banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

درمان شقاق یا فیشر مقعد با طب سنتی

درمان شقاق یا فیشر مقعد با طب سنتی
طب سنتی علمی تجربی است که در کشور ما سابقه‌ی دیرینه دارد. در این طب با کمک شناخت طبع‌های انسانی به درمان شقاق یا فیشر مقعدی با روش‌های مختلف می‌پردازند. طب سنتی به جای از بین بردن و رفع علت بیماری فقط در دفع و کاهش علایم آن نقش دارد و اثر آن بیشتر جنبه‌ی حمایتی یا پیشگیرانه دارد. گیاه‌درمانی، ماساژدرمانی، حجامت، بادکش درمانی و زالو درمانی از جمله‌ روش‌های مورد استفاده در طب سنتی است.
طب سنتی از روش گیاه درمانی و درست کردن معجون یا پمادهایی که از گیاهان تهیه می‌شود، شقاق یا فیشر مقعدی را بهبود می‌بخشد. با وجود این‌که این گیاهان نقش به سزایی در تسکین درد و خونریزی شقاق یا فیشر مقعد دارند ولی وقتی فردی در اولین خط درمانی خود به جای معاینه و بررسی پزشک به طب سنتی روی می‌آورد، بدون بررسی علت، شدت و مرحله‌ی بیماری درمان شروع می‌شود. همان‌طور که گفته شد بیماری شقاق یا فیشر مقعد وقتی به طور کامل درمان خواهد شد که علت ایجاد آن شناسایی و در کنار خود شقاق یا فیشر مقعدی درمان شود.
پس در نتیجه طب سنتی نه‌تنها به درمان اساسی شقاق یا فیشر مقعد کمکی نمی‌کند بلکه با به تأخیر انداختن روند درمانی بیماری باعث بدتر شدن و پیشرفت کردن آن نیز خواهند شد. از طرفی در طب سنتی بدون در نظر گرفتن حساسیت‌زایی برخی گیاهان، آن‌ها را مخلوط و پمادهایی تهیه می‌کنند که نمی‌توانند به صورت یکسان در افراد مختلف اثربخش باشند.
طب سنتی درمانی اقلیمی است که در جای جای جهان با روشی متفاوتی در درمان بیماری‌ها ایفای نقش می‌کند. پس به دلیل روش تهیه‌ی گیاهان و ناخالصی موجود در آن‌ها می‌تواند اثرهای متفاوتی از خود نشان دهد. با این وجود نمی‌توان به صورت کامل این طب را نفعی کرد ولی به دلیل نبود پایه‌ و اساس یکسان در این طب و وجود نظرهای شخصی متفاوت احتمالاً نمی‌تواند به اندازه‌ی روش‌های درمانی دارویی، جراحی و روش‌های نوین لیزر درمانی اثبات شده و مؤثر باشد.
افراد بهتر است قبل از هر اقدام درمانی ابتدا با مراجعه به متخصص از شدت و نوع بیماری خود آگاه سپس با کمک مشاوره‌ی پزشک درمان مناسب خود را انتخاب کنند. درمان‌های پزشکی با درصد خطای کمتر و میزان مؤفقیت بیشتر می‌توانند در طول مدت ‌زمان کمتری به نتیجه برسند.

Save

Save

کاربر گرامی پرسش خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید، بین 24 تا 48 ساعت آینده پاسخ داده خواهد شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام
  من دردوران بارداری که نمیتونستم غذا بخورم و ویارشدید داشتم یبوست مکرر گرفتم و تکه گوشتی ازپشتم بیرون زد بعداززایمان این تکه گوشت ها خونریزی کردند و ازبین رفتند خونریزی بدون درد و سوزش اما الان دچارفیشر میشوم گهگاهی حدود هشت ماه که هردوماه یکبار خونریزی و سوزش دارم هرروز هم فیبر استفاده میکنم
  آیا نیاز به جراحی دارم؟

  • با سلام
   برای تعیین نوع درمان مناسب شما باید ابتدا مورد معاینه بالینی قرار بگیرید در صورت وجود زائده و یا مزمن بودن بیماری نیاز به جراحی خواهید داشت که البته امروز با وجود روشهای نوین لیزری این درمان بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستان و یا قرار گرفتن تحت عوارض داروهای بیهوشی تحت بیحسی و بدون دردسر روشهای سنتی قابل انجام است بهتر است پیش از تشدید علائم آزاردهنده و پیشرفت بیماری برای درمان خود مراجعه کنید.

 • سلام وقت بخير مدتي مقعد من بدون درد وخونريزي بيرون زدي داره باچندتا جوش روي اون ممكنه حساسيت به پماد انتي هيروييد باشه جوشها

  • با سلام
   خیر ارتباطی به حساسیت به دارو ندارد ممکن است همان بیرون زدگی ناشی از بیماری بواسیر باشد برای بررسی آن و دریافت درمان مناسب لازم است حضوری مراجعه کنید.

 • سلام من از شدت درد پشتم به پزشک متخصص مراجعه کردم.معلوم شد مشکل شقاق است دکتر پماد همرکس تجویز کردند کمی موثر بود ولی باگذشت ۴ ماه هنوز درد دارم .از شما میخواهم داروی بهتری یا راه کار دیگری را برایم بگوئید ممنون میشم

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت شقاق خود باید حضوری مراجعه کنید بعد از این مدت زمانی احتمالا دیگر به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به درمانهای دیگری چون جراحی در مرحله مزمن بیماری دارد که البته با کمک ابداع روش نوین لیزری دیگر نیاز به جراحی سنتی و گسترده مقعد نیست سرپایی بدون درد و خونریزی در کمتر از یم ساعت درمان شده و به خانه باز میگردید و از روز بعد به سر کار رفته و زندگی عادی خود را خواهید داشت و بهبود مییابید.

 • مدت شاید۵سال است به دلیل شرم حضور دوچار تنگی مقعد شدید هستم که این عارضه بعد ازعمل بواسیر بیشتر شد.الان هیچ گونه خونریزی ندارم ولی اندازه مدفوع پس از فشار زیاد کمتر از ضخامت یک خودکار است.بیرون زدگی روده هم ندارم.البته این ضخامت هم گرد نیست.خیلی دیگر برایم سخت وعذاب آور شده است.چسبندگی آن بیش از حد است واز طرفی ازعواقب عدم کنترل مدفوع بعد از عمل یاروش وارد آوردن فشار به این ناحیه هم میترسم البته فکر کنم حجمی از روده که پایین آمده است باعث تنگی این ناحیه شده است .لطفا برای درمان مرا راهنمایی کنید.باتشکر.

  • با سلام
   شرم و خجالت را کنار گذاشته و بیش از این سلامت خود را به خطر نیندازید با به تاخیر انداختن درمان فقط باعث سختی روند بهبود خواهید شد. با این توضیحات ممکن است نیاز به جراحی مجدد باشد که البته با کمک روش لیزری این امکان وجود دارد که سرپایی درمان شوید. حتما مشکل خود را جدی گرفته و هر چه سریعتر برای درمان آن اقدام نموده حضوری مراجعه کنید. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است و اصلا خجالت آور نیست.

 • سلام نزدیک یک ساله که در طول روز چند باری با خارش شدید ناحیه مقعد مواجح میشم مخصوصا مواقعی که عمل دفع رو انجام میدم که گاهی اوقات موجب خونریزی خیلی کمی میشه …من به دلیل اینکه برای بیان این مشکل به صورت حضوری مشکل داشتم هنوز به دکتر مراجعه نکردم و نمیدونم دقیقا چه مشکلی دارم از شما خواهش میکنم که منو راهنمایی کنید اول اینکه چه بیماری دارم .دوم راه درمانش چیه
  با تشکر از شما

  • با سلام
   دوست گرامی بدون معاینه بالینی و مراجعه حضوری شما که امکان تشخیص نوع بیماری و بررسی شدت آن برای تعیین نوع روش درمانی مناسب وجود ندارد ولی به احتمال زیاد با توجه به علایمی که اشاره میکنید به بیماری هموروئید و یا همان بواسیر عامیانه مبتلا هستید که اگر به موقع برای درمان آن هیچ اقدامی نکنید عود کرده و منجر به بیماریهای مقعدی دیگری با علایم آزا دهنده خواهد شد که زندگی روزمره را مختل میکند و از طرفی حتی ممکن است آنقدر آسیب بافتی شدید شود که به درمان دارویی پاسخ موثر نداده و نیاز به درمانهای غیر دارویی پیدا کنید که مدت بهبودی را طولانی خواهد کرد.

  • با سلام
   خونریزی ناحیه مقعد میتواند علل متفاوتی از انواع بیماری گوارشی تا مقعدی داشته باشد لازم است تا حضوری مراجعه نموده و بررسی بالینی شوند. بنابراین به سلامت خود اهمیت داده و هر چه زودتر برای درمان قطعی ایشان اقدام کنید. بدون بررسی دقیق نه میتوان علت این نشانه مهم را تشخیص داد و نه دارو و یا توصیه درمانی تجویز کرد. بهتر است این مسیله رو جدی گرفته وهر چه زودتر فرزند خود را برای ارزیابی بیاورید.

 • با سلام
  نزدیک به ۵ سال هست که مشکل فیشر یا همان زخم مقعد دارم که یک بار ۲ سال پیش عمل کردم ولی متاسفانه خوب نشدم پیش دکتر جراحم رفتم و هر سری که میرم منو معاینه میکنه میگه مشکلی نداری ولی با روز قبل از عملم از نظر درد،خون ریزی،و بیرون زدگی زائده هیچ فرقی نکرده.
  با اینکه یبوست ندارم با سوزش شدید و خونریزی همراهم
  میخواستم بدونم که ایا با یک بار عمل شدن ایا امکان اینکه با لیزر درمان بشم هست یا نه

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت خود و تصمیم گیری نهایی برای درمان خود حضوری مراجعه نمایید. با روش نوین لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی و بدون عوارض روشهای سنتی سرپایی درمان شده و از روز بعد از عمل زندگی عادی خود را داشته باشید و در صورتی تضمینی درمان خواهید شد که از عوامل محرک عود بیماری شما دوری کنید.

 • سلام من چندسال قبل عمل واسیر کردم بعد ازچند سال دیدم بازهم از معقدم خون می آید رفتم دکتر برایم کولونسکوپی نوشت گفت سالم است داروداد خوب شد وبعد از مدتی باز هم تکرار شد رفتم دکتر گفت شقاق است دکتر جان چند روزی خوب می شود بعد تکرار میشه

  • با سلام
   عود بیماری و یا ابتلا به انواع جدید از بیماری مقعدی در شما نشان میدهد که سبک زندگی درستی به نفع بهبودی بیماری مقعدی خود ندارید. باید مشاوره شده و در سبک زندگی و تغذیه خود تغییرات مثبتی ایجاد نمایید و مراقب باشید تا دچار دفع سخت یا زورکی مدفوع نشوید و یا از نشستن طولانی مدت و فعالیت سنگین و ابتلا به اسهال بپرهیزید و مراعات کنید تا دچار این عوارض نشوید و برای درمان فیشر نیز حضوری مراجعه کنید ممکن است نیاز به جراحی باشد که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون عارضه سایر روشهای جراحی سنتی قابل انجام خواهد بود.

  • با سلام
   خونی که از ناحیه مقعد خارج میشود و با هر بار اجابت مزاج جاری میگردد میتواند از وجود یک بیماری مقعدی چون فیشر و یا هموروئید و یا سایر بیماریهای گوارشی نشأت بگیرد و لازم است تا آن را جدی بگیرید. زخم مقعدی که گفتید باید در معاینات بالینی بررسی شود و نوع و میزان پیشرفت آن ارزیابی گردد تا درباره نوع درمان مناسب تصمیم گیری شود. بدون بررسی حضوری شما امکان تجویز دارو و یا راهکار درمانی وجود ندارد. فقط در این مدت تا زمان مراجعه به تغذیه خود بیشتر دقت نموده و مایعات مصرفی خود را افزایش دهید و مراقب باشید تا دفع مدفوع روان داشته و دچار یبوست و دفع زورکی مدفوع نشوید.

 • سلام
  من بعد از زایمانم که حدود۴سال میگذره یبوست دائم شدم.اصلا حس دفع ندارم و مقعدم بسیار تنگ است.بواسیر هم دارم که الان ۴تا زائده شده.کلافه شدم.مشکل من چی میتونه باشه.از بس دکتر رفتم خسته شدم.دائم هم آب جوش میخورم اما فایده ای نداره.دیگه افسردگی دارم.
  فکر میکنم دلیل این مریضیم تنگی مقعد باشه.راه چاره چیه؟

  • با سلام
   یبوست یکی از شایع‌ترین علل ایجاد‌کننده بیماری هموروئید است. زور زدن هنگام دفع مدفوع سفت باعث تورم عروق ناحیه‌ی مقعد شده و در نتیجه فرد را مستعد ابتلا به این بیماری می‌کند. گذشت زمان و عدم توجه به یبوست باعث پیشرفت و بدتر شدن هموروئید ایجاد شده خواهد شد. برای جلوگیری از بدتر شدن بیماری و پیشگیری از عوارض بعدی آن ابتدا باید با ورزش و رژیم غذایی پر فیبر یبوست خود را کنترل کنید و برای تشخیص میزان پیشرفت هموروئید و درمان آن مراجعه کنید.
   ممکن است برای درمان خود نیاز به روش درمان غیر دارویی و حتی جراحی داشته باشید که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی سرپایی درمان خواهید شد. از روز بعد از عمل لیزری نیز قادر به انجام کارهای روزانه و شخصی خود بدون حمایت دیگران هستید.

 • سلام ،من از دیروز برای دسشویی رفتن دچار مشکل شدم،انگار تکه گوشتی از مقعدم بیرون اومده و جلوی اون رو گرفته،در کل احساس درد دارم،خواب رو ازم گرفته،مدام احساس میکنم که باید برم دسشویی و بشینم،لطفا راهنمایی کنین

  • با سلام
   ابتلا به انواع بیماری‌های گوارشی و مقعدی مانند یبوست و هموروئید ناشی از آن باعث بروز احساس پری رکتوم یا دفع ناکامل مدفوع پس از اجابت مزاج و احساس نیاز به دفع مدفوع در حالیکه مدفوع ندارید، در شما خواهد شد، بهتر است پیش از بروز علایم ناخوشایند دیگر برای بررسی و علت‌یابی مشکل و دریافت درمان مناسب مراجعه نمایید.

 • سلام
  شقاق و هموروئید داشتم به مدت دو سال دو بار جراحی کردم یک جراحی سنتی و پارسال بهمن ماه بازهم جراحی با روش استپلر هنوز خوب نشدم کلی مجبورم ملین مصرف کنم و اکثرا غذاهای آبکی میخورم روزی بیشتر از ۴بار دستشویی می رم ولی باوجود اینکه مدفوعم نرمه و اصلا سفت نیست باز درد و سوزش دارم اصلا احساس بهبود نکردم جراحم میگه عملت مشکلی نداره همه چی بخور پیش فوق تخصص گوارش رفتم میگه نباید جراحی می کردین واقعا نمیدونم چکار کنم الان با وجود مراعات خیلی کم خون ریزی دارم شاید دوماه یک دفعه اما سوزش و ترک دارم همه اطراف مقعدم درگیره این سوزش و درده حس میکنم مقعدم خیلی تنگ شده یعنی عضله هاش خیلی سفته برای شل شدن این عضلات مقعد چه دارویی پیشنهاد می کنید من یکی از استان های غرب کشور هستم کولونوسکوپی هم انجام دادم قبل از جراحی گفتند رودم سالمه ولی علایم سندرم روده تحریک پذیر و دارم لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   دوست عزیز برای بررسی وضعیت خود و راهنمایی دقیق یا تجویز دارو باید حضوری مراجعه کنید بدون بررسی شما امکان اظهار نظر از طریق دنیای مجازی وجود ندارد.

 • سلام
  من شقاق مقعد دارم الان حدود ۳سال درمان آن در خانه انجام می دهم مدتی خیلی درد شوزش داره بعدا زمانی خوب میشه تنها چیزی که انجام میدم باشه شامپو بچه آب ولرم شستشو میدم بعد هم پارچه گرم میکنم روی ناحیه مقعد میزارم. هرچه سریعتر جواب من بدید

  • با سلام
   شقاق مقعدی در مرحله مزمن بیماری یعنی بعد از این مدت طولانی عدم درمان معمولاٌ نیاز به جراحی پیدا می‌کند و دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نخواهد داد. اما پیش از اقدام به جراحی باید عامل به وجود آورنده را درمان و کنترل نمایید تا دچار عود بیماری نگردید. نگران جراحی نباشید، با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی درمان شده و می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن کار و فعالیت روزمره خود را شروع کنید.

 • سلام مشکل همورید داشتم چند سال پیش عمل کردم الان دوباره همون حالت شدم خون ریزی وسوش یک ماهه که خون ریزی دارم دارو اثر نکرده خواستم لیزر کنم اما دکتر گفت چون قبلا عمل شده دوباره بخواد عمل شه بی اختیاری میگیری خیلی کلافم لطفا راهنماییم کنید

 • چند روزه در ناحیه مقعد احساس سوزش دارم واز جلو هم سوزش ۳ روز است که پریود یم تمام شده از پشت احساس میکنم به اندازه یک نخود بیرون زده خیلی ناراحتم مشهد را هنما ییم کنید چه کنم

  • با سلام
   سوزش ناحیه تناسلی را باید نزد متخصص زنان یا ماما پیگیری نمایید ولی وجود زائده مقعدی به همراه سوزش میتواند نشانه بیماری فیشر و یا بواسیر در شما باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم مراجعه حضوری شما و معاینات بالینی است. بهتر است تا حضوری مراجعه نموده و تحت بررسی بالینی قرار بگیرید تا پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده چون مشکل در دفع خونریزی و یا خارش مقعدی و پیش از گسترش بیماری و سخت شدن روند درمانی بسته به شدت بیماری تحت درمان مناسب دارویی یا غیر آن قرار بگیرید.

 • با سلام.من خانم ۲۸ ساله هستم که مشکل هموریید دارم هر چند وقت یکبار خوب میشه ولی دوباره با بر میگرده در فصل سرما خیلی اذیتم میکنه وباکوچکترین سرما دوباره شروع میشه دوباره من شروع میکنم به درمانهای خانگی تا ۲هفته طول می کشه تا کامل خوب شوم ولی آن هم باید رژیم غذایی ام رو رعایت کنم وگرنه … دیگه خسته شدم من پسر ۵ساله دارم که او دایم مرا در بستر بیماری میبیند و خیلی ناراحتم از عمل جراحی هم فوق العاده میترسم چه کار کنم

  • با سلام
   مادر عزیز با درمان خانگی بیماری شما درمان نخواهد شد لازم است تا حضوری مراجعه نموده بسته به شدت بیماری تحت درمان مناسب دارویی یا غیر دارویی قرار بگیرید. نگران جراحی نباشید با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی سخت ترین درجات بیماری هموروئید قابل درمان بوده و تحت بیحسی موضعی سرپایی بدون بستری شدن در محیط آلوده بیمارستان درمان شده همان رور مرخص میشی و از روز بعد میتوانی کارهای روزانه و مراقبت فرزندت را ادامه دهید بدون اینکه احساس ناراحتی داشته باشید.

 • با سلام و خسته نباشيد بنده چند روزي هستش مقعدم سوزش و درد داره زخم شده حتي موقع راه رفتن هم درد ميكنه دو روزه دردش بيشترم شده. لطفأ يه راه درمان بهم بگين.

  • با سلام
   با توجه به اینکه سوزش مقعدی شما نشانه است نشانه یک بیماری مقعدی است ولی بدون معاینه نمیتوان نه دارویی تجویز کرد و نه بیماری را تشخیص داد. اگرچه میتوان حدس زد که سوزش مقعدی و زخم احتمالی ناشی از وجود بیماری شقاق مقعدی است که به سبب ایجاد یک ترک بافتی در دیواره مقعد ایجاد شده است. این مشکل اغلب به سبب دفع مدفوع پر فشار یا زورکی ایجاد می‌شود. بهتر است بیش از این زمان را از دست نداده و پیش از گسترش بیماری و تشدید وخامت آن قبل از دست رفتن زمان طلایی نتیجه مطلوب گرفتن از درمان دارویی مراجعه نمایید تا تحت درمان متناسب قرار بگیرید. در غیر این صورت بیماری شما مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که در آن صورت نیز با کمک روش لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و عارضه روش سنتی را دارید

 • من چند سال پیش از معقد خون ریزی وطرد داشتم با انتی فیشر درملن شدم تا دوسال خوب بودم الان نزدیک دوماه که از معقد دوباره درد همراه زوزش دارم رفتم به دکتر جراح داخلی بهم یه پماد دست ساخت داده استفاده کردم درست نشده وداروی کیاهی نیز استفاده کردم نامش روهمورین وبواسیر که بعد اجابت

  • با سلام
   در صورتی که درمان دارویی موثر نباشد نیاز به درمان جراحی خواهید داشت که البته با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن درمان خواهید شد.

 • باسلام اقای دکتر بنده حدود پنچ ماه هست خارش وسوزش شدیدی مقعدی دارم ودر ضمن چند بار هم به پزشک مراجعه کردم پماد انتی فشیر دادند واما هیچ بهبودی نیافتم ولی نا خونریزی دارم ونا هیچ ترشوحاتی ولی دوربره مقعدم قرمز رنگ به حالت زخم مانند دیده میشود

  • با سلام
   خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم و فلفلی را کاهش دهید.

 • سلام آقای دکتر بنده یکبار عمل شقاق کردم دستور پزشک رو هم رعایت کردم چندماه بعداز عمل عفونت خونی داشتم رفتم پیش پزشک بعداز معاینه بهم گفت بیماری برگشت بازم شقاق هستش نظرشماچی هستش ممنون میشم پاسخ بدهید

  • با سلام
   برای تشخیص عود و یا ابتلا به بیماری دیگر مقعدی لازم است حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید، جای نگرانی در صورت نیاز به جراحی وجود ندارد با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی به صورت سرپایی درمان شده و از روز بعد به محیط کار و فعالیت روزانه خود باز خواهید گشت.

 • باسلام بنده مدت۴سال که مبتلا به بیماری فیشرهستم وبعداززایمان دچارش شدم علایم یبوست وخونریزی ندارم احساس خارش وبعدزخم البته ازپمادآنتی فیشروتریامسینولون استفاده میکنم میخاستم بدونم نیازبه جراحی دارم واگه جراحی نکنم خطری برام داره یانه ؟
  باتشکر

  • با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

 • با سلام و عرض ادب
  خانمی ۳۱ساله هستم که چهار ساله کرون دارم(طبق جواب پاتولوژی)الان چند ماهه که فیشر و همورویید گرفتم و چکار میتونم برای درمان اینا انجام بدم با توجه به اینکه پزشک معالجم میگن اینا از عوارض کرون هستش و بهتره باهاش مدارا کنی؟

 • سلام دکتر عرض ادب و احترام . من دقیقا ۲۵ روز است جراحی هموروئید و فیشر داشتم . به روش باز و لیزر . تقریبا ترکیبی . الان من دو تا مشکل دارم . اولی اینکه من بیرون روی ندارم . یا خیلی کم ازم مدفوع خارج میشه .احساس پر شدن روده هست ولی وقتی دستشویی میرم چیزی خارج نمیشه . دکترم شربت زینلین و هیدروکسی منیزیوم برام نوشته . میخورم ولی بازم یبوست دارم . نمیدونم چیکار کنم . دکترم میگه بخاطر التهاب جراحی . ولی من فکر کنم از زمانی که جراحی کردم رودم تنگ شده . شایدم احساس غلطی باشه . مشکل دوم م تنگی مقعد . فکر کنم تنگی مقعد دارم . چه پمادی بزنم که ماهیچه ها و عضله های دهانه مقعد شل باشه و دور مقعد سفت نباشه .
  خیلی ممنون و سپاس از جناب دکتر

  • با سلام
   برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. در صورتی بهبود خواهید یافت که مشکل یبوست رفع شود و به سبب درد عمل دفع را به تاخیر نیاندازید. برای عمل دفع درون لگن اب گرم بنشینید و برای بررسی از نظر تنگی مقعد به جراح خود مراجعه کنید.

 • چندین ساله از درد و ترک نشیمن گاه به شدت عذاب میکشم.
  چند ساله پیش ترک بوده عمل کردم ولی باز همونطور شده . یه داروی راهی چیزی بهم راهنمایی کنید. ممنون سپاس فراوان

  • با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. اما هیچ درمان خانگی، سنتی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن به شکل بیماری شما نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید. در اسرع وقت برای بررسی وضعیت مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید.بنده ۳۰ ساله هستم ومشکل یبوست و خشکی مزاج دارم.چند وقتی است دچار درد و التهاب شده و۱۰ روز است که دچار درد شدید الهاب و خونریزی شده ام .لطفا راهنمایی کنید.باتشکر

  • با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند درد و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود

 • با سلام من حدود دوهفته میشه که دچار مشکل شقاق مقعد شدم قبلاً هیچ وقت این مشکل رو نداشتم دچار یبوست هم نبودم به یکباره دچار این مشکل شدم از پماد فیشر هم استفاده کردم ولی نتیجه خاصی نگرفتم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. اما هیچ درمان خانگی، سنتی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن به شکل بیماری شما نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید. در اسرع وقت برای بررسی وضعیت مراجعه کنید.

 • با سلام خدمت اقای دکتر مدتی است بعلت یبوست دچار زخم مقعدی شده ام و گوشت اضافی هم اورده موقع دفع درد وسوزش دارم لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنم؟اگر عمل جراحی نیاز دارد سرپایی است یابستری نیاز دارد؟هزینه چقدر میشود؟

  • با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد ، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند درد و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای پیشگیری از یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.