banner
آذر ۲۸, ۱۳۹۵

علت کیست مویی یا سینوس پیلونیدال و راه‌ های پیشگیری از این بیماری

بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدالاحتمالاً کلمه‌ی سینوس را همراه با بینی شنیده‌اید اما سینوس به معنی کانال یا حفره می‌تواند در هر جایی از بدن وجود داشته باشد. کیست مویی یا سینوس پیلونیدال (PNS) به شکل سوراخ کوچک، تونل یا گودال است که در شکاف بالای خط باسن و پایین استخوان دنبالچه قرار دارد. سینوس پیلونیدال یک مشکل مزمن پوستی حاوی مو است که با یک یا چند دهانه‌ی کوچک به سطح پوست باز می‌شود و می‌تواند درد شدیدی ایجاد کند. سینوس پیلونیدال یک بیماری خوش خیم است و در ابتدا هیچ ارتباطی با سرطان ندارد. این سینوس اغلب موارد می‌تواند آلوده و عفونی شود. در واقع این سینوس یک کانون عفونت برای بافت‌های اطراف محسوب می‌شود. در صورت عفونت ممکن است چرک و ترشحات خونی با بوی نامناسب از آن تراوش کند. سوراخ سینوس پیلودنیال آلوده به شکل کیست یا آبسه پیلونیدال ظاهر می‌شود. به ندرت ممکن است یک سینوس پیلونیدال در سایر قسمت‌های بدن ایجاد شود ولی در زیر بغل و عانه نیز رویت شده است.
کیست مویی بیشتر در مردان و افراد جوان رویت می‌شود. همچنین در افرادی که عادت به نشستن زیاد دارند، مانند رانندگان تاکسی شایع تر است. در کودکان نادر است و در مردان با شرایط یکسان چهار برابر بیشتر از زنان رخ می‌دهد.
این بیماری برای اولین بار در سال ۱۸۸۰ تشخیص داده شد و به دلیل فاصله کوتاه آن از مقعد و شبیه لانه‌ای از مو بودن سینوس پیلونیدال نام گرفت. در طول جنگ جهانی دوم به دلیل وضعیت همیشه نشسته در رانندگان جیپ، این بیماری با نام دیگر «بیماری جیپ» شناخته شد.
این بیماری آن‌قدر واضح است که نیاز به روش تشخیصی خاصی ندارد و پزشک با مشاهده به راحتی به وجود آن پی می‌برد. برای درمان این بیماری حتماً نباید منتظر نشانه‌ها و علائم آزاردهنده شد، به منظور جلوگیری از پیشرفت سینوس پیلونیدال بهتر است اقدامات درمانی آن را سریع‌تر شروع کرد. هرچند محل و موقعیت و همچنین ظاهر این بیماری منجر به خجالت و شرمساری در افراد مبتلا می‌شود ولی باید به این اتفاق همانند یک جوش یا خال نگاه کرد و خود را به خاطر وجود آن سرزنش نکرد.بیماری کیست مویی

علت کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

اگرچه هنوز علت دقیق بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال شناخته شده نیست، اما حدس و گمان‌ها نشان از این مدعا دارد که علت آن اکتسابی و ترکیبی از تغییرات هورمونی پس از بلوغ، رشد مو و اصطکاک ناشی از لباس طی نشستن طولانی‌مدت است.
هورمونهای جنسی برای اولین بار در سن بلوغ تولید می شوند که با تحت تأثیر قرار دادن غدد سباسه ممکن است آغازگر بیماری پیلونیدال باشند. از طرفی فعالیت‌هایی که باعث اصطکاک می‌شوند، موهای در حال رشد در منطقه را مجبور به پسرفت در زیر پوست می‌کنند. بدن به صورت ذاتی موهای زیر پوستی را به عنوان یک جسم خارجی تلقی می‌کند و یک پاسخ ایمنی نسبت به آن راه می‌اندازد. این پاسخ ایمنی می‌تواند به شکل کیست در اطراف موها بروز کند. پوست تحریک شده متورم، قرمز و دردناک خواهد شد.
احتمال ابتلا به بیماری سینوس پیلونیدال در صورت داشتن برخی شرایط افزایش پیدا می‌کند که شامل:

 • شغل کم تحرک: کارهای کم تحرک و نشسته مانند کارمندی و رانندگی باعث اصطکاک پوستی بیشتر در ناحیه‌ی پشت و نشیمن‌گاه در خواهند شد.
 • اضافه وزن یا چاقی: چاقی ازیک طرف منجر به کم تحرکی فرد و از طرفی دیگر باعث تعریق همیشگی گودی باسن می‌شود و از این طریق بر احتمال کیست مویی می‌افزاید.
 • سابقه‌ی خانوادگی: رویت شده این بیماری در سایر اعضای خانواده در بیش از یک سوم موارد وجود دارد.
 • وجود سوراخ مادرزادی انتهای دنبالچه‌ای: این سوراخ شرایط را برای گیر افتادن مو مساعد می‌کند.
 • پر مویی یا داشتن موهای مجعد و درشت: تراکم بالای موهای در یک ناحیه احتمال گیر افتادن‌شان در پوست زیاد می‌کند.
 • ضربه به ناحیه پایین کمری: مثلا ضربه به ناحیه‌ی نشیمن‌گاه طی سقوط و آسیبی که طی ضربه در بافت‌ها ایجاد شده است.
 • سن: سینوس پیلونیدال می‌تواند در هر سنی رخ دهد، اما در بزرگسالان جوان بین سنین ۱۵ تا ۴۰ سال شایع‌تر است.
 • جنس مذکر: به دلیل داشتن مقدار بیشتری مو نسبت به زنان با احتمال بیشتری در معرض خطر این کیست مویی هستند.
 • پوشیدن لباس‌تنگ: لباس‌های تنگ و چسبان میزان اصطکاک را بیشتر و فرد را مستعد سینوس پیلونیدال می‌کند.
 • بهداشت فردی ضعیف: عدم رعایت بهداشت به خصوص در ناحیه‌ی مقعد و اطراف آن منجر به آلودگی پوستی و قرار گرفتن در معرض عفونت کیست مویی خواهد شد.
  علت آغاز فرآیند ایجاد کیست مویی هر چیزی که باشد، این کیست در نتیجه‌ی گیر افتادن مو زیر پوست و سپس التهاب و تحریک بافتی ناحیه ایجاد می‌شود که در صورت آلودگی می‌تواند چرک کند و باعث رنجش فرد شود.

علت کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

راه‌ های پیشگیری از کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

با توجه به این‌ که کیست مویی یک اختلال ساده دردسرآفرینی است که فقط به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی و سبک نادرست زندگی با بروز درد فراوان و نداشتن درمانی جزء جراحی ایجاد می‌شود، معقولانه است تا با آموزش صحیح سطح آگاهی افراد را بالا برده و از بروز آن جلوگیری نمود. همیشه اقدامات پیشگیرانه از بیماری‌ها راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر بوده و به نفع سلامتی افراد است.
معمولاً کیست مویی در مراحل اولیه بدن هیچ علائمی شروع به شکل‌گیری می‌کند و فرد تازه زمانی متوجه بروز آن می‌شود که کار از کار گذشته و مشکل وارد مرحله‌ی حاد خود شده است. البته در برخی مواقع نیز با علائم عمومی‌ای چون تب، درد مفاصل و عضلات و یا ناراحتی ظاهر می‌شود. این علائم معمولاً از باکتری آلوده‌کننده‌ی سطح پوست ناشی می‌شود. گاهی اوقات علائم تا بروز درد و قرمزی محل و تشکیل آبسه و حتی تخلیه خود به خودآن پیش می‌رود. مناسب‌ترین اقدامات پیشگیرانه کیست مویی شامل:

 • بهترین راه برای در امان ماندن از این شرایط و جلوگیری از عود کیست پیلونیدال از بین بردن عامل اصلی ایجاد کننده آن یعنی موهای ناحیه‌ی انتهایی کمر است. کوتاه نگه داشتن مداوم موهای زاید این ناحیه یا لیزر و از بین بردن دائمی آن‌ها بهترین اقدام پیشگیرانه ممکن است؛
 • یک راه پیشگیری مناسب دیگر استفاده از صابون‌های ضد باکتری و یا گلیسیرین برای پاک کردن این منطقه از هر گونه باکتری است. صابون باید به اندازه کافی و نه بیشتر استفاده شود تا منافذ پوست را مسدود نکند. مالیدن آرام صابون بر روی پوست ناحیه از عفونت منطقه جلوگیری می‌کند. البته باید دقت نمود که پس از اتمام شست‌وشو هیچ اثری از صابون بر روی منطقه باقی نماند و ناحیه کامل خشک شود. بنابراین استحمام روزانه می‌تواند بسیار مفید باشد؛
 • از طرفی دیگر باید تا جای ممکن از کم‌تحرکی و نشستن بر روی ناحیه‌ی ‌دنبالچه خودداری کرد، زیرا این کار می‌تواند موهای ناحیه را تحریک کند تا به سمت داخل پوست برگشته و باعث عفونت و ایجاد کیست مویی شوند. پوشیدن لباس‌های گشاد و راحت نیز می‌تواند در پیشگیری از کیست مویی مؤثر باشد؛
 • کاملاً آشکار است که چاقی و اضافه وزن باعث افزایش میزان تعریق این افراد به خصوص در چین‌های بدن می‌شود. تعریق ناحیه‌ی ایجاد کیست مویی فرد را مستعد بروز کیست پیلونیدال برای اولین بار یا عود آن خواهد کرد. بنابراین داشتن یک رژیم غذایی متعادل و در پیش گرفتن یک برنامه‌ی اساسی کاهش وزن همراه با ورزش و تحرک بدنی می‌تواند احتمال به وجود آمدن سینوس پیلونیدال را کاهش دهد.

در صورت بروز عفونت و تشکیل آبسه پیلونیدال نیز هنوز می‌توان با اقداماتی از پیشرفت و سخت شدن روند بهبودی آن با در پیش گرفتن اقدامات درمانی به موقع جلوگیری نمود. در صورتی که آبسه‌ی ایجاد شده به صورت خود به خود تخلیه نشد، بهتر است هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه نمود تا آن را تحت بی‌حسی موضعی و یک جراحی ساده تخلیه کند. در این موارد درمان آنتی‌بیوتیکی کمکی برای تسریع بهبودی لازم است.
در صورتی که کیست به تازگی ایجاد شده و هنوز عفونت نکرده باشد نیز می توان با کمک حمام آب گرم یا نشستن در وان یا لگن محتوی آب و نمک از درد و التهاب بیشتر آن پیشگیری کرد. درمان های طبیعی دیگر مانند زردچوبه نیز به سبب داشتن خواص ضد التهابی و روغن درخت چای به دلیل خاصیت ضد‌عفونی‌کنندگی می‌تواند در پیشگیری از پیشرفت و وخیم‌تر شدن مشکل مفید باشند.
با وجود تمام این اقدامات این اختلال در صورت بروز به درمان پزشکی از جمله جراحی نیاز دارد تا صد در صد بهبود یابد.

پرسش و پاسخ
 • ناشناس گفت:

  سلام جناب دکتر
  من سوالات و پاشخ شمارو خوندم و فهمیدم که چند سال پیش کیست مویی داشتم اما
  خودش تخلیه شد
  اما حالا باز همون نقطه بنظرم متورم شده و درد شدیدی داره
  از طرفی هم احساس میکنم استخوان دمبالچه هست اگه درست گفته باشم.
  هنگام نشستن و بلند شدن هم احساس میکنم جایی که متورم شده جا به جا میشه
  بنظر شمادرداز کیست موییه؟
  یا دمبالچه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی شما نمی توان نظری داد برای تشخیص قطعی بیماری و دریافت درمان مناسب آن قبل از تشدید آسیب بافتی و بروز عوارض دیگر هرچه زودتر اقدام کنید.

 • باغ گفت:

  سلام مدتی ست پاین کمرم کمی قرمز و متورم شده ولی دردی نداره ب نظر شما کیست موییه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله این احتمال وجود دارد که دچار بیماری کیست مویی شده و در مراحل ابتدایی ابتلا به آن باشید توصیه می شود هر چه زودتر برای تشخیص نهایی و دریافت درمان مناسب آن اقدام کنید همانطور که می دانید این بیماری برای درمان قطعی نیاز به جراحی داشته و با درمان‌های دارویی خانگی بهبود پیدا نمی‌کند اما نگرانی جراحی نباشید دیگر امروزه نیاز به انجام جراحی‌های سخت سنتی باز و بسته نبوده و با کمک روشهای نوین لیزری که در سراسر جهان گسترش پیدا کرده و مورد استقبال و حمایت بسیاری از بیماران و پزشکان قرار گرفته می توانید سرپایی تحت بی حسی موضعی درمان شوید نیازی به استراحت مراقبت پانسمانی نداشته باشید.

 • ارزو گفت:

  اگه برای درمانش نریم احتمال خطرناک شدنش هست

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله عدم توجه به درمان بیماری کیست مویی در طولانی مدت باعث عمیق شدن و گسترش آن و بروز عوارض خواهد شد که به ناچار شما را مجبور به مراجعه اورژانسی خواهد کرد از طرفی در موارد نادر ممکن است دچار بدخیمی شوید بنابراین توصیه می‌شود هرچه زودتر برای درمان بیماری خود اقدام کنید و به تاخیر انداختن درمان آن بپرهیزید.

 • ناشناس گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید بنده ی مدت هس که در نزدیکیه دنبالچه ام دردی رو حس میکنم ولی قرمز نشده البته ی مقدار کم ورم کرده البته چند ماه پیش ب کمک خانواده از همان نقطه ی مقدار مو خارج شد و دردش رفت ولی دوباره برگشته نظر شما چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   از دستکاری ناحیه بپرهیزید شما دچار بیماری کیست موی شدید که تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی بوده وهیچ یکی از درمانهای خانگی تخلیه خود به خود درمانهای دارویی و گیاهی به بهبود شما کمک نخواهد کرد برای مدتی ممکن است علایم کاهش پیدا کرده اما دیر یا زود دچار علایم بدتری از بیماری خواهید شد بنابراین هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب خود اقدام کنید که جراحی می باشید با کمک روش لیزری تحت بیحسی موضعی درمان شده در همان روز مراجعه مرخص می شوید و می‌توانید از روز بعد به زندگی عادی روزمره خود بدون نیاز به پانسمان و مراقبت استراحت بازگردید.

 • مجتبی گفت:

  سلام خسته نباشید بالای سوراخ پشت یه دونه زده که نمیدونم چی وخیلی درد داره باید چکار کنم الان هم دارم پماد مصرف میکنم ولی خوب نشده

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است مبتلا به بیماری کیست مویی شده باشید ولی برای تشخیص آن نیاز است که معاینه شده و حضوری مراجعه کنید توصیه می‌شود هرچه زودتر قبل از پیشرفت بیماری و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان خود اقدام کرده مراجعه نمایید و با به تاخیر انداختن روند درمان خود باعث وخیم شدن بیماری و بروز علایم آزاد دهندی دیگر نشوید

 • مصطفی گفت:

  سلام.من ابتدای استخوان دنبالچه بدجور میخواره.فکر میکنم اولشه.ممکنه کیست باشه؟واسه درمانش داروی خواصی هست یا روشی هست که جلوگیری کنم.با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   خارش ناحیه میتواند مربوط به ابتلای شما به بیماری کیست مویی باشد در صورت تایید موجود بیماری کیست مویی درمانی برای کنترل و پیشگیری از پیشرفت آن وجود ندارد و تنها راه بهبودی آن انجام جراحی خواهد بود که البته با وجود روشهای نوین لیزر این امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بی حسی موضعی وجود دارد به صورتی که در همان روز مراجعه یک الی دو ساعت مرخصی شده می توانید به خانه باز کردید و نیاز به پانسمان سخت روش های سنتی ندارید از روز بعد میتوانید به محل کار خود بازگردید.

 • مبینا گفت:

  با سلام و خسته نباشید من دو هفتس ک عمل کردم کیست مویی داشتم الان یخورده ترشحات زرد رنگ از جایی ک عمل شده میاد آیا عفونت کرده یا طبیعیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   ترشحات زرد رنگ نشانه عفونت بوده برای بررسی وضعیت به پزشک جراح خود مراجعه کنید تا اقدام لازم را انجام دهند.

 • سمیرا گفت:

  سلام. من دکتر عمومی رفتم و بهم سی تا کپسول داد. گفت بخور اگه خوب نشدی باید جراحی کنی.
  خوردم و الان خدا رو شکر بهترم و بعد دکتر دیگه ای رفتم گفت اگه درد نداره نیازی به عمل نیست.
  میشه راهنمایی کنین؟ الان تکلیف چیه؟ خودش خوب شده یعنی؟ احتمال داره برگرده؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر بیماری کیست مویی در شما تایید شده باشد تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی بوده و درمان آنتی‌بیوتیکی و دارو به بهبودی کامل شما کمک نخواهد کرد و بیماری باز خواهد گشت بنابراین توصیه می‌شود برای درمان قطعی آن مراجعه کرده و نگران جراحی آن نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی بدون بیهوشی عمومی تحت بیحسی وجود دارد بنابراین به سلامت خود اهمیت داده این موضوع را پیگیری کنید.

 • حسین گفت:

  باعرض سلام
  این بیماری کیست مویی را می توان با لیرزر عمل کرد؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله خوشبختانه با ابداع روشهای نوین لیزری امروزه امکان درمان بسیاری از بیماری های ناحیه نشیمنگاه و کیست مویی از طریق همین روش لیزری وجود دارد که این روش به دلیل داشتن امکان جراحی سرپایی بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی دارای مزایای بسیار بوده و مورد استقبال بسیاری از پزشکان و بیماران قرار گرفته به صورت که فرد در همان روز مراجعه مرخص شده می تواند زندگی عادی خود را داشته نیاز به استراحت طولانی مدت یا پانسمان سخت نخواهد داشت.

 • مهگل گفت:

  سلام من در همون قسمتی که گفتید یه دونه دیدم ولی اصلا توجهی نکردم حالا سوراخ شده به نظر شما کیست مویی باید چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای معاینه و تشخیص قطعی باید حضوری مراجعه نمایید تا پس از تایید وجود کیست مویی تحت درمان مناسب قرار بگیرد همانطور که گفته شد این بیماری فقط با درمان جراحی قابل کنترل بوده و هیچ یکی از درمانهای خانگی دارویی و سنتی به بهبود آن کمک نخواهد کرد بنابراین به سلامت خود اهمیت داده هرچه زودتر درمان را آغاز کنید با کمک روش نوین لیزری که نیاز به انجام جراحی سخت سنتی باز و بسته نبوده با کمک این روش سرپایی تحت بی حسی موضعی درمان می شود در همان روز مراجعه مرخص شده می توانید به خانه باز گردید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را داشته و بدون نیاز به مراقبت و استراحت طولانی مدت می توانید از روز بعد به محل کار خود بازگردید و در مدت بسیار کوتاه بهبود کامل یابید.

 • امیر گفت:

  سلام من حدودآ۴۰روزه که سینوس بصورت بسته اانجام دادم میخواستم ببینم چند روز دیگه باید استراحت کنم چون کارم سنگینه و دکتر گفته نباید کار سنگین انجام بدی چون احتمال پاره شدن جای بخیات هست شغلمم گچکارم ممنون از شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   تا زمان بهبودی نسبی این ناحیه باید صبر کنید حداقل ۲ ماه زمان برای ترمیم بافت ناحیه لازم است.

 • حمره گفت:

  سلام سینوس عمل کردم بصورت بخیه بعد میخام بخیه را بکنم درد داره یانه

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیلی نگران نباشید کشیدن بخشی با درد زیادی همراه نخواهد بود و قابل تحمل است.

 • یاسین گفت:

  سلام اقای دکتر من الان ۵ روز عمل کیست مویی به روش بسته کردم دیروز درن رو دراوردن الان جای درن عفونت خیلی کوچکی کرده وازشم اصلا بو نمیدهد به نظرتون عود کرده یانه

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر نگران نباشید طبیعی که ترشحات از محل درن خارج شود در صورت بروز تورم قرمزی التهاب در ترشحات چرکی زیاد به پزشک خود مراجعه کنید.

 • حمزه گفت:

  سلام من عمل جراحی کردم بصورت بخیه سینوس بعد میتونم حموم برم یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله بعد از گذشت دو سه روز امکان استحمام سرپایی و پنج دقیق ای را خواهید داشت.

 • مهرداد گفت:

  سلام ببخشیدخط بغل رانم هردو خارش داره وزخم شده قرمز هرکاری می کنم خوب نمیشه الان خط بالای باسنم دردمیکنه چکارکنم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است به سبب تعریق و یا عدم رعایت بهداشت ناحیه دچار بیماری پوستی شده باشید و لازم است برای تشخیص قطعی این بیماری تحت معاینه بالینی قرار گیری بدون ویزیت نمی‌توان در مورد بیماری شما نظر داد.

 • مصطفی گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما
  بنده حدود ۸سال پیش کیست مویی داشتم که با مراجعه به پزشک تحت عنل جراحی قرار گرفتم مجدد حدود چند ماهه که دوباره در محل بخیه ها کیست مویی عود کرده و بیشتر از دفعه قبل آزار دهنده هست.اقدامات لازم جهت درمان و جلوگیری از عود مجدد را راهنمایی و هزینه جراحی با لیزر را توضیح فرمایید.با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   تمیز نگه داشتن ناحیه، کوتاه نگه داشتن موهای محل و جلوگیری از تعریق مداوم آن خودداری از نشستن مداوم می‌تواند به پیشگیری از بازگشت بیماری کمک کنند و در حال حاضر که بیماری برگشته و باید مجدد تحت درمان جراحی قرار بگیرید نگران نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری دیگر نیاز نیست تحت جراحی سخت سنتی و مشکلات و درد سر بعد از آن قرار بگیرید با این روش های تحت بی حسی موضعی و در محیط کلینیک درمان شده می‌توانید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید و به محیط کار بازگردید نیازی به پانسمان مراقبت و یا کمک دیگران نداشته باشید.

 • آرمان گفت:

  سلام وخسته نباشی. من پایین کمرم چند وقت است فقط میخوارد اما دردی ندارم میخواهم ببینم مشکل من همین بیماری است

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است دچار بیماری پوستی و یا حتی کیست مویی شده باشید برای بررسی و تشخیص قطعی آن لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید از خاراندن ناحیه که باعث گسترش آسیب بافتی می‌شود بپرهیزید.

 • ارزو گفت:

  سلام من خشکننده دارم میخورم بابت این موضوع تاعفونتش کم بشه خواستم بپرسم اگه روش عسل بزنیم برای درمان خوب هست یانه

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر از دستکاری ناحیه بپرهیزید و اجازه دهید به شکل طبیعی با همان درمان های دارویی پزشکی خود بهبودی نسبی حاصل شود.

 • محمد گفت:

  سلام.نمیدونم این کیست موییه یا ابسه مقعدی.هر روز بالاتر از مقعد یه سری شبیه چرک و مو دست میزنم میاد بیرون.مشکل چیه؟؟
  ممنون میشم اگ جواب بدین

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر ناحیه دارای ترشحات عفونی در ناحیه پایین ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد قرار گرفته باشد می تواند مربوط به بیماری کیست مویی بوده و تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی خواهد بود لازم است برای تشخیص قطعی بیماری حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید نگران نباشید امروز با کمک روش های نوین لیزری می توان جراحی را حبدون دردسر انجام داد به صورتی که در همان روز مراجعه ترخیص شوید نیازی به مراقبت استراحت و یا پانسمان نداشته در روز بعد از عمل به محیط کاری خود بازگردید و در مدت کوتاهی بهبودی کامل را پیدا کنید.

 • نگین گفت:

  باسلام .من حدود ۳ ماه ونیم عمل باز کیست مویی انجام دادم .اما هنوز جای عملم پرز و مو جمع میشه . میخواستم بدونم علتش چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است دچار برگشت بیماری کیست مویی شده باشد لازم است برای بررسی وضعیت تحت نظر پزشک معالج خود معاینه بالینی شده و اقدامات درمانی لازم انجام شود. ممکن است حتی در صورت بازگشت بیماری نیاز به انجام جراحی مجدد داشته باشید که البته امروزه با وجود روش نوین لیزری می‌توان جراحی را بدون دردسر بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بیحسی موضعی و در محیط کلینیک خارج از بیمارستان انجام داد به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده و به خانه بازگشته همچنین زندگی روزمره خود را آغاز کنید نیازی به استراحت پانسمان و یا مراقبت دیگران نداشته باشید.

 • شیدا گفت:

  سوال خود را بپرسید…باسلام خسته نباشی حضورآقای دکتر ببخشید من مشکلی دارم یه سوراخ کوچیک پشت کمر وبالای باسن دارم که باعث درد وبوی بد وترشح زیاد میشه آیاممکنن به دردکلیه هم ربط داشته باشه باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر به مشکلات کلیوی ارتباطی ندارد لازم است برای بررسی علت دقیق آن و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید احتمالاً دچار بیماری کیست مویی و یا فیستول مقعدی شدید که نیاز به اقدام درمانی فوری دارد درصورت تایید وجود هر یک از این بیماری ها تنها راه درمان انجام جراحی خواهد بود که البته با وجود روشهای نوین لیزری می توان این جراحی را سرپایی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی بدون نیاز به قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیماری بیهوشی و یا قرار گرفتن در معرض آلودگی محیط بیمارستان انجام داد به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه باز گردید و از روز بعد بتوانید کارهای خود را انجام داده زندگی عادی داشته باشید.

 • هوشنگ گفت:

  سلام دکتر من یه برامدگی کوچیک تو همین محلی که سینوس ایجاد میشه دارم که وقتی میشینم درد میکنه شما میگید این از علائم سینوسه یا نه. ممنون میشم پاسخ بدید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی و ویزیت حضوری و معاینه شما نمی‌توان به طور صددرصد گفت که این بیماری است ولی این احتمال وجود دارد که دچار بیماری کیست مویی شده باشید اما نگران نباشید، در صورت وجود کیست با کمک روش‌های نوین درمان‌های لیزری نیاز به استراحت و مراقبت ندارید در همان روز مراجعه مرخص می شوید و از روز بعد می‌توانید به محیط کاری بازگشته و بدون درد و خونریزی و نیاز به پانسمان سلامت خود را بازیابید.

 • سجاد گفت:

  سلام من چن سال پیس سینوسمو عمل کردم با لیزر.الان چن روزه یکم پایین تر از قسمت مورد نظر موقع نشستن احساس درد دارم.البته نه جوش زده نه چرک کرده نه دونه یا هیچ چیزه دیگه.فقط یه محل اندازه نوکه انگشت درد داره وقتی روش میشینم.ولی ازنظر ظاهری هیچ علامتی نداره

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر بازگشت بیماری قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر لازم است هر چه سریعتر مراجعه کرد تحت درمان مناسب قرار بگیرید برای تشخیص قطعی آن ممکن است نیاز به انجام ام آر آی و یا تصویر برداری های دیگر داشته باشید.

 • مهشید گفت:

  درود بر شما
  ببخشید برای درمان کیست مویی روش جراحی سنتی بهتره یا لیزر؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   البته که روش های جراحی لیزری امروزه به سبب سرپایی انجام شدن و بدون عارضه بودن مورد استقبال بسیاری از پزشکان و بیماران در سراسر جهان قرار گرفته است زیرا با کمک این روش دیگر نیاز به پانسمان سخت روزانه بعد از عمل و یا تحمل درد و خونریزی نخواهید داشت در این روش تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک عمل شده طی یک الی دو ساعت مرخص شده و می توانید به خانه بازگشته از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده و به محیط کاری بازگردید نیاز به مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته باشید.

 • سوسن گفت:

  سلام من سه ماه پیش عمل کردم برا سینوسم،الان انتهای جای عمل متورم شده درد میکنه،به نظرتون بازم سینوسه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله این احتمال وجود دارد برای بررسی از نظر بازگشت بیماری به جراح خود مراجعه کنید.

 • Shirin گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه و یه حالت باد کردگی روی همون قسمتی که گفته شده پیدا کردم خیلیم درد میکنه و بعضی وقت ها ترشح،و اینو بگم که در خانواده ما چند نفری بودن که کیست مویی داشتن میخواستم بپرسم با توجه به سن و جنسیت ایا ممکنه کیسه مو باشه؟؟؟
  تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال وجود بیماری کیست مویی در هر سنی وجود دارد لازم است برای تشخیص قطعی آن حضوری مراجعه کرد معاینه بالینی شوید در صورت تایید وجود کیست مویی تنها راه درمان جراحی بوده و هیچ یک از درمان های خانگی و دارویی به بهبود کامل و قطعی آن کمک نخواهد کرد هرچند ممکن برای مدتی علائم بیماری کاهش دهد بنابراین توصیه می‌شود به موقع برای درمان قطعی خود آماده شوید و نگران جراحی نباشید با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی تحت بی حسی درمان شده نیاز به مراقبت استراحت طولانی مدت پانسمان روش های سنتی ندارید و می توانید به زندگی عادی و مدرسه خود بازگردید.

 • ناشناس گفت:

  اگر کیست مویی بترکه چ کار باید کرد؟؟خطر ناکه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بهتر است تا جای ممکن قبل از اینکه دچار تخلیه خود به خود شوید آن را تخلیه نموده و تحت جراحی قرار بگیرید و در صورت تخلیه خود به خود آن بهبودی کامل حاصل نشده و لازم است برای تخلیه کامل آن و دریافت درمان مناسب جراحی شده که البته امروز با کمک روشهای نوین لیزری میتوانید این جراحی را سرپایی انجام دهید یعنی در همان روز مراجعه تحت بی حسی موضعی درمان شده و ترخیص شوید روز بعد به محیط کاری خود بازگشت بدون نیاز به پرستار و مراقبت خاص زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید نگران نباشید امروزه با کمک روشهای نوین لیزری هیچ نگرانی برای جراحی وجود ندارد و در صورت رعایت نکات مراقبتی ۱۰۰% تضمینی بهبود پیدا خواهید کرد.

 • مهدیه گفت:

  ببخشید من ۶روز پیش عمل جراحی داشتم که تشخیص پزشک کیست مویی بود ولی طی عمل مشخص شد نیست نبوده است تقریبا یه لوله بود در حدود ۱۰ سانت که جراح عمومی و گوارش هم چیزی نگفتن نمونه به پاتولوژی فرستاد ه شد و بعد عید جواب میدن شما چه احتمال میدهید که این چه چیزی می تواند باشد

  • clinic گفت:

   با سلام
   تا زمان آماده شدن نتیجه پاتولوژی صبر کنید.

 • سمیه گفت:

  سلام من سال ۹۰ دچار درد شدیددرپشتم شدم ک طبق نظر دکتر کیست مویی بود ولی چند روز بعد خود به خود باز شد و چرک ازش خارج شد ازون موقع یه سوراخ جاش مونده تا اینکه چند ماه پیش درهمون ناحیه یه چیزی مث تیله سفت زد ک فقط با لمس کردن حس میشد و درد میکرد بعد از مدتی خود به خود رفت تا اینکه دوباره چند روزه ایجاد شده و خیلی درد میکنه این چیه؟کیست موییه ؟برای درمانش به چه دکتری مراجعه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   تنها راه درمان صددرصدی و قطعی بیماری کیست مویی انجام جراحی بوده و تخلیه خود به خود آن و یا درمان های خانگی یا دارویی به بهبود صددرصد آن کمک نکرده و همانطور که مشاهده کردید بیماری بعد از مدتی بر خواهد گشت. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده قبل از تشدید علایم بافتی و آسیب شدید تر در محل برای دریافت درمان مناسب خود اقدام کنید نگران جراحی نباشید با کمک روش نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی در مورد کلینیک وجود دارد. به صورتی که در همان روز مراجعه درمان شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید و به محیط کاری بازگشت نیاز به مراقبت و استراحت طولانی مدت نداشته باشید.

 • علی گفت:

  سلام من سینوس داشتم وبه تازگی عمل کردم چون هر روز باید برم شستشوورانندگی کردن هم برام مشکل هست لطفا بگید چیکار کنم چون یکم هم عفونت کرده واذیتم میکنه ورژیم غذائی چی باید استفاده کنم لطفاً کمکم کنید .ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر دچار عفونت شدید حتما به پزشک جراح خود مراجعه کنید تا اقدامات لازم را انجام دهند. مواد غذایی ملین مصرف کرده و مراقب باشید که دچار یبوست نشوید و میزان مصرف مایعات را افزایش داده مواد غذایی پروتئینی مصرف کنید از سرویس بهداشتی فرنگی استفاده کنید و از نشستن مداوم و وارد کردن فشار به ناحیه خودداری کرده موهای ناحیه را کوتاه کرده و بهداشت را رعایت نمایید.

 • محمد گفت:

  سلام خسته نباشین
  من چند روزی هست عمل انجامـ دادم از چند ساعت بعد عمل میتونستمـ ب راحتی برم میخواسنم بدونم مشکل ساز نمیشه واسمـ چون دکتر گفت مشکلی نداره با تشکر خستهـ نباشین

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر پزشکتان اجازه تحرک و فعالیت را داده‌اند مشکلی وجود ندارد.

 • سامان گفت:

  سلام
  من ۳روزه عمل سینوس انجام دادم میخواستمـ بدونم جای زخم تا چندـروز باید بستهـ بمونه اخه دکتر گفت ۱۰تا روز باید باز نشه میخوامـ بدونم باعث عفونت نمیشه اینـ مدت چون پاهای ادمـ عرق سوز میشع باعث مشکل نشه ممنون میشم راهنمایی کنین

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیلی نگران نباشید و مطابق نظر جراح خود عمل کنید.

 • فرزاد گفت:

  سلام من هشت ماه قبل یک بار عمل کردم و درد شدیدی داشتم و اصلا نمی تونستم تکون بخورم ولی یک ماه قبل دوباره عمل کردم و هیچ گونه دردی نداشتم هنوز هم ندارم هرشب پانسمانش رو عوض میکنم اینکه هیچ گونه دردی نداره علامت خوبی هست یا بد؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   به نظر می رسد که با آسیب بافتی کمتر جراحی شده و در حال بهبودی میباشید.

 • ابراهیم گفت:

  سلام من روی بیضه ام ۴تا دونه سفید رنگ زده که سفت هستن چند سال هستش ولی هیچ دردی نداشتن تا الان که یکیش یه ذره اذیت میکنه

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری ایجاد شده به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 • منیر گفت:

  سلام من ۳ بار عمل کردم سینوسمو الان خوب شده ولی بعضی وقتا باز خون میاد ممکنه دوباره نیاز ب عمل داشته باشه؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال بازگشت بیماری بسیار زیاد بوده و لازم است برای بررسی وضعیت خود و انجام مشاوره لازم برای جلوگیری از بازگشت بیماری بعد از جراحی حضوری مراجعه کنید. نگران نباشید امروز با کمک روشهای نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک وجود دارد تا سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص شوید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به استراحت و یا مراقبت خاص آغاز کنید و به محیط کاری برگردید.

 • حمید گفت:

  با سلام ببخشید من حدود ۶-۵سال پیش دچار کیست مویی شدم ولی اون موقع به خاطر ترس از عمل جراحی به کسی چیزی نگفتم یه مدت محل زخمش سرباز کرد و چرک و ….. ازش تخلیه میشد منم مرتب استحمام میکردم بعد دوسه ماه درد کشیدم و دیگه خوب شد و تا الان هیچ چرکی ازش بیرون نیومده و درد هم نداشتم ودیگه نزاشتم موهاش بزرگ بشه ولی جاش سوراخش مونده آیا نیازه به دکتر نشون بدم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه تخلیه خود به خود کیست مویی باعث از بین رفتن علایم برای مدتی شده است ولی دیر یا زود علایم به شکل وخیم بروز کرده و شما را دچار مشکل خواهد کرد زیرا تنها راه درمان قطعی بیماری جراحی بوده و لازم است برای بررسی آن حضوری مراجعه کنید نگران نباشید امکان جراحی بدون درد و خونریزی در محیط کلینیک و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و تحت بیحسی موضعی وجود داشته سرپایی درمان شده همان روز مرخص میشود و میتوانید به محل کار خود بازگشته نیاز به استراحت و مراقبت خاص نیز نداشته باشید.

 • علی گفت:

  سلام من چند سال پیش انتهای ستون فقراتم سوراخی به وجود آمد و به دکتر مراجعه کردم و کپسول سفالکسین ۵۰۰خوردم و خوب شدم میخواستم بدونم از نظرتون کیست من درمان شده؟یا بار برگشت میکنه؟الان هیچ علائمی از قبیل درد و غیره هم ندارم،
  از نظرتون میزان کپسول که باید میخوردم چند بسته بوده؟آخه من پنج تا بسته بیشتر نخوردم

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت ابتلا به بیماری کیست مویی تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی بوده و هیچ یک از درمانهای خانگی گیاهی سنتی و حتی دارویی به بهبودی کامل آن کمک نکرده فقط برای مدت زمان محدودی علایم آن کاهش پیدا خواهد کرد دیر یا زود شاهد برگشت بیماری با علایم بیشتر خواهید بود، بنابراین لازم است برای بررسی وضعیت بیماری و دریافت درمان قطعی آن حضوری مراجعه کنی و نگران نباشید با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده در همان روز مرخص می شوید و از روز بعد می‌توانید به کار و فعالیت روزمره خود رسیده نیاز به مراقبت، استراحت روشهای سنتی نداشته و حتی دردسر پانسمان روزانه نیز با این روش ندارید و می توانید به محیط کاری خود بدون نیاز به کمک دیگران بازگردید.

 • محمد صا گفت:

  پسرم ۱۹ سال دارد دیروز ۷ .۱۲ عمل باز انجام داد شب در بیمارستان همراه با درد شدید خونریزی کرد . ودکتر معالج گفته حمام نره پانسمان هر روز عوض شود من به پرستار گفتم به پشت بخوابد گفتند نه پسدم احساس فشار د رقسمت عمل شده داشت قبل از خونریزی داشت چکار باید بکنم خیلی نگرانم ایا بد عمل شده که خونریزی داره ؟ یاعفونو دران قسمت پیش رفته؟ روی تخت بهتر است یا زمین ؟ تا چند روز خونریزی طبیعی است ممنون از راهنمایی که می فرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   در روند درمان و بهبودی فرزندتان کمی صبور باشید روش جراحی باز کمی پردردسر بوده و ممکن است عوارضی چون درد خونریزی در محل داشته باشد که به مرور کمتر شده و طی یک تا دو هفته آینده برطرف خواهد شد. نگران نباشید تا زمانی که مشکلاتی وجود داشته باشد فرزندتان از بیمارستان ترخیص نخواهند شد و در صورت ترخیص وضعیت مناسبی خواهند داشت. بهتر است به شکم خوابیده و از تخت برای نشستن و برخاستن استفاده کنند و از بلند کردن جسم سنگین و وارد کردن فشار به خود خودداری نمایند.

 • مهران گفت:

  سلام
  آیا امکان دارد با لیز عمل کرد بدون جراحی؟ در صورت امکان آیا بهبودی تضمینی است در عمل لیزر؟ هزینه عمل با لیزرچقدر است؟ و هزینه جراحی؟ کدام را پیشنهاد میکنید؟
  با تشکر از پاسخگوییتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیماری کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و روشهای نوین لیزری قابل درمان بوده در صورتی که فرد تمام نکات مراقبتی بعد از عمل را به خوبی رعایت کنند و از عوامل محرک این بیماری دوری نمایند با کمک روش لیزری نه تنها تضمینی و ۱۰۰% درمان شده بلکه سختیهای درمان روشهای سنتی را نیز متحمل نخواهد شد زیرا در روش لیزری سر عروق و اعصاب آسیب دید نیز همزمان ترمیم شده و فرد نیازی به پانسمان یا استراحت طولانی مدت روشهای سنتی نخواهد داشت و همین امر باعث شده تا این روش مورد استقبال بسیاری از پزشکان و بیماران قرار بگیرد بنابراین روش لیزری به عنوان درمان برتر برای بیماری کیست مویی توصیه خواهد شد. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده هرچه زودتر برای درمان خود اقدام کنید .

 • صادق گفت:

  باسلام من الان هشت روز عمل سینوس انجام دادم بعدازدوروزتاالان درد شدید دارم فقط باشیاف شب می خوابم شستوشو هم هروز انجام می دهم

  • clinic گفت:

   با سلام
   در روند درمان خود کمی صبور بوده و تحمل داشته باشید تا بهبودی کامل حاصل شود. اگر درد خیلی شدید است برای دریافت مسکن به جراح خود مراجعه کنید.

 • امیر گفت:

  برای من چند سال ایجاد شده و من دنبالش نرفتم.الان بالای سوراخ ریز سینوس یه زخم هم ایجاد شده که دوهفته یکبار باد میکنه میترکه و ازش چرک میاد و خون میاد.با این تفاسیر میشه بالیزر عمل کرد که زخمش باز نمونه و دردسر نداشته باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید سختترین نوع بیماریهای نشیمنگاهی با کمک روشهای نوین و امروزی لیزری قابل درمان بوده و بهتر است هر چه سریع تر پیش از وخیم شدن بیماری برای دریافت درمان مناسب آن اقدام کنید. خوشبختانه با کمک روش لیزری تحت بیحسی موضعی درمان شده نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در بیمارستان ندارید و در همان روز مراجعه ترخیص میشوید این عمل بدون درد و خونریزی انجام شده نیاز به مراقبت و پانسمان نخواهد داشت و می‌توانید از روز بعد از عمل به محیط کار خود بازگشته و زندگی عادی خود را همانند قبل آغاز کنید و نیاز به مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته باشید.

 • amin گفت:

  سلام دکتر من از سال ۸۵ سینوس دارم که تو این مدت یه زمانی خودش خوب میشه یه وقتای هم مثل العان یه۳ماهی که خونریزی دارام دکتر احمدی

  • clinic گفت:

   با سلام
   بهبود خود به خود علایم بیماری کیست مویی نشانه بهبود و درمان آن نبوده و همانطور که میبینید هر از چند گاهی علایم به صورت شدید بروز خواهد کرد. تنها راه درمان قطعی این بیماری انجام جراحی بوده و هیچ یک از روشهای درمانی دیگر به بهبودی کامل آن کمک نخواهد کرد، اگر به سلامت خود اهمیت میدهید هرچه زودتر برای دریافت درمان مناسب که جراحی بوده مراجعه کنید. جراحی با روش لیزری این امکان را می‌دهد تا بدون درد و خونریزی سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص شوید و زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به مراقبت و پانسمان و یا استراحت طولانی مدت آغاز کرده و به محیط کاری خود بازگردید.

 • ناشناس گفت:

  سلام امکان داره باعث سرطان بشه؟ با دستکاری یا عمل بدخیم بشه؟ کلا با سرطان ربط داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر این بیماری منجر به سرطان نخواهد شد ولی در موارد بسیار نادر ممکن است کیست بدخیم بوده و سرطانی باشد.

 • میلاد گفت:

  سلام خسته نباشید بی حسی موضعی همون بی حسی از طریق ستون فقرات هست یه روشی خاص داره برای جراحی با لیزر؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر بیحسی در همان ناحیه مربوط به جراحی است به صورتی که فرد بعد از عمل مرخص شده و به خانه باز میگردد.

 • امیر گفت:

  با سلام.میخواستم بدونم هزینه عمل با لیزر چقدر میشه؟هزینه ش کاملا آزاد؟بیمه بهش نمیخوره؟
  من شنیدم با لیزر عمل کنی دوباره برمیگرده آیا این حرف درسته؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت درمان با روش لیزری با رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل و ترک عوامل محرک برای عود بیماری صد در صد تضمینی و بدون بازگشت درمان خواهید شد.

 • ناشناس گفت:

  درمان کیست مویی با عمل جراحی درد داره؟

  خیلی می ترسم

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که جراحی به روش لیزری انجام شود شما تحت بیحسی موضعی بوده دردی احساس نمیکنید از طرفی همزمان با استفاده از اشعه لیزر برای برش ناحیه سر عروق و اعصاب آسیب دیده نیز ترمیم شده و با از بین رفتن اثر بی حسی موضعی درد و خونریزی احساس نخواهید کرد. در همان روز مراجعه تشخیص میشوید و از روز بعد میتواند زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنیم و به محیط کاری بازگردید. نیاز به پانسمان مراقبت خاصی نداشته باشید. بنابراین نگران نباشید هر چه زودتر برای درمان بیماری خود اقدام کنید.

 • وحید گفت:

  سلام دکتر
  ۲ روزه از ناحیه نزدیک آخرین مهره کمرم بین همون دنبلانچه و شیلر باسنم یک سوراخ خیلی خیلی ریز حتی کوچکتر از نوک کبریت بوجود امده قبلا هم سال پیش اینطور شده بود که خودش خوب شد ولی همچنان که میگم خوب شده بود یعنی درد نداشتم و به اندازه سر سوزنی بود و اصلا به چشم نمیومد ولی الان که باز شده اذیتم میکنه و دردم داره البته دردش طوریه که احساس میکنم اگر روش بشینم دردش اول میگیره بعد کمتر میشه.
  من چکار کنم راهنماییم کنین

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتتان میتوان حدس زد که دچار بیماری مقعدی کیست مویی شدید و بدون در نظر گرفتن مرحله بیماری تنها راه درمان ۱۰۰ درصدی آن انجام جراحی خواهد بود که فقط میتوان این نوید را داد که با وجود روشهای نوین لیزری میتوانید بدون دردسر بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط بیمارستان تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده و در همان روز مرخص شوید و زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید، نیاز به پانسمان سخت و مراقبت و استراحت طولانی مدت روشهای سنتی نداشته باشید بهتر است هر چه زودتر برای پیگیری بیماری خود مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سیدزاهد
  سلام آقای دکتر من ۳۰ سال سن دارم تقریبا یک هفتە ست کە در قسمت داخلی باسن چپ نزدیک بە مقعد دردشدیدی دارم معمولا موقعی کە تو ماشین می نشینم زیاد درد دارم دوتا جوش اون قسمت دراومدن اماعلائمی از عفونت ندارم من چیکار باید بکنم آیا سینوس دارم یاخیر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی شما نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد و یا بیماری را تشخیص داد لازم است تا برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید و قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر تحت درمان مناسب قرار بگیرید با توجه به توضیحاتی که دادید این احتمال وجود دارد که دچار بیماری کیست مویی در مراحل ابتدایی ابتلا به آن باشید در صورت تایید این بیماری تنها راه درمان جراحی بوده و هیچ یک از درمانهای خانگی دارویی سنتی نمیتواند به بهبود شما کمک کنند اما با روش جراحی لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بیحسی موضعی درمان شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به مراقبت و یا پانسمان آغاز کرده به محیط کار باز گردید.

 • جعفر گفت:

  سلام آقای دکتر مردی ۳۶ ساله هستم شش ماه قبل کیست مویی درانتهای ستون فقرات پیدا کردم چرکوکمی خون ترشح میکند.امروزدکترمراجعه کردم گفتند بایدجراحی بشه.من ازجراحی میترسم.لطفا درمان آسانی راهنمایی کنید.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر تنها راه درمان قطعی بیماری کیست مویی در حال حاضر و امروزه انجام جراحی است و هیچ یک از درمان های دارویی و یا خانگی و سنتی برای رهایی کامل از این بیماری کافی نخواهد بود و دیر یا زود علایم بیماری بعد از هر یک از این درمان‌ها بروز خواهد کرد. اگر به سلامت خود اهمیت میدهید باید هرچه زودتر تحت درمان مناسب قرار بگیرید تا بیماری پیشرفت نکرده و باعث آسیب بافتی شدیدتری نشود، زیرا با به تاخیر انداختن عمل جراحی خود ممکن است بعد از درمان احتمال عود بیماری افزایش پیدا کند. نگران جراحی خود نباشید با وجود روشهای نوین لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی در محیط غیر بیمارستان یعنی کلینیک بدون قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی تحت بیحسی موضعی سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه مرخص شوید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به کمک اطرافیان و یا پانسمان و مراقبت خاص شروع کرده به محیط کاری بازگردید.

 • مهدی گفت:

  سلام مدت ۳روزه قسمت بالای چاک باسنم دردمیکنه ازدیشب تقریبا ورم کرده وقرمز شده وامروز دردش به حدی بود که دیگه نشستن برامسخت بود ایا خودش سربازمیکنه وچرک خارج میشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر صبر کردن تا تخلیه خود به خودی عارضه‌ی ایجاد شده توصیه نمی شود زیرا با تخلیه خود به خود ممکن است از ناحیه مناسبی تخلیه نشده و روند بسته شدن زخم طولانی شود از طرفی بیماری شما با درمان خانگی، تخلیه خود به خود و درمانهای دارویی به طور قطع برطرف نشده و نیاز است تا برای بررسی آن و سپس درمان قطعی که انجام جراحی است حضوری مراجعه کنید. نگران نباشید با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط آرام کلینیک سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص میشوید و از روز بعد میتوانید به محیط کاری بازگشته و زندگی روزمره خود را همانند قبل آغاز کنید.

 • مهران گفت:

  سلام،خانم من یه دو هفته ست که عمل کیست مویی باز انجام داده و یه چند روزیه محل جراحی قرمز شده ولی هیچ درد یا بوی بد یا خونریزی هم نداردعلت قرمزی زخم چیست

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است شروع ابتلا به عفونت در ناحیه باشد برای بررسی وضعیت به جراح مربوطه مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  رفتم دکتر گفت سه ساله سینوس داری اگه اینو با لیرزعمل کنید جای لیرز میمانه یا نه.وقیمت عمل چنده اگه من مراجعه کنم چند روز عمل میکنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   با کمک روش نوین لیزری با کمترین آسیب به بافت اطراف ناحیه و بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی بسته به شدت بیماری تحت درمان قرار گرفته در همان روز مراجعه طی یک تا دو ساعت جراحی شده و سپس ترخیص خواهید شد و می‌توانید به خانه باز گردید و میتوانید از روز بعد به محیط کاری رفته و بدون حمایت دیگران کارهای خود را انجام دهید و نیاز به پانسمان و دردسرهای روش های سنتی برای مراقبت از محل نداشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید.
  خانومی هستم ۳۹ساله حدود ۷-۸ ساله که درقسمت پایین کمرم حالت کیست مانند بوجودآمده که هیچ علایمی مانندقرمزی پوست یا ترشحات عفونی ندارد چندوقت پیش به پزشک.عمومی مراجعه کردم تشخیص سینوس داد.
  بازم به علایمی که خودتون مستحضرهسید میخواستم ببینم تشخیص شما چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی لازم است مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید در صورت تایید موجود کیست مویی با روش لیزری میتوانید بدون عوارض روشهای سنتی تحت بیحسی موضعی بدون درد و خونریزی عمل شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به مراقبت خاص و یا استراحت طولانی مدت آغاز کنید.

 • زانا گفت:

  باسلام .میخواستم یه سوال بپرسم .آیا کوتاه کردن مو های اطراف سوراخ باسن ضرر داره؟آیا باعث گسترش کیست مویی میشود؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر ضرر ندارد. اتفاقاً توصیه می‌شود که موهای ناحیه همیشه کوتاه نگه داشته شود و اگر دچار بیماری کیست مویی هستید برای درمان قطعی آن که جراحی است مراجعه کنید و نگرانی جراحی نباشید با روش جدید لیزری بدون درد و خونریزی و تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده و زندگی عادی خود را از روز بعد بدون نیاز به پانسمان استراحت طولانی مدت خواهید داشت.

 • ناشناس گفت:

  خسته نباشی یک سال پسرم عمل کرده هنوز خوب نشده مرتب خون ریزی دارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت فرزندتان حضوری مراجعه کنید.

 • میلاد گفت:

  سلام من حدود یک سالی هست که کیست مویی دارم و به شدت آزار دهنده است برام میخواستم هم بهم وقت بدید هم بدونم چقدر هزینه داره جراحی با لیزر و درد داره؟؟و دوران نقاهتش چقدره؟؟ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   جراحی لیزری کیست مویی به دلیل ترمیم شدن هم زمان عروق و اعصاب در عمل جراحی باعث کنترل درد و خونریزی شده و کاملا بدون عارضه قابل انجام است و چون تحت بیحسی موضعی سرپایی انجام می‌شود در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد می توانید زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده و بدون نیاز به پانسمان و استراحت به محیط کاری بازگردید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام و خسته نباشید . من چندسال پیش به مهره‌های انتهای کمر ضربه خورد و از مدتی بعدش هر وقت که همون قسمت ضربه‌ای میخورد تا چند روزی کمی درد داشت بعد خوب میشدم اما حدود یک هفته پیش همو قسمت باسنم یه ضربه خورد و تا حالا دردش آروم نگرفته و چندتا از نشونه های که گفتین مثل مرطوب شدن همون ناحیه و گاهی هم انگار با کمی خون که بوی خوشایندی هم نداره و خط بین باسنم هم کمی سرخ شده شبیه به حساسیت پوستیه درصورتی که همون قسمت قبلا که درد میگرفت و مرطوب میشد بعدش خوب میشد حالا نگرانم که با توجه به توضیحاتی که دادین کیست مویی باشه … لطفا راهنماییم کنید ….
  خیلی ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   من احتمال ابتلا به بیماری کیست مویی وجود دارد و لازم است برای تشخیص نهایی آن حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی و مشاهده عینی قرار بگیرید. نگران نباشید در صورت وجود کیست مویی با درمان لیزری بدون دردسر روشهای سنتی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی و سرپایی درمان شده و نیاز به مراقبت خاص روش‌های سنتی ندارید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز خواهید کرد.

 • Alireza گفت:

  سلام من یک هفته ای هستش ک تقریبا ب این مورد دچار شدم…

  همین کیست
  ک بصورت یک جوش هستش و خیلی کوچکه و درد هم داره وقتی دست میزنم
  خواستم بدونم میشه در داخل خانه درمانش کرد و از بین بردتش؟
  با اب گرم و… ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر بیماری کیست مویی از جمله بیماری هایی است که درمان دارویی نداشته و در خانه قابل بهبودی خود به خود نخواهد بود تنها راه درمان این بیماری جراحی است که باید حضوری مراجعه کرد پس از تشخیص نهایی اقدامات لازم صورت گیرد نگران جراحی خود نباشید با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده طی یک تا دو ساعت ترخیص شده و از روز بعد می‌توانید زندگی عادی روزمره خود را داشته باشید.

 • ا.برزو گفت:

  سلام فرد مسنی هستم که از چهار روز پیش عضلات اطراف لگن وران دردناک شده ، در معاینه معلوم شد یک جوش بسیار ریز و ملتهب روی شکاف باسن ایجاد شده ، نظر باینکه همیشه بهداشت فردی رعایت شده ، ممکنست علامتی از پیلونیدال باشه ؟ (چون سؤال مشابه پیدا نکردم ، بدینجهت مزاحم شدم ) با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   من احتمال ابتلای شما به بیماری کیست مویی وجود دارد ولی بدون معاینه بالینی ناحیه نمی‌توان نظر قطعی داد حتماً پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر که حتی ممکن است زندگی روزمره شما را مختل کنند برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب مراجعه کنید. نگران نباشید در صورت تایید کیست مویی با روش‌های نوین لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی درمان شده و از صبح روز بعد به زندگی عادی روزمره خود بازگردید و نیاز به استراحت طولانی مدت و پانسمان و مراقبتهای خاص روش های سنتی نداشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام و خسته نباشید.خواهر من دفعه سومه که برای جراحی میره بیمارستان.برای جلوگیری از عود شدن ان باید چیکار بکنه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   از انجام فعالیت سنگین و ورزشهای پر فعالیت بپرهیزد. نکات مراقبتی بعد از عمل و پانسمان را به درستی انجام دهد. موهای ناحیه را کوتاه نگه دارد. مراقب باشد آلودگی مدفوع به ناحیه منتقل نشود. از تعریق زیاد جلوگیری کند و ناحیه مرطوب نماند. مراقب باشد تا اجابت مزاج روان داشته دچار یبوست نشود.

 • عباس گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه و دقیقا این علائم رو دوسالی هس دارم و هر حدودا شیش ماه خیلی درد میگیره و متورم میشه که با تحت فشار گزاشتنش تخلیش میکنم که از اون چرکوخون میاد دقیقا هم در انتهای دنبالچه هستش ایا خطرناکه و نیاز به جراحی داره یا روش درمانش چیه؟
  ممنون 🤵🤵

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله درمان دارد و درمان قطعی آن فقط جراحی است و تخلیه نمودن و دستکاری آن نه تنها باعث بهبودی نشده بلکه منجر به افزایش احتمال عود و وخیم شدن بیماری میشود. بهتر است هر چه سریعتر برای درمان خود اقدام نموده و نگران جراحی خود نباشید با به روی کار آمدن روش جراحی لیزری بدون خونریزی و درد و احتمال عفونت سرپایی تحت بیحسی موضعی یکی ثو ساعته درمان شده به خانه باز میگردید و از روز بعد زندگی عادی خود را بدون پانسمان و مراقبت و استراحت دارید.

 • آراد گفت:

  با سلام خدمت شما وقتتون بخیر.
  من کیست مویی دارم از ۴ ماه پیش شروع شده و اولش به صورت ی توده بود ولی بعد ی مدت سرباز کرد و ترشح داشت همیشه ترشح رو خالی میکردم ولی یک بار وقت خالی کردن یک دسته مو ازش خارج شد به نظر شما لازم به عمل هست؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله کیست مویی خود به خود و یا با تخلیه دسته مو و حتی درمان دارویی قابل درمان نیست نیاز به درمان جراحی دارد تا کامل بهبود یابید. امکان جراحی کیست مویی با روشهای نوین لیزری نیز در کلینیک فرآهم بوده و از این طریق میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی و عارضه داشته باشید تا در مدت کوتاه یک روز سلامت خود را باز یافته و به سر کار و زندگی عادی روزمره خود باز گردید و نیاز به چندین روز مرخصی و یا استراحت طولانی مدت و حتی پانسمان نداشته باشید.

 • محمد گفت:

  سلام بچه ام یه هفته ای هست به دنیااومده وآخر ستون فقراتش بین بین لگنش حالت یه سوراخه ولی بسته علتش خواستم بدونم چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است دچار سوراخ مادرزادی باشد لازم است تا حتما توسط پزشک اطفال بررسی کرد تا در صورت غیر طبیعی بودن اقدامات لازم انجام شود.

 • m.z گفت:

  سلام اگه من با روشی غیر از لیزر عمل کنم تا چند روز درد داره؟؟؟بعد از چند روز میتونم راه برم چون مدرسه دارم …

  • clinic گفت:

   با سلام
   روش لیزری اصلا درد و خونریزی ندارد و همون روز مراجعه سرپایی عمل شده مرخص میشوید و از صبح روز بعد میتوانیدبه زندگی عادی خود بازگردید یعنی میتوانید از روز بعد به مدرسه رفته و بدون حمایت و کمک اطرافیان یا مراقبت خاص زندگی سابق خود را داشته باشید و نیاز به استراحت طولانی مدت یا پانسمان روشهای قدیمی سنتی را نخواهید داشت.

 • امین گفت:

  چ دارویی بخورم واس کاهش دردم

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیزم از طریق اینترنتی و بدون بررسی وضعیت شما امکان توصیه و تجویز دارو وجود ندارد برای بررسی مشکل خود و دریافت درمان قطعی آن حضوری مراجعه کنید.

 • کامران. گفت:

  سلام. آقای دکتر من نزدیک به ده روزه که این عمل و انجام دادم چند روز اول وقتی پانسمان عوض میکردم خیلی چرک و خونی نبود اما الان یه دو سه روز یه که وقتی گازو در میارم علاوه بر سوزش بعدش شروع به خونریزی میکنه میشه راهنمایی کنیم . ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا حتما برای بررسی وضعیت به جراح خود مراجعه کنید. یا تعویض پانسمان را به درستی انجام ندادید و یا دچار آسیب و عود بیماری شدید که نیاز به معاینه بالینی دارد.

 • یوسف گفت:

  سلام من ۴سال پیش کیست مویی در پایین دنبالیچه ام را جراحی کردم الان احساس میکنم اذییتم میکنه وجاش سفت شده موقعه نشستن انگار چیزه اضافه زیر پوستم هست ونگرانم باید چکار کنم و برای چک کردن ان میتوان از سونو گرافی یا اسکن استفاده کرد لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید با توجه به توضیحاتی که دادید احتمال عود بیماری وجود دارد و در صورتی که طی ارزیابی بالینی نوع بیماری مشخص نشود نیاز به تصویربرداری دقیقتر خواهد بود که با ام آر آی قابل تشخیص قطعی است. در صورت عود میتوانید با روش سنتی بدون درد و خونریزی و سرپایی بدون نیاز به بستری شدن در محیط عفونی بیمارستان تحت بیحسی درمان شده و بدون نیاز به استراحت طولانی مدت و یا پانسمان روزانه درمان شده و از روز بعد زندگی عادی خود را داشته باشد

 • مهدی.ملایی گفت:

  سوال خود را بپرسید…من دوهفته است عمل کردم جای زخم من به دلیل بدخیم بودن طبق گفته پزشک کمی بیشتربزرگ است نسبت به سایرین.ترشحات زردرنگی بعدهرپانسمان دیده میشوداول فکرمیکردم بخاطرپماداست ولی باقطع پمادهمچنان ترشح زردهمراه باخون دیده میشودزنظرشمابابدچکاربایدکنم ایاعفونت کرده باسپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله حتماً برای بررسی از نظر عفونت به جراح خود مراجعه کنید تا دارو چرک خشک کن تجویز کنند.

 • رضا گفت:

  سلام آقای دکتر من چندسالی هست که این کیست مویی بالای باسن دارم و هر از چند گاهی ترشح داره میخواستم بدونم اگه عمل نکنم آیا خطری منو تحدید میکنه یا خیر ؟ چون به دلیل شرایط کاری نمیتونم عمل کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که برای درمان این بیماری که تنها راه نجات از ان جراحی است هیچ اقدامی نکنید بیماری عود نموده و در حدی علایم آزار دهنده میدهد که مجبور شده کار و زندگی را رها نموده و مراجعه اورژانسی کنید. در موارد نادری احتمال بدخیم نیز وجود دارد بنابراین به صلاح شما است که به سلامت خود اهمیت داده و هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید. نگران محیط کار خود نباشید اگر با روش نوین لیزری عمل کنید نیاز به استراحت چند روزه ندارید بلکه در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد میتوانید به محیط کار خود بدون مشکل بازگردید.

 • z گفت:

  سلام
  آیا عمل جراحی کیست مویی درد داره؟؟روشی غیر از لیزر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله هر روش جراحی سنتی که با تیغ جراحی انجام شود به سبب آسیبی که به بافت سالم اطراف و اعصب وارد خواهد شد بعد از رفع بیهوشی و بیحسی دردناک بوده و با خونریزی همراه است. اما در روش لیزری چون هم زمان با درمان سر عروق و اعصاب نیز ترمیم خواهد شد فرد حس درد و خونریزی نخواهد داشت و سلامت کلی خود را بدون نیاز به استراحت طولانی مدت باز خواهد یافت. از روز بعد قادر به انجام فعالیت روزانه خود بوده و نیاز به کمک اطرافیان برای انجام کار شخصی ندارد.

 • امید گفت:

  سلام
  من سینوس داشتم وجراحی کردم ولی بعد از ۴۰روز عفونت کرده.
  لطفا بگیدچکارکنم?

  • clinic گفت:

   با سلام
   باید در تعویض پانسمان و رعایت بهداشت ناحیه بیشتر دقت میکردید و حالا هم لازم است تا حضوری به جراح خود کراجعه کنید تا درمان دارویی مناسب شروع کنند و زخم را از نظر عود بررسی کنند.

 • z گفت:

  سلام …
  آیا در بیماری کیست مویی،فقط دور سوراخ کوچک بالای سوراخ باسن مو در میاره یا اطراف سوراخ باسن نیز ؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله سوراخهای کیست مویی در حفره بالای مقعد و قسمت انتهایی ستون فقرات یعنی دنبالچه ایجاد خواهد شد. اگر در ناحیه اطراف مقعد سوراخی مشاهده نمودید باید برای بررسی بالینی مراجعه نمایید ممکن است دچار بیماری فیستول مقعدی باشید که روند درمان ان کمی مشکل و زمانبر بوده و اما درمان به موقع آن بسیار مهم و حیاتی خواهد بود. فیستول مقعدی نیز فقط به روش جراحی قابل درمان است که البته با کمک روش نوین لیزری امکان انجام یک جراحی بدون دردسر و بدون نیاز به مراقبت خاص وجود دارد.

 • احمد گفت:

  سلام اقای دکترحدودچندسالی میشه که کیست مویی دارم حدودا شش عددبزرگ وکوچک رفتم پیش دکترگفتن که بایدعمل بشن من حالت ترس دارم به نظرتون چه کار کنم ۲۷سال دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   هر یک از پزشکان با توجه به شرایط بیمار و میزان پیشرفت بیماری بهترین و مؤثرترین درمان را پیشنهاد نموده و همیشه سعی می‌شود ابتدا از روش‌های درمانی کم تهاجمی‌تر و غیر جراحی برای درمان استفاده نمود. اما در برخی موارد همانند مشکل شما ممکن است تنها راه درمانی پیشرو جراحی باشد و با پیشرفت بیماری و به تأخیر انداختن مراحل درمان به هر دلیل از جمله ترس و اضطراب باعث شود تا درمان دشوارتر شده و نیاز به جراحی سختری پیدا شود. با پیشرفت علم در زمینه‌ی جراحی‌ها با کمک لیزر بسیاری از عوارض ناشی از برش با تیغ جراحی و خونریزی و درد پس از عمل کاهش پیدا کرده و حتی دوره‌ی بهبودی بیمار پس از عمل جراحی کاهش یافته است و دیگر مشکلات و عوارض روش‌های جراحی باز گذشته وجود ندارد. به تأخیر انداختن درمان بیماری فقط روند بهبودی آن را مشکل می‌کند، پس ترس را کنار گذاشته و برای درمان قطعی آن اقدام کنید.

 • m.z گفت:

  سلام من پسری هستم ۱۶ساله
  بالای مقعد من یه سوراخ کوچک هست که بعضی اوقات داخلش مو جمع میشه..از علایم کیست مویی فقط رشد مو در من وجود دارد ..اصلا درد احساس نمیکنم….این علایم تا پایین باسن من آمده وتا نزدیکی ران هایم آمده…آیا من به این بیماری(کیست مویی )دچار شده ام؟؟؟؟؟خیلی میترسم….

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی باید تحت معاینه قرار بگیرید ولی به احتمال بسیار فراوان دچار کیست مویی شده اید که باید پیش از ایجاد عفونت و علایم دردناک آن برای درمان مراجعه نمایید. تنها درمان این بیماری جراحی است که البته با پیشرفت علم و کاربرد لیزر، بسیاری از مشکلات درد و خونریزی و مراقبت های سخت پس از عمل جراحی سنتی و نیاز به بی هوشی محدود شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می یابید. البته رعایت راه های پیشگیری از عود مجدد آن در این روش نیز الزامی خواهد بود.

 • علی گفت:

  سلام
  ببخشید من یه سوراخ کوچک بعد دنبالچه کمی بالاتراز سوراخ باسن دارم
  و هیچ درد یا چرکی هم مشاهده نمیکنم علت وجود اون سوراخ چی هستش

  • clinic گفت:

   با سلام
   باید ابتدا معاینه شوید تا مربوط بودن سوراخ به کیست مویی تأیید شود. در صورت وجود سینوس پیلونیدال فعلاً در مرحله خاموش و بی علامت بیماری بوده و دیر یا زود دچار علایم آزار دهنده آن خواهید شد و تنها درمان قطعی جراحی است. بهتر است پیش از وخیم شدن بیماری جراحی شوید. با روش لیزری بدون درد و خونریزی و سرپایی بدون عوارض و دردسر مراقبت پس از درمان روش سنتی بهبود یافته و از روز بعد به محیط کار خود باز خواهید گشت.

 • مریم گفت:

  با سلام کیست مویی با لیزر انجام دادم
  ۱۵ روز قبل ولی خارشش زیاده دلیلش چی میتونه باشه با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر دچار خارش به تنهایی هستید نشانه بهبودی زخم است ولی اگر ترشح درد و یا خونریزی دارد باید جهت بررسی به جراح خود مراجعه نمایید.

 • کیارش گفت:

  سلام خسته نباشید.من شش ماه است که عمل کردم ولی پاره میشودوخونریزی و قرمزی و بویه بعد دارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال فراوان سینوس پیلونیدال شما عود کرده و نیاز به معاینه مجدد و حتی جراحی مجدد دارد. البته بدون معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی نمود ولی معمولاً سینوس پیلونیدال به سبب عدم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل دوباره عود خواهد کرد. پیش از وخیم شدن بیماری و مشکل شدن درمان برای پیگیری وضعیت خود مراجعه نمایید. البته امروزه با کمک روش نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و مشکلات روشهای سنتی وجود دارد فقط کافی است تا به درمان خود اهمیت داده و هر چه زودتر اقدام کنید. در این روش نیاز به استراحت طولانی مدت پس از درمان نداشته و در همان روز ترخیص شده و از روز بعد به کار و فعالیت عادی روزانه خود بازخواهید گشت بدون اینکه نیاز به کمک سایر اعضای خانواده داشته باشید. نیاز به مراقبت سخت پس از درمان روش سنتی نیز نخواهید داشت

 • حامد گفت:

  برامدگی گوشتی بعد از دنبالچه بین شکاف باسن چیست؟؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت و تشخیص قطعی نوع بیماری که درگیر هستید لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید.

 • حميد123 گفت:

  سلام
  من چندين سال هست كه در كنار دنبالچه ام چيزي شبيه جوش يا كيست زير پوستي است هر چند ماه يكبار متورم و درد ناك ميشه ولي هيچگونه سوراخ يا خروج چرك و… نداره بعد از سه يا چهار روز هم تورم اون از بين مي ره و ديگه درد نداره تا چند ماه بعد .آيا اين هم كيست مويي مي باشد يا نه و چكار بايد بكنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالاً دچار کیست مویی بوده و در مراحل ابتدایی ابتلا به آن هستید. هر چه زودتر برای بررسی و تشخیص نهایی و درمان آن مراجعه نمایید. تنها راه درمان قطعی کیست مویی در حال حاضر انجام جراحی است که البته با کمک ابداع روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و در مدت کوتاهی بهبود می‌یابید، از روز پس از عمل امکان بازگشت به کار و فعالیت روزمره فرآهم خواهد بود. توجه داشته باشید که درمان دارویی یا خانگی فقط جنبه حمایتی دارد و درمان مناسب و صد در صد نیست.

 • ایمان گفت:

  سلام
  من چند سالی میشه ب این درد دچارم نتونستم برم دکتر چنتا سوراخ کوچک ایجاد شده
  آیا راهی جز جراحی هست برا خوب شدن ؟؟
  درد ندارم فقط ترشهات چرکی

  • clinic گفت:

   با سلام
   کیست مویی از جمله بیماری هایی است که تنها درمان قطعی آن جراحی بوده و با خود درمانی یا به صورت خود به خودی نه تنها درمان نشده بلکه با ایجاد اختلال و تأخیر در روند درمان فقط باعث آسیب بافتی بیشتر و پیشرفت بیماری خواهد شد، بنابراین هر چه سریع تر برای پیگیری و درمان مشکل خود اقدام کرده و مراجعه حضوری نمایید. با روش لیزری میتوانید جراحی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به مراقبت سخت پس از جراحی سنتی را داشته و از روز بعد کار روزمره خود را داشته باشید.

 • مرتض۰۹۱ گفت:

  چند وقت داخل مقعدم به شدات خارش میگیره غذاهای تند عثلان نمی خورام همین که انگشتم را داخل میبرام می چرخانم ارام میشم از خجالتی به کسی نگفتم اتفاقی برنامه شما دیدام لطفان راهنمای کنید تشکر فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام
   خارش مقعدی می تواند دلایل مختلفی اعم از بیماری مقعد، عفونی و یا انگلی داشته باشد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری‌ای که به آن مبتلا هستید برای درمان لازم مراجعه کنیید. با پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر روند درمان سخت خواهد شد. از خاراندن ناحیه بپرهیزید و با کمپرس یخ خارش را کنترل کنید و هر چه زودتر برای بررسی مراجعه حضوری داشته باشید.

 • روح اله گفت:

  ایا این نوع کیست با عکسبرداری به روش ام آرآی قابل تشخیص هست؟
  من حدود۶ماهه این دردو دارم از بالشتک استفاده میکنم ولی پیش متخصص ارتوپد و جراح مغزواعصاب رفتم هیچ کدام اشاره ای به این نوع کیست نکردند باید به کدام متخصص مراجعه کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله اگر طی مشاهده ناحیه قابل تشخیص نباشد با ام آر آی قابل تشخیص است و باید حضوری برای بررسی مراجعه کنید.

 • حسن گفت:

  سلام من سه روز پیش عازم شهرستان بودم و بیست ساعت داخل اتوبوس بودم درد شدیدی در قسمت دنبالچه شدم به پزشک شهرستان مراجعه کردم تشخیص کیست مویی و انجام عمل رو دادن الان هم آنتی بیوتیک مصرف می کنم ضمنا دیروز پس از استحمام و زدودن موهای دور کیست چرک آبه قهوه‌ای رنگ زیادی با بوی بد خارج شد دردش خیلی بهتر شد فقط موقع نشستن و بلند شدن کمی درد داره
  سوال اینه با توجه به دوری از تهران و آسه عمل تا ۲ماه دیگه دیر نمیشه بیام
  بعدش بهتر با لیزر عمل کنم یا جراحی ، ضمنا باتوجه به پاره شده محل کیست و خروج چرک آبه خطری نداره
  داروهایی که مصرف میکنم سفالکسین ۵۰۰ و مترونیدازول ۲۵۰
  ممنون میشم پاسخ سریع بدید

  • clinic گفت:

   با سلام
   البته که روش لیزری دارای مزایای بیشتری نسبت به روش سنتی بوده و مورد استقبال بسیاری از بیماران و پزشکان است. سعی کنید زودتر برای درمان خود مراجعه نمایید. خوشبختانه کیست مویی با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی درمان شده و به همین سبب فرد در مدت بسیار کوتاهتری نسبت به سایر روش‌های جراحی سنتی بهبود می‌یابد، در واقع در روش لیزری بدون بیهوشی عمومی فرد سرپایی جراحی شده و در همان روز عمل پس از چند ساعت تحت نظر ماندن، مرخص می‌شود و از روز پس از جراحی قادر به انجام فعالیت‌های عادی و روزمره خود خواهد بود، در حالی که در روش سنتی علاوه بر نیاز به بستری چند روزه در بیمارستان، حداقل یک هفته نیز باید در منزل استراحت کرد، بنابراین بیمار با کمک روش لیزری به دلیل عدم آسیب به بافت سالم اطراف کیست مویی در مدت زمان بسیار کوتاهی بهبود می‌یابد.

 • ناشناس گفت:

  ۱۵ ماهه عمل کردم ولی هنوز درد دارم و ورم میکنه جاش

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر عفونت یا عود حتماً به جراح خود مراجعه نمایید ممکن است نیاز به جراحی مجدد باشد.

 • صنم گفت:

  دختری ۱۵ساله هستم سه ساله مبتلا به این بیماری هستم اما خجالت میکشم به خانواده ام بگویم میشه راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیماری شما در میان مردم جامعه شایع بوده و از یک سبک زندگی غلط و عدم رعایت بهداشت ناحیه ناشی میشود و اصلاً جای خجالت و نگرانی وجود ندارد. با به تأخیر انداختن روند درمانی خود فقط باعث سخت شدن روند درمان و بهبودی خود خواهید شد. نگران نباشید با وجود روش نوین لیزری یک روزه و سرپایی جراحی شده و از روز بعد به کار عادی و درس و مدرسه خود باز خواهید گشت بدون اینکه نیاز به مراقبت سخت پس از درمان روشهای سنتی باز و یا بسته داشته باشید. البته نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • وحید گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  یه هفته پیش با درد کمر و تورم در انتهای کمر به دکتر مراجعه کردم با تیغ یه سانت برش دادن و هم تخلیه کردن و کپسول سفال ایکس تجویز کردن ولی الان بعد یه هفته هنوز ترشح زیاد دارم
  در ضمن دیابتی هم هستم
  ممنون راهنماییم کنید

 • ناشناس گفت:

  من یه چند روزی میشه موقع نشستن در این قسمت درد دارم بعد التهاب خیلی کمی هم داره بنظرتون احتمال اینکه خودش تخلیه شه هست من خیلی نگرانم نمی خوام جرا حی کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله در صورتی که به موقع برای درمان خود اقدام نکنید امکان تخلیه خود به خود هست ولی این تخلیه منجر به بهبودی شما نخواهد شد و دیر یا زود عود کرده و منجر به گسترش و افزایش عمق آن شده و روند درمان و بهبودی را طولانی خواهد کرد. تنها راه درمان قطعی این بیماری انجام جراحی است که به روشهای مختلف باز بسته سنتی و روش نوین لیزری قابل انجام است که البته در روش لیزری مزایایی وجود دارد که منجر به استقبال بیشتر بیماران و پزشکان شده است. انجام جراحی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی و امکان ترخیص در همان روز و بدون نیاز به مراقبتهای سخت پس از عمل روش سنتی و بهبودی سریع از مزایای این روش است.

 • سمیه گفت:

  سلام. وقت بخیر. همسرم حدودا شش ماه پیش عمل کیست مویی رو انجام داده . ولی ظاهرا برگشت داشته و مجددا عفونی میشه و خونریزی میکنه. چیکار کنیم؟ لطفا راهنمایی کنین

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که عود بیماری ایشان تایید شده باشد لازم است تا حتما تحت جراحی مجدد قرار بگیرند زیرا تنها راه درمانی موجود این بیماری جراحی است ولی امروزه با وجود روش لیزری دیگر جای نگرانی دوران سخت درمان این بیماری وجود ندارد زیرا ایشان میتواند سرپایی جراحی شده بدون اینکه نیاز به بیهوشی عمومی داشته باشد و درد و خونریزی نداشته و همان روز ترخیص شود و از روز بعد به کار روزمره خود بازگردد و مراقبت سخت بعد از عمل و مشکلات پانسمان و تعویض آن را نداشته باشد و خیلی زود و سریعتر از روش سنتی زخم بهبود یابد.

 • یوسف گفت:

  سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون بنده دو روزی هست که از ناحیه نشیمنگاه انتهای ستون فقرات احساس درد میکنم البته خیلی شدیدی نیست ولی موقعه نشستن بیشتر احساس میکنم علائم خاصی هم مشاهده نکردم فقط احساس میکنم یکم سرغ شده ویکمم احساس گودی میکنم فقط خواستم بدونم اگه کیست هستش سریعا به دکتر مراجعه کنم خیلی ممنون میشم سریع جوابمو بدید

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر درد فقط در یک نقطه در قسمت انتهایی ستون فقرات حس میشود میتواند نشانه ابتلای شما به بیماری کیست مویی که به سبب برگشت موی زائده به درون حفره سینوسی این ناحیه باشد، اما لازم است تا برای تشخیص قطعی بیماری تحت بررسی و معاینه حضوری قرار گیرید. بنابراین توصیه میگردد پیش از وخامت بیماری و تظاهر علایم دیگر آن که البته طاقت فرسا هستند حضوری مراجعه کرده و بررسی شوید.

 • امید گفت:

  سلام ایا سرما در تشکیل سینوس تاثیر دارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر اثر ندارد

 • امید گفت:

  سلام خسته نباشید،من یک هفته هست جراحی کردم ،چطور میشه عوض کردن درد پانسمان رو کم کرد تو رو خدا راهنمایی کنید ،و اما عسل در بهبود زخم تاثیر داره روی زخم بزنیم،خواهش میکنم جواب بدید

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت تایید پزشک اجازه مصرف عسل دارید، با اسپری لیدوکایین در اطراف زخم میتوان کمی درد را کاهش داد.

 • ناشنااا گفت:

  سلام دوسه روزی ابتدای باسنم درد میکرد و جوشی با سر سفید درومده بود و بعد از یکی دوروز سر باز کرد و خون و چرک خارج شد و بعد درد کاملا رفع شده و جوش هم بسیار خوب شده علتش چی بوده ینی کیست مویی ست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید، احتمالا دچار آبسه مقعدی شدید، آبسه مقعدی بیماری است که در صورت عدم درمان به موقع زمینه ساز یک بیماری پر دردسر دیگر به نام فیستول مقعدی خواهد بود بنابراین در صورت ابتلا به این بیماری بیش از این روند درمانی را به تأخیر نینداخته و زودتر مراجعه شود. تنها راه درمان قطعی آبسه مقعدی نیز انجام جراحی است و هیچ درمان دارویی و یا خانگی و تخلیه خود به خود درمان صد در صد آن نخواهد بود. خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • مهدی گفت:

  سلام پسر ۲۵ ساله هستم من دوچار همین کیست شدم فعلا جراحی نمودم چطور جلو گیری کنم دوباره به این مرض مبتلا نشوم جواب بده خیلی خوشحال میشوم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بهداشت ناحیه را رعایت کنید تا همیشه پوست تمیز باشد و از نشستن طولانی مدت بپرهیزید، بهتر است موها را با قیچی کوتاه کنید و یا با ژیلت شیو نمایید و از موم و مواد شیمیایی موبر استفاده نکنید

 • Afshinj گفت:

  سلام من ۱هفته هست عمل کردم سینوسمو دکترم گفته هر روز صبح باید بیای اینجا پرستار با اب سورم و پاسمان بشورنو و روشو ببنندن. مشکل در اینجاس که بدون چیزی که موقع شستن به اون قسمت بزن تا دردشو احساس نکنم هیچ خبری نیس. ساده بگم بخدا هنگام شتشو دل و روده ادم میاد بیرون. توروخدا یه پیشنهاد خب و بدون درد برا این کارم بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   شست و شو کمی دردناک بوده ولی قابل تحمل است. در صورت صلاح دید پزشک پیش از انجام پانسمان از اسپری لیدوکایین اطراف زخم استفاده شود.

 • پریسا گفت:

  سلام من دختری ۱۷ساله هستم تقریبا ۶ماهه که دچار کیست مویی شدم.شما برای درمان چه جراحی یا لیزری رو پیشنهاد میکنین؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • مجيد گفت:

  سلام من مدتي است به اين بيمارس دچار شده ام و ترشحات چرك و خون ميبينم،نوبت عمل هم گرفته ام،آيا تا وقت عمل ورزش براي من مضر است؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ورزش سنگین نداشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  سلام آقای دکتر من سه هفته پیش عمل خالی کردن آبسه را انجام دادم ولی هنوز وقتی پانسمانم را عوض میکنم حس می کنم بوی بد ی می دهد وکمی ترشح حالت لیز مانند دارد دکترم می گه احتمال خیلی کمی داره که کیست تشکیل شده باشد ترشحات خود به خود خوب میشود آیا امکان دارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   در روند درمان خود صبور باشید اگر طی دو سه هفته آینده ترشحات تشدید شد به جراح خود مراجعه کنید.

 • احمد گفت:

  سلام برای من یه سوراخ کوچیک انداره سر مو میباشد که فشار میدی ترشح بد بویی از ان خارج میشود وبعضی مواقع درد میگیرد نزدیک یکساله البته دوماه یه بار درد میگیرد به نطرتون کیست مویی هست؟؟؟؟سنم ۳۹

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • maryam گفت:

  سلام من همسرم یه هفته پیش دچار خارش مقعد شده بود که چک کردم دیدم یه سوراخ خیلی ریز رد مقعدش داره دورش قرمزه میتونم بپرسم علتش چیه راه درمانش چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است دچار فیستول مقعدی شده باشند و لازم است هر چه سریعتر و پیش از گسترش بیماری و سخت شدن روند درمان حضوری مراجعه کنند. در صورت تأیید این بیماری نیاز به جراحی است که خوشبختانه با روش لیزری بدون درد و خونریزی درمان خواهند شد و از روز بعد قادر به انجام فعالیت روزانه هستند.

 • ناشناس گفت:

  باسلام من پسری ۱۴ ساله هستم که عمل سینوس بسته انجام داده ام با توجه به اینکه ۱۲ روز از عمل می گدرد چند بخیه پاره شده و بعضی عفونت کرده اند حالا باید چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی به جراح خود مراجعه داشته باشید.

 • مهران گفت:

  سلام خسته نباشید
  علائم این کیست چیست؟
  من راننده هستم یک سالی هست درد شدیدی در ناحیه نشیمنگاه دارم که دایم نیست
  من این ناحیه را تمییز کردم وبا تیغ شکافتم و ضد عفونی کردم در حال حاضر دردش کمتر شده ولی هنوز درد داره وبرای مسافت های طولانی نمیتونم رانندگی کنم
  لطفاً راهنمایی کنید

 • ساناز گفت:

  با سلام.من هم درست یه ساله از این کیست ها دارم ولی این هیچ ترشحی نداره فقط ظاهرش اینطور چندبار رفتم دکتر ولی میگن چیزی نیس نمیدونم چکارکنم دکتر قبلی گفته برو جراح مغزواعصاب.ولی نمیدونم چیه لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی حضوری مراجعه شود.

 • FFF گفت:

  سلام من دختری ۱۷ ساله درجناح سینه ام سه تا زخم که یکی ازآنها چرک خون همراه باسوزش خارش درد هست باید چه کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی و تشخیص بیماری احتمالی کیست مویی لازم است تا حضوری مراجعه شود.

 • ALi گفت:

  سلام .من یک سال پیش دیدم لباسم خونی شده و بو خیلی بد میده دیدم سوراخ ریز هست عفونت میزنه بیرون یه دونه مو هم داخل سوراخ هست نصف مو کشیدم بیرون دیگه احتیاط میکنم ولی سوراخه هست لطفا راهنمایی ام کن ممنونم .

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • نادر گفت:

  با سلام
  من یکی دو روزه متوجه یک شکاف کوچک حدود ۱سانتی انتهای دنبالچه شدم که فعلا عفونی نیست وبه نظر خودم ناشی از خارش و عرق سوز شدن میباشد
  که دو بار موضع را با آب و صابون شستم و پس از آن پوماد کالاندولا مالیدم
  نظر شما چیست؟
  آیا این همان کیست مویی است؟
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • حمیدرضا گفت:

  من هم به این بیماری دچار شدم و مدتی هست مه مطمئن شدم
  متوجه شدم لباس زیرم خونی میشه که بعد پیگیری کردم و دیدم به این مشکل برخورد کردم
  شغلمم دریانوردی هست
  مشکل بدتر اینه که از جراحی هم خیلی میترسم
  راه کار برای این بیماری چی هست و پیش چه متخصصی باید مراجعه کنم
  چون رو کشتی هم هستم شماره تماس ندارم فقط آدرس ایمیل دارم که خدمتتون تقدیم میکنم
  harbour.pharos@yahoo.com

  • clinic گفت:

   با سلام
   تنها راه درمان کیست مویی جراحی است. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید تا دچار عود نشوید. در صورت رعایت نکات مراقبتی با روش لیزری تضمینی درمان خواهید شد. لازم است تا حضوری به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 • علی گفت:

  سلام آیا ممکن است بعداز تخلیه آبسه عفونی کسیتی تشکیل نشده باشد وزخم بهبود یابد چون دکتر من گفته باید منتظر باشم ببینم دوباره آبسه تشکیل میشه یا نه آگه آبسه تشکیل شد معلوم می شه کیست تشکیل شده یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام
   طبق گفته پزشکتان باید صبور باشید.

 • ارزو گفت:

  سلام ببخشیدسوالمه خیلی مهمه توروخداجواب بدین درروش لیزردرمانی سینوس هم کیست چرکی ازبین میره ؟هم مو؟یعنی قابله برگشت نیست

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل و تغییر مطلوب سبک زندگی با روش لیزری تضمینی درمان خواهید شد. ولی برای از بین بردن موهای ناحیه باید مجدد تحت لیزر مو قرار بگیرید.

 • علی گفت:

  با سلام
  من چند روزه که جراحی سینوس انجام دادم ولی به نظر خودم هیچ کدام از علائم سینوس مثل در باز کردن و عفونت را نداشت و حجم جراحی شده هم بزرگتر از سینوس بود دکتر خودش هم شک کرده نمونه رو داده ازمایشگاه پاتولوژی ممکنه همان سینوس باشه یا تشخیص اولیه اشتباه بوده

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید احتمال بدخیمی کیست مویی بعید است و منتظر پاسخ پاتولوژی باشید.

 • ناشناس گفت:

  من ۱۴ سالمه ۳ماه پیش عمل جراحی سینوس انجام دادم اما هنوزم ترشحات بدبو و گاهی اوقات خونی بیرون میزنه باید چی کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود به جراح خود مراجعه کنید.

 • درنواز گفت:

  با سلام من دختری۲۲ ساله هستم حدود پنج ساله دنبالچه ام شکسته ودو ماه که کیست مو در اوردم من خودم اهل ارومیه هستم دکترهای این جا می گن اگه عمل دنبالچه کنی برای همیشه بی اختیاری ادرار پیدا می کنی وتا آخر عمر با عفونت درگیر میشی یا منجر به مرگ میشی ازتون خواهش می کنم من پنج سال که عذاب سختی را متحمل میکنم من و راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام برای مشکل دنبالچه با متخصص ارتوپد مشورت شود اما کیست مویی به روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون عارضه سرپایی عمل شده و از روز بعد به کار و فعالیت روزمره خود باز خواهید گشت.

 • صفر گفت:

  دو بار سبنوس را عمل کردم با ز درد می کنه ببخشید راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا در اسرع وقت مجدد جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید.

 • علی گفت:

  سلام بنده عمل سینوس پیلونیدال ۳ماه پیش به صورت بازانجام دادم هرروزدرزمان نشستن خونریزی دارم میخوام بدونم امکان داردعودکرده

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی وضعیت به جراح خود مراجعه کنید.

 • زهرا گفت:

  سلام
  همسر من ٥ روز پيش عمل سينوس رو انجام داده و بخيه نخورده و روزي دوبار پانسمان رو عوض ميكنيم و يكبار صبح كه اول حموم ميره و يكبار شب قبل از خواب خيلي خسته شده يكم ميشينه سريع خونريزي ميكنه ميخوايم بدونيم چقدر طول ميكشه كه خوب بشه و يكم بسته بشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام روند بهبودی پس از روش جراحی باز سنتی کیست مویی کمی طولانی بوده و ممکن است دو ماه زمان ببرد لازم است صبور باشید و خیلی ننشینند و فشار نیاورند تا زخم خونریزی نکند.

 • شمس ال گفت:

  پسرم ۱۶سال دارد و دچار کیست مویی شده پیش رفیقم که دکتر اورژانس بود و طب سنتی هم انجام می دهد بردم مرحله اول جراحی کرد دوباره عفونت کرد بردم زالو انخت الآن ۱ماه گذشته همچنان ترشحات از محل دارد لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا در اسرع وقت مجدد جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنند تا دچار عود نشوند. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشند تا دچار عود نشوند. در صورت رعایت نکات مراقبتی با روش لیزری تضمینی درمان خواهند شد.

 • M گفت:

  با سلام.من ۱۶ سالمه و ۱۱ روز پیش سینوس پیلونیدال رو عمل کردم الان ازش چرک که بوی بد داره میاد و هنوز بخیمو باز نکردم انگار دور هر بخیه گوشت اضافه آورده و آخرین بخیه که بالا ترینه یه قلمبه که کوچیکه و احساس میکنم که بد بخیه کردن و دارای ترشح سفید حالت قی چشم میمونه و دکترم گفته فقط برو حموم و باشامپو بچه بشو من روزی ۴ بار میشورم ولی وقتی گاز رو میزارم بعد که میخوام برم حموم درش میارم ترشحات زرد داره و تقریبا پوست پوست شده و قرمزه.چیکار کنم لازمه که آنتی بیوتیک یا پماد بزنم؟ لطفا راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عفونت و دریافت درمان به جراح خود مراجعه کنید.

 • سیدمح گفت:

  سلام کیست مویی دارم اول دردداشت ولی بامراجعه به پزشک جراح وتجویزدارودردوالتهاب ان کم شددرضمن عفونت بیرون نمی ایدسوالم اینه بازهم احتیاح به جراحی دارد

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوند. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید.

 • ظفری گفت:

  سلام علیکم من یه بچه دارم ۱۴ روزش هست الان،ولی متاسفانه از زمان تولد رو باسنش سینوس وجود داشته میخواستم علتش بپرسم چرا بوجود میاد باید چیکار کنم که خوب بشه.؟پسر عمشون هم یه سال و ۶ماهه هست و این مشکل دارن.

  • clinic گفت:

   با سلام میتواند مادرزادی باشد لازم است تا نزد پزشک اطفال معاینه بالینی شود.

 • محمد ر گفت:

  با عرض سلام
  بنده ٤ ماه پيش اقدام به جراحي كيست مويي باز نمودم كه ابعاد برداشته شده زياد بود

  رو به بهبودي بودم كه ٢ روز است در منطقه اي پايينتر از محل جراحي احساس درد دارم و ان قسمت كمي قرمز است

  ايا بيماري بنده عود كرده و نياز به جراحي مجدد است؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله برای بررسی از نظر عود به جراح خود مراجعه کنید. در صورت تایید عود نیاز به جراحی مجدد هست که البته این بار با روش لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی و بدون بستری شدن در بیمارستان و بدون بیهوشی سرپایی عمل کنید و از روز بعد به کار روزانه خود باز گردید.

 • عباس گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دو روزه که کیست مویی پشتمو عمل کردم و بخاطر کمبود وقت تقریبا یک‌ سالو‌نیم بعد از متوجه شدن اقدام به عملش کردم. الان میخواستم بدونم چیکار کنم که هرچی زود تر این زخم خوب‌شه؟
  چون واقعا ندارم ک استراحت کنم.
  ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام نکات مراقبتی بعد از عمل رو بسته به نوع عمل باز یا بسته انجام دهید و صبور باشید مدت زمان لازم برای التیام زخم باید سپری شود.

 • خداداد گفت:

  سلام آقای دکتر من یکی دوروزی میشه در ناحیه نشیمن گاهم تقریبا پایین تر از کمر بین شیار باسن یه توده و برآمدگی ایجاد شده ک سفت شده و یک جوش سر سفیدی داره میتونه از علائم سیسنوس باشه یا جوش‌زیر پوستیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • محمود گفت:

  سلام ازکیست مویی من خون بدبوخارج میشه منم تازه فهمیدم چون موهای زائدروزدم دیدم سوارخی بالاترامقعدبازشده

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوند. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید.

 • کریمی گفت:

  سلام .شوهر من ۲ سال پیش عمل بسته کیست مویی انجام داد که توسط یه لوله ای که قرار داده بودن عفونتها خارج میشد بعد از ۱۰ روز بخیه ها یش را کشیدن و لوله را در آوردن ولی از همان موقع تا الان هنوز از قسمت عمل شده ترشح خارج میشه و گاهی هم خونابه است شوهرم به خاطر ترس از عمل مجدد و بیهوشی از کمر دیگر به پزشک مراجعه نمیکند آیا راهی آسانتر ‌وجود داره آیا این ترشحات خطرناک نیست ؟

  • clinic گفت:

   با سلام خیر تنها راه درمان جراحی هست. بهتر است پیش از گسترش بیماری و سخت شدن مراحل درمان مراجعه کنند. با رپش لیزری بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن و درد و خونریزی سرپایی حراحی شده همان روز ترخیص و از رپز بعد به کار و فعالیت روزمره خود بازخواهند گشت.

 • ناشناس گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام من کیست داشتم و الان ۲سال ازون اتفاق گذشته و عمل نکرده ام ممکن است واسم اتفاقی بیوفته درآینده برای من یا ن

  • clinic گفت:

   با سلام خیر، تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوند. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهند.

 • بهنوش گفت:

  سلام،وقتتون بخير
  من ٣٣ سالمه و تقريبا نزديك ٩ساله كه متوجه شدم اين مشكل رو دارم،البته دردشم جز يه بار،هيچ وقت اونهمه حاد نبوده.ولي هيچ وقتم جرأت نكردم واسه عمل اقدام كنم.
  ميخواستم بدونم كه جراحي با ليزر به چه صورته؟و اينكه چند ماهي هست بد جور كمردرد دارم طوري كه اگه موقع نشستن تكيه ندم موقع بلند شدن شديدا كمرم درد ميگيره و نميتونم صاف بايستم،آيا اين مشكلم ممكنه ربط به همين كيست داشته باشه؟
  با تشكر

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.
   درد ستون فقرات ارتباطی به این درد ندارد و بهتر است با پزشک ارتوپد هم مشورت کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام، من ۱۴ سالمه و نمی‌دونم ک از این بیماری دارم یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه و تشخیص حضوری مراجعه شود.

 • م ل گفت:

  سلام خسته نباشید من چند سال پیش یه غده زیر پوستی اندازه یه نخود تو کمرم زیر کش سوتینم داشتم الان بزرگتر شده و دورش قرمز شده درد هم داره ایا ممکنه کیست مویی اینجا در بیاد?

  • clinic گفت:

   با سلام بله برای بررسی و معاینه حضوری مراجعه شود.

 • محمدی گفت:

  با سلام چند سال قبل عمل جراحی همورویید داشتم از آن موقع تا حالا یک رطوبت بی اختیار حتی در خواب ازم دفع میشه آیا راه درمانی داره یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به درجاتی از بی اختیاری مقعدی مربوط به عوارض جراحی این بیماری است و تا حدودی با ورزش و فیزیوتراپی عضلات کف لگن قابل کنترل است و گاهی نیاز به جراحی خواهد بود برای راهنمایی بیشتر حضوری مراجعه شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر
  من حالا یه سال پیش که عمل سینوس کیست مویی انجام دادم حالا ازش عفونت در آمد آیا سبب چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود حضوری مراجعه شود این بار با روش لیزری بدون درد و خونریزی جراحی خواهید شد.

 • ناشناس گفت:

  سلام شوهرمن چندسال است کیست موی داردولی چون دیابت داردوناراحتی قلب ازعمل وحشت داردجراحی کسیت ساده است یابخاطردیابت وقلب مشکل است باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوند. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهند.

 • M گفت:

  سلام خسته نباشید ۱۷ سالمه سه ماه پیش عمل سینوس پیلونیدال بسته کردم در ناحیه عمل و محل بخیه ی برجستگی بوجود اومده ک وقتی طولانی مدت هم میشینم تیر میکشه و نمیتونم ب راحتی عمل دفع و انجام بدم امکانش هست دوباره کیست زده باشه یا گوشت اضافه است ؟سپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود به جراح خود مراجعه نمایید.

 • حميد گفت:

  سلام بنده ٢ ٣ روز درد در پايين ستون فقرات و بالاي باسن در جايگاه مو برگشتي يا همون كيست مويي شروع شده ، آيا نياز به عمل فوري آن هست ؟ يا ميشود ٢ ٣ ماه ديگر عمل كرد ؟

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردد بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهید.

 • حسن گفت:

  سلام خسته نباشید بنده نزدیک چهل سال دارم و با توجه به علائم بالا احساس میکنم دارای بیماری کیست موئی شده ام البته تا دوسال پیش با درد شدید شروع می شد وبا مراجعه به پزشک عمومی وتجویز واکسن و قرص وبه صورت یکدفعه باز می شد وچرک وعفونت زیاد از آن خارج می شد و لی الان نزدیک یک ماه است که به تدریج تخلیه می گردد و وبیش از دو ماه است که درد کمر دارم و تاکنون به پزشک هم مراجعه نکرده ام و خیلی نگرانم لطفا راهنمائی فرمایید. با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • بهنام گفت:

  سلام‌ من حدود دو ماه پیش عمل کردم و زخم را بستن … اما هنوز بخیه جوش نخورده و عفونت از جای بخیه به بیرون ترشح میشه ،،، جای نگرانی هست؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است از نظر عود یا عفونت توسط جراح خود معاینه شوید.

 • م.م گفت:

  سلام. حفره های ریز بدون هیچ علامت دیگر رو باید چیکار کرد؟ پیشگیری از پیشرفت بیماری

  • clinic گفت:

   با سلام اگر منظورتان حفره کیست مویی است تنها راه درمان قطعی حتی در صورت علامت نداشتن جراحی است که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی لیزری خواهید شد و جای نگرانی ندارد. همان روز ترخیص از روز بعد به کار روزمره باز خواهید گشت.

 • روحی گفت:

  سلام خسته نباشید بنده ۳۰سالم ۵سال پیش تومورران پاداشتم جراحی کردم و شیمی درمانی پرتودرمانی هم کرد آیا الان این سیسنوس هم بدخیم یا خوش خیم داره خیلی نگرانم

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا دوباره جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. در صورت عدم درمان آسیب به نخاع وارد نخواهد شد اما در صورت بدخیمی که فقط در نمونه برداری حین جراحی مشخص خواهد شد، دچار سرطان خواهید شد. یا علایم آن قدر آزار دهنده خواهد شد که اورژانسی مراجعه کنید.

 • علی گفت:

  سلام آیا شش ماه بعد از عمل درد موقع نشستن طبیعی است یا خیر؟ ممنون از راهنماییتون

  • clinic گفت:

   با سلام خیر لازم است برای بررسی از نظر عود به پزشک جراح خود مراجعه نمایید.

 • حامد گفت:

  با سلام، دو ساله عمل سینوس انجام دادم. الان موقع نشستن زیاد خیلی اذیت میشم. بخصوص وقتی که داخل ماشین میشینم خیلی اذیتم میکنه. بنظرتون باید چیکارکنم. خواهش میکنم راهنمایی کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است برای بررسی از نظر عود بیماری حضوری مراجعه کنید

 • حامد گفت:

  با سلام
  دو ساله عمله سینوس انجام دادم هیچ ترشحی ندارم. ولی موقع زیاد نشستن درد زیادی دارم. بخصوص زمانی که برای مسافرتی سوار ماشین میشم دیوانه میشم. لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم.

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود بیماری حضوری مراجعه شود.

 • محمد گفت:

  سلام در پشت کمر کنار ستون فقرات حالت جوش مانند بوجو آمده که هرچقدر فشار میدهیم چرک سفید و بد بو میاد بیرون ولی خوب نمیشه و خون نمیاد چکار باید کنیم الان مدتی هست؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • شهرزاد ياوري گفت:

  باسلام كيست مويي من داخل ناف مي باشد،هزينه آن چقدر مي باشدوآيا امكان برگشت آن وجود دارد؟با تشكر

  • clinic گفت:

   با سلام درمان لیزری صد در صد بوده و در صورت رعایت نکات مراقبتی در سبک زندگی آینده خود عود نخواهد کرد.

 • ش ر گفت:

  سلام من دو سال پیش عمل باز کردم تا خرداد مشکلی نداشتم اما اواسط خرداد امسال متوجه باز شدن زخمم شدم فکر کردم خود به خود این زخم بسته میشه اما نشد الانم که دیگه ابانه هنوز بسته نشده و همچنین تا الان دو یاسه بار ترشح داشته خیلی کم {به صورت دو یا چند قطره } ایا من نیاز دوباره برای عمل دارم یا خیر با قرص های حل میشه

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود حضوری مراجعه شود، در صورت عود نمودن نیاز به جراحی مجدد هست که البته با کمک روش نوین و آسان لیزری بدون دغدغه درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی و یا بدون نیاز به بیهوشی عمومی و قرار گرفتن در معرض عوارض داروی بیهوشی جراحی شده و همان روز ترخیص میشوید و به خانه باز خواهید گشت بدون اینکه نیاز به استراحت طولانی داشته باشید و از روز بعد قادر به انجام کارهای شخصی خود و بازگشت به محل کار خود هستید.

 • محمد جواد گفت:

  با سلام
  من کیست داشتم چندماهی میشه ک عمل کردم الان دوباره همونجا ابسه کرده و مایع بی رنگ ترشح میشود این مایع چیست؟ و یه راه حلی جلو پام بذارید

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. خروج مایع نشانه عود بیماری است، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا دوباره جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سهراب گفت:

  با سلام،من مدت ۱۱ روز هست که عمل کردم و بعد از عمل دکتر زخم را بخیه زد،دو روز به من درند وصل زود اما خون آبه ی زیادی خارج نشد،ولی در مراجعه به جراح که برای ویزیت انجام دادم شرایط عمومی زخم خوب بود و قسمت بالای زخم را بخیه کشی گردند اما هنوز از قسمت پایین زخم آب فراوانی خارج میشود،در این مدت از آنتی بیوتیک استفاده کردم،در روز یازدهم زخم من شروع به خارش کرده است،میخواستم نظرتون رو در مورد این ترشحات و خروج آب بدونم و اینکه این زخم جراحی کی بسته و خوب میشود؟

  • clinic گفت:

   با سلام لازم که در مراحل درمانی و روند بهبودی خود صبور باشید معمولا در روش جراحی سنتی حداقل یک ماه زمان برای بهبودی نسبی زمان لازم است، در صورت بروز درد، التهاب قرمزی در ناحیه عمل برای بررسی به جراح خود مراجعه کنید.

 • احمد گفت:

  سلام خسته نباشین.من احمدپسر۱۷ساله ای هستم که اخرین نظروتوسایتتون دادم.عذرمیخوام زخم من بسته بودوازروزششم بعد عمل ازدوتابخیه یکیش بادستورپزشک کشیده وزخمم بازشد.دوروزه که بخیه پایینی هم کشیده شده.درمحل اسکارهای حاصل ازنخ بخیه پایینی اجسام سفیدرنگ مانندشیر اماجامدمشاهده میشه که به این برامدگی های اسکاروپوستم چسبیده.سوالم ازشمااینه این موادسفیدرنگ چی هستن؟ایابافت مرده پوستن یاعفونت که خشک شدن یاچیزدیگه ای؟ واینکه ایانیازبه تراشیدن اینهاازروی پوست جهت عدم تداخل درروندبهبودهست یانه؟ممنونم ازپاسخ ارزشمندتون.

  • clinic گفت:

   با سلام ترشحات عفونت و لازم که با یک گاز تمیز از روی پوست پاک شوند

 • احمد گفت:

  سلام خسته نباشید.پسری۱۷ساله هستم که یک هفته پیش عمل پیلونیدال شدم.اندازه دهانه زخم حدود۹سانت میشه که پزشکم بادوتابخیه زخموبست.ازروزپنجم بعدعمل روی پانسمانم موادقهوه ای رنگیودیدم.باجراح تماس گرفتم و منجربه این شدکه بخیه بالایی کشیده شه والان زخم بصورت بازهست.امروزروزهشتم بعدعمله ومن دوروزه بااب وصابون زخمومیشورم.اماموادسفیدرنگ وچسبناکیوداخل وبالای زخم میبینم که حتی باوجودپاک کردنشون بعدمدتی دوباره دیده میشن.باتوجه به اینکه ازموقع بازشدن زخمم انتی بیوتیک هاروقطع کردم ایااینهاعفونت هستن؟اگه هستن چاره چیه؟واینکه ایانشستن زیادودرس خواندن درروندبهبودزخم اختلال ایجادمیکنه؟ممنونم بابت زحماتتون.

  • clinic گفت:

   با سلام بله ترشحات عفونت هستند لازم که به جراحتون مراجعه کنید تا داروی آنتی بیوتیک تجویز کنند. در نشستن تا زمان بهبودی نسبی زخم بیشتر دقت کرده و بر روی تشک یا بالش مخصوص بنشینید. هر یک الی دو ساعت نیز چند قدم راه بروید تا فشار از روی زخم برداشته شود. نگران پانسمان سفت و سخت نباشید لازم است که ترشحات پاک شود و مشکلی در ترمیم ندارد.

 • مریم گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام خسته نباشید من نزدیک دو سال عمل کردم اما هنوز باز و بسته میشه, آیا راهکاری هست برای اینکه بسته بشه؟ ممنون ازشما

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر از نظر عود بیماری معاینه بالینی شوید، در صورتی که عود نکرده باشد با رعایت اصول مراقبتی و خودداری از وارد کردن فشار زیاد به زخم بسته خواهد شد.

 • عباس گفت:

  باعرض سلام ببخشید من دو سه سالی هست که از کیست مویی در پشت خود رنج میبری و طی این چند سال این کیست پر و خود به خود خالی شده همراه با چرک بد بو اما امسال این زایده فقط با خونریزی و سوزش شدشد از بالای مقعد شروع شده میخواستم راهنمایی بفرمایید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید، جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • س ک گفت:

  سلام .اول سال ۹۱ کیستی که حدوا ۵ سوراخ درست کرده بودو بر داشتم .چند روز قبل دوباره جوش توی همون ناحیه رو خالی کردم . همون کیست موییه دوباره ؟؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله به احتمال زیاد دچار عود بیماری شدید، برای درمان مجدد حضوری مراجعه نمایید با روش جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ناصر گفت:

  ایا‌عفونت‌کیست‌مویی‌باعث‌شقاق‌میشود

  • clinic گفت:

   با سلام خیر این دو بیماری جداگانه هستند

 • آ رش گفت:

  با سلام و خسته نباشید: من مدتها پیش پس از اصلاح صورتم احساس میکردم که یک مایعه ای بی رنگ روی صورتم باقی میماند که حالت چسبندگی شدیدی دارد و برای اصلاح کردن بعدی احساس میکردم که همون مایع مانع قسمتی از رویش ریشهام شده است مدتی دورست شد ولی الان شاهد این شدم که اکثر دانهای ریشم داخل پوست هستن و رنگ ریشم تعبیر کرده دو رنگ شده به زرد رنگی میخوره و خیلی شفاف دارم رویت میکنم که اکثر ریش و سبیلم حالت کیست شده و یه هاله ی تیره ای روی پوست صورتم را فرا گرفته لطفا تمنا دارم که در این خصوص راهنماییم بفرمایید که بد جوری ذهنم را مشغول کرده با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام به متخصص پوست مراجعه شود

 • محمد گفت:

  سلام من دیروز این جراحی رو انجام دادم ،جسارتا از چه زمانی میشه نزدیکی داشته باشم ،،،بعد اینکه حتما باید برای اجابت مزاج روی صندلی مخصوص بشینم

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است تا زمان بهبودی نسبی زخم صبر کنید و لازم ست حتماً از صندلی تا بهبودی کامل استفاده کنید تا دچار عود بیماری نشوید.

 • اکبر داورزن گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  یک سال از عمل کیست مویی به صورت باز گذشته است اما زخم هنوز باز و بسته میشود دلیلش چیست؟
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام عدم مراقبت صحیح از ناحیه و فشار وارد کردن به آن با انجام کار سنگین و نشستن زیاد یا ابتلا به یبوست باعث عدم بهبودی کامل ناحیه شده بهتر است برای بررسی ناحیه از نظر عود حضوری مراجعه نمایید ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشید که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون دردسر جراحی سنتی عمل خواهید شد و یک روزه سرپا میشوید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام و احترام
  آیا بیماری سینوس پیلونیدال بعد از شش سال که ترشح داره و درمان نشده میتواند منجر به سرطان شود؟
  و آیا بعد از مدت شش سال بدخیم میشود؟
  آیا با لیزر درمان خواهد شد؟

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی بیماری کیست مویی جراحی است که به روش‌های مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. البته در صورت گسترده و عمیق نبودن آن با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. در صورت عدم جراحی بیماری مرتب عود کرده و باعث تشدید آسیب بافتی و وخامت و عمق آن شده و روند درمانی به مرور مشکل خواهد شد. احتمال بدخیمی کیست مویی محدود است و بدون نمونه برداری آن نمیتوان اظهار نظر نمود.

 • حسین گفت:

  سلام ایا کیست مویی و یا ابسه به وسیله ام ار ای هم قابل تشخیص هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله اما اکثر مواقع با معاینه بالینی تشخیص داده خواهد شد

 • ساسان گفت:

  سلام
  اخیرا درناحیه مذکور دردی مانند جوش زیرپوستی احساس میکنم. دقیقا حس وجود یک جوش.
  راه پیشگیری از مبتلا نشدن به سینوس چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه مراجعه کنید در این مرحله که ایجاد شده قابل پیشگیری نیست، رعایت بهداشت و کوتاه نگه داشتن موهای ناحیه به پیشگیری کمک خواهد کرد اما شما نیاز به معاینه دارید.

 • مهرنوش گفت:

  با سلام تخلیه شدن خود به خود این کیست خطرافرین نیست

  • clinic گفت:

   با سلام خیر خطر آفرین نیست اما خارج شدن خود به خود دلیل بهبودی نیست حتماً باید برای درمان و جراحی کامل مراجعه حضوری کنید.

 • سجاد گفت:

  باسلام خدمت شما این عمل چقدر طول میکشه و بعد از عمل تا چقدر نمیشه سرکار رفت؟ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام عمل لیزری در یک روز انجام شده و همان روز ترخیص خواهید شد، از روز پس از عمل هم میتوانید به کار خود بازگردید البته به شرطی که کار سنگین نداشته باشید.

 • شیرین گفت:

  دکتر ممنون بابت پاسخگوییتون. دکتر بجز شستشوی روزانه راهی هست برای زودتر پر شدن حفره بعد عمل؟
  دکتر یک هفتس عمل کردم ولی زرد بودن زخمم نگرانم کرده امکانش هست بیام پیش شما معاینه بشم؟

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال عفونت وجود دارد و لازم است تا توسط جراح خود معاینه شوید. تغذیه مناسب و رعایت بهداشت ناحیه به تسریع بهبودی کمک میکند.

 • صادق گفت:

  سلام من ۱۲روز عمل باز کیست انجام دادم داخل زخم بعضی قسمت ها سفید رنگه ایا مشکلی داره؟
  ضمن اینکه من به دلیل شرکت در کلاس مجبورم بشینم به نظر شما چکارباید کنم زودتر زخم بسته بشه

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است تا بهبود نسبی زخم از نشستن طولانی مدت بپرهیزید، هنگام تعویض پانسمان ترشحات سفید را تمیز کنید اگر ترشحات ادامه داشت برای بررسی عفونت به جراح خود مراجعه نمایید.

 • شیرین گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید. من پنج روزه عمل باز انجام دادم.انتهای زخمم یه بافت زرد رنگه که پاک نمیشه ولی ترشحاتم بو نداره. به نظرتون این حالت از عفونته؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله در صورت تشدید یا بروز علایم دیگر به جراح خود مراجعه نمایید.

 • يوسف گفت:

  سلام مدتي هست بالاي مقعد يك سوراخي ايجاد شده و داراي چرك بسياري ميباشد به طوري كه تمام شلوار را خيس ميكند هر وقت كم ميشود دوباره شدت پيدا ميكند تا كنون به دكتر مراجعه نكرده ام لطفا راهنمايي ميكنيد

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • رحمت اله سیفی گفت:

  من عمل انجام دادم الان ۱۴ ماهه بدلیل نازک شدن پوست ناحیه عمل هنوز جوش نخورده دارد جواد کنم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه مراجعه کنید ممکن است نیاز به ترمیم باشد.

 • رضا گفت:

  سلام . من چهار روزه که این عملو انجام دادم. توی این چندروز پانسمان هایی که عوض میکردم کمی عفونت و خون ریزی روش بود . میخواستم بدونم این عفونت کردن ها طبیعیه؟ اگه طبیعیه چند روز طول میکشه قطع بشه؟ دومین سوالم اینه که شما مطمئن هستید که اگه روی زخم برای تعویض پانسمان لیدوکایین بزنیم باعث سوزش بیشتر زخم یا عفونت نمیشه؟ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام روی زخم مستقیم خیر، اطراف زخم و عفونت هم اگر بدبو و چرکی یا خونریزی زیاد است به پزشکتون برای معاینه مراجعه کنید ممکن است نیاز به درمان دارویی باشد.

 • محمد گفت:

  سلام
  میخوام بدونم چقدر احتمال اینکه این کیست، مویی نباشه هست؟
  راستش من خیلی غیر مترقبه در عرض یکهفته دچارش شدم و درد شدید داشتم تا سه شب پیش در یک مرکز جراحی با بی حسی موضعی اونو کاملا تخلیه کردن و چند شیار باز گذاشتن و شستشوی روزانه و باقی ماجرا که دارم انجام میدم
  راستش از اینکه بخاد به عمل برسه خیلی میترسم چون فیلمشو دیدم و‌با کسایی که انجام دادند صحبت کردم واقعا وضعیت بغرنجی هست بعد عمل که برای من بمنظور از دست دادن شغلم هست
  از طرف دیگه شنیدم در صورت عمل نکردن اون، منجر به سرطان میشه و این هم بیشتر ترسونده منو
  تو رو‌خدا راهنماییم کنید تا از این وضعیت روحی ای که الان دارم در بیام

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی بیماری کیست مویی جراحی است که به روش‌های مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. در صورت عدم جراحی بیماری مرتب عود کرده و باعث تشدید آسیب بافتی و وخامت و عمق آن شده و روند درمانی به مرور مشکل خواهد شد. احتمال بدخیمی کیست مویی محدود است و بدون نمونه برداری آن نمیتوان اظهار نظر نمود.

 • حسین گفت:

  استفاده از لیدوکائین در زخم باز مشکلی نداره؟ (قبل از شستشو زخم)
  اخه توی توضیحات دارو نوشته برای زخم باز استفاده نشود.

  • clinic گفت:

   با سلام انواع اسپری آن در اطراف زخم اشکالی ندارد

 • حسین گفت:

  سلام سپاس از مطالب مفیدتون
  بنده ۸ روز پیش جراحی سینوس بصورت باز داشتم. از روز اول بعد از تعویض پانسمان داخل زخم بعضی جاهاش سفید یا کرم رنگه با کشیدن گاز استریل روی اونا هم کامل برطرف نمیشن. ایا این طبیعیه یا نه. (روزی دوبار پانسمان روز تعویض و زخم رو شستشو میدم)

  • clinic گفت:

   با سلام وجود ترشحات سفید به شرطی که کم باقی بماند و بدبو نباشد تا حدی طبیعی است و به شرطی که به خوبی زخم را پانسمان نموده و تمیز نگه دارید نیاز به درمان دارویی ندارد. اگر ترشحات بدبو یا دچار خونریزی شد و یا دچار درد و قرمزی و تورم ناحیه شدید حتما به پزشک خود برای دریافت درمان انتی‌بیوتیکی مراجعه نمایید.

 • سامان گفت:

  با سلام . در باسن حدود ۱ سانتی متری مقعد سوراخ کوچکی به وجود آمده که گاها خونابه و ترشحات بدبو دارد بعد از فیستول گرافی متوجه شدیم که انتهای فیستول نه به روده بلکه حدودا چند سانت بالاتر و نزدیک استخوان دنبالچه میباشد . پزشک نتوانست تشخیص درستی بدهد و میترونیدازول تجویز نمود به مدت ۲ هفته استفاده از دارو تا حدود ۸۰ درصد ترشحات کم شد و درد از بین رفت اما باز هم هنوز تشحات در صورت تحرک وجود دارد . اگر ممکن هست راهنمایی بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام برای تشخیص قطعی لازم است حضوری مراجعه شود احتمال کیست مویی نیز هست.

 • محمد گفت:

  سلام من یکهفته هست عمل کیست مویی انجام دادم به روش باز هرروز چندبار پانسمان عوض میکنم وحمام میکنم ترشح چرکی نداره اما خون زیادی ازش میاد وکل پانسمان خونه خواستم ببینم این طبیعه یامشکلی داره؟؟؟واینکه تا الان سفالکسین مصرف میکنم ایا ازاین به بعد لازمه مصرف کنم؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام در زمان تعویض پانسمان دقت کنید تا زخم آسیب نبیند، در صورت ادامه داشتن خونریزی به جراح خود مراجعه نمایید.

 • هیچکس گفت:

  سوال خود را بپرسید…عمل سینوس پیلونیدال به چه صورت است؟

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی بیماری کیست مویی جراحی است که به روش‌های مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده، کیست خارج می‌شود و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. در صورت عدم جراحی بیماری مرتب عود کرده و باعث تشدید آسیب بافتی و وخامت و عمق آن شده و روند درمانی به مرور مشکل خواهد شد.

 • ابراهیم گفت:

  باسلام اقای دکتر بنده دوسال است احساس درد در بالای مقعد میکنم هنگام مدفوع کردن خیلی اذیت میشوم و یک سوراخ دارد تشکر میکنم اگر راهنمایی کنید سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • منصوریان گفت:

  سلام اگه کیست مویی را درمان نکنیم چه اتفاقی پیش میاد

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی بیماری کیست مویی جراحی است که به روش‌های مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. در صورت عدم جراحی به موقع بیماری مرتب عود کرده و باعث تشدید آسیب بافتی و وخامت و عمق آن شده و روند درمانی به مرور مشکل خواهد شد.

 • اسماعیل گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام.
  من ده سال پیش به این بیماری گرفتار شدم
  ودر بیمارستان دولتی در اهواز عمل کردم
  و متاسفانه دو جای دگه ریشه زده
  این غده چرک خون و مو ترشح میکرد
  ولی وقتی آمپول بیحس کننده رو دکتره تو ستون فقراتم زدکمردرد شدید گرفتم و آب ریزش منی پیدا کردم زودانزالی که از این مشکل دارم رنج میبرم میخواهم خواهش کنم به کجا میتونم مراجعه کنم برای درمان
  چون واقعا دگه منزوی شدم نمیدونم به کی وکجا مراجعه کنم پیش چندین نفر رفتم هرکسی یچیزی میده که نتیجه ای نداره
  منتظر جوابم ممنون…
  از اون موقع مشکلم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر هنوز مشکل کیست مویی دارید و بهبود نیافتید میتوانید به این مرکز مراجعه کنید تا با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز ‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد و برای پیشگیری از عود مجدد بیماری لازم است تا تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده و عادات غلط رفتاری روزمره خود مانند نشستن زیاد و طولانی مدت و بهداشت ضعف ناحیه را اصلاح نمایید. برای مشکل زود انزالی و عارضه‌ای که به سبب عود بیماری در شما به وجود آمده نیز باید به متخصص اورولوژیست مراجعه کنید.

 • امید گفت:

  آیا امکان دارد سینوس پیلونیدال با طب سنتی(دود عنبرنسا)و مراقبت واستراحت بدون جراحی درمان شود؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک میکند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید، جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که در روش لیزری در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و می‌توانید از روز پس از عمل جراحی مدرسه و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان خود اقدام کنید. با به تأخیر انداختن عمل جراحی بیماری گسترش یافته و احتمال طولانی شدن روند بهبودی وجود دارد.

 • محمدهاشم زاده عارفی گفت:

  چندین سال هست که از بیماری کیست مویی در رنج هستم ۵ بار جراحی شدم اما فایده ای نداشته است آخرین بار عمل پیوند در آن قسمت شده ام اما باز هم همان گونه بیماری ادامه دارد یعنی در کل جراحی ها بعد چند ماه دوباره کیست شروع شده است چه کنم؟
  ۰۹۱۴۹۱۱۰۸۴۹

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز هیچ تضمینی برای عدم عود بیماری کیست مویی بدون مراقبت و همکاری خود شما و تغییر در سبک زندگی وجود ندارد. لازم است تا مشاوره شده تا عادت غلط رفتاری شما که منجر به عود این بیماری میشود مشخص و با ترک آن بتوانید مشکل خود را حل کنید. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر مراجعه نموده و این بار روش لیزری را برای جراحی خود انتخاب کنید تا بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری در بیمارستان جراحی شده و سلامت خود را در مدت کوتاهی بازیابید.

 • مریم خوشبختی گفت:

  آیا میشود بدون عمل جراحی با روش گیاهی کیست مویی را درمان کرد؟؟وباخارج شدن عفونت بهبود میابد؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک میکند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید، جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که در روش لیزری در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و می‌توانید از روز پس از عمل جراحی مدرسه و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان خود اقدام کنید. با به تأخیر انداختن عمل جراحی بیماری گسترش یافته و احتمال طولانی شدن روند بهبودی وجود دارد.

 • ناشناس گفت:

  سلام دکتر
  بنده به دلیل شکستگی مهره کمر حدود دو ماه استراحت مطلق داشتم و الان بعد از گذشته یکماه متوجه درد شدید در ناحیه نشیمن گاه شدم! ابتدا به درد دنبالچه مشکوک شده بودم تا اینکه امروز تورم قسمت بالای خط باسن رو حس کردم و البته درد شدید در این ناحیه!
  امکان مداوای کیست مویی در مراحل اولیه با دارو و بدون عمل جراحی وجود دارد?با توجه به درد کمر من مجبور به استراحت و حتی انجام کارای روزانه به صورت خوابیده هستم
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • پرویز گفت:

  با سلام دارویی برایجلوگیری از درد کیست مویی بعداز عمل جراحی موقع شستن ایا هست

  • clinic گفت:

   با سلام میتوانید از قطره لیدوکائین چند دقیقه قبل از شست و شو درون زخم استفاده کنید.

 • محمد جواد نظرپور گفت:

  سلام من قبلاً بواسیر یا همورءید عمل کردم و درد سختی کشیدم دو ماه نگذشته که کیست مویی هم گرفتم ،دیگه تحمل درد مریضی عفونی ندارم ،من هنوز دارم درد میکشم موقع اجابت مزاج و یوبوست دارم دکتر گفت نمیشه سینوس عمل کنی باید اول از شر یوبوست خلاص بشی ،من نمی‌دونستم با لیزر میشه عمل کرد حالا که فهمیدم هر جا باشید میام با لیزر عمل میکنم،مرسی از آگاهیتون خیییییلی ممنون، یا حق

  • clinic گفت:

   با سلام هیچ روش درمانی اعم از جراحی سنتی باز یا بسته و لیزری تضمینی نبوده و برای پیشگیری از عود آن لازم است تا ابتدا بیماری یبوست خود را کنترل و درمان نمایید. کنترل یبوست می‌تواند به بهبودی شما کمک کند. پس با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره در جهت کنترل یبوست بکوشید. مایعات مصرفی روزانه خود را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر و آلو و گلابی و انجیر خشک مصرف کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم داشته باشید و ترجیحاً هر روز نیم ساعت پیاده روی کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من یک هفته است که عمل کردم میخواستم ببینم چقدر طول میکشه خوب شه

  • clinic گفت:

   با سلام بسته به عمق و وسعت زخم و رعایت اصول مراقبتی پس از عمل چند ماه زمان برای بهبودی کامل و بسته شدن زخم زمان لازم است.

 • فاطمه بيگدلى گفت:

  من در ناحيه گردن كيست مويىً دارم و ٤ ستل مبتلا هستم ٤بار تركىده و مىخواستم بدانم امكان جراحى وجود داره
  الان هنوز پر نشده به راهنمايى براى جراهي نياز مندم
  با تشكر از راهنماييتان

  • clinic گفت:

   با سلام بله تنها راه درمانی کیست مویی جراحی است که در صورت عفونی بودن ابتدا درمان آنتی بیوتیکی گرفته و سپس جراحی خواهید شد که با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • علي گفت:

  سلام من پشتم بالاي معقدم ٢تا سوراخ در اورده خيلي درد دارم هرچند وقت يك بار هم تاول ميزنه .پيش چه پزشكي بايد برم و اينكه چي بزنم چركش خشك شه

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق به متخصص بیماری نشیمنگاه یا جراح داخلی مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • امین گفت:

  سوال خود را بپرسید…
  با سلام خسته نباشید
  من تقریبا ۶ ماهی هست که ی جوش تقریبا به اندازه ی قرص سرما خوردگی در زیر معقد زده ام که سر جوش هم قرمز شده اما هیچ چرکی هم ازش بیرون نمیاد اصلا. بعضی اوقات ی مقداری درد هم دارد
  این موضوع مقداری نگرانم کرده خواهشمندم اطلاعاتی در مورد این قضیه در اختیارم بگذارید ممنون از زحماتتون .

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه مقعدی، بیماری زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شماست، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی و روشهای تهاجمی خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • سیما گفت:

  با سلام من سه روز هست که یک جوش سر سفید در بالای مقعدم ایجاد شده . هیچ دردی نداره . ولی من خیلی نگرانم به نظرتون چیز خاصی می تونه باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحاتتان احتمالاً ایشان دچار بیماری کیست مویی شدند که تنها راه درمان اصلی آن انجام جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است، با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند و از روز پس از عمل جراحی می‌توانند کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایند.

 • ناشناس گفت:

  من در بین باسن جوش های قرمز در آمده و چرک آن به بیرون ریخته خطرناک است یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام باید ناحیه از نظر وجود کیست مویی یا بیماری فیستول بررسی شود تا تحت درمان مناسب و فوری پیش از بروز علایم و عوارض دیگر قرار بگیرید. بدون معاینه نمی‌توان نظر قطعی داد.

 • فاطمه عابدی گفت:

  سلام.من دوهفته است که جراحی سینوس با بخیه انجام دادم.الان دوبارپیش دکتر رفتم والان بخیه هامو کشیدم.از روز اول ترشحات داشتم الان هم بعد از بخیه کشیدن ترشحات دارم.زرد رنگ.خود دکترهم این ترشحات رو دید ولی چیزی نگفت.من خیلی نگرانم و می ترسم.دکتر بهم نه پماد نه دارویی.از روز اول بعد از جراحیم مترونیدازول میخورم.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید در صورت چرکی و بدبو شدن ترشحات و تشدید نیاز به درمان خواهید داشت.

 • ناشناس گفت:

  اگر سينوس غفونى شده باشه و كهنه باشه به راحتى درمان ميشه با ليزر؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای اظهار نظر قطعی درباره نوع عمل پیشنهادی لازم است تا تحت معاینه بالینی قرار بگیرید و لازم است تا مراجعه حضوری نمایید. در مواردی شدت و وسعت بیماری باعث ترجیح جراحی باز خواهد شد.

 • سعید گفت:

  با سلام من سه روزه ک عمل باز کردم و وقتی ک پانسمان میکنم پانسمان و لباس زیرم خیس میشه و خون ابه زیادی ازش میاد و تا فرداش یکسره ازش میاد علتش چیه با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام تعداد دفعات تعویض روزانه پانسمان را افزایش دهید و در صورت تشدید خونریزی، بروز ترشحات چرکی و بدبو برای بررسی ناحیه از نظر عفونت به جراح خود مراجعه کنید.

 • توحید گفت:

  با سلام و خسته نباشید.اگر چرک و عفونتی که ایجاد میشه و بعد خودبخود خارج شود و اثری از چرک و عفونت نباشد بازهم جراحی نیاز هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام تخلیه و کاهش علایم آزار دهنده کیست مویی دلیل بر درمان خود به خود آن نبوده و تنها درمان قطعی کیست مویی جراحی است که انواع مختلفی دارد و به روش باز و بسته لیزری قابل انجام است که در روش بسته طی یک ماه و در روش باز طی چند ماه بهبودی حاصل خواهد شد، اما در روش لیزری فرد از روز پس از عمل قادر به بازگشت به کار و فعالیت روزمره خود بوده و در مدت کوتاهی بهبود می‌یابد و نیاز به پانسمان و استراحت طولانی مدت ندارد.

 • پوریا گفت:

  با سلام کیست مویی یا سینوس در هر شرایطی لیزر میشه منظورم اینه که تازه جوش درآورده یا عفونت کرده؟

  • clinic گفت:

   با سلام در صورت عفونی بودن ابتدا درمان آنتی‌بیوتیکی شده و سپس در صورت گسترده نبودن کیست مویی درمان لیزری خواهید شد.

 • ناشناس گفت:

  سلام من دوسه روز بود که از ناحیه دمبلاچه احساس درد میکردم به پزشک مراجعه کردم که گفتن بیماری جیپ هستش بهم قرص سفالکسین۵۰۰ دادن ویه جوش خیلی ریزی درامده که گفتن در مراحل اولیه هستش وبا قرص احتمال دارد خوب شود ایا ممنکنه باقرص خوب بشه

  • clinic گفت:

   با سلام در صورت تأیید بیماری کیست مویی درمان دارویی کافی نبوده و نیاز به درمان جراحی خواهد بود زیرا فقط علایم کاهش یافته و بیماری دوباره عود خواهد کرد.

 • حمید گفت:

  با عرض سلام،،
  لطف می کنید اگر جواب بدین،،
  من به تازگی متوجه این بیماری شدم،، میخواستم ببینم اگر زود عمل نشه عواقب بدی داره،، و خوردن سفالکسین و شتسشو با بتادین کمکی میکنه،،،برای جلوگیری از پیشرفتش،،،،

  • clinic گفت:

   با سلام تأخیر در عمل جراحی ضروری باعث پیشرفت و گسترش بیماری و آسیب بافتی و بروز عارضه و افزایش احتمال عود بیماری خواهد شد.

 • امیر گفت:

  سلام، بنده ازبهمن ماه امسال احساس درد روی کمری روداشتم وتقریبا ازائاخر اردیبهشت متوجه شدم که همون ناحیه که دردداره متورم شده ولی هربارکه به دکترمراجه کردم گفتن چیزی مشخص نیست وغده ایی مشاهده نمیشه(البته من به دکتر عمومی مراجعه کردم هنوز پیش جراح نرفتم).خواستم بدونم امکانش هست کیست مویی باشه ولی هنوز بطورکامل خودشونشون نداده باشه؟چطوری بفهمم کیست مویی نیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله این احتمال وجود دارد، معمولاً کیست مویی طی معاینه بالینی مشخص خواهد شد.

 • ناشناس گفت:

  درود من ۲ماهه سمت راست کناره مقعدم حفره یا به عبارتی پوست بدنم باز و گوشت بدنم نمایان شده درد هم دارم اخیران همین مشگل رو در سمت چپ ایجاد شدههمراه با درد نشتن برام دشوار ومقعدم هم زمان اجابت مزاج دردناک شده نمیدونم کجا برم ۲ ماهه اعصابم بهم ریخته

  • clinic گفت:

   با سلام برای تشخیص قطعی لازم است تا معاینه بالینی شوید، توضیحاتتان برای تشخیص کافی نیست، حتماً برای درمان خود به جراح گوارش یا جراح داخلی مراجعه کنید.

 • مصطفی گفت:

  آیا اصلاح موهای ناحیه باسن با تیغ میتونه باعث کیست موئی در اون ناحیه بشه؟
  با تشکر از شما

  • clinic گفت:

   با سلام خیر کوتاه نمودن و شیو کردن موها دلیل بر بروز کیست مویی نخواهد بود.

 • ناشناس گفت:

  چند روز طول میکشد تا بعداز عمل جراحی کیست مویی بیمار به بهبودی کامل دست یابد

  • clinic گفت:

   با سلام بستگی به نوع عمل جراحی فرد و وسعت و گستردگی زخم ناشی از کیست مویی دارد و از یک ماه تا چند ماه متغیر است. ولی در روش لیزری بهبودی نسبی بسیار زودتر به دست خواهد آمد.

 • مریم الهی گفت:

  سلام بعد از جراحی کیست تا چه مدت ترشح خارج میشود؟
  آیا بعد از یک ماه پس از جراحی می تواند سر کلاسهای طولاني مدرسه بنشیند؟

  • clinic گفت:

   با سلام معمولاً طی دو هفته ترشحات کم و بهبودی نسبی حاصل خواهد شد ولی حضور در جامعه و انجام کارهای روزمره بسته به نوع عمل جراحی باز یا بسته و نظر جراح مدت زمان استراحت متفاوتی نیاز دارد.

 • ناشناس گفت:

  سلام من ٢٢سالمه ي بار عمل جراحي كردم ولي متاسفانه دوباره برگشت و امروز براي اولين بار پس از عمل ترشح كرد دقيقا هم سر جاي عمل ترشح كرد،خيلي ناراحتم ميشه راهنماييم كنين🙏

  • clinic گفت:

   با سلام احتمالاً دچار عود بیماری شدید و باید برای بررسی و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • فایزه گفت:

  سلام خسته نباشین.. یک سوال داشتم… من ۴ماه هست که عمل کیست مویی رو انجام دادم به رومیکنه و . میخواستم بدونم چه مدت زمان احتیاج هست که زخم کامل بسته بشه؟ آیا حقیقت داره که ۶ماه زمان احتیاج هست که کامل بسته بشه.. لازم به ذکر هست که قسمت زیادی از کیست رو برداشتن و زخم از داخل تا حدودی پر شده و خیلی کم ترشح میکنه و هر روز پانسمان میکنم و موهای اون منطقه رو میزنم . خیلی نگرانم. چه مدت برای درمان کامل احتیاج هست؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بسته به عمق و وسعت جراحی و رعایت اصول مراقبتی متغیر بوده و گاهی تا چندین ماه زمان لازم است تا کامل بسته شود. بله این احتمال وجود دارد که حتی شش ماه نیز طول بکشد. به طور کلی روند درمانی در جراحی باز کیست مویی طولانی خواهد بود.

 • ناشناس گفت:

  سلام.من نوزاد۳ماهه پسردارم تازه متوجه شدم که سوراخ بالی مقعدش داره چکاربایدکنم..لطفاراهنمایی ام کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی سوراخ مراجعه حضوری شود

 • ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من یه هفته هست عمل کردم دردداره هیچ هر سری پانسمان عوض میکنم همراه خون و ترشح مایل به سبز رنگ و بدبو .
  میشه راهنمایی کنید ممنون تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه از نظر عفونت پس از جراحی و دریافت درمان آنتی‌بیوتیکی لازم مراجعه حضوری نزد جراح خود نمایید.

 • مهدی گفت:

  باسلام من ۳ هفته پیش عمل سینوس اجام دادم دکترم یه بزش بزرگی ایجاد کرده روزی ۱ بار حموم وبعد پانسمانو عوض میکنم وتا العان استراحت کردم میخام بدونم که میشه سر کار رفت یا تا چند روز باید استراحت کنم ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام معمولاً سه الی چهار هفته پش از جراحی می‌توانید کار سبک شروع کنید، ولی اگر کارتان سنگین است نباید فعالیت بیش از حد داشته باشید، با توجه به معاینه زخم و میزان بهبودی پزشک مربوطه در این مورد نظر نهایی را خواهد داد، لطفا با ایشان مشورت کنید.

 • هاشمی گفت:

  سلام.ازچند ماه پیش انتهای کمرم دقیقا ابتدای باسنم دونه کوچکی به وجود امدکه درهنگام نشستن زیاد با درد همراه بود .نقطه سیاه رنگی در مرکزش مشخص بود.چند روزیه که سرباز کرده وچرک وآبخون ترشح میکنه.باید عمل کنم یا بادارو رفع میشه.لطفا راهنمایی کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد ایجاد شده که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. از دستکاری آن بپرهیزید، عفونت با درمان آنتی‌بیوتیکی پیش از جراحی کنترل خواهد شد.

 • ارش غفاری گفت:

  با سلام
  من مدت دوسال پیش در قسمت بالای باسنم یک یا چند تا مو داخل پوستم میرفت که خودم با دست یا با موچین بیرون میکشیدم .الان مدت ۵یا۶ ماه هست که همون قسمت تبدیل شده به یه حفره که هر چند روز یکبار درد و خونریزی دارد. ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. از دستکاری آن بپرهیزید، عفونت با درمان آنتی‌بیوتیکی پیش از جراحی کنترل خواهد شد.

 • زینب گفت:

  پسرم یک ماهشه,دقیقا جای سینوس پایونیدال یه سوراخ کوچیک هست میخوام بدونم چراااوبرای درمان الان باید اقدام کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام در برخی موارد مادرزادی این سوراخ ایجاد خواهد شد که بهتر است در صورت نداشتن علایم تا بزرگ شدن فرزندتان صبر کنید

 • رضا گفت:

  سللم من چند روزه عمل کردم،عملم به صورت باز هستش، چیکار میضه انجام داد که محل عملم زود تر خوب شه؟

  • clinic گفت:

   با سلام فرآیند بهبودی زخم پس از جراحی باز کیست مویی طولانی بوده و بسته به عمق آن ممکن است چند ماه زمان برای بسته شدن کامل آن لازم باشد. بهتر است نکات مراقبتی پس از عمل و پانسمان را به دقت و مرتب انجام دهید، مواد غذایی پر فیبر و مایعات فراوان برای جلوگیری از یبوست و وارد شدن فشار حین دفع به محل جراحی استفاده کنید، از توالت فرنگی به جای ایرانی استفاده کنید. از نشستن مستقیم روی زخم بپرهیزید. اجسام سنگین بلند نکرده و ورزش سنگین نکنید. موهای ناحیه را کوتاه نگه داشته و از آلوده شدن آن جلوگیری کنید.

 • فرشاد گفت:

  ایا اب کولر دار استخر برای کسی که ده روزه عمل جراحی کرده ضرر داره

  • clinic گفت:

   با سلام به دلیل احتمال عفونت بهتر است تا بهبودی کامل زخم خودداری شود.

 • علی گفت:

  سلام اغای دکتر کن هشت روزه کیست مویی به روش باز عمل کردم امروز موقع شست شو متوجه شدم یک بافت سفید رنگ داخل جای عملم پیدا شده خواستم بدونم ممکن چربی باشد یا عفونت

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار عود یا عفونت پس از جراحی شده باشد، به جراح خود مراجعه کنید.

 • ااا گفت:

  با سلام
  من یک یار مبتلا به سینوس(کیست مویی) شدم و با انجام جراحی مشکل برطرف شد، اما پس از دوساله حالا به مدت دو روز است که متوجه شده ام در همان قسمتی که جراحی انجام شده شکافی باز شده که بدون درد است اما خونریزی دارد ! میشه لطف کنین دلیلش رو توضیح بدین ،آیا امکان داره من دوباره به سینوس مبتلا شده باشم؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمال عود بیماری بسیار زیاد است، حتماً و در اسرع وقت برای معاینه بالینی و دریافت درمان لازم که جراحی است، مراجعه کنید.

 • جوان درمانده گفت:

  با سلام
  من در کمتر از یک هفته متوجه شدم که غده ای در پشتم ایجاد شده و متاسفانه کانال نداره الان برزگ شده و در مراجعه به پزشک انتی بیوتیک مترونیدازول و سیپروفلوکساسین داده شده. به من گقته شد که ابسه شما تبدیل به سلولیت شده و بایذ اول انتی بیوتیک مصرف کنید تا سلولیت شما کنترل شود و بعد باید جراحی شوی ایا امکان بهبودی برای من هست و ایا من میتونم بعد از مصرف انتی بیوتیک ها از جراحی با لیزر استفاده کنم تا عوارض کمتر داشته باشه

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید پس از اتمام دوره درمان آنتی‌بیوتیکی میتوانید به روش لیزری جراحی شده و بهبود یابید.

 • م دم گفت:

  باسلام من نزدیک ۲ساله که بالای مقعدم هریکی دوماهی یک بار اندازه یه عدس ورم میکنه وبعد مثل یه جوش چرکی خود به خود سوراخ میشه و ازش چرک وخون میاد حالا تازگی شده هفته ای یک بار خارش زیادی هم داره چند بارم دکتر رفتم فقط دارو بهم دادن که فایده نداشته میخواستم ببینم چیه ایا نیازی به جراحی دارم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام برای تشخیص قطعی لازم است تا تحت معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب قرار بگیرید، اما با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار آبسه مقعدی هستید که نیاز به عمل جراحی تخلیه دارد، از طرفی باید از نظر فیستول مقعدی نیز تحت تصویربرداری لگنی قرار گرفته و هر چه سریع‌تر بررسی شوید.

 • سبا گفت:

  سلام دکتر روزتون بخیر
  کیست مویی میتونه باعث کمر درد یا پا درد بشه؟؟
  و بعد از عمل آیا امکان مسافرت زمینی برای فرد وجود داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله درد می‌تواند در کمر پخش شده و با کمر درد اشتباه گرفته شود اما بعید است منجر به پا درد شود، بسته به نوع عمل و زمان سفر پس از عمل دارد، در صورت جراحی لیزری این امکان هست ولی باید هر یک الی دو ساعت تغییر حالت داده شود و راه رود. اما در روش سنتی تا چند هفته نباید طولانی مدت نشست.

 • بی نام گفت:

  سلام.من به تازگی متوجه شدم درست زیر معقدم (زیر معقد و چسبیده به آن )یه افتادگی وجود داره میخوانم ببینم ای چیه؟؟؟؟؟؟؟خیلی نگرانم ……و هیچ خونریزی ندارم

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار بیماری هموروئید شده باشید که در صورت عدم درمان به موقع منجر به بروز علایم ناخوشایند و آزار دهنده دیگر خواهد شد. از طرفی احتمال افتادگی و بیرون زدگی بافت مقعد نیز مطرح است که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است، هر چه سریع‌تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم که احتمالاً جراحی است مراجعه کنید.

 • مهدی گفت:

  سلام بخشید بنده ۳ سال است که دچار کیست مویی هستم ولی عمل نکردم چون محل رو تمیز نگه می دارم تا این موقع که حدود ۳ماهی است اصلا از ترشحات آن هیچ اثری نیست ولی در هایی کمی و خفیفی در ناحیه ی مختلف پشتی احساس می کنم و به دکتر مراجعه کرده و خواستار عمل جراحی شدم و ایشون عمل نکردند چون اصطلاح اینکه هنوز نرسیده است را مطرح کردند شما چه پیشنهادی دارید دکتر آمپولی بنام کلیندامایسین را تجویز کردند نظر شما چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای اظهار نظر لازم است تا کیست مویی مپرد معاینه بالینی قرار گیرد، این احتمال وجود دارد که کیست شما در حال عفوتی شدن بوده و پزشک فعلاً درمان آنتی بیوتیکی تجویز کرده باشد تا پس از رفع التهاب اقدام به جراحی آن کند، با این حال باید معاینه شوید.

 • جواد گفت:

  یک هفته است عمل سینوس انجام داده ام چون سینوس به سمت بالای کمرم رشد کرده بود یک تونل ۱۵سانتی درکمرم ایجاد شده اگر قبل از پر شدن تونل دهانه تونل بسته شود امکان عفونت دارد یا نه؟من برای بهبودی زودتر از عسل استفاده میکنم برای پانسمان دکترم هم فنی توئین تجویز کرده میشود آنها را ترکیبی استفاده کرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام از مصرف هم زمان آنها بپرهیزید زیرا ممکن است با هم واکنش داده یا اثر هم را خنثی کنند، نگران نباشید زخم از مرمز و درون شروع به ترمیم می‌کند و بسته شدن آن پس از ترمیم نسبی درون زخم رخ خواهد داد.

 • جواد گفت:

  سلام ببخشید موقع تعویض پانسمان برای تمیز کردن توی زخم خیلی درد میکشم اسپره ای قطره ای قرصی چیزی هست که استفاده کنیم از دردش کم بشه

  • clinic گفت:

   با سلام بله می‌توانید از اسپری یا چند قطره محلول لیدوکائین در محل پیش از تعویض پانسمان استفاده کنید.

 • Pooya گفت:

  سلام دکتر. من بعد از گذشت دو ماه از عمل متوجه شدم از محل عمل خونابه خارج میشود چه کار باید کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه و بررسی محل عمل به پزشک جراح خود مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام آقا ببخشید چند روزی بود که خانم میگفت من دنبالچه هم درد میکن الاان حدودان دردمیکرد اما از دیروز متوجه یه جوش بزرگ شدم درست رواستوخان دنبالچه در امده واز دیشب یه مایه چرکی زردی میاد وجوش خیلی بزرگ و قرمز من خیلی میترسم و متاسفانه خانم خیلی مزهبی وخیلی هم درد میکشه خواهشن یه راهی ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز با توجه به توضیحاتتان و محلی که اشاره می‌کنید می‌توان حدس زد که ایشان دچار بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال شدند که تنها راه درمان قطعی آن عمل جراحی است و بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و عمیق شدن آن که روند بهبودی را طولانی می‌کند برای معاینه و سپس جراحی آماده شوند، البته با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایند، البته به شرطی که کارشان سنگین نباشد.

 • ناشناس گفت:

  سلام من ده سال بیشتره سینوس دارم
  ولی به علت کم بود پلاکت خون معلم نکردن چون من پلکان خونم زیر ده هزار
  میباشد الان سه روزه که کمرم درد میکنه
  پام درد میکنه اطراف ناف و کلیه هم درد
  دارم چون قبلا عفونت خارج میشد ولی الان مدتی است که دیگه خارج نمیشه ایا امکان دارد که عفونت پر شده باشه دور ور
  پام ممنون میشم کمکم کنید من ای تی پی پلکان خونم شش هزار میباشد

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است با پرونده پزشکی خود مراجعه کنید، ممکن است امکان جراحی با روش لیزری را داشته باشید، ممکن است عفونت ناشی از کیست در بدن علایم عمومی ایجاد کند ولی درد سایر نواحی نیز نیاز به بررسی دارد.

 • نیما گفت:

  سلام.هفت روز پیش عمل سینوس پیلونیدال به روش باز داشتم.داخل حفره را هر روز شستشو دادم اما گاز استریل داخل حفره نزاشتم.ممکنه باعث مشکل بشه؟ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام اگر در حال حاضر ترشح و علایم عفونت ندارید، مشکلی نیست ولی از این پس به درستی پانسمان کنید.

 • سینا گفت:

  باسلام من خیلی وقته متوجه شدم بین دوباسن از یه سمت خط قرمزه که اوایل ترشح داشت ولی الان نداره فقط گاهی اوقات خارش داره ودرد لطفا راهنماییم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز با توجه به توضیحاتتان و محلی که اشاره می‌کنید میتوان حدس زد که دچار بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال شدید که تنها راه درمان قطعی آن عمل جراحی است و بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و عمیق شدن آن که روند بهبودی را طولانی می‌کند برای معاینه و سپس جراحی آماده شوید، البته با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • ناشناس گفت:

  من سینوس داشتم عمل کردم بخیه زدن مشگل نداره که

  • clinic گفت:

   با سلام خیر جراحی از نوع بسته بوده و مشکلی ندارد.

 • فرید گفت:

  سلام اقای دکتر این زخم در پایین تر از کمرم به صورت باز دیده میشه ولی هیچ سوراخی در اطراف ان دیده نمیشه ایا این زخم کیست مویی هست ؟ اگر هست ایا میشه جلوگیر کرد از ان مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که قابل پیشگیری نبوده و به زودی علایم آن بروز می‌کند. این بیماری به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • navid گفت:

  سلام کن قبلا کیست مویی داشتم عمل کردم ولی الان حس میکنم کیست مویی برروی ناف دراومده ایا برروی ناف هم ایجاد میشه و عمل هم میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله این احتمال وجود دارد که اطراف ناف ایجاد شود و قابل جراحی است.

 • محسن برخورداری گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  جناب دکتر چند ساله که کیست مو رو جراحی باز کردم
  قسمتی از اون که سطحی بود رو بخیه و قسمتی که عمیق تر بود رو جراح خالی کرد و به مرور محل تخلیه شده گوشت جدید اورد و خوب شد الان هیچ علامتی از کیست وجود ندارد ولی یک چیز اذیت میکند که در بعضی مواقع که تحرک زیادی دارم یا کار سنگینی میکنم پوست محل جراحی شده میشکافد و شروع به ترشح میکند که مجددا چند هفته دردسر میشود که در تصویر کاملا مشخصه
  به نظر شما هیچ راهی برای درمان قطعی وجود داره یا خیر و ایا امکان اینکه پوست اطراف زخم رو تراشیده و پوست اصلی بدن رو بهم دوختن وجود داره تا مجددا پوست نازک فعلی پاره نشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه مراجعه کنید، به احتمال فراوان دچار عود بیماری شدید. باید زخم بررسی شود، دوختن دو سر زخم به هم در روش بسته احتمال باز شدگی دارد. ممکن است نیاز به پیوند بافت پوستی در ناحیه باشد.

 • نيك بين گفت:

  سلام من بعد عمل كيست مو مدفونين بوي بدي ميده ويه دونه هاي چركي خارج ميشه ميشه بگي جرا

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار عود یا عفونت پس از جراحی شده باشد، به جراح خود مراجعه کنید.

 • ریحانه گفت:

  باسلام من اقام ی بارعمل کردن خوب شدن بعدازچندوقت هیچ علائمی نداشت ک بازدردوخونریزی وچرکی کردبازب دکترمراجع کردوگفته بودک ب عنل اینبارنیازنداره وبایددارومصرف کنه داروهاش رومصرف کرده هنوزم تموم نشدن داروهاش ک ی خرده بادکرده نمیدونم بایدچیکارکنم خواهش میکنم کمک کنیددکتر..ایااستفاده ازصابون وضدعفونی خوب است یانه وکدام بهتره لطفازودجواب دهید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام به مصرف دارو ادامه داده و خود درمانی نکنید، بعد اتمام دارو برای بررسی وضعیت به پزشک خود مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام
  بنده به تازگی متوجه یک توده قرمز رنگ دقیقا بالای مقعد و زیر کمرم شدم . هیچ درد و علایم دیگه ای هم ندارم . آیا این میتونه کیست مویی باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز با توجه به توضیحاتتان و محلی که اشاره می‌کنید میتوان حدس زد که دچار بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال شدید که تنها راه درمان قطعی آن عمل جراحی است و بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و عمیق شدن آن که روند بهبودی را طولانی می‌کند برای معاینه و سپس جراحی آماده شوید، البته با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • Noonoo گفت:

  سلام خسته نباشید.آیا طبیعیه بعد از ۱۸روز عمل کیست مو،موقع تمیز کردنش ی قسمتیش خون میشه البته فقط وقتی تمیزش میکنیم اینجوریه حالت عادی خونریزی نداره،ی سوال دیگم داشتم اون قسمتایی که گوشت آورده خارش داره آیا طبیعیه؟؟؟مرسی از جوابدهیتون خدا خیرتون بده

  • clinic گفت:

   با سلام در تمیز کردن زخم دقت کنید تا دچار خونریزی نشود، خارش نشانه بهبودی است و مشکلی ندارد.

 • ناشناس گفت:

  من۸سال کیست دارم ایا خطرناک هست

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال بدخیم شدن کیست مویی بسیار کم است ولی عدم توجه به درمان آن نیز کار درستی نیست زیرا در نهایت بیماری عفونی شده و وارد فاز فعال خود می‌شود و با بروز نشانه‌های درد و التهاب منجر به مراجعه اورژانسی شما خواهد شد، بهتر است پیش از گسترش و عمیق شدن آن برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • حسین گفت:

  سلام. ببخشید من ۲۰روز پیش عمل سینوس انجام دادم. بیشتر زخمم بسته شده ولی یه خورده هنوز مونده بسته نمیشه!! محل عمل تمیز و بدون مو هست! لطفا راهنمایی کنید؟

  • clinic گفت:

   با سلام کمی صبور باشید ترمیم کامل نیاز به زمان دارد

 • مینا گفت:

  احتمال داره کیست مویی بعدها تبدیل به سرطان بشه؟ من قبلا عمل کردم ولی الان دوباره عفونت کرده.

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال بدخیمی کیست مویی کم است ولی در صورت شک نمونه بیوپسی تهیه و بررسی پاتولوژی خواهد شد. باید دوباره برای جراحی مراجعه شود.

 • mohammad گفت:

  با سلام.من چند روزه که در این ناحیه درد داشتم و می دیدم قرمز شده فکر می کردم از استخوانه چون از وجود این بیماری خبر نداشتم.دیشب خود به خود باز شد و از همون موقع تا الان کم کم چرک و خون میاد بیرون.سفیکسیم ۴۰۰ و ناپروکسن ۵۰۰ مصرف می کنم.آمپول جنتامایسین هم زدم.می خواستم ببینم آیا باز نیازی به جراحی هست یا نه و اگر هست جراحیش در چه حده؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز تنها راه درمان اصلی و قطعی بیماری کیست مویی در حال حاضر انجام جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. سر باز نمودن زخم و تخلیه آن و کاهش علایم آزار دهنده موقت بوده و در صورت عدم درمان به زودی عود خواهد کرد، اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید هر چه سریع‌تر پیش از عمیق شدن کیست مویی و وسیع شدن آسیب بافتی ناحیه برای جراحی آماده شوید. در صورت انتخاب روش جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • نهال گفت:

  سلام آقای دکتر من مدتی هست که ازمقعدهمراه باموضوع خون می آیدیاروی مدف وع خون دیده می شود وبعضا مواقع ازبیرون هم خون می آید ومعمولا حالت اسهال است وبیشتر مواقع احساس کامل خالی نشدن دارم ویبوست هست و.واحساس بالای باسن هم هموروعید دارم جایش درد میکند وخیلی کمردرد دارم وتو نشستن خیلی اذیت میشوم .چکار کنم آقای دکتر

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان و کنترل بیماری یبوست در شما سبب شده تا احتمالاً دچار یک بیماری مقعدی مانند هموروئید شوید تا زمانی که یبوست را کنترل نکنید، درمان بیماری مقعدی بی فایده بوده و دوباره عود خواهد کرد، برای کنترل یبوست باید تغییراتی در سبک زندگی، رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره خود ایجاد کنید. آب مصرفی روزانه خود را به هشت لیوان افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر مصرف کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم داشته باشید. از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید. برای بررسی مقعد و تعیین نوع بیماری مقعدی و میزان پیشرفت آن و درمان لازم نیز باید حضوری مراجعه کنید تا معاینه شوید و از نظر ابتلا به سایر بیماری‌ها با علایم مشابه نیز بررسی گردید.

 • جواد گفت:

  باسلام.من ۹ماه پیش کیست موییم رو عمل کردم,یک ماه پیش کامل پوست آورد ولی چون موهای نزدیک جایی ک باز بود رو با موچین میکندیم پوست باز شد و پوست جدید دقیقا چسبیده به گوشت تشکیل شد ولی اون قسمت از پوست ک نزدیک مقعده جنس لزجی داره و کامل جنس پوست نداره خاستم بپرسم موهای نزدیک اون قسمت رو ضروریه نباشن و اگه کلا دیگه ب موها دس نزنیم تا پوست سفت شه و بشه موبر استفاده کرد مشکلی پیش میاد؟

  • clinic گفت:

   با سلام تا زمان ترمیم کامل پوست ناحیه می‌توانید، موها را با قیچی کوتاه کنید از زدن انواع کرم و پودر موبر بپرهیزید زیرا ممکن است باعث حساسیت پوستی شده و بهبودی ناحیه را دچار مشکل کرده یا سبب عود بیماری شود. کوتاه نگه داشتن موها بهترین اقدام ممکن است.

 • محمد گفت:

  سلام دکتر من ۲۶ سال سن دارم حدود ۳ الی ۴ ماهه متوجه شدم ۳ تا سوراخ بالا تر از مقعدم بین دو تا باسن بدون درد و بدون ترشحی خیلی خیلی نگرانم راهنمای کنید لطفا نیاز به معالجه دارم یا خیر؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله حتماً باید مراجعه کنید، به احتمال فراوان دچار بیماری کیست مویی شده‌اید و در مراحل اولیه ابتلا به آن هستید که هنوز کیست عفونی نشده و علایم آزار دهنده بروز نکرده است، در صورت تأیید کیست مویی باید جراحی شوید، البته نگران نباشید با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • علی اسکویی گفت:

  من یکسال پیش کیست مویی داشتم همراه با ۴تا فیستول که جراحی کردم آیا امکان معافیت از سربازی برایم وجود دارد ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام قوانین نهادها و سازمانهای مختلف در کشور متفاوت بوده و سالیانه در حال تغییر است،بهتر است این موضوع را از خود نهاد مربوطه پیگیری کنید

 • رویا گفت:

  سلام خسته نباشید من الان ده روز عمل کردم خونه پانسمانشو عوض کردیم داخل زخمم هر دفعه تمیز کردیم الان بازم باید با سرم بشورم و گاز بذاریم تو زخم یا فقط با شامپو بچه کافیه ؟ممنون میشم اگه روش پانسمانمو دقیق لطف بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام برای شست و شو ناحیه و استحمام روزانه با پانسمان زیر دوش رفته تا کامل خیس شود، سپس پانسمان و گاز درون زخم را خارج نموده، درون لگن حاوی آب و در صورت داشتن ترشح آغشته به چند قطره بتادین بنشبنید، به صورتی که زخم کاملاً درون این آب قرار بگیرد و داخل آن تمیز و شست و شو شود، از زدن شامپو یا صابون مستقیم به محل زخم بپرهیزید. پس از استحمام محل زخم را با سشوار و البته با رعایت فاصله سی سانتیمتری و دمای ملایم خشک نموده و چناچه درون زخم آغشته به ترشحات چرکی بود با یک گاز استریل درون زخم کشیده و آن را پاک کنید، این عمل کمی دردناک بوده و در صورتی که تحمل آن را نداشتید می‌توانید چند قطره از ماده بیحسی لیدوکائین درون زخم ریخته سپس این کار را انجام دهید. در پایان درون زخم را با گاز پر کرده و با گذاشتن یک پد بر روی آن با چسب محکم نمایید، این کار روزانه تا زمان بهبود نسبی زخم و تشکیل بافت صورتی و قرمز درون زخم باید ادامه یابد.

 • محمد گفت:

  سلام آقای دکتر من سی سه روز است که عمل سینوس باز انجام دادم حال چند روز است که جای عملم لکه های سفید زیادی ایجاد شده چه دلیلی میتونه داشته باشه با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام محل عمل را هنگام تعویض پانسمان با کمک یک گاز تمیز از ترشحات موجود پاک کنید، اگر ترشحات ادامه داشت یا دچار علایم دیگری شدید حتماً به جراح خود مراجعه کنید تا از نظر عفونت پس از عمل بررسی شوید.

 • رها گفت:

  سلام و خسته نباشید!من ۱۷ سال سن دارم وبه تازگی متوجه شدم یک نقطه سیاه بین شکاف باسن وجود دارد و وقتی دستمال روی ان می گذارم یک لکه خونی کوچک دیده میشود و زمانیکه خیلی به ان فشار بیاید درد خفیف دارد!ایا ممکن است کیست مویی باشد؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله به احتمال فراوان دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای درمان آن که تنها به روش جراحی است، مراجعه و اقدام کنید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و روش نوین لیزری امکان پذیر است، نگران نباشید با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. با رعایت نکات مراقبتی پس از عمل و تغییراتی در عادات رفتاری خود می‌توانید از عود و بازگشت بیماری جلوگیری کنید.

 • پیمان گفت:

  با سلام در پیام قبلی امر فرموده بودید برم پیش پزشک جراح خودم ولی ایشان بعد از معاینه گفتند روزی سه بار استحمام کن بجای دو بار و دو ورق قرص سپروفکت ۵۰۰ تجویز کرد هر ۸ساعت یک عدد،درحالیکه هنوز ترشح زرد و سبز در محل عمل سینوس وجود داره و محل عمل زرد رنگه و درد شدید در ناحیه کمر و اطراف عمل دارم
  بنظر شما چکار کنم دکترم را عوض کنم با این شرایط شما پذیرش دارید?

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز به دستورات پزشک خود عمل نمایید و به روش درمانی ایشان اعتماد داشته باشید، عوارض پس از جراحی مربوط به پزشک جراح بوده و خود ایشان باید درمان آن را بر عهده بگیرند.

 • حسین گفت:

  با سلام
  اقای دکتر من حدوده دو سه سال هست که کیست مویی دارم و اوایل خونابه و عفونت ازش خارج میشد ولی الان حدوده سه چهار ماهه که دیگه نیست ولی هربار که توی دستشویی خودمو یا توی حموم خودمو تمیز میکنم اطرافش مو واین چیزا هست و سوراخشم درحال بسته شدنه و انگار داره میره داخل ایا داره خوب میشه یا داره به داخلتر نفوز میکنه و خطرناکه تا حالام به دکتری مراجعه نکردم وزنم زیاده تحرکمم به نسبت کمه و عرق زیادی هم در طول روز میکنم و همچنین اهل جنوب کشورم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، سبک زندگی غلط شما، اضافه وزن، تعریق زیاد، کم تحرکی باعث بروز این بیماری کیست مویی در شما شده است، کیست مویی خود به خود بهبود نیافته و تنها راه درمان اصلی آن انجام جراحی است که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد و نکات مراقبتی لازم را رعایت نموده و سبک زندگی غلط خود را اصلاح کنید، بنابراین هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و عمیق و گسترده شدن آن برای درمان مراجعه نمایید. اگرچه در ظاهر فعلاً علایمی ندارید ولی بیماری در حال وخیم شدن بوده و به زودی به سبب بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند مجبور به مراجعه اورژانسی خواهید شد، این بیماری به بیماری مهلک دیگری تبدیل نمیشود ولس در مواردی ممکن است بدخیم بوده و نیاز به نمونه برداری و بررسی داشته باشد.

 • رویا گفت:

  خیلی خیلی ممنون ازینکه جواب دادین واقعا خسته نباشید.موفق و موید باشید

  • clinic گفت:

   شما لطف دارید موفق و سلامت باشید

 • پیمان گفت:

  سلام وقت بخیر من ۲روز پیش عمل کردم و دکترم گفت باید هر ۱۲ساعت بری حمام دوش بگیری من هم همین کارو کردم ولی نمیدونستم داخل محل عمل گاز استریل هست و دو روز با گاز استریل خیس داخل محل عمل زندگی مردم حالا داخل محل ترشح زرد و سبز رنگ میکنه و دیوارهای محل عمل هم این رنگی هستند چه توصیه ای میفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار عفونت شدید به پزشک جراح خود مراجعه کنید تا محل زخم را ویزیت نموده و درمان آنتی‌بیوتیکی لازم را تجویز کنند.

 • رویا گفت:

  سلام خسته نباشید.من ی هفته س عمل سینوس مو انجام دادم ولی نه میتون راحت بشینم نه راحت راه برم و بخوابم انگار استخوان اون قسمت شکسته.درد عمل نیست خودم حس میکنم درد استخوانه .نظر شما چیه آقای دکتر؟امکان داره خوب عمل نکرده باشن یا اینکه به استخوان زده باشه یا هر دلیل دیگه‌ای که باشه.ممنون میشم زودی جواب بدین

  • clinic گفت:

   با سلام درد ناشی از عمل جراحی در برخی افراد طاقت فرسا بوده و آزار دهنده است برای کنترل درد می‌توانید از داروهای ضد درد تجویزی استفاده کنید اگر دردتان همچنان شدید بود و ادامه داشت برای بررسی بیشتر به پزشک جراح خود مراجعه کنید، جراحی سینوس و کیست مویی ارتباطی به استخوان و آسیب ستون فقرات ندارد.

 • جمیله گفت:

  با سلام من نزدیک۸ساله که کیست مویی دارم و یک ساله که چرک وعفونت شدید ترشح میشه,رفتم دکتر معاینه کردن و گفتن خود به خود تخلیه شده ولی باید جراحی بشی,اضافه گوشتم آورده و بعد از عمل باید بدی آزمایش پاتولوژی من به دلیل شرایطم تا چندماه دیگه نمی تونم جراحی انجام بدم خواستم بدونم خطرناک نیست و اینکه امکان داره این اضافه گوشت که دکتر گفتن باید بدم آزمایش سرطانی باشه

  • clinic گفت:

   با سلام بله این احتمال وجود دارد و برای بررسی خوش یا بدخیمی این توصیه شده است، بهتر است به سلامت خود اهمیت داده و هر چه سریع‌تر تحت جراحی لازم قرار بگیرید.

 • Ak_44 گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ….. حدود دو هفته عمل کیست مویی انجام دادم که با طی شدن مراحل درمانی و کشیدن بخیه ها بعد از چند روز و باز کردن پانسمان محل مورده نظر به نظر جای بخیه باز شده به اندازه یه دو سوراخ چند میلیمتری ….. میخواستم بدونم بهبودی کامل چقد طول میکشه ؟ و آیا شست و شو جای زخم به صورت مداوم با آب و صابون مشکل نداره ؟ … با تشکر .

  • clinic گفت:

   با سلام اگر ترشحات چرکی و خونی ندارد با تمیز نگه داشتن ناحیه و خشک نمودن آن و خودداری از بلند کردن جسم سنگین یا زور زدن حین دفع مدفوع ترمیم شده و جوش میخورد، شستن ناحیه به شرطی که بدون صابون و مواد شوینده بوده و سپس خشک شود، اشکالی ندارد.

 • پریناز گفت:

  سلام، خسته نباشید میخواستم بپرسم این کیست ممکنه انقدر ریشه کنه که به روده ی بزرگ برسه؟!؟!؟!؟!

  • clinic گفت:

   با سلام اگر منظورتان کیست مویی است، خیر این کیست درون یک حفره قرار دارد و لایه های موجود در بدن تا اندام های داخلی مانع رسیدن آن به روده بزرگ می‌شود، در مرحله‌ای از بیماری عوارض و علایم آن قدر شدید می‌شود که برای درمان اورژانسی مراجعه خواهید کرد.

 • سجاد گفت:

  مو عمل باز انجام دادم ولي بعد إز ٤روز خونريزي كرد دوباره عمل بسته انجام دادم ولي بعد ١٠ روز يكن إز زخمم باز شده

  • clinic گفت:

   با سلام ترمیم زخم پس از جراحی کمی زمان میبرد اگر دچار مشکل ترشحات بدبو و خونی نیز هستید حتماً باید توسط جراح خود معاینه شوید.

 • نازی گفت:

  سلام خسته نباشید من از سن ۱۳سالگی تا الان که ۱۸سالم شده بدنم جوش واکنه های بزرگ میزنه وکک ومک خیلی میزنه به خصوص جاهایی که بیشتر عرق میکنن مثلا وسط سینه هام وزیربغلم زیرشکمم پشت کمرم خیلی دارو مصرف کردم نتیجه نگرفتم داروی گیاهی هم زیاد مصرف کردم جای جوش ها ااصلا نمیره وروز به روز بدنم بیشتر جوش میزنه نمیدونم اثرش چیه سالی یکبار کیست مویی میزنم بادارو رفعش میکنم تو بدنم عفونت خیلی زیاد هست مثلا دوساله عفونت قارچی گوش دارم دارو اصلا جواب نمیده الانم به تازگی عفونت زنان گرفتم به نظرشما من برای عفونتم باید چیکارکنم که ریشه کن بشه تورو خدا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام باید توسط تیمی از متخصصین از نظر عفونت داخلی و سپس عفونت زنان و گوش بررسی شوید. اگر واقعاً به کیست مویی مبتلا شده باشید باید حتماً تحت عمل جراحی قرار بگیرید، کیست مویی با دارو درمان نمیشود و بر می‌گردد. بنابراین حتماً برای بررسی از نظر وجود کیست مویی مراجعه نموده و در صورت تأیید جراحی شوید، تعریق بدن خود را با خشک کردن و کاهش نسبی فعالیت بدنی کنترل کنید. نگران جراحی خود نباشید با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان، به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • امیر از زنجان گفت:

  سلام اقای دکتر دو روزه عمل سینوس انجام دادم و خوب نمیتونم دستشویی بزرگ کنم!راهنمایی کنین ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام مواد غذایی پر فیبر، میوه و سبزیجات به همراه مایعات فراوان و مواد غذایی ملین مصرف نموده و از توالت فرنگی به جای سرویس بهداشتی ایرانی استفاده کنید. از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و سعی کنید تا به موقع به دستشویی رفته و از به تأخیر انداختن آن خودداری کنید. تحرک داشته باشید.

 • حسن گفت:

  سلام سوال من این است که چند روزی هست که زیر بیضه من باد کرده به اندازه یک طرف بیضه دردی هم ندارم چای خیلی ترس واسترس دارم

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است برای بررسی سریع مشکل ایجاد شده به یک متخصص ارولوژیست مراجعه نمایید. ممکن است دچار هیدروسل یا واریکوسل شده باشید که حتماً باید هر چه سریع‌تر معاینه شده و اقدام درمانی لازم صورت گیرد زیرا در مواردی ممکن است به سبب عدم درمان به موقع باروری شما در آینده به خطر افتد.

 • فریاد گفت:

  بعده یک ماه عمل کیست مویی خون ریزی داره آیا طبیعیه

  • clinic گفت:

   با سلام زمان ترمیم محل زخم کیست مویی پس از عمل بسته به نوع جراحی و عمق کیست مویی متغیر بوده ولی در صورت خونریزی شدید در ناحیه حتماً باید توسط جراح مربوطه معاینه و از نظر عوارض جراحی بررسی شود، ترشحات خونابه ای و بدون بو و چرک مشکلی نداشته و طبیعی است.

 • Fariad گفت:

  سلام من یه ماهیه عمل سینوس به روش بخیه کردن یه هفته ای میشه که بخیه هاشو کشیدم ولی هنوز چرک و خون ترشح میکنه آیا طبیعی یا مشکل سازه

  • clinic گفت:

   با سلام اگر ترشحات بدون بو دارید، طبیعی بوده و تا زمان بهبودی کامل محل زخم طبیعی است ولی در صورت بروز ترشحات چرکی و بدبو و التهاب و تورم و قرمزی اطراف زخم حتماً باید توسط جراح خود از نظر عفونی شدن محل عمل معاینه شوید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام خدمت دکتر دخترم کیست مویی عمل کرده روزی دو بار حمام میکند ومحل زخم را میشوریم وامروز خون آمد چی باید کرد

  • clinic گفت:

   با سلام اگر شدت خونریزی زیاد است، حتماً به پزشک جراح ایشان مراجعه کنید تا محل را از نظر بروز عوارض پس از عمل بررسی کند، در غیر این صورت فقط ناحیه را تمیز نگه دارید تا دچار عفونت نشود.

 • عبدالله گفت:

  با سلام آقای دکتر خسته نباشید اینجانب در تابستان در ناحیه بالای باسن و خایه هام جوش های چرکی میزنم که خیلی همراه خارش است ،به نظر شما اینم همون سینوس هی،با تشکر فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام جوش چرکی با سینوس پیلونیدال یا کیست مویی تفاوت داشته و بدون بررسی جوشهای موجود نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود، اگر فقط در فصل تابستان دچار آن میشوید، احتمالاً به سبب تعریق و گرمی هوا بوده و با خشک و تمیز نگه داشتن ناحیه برطرف خواهد شد اما کیست مویی به سبب گیر افتادن مو درون یک حفره سینوسی است که فقط با جراحی درمان خواهد شد. برای بررسی بیشتر مراجعه حضوری نمایید.

 • فری گفت:

  سلام ببخشید هزینه درمان کیست مویی با لیزر چقد میشه و هم اینکه چقد طول میکشه خوب بشی درصمن دفترچه بیمه سلامت دارم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام کیست مویی با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی درمان شده و به همین سبب در مدت بسیار کوتاهتری نسبت به سایر روشهای جراحی سنتی بهبود می‌یابد، در واقع در روش لیزری بدون بیهوشی عمومی فرد سرپایی جراحی شده و در همان روز عمل پس از چند ساعت تحت نظر ماندن، مرخص می‌شود و از روز پس از جراحی قادر به انجام فعالیت‌های عادی و روزمره خود خواهد بود، در حالی که در روش سنتی علاوه بر نیاز به بستری چند روزه در بیمارستان، حداقل یک هفته نیز باید در منزل استراحت کرد، بنابراین بیمار با کمک روش لیزری به دلیل تهاجم کمتر به بافت سالم اطراف کیست مویی در مدت زمان بسیار کوتاهی بهبود می‌یابد.

 • زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من هر وقت دستشویی می‌کنم خیلی احساس درد میکنم وقتی هنگام دستشویی کردن خونریزی و خیلی درد از داخل درد دارم معنی این خونریزی چی هست ممنون میشم. راهنمای کنین

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خونریزی مقعدی حین اجابت مزاج دو نشانه بارز بیماری فیشر یا شقاق مقعدی است ولی باید توجه داشته باشید هیچ گاه بدون معاینه و مشاهده ناحیه مقعد و انجام تست‌های کمک تشخیصی امکان اظهار نظر قطعی درباره تشخیص و ارائه درمان لازم وجود ندارد. از آن‌جایی که خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری صعب‌العلاج مانند سرطان نیز باشد باید وقت را غنیمت شمرده و هر چه سریع‌تر برای رد این احتمال و پیشگیری از پیشرفت بیماری و از دست رفتن زمان طلایی بهره بردن از اثر مثبت درمان دارویی مراجعه حضوری نمایید. ایجاد شکاف در مقعد در بیماری فیشر باعث از هم گسیختگی بافت دیواره مقعد و پوست اطراف آن شده و سبب خونریزی مقعدی می‌شود.

 • نیما گفت:

  سلام و احترام
  جناب دکتر من حدود چهار سال پیش علائم کیست مویی رو داشتم ولی با خارج شدن چرک و مراقبت مشکلم برطرف شد و الان بعد از گذشت چهار سال هیچ مشکلی ندارم، میخوام بدونم با این وجود بازهم نیاز به عمل هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، تنها راه درمان قطعی بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال در حال حاضر انجام جراحی است و اینکه در حال حاضر فعلاً علایمی ندارید مربوط به دوره بدون علامت بیماری شماست که دیر یا زود این دوران به پایان رسیده و علایم آزار دهنده بروز می‌کند. پس بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم و در شرایط ایده‌آل فعلی برای درمان خود مراجعه نمایید تا روند درمانی تسریع شود.

 • امین گفت:

  باعرض سلام من سال ۹۲ عمل کیست مویی انجام دام ک دکتر جای عملو بخیه زد ولی از همون زمان تاالان جای بخیه ها بازه وترشحات عجیبی هم داره دکتر گفت باید پیوند بشه ممنون میشم اگ درباره این چیز توضیح بدین

  • clinic گفت:

   با سلام در برخی موارد عمل جراحی کیست مویی مؤفقیت‌آمیز نبوده و به دلیل عود بیماری یا سر باز کردن کیست مویی فرد مجبور به جراحی دوم یا چندم می‌شود، برای شما هم همین اتفاق افتاده با این تفاوت که عمق حفره به پوست موجود در اطراف آن اجازه نمی دهد تا به طور کامل بسته و پوشیده شود، بنابراین جراح محترمتان تشخیص داده که برای جبران پوست کافی برای پوشش ناحیه باید از پیوند پوست به محل استفاده شود. بدین صورت که مقداری پوست از روی قسمت ران یا باسن برداشته شده و به محل کیست مویی پیوند زده می‌شود تا محل و حفره موجود در ناحیه پوشیده شود. احتمال عود و بازگشت مجدد بیماری با این روش بسیار محدود خواهد شد.

 • Sssss گفت:

  سلام من خیلی وقته کیست مویی دارم که چرک ازش بیرون میومد امروز خونریزی زیادی از این ناحیه داشتم و هنوزم ادامه داره به خاطر شرایطی ک دارم فعلا نمیتونم عمل کنم دکتر رفتم آنتی بیوتیک داد تا یه ماه دیگع عمل کنم خواستم ببینم این داروها خون ریزی هم قطع میکنه ؟اگه نه باید تو این یه ماه چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام بله نگران نباشید ترشحات چرکی و خون آلود محل کیست مویی با کمک درمان آنتی‌بیوتیکی تا حد قابل قبولی کنترل خواهد شد تا بدن شما برای انجام عمل جراحی کیست مویی آماده شود. فقط در این مدت از دستکاری محل خودداری کنید و داروهای خود را به موقع مصرف کنید و نگران جراحی خود نباشید. چناچه با روش لیزری جراحی شوید، نه تنها درد و خونریزی نداشته بلکه سرپایی عمل شده و نیازی به بیهوشی عمومی نخواهید داشت و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • روزبه گفت:

  باسلام من حدود یک ماهی هست که عمل کردم ولی هنوز ترشح دارم از ناحیه عمل می‌خواستم بدونم تا کی ترشح ادامه داره خیلی ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام بسته به نوع جراحی و همچنین وسعت و عمق جراحی زمان لازم برای بهبودی کامل و قطع ترشحات متفاوت است ولی معمولاً حداقل دو ماه ترشح طبیعی خواهد بود.

 • محمد گفت:

  باعرض سلام خدمت دکترزحمتکش.من ۱۰ماه پیش عمل سینوس ب روش باز کردم جای بخیه هامم کاملا بسته شده من کشتی گیر بودم و از وقتی عمل کردم کنارگذاشتم حالا ترس دارم ک ادامه بدم ک مبادا عود کنه اگه برم کشتی آخه تو تمرینات کشتی ضربه میخوره رو تشک کشتی…خواستم ببینم امکان ادامه دادن تمریناتم وجود داره…با تشکراز دکتر عزیز…

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمال عود بیماری وجود دارد، بهتر است پیش از ادامه ورزش خود نزد جراح خود ویزیت و معاینه شوید در صورت بهبودی کامل مجوز ادامه ورزش خود را بگیرید.

 • محمدرضا گفت:

  سلام من دو ماه پیش عمل سینوس به روش باز کردم و زخمم کاملا بسته شده میخاستم بدونم مشکلی نداره تمریناتمو شروع کنم ؟

  • clinic گفت:

   با سلام به دلیل حساسیت بالای این بیماری و همچنین جراحی آن و احتمال عود و باز شدن زخم، پیش از آغاز فعالیت بدنی سنگین نزد پزشک خود معاینه شوید تا با اطمینان مجوز آغاز ورزش را بگیرید.

 • شهین گفت:

  باسلام.دختری دارم ۱۴ساله که مدت یه هفته شده از وسط دوتا لگن از سوراخ کوچکی خون وآب بیرون میاد خواهش میکنم راهنماییم کنین خیلی نگرانم که مشکلش چیه

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال خیلی زیاد فرزندتان دچار سینوس پیلونیدال یا همان کیست مویی شده است که با مراجعه و مشاهده به راحتی قابل تشخیص بوده، ولی متاسفانه راه درمانی جزء جراحی ندارد. البته با کمک لیزر درمانی جراحی بدون نیاز به بستری و بی هوشی، بدون درد و خونریزی شدید و به صورت سرپایی انجام شده و فرزندتان به سرعت به مار و فعالیت روزانه خود باز می گردد.

 • محمود گفت:

  سلام من ۱۳سال پیش کیست پشت در تهران عمل کردم. ولی الان یکماهی میشه یه زخمی نزدیکی مقعد م درست شده ترشحات هم دارد. دکتر رفتم میگه کیست نیست پماد ان ان داد.ولی ترشحات قطع نشده.با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی نمود، ولی به احتمال زیاد دچار آبسه مقعدی شده باشید که باید در اسرع وقت برای بررسی و درمان آن پیش از بروز عوارض دیگری چون فیستول مراجعه نمایید.

 • امیری گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید ببخشید آقای دکترمن یه سوال داشتم خدمتتون
  مدتی پیش یه روزنه بالای مقعدم مشاهده کردم که چن تایی موی بدون ریشه ازدرونش خارح کردم الان پایین اون روزنه یک روزنه دیگه هست منتها ریز تره .میخواستم بدونم این ها مراحل اولیه ای کیست هستش؟ومن باید چیکارکنم..

  • clinic گفت:

   با سلام برای تشخیص قطعی باید تحت معاینه قرار بگیرید ولی به احتمال بسیار فراوان دچار کیست مویی شده اید که باید پیش از ایجاد عفونت و علایم دردناک آن برای درمان مراجعه نمایید. تنها درمان این بیماری جراحی است که البته با پیشرفت علم و کاربرد لیزر، بسیاری از مشکلات درد و خونریزی و مراقبت های سخت پس از عمل جراحی سنتی و نیاز به بی هوشی محدود شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می یابید. البته رعایت راه های پیشگیری از عود مجدد آن در این روش نیز الزامی خواهد بود.

 • مریم گفت:

  سلام من یه دختر۱۴ ساله هستم.من به دلیل سینوس مویی باید عمل شوم میخواستم بدونم که این عمل سخته؟آخه من محصل هستم خیلی میترسم.
  ممنون میشم اگه جوابم روبدید

  • clinic گفت:

   با سلام دختر عزیزم نگران نباش، در صورت جراحی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری و بی هوشی عمل شده و خیلی سریع ترخیص می شوی و می توانی طی چند روز به مدرسه بازگردی.

 • سحر گفت:

  سلام خدمت جناب دکتر
  من دختری ۱۸ ساله هستم که ترشخات قهوه ای رنگ که حالتی تکه ای و پودری دارد رو مشاهدا کردم . از جایی که تمام نکات بهداشتی را رعایت میکنم حس میکنم دچار کیست هستم . ابتدایی ترین کاری که برای مقابله میتونم بکنم چیست ؟ درمان خانگی ؟

  • clinic گفت:

   با سلام دختر عزیزم، در صورتی که به کیست مویی مبتلا شده باشی، هیچ درمان دارویی منجر به بهبودی تو نخواهد شد و تنها راه درمان اساسی آن جراحی است، البته نگران نباش درمان جراحی لیزری، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی به صورت سرپایی انجام خواهد شد. امکان پیشنهاد اقدام خانگی بدون معاینه شما وجود ندارد، باید ابتدا برای تشخیص قطعی بیماری و معاینه مراجعه حضوری داشته باشید.

 • جاسم گفت:

  با سلام و خسته نباشی .۴روزی هست که دور نافم شدید درد میکنه و خیلی سفت شده عین یک واشر کلفت دور نافم بوجود آمده تا حالا ۴دکتر رفتم فقط میگن عفونت هستش میخواستم بدونم ممکنه کیست مو باشه ؟؟متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام کیست مویی به صورت معمول در قسمت هایی دارای موی بدن که بر روی حفره های سینوسی قرار گرفته رخ می‌دهد، اما احتمال گیر افتادن تار مو در پوست در ناحیه شکم نیز وجود دارد که اگر این طور بود، همکاران پزشک حتماً تشخیص می دادند. برای تشخیص علت التهاب اطراف ناف شما نیاز به معاینه بالینی و آزمایش های تشخیصی هست.

 • محسن گفت:

  سلام.من سینوس پیلوندیال داشتم که کوچک به نظر می رسید ماه پیش کاملا باز شده و خون وچرک تخلیه شده به دکتر نشان دادم گفت باید عمل بشه چون امکان عفونت داره و یا ابسیل میشه ولی الان جای سوراخ کاملا پرشده و دردی ندارم و زیر پوست تخلیه شده آیا هنوز نیاز به جراحی دارد

  • clinic گفت:

   با سلام سینوس پیلونیدال از دسته بیماری هایی است که تنها راه درمان اساسی و اصلی آن جراحی است، بدون جراحی و با کمک روش های درمانی خانگی فقط درد و علایم آن برای مدت محدودی تسکین می یابد و کمتر خواهد شد. ولی با اطمینان به زودی علایم با شدت بیشتری بازگشته و روند درمانی مشکل تر خواهد شد. بنابراین هر چه سریع تر برای درمان اقدام نمایید.

 • تارا گفت:

  سلام من پنج سال پیش یه کمی پایین ترازگردنم با لمس کردن متوجه یک چیزی به اندازه عدس زیرپوستم شدم الان بعدازپنج سال رشدکرده وخیلی دردو سوزش داره به نظرشما این جوشه یانه

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز بدون معاینه و مشاهده ضایعه ایجاد شده نمی توان نظر دارد ولی اگر توده فقط درون پوست قرار گرفته باشد احتمال تجمع بافت چربی بسیار زیاد است. در هر حال باید برای رد سایر علل خطرناک هر چه سریع تر مراجعه نمایید.

 • شبنم گفت:

  سلام دو سال است کیست مویی رو عمل کردم اما جای زخم بسته نشده و خیلی نگرانم

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه عمل کیست مویی به روش باز به ماه ها زمان برای بسته شدن کامل نیاز دارد اما عدم بسته شدن آن پس از دو سال کمی غیر طبیعی بوده و برای معاینه و بررسی مجدد محل عمل باید به پزشک جراح خود مراجعه نمایید.

 • علیرضا گفت:

  سلام من كيست مويى دارم و ميخواستم عمل كنم شرايط و مراحل را ميخواستم بدون و هزينه اش چقدر ميشود و سريع انجام بدم در اولين فرصت برام انجام بدهيد

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا یک بار مراجعه برای ویزیت و معاینه کیست مویی و تشخیص قطعی آن باید داشته باشید، سپس از طریق سیستم نوبت دهی مرکز برای تعیین وقت عمل جراحی که به روش لیزری و کاملا بدون درد و خونریزی و آسیب بافت های اطراف انجام خواهد شد، اقدام نمایید، برای برآورد هزینه جراحی با کلینیک تماس بگیرید.

 • مهسا گفت:

  سلام خانومی ۲۷ ساله مجرد سال ۹۱ عمل کیست مویی داشتم یک بار سر باز کرد الان خوبم خدا شکر خوبم اقای دکتر ما عمل میکنیم ک خوب شیم ن با تا فعالیت داشته باشیم سر باز کنه ن میتونیم ورزش کنیم چون عرق می کنیم ن می تونیم بریم سر کار ب نظر شما میشه این طوری ولا من افسردگی گرفتم چر ی بیماری ساده رو نمیتونیم الااج کنیم کهر دقیقه سر باز نکنه

  • clinic گفت:

   با سلام خانم محترم این بیماری از جمله بیماری هایی است که با کوچک ترین بی توجهی و عدم رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی مستعد عود و بازگشت است، این خاصیت این بیماری بوده و ارتباطی با درمان ندارد. اگر می خواهید دوباره دچار بیماری و عوارض آن نشوید باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید و با شرایط فعلی خود کنار آیید. در غیر این صورت هیچ تضمینی برای عدم بازگشت بیماری وجود ندارد.

 • سهیلا گفت:

  کیست مویی دارم نمیحوام عمل کنم دارویی هس ک رفع بشه

  • clinic گفت:

   با سلام خیر متأسفانه هنوز هیچ درمان دارویی برای این بیماری کشف نشده است. بهتر است هر چه سریع‌تر برای درمان به موقع خود اقدام نمایید تا با آسیب بافتی بیشتر، روند درمانی دشوارتر نگردد. البته باید در نظر داشته باشید که درمان های گیاهی و خانگی توصیه شده برای آن فقط جنبه حمایتی داشته و تسکین کننده علایم است و به هیچ وجه بیماری را ریشه کن نمی سازد.

 • حاجی پور گفت:

  ببخشید من تقریبا یه هفته هست عمل آبسه پری آنال انجام دادم.که دکترم کلا محل عمل و بسته است.حالا امروز متوجه شدم که بخیه پوست باز شده و لب های زخم باز شده البته بخیه های عضله سرجاش.حالا من موندم این باز شدن بخیه اشکالی داره؟ و آیا ممکن دوباره احتیاج به جراحی باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید معمولاً نیازی به جراحی مجدد نبوده و در صورت نبود ترشح و نیاز به بخیه، من دوباره بخیه زد می شود، بهتر است برای معاینه محل بخیه هر چه سریع‌تر به پزشک جراح خود مراجعه نمایید.

 • صائمی گفت:

  سلام وقت خوش ، حدود ۴ ماه پیش تحت عمل سینوس پایلونیدال بسته شدم و یک بار نیز عفونت کرد و با دارو خوب شد ولی هنوز ترشحات و خونریزی دارد آیا عادی است ؟ ضمنا یک سوراخ تقریبا بالا خط برش عمل و یک شکاف ۲ سانتیمتری در پایین خط برش عمل باز می باشد که آقای دکتر جراح میفرماید که مشکلی نیست ولی من نگرانم. از وقتی که برای پاسخ میگذارید بسیار متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام در صورتی که هنوز پس از گذشت چهار ماه از عمل ترشح دارید، طبیعی نبوده و ممکن است جراحی شما مؤفقیت آمیز نبوده باشد. اطهار نظر در مورد باز شدگی اطراف زخم نیز بدون معاینه و مشاهده امکان پذیر نیست، بهتر است برای اطمینان از وضعیت بهبودی زخم خود آن را به یک پزشک دیگر نیز نشان دهید.

 • سبحانی گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه من بیماری سینوس داشتم عمل باز انجام دادم وبابی حسی انجام دادن الان یک ماهه خوردی عمل کردم هروزم پانسمانشم عوض میکنم یکم مونده بسته شه ولی پشتم دیر داره بسته میشه میخوام.هرچه زودتربسته شه دوست ندادم عفونت و دوباره عود کنه من اولین بارمه عمل سینوس انجام دادم

  • clinic گفت:

   با سلام در روند درمان و بهبودی سینوس پیلونیدال باید صبور باشید، جراحی باز به زمان بیشتر حداقل دو ماه برای بهبودی زمان نیاز دارد. از نشستن طولانی مدت و همچنین نشستن در توالت و وارد کردن زور و فشار بیش از حد به خود خودداری کنید، بهداشت فردی را رعایت کرده و محل زخم را تمیز نگه دارید. موهای ناحیه را کوتاه نگه دارید و استحمام روزانه داشتخ باشید تا به زودی بهبودی کامل یافته و دچار عود بیماری نشوید.

 • یغمایی گفت:

  سلام،بخاطر آبسه مقعد عمل جراحی انجام دادم،که بعد ازمدت دوماه دوباره بخاطر آبسه ودرد والتهاب مجددا به پزشک جراح مراجعه دوباره عمل جراحی انجام دادن،ولی احساس میکنم که دوباره داره آبسه تشکیل میشه،چیکار باید بکنم

  • clinic گفت:

   با سلام آبسه مقعدی از جمله بیماری‌هایی است که به سبب قرار گرفتن در معرض آلودگی محیط مقعد در معرض عود و بازگشت است. بنابراین علی رغم رعایت نکات مراقبتی پس از عمل جراحی ممکن است بیماری باز گردد و مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد. به روند درمانی خود ادامه دهید و برای معاینه و در صورت نیاز جراحی مجدد آماده شوید، عدم پیگیری به موقع مراحل درمان را مشکل تر می کند.

 • فردین گفت:

  سلام.عذر میخوام.من حدود ۵ روز هست که در استخوان دنبالچه دردی دارم.ولی هم میتونم بشینم و هم روی کمرم بخوابم فقط وقتی مستقیم روی ان فشار میاد درد دارم.ممکنه کیست مویی باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه و مشاهده محل نمی توان در مورد آن اظهار نظر نمود، علاوه بر احتمال وجود کیست مویی، ممکن است از ناحیه دنبالچه دچار آسیب شده باشید که لازم است یک متخصص ارتوپد نیز شما را ویزیت نماید.

 • قرئیان گفت:

  سلام ده سال پیش بدون اینکه سرم خوردگی داشته باشم تب ولرز شدید میگرفتم و بعد آبسه کنار معقد درست می شد که بزرگ میشد تابه جراحی در بیمارستان ختم می شد دوباره یک سال بعد همین اتفاق تکرار میشد ولی الان سه سال هست که کنار معقد سوراخی ایجاد میشه وچرک می آید ابتدا کم بود وتا شش ماه قطع میشد والان که شروع شده یک ماه هست که قطع نمی شه ومدام چرک می آید لطفا راهنمایی فرمایید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز به احتمال فراوان ابتلای مکرر به آبسه مقعدی در شما باعث ایجاد عارضه دیگری به نام فیستول مقعدی شده است، برای اطمینان از ابتلا به آن باید تحت ام آر آی قرار گرفته و بررسی شوید، اگر تشخیص همین بیماری باشد راه درمانی جزء جراحی نخواهید داشت و باید پیش از گسترش بیماری درمان کنید.

 • علایی گفت:

  سلام ،من تا حالا چهار بار جراحی سینوس پیلونیدال شدم دوباربه صورت بسته ودو بار به صورت باز آخرین بارکه ۴ماه قبل بوده به صورت باز عمل کردم یک هفته بعد از بسته شدن کامل زخم دوباره درد شدید داشتم و زخم خود بخود باز شد چرک و عفونت داشت اونارو خالی کردم و دوباره تا مدتی پانسمان کردم که دوباره بسته شد ولی الان حدود یک هفتس که جایه زخمم روباره عفونت کرد و زخم به صورت کامل از هم باز شده حدود سه سانت طول دو سانت عمق داره لطفا راهنماییم کنید دیگه نمیخوام عمل کنم ،میخوام بدونم عمل نکردننش میتونه خطری برای رسیدن عفونت به استخوان کمر داشته باشه یا نه و آیا عسل بصورت پماد برایه بهبود زخم خوب هسنت یا نه، با تشکر ممنون ا ز راهنماییتون

  • clinic گفت:

   با سلام درمان های خانگی مانند عسل فقط در کنترل عفونت مؤثر بوده و هیچ اثر مثبتی در بهبود سینوس پیلونیدال ندارد، متأسفانه درمان کیست مویی کمی مشکل و زمان بر بوده و ممکن است به بارها جراحی نیاز پیدا کند، پس از باز شدن زخم باید سریع برای پیشگیری از عود بیشتر آن مراجعه می کردید،با به تأخیر انداختن مراجعه خود به پزشک فقط باعث تشدید آسیب بافتی ناحیه شده و روند درمان را کند و مختل می کنید. تنها درمان کیست مویی در حال حاضر جراحی است. البته این بار می توانید به روش لیزری جراحی نمایید تا با درد و خونریزی کمتر و بدون نیاز به بستری و استراحت طولانی مدت و بی هوشی عمومی درمان شوید.

 • شاپوری گفت:

  در سال ۹۱ جراحی آبسه مقعدی انجام دادم ولی هنوز علائم آن وجود دارد و نزدیک مقعد هر ۱۵ تا ۲۰ روز با جمع شدن عفونت و درد و خروج عفونت رو برو هستم خواهشمندم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، آبسه مقعدی از جمله بیماری هایی است که با احتمال زیادی عود می کند و نیاز به چند بار درمان و حتی جراحی دارد. با همان ترشحات اولیه پس از بهبودی از عمل باید درمان خود را پیگیری می نمودید، بنابراین سعی کنید هر چه سریع تر پیش از پیشرفت بیماری و سخت شدن روند درمان برای بررسی و پیگیری مشکل خود مراجعه نمایید.

 • سالاری گفت:

  سلام. .من حدود ۸ماه پیش متوجه وجودسینوس پیویندال در بدنم شدم متاسفانه بخاطر شرایطی ک دارم زمانی برای عمل جراحی پیدا نکردم وانجام ندادم من از پمادی به اسم پماد سیاه استفاده کردم و سراین سینوس باز شد ک باعث خروج عفونت ها از داخل ان شد، میخواستم بدونم من نیازی ب عمل دارم یاخیر ؟ در طی این ۸ماه تاکنون دودفعه مقدار خیلی کمی ترشحاتی داشت ک کاملا بی رنگ بود وآن محل مقداری سفت است

  • clinic گفت:

   با سلام هیچ درمان خانگی و گیاهی در درمان کامل سینوس پیلونیدال مؤثر نبوده و این بیماری فقط با جراحی درمان می شود، درمان های خانگی فقط جنبه تسکینی داشته و برای مدت محدودی علایم آزار دهنده را کاهش می دهند، بنابراین بهتر است بیش از این درمان خود را به تأخیر نیندازید و برای دریافت اقدامات درمانی لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • روبیک گفت:

  اقاي دكتر من ٤ماه پيش عمل سينوس به صررت بسته انجام دادم اما الان در همون ناحيه درد بدي پيدا كردم ك در هنگام نشستن شروع ميشود،سوال من اين است كه ايا دوباره عود كرده؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمال عود سینوس پیلونیدال وجود دارد، بهتر است هر چه سریع‌تر برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید. عدم مراجعه به موقع باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر خواهد شد.

 • سارا گفت:

  باسلام اقاي دکتر دختر م بيست روزه است بالاي مقعدش يه سوراخ اضافي وجود داره پزشک اطفال گفتن ممکنه درگيري نخاعی داشته باشه ايا عمل کردنش خطر داره يا نه?

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز نگران نباشید بسیاری از نوزادان با این بیماری مادرزادی نقص و سوراخ لوله عصبی انتهایی ستون فقرات به دنیا می آیند که در برخی موارد خود به خود بسته شده و در برخی دیگر با کمک جراحی ترمیم و رفع می گیردد. نگران خطرات احتمالی نباشید، این مشکل مادرزادی شایع بوده و جراحی آن توسط پزشکان متبحر مشکلی نخواهد داشت.

 • دل فراز گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود یک سال ونیم پیش عمل سینوس پینولیدال به صورت بسته انجام دادم ولی الان دوباره عود کرده ایا دوباره باید جراحی کنم اگر جراحی نکنم خطر دارد در ضمن درد خیلی شدیدی در ان ناحیه دارم

  • clinic گفت:

   با سلام بله بیماری سینوس پیلونیدال از جمله بیماری‌هایی است که با احتمال زیادی عود می کند و ممکن است در شما نیز این اتفاق افتاده باشد. بله عود آن نیز نیاز به جراحی دارد و باید هر چه سریع تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • دانشی گفت:

  سلام اقای دکتر. من روی باسن راست ام. زخمی چرکیده وخون شبیه کیست موی است میخواستم ببینم چی هست ممنون میشم جواب بدید

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه و مشاهده و بررسی دقیق محل زخم امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد، اما با توضیحاتی که فرمودید ممکن است به یک بیماری مقعدی به نام فیستول مقعدی مبتلا شده باشید، در صورت تشخیص صحیح و وجود همین بیماری تنها راه درمانی، جراحی خواهد بود، البته نگران نباشید با انتخاب جراحی لیزری با درد و خونریزی و عارضه کمتر و طی مدت زمان کوتاهتر بهبود می یابید.

 • ایزدی گفت:

  باسلام خدمت اقای دکترعزیزببخشیدنافم حدود۹ماه درده وترشح بدبویی ازآن خارج میشودواطراف نافم به کل درده وخارش دارم وقرمزمیشودوانگارداخلش نیزخارش دارم وجوش ریزمیشه وقتی زیادمیخام امابوی بدش هنوزموندگاره وهست بنظرشمامن دچارکیست مویی شده ام یانه؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمال کیست مویی نیز برای شما مطرح است، اما ناف قسمتی از بدن است که به سبب در ارتباط بودن با اعضای داخلی بدن در معرض عفونت های داخلی نیز قرار می گیرد، بنابراین بدون معاینه دقیق ناحیه و تشخیص منبع عفونت نمی توان نظر قطعی داد، به هر حال برای پیشگیری از وخیم شدن بیماری و آسیب بافتی هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی و درمان مراجعه حضوری نمایید.

 • شراره گفت:

  با سلام من دختری ۱۵ ساله هستم تقریبا یک ماه و نیم است که تحت جراحی کیست مویی قرار گرفته ام که به صورت باز است جای زخمم تقریبا بسته شده است ولی بعضی وقتا خونریزی دارم مشکل از چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام دختر عزیز، برای کسب بهبودی کامل کیست مویی باید کمی صبور باسید. عمل جراحی کیست مویی به روش باز به مدت زمان بیشتری نسبت به سایر روش های جراحی کیست مویی برای بهبودی کامل نیاز دارد، نگران خونریزی مقطعی نباشید، اگر پس از دو ماه هم چنان ترشح یا خونریزی دیده شد، برای معاینه زخم نزد پزشک خود مراجعه نمایید.

 • احمدی گفت:

  سلام خسته نباشید حدود پنج ساله که مشکل کیست پیدا کردم خیلی ترس دارم از عمل راه دیگری هست ه درمان بشود متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام خیر تنها راه درمان اصلی کیست مویی جراحی است و هیچ یک از درمان های دارویی و خانگی یا گیاهی مؤثر نبوده و فقط جنبه‌ی حمایتی دارند تا درد و علایم آزار دهنده کمی تسکین یابد، اما با این کار نه تنها درمان به صورت کامل انجام نمی شود. بلکه با ایجاد تأخیر در روند درمان باعث آسیب بافتی شدیدتر و پیشرفت بیماری خواهید شد.

 • خرمی گفت:

  با سلام بنده بیستو پنج سالمه سال ۸۸ عمل بسته سینوس انجام دادم ولی حدود یکماه بعد از عمل حفره کوچکی در جای عمل ایجاد شد و هیچ ترشحی یا دردی نداشت تا سال نودو دو که باز هم دچار ترشح ودرد شدم و نا گزیر بخاطر ترس از عمل و گرفتاری شغلی تا سال نودو پنج با این عوامل کنار امدم و ده روز پیش با ازاد شدن وقتم نزد دکتر رفتم ودستور به عمل داد وگفت ک عود کرده است الان ده روزه عمل باز کردم ولی همچنان ترشح بد بو از ناحیه عمل دارم وبا وجود استفاده انتی بیوتیک کف زخمم سفید است ولی دیواره های زخم کوچک شده و گوشت تازه اورده ولی نگران عفونت هستم چون ترشح دارم کار خاصی باید انجام دهم دارو هم سیپروفلوکساسین ومترونیدازل مصرف میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید، عمل باز کیست مویی به فرصت بیشتری برای بهبودی نیاز دارد، هدف از باز گذاشتن زخم خروج ترشحات باقی مانده درون حفره بوده تا از عود مجدد بیماری جلوگیری به عمل آید، احتمال بازگشت بیماری در روش جراحی باز بسیار محدود است. به مصرف داروها و رعایت نکات مراقبتی پس از عمل جراحی ادامه دهید تا بهبودی کامل حاصل گردد.

 • جلیلیان گفت:

  با عرض سلام اقای دکتر من تقریبا ۷ روزه عمل باز سینوس پیلونیدال انجام دادم ۳ روز اول خوب بود ترشح داشتم ولی کم کم درد شدید هنگام استحمام و عوض کردن پاسمان دارم و ترشحاتم خیلی زیاد تر شدن لطفا هر چه زوتر یه راهی بگید که اینقدر درد نکشم با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام خروج ترشحات فراوان در این بازه زمانی پس از عمل جراحی کیست مویی به روش باز طبیعی بوده ولی درد آن کمی غیر طبیعی است، بهتر است تا زمان ویزیت پیگیری پس از جراحی صبر نکنید و هر چه سریع‌تر برای معاینه محل عمل به پزشک جراح خود مراجعه نمایید. با نظر پزشک خود در صورت نبود مشکل می توانید از مسکن استفاده کنید.

 • حسین گفت:

  سلام و خسته نباشيد من پسري ۱سال و ده ماه دارم با وزن ۱۲ k کنار بيضه سمت راست کيست مشاهده شده که بالا وپايين ميشه به نظرتون اين کيست نياز به عمل دارداگر دارد عملش چگونه است?با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز به دلیل حساسیت زیاد ناحیه تناسلی جنس مذکر و به خصوص بیضه ها، باید بروز هر عارضه ای را در این ناحیه جدی گرفته و هر چه سریع‌تر کودکتان را برای معاینه و تشخیص نزد پزشک بیاورید، بدون معاینه فرزندتان نمی توان در مورد نوع کیست و درمان آن اظهار نظر نمود.

 • ناصری گفت:

  باعرض سلام من هشت روزه که کیست مویی عمل کردم امروزموقع پانسمانم بوی بدی احساس کردم ایا میشود به خاطرپمادی که به پشتم میزنم باشد اثری ازعفونت دران نیست

  • clinic گفت:

   با سلام یکی از موارد مراقبتی پس از جراحی کیست مویی، رعایت بهداشت فردی و مراقبت از عدم آلودگی ناحیه است، بهتر است هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق ناحیه مراجعه حضوری نمایید، احتمال دارد به سبب عدم رعایت بهداشت دچار عفونت مجدد شده باشید.