banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

درمان شقاق یا فیشر مقعد با طب سنتی

درمان شقاق یا فیشر مقعد با طب سنتی
طب سنتی علمی تجربی است که در کشور ما سابقه‌ی دیرینه دارد. در این طب با کمک شناخت طبع‌های انسانی به درمان شقاق یا فیشر مقعدی با روش‌های مختلف می‌پردازند. طب سنتی به جای از بین بردن و رفع علت بیماری فقط در دفع و کاهش علایم آن نقش دارد و اثر آن بیشتر جنبه‌ی حمایتی یا پیشگیرانه دارد. گیاه‌درمانی، ماساژدرمانی، حجامت، بادکش درمانی و زالو درمانی از جمله‌ روش‌های مورد استفاده در طب سنتی است.
طب سنتی از روش گیاه درمانی و درست کردن معجون یا پمادهایی که از گیاهان تهیه می‌شود، شقاق یا فیشر مقعدی را بهبود می‌بخشد. با وجود این‌که این گیاهان نقش به سزایی در تسکین درد و خونریزی شقاق یا فیشر مقعد دارند ولی وقتی فردی در اولین خط درمانی خود به جای معاینه و بررسی پزشک به طب سنتی روی می‌آورد، بدون بررسی علت، شدت و مرحله‌ی بیماری درمان شروع می‌شود. همان‌طور که گفته شد بیماری شقاق یا فیشر مقعد وقتی به طور کامل درمان خواهد شد که علت ایجاد آن شناسایی و در کنار خود شقاق یا فیشر مقعدی درمان شود.
پس در نتیجه طب سنتی نه‌تنها به درمان اساسی شقاق یا فیشر مقعد کمکی نمی‌کند بلکه با به تأخیر انداختن روند درمانی بیماری باعث بدتر شدن و پیشرفت کردن آن نیز خواهند شد. از طرفی در طب سنتی بدون در نظر گرفتن حساسیت‌زایی برخی گیاهان، آن‌ها را مخلوط و پمادهایی تهیه می‌کنند که نمی‌توانند به صورت یکسان در افراد مختلف اثربخش باشند.
طب سنتی درمانی اقلیمی است که در جای جای جهان با روشی متفاوتی در درمان بیماری‌ها ایفای نقش می‌کند. پس به دلیل روش تهیه‌ی گیاهان و ناخالصی موجود در آن‌ها می‌تواند اثرهای متفاوتی از خود نشان دهد. با این وجود نمی‌توان به صورت کامل این طب را نفعی کرد ولی به دلیل نبود پایه‌ و اساس یکسان در این طب و وجود نظرهای شخصی متفاوت احتمالاً نمی‌تواند به اندازه‌ی روش‌های درمانی دارویی، جراحی و روش‌های نوین لیزر درمانی اثبات شده و مؤثر باشد.
افراد بهتر است قبل از هر اقدام درمانی ابتدا با مراجعه به متخصص از شدت و نوع بیماری خود آگاه سپس با کمک مشاوره‌ی پزشک درمان مناسب خود را انتخاب کنند. درمان‌های پزشکی با درصد خطای کمتر و میزان مؤفقیت بیشتر می‌توانند در طول مدت ‌زمان کمتری به نتیجه برسند.

Save

Save

کاربر گرامی پرسش خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید، بین 24 تا 48 ساعت آینده پاسخ داده خواهد شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام
  من.اصلا نمیتونم روی زمین بنشینم وبه سختی میتوانم دستشویی کنم.وخیلی جای مقعدام درد میگیره ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • سلام
  من دچار شقاق شده ام نزدیک به ۴ ماه میشه و درد امانم رو بریده به دنبال درمان رفتم اما هر سه دکتر به من گفتند عمل شقاق با لیزر خوب نیست و فایده ندارد اما من خودم ب شدت فکرم روی لیزر است میخوام بدونم چرا اون دکتر ها این جوری گفتند
  یکبار تماس گرفتم ک تلفنی سوالم را بپرسم اما منشی شما با لحنی تند گفت اگه نمیخوای زنگ نزن و قطع کرد

  • با سلام خیر در درمان لیزری علاوه بر امکان بهبودی سریعتر، امکان جراحی بدون درد و خونریزی و با احتمال کمتر عود و عفونت وجود دارد. عود بیماری به شیوه و سبک زندگی شما بعد از عمل و رعایت نکات مراقبتی برای پیشگیری از عود بستگی دارد

 • سلام یبوست داشتم چند سال ولی خیلی اهمیت ندادم یعنی اذییتم نمیکرد. اول فقط خارش بود تو ی روز زخم شدید شد که نمیتونستم بشینم رفتم دکتر گوارش گفتند که زخم شقاق پمادانتی فیشر با. لیدو کایین اچ استفاده کردم تا دو هفته دردم کم شد ولی خوب نشدم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  • با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست را کنترل نمایید.

 • سلام من ۴۴ سال دارم بعدا زایمانم براقر یبوست مقدم دچار مشکل شده من ۲۰ سال زایمان داشتم ویبوست باعث شد که گوشت اندازه نخود بیرون زده سفت هست دوروزه خیلی درد دارم نمیدونم چکار کنم می ترسم عمل کنم می خواهم در خانه دردم کم بشه بعد برای عمل به پژشک مراجعه کنم راهنماییم کنید

  • با سلام با گذشت این مدت از ابتلای شما به بیماری با درمان خانگی درد قطع نخواهد شد لازم است تا حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب و احتمالا جراحی لیزری قرار بگیرید.

  • با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

  • با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

  • با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی روشن شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • سلام حدود۲هفته است که متوجه فیشردرمقعدشده ام بادردوچندباخونریزی شروع شده الان ۱۰روزه دارومصرف میکنم ولی ازدردآن چیزی کم نشده گاهی اوقات مصرف دارو در درد اثر داردولی بیشتراوقات بی حسی هم بی فایده است لطفا راهنمایی کنید داروهایم آنتی فیشر (بابونه)-درموپان۵درصد لیدوکایینH که تاکنون دوتاپماد۱۵گرمی لیدوکایین مصرف کرده ام
  از نظر یبوست مشکلی ندارم ودرغذایم هم فیبر مثل کلم بروکلی هویج وکاهو وانجیر استفاده می کنم
  بااین سوزش که مثل نمک بر روی زخم است وموقع اجابت مزاج بدتر می شود وامانم رابریده چه باید بکنم لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  • با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. بنابراین درمان دارویی را کامل کنید اگر نتیجه نداد برای جراحی لیزری مراجعه کنید.

 • عرض ادب و احترام
  بنده دچار فیشر هستم و تمام تلاشم بر اینه که جراحی نکنم.می خواستم بپرسم ایا خود شقاق هم میتونه دلیل یبوست باشه؟ اخه من مدام در حال مصرف ملین و مصرف روزانه ۲قاشق روغن زیتون و خود زیتون هستم و حس دستشویی رفتن هم بهم دست میده ولی متاسفانه نمیتونم دفع کنم
  راهنمایی بفرمایید لطفا ..

  • با سلام درد ناشی از فیشر فرد را از دفع مدفوع منع کرده و باعث تشدید یبوست میشود. فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و رزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • از کرمانشاه اسماعیل فاضلی . سلام با توجه به معاینه دکتر خانوادهام بیماری ضقاق دارم و برای درمان دکتر عابدیان را انتخاب کرده ام .لطفا بفرمائید ۱ طول درمان با لیزر چه مدت است ۲ هزینه درمان چه مبلغ میشود آیا از بیمه تکمیلی میشود استفاده نمایم ؟ ۳ جراحی با لیزر موثر است یا جراحی باحظور و دست جراح؟ متشکرم منتظر جوابم و تائین نوبت

  • با سلام برای راهنمایی دقیق باید وضعیت بیماری شما و رونده پزشکی مطالعه شود و لازم است حضوری مراجعه کنید تا روش مناسب و نوع آن تجویز شود.

 • میبخشید ممکنه انال باعث فیشر باشه!؟من و همسرم قصد انال داشتیم ایشون یه مقدار فشار دادن اما دخول صورت نگرفته ممکنه دلیل فیشر اون باشه!؟برای درمان با لیزذ چقدر هزینه باید کرد

  • با سلام ورود هر جسم سختی به درون مقعد یا فشار به اطراف آن باعث آسیب بافتی دیواره کانال مقعد و ایجاد اصطکاک و خراش در ناحیه و حتی عوارضی چون بیماری مقعدی هموروئید یا فیشر شود که می‌تواند با علایمی چون درد بروز کند و نیازمند بررسی بالینی و تشخیص قطعی و سپس ارائه درمان مناسب است. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری برای درمان خود مراجعه حضوری نمایید و از تکرار کارهای پر خطر این چنینی بپرهیزید.

 • من با علايم خارش مقعد به دکتر مراجعه کردم تشخیص شقاق دادن ولی داروها اصلا اثری روی خارش نداره. غیر خارش نشانه دیگری از شقاق ندارم. شیاف انتی همورویید و پماد گیاهی استفاده کردم اما اصلا خارش کم نمیشه. لطفا راهنماییم کنید

  • با سلام ممکن است اشتباه تشخیص داده و یا بیماری در مرحله ای باشد که به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به درمان غیر دارویی داشته باشید، لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه شوید و در صورت نیاز درمان تغییر داده شود.

 • سلام من هرچند وقت یکبار موقع دفع مزاج احساس میکنم مقعدم زخم هستش همراه مدفوعم خون زیادی میادش بعدش هم درد دارم از قم مزاحم میشم راهنمایی بفرمایید باداروی گیاهیم درمان میشه کارم هم رانندگیه ممنون میشم

  • با سلام خونریزی مقعدی یا وجود خون در مدفوع می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خون روشن و جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را با توجه به سبک زندگی غلط و نشستن زیاد شما مشکوک میکند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. درمان دارویی برای بیماری شما کارساز نبوده حتما باید مراجعه کنید.

 • سلام دکتر .خداقوت خسته نباشین
  جوانی هستم هیجده ساله حدوده یک سال میشه ی زائده کوچک از مقعد بیرون زده و طبق گفته پزشک و احساسی داشتم
  زخمی پشت مقعد ایجاد شده که دنباله اش همان زائده است و نمیزاره مدفوع کامل خارج بشه و پس از دفع مدفوع اگر دارو یا پماد مصرف نکنم سوزش و خارشدارم و در ناحیه روده احساس سنگینی میکنم .ممنون میشم راهنمایی کنید که بادارو برطرف میشه یا لیزر …باسپاس

  • با سلام با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچتار بیماری فیشر مزمن هستید که دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نداده و نیاز به درمان جراحی دارد که با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد.

 • سلام من ۳۰ سالم هست یه ماهه عمل اپاندیس کردم, یه هفته بعد از عمل دچار مشکل شقاق همراه با درد و خونریزی شدم, من قبلا هم چندین بار این مشکل برام پیش اومده بود ولی خودم دیگه میدونستم چطوری کنترل و درمانش کنم با مصرف ملین و پماد انتی فیشر بعد از یکی دو روز کاملا خوب میشدم اما حالا دقیقا یک ماهه درگیرشم هر کاری میتونستم کردم ولی دردش از بین نمیره و هر از گاهی خونریزی میکنه من یه دکتر متخصص داخلی هم رفتم که بهم رکتول و شیاف انتی همورویید و ژل دیلتیژل داد, همه رو مصرف کردم ولی هنوز خوب نشدم همچنان گاهی درد و بیشتر سوزش و خارش دارم, در ضمن مرتب توی اب گرم و بتادین میشینم و برای روان کردن مدفوع شربت منیزیم هیدروکسید میخورم, که این شربت بیشتر از ملین های دیگه به معدم میسازه, لطفا کمکم کنید بدون عمل از شر این بیماری اعصاب خورد کن خلاص بشم

  • با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد. در روش دیگر تزریق بوتاکس به مدت شش الی نه ماه عضلات دریچه‌ای مقعد فلج شده و فرصت برای بهبودی و خونرسانی به زخم فرآهم می‌شود که موقت بوده و گاهی نیاز به تکرار تزریق دارد. به احتمال فراوان نیاز به جراحی مجدد خواهید داشت.

 • سلام من ۸ ماه پیش عمل کردم دکترگفت عمل شقای مقعد بوده ۴۵۰۰ هزینم شده الان یک ماه میشه دوباره دردم شروع شده و بنظرم بیشتر از قبل هم شده باید چیکار کنم؟ انقدر درد دارم که چند وز پیش از زور درد تمام ماهیچه هام گرفته بود رفتم دکتر عمومی امپول پیرکسیکاگ زد بهم

  • با سلام دوست عزیز هیچ تضمینی برای عدم عود و درمان بیماری فیشر چه به صورت دارویی و چه جراحی و روش لیزری تا زمانی که خود شما همکاری نکنید، وجود ندارد. تضمین عدم عود و رهایی کامل از این بیماری در گرو تغییرات مطلوب و مناسب در سبک زندگی و رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره شماست. ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشید، هر چه سریعتر برای معاینه مراجعه حضوری نمایید.

 • سلام دکتر من یه مرد ۳۶ ساله هستم که سه سال پیش برای تعمیر خونه به خودم خیلی فشار آوردم ویه گوشت به اندازه لوبیا از مقعدم زد بیرون با غذاهای فیبر دار و چسبیدن به بخاری و گرم کردن خوب شد و تا یک سال پیش که دوباره بنایی کردم و شروع به درد کردن کرد و این سری هم مثل قبل خوب شد تا حالا که کارم عوض شد و تقریبا ۱۲ ساعت باید نشسته کار کنم که دوباره همون گوشت اضافه دوباره زد بیرون و درد بیشتری نسبت به سری های قبلی داره و بعضی روزها هم خون میاد روی متفوع یا زمان شستن متوجه خون میشم و خیلی درد داره زمان سرویس بهداشتی رفتن . از پماد ام جی هم استفاده کردم تاثیری نداشت از اورینگ هم زمان نشستن استفاده میکنم ولی نمیدونم واقعا باید عمل بشم یا با دارو یا رژیم خوب میشم البته شکمم اصلا کار نمیکنه تقریبا انجیر و الو و شیر هم خیلی مصرف میکنم ولی تاثیری نداره

  • با سلام برای بررسی هموروئید احتمالی حضوری مراجعه نمایید، اگر درمان دارویی مؤثر نبوده و خونریزی و مشکلات ادامه داشته باشد باید برای درمان تهاجمی و جراحی آماده شوید. با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یافته و می‌توانید، از روز پس از عمل کار و فعالیت خود را آغاز نمایید، البته به شرطی که تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کرده و از خود مراقبت نموده و از نشستن طولانی مدت و بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید تا دچار عود نشوید.

 • باسلام وممنون از پاسخگویی شما دکتر محترم من حدود ۹سال پیش دچار یبوست شدم و دردشدید وسوزش که باعث شد چیزی شبیه دکمه یا گوشت اضافه در درون معقد و بیرون معقد بزنه ک با عمل جراحی خوب نشد ک فکر کنم خوب عملم نکردن و اینکه الان هنوز همون درد را موقع دفع مدفوع دارم و نمیدونم اسمش شقاق یا بواسیر ولی ۳تا هست که بعضی وقتها جمع و کوچیک میشه بعضی وقتها بزرگ ودردناکهو خجالت میکشم که دوباره ب دکتر مراجعه کنم و خوب نشم باید چکار کنم ممنون اگه راهنمایی کنید

  • با سلام برای تشخیص بیماری لازم است تا خجالت را کنار گذاشته و برای معاینه مراجعه کنید، برای برداشت زائده نیاز به جراحی است که خوشبختانه با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • باسلام وتشکرفراوان ازسایت واطلاعات خوبتون من چندروزاست که دردهانه مقعدام توده ای زده است وبه دنبال آن احساس سوزش وخارش می کنم.لطفا درمورداین بیماری من راهنمایی کنید.

  • با سلام سوزش و خارش مقعدی به همراه وجود زائده مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای معاینه و تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. با پیشرفت بیماری شانس و فرصت طلایی نتیجه گرفتن از درمان دارویی را از دست خواهید داد.

 • با سلام و تشکر فراوان از سایت و اطلاعات خوبتون
  میخواستم سوال کنم ایا بیماری شقاق یا فیشر در مردان
  در رابطه جنسی انان تاثیر گذار ایا باعث ازارشون میشه یا خیر و تاثیری در کاهش میل جنسیشون میشه یا نه ‌؟؟؟؟
  و یه سوال دیگه ایا درمان قطعی برای این بیماری وجود داره

  • با سلام درد و ناراحتی ناشی از بیماری فیشر میتواند به صورت غیر مستقیم باعث آزردگی فرد و عدم تمایل و توانایی در انجام هر کاری از جمله روابط جنسی شود. ولی به طور مستقیم منجر به اختلال در میل و عملکرد جنسی نخواهد شد. این بیماری در شش تا هشت هفته ابتدایی ابتلا و مرحله حاد بیماری به درمان دارویی پاسخ مثبت نداده و پس از آن در مرحله مزمن بیماری نیاز به درمان جراحی خواهد داشت. در صورت رعایت و همکاری فرد امکان رهایی کامل از این بیماری وجود خواهد داشت.

 • با سلام ، من بعداز عمل سزارین دچار یبوست شدم حدودا سه ماه ، الان هنگام اجابت مزاج درد شدید دارم در صورتی که تقریبا یبوستم درمان شده ،لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام عدم درمان به موقع یبوست در شما در این بازه زمانی چند ماه باعث شده تا احتمالاً دچار بیماری مقعدی فیشر شوید که اگر برای درمان آن نیز به موقع مراجعه نکنید، تشدید و مزمن شده و دیگر به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به جراحی پیدا خواهد کرد، بنابراین هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق و تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

  • با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خون قرمز روشن و جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • باعرض سلام بنده ۶ساله فیشر دارم هیچگونه ناراحتی ندارم با کوچکترین یبوست به مدفوع یک خط خون میافتد آیا لازم است عمل جراحی بکنم ممنون از راهنمایی جنابعالی

  • با سلام بله زیرا بیماری پیشرفت کرده و در نهایت منجر به بروز عوارض دیگر خواهد شد، بنابراین لازم است تحت درمان دارویی یا جراحی لازم قرار بگیرید.

  • با سلام سوزش مقعدی در بیماری شقاق به دلیل ترک و آسیب بافتی دیواره کانال مقعد رخ می‌دهد. درمان آن در مراحل ابتدایی و حاد بیماری دارویی بوده و با پیشرفت عمق آسیب و مزمن شدن آن نیاز به جراحی پیدا خواهد کرد که به روش لیزری و سنتی قابل انجام است، البته در مواردی تزریق بوتاکس توصیه خواهد شد که با فلج سازی عضلات دریچه‌ای مقعد منجر به رفع اسپاسم ناحیه و افزایش خونرسانی به محل زخم و تسریع روند بهبودی می‌شود.

 • باعرض سلام خدمت دکتر عزیز،حدود شش ماه درگیر شقاق هستم،از پماد رکتول و دلتیازم استفاده کردم ولی باز مشکل حل شده،لطفا راهنمایی بفرمایید، سپاسگزارم

  • با سلام با مزمن شدن بیماری شقاق مقعدی، درمان دارویی مؤثر نبوده و ممکن است نیاز به جراحی باشد که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاه سلامتی خود را باز می‌یابید.

 • باسلام من ۴ روزاست که با بیماری شقاق مبتلا شده ام هنگام اجابت مزاج سوزش در ناحیه مقعدط دارم واز امروز خارش به ان
  اصافه شده لطفا مرا راهنمایی کنید ل

  • با سلام دوست عزیز بدون معاینه شما امکان تشخیص و اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتان میتوان حدس زد که دچار بیماری شقاق مقعدی هستید که به سبب عدم درمان به موقع و پیگیری منجر به تنگی و اسپاسم دریچه مقعدی نیز خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر برای معاینه و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. اگر در مرحله حاد ابتلا به این بیماری باشید به احتمال فراوان به درمان دارویی پاسخ مثبت خواهید داد ولی در فاز مزمن بیماری نیاز به جراحی خواهد بود و از طرفی برای پیشگیری از عود بیماری لازم است تا علت اصلی ابتلا به آن مشخص و رفع شود. از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خود به سبب احساس درد خودداری کنید زیرا دچار یبوست شده و با دفع مدفوع زورکی آسیب بافتی ناحیه مقعد را تشدید می کنید.

 • با عرض سلام .من شقاق مقعدی دارم پیش دکتر رفتم بهم پماد ترکیبی دست ساز داد.ولی اصلا تسکین درد نیست ..یه مدت کاملا خوب میشم همین که نزدیک پریودیم میشه دردم شروع میشه دلیلش چیه .

  • با سلام تغییرات هورمونی دوران قاعدگی در سیکل ماهانه، زنان را مستعد ابتلا به بیماری مقعدی می‌کند، لازم است تا دوباره معاینه شده و در صورت لزوم درمان دارویی جایگزین یا تحت عمل جراحی قرار بگیرید.

 • باسلام بعد زایمان اولم همیشه ترس از اجابت مزاج داشتم طوری که باید ایستاده زورمیزدم وچون درحالت طبیعی دهانه مقعدم به شدت دردمیگرفت وسوزش داشت دکتربهم شربت منیزم دادو پمادآنتی فیشر اما بهبودی حاصل نشد ومجدد به دکترمراجعه کردم بهم پمادآنتی هموروئید دادن بازهم لهبودی حاصل نشد تواین هجده ماه دهانه نقعدم خیلی جمع وکوچیک شده طوری که اجابت مزاج زجروآور ودردآوره . ازملین های خوراکی استفاده کردم اما انگارنه انگار من هیچوقت یبوست نداشتم . الان هم شیش ماهه باردارم چی کارکنم ؟؟

 • با سلام خسته نباشید.
  بنده سه ماه پیش زایمان طبیعی داشتم‌. و به دلیل یبوست بعداز زایمان یک ماهی است ک تحت درمان بوده. دو دوره رکتول مقعدی و کپسول روهمورین استفاده نموده. اما هر ازگاهی ک مزاج بنده اندکی سفت میشود مجدد دچار خارش و سوزش و خونریزی شده .‌ بعد از اجابت مزاج سوزش و درد ادامه دارد .
  لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام برای کنترل یبوست خود باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود با مصرف مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه به همراه آب فراوان شش الی هشت لیوان روزانه در کنار تحرک و فعالیت بدنی منظم ایجاد کنید. باید از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس دفع مدفوع خود را سریع به دستشویی برسانید. از دفع زورکی مدفوع بپرهیزید. برای حل مشکل فعلی نیز باید دوباره معاینه و در صورت نیاز جراحی شوید.

 • سلام به دلیل عبور مدفوع خشک مقعدم دچار زخم شده. با انجام تنقیه(حقنه) مشکل مدفوع خشک برطرف شده اما در هر بار اجابت مزاج این زخم های مقعد باز میشود و مقداری خون می آید لطفا برای درمان این زخم مقعد من را راهنمایی کنید آیا از طریق طب سنتی درمان میشود؟

  • با سلام درد مقعدی که با اجابت مزاج تشدید شود بیشتر به سبب ابتلا به یک نوع بیماری مقعدی به نام فیشر که به شکل یک ترک بافتی در دیواره و اطراف مقعد است بروز می‌کند، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه حضوری نمایید، عدم مراجعه فوری باعث از دست رفتن فرصت طلایی بهره بردن و نتیجه مطلوب گرفتن از درمان دارویی خواهد شد و از طرفی با نیاز به درمان تهاجمی روند درمان و بهبودی نیز طولانی خواهد شد. درمان طب سنتی صد در صد و کافی نیست و حتماً مراجعه شود.

 • با سلام خسته نباشید من روی زایمان اولم هفت سال پیش فکر میکنم دچار شقاق شدم با خود درمانی بهبود پیدا کرد اما از چند ماه پیش دوباره عود کرده دکتر رفتم گفته شقاق باید عمل کنی .عمل نکردم درمان سنتی کردم واز یبوست جلو گیری ولی خوب نشدم یه کم بهتر شدم ولی خوب نشده یه چند روزه خیلی سوزش دا رم اجابت مزاج برام خیلی سخته تا ساعتها بعد سوزش دارم دکتر گفته اسفنگتر مقعدم تنگه یه شقاق باز دارم با یه بسته اما بعد از معاینه دکتر یه یک ماهی میشه یه دونه ریز دیگه هم از بیرون مقعدم بیرون امده که خیلی درد و سوزش داره ببخشید طولانی شد میشه من راهنمایی کنید چکار کنم ممنون با ارزوی سلامتی برای شما

  • با سلام بیماری شقاق مقعدی در مرحله‌ی مزمن بیماری نیاز به درمان قطعی دارد و با روشهای درمانی خانگی و حتی دارو درمانی بهبود نیافته و رفع نخواهد شد، از طرفی عدم درمان به موقع این بیماری فرد را در معرض عارضه‌ی تنگی مقعد قرار می‌دهد که مزید مشکلات بیمار خواهد بود، بنابراین مطابق با توصیه پزشک خود باید تحت عمل جراحی قرار بگیرید، البته جراحی به تنهایی تضمین رهایی شما از این بیماری در آینده نخواهد بود و این بهبودی کامل و عدم عود بیماری به دنبال تغییرات لازم در سبک زندگی و اصلاح رژیم غذایی شما حاصل خواهد شد. البته امروزه با کمک روشهای جراحی لیزری می‌توانید بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و تحمل درد و خونریزی روشهای سنتی در مدت کوتاهی سلامت خود را بازیابید و کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

 • سلم دوسال است که ازبیماری شقاق رنج میبرم وهنگام دفع حتما باید با انگشت مدفوع را تخلیه کنم به تازگی خون هم دیده ام به جراحهای اینجا اطمینان ندام لطفا کمکم کنید

  • با سلام بیماری شقاق مقعدی باید با توجه به علت به وجود آورنده آن درمان شود تا دچار عود مجدد بیماری نشوید. بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و سخت شدن مراحل درمان برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید. با مزمن شدن بیماری شقاق نیاز به جراحی و روشهای درمانی غیر دارویی محتمل است. در صورت نیاز به جراحی با روش لیزری می‌توانید یک روزه درمان شده و به شهر خود بازگردید. در این روش بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روشهای جراحی سنتی درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

  • با سلام ابتدا باید علت ابتلای شما به انواع بیماری‌های مقعدی مشخص شود، تا زمان مشخص نشدن علت و برطرف نشدن آن درمان فایده ندارد و بیماری عود خواهد کرد. بنابراین برای بررسی علت و نوع و شدت بیماری و درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید.

 • دخترم ۳سالشه که از سن ۲ سالگی به بعد دچار یبوست شدید شد .چند با.ر بردمش دکتر اما نتیجه ای نداشت بهتر که نشد هیچ بدتر هم شد تا اینکه خودم متوجه شدم که شقاق هم داره.از روش های زیادی برای درمان یبوستش استفاده کردم اما نتیجه نداشت تا اینکه توی یکی از سایتها خوندم که شیر باعسل روده رو نرم میکنه ودر درمان یبوست کارسازه امتحان کردم تقریبا جواب داده ولی برای درمان شقاق دخترم هنوز راهی پیدا نکردم اگه ممکنه راهنماییم کنید ممنون

  • با سلام بیماری شقاق اگر در مرحله حاد و ابتدایی بیماری باشد با اصلاح عوامل مستعد کننده آن برای مثال رفع یبوست فرزندتان و درمان دارویی قابل کنترل خواهد بود. با مزمن شدن بیماری ممکن است نیاز به تزریق بوتاکس و حتی جراحی باشد. اما معمولاً شقاق مقعدی در این سن خود به خود با دوری از عوامل مستعد کننده بهبود می‌یابد.

 • سلام.خسته نباشید.خانمی ۲۹ ساله هستم.مدت تقریبا ۸ ماهه وضعیت دفعم شل هست.دکتری رفتم ترکیب سه دارو آموکسی و امپرازول و یک داروی دیگه که الان یادم نیست رو داد با مصرف دارو تا یک ماه خوب بودم ولی دوباره وضیت دفعم مثل سابق شدالانم یه مدت هست که با علایمی که دارم دچار شقاق شدم..میشه راهنماییم کنین..علت این جور دفعی چی میتونه باشه..خسته شدم از بس که دکتر رفتم و جوابی نگرفتم..میشه کمکم کنین

  • با سلام دفع مدفوع شل و روان می‌تواند نشانه یک بیماری عفونی، ویروسی یا گوارشی باشد که بدون تشخیص قطعی آن درمان نتیجه بخش نخواهد بود برای تشخیص نیاز به انجام آزمایش های تخصصی و تکمیلی وجود دارد. بدون درمان اسهال، درمان شقاق بی فایده بوده و مجدد عود خواهد کرد. بهتر است برای بررسی بیشتر مراجعه کرده و همچنین تغییراتی مثبت در جهت کنترل اسهال در رژیم غذایی خود ایجاد کنید.

 • باعرض سلام و خسته نباشيدمن چند ماهي است خونريزي باسن پيدا كرده ام به جراح مراجعه كردم پماد ايپوروييد به من داد كه بدليل مراجعه به پزشك ديگري مجبور به استفاده از انتي فيشرشدم ولي جالب خونريزي من قطع شده است ولي سوزش وحشتناكي در بعضي از شبها دارم كه تا صبح با درد بيدارم معاينه هم شدم كه ميگريند به دليل يبوست در بچگياست حال ميخواهم بدانم كدام پمادرا بايد مصرف كنم و ايا راه حل يا دارويي هست كه تسكين دهنده درد باشد با تشكر

  • با سلام بدون معاینه و مشخص شدن نوع بیماری مقعدی شما و درجه پیشرفت آن نمی‌توان درباره نوع درمان لازم اظهار نظر نمود، بهتر است ابتدا بیماری شما به درستی تشخیص داده شود سپس درمان لازم اعم از دارویی یا غیر دارویی تجویز گردد. اگر بیماری مزمن بوده و به دوران کودکی شما باز گردد، احتمال نیاز به جراحی افزایش می‌یابد.

 • باسلام..حدود چند ماهی یبوست شدید داشتم دکتر رفتم گفت شقاق و ی پوسته ی اضافه هم داری ولی نیاز به جراحی نداری.. قرصها و پمادهای مختلفی رو مصرف کردم اما نتیجه نگرفتم.. لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  • با سلام با طولانی شدن روند درمان بیماری شقاق و پيش بیماری و مزمن شدن آن نیاز به انجام جراحی محتمل خواهد شد. ولی پيش از هر اقدام درمانی باید علت ابتلای شما به این بیماری مقعدی مشخص شود تا با توجه به علت درمان شده و از عامل به وجود آورنده آن دوری کنید. در صورت عدم خودداری از عوامل مستعد و تشدید کننده بیماری با عود مجدد آن رو به رو خواهید شد. اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید هر چه سریع‌تر برای درمان اساسی مراجعه کنید.

 • با توجه به سوزش ودردهای مقعد، طبق گفته دکترداروسازدارای بیماری شقاق می باشم که می خواهم سریع درمان شوم چون بیش از سه هفته است که اذیت می شوم.البته از پماد ام جی هم استفاده می کنم ولی هنوز خوب نشده ام و به این نتیجه رسیده ام که باید معاینه شوم.

  • با سلام دوست عزیز، از خوددرمانی و استفاده خودسرانه دارو بپرهیزید زیرا علاوه بر ایجاد حساسیت دارویی به سبب عدم استفاده صحیح منجر به مقاومت دارویی در بدن شما نیز خواهد شد. بله بهترین راه مراجعه برای معاینه و تشخیص صحیح و درمان طبی لازم است که با مراجعه فوری خود می‌توانید پیش از مزمن شدن بیماری و تشدید آسیب بافتی و سخت شدن مراحل درمان برای بهبودی خود تلاش کنید. برای تعیین نوبت ویزیت می‌توانید از طريق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

  • با سلام بدون توجه به علت به وجود آورنده شقاق و زخم مقعد و دوری از آن درمان بی فایده بوده و بیماری دیر یا زود عود می‌کند. بنابراین در کنار درمان اساسی آن که احتمالاً نیاز به جراحی دارد، باید تحت یک بررسی دقیق علت یابی شده و از عوامل مستعد و تشدید کننده بیماری دوری کنید.

 • سلام دكتر من تقريبا ٢ ماهه اين فيشر رو همراه با درد شديد دارم ٢ بار دكتر رفتم انواع كرم هم استفاده كردم فايده اي نداشته. قراره برم كلونوسكوپي. قبلا خيلي كوچك تر بود ولي الان يك جيز بزرگتر و سفت تر هم اومده بيرون. ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  • با سلام طی کولونوسکوپی علت دقیق فیشر و توده ایجاد مشخص شده و درمان لازم که در صورت مزمن شدن بیماری جراحی خواهد بود، تجویز می‌شود. بیماری فیشر باید با توجه به علت به وجود آورنده آن درمان شود تا بهبودی کامل و بدون بازگشت حاصل گردد. اگر علت فیشر شما تنگی دریچه مقعد باشد طی یک عمل جراحی قسمتی از عضله این ناحیه برداشته می‌شود تا فشار وارد بر ناحیه کاسته و شرایط برای خونرسانی بهتر و بهبودی زخم حاصل گردد.

 • مدت۴ ماه است که دچار زخم مقعد گشته ام وباوجودمراجعه به پزشک جراح ومعاینه وتجویزات داروئی هنوز مشکل بر طرف نگردیده است بقیه مطالب را حضوری خدمتتان عرض خواهم نمود. با تشکر

  • با سلام ابتدا باید علت ابتلای شما به بیماری زخم مقعد مشخص و سپس بر اساس آن درمان لازم تجویز گردد. در کنار درمان زخم باید از عوامل مستعد و تشدید کننده بیماری خودداری کنید تا دچار عود مجدد بیماری نشوید. برای تعیین نوبت ویزیت نیز می‌توانید از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

  • با سلام به احتمال فراوان دچار آبسه مقعدی شده‌اید که اگر درمان آن را جدی نگیرید و به موقع و کامل بیماری خود را درمان نکنید، دچار یک بیماری پر دردسر و سخت درمان مقعدی دیگر به نام فیستول مقعدی خواهید شد. در صورت تأیید آبسه مقعدی تنها راه درمان آن جراحی و تخلیه آبسه است. پیش از وخیم شدن بیماری و بروز عوارض دیگر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • من۱۰ماهه یبوست و شقاق دارم.تازگیا فهمیدم یبوست عصبیه.ارامبخش میخورم جدیدا بهترم .لطفا بگین برای درمان شقاق چیکارکنم نمیخوام عمل کنم که حافظه م ضعیف نشه با مواد بیهوشی

  • با سلام اگر شقاق مقعدی شما پیشرفت کرده باشد و در مرحله مزمن بوده و به درمان دارویی پاسخ مثبت ندهد، نیاز به جراحی بوده که اگر نگران عوارض جانبی ناشی از داروی بيهوشی هستید می‌توانید با روش نوین لیزری بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید و کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل آغاز نمایید. البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

  • با سلام دوست عزیز، تا زمانی که بیماری یبوست خود را کنترل نکنید، درمان بیماری شقاق مقعدی کامل نشده و حتی پس از عمل جراحی نیز عود خواهد کرد. درمان این قبیل بیماری‌ها مستلزم همکاری خود بیمار در دوری از عوامل مستعد و تشدید کننده بیماری است. با افزایش مصرف مایعات به بیش از هشت لیوان روزانه و تحرک و ورزش منظم، خودداری از زور زدن هنگام دفع مدفوع و به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج و رساندن فوری خود به دستشویی به محض احساس دفع مدفوع می‌توانید بر این مشکل خود غلبه کنید. ممکن است برای درمان اساسی شقاق مقعدی نیز به جراحی نیاز داشته باشید که البته با کمک روش لیزری به صورت سرپایی انجام خواهد شد و درد و خونریزی و عوارض پس از عمل سایر روشهای جراحی سنتی را ندارد.

 • با سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو
  من دختری ۲۵ ساله هستم که از همان بدو تولد دچار بیماری یبوست بودم درمان ها هم فقط موقتی بودند تا اینکه مدتی است که علاوه بر درد و یبوست مدفوعم به هنگام دفع باریک شده است و یبوست هم تشدید شده است به کتر مراجعه کردم و ایشان گفتند مبتلا به شقاق شده ام و باید جراحی کنم حال سوال من این است از شما که ایا راهی جز جراحی هست؟ و اینکه جراحیش خیلی سخت و درد اور است ؟ چون خیلی می ترسم و اینکه بعد از جراحی تاثیری روی یبوستم دارد یا خیر؟و در جراحی ایا قسمتی از مقعد برداشته میشود که مشکل تنگی مقعد حل می شود؟ و درمان موقت است یا دائم ؟ممنون از وقت گران بهایتان

  • با سلام دختر عزیز، تا زمانی که بر بیماری یبوست خود غلبه نکنید، حتی در صورت جراحی نیز بیماری عود کرده و دچار آن خواهید شد. تنها تضمین عدم بازگشت بیماری شما، مداومت خود فرد در کنترل بیماری یبوست و دوری از دیگر عوامل مستعد و تشدید کننده بیماری شقاق مقعدی است. بله در صورتی که تحت جراحی برداشت قسمتی از عضله دریچه‌ای مقعد قرار بگیرید، در جهت رفع تنگی مقعد قسمتی از آن برداشته می‌شود. بسته به نوع جراحی انتخابی روش سنتی یا لیزری درد و رنج و عوارض پس از عمل متفاوت خواهد بود. در صورتی که با روش نوین لیزری جراحی شوید بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت و با درد و خونریزی و عوارض پس از عمل کمتری درمان خواهید شد. جراحی مربوط به فیشر ارتباطی با یبوست ندارد و خود شما با تغذیه مناسب سرشار از فیبر و مایعات و ورزش منظم، خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع باید در جهت کنترل آن بکوشید. در صورت پیشرفته و مزمن بودن بیماری شقاق تنها راه درمان جراحی است.

 • در حدود ۹ ماه است که در هنگام دفع احساس درد می کنم و با توجه به توضیحات ارائه شده احتمال فیشر را می دهم بر اساس دستور پزشک از پماد همرکس بعداز دفع استفاده می کنم همچنین از کرم یوریج (ضد شقاق) استفاده می کنم و رژیم غذایی را نیز رعایت می نایم میزان درد کمتر شده ولی با گذشت دو ماه از مصرف دارو ها هنوز بهبودی حاصل نشده آیا نیاز به عمل جراحی می باشد یا با ادامه درمان دارویی و یا تغییر دارو امکان بهبودی وجود دارد. تسریع در پاسخ مزید امتنان خواهد بود

  • با سلام پس دو ماه درمان دارویی بیماری شقاق مقعدی یا فیشر اگر درمان مؤثر واقع نشود ممکن است بیماری وارد فاز مزمن خود شده باشد و بر اساس نوع و علت به وجود آورنده نیاز به انواع درمان غیر دارویی و حتی جراحی داشته باشد، ابتدا باید معاینه شوید، ممکن است تزریق بوتاکس برای شما مناسب باشد تا با فلج سازی عضلات دریچه‌ای مقعد و با کاهش فشار انقباضی ناحیه و افزایش خونرسانی به محل ترک ایجاد شده، فرصت بهبودی آن را فرآهم کند. در صورت نیاز به جراحی نیز با کمک ابداع روش لیزری بدون درد و خونریزی سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان خواهید شد. البته تضمین بهبودی کامل و عدم عود آن در گرو همکاری خود شما در دوری از عوامل مستعد کننده بازگشت بیماری است.

 • سلام.من دارای مریضی شقاقم و مدتی حس میکنم که در داخل معقدم یه چربی به اندازه عدس وجود دارد.قبلا بعدهربار دستشویی خونریزی داشتم ولی مدتی میشه که دیکه خونریزی ندارم اما دردم بیشتر شده…..
  میشه کمکم کنین

  • با سلام با پیشرفت بیماری شقاق مقعدی و مزمن شدن آن ممکن است دیگر درمان دارویی مؤثر نبوده و نیاز به درمان غیر دارویی و حتی جراحی داشته باشید. ضایعه ایجاد شده نیز به بیماری شقاق مقعدی شما مربوط بوده و تنها راه رهایی از آن جراحی برداشت است که البته انجام جراحی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض پس از عمل سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان قابل انجام است. از طرفی برای رهایی کامل از بیماری شقاق مقعدی باید از علت به وجود آورنده آن و عوامل مستعد کننده بازگشت آن بپرهیزید.

 • با سلام
  جسارتا” چند روزه که موقع اجابت مزاج سوزش زیادی دارم و درون مدفوع هم خون قرمز رنگ روشن میبینم. این درحالیه که من حدود ۵ساله که هرسال یکبار(حدود ۱ماه) درد شدید اثنی عشر میگرفتم تا اینکه دوماه پیش طی آزمایش مشخص شد که میزان میکروب معده بنده حدود ۱۵٫۵ بود که ظاهرا” باید زیر ۹ باشه و بخاطر این موضوع نسخه ای را مصرف کردم. بعداز اتمام این نسخه بود که این مشکل سوزش و خون در مدفوعم بوجود اومده.
  ممنون میشم کمکم کنید. لطفا” اگر نیاز به تماس بود فقط با همراهم تماس بگیرید.

  • با سلام به احتمال فراوان به دنبال دفع مدفوع سخت دچار پارگی یا آسیب دیواره کانال مقعد و بیماری شقاق مقعدی یا هموروئید شده‌اید که باید پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی و درمان مراجعه نمایید. البته خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج نیز باشد که طی بررسی بالینی و آزمایشگاهی باید سایر علل احتمالی رد شود. عدم مراجعه فوری شما منجر به وخیم شدن بیماری و سخت شدن مراحل درمان و نیاز به صرف وقت و هزینه بیشتر خواهد شد.

 • بنده به مدت ۱سال است که به علت داشتن یبوست دچار زخم مقعد گردیده ام ددر طول این ۱سال هرچند دارو استفاده نموده ام بی فایده بوده که با سوزسش ومشاهده خون همراه میباشد

  • با سلام دوست عزیز، تا زمانی که مشکل یبوست خود را برطرف نکنید، هیچ درمانی حتی جراحی بی فایده بود و از مشکل زخم مقعد خود رهایی نمی‌یابید، برای اولین قدم ابتدا باید با بیماری یبوست خود را با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود کنترل کنید. مصرف مایعات مصرفی خود را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش دهید و از مواد غذایی پر فیبر و میوه و سبزیجات به صورت منظم مصرف کنید. به احساس دفع مدفوع خود سریع پاسخ دهید و بلافاصله خود را به دستشویی برسانید و از به تأخیر انداختن اجابت مزاج خود خودداری کنید. سپس برای درمان بیماری زخم مقعد خود مراجعه کنید تا بر حسب شدت آسیب و پیشرفت بیماری درمان لازم تجویز گردد. ممکن است در مرحله پیشرفته بیماری نیاز به جراحی نیز داشته باشید که البته با کمک ابداع روش لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و تحمل عوارض ناشی از آن به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

  • با سلام مشکلات دفع و اجابت مزاج در شما و وارد شدن فشار بیش از حد به مقعد باعث ایجاد یک عارضه مقعدی هموروئید یا فیشر شده است که تشخیصی نهایی آن نیازمند معاینه بالینی و مشاهده محل است. در حال حاضر نیز باید ابتدا باید مشکل اجابت مزاج خود را درمان نموده و سپس برای درمان مشکل مقعدی ایجاد شده اقدام کنید تا دچار عود مجدد آن نشوید. اگر پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای درمان مراجعه نمایید، تا بدون نیاز به اقدامات درمانی تهاجمی و فقط با دارو بهبود یابید.

  • با سلام بیماری شقاق مقعدی از جمله بیماری‌هایی است که درمان کامل آن کمی مشکل بوده و نیاز به صبر و پیگیری و مداومت بیمار در درمان دارد. با گذشت این مدت از ابتلا به بیماری احتمالاً وارد فاز مزمن آن شده و دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نمی‌دهید، از طرفی برای مؤفقیت آمیز بودن درمان نیز باید با توجه به علت به وجود آورنده شقاق مقعدی و نوع و تعداد آن درمان لازم صورت گیرد. تعدد ترک‌ها نشانه وجود یک علت جدی است، پس از معاینه روش درمانی مؤثر که به احتمال فراوان جراحی برداشت قسمتی از عضله دریچه‌ای مقعد است، پیشنهاد خواهد شد.

 • سلام.روزخوش.آقای دکتر مطالب عالی بودن.ممنون.من هم نوع بیماریم فیشر تشخیص داده شده .به دو تا متخصص جراحی عمومی مراجعه کردم و گفتن باید جراحی بشه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که بعد از عمل باید چه دستوراتی رو رعایت کنم…و کدام نوع ازین مواردی که برای عمل فرمودین بهتر هستن؟؟؟؟

  • با سلام جراحی با روش لیزری نسبت به سایر روشهای جراحی سنتی کم عارضه و کم دردسرتر بوده و امکان بهبودی شما بدون تحمل درد و خونریزی و عوارض جانبی داروهای بيهوشي را فرآهم می‌کند. نیازی به پانسمان و دردسر تعویض آن را ندارد. از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. مصرف مواد غذایی پر فیبر برای دفع آسان ضروری است تا زخم و آسیب بافتی ناحیه تشدید نشود. از وارد کردن هر گونه فشار به ناحیه مقعد باید خودداری کنید و از عوامل مستعد کننده عود بیماری مانند ابتلا به اسهال یا یبوست شدید دوری کنید.

  • با سلام به احتمال فراوان دچار درجات پیشرفته بیماری هموروئید هستید که اگر روند درمانی را در پیش نگیرید حتماً دچار عوارضی آزار دهنده دیگر و حتی درجاتی از بی اختیاری مقعدی خواهید شد، با کمک جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان خواهید شد، بنابراین هر چه سریع‌تر و پیش از تشدید بیماری برای معاینه و درمان مراجعه نمایید.

 • دختر ۲ساله ام دجار یبوست هست.یه مدن خوب شد.بعضی وقتها هر روز دفع داره.گاهی اوقات دو روز در میان وبا زور زدن بیشتر.در ناحیه مقعد دجار شقاق شده.ملین زیاد دادم تحت نظر پزشک.باز همانطوره .مایعات واب زیاد می خوره.لطفا راهنمایی کنید.

  • با سلام در این سن فقط با رژیم غذایی و تشویق کردن فرزندتان به توجه به عمل اجابت مزاج به موقع و رفتن به دستشویی پس از هر وعده غذایی می‌توانید به کنترل یبوست و بهتر شدن شقاق او کمک کنید. مصرف مایعات فرزندتان را خیلی افزایش دهید و مواد غذایی پر فیبر و میوه روزانه دهید.

 • جناب دکتر ضمن عرض سلام من ۱ ساله که شقاق دارم به قول پزشک بواسیر قدیمی هم دارم که ایشان میگویند مشکلی نیست ولی شقاقم حتی با داروهای ساختنی هم خوب نشده ولی الان زیاد اذیتم نمیکنه فقط بعد از دفع کمی سوزش وخارش دارموگاهی هم به اندازه سر سوزن وقتی دستمال میذارم خون صورتی کمرنگی از اطراف مقعدم میبینم وگاهی احساس میکنم کمی ترشح دارم .ایا اگر عمل نکنم خطرناک است ؟

  • با سلام در این مرحله از بیماری شقاق مقعدی، بیماری مزمن تلقی شده و به درمان دارویی پاسخ مثبت نمی دهد. بله نیاز به عمل جراحی وجود دارد. عدم درمان بیماری باعث پیشرفت آن و همچنین آسیب بافتی شدیدتر و بروز علایم آزار دهنده دیگر در شما خواهد شد. از طرفی در کنار جراحی باید علت ابتلای به این بیماری مشخص شده و از عامل به وجود آورنده بیماری دوری کنید. نگران جراحی نیز نباشید با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان خواهید شد.