banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

بیماری شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟ و علل ایجاد این بیماری

آیا تا به حال لب شما ترک خورده است؟ اگر به آخرین باری که لب‌تان دچار ترک شده که معمولاً مربوط به فصول سرما است فکر کنید، احتمالاً متوجه می‌شوید که ابتدا پوست لب خشک و سپس شروع به ترک برداشتن کرده است. اگر به ترک لب‌تان بی‌توجهی می‌کردید، خشکی آن به قدری شدت می‌یافت که باعث وسیع و عمیق شدن ترک و در نهایت خونریزی در آن می‌شد. این مثال ساده نمونه‌ی بارزی از یک نوع شقاق بود که می‌تواند بارها برای بدن هر فردی رخ داده باشد.
شقاق یک ترک‌خوردگی باریک با طول و عمق مشخص است که ممکن است در پوست یا یک دیواره‌ی یا غشای مخاطی ایجاد شود. شقاق یک بیماری بسیار شایع است که اگر زود اقدام به پیگیری آن شود می تواند به راحتی درمان شود. بسته به ناحیه‌ای که دچار شکاف یا ترک ایجاد شده است انواع شقاق در بدن انسان ایجاد و نام‌گذاری می‌شود. شقاق مقعد و شقاق پا، دو شکاف مشترکی هستند که در بدن رخ می‌دهند.
شقاق با نام علمی فیشر فقط یک ترک یا پارگی دیواره‌ی پوشش داخلی بدن یا سطوح خارجی پوست است که نباید با برش اشتباه شود. در شقاق کشش دیواره باعث از هم گسیختگی آن می‌شود که در صورت عدم درمان به موقع به زخم‌های باز بزرگ تبدیل خواهد شد که می‌تواند عضلات زیرین را نیز درگیر کند.
حال اگر این ترک یا پارگی در دیواره‌ی درونی کانال مقعد ـ لوله کوتاه مابین دو دریچه‌ی ابتدایی و انتهایی مقعد که چهار سانتی‌متر انتهایی لوله‌ی گوارشی یعنی راست‌روده را تشکیل می‌دهدـ رخ دهد، شقاق یا فیشر مقعد نامیده می‌شود. فیشر مقعد یک بیماری شایع است که اغلب با دیگر اختلالات ناحیه‌ی مقعد مانند بواسیر اشتباه گرفته می‌شود.
شقاق مقعد به شکل یک قطره اشک خطی دردناک و یا ایجاد شکاف در بافت پوششی نرم و مرطوب (مخاط) قسمت انتهایی کانال مقعد ظاهر می‌شود که در کوتاه مدت معمولاً تنها شامل سطح پوششی دیواره‌های داخلی مقعد و در بلندمدت به صورت عمقی‌تر تمام ضخامت مخاط مقعد را درگیر می‌کند. شقاق یا فیشر مقعد با شیوع یکسان در هر دو جنس زن و مرد اتفاق می‌افتد. البته احتمال شقاق مقعد در زنان پس از زایمان و در افراد مبتلا به بیماری کرون بیشتر است. این بیماری اغلب در سنین جوانی و میانسالی رخ می‌دهد. با افزایش سن احتمال ابتلا به فیشر مقعد کم می‌شود. این بیماری در کودکان کمتر از یک سال نیز بسیار دیده می‌شود.
در نیمی از موارد امکان بهبود با خودمراقبتی فرد و اصلاح عادات غلط تغذیه‌ای و جلوگیری از یبوست وجود دارد. با این‌ حال احتمال عود بیماری در صورت تکرار فشار در ناحیه‌ی آسیب دیده هست. شکست درمان طب سنتی شقاق نشانه‌ای برای درمان جراحی آن است. امروزه محققان به‌ شدت دنبال راهی برای پیدا کردن یک درمان دارویی مؤفق و جایگزین درمان جراحی فیشر مقعدی هستند.

 

علل بیماری شقاق یا فیشر مقعد

علل بیماری شقاق یا فیشر مقعد

بیماری شقاق یا فیشر در اثر ضربه و فشار به پوشش داخلی دیواره‌ی مقعد هنگام اجابت مزاج یا دیگر علل کشش کانال مقعد ترک یا شکاف ایجاد می‌شود. البته با وجود اینکه علت دقیق شقاق مقعد ناشناخته است، اما تصور می‌شود که عامل شروع بیماری همین ضربه‌ی سخت به دیواره کانال مقعد است. گاهی اوقات ضربه به دلیل حرکت مدفوع خشک و سفت یا خیلی شل می‌تواند به دیواره‌ی مخاطی مقعد آسیب بزند. افرادی که عضلات دریچه‌ای ناحیه‌ی مقعد تنگ‌تری دارند بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند. ایجاد شکاف ناشی از بیماری التهابی روده، عفونت مقعد و تومور از نادرترین دلایل فیشر مقعدی هستند.
افراد با رژیم‌های غذایی غلط و عدم مصرف کافی مواد غذایی پرفیبر مانند میوه و سبزیجات خود را در معرض ابتلا به بیماری فیشر مقعدی قرار می‌دهند. از طرفی جراحی‌های ناحیه‌ی مقعد بعدی و به هر دلیلی فرد را مستعد تنگی دریچه‌ی مقعدی و در نتیجه در معرض روند آسیب ناشی از ضربه‌ی مدفوع سفت و سخت قرار می‌دهد که خود مکانیزم ایجاد یک بیماری شقاق مقعدی است.


بیماران مبتلا به اختلالات زمینه‌ای دریچه‌ی مقعد با احتمال بیشتری دچار آسیب شکاف و ترک مقعدی طی ضربه‌ به آن خواهند شد. طی مطالعات انجام شده بیشتر افراد مبتلا به شقاق مقعدی، حداقل به یک بیماری زمینه‌ای دریچه‌ی مقعدی مبتلا هستند. بزرگ شدن غیر طبیعی عضلات دریچه‌ای مقعد یکی از اختلالات شایع زمینه‌ای این ناحیه است که باعث ایجاد فشار در کانال حتی در مواقع استراحت عضلات می‌شود. در واقع بیشتر افراد مبتلا به فیشر این اختلال فشار مضاعف را همیشه حتی در حالت استراحت عضله نیز دارند. احتمال ایجاد فیشر در ناحیه‌ی خط وسط دیواره‌ی پشتی کانال مقعد به دلیل ضعف و حساسیتی که دارد، بیشتر است.
برای بیشتر افراد این سؤال پیش می‌آید که چرا با وجود توانایی بدن در بهبود خود‌به‌خودی زخم‌های کوچک در بیشتر موارد نمی‌تواند ترک کوچک موجود در مخاط مقعد را برطرف کند و بیماری ماه‌ها طول می‌کشد؟ جواب آن بسیار ساده است زیرا عواملی درون محیط مقعد مانع بهبود خودبه‌خود ترک خواهند شد. یکی عبور مدفوع که با هر بار اجابت مزاج منجر به سایش و تحریک فیشر خواهد شد و دیگری انقباضی که در عضلات دریچه‌ی مقعد اتفاق می‌افتد خونرسانی به محل فیشر را کم و درنتیجه احتمال گردش خون در بافت‌های آسیب‌دیده آن و اطرافش را کم و بهبودی را به تأخیر می‌اندازد. بدین ترتیب علت‌های اساسی ایجاد بیماری فیشر شامل:

 • اسهال‌های طولانی مدت
 • یبوست‌های مزمن (بیشتر در بزرگسالان)
 • عادت تمیز کردن مقعد به صورت خشن با دستمال‌های زبر
 • رابطه‌ی جنسی مقعد
 • عضلات دریچه مقعدی‌ بیش از حد تنگ
 • بارداری
 • سرطان راست روده
 • بیماری‌های التهابی روده و بیماری‌های مقاربتی
 • بیماری کرون
 • خاراندن مقعد (به صورت یک حرکت پاسخی خارش ناشی از انگل روده‌ای مانند کرمک)
 • آسیب مقعد هنگام زایمان سخت

 

Save

Save

پرسش و پاسخ
 • افشین گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من عمل جراحی همورویید چند سال پیش انجام دادم ولی باز هم خون بعضی موقع از معقدم هنگام اجابت مجاز می آید به دکتر رفتم کنوسکپی انجام دادام گفت سالم است باز هم چند روز خون می اید قطع می شود چه کار کنم ممنون از راهنمتیی شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   خونریزی این ناحیه مقعدی می تواند مربوط به وجود یک بیماری مقعدی و یا بازگشت بیماری هموروئید و یا مربوط به بیماری‌های گوارشی و حتی جدی دیگر نیز باشد ممکن است برای تشخیص آن نیاز به انجام کلونوسکوپی مجدد داشته باشید به هر حال بدون معاینه بالینی شما نمی‌توان درباره علت خونریزی نظر قطعی داد بهتر است به سلامت خود اهمیت داده این موضوع را مجدد پیگیری کنید زیرا این خونریزی نشانه وجود یک بیماری و مشکل بوده و حتماً نیاز به درمان دارد.

 • رستمی گفت:

  سلام الان یک سالی میشه این بیماریو دارم .معقدم پاره شده و رودم جا به جا شده دیگه نمیتونم زندگی کنم کلا خون ریزی و درد دارم چیکار کنم .هزینه درمانیش چقدره وطول درمان

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود باید حضوری مراجعه کرد معاینه بالینی شوید و بسته به نوع و شدت بیماری درمان مناسب دارویی و یا غیر آن تجویز خواهد شد نگران نباشید در صورت نیاز به جراحی با کمک روشهای نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و سرپایی تحت بی حسی موضعی وجود دارد به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید البته نیاز است تا از عوامل محرک بازگشت بیماری دوری نمایید.

 • رضا گفت:

  سلام
  حدودا یکی دوسالی میشه هرزگاهی هر وقت ک مدفوع سفت میکنم بعد مدفوع چند قطره خون رقیق میبینم روی کاسه دستشویی و طی یهفته خوب میشد الان از قبل عید بازم این مشکل برام‌پیش اومده ولی اینبار دکتر رفتم قرص ونوویتال و پودر موسیلیوم و شربت لاکتولوز داده بهم سه چهار روزه مصرف میکنم ولی بهتر نشدم میشه راهنماییم کنید لطفا
  درد به هنگام خونریزی ندارم
  بخاطر شرایط کارم تحرکم کمه برنامه غذاییم همش برنج شده و شب کارم همش مجبورم صبحا زیاد بخوابم ک فکر میکنم بی تاثیر نیست !

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید حتی لازم است تست های کمک تشخیصی مانند کلونوسکوپی برای تشخیص قطعی محل خونریزی انجام شود در صورتی که درمان دارویی برای شما کافی نباشد ممکن است نیاز به اقدامات درمانی غیر دارویی نیز پیدا کنید به هر حال لازم است این موضوع را جدی گرفته قبل از تشدید وخامت بیماری و بروز علایم آزار دهندی دیگر و قرار گرفتن در معرض کم خونی درمان مناسب خود را شروع کنید.

 • پروین گفت:

  سلام. وقت شما بخیر؛ همسرم حدود دو سال پیش به دلیل سرطان لنفاوی استخوان تحت شیمی درمانی قرار گرفتن؛ الان حدود یک سال هست که دیگه هیچ دارویی استفاده نمی کنن.در طول مدتی که گذشته دچار اسهال مداوم بودن که گاهی دلپیچه هم همراهش بوده اما چند وقتی هست که استفراغ هم دارن و در طول روز حداقل یک بار استفراغ براش اتفاق میوفته و مدام حالت تهوع داره. وزنش به شدت پایین اومده و درجه حرارت بدنش مدام تغییر می کنه. متاسفانه از ترس امکان خبر برگشت سرطان حاضر نیست به پزشک مراجعه کنه و مدام به من میگه اینها عوارض شیمی درمانیه. آیا عوارض شیمی درمانی می تونه انقدر طولانی بشه؟ درضمن ایشون یک سال هم هست که دچار سرفه های مضمن هستن.
  ممنون میشم راهنمائیم کنید.🙏

 • سعیده گفت:

  سلام اگر بیماری فیشرپیش روی کند امکان عمل هست بطوری ک دکتر گفته ب روده رسیده؟؟؟؟؟؟امکان بهبودهست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله امکان درگیری قسمت های بالاتر مقعد و روده نیز وجود دارد اما نگران نباشید امروز با کمک ابداع روشهای نوین لیزری دیگر نیاز به انجام درمان جراحی سخت و طولانی مدت نیست با کمک این روش سرپایی تحت بیحسی موضعی درمان شده می توانید در همان روز مراجعه مرخص شوید به خانه بازگردید این روش نیازی به مراقبت و استراحت طولانی مدت ندارد بلکه از روز بعد می توانید زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده نیازی به مراقبت و حمایت دیگران نداشته می توانید به محیط کاری بازگردید

 • اسما گفت:

  سلام میخواستم بدونم از راه رابطه ی مقعدی هم ایدز میتونه منتقل شه یانه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله تماس با مایع منی از طریق مقعد نیز می تواند بیماری اچ آی وی را منتقل کند.

 • محمودی گفت:

  پشاشیدن خون ببیرون شقاق است یا همورویید

  • clinic گفت:

   با سلام
   از جهیدن خون نمیتوان نوع بیماری مقعدی ایجاد شده هموروئید و شقاق را تشخیص داد لازم است تا حضوری مراجعه کرده و تحت مشاهده و معاینه بالینی قرار بگیرید از طرفی خونریزی شدید می‌تواند شما را در معرض کم‌خونی و عوارض دیگر قرار داده و یا نشانه وجود بیماری های گوارشی باشد که نیاز به پیگیری فوری دارد و بهتر است به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر برای تعیین نوع بیماری و دریافت درمان مناسب آن قبل از تشدید آسیب بافتی و وخیم شدن بیماری حضوری مراجعه کنید در صورت مراجعه به موقع می‌توانید در مدت کوتاه تری و با روش‌های درمانی آسانتر بهبود یابید.

 • علی گفت:

  سلام بیشتر از سه ماه است که به دلیل خونریزی شدید از مقعدو بیرون زدگی عمل جراحی کردم البته بدون کلونسکوپی( چون خونریزی شدید بود)الان درد شدید و بیرون زدگی و گاها چند قطره خون موقع دفع دارم.دکتر که عمل کرد میگه مشکلی نداری و طبیعی است. لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   در روند درمان و بهبودی خود صبور باشید اگر پزشکتان معاینه کرده و طبیعی بودن شرایط آن را تایید نموده باید برای بهبودی کامل حوصله به خرج داده و مراقب باشید شکمتان روان کار کند و دچار یبوست نشوید.

 • علي گفت:

  سلام فيشر مزمن داشتم ٢ ماه قبل جراحي كردم مشكل فيشر برطرف شد ١ روز قبل عيد هنگام دفع مدفوع ٢ ٣ قطره خون خفيف روي دسمال مشاهده كردم و يه زخم سطحي در نقطه اي ديگه (كناره مقعد)به وجود اومده كه سوزش كمي موقع نشستن داشتم و دارم كه ميترسيدم فيشر باشه ٢ روز قبل به دكتر مراجعه كردم و گفت به خاطر لخته خوني كه جمع شده بود و فشاري كه اوردم اينطور شده و باعث التهاب شده و انتي بيوتيك (سفيكسيم) تجويز كرد و گفت شقاق نيست لطفا راهنمايي كنيد كه با انتي بيوتيك حل ميشه يا مشكل ساز ميشه مرسي

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر مشکل شقاق مقعدی دچار عود و بازگشت شده بود پزشک مربوطه حین معاینه بالینی متوجه وجود آن می شد نگران نباشید داروها را مصرف کرده در صورتی که بعد از اتمام داروها بهبودی حاصل نشد برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید مراقب باشید تا دیگر دچار یبوست و دفع مدفوع زورکی نشوید زیرا همین فشار حین دفع مدفوع می‌تواند باعث بازگشت بیماری فیشر در شما شود رژیم غذایی و سبک زندگی خود را تغییر داده همیشه مواد غذایی ملین و پر فیبر مصرف کنید میزان آب مصرفی را به ۸ لیوان در روز افزایش داده روغن زیتون به غذا اضافه کنید تحرک و فعالیت بدنی پیاده روی منظم روزانه داشته باشید. از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید به محض اینکه احساس نیاز به اجابت مزاج داشتید خود را به سرویس بهداشتی برسانید.

 • علی گفت:

  سلام دردمقعددارم همراه با درد شدیدی دارم چیزی مثل گوشت اضافه زده بیرون درمان خانگی جواب نمیده آیا جراحی کنم با لیزر انجام بدهم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی شما نمی توان بیماری را تشخیص داد و این احتمال وجود دارد که دچار درجاتی از بیماری هموروئید باشید نگران نباشید چون امروزه امکان جراحی سخت ترین مراحل پیشرفته بیماریهای ناحیه نشیمنگاه و مقعدی با کمک روش نوین لیزر درمانی بدون درد و خونریزی وجود دارد به صورتی که در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد می‌توانید زندگی عادی روزمره خود را بدوت نیاز به پانسمان یا مراقبت و استراحت طولانی مدت روش های سنتی داشته باشید ولی باید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

 • اشتری گفت:

  سلام.من فقط خونریزی شدید از راه مقعد دارم از دیروز و خیلی کم سوزش امروز دکتر رفتم گفتن شقاق نیاز به جراحی داره شما هم جراحی پیشنهاد میکنید یعنی با دارو برطرف نمیشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر بیماری در مراحل پیشرفته خود باشد یا به درمان های دارویی پاسخ موثر ندهد، نیاز به درمان جراحی خواهد داشت برای تصمیم‌گیری درباره درمان باید حضوری مراجعه کنید تا به صورت دقیق تر راهنمایی شود.

 • غلامرضا گفت:

  دلیل آمدن خون از مقعد چیه وایامیشود درمان خانگی کرد؟ به نظر خودم یه ترک کوچک در کنار مقعد باشد

  • clinic گفت:

   با سلام
   خونریزی مقعدی میتواند به سبب ابتلا به انواع بیماری‌های گوارشی و بدخیم و حتی بیماریهای مقعدی چون هموروئید و شقاق به وجود آید برای بررسی و تشخیص قطعی آن باید معاینه بالینی شده و تحت مشاهده عینی قرار بگیرید اگر ترک در ناحیه احساس می‌کنید احتمالاً دچار بیماری فیشر شدید که اگر به موقع برای درمان آن اقدام نکنید شانس بهره‌برداری و نتیجه مطلوب گرفتن از درمان دارویی را از دست خواهید داد.

 • ناشناس گفت:

  سلام بعد از عمل فیشر چه مراقبت هایی لازم است

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا روزی سه بار هر بار به مدت یک ربع درون لگن آب گرم نشسته مواد غذایی پرفیبر مایعات فراوان مصرف کنید تا دفع مدفوع روان داشته داروهای تجویزی برای کنترل درد و یا عفونت خود را مصرف نمایید بعد از ۱ الی ۴ هفته بسته به نوع جراحی خود می‌توانید به محیط کار و فعالیت روزمره خود باز گردید اما در صورت جراحی با روش لیزری از روز بعد امکان بازگشت به محیط کار را خواهید داشته و برای نشستن بهتر است از یک بالش در زیر خود استفاده کرده به طور مستقیم بر روی محل جراحی نشینید.

 • فاطمه گفت:

  باسلام: من از بچگی عادت داشتم برای دفع مدفوع خود به وسیله شیلنگ با فشار آب گرم را داخل روده بزرگ خود میکردم و با انبساط روده خود مدفوع را با آب از بدن خود خارج می کردم.و برایم عادت شده آیا مشکلی برایم پیش نمی آید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که سر شیلنگ آب با ناحیه مقعد ارتباط پیدا نکند و از آب و با فشار کم بر روی ناحیه استفاده کنید مشکلی پیش نخواهد آمد ولی توصیه میشود به طور کلی این عادت را ترک کرده و به شکل طبیعی عمل دفع مدفوع خود را انجام دهید.

 • حجت گفت:

  سلام .من دو هفته هست که هنگام مدفوع سوزش و مقداری خون با مدفوع خارج میشه احساس میکنم دو طرف مقعد برش ایجاد شده شکاف برداشته چکار کنم بهتره و خوب میشم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است به سلامت خود اهمیت داد هر چه زودتر قبل از پیشرفت بیماری و از دست رفتن شانس بهره بردن از درمان مناسب دارویی حضوری مراجعه کنید به احتمال زیاد دچار بیماری شقاق مقعدی شده که اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به آن ۴ تا ۸ هفته ابتدایی تحت درمان قرار نگیرید بیماری مزمن شده زخم ایجاد شده عمیق می شود و نیاز به درمان جراحی پیدا خواهید کرد بنابراین از هر اقدام خودسرانه بپرهیزید و هر چه زودتر این موضوع را پیگیری کنید.

 • عبدالله گفت:

  عرض سلام. پدرم چند ساله (شاید ۱۰ سال) این مشکل رو داره، عمل جراحیش از مقعد یا از شکم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت نیاز به جراحی این جراحی از طریق ناحیه مقعدی انجام شده و میتوان آن را به صورت لیزری بدون درد و خونریزی در محیط کلینیک و سرپایی انجام داد به صورتی که فرد در همان روز مراجعه مرخص شده و از روز بعد بتواند بدون نیاز به پانسمان مراقبت خاص و یا استراحت طولانی به محل کار خود و یا زندگی عادی بازگردد.

 • سعید گفت:

  سلام خسته نباشید من بچه شهرستان هستم وحدود ۲ساله به این درد مبتلا شدم خارش مقعد درد داخل باسن راست نیم ساعتی رانندگی بکنم دیگه نشستن واسم سخت میشه خون ندیدم موقع اجابت مزاج ولی خیلی آزردم چون خارش بعضی مواقع منو به گریه میندازه ممنون راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   خارش مقعدی علل مختلفی داشته که باید بسته به نوع علت به وجود آورده درمان شود این خارش می‌تواند به سبب ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا بیماریهای پوستی قارچی انگلی و یا کرم روده به وجود آمده و یا ناشی از استرس، تغذیه نادرست شستشوی وسواسی و یا حتی عدم رعایت بهداشت ناحیه باشد بنابراین هرچه زودتر قبل از بروز علایم ناگوار دیگر که زندگی روزمره شما را دچار اختلال خواهد کرد فوری مراجعه کرده تا علاوه بر تشخیص قطعی، درمان مناسب را نیز دریافت کنید.

 • سیما گفت:

  حدودیک هفته هست بعدازبیماری اسهال مقعدم شدیدادردمیکنه ومدام دستشویی میرم وهردفعه هم مدفوع بادرددارم ومدام دراثرفشاری که به پشتم میاداحساس میکنم دستشویی دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی نوع بیماری مقعدی ایجاد شده لازم است حضوری مراجعه کرده تحت معاینات بالینی و بررسی دقیق قرار بگیرید تا بسته به شدت پیشرفته بیماری و نوع آن درمان مناسب تجویز کنند، در صورت مراجعه فوری و پیگیری به موقع شانس بهره بردن و نتیجه مطلوب گرفتن از درمان‌های ساده دارویی را خواهید داشت در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده و با تشدید آسیب بافتی دیگر به درمان‌های دارویی پاسخ مناسب نداده و نیاز به درمان‌های غیردارویی و جراحی پیدا خواهید کرد بنابراین به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر این مشکل را پیگیری کنید.

 • rahim گفت:

  تقریبا دوساله که ازگوشت اضافی درامتداد معقد که مداوم خارش وبعضا زخم میشود رنج میبرم.درهنگاه شستشو نیز سوزش شدید دارم .همچنین کارکردن درموقعیت نشسته ایجاد خارش ودرد دارم.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده میتواند مربوط به بیماری مقعدی و یا شقاق مقعدی باشد برای تشخیص قطعی آن و دریافت درمان مناسب باید حضوری مراجعه کنید احتمالاً زائده نیاز به جراحی پیدا خواهد کرد که البته با وجود روشهای نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط آرام کلینیک بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی وجود دارد نگران مشکل خود نباشید امروزه سخت‌ترین مراحل بیماریهای مقعدی با کمک این روش سرپایی قابل درمان بوده و نیاز به مراقبت و استراحت نداشته ورزش بعد میتواند زندگی عادی خود را بدون مشکل آغاز کنید.

 • محمدرضا گفت:

  سلام چندسالیه مشکل دفع مدفوع دارم کولونوسکوپی هم انجام دادم گفتن مشکلی نداری دل درد میشم پزشک میگه دهانه مقعد زخم داره باپمادی باید چرب کنم وقتی این کارو انجام میدم احساس میکنم مقعدم پراز جوش های ریز هست لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری مقعدی خود حضوری مراجعه کنید چنانچه به مشکل زخم مقعدی مبتلا باشید و درمانهای دارویی برای شما موثر نباشد لازم است تحت جراحی قرار بگیرید. البته نگرانی بابت جراحی با وجود روشهای نوین لیزری وجود ندارد زیرا این روشها تحت بیحسی موضعی بدون عارضه و بدون درد و خونریزی قابل انجام بوده و نیازی به بستری شدن چند روزه در بیمارستان ندارد و می‌توانید از روز بعد یک زندگی عادی داشته و نیاز به مراقبت و پانسمان و یا استراحت طولانی مدت نخواهد داشت.

 • نگار گفت:

  سلام..من ۳۳ سالمه،چندسال پیش شقاق داشتم که با دارو درمان شد ولی یه زایده از مقعد بیرونه که درد و ناراحتی برام ایجاد نمیکرد،الان ۳ _۴ماهیه که قعددچار زخم گردیده و دفع همراه با درد و خونریزی هست،چکار کنم..ممنون میشم از راهنماییتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به درمان کامل بیماری مقعدی ایجاد شده باعث بروز علایم آزاد هندی دیگر چون درد خونریزی و زائده مقعدی شده و لازم است تا هرچه زودتر برای بررسی علت آن و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید، نگران نباشید در صورت نیاز به جراحی با وجود روش نوین لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی نداشته باشید و یا در معرض عوارض داروهای بیهوشی قرار نگیرید در همان روز مراجعه ترخیص شده و روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون مشکلات مقعدی آغاز کنید و به محیط کاری خود بازگردید نیاز به مراقبت خاصی نداشته باشید.

 • رضا گفت:

  باسلام دخترم ۹سالشه الان یه هفته ای میشه دور مقعدش قرمز شده و دردو خارش زیادی دارد وهر چی هم براش میشورم و پمادکالاندولامی زنم خوب نمیشه می خواستم ببینم علتش چیه وباید چه کار کنم لطفا راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   والد عزیز از مصرف خودسرانه دارو برای خود و یا اطرافیان بپرهیزید و برای بررسی علت خارش و درد ناحیه مقعد کودک آن را حضوری برای معاینه بالینی و انجام برخی بررسی‌های کلینیکال بیاورید تا قبل از بروز علایم آزاردهنده دیگر و تشکیل آسیب بافتی ناحیه تحت درمان مناسب قرار بگیرد. احتمالاً دچار بیماری انگلی و یا بیماری مقعدی بوده که فقط در بررسی حضوری می‌توان آن را تشخیص داد.

 • رضا گفت:

  با سلام.از دریچه مقعد م ضایعه به اندازه بندانگشت خارج شده چکارکنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده در ناحیه مقعد میتواند نشانه بسیاری از بیماریهای مقعدی و یا حتی زگیل ناحیه باشد بنابراین برای تشخیص آن و دریافت درمان مناسب باید حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی و مشاهده عینی قرار بگیرید بهتر است قبل از بروز علایم آزار دهنده دیگر یا تشدید زائده برای درمان خود اقدام کنید نگران نباشید امروز با روشهای نوین امکان برداشت زائده به طور سرپایی بدون درد و خونریزی و بدون ایجاد مشکل در زندگی روزمره شما وجود دارد.

 • فوزیه09355771786ب گفت:

  با سلام من ازدرد همورییدبواسیر شقاق رنج میبرم لطفا مراراهنمای کنید با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری مقعدی خود باید حضوری مراجعه کنید تا بسته به میزان پیشرفت آن و شدت آسیب بافتی مزمن یا حاد بودن بیماری تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرید. با مراجعه فوری شانس بهره بردن و نتیجه گرفتن از درمان دارویی و بهبودی در زمان کوتاهی را خواهید داشت. با به تاخیر انداختن روند درمان باعث پیشرفت آسیب بافتی ناحیه و بروز علایم آزاردهنده و ناگوار دیگری خواهید شد که سلامت شما را به خطر انداخته و باعث اختلال در دفع مدفوع خواهد شد.

 • امیر٣٧س گفت:

  باسلام وعرض خسته نباشید,من حدود٨سال پیش بیمارستان نجمیه جنب پل حافظ عمل آبسه آنال انجام دادم,وبعدازمدت ۶سال بعددچارفیسورآنال شدم البته ناگفته نماندهمون جای آبسه که یک سانیه معقدبودازهمون ناحیه دچارفیسورشدم,واین بارپزشکم مرافرستادبرای فیتولوگرافی,که بااثرماده حاجب فیستولی به طول١٣/٣سانت مشاهده شد,ودرمرکزخصوصیه جراهی های نرگس,پاسداران,عمل کردم وبه قول پزشکم گفت که تضمینی وخیالت راحت وبدون حتی یک مسکن منو۵ساعت بعدازعمل مرخص کردن,حالاباگذشت چندین سال ازناحیه خودمقعدوهمون جای فیسوربازم متورم میشه وخون ریزیه شدیدی میکنم,چندمتخصص رفتم میگن ماعمل نمیکنیم,چونکه احتمال زیادبی اختیاری مدفوع بگیری,والان مدت زیادی که دردوخون ریزیه شدید دارم,بطوری که دردش پاموبیحث میکنه,شبها خیلی بیشتراذیتم,ونمیدونم بایدچیکارکنم.ممنون میشم کمک یا راهنمایی لازم روبفرماییدباتشکرفراوان

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه کنید.

 • محمد گفت:

  سلام.ببخشيد يکي از دوستان با ليزر فيشر رو عمل کرده بعد مدت کوتاهي برگشته .ميخواستم ببين چند درصد بر مي گردد.چون من نزديک به شش هفته دچار فيشر خيلي دردناک که با خونريزي همراه است شدم.ميخواستم بيام ليزر کنم ؟ با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت رعایت نکات مراقبتی پس از عمل و اصلاح سبک زندگی و تغییر نوع تغذیه خود به نفع کنترل این بیماری و ترک عوامل محرک به روش لیزری ۱۰۰% تضمینی درمان شده و در همان روز مراجعه ترخیص میشوید و از روز بعد بدون نیاز به استراحت طولانی مدت میتواند زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید.

 • عباسی گفت:

  سلام خسته نباشید من چندسال پیش رفتم دکتر گفت شقاق داری الان دوهفتس دردگرفته .چکار کنم دردم آروم بشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بعد از گذشت این بازه زمانی از ابتلای شما به بیماری شقاق مقعدی احتمالاً بیماری وارد فاز مزمن خود شده و نیاز به درمان‌های غیردارویی خواهید داشت بهتر است هر چه زودتر پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر حضوری مراجعه کنید تا بسته به شدت بیماری درمان مناسب تجویز شود امکان تجویز راهکار درمانی بدون معاینه بالینی شما از طریق فضای مجازی وجود ندارد.

 • فریده گفت:

  سلام من۳۹ سالمه ۶ روز پیش عمل هموروئید و فیشر کردم ولی پزشکم اطلاعی نداده که عملم لیزری بوده یا سنتی . روزی دو یا سه بار دفع دردناک با خونریزی دارم .اول اینکه چه کار کنم تا هنگام دفع درد کمتری داشته باشم و دوم چه غذاهایی رو نباید مصرف کنم و اینکه تداوم این درد ها تا کی خواهد بود؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای کنترل درد خود می توانید حمام نشسته آب گرم داشته باشید یعنی درون لگن آب گرم به مدت ۱۵ دقیقه ۳ تا ۴ بار در روز بنشینید نگران درد و خونریزی خود نباشید طی یک ماه آینده برطرف خواهد شد ولی اگر درد و خونریزی غیر قابل تحمل و شدید بود باید به پزشک جراح خود برای بررسی وضعیت مراجعه کنید. از مصرف مواد غذایی یبوست آور خودداری کرده و سعی کنید مواد غذایی ملین و پر فیبر میوه سبزیجات آلو گلابی انجیر خشک مصرف کنید مصرف مایعات به داشتن دفع روان مدفوع کمک خواهد کرد.

 • نبی گفت:

  با سلام و خسته نباشید..۲۹ سالمه نزدیک به دو هفته است در دهانه مقعد در ناحیه راست یه برامدگی به اندازه دوتا عدس دراورده ام….با دست قابل لمس و وقتی فشار میدم خییییییییییلی خییییییلی کم احساس درد دارم..و هنگام فشار دادن زیر انگشت بازی میکنه..خون ریزی ندارم…خارش بسیار بسیااااااااااااااار کم و ناچیز اونم چند دقیقه بعد از دفع ..روزانه دو الی سه مرتبه اجابت مزاج میکنم..این موضوع نگرانم نکرده..لطفا راهنمایی کنید..

  • clinic گفت:

   با سلام
   به هر حال و با وجود نداشتن علایم شدید آزاردهنده باید به سبب داشتن زائده مقعدی حضوری مراجعه کرده مورد معاینه بالینی قرار گیرید تا نوع بیماری شما مشخص شده و تحت درمان مناسب پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر قرار بگیرید در صورت مراجعه فوری این شانس را خواهید داشت تا با درمان دارویی بدون نیاز به درمان های سختتر در مدت کوتاهی بهبود یابید.

 • دختر گفت:

  سلا
  به پزشک مراجعه کردم یبوست داشتم و فیشر پماد ام جی و ملین تجویز کردن
  بعد از استفاده از پماد درد ندارم اما سوزش دارم آیاطبیعی؟
  یه قسمت خیلی کوچیک شاید یک چهار بند انگشت در ناحیه مقعد متورم هست و این تورم کم و زیاد میشه نرم هم هست آیا بخاطر فیشر یا یه مشکل دیگه ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله سوزش بعد از مصرف پماد طبیعی است و تورم و التهاب ناحیه نیز مربوط به بیماری فیشر احتمالی شماست روند درمانی را کامل کنید و در صورتی که بهبودی حاصل نشد برای معاینه مجدد به پزشک خود مراجعه کنید

 • علی گفت:

  باسلام من حدود ۶ماه است که بعدازاجابت مزاج دچارخارش شدید باکمی دردوتاول درمقعدمیشوم به حدی خارش آن زیاداست که امانم رامیبرد وتقریبأ نیم ساعت طول میکشدتابه مرورزمان آرام شود ازداروهای ترکیبی وپمادها هم توسط پزشک متخصص استفاده نموده ام اما بهبودی کامل نداشته ام لطفأراهنمایی بفرمایید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   تا زمانی که علت خارش مقعدی و عارضه ایجاد شده به درستی تشخیص داده نشود، درمان بی فایده خواهد بود و بهبود پیدا نخواهید کرد. بهتر است برای تشخیص صددرصدی نوع بیماری خود حضوری مراجعه کنید تا پس از معاینه بالینی و انجام برخی تستهای کمک تشخیصی و بررسیهای آزمایشگاهی نوع بیماری به درستی تشخیص داده شده و درمان مناسب برای بهبودی شما تجویز گردد. از خاراندن ناحیه بپرهیزید و برای کنترل خارش آن از کمپرس یخ استفاده کنید.

 • یاسین گفت:

  خسته نباشید.چندروزی است که
  موقع اجابت مزاج ازمقعدم خون میادگاهی اوقات همراه بادلدرد. دقیق مشخص نیست که از داخل خون میاد یا ازمقعد.دچاربواسیرهم هستم.لطفا راهنمایی کنید من باید چکارکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خونریزی مقعدی میتواند نشانه بسیاری از بیماری‌های گوارشی و مقعدی و یا حتی جدی مثل سرطان باشد بنابراین باید این علائم را جدی گرفته هر چه زودتر برای تشخیص منشا خونریزی حضوری مراجعه کنید تا در معاینه بالینی و بررسیهای آزمایشگاهی تستهای کمک تشخیصی مانند کلونوسکوپی قرار بگیرید تا پس از تعیین علت بیماری درمان مناسب بسته به مرحله پیشرفت آن تجویز گردد و از ابتلای شما به عوارض دیگر آن جلوگیری شود.

 • ميلاد گفت:

  سلام و خسته نباشيد من دو روزي هست ك از ناحيه مقعدي دچار خارش و كمي تحرق مقعدي شدم امروز ك دست زدم ديدمً در ناحيه مقعد يه چيزي شبيه به جوش ك البته جوش نيست ولي خيلي محكم و استوار هستش انگار ك قبلا نبوده تازه در اومده يا من شكاك شدم لطفا راهنمايي كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی عارضه مقعدی ایجاد شده لازم است حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید بدون مشاهده ناحیه نمیتوان نوع بیماری شما را تشخیص داد و یا راهکار درمانی مناسبی تجویز کرد. بهتر است بیش از این روند بهبودی خود را به تأخیر انداخته و پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر روند درمانی خود را پیش گیرید.

 • ایران گفت:

  باسلام
  من فیشر دارم از پماد ام جی استفاده میکنم
  یبوست هم دارم الان دو سه روزه دفع نداشتم
  میتونم از شیاف بیزاکودیل استفاده کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر اجازه مصرف خودسرانه دارو را ندارید و برای تجویز دارو باید حضوری مراجعه کنید تا پس از بررسی وضعیت داده شود برای کنترل یبوست خود میتوانید میزان مصرف مایعات را تا هشت لیوان افزایش داده گلابی، انجیر خشک و آلو مصرف کنید به غذای روزانه خود روغن زیتون اضافه کرده و از طرفی داشتن پیاده روی در طول روز به اجابت مزاج شما کمک خواهد کرد. از به تاخیر انداختن دفع مدفوع خودداری کرده و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود رو به دستشویی برسانید.

 • علییییی گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده از بیماری شقاق رنج میبرم حداقل دو ماه میشود ک هنگام دفع درد دارم میخاستم بدونم شقاق باعث مریضی های دیگه ام مثل سرطان یا عفونت میشه یا نه؟ و اینکه آیا لیزر راه مناسبیست برا درمان؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیماری شما ممکن است به سبب عدم رعایت نکات مراقبتی و یا عدم پیگیری درمان عمیق شده و حتی عفونی شود ولی به بیماری سرطان ارتباط ندارد و لازم است تا بعد از این مدت زمانی حتما تحت درمان قرار بگیرید به احتمال زیاد دچار بیماری بیماری فیشر مزمن شدید که دیگر به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی سرپایی جراحی شده همان روز ترخیص خواهید شد و از روز بعد از عمل میتوانید زندگی عادی خود را بدون نیاز به استراحت طولانی مدت آغاز کنید.

 • بیمار گفت:

  با سلام و احترام.من یک هفته است که عمل هموروئید و فیشر کردم.اطراف مقعدم بخیه خورده و در نزدیکی بخیه قسمتی هست که گویا متورمه یا زایده ایجاد شده.مشکل از کجا میتواند باشد؟ با تشکر از شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید این التهابات مربوط به جراحی بوده طی یک ماه برطرف خواهد شد.

 • سیروس گفت:

  سلام آقای دکتر چند سالی دردبواسیر خیلی عزیتم مکنه سوزش مفعد دارم وبیشتر اوقات خون ریزی هم دارم وبیشتر اوقات یبوست دارم با درد ومشکل دیگراین است اوفونت در بدن من همیشه جا خوشک کرده ورنگ پوستم همیشه تیره است بفرماید چگار بکنم با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا برای نتیجه گرفتن از درمان هموروئید خود باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده و سعی کنید با مصرف زیاد مایعات و مواد غذایی پر فیبر و میوه و سبزیجات و آلو و انجیر خشک و گلابی دفع مدفوع روان و بدون فشاری داشته و سپس برای معاینه بالینی و بررسی وضعیت بیماری بواسیر خود و تعیین نوع درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید تا تحت درمان قرار گرفته و پیش از بروز علایم آزاردهنده دیگر بهبود یابید.

 • مجید گفت:

  سلام:به حضورتان عرض کنم مدتی است در انتهای کشاله ران زیر پوست تورم نموده پس از مراجعه به پزشک دو سری قرص چرک خشک کن و۳عدد امپول هر روز یک عدد تزریق نمودم تورم فوق کمتر شد ملی مقداری باقی مانده گاه گداری هنگام نشستن کمی درد وسوزش دارد جدیدا هم مقعد خشک وهنگام تخلیه کمی سوزش دارد لطف فرمایید بنده را راهنمایی کنید با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای راهنمایی و تشخیص نوع بیماری و شدت آن لازم است تا حضوری مراجعه نموده و بررسی شوید تا تحت درمان مناسب قرار بگیرید احتمالاً دچار درجاتی از آبسه مقعدی بوده و درمان دارویی برای آن کافی نخواهد بود و دیر یا زود علایم دیگری بروز خواهد کرد که شما را مجبور به مراجعه اورژانسی کند بهتر است حضوری مراجعه کرده و پیش از عود بیماری و ابتلا به بیماریهای پر دردسر دیگر بهبود یابید.

 • پرنیا گفت:

  باسلام.من الان یه هفته است که داخل و بیرون مقعدم کاملا زخم است و موقع رفتن به دستشویی خیلی عذاب میشکم به همین دلیل نمیتونم کاملا مدفوع کنم و تیکه تیکه دستشویی میروم هربار با درد ولی بدون خونریزی امروز دکترهم رفتم گفت مبتلا به فیشر شدی که بخاطر یبوستی که داری به وجود اومده یه قرص مسکن سه تا پماد داده که استفاده میکنم ولی فقط وقتی پماد ها را داخل مقعد میکنم دردم آروم هست بعد بیرون اومدن کرم ها با مدفوع زخم دوباره خشک شده دردناک میشه آیا عمل باید بشه یا با رژیم های درست غذایی همین دارو خوب میشه ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید به درمان دارویی خود ادامه داده و رژیم غذایی به نفع اجابت مزاج ملین و روان داشته باشید تا زودتر به داروها جواب داده و بهبود یابید در مرحله حاد بیماری نیاز به جراحی نبوده و با درمان دارویی بهبود مییابید.

 • ناهید گفت:

  سلام دکترمن الان چندوقته یبوست گرفتم ولی الان بهترشده ولی میرم دستشویی خون میادنمیتونم بشینم لطفا منوراهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به یبوست شدید و طولانی مدت و عدم توجه به درمان قطعی آن طی سالهای طولانی باعث شده تا دچار عارضه مقعدی دیگری چون هموروئید شوید اما از آنجایی که خونریزی مقعدی میتواند به سبب بسیاری از بیماریهای دیگر نیز به وجود آید باید این موضوع را جدی گرفته هر چه زودتر برای پیگیری و بررسی آن حضوری مراجعه نمایید تا تحت معاینه بالینی و یا تستهای کمک تشخیصی مثل کولونوسکوپی ارزیابی دقیق شود تا سایر علل پر خطر با اطمینان رد گردد.

 • نگین گفت:

  سلام
  من یک دوره طولانی یبوست داشتم و الان هم دچارشقاق مقعد شدم آیا این علائم خطرناکه؟؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بهبود خود از بیماری ایجاد شده لازم است تا ابتدا مشکل یبوست خود را با ایجاد تغییرات مطلوب در شیوه زندگی و رژیم غذایی کنترل نموده و سعی کنید تا فعالیت بدنی منظم روزانه مانند پیاده‌روی و یا ورزشهای تخصصی تر داشته باشید و در جهت کنترل یبوست خود بکوشید. سپس برای درمان مشکل خود و بررسی وضعیت فیشر و تعیین نوع درمان مناسب آن حضوری مراجعه کرده و هرچه زودتر روند درمانی را شروع کنید تا دچار مشکلات دیگر مقعدی که جدی تر و آزاردهنده است نشوید.

 • مونا گفت:

  سلام من یکسال پیش عمل هموروییدو شقاق انجام دادم بعداز عمل نتونستم اجابت مزاج راحتی داشته باشم پیش دکتر محسنی رفتم گفتن با بیوفید بک خوب میشی ۱۵ جلسه رفتم کمی بهتر شدم اما به طور کامل نه الان داروهای ضد افسردگی میخورم حس میکنم این داروها روی گوارشم تاثیر خوبی داره به نظر شما برای بهبودی کامل باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید چون پیش دکترای زیادی رفتم وجواب نگرفتم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت خود باید حضوری مراجعه نموده و بررسی بالینی شوید تا نوع و شدت آسیب مقعدی بررسی شده و راهکار درمانی مناسب بسته به شرایط تجویز گردد.

 • ارمان گفت:

  درودبرشما…بنده نزدیک به پانزده سال است که بدون کمک انگشت خودنمیتوانم مدفوع کنم،،بیشتراوقات مدفوع من شل هست اول یک مایع چسبناک مثل اب بینی کمی شفاف ترولی به هم چسبیده میاد بعد یک تکه مدفوع سفت وتیره بعد مدفوع شل البته همه اینها با تحریک انگشت که بایدبازی کنم وگرنه اگر پنج روزهم این کاررا نکم مدفوع دفع نمیشود چون خیلی امتحان کردم مشکل اصلیم خواب الودگی وبی اشتهایی وکسلی و تورم بعد مدفوع دورسوراخ مقعد وسوزش و دردناحیه نیم ساعت بعد دفع واینکه بیشترغذاها بدون تغییررنگ دفع میشوند ممنون میشم ازنظروراهنماییتون دکتر…درضمن هرموقع هم روی شکم وپایین ان رالمس کنم باکمی فشار درد عمیقی حس میکنم
  .

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید به نظر میرسد به چندین مشکل گوارشی و مقعدی مبتلا باشید که در معاینه و ارزیابی بالینی و برخی آزمایشات کمک تشخیصی نوع بیماری شما و درجه پیشرفت آن مشخص خواهد شد تا اصولی تحت درمان قرار گرفته و زودتر از درمان خود نتیجه مناسب بگیرید. بهتر است تا به سلامت خود اهمیت داده در اسرع وقت برای بررسی آن مراجعه کنید.

 • طبیب پو گفت:

  باسلام من ۴۴ سال سن دارم ولی ۱۰ سال هست که از این بیماری رنج می برم معذرت می خواهم من بعد از اجابت مزاج هر چقدر هم خودم را تمیز میکنم باز هم مدفوع خارج میشود تا از سر دستشویی پا بشوم واز دستمال استفاده بکنم وده الی بیست دقیقه بعد به دستشویی بروم وباز خود را تمیز بکنم تا بعد تمیز بشود در ضمن خیلی هم دکتر رفته ام ولی نتیجه نگرفته ام

  • clinic گفت:

   با سلام
   این اتفاق میتواند به سبب ابتلا به انواع بیماری مقعدی و یا فیستول به وجود آمده و یا مربوط به نشت مدفوع به سبب ابتلا به یبوست و مدفوع سخت باشد. در هر حال باید برای تشخیص قطعی آن و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه نموده و علتیابی شوید تا زمانی که علت اصلی مشخص نگردد درمان فایده نداشته و لازم است تا حتماً تحت درمان مناسب قرار بگیرید تا دچار عوارض دیگر در دفع مدفوع و مقعد خود نشوید.

 • رقیه گفت:

  من یه خانم۴۳ ساله هستم دو سال پیش خارش شدید با زخم مقعد کوچک گرفتم با گو لونو سکوپی گفتن شقاق است خوب شدم امسال باز تازه یه هفته میشه زخم شده ام خارش ندارم موقع دسشویی رفتن درد دارم لطفا درمان بگید

  • clinic گفت:

   با سلام
   به دلیل عدم رعایت نکات مراقبتی و عدم اصلاح سبک زندگی غلط خود دچار عود بیماری شده و باید هر چه زودتر پیش از سخت شدن روند درمانی برای بررسی وضعیت بیماری خود و تشخیص شدت بیماری تحت درمان مناسب قرار بگیرید. تاخیر درمان باعث پیشرفت بیماری و بروز مشکلات دیگری خواهد شد که در نهایت شما را مجبور به مراجعه اورژانسی میکند در مرحله مزمن بیماری نیاز به جراحی ضروری شده و البته با وچود روش نوین لیزری این امکان هست تا سرپایی تحت بیحسی موضعی و در کلینیک درمان شده و همان روز ترخیص شوید. از روز بعد از عمل میتواند کار و فعالیت روزانه خود را شروع نموده و زندگی عادی داشته باشید.

 • چنگیر گفت:

  سوال خود را بپرسید…با سلام من یه آقای ۳۹ساله هستم موقع دفع مدفوع خونریزی دارم یه بار هم حدود ده سال پیش فیشر رو عمل کردم ولی هر از چند گاهی دچار خونریزی میشم درمانش چیه با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   با وجود این‌که جراحی درمان قطعی بیماری‌های مقعدی شما بوده است اما عدم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل و عدم ترک عادات غلط رفتاری باعث عود و بازگشت بیماری خواهد شد. شما باید سبک زندگی خود را با توجه به مشکلی که به آن دچار هستید، تغییر دهید. پیشگیری از یبوست با داشتن رژیم غذایی سالم و سرشار از فیبر مانند میوه و سبزیجات، مصرف حداقل هشت لیوان آب روزانه، خودداری از زوز زدن هنگام اجابت مزاج، خودداری از ورزش سنگین و بلند کردن اجسام سنگین، خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع و رعایت بهداشت فردی و … به شما در کنترل بیماری کمک خواهد کرد. با این حال خونریزی مقعدی شما نیاز به معاینه و بررسی مجدد دارد که باید پیش از بدتر شدن آن حتما پیگیری شود

 • محمد گفت:

  سلام من ۳۳ سال دارم موقع دفع مدفوع احساس درد و سوزش در ناحیه مقعد دارم و اگر بر دفع مدفوع اصرار کنم با کمی خونریزی همراه است احساس میکنم در ناحیه داخلی مقعد مانعی دردناک برسر راه دفع وجود دارد که در اثر تماس مدفوع با ان دردناک می شود جهت اجابت مزاج ناچارم که هربار بریده بریده دفع مدفوع داشته باشم تا درد کمتر شود ولی در حالت عادی درد ندارد لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به علایم و نشانه‌هایی که دارید میتوان حدس زد که دچار شقاق مقعدی شده‌اید باید ابتدا معاینه شوید زیرا اولین قدم برای درمان موفق بیماری‌ها، تشخیص صحیح است، بسته به مزمن یا حاد بودن شقاق درون مقعد درمان‌های متفاوت دارویی و جراحی پیشنهاد می‌شود، اگر مشکل شما به سبب عادت های غلطی چون زور زدن هنگام دفع مدفوع سخت و اسهال یا یبوست مزمن ایجاد شده باشد باید با ترک عادت‌های غلط مانند به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع که منجر به یبوست خواهد شد و رعایت یک رژیم غذایی مطلوب سرشار از فیبر، میوه و سبزیجات برای عملکرد صحیح و بدون مشکل سیستم گوارش و ورزش روزانه در جلوگیری از ایجاد یا پیشرفت شقاق مقعد خود بکوشید. برای درمان شقاق موجود نیز باید قبل از عود و تبدیل شدن آن به زخم عمقی مراجعه کنید تا درمان لازم تجویز شود.

 • Ali گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگه با لیزر بخوام شقاق مقعدی رو عمل کنم عملش چقدر طول میکشه؟ یعنی کجا باید عمل کنم و بعد عمل بلافاصله به زنذگی روزمره بر میگردم یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   امروزه با کمک روش نوین لیزری میتوانید جراحی بدون درد و خونریزی و مشکلات روشهای سنتی را به صورت سرپایی در محیطی چون کلینیک بدون قرار گرفتن در محیط آلوده بیمارستانی جراحی شده و همان روز بعد یک تا دو ساعت ترخیص شوید. در این روش نیاز به استراحت طولانی مدت پس از درمان نداشته و از روز بعد به کار و فعالیت عادی روزانه خود باز خواهید گشت بدون اینکه نیاز به کمک سایر اعضای خانواده داشته باشید. نیاز به مراقبت سخت پس از درمان روش سنتی نیز نخواهید داشت

 • ناشناس گفت:

  باسلام. من۳۰سال سن دارم موقع مدفوع یک چیزی در کنارو درون مقعدم بیرون میاد یک پمادهمورئید مصرف میکنم که الان کمی کوچکتر شده ولی خونریزی ندارم ولی کمی خارش دارم ببخشید علت چیست

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتتان میتوان حدس زد که دچار درجاتی از بیماری بواسیر هستید که اگر به موقع برای درمان آن هیچ اقدامی نکنید و پیگیری ننمایید، بیماری پیشرفت کرده و منجر به بروز علایم ناراحت کننده دیگر چون خونریزی و درد و خارش و سوزش و یا مشکل در دفع مدفوع خواهد شد. بهتر است تا به سلامت خود اهمیت داده و بیش از این روند درمان را به تأخیر نینداخته و با درمان به موقع خود از عوارض احتمالی و سختی مراحل درمان و یا طولانی شدن زمان رهایی از آن مصمون بمانید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی و سرپایی میتوانید درمان شده و از بیماری بهبود یابید و میتوانید از روز بعد کار و فعالیت عادی روزانه خود را آغاز کنند.

 • رضا گفت:

  جراحی فیستول با لیزر چند روز باید استراحت کنی تا به سرکار بروی در جراحی سنتی معمولا یک ماه طول میکشد ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن چون تحت بیحسی موضعی عمل میشوید و از ابزار تیغ جراحی استفاده نمیشود یک روز بهبودی در حدی دارید که میتوانید به محل کار و فعالیت روزانه خود بازگشته و بدون نیاز به حمایت و کمک اطرافیان زندگی عادی خود را داشته باشید.

 • مریم گفت:

  سلام . ببخشید زمان مدفوع از مقعد من خون میاد . ودرد زیادی داره . البته یوبوست داشت اما الان که بهتر شدم بازم زمان مدفوع مقعدم درد زیادی داره . میشه بگید چی استاده کنم فکر میکنم بخاطر یبوست زخم شده

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر مجبورید تا عمل اجابت مزاج را به سختی و با فشار زیاد انجام دهید، ابتلا به یبوست در شما محتمل است، چه بسا ممکن است عارضه درد و خونریزی مقعدی به دنبال همین یبوست و در نتیجه ابتلا به یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی به وجود آمده باشد. باید توجه داشته باشید که خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری صعب‌العلاج نیز باشد، به همین منظور باید مشکل خود را جدی گرفته و هر چه زودتر برای معاینه و تشخیص بیماری و درمان لازم مراجعه نمایید. افزایش مصرف مایعات روزانه تا هشت لیوان در کنار تحرک و ورزش و افزایش مصرف مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه می تواند به دفع مدفوع راحت و رفع یبوست احتمالی کمک کند. البته باید از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خود خودداری کنید و به محض احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید. بدون بررسی حضوری شما و تشخیص بیماری و مرحله آن امکان تجویز دارو وجود ندارد.

 • جواد گفت:

  من رابطه مقعدی داشته ایم خانم دچار مشکل شده.ایا بیماریش طولانی میشه ویا نیاز به جراحی هست.؟یک هفته هم هست دارو مصرف می کند اما هیچ فرقی نکرده..خون ریزی نداره ولی درد وسوزش داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی شدت آسیب مقعدی باید حضوری مراجعه نموده و بر حسب میزان آن تحت درمان مناسب دارویی و یا جراحی قرار بگیرند. پس از اتمام درمان دارویی اگر بهبودی حاصل نشد حضوری مراجعه شود.

 • زهرا گفت:

  سلام درزایمان اول دچار بواسیرشدم در ماه دچارخونریزی میشدموکمی درد درزایمان دومدردم خیلی شدید شد به خاطر خجالت دکترنرفتم دردراتحمل کردم ودردم خوب شد وهرماه خون ریزی داشتم یک یا دو هفته هست درد شدید باعرض معضرت موقع مدفوع وخون ریزی علت چیست چکار کنم لطفا راهنمایی

  • clinic گفت:

   با سلام
   تغییراتی هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین در مدت بارداری زنان را در معرض یبوست و سپس انواع بیماریهای مقعدی قرار خواهد داد که البته با وجود روش نوین لیزری جای هیچ نگرانی وجود ندارد در صورتی که بیماری شما در مرحله پیشرفته و مزمن نیز بوده و به درمان دارویی پاسخ مؤثر ندهد با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان سرپایی درمان شده و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزمره و مراقبت از فرزند خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی نموده و یا نیاز به مراقبت سختی داشته باشید.

 • محمد گفت:

  سلام من حدود پنج سالی میشه که زمان دفع مدفوع
  مقعد بیرون میا بعد از دفع باید فشار بدم تا مقعد جم
  بشه تی این ممدت یکی دو بار خون ریزی داشتم چکار کنم ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که میفرمایید احتمالاً دچار بیماری هموروئید از نوع پیشرفته آن هستید که در صورت عدم درمان به موقع دیر یا زود علایم ناگوار دیگری از آن به وجود خواهد آمد که شما را مجبور به مراجعه فوری میکند. خوشبختانه با ابداع روشهای جدید امکان جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض پردردسر سنتی برای بیماری شما هست تا بدون نیاز به استراحت مطلق و یا طولانی مدت بهبود یابید و فقط لازم است تا پس از ترخیص خود فعالیت سنگین نداشته باشد ولی این امکان وجود دارد تا از روز پس از عمل فعالیت روزمره خود را به تنهایی آغاز نموده و به محیط کار و فعالیت عادی خود بدون احساس ناراحتی بازگردید.

 • سمیه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من۲۹ سالمه وبعد از زایمان سزارین در مدت چند روز یبوست شدید شدم ودچار شقاق شدم انواع دارو های ملین قرص رولاکس، سیلاکس،منیزیم هیدروکساید،لاکتولوز همه را امتحان کردم شکمم به این زودی هانرم نمیشه روزی یه بار یا حداقل دو روز یه بار عمل دفع دارم ولی سفت وحجیمه مثل بتن با کمک ملین ها به مقدار زیاد و غذا کاهو میوه ترک برنج و لبنیات انواع پماد ها زخمم راخوب میکنم دارو را کم کم به حداقل میرسونم یه هفته خوبم باز زخمم باز میشه با یه بار دفع که خیلی هم سفت نباشه حدود ۴ ساله این مشکل را دارم ۵ ماهه که زخم اولم بهتر شده در ساعت ۱۲ ولی یه زخم در ساعت ۹ به وجود امد که خیلی اذیت میکرد ویه گوشت کوچک هم بعد اجابت مزاج میامد پایین که با بلند شدن از دست شویی میرفت داخل ولی جدیدا حدود سه چهار روز بود که زخم ها خوب بود ولی اون داخل بدون شکم کار کردن درد داشت و با وایسادن دردش تشدید میشد که باید میخوابیدم تا تسکین پیدا کنه پیش جراح رفتم گفت فیشر انال داری باید عمل بشی الان ۴ روزه عمل شدم در خلاصه پرونده نوشته هموروئید خارجی داشتم که با کوتر حذف شده بعد از عمل خیلی خوب بودواز بیرون هم هیچ زخمی وجود نداشت ولی بعد ازیه روز که ازبیمارستان مرخص شدم اولین دفعه بعد از عمل شکمم سفت کار کرد که شقاق ساعت ۱۲ که حدود ۵ ماه بود خوب شده بود باز شده ودهانه اش حدو ۱٫۵ سانت است پیش دکترم رفتم میگه عملم خوب بوده حالا من سوالم اینه ایا ممکنه این زخم خوب بشه با ملین و اب گرم یا باز به عمل احتیاج دارم چون خیلی دهانه این زخم بازه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله در روند درمانی خود کمی صبور بوده مراقب دفع روان مدفوع با تغذیه مناسب باشید طی یک تا دو ماه نتیجه جراحی مشخص خواهد شد.

 • امیرحسی گفت:

  سلام
  من قبلا این بیماری و داشتم و ازم خون میرفت رفتم دکتر خوب شدم
  ولی الان دوباره یه دو هغته ای هست داره ازم خون میره کم هست
  مدفوع سفت هست
  الان با پماد خوب میشه ؟
  چه پمادی بزنم ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   امکان تجویز دارو بدون معاینه بالینی وجود ندارد و اجازه مصرف خودسرانه دارو در موارد مشابه ندارید حتماً برای بررسی وضعیت بیماری حضوری مراجعه کنید تا پس از معاینه تحت درمان مناسب قرار بگیرید. برای جلوگیری از عود نباید دچار یبوست شوید به مصرف مواد غذایی روزانه خود دقت کنید و مصرف مایعات و فیبر و سبوس را افزایش داده و مراقب زمان دفع خود باشید که به تاخیر نیفتد و همراه غذا روغن زیتون میل کنید و مصرف گلابی انجیر خشک و آلو داشته باشید.

 • زهرا گفت:

  سلام من مدت چندماهه درد وحشتناکی در مقعد حس میکنم حتا موقع خاب راه رفتن نشستن موقع دفع مدفوع ب گریه میافتم اما هیچ خونریزیی ندارم دلیل و راه درمانشو توضیح میدین

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد ناحیه مقعدی می‌تواند دلایل مختلفی چون وجود یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر داشته و یا به سبب مشکلات استخوان دنبالچه و یا گرفتگی عضلات انتهایی دریچه‌ای مقعد باشد که برای نظر قطعی درباره علت درد لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید. بهتر است با به تاخیر انداختن روند درمانی بیماری خود را وخیم و خود را در معرض عوارض دیگر بیماری قرار ندهید و هر چه زودتر مراجعه کرده و درمان را شروع نمایید و با نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد خود تا زمان مراجعه کمک کنید. از آنجایی که بیماری مقعدی در میان مردم شایع است و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است، جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • ناشناس گفت:

  به من گفتن باید جراحی کنم حالا از بعد عمل میترسم برای درداش چکار کنم انجام بدم

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر با روش لیزری عمل کنید نه دردی و نه خونریزی و ناراحتی خواهید داشت که نگران جراحی و بعد آن باشید. از طرفی سرپایی عمل شده و از روز بعد سلامت خود را باز خواهید یافت و نیازی به مراقبتهای سخت بعد از درمان روشهای سنتی نخواهید داشت.

 • ناشناس گفت:

  سلام.
  درمان فيشر با ليزر قطعي و كاملا برطرف ميشه ؟ غير قابل برگشت هست ؟
  تقريبا ٣ ماه طبق گفته پزشك دچار فيشر شدم. خانوم٢٤ ساله
  ممنونم از پاسخگويي

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل و تغییر سبک زندگی خود به نفع داشتن اجابت مزاج روان بدون ابتلا به یبوست یا اسهال میتوانید با روش لیزری تضمینی و بدون احتمال عود درمان شوید و سلامت خود را به صورت کامل بازیابید.

 • بهاره گفت:

  من بعداززایمان دچاراین بیماری شقاق معقدی شدم که الان نزدیک به دوسال است که زود ب زود معقدم شقاق میزند وازناحیه شقاق خونریزی هم دارم باتشکر ازشما.

  • clinic گفت:

   با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

 • soraya گفت:

  سلام من فقط امروز چند قطره خونه قرمز مثل خونی ک از دماغ میاد دیدم و خیلی نگران شدم
  مدفوعم سفت و خشکه در حال حاضر
  میشه کمک کنینن ببینم جریان جیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی هموروئید به سبب ابتلا به یبوست باشد ، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای پیشگیری از یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • Akbar گفت:

  با سلام من معمولا يبوست دارم و اب زياد نميخورم ٦ ماه پيش بعد از دفع چند قطره خون اومد و بعد با مصرف شياف انتي هموروئيد بهبود يافتم با گذشت ٦ ماه بر اثر يبوست چند روزي هست چند بار بعد از دفع چند قطره خون اومده البته بدون درد و سوزش هستم و در اطراف مقعد بواسيري به اندازه نخود دارم به خاطر خون خيلي استرس دارم به نظرتان بهترين درمان ليزر هست يا جراحي؟ و چيكار كنم اول اين خون ديگه نياد بعدا ليزر يا جراحي كنم و ايا جراحي خيلي درد دارد ؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی هموروئید به سبب ابتلا به یبوست باشد ، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای پیشگیری از یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • م گفت:

  با سلام من شش هفت ماهیست دچار شقاق شده ام چندین و چند بار به پزشک مراجعه کردم و پزشک بهم گفت دچار تنگی کانال هستم مرتب دارو مصرف میکنم ولی همچنان درد دارم اخرین بار که دکتر رفتم گفتن که امپول بزنم و اگر خوب نشدم لیزر کنم میشه راهنماییم کنید که لیزر انجام بدم یا نه .در حال حاضر با دارو اجابت مزاج دارم و پماد استفاده میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

 • ناشناس گفت:

  باسلام من بعداز زایمانم هنگام دفع دچار درد شدیدی شدم در حدی که از درد گریه میکردم به جراح عمومی مراجعه کردم بعداز معاینه گفتن پارگی از بالا و پایینه که دیلتیازم آبگرم و روغن زیتون استفاده کردم بعدازآن بهتر شدم ولی خوب نشدم یعنی هنوز درد را دارم به من گفتن باید عمل بشم اگه نخوام عمل بشم ممکنه با دارو و رعایت رژیم غذایی خوب بشم در ضمن بواسیر هم دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

 • زهرا گفت:

  درمان شقاق بعد از زیمان

  • clinic گفت:

   با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. اما هیچ درمان خانگی، سنتی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن به شکل بیماری شما نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

 • امید گفت:

  سلام خسته نباشید
  پسری هشت ساله دارم که ازده ماهگی به علت سهل انگاری پرسنل بیمارستان امام خمینی کرمانشاه دچار فلج مغزی شدید شده است
  چند وقتی است که متوجه شقاق مقعدش شده ایم چه درمانی برایش توصیه میکنید؟البته بدنش خیلی سفت است پاهایش سخت بازمیشود تا تمیزگردد واینکه طی این مدت ازراه گاواژ تغذیه میکند وهیچ واکنشی به اطراف نداردوبه علت بی تحرکی مشکل هضم ودفع هم دارد
  ممنون میشوم مراراهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیتش لازم است حضوری مراجعه شود.

 • ناشناس گفت:

  بنامخدا باسلام وخسته نباشید بنده چهار ماه است که بعدازپیاده روی کم خارش معقد میگیرم لطفا راهنمایی کنید تشکرازشما

  • clinic گفت:

   با سلام
   خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم و فلفلی را کاهش دهید.

 • هادوي گفت:

  باسلام
  سه ماه قبل بعلت عفونت پروستات دكتر برام آنتي بيوتيك بسيار قوي تزريق كردن كه بعد از آن مقعدم تنگ شد و اسپاسم اسفنكترها را احساس مي كنم ..لطفا راه درمان رو راهنمايي كنيد.

 • هادي گفت:

  باسلام
  سه ماه قبل بعلت عفونت پروستات دكتر برام آنتي بيوتيك بسيار قوي تزريق كردن كه بعد از آن مقعدم تنگ شد و اسپاسم اسفنكترها را احساس مي كنم ..لطفا راه درمان رو راهنمايي كنيد.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت مقعد نیاز به معاینه بالینی است و لازم است تا حضوری مراجعه شود.

 • پرویز گفت:

  باسلام وعرض ادب
  چندماهی است موقع مدفوع کردن گاهی دیواره مقعدم ازیک ناحیه ترک برمی دارد بعد ازچندساعت دوباره خوب می شودمی خواستم علت رابپرسم.ضمنا گاهی یبوست دارم سنم هم ۴۲ سال است وروده ام به گفته دکترها تحریک پذیر است.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی فیشر به سبب ابتلا به یبوست باشد ، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خونریزی و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان قطعی مشکل خود و بررسی علت مراجعه کند. خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای پیشگیری از یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • ارتا گفت:

  من الان یه هفته س جراحی کردم ودر قسمت مقعدم دوتا سوراخ مشاهده کردم ک ربطی به مقعد ندارن چیکار باید بکنم خیلی نگرانم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی ناحیه حضوری مراجعه شود.

 • حسام ج گفت:

  سلام
  خسته نباشین
  من ی چیز شبیه جوش یا زگیلی داخل مخرج مقعدم متوجه شدم زده البته سابقه یبوست هم دارم
  لطفا کمکم کنین بگین این چه بیماریه
  شقاقه یا بواسیره یا بیماری دیگست؟
  ممنون از لطفتون

  • clinic گفت:

   با سلام اگر دچار زائده مقعدی شدید با درمان دارویی رفع نخواهد شد و لازم است برای جلوگیری از بروز علایم و عوارض آزار دهنده دیگر تحت درمان با روش جراحی قرار بگیرید که البته با کمک روش لیزری سرپایی بدون درد و خونریزی عمل شده و از روز بعد قادر به بازگشت به کار روزمره هستید. برای بررسی و راهنمایی بیشتر حضوری مراجعه شود.

 • عباس گفت:

  با سلام. من حدودا چهار ماه قبل عمل لیزر فیشر و هموروئید انجام دادم. اخیرا متوجه شده ام بعضی مواقع بویژه وقتی اسهال دارم ذرات مدفوع در مقعد باقی میماند. انگار محلی برای جمع شدن این ذرات ایجاد شده است. به نظر شما آیا این مسئله طبیعی ست یا باید اقدامی انجام داد؟

  • user1 گفت:

   با سلام
   برای بررسی ناحیه مقعد از نظر عود یا بروز عارضه دیگر به جراح خود مراجعه نمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی ناحیه مقعد از نظر عود یا بروز عارضه دیگر به جراح خود مراجعه نمایید.

 • P.F گفت:

  سلام
  من دچار خارش مقعد هستم که تا حالا واسم پیش نیومده بود
  چن ماه پیش موقع دفع مدفوع هم خون ریزی خیلی کمی داشتم اما در حد یکی دو بار بود که خودم فک میکنم اثر یبوست بود. الان این خارشا ممکنه علامت بواسیر باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم و فلفلی را کاهش دهید.

 • نیلوفر گفت:

  با سلام. فرزند دختر ۲۳ماهه ای دارم که از ۱۴ماهگی به مهد میرود. مدتی پس از رفتن به مهد متوجه شدم یک زائده اشک مانند در قسمت بالای مقعد وی بوجود آمده (در ساعت ۱۲). و هنوز هم با وجود گذشت تقریبا ۹ماه این زائده وجود دارد. سوال من از جناب دکتر اینه که راه حل درمان و علت بوجود آمدن این زائده چیست؟ ممکنه بدلیل مثلا سهل انگاری مربی مهد در حفظ بهداشت بچه یا نحوه شستشوی بچه در مهد باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است به سبب ابتلا به یبوست دچار این عارضه شده باشد برای معاینه بالینی و بررسی علت و دریافت درمان لازم به متخصص کودکان مراجعه شود.

 • موسی گفت:

  یک رگ از ناحیه بیضه تا مقعد ورم میکند که بعضی وقتا درد میکنه دلیلش چیست و چه بیماری هست

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز برای معاینه حضوری مراجعه نمایید احتمالاً دچار درجاتی از بیماری واریکوسل شدید که نیاز به بررسی بالینی دارد.

 • حافظ گفت:

  باسلام .
  حدودا ۴سال یابیشتریه توده‌ای بزرگتر اززگیل از ناحیه لبه بیرونی مخرج ظاهر شدوبعدازمدتی باخارج شدن خون ازبین رفت وحال دوباره ظاهر شده همراه بادرد البته بدون هیچ ترشحاتی به دکتر مراجعه کردم دونوع پماد دادن وکپسول بعدازیک روز دردش ازبین رفته ولی تعغیر درشکل توده نکرده تشخیص شما ازبیماری چیست؟ آیا جای نگرانی وجوددارد؟

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار آبسه یا فیستول مقعدی باشید بدون معاینه بالینی نمیتوان نظر داد لازم است مراجعه حضوری نموده و معاینه بالینی شوید تا تحت درمان مناسب قرار گیرید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام وخسته نباشید.من حدود دوماه پیش عمل فیشرانجام دادم الان هنوزموقع دستشویی درددارم واحساس میکنم لبه مقعدم زخمه.خیلی میترسم یعنی بازبایدعمل کنم😱😱

  • clinic گفت:

   با سلام بله برای بررسی از نظر عود به جراح خود مراجعه کنید.

 • ساحل گفت:

  ایا پوست اضافه مقعد قابل درمان است

  • clinic گفت:

   با سلام بله خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید. در اسرع وقت برای بررسی وضعیت مراجعه کنید.

 • محيا گفت:

  باسلام حدود ۳سال پيش رابطه مقعدي داشتم و اينكه يك تيكه گوشتي از مقعدم بيرون زده شد ..ديگه رابطه رو قطع كردم حدود يك سال هست كه به دليل يبوثت شديد مقعدم زخم شده و خون مياد به همراه مدفوع البته نه هميشه …و اون تيكه گوشتي بزرگتر شده به نظرم و به سمت جلو (آلت)كشيده شده حس ميكنم فاصله اي بين اين دو قسمت خيلي كم شده
  آيا قابل درمان هست شديدا استرس دارم

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خارش خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • رضا گفت:

  باسلام وخسته نباشیدمن هم تومقعدم یه بریدگی های ایجاد شده ک بخصوص وقتی مدفوع میکنم زخم تر میشم بیشتر دردم میگیرن برای درمانش چکارکنم راهنمایی کنید لطفا باتشکر از شما

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

 • مهیار گفت:

  باسلام و خسته نباشید بنده از دو سال پیش به فیشر مقعدی دچار شدم اما خدارو شکر الان در اجابت مشکل ندارم و خونریزی هم از اون ناحیه ندارم فقط بعضی وقتا دچار سوزش میشه یعنی میخوام بگم تقریبا خوب شده و فقط جای زخم باقی مونده میخواستم بدونم که با مراجعه به جراح ،عمل کامل صورت میگیره یا فقط جای زخم برداشته میشه و نیازی به جراحی عضله مقعد نیست و آیا دوره درمان هم در اینصورت فرقی میکنه یا نه؟با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام بسته به شرایط زخم دارد و نوع جراحی لازم با توجه به معاینه بالینی تصمیم گیری خواهد شد و لازم است تا حضوری مراجعه کنید. معمولا جراحی زخم به تنهایی موثر نخواهد بود.

 • مجتبی گفت:

  سلام. .۵۰سال سن دارم از۵یا۶ سال پیش دو زایده به اندازه یک نخد وپوست مانند درسمت جلو وعقب مقعدم ظاهر گردیده ایا درما ن هست دارویی یا جراحی …….باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی و سوزش و خارش خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • clinic گفت:

  با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی که علایم آن در شما مشهود است، پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • clinic گفت:

  با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از عود بیماری مقعدی بواسیر شما باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • clinic گفت:

  با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید. بعید است مشکلتان به سرطان تبدیل شود ولی درمان جراحی دوم لازم است و باید آن را پیش از وخیم شدن بیماری انجام دهید.

 • عرشیا ف گفت:

  سلام خسته نباشید
  فرق همورئید و فیشر چیه
  مطب شما کجاست

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر به صورت ترک بافتی مقعد ولی هموروئید به صورت برجستگی و تورم عروق بالشتکی شکل ناحیه مقعد هست.

 • علیرضا گفت:

  با سلام و خدمت شما
  اسهال مزمن داشتم و باعث ب وجود امد بواسیر شد بعد ۱۰روز بواسیر خوب شد و چیزی اندازه نخود کنار مقعد طرف راستم هست.دکتر رفتم گفت عفونی شده وانتی بیوتیک تجویز کرد هنوز ازش عفونت میاد ولی ورمش کمتر شده ایا حتما باید عمل کنم یا ب مرور زمان خوب میشود

  • clinic گفت:

   با سلام در صورت عدم پاسخ به درمان دارویی و وجود زائده مقعدی نیاز به جراحی است که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی لیزری شده و از روز بعد سلامت خود را باز خواهید یافت.

 • احمد گفت:

  بیشتر از سه ماه است دچار سوزش مقعد بعد از دفع هستم و دوبار هم دستمالی که برای خشک کردن خودم استفاده کردم خونی شد. دکتر جراح یکبار با انگشت معاینه کرد و احتمال شقاق داد و مدتی شیاف آنتی هموروئید استفاده کردم. یک هفته پیش خوب شد ولی دوباره چند روز است بعد دفع سوزش دارم. سوزش با نشستن توی لگن آب گرم بهبود پیدا میکند. البته پرهیز غذایی نداشته ام (منظور نخوردن ادویه، گوجه فرنگی، و غیره) و با خوردن میوه و سبزیجات سعی میکنم از یبوست پرهیز کنم. گاهی اوقات برای تمیز کردن رکتوم از مدفوع تنقیه میکنم یا از شیر شیلنگ برای خارج کردن باقیمانده مدفوع یا هنگام یبوست برای دفع استفاده میکنم. مذکر هستم ۶۸ سال دارم و هشت سال است که مبتلا به دیابت نوع دو هستم که روزی دوتا متافورمین ۵۰۰ و یک قرص زیپتین ۱۰۰ می خورم. سایر داروها برای چربی از استاتینها استفاده میکنم برای ترشی معده از لانزوپزازول ۱۵ و برای پروستات پروزاسین ۱ میلی گرم می خورم. از مکملهای مختلف هم استفاده میکنم. لطفاً راهنمایی بفرماپید
  با سپاس فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام.من حدود دوماه هنگام دفع بخشی از مقعدم درد میکرد، امروز دیدمک بخش بیرونی اطراف مقعد یک بخشش چاک برداشته، هیچوقتم دچار یبوست نبودم، لطفا راهنماییم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • حسین ن گفت:

  نزدیک به ۷ سال خونریزی مقعد دارم و به همراه مدفوع پشتم بیرون میزنه که در آخر با انگشت جا میزنم

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • اشرفی گفت:

  سلام
  من هنگام خشک کردن با دستمال متوجه خون شدم و در ناحیه مقعد احساس درد داشتم گاهی یبوست دارم مدفوع به راحتی خارج نمیشود مجبورم از انگشت استفاده کنم حتی برخی موارد که یبوست هم ندارم خون روی دستمال میبینم تقریبا هفته ای سه چهار روز در هفته این مشکلات رو دارم ۳۷ساله هستم دوتا زایمان طبیعی داشتم از آخرین بارداری حدود ۶سال میگذره و حدود دو سالی هست که این مشکلات رو دارم قبل از این هم ترشحات شفاف کشداری از مقعد داشتم.

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • میلاد گفت:

  سلام آقای دکتر خارش مقعد بعد از دفع نشانه چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم را کاهش دهید.

 • میلاد گفت:

  سلام آقای دکتر چند سال پیش یبوست داشتم بعد از مدفوع خون از مقعدم اومد و درد میکرد رفتم دکتر برام آزمایش مدفوع نوشت آزمایش دادم دکتر گفت گوارشت مشکل نداره فقط همورویید و شقاق داری پماد ام جی داد زدم خوب شدم اما پارسال اسهال شدید گرفتم مقعدم شروع کرد ب خاریدن پماد ام جی زدم بواسیرم خوب شد اما خارش مقعد بعد از دفع دارم علت چی میتونه باشه؟ البته رژیم غذایی رو رعایت میکنم مدفوعم سفت نیست و درد ندارم فقط خارش دارم

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم را کاهش دهید.

 • Aileen گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  مادربنده مشکل دیورتیکول سیگمویید و فیشر داشتند که حدود بیست روز پیش تحت عمل سیگموییدکتومی قرار گرفتند ولی پزشک جراح فراموش کردند فیشر را عمل کنند ظاهرا کنار مقعد هم یک توده وجود داره.میخواستم بپرسم آیا این توده و فیشر با لیزر قابل درمان هست؟وآیا این درمان قطعیه یا اینکه شما جراحی را پیشنهاد میکنید؟احتمال عود بیماری با هر روش چقدراست؟

  ممنون از زمانی که اختصاص میدهید

  • clinic گفت:

   با سلام پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود در هز دو روش لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • ن.ح گفت:

  سلام من مدت دوساله شقاق مقعددارم وپزشک زیادرفتم هرباربه من قرص ملین وپمادام جی باریج میده ولی اصلااثرنمیکندوموقع اجابت مزاج دهانه مقعدم پف میکندودردشدیدی بعدازساعتهادارم وعمق زخم زیادشده امادکترم میگه اگه عمل کنی دوباره بعدازمدتی بازمیگرده لطفاراهنماییم کنیدازطرفی هم هزینه عمل زیاداست واین مانع من میشه باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • ابراهیم گفت:

  سلام من چند وقته داخل مقعد هم صدا میاد بیشتر بعد از مدفوع مقعدم منقبض میشه وصدا ازش میاد نمی دونم از چیه ولی ناراحت کنندس آیا نخفه غیر قابل کنترله ممنون میشوم جواب بدین

  • clinic گفت:

   با سلام عدم کنترل ارادی دفع گاز می‌تواند به سبب ابتلا به درجاتی از بیماری افتادگی دریچه عضلانی مقعد یا سایر بیماری‌های مربوط به این ناحیه ایجاد شود که بدون معاینه و بررسی ناحیه مقعد شما نمی‌توان نظر قطعی داد. بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • سلمانی گفت:

  سلام دکتر برای فیشر مقعدی چه پمادی غیر از آنتی هموروئید و آنتی فیشر را پیشنهاد میکنید و پماد نیتروکارد برا این کار مناسب هست تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه و بررسی هیچ پمادی پیشنهاد نمیشود که خودسرانه مصرف کنید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام و خسته نباشید…
  من بیماری شقاق دارم . اگه خودم رعایت کنم یعنی رژیم غذاییم رو طوری کنم که خیلی خیلی کم دستشویی برم(با خوردن غذای مقوی با حجم خیلی کم و زمان بندی مناسب که همش جذب بشه و دفع نشه) ، و دارو (پماد ها) رو هم مصرف کنم حدودا چند ماه طول میکشه که کاملا خوب بشم؟

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • مریم گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام خسته نباشید. من مدتی هست مقعدم درده شدید داره یبوست دارم الان زخم وترک خورده دردهایی شدید دارم بطوری که نمیتونم بشینم. احساس میکنم مقعدم تنگه مثل سنگ اندازه یک گردو هست. طوری که شستن معقد برام سخت شده. تا حالا هیچ دکتری نرفتم حقیقت روم نمیشه. لطفا منو راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی فیشر یا بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش و یا سختی در عمل دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • حسین گل گفت:

  باسلام ببخشید
  من دوماهی میشه که خونریزی به هنگام خروج مدفوع دارم ، طوری ک در مهبل ایجاد یه پارگی گوشتی کرده
  ماه پیش برای معاینه که رفتم نوع فیشر بهم گفتن و پماد انتی همرویید تجویز کردن
  الان در هنگام مصرف دل درد میگیرم و خارش و درد قطع نمیشه اما خونریزی بهتر میشه
  اما هنوز خوب نشده
  آیا تنها جراحی مانده یا راه دیگه هم هست؟
  ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی امکان تشخیص بیماری شما وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالاً دچار فیشر یا شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • سارا گفت:

  با سلام
  من از بچگی تقریبا دچار یبوست بودم اما مشکلی برام ایجاد نشد ..تقریبا ۱ سال هست به دلیل مصرف کافئین بالا و مصرف سفیده تخم مرغ به علت ورزش به تعداد بالا گاها دچار یبوست میشم که بعضی مواقع خون بسیار روشنی میبینم اما نه همیشه..نه درد دارم نه سوزش ..نگران خونی که دیده میشه هستم و اینکه یک بیرون زدگی از لبه های معقدم هم مشاهده کردم که باز این موضوع قدیمی هست اما اصلا اذیتم نمیکنه..میخوام بدونم با دارو درمان میشه ؟؟ممنون میشم اگه پاسخگو باشین

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این زائده هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش و یا سختی در عمل دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت خونریزی مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • ناشناس گفت:

  سلام ببخشید من تازه کامنت دادم
  اطراف مقعدمو خارش دادم و باد کرده امروز دیدم روش یه سفیدی هست و ازش آب وخون دراومد.خطرناکه؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی حضوری مراجعه شود

 • ناشناس گفت:

  سلام
  من بیماری فیشر یا شقاق دارم چندوقت پیش کنارای مقعد خارش داشتم و کم خاروندمش الان یه قسمت برآمده شده و میسوزه میشه بگید چیکار کنم تا خوب شه تا بخوام برم دکتر و سوال دیگم اینه که برای این بیماری باید پیش چه متخصصی برم؟

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. متخصص گوارش یا جراح مراجعه کنید.

 • مجید گفت:

  با سلام آقای دکتر بنده مدتی است از ناحیه معقد دردوسوزش هنگام مدفوع کردن دارم وتا مدتی بعد از دستشویی درد ادامه دارداز کرم انتی فیشر استفاده کردم بهتر شده ایا از کرم فوق استفاده کنم. پماد انتی همورویید جواب نداد.

  • clinic گفت:

   با سلام خیر از خود درمانی بپرهیزید و حضوری مراجعه کنید. فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • سمیه گفت:

  با عرض سلام خدمت شما پزشک محترم.۸سال پیش بدنبال زایمان طبیعی که داشتم دچار شقاق مقعدی شدید و هموروئید شدم بطوریکه ۴۶روز بعد از زایمان عمل جراحی به همین منظور انجام دادم .به گفته ی پزشکم برای جلوگیری از عفونت مقعدی دورتا دور سوراخ مقعد را برداشتن.هنوز بعد چند سال ترشح زرد رنگ آبکی کمی ولی به دفعات که مجبورم از پد روزانه استفاده کنم واین ترشح باعث خارش میشود.احساس میکنم سوراخ مقعدم کاملا جمع نمیشود لطفا راهنماییم کنید.متشکرم.

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی مقعد و عارضه احتمالی ناشی از جراحی حضوری مراجعه کنید.

 • محمد حسین گفت:

  سلام,خسته نباشید,با ورود به فصل سرما,دهانه ی مقعدم دچار پارگی میشه,و بشدت خارش ایجاد میکنه,چندین ساله این مشکل رو دارم,از کلونوسکوپی هم وحشت دارم,دیگه خسته شدم,لطفا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا برای معاینه بالینی حضوری مراجعه شود

 • H_a گفت:

  سلام من چندماه درد و خونریزی شدید داشتم تا اینکه یک ماه پیش عمل جراحی فیشر کردم.اما بازم خون ریزی دارم قبل عملمم خیلی خونریزی داشتم اما الان کمتر شده .ولی درد و سوزشش هست . بخاطر بخیه هامه این خونریزی و سوزش؟ لطفا راهنمایی کنید .ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه از نظر عود به جراح خود مراجعه کنید. برای بررسی سرطان لازم است کولونوسکوپی شوید.

 • بهرام گفت:

  با درود و خسته نباشید خدمت شما,

  ممنون میشم اگر به سوالم بتونین پاسخ بدید.
  بنده یک سال پیش هنگام مدفوع کردن درد داشتم به همراه خونریزی. طوری که روی دستمال توالت خون میدیدم. تا حدودی رژیم غذاییم رو تغییر دادم به سمت میوه و سبزیجات و کلا غذاهایی که منجر به یبوست نشه. بعد مدتی مشکل خونریزی رفع شد, ولی مشکل درد رو کم و بیش داشتم.
  البته باید بگم بعد از حدود ۲ ماه به دکتر مراجعه کردم.به دو تا دکتر هم مراجعه کردم. دکتر اول پماد Postericort رو بهم توصیه کرد و بنده هم استفاده کردم و تاثیر چندانی نداشت.
  بار دوم رفتم پیش متخصص که دکتر معروفی هم در شهری که تحصیل میکنم هست ( بنده خارج از ایران دانشجو هستم) و کامل مجرای خروجی که به مقعد ختم میشه رو با دستگاه نگاه کرد و گفت اصلا مشکلی نیست و همون رژیم غذایی رو توصیه کرد + یه محلول که تو آب حل کنم و بخورم که حالت ملین داره و از یبوست جلوگیری میکنه.
  از زمانی که از پیش دکتر دوم برگشتم تا به امروز کم و بیش هنگام مدفوع درد دارم ( بعضی مواقع شدیدتره اگر مدفوع سفت باشه) و البته خونریزی هم دارم کم وبیش.
  مواقعی هم که رژیم غذایی پرفیبر استفاده میکنم و آب زیادی مصرف میکنم. مشکلی نیست. ( در حال حاضر بیشتر مواقع خونریزی کمی دارم. ولی درد به ندرت ).
  نکته مهم دیگه اینه که کنار سوراخ مقعد یه تگ پوستی ایجاد شده که دکتر معتقد بود از زمان قبل تر به وجود اومده. ( گویا با لیزر قابل رفعه. البته مشکل من این تگ پوستی که اندازه نخود هستش نیست).
  با افراد زیادی صحبت کردم و مقالات زیادی هم خوندم خودم. به نظرتون استرس و عوامل ارثی چه قدر تاثیر گذار هست در این قضیه؟ به نظرتون الان مشکل من عادیه یا مشکوک به همورویید-فیشر یا مواردی از این قبیل هست؟ نیاز به جراحی احساس میشه به نظرتون؟ این تگ پوستی چی. مشکل ساز نیست؟

  با سپاس از کمکتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیشتر رژیم غذایی و سبک زندگی دخیل تا عوامل ارثی نیاز به درمان کامل دارید اگر دارو جواب نداده نیاز به جراحی با لیزر هست.

 • رضا گفت:

  ۳سال است دچار فیشر شده ام خیلی خارش ودرد دارد آیا بدون جراحی می تونم کاری بکنم لطفا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد. در روش دیگر تزریق بوتاکس به مدت شش الی نه ماه عضلات دریچه‌ای مقعد فلج شده و فرصت برای بهبودی و خونرسانی به زخم فرآهم می‌شود که موقت بوده و گاهی نیاز به تکرار تزریق دارد. به احتمال فراوان شما بعد از این مدت نیاز به جراحی خواهید داشت.

 • حميد گفت:

  سلام خسته نباشيد من هشت ماهه كه دچار فيشر شدم ولي با پماد ركتول و ليدوكايين خوب شدم ولي بيست روزي بود كه خارش داشتم و پشتم تير ميكشيد و لي دو روزه كه دوباره درد شديد دارم كه خيلي سخته پماد ركتول را دوباره مصرف كردم كه به مقدار كم خوب شدم ولي وقتي ميرم دستشويي دوباره سوزش بد دارم ميخواستم ببينم با ليزر فيشرم خوب ميشه چون همه ميگند كه فايده نداره و اگه خوب بشي دوباره بر ميگرده به خدا ديگه خسته شدم آرزوي مرگ دارم تو را خدا راهنماي صحيح كنيد چون پيش هر دكتري ميرم نسبت به منافعش ميگه كار من درسته ولي بعد كه ميپرسم ميگند فايده نداره حالا فقط اميد به ليزر دارم آيا جواب ميده خواهش ميكنم راهنمايي صحيح ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد. در روش دیگر تزریق بوتاکس به مدت شش الی نه ماه عضلات دریچه‌ای مقعد فلج شده و فرصت برای بهبودی و خونرسانی به زخم فرآهم می‌شود که موقت بوده و گاهی نیاز به تکرار تزریق دارد. به احتمال فراوان شما بعد از این مدت نیاز به جراحی خواهید داشت. دوست عزیز هیچ تضمینی برای عدم عود و درمان بیماری فیشر چه به صورت دارویی و چه جراحی و روش لیزری تا زمانی که خود شما همکاری نکنید، وجود ندارد. تضمین عدم عود و رهایی کامل از این بیماری در گرو تغییرات مطلوب و مناسب در سبک زندگی و رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره شماست.

 • ناصر گفت:

  ایا‌عفونت‌برگشت‌مو‌باعث‌شقاق‌می‌شود

  • clinic گفت:

   با سلام خیر این دو بیماری جداگانه هستند.

 • بی نام گفت:

  سلام
  من چند سال پیش یبوست داشتم و این باعث شد مقعدم یکم پاره بشه ولی اذیت نمیکرد
  تنها مشکل این بود که موقع دستشویی باید با دست فشار میدادم
  ولی چند ماه پیش خارش داشتم و دکتر رفتمو آزمایش مدفوع انجام دادم و گفت مشکلی ندارم
  ولی به خاطر خارش دادن پارگی بیشتر شده و بعضی وقتا موقع نشستن هم اذیت میشم
  میشه راهنماییم کنید؟

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد. در روش دیگر تزریق بوتاکس به مدت شش الی نه ماه عضلات دریچه‌ای مقعد فلج شده و فرصت برای بهبودی و خونرسانی به زخم فرآهم می‌شود که موقت بوده و گاهی نیاز به تکرار تزریق دارد. بهتر است برای درمان خود اقدام کنید عارضه خارش به دلیل عدم توجه به درمان به وجود آمده است.

 • پرویز صادقی گفت:

  چرا بعد از خونریزی کم بعد یک ساعت بدن به تب ارز می افته

  • clinic گفت:

   با سلام حتماً برای بررسی علت خونریزی مراجعه نمایید تشخیص قطعی علت نیازمند بررسی بیشتر و انجام آزمایش بالینی است. عفونت میتواند عامل تب و لرز بدن باشد.

 • سلمان گفت:

  یک هفتس ترک در بالای مقعدم به وجود امده وخیلی درد ناک است

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار یک بیماری مقعدی به نام فیشر که به صورت ترک بافتی دیواره و اطراف مقعد است شدید که درمان خانگی مؤثر نبوده و باید تحت درمان پزشکی در اسرع وقت قرار بگیرید، در غیر این صورت درمان دارویی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد که طول دوره بهبودی در آن طولانی خواهد بود.

 • آرش گفت:

  با سلام و احترام
  بنده مدت یک هفته اسهال قیری همراه با خون داشتم به طوری که هر چی می خوردم بعد از یک ربع باید میرفتم دستشویی و این روال همین جور یک ربع به یک ربع تکرار میشد و بدنم آب زیادی از دست داده بود و احساس تشنگی زیادی هم میکردم و بعد از مراجعه به یک دکتر عمومی بعضی از داروها مثل پنتوپرازول ۴۰۰ و مترونیدازول ۲۵۰ و دی سیکلومین ۱۰ و… برام تجویز کرد که مدفوع به حالت طبیعی و بدون خون و تعداد دفعات دستشویی به حالت عادی ( دو سه مرتبه) برگشت ولی بعد از یک هفته بهبودی نسبی،احساس درد زیادی در هنگام دفع مدفوع بخصوص به صورت خشک و هم چنین خارش و دانه های سفید در مدفوع دارم و دیروز که آزمایش کشت مدفوع دادم متوجه شدم که انگل دارم وآیا این انگل و دفعات زیاد اسهال،باعث به وجود آمدن درد در هنگام اجابت مزاج شده است؟ و بیماری من چیست و باید برای درمان چیکار کنم؟
  با تشکر فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است ابتلا به دفع مکرر و اسهال منجر به یک بیماری مقعدی مانند فیشر در شما شده باشد برای راهنمایی بیشتر حضوری مراجعه شود.

 • رضادانشی گفت:

  سلام میخواستم بدونم چه چیزهای فیبر زیادی دارند باتشکر وسپاس فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام انواع میوه و سبزیجات برگ سبز، کلم، کاهو، خیار، سیب، آناناس، هلو، انگور، کشمش، ذرت ، اسفناج، قارچ، سبوس جو دوسر، لوبیا قرمز، زیتون، پسته، گردو، عدس، انجیر خشک، آلو

 • شیما گفت:

  با سلام
  بنده سه روز هس ک درد خیلی زیادی از ناحیه ی مقعد دارم ک به هنگام دفع مدفوع درد شدیدی احساس میکنم.چن روز پیش خارشی داشتم ک باخشونت خاروندمش ازاون روز نمیتونم بشینم خشک میشه،احساس میکنم محل دفع مدفوعم قرمز شده و یا زخمی درحالی ک من زخمی نمیبینم.ب خاطر استرسی ک ازدرد دارم نمیتونم عمل دفع مدفوع رو انجام بدم یا هم با قطع و وصل.درحالی ک تا چن روز پیش روده های من کاملا نرمال کارمیکردن.رنگ ادرارم هم خیلی زرد ترشده.ولی هیچ گونه خونریزی،تورم،یا عمل مقاربتی تاحالا نداشتم و مجرد هستم.از اول ناحیه ی مقعد من خیلی تنگ بود هرازگاهی خیلی کم دردمیکرد و درد لحظه ای داشتم ایندفعه خیلی فرق داره.موقع نشستن احساس میکنم ب شکمم یا ناحیه ی مقعدم فشار میاد.
  لطف کنید منو راهنمایی بفرمایید مچکرم

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خارش مقعدی دو نشانه بارز از ابتلا به بیماری بواسیر است ولی برای اطمینان لازم است تا معاینه شده و از نظر ابتلا به بیماری پوستی و انگلی روده نیز بررسی شوید، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • ابراهیم گفت:

  سلام یک هفته هست که خارش لحظه ای در ناحیه مقعد دارم وبیشتر زمان خواب است علت ان چیست

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است.

 • امید کریمی گفت:

  سلام ضمن خسته نباشید به شما برای من سال یک بار معمولا خونریزی شقاق اتفاق میافتد باید چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد. در روش دیگر تزریق بوتاکس به مدت شش الی نه ماه عضلات دریچه‌ای مقعد فلج شده و فرصت برای بهبودی و خونرسانی به زخم فرآهم می‌شود که موقت بوده و گاهی نیاز به تکرار تزریق دارد. به احتمال فراوان نیاز به جراحی مجدد خواهید داشت.

 • امیر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سه روزی میشه مقعدم دچار سوزش شده به طوری که حتی با خارج شدن باد معده دچار سوزش میشم که حتی نشستنم برام فوق العاده سخته
  سابقه نداشتم
  ورزش میکنم
  دستشویی زیاد میشینم

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید.

 • نازنين گفت:

  سلام خسته نباشيد
  فرق شيفر و هموروئيد چيه ؟
  و اينكه من از خيلي ها شنيدم كه ميگن داروهاپماد هايي كه دكتر ميدن شرايطو بد تر ميكنه چرا ؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگر دارو با تشخیص صحیح بیماری تجویز شود از عود و بدتر شدن بیماری جلوگیری و در صورت استفاده صحیح و رعایت اصول مراقبتی بهبودی حاصل خواهد شد. فیشر به صورت ترک بافتی دیواره مقعد و هموروئید به صورت تورم عروقی این ناحیه بروز میکند که دلایلی مشترکی چون یبوست و اسهال دارند.

 • بهنام گفت:

  با سلام دختر ۵ ساله من همیشه از سوزش در ناحیه مقعد گلایه دارد و در بیشتر موارد هم مدفوع سفت و حجیم دفع می کند و بعضی اوقات یک تا دو روز دفع مدفوع ندارد و از این سوزش و خارش همیشگی در ناحیه مقعد رنج می برد آیا ممکن است دچار ترک مقعدی شده باشد تاکنون هیچ خونریزی در هنگام دفعش مشاهده نکردیم لطفا راهنمایی فرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام بله با توجه به توضیحاتتون احتمالاً فرزندتان دچار بیماری فیشر است و همین درد و سوزش مقعدی باعث می‌شود تا عمل دفع خود را به تأخیر انداخته با ابتلا و تشدید یبوست دچار وخیم شدن بیماری و تشدید آسیب بافتی ناحیه شوند لازم است تا حتماً مراجعه حضوری کرده و هر چه سریعتر پیش از پیشرفت بیماری و از دست رفتن شانس نتیجه گرفتن از درمان دارویی مراجعه حضوری نمایید.

 • محمد امین رسولی گفت:

  با سلام و خسته نباشید ببخشید سوالم این هست که اگر شقاق مقعد به اندازه ۱ ونیم سانت باشد نیاز به جراحی دارد بعضی اوقات سوزشم دارد

  • clinic گفت:

   با سلام بله گاهی وسیع بودن فیشر نیاز به جراحی را الزامی خواهد کرد ولی لازم است تا معاینه بالینی شوید و برای راهنمایی بیشتر حضوری مراجعه کنید.

 • مرادی گفت:

  به جراح عمومی مراجعه کردم تشخیص شقاق مقعد داده ولی متاسفانه شرایط کاریم وقت جراحی ندارم وبوی عفونت منطقه اذیتم میکنه لطفا راهنماییم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز امکان جراحی بیماری شقاق مقعدی با لیزر نیز وجود دارد با کمک روش روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در همان روز ترخیص شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. از روز پس از عمل هم میتوانید کار خودتون و فعالیت روزمره رو آغاز کنید. البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. توصیه میشود پیش از پیشرفت بیماری و سخت شدن روند درمانی مراجعه کنید.

 • سید فرهاد حسینی گفت:

  با سلام بنده نزدیک به ۲سال یا بیشتر
  در داخل مقعد خود احساس درد می کنم
  که بعضی وقتها بخصوص در فصل سرما
  دردش بیشتر میشود، وتقریبا ۸،،۹ماهه
  که دچار عفونت شده و عفونت تقریباً همیشه از مقدم بیرون میاد،درد آنچنانی هم نداری،میخواستم ببینم آیا با لیزر قابل درمان است؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید معاینه شوید تا نوع بیماری مقعدی که دچار آن هستید و میزان پیشرفت آن و شدت وخامت بیماری بررسی شود. معمولاً انکان جراحی انواع بیماریهای مقعدی با روش نوین لیزری وجود دارد. با کمک این روش امروزی میتوانید بدون درد و خونریزی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید. بدون نیاز به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان و قرار کرفتن در معرض آلودگی محیطی و طی چند ساعت سلامت خود را باز یافته و کمتر دچار عوارض ناخواسته جراحی خواهید شد. بهتر است پیش از بدتر شدن شرایط بیماری خود برای درمان مراجعه حضوری نمایید.

 • ن مینا گفت:

  سلام من۳ماه که زایمان طبیعی داشتم وبعد از ۲۰روزکه زایمان کردم وقتی میرم دستشویی خون میاد وکمی یبوست داشتم رفتم دکتر گفت دوا داد ولی اگر شیافت نمی گذارم باز هم خون میاد چکار کنم با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا بواسیر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. به منطور تشخیص قطعی نوع بیماری مقعدی و میزان پیشرفت آن لازم است تا تحت معاینات بالینی قرار بگیرید، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. در صورت پیشرفته بودن بیماری نیاز به جراحی است که با روش لیزری می‌توانید بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود و شیردهی و مراقبت از کودک را از روز پس از عمل آغاز نمایید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید.

 • محمود گفت:

  سلام آقای دکتر نزدیک به دوبار است که هر بار دستشویی می‌روم بهد از تهارت چند قطره خون از معقد یا از دور معقد به زمین میریزد مطمئن هستم که از داخل معقد نیست چون مدفوع سالم میباشد وبا خون مخلوط نیست

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خون قرمز روشن و جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • فرهاد گفت:

  اقای دکتر بنده بخاطر شقاق یازخم معقدبه مطب خصوصی مراجعه کردم وایشان عمل تزریق بوتاکس انجام دادکه برای بنده جای سوال بود بوتاکس درجاهای زیبایی تزریق می شودوبعدا هم دردداشتم مجدامراجعه کردم دکتر گفت زخم شما عمیق بوده تا بهبودی کامل ۶ماه طول می کشد.ایا این روش عمل صحیح بوده.وروش جراحی جدید پیش رفته ودرمان چیست ممنونم از لطف شما راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام بوتاکس نیز یک درمان موقتی شش الی نه ماه است که با فلج نمودن عضلات دریچه‌ای مقعد شرایط را برای افزایش خونرسانی ناحیه و بهبودی زخم فرآهم می‌کند ولی گاهی نیاز به تکرار دوز دارد و مؤثر بودن آن در شما نیاز به بررسی بالینی دارد. روش لیزری نیز یک روش نوین و کم دردسرتری است که امکان جراحی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان را فرآهم کرده و فرد می‌تواند کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل جراحی آغاز کند البته به شرطی که کار سنگین نکند.

 • یوسف گفت:

  با سلام و خسته نباشید آقای دکتر میشه جزییات دقیق و نکته به نکته عمل فیشر با لیزر رو توضیح بدید چون خیلی ها ترس از عمل دارن مث من و این مانع عمل کردنشون میشه با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام در روش لیزری فرد بدون بستری شدن در بیمارستان، به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی، طی یک بی حسی موضعی با کمک اشعه لیزری در ناحیه زخم فیشر جراحی و حتی در صورت نیاز به برداشت قسمتی از عضله دریچه مقعد برای کاهش اسپاسم و گرفتگی ناحیه، این کار بدون استفاده از چاقو و با کمک لیزر بدون درد و خونریزی انجام خواهد شد، زیرا لیزر عروق و اعصاب آسیب دیده را نیز هم زمان ترمیم می‌کند.

 • ناشناس گفت:

  ممنون از اطلاعات مفیدتون.
  در درمان فیشر شقاق یا همورئید آغشته کردن موضع به عسل طبیعی هم بسیار نافذ است.

  • clinic گفت:

   با سلام درمان خانگی و طب سنتی فقط جنبه حمایتی در دفع علایم ناخوشایند داشته و درمان صد در صد نیست.

 • جهانبین ... گفت:

  آیا با برداشتن شقاق ها که بزرگ شده اند آنها را با جراحی لیزری برداشته شود عود و بیرون زدن مقعد بهبود میابد و تاثیر بهبودی چقدر است؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز هیچ تضمینی برای عدم عود و درمان بیماری فیشر چه به صورت دارویی و چه جراحی و روش لیزری تا زمانی که خود شما همکاری نکنید، وجود ندارد. تضمین عدم عود و رهایی کامل از این بیماری در گرو تغییرات مطلوب و مناسب در سبک زندگی و رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره شماست. زائده طی جراحی لیزری نیز قابل برداشت است.

 • اسمون ابی گفت:

  با سلام.خانوم ۲۷ساله هستم.دو ساله هنگام مدفوع کردن سوزش و خون ریزی دارم.کلونسکوپی رفتم مشکلی نداشتم.خودم هنگام استفاد از پماد زیر انگشتم حس میکنم مقعدم ترک شده وزخمه.شکمم کمی سفت کار کنه بدتر میشم.خواستم ببینم شما تشخیص شقاق میدید.ایا خوب میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله با توجه به توضیحاتتون احتمالاً شقاق مقعدی مطرح است، درمان دارویی در مرحله حاد بیماری و درمان جراحی در مرحله مزمن بیماری لازم خواهد بود. دستیابی به بهبودی کامل در گرو رعایت اصول مراقبتی و تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی و کنترل
   یبوست توسط خود شما است.

 • فرزاد گفت:

  با سلام اقای دکتر بنده حدود ۴ ماه هست که دچار فیشر شده ام به گفته دکتر.همیشه خوب هستم مگر در مواقعی که دچار یبوست میشم دفع همراه درد و به ندرت خون ریزی میباشد آیا نیاز به عمل جراحی با لیزر دارم؟

  • clinic گفت:

   با سلام با مزمن شدن بیماری فیشر پس از گذشت شش الی هشت هفته نیاز به درمان غیر دارویی و جراحی خواهید داشت، در صورت عدم درمان بیماری دچار عوارضی مانند تنگی مقعد خواهید شد، پیشنهاد می‌شود به سلامت خود اهمیت داده و درمان را کامل کنید. از طرفی مشکل یبوست برای عدم عود بیماری باید با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود اصلاح شود.

 • عسل گفت:

  سلام حدود یکسال است که شقاق دارم از تتراساکلین و وازیلین استفاده میکنم برطرف میشد اما دو هفته ای میشه که شکاف از همه طرف احساس میکنم و مقعدم تنگ شده باید چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام با عود و مزمن شدن بیماری شقاق مقعدی نه تنها دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نداده بلکه منجر به عوارض دیگر چون تنگی مقعد خواهد شد، بهتر است درمان خود را جدی پیگیری کرده و در صورت نیاز آماده جراحی شوید.

 • مریم گفت:

  سلام استاد عزیز مریم هستم۳۹ ساله متاهل ویک پسر ۹ ساله دآرم. سپس مقعدی اصلا نداشتم ولی سالهاست برای اجابت مزاج از آب گرم واز انگشت خودم استاده میکردم ومشکلی خاصی نداشتم چند بار دچار خونریزی شده بودم ولی درد نداشتم آلان نزدیک به دوماه میشه که دچار فيشر شدم البته نزد پنج دکتر جراح عمومی هم رفتم وهمه فيشر تشخیص دادند در این مدت هم رژیم پر فیبر خود را حفظ کردم ولی قادر به فعالیت ورزشی اصلا نیستم چون درد امان منو بریده ورودی چهار بار به مدت سی دقیقه از تشت آب گرم استفاده کرده چند روزی ميشد که خونریزی قطع شده بود ولی متاسفانه به خاطر اساس کشی منزلم الان دو روز هست که طرف چپ مقعدم این بار به دردو سوزش وخونریزی افتاده، دفعه ی قبل همین احساس در طرف راست مقعدم بود از خط وسط، ولی آلان طرف چپ هست، آقای دکتر آیا من باید کولونوسکوپی انجام بدهم وآقا مشکل تنگی وفیشر مقعد من با پوتاکس قابل دز مان هست یا خیر؟ یا آیا با عمل جراحی بهتر هست؟ یا لیزر؟ میترسم با جراحی ولیزر تنگی مقعدم بیشتر شود یا با جراحی بی اختیاری گاز روده یا مدفوع پیدا کنم؟ شما کدام راه را پیشنهاد میکنید؟ من آستانه دردم خیلی زیاده ولی اينبار خیلی کم آوردم واز درد قادر به انجام هیچ کاری نیستم وهم میترسم استفاده بیش از حد پماد لیدوکایین و آنتی همورویید و نیترو گلیسیرید هم برای من دچار بیماریهای دیگر کند لطفا منو راهنمایی بفرمایید، ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری شقاق مقعدی از جمله بیماری‌هایی است که باید با توجه به علت به وجود آورنده آن درمان شود. ابتدا باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا در صورت بهبودی دچار عود نشوید، بنابراین اجابت مزاج خود را کنترل کنید تا قوام معمولی داشته و شل و سفت نشود. از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع خودداری کنید. بیماری فیشر فقط در شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا و مرحله حاد بیماری به درمان دارویی پاسخ مثبت داده و پس از آن نیاز به درمان تهاجمی خواهد داشت. بوتاکس نیز یک درمان موقتی شش الی نه ماه است که با فلج نمودن عضلات دریچه‌ای مقعد شرایط را برای افزایش خونرسانی ناحیه و بهبودی زخم فرآهم می‌کند ولی گاهی نیاز به تکرار دوز دارد و مؤثر بودن آن در شما نیاز به بررسی بالینی دارد. روش لیزری نیز یک روش نوین و کم دردسرتری است که امکان جراحی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان را فرآهم کرده و فرد می‌تواند کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل جراحی آغاز کند البته به شرطی که کار سنگین نکند. اما برای توصیه روش جراحی لیزری یا سنتی نیز باید شدت و میزان پیشرفت بیماری در شما بررسی شود و بدون نمی‌توان نظر داد

 • ناشناس گفت:

  با سلام و خسته نباشید من یبوست قدیمی دارم و گاه گاهی اندازه نخود بیرون زدگی در ناحیه مقعد دارم چند روز پیش اسهال گرفتم والان سه چهار روزه که به خارش وشقاق مقعد دچار شدم وموقع اجابت مزاج درد شدید دارم وپس از شستن که خودم خشک میکنم خون می بینم چه کار کنم لطفا راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز عدم توجه به درمان بیماری یبوست در شما سبب بروز عوارض و بیماری مقعدی دیگری به نام فیشر شده است که اگر به درمان آن نیز توجه نکنید دچار علایم آزار دهنده و عوارض دیگر خواهید شد و از طرفی زمان طلایی بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد. بهتر است هر چه سریع‌تر بیماری خود را پیگیری نموده و مراجعه کنید، از طرفی برای پیشگیری از عود مجدد بیماری باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید تا دچار یبوست نشوید. آب مصرفی را به بیش از هشت لیوان افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر مصرف کنید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم مانند پیاده‌روی روزانه داشته باشید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به احساس دفع مدفوع خود سریع پاسخ دهید و بلافاصله خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید.

 • شقايق گفت:

  سلام من هم هموروئيد دارم و هم فيشر بعد از ازمايش كرونسكوپي براي هموروئيد ٢تا باند انداختند و و گفتن كه حتما بايد عمل شم پيش ٣تا دكتر رفتم فقط ١گفت كه بايد عمل بشم و بستريم كردن و عمل كردم ولي بهم نگفتن كه باند انداختند يا برش داشتن و اينكه گفتن من ٣ تا جراحي ديگه هم بايد انجام بدم ولي قبلا ٢تاشو باند انداختن مگه باند باعث نميشه كه هموروئيد خودش خشك شه و كنده شه و فيشر مزمن هم با رژيم غذائي درست نميشه ممنون ميشم جواب بدين تشكر

  • clinic گفت:

   با سلام بله در روش باند طی چند هفته هموروئید خشک شده و میافتد ولی در فیشر نیاز به درمان دارویی و حتی جراحی خواهد بود. برای بررسی نوع جراحی به خلاصه پرونده جراحی خود مراجعه کنید.

 • داغون گفت:

  سلام خسته نباشید تقریبا یه سالی هست مقعد م مدفوع با سوزش در میاد البته بدون خون و همه چی طبیعی این سوزش هم بعضی وقتا بوده و خارش هم تقریبا دارم تا این که یه ماه پیش دکتر رفتم پماد انتی همورویید داده و بدتر شده خارش و سوزش بیشتر شده بعد اون شیاف مزالازین یه دکتر دیگه داده تاثیر نداشته خارش خیلی بیشتر شده تا این که شیاف اساکول داده دکتر برا ۵ روز بهتر شده بود استفاده کردم با پماد تتراسایکیلن و نیوفلوراسین برا خارش که در کل بهتر شدن تا این که ۲ روز بعد قطع شیاف مدفوع انگار با خنجر یا تیزی که داخلش باشه خارج میشه از رکتوم خلاصه کلا انگار خارش و سوزش که بهتر شده انگار دوباره یه طور دیگه اومده و بدتر شده مدفوع میاد انگار خنجر دو طرف دیواره پایانی رکتوم میکشه میاد پایین اطراف مقعد هم خارش با یه کم سوزش داره ..ممنون میشم الان چ باید کنم چ داستانی شدا اسیر شدم …یه دکتر درست حسابی هم نیست پیشش بریم…کلونوسکوپی عوارض داره یا ن؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا دوباره معاینه شوید ممکن است بیماری شما شقاق بوده و نیاز به درمان دارویی دیگری داشته باشید. خیر کولونوسکوپی در اکثر موارد بدون عارضه و خطر انجام می‌شود.

 • رها گفت:

  سلام من تقریبا ۳سالی میشه وسواس زیادی برای تمیز کردن مقعد خود دچار شدم و۱۰روزی هست که دیواره بیرونی مقعدم ترک خورده راه درمانش چیه لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا معاینه شوید، اگر به بیماری فیشر مبتلا شده باشید که مربوط به ترک بافتی ناحیه مقعد است در مراحله حاد بیماری با درمان دارویی بهبود خواهید یافت البته به شرطی که رفتارهای غلط خود را اصلاح کنید و اگر بیماری مزمن باشد نیاز به اقدام تهاجمی و جراحی خواهید داشت.

 • اردشیر خلیلی پور گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  اینجانب دربعدازماه رمضان گرفتار شقاق شدم وتاکنون به سه تامتخصص حراح عمومی مراجعه کردم دکتر اول سه تاپماد نوشت گفت مخلوط کنید وبه ناحیه درد بمالید سه مرتبه درروز ویه پماددیلتیژل داد شبها میزدم که خوب نشد دکتر دوم قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ونایپروکسن ۵۰۰داد صبح وشب خوردم تامیخوردم خوب بود دارو که بعدازده روزتمام شد دوباره درد مقعدم شروع شد دکتر سوم دیرز سه شنبه رفتم کپسول لاکتوکرداده یکی صبح ویکی شب با پماد دیلتیژن که دارم استفاده میکنم ولی بازهم کمی درد دارم لطفا بگید چکارکنم باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد. در روش دیگر تزریق بوتاکس به مدت شش الی نه ماه عضلات دریچه‌ای مقعد فلج شده و فرصت برای بهبودی و خونرسانی به زخم فرآهم می‌شود که موقت بوده و گاهی نیاز به تکرار تزریق دارد.

 • جلیل عبدی گفت:

  بهترین درمان دارویی برای بیماری شقاق مقعد چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام بسته به نوع شقاق مقعدی، محل آن و تعداد ترک بافتی و میزان پیشرفت و مرحله بیماری درمان دارویی مناسب متفاوت بوده و نمی‌توان از یک دارو به عنوان بهترین درمان یاد کرد.

 • Tay گفت:

  سلام آقاي دكتر من سيزده سالمه خيلي نگرانم يك زخم در مقعد دار اما درد ندارم به نظرتان أين زخم خوب ميشود؟????? خواهش ميكنم سريع جوابك را بدهيد هميشه استرس دارم خواهش ميكنم

  • clinic گفت:

   با سلام ناحیه مقعد باید مورد بررسی و مشاهده و معاینه بالینی قرار بگیرد تا نوع زائده و بیماری احتمالی مشخص و با توجه به آن و میزان پیشرفته بودنش درمان لازم تجویز شود، اگرچه در حال حاضر زخم موجود علایم آزار دهنده ندارد ولی این موضوع دلیل بر بهبود خود به خود نخواهد شد و حتماً باید مراجعه حضوری داشته باشید. نگران نبوده و هر چه سریع‌تر پیش از پیشرفت بیماری موضوع را با والدین خود مطرح نموده و مراجعه کنید.

 • ميلاد گفت:

  سلام
  دو روز بطور متوالي خون تو مدفوعم بود، بعد از اينكه از مايعات ب مقدار زياد استفاده كردم خون تو مدفوع ديگه نيس فقط درد و سوزش در ناحيه مقعد دارم. لطفا راهنمايي كنيد.
  با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام وجود خون در مدفوع به همراه سوزش و درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم بررسی ناحیه مقعد و معاینه بالینی است. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. در صورت مراجعه فوری در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری می‌توانید از فرصت طلایی بهره بردن و نتیجه مطلوب گرفتن از درمان دارویی بهره ببرید.

 • محمود گفت:

  سلام دکتر من دچار فیشر مزمن به گفته دکترم هستم و قصد جراحی با لیزر دارم اما قبلش چند سوال دارم اول اینکه ما خانوادگی یعنی تقریبا کل اکثر برادر و خواهرانم با این مشکل مواجهیم و این یعنی ما به صورت موروثی به تنگی دهانه مقعد دچاریم میخوام بدونم این مسئله یعنی تنگی مقعد هم با جراحی لیزر قابل درمانه و دوم اینکه مشکل من بعد از جراحی برطرف میشه یا بازهم باید خیلی مراقبت کنم و بازهم با کوچکترین تحریکی دوچار فیشر میشم لطفا راهنمای کنید

  • clinic گفت:

   با سلام بله بسته به نوع جراحی که پزشکتان در نظر دارد با روش لیزری هم امکان رفع تنگی دریچه مقعد وجود دارد اما نکته قابل توجه این است که هیچ روش درمانی تضمین کننده عدم عود بیماری فیشر نیست، خود بیمار باید با مراقبت از خود و دوری از عوامل مستعد کننده ابتلا به فیشر و کنترل اسهال یا یبوست از عود مجدد آن پیشگیری کند.

 • هادی گفت:

  سلام
  با تشکر از زحماتتان
  احتراما من روده تحریک شده و ختی بدون دست شویی رفتن خونریزی شدید دارم می شود راهنمایی بفرمایید و ضمنا محل مقعدم درد می کنه و قتی می نشینم رو زمین البته بعد دست شئیی با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خونریزی مقعدی دو نشانه بارز بیماری فیشر یا هموروئید است که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه و مشاهده ناحیه مقعد است. ولی از آنجایی که خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه بیماری‌های گوارشی و صعب‌العلاج مانند سرطان باشد باید جدی گرفته شده و بلافاصله پیگیری شود. عدم کنترل روده تحریک پذیر و ابتلا به یبوست یا اسهال شدید و مکرر شما را دچار این عارضه نموده است، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای معاینه و بررسی دقیق و تشخیص قطعی بیماری و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • ناشناس گفت:

  حسین س
  سلام
  حدود یک سال قبل یک دانه ریز در لبه مخرج ایجاد شد که هیچ درد ویا خارشی نداشت ولی بعد از حدود ده روز از دانه ریز عفونت خارج شد وگاهی با خارش شدید همراه است و گاهی اوقات همراه با خارش شدید چند قطره خون نیز دفع می شود جناب دکتر فرمودند فیشر است
  راه درمان چیست

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد. در روش دیگر تزریق بوتاکس به مدت شش الی نه ماه عضلات دریچه‌ای مقعد فلج شده و فرصت برای بهبودی و خونرسانی به زخم فرآهم می‌شود که موقت بوده و گاهی نیاز به تکرار تزریق دارد.

 • کریمی گفت:

  ب علت یبوست گواهی اسهال ن چندان شدید دار بیرون زدگی وخم ودرد شده ام برای درمان چکاری انجام بدهم

  • clinic گفت:

   با سلام عدم درمان به موقع و عدم پیگیری یبوست باعث بروز عارضه مقعدی و احتمالاً بیماری هموروئید یا فیشر در شما شده است، اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید باید مشکل یبوست را با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری خود برطرف کنید. ابتدا در کنار مایعات مصرفی فراوان میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر به صورت روزانه مصرف کنید، حداقل روزی سی دقیقه پیاده‌روی داشته باشید، تحرک و فعالیت بدنی بسیار کمک کننده است. از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و گسترش آن برای درمان خود مراجعه کنید، ممکن است برای برداشت زائده نیاز به عمل جراحی داشته باشید که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی بهبود می‌یابید.

 • مریم گفت:

  سلام خانمی پنجاه ساله هستم دو ماه است دچار درد خونریزی شدم به جراح مراجعه کرده و به من اعلام شده بیماری شقلاق است و شیاف و ملین و پماد داده
  خونریزی قطع شده درد کمی کمتر شده ولی مدام دهانه ی مقعد سوزش دارد دکتر گفته باید جراحی کنی . سوال من از شما این است ایا درمان لیزر امکان پذیر است من ساکن شیر ازم. لطفا نظر خود
  را بگویید ویک جراح حاذق در شیراز به من معرفی کتید

  • clinic گفت:

   با سلام بله معمولاً امکان جراحی بیماری شقاق مقعدی با کمک روش نوین لیزری امکان پذیر است.

 • ناشناس گفت:

  سلام من مدت ۳سال است که بخاطرفیشرعمل جراحی انجام دادم حالابعض وقتاخوبه وگاگاه دچارقبضیت میشوم بیدازمدفوع دوباره دردمیکنه ولی خونریزی ندارم بعدازسه چهارروزدوباره راحت ترمی شوم البته جراحی رادرافغانستان انجام دادم نمیدانم حالاچه کارکنم لطفاراهنمائی کنیددوکترممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا از نظر عود بیماری یا ابتلا به بیماری مقعدی دیگر معاینه شوید

 • سعيد ابراهيمي گفت:

  سلام
  سال قبل دچار خونريزي مقعدي شدم دكتر گفت كه دچار تنگي مقعد شدم بايد عمل شؤم ولي من با ورزش و تغذيه صحيح تونستم غلبه بكنم سوال اينست كه دوباره مشكل برميگردد يا برطرف شده؟
  ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر تشخیص تنگی مقعد صحیح باشد، بله احتمال عود مجدد وجود دارد و درمان خانگی کافی نیست.

 • رضا گفت:

  حدود ۱۵سال پيش بخاطر وجود علائمي شبيه حباب در اطراف مقعد و خونريزي هنگام مدفوع ،عمل جراحي از ناحيه مقعد انجام دادم تشخيص پزشك شقاق بود
  ولي متاسفانه جواب نداد و سالها سپري شد و سه سال قبل زيرِ نظر پزشكي ديگر كه تشخيص ايشان،تنگي مقعد بود دوباره عمل شدم و دهانه مقعد را يه كم تيغ زد و بخيه كرد،روي هم رفته اون مشكل قبلي(ورم هاي اطراف مقعد)از بين رفت فقط جاي زخم خوب نشده و عفونت داره و از همان قسمت هر از گاهي كه أجابت مزاج دارم خونريزي شديد دارم يعني تا زماني كه بلند نشدم خون شفافى ميريزه مگراينكه درحالت نشسته دهانه مقعد را جمع كنم البته بدون درد ميباشد

  • clinic گفت:

   با سلام باید تحت معاینه بالینی بررسی شوید، ممکن است نیاز به جراحی مجدد باشد. از طرفی برای عدم عود بیماری لازم است تا تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کرده و از وارد کردن فشار زیاد به مقعد حین دفع یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

 • محمد گفت:

  سلام اقای دکتر من مدت زیادی هست که دچار اسهال شده ام و هنگام اجابت مزاج مواد ژله ای شکل دفع میکنم و عضله مقعدم همیشه منقبضه و درد دارم همیشه ولی خون ریزی ندارم با مصرف قرص مترونیدازول اسهالم بهتر میشه اما بازم درد دارم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام عئم کنترل و توجه به درمان بیماری اسهال شما را در معرض انواع بیماری‌های مقعدی مانند هموروئید و فیشر قرار خواهد داد، هر چه سریعتر برای بررسی علت اسهال و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام دختری دارم قبل از یکسالگی یه کمی مقعدش باز میشد دکتر که بردمش گفت فیشر هست پماد داد الان هم هجده ماهشه هنوز همین جوره خیلی هم رعایت میکنم. هم بهداشتی هم یبوست واقعا نگرانم

  • clinic گفت:

   با سلام نکات درمانی خانگی را رعایت کرده و درمان دارویی را ادامه دهید. برای کاهش درد دفع از لگن آب گرم استفاده کنید، بهتر است تا بزرگ شدن کودک به دارو درمانی ادامه دهید.

 • مریم جلالی گفت:

  باسلام خسته نباشی من یکی دو هفته هست که خارش معقد دارم ووقتی خودمو موقع اجابت مزاج میشویم میسوزه انگار بریده باشه اما هیچ گونه خون یا زخمی ندارم شکمم خیلی خوب کار میکنه ومشکلی ندارم فقط خارش دارم لطفا راهنمایی کنید متشکرم خدانگهدار

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد.

 • سید حسین حسینی گفت:

  سلام وقتی اجابت مزاج میکنم مقعدم میزنه بیرون وباید با دست برش گردونم

  • clinic گفت:

   با سلام شما دچار درجاتی از بیماری هموروئید شده‌اید که اگر به موقع مراجعه نکنید، حتماً نیاز به جراحی پیدا کرده و دیگر به درمان دارویی پاسخ مناسب نمیدهد. بنابراین هر چه سریع‌تر برای معاینه و دریافت درمان لازم و فرصت بهره بردن از درمان غیر تهاجمی مراجعه کنید. در صورت نیاز به جراحی نیاز با کمک روش لیزری جای نگرانی نیست، بدون درد و خونریزی به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • ناشناس گفت:

  زمان رفتن به توالت زمان شستن وطهارت با انگشت خود را تمیز کرده که یک دفعه از مقعد خون قرمز وروشتی بیرون امد وپس از چند لحظه خون قطع شد با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است با ناخن و روش شست و شوی غلط باعث پارگی بافت اطراف مقعد شده و خونریزی نموده باشید که البته شکنندگی بافت ناحیه مقعد می‌تواند نشانه‌ای از وجود یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که حتماً باید تحت معاینه بالینی و مشاهده ناحیه تشخیص نهایی داده شده و درمان لازم ارائه شود. بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • حمید گفت:

  با سلام خدمت دکتر عزیز یک ماهه دچار فیشر شدم تغریبا هر هفته یک بار خونریزی میکنه بطوریکه یک هفته خوبه ولی دوباره حتی قبل از مدفوع خونریزی میکنه لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری فیشر در مرحله‌ی حاد بیماری با کمک دارو درمانی به موقع طی ۴ الی ۸ هفته ابتدایی ابتلا به آن قابل کنترل خواهد بود، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای درمان مناسب خود مراجعه نمایید. البته علت خونریزی مقعدی باید به صورت دقیقتری بررسی شود، ممکن است علل دیگر چون بیماری‌های گوارشی، عفونی، ویروسی یا صعب‌العلاج مانند سرطان مطرح باشد.

 • گیسو گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما. من احساس میکنم در روده ام مدفوع وجو دارد اما دفع نمی شود.چه کار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به انواع بیماری‌های گوارشی و مقعدی مانند یبوست و هموروئید باعث بروز احساس پری رکتوم یا دفع ناکامل مدفوع پس از اجابت مزاج در فرد خواهد شد، بهتر است پیش از بروز علایم ناخوشایند دیگر برای بررسی و علت یابی مشکل و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • ثنا گفت:

  درود
  من بعد از یک ماه تحمل درد و سوزش در ناحیه ی مقعد که گاهی به درد و سوزش اندام تناسلی و فشار لگن منجر میشد و مراجعه به دو پزشک متوجه شدم که به احتمال قوی دچار بیماری فیشر شده ام. متخصص زنان برام سونوگرافی کل ناحیه ی شکم رو توصیه کرد. با مطالعه ی متن این صفحه این سوال برام پیش اومد که آیا سونوگرافی از این ناحیه امکان تشخیص مطمین رو فراهم میکنه یا خیر؟
  پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگذارم

  • clinic گفت:

   با سلام خیر سونوگرافی شکمی کافی نبوده و برای تشخیص دقیق علت احتمالی فیشر چناچه دلیلی چون دفع مدفوع پر فشار حین ابتلا به یبوست یا اسهال شدید نداشته باشد، نیاز به بررسی روده بزرگ و راست روده طی سیگموئیدسکوپی یا کولونوسکوپی هست تا وجود بیماری‌هایی چون کرون مشخص گردد. فیشر از جمله بیماری‌هایی است که باید با توجه به علت به وجود آورنده و درمان هم زمان علت آن پیگیری شود تا نتیجه مطلوب دهد. بهتر است برای درمان هر چه سریع‌تر خود و پیش از مزمن شدن بیماری حضوری مراجعه کنید.

 • محمد گفت:

  سلام اقا دکتر من عمل شقاق همورید داشتم الاچهارماه شدش.اویل بعد عملم شکمم سفت کار میکرد طوری خیلی زور مبزدم با مدعوعم خیلی سفت بود بعدا شروع به شیر سبزیجات کردم خیلی خوب اما.الان یه چیزی مثل جوش انگار جای همن زخم قیلی هست .زخم نیست یه حالت سر جوش میمونه اندازه عدس..به دکتر میگم میگه چیزی نیس بهش برمیخوره ..اقا دکتر چیکار کنم ایا دوباره باید عمل بشم یا ازمایش چی هست بفهمم چی نیم سانتی داخل معقد.میشه..باتشکر….تو خدا جوابمو بدین…

  • clinic گفت:

   با سلام به سبب ابتلا به شقاق مزمن دچار زائده بر جا مانده از آن شده‌اید که می‌توانید طی یک جراحی ساده لیزری زیبایی بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان آن را برداشته و از روز پس از عمل جراحی کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

 • علی گفت:

  اقای دکتر عزیز با سلام بنده مدتی است که دچار احساس درد در ناحیه مقعد میباشم و همچنین یک زاعد کوچک در قسمت تحتانی مقعد پیدا کرده ام دارای سوزش در مقعد نیز می باشم راهنایی فرمایید ایا دچار شقاق شده ام ضمنا مدتی است خود سرانه از کرم انتی فیشر استفاده مینمایم که دردم را تا حدودی التیام بخشیده است

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمالا به یک بیماری مقعدی، فیشر یا هموروئید مبتلا هستید، اما درمان دارویی لازم باید با دوز مناسب و تحت نظر پزشک انجام شود تا بتواند منجر به بهبودی کامل گردد، شما با خوددرمانی فقط به صورت موقت علایم خود را کاهش دادید و با این کار باعث پیشرفت بیماری شده اید، برای پیشگیری از وخامت بیماری هر چه سریع تر مراجعه نمایید.

 • محمد گفت:

  بنده ۱۸سال قبل عمل شقاق کردم الان نزدیک به دو سال است دوباره مشکل دارم. ترشحات بد بو از داخل روده است یا از پارگی که روی ان با پوسته ای پوشیده شده. و با دفع مدفوع ارتباط دارد یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال عود شقاق شما وجود دارد، اما بدون معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی کرد. باید هر چه سریع تر تحت معاینه و بررسی مقعدی قرار گیرید، اکثر بیماری های مقعدی با دفع مدفوع و مشکلات اجابت مزاج در ارتباط است.

 • یوسف گفت:

  با سلام و خسته نباشید. پسره من ۳ سالشه یه مدتیه که یبوست داره و جدیدن هنگام دفع با گریه ابراز سوزش در ناحیه معقد داره به همین خاطر از ترس مدفوعشو دفع نمیکنه میخواستم بدونم باید از چه دارویی استفاده کنم

  • clinic گفت:

   با سلام مادر یا پدر عزیز، توصیه می کنم از خود درمانی در خود و به خصوص فرزندتان بپرهیزید، این عمل فقط روند درمانی را دچار مشکل خواهد کرد. بدون معاینه دقیق فرزندتان امکان تجویز هیچ دارویی وجود ندارد. هر چند با تفاسیری ارائه شده وجود شقاق مقعدی محتمل است، اما باید جانب احتیاط رعایت شده و پس از معاینه فرزندتان دارو تجویز گردد. سعی کنید با افزایش مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر فرزندتان به بهبود یبوست او کمک کنید. فرزندتان را با جایزه تشویق به عمل اجابت مزاج نمایید. زیرا هر بار تأخیر در این عمل منجر به تشدید یبوست و افزایش درد و رنج او حین دفع مدفوع خواهد شد.

 • بابک گفت:

  سلام
  حدوده ٩ماه است كه دچار بيماري شقاق يا همان پارگي مقعد شدم الان سرباز هستم و دردو سوزشم خيلي شديدتر شده و هر سري در هنگام دستشويي مقعدم خونريزي ميكند خلاصه كه خيلي عذاب ميكشم طوري كه هر شب آرزوي مرگ دارم
  ممنون از پاسخ سريع شما

  • clinic گفت:

   با سلام در صورتی که بیماری شقاق مقعدی را به موقع درمان نکنید، این بیماری وارد فاز مزمن خود شده و با ایجاد یک سیکل معیوب روند درمانی را مشکل می کند. بهتر است هر چه سریع تر برای پیگیری و درمان خود مراجعه کنید، احتمال نیاز به جراحی وجود دارد. البته باید طی یک معاینه دقیق علت ابتلای شما به این بیماری مشخصص گردد و هم زمان هر دو مورد با هم رفع و درمان شود.

 • مریم گفت:

  دستشویی نمیتونم مدفوع کنم به سختی انجام میشه و مقعدم زخمی شده میسوزه .چکار کنم ؟!

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، به احتمال بسیار فراوان دچار شقاق مقعدی شده اید که با همین خودداری از اجابت مزاج به یبوست مبتلا شده و در نهایت در حین دفع مدفوع خشک و سفت دچار آسیب بافتی بیشتری در ناحیه شقاق خواهید شد. بنابراین پیش از پیشرفت و وخیم تر شدن بیماری برای درمان مراجعه نمایید، این مشکل با درمان خانگی رفع نشده و حتماً نیاز به مراجعه حضوری و درمان پزشکی دارد.

 • رضا گفت:

  ۶ هفته است که به فیشر مبتلا شدم و از آنتی فیشر.رژیم غذایی.قطره ام جی استفاده کردم ولی تاثیر چندانی نگرفتم ..دوست دارم حتی الامکان جراحی نیز نکنم .لطفا همکتری بفرمایید .سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام متأسفانه پس از گذشت شش الی هشت هفته از ابتلا به بیماری شقاق مقعدی و عدم دست یابی به بهبودی علی رغم درمان های دارویی تجویز شده، فاز حاد بیماری را پشت سر گذاشته و وارد فاز مزمن آن که نیاز به درمان مشکل تر و حتی جراحی دارد، خواهید شد. اما نگران نباشید با کاربرد لیزر در درمان انواع جراحی های مقعدی دیگر درد و خونریزی و مشکلات بی هوشی و اقدامات مراقبتی مشکل پس از جراحی وجود ندارد و بهبودی خیلی سریع حاصل می گردد و امکان بازگشت فوری به محل کار و فعالیت روزمره نیز وجود دارد.

 • مصطفی گفت:

  سلام آقای دکتر من دوسال است که بدلیل یبوست درگیر این مشکل هستم وتازه از بیماری خود آگاه شدم ودوسال است که به دلیل شقاق در ناحیه مقعد رنج میبرم واسپاسم شدید دارم و نمی توانم درست راه بروم وتحمل کردم لطفا خواهشمندم وتقاضای رسیدگی دارم .

  • clinic گفت:

   با سلام شقاق مقعدی بیماری است که معمولاً در مرحله مزمن نیاز به جراحی پیدا می کند. اما درمان آن به تنهایی فایده نداشته و باید با توجه به علت به وجود آورنده درمان شود. اگر طبق گفته خود شما واقعاً به اسپاسم عضلانی مقعد مبتلا باشید نیاز به جراحی شل نمودن عضلات دریچه‌ای مقعد به منظور کاهش فشار وارد بر ناحیه را خواهید داشت. پیش از شدت گرفتن بیماری و بروز علایم دیگر برای درمان لازم مراجعه نمایید.

 • محمد گفت:

  من دچار شقاق (فیشر) هستم و اینجا دکتر (گوارش و جراحی) گفتند با دارو خوب میشه ولی من خیلی درد دارم. خواستم ببینم روش شما چطوریه و هزینه و وقت عمل و… چطور است؟

  • clinic گفت:

   با سلام به صورت معمول بیماری های مقعدی چون شقاق در مرحله حاد خود به درمان دارویی پاسخ داده و نیازی به جراحی پیدا نمی کنند. بدون معاینه نمی توان اظهار نظر نمود، ولی بهتر است ابتدا درمان دارویی را امتحان نموده و در صورتی که بهبودی حاصل نشد برای جراحی لیزری مراجعه نمایید. در روش لیزری بدون درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی روش های سنتی درمان شده و به سرعت به کار و فعالیت خود باز می گردید. برای تعیین نوبت ویزیت و آگاهی از هزینه ها لطفاً با کلینیک تماس بگیرید.

 • رضا گفت:

  باسلام من قسمت شقاقم قسمت پوستی خشک شده ومیخاره وقسمت داخلی چند تا جوش ریز هست که اذیت میکنه میخاره تشکر میکنم راهنمایی کنید از چه دارویی استفاده کنم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز بدون معاینه شما نمی توان دارویی تجویز نمود. ممکن است جوش ها نشانه یک بیماری دیگر در مقعد شما باشند که فقط با مشاهده و بررسی قابل تشخیص است، بهتر است هر چه سریع‌تر برای معاینه و دریافت درمان مناسب مراجعه حضوری نمایید.

 • فرشاد گفت:

  با سلام و خسته نباشید من يکسالي هست که فیشر دارم و خیلی از درد عمل چه با بوتاکس چه ليزر واحمه دارم خواهش میکنم اگه امکان داره يه توضیحی بدین که عملش دردرش تا چه حده

  • clinic گفت:

   با سلام نگران درد و خونریزی روش لیزری نباشید، زیرا در این روش به دلیل استفاده از لیزر به جای تیغ جراحی، آسیب بسیار کمتری به بافت های اطراف وارد شده و دردی را احساس نمی کنید. از طرفی با مسدود شدن سر عروق، خونریزی حین و پس از جراحی کنترل می شود. نیازی به بی هوشی و تحمل عوارض آن نیست، عمل سرپایی بوده در همان روز ترخیص می شوید و می توانید به سرعت به کار و فعالیت روزمره خود باز گردید. در روش بوتاکس نیز درد به اندازه تزریق آمپول خواهد بود اما اثر آن دائمی نبوده و معمولاً طی نه ماه بعد نیاز به تکرار پیدا می‌کند.

 • لیلا گفت:

  با سلام و احترام من دو سالیه بیشتر موقعیت های زندگیم رو دارم با این بیماری از دست میدم و کلی هم برای درمان هزینه کردم ولی فایده ای نداشته دنبال یک پزشک هستم که درمانم کنه خسته شدم لطفا کمکم کنید .

  • clinic گفت:

   با سلام اگر منظورتان یک بیماری مقعدی است، نگران نباشید این بیماری درمان پذیر بوده اما تنها فردی که عدم ابتلای مجدد به آن را تضمین خواهد کرد، خود شما هستید. این بیماری ها به سبب عادات غلط و الگوهای نادرست سبک زندگی طی سالیان سال ایجاد می گردند. پس طبیعی است پس از درمان باید حتماً یک تغییر اساسی در سبک زندگی خود ایجاد کنید. پس از مراجعه و تشخیص بیماری، مشاوره لازم در جهت پیشگیری از عود بیماری نیز ارائه خواهد شد.

 • تینا گفت:

  باسلام من ٢٨ سال دارم و در مقعدم در بعضي از مواقع احساس خارش خفيف و درد خفيف داشتم به دكتر داخلي مراجعه كردم ايشون گفتن شقاق دارم و پماد انتي هموروييد دادن از طرفي خودم احساس مي كنم بيرون زدگي هم دارم ولي دكتر چيزي در اين مورد نگفتن مي خواستم بدونم راه درمان بيرون زدگي چيه؟ و دقيقا علائمه بيرون زدگي چيه؟

  • clinic گفت:

   با سلام به دنبال ایجاد شقاق معمولاً یک ضایعه کوچک باقی خواهد ماند که از عوارض ایجاد شقاق است، این ضایعه گوشتی بوده و به شکل نخود از اطراف مقعد بیرون می زند. نگران نباشید با یک جراحی لیزری کوتاه مدت و سرپایی می توانید بدون درد و خونریزی این ضایعه را برداشته و از آن خلاص شوید، البته ابتدا باید شقاق خود را به صورت اساسب درمان نموده و سپس برای برداشت ضایعه اقدام نمایید.

 • نظری گفت:

  باسلام…آقای دکتر مدتیه که متوجه برامدگی در ناحیه مقعد شدم وجدیدا دچار شقاق که بعد با سوزش و خارش و اسپاسم زیاد و درد همراهه…همیشه با توجه ب رژیم عذایی مناسب حتی با خوردن اب هم دچار نفخ شدیدی میشم که خیلی واسم عذاب آوره …احساس میکنم روده هام دچار تنبلی شدن…مجموع اینا تبدیل شده ب یه مشکل خیلی خیلی بزرگ واسم….متأسفانه روم نشده مستقیم ب پزشک مراجعه کنم بخاطر شرایط معاینه….میشه لطف بفرمایید منو راهنمایی کنین ؟؟؟اگه همکاری اینجا دارین که بتونه کمک کنه با روش غیر جراحی ممنونم میشم…سپاسگزارم….لطفا پاسخ رو ایمیل بفرمایید ….بسیار بسیار سپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر می خواهید بدون جراحی به درمان صد در صد مشکل خود دست یابید باید خیلی فوری پیش از پیشرفت بیماری و سخت شدن مراحل درمان مراجعه حضوری نمایید. اگر ضایعه ایجاد شده دائمی باشد به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به جراحی سرپایی لیزری دارد که جای نگرانی نداشته و بدون درد و خونریزی و بی هوشی انجام می شود. در ضمن این بیماری در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان عادی است، پس از معاینه و بیماری خود شرمسار نباشید.

 • نوید گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.من فیشر مزمن دارم و خیلی اذیت می شوم میخواستم وقت معاینه بدهیدبیایم مطب تا معاینه نمایید و هر اقدام پزشکی لازم دانستید انجام دهم.

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر مزمن به صورت معمول نیاز به جراحی دارد. نگران جراحی نباشید، جراحی لیزری بدون عوارض درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی به صورت سرپایی انجام شده و امکان بازگشت به خانه و محل کار را برای شما فراهم می‌کند. برای تعیین نوبت ویزیت با قسمت نوبت دهی مرکز هماهنگ نمایید.

 • نسرین گفت:

  باسلام چند سال است گوشت اضافه داخل مقعدبه اندازه نخودویکم بیرون پارسال عفونت کرددکتررفتم وباپمادرکتوروشیاف خوب شدم دوباره یاک هفته دردزخم دور مقعدورم گوشت اضافه بیرونزدگی چکارکنم بسیارزیاداذیت ودرد دا رم دکتررفتم

  • clinic گفت:

   با سلام پس از درمان نباید توقع داشته باشید که دیگر به این بیماری مبتلا نشوید، زیرا این بیماری به سبب سبک زندگی غلط و وارد کردن فشار بیش از حد به مقعد حین اجابت مراج، یبوست یا نشستن طولانی مدت یا بلند کردن اجسام سنگین و حتی نزدیکی مقعدی خشن ایجاد می شود. پس پس از مراجعه مجدد و درمان دوباره، این بار به نکات گفته شده دقت نمایید تا دوباره بیماری عود نکند.

 • محمد رضا گفت:

  مرحله اول خیال کردم کیست مویی هست قسمت معقد سوزش وخارش داشت خیال میکردم چیزی ازمعقدم آمده بیرون وباد شکم داشتم ولی شکم شل کارمی کردولی الان مدتی هست که دردشکمتر شد وشکم سفتر شده واز پماد آنتی فشیر ودیلتیازیم هم استفاده کردم والان دارم استفاده میکنم خواستم ببینم نظرشما چیه

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز ناحیه مقعد در معرض انواع مختلفی از بیماری هاست که بدون معاینه و کمک گرفتن از روش های تشخیصی نمی توان قطعی نظر داد، سعی کنید تا با یک رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از مایع یبوست خود را کنترل کنید تا بیماری مقعدی تشدید نشود. سپس برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • افسانه گفت:

  باردارم..وشقاق مقعدشدید دارم.برای درمان یا بوتاکس .ازعمل لیزری میترسم چون تشنج وافسردگی دارم ومبتلا به میوپاتی هستم.لطفا من را درمان کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز با توجه به شرایطی که دارید بهتر است به درمان علامتی و دارویی تا زمان اتمام بارداری ادامه دهید، زیرا روش لیزری و بوتاکس جدید بوده و اثرات آن ها بر جنین و بارداری مشخص نیست. احتیاط این است که از این کار خودداری کنید.

 • شیرین گفت:

  سلام اقای دکتر خواهش میکنم کمکم کنید من ب مدت ۱ساله یبوست دارم ۱۹سالمه دکتر رفتم میگ بواسیر نداری چقد دارو دوا و طب سنتی رفتم ولی جواب نگرفتم زیاد تحرک ندارم آب هم کم میخورم چون شهرمون سرده واقعا خسته شدم دیگ نمیدونم چیکار کنم این تازگیا ینی ۵ ۶ ماهیه ک وقتی دسشویی میرم اوله مدفوع خخخخیلی اذیتم ک با خون زیادو سوزش همراهه مثه قلب میزنه و حتی شده ۱ساعت ت دسشویی بودم شیاف میزنم آنتی هموروئید ک فقط یکم راحت باشم برا دفع مدفوع خشک نباشه این ۱ماه اینجور شدم وقتی مدفوع میکنم اذیت هستم خیلی و دردام بعد ۳ ۴ ساعت شرو میشه ک مرگمو جلو چشمم میبینم شبا خواب ندارم اصلا خودم دیگ از خودم بدم میاد وقتی ت آیینه میبینم زخم شده پشتم و ترک میبینم ب اتدازه ۲ ۳میل
  خواهش میکنم کمکم کنید دکتر

  • clinic گفت:

   با سلام دفع مدفوع سفت و خشک و با زور فراوان حین اجابت مزاج باعث شده تا دچار شقاق مقعدی شوید، پیش از مزمن شدن شقاق خود برای درمان دارویی لازم مراجعه کنید، در صورت مزمن شدن نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد. تنها راه درمان اصلی شما تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی است تا دچار یبوست نشوید، یبوست منجر به عوارض و بیماری های مقعدی متعدد خواهد شد.
   مصرف مایعات را افزایش دهید، ورزش کنید و میوه و سبزی را هر روز به مقدار کافی مصرف کنید.

 • سعید گفت:

  مدتی است دچار درد شدید در ناحیه مقعد هنگام دفع مزاج دارم که با خونریزی همراه است.گیش از این با دارو بر این درد غلبه کردم اما اخیرا اثر آن داروها به نظر از بین رفته است.

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خونریزی هم زمان مقعدی نشانه بارزی از یک بیماری مقعدی به احتمال زیاد شقاق یا هموروئید است که باید با توجه به نوع و شدت پیشرفت بیماری به صورت اساسی درمان شود. بهتر است بیش از این با خوددرمانی، روند درمانی خود را به تأخیر نیندازید و هر چه سریع‌تر برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • سیما گفت:

  با عرض سلام من به مدت بیست روز یبوست داشتم که رفتم دکتر به من دارو داد الان دچار شقاق و هموروئیدهستم هستم خواستم از شما بپرسم چه جور عملی برای من خوب است که عوارضش کم باشد چون شقاق من زیاد است میترسم که عمل کنم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر به تازگی دچار شقاق و هموروئید شده اید باید مورد معاینه قرار گیرید در مراحل اولیه و حاد بیماری امکان درمان دارویی و مؤفقیت آمیز بودن آن نیز وجود دارد ولی اگر سال هاست که دچار این بیماری هستید باید حتماً تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید تا دیگر به یبوست دچار نگردید، سپس برای جراحی با روش لیزری که بدون درد و خونریری و نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان انجام می شود، اقدام نمایید. در این روش نیاز به استراحت طولانی مدت نداشته و به سرعت به کار و فعالیت روزمره خود باز می گردید.

 • سجاد گفت:

  سلام آقای دکتر،من ی یک ماه پیش بیماری سرماخوردگی گرفتم و ب من کپسول۶۲۰فک کنم دادن وقتی مصرف کردم،بعد یک هفته ک یک روز رفتم دستشویی کنم متوجه شدم مدفوع خشک و بزرگ سفت شده چند روز بود ک نمیتونستم دستشویی کنم و بلاخره یک روز با فشار زیاد مدفوع بیرون آمد و خیلی هم درد کرد و بعد۲روز درد خب شد اما بعد یک هفته دیدم وقتی دستشویی میکنم درد میکند و روز ب روز بدتر شد و یک هفته گذشت ک فهمیدم کمی زخمی شده و ب همراه متفوع کمی خون هم میاد بیرون و بادرد متوسط،الان خواستم بدونم من باید عمل کنم یا رفتن ب پیش دکتر با پماد و …. خوب میشم،خیلی ممنون.

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز دفع مدفوع سفت و سخت باعث تورم عروق ناحیه مقعدی و حتی آسیب بافتی ناحیه و احتمالاً ترک و شقاق مقعدی شده است که اگر مراجعه سریع برای بررسی و درمان نزد پزشک داشته باشید، شانس فراوانی برای درمان دارویی خواهید داشت، در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده و مراحل درمان مشکل خواهد شد.

 • زینب گفت:

  سلام -من در مقعد شقاق دارم
  احساس میکنم مقعد بیرون امده و درد میکن
  تنها راه درمانش عمل هست؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام شقاق مقعدی بیماری است که در مرحله حاد بیماری قابلیت درمان پذیری دارویی را دارد اما در صورت کهنه و مزمن شدن بیماری نیاز به درمان جراحی خواهد بود. بدون معاینه شما امکان نظردهی درباره نوع درمان وجود ندارد. البته از بین بردن ضایعه از نظر زیبایی قطعاً نیاز به جراحی خواهد داشت که البته با روش لیزری کاملاً سرپایی و بدون درد و خونریزی روش های سنتی انجام خواهد شد.

 • علی گفت:

  حدود یکسال است که شقاق مقعد دارم ابتدا به درمان داروئی جواب داد ولی حدود دو ماه است که دیگر جواب نمیدهد

  • clinic گفت:

   با سلام اگر بیماری شقاق مقعدی شما وارد فاز مزمن خود شده باشد، طبیعی است که دیگر به درمان دارویی پاسخ ندهد، البته پیش از توصیه نمودن روش جراحی باید انواع داروهای درمانی شقاق مقعد استفاده شود و داروهای فعلی شما تعویض گردد. اگر هم چنان نتیجه ای حاصل نشد نیاز به جراحی وجود دارد.

 • اکبر گفت:

  سلام بنده حدود سال ۹۱ مبتلا به لنفوم غیر هوچکین داشتم و شیمی درمانی کردم و بخاطر اون دچار شقاق مقعد شدید شدم و مزمن شده و قصد دارم درمان کنم به نظر شما کدوم راهکار بهتر لطفا جواب بدین حیاتیه شرایطم و خیلی عذاب میکشم

  • clinic گفت:

   با سلام مزمن شدن بیماری شقاق مقعدی درمان دارویی آن را مشکل نموده و نیاز به جراحی و استفاده از سایر روش های غیر دارویی را الزامی می نماید اما با توجه به شرایط شما و سابقه بیماری که دارید بهتر است ابتدا روش های کم تهاجمی تر چون بوتاکس را انتخاب نمایید و چنان چه نتیجه لازم حاصل نشد، برای جراحی شقاق اقدام کنید هرچند روش های جراحی لیزری سرپایی بسیاری از مخاطرات و عوارض عمل جراحی را محدود نموده و از این جیث جای نگرانی نخواهید داشت.

 • کمیل گفت:

  سلام الان مدت دوهفته ست که این بچه ۱/۵ ساله دچار این مشکل شده وهرزمان که میخواهد مدفوع کند با زجه این کاررا انجام می دهد

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال ابتلای کودکان در سنین ابتدایی زندگی به بیماری شقاق بسیار بوده که معمولاً با درمان دارویی بهبود یافته و حتی در آینده نیز به سبب سابقه این بیماری، دچار آن نخواهند شد. بهتر است فرزند خود را برای معاینه و درمان دارویی لازم آورده و به درد و رنج او پایان دهید.

 • انصاری گفت:

  سلام و خسته نباشید، من نزدیک به یک سال در اطراف مقعد خارش شدید دارم انقدر خاروندم که اطراف مقعدم ترک خورده و گوشت اضافه شده ولی هیچگونه خونریزی تا به حال نداشتم به دکتر که. مراجعه کردم گفت همرویید هستش که بهم پماد رکتول داد استفاده کردم و خوب شدم ولی دوباره خارشم برگشت خیلی دارم زجر میکشم باید چیکار کنم؟ آیا حتما باید جراحی بشم؟

  • clinic گفت:

   با سلام توصیه به جراحی یا درمان دارویی بستگی به میزان پیشرفت بیماری دارد. اگر ضایعات اضافی در ناحیه ایجاد شده باشد، راهی جزء جراحی برای از بین بردن آن وجود ندارد. اما نگران جراحی نباشید با کمک روش های لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان وجود دارد.

 • براتی گفت:

  سلام من چندروزهست که ازبیرون مقعدم میخاردومیسوزدویک گوشت اضاف درکنارمقعدم به اندازه عدس بیرون امده است چیکاربایدبکنم ک خوبشه

  • clinic گفت:

   با سلام با احتمال فراوان دچار یک بیماری مقعدی به نام شقاق مقعدی یا هموروئید شده اید که باید پیش از آسیب بافتی شدیدتر و پیشرفت بیماری و مشکل شدن روند درمان برای تشخیص و درمان بیماری خود مراجعه نمایید. مراجعه در مراحل اولیه بیماری این امکان را فرآهم می کند تا بدون نیاز به جراحی و با درمان دارویی بهبود یابید.

 • رحیمی گفت:

  با سلام اگر شقاق و درد ناشی از شقاق با درمان دارویی رفع شود زایده گوشتی بدون جراحی از بین میرود؟و اینکه مدت زمان درمان دارویی و خانگی شقاق چقدر است؟ با سپاس فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام خیر با رفع شقاق توسط درمان دارویی فقط ترک ایجاد شده رفع خواهد شد و ضایعه بر جا مانده از آن نیاز به جراحی خواهد داشت، البته با روش جراحی لیزری عمل سختی را در پیش نخواهید داشت، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و حتی بستری شدن در بیمارستان می توانید در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید. درمان دارویی معمولا برای مدت ده الی چهارده روز تجویز می شود. اما درمان خانگی فقط جنبه حمایتی در کاهش و کنترل درد و علایم آزار دهنده بیماری خواهد داشت و هیچ نقشی در درمان قطعی این بیماری ندارد.

 • مهرپرور گفت:

  سلام آقای دکتر من الان ۱ ماه عمل فیشر کتومی بدون اسفنکروتومی داشته ام وهنوز درد وسوزش در مدفوع دارم ویه گوشتی درآمده ودکتر میگوید این جای عمل است ومیرود و خیلی از آن چرک زردرنگ وکمی خون درمیاورد شما در مورد این موضوع چی میفرماید چکار کنم با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام باید کمی صبور باشید زمان لازم است تا محل عمل جراحی ترمیم شده و بافت آسیب دیده سلامت خود را باز یابد، نگران ترشحات نباشید تا زمان جوش نخوردن کامل زخم محل این ترشحات خونابه ای طبیعی است به استعمال و مصرف داروهای تجویزی پزشک خود و توصیه های ایشان در مورد مراقبت پس از عمل ادامه دهید و حتماً ویزیت پیگیری پس از عمل خود را انجام دهید. از مواد غذایی ملین و پر فیبر و مایعات فراوان مصرف کنید تا دچار یبوست و مشکل در عمل دفع نشوید. در صورتی که ضایعه مربوط به جراحی باشد، رفع می گردد.

 • مشایخ گفت:

  باعرض سلام خدمت اقادکترمن حدوددوسال است شقاق مقعددارم دکترزیادرفتم الان حدودسه ماه است قرص استفاده میکنم یه مدت خوب هستم ولی دوباره شروع میشه میشه راهنماییم کنین ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز باید ابتدا علت عود و ابتلای مجدد خود به بیماری فیشر را تشخیص داده و بر اساس آن درمان شوید، اگر ابتلای شما به این بیماری به سبب یبوست است باید ابتدا آن را کنترل کنید و چناچه اسپاسم و تنگی دریچه مقعد داشته باشید تحت جراحی برش و برداشت قسمتی از عضله دریچه‌ای مقعد و سپس کاهش فشار وارد بر ناحیه است تا خونرسانی به محل افزایش یابد و بیماری عود نکند.

 • مدیری گفت:

  با سلام ،من حدود ده روز هست که عمل فیشر انجام دادم ولی علیرغم استفاده از لگن گرم و بتادین،الان هرزچندگاهی از سوراخ مورد عمل،ماده سفید رنگ خارج میشود ،مشکلم را حل نمایید/ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام پس از عمل جراحی فیشر باید کمی صبور باشید تا بهبودی کامل حاصل گردد. در صورت بروز ترشحات بدبو، درد شدید و قرمزی و تورم و التهاب ناحیه محل برای بررسی محل عمل از نظر عفونت نزد پزشک خود مراجعه نمایید.

 • خلیلی گفت:

  قبلاعمل شقاق انجام دادم بعدازیکماه متوجه شدم که روبه روی جای عملم یه بریدگی مث دستی که باچاقوبریده بشه. درداصلانداره

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است از ناحیه مخالف نیز دچار شقاق مقعدی دیگری شده باشید، یهتر است هر چه سریع تر و پیش از بروز علایم آزار دهنده بعدی به پزشک خود برای معاینه و تشخیص و اقدام درمانی لازم و فوری مراجعه کنید.

 • آجرلو گفت:

  سلام آقای دکتر ممنونم از توضیح قشنگتون آقای دکتر من الان نزدیک به۱ماهه که به شقاق مبتلا شدم تاحالا چندتا دکترم عوض کردم ولی خوب نشدم من فک کنم مشکلم از تنگی بیش از حد مقعد است البته رژیم غذایم داشتم شایید بخاطر اون بوده الان نمیدونم چیکار کنم این درد بیش از حد داره منو میکشه نه سرکار میتونم برم نه از جام میتونم تکون بخورم خیلی درد عجیبی داره لطفا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام پیش از هر اقدام درمانی باید علت ابتلای شما به بیماری شقاق مشخص شود تا هم زمان با درمان بیماری، علت نیز رفع گردد. در غیر این صورت درمان بی فایده بوده و نتیجه بخش نخواهد بود، اگر اجابت مزاج معمولی و طبیعی داشته باشید و به اسهال یا یبوست مزمن مبتلا نباشید، حتماً به سبب تنگی دریچه مقعد یا وارد کردن فشار بیش از حد به مقعد هنگام ورزش یا بلند کردن اجسام سنگین دچار این عارضه شده اید که پس از مراجعه و بررسی دقیق سوابق شما و معاینه کلی هلت بیماری مشخص و بر اساس آن درمان خواهید شد. در صورت تنگی دریچه مقعد ممکن است به جراحی نیز نیاز پیدا کنید.

 • ترانه گفت:

  عمل اپیزیوتومی شدم،حالا با گذشت ۸ ماه از زایمان ،فیشر دردناکی دارم،از عمل هم میترسم چون هنوز از بخیه ها احساس درد واژه دارم،لطفا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام همیشه درمان فیشر جراحی نبوده و در صورتی که در مراحل اولیه بیماری و زمان حاد آن مراجعه کنید ممکن است به درمان دارویی پاسخ مثبت داده و نیازی به اقدام غیر دارویی پیدا نکنید. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان خود مراجعه نمایید. نگران جراحی نباشید، در صورت نیاز به جراحی امکان انجام آن با روش لیزری نیز وجود دارد. در این روش بدون درد و خونریزی و حتی بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و طی مدت زمان کوتاهی پس از عمل بهبود یافته و به فعالیت روزمره خود باز می گردید.

 • رضوی گفت:

  با سلام جناب آقای دکتر…. بنده به تنگی مقعد دچار هستم … و واقعا این مسئله برام رنجش آوره… اصلا هم دوست ندارم به پزشک مراجعه کنم… چون خجالت می کشم ممنون میشم اگه راهنمائیم کنین

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، تنگی مقعد بیماری ای نیست که بتوانید با راهنمایی و توصیه یا درمان خانگی و گیاهی آن را درمان کنید. این مشکل باید طی معاینات بالینی دقیق و با کمک روش های تشخیصی بررسی گردد. در صورت ابتلا به این مشکل ممکن است حتی به جراحی نیاز پیدا کنید. از معاینه و مراجعه به پزشک احساس خجالت و شرمساری نداشته باشید، شیوع بیماری‌های مقعدی در میان انسان ها بالا بوده و معاینه این ناحیه برای پزشکان کاملاً طبیعی است.

 • حسینی گفت:

  مقعد بسیار التهاب وحساس بگونهای که میترسم بجز مایعات چیز دیگری را بخورم درد دارم وحتی اگر مدفوع سفت نباشد بسیار درد دارد

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می تواند دلایل مختلفی از ابتلا به یک شقاق مقعدی، هموروئید تا درد عضلانی و اسپاسم و گرفتگی دریچه مقعدی داشته باشد. تشخیص قطعی و صحیح نوع بیماری ملزم به مشاهده ناحیه و معاینات بالینی و حتی استفاده از روش های کمک تشخیصی مانند کولونوسکوپی است، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای معاینه و تشخیص مراجعه کنید.

 • سمیرا گفت:

  سلام آقای دکتر خدا قوت چهار ساله پیش عمل فیشر انجام دادم الا ن که بعد چهار ساله باردار شدم یه جوشی تو مقعد م در اومده که خیلی درد داره حته موقعی مدفوع کردن مقعد م به زور باز میشه با درد زیاد وثانیه ان شوهرم سکس مقعد ی ازم میخاد ممکن فیشر دوباره بر گشته الان ۲۰روزه هم زایمان کردم تو رو خدا آقای دکتر کمکم کنید خیلی دارم اذیت میشم

  • clinic گفت:

   با سلام ضمن تبریک قدم نو رسیده، بله با توجه به شرایط مستعد کننده اخیری که داشتید احتمال عود بیماری شقاق مقعدی یا حتی ابتلا به هموروئید وجود دارد.
   هورمون های دوران بارداری زنان را مستعد ابتلا به یبوست و سپس عوارض بعدی ناشی از آن مانند بیماری های مقعدی می کند. از طرفی روابط جنسی مقعدی خشن منجر به آسیب دیواره مقعد و حتی بی اختیاری روده ای خواهد شد. همسر خود را در جریان مشکل خود قرار دهید و از او بخواهید از خواسته خود صرف نظر کند. سپس برای معاینه و بررسی شدت آسیب و درمان لازم مراجعه حضوری به کلینیک نمایید.

 • ناهید گفت:

  سلام‌دکتر خسته نباشید من دختری ۱۸ساله هستم که الان حدود ۷روز هست ک عمل آنال فیشر رو انجام دادم ولی خیلی درد دارم به طوری ک حتی نمیتونم بشینم همچنین یه بریدگی بزرگ پشتم وجود داره آیا این بریدگی کمتر میشه یا از بین میره؟؟چون دخترم به شدت نگرانم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام پس از عمل جراحی سنگین این ناحیه باید کمی صبور باشید تا زمان بهبودی زخم جراحی باید درد را تحمل نمایید و اصول مراقبتی پس از جراحی را به درستی و دقت انجام دهید. نگران بریدگی نباشید، جای اسکار عمل به مرور زمان کم رنگ شده و کم تر دیده خواهد شد.

 • داوری گفت:

  سلام و عرض ادب شقاق مقعد داشتم الان یک سال میشه ک گذشته با پماد شیاف ملین گیاهی بهتر شدم اما به محض چند بار یبوست پشتم خون میاد و یا رکتول میزنم یا پماد ام جی.دکتر چه کار کنم؟ کمکم کنید لطفا

  • clinic گفت:

   با سلام شقاق مقعد در مرحله مزمن و پیشرفته بیماری دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نداده و نیاز به استفاده از روش های غیر دارویی مانند تزریق بوتاکس یا جراحی دارد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای پیشگیری از آسیب بافتی شدیدتر برای درمان لازم اقدام و مراجعه کنید.

 • مهدوی گفت:

  سلام امیدوارم سلامت باشین بنده به دکتر گوارش مراجعه کردم گفتند ویشر دارین بهترین دارو برای درمانش چیه از نوع مزمن اگه جوا بدین لطف کردین

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر از جمله بیماری‌های مقعدی است که در مرحله حاد و هشت هفته ابتدایی ابتلا به بیماری معمولا به درمان دارویی پاسخ مناسب داده ولی پس از گذشت دوران حاد و ورود به مرحله مزمن بیماری، سخت درمان شده و به استفاده از روش های غیر دارویی مانند تزریق بوتاکس یا جراحی نیاز پیدا می‌کند. البته در یک روش جدید جراحی با کمک لیزر درمانی امکان درمان بدون درد و خونریزی و حتی بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان برای بیماران فرآهم شده است تا به سرعت بهبود یافته و به فعالیت روزمره و کار خود باز گردند.

 • فرزانه گفت:

  من یک ماه ونیمه سزارین کردم که بعدازاون دچار شقاق مقعد شدم، دردوخونریزی هم دارم

  • clinic گفت:

   با سلام هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق مشکل و درمان خود مراجعه نمایید، ممکن است هنوز در مرحله حاد بیماری باشید و بدون نیاز به جراحی با چند درمان دارویی بهبود یابید. اگر در دوران بارداری یا پس از زایمان دچار اجابت مزاج مشکل یا دفع مدفوع سفت و سخت و بیماری یبوست شده اید و هنوز از آن رنج می برید، باید راه کاری برای کنترل آن بیابید تا مجدداً بیماری عود نکند. با مراجعه به کلینیک علی رغم درمان می توانید مشاوره لازم در جهت کنترل یبوست را نیز دریافت کنید.

 • وثوقی گفت:

  سلام خسته نباشید من ی مدته کنار مقعدم گوشت اضافه اورده و هنگام مدفوع اذیت میشوم ولی خون نمیاد گوشتی هم که اورده خیلی کوچیکه ب نظرتون با تغذیه و رعایت خوب میشه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام پس از ابتلا به بیماری هموروئید دیگر درمان خانگی و گیاهی مؤثر نبوده و برای درمان قطعی آن باید به پزشک مراجعه کنید، تأخیر در روند درمان و مراجعه می تواند باعث پیشرفت بیماری و افزایش شدت آسیب بافتی و سخت شدن مراحل درمان شود. اگرچه رعایت اصول رفتاری و تغذیه‌ای در کنار درمان اصلی مناسب بوده و جنبه حمایتی دارد، ولی به هیچ وجه به تنهایی کاربردی نبوده و نتیجه مطلوب را بر جا نمی گذارد.

 • محمدزاده گفت:

  دکترناحیه مقعد درد دارم وهنگام خارج شدن مدفوع تاحد غش میرم ومعقد همچین پف میکند وبعدازخارج شدن مدفوع دردشدید تاچن ساعت دارم ونمیتوانم بشینم خواهش میکنم راه درمان روبهم بگید من کردستان هستم راهم خیلی دوره.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، حتماً باید تحت توسط یک پزشک جراح یا گوارش معاینه دقیق مقعدی شوید، درد شدید مقعدی به همراه بیرون زدگی ناحیه و التهاب نشانه یک بیماری مقعدی چون شقاق یا هموروئید است که تشخیص و درمان آن در مراحل ابتدایی بیماری بسیار راحت تر و کم دردسرتر از مراحل پیشرفته بیماری خواهد بود، بهتر است با مراجعه سریع تر به پزشک برای تشخیص و تجویز درمان لازم به درد و رنج خود پایان دهید.

 • رضایی گفت:

  باسلام و خسته نباشید من الان درست دو ماه است که عمل همورئید واسفنکتر انجام دادن هیچ مشکلی راجع به مقعد ندارم اما الان دو هفته است که یبوست شدید دارم از لاکسی ژل هم استفاده میکنم اما جواب نمیگرم اماحالت دستشویی دارم وقتی مبرم نمیتونم اجابت مزاج کنم بود نمیتونم بزنم خواهشا ر اهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به سابقه بیماری و جراحی ای که داشته اید باید خیلی بیشتر به تغذیه و نکات مراقبتی پس از عمل خود دقت کنید تا دچار چنین مشکلی نگردید. بهتر است پس از دو هفته یبوست شدید، بیش از حد به مقعد خود فشار وارد نکنید و خود را در معرض خطر عود بیماری قرار ندهید، به پزشک جراح خود مراجعه کنید تا با تحریک انگشتی یا عمل تنقیه شرایط را برای اجابت مزاج شما فرآهم نماید.

 • عبدی گفت:

  سلام آقای دکتر؛اینجانب مدتی‌ هستش که از شقاق مقعد رنج میبرم. نویی‌ شیاف و نرم کنند مدفوع استفاده کردم. دردم تقریبا رفع شده ولی‌ هنگام اجابت مزاج خیلی‌ سختی میکشم.

  • clinic گفت:

   با سلام شقاق مقعدی بیماری ای نیست که با خود درمانی یا درمان خانگی رفع شده و درمان گردد، اتفاقا درمان این بیماری در مراحل مزمن آن بسیار مشکل بوده و حتی گاهی نیاز به جراحی دارد. بنابراین به جای به تأخیر انداختن روند درمانی خود با خود درمانی و فقط دفع علایم آزار دهنده، برای درمان قطعی مشکل خود و رفع آن مراجعه حضوری نمایید.

 • سروش گفت:

  با سلام .لطفا راه و داروی مناسب برای از بین رفتن فیشرمقعدی دارم.واقعا تحت فشار قرار گرفتم.باتشکر جناب دکتر عزیز

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر از جمله بیماری هایی است که تشخیص صحیح علت به وجود آورنده آن در روند درمان نقش به سزایی دارد. در صورتی که این بیماری هم زمان با علت ایجاد کننده درمان نگردد، بیماری وارد سیکل معیوب شده و به صورت مرتب عود می کند، بدون معاینه و تشخیص مرحله بیماری نمی توان درمانی را پیشنهاد داد، در مرحله حاد بیماری، درمان دارویی و در مرحله مزمن آن ممکن است درمان غیر دارویی و حتی جراحی نیاز باشد. بنابراین باید برای درمان مراجعه حضوری داشته باشید.

 • محمدی گفت:

  با سلام خدمت اقای دکتر میخواستم بگم من نزدیک چند ساله که مشکل دارم در ناحیه مقعد دچار درد شدید هستم هربار که به دکتر مراجعه میکنم با تجویز شیاف پماد و… میگن مشکل شما شقاق هست البته هربار که از این شیاف و پمادها استفاده میکنم تاثیر چندانی نداره قبلا دردش برای مدتی آروم میشد و چند وقت یکبار اون هم به مدت سه چهار روز اذیتم میکرد اما الان یکماه بیشتره که دردش اذیتم میکنه نه میتوانم دفع مزاج درستی داشته باشم نه میتونم بشینم حتی در مهمانی ها هم از درد نمی تونم بشینم خیلی اذیت هستم به نظر شما باید چکار کنم لطفا با من تماس بگیریردممنون

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، بیماری شما وارد مرحله مزمن خود شده و دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نمی دهد، برای درمان قطعی آن باید به فکر یک درمان غیر دارویی باشید، البته پیش از هر درمانی باید علت اصلی ابتلای شما به این بیماری و عود مکرر آن مشخص گردد و سپس تصمیم‌گیری نهایی گرفته شود. درمان بدون توجه به علت ایجاد کننده بی فایده بوده و به زودی پس از درمان شاهد عود آن خواهید بود. بنابراین باید تحت یک معاینه با شرح حالی دقیق از سبک زندگی و سوابق بیماری خود قرار گیرید تا درمان های لازم تجویز گردد.