستعد کننده عود بیماری دوری کند.

 • علیرضا گفت:

  ﺑﺎ ﺳﻼﻡ
  ﺟﻨﺎﺏ ﺩﻛﺘﺮ ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯﻳﺴﺖ ﺩﺭ ﻫﻨﮕﺎﻡ اﺟﺎﺑﺖ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺩﺭﺩ ﺯﻳﺎﺩﻱ ﺩﺭﻣﻘﻌﺪ اﺣﺴﺎﺱ ﻣﻴﻜﻨﻢ ….ﺑﻌﺪ اﺯ اﺟﺎﺑﺖ ﻣﺰاﺝ ﺩﺭ ﻛﺎﻣﻼ ﺗﺴﻜﻴﻦ ﻣﻴﺎﺑﺪ
  اﻟﺒﺘﻪ ۳ ﻫﻔﺘﻪ ﭘﻴﺶ اﻳﻦ ﺩﺭﺩ ﺑﺎ ﺧﻮﻧﺮﻳﺰﻱ ﻫﻤﺮاﻩ ﺑﻮﺩ ﻭﻟﻲ ﺩﺭﺩ ﻛﻤﺘﺮ ﺑﻮﺩ
  اﺯ ﺩاﺭﻭ ﺁﻧﺘﻲ ﻫﻤﻮﺭﻭﻳﻴﺪ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻴﻜﻨﻢ

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید، با این کار و استفاده نادرست از داروها باعث مقاومت یا حساسیت دارویی در خود می‌شوید. اگرچه درد و خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد ولی باید توجه داشته باشید خونریزی مقعد می‌تواند نشانه یک بیماری عفونی، گوارشی یا حتی بیماری‌های صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید آن را جدی گرفته و حتماً از نظر سایر بیماری‌های احتمالی بررسی شوید تا خطری سلامت شما را در آینده به سبب سهل انگاری تهدید نکند. پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای تشخیص و درمان اساسی مراجعه کنید.

 • مهران گفت:

  سلام
  مدت زمان ۱۰ ساله كه با اين مشكل يبوست و هموروئيد دارم مدارا ميكنم ولي الان كمي اذيتم ميكنه و گاها خونريزي ميكنم حتي از داروي انتي فيشر هم استفاده ميكنم دكتر رفتم يه ۱۵ روزي داروي شيفاف ايندومتاسين داد كه شبها استفاده ميكردم و قرص هاي ملين دينه كه روزي يكي استفاده كردم و پودر پسيليوم كه روزي يك قاشق مرباخوري ميخوردم تقريبا خونريزي و فشار از روي من برداشته شده بود ولي از زماني كه داروها را قطع كردم يبوست ندارم ولي كمي بيرون روي دوباره به خونريزي انداخته به من بگيد كه ميتونم به روش ليزري اين مشكل را مداوا كنم چون از افرادي كه شنيدم عمل آساني داره

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید مورد معاینه دقیق قرار بگیرید اگر بیماری هموروئید شما آن قدر پیشرفته بود که نیاز به جراحی داشتید، بله امکان جراحی با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت وجود دارد. در این روش سرپایی امکان بازگشت به محل کار و فعالیت روزمره از روز پس از عمل وجود دارد.

 • پری گفت:

  سلام دختری ۲۵ ساله هستم ۴سال پیش بر اثر یبوست شدید بواسیر(خون.درد شدید .بیرون زدگی)عمل کردم خوب شدم اما دوباره شروع شده تو رو خدا دیگه چه کار کنم!بخدا دیگه نمی تونم چکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری بواسیر یک بیماری مقعدی است که رهایی دائمی از آن علاوه بر درمان پزشکی، مداومت خود فرد در پیشگیری از عود مجدد بیماری است، بدون ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود هیچ گاه به درمان صد در صد دست نخواهید یافت. تا زمانی که بیماری یبوست خود را کنترل نکنید، این عوارض با شما همراه خواهد بود. با مصرف فراوان مایعات، رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از میوه و سبزیجات و همچنین خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع و پاسخ سریع به احساس اجابت مزاج و مراجعه فوری به دستشویی در کنترل مشکل خود بکوشید.

 • محمد گفت:

  با سلام
  من سالهاست که همورویید دارم داخلی و خارجی که اما خونریزی و خارش و درد شدید نداشتم همیشه قابل تحمل بود مدتی است بیرون زدگی زیاد شده و من نگرانم چه باید کرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگر در مراحل اولیه ابتلا به بیماری بواسیر برای درمان آن مراجعه می کردید با درمان ساده دارویی و با صرف وقت و هزینه کمتری بهبودی می یافتید اما در حال حاضر با بروز ضایعه بیماری پیشرفت کرده و ممکن است برای برداشت ضایعه نیاز به جراحی داشته باشید که البته با کمک ابداع روش جراحی نوین لیزری با درد و خونریزی و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی به صورت سرپایی جراحی شده و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. نگران جراحی نباشید و پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • مریم گفت:

  سلام آقای دکتر.
  تو رو خدا نجاتم بدین.دیگه خسته شدم.
  نزدیک به ۶-۷ ساله بواسیر دارم.چند تا مطلب از سایتتونو خوندم.انگار این افتادگی خارجی مقعد شامل منم میشه.ولی مشکل بزرگتری که همیشه داشتم درد بعد از دستشویی رفتن بود.نیم ساعت طول میکشه که حالم خوب بشه.داخل مجرای داخلی مقعدم احساس میکنم یه توپ به اندازه توپ تنیس یکم بزرگتر هست.
  آخه اگه بطور طبیعی بخوام بشینم احساس میکنم توپه به شدت بهم فشار میاره جوریکه پهلوهام درد میگیره.بخاطر همین اکثرا وزنمو میندازم یه ور.
  الان هم نزدیک به ۱ ماهه استخونای دوطرف کمرم و بالای باسنم درد میکنه و دردش میزنه به باسن و حتی گاهی به پاهام.
  با اینکه ۲۵ سالمه ولی از زندگی دارم سیر میشم.تو رو خدا بگین چمه؟ چیکار کنم؟ کمرم ارتباطی به بواسیر داره؟این توپی که از داخل احساسش میکنم چیه؟
  تو رو به خدا جوابمو بدین

  • clinic گفت:

   با سلام بله این احتمال وجود دارد که به سبب بیماری بواسیر خود مجبور به نشستن یک طرفه و وارد کردن فشار بیش از حد به ستون فقرات خود شده باشید که البته برای درمان و بررسی آن باید نزد متخصص ارتوپد مراجعه کنید. بیماری بواسیر و توده ایجاد شده نیز باید با کمک کولونوسکوپی به صورت دقیق بررسی شود اگر توده مربوط به هموروئید باشد جای نگرانی ندارد با کمک جراحی لیزری برطرف خواهد شد، اما نکته مهم پیشگیری از عود مجدد بیماری است که باید به صورت دقیق بررسی شوید تا علت ابتلای شما به بیماری هموروئید مشخص شده و سپس آن عامل را برطرف کنید.

 • کریمی گفت:

  با سلام ممنون از سايت خوبتون من يك سال بيش در ماه رمضان دچاره يبوست شديد شدم كه با مراجعه به به بزشك دارو و انتي هموريئد تجويز كردن ويه زائده در كناره مقعد به صورت جوش كه بسيار درد ناك بود و زايد گوشتي كه از مقعد بيرون زده الان مشكل جز زائده ندارم وفقط هر جند ماه يكبار دچار خارش ميشم كه با اب گرم ومحلول بتاتين برطرف ميشود از شما خواهش ميكنم راهنماييم كنيد ايا ميشه اين زائد از بين بره چون ساكن شهرستان هستم براي رفت وامد مشكل دارم كمكم كنيد ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام بله ابتدا باید از نظر بیماری هموروئید و درجه آن بررسی شوید سپس در صورت لزوم تحت جراحی لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون درد و خونریزی و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی و بدون نیاز به استراحت طولانی مدت عمل شده و ظاهر متعارف ناحیه مقعد خود را باز یابید. البته این جراحی تضمینی نبوده و برای جلوگیری از عود آن باید از وارد کردن فشار بیش از حد به ناحیه مقعد به سبب یبوست یا ورزش سنگین یا نشستن طولانی مدت خودداری کنید.

 • علی گفت:

  حدوداً ٤ سال پيش عمل همورئيد(به روش سنتي) انجام دادم.متاسفانه بعد از عمل زائده اي در كنار مقعد ايجاد شده كه گاهاً ترشح وسوزش دارد.يكبار ديگر آن را در يك عمل سرپائي برداشتند وليكن متاسفانه دوباره برگشت كرده ودچار ناراحتي هستم.مي خواستم ببينم اگر با ليزر اين موضوع قطعي درمان مي شود، دنبال نمائم با تشكر

  • clinic گفت:

   با سلام هیچ درمانی حتی درمان به روش لیزری بدون همکاری خود شما در پیشگیری از عود مجدد بیماری صد در صد تضمینی نیست، اگرچه با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت عمل شده و بهبود می‌یابید ولی پایداری بهبودی فقط مستلزم همکاری فردی شما در خودداری از عوامل مستعد کننده عود بیماری است.

 • سهند گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید . آقای دکتر ۶ سال پیش بنده دچار سوزش و درد شدید از ناحیه سمت راست مقعد شدم . که با درمان خانگی و آنتی همورویید آن را تا حدی بر طرف کردم . اما بر آمدگی باقی ماند تا اینکه ۴ ماه پیش در همان نقطه . بر آمدگی بیشتر شد و مانند جوش سر آن سیاه شد . من هم که ورزش سنگین میکردم متوجه تحریک شدن آن به خاطر ورزش شده بودم . در یک فرصت مناسب آن را با انگشت محکم فشار دادم . که نالگهان با فشار عجیبی خون غلیظ و کثیفی به همراه عفونتهای سفتی از آن خارج شد و بعد از آن دیگه اثری از آن بواسیر بزرگ که به اندازه یک هسته خرما بود نیست اما جای آن مانند جوش باقی مانده که هر از گاهی از آن خون و عفونت به مقدار بسیار کم خارج میشود . هر از گاهی هم از درون مقعد به مقدار بسیار کم آن هم در صورتی که آن جای زخم را دوباره فشار دهم خون خارج میشود اما هیچ درد و سوزشی ندارد حتی اگر سوزن وارد آن جای زخم کنم هیچ حسی ندارد . آقای دکتر لطفا راهنمایی کنید چه به سر من آمده . با تشکر . بدرود .

  • clinic گفت:

   با سلام
   با وجود این‌که درمان‌های خانگی می‌توانند در کنترل و کاهش درد و ناراحتی بسیاری از بیماری‌ها از جمله مشکلات مقعدی مناسب باشند اما هیچ وقت کافی نبوده و فقط جنبه‌ی حمایتی دارند، همان طور که خودتان حدس می‌زنید به دلیل ورزش‌های سنگین احتمالاً دچار درجاتی از بیماری هموروئید شده‌اید که بعد از گذشت سال‌ها بی‌توجهی پیشرفت کرده و نوعی از آن به نام هموروئید ترمبوزه را تشکیل داده است. برای درمان قطعی هموروئید خود باید حضوری مراجعه کنید تا بسته به میزان پیشرفت و درجه‌ی هموروئید شما درمان لازم تجویز شود. قابل ذکر است که این نوع هموروئید کمی خطرناک بوده و باید هر چه سریع‌تر پیگیری شود.

 • فرزانه گفت:

  سلام آقای دکتر. بنده خانمی ۲۳ ساله هستم. یک سال است که زایمان سزارین انجام داده ام. اواسط بارداری دچار بواسیر شدم. درد و سوزش شدید داشتم. بعد از زایمان، به دلیل یبوست مزمن دچار شقاق و مدتی هم خونریزی شدم. چند بار به پزشک مراجعه کردم اما از معاینه ترس داشتم. انجام نمی دادم. شقاق مدتی ادامه پیدا می کرد. رژیم غذاییم رو تنظیم می کردم بهبود پیدا می کرد و بعد از مدتی دوباره عود می کرد. در فصل بهار و تابستان مشکلی نداشتم فقط ظاهر مقعدم کمی گوشتی بود. با شروع فصل سرما بواسیرم عود کرد. احساس شقاق کوچکی می کردم. بالاخره برای معاینه رفتم. دکتر بعد از معاینه گفتن که یک شقاق دارم و هموروئیدم داخلی هست و شدیداً عود کرده. واقعا اذیت می شم. کارم با نشستن پیش می ره که واقعا از کار افتاده شده ام. دکتر یک سری دارو از جمله پماد ترکیبی، رژیم غذایی و ده جلسه فیزیوتراپی برام تجوز کردن که هیچ کدوم جواب نمی ده و حدود ده روز هست که دارم انجام می دم. اما فیزیوتراپی رو متاسفانه هنوز موفق نشدم. چند تا سوال از شما دارم. اول اینکه آیا اگر دوباره به پزشک مراجعه کنم با وجود اینکه ایشون بیماری من رو در مرحله ی مزمن تشخیص دادن و دارو تجویز کردن اصلا قصد عمل جراحی دارن؟ و اصلا فایده ای داره باز هم به ایشون مراجعه کنم؟(با توجه به اینکه گفتن سعی می کنن به عمل کشیده نشه) دوم اینکه می شه راجع به عمل جراحی و مراحلش و نتایج و معایبش بیشتر توضیح بدین؟ می دونید که آگاهی باعث می شه ترس از عمل کمتر بشه. من به خاطر این ترس نزدیک به دو سال هست که بواسیر حاد رو تحمل می کنم. سوم اینکه در مورد لیزر هم بیشتر توضیح بدین و اینکه آیا درمان گیاهی در درمان این بیماری موثر هست؟ لطفا مراحل فیزیوتراپی رو هم توضیح بدین و اینکه اصلا تاثیر گذار هست؟ با توجه به اینکه با درمان دارویی حتی یک ساعت هم درد و سوزش من کاهش پیدا نمی کنه.خیلی ممنون از زحمات شما.

  • clinic گفت:

   با سلام هر یک از پزشکان با توجه به شرایط بیمار و میزان پیشرفت بیماری بهترین و مؤثرترین درمان را پیشنهاد نموده و همیشه سعی می‌شود ابتدا از روش‌های درمانی کم تهاجمی‌تر و غیر جراحی برای درمان استفاده نمود. اما در برخی موارد همانند مشکل شما ممکن است پیشرفت بیماری و به تأخیر انداختن مراحل درمان به هر دلیل از جمله ترس و اضطراب باعث شود تا درمان دشوارتر شده و نیاز به جراحی پیدا شود. با پیشرفت علم در زمینه‌ی جراحی‌ها با کمک لیزر بسیاری از عوارض ناشی از برش با تیغ جراحی و خونریزی و درد پس از عمل کاهش پیدا کرده و حتی دوره‌ی بهبودی بیمار پس از عمل جراحی کاهش یافته است و دیگر مشکلات و عوارض روش‌های جراحی باز گذشته وجود ندارد. البته برای بهبودی کامل و پیشگیری از عود بیماری شما لازم است تا ابتدا علت آن بررسی و مشخص شود. اگرچه بارداری زمینه‌ساز ابتلای زنان برای بیماری هموروئید است اما عادت‌های غلط اجابت مزاج و عدم رعایت و مصرف رژیم غذایی سرشار از فیبر باعث تشدید آن خواهد شد. با کمک فیزیوتراپی و ورزش‌های کف لگن می‌توانید با تقویت عضلات ناحیه‌ی مقعد عمل دفع مدفوع خود را بدون وارد کردن فشار اضافی به این ناحیه کنترل کنید. درمان‌های گیاهی فقط تسکین‌دهنده درد و خونریزی هموروئید و شقاق بوده و به هیچ وجه درمان قطعی آن محسوب نمی‌شوند و فقط می‌توانند در کنار سایر درمان ها آن هم با نظر پزشک معالج به عنوان درمان کمکی استفاده شوند. به تأخیر انداختن درمان بیماری هموروئید فقط روند بهبودی آن را مشکل می‌کند، پس ترس را کنار گذاشته و برای درمان قطعی آن اقدام کنید.

 • حسن گفت:

  با سلام من از جواني مبتلا به يبوست ميباشم اخيرا با ايستادن زياد دچار ناراحتي و بيرون زدن قسمتي از لبه مقعد كه دربعضي مواردقدري خون تازه به لباس زيرم ماليده ميشود ضمن اينكه بعضي مواقع اين زائده خود بخود داخل نمي رود و بايستي از دست كمك بگيرم . با عرض معذرت و تشكر

  • clinic گفت:

   با سلام
   یبوست یکی از شایع‌ترین علل ایجاد‌کننده بیماری هموروئید است. زور زدن هنگام دفع مدفوع سفت باعث تورم عروق ناحیه‌ی مقعد شده و در نتیجه فرد را مستعد ابتلا به این بیماری می‌کند. گذشت زمان و عدم توجه به یبوست باعث پیشرفت و بدتر شدن هموروئید ایجاد شده خواهد شد. برای جلوگیری از بدتر شدن بیماری و پیشگیری از عوارض بعدی آن ابتدا باید با ورزش و رژیم غذایی پر فیبر یبوست خود را کنترل کنید و برای تشخیص میزان پیشرفت هموروئید و درمان آن مراجعه کنید.تا در صورت لازم با لیزر نسبت به درمان شما اقدام شود

 • داریوش گفت:

  اینجانب تقریبا حدود سه ماه بیشتر است که احساس میکنم اطراف مقعدم حالت تر و خیس یا عرق کرده دارد و گاهی اوقات مواد داخل روده ایم به صورت مایع به راحتی خارج میشود و انگار کنترل خود را از دست داده است و به صورت اتفاقی در بعضی از ساعات روز و یا شب احیساس خارش میکنم که پس از کمی خاراندن برای مدتی آرامش میگیرد … لذا خواهشمندم اینجانب را راهنمایی کنید . با کمال تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید از نظر ابتلا به یبوست بررسی شوید، گاهی اوقات یبوست شدید و تأخیر در عمل دفع باعث نشت مدفوع روان قسمت‌های بالایی روده به سمت خارج از مقعد خواهد شد. در برخی موارد نیز ممکن است فرد به سبب افزایش سن یا عوارض اعمال جراحی کف لگن یا تضعیف عضلانی این ناحیه دچار درجاتی از بی‌اختیاری شود. این ترشحات مقعدی دلیل خارش این ناحیه بوده و با این حال بدون معاینه امکان تشخیص و درمان وجود ندارد. باید مراجعه حضوری داشته باشید تا با مشاهده و معاینه مقعد علت اصلی بررسی و درمان شود.

 • زهره گفت:

  من یک سالو نیم پیش سه عمل هموروئید شقاق فیستول داشتم ولی بعد از دوماه عمل دوباره مبتلا شدم واز مقعدم خون میاید روزی چند بار بعد اجابت مزاج با درد شدید همراه است که از حال میروم لطفا راه حلی برای این بیماری بیان کنبد تا بلکه کمی بهتر شود

  • clinic گفت:

   با سلام با وجود این‌که جراحی درمان قطعی بیماری‌های مقعدی شما بوده است اما عدم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل و عدم ترک عادات غلط رفتاری باعث عود و بازگشت بیماری خواهد شد. شما باید سبک زندگی خود را با توجه به مشکلی که به آن دچار هستید، تغییر دهید. پیشگیری از یبوست با داشتن رژیم غذایی سالم و سرشار از فیبر مانند میوه و سبزیجات، مصرف حداقل هشت لیوان آب روزانه، خودداری از زوز زدن هنگام اجابت مزاج، خودداری از ورزش سنگین و بلند کردن اجسام سنگین، خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع و رعایت بهداشت فردی و … به شما در کنترل بیماری کمک خواهد کرد. با این حال خونریزی مقعدی شما نیاز به معاینه و بررسی مجدد دارد که باید پیش از بدتر شدن آن حتما پیگیری شود.درصورت نیاز میتوان با لیزر نسبت به درمان مجدد شما اقدام کرد

 • پرویز گفت:

  با سلام
  من مدتهاست که از بیماری بواسیر رنج میبرم
  تاجای که دیگر قادر به نشستن مستقیم ۱۰ دقیقه هم نیستم
  بعضی مواقع هم با فشار دست ان را سرجایش میگذارم
  کلمه دنبالان نمیدونم درست است یا نه استخوانی که به مقعد ختم میشود درد شدیدی دارد
  سنم هم ۴۷ سال است متاسفانه به دلیل کم رویی و نداشتن مبلغ درمان نتوستم درمان کنم البته تا به حال به هیچ پزشکی هم برای درمان مراجعه نکردم

  • clinic گفت:

   با سلام توجه به سلامتی از هر چیز دیگری مهم‌تر است و نباید خجالت باعث عدم توجه به مشکلات و بیماری‌ها شود، احتمالاً عدم درمان و توجه به هموروئید منجر به پیشرفت و وخیم‌تر آن شده است که تا این حد احساس مشکل در نشستن می‌کنید. به هر حال این بیماری در حدی پیشرفت نموده که نیاز به درمان پزشکی و حتی ممکن است جراحی با لیزر داشته باشد. به تأخیر انداختن پیگیری بیماری، روند بهبودی را طولانی و درمان آن را مشکل‌تر و حتی هزینه‌ها را بیشتر می‌کند. بهتر است هر چه سریع‌تر برای درمان خود مراجعه کنید. علاوه بر درمان پزشکی، از زوز زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید، حمام آب گرم نشسته در وان داشته باشید، از ورزش سنگین بپرهیزید و یک رژیم غذایی پر از فیبر با مایعات فراوان روزانه داشته باشید تا دچار یبوست و تشدید هموروئید نشوید. درد قسمت انتهایی ستون فقرات نیز باید معاینه شود ممکن است به بیماری دیگری مربوط شود.

 • محمود گفت:

  یک بارعمل هموروییدانجام دادم وبعدازیک ماه عمل فیستول .الان ۶سال از این موضوع میگذره چندروزی هست که مشکل همورویید برام بوجود آمده میخوام خودم رو طوری درمان کنم که دیگه مشکلی برام پیش نیاد.

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز توجه داشته باشید که عمل جراحی هموروئید فقط بیماری موجود را درمان می‌کند و از ایجاد دوباره آن جلوگیری نخواهد کرد. فقط با رعایت نکات و اصول مراقبتی پس از عمل می‌توانید از بروز مجدد آن جلوگیری نمایید. تغذیه سرشار از فیبر و مایعات فراوان و ورزش روزانه برای تحریک عملکرد صحیح دستگاه گوارش و پیشگیری از یبوست و زور زدن هنگام دفع مدفوع و همچنین خودداری از ورزش سنگین و بلند کردن اجسام سنگین می‌توانید این مشکل خود را پیشگیری کنید. حال که دوباره به آن دچار شدید باید مراجعه کنید تا بسته به میزان اختلال، درمان لازم پیشنهاد شود. جراحی با لیزر تنها درمان قطعی هموروئید است اما بدون رعایت خود شما و بدون تغییر سبک و الگوی رفتاری هیچ وقت از آن رها نخواهید شد.

 • غلامرضا گفت:

  باسلام وخسته نباشید :در سال ۹۱عمل بواسیر شدم بعد از عمل در حال حاضربعضی وقتها که کار سنگین انجام میدهم خونریزی دارم ایا این مورد بخاطر کار سنگین است یا موارد دیگه ای میباشد.با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام عمل جراحی بواسیر به تنهایی درمان کامل و قطعی شما را تضمین نخواهد کرد باید با تغییر سبک زندگی و خودداری از انجام فعالیت بدنی سنگین و حمل و بلند کردن اجسام سنگین به پیشگیری از عود بیماری خود کمک کنید. احتمالاً هموروئید شما عود کرده یا یک دچار اختلال گوارشی یا مقعدی دیگری شدید که نیاز به مراجعه و درمان با لیزر وجود دارد.

 • سعید گفت:

  چند وقتي است دچار يبوست شديد شدم و اجابت مزاجم همرا با درد و خونريزي است.ب چندين پزشك متخصص مراجعه نمودم و با دارو تا حدودي دردم بهتر ميشد اما بعد از چند هفته دوباره ب حالت قبل برميگرده.دكترا گفتن بواسير خفيفه.لطفا راهنمايي كنيد چكار كنم

  • clinic گفت:

   با سلام برای پیشگیری از پیشرفت بیماری هموروئید خود باید به سبک زندگی و رفتارهای خود بیشتر توجه کنید تا از نیاز به درمان‌های غیر دارویی چون جراحی پیشگیری کنید. داشتن رژیم غذایی پر از فیبر و مصرف مایعات فراوان روزانه و خودداری از زوز زدن هنگام اجابت مزاج و خودداری از فعالیت بدنی و ورزش سنگین بیماری خود را کنترل کنید. اگر با وجود رعایت این نکات و درمان‌های دارویی تجویز شده بهبودی حاصل نشد، برای معاینه مجدد و درمان‌ با لیزر مراجعه کنید.

 • مرتضی گفت:

  سلام،چند سال پیش به علت نفخ شکم و…از راه مقعد از روده عکس رنگی گرفتم وبیماری خاصی وجود نداشت.متعاقبآ با فاصله و سمت راست مقعد توده ای سفت پدیدار شد وسپس سر بازکرد و مایعی زلال از آن خارج می شد.حالا هر چند وقت یکبار سر باز کرده وهمان مایع زلال و خون روشن(به مقدار خیلی کم)از آن خارجمی شودو هیچ گونه دردی هم ندارد. با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام احتمالاً به یک آبسه‌ی مقعدی مبتلا شده‌اید که نیاز به درمان خواهد داشت، هر چند بدون معاینه نمی‌توان اظهار نظر نمود، بنابراین باید حضوری مراجعه کنید تا توده و ترشحات آن بررسی شود. در صورت عدم درمان صحیح آبسه مقعد دچار آسیب بافتی شدیدتر و عوارض دیگری چون فیستول مقعد خواهید شد که بیماری پر دردسری بوده و درمانی جزء عمل جراحی ندارد. پس پیش از وخیم شدن بیماری آن را پیگیری و درمان نمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار فیستول مقعدی شده‌اید که عدم پیگیری و توجه به درمان آن باعث آسیب بافتی شدیدتر و سخت شدن مراحل درمان خواهد شد. این مشکل را جدی گرفته و پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و عوارض بعدی بیماری برای درمان و رفع مشکل خود که در صورت قطعی بودن فیستول، نیاز به جراحی است، مراجعه کنید.

 • فریبا گفت:

  اكثرا يبوست دارم و بعضي وقتها همورئيدم اود ميكنه در ضمن در دوره هاي خونريزي پريود دردش خيلي شديد ميشه به هيچ وجه نمي تونم حتي گاز معده رو دفع كنم

  • clinic گفت:

   با سلام یبوست و هموروئید دو بیماری مرتبط با هم بوده که بدون کنترل و درمان یبوست خود هیچ‌گاه نمی‌توانید به درمان کامل هموروئید خود دست پیدا کنید حتی پس از جراحی هموروئید نیز احتمال بازگشت و عود آن به سبب یبوست و فشار بیش از حد هنگام دفع مدفوع سفت بسیار بالاست. بنابراین اولین اقدام تغییراتی در سبک زندگی روزانه برای پیشگیری از یبوست خواهد بود با مصرف مایعات فراوان، میوه و سبزیجات روزانه و ورزش و همچنین خودداری از بی‌توجهی به احساس دفع مدفوع و یا زور زدن هنگام اجابت مزاج، سپس باید برای هموروئید خود مراجعه کنید تا نوع و میزان پیشرفت آن بررسی و درمان لازم دارویی یا حتی جراحی با لیزر تجویز و توصیه شود. درمان خود را به تعویق نیاندازید زیرا روند بهبودی را مشکل خواهد کرد. تغییرات هورمونی دوران عادت ماهانه نیز باعث درد و ناراحتی بیشتر شما می‌شود که پس از درمان حل خواهد شد.

 • فرزانه گفت:

  با سلام
  سالهاست که در دهانه خروجی مقعد یک زائده کوچک گوشتی که مانند یک تکه پوست می باشد وجود دارد که دقیقا نمی دانم از چه زمانی و به چه دلیلی ایجاد شده است؟! کاملا بدون عارضه است و فقط از لحاظ زیبایی احساس بدی دارم لذا میخواهم بدانم به چه صورت می توانم این زائده را از بین ببرم
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام احتمالاً در گذشته دچار شقاق مقعد بر اثر فشار و زور بیش از حد هنگام دفع مدفوع شده‌اید که خود به خود برطرف شده و یک زایده‌ی کوچک از آن باقی مانده که با یک جراحی سرپایی کوچک زیبایی با لیزر برداشته و برطرف خواهد شد. ولی با این حال باید مورد معاینه قرار گیرید تا از سایر بیماری‌های مقعدی دارای ضایعه مانند هموروئید افتراق داده شود و سپس برای درمان آن تصمیم‌گیری گردد.

 • علیرضا گفت:

  سلام همسرم مشکل همورئید،فیستول وتنگی مقعد داردبه جراح در تبریز مراجعه کردیم گفتند باید عمل بشی میخواستم ضمن مشاوره بپرسم با لیزر میتوان مشکلم حل بشه

  • clinic گفت:

   با سلام بله امکان جراحی فیستول و هموروئید همسرتان با لیزر که روشی ایمن‌تر، کم‌تهاجمی‌تر و با درد و خونریزی فوق‌العاده کمتر نسبت به روش‌های جراحی باز با تیغ جراحی و سنتی است، وجود دارد. اما درمورد تنگی مقعد ایشان بسته به نوع جراحی ممکن است امکان استفاده از لیزر وجود داشته باشد یا نباشد.

 • ناهید گفت:

  تقاضای وقت عمل با لیزر را داشتم ، ساکن کشور آلمان میباشم که از
  هفته دیگر تا بیست روز بعد از آن در ایران میباشم .
  با سپاس و تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام لطفاً تعیین وقت عمل خود را مرکز هماهنگ نمایید. با تشکر

 • آذر گفت:

  علت مراجعه من همورئيد هستش كه ااولا كاملا عوارضي كه ميگفتين داشت خونريزي شديد خارش و بيرون زدگي ولي الان به شدت بيرون زدگيش خيلي بزرگ شده تا حالا هم به دكتر مراجعه نكردم اگه امكانش باشه منو راهنماي كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام معمولاً هموروئید در مراحل پیشرفته حالت بیرون‌زده پیدا خواهد کرد که این اتفاق به سبب عدم مراجعه و پیگیری مشکل‌تان به وجود آمده است. اگر در همان مرحله‌ی درد و خونریزی و خارش مراجعه داشتید، می‌توانستید از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن جلوگیری کنید. با این حال هیچ وقت برای درمان دیر نیست و می‌توانید با مراجعه از پیشرفت بیشتر آن و عوارض ناخوشایند بعدی جلوگیری و سریع‌تر به بهبودی کامل دست پیدا کنید. پس از درمان آن با مشاوره‌های لازم، راه‌حل‌هایی برای پیشگیری از ابتلای مجدد به آن داده می‌شود.

 • سجاد گفت:

  متاسفانه در ناحیه نشیمنگاه موقع نشستن احساس درد میکنم و چند جوش کوچک هم زده است(البته چند سالی هست)ولی درد آن اخیرا خیلی بیشتر شده و نشستن روی جاهای سفت را سخت کرده است

  • clinic گفت:

   با سلام حتماً برای معاینه‌ی جوش‌هایی که از آن باخبر هستید، باید مراجعه نمایید. احتمالاً به آبسه یا حتی فیستول مبتلا شده‌اید که از آن بی‌خبر هستید. این بیماری با گذشت زمان سبب تخریب بافتی میان پوست و دیواره روده خواهد شد. این جوش‌ها را جدی گرفته و برای بررسی و درمان فوراً مراجعه کنید.

 • گلی گفت:

  با سلام اقای دکتر من الان مدت ۷-۸ ماهه که از مقعدم توده ای بیرون زده که درد نداره و خونریزی هم نداره-ولی معمولابرای دفع مشکل دارم با توجه به اینکه من ساکن کرمانم خواهش می کنم بنده را راهنمایی کنید که در کرمان به چه دکتری و اگر میشناسید با ذکر اسم، ترجیحا خانم مراجعه کنم خواهشمندم سریعا به بنده جواب بدهید خواهشا ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام توده‌های بیرون زده از مقعد می‌تواند مربوط به بسیاری از بیماری‌های مقعدی از جمله هموروئید، شقاق مقعد یا پرولاپس رکتوم باشد که بدون معاینه نمی‌توان درمورد آن اظهار نظر کرد. برای پیشگیری از پیشرفت بیماری هر چه سریع‌تر به یک متخصص گوارش یا جراح داخلی مراجعه نمایید.

 • جوادی گفت:

  من خانمم يك بار عمل هموروئيد داشته ولي الان دوباره توده متورم بوجود امده و جديدا دل درد مي شود و مي گويد دستشويي دارد ولي نمي تواند دفع كند يعني داخل روده هاش مشكل پيدا كرده قبلا دفعش مشكل داشت ولي الان روده هاش احتمالا مشكل داره مي گوئيد چكار كنيم؟اخه زندايي من دچار سرطان روده شد و در جواني پس از تحمل سختي بسيار فوت كرد من خيلي واسه همسرم نگران هستم خواهش مي كنم كمك كنيد كه ما چكار كنيم با تشكر

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید، احتمالاً توده مربوط به عود و بازگشت بیماری هموروئید می‌باشد. از طرفی بیماری‌های سرطان گوارشی از جمله روده در صورت تشخیص به موقع و آغاز درمان در مراحل اولیه آن قابل کنترل هستند. به جای نگرانی‌ بی‌دلیل، به خدا توکل کنید و هر چه سریع‌تر همسرتان را برای معاینه بیاورید تا علت دردهای شکمی و ضایعه ایجاد شده بررسی و زودتر درمان شوند.

 • مهدی گفت:

  باسلام
  حدودا در سال ۱۳۸۷ با مشاهده واحساس درد وخونریزی مقعد به پزشک مراجعه کردم. ایشان اظهار داشتند مشکل بواسیر و از نوع داخلی است.شیاف آنتی هموروئید و قرص ملین وبرنامه غذایی دادند که بعد از مدتی خوب شدم.از آن موقع هر موقع که با این مشکل مواجه می شوم همان دستور را اجرا می کنم وپس از چند روز آرام آرام خوب می شوم. با این حال می ترسم یک وقت سرطان روده باشد. متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام توصیه‌ی اکید می‌کنم که از خود درمانی و استفاده از درمان‌های تجویزی در موارد مشابه حالت فعلی خود بپرهیزید. ممکن است دچار مشکل مقعدی یا گوارشی دیگری با علائم مشابه شده‌ باشید که باید تحت معاینه و بررسی و تشخیص قرار گیرد و سپس درمان لازم تجویز شود. اگر خود درمانی شما مؤثر بود، علایم دوباره تکرار نمی‌شد. پس برای بررسی دقیق مشکل یا احتمال عود بیماری قبلی مراجعه نموده و فقط بیماری و درمان را در بیماری‌هایی چون سرطان نبینید. هر بیماری‌ای عوارض و خطرات خود را دارد و عدم توجه به آن‌ها می‌تواند سلامت فرد را به خطر اندازد.

 • فرشته گفت:

  سلام اقای دکتر .من حدود ٣سال پیش بعد از زایمان پسرم مشکل شدید دارم دو بار در اینجا برایم عمل پرپایی انجام دادن ولی متاسفانه بی فایده بوده بواسیری دارم که بیرون زده و همیشه باید از ملین ها استفاده کنم در غیر اینصورت درد وخونریزی دارم .دردی طاقت فرسا که حتی نمیتوانم بشینم نه به راحتی راه بروم وزندگی را به کامم تلخ میسازد /از شما مشاوره وکمک میخواهم که چه بکنم تا از شر این بیماری خلاص شوم با تشکر ممنون میشوم اگر راه درست را به من بگویید …

  • clinic گفت:

   با سلام هموروئید بیماری است که در مراحل پیشرفته آن به درمان دارویی پاسخ نداده و فقط با جراحی با لیزر درمان خواهد شد که خوشبختانه امروزه با کمک لیزر جراحی‌های کم تهاجمی و کم‌درد و بدون عارضه‌تری خواهیم داشت که به سرعت بهبودی را به بیمار باز می‌گرداند. اما باید توجه داشته باشید شما وقتی کاندید خوبی برای جراحی خواهید بود که با تغییراتی در سبک زندگی و الگوی رفتاری خود مانع عود یا ایجاد مجدد هموروئید شوید. زیرا پس از جراحی نیز در صورت عدم رعایت توصیه‌ها و عدم ترک رفتارهای غلطی چون بلند کردن اجسام سنگین و زور زدن هنگام دفع مدفوع دوباره دچار این عارضه و بیماری خواهید شد.

 • پریا گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱سالی ميشه بعد زایمآن احساس میکردم يه زياده زايده گوشتی به اندازه نخود زده بیرون الان ده روزی ميشه درد شدیدی دارم پماد گیاهی خیلی مصرف کردم جواب نداده دردش بعضی وقتها شديده در حد مرگ خونریزی اصلا ندارم از عملم میترسم ميخواستم کمکم کنید ،دارو یا پماد چی پیشنهاد میکنید

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه مقعد و مشاهده‌ی ضایعه، امکان تجویز هیچ دارویی وجود ندارد. باید حضوری مراجعه کنید تا پس از تشخیص دقیق، درمان مناسب تجویز شود. مطمئن باشید اگر در مراحل اولیه بیماری های مقعدی مراجعه کنید، نیازی به درمان‌های جراحی پیدا نمی‌شود. احتمالاً دوران بارداری و یبوست شما را مستعد هموروئید یا شقاق نموده که با مراجعه به موقع با درمان دارویی رفع می‌شود. اگر هم نیاز به جراحی شد، نگران نباشید جراحی با لیزر روش نوینی است که درد و خونریزی روش‌های جراحی سنتی را ندارد و بهبودی سریع را میسر می‌کند.

 • مینا گفت:

  با سلام خدمت شما دکتر عزیز، من حدود یک ماه پیش جراحی بواسیر و شقاق انجام دادم، میخواستم بپرسم چقدر از جراحی باید بگذرد تا بتوانم سکس آنال داشته باشم؟ با تشکر از شما

  • clinic گفت:

   با سلام به هیچ وجه توصیه نمی‌شود که از ناحیه مقعد رابطه جنسی داشته باشید زیرا با این کار شقاق و هموروئید شما عود کرده و دوباره به حالت قبل باز می‌گردد. ولی چناچه تمایل به انجام این کار دارید باید تا زمان بهبودی کامل محل جراحی صبر نمایید، این فعالیت جنسی را با کاندوم و حتی ژل لغزنده انجام دهید تا احتمال آسیب و انتقال بیماری‌ها کاهش یابد.

 • حسن گفت:

  ضمن عرض سلام من ازناحیه مقعد بالشتهای بیرون زده دارم واسپاس مقعدی و زخم اطراف مقعد وموقع بیرون روی بادرد وخونریزی وبسختی از استان لرستان میام خواهشمنداست ی نوبت برای روز یکشنبه ۱۵اسفند ساعت ۶عصر میخام باتشکر منتظرم

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به علایمی که دارید احتمالاً به نوع پیشرفته‌ای از هموروئید مبتلا شده‌اید که نیازمند جراحی خواهد بود، لطفاً برای تعیین وقت مراجعه و ویزیت با مرکز تماس بگیرید.

 • مارال گفت:

  سلام ،، من دختری ۱۸ساله هستم و الان سه ساله که تویی دسشوی مدت زیادی میشینم تقریبا ب این کار عادت کردم خیلی ببخشید معذرت میخوامم
  میخواستم بدونم اگر همورویید بگیرم یا بواسیر باعت نازایی میشه یعنی نمیتونم باردار بشم

  • clinic گفت:

   با سلام هموروئید یا بواسیر ارتباطی با نازایی ندارد اما به دلیل تغییرات هورمونی که در دوران بارداری رخ می‌دهد، هموروئید تشدید می‌شود. بهتر است قبل از هر چیزی عادات غلط خود را ترک کنید و فقط هنگام احساس دفع مدفوع به دستشویی بروید، اگر به یبوست مبتلا هستید و به سبب آن دفع مدفوع طولانی مدت دارید، باید برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مقعدی از جمله شقاق و هموروئید، برای درمان خود مراجعه کنید.

 • پرستو گفت:

  باسلام
  من مدتی است دچار درد و سوزش همراه با بیرون زدگی درناحیه مقعد شده ام که با توجه به توضیحاتتون مورد من شبیه بواسیر درجه۴میباشد.درضمن فقط گاهگاهی با فواصل زمانی زیاد یک تا چند قطره خونریزی بعد از اجابت مزاج خواهم داشت.وهر وقت این زائده بیرون بزند درد و سوزش شدیدی دارم و تا زمانیکه داخل نرود(که دیر هم داخل میرود گاهی بیشتر از یک روز مرا عذاب میدهد)دردم آرام نمیشود.لطفا مرا راهنمایی کنید.آیا نیاز به عمل جراحی دارم و مشکلم چیست؟!
  باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتی که از علایم بیماری خود دادید، احتمالاً همان طور که حدس می‌زنید به درجات پیشرفته‌ای از بیماری هموروئید مبتلا شده‌اید که بدون معاینه و بررسی داخلی آن نمی‌توان درمورد لزوم درمان دارویی یا جراحی آن اظهار نظر نمود. بهتر است پیش از بدتر شدن آن برای آغاز مراحل درمان مراجعه نمایید. تا زمان مراجعه از زور زدن در هنگام اجابت مزاج بپرهیزید و از مواد غذایی دارای خاصیت ملین استفاده کنید تا دفع مدفوع مشکل نداشته باشید.

 • معراج گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمتتون
  عذر میخام من ۲۱ ساله هستم و با توجه به مشکلی که دارم و توضیحاتی که در سایتتون نوشته بودین فهمیدم که بواسیر دارم که یک لایه لوبیا شکل در ناحیه مقعدم به وجود امده که درد و سوزش زیادی داره ولی تا حالا خونریزی نداشتم ولی نمیتونم به دکتر مراجعه کنم چون خیلی خجالت میکشم و از طرفی هم خیلی عذاب میبینم درخواست عاجزانه ازتون دارم که کمکم کنید که اگه میشه با روش خانگی یا خرید دارو از داروخانه درمان بشم . تو رو خدا کمکم کنید خیلی دارم عذاب میشم.
  ممنون از لطفتون.

  • clinic گفت:

   با سلام بدون بررسی ضایعه ایجاد شده در ناحیه مقعد شما نمی‌توان دارویی تجویز نمود. اگرچه مراجعه برای معاینه محلی که دچار مشکل شده‌اید کمی ناراحت‌کننده است اما باید در نظر داشته باشید که سلامتی انسان از همه چیز مهم‌تر بوده و برای حفظ آن باید بکوشید. هموروئید شما در این مرحله نیاز به درمان پزشکی مؤثر دارد و با درمان خانگی فقط کمی درد و رنج ناشی از آن کنترل شده و به درمان قطعی و کامل دست نمی‌یابید. با این حال تا زمان مراجعه از حمام آب گرم نشسته در لگن یا وان دو الی چهار بار در روز به مدت ۱۰ دقیقه استفاده کنید. از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و با مصرف مایعات و تغذیه سالم، مراقب باشید تا دچار اسهال یا یبوست شدید نشوید. خجالت را کنار گذاشته و در اسرع وقت برای معاینه و درمان مراجعه کنید، به تأخیر انداختن درمان منجر به بدتر شدن بیماری و دشوار شدن روند درمان آن و حتی نیاز به جراحی خواهد شد.

 • آزاده گفت:

  سلام دکتر من ۲۳ سال سنم که نزدیک به ۵ سال هست که گوشت اضافه دور مقعدم به اندازه ی لوبیا بیرون زده . شش هفت ماه یک بار همراه با مدفوع به مدت یکی دو هفته خون ریزی چند قطره ای دارم فقط مشکلم درد شکم هست که ماهی دو الی سه بار دارم لطفا راهنمایی کنید که آیا خطر سرطان وجود دارد.

  • clinic گفت:

   با سلام بعید است که این علایم با هم مربوط به سرطان باشد، بیشتر احتمال یک بیماری مقعدی مانند هموروئید وجود دارد که با به تأخیر انداختن روند درمانی خود باعث بروز علایم جدیدتری از آن در خود خواهید شد. با این حال خونریزی مقعدی باید جدی گرفته شود و باید علت آن مشخص گردد، طی معاینه بالینی و استفاده از ابزارهای کمک تشخیصی احتمال وجود یا عدم وجود سرطان رد خواهد شد. پس فوری مراجعه کنید.

 • ارش گفت:

  درد شدید مقعد قبل وبعد از مدفوع ،ضمنا در روده هم گاهی اوقات درد شدیدی احساس میکنم لطف بفرمائید مشکلم چیست

  • clinic گفت:

   با سلام وجود زخم یا التهابی در مسیر روده و قسمت انتهایی آن می‌تواند ایجاد کننده درد در شما باشد، برای تشخیص قطعی نوع بیماری و علت درد باید تحت معاینه بالینی و همچنین کولونوسکوپی قرار بگیرید، عدم پیگیری درد باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر در شما خواهد شد.

 • سپیده گفت:

  سلام خانمی ۳۴ ساله هستم .که مشکل بواسیر دارم بسیار بیرون زده است الان باردارم خیلی مشکل دارم طوری که شاید تا ۴روز دفع نداشته باشم به خاطر تنگی مقعد خیلی نفخ میکنم نمیدونم چکار کنم به بچه آسیب نرسه لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز، اگر از قبل دچار این مشکل بودید باید قبل از بارداری برای درمان آن پیگیری می‌گردید. زیرا تغییرات هورمونی دوران بارداری و همچنین افزایش وزن ناشی از حمل جنین باعث پیشرفت بیماری یبوست و هموروئید خواهد شد. حالا نیز نگران نباشید، خطری جنین را تهدید نمیکند فقط خود شما در معرض آسیب بافتی ناحیه مقعد هستید، برای یبوست باید با افزایش مصرف مایعات روزانه و رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از میوه و سبزی در کنترل آن تلاش کنید و تا جای ممکن از خوردن داروهای شیمیایی صرف نظر کنید. به احساس دفع مدفوع پاسخ سریع دهید. پیاده روی کنید. تا پس از زایمان تحت درمان دارویی یا جراحی لازم قرار بگیرید، اگر یبوست خیلی شدید است می توانید برای دریافت دارو مجاز در بارداری مراجعه حضوری نمایید.

 • راضیه گفت:

  با سلام و خسته نباشید من حدود ۲۸سالمه و حدود دو هفتس یه دونه ریز دم مقعدم زده که شبیه غده میمونه و دور مقعدمم موقع اجابت مزاج نه انچنان زیاد سوزش داره از دادوخانه پماد انتی هموروید گرفتم زدم خوب نشد سوزشش بیشترم شد.انگار زخمای خراش ماننده.همشم بیرون مقعدمه اون دونه هم فقط هست دردی نداره جز گاهی یه تیر ریز میکشه.من چند سال پیشم اینجوری شدم اما کاری نکردم خوب شدم یه مدتی قهوه میخوردم شبا ممکنه مال اون باشه؟یه کمم حالت مدفوع سفت داشتم.الان انتی هموروییدو بعد چند روز قطع کردم.روم نمیشه پیش پزشک برم لطفا اگه پمادی موجوده واسه ترمیم بهم بگین بخرم با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام از بیماری خود شرمسار نباشید اکثر مردم بیماری‌های مقعدی را در طول عمر خود تجربه می‌کنند و معاینه این قسمت برای پزشکان عادی است. از خود درمانی بپرهیزید زیرا نه تنها نتیجه بخش نیست بلکه منجر به حساسیت یا مقاومت دارویی در شما خواهد شد، بدون معاینه نمی‌توان بر اساس حدس و گمان و توضیحات شما دارو تجویز کرد زیرا احتمال خطا بالا می‌رود. قبل از پیشرفت بیماری برای درمان لازم مراجعه نمایید.

 • فرید گفت:

  دچار بواسیر شدم و می خواهم از طریق چسپ باند لاستیکی خشکش کنم چون نه وقت جراحی دارم و نه پولشو

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری‌های مقعدی از جمله بواسیر انواع مختلف و درجات متفاوتی داشته که هر یک به نوع خاص دارو یا روش خاص جراحی جواب مثبت می‌دهد، با خود درمانی ممکن است نه تنها بهبود نیافته بلکه باعث تشدید بیماری شوید، بهتر است به سلامت خود اهمیت داده و از صرف هزینه و زمان برای خود دریغ نکنید. در صورت پیشرفت بیماری نیاز به صرف وقت و هزینه بیشتر خواهید داشت.

 • شهناز گفت:

  سلام اقای دکتر من به اندازه یه نخود زائده اضافه از مقعدم بعضی وقتا بیرون زده و اذیت میکند ایا باعمل لیزر میتوان مشکل حل کرد در ضمن از جراحی بیهوشی میترسم

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید مورد معاینه دقیق قرار گیرید تا لزوم نیاز به جراحی در شما تأیید گردد. سپس برای جراحی لیزری اقدام کنید. در صورت انجام جراحی با روش لیزری بیهوش نخواهید شد و تحت بیحسی ناحیه یا اپیدورال جراحی می‌گردید. نگران درد و خونریزی و عوارض پس از عمل این روش نباشید زیرا از سایر روشها کم عارضه تر است.

 • فرهاد گفت:

  سلام .دکتر من .چهار روزه.از شهرستان .به تهران آمده ام ودربیمارستان ولی عصر عمل باوسیر.وشقاق کرده ام .ولی هنوز خیلی درد دارم.آیا طبیعی است .یا چند روز دیگر بهبود میدا میکند.وسرکار نمی تونم برم .آیا دارویی هست بزنم دردش کاهش یابد.متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام بله پس از جراحی با روش سنتی باید کمی صبور باشید، مدتی زمان لازم است تا زخم ناشی از برش و ترمیم ناحیه بهبود یافته و درد و ناراحتی از بین برود، با نظر پزشک خود می‌توانید از مسکن استفاده کنید.

 • اکبری گفت:

  سلام خسته نباشيد، ببخشيد ٤ روزي هست كه سمت چپ شكممون زماني كه دستشوييمون مياد يه ذره درد ميگيره، و سمت چپ مقعدمون وقتي مينشينيم يه درد خفيفي دارد ميخواستم راه درمان را بدانم ، ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز باید به متخصص گوارش مراجعه کنید تا تحت بررسی آزمایشگاهی و همچنین در صورت نیاز کولونوسکوپی درون مقعد و روده را مشاهده کرده و علت ایجاد درد در این نواحی را جستجو کند. با مراجعه فوری می‌توانید از پیشرفت بیماری و بروز عوارض بیشتر پیشگیری نمایید.

 • شهلا گفت:

  سلام اقای دکترمت چندبارسکس ازعقب داشتم ولی الان هم رژیم گرفتم یبوست گرفتم ایااین بواسیرمال سکس ازعقب یایبوست؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام نمی‌توان به قطعیت گفت که بواسیر ناشی از کدام بوده ولی هر دوی آنها باعث بروز هموروئید و تشدید آن در فرد خواهند شد، ابتدا رژیم غذایی خود را متعادل کنید تا از یبوست رهایی یابید و سپس از روابط جنسی مقعدی دوری کرده و برای معاینه و بررسی وضعیت بیماری و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • فریبا گفت:

  با سلام و خسته نباشید ،مدتی صبح هنگام درد شدیدی در ناحیه ی پشت وپهلوی صبح احساس میکنم که نمی توانم بخوابم واز شدت درد از خواب بیدار میشوم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار یک عفونت یا بیماری کلیوی شده باشید، در اسرع وقت برای بررسی به متخصص بیماری‌های کلیوی مراجعه کنید.

 • ناصر گفت:

  باعرض سلام من چندسال هست که بواسیردارم که گاهی باخونریزی همراه بودولی الان چندوقته که بازخم هست وخیلی اذیت هستم درضمن ورزشکارم

  • clinic گفت:

   با سلام ورزش سنگین و نادرست باعث ابتلای شما به بواسیر و عدم پیگیری به موقع آن باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده بعدی شده است، باید تحت معاینه بالینی بررسی شوید تا میزان پیشرفت بیماری مشخص شده و درمان دارویی یا جراحی لازم تجویز گردد. ممکن است نیاز باشد مدتی از ورزش سنگین دوری کنید.

 • توکلی گفت:

  باسلام و عرض خسته نباشید اقای دکتر بنده یکسالی هست در بالای مقعدم حدردا ده سانت بالا ی تورم ب اندازه تیله هس ک وقتی بهش دست میزنم دچار درد میشه و یا میخابم روش ولی مداوم نی ی ماه هس یا ماه گم میشه زیر چربی و پوست و علائم بیرونی نداره رنگ پوستشم طبیعی هس وقتی تورم داره هم پیدا نیس تا دست نزنی میخاستم ببینم چیه و درمانش چیه. تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار کیست مویی شده باشید و یا در شرف ابتلا به فیستول مقعدی باشید، در هر حال بدون معاینه نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود. بهتر است قبل از بروز آسیب بافتی شدیدتر و ظاهر شدن علایم بدتر برای مشخص شدن نوع بیماری و آغاز درمان لازم مراجعه نمایید.

 • مهر انگیز گفت:

  مدت چند ماهی است که بعضا با شوزش و درد شدید مقعدی روبرو هستم چون کارمند بوده و ساعتهای طولانی روی صندلی مینشینم با مشکل و درد بسیاری مواجهم

  • clinic گفت:

   با سلام از نشستن طولانی مدت بپرهیزید، این امر باعث وارد شدن فشار بیش از حد به مقعد و احتمالاً بیماری شقاق مقعدی یا هموروئید در شما شده است که باید قبل از پیشرفت بیماری برای درمان خود مراجعه نمایید. در غیر این صورت به زودی شاهد برپز علایم بدتری از بیماری خواهید بود که شما را محبور به مراجعه اورژانسی می‌کند.

 • الهام گفت:

  باسلام من ازکودکی بخاطربیرونزدن مقعدم بسیار رنج میبرم وبه علت کمروی نتوانستم بپزشک مراجعه کنم لطفا راهنمائیم کنیددرمانم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام بیرون زدگی مقعد فقط یک نشانه از یک بیماری مقعدی است که پس از معاینه و بررسی ناحیه علت آن مشخص و درمان لازم تجویز خواهد شد. البته بیرون زدگی اگر دائمی باشد ممکن است نیاز به یک جراحی سرپایی لیزری برای برداشت ضایعه داشته باشد که به سادگی بدون درد و خونریزی تحت بیحسی انجام می‌شود. عادات غلط رفتاری منجر به ابتلا به انواع بیماری‌های مقعدی در میان مردم شده که شایع بوده و به هیچ وجه خجالت آور نیست. برای برگشت سلامتی هر چه زودتر مراجعه کنید.

 • سارا گفت:

  ایجاد یک توده تیره رنگ در لبه بیرونی مقعد به اندازه یک نخود اما دردی ندارد

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار درجاتی از بیماری هموروئید ترمبوزه شده‌اید که به دلیل خطر خارج شدن لخته خون از محل و بروز آمبولی باید بیماری خود را جدی گرفته و سریع مراجعه کنید تا اقدام درمانی لازم در جهت پیشگیری از وقوع آن انجام شود.

 • نازی گفت:

  با عرض سلام و ادب و احترام. من ١٦روزه زايمان كردم. زايمان طبيعي داشتم و در حين زايمان تيكه اي گوشت از مقعدم زده بيرون كه خيلي درد ميكنه و وقتي لمسش ميكنم درد داره. موقع اجابت مزاج هم درد داره. نميدونم بايد چيكار كنم. راهنماييم ميكنيد لطفا.

  • clinic گفت:

   با سلام نه تنها زایمان، بلکه دوران بارداری ابتلا به یبوست و همچنین تحمل اضافه وزن جنین و رحم باعث وارد شدن فشار بیش از حد به عروق مقعد و بروز بیماری هموروئید در شما شده است که باید تحت معاینه بالینی قرار گرفته و بر اساس شدت پیشرفت بیماری درمان دارویی یا حتی جراحی لازم را دریافت کنید. البته نگران جراحی نباشید، در روش لیزری سرپایی و بدون بیهوشی عمومی انجام شده و به سرعت بهبود یافته می‌توانید به مراقبت و شیردهی نوزادتان بدون مشکل ادامه دهید.

 • کیانا گفت:

  سلام آقای دکتر.من وختری ۲۲ساله هستم.من ۳ سالی هست ک یبوست دارم.ب چندتادکترمراجعه کردم یکی میگه شقاق مقعدیه یکی میگه ن بواسیر.بعدازمدتهایی ی بار دردمیگیره همراه بازخم.دردوسوزش.بیرون ازمقعدم یک تکه گوشت هس ک متورم میشه.میخاستم بپرسم آیانیازی ب عمل جراحی داره یاباروش های دیگرمیتوان درمان شودک نیازی ب عمل نداشته باشد.ممنون از سایت خوبتون.لطفاراهنمایی کنید.متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر ضایعه دائمی شده باشد و همیشه بیرون باشد، احتمالاً بیماری در مرحله پیشرفته قرار گرفته و نیاز به جراحی محتمل است، اما با توجه به سن کمتان تا جای ممکن سعی می‌شود تا از درمان دارویی و غیر تهاجمی برای شما استفاده نمود و از طرفی نکته مهم علت اصلی ابتلا شما به این بیماری مقعدی و درمان و برطرف نمودن آن در کنار درمان اصلی بیماری است.

 • مجتبی گفت:

  با سلام ووقت بخیر یعلت شغلی که دارم نمیتونم مرخصی زیادی بگیرم درصورت امکان میخواستم دریک جلسه درمان شوم تا بتونم با پرواز سرکارم برگردم-با تشکرفراوان

  • clinic گفت:

   با سلام حداقل یک جلسه باید ویزیت شوید تا بیماری و نوع درمان آن مشخص گردد، در صورت نیاز به جراحی باید تعیین نوبت نمایید، ولی این امکان وجود دارد که با روش لیزری سرپایی جراحی شده طی چند ساعت مرخص شده و به زندگی روزانه و به زودی به محل کار خود بازگردید.

 • جواد گفت:

  من عمل همورویید کردم. ۲۸ سال پیش . الان همه جوره درد دارم . و خیلی حاد شده… لطفا کمک کنید

  • clinic گفت:

   با سلام عدم رعایت اصول مراقبتی پیشگیرانه از عود بیماری باعث عود مجدد بیماری شده، قبل از هر چیزی باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دوباره دچار عود بیماری نشوید. ابتدا باید از نظر پیشرفت بیماری و شدت آسیب بررسی شده و سپس درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مجدد را دریافت کنید.

 • مسعود گفت:

  سلام خسته نباشیدنمیتونم خودموتوی غذاخوردن کنترل کنم ازچاقی بدم میادوقتی چاق میشم ازخودم متنفرمیشم اصلااعتمادبه نفس ندارم وقتی سرسفره میشینم غذاهمش حکم میکنه من اصلانمیتونم خودموکنترل کنم خواهشابهم کمک کنیدمرا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است برای تغذیه خود یک برنامه‌ریزی داشته باشید، در مدت یک هفته تمام مواد غذایی مصرفی خود را با میزان و مقدار آن یادداشت کنید و از طریق جدول مواد غذایی بر حسب کالری میزان کالری دریافتی را روزانه تخمین بزنید سپس با توجه به وزن و قد خود و میزان کالری روزانه مورد نیاز و همچنین در نظر گرفتن فعالیت بدنی خود، از حجم و مقدار مواد غذایی پر کالری مصرفی خود بکاهید تا به تعادل میان کالری دریافتی و مصرفی بدن خود رسیده و اضافه وزن پیدا نکنید. سعی کنید ریزه خواری کرده و از گرسنگی و خوردن وعده غذایی حجیم خودداری کنید.

 • پدرام گفت:

  چند وقتی هست که احساس میکنم در مقعدم برامدگی هست که مثل یک گلوله که در دفع مزاجم احساس درد و سوزش دارم

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار شقاق مقعدی شده و برای درمان قطعی آن باید مورد بررسی و معاینه دقیق قرار بگیرید تا علت اصلی مشخص شده و اقداماتی نیز در جهت رفع آن صورت گیرد، اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری و زمان حاد بیماری مراجعه کنید با صرف وقت و هزینه کمتر و با بدون نیاز به جراحی درمان خواهید شد.

 • مرجان گفت:

  مدت زمان ترمیم و خوب شدن بعد از جراحی همورویید چقدرو اینکه چه داروهایی برای کمتر درد کشیدن توصیه میکنید..خیلی درد شدیدی در عمل جراحی هست..آیا لیزر اینقدر درد داره یا خیر؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام حداقل دو الی چهار هفته زمان بر حسب شدت پیشرفت بیماری و وخامت آن لازم است تا بهبودی کامل در کنار رعایت نکات توصیه شده پس از عمل حاصل گردد. با لیزر درمانی می توانید از روز بعد کار و فعالیت روزمره خود را به شرطی که سنگین نباشد آغاز کنید. خیر لیزر درمانی درد و خونریزی و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی دارد. برای تسکین درد خود می‌توانید با نظر جراح خود داروی مسکن مصرف نمایید.

 • نفیسه گفت:

  مدتی است در اطراف مقعد دو زاییده اضافی حس می کنم برخی اوقات چنانچه مدفوع سفت باشد پس از دفع آن و پاک کردن مقعد با دستمال کمی لکه های خون مشاهده می کنم و اخیرا هم درد خفیفی در همان ناحیه حس میکنم ضمنا احساس می کنم که ماهیچه رینگی مقعد کمی متورم است لطفاً در صورت امکان اول وقت صبح وقت ویزیت را هماهنگی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال زیاد دچار بیماری بواسیر شده‌اید که باید تحت معاینه بالینی دقیق قرار گرفته تا صحت آن و شدت بیماری مشخص شود. سپس درمان لازم با توجه به شدت بیماری تجویز می‌شود که البته در کنار آن توصیه‌هایی در جهت پیشگیری از عود مجدد بیماری پیشنهاد می‌شود که حتماً باید رعایت کنید. برای تعیین نوبت ویزیت از طریق سیستم نوبت دهی مرکز اقدام کنید.

 • حیدر گفت:

  با سلام ، من از زاهدان مزاحمتان میشم. حدود دو سال است که مبتلا به هموروئید گرید ۲ هستم(بر حسب کولونوسکوپی که همکارم انجام داد) برای هفته آینده وقت مراجعه می خواهم. ضمنا امکان و وقت ماندن در تهران را هم ندارم.

  • clinic گفت:

   با سلام برای تعیین نوبت ویزیت از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

 • آرمان گفت:

  با سلام و احترام بنده مبتلا به درد در ناحیه شکمی هستم و حون ریزی هم گاهی اوقات دارم و بعد از هر یک ماه تقریبا ۱ بار اتفاق می افتد، بعد از غذا خوردن درد تشدید می شود، عموما صبح ها درد ندارم یا خیلی کم است، قبلا کنوسکوپی هم انجام دادم، حدودا دوسال پیش. یک زخم کوچک در روده بزرگ وجود داشت، شکم بعضی وقت ها خیلی سفت می شود، قبلا یعنی حدود ۸ ماه پیش درد در ناحیه زیر شکمی بود و حتی تا کشاله ران و بیضه ها هم کشیده می شد، الان درد بیشتر در بالای ناحیه شکمی و حتی احساس سوزش خفیف هم دارم. البته موقع تشدید درد در ناحیه کمر هم دارم.

  • clinic گفت:

   با سلام باید دوباره تحت کولونوسکوپی قرار گیرید تا میزان پیشرفت زخم روده مشخص شود اگر بیماری پیشرفت کرده باشد و به درمان دارویی پاسخ مثبت ندهد، ممکن است نیاز به جراحی برداشت قسمت زخم روده داشته باشید.

 • محمد گفت:

  مقداري ضايعه از مقعدم بيرون زده درد و اذيت ندارد ولي به هنگامي كه حالت اجابت مزاج دست مي دهد نمي توانم كمي صبر كنم بايد هزچه زودتر خودم را به دستشويي برسانم وگرنه …. لطفا مرا راهنمايي كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام
   ضایعات بیرون زده از مقعدی که فاقد درد و خونریزی هستند می توانند مربوط به پرولاپس رکتوم باشد که به دلیل فشار بیش از حد به سبب بلند کردن اجسام سنگین یا یبوست و زور زدن بیش از حد در هنگام اجابت مزاج رخ داده است که البته برای تشخیص قطعی باید حضوری مراجعه کنید تا با دستگاه های کمکی تشخیصی بیماری های مقعدی بررسی و معاینه شوید.
   همین بیرون زدگی و ضعف عضلانی کف لگن و مقعد باعث کاهش اراده و اختیار شما در نگه داشتن مدفوع قبل از رسیدن به سرویس بهداشتی شده است که باید هر چه سریع تر برای جلوگیری از پیشرفت مشکل و ایجاد عوارض بیشتر مراجعه کنید تا بسته به شدت مشکل شما درمان لازم دارویی، اصلاح رفتاری و حتی جراحی آغاز شود.

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار درجاتی از پرولابس رکتوم و همچنین بی اختیاری مقعدی به سبب آن شده باشید. پس از بررسی و تشخیص قطعی این مشکل فیزیوتراپی و ورزش کف لگن برای تقویت عضلانی ناحیه توصیه شده و در صورت مؤفقیت آمیز نبودن ممکن است نیاز به جراحی پیدا کنید.

 • شادی گفت:

  سلام.من ۲۴ سال دارم.از کودکی به شدت دچار مشکل یبوست بودم بطوریکه هربار به پزشک مراجعه و همراه با ملین شکمم به سختی کار میکرد. هنوز هم گاهی اوقات این مشکل را دارم اما سوالم راجع به یک گوشت اضافه انداره عدس کوچیکه که از اطراف مقعدم زده بیرون برای درمانش تنها راه جراحیه یا با روش دیگه بدون درد مثل دارو هم میشه درمان کرد که این گوشت اضافه یا هر اصطلاح دیگری که داره از بین بره و درمان موقت نباشه؟ لطفا راهنمائی بفرمائید.ممنون.

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان بیماری یبوست باعث ایجاد یک بیماری مقعدی مانند هموروئید در شما شده که و عدم پیگیری آن در این سال‌ها باعث پیشرفت بیماری شده است که در صورت دائمی بودن ضایعه نیاز به جراحی خواهید داشت. البته جراحی آن سرپایی بوده و با لیزر درمانی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان انجام شده و به سرعت بهبود می‌یابید.

 • سمیرا گفت:

  ۵سلام دکتر ۲۵ سال سن دارم یک اضافه گوشت کوچک خارجی دارم که هنگام ادرار یکم خونی میاد ولی خارشت نداره ممنون میشم که جواب بدین

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار یک بیماری هموروئید شده‌اید که پیشرفت کرده و نیاز به اقدام درمانی غیر دارویی دارد. پیش از دچار شدن به عوارض دیگر و همچنین کم خونی برای درمان مناسب خود مراجعه نمایید. خونریزی مقعدی را جدی بگیرید تا مشخص نشدن علت آن در معرض خطر هستید.

 • مریم گفت:

  ۴سلام من ٢٩ سالمه حدود ٢ ماهه كه يبوست دارم.. البته در ماه دوم با رژيم غذايي خيلي بهتر شدم. در اوايل روده هام درد ميكرد.. ولي بهتر شدم.. سوال من اينه كه الان كه ميرم دستشويي وقتي كه در حال دستشويي هستم مقعد انكار خودشو بخواد جمع كنه و مانع خروج ميشه.. همش باس با فشار انجام بدم.. در مقعد الان يه ورم كوچك هم دارم.. كه گاهي وقتها يكم بيرون ميزنه وگاهي اوغات هم نميزنه..!! باعث ميشه من نتونم دفع كامل انجام دهم . لطفا ميشه راهنماييم كنين چكار بايد بكنم.!؟

  • clinic گفت:

   با سلام یبوست اخیر شما باعث ایجاد یک عارضه مقعدی و به احتمال فراوان هموروئید در شما شده است، هنوز در مراحل اولیه ابتلا به هموروئید هستید، در صورت مراجعه فوری می‌توان امیدوار بود که با درمان دارویی بهبود یابید، هر چه سریع‌تر مراجعه کنید.

 • کاظم گفت:

  ۳سلام بنده دچاربواسير شده بودم رفت داخل يه وزنه سنگين بلند كردم دوباره زد بيرون كه ناچارشدم جراحي كنم بعد ازعمل يه بواسير ديگر بيرون زد كه با دارو. وآب گرم به داخل نميرود چكاركنم لطفا به سوالم پسخ بديد ممنون ميشم

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید معاینه شوید، ممکن است به جراحی مجدد نیاز داشته باشید. نکته مهم در درمان بیماری هموروئید رعایت اصول مراقبتی پس از عمل جراحی و دوری از عوامل مستعد کننده عود بیماری است، اگر تغییرات مثبت و مناسب در زندگی خود ایجاد نکنید، باز هم بیماری عود خواهد کرد.

 • مرتضی گفت:

  ۲مدت چند ماهه که زمان اجابت مزاج گوشت اضافه ازم بیرون میاد که بعد از طهارت با دست به داخل برمیگرده و الان مدت یه هفته در هر دفع خونریزی شدید دارم

  • clinic گفت:

   با سلام دچار هموروئید درجه سه شده‌اید که در صورت عدم مراجعه فوری زمان طلایی پاسخ گرفتن از درمان دارویی را از دست داده و مجبور به جراحی خواهید شد. پس پیش از بروز علایم بدتر و آسیب بافتی شدیدتر مراجعه کنید.

 • سپهری گفت:

  باسلام خسته نباشید بنده چند ماه به زور میرم دسشوی سی لاگس استفاده میکنم ولی بدون اون اصلا نمیتونم به دسشوی برم یک هفته پیش به بواسیر داخلی دچار شدم ولی خونریزی ندارم فقط یکم خارش دارم میخوام بدون جراحی بهبود پیدا کنم آیا این امکان داره. اگه راهنماییم کنید ممنون میشم با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام در مرحله اول باید مشکل یبوست خود را حل کنید تا در صورت درمان هموروئید دچار عود و بازگشت آن نشوید. اگر زودتر و در همین مراحل اولیه ایجاد بیماری برای درمان آن مراجعه نمایید، احتمال نتیجه گرفتن از درمان دارویی بسیار بالا خواهد بود.