banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

درمان سریع و قطعی بواسیر یا هموروئید با لیزر و عمل جراحی

درمان هموروئید یا بواسیر بدون عمل جراحی با لیزر

وقتی فرد به یک بیماری رنج‌آور هموروئیدی مبتلا می‌شود، انتخاب درمان برای او مشکل خواهد شد. زیرا همیشه پزشک چند روش درمانی را همراه با معایب و مزایای آن بر سایر روش‌ها توضیح داده و توصیه می‌کند. در نهایت بیمار است که بین گزینه‌های ترجیحی پزشک حود انتخاب می‌کند. وقتی پای درمان‌های سنگین‌تری چون جراحی به میان می‌آید معمولاً فرد در انتخاب خود حساس‌تر می‌شود. از میان جراحی‌های هموروئیدی انواع لیزری آن از محبوبیت بیشتری در میان مردم برخوردار است. زیرا انسان‌ها تا جایی که بتوانند از تیغ برنده جراحی می‌گریزند. لیزر برای درمان تمامی انواع بواسیر مؤثر است.

درمان بواسیر با لیزر

درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر از چند مزیت بارز برخوردار است که عبارت‌ است از:

 1. این فرآیند برای بیمار بیش از حد دردناک و آزاردهنده نیست؛
 2. اغلب به بستری نیاز ندارد و فرد می‌تواند در همان روز انجام لیزر از بیمارستان مرخص شود؛
 3. به دلیل نداشتن دود و بخار ناشی از دستگاه بی‌خطر و ایمن است؛
 4. با امکان انسداد عروق خونی با کمترین میزان خونریزی حین عمل همراه است؛
 5. کمترین آسیب را به بافت‌های اطراف توده‌ی هموروئید می‌رساند و کم‌عارضه است؛
 6. زخم حاصل از لیزر سریع تر بهبود می‌یابد و نشانه‌ی کمتری از عمل بر جا می‌گذارد؛
 7. دارای درصد مؤفقیت بیشتر و عود کمتری است که البته این مورد به مهارت پزشک نیز بستگی دارد.

جهت مشاوره و آگاهی از هزینه و قیمت درمان بواسیر(هموروئید) با لیزر با ما تماس بگیرید

جراحی هموروئید با لیزر نیز به عنوان یک نوع هموروئیدکتومی لیزری شناخته شده است که کل فرآیند درمان در آن با اشعه لیزر انجام می‌شود.

درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر

درمان هموروئید با لیزر

انعقاد مادون قرمز (IRC) یک روش غیر جراحی کم‌تهاجمی درمان هموروئید است که به سرعت و به طور گسترده به عنوان یک خط درمانی مؤثر با استقبال مواجه شد و بر سایر روش‌ها پیشی گرفت. یک روش غیر جراحی کم‌تهاجمی درمان هموروئید است که به سرعت و به طور گسترده به عنوان یک خط درمانی مؤثر با استقبال مواجه شد و بر سایر روش‌ها پیشی گرفت. قابل تحمل بودن، مشکلات و عوارض کمتر ناشی از آن سبب ترجیح آن بر سایر روش‌ها شد. در روش مادون قرمز با استفاده از تماس یک پروب کوچک در ناحیه‌ی بالایی عروق متورم هموروئید و تاباندن نور مادون قرمز به مدت یک ثانیه، رگ بالایی هموروئید را منقبض و سپس منعقد می‌کنند تا خونرسانی به هموروئید قطع شود. در واقع حرارت ناشی از این نور ناحیه را می‌سوزاند و خشک می‌کند. در این روش همانند مسدود کردن رودخانه‌هایی که به یک دریاچه ختم می‌شوند می‌توان منجر به خشک شدن دریاچه شد.
روش انعقاد مادون قرمز برای هموروئید های کوچک و متوسط و انواع بواسیر داخلی که با درد و خونریزی همراه هستند و به درمان‌های علامتی پاسخ نمی‌دهند، بسیار کارآمد و مناسب است.
انعقاد مادون قرمز علاوه بر کم‌هزینه بودن، نیازی به بستری شبانه در بیمارستان ندارد و می‌تواند حتی به صورت سرپایی در مطب پزشک متخصص بواسیر انجام شود. این روش از اسکلروتراپی مؤثرتر و از روش رابربند زود بازده‌تر است و سریع تر نتیجه می‌دهد. انعقاد مادون قرمز نیاز به آمادگی قبل از عمل خاصی ندارد و طی ده دقیقه انجام می‌شود، اما بسته به شدت آسیب ممکن است نیاز به تکرار آن برای پوشش تمام نواحی باشد.
به جز احتمال احساس اجابت مزاج بلافاصله پس از عمل به دلیل تحریک کانال مقعد و کمی خونریزی عارضه‌ی دیگری وجود ندارد. استفاده از حمام نشسته آب‌ گرم و مصرف ملین برای نرم شدن مدفوع و راحت‌تر شدن اجابت مزاج به کاهش ناراحتی پس از انعقاد مادون قرمز کمک می‌کند.
به منظور پیشگیری از بازگشت مجدد هموروئید در فرد، تغییر در شیوه‌ی زندگی با اضافه کردن فیبر بیشتری به رژیم غذایی، مصرف مایعات فراوان، ورزش روزانه و کاهش وزن اضافی توصیه‌ی می‌شود.

درمان هموروئید یا بواسیر با روش رابربند

درمان بواسیر رابربند

بستن باند لاستیکی یا رابربند یک روش درمانی کم ‌تهاجمی هموروئید است که با بستن پایه زایده‌ی هموروئیدی و قطع جریان خون باعث از بین رفتن آن می‌شود. هموروئید بسته شده با باند لاستیکی طی یک هفته کوچک شده و می‌افتد. این درمان فقط برای بواسیرهای داخلی استفاده می‌شود. در انواع پیشرفته هموروئید داخلی که بافت متورم تا پایین و خارج مقعد کشیده شده است، مناسب نیست. با وجود دردناک بودن روش توسط بسیاری از افراد برگزیده می‌شود زیرا شاید روش‌های کم‌دردتر به خوبی آن عمل نکنند. در ۸۰ درصد موارد این روش کارآمد است و دیگر نیاز به اقدامات دیگر و جراحی ندارد.
اگرچه ممکن است عمل جراحی برای برداشتن هموروئید (هموروئیدکتومی) نتایج بهتری در دراز مدت از روش‌های ثابت کننده مانند بستن باند لاستیکی فرآهم کند، اما جراحی هم گران‌تر و هم دوره‌ی نقاهت طولانی‌تری دارد. همچنین فرد در معرض خطر عوارض بیشتری قرار می‌گیرد.
این روش برای یک یا دو زایده در مطب به صورت سرپایی و در صورت نیاز همراه با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای انجام فرآیند در تعداد بیشتر باید فرد تحت بی‌هوشی عمومی قرار گیرد. احساس درد و پری ناحیه‌ی مقعد پس از جاگذاری باندهای کشی ممکن است کمی ناخوشایند باشد.
بسته به توانایی و مقاومت بدن هر فرد ممکن است، نیاز یا عدم نیاز به چند روز استراحت پس از آن باشد. این عمل برای برخی افراد آن‌قدر ساده است که می‌توانند بلافاصله به زندگی روزمره و فعالیت عادی خود برگردند. البته باید از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزند.
درد و خونریزی دو عارضه‌ی طبیعی روش رابربند محسوب می‌شود به شرطی که با این شرایط همراه باشد:

 • درد حاصل از باند لاستیکی بیشتر از ۲۴ الی ۴۸ ساعت بطول نکشد و با مصرف استامینوفن ساده یا حمام آب گرم نشسته (به مدت ۱۵ دقیقه) کاهش یابد.
 • خونریزی ۷ تا ۱۰ روز بعد از بستن باند لاستیکی هم‌زمان با افتادن زایده‌ی هموروئیدی رخ دهد، حجم خونریزی خفیف باشد و خودبه‌خود متوقف شود.

عوارض جانبی نادر رابربند شامل:

 • ناتوانی در دفع ادرار (احتباس ادراری)؛
 • عفونت در ناحیه مقعد؛
 • درد شدید است که به روش‌های تسکین دردی که پس از این روش استفاده می‌شود، پاسخ نمی دهند. این حالت بیشتر در مواقعی که باند به مناطق انتهایی کانال مقعد که دارای گیرنده‌های درد فراوان است ایجاد می‌شود؛
 • خونریزی از مقعد که برای کاهش خطر آن، توصیه می‌شود از مصرف آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAID) به مدت ۴ تا ۵ روز قبل و بعد از بستن باند لاستیکی خودداری شود.

پس از بستن باند لاستیکی پزشک متخصص بواسیر به منظور تداوم درمان به بیمار خود توصیه می‌کند با مصرف مایعات فراوان و موادغذایی ملین به حرکت بهتر روده‌ای و پیشگیری از یبوست کمک کند.

درمان هموروئید یا بواسیر با استاپلر یا هموروئیدوپکسی

درمان هموروئید با استاپلر

هموروئیدوپکسی استاپلر یک روش جراحی مؤثر در انواع هموروئید پرولاپس و هموروئیدهای داخلی پیشرفته (کمتر درجه دو و اغلب درجه سه و چهار) است. در این روش با استفاده از یک دستگاه صتبلرس دایره برای برداشتن بافت‌های هموروئیدی و بستن زخم استفاده می‌کنند. بدون ایجاد برش با مسدود کردن مسیر خون‌رسانی به عروق هموروئیدی به صورت منگنه‌ای ابتدا باعث کوچک شدن آن سپس از بین کامل آن می‌شوند.
هموروئیدکتومی استاپلر به دلیل دست‌کاری انسانی کمتر نسبت به هموروئیدکتومی معمولی در مدت زمان کوتاه‌تری حدود سی دقیقه انجام می‌شود و پس از عمل درد کمتری برای بیمار ایجاد می‌کند. همچنین فرد در زمان کمتری بهبود می‌یابد. اما خطرات و عوارض احتمالی آن شامل:

 • خونریزی؛
 • عفونت؛
 • تنگی مقعد به علت زخم‌های ایجاد شده؛
 • آسیب دیواره مقعد که به ندرت اتفاق می‌افتد؛
 • احساس پری و اجابت مزاج تا چند روز پس از جراحی که به صورت خود‌به‌خود برطرف می‌شود.

این روش پرهزینه‌تر ولی مدرن‌تر از روش‌های دردناک هموروئیدکتومی سنتی است. البته بیمارانی که با این روش جراحی شدند با احتمال بیشتری نسبت به روش‌های قدیمی دوباره بیماری را تجربه کردند و نیازمند جراحی دوم شدند.

  برای مؤثر واقع شدن جراحی و بالا رفتن احتمال مؤفقیت آن لازم است تا مراقبت‌های بعد از عمل را جدی گرفت. لیست مراقبت‌های توصیه‌ی شده شامل:

 • مصرف به موقع آنتی‌بیوتیک و مسکن‌ها که برای پیشگیری از عفونت زخم و کنترل درد تجویز شده‌اند؛
 • کمک گرفتن از دیگران هنگام پایین آمدن از تخت و راه رفتن به دلیل گیجی و خواب‌آلودگی ناشی از مصرف داروها؛
 • استفاده از موادغذایی ملین یا داروهای ملین با دستور پزشک متخصص بواسیر برای پیشگیری از یبوست؛
 • استفاده از پمادهای موضعی کاهنده‌ی درد با نظر پزشک؛
 • نشستن در وان آب گرم به منظور تسکین درد؛
 • مراجعه به دکتر بواسیر در موعد مقرر پیگیری درمان.

در دوره‌ی نقاهت پس از عمل فرد باید در صورت مشاهده‌ی علایم خطر خود را سریع به یک مرکز درمانی جهت معاینه برساند که این علایم عبارت‌اند از:

 • خونریزی مقعدی شدید
 • تب بالا
 • مشکل در دفع ادرار یا کاهش حجم ادرار
 • درد شدید مقعدی

در پایان عود بیماری به میزان تغییراتی که فرد در سبک زندگی بعد از عمل خود ایجاد کرده است نیز بستگی دارد. بدون اصلاح رفتارهای نادرستی که این اختلال را به وجود آورند، رهایی از آن حتی با بهترین اعمال جراحی ممکن نخواهد بود. پس به دست آوردن سلامتی علاوه بر پیشرفت علم و تکنولوژی، بدون توجه و خودمراقبتی فرد میسر نخواهد بود.

روش های کم تهاجمی درمان هموروئید یا بواسیر

روش های کم تهاجمی درمان بواسیر

در صورتی‌ که هموروئید فرد در مرحله‌ی خونریزی و درد مداوم قرار داشته باشد، پزشک متخصص هموروئید ترجیح می‌دهد قبل از اقدام به هر روش تهاجمی درمانی ابتدا روش‌های غیر جراحی را که کمترین میزان آسیب و عوارض را برای بیمار خواهند داشت را امتحان کنند. این درمان‌های غیر جراحی کم تهاجم معمولاً در مطب پزشک متخصص بواسیر و بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی فرد و به صورت سرپایی انجام می‌شوند. برای بیمار هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌های جراحی خواهند داشت و البته در بیشتر موارد مؤثر و کارآمد هستند. این روش‌ها شامل:
بستن باند لاستیکی (رابربند)
دکتر متخصص بواسیر با قرار دادن یک یا دو باند لاستیکی حلقه مانند در اطراف یک توده هموروئیدی و قطع گردش خون آن به از بین رفتن بافت آسیب دیده طی یک هفته کمک می‌کند. این روش برای بسیاری از مردم مؤثر است.
وجود باندها می‌تواند برای فرد ناراحت‌کننده باشد و حتی ممکن است پس از دو الی سه روز از استفاده شروع به خونریزی کنند اما به ندرت تشدید می‌شود. عوارض جانبی جدی این روش بسیار محدود و بعید است.
تزریق (اسکلروتراپی)
در روش تزریق پزشک متخصص هموروئید با تزریق یک محلول شیمیایی به توده‌ی هموروئیدی ایجاد شده آن را کوچک می‌کند. درحالی‌که تزریق می‌تواند درد و عارضه‌ی کمتری نسبت به روش باند کشی داشته باشد اما ممکن است به اندازه آن مؤثر نباشد.
انعقاد (مادون قرمز، لیزر و یا دو قطبی)
تکنیک‌های انعقادی همراه با استفاده از لیزر، نور مادون قرمز یا گرما می‌توانند باعث تغییر سایز توده بواسیری ایجاد شده شوند به صورتی‌که توده‌ی برآمده‌ در بواسیر داخلی چروک و کوچک شود. همچنین با این کار به کاهش یا قطع خونریزی آن کمک می‌کند.

با وجود اینکه روش‌های انعقادی عارضه و ناراحتی کمتری برای بیمار نسبت به سایر روش‌های غیر تهاجمی ایجاد می‌کند اما، هموروئید در این روش می‌تواند نسبت به روش باند لاستیکی با احتمال بیشتری در آینده عود کند و برای فرد تکرار شود.
در نهایت پزشک زمانی تصمیم به جراحی بواسیر فرد می‌گیرد که یا هموروئید فرد در مرحله‌ی پیشرفته و همراه با ترمبوز باشد یا اینکه به درمان‌های غیر جراحی مقاوم بوده و پاسخ درمانی ایده‌آل را نداده باشد.
یک پزشک معتبر بهترین درمان را با توجه نوع و شدت بیماری هموروئید فرد انتخاب می‌کند. بهترین درمان، درمانی است که علاوه بر ایجاد عوارض جانبی و مشکلات کمتر بعد از بتواند به بهترین شکل ممکن علایم علایم بیماری فرد را از بین ببرد و کم‌تر عود کند. از طرفی برای بیمار کم‌هزینه و مقرون به صرفه باشد. متأسفانه هیچ‌یک از روش‌های درمانی تمام شرایط ایده‌آل را با هم ندارند اما پزشک متخصص بواسیر حداقل می‌تواند با تشخیص صحیح برای اولین بار کارآمدترین روش را برای فرد انتخاب کند و از امتحان کردن روش‌های مختلف درمانی در فرد بپرهیزد.

درمان بواسیر یا هموروئید با هموروئیدکتومی

جراحی بواسیر یا هموروئید با روش هموروئیدکتومی

هموروئیدکتومی یک عمل جراحی وسیع است که برای برداشتن هموروئیدهای داخلی درجه سه و چهار، خارجی وسیع یا انواع ترکیبی آن استفاده می‌شود. اثربخش‌ترین درمان هموروئید، هموروئیدکتومی است به شرطی که فرد عوارض ناگوار احتمالی آن را بپذیرد.
این جراحی به دو شیوه‌ متفاوت با نام‌های باز و بسته انجام می‌شود. باید توجه داشت که هر دو روش هموروئیدکتومی بسته (فرگوسن) و هموروئیدکتومی باز (میلیگان مورگان) به یک اندازه می‌توانند مؤثر و بی‌خطر باشند اما روش بسته نسبت به روش باز در بلند مدت برای بیمار رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. با این وجود، هر دو روش ممکن است به درد شدید بعد از عمل منجر شوند.
در هموروئیدکتومی بسته پس از برش و خارج کردن بافت هموروئیدی ملتهب ناحیه‌ی بریده شده را بخیه می‌کنند تا از خونریزی و عفونت احتمالی آن جلوگیری کنند. اغلب در هموروئیدهای داخلی از شیوه‌ی هموروئیدکتومی بسته استفاده می‌شود. این شیوه در ۹۵ درصد موارد مؤفقیت‌آمیز خواهد بود.
در هموروئیدکتومی باز نیز با شیوه‌ای دیگر ناحیه‌ی آسیب دیده را برش داده و خارج می‌کنند، با این تفاوت که دیگر محل برش را کامل بخیه نمی‌زنند و اجازه می‌دهند باز بماند تا خود جوش خورده و بسته شود. البته گاهی اوقات دکتر متخصص بواسیر تشخیص می‌دهد که باز ماندن محل برش احتمال عفونت را بالا می‌برد و با احتمال کمتری خود‌به‌خود مسدود می‌شود پس ترجیح می‌دهد محل را بخیه کند و با یک روش ترکیبی باز و بسته جراحی خود را به پایان برساند.
به منظور به حداقل رساندن یا جلوگیری از درد پس از هموروئیدکتومی، روش‌های ترکیبی دیگری نیز ابداع شده است که با بستن عروق میزان درد را کاهش می‌دهد و نیاز به مراقبت بعد از عمل کمتری دارد. هموروئیدکتومی به دلیل عوارضی که دارد بیشتر در مواقع بحرانی و زمانی که درمان فرد با روش‌های کم‌تهاجمی‌تر با شکست رو به رو شده است، پیشنهاد می‌شود.
جراحی زیر بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی نخاعی فرد در اطاق عمل مجهز توسط پزشکان باتجربه و با کمک انواع ابزار تیز مانند یک چاقوی کوچک جراحی یا قیچی انجام می‌شود. با این همه اعمال تهاجمی که در مقعد فرد انجام می‌شود طبیعی است که فرد درد رنج‌آوری را پس از برطرف شدن اثر بی‌هوشی و بی‌حسی‌های موضعی احساس کند. احتباس موقتی ادرار و مدفوع و به دنبال آن عفونت ادراری از عوارض دیگر هموروئیدکتومی است. البته در موارد نادر بی‌اختیاری مدفوع یا تنگی دریچه مقعد نیز رویت شده است.
حداقل یک شب بستری در بیمارستان برای مراقبت از فرد تا زمان برگشتن به حالت عادی و بهبود نسبی آن نیاز است، مگر اینکه فرد با رضایت خود بخواهد بیمارستان را ترک کند که در این صورت باید پس از به هوش آمدن و برگشتن به حالت طبیعی تا زمان حداقل یک بار دفع ادرار در بیمارستان بماند سپس با داروهای تجویزی و مراقبت‌های توصیه‌ی شده بعد از عمل و هشدار علایم خطر ترخیص گردد. البته به دلیل خارج نشدن کامل اثرات مواد بی‌هوشی فرد از رانندگی تا خانه منع می‌شود.

عمل جراحی هموروئید یا بواسیر

جراحی هموروئید یا بواسیر

ترس از جراحی به خصوص در ناحیه مقعد مانع پیگیری درمان بیماری هموروئید در بسیاری از افراد مبتلا است. در گذشته جراحی تنها درمان قطعی هموروئید‌ های وخیم بوده است ولی امروزه با پیشرفت علم روش‌های نوین و کم‌دردسرتری کشف شده است که بدون نیاز به بستری در بیمارستان و بی‌هوشی می‌تواند با عارضه و تهاجم کمتری به بهبود سریع‌تر فرد کمک کند. انواع لیزردرمانی‌ها، کرایو (فریز کردن عروق ملتهب)، اسکلروتراپی (تزریق محلولی) جایگزین خوبی برای روش‌های قدیمی جراحی باز شده است.
اما با این حال ممکن است بسته به شدت بیماری دکتر متخصص بواسیر جراحی را نیز تجویز کند. اولین مرحله از درمان هموروئید، درمان علامتی آن به صورت کنترل خونریزی به منظور جلوگیری از کم‌خونی فرد است. سپس علت‌یابی هموروئید و مشاوره در زمینه تغییر در سبک زندگی و عادات غذایی فرد می‌تواند در پیشگیری از پیشرفت بیماری مؤثر باشد. در صورتی‌که علت ایجاد این مشکل یک بیماری زمینه‌ای باشد باید درمان آن بیماری نیز جزئی از اقدامات درمانی قرار گیرد. در مرحله بعدی باید خود بیماری بسته به شدت آن درمان شود سپس عوارض ایجاد شده مانند بدشکلی ناحیه‌ی مقعد برطرف گردد.
در صورت بی‌تأثیر بودن درمان‌های ابتدایی و قطع نشدن خونریزی نیاز به جراحی وجود دارد. در واقع اقدام به جراحی آخرین مرحله‌ی درمان بیماری هموروئید است. اگر سایر روش‌های درمانی هموروئید مؤفقیت‌آمیز نباشند یا هموروئید فرد آن‌قدر بزرگ باشد که به درمان‌های دیگر پاسخ ندهد، دکتر متخصص هموروئید چاره‌ای جز عمل جراحی بواسیر نخواهد داشت. جراحی هموروئید همیشه نیازمند بستری در یک مرکز درمانی یا بیمارستان را ندارد و بسته به نوع می‌تواند به صورت سرپایی نیز انجام شود. انواع روش‌های جراحی هموروئید شامل:

هموروئیدکتومی

هموروئیدکتومی مؤثرترین و کامل‌ترین راه درمانی بواسیرهای شدید است. در هموروئیدکتومی اقدام به برداشتن کامل توده‌ی هموروئیدی می‌کنند که با توجه به محل زایده ممکن است به دو روش جراحی باز (میلیگان مورگان) یا بسته (فرگوسن که اغلب در انواع داخلی استفاده می‌شود.) انجام شود. عمل جراحی ممکن است با یک بی حسی موضعی همراه با آرام بخش یا با یک بی حسی نخاعی یا بیهوشی عمومی انجام شود. در این روش معمولاً ناحیه‌ی جراحی پس از عمل دردناک خواهد بود که با مسکن‌های تجویزی پزشک و توصیه‌ی به نشستن در وان یا لگن آب گرم قابل کنترل خواهد بود. از دیگر عوارض احتمالی هموروئیدکتومی اختلال و مشکل شدن دفع ادرار و در نتیجه ابتلا به عفونت ادراری در فرد است.

هموروئیدکتومی استاپلر

در روش هموروئیدکتومی استاپلر یا هموروئیدوپکسی استاپلر همانند یک منگنه جریان خون به بافت‌های هموروئیدی را مسدود می‌کنند. این روش معمولاً فقط برای بواسیر های داخلی استفاده می‌شود. روش استاپلر نسبت به هموروئیدکتومی باز یا بسته از درد بعد از عمل کمتری همراه است و فرد زودتر از سایر روش‌های جراحی سرپا شده و می‌تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.
احتمال عود هموروئید و بیرون زدن بافت راست‌روده‌ از مقعد فرد در آینده با روش جراحی استپلر بیشتر است. سایر عوارض هموروئیدکتومی استپلر شامل خونریزی، احتباس ادرار و ندرتاً عفونت پس از عمل است.

اسفنگتروتومی داخلی-جانبی

یک روش کمکی است که معمولاً همراه با هموروئیدکتومی با توجه به شرایط بیمار انجام می‌شود. در این روش دیواره‌ی عضله‌ی داخلی دریچه‌ی مقعدی را با برش باز می‌کنند تا از میزان فشار وارد بر آن بکاهند. این روش به کاهش درد بیمار پس از عمل نیز کمک خواهد کرد.

درمان هموروئید یا بواسیر ترمبوزه

درمان بواسیر ترمبوزه
یکی از گزینه‌های درمانی هموروئید ترمبوزه فرصت دادن به بدن برای جذب آرام لخته طی چند هفته است. در این مدت حمام آب گرم، پماد و کرم‌های کاهنده درد برای التیام فرد توصیه می‌شود. داروهای علامتی جدیدتر مانند نیفدیپین موضعی از مزایای درمانی بیشتری نسبت به داروهای مصرفی قدیمی‌تر مانند پماد لیدوکائین دارد.
اگر چه درمان علامتی غیر‌ جراحی مانند ملین و نرم‌کننده‌های مدفوع، افزایش فیبر رژیم غذایی، افزایش مصرف مایعات، حمام نشسته‌ی آب گرم و مسکن‌ها در بهبود علایم فرد نقش به سزایی دارد اما گاهی جراحی هموروئید ترومبوزه تنها را‌ه‌کار است. البته عمل جراحی اورژانسی هموروئید خارجی ترومبوزه حاد با میزان عوارض و احتمال عود کمتر و سطح بالایی از رضایت‌بخشی بیمار همراه است.
در روش جراحی سرپایی پس از بی‌حسی موضعی با ایجاد یک برش لخته را فشرده و به صورت کامل تخلیه می‌کنند. این روش بهتر است در ۷۲ ساعت ابتدایی بروز لخته انجام شود تا مفید واقع شود. متأسفانه این روش با وجود سریع و آسان بودن در بیشتر موارد ناکارآمد است و مجدداً دچار لختگی و درد می‌شود. در یک روش وسیع‌تر به نام هموروئیدکتومی لخته و عروق خونی در هموروئید، کامل حذف می‌شود که طولانی‌ اثرتر و مؤفقیت‌آمیزتر است.

مراقبت‌های پس از تخلیه‌ی هموروئید ترمبوزه

 1. پس از تخلیه‌ی لخته می‌توان برای کنترل درد از ایبوبرفن و استامینوفن فاقد کدئین استفاده کرد. زیرا کدئین به دلیل خاصیت مخدری خود یبوست‌آور است.
 2. خونریزی خفیف مقعدی هم‌زمان با عبور مدفوع طی چند هفته‌ی بعد از تخیله طبیعی است. فرد می‌تواند از گاز استریل بر روی زخم خود برای جلوگیری از ادامه خونریزی استفاده کند. با این حال خونریزی شدید نیاز به پیگیری و مراجعه به دکتر بواسیر دارد.
 3. بروز عفونت پس از این روش غیر معمول است. با این حال، استفاده از پماد آنتی‌بیوتیک به صورت روزانه در هفته‌ی اول بعد از تخلیه با نظر دکتر هموروئید منعی ندارد. در صورت بروز قرمزی، ترشح بدبو و تورم پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 4. حمام نشسته آب گرم به مدت بیست دقیقه (غوطه‌ور شدن در وان آب گرم) روزانه در طول چند هفته اول پس از عمل تخلیه می‌تواند به رفع احساس ناراحتی و درد فرد کمک کند.
 5. مصرف روزانه‌ی حداقل ۶ لیوان آب در تسهیل حرکات روده‌ای بسیار مفید است.
 6. انجام سیگموئیدوسکوپی۶ تا ۱۲ هفته پس از عمل هموروئید برای پیگیری روند درمان مفید است.
 7. از زور زدن هنگام اجابت مزاج باید جداً خودداری شود.

درمان هموروئید یا بواسیر داخلی

درمان هموروئید یا بواسیر داخلی

هموروئید داخلی را می‌توان با توجه به شدت آسیب و بر حسب درجه‌ی آن به صورت اختصاصی درمان کرد که شامل:

 1. بواسیر درجه یک با درمان دارویی علامتی و اجتناب از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) و غذاهای حاوی ادویه و چرب
 2. درمان ابتدایی بواسیر درجه ۲ یا ۳ با روش های غیر جراحی
 3. درمان هموروئید درجه ۳ و ۴ به بهترین وجه ممکن با جراحی هموروئیدکتومی
 4. درمان بواسیر داخلی درجه ۴ با جراحی اورژانسی

روش‌های غیر جراحی کارآمد در درمان هموروئید داخلی که بیشتر با مسدود کردن جریان خون به هموروئید با روش‌های متفاوت باعث از بین رفتن بافت هموروئیدی می‌شود شامل:

 1. روش باند لاستیکی یا رابربند (باند لاستیکی به دور زایده‌ی هموروئیدی پیچیده می‌شود.)؛
 2. روش تزریق محلول یا اسکلروتراپی: (محلول حاوی مواد شیمیای منعقدکننده به زایده‌ی هموروئیدی تزریق می‌شود.)؛
 3. روش انعقاد مادون قرمز: (نور مادون قرمز به محل هموروئید تابانده و سوزانده می‌شود.)؛
 4. روش انعقاد لیزر: (اشعه‌ی لیزر مسیر خونرسانی به هموروئید را مسدود می‌کند.).

درنهایت آخرین خط درمانی هموروئید داخلی پیشرفته جراحی هموروئیدکتومی به خصوص نوع استاپلر است که می‌تواند به صورت قطعی‌ با شکست کمتری فرد را از بیماری هموروئید داخلی نجات دهد.

درمان بواسیر بیرون زده (هموروئید پرولاپس)

بواسیر بیرون زده (هموروئید پرولاپس)

از آنجایی که دلایل ایجادکننده این اختلال متفاوت هستند، پیشگیری و درمان نیز باید با توجه به علت آن انجام شود. دکتر هموروئید معمولاً درمان‌های غیر تهاجمی و توصیه‌های مشاوره‌ای در زمینه تغییر آداب تغذیه و سبک زندگی را برای بهبود این نوع بواسیر تجویز می‌کند. با این وجود اقدامات پیشگیرانه استاندارد که معمولاً هم برای کاهش خطر ابتلا و هم درمان پیشنهاد می‌شود شامل:

 1. مصرف مایعات فراوان و موادغذایی پر فیبر (میوه‌جات، سبزیجات، غلات، حبوبات علاوه بر مصرف مکمل‌های حاوی فیبر مانند پسیلیوم) در کاهش علایم این بیماری بسیار کمک‌کننده است؛
 2. کمپرس یخ یا حمام نشسته آب گرم برای کاهش التهاب ناحیه‌ی مقعد مفید است؛
 3. گاهی گذاشتن بالش در زیر پا حین خواب به جریان گردش خون داخل عروقی ناحیه‌ی مقعد کمک می‌کند؛
 4. استفاده مداوم از پماد، کرم و دارویی تجویزی هموروئید در مراحل اولیه‌ی شروع بیماری نتیجه‌بخش است،
 5. درمان‌های سنتی خانگی نیز در کنترل علایم بی‌تأثیر نیستند.

در موارد پرولاپس پیشرفته و درصورتی که هیچ‌ یک از درمان‌های گفته شده نشانه‌های فرد را بهبود نداد جراحی هموروئیدکتومی از جمله نوع اختصاصی استاپلر پیشنهاد می‌شود.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی هموروئید یا بواسیر

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی هموروئید یا بواسیر

هر عمل جراحی سنگینی به دلیل تهاجمی بودن نیاز به مراقبت‌های مخصوصی دارد تا بدن ایمنی و توان خودمراقبتی‌اش را باز یابد. جراحی هموروئید علاوه بر تهاجمی بودن به دلیل آسیب‌پذیری و حساسیت بیشتر ناحیه‌ی مقعدی نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد تا زودتر بهبود یابد.
از زمانی‌که فرد هنوز تحت بی‌هوشی است داروهای تسکین‌دهنده‌ی طولانی مدت درد برای فرد تجویز می‌شود تا بلافاصله پس از به هوش آمدن فرد درد کمتری را طی ۶ الی ۱۲ ساعت ابتدایی که اوج درد است، احساس کند. توانایی فرد در دفع ادرار پس از عمل برای اطمینان از عدم تورم بافت‌های اطراف یا گرفتگی عضلات کف لگن حائز اهمیت است. به منظور پیش رفتن سریع روند درمانی و پیشگیری از بسیاری از عوارض احتمالی که به سبب سهل‌انگاری و بی‌توجهی فرد رخ می‌دهد نیاز به رعایت توصیه‌هایی بعد از عمل وجود دارد که شامل:

 1. مصرف به موقع داروهای تجویزی و تسکین‌دهنده‌های درد و خودداری از مصرف بی‌رویه آن‌ها
 2. نوشیدن مایعات فراوان و خوردن یک رژیم غذایی شیرین و مطلوب برای چند روز ابتدایی بعد از عمل جراحی مانند برنج ساده، موز، نان تست خشک
 3. افزایش میزان فیبر در رژیم غذایی خود
 4. کمپرس یخ بر روی مقعد برای کاهش درد و تورم
 5. حمام نشسته آب گرم برای کمک به تسکین درد و رفع گرفتگی عضلات
 6. مصرف به موقع آنتی‌بیوتیک تجویزی برای پیشگیری از عفونت
 7. مصرف موادغذایی ملین برای جلوگیری از یبوست
 8. خودداری از زور زدن هنگام اجابت مزاج
 9. مراجعه به دکتر بواسیر ۲ الی ۳ هفته بعد از جراحی به جهت پیگیری روند درمان

کسب مؤفقیت طولانی‌ مدت از عمل جراحی هموروئید بستگی زیادی به مراقبت‌های بعد از عمل فرد دارد. نکته مهم این است که علاوه بر احتمال شکست جراحی، خود فرد نیز باید برای جلوگیری از بازگشت بیماری هموروئید بکوشد. از این پس فرد باید در زندگی خود یک تغییر بزرگ ایجاد کند. او باید به منظور حفظ بهای سنگینی که با رفتن زیر تیغ جراحی پرداخته است، عادات غلطی که باعث شد تا این مرحله از بیماری پیش رود را کنار بگذارد و از ابتلای مجدد به آن پیشگیری کند.

 درمان هموروئید یا درمان بواسیر بدون عمل جراحی در کمتر از یک ساعت با لیزر امکان پذیر است. هزینه درمان بواسیر با لیزر پایین تر از جراحی است. درمان هموروئید با لیزر زیر نظر بهترین پزشک متخصص هموروئید در تهران با محیطی آرامشبخش انجام میگردد.

Save

پرسش و پاسخ
 • امین گفت:

  سلام وخسته نباشید
  من سه باردرکرمانشاه عمل جراحی فیستول داشتم ولی بازخوب نشدم البته ی مدت خوب بودم ولی بازمتاسفانه دراومده اقای دکترمیشه راهنماییم کنین اگه بالیزرخوب میشم که بیام لیزرش کنم به قران خسته شدم بریدم انقدرفتم عمل کردمونتیجه نگرفتم توروخداکمکم کنین دستم به دامنتون اگه بالیزرامکان خوب شدنم هست که بالیزرعملش کنم الان ازپمادانتی هموروییداستفاده میکنم ولی بازبی فایدس ممنون میشم راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز بیماری فیستول مقعدی یکی از انواع بیماری های پر دردسر و سخت درمان ناحیه مقعد بوده که درمان قطعی آن گاهی نیاز به بارها جراحی دارد باید در روند درمان و بهبودی خود صبور بوده هرچه زودتر تحت درمان مجدد قرار بگیرید اما نمی‌تواند تضمین داد که در صورت انجام جراحی مجدد دیگر نیاز به جراحی پیدا نخواهید کرد ولی این نوید را می توان داد که با کمک روش نوین لیزری هم بدون درد و خونریزی هم با احتمال کمتر عوارضی چون بی اختیاری روده درمان شده می‌توانید از روز بعد زندگی عادی روزانه خود را آغاز کنید نیازی به مراقبت و استراحت طولانی مدت نخواهید داشت.

 • سهیلا گفت:

  من بواسیر دارم ولی نه دردی دارم نه خونریزی…ی.وقتای بزرگ میشن بعد کوچیک میخوام داروی بهم تجویز کنید که در خانه استفاده کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   امکان تجویز دارو از طریق فضای مجازی بدون مشاهده عینی و بررسی بیماری شما امکان پذیر نمی باشد در صورتی که بیماری خود را درمان نکنید دیر یا زود دچار علایم دیگر چون سوزش درد خونریزی در ناحیه خواهید شد بنابراین هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب خود مراجعه کنید مراقب باشید دچار یبوست نشده از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید و از نشستن مداوم و بدون وقفه خودداری کنید.

 • A. M گفت:

  سلام آقای دکتر, من هموروئیدم زده بیرون, خیلی برام سخت و درد آور شده, و هر باری که مزاجم کار میکنه بزرگترین عذاب برام شده, من و خیلی از کلونوسکوپی و عمل میترسونن طوری که نمیتونم برم پیگیری کنم, آیا عمل لیزر با بیهوشی هم هستش؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به درمان بیماری باعث پیشرفت آسیب بافتی ناحیه و بروز علایم و عوارض آزاردهنده دیگر و سخت و مشکل شدن روند درمان و بهبودی خواهد شد بنابراین توصیه می شود استرس از معاینه را کنار گذاشته هرچه زودتر برای پیگیری روند درمان خود اقدام کنید تا هرچه زودتر سلامت خود را بازیابید نگران نباشید در صورت نیاز به جراحی با روش لیزری نیازی به بیهوشی عمومی نداشته تحت بی حسی موضعی درمان می شوید و چون عمل سرپایی انجام می‌شود می‌توانید در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه بازگردید نیازی به استراحت مراقبت سخت نداشته باشید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده و همانند قبل به محل کار خود بازگردید نیازی به مراقبت دیگران نداشته باشید و برای همیشه از مشکل خود رها شوید.

 • بهروز گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید من ۳۱سال سنمه حدود۵سال قبل جراحی بواسیر کردم ولی کمتراز۱سال بعد عمل دوباره بواسیر گرفتم میخواستم بدونم باعمل لیزری چنددرصد احتمال داره دوباره بواسیر سراغم نیاد چون من قبل عمل فکرمیکردم باعمل جراحی کاملا درمان میشم ولی اصلا اینطوری نشد

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز برای رهایی کامل از این بیماری باید خود شما نیز همکاری کرده تغییراتی در شیوه زندگی و تغذیه خود ایجاد کنید تا دچار یبوست نشده از نشستن زیاد و بدون وقفه بپرهیزید تحرک بدنی داشته پیاده روی کنید مراقب باشید که دچار یبوست نشوید مواد غذایی حاوی فیبر فراوان مایعات مصرف کنید از بلند کردن اجسام سنگین نیز بپرهیزید در صورت رعایت نکات با روش لیزری بدون درد و خونریزی تضمینی و ۱۰۰% درمان شده و از این بیماری رها خواهید شد.

 • مریم گفت:

  سلام من خانمی ۳۰ ساله هستم که ۴ سال پیش بعد از سزارین یبوست شدید شدم که باعث فیشر انال از بیرون در دوناحیه بالا وطرف پای چپم شدم وهمچنین یه بواسیر در همون ناحیه پای چپم که با بلند شدن از دستشویی داخل میرفت ۳ ماه پیش عمل کردم که با کوتر زایده پوستی حذف شده وهموروئید هم برداشتن اما عفونت کرد با امپول سفازولین رفع شد ورو به بهبودی بودم تا قبل عید که تو ایام عید بدتر شدم وشقاق هام وحتی جاهای دیگه دور مقعدم ترک برمیداره وطرف پای راستم ابتدای مقعدم سفت وقلمبه که باعث تنگی شده که فکر میکنم این باعث شده که جاهای دیگه ترک برداره حالا با اینکه رژیم را رعایت میکنم وشربت منیزیم را میخورم نمیتونم عادی دفع داشته باشم که باید با دست کمک کنم واگه حتی یه زور کوچک بزنم باعث باز شدن زیاد شقاق هام شده وشروع به خونریزی میکنه واقعا بیچاره شدم عمل کردم که خوب بشم تازه با این تنگی بدتر شدم دکترمم اکثرا در مرخصی است نمیدونم استاد دانشگاه وفوق تخصص هم هست اما در دسترس نیست لطفا راهنماییم کنید و ایا این شربت منیزیم که زیاد میخورم مشکل ایجاد نمیکنه وباعث عادت برام نشه
  ممنون وببخشید زیاد شد

  • clinic گفت:

   با سلام
   قطعاً خوددرمانی و مصرف بی رویه دارو می تواند باعث بروز عوارض و تنبلی روده‌ها شود توصیه می شود از روشهای طبیعی برای کنترل یبوست خود استفاده کرده مراقب باشید تا دچار دفع مدفوع سخت و یبوست نشوید در واقع باید رژیم غذایی و سبک زندگی خود را اصلاح نمایید از مواد غذایی پر فیبر میوه آلو گلابی انجیر خشکی و مایعات فراوان روغن زیتون همراه غذا استفاده کنید از به تاخیرانداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید و به محض احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید از نشستن طولانی‌مدت نیز خودداری کنید تحرک و فعالیت بدنی داشته باشید برای بررسی وضعیت ناحیه نیز هر چه زودتر مراجعه کنید و تحت درمان مناسب قرار بگیرید تا نیاز به جراحی مجدد پیدا نکنید.

 • محسن گفت:

  سلام من پارسال یبوست گرفتم بعدازمدتی خوب شدم ولی چند روز موقع دفع مدفوع درد داشتم مثل اینکه داخل روده هام تیغ یا شیشه میکشیدن که اونم خوب شد ولی امسال بازم همون مشکل اومده سراغم لطفا راهنمایی کنید درضمن اگر شقاق مقعد هست حدودقیمت لیزر روبفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای تشخیص نوع بیماری و مرحله پیشرفته آن و تصمیم‌گیری درباره‌ی درمان مناسب دارویی و یا غیر آن حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید اگر به سلامت خود اهمیت میدهید این موضوع را پیگیری کرده از به تاخیر انداختن روند درمان خود که می توانند روند بهبودی را نیز طولانی کنند بپرهیزید.

 • علی گفت:

  سلام. من یک عکس گرقتم از این چیزی که بیرون زده از مقعدم . میخواستم ببینم نظرتون چیه چجوری درمان میشه . درد و خونریزی و خارش هم ندارم . از دیروز بزرگتر شده یکم . قبلا هم ورم میکرد بعد چن وقت کوچک میشد .

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی نوع بیماری مقعدی ایجاد شده لازم است حضوری مراجعه کرد معاینه بالینی شوید زواید مقعدی میتواند مربوط به بیماری‌های هموروئید و یا شقاق و در مواردی زگیل مقعدی باشد که تشخیص آن نیاز به معاینه و مشاهده عینی و حضوری دارد توصیه می‌شود قبل از بروز علایم آزاردهنده دیگر که می‌تواند اجابت مزاج و زندگی روزمره شما را دچار اختلال کنند برای دریافت درمان مناسب خود اقدام کنید تا سلامت خود را بازیابید.

 • a گفت:

  سلام.من چن وقت بود ی گوشت کوچکی کنار مقعدم بود الان بزرگتر شده و یکی دیگه هم بیرون اومده ۲ گوشت ک بیرون اومده از مقعد تا حالا نه درد داشتم نه خونریزی و نه خارش . این بواسیره ؟! راه های درمان چیه ؟!

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی و بررسی حضوری شما نمی‌توان نظر قطعی داد ولی احتمالاً دچار بیماری مقعدی هموروئید و یا زگیل مقعدب شدید که تشخیص قطعی آن نیاز به مشاهده عینی محل دارد در صورت وجود هر یک از آنها باید تحت درمان مناسب خود قرار بگیرید که معمولاً زائده دائمی ایجاد شده نیاز به جراحی خواهد داشت که امروزه با وجود روشهای نوین لیزری دیگر نگرانی برای انجام جراحی وجود ندارد سرپایی تحت بیحسی موضعی بدون درد و خونریزی درمان شده می توانید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده نیاز به مراقبت استراحت طولانی مدت نداشته باشید و حتی به محل کار خود بازگردید.

 • حسام گفت:

  سلام مدت دو سال زایده ای خارج از مقعد بیرون زده است چند بار پماد نیز مصرف کرده ام بهبودی حاصل نشد چکار کنم ضمنااگر هزینه عمل با لیزر را مرقوم فرمایید ممنون می شوم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده مقعدی ایجاد شده با درمانهای خانگی سنتی و یا دارویی برطرف نخواهد شد و تنها راه رهایی از آن انجام جراحی خواهد بود که امروزه با کمک ابداع روشهای نوین لیزری دیگر نیاز به انجام جراحی های سخت و گسترده سنتی نخواهد بود و فرد می تواند سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون درد و خونریزی درمان شود به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده به خانه بازگردد و زندگی عادی روزمره خود را داشته نیازی به مراقبت و حمایت دیگران پیدا نکند.

 • Mohmd گفت:

  باسلام خدمت دکترعزیز
  اقای دکترمن مدت طولانی دچاربواسیرخارجی بوده که طی این مدت فروکش ویاافزایش داشته ولی بطور کلی دربهترین حالت هم برطرف نشده.خواستم بدونم مصرف دارودربرطرف کردن قطعی این بیماری تاثیری داره یا بایدجراحی کرد
  ودیگراینکه هزینه برطرف کردن این بیماری بالیزر چقدرهست.
  باتشکرازشماناجیان زمین پاینده باشید

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر بیماری فعال نبوده و دچار زائده مقعدی نشده باشید با کمک درمان های دارویی می توان آن را کنترل نمود نیازی به جراحی وجود ندارد ولی اگر بیماری دردناک یا خونریزی فعال داشته و یا زائده مقعدی بیرون زده باشد نیاز به جراحی خواهد بود که البته با کمک روش نوین لیزر قابل درمان خواهد بود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان و جراحی سخت گسترده ندارد بنابراین برای تشخیص قطعی و دریافت درمان مناسب هر چه زودتر مراجعه کنید.

 • ناشنای گفت:

  سلام اقای دکتر من ده ساله هموروئید دارم س بار عمل کردم بار اول لیزر وبار دوم وسوم با جراحی بازم خوب نشده الان دوسال از عمل آخر میگذره رژیم غذایی دارم و اصلا یبوست ندارم بازم دارم اذیت میشم و درد دارم چیکار کنم واقعا دیگه خسته شدم از خودم چیکار کنم تو رو خدا ی راهنایی کنید ازخودم بیزار شدم خیلی زندکی کردن واسم سخت شده

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت ناحیه مقعدی خود حضور مراجعه کنید تا درمان مناسب توصیه شود.

 • hasan گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من ۲ سال پیش عمل بواسیر انجام دادم بواسیر خارجی بعد کاملا خوب شدم همون موقع بواسیر داخلی هم داشتم ولی دکتر بواسیر داخلی رو برنداشته بود العان همون بواسیرداخلیم عود کرده پایین تر از همون بواسیر داخلی هم یکم زخم شده حالت خراشیدگی بعد چند روز پیش رفتم جایهمون دکتری که عملم کرده بود بعد میگه عمل ننیخواد بکنی با دارو رفع میشه ،ولی من دارو خیلی مصرف کردم از پماد ، قرص،شیافت و….ولی خوب نشد گفتم مه دارو نمیخوام میخوام عمل کنم گفت که اگه عمل کنی مقعدد تنگ میشه و مشکلاتت دو برابر و دردد دو برابر میشه میخواستم بدونم به نظر شما چیکار کنم لطفا کمکم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید بسته به شدت بیماری درباره درمان شما تصمیم گیری خواهد شد در صورتی که درمان‌های دارویی برای شما کافی باشد توصیه جراحی نخواهد شد.

 • یوسف گفت:

  سلام بعد از انجام عمل باید چه کارهایی انجام دادکه یبوست برطرف بشه ودوباره مشکل ساز نباشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   باید تغییرات مثبتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود به منظور دوری از عوامل محرک بیماری انجام شود که شامل مصرف مایعات فراوان در حد هشت لیوان روزانه، مواد غذایی پر فیبر میوه سبزیجات آلو گلابی کیوی انجیر خشک خیسانده شده ناشتا بوده و لازم است غذا همراه روغن زیتون میل شود. از نگه داشتن مدفوع و به تاخیر انداختن اجابت مزاج خودداری شود. ورزش کنید و پیاده روی داشته باشید و از نشستن مداوم و بدون وقفه یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

 • صالحی گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام ختسه نباشیدشوهرمن چهل سال داره دچارمریضی بواسیرشده الان مدام خونریزی می کنه دردشدیدداره لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیماری بواسیر اگر فعال بوده و به درمان‌های دارویی پاسخ موثر ندهد نیاز به درمان جراحی خواهد داشت لازم است تا همسرتان برای بررسی وضعیت خود به شکل حضوری مراجعه کنند در صورت نیاز به جراحی جای نگرانی وجود ندارد امروزه دیگر لازم نیست مانند گذشته تحت عمل جراحی سنتی با تیغ جراحی و بستری چند روزه در بیمارستان قرار بگیرند زیرا با ابداع روشهای نوین لیزری امکان جراحی تحت بی حسی موضعی بدون قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی بدون درد و خونریزی وجود دارد به صورتی که در همان روز مراجعه جراحی شده مرخص شود و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده نیازی به مراقبت پانسمان و استراحت طولانی مدت نداشته باشد و باید در زندگی خود تغییر ایجاد کرده از عوامل محرک بازگشت بیماری دوری کنند.

 • نرگس گفت:

  باسلام من مشکل بواسیردارم حدود۱۶سال پیش بصورت دکمه ای بیرون زده ولی تاچندماه پیش که دوباره ازقسمت دیگه بیرون زد مشکلی نداشتم پیش دکترسنتی رفتم خوب شدولی دوره درنانی گفته شده راادامه ندادم دوباره عودکردوقسمت قبلی هم عفونت کردومثل دمل چرکی شده لطفا راهنمای کنیدباتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیماری بواسیر در صورت داشتن زائده مقعدی دائمی با هیچ یک از روش های درمانی دارویی و یا سنتی به صورت قطعی درمان نخواهد شد و لازم است تحت عمل جراحی قرار بگیرید البته نگران نباشید امروزه دیگر نیاز به انجام جراحی های سخت و سنتی با تیغ جراحی نبوده و لازم نیست که در بیمارستان بستری شوید در محیط کلینیک سرپایی تحت بی حسی موضعی بدون داشتن درد و یا خونریزی درمان شده نیازی به مراقبت و یا استراحت ندارید می توانید زندگی عادی روزنامه خود را آغاز کنید بنابراین قبل از وجود آمدن علائم آزاردهنده دیگر برای دریافت درمان مناسب خود مراجعه کنید.

 • زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر من ۳۶سال سن دارم۹ سال پیش بعد از عمل سزارین چار یبوست شدم نزدیک دو ماه طول کشید تا خوب شدم وبیرون زدگی پیدا کردم دو سال پیش۱۰ روز دوباره عود کرد و الان به طور وخیمتری خودش داره نشون میده خونریزی دارم پشتم تورم داره و نمیزاره عجابت مزاج داشته باشم خیلی درد دارم پماد ام جی هم مصرف کردم واقعا نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر بیماری هموروئید شما فعال بوده دچار زائده مقعدی دائمی شده باشید دیگر به درمان‌های دارویی پاسخ نداده نیاز به درمان جراحی خواهید داشت و نگران نباشید امروزه دیگر نیازمند جراحی سخت چاقو یا تیغ جراحی نیست میتوانید سرپایی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده نیازی به مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته باشید با کمک روش جراحی لیزری یک جراحی بدون دردسر را تجربه خواهید کرد.

 • احمدی گفت:

  سلام .خانومم بواسر بیرونی دارن.که از امروز خیلی عود کرده که همراه با ترشح و مقداری خون بوده و خیلی متورم شده.میخوام بدونم چه کار باید کرد؟و دوم اینکه هزینه لیزر چقدر هستش.

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که بیماری در مرحله مزمن خود بوده و زائده مقعدی ایجاد شده دائمی باشد تنها راه درمان آن انجام جراحی بوده و درمان های دارویی به بهبودی ایشان کمک نمی کنند البته نگران نباشید امروز با کمک روش های نوین امکان جراحی بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بی حسی موضعی وجود دارد به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده و روز بعد از عمل زندگی عادی خود را داشته باشد و سلامت خود را در مدت کوتاهی بازیابد بهتر است برای راهنمایی بیشتر حضوری مراجعه شود.

 • حسن گفت:

  سلام
  آیا فیشر و تگ را هم با لیزر میتوان برطرف نمود؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید امروز با کمک پیشرفته و ابداع روشهای نوین لیزری امکان جراحی سخت ترین مراحل بیماری های مقعدی و بیماری فیشر با کمک این روش وجود دارد به صورتی که تحت بی حسی موضعی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای آن سرپایی عمل شده نیازی به مراقبت و یا استراحت طولانی مدت و حتی بستری شدن در محیط آلوده بیمارستان ندارید در همان روز مراجعه یک الی دو ساعته مرخص شده می‌تواند به خانه باز گردید و از روز بعد زندگی عادی خود را بدون نیاز به مراقبت و حمایت دیگران تنهایی آغاز کرده به محیط کار رفته نیاز به پانسمان استراحت نداشته باشی و در مدت بسیار کوتاه سلامت خود را بازیابید.

 • پرویز گفت:

  با سلام
  من حدود ۵ ساله هموروئید ترومبوز_داخلی_ دارم برآمدگی در حد دانه عدسه که با خونریزی همراهه میخوام با لیزر جراحی کنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید و
  هزینه تقریبی؟

  • clinic گفت:

   به سلام
   نگران جراحی خود نباشید امروز سخت ترین و پیشرفته ترین مراحل بیماری های ناحیه نشیمنگاه با کمک روشهای نوین لیزری سرپایی قابل درمان بوده به صورتی که فرد در همان روز مراجعه می تواند جراحی سرپایی شده طی یک الی دو ساعت خیس شده به خانه بازگردد و از روز بعد به کار و فعالیت عادی خود بپردازد نیازی به مراقبت استراحت نداشته باشد و درد خونریزی سایر روش های سنتی را تحمل نکند.

 • مجید گفت:

  سلام من یک بار عمل جراحی کردم ولی بازم هم اذیت میکنه به نظر شما چیکار

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت و مشاوره و راهنمایی برای تغییر سبک زندگی و ترک عوامل محرک بازگشت بیماری حضوری مراجعه کنید تا بیشتر راهنمایی شوید.

 • حسین گفت:

  آقای دکتر سلام.. توی جواب کلونوسکوپی من سایز همورید رو ۱۵ سانت زده میخواستم بدانم که با لیذر میشه عملش کرد یا باید از روشهای دیگر استفاده کرد. با تشکر از شما.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت باید حضوری مراجعه کنید تا درباره درمان آن تصمیم گیری شود.

 • السا گفت:

  با سلام و خسته نباشید.کسی که ۴ ساله بواسیر بیرون زده داره و الان دردی نداره؟آیا لازمه که عمل کنه یعنی ب همین منوال بمونه ضرر داره؟آخه بر اثر بارداری ب وجود اومده ولی در حال حاضر مشکلی نیست فقط بیرون زدگی هست،ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر با ظاهر ناحیه مشکلی ندارید می توانید فعلاً برای انجام درمان آن اقدامی نکنید ولی دیر یا زود علائم آزاردهنده دیگر بیماری در صورت ابتلا به یبوست و یا سبک زندگی غلط بروز خواهد کرد که نیاز به دریافت درمان فوری را ضروری خواهد کرد.

 • حسین گفت:

  من بواسیر عمل کردم ۵ماه پیش و دوباره اوت کرده و خونریزی و درد دارم/ با لیزر چقدر هزینه داره؟ /و آیا دوباره اوت میکنه با عمل لیزر هم یا نه ؟ ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت ایجاد تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی خود با ترک عوامل محرک بازگشت بیماری با کمک روش لیزری ۱۰۰ درصد تضمینی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک سرپایی درمان شده و حتی تحت عوارض و علائم آزاردهنده بعد از جراحی روشهای سنتی قرار نخواهید گرفت و بعد می توانید زندگی عادی خود را آغاز کرده به محیط کاری بازگردید.

 • مهدی گفت:

  باسلام
  بنده مدت یک هفته هست که احساس درد در ناحیه بیرون مقعد دارم که یک زائده هم وجود دارد که قابل لمس هست آیا احتیاج به جراحی یا لیزر هست یا با دارو یا پماد برطرف میشه؟؟
  باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری و تعیین نوع درمان مناسب آن‌ لازم است تا حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری باشید امکانات بهبودی با کمک درمان دارویی را خواهید داشت اما اگر زائده مقعدی ایجاد شده دائمی باشد نیاز به درمان‌های دیگری چون جراحی خواهید داشت البته با کمک لیزر سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص می شوید از روز بعد میتوانید زندگی عادی خود را آغاز کنید نیاز به پانسمان یا مراقبت خاص و استراحت ندارید.

 • کامران گفت:

  سلام بنده دارای هموروئید شماره ۴ و ۳ داخی و خارجی هستم . می خواستم ببینم آیا با لیزر می توان هردو مورد را برطرف ساخت؟ هزینه جراحی با لیزر چقدره دقیقاً . من تو کرمانشاه زندگی می کنم . با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران جراحی خود نباشید برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید امکان جراحی لیزری برای سخت ترین انواع بیماریهای مقعدی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی وجود دارد می‌توانید در همان روز مراجعه مرخص شده و از روز بعد زندگی عادی خود را داشته باشید و در همان روز به شهر خود بازگردید از روز بعد نیاز به مراقبت درمانی سختی نخواهید داشت و می توانید به محیط کاری خود بازگردید با کمک این روش وقت ترک عوامل محرک بازگشت بیماری صد در صد تضمینی درمان خواهید شد.

 • محمد گفت:

  دکترجان س مدت ده سال شاید بیشتر هست که از.بس سفتی مزاج داشتم به این بیماری دچار شدم من کشاورز هستم ودر اخری شهر خراسان جنوبی نهبندان هستم هنوز داره میر داخل جای دکترای مشهد رفتم اونا میگن هنوز زود هست که عمل کنیم حالا حدود ده روز هست که هرروز خونریزی میکنم اینجا دکتر نداریم فقط عمومی هست ایا با لیزر امکان درمان هست دکتر مشهد گفت درجه ۲ هست هنوز با دارو حل میشه من حاضرم اگه شما بگین بیام تهران اگه بالیزر عمل بشه منو راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و خونریزی آن قابل کنترل نباشد در هر مرحله حتی درجات پایین با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده در همان روز ترخیص می شوید و می توانید به شهر خود بازگردید فقط باید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کرده از وارد کردن فشار بیش از حد خود این کار خودداری کنید تا دچار بازگشت بیماری نشوید نگران جراحی خود نباشید امروزه سخت‌ترین مراحل بیماریهای مقعدی با کمک روش لیزر قابل درمان خواهد بود.

 • رحمان گفت:

  سلام پدرم مبتلا به بواسیر درجه دو میباشد ایا باروش لیزر قابل درمان است. جنابعالی چه روشی توصیه میکنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید امروز سخت ترین و پیشرفته ترین مراحل بیماریهای ناحیه مقعد با کمک ابداع روشهای نوین لیزری قابل درمان بوده و جای هیچ گونه استرس برای درمان جراحی وجود ندارد. زیرا این جراحی تحت بی حسی موضعی و در محیط کلینیک بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستان سرپایی انجام شده نیاز به اقدامات مراقبتی خاص بعد از عمل نداشته باشد و فرد می تواند زندگی عادی روزمره خود را بدون مشکل آغاز کند.

 • زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر من الان دوهفته هسته ک کم و پیش خون میبینم خارش هم کم دارم امروز داخل مدفوم خیلی خون دیدم هیچی هم از مقعدم بیرون نزده ایا بواسیره و باید عمل کنم تو رو خدا جواب بدید مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام
   وجود خارش و خونریزی در ناحیه مقعد می تواند از نشانه های ابتلای شما به بیماری مقعدی چون بواسیر باشد اما بدون معاینه بالینی و بررسیهای دقیق کلینیکال نمی‌توان تشخیص قطعی داد بهتر است به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر این مشکل را پیگیری کنید تا دچار علائم آزاردهنده دیگر نشوید. درصورت تایید بیماری مقعدی تنها راه رهایی از آن در مراحل اولیه درمان های دارویی و در صورتی که به درمان دارویی پاسخ موثر ندهد درمان جراحی خواهد بود. البته با وجود روشهای لیزری می توان جراحی بدون درد و خونریزی در محیط آرام کلینیک داشت و نیازی به استراحت و یا مراقبت روش‌های سنتی پیدا نخواهد شد.

 • سعید گفت:

  جناب آقای دکتر من الان حدود دو سال است که هیموریید دارم تازکی هم سوزش وخارش داروشکمم هم درد میکنه میخواستم ببینم چی کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   وقتی بیماری هموروئید مزمن شده و دیگر به درمان‌های دارویی پاسخ موثر نداده و علایم آن آزاردهنده شود توصیه می‌گردد تحت درمان جراحی قرار بگیرید برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید نگران نباشید امروزه امکان جراحی بدون دردسر تحت بی حسی موضعی و در محیط ارام کلینیک وجود دارد سرپایی درمان شده در همان روز مراجعه مرخص شوید و روز بعد زندگی عادی روزمره خود را داشته باشید نیاز به مراقبت به حمایت نداشته فقط باید تغییراتی در سبک زندگی خود و رژیم غذایی ایجاد کرده از بازگشت بیماری جلوگیری کنید.

 • غریبه گفت:

  سلام اقای دکتر من ۵ساله که بواسیر دارم ..مقعدم بیرون زدگی داره و اصلا داخل نمیره..درد هم نداره حتی.من بالیزر خوب میشم؟ و اینکه بعد از لیزر کردن مثل اولش میشه یا نمیشه؟😔 ممنون میشم جواب بدین

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله اصلا نگران نباشید امروز سخت ترین مراحل پیشرفته بیماریهای مقعدی با کمک درمان لیزری قابل کنترل و بهبودی بوده و جای هیچگونه ناراحتی وجود ندارد با این کمکی روش سرپایی بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی بدون قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص میشوید و روز بعد میتوانید زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرده نیاز به مراقبت و یا حمایت دیگران نداشته باشید.

 • سمیه گفت:

  سلام و خسته نباشید هزینه عمل همورویید با لیزر چقدر هست و دوران نقاهت چن روز هستش

  • clinic گفت:

   با سلام
   روش درمانی جراحی لیزری سرپایی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای آن و یا بستری شدن در محیط بیمارستان به صورت سرپایی در محیط کلینیک انجام شده به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص خواهید شد و از روز بعد بعد در حدی بهبود پیدا کرده اید که میتوانید به کار و فعالیت روزمره خود بازگشته نیاز به استراحت طولانی مدت و یا پانسمان نداشته باشید.

 • سمیرا گفت:

  سلام ببخشید یک سوال داشتم رابطه جنسی مقعدی باعث ایجاد هموروئید میشود؟و اینکه باید به پزشک مراجعه کرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله داشتن رابطه جنسی مقعدی و یا فرو بردن هر نوع جسم سختی به درون مقعد میتواند به دیواره های آن و عروق خونی آسیب زده باعث بروز انواع بیماریهای مقعدی چون بواسیر و یا حتی فیشر شود. لازم است برای بررسی وضعیت بیماری خود به شدت آسیب مقعدی و دریافت درمان مناسب قبل از بروز علایم آزاردهنده هرچه زودتر مراجعه کنید تا حداقل شانس بهره بردن از درمان‌های ساده را داشته باشید و از تکرار روابط پرخطر مقعدی نیز بپرهیزید.

 • Moji گفت:

  سلام … دوماهی میشه هنگام دفع مدفوع و حتی بعد از اون دچار درد میشم ..خونریزی نداره فقط یک بار ب دلیل زور زدن خون خفیفی روی دستمال کاغذی دیدم … ب پزشک مراجعه کردم سه هفته از قرص سی لاکس استفاده کردم و مشکلم حل شد ولی ب محض قط مصرف قرص دوباره دچار یبوست شدم و مشکلم برگشت … ب پزشک گوارش مراجعه کردم میگه بواسیره ولی ب پزشک جراح ک مراجعه کردم گف فیشره … یه زائده ی کوچیک ب اندازه یه عدس از مقعدم خارج شده ک کمی درد داره… این علائم بواسیره یا فیشر؟ واقعا موندم چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   این علایم می‌تواند ناشی از هر دو بیماری بیماری بواسیر و شقاق مقعدی بوده و برای تشخیص قطعی آن باید حضوری مراجعه کرده در معاینه بالینی دقیق قرار بگیرید در هر حال بیماری شما نیاز به درمان داشته و باید آن را جدی بگیرید در صورت مراجعه فوری شانس بهره‌بردن از درمان‌های ساده دارویی را خواهید داشت در غیر این بیماری درست شده و نیاز به درمان های سخت تری پیدا خواهید کرد که البته با وجود روش لیزری امکان درمان سرپایی و بهبودی فوری نیز وجود خواهد داشت بهتر است به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر این موضوع را پیگیری کنید. برای جلوگیری از بازگشت بیماری باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده میزان مایعات مصرفی را افزایش دهید و از مواد غذایی پر فیبر مانند میوه سبزیجات آلو گلابی انجیر خشک روغن زیتون همراه غذا استفاده کرده و از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید و احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید.

 • امیر گفت:

  سلام آقای دکتر
  ممنون از سایت بسیار خوب تون
  مردی ۴۴ ساله هستم. حدود ۱۰ روز پیش روی یکبار مدفوع مقداری تازه و به رنگ قرمز روشن و کاملا خیس و تازه مشاهده کردم . ازان روز به بعد در هر بار اجابت مزاج از طریق مشاهده چشمی مدفوع خود را کنترل کرده ام . امروز دوباره روی جدار خارحی مدفوع دو سه رگه خیلی باریک و نازک و کم حجم از خون تازه مشاهده کردم.
  در هر دوبار هم مدفوع رنگ طبیعی داشت و از نظر شکل و قوام هم تقریبا طبیعی و کمی سفت بوده است . (شکل پذیر و نرم نبوده است ولی حالت یبوست شدید هم نبوده است . کمی سفت و فرم دار )
  دو تا سوال دارم :
  ۱- برای بررسی بیشتر این مشکل کولونوسکوپی لازم است؟
  ۲- اگر مشکل ناشی از بواسیر یا پولیپ باشد ، با توجه به حجم خیلی کم خون (کمتر از ۱ یا ۲ سی سی شاید) آیا امکان دارد خود به خود عروق ترمیم شده و بهبود یابند ؟
  ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   خونریزی ناحیه مقعد میتواند ناشی از بیماریهای مقعدی و یا بیماری‌های گوارشی و حتی بدخیمیها باشد برای تشخیص قطعی آن ابتدا باید معاینه بالینی شده در صورتی که در معاینه بالینی تشخیص میسر نباشد نیاز به انجام تست تشخیصی دقیقتر چون کلونوسکوپی خواهید داشت و امکان بهبودی خود به خود وجود ندارد. لازم است حتماً این موضوع را قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر و یا تشدید آسیب بافتی ناحیه پیگیری نمایید و مراقب اجابت مزاج خود باشید تا دفع مدفوع روان داشته از تشدید آسیب بافتی محل جلوگیری کنید. از آنجایی که زمان در درمان برخی بیماریها بسیار مهم است هرچه زودتر برای پیگیری مشکل خود اقدام کنید.

 • یاسمن گفت:

  سلام دکتر خسته نباسید
  ۵ ساله که به همورویید بیرونی مبتلا شدم به پزشک هم مراجعه کردم ولی نتیجه ای نگرفتم مدتیه که روزی دو سه بار با سرکه سیب مرطوبش میکنم هم درد داره هم خارش نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمای بفرمایید مرسی از لطفتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که بیماری بواسیر و درمان دارویی پاسخ مناسب ندهد تنها راه درمان و رهایی از آن انجام جراحی بوده که البته امروزه با کمک ابداع روشهای نوینی که با لیزر انجام می‌شود می‌توان آن را سرپایی بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط بیمارستان درمان نموده و از روز بعد زندگی روزمره خود را همانند قبل داشته نیاز به پانسمان و مراقبت خاص روشهای سنتی نداشته باشید. این عمل سرپایی انجام شده در همان روز مراجعه ترخیص میشوید.

 • نازی گفت:

  سلام .یک هفته پیس یک زائده ای رو در دهانه مقعدم مشاهده کردم که هر سری دفع میکنم درد میکنه بدون خونریزی.و بعد از مدتی محو میشه…و دردشم طوریه که بعد از یکی ساعتی از بین میره و بعصی اوقات خارش سطحی دارم در حد چند مین ..میخواستم بپرستم من به بواسیر مبتلا شدم و اینکه کرم های همورویید میتونه درمان خوبی باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله این احتمال وجود دارد که در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری مقعدی بواسیر باشید ولی بدون معاینه بالینی و بررسی ناحیه نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود و لازم است حتماً مراجعه حضوری داشته و تحت درمان مناسب قرار بگیرید و از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید زیرا نوع دارو و میزان دوز لازم برای بهبودی را پزشک تعیین میکند.

 • ناشناس گفت:

  باسلام من باواسير دارم خيلي درد شديدي دارم ولي چون خواهرم و پسرخالم ديدم وقتي باند ٣متري ازمعقدايشان بيرون اوردن واينا بيهوش شدند وبه بيمارستان منتقلشون كرديم من از دردبعدش و خونريزي شديد وخيلي خيلي عذاب خمش

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای جلوگیری از پیشرفت بیماری و تشکیل آسیب بافتی ناحیه و بروز علایم آزاردهنده دیگر هرچه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید. نگران نباشید امروزه با پیشرفت علم و به وجود آمدن تکنیکهای جدید جراحی با کمک روشهای لیزری دیگر نیاز به پانسمان و مراقبت خاص بعد از عمل نبوده فرد تحت بیحسی موضعی سرپایی در محیط کلینیک درمان شده طی ۱ تا ۲ ساعت ترخیص شده و از روز بعد میتواند زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به استراحت آغاز کند و حتی به محیط کاری بازگردد. بهتر است به سلامت خود اهمیت داد این مشکل را هرچه زودتر پیگیری کنید.

 • مجتبی گفت:

  سلام .. من وچار بواسیر شدم دکتر گفته یچیزی بین درجه ۲ و ۳ هست … خونریزی ندارم فقط یه بار. ب علت زور زدن و فشار زیاد داشتم …یه زائده ب اندازه یک عدس از مقعدم خارج شده ک کمی درد داره .. میشه با لیزر درمان بشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خوشبختانه امروز سخت ترین نوع بیماریهای نشیمنگاهی با پیشرفته‌ترین مراحل آن از طریق درمان لیزری قابل ترمیم و بهبودی خواهد بود. نگران جراحی خود نباشید با کمک این روش سرپایی تحت بیحسی موضعی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط بیمارستان سرپایی عمل شده و میتوانید در همان روز عمل مرخص شوید و از روز بعد زندگی عادی خود را بدون نیاز به مراقبت خاص آغاز کنید و به محیط کاری بازگردید بدون اینکه نیاز به استراحت داشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من همورویید داخلی درجه دو دارم دکتر گفته یه قسمتشو باید جراحی کنیم و یه قسمت دیگشو باید لیزر کنی خواستم بدونم که اگه به شما مراجعه کنم فقط با لیزر میشه هموروییدو از بین برد یا. دوباره بعد لیزر همورویید برمیگرده
  مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل لیزری و ترک عوامل محرک بازگشت بیماری و تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی به با کمک روش نوین لیزری نه تنها بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی و سرپایی درمان شده بلکه تضمینی و صد درصدی از این بیماری رها خواهید شد و از روز بعد از عمل می توانید به زندگی عادی روزمره خود بازگردید و نیاز به مراقبت و استراحت طولانی مدت روشهای سنتی نداشته باشید.

 • نویدلل گفت:

  اگر کسی برای همورویید درجه ۱ درخواست پرتو دهی مادون قرمز داشته باشه آیا بکار میبرید؟
  لیزر های شما از نوع co2 هست یا چیز دیگری؟
  با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   باید حضوری مراجعه کنید تا وضعییتان بررسی شود سپس راجع به درمان تصمیم گرفته خواهد شد.

 • نيكي گفت:

  من چند ساله بواسير همراه با شقاق دارم و با تغيير در رژيم غذاييم تا به الان مشكلي نداشتم اما يك هفته اي هست كه خيلي اذيت ميشم تا جايي كه نميتونم بنشينم و فقط خوابيدم چند تا دكتر هم رفتم همه ميگن بايد عمل كني اما من خيلي خيلي ترس دارم نميدونم بايد چيكار كنم ؟ ميخواستم ببينم براي عمل بواسير مقعد رو در امتداد باسن شكاف ميدن ؟
  براي من چند تا دونه بيرون و يكي داخل هست
  شما كدوم روش رو پيشنهاد ميكنيد ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر نگران نباشید اگر از عمل جراحی باز سنتی ترس دارید متوانید این عمل را تحت بیحسی موضعی به شکل سرپایی و در محیطی آرام کلینیک بدون درد و خونریزی و بدون اینکه آسیب به بافت سالم اطراف ناحیه وارد شود جراحی لیزری شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون نیاز به مراقبت خاصی و پانسمان آغاز کنید. در همان روز جراحی ترخیص شده و نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی ندارید.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  خانمي هستم ٤٠ساله
  بيرون زدگي بواسير دارم
  بدون درد
  فقط ظاهرش اذيتم ميكنه
  خارش هم داره كمي
  عمل نيازداره
  پزشك خانم هم داريد
  داخل بيمارستان هست
  هزينش چقدره
  درد بعدازعمل تا چه حدوديه
  خيلي هم ترس دارم
  ممنون ازراهمماييتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت وجود زائده دائمی دائمی حتماً نیاز به جراحی داشته و با درمان دارویی بهبود پیدا نخواهید کرد. اما نگران جراحی خود نباشید با وجود روشهای نوین لیزری این امکان وجود دارد که بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی سرپایی عمل شده و از روز بعد زندگی عادی روزانه خود را بدون نیاز به مراقبت خاص و یا استراحت طولانی اغاز کنید.

 • جمال091 گفت:

  سلام ببخشید
  من از کجا بایستی بدانم این زائیده کوچک کنار مقعد (که مقداری سفت هم هست و مقداری به داخل امتداد داره فکر کنم داخل مقعد نیست) چه نوع بیماری نشیمنگاهی هست؟ چه درمانی لازم داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز شما خودتان نمیتوانید تشخیص بدید، برای تشخیص باید تحت معاینه بالینی و بررسی پزشک قرار بگیرید و حضوری مراجعه کنید. تا قبل از دیر شدن و از دست رفتن شانس بهره بردن از درمان‌های حداقلی و بروز علائم آزاردهنده دیگر تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • نوید گفت:

  با سلام
  روش شما برای هموریید پرتو درمانی هست یا جراحی با لیزر؟اگر پرتو درمانی هست چه نوعی رو بکار میبرید؟تخصص پزشک چیست؟
  با سپاس از شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   با روش لیزری و با کمک اشعه لیزر به جای تیغ جراحی عمل بدون آسیب بافتی به بافت اطراف سالم در ناحیه بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی سرپایی قابل انجام است به صورتی که فرد نیاز به استراحت طولانی یا مراقبتهای سخت روشهای سنتی نداشته باشد.

 • مجی گفت:

  سلام ..من بواسیر درجه ۲ دارم خاستم بپرسم میشه لیزر کرد؟ و دوره نقاهتش چقده ؟ کی میتونم فعالیت های عادی رو انجام بدم ؟ و هزینش چقدره

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید و امکان جراحی لیزری برای شما وجود دارد با کمک این روش بدون درد و خونریزی تحت ببحسی موضعی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط آلوده بیمارستان و قرار گرفتن در معرض عوامل عفونی این مکان میتوانید جراحی سرپایی شده و در همان روز مرخص شوید و از روز بعد از عمل در حدی بهبود پیدا میکنید که زندگی عادی و روزمره خود را داشته باشید و نیاز به پانسمان و استراحت روشهای سنتی نخواهید داشت.

 • اکبر به گفت:

  سلام خسته نباشید من بواسیر دارم دوبار هم عمل کردم حالا بازم درد دارم رفتم دکتر میگه اگه عمل بکنی اختیار ازت میگیره خواستم راهنمایم بکنید چکار بکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری و راهنمایی دقیق باید حضوری مراجعه شود.

 • مهدی گفت:

  با سلام
  ۳ هفته‌پیش هموروئید را با لیزر عمل‌کردم‌ اما‌الان‌در‌طول‌روز‌ بسیار‌کم‌‌اما کنترل مدفوع ندارم مثلا هر سه ساعت کمی‌لباس زیرم رنگی‌و‌آلوده می‌شود. تا چند وقت این حالت را من دارم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت جراحی خود و روند بهبودی به جراح مربوطه مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام..من بواسیر درجه ۲ دارم ..میخاستم بپرسم انجام ورزش های سنگین مث بدنسازی باعث تشدید بیماری میشه؟ چون شنیدم ک بلند کردن اجسام سنگین میتونه باعث ایجاد بواسیر بشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله تا جای ممکن باید از انجام ورزشهای سنگین چون بدنسازی بپرهیزید.

 • بهمن گفت:

  سلام خسته نباشید من همورویید دارم میخوام‌ عمل کنم اما میترسم دوباره بعد عمل در بیاد چون یکی از اشناها عمل کرده بعد دوباره مبتلا شده حالا مونده چیکار کنم‌میش راهنماییم کنید؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که در سبک زندگی و تغذیه خود تغییراتی مطلوب به نفع کنترل این بیماری ایجاد کنید پس از درمان دچار بازگشت بیماری نخواهید شد پیشنهاد میشود با روش لیزری تضمینی بدون درد و خونریزی و سرپایی بدون نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی و یا قرار گرفتن در معرض عفونت و یا داروی بیهوشی درمان شده و نیاز به مراقبت سخت پس از جراحی روشهای سنتی نداشته باشید.

 • نازي گفت:

  ببخشيد من تازه ازدواج کردم يکي دوهفتس هم عمل بواسيرداشتم ميخاستم ببينم تاکي نميتونم رابطه داشته باشم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بهتر است تا زمان بهبودی ناحیه و احساس راحتی در محل جراحی برای برقراری رابطه جنسی صبر کنید.

 • ناشناس گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید من حدود ۹ روز پیش عمل شقاق داشتم و با عمل با برق که دکتر گفت جراحی کردم من تا الان که ۹ روز گذسته باز هم یبوست دارم با انکه مایعات و غلات زیاد استفاده میکنم و ۲ روزی هست کنار مقعد یک زاعه کبود شده و ورم دارد با همراه سورش ممنون میشم اگه کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت لازم است به جراح خود مراجعه کنید تا حضوری ناحیه را بررسی کنند و برای کنترل یبوست دارو مناسب تجویز نمایند.

 • ناشناس گفت:

  سلام اقای دکتر من دوشنبه عمل شدم خیلی درد دارم وقت بیرون روی خیلی شدید میشه باید چکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بهتر است در روند درمانی خود کمی صبور باشید و اگر درد بسیار شدید بوده و غیرقابل تحمل است برای بررسی وضعیت به جراح خود مراجعه کنید تا پس از ارزیابی درمان مناسبی تجویز کنند نشستن در لگن آب گرم روزانه میتواند به کنترل درد ناحیه کمک کند.

 • علیرضا گفت:

  سلام من همسرم روز جمعه عمل همروئید کرده الان سه شنبه هست و درد زیادی داره و از مقعدش انگار یه چیزی بیرون زده به نظر میاد باز هم همورئیدش زده بیرون ویا شایدم ابسه یا افونت باشه خواستم بدونم الان که جراحی شده و این مشکل ب اش پیش اومده میشه کاری کرد که هر چه سریعتر خوب بشه و درد و جراحی و … نداشته باشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید التهاب مربوط به بعد از جراحی بوده و پس از گذشت دوره نقاهت رفع خواهد شد. اما اگر درد شدید دارند به جراح مربوطه مراجعه شود.

 • خلیل گفت:

  سلام داکتر صاحب؛ من خلیل الله استم و از افغانستان برای شما پیام میدهم.
  مدت یازده سال میشود که تکلیف هموروئید دارم که حالت بیرون زده‌گی دارد، و به اندازه یک تخم پرنده است.
  داکتر صاحب؛ خودم تا هنوز جرأت نتوانستیم که این تکلیف خود را عمل کنم چون در افغانستان داکتران ورزیده و ماهر نیست.
  اکنون شما برای من کدام شیوه عمل را پیشنهاد میکنید که از هر لحاظ بهتر باشد و اگر خواست خدا بود ایران نزد شما خواهم آمد؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت باید حضوری مراجعه کنید با احتمال زیاد امکان جراحی لیزری برای شما هم وجود دارد اما بعد معاینه نظر قطعی داده خواهد شد.

 • ناصر گفت:

  مشکل بواسیردارم نمیدونم عمل کنم یانه

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا حضوری مراجعه نموده و بررسی بالینی شوید و بسته به شدت بیماری بواسیر تحت درمان مناسب دارویی و یا جراحی قرار بگیرید که اگر زائده بیرونی داشته باشید حتما نیاز به جراحی هست که توصیه میگردد برای بهبودی سریعتر و عدم تحمل عوارض روشهای سنتی از روش درمانی لیزری برای درمان خود کمک بگیرید که بدون درد و خونریزی و سرپایی تحت بیحسی موضعی و در کلینیک قابل انجام است.

 • علی گفت:

  سلام من مردی ۵۴ ساله هستم از شیراز
  من هموروئید دارم یعنی موقع دفع مزاج به اندازه تخم مرغی بیرون میزنه وبه سختی برمیگرده سرجاش خواهشمندم بهم بگید با لیزر میشه عمل کرد یا خیر اگه میشه هزینش تقریبا چقدر میشه که ببینم توانایی پرداختش رو دارم بیام خدمتتون از این مشکل بزرگ نجاتم بدید
  ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله امکان جراحی لیزری با وجود پیشرفت علم حتی برای سخترین و پیشرفته ترین انواع بیماریهای مقعدی وجود دارد نگران سلامت و درمان بیماری خود نباشید فقط بیش از این وقت را از دست نداده برای درمان اقدام کنید. با کمک این روش سرپایی درمان شده و این امکان را دارید که در روز عمل ترخیص شده و به شهر خود بازگردید. از روز بعد از عمل بدون نیاز به پانسمان یا مراقبت خاص میتوانید زندگی عادی خود را آغاز کرده به محیط کار بازگردید.

 • علیرضا گفت:

  سلام
  من همورویید نوع ۴خارجی دارم. میخواستم ببینم با لیزر میشه برش داشت یا نه. هزینه ش حدودا چقدر میشه. با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید سخترین نوع هموروئید هم با کمک روش لیزری قابل انجام بوده و میتوانید بدون درد و خونریزی و سرپایی درمان شده و از روز بعد به زندگی عادی روزمره خود بازگشته و نیاز به استراحت طولانی مدت روش سنتی را نداشته باشید و در مدت کوتاه سلامت کلی خود را باز یافته از روز بعد به محیط کار خود باز گردید.

 • فرزانه. گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من دختری ۲۹ساله هستم من چندوقتیه حدود دوسه ساله بیرون زدگیه مقعددارم کمه ودردهم ندارم خونریزی هم به ندرت ودرصورت فشترزیاددارم ولی خوشم نمیادومیخام عملش کنم میخاستم ببینم لیزری میشه عملش کنم؟هزینه عملش چقدمیشه یه قیمت حدودی اگه میشه بهم بگیدممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید با کمک روش نوین لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی سرپایی و تحت بیحسی موضعی درمان شده و نیاز به تحمل عوارض دارویی بیهوشی و یا جراحی روشهای درمانی سنتی در همان روز مراجعه ترخیص شده و از صبح روز بعد زندگی عادی روزانه خود را بدون تحمل مشکلات پانسمان و یا مراقبت خاص داشته باشید و به محیط کار خود باز گردید. شما میتوانید با این روش ظاهر متعارف مقعد خود را باز یابید.

 • مونيكا گفت:

  با سلام دختري ٢٠ ساله هستم الان چند روزي هست هنگام اجابت خون ريزي دارم اما و درد خفيف در ناحيه شكم اما هيچ گونه اضافه گوشت در مقعدم نيست ميخواستم بدونم مشكل از كجاست

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص علت خونریزی مقعدی لازم است تا حضوری مراجعه نموده تحت معاینات بالینی و مشاهده عینی و بررسی کمک تشخیصی چون قرار بگیرید تا نوع بیماری شما مشخص گردد و بر حسب گوارشی یا مقعدی بودن بیماری درمان مناسب دارویی و یا غیر آن تجویز گردد تا بتوانید در کوتاهترین زمان ممکن بهترین درمان را گرفته و به سرعت سلامت خود را بازیابید.

 • عشرت گفت:

  سلام من تقریبا یک ماه پیش مبل سنگین بلند کردم ازاون موقع دردشدیدمقعدگرفتم الان سه روز که موقع اجابت مزاج خونریزی به رنگ قرمزروشن وقطره ای دارم ونیز خارش ودرد پری وسنگینی درمقعد مدام دارم ممنون میشم راه درمان وهزینه آنرابفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون بررسی ناحیه مقعد نوع بیماری و میزان مرحله پیشرفت آن قابل تشخیص نخواهد بود لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید تا پس از مشخص شدن وضعیت نوع درمان متناسب توصیه گردد. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده و هر چه زودتر برای بررسی وضعیت خود اقدام کنید. نگران درمان خود نیز نباشید امروزه روشهای درمان بسیار پر بازده و مورد استقبال بسیاری از بیماران و پزشکان بوده و سرپایی است.

 • مجی گفت:

  سلام ..من یک ماهی میشه دچار بواسیر شدم و موقع اجابت مزاج درد دارم اما شدید نیست فقط یک بار خونریزی داشتم اون هم بخاطر فشار بیش از حدی بود ک داشتم و زور زدن موقع دفع ..میخاستم بپرسم میشه لیزر کرد؟و هزینه تقریبی چقدره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری مقعدی باشید با درمان دارویی و رعایت اصول مراقبتی در کنترل یبوست با تغذیه سالم و تحرک بدنی میتوانید بیماری را درمان نمایید ولی اگر بیماری وارد فاز مزمن خود شده باشد نیاز به درمان جدیتری داشته و باید حتماً تحت درمان مناسب قرار بگیرید که البته با کمک روش لیزری به راحتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و تحت بیحسی موضعی سرپایی درمان شده و از روز بعد زندگی عادی خود را خواهید داشت.

 • Ali گفت:

  سلام خسته نباشید
  ایا بعد از عمل لیزر
  می توان به راحتی راه رفت
  منظورم اینکه شخص اگه تنهایی بیاد برای عمل می تونه برگرده شهرستان
  چون من بایداز شهرستان بیام

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله میتوانید سرپایی درمان شده و همان روز طی یک تا دو ساعت ترخیص شده و به شهر خود بازگردید ولی بهتر است یک همراه با خود داشته باشید. از روز بعد از عمل میتوانید تمام کارهای خود را به تنهایی و بدون نیاز به حمایت اطرافیان انجام دهید.

 • مريم گفت:

  سلام،چند ساله بواسير دارم،هميشه يبوست داشتم ،ملين كننده ها اثري ندارن،ي ماه ي بار خونريزي داشتم الان ي هفته س خونريزي شديد دارم،و درد خفيف،سوالم اينه بايد ليزر كنم؟ا

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله وقتی که درمان دارویی برای بهبودی شما مؤثر نباشد و یا خونریزی مقعدی در بیماری هموروئید احتمالی مؤثر نباشد درمان جراحی لازم خواهد بود که البته با کمک روش نوین لیزری میتوانید جراحی کم دردسری داشته باشید ولی نکته مهم این است که باید تغییراتی در سبک زندگی خود داده و رژیم غذایی را به نفع کنترل یبوست اصلاح کنید. از طرفی علت خونریزی مقعدی شما باید دقیق طی معاینات بالینی و بررسیهای کلینیکال و حتی انجام تت کمک تشخیصی بررسی شود تا بتوانید سلامت خود را به درستی باز یابید.

 • حجت گفت:

  آقای دکتر سلام من شکمم سفت شده وبه سختی وزورزیاد راحت می شوم وفقط یک دفعه همراه دفع مجاز خون دیدم ولی الان موقع نشستن روی صندلی وکارنشسته احساس سوزش می کنم واین سوزش کم است خواهش می کنم راهنمایی فرمایید چکار کنم شکمم سفت کارنکند وآیااین ازنشانه های بواصیر است باتشکر واگر به عمل احتیاج دارد آیابالیزر راحت تراست یاجراحی ممنون منتظر جواب هستم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای کنترل یبوست خود باید در روش زندگی و تحرک و تغذیه خود تغییرات مثبتی ایجاد کنید. میزان مایعات مصرفی روزانه را به هشت لیوان رسانده و میوه وسبزیجات فیبری و سبوس مصرف کنید با غذا روغن زیتون میل نموده و ورزش روزانه داشته باشید و پیاده روی منظم روزی سی دقیق مناسب است. از نشستن مداوم و زندگی کم تحرک نیز فاصله بگیرید و هر یک تا دو ساعت قدم بزنید. سوزش و خونی که دیدید برای تشخیص علت نیاز به مراجعه حضوری و معاینه بالینی دارد. در صورت ابتلا به بیماری هموروئید یا هر بیماری مقعدی دیگر با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان سرپایی بدون مشکل و عارضه درمان شده و از روز بعد زندگی روزانه خود را خواهید داشت.

 • حسین گفت:

  سلام دکتر هموروئید درجه ۳دارم میخواهم لیزر کنم هزینش چقدر میشه و امکان بازگشت داره یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   با کمک روش نوین لیزری در صورت رعایت تمام نکات مراقبتی و دوری از عوامل محرک بازگشت بیماری تضمینی جراحی شده و بیماری صد در صد درمان خواهد شد.

 • محمد حس گفت:

  باسلام حدود یکی دوماهه از ناحیه مقعد دچار درد سوزش وگاهگاهی خونریزی شده ام امروز مقدار خونریزی نسبتا زیاد بود از یه بسته همروییدی گیاهی که از داروخانه گرفته ام‌گاهی استفاده میکنم اما ظاهرا بی اثر هست چه کنم لطفا مرا راهنمایی فرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   مصرف خودسرانه دارو نه تنها بیماری را درمان نکرده بلکه با توقف موقتی علایم باعث تشدید بیماری و تأخیر روند درمانی خواهد شد لازم است تا از خود درمانی بپرهیزد و برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید. علایمی که دارید نشان دهنده بیماری هموروئید یا فیشر بوده ولی چون احتمال بیماریهای گوارشی دیگر نیز وجود دارد که با خونریزی بروز میکنند لازم است تا وقت را عنیمیت دانسته و هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه نمایید تا دچار عوارض آزار دهنده دیگر بیماری نشوید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید
  من بواسیر خارجی دارم که همراه با خون ریزی هست
  رفتم دکتر گفت با لیزر میشه حلش کرد می خواستم بدونم بعد عمل لیزر درد تا چند روز داره و باید رژیم غذایی رعایت کنم
  متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی درمان شده و اصلاً نیاز به استراحت طولانی مدت روش سنتی را نخواهید داشت و از روز بعد انقدر بهبود پیدا خواهید کرد بتوانید زندگی عادی روزانه خود را از سر بگیرید و نیازی به حمایت دیگران نداشته باشید و رژیم غذایی خاصی نیاز ندارد.

 • فاطمه گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید خدمتون عرض کنم من ۲۳سالمه الان تقریبا پنج ساله سر زایمان طبیعی دچار شقاق و بواسیر شده ام لطفا راهنماییم کنید که چکار باید کنم و لطفا هزینه عمل و درمانش هم اگه میشه بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   مادر عزیز بیماری فیشر یا شقاق مقعدی وقتی کهنه شده و وارد مرحله مزمن خود میشود به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به درمان غیر دارویی خواهد داشت که جراحی یکی از این موارد است. البته نگران جراحی نباشید پس از معاینه و قطعی شدن نیاز شما به جراحی با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را به صورت سرپایی پشت سر گذاشته و نیازی به بستری شدن و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی نداشته باشید. با کمک این روش از روز بعد سلامت کلی خود را باز یافته و میتوانید کار و فعالیت روزمره خود را از سر گرفته و بدون نیاز به مراقبت سخت و یا استراحت طولانی مدت زندگی عادی خود را داشته باشید.

 • مریم گفت:

  با سلام و خسته نباشید دختری ۳۷ ساله ام که مدتی ست دچار بیماری مقعد همورویید شدم که کلافه ام کرده از عمل جراحی هم میترسم لطفإ راهنمایی کنید چکار کنم؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   عمل جراحی نه تنها ترس نداشته بلکه در مواقع ضروری باید برای حفظ سلامت خود و جلوگیری از برخی بیماریهای دیگر برای هر اقدامی آماده شوید. خوشبختانه اگر ترس از بستری شدن در بیمارستان یا بیهوشی دارید باید عرض کنم با روش لیزری هم سرپایی بدون بستری درمان شده و همتن روز ترخیص میشوید و هم نیاز به بیهوشی ندارید تحت بیحسی درمان خواهید شد و نیازی به مراقبت سخت پس از درمان نیز نبوده و از صبح روز بعد از عمل میتوانید سلامت خود را در حدی بازیابید که نیاز به کمک دیگران نداشته سر کار رفته یا به کار شخصی بپردازید.

 • محمد گفت:

  سلام .بنده آقايي٢٩ساله هستم مدتي بود هموروييد داشتم ولي الان يك هفته اي هست كه عود كرده و خونريزي كمي هم داره و درد زياد جوري كه معذرت ميخام با شياف آرومم.آيا درمان ليزري برام كارساز هس؟يا چه نوع درماني نياز دارم.هزينه تقريبي ليزر هم اگه ميشه بفرماييد.با تشكر فراوان از شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران درمان بیماری خود نباشید امروزه با پیشرفت نوین و ارزشمندی که در اعمال جراحی صورت گرفته امکان جراحی بیماری هموروئید با روش لیزری با هر شدت و نوعی وجود دارد. با کمک این روش به روز دنیا میتوانید تضمینی درمان شده و از مشکل خود رها شوید البته باید تغییراتی در سبک زندگی و تغذیه خود نیز ایجاد کنید و از عوامل محرک عود بیماری دوری کنید. با این روش تحت بیحسی موضعی بدون درد و خونریزی بهبود یافته و از روز بعد از عمل همانند سایر افراد خانواده کارهای شخصی محیط کار و منزل را بدون مشکل انجام خواهید داد.

 • مجی گفت:

  سلام ..من دچار بواسیر شدم ولی جوریه ک یه هفته خوبم و مشکلی ندارم دوباره یک هفته درد شروع میشه ..هرچقد میوه و فیبر مصرف میکنم بازم دچار یبوست میشم ..خونریزی هم ندارم فقط درد و سوزش دارم موقع راه رفتن هم درد میکنه ..هرکاری میکنم بازهم دچار یبوست میشم چیکار کنم ؟ دیگ کلافه شدم :/ تو ۱۸ سالگی ب چی گرفتار شدیم :/

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا حضوری مراجعه نموده و مشاوره شوید. باید سبک زندگی که تا به اکروز داشتید را تغییر دهید و به تغذیه خود بیشتر دقت کنید. مصرف مایعات زیاد بسیار مهم است و از طرفی لازم است تا به مواد غذایی مصرفی خود دقت کنید تا همیشه حاوی مواد سبوسی و پر فیبر چون سبزیجات کاهو و سالاد باشد. بهتر است غذا را آغشته به روغن زیتون میل کنید. گلابی انجیر خشک و آلو جز مواد مصرفی روزانه شما باشد و حتماً تحرک و فعالیت بدنی داشته باشید ورزش و پیاده روی روزانه توصیه میشود. از به تعویق انداختن عمل اجابت مزاج و دفع خود به سبب کار یا فعالیتهای دیگر روزانه بپرهیزید و همیشه به احساس دفع خود جواب فوری دهید.

 • سعید گفت:

  با سلام حدود یه ماهه که زائده ایی از معقدم بیرون زده که با انگشتم جا نمیره من همیشه از ‌‌ یبوست رنج خوایتم بپرسم هزینع درمان با لیزر بواسیر چقدره؟ آیا راه درمان دیگه ایی هم هست؟ دردش زندگیمو مختل کرده ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   معمولاً در بیماری هموروئید پیشرفته این حالت ایجاد می‌شود که بیرون زدگی در خارج مقعد باقی مانده و حتی با انگشت هم داخل نمی‌رود. در این مرحله معمولاً چاره‌ای جزء جراحی و برداشت ضایعه از محل به وجود آمده آن که ممکن است تا درون و قسمت‌های بالای مقعد ادامه داشته باشد، وجود ندارد. با این حال بدون مشاهده و معاینه نمی‌توان نظر قطعی داد، برای جلوگیری از پیشرفت مشکل‌تان زودتر مراجعه نمایید تا درمان لازم صورت گیرد. با روش لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و قرار گرفتن در محیط عفونی درمان شده و از روز بعد زندگی عادی و رزمره خود را شروع کنید و نیاز به کمک اطرافیان نداشته باشید.

 • پانیذ گفت:

  من دوروزه پیش بالیزر همورئیدخارجی جراحی کردم ولی خیلی جاش کرد داره دلیلش چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   در روند بهبودی خود کمی صبور باشید درد پس از جراحی طبیعی است. در صورت سوزش خارش التهاب ترشح و قرمزی ناحیه به جراح خود مراجعه کنید.

 • مهرزاد گفت:

  با سلام اينجانب هنگام دفع مدفوع و زماني كه نوع آن خشك باشد خونريزي دارم كه بِنَا به اعلام يك پزشك اين مشكل شقاق ميباشد كه در مرحله اول تجويز نمودند كه روزي دو بار در تشت اب ولرم و بتادين به مدت ٢٠ دقيقه بشينم و پس از آن توسط پماد دست سار و انگشت كوچك تا يك بند انگشت دهانه مقعد را چرب و بصورت دوار آن را چرب كنم كه پس از دو ماه خوب شدم ولي حال پس از گذشت يكسال دوباره بدليل سفت وخشك بودن مدفوع خونريزي شروع شده ودرد پس از آن كلافه ام كرده . لطف در اين زمينه راهنمايي كنيد حتي نياز به عمل داشته باشد
  متشكرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، تا زمانی که مشکل یبوست خود را بر طرف نکنید. مجبورید با این مشکل دست و پنجه نرم کرده و هیچ وقت از آن رها نخواهید شد، حتی پس از عمل جراحی. بنابراین ابتدا لازم است تا با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و اصلاح الگوی رفتاری غلط و رژیم غذایی مناسب به بر طرف شدن مشکل خود کمک کنید. نوشیدن بیش از هشت لیوان آب روزانه برای شما ضروری است. مصرف میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر را فراموش نکنید و به احساس اجابت مزاج خود پاسخ سریع دهید و خود را بلافاصله به دستشویی برسانید، برای دفع مدفوع نیز زور نزنید. ورزش منظم داشته باشید و از زندگی ماشینی و کم تحرک فاصله بگیرید. سپس برای بررسی وضعیت بیماری مقعدی و دریافت درمان متناسب دارویی یا غیر ان مراجعه حضوری کنید.

 • عطا گفت:

  باسلام .من همرویید ترمبوزه یا فیستول دارم درد و خونریزی هم ندارم .ایا نیاز به عمل دارم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله قطعاً نیاز به جراحی خواهید داشت برای بررسی وضعیت پیش از سخت شدن روند درمانی و یا افزایش آسیب بافتی و در نتیجه افزایش احتمال عود و کند شدن روند بهبود حضوری مراجعه نمایید خوشبختانه با روش لیزری بدون درد و عارضه روش سنتی درمان شده و در مدت کوتاهی بهبود مییابید و نیاز به مراقبت سخت پس از درمان روشهای سنتی نخواهید داشت.

 • حمید گفت:

  باسلام و خسته نباشید بنده حدود ۲ماه هست بواسیر خارجی گرفتم هیچگونه درد و خونریزی ندارم دکتر گفت بعد از استفاده از پماد و آب گرم کامل جذب میشه اما چون تا دوماه دیگه کمتر معاینات برلی استخدامی دارم خیلی نگرانم آیا با لیزر اثرش میمونه و تا یک ماه خوب میشه اوه با لیزر خوب میشه خوب تا سریع اقدام کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله با کمک روش لیزری به سرعت درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز خواهید یافت و زائده در همان زمان جراحی برداشته خواهد شد. با کمک روش لیزری سرپایی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری شدن یا بیهوشی عمومی درمان شده و از روز بعد به کار و فعالیت عادی روزمره خود باز خواهید گشت بدون اینکه احساس ناراحتی داشته باشید.

 • یاس گفت:

  سلام هزینه جراحی با لیزر چنده واینکه باید بستری شد یا اینکه بلافاصله میتوان به کارهای روزمره پرداخت? ممنون از پاسخگوییتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   در همان روز مراجعه سرپایی طی یک ساعت تحت بیحسی موضعی جراحی لیزری شده و مرخص میشود و میتوانید از روز بعد تمام فعالیت عادی و روزانه خود را انجام دهید بدون اینکه نیاز به مراقبت سخت پس از درمان داشته باشید. در مدت بسیار کوتاهی بهودی کامل حاصل شده و درد و خونریزی و عوارض روشهای سنتی را نخواهید داشت.

 • مهدی گفت:

  سلام من حدود یه سالی میشه بواسیر دارم رفتم دکتر گفت باید جراحی بشی چون مشکلی نداشتم تا الان اقدام نکردم برای عمل موقع دفع ادرار درد و خونریزی ندارم ولی بعضی وقتا همراه با خونریزیه شاید ۲بار تو یه سال خونریزی داشتم ولی ضایعه ایی کمتر از نیم بنده انگشت از مقعد بیرون زدس که با فشار داخل میره بنظر شما نیاز به عمل هستش؟گاهی هم درد نسبتا زیادی میگیره بعد چن ساعت خوب میشه اگر عمل لیزری کنم دوباره چنین مشکلی پیش نمیاد برگشت بزنه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   باید حضوری مراجعه کرده و بررسی بالینی شوید اگر زائده وجود داشته باشد تنها راه درمان قطعی جراحی خواهد بود و اگر درمان را به تأخیر اندازید علایم ناراحت کننده دیگری بروز خواهد کرد که بیماری شما را سخت درمان کرده و حتی روند بهبودی را دچار تأخیر میکند. خوشبختانه در صورت نیاز به جراحی با روشی نوین به نام روش لیزری جراحی بدون دردسری و سرپایی خواهید داشت و در صورت رعایت نکات مراقبتی تضمینی درمان خواهید شد

 • علی ق گفت:

  سلام درود من ۳ سالی هست که بواسیر دارم ارایشگر هستم خیلی هم سرپا هستم تقریبا روزی ۱۴ ساعت یکسره خیلی اذیتم میکنه تقریبا به اندازه یک بند انگشت هم بیرون هست بدنم خیلی ضعیف شده خونی هم هست عایا با عمل لیزر نتیجه خواهم گرفت بعد به مغازه برگردم عایا مشکلی پیش نخواد امد ف

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحات احتمالاً درگیر بیماری مقعدی هموروئید هستید که برای تشخیص قطعی آن لازم است تا حضوری مراجعه نموده و تحت معاینه بالینی بررسی شوید. بله خوشبختانه و البته با ابداع روشی به نام لیزری به صورت سرپایی در یک روز عمل شده و همان روز ترخیص خواهید شد. این روش درد و خونریزی ندارد و تحت بیحسی موضعی قابل انجام است و نیاز به مراقبت سخت پس از عمل روشهای سنتی نخواهد داشت. در این روش فرد در مدت کوتاهی بهبودی کامل مییابد و لازم است تا برای پیشگیری از عود شما تغییراتی در شیوه کاری خود داده و کمی بین کار استراحت کرده قدم بزنید و یا بنشینید..

 • مرضیه گفت:

  باسلام وعرض خسته نباشید
  پدر من چندین ساله هموریید دارن و سالهای اخیر عمل باز قلب انجام دادن و همچين مبتلا به copd هستند مدت چند ماهه خونریزشون بیشتر شده طوریکه خیلی اذیت ميشن کلونسکوپی انجام ميدن هموریید داخليه، چه راهی رو شما پیشنهاد میدهید آیا عمل جراحی برای ايشون باتوجه به مشکلاتی که دارن توصیه میشود؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   همراه با پرونده پزشکی خود حضوری مراجعه کنند با توجه به شرایط بیماری هموروئید در مورد روش درمان تصمیم گیری خواهد شد ولی با کمک روش لیزری امکان جراحی برای افراد دارای بیماری زمینه نیز فرآهم است.

 • عامر پا گفت:

  مریض بواسیر بادی ام درد زیاد دارم دو سال گزشتہ بود تا الان خوب نمیشم چکار میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   باید حضوری مراجعه کرده و بسته به شدت بیماری خود و میزان پیشرفت آن تحت درمان مناسب دارویی یا جراحی قرار بگیرید تا دچار عوارض دیگر بیماری نشده و روند درمانی شما دچار تاخیر و سخت نگردد. خوشبختانه در صورت نیاز به جراحی با روشی نوین به نام روش لیزری جراحی بدون دردسری و سرپایی خواهید داشت و در صورت رعایت نکات مراقبتی تضمینی درمان خواهید شد.

 • زهرا گفت:

  بواسیر بدون خونریز دارم ازشیاف استفاده میکنم مدتی دردم بهتر میشه دوباره عود میکنه ،این بار ده تا شیاف مصرف کردم اما هنوز درد دارم ،چه کار کنم که از این درد خلاص بشم ،وقت زور زدن بیرو نزدگی دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که درمان دارویی موثر نباشد نیاز به درمان جراحی خواهید داشت که البته با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن درمان خواهید شد.

 • مهران گفت:

  سلام هزینه درمان هموروید خارجی چقدر است بعد از درمان میتونم تا رشت رانندگی کنم؟ طول زمان عمل چند ساعت است ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر اجازه رانندگی طولانی مدت در روز جراحی ندارید. طی یک ساعت کل مراحل درمان انجام خواهد شد.

 • افشین گفت:

  سلام.وقت بخیر.جناب دکتر هزینه
  ۱) جراحی هموروئید همراه پرولاپس(افتادگی و زشتی مقعد) بروش عادی چقدر است؟و با۲) روش استاپلر چقدر؟۳)آیا بیمه تامین اجتماعی پوشش میده؟
  لازم به توضیحه که بنده ۶سال پیش یکبار عمل کردم
  درآخر و سوالم اینه که مقعد از نظر ظاهری شکل طبیعی رو بدست خواهد آورد دریک جلسه عمل از نظر زیبایی؟اینم عرض کنم بنده تحت درمان با داروی بوپرنورفین زیر زبانی هستم وشاید برای گرفتن مسکن قبلش مشاوره لازم باشه.جنسم مرد سنم ۳۸سال.
  باسپاس فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی سرپایی جراحی شده و حتی زیبایی ناحیه را باز خواهید یافت. برای بررسی وضعیت پزشکی خود و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید.

 • مرجان گفت:

  سلام . ۱۵ سال پیش بر اثر یبوست‌های پیاپی مشکل هموروئید خارجی پیدا کردم . و همچنان این مشکل را دارم که به شدت هم از عمل کردن میترسم . و اینکه از دوستانم هر کسی عمل کرده دوباره به حالت قبل برگشته و رضایتی نداشتند . الان به شدت درد و التهاب دارم به نحوی که نشستن برایم مشکل شده . خواهشمندم راهنمایی بفرمایید . البته من در بندرعباس زندگی میکنم . چه کنم ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و ناراحتی و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل تضمینی درمان خواهید شد.

 • حمید گفت:

  باسلام و خسته نباشید بنده حدود۱ماه پیش فهمیدم بواسیر دارم یک ورم اندازه نخود روی مقعد.دکتر جراح عمومی رفتم برام دوتا پماد نوشت و فرص برای درمان اما مصرف کردم هیچ تاثیری جز کاهش خارش و درد نداشت بهم نشستن تو آب گرم رگ هم سفارش کرد اما هیچ تغییری در ساختار بواسیر ایجاد نشده است

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که درمان دارویی مؤثر نباشد نیاز به درمان جراحی خواهد بود که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام میشود.

 • محمدرضا گفت:

  من چند ماهی است که احساس می کنم بواسیر دارم از طرف دیگر مجبور هستم که مدت طولانی یعنی روزی شاید روی صندلی بنشینم، چکار باید بکنم قیمت معالجه با لیزر چقدر است؟ آیا در همان روز در مطب می توانید انجام دهید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب نشستن زیاد باشد، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خونریزی و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای جلوگیری از عود هر یک الی دو ساعت نشستن برخیزید و قدم بزنید.

 • قاسم گفت:

  سلام
  من۷۰روزپیش عمل جراحی انجام دادم با دستگاه استاپلر ولی بعد ازگذشت این مدت بعضی وقتها مقعدم خیلی خارش میگیرد لطفا بفرمایید تاچه زمانی این خارش ادامه داره و کی کاملا خوب میشه ودر ضمن در عمل با استاپلر احتمال عود هست ، با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله برای بررسی از نظر عود به پزشک خود مراجعه کنید.

 • زهرا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم بعد از انجام لیزر امکان برگشت بواسیر دوباره وجود دارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل و تغییر مطلوب سبک زندگی با روش لیزری تضمینی درمان خواهید شد.

 • علی گفت:

  سلام.ایا هموریید خارجی درجه ۴ که همراه درد وسوزش واندازه یک بند انگشت است بالیزر قابل درمان هست

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فعلی رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • ابوالفض گفت:

  سلام
  من مدت شش ساله خونریزی معقددارم دو سال پیش متوجه شدم بواسیر داخلی ولی هرچی دوا درمون کردم فایده نداشت لطفاً راهنمایی کنید چطور از دست این بیماری نجات پیدا کنم
  بدنم به علت خونریزی شدید که دارم بشدت ضعیف شده اصلا قرار ندارم و جونم داره از بدنم در میاد
  میگن اگه عمل کنم دوباره برمیگرده لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   حضوری مراجعه شود در صورت موفق نبودن درمان دارویی نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با روش لیزری بدون درد و خونریزی درمان خواهید شد و از روز بعد به محل کار خود باز خواهید گشت.

 • غلامحسی گفت:

  سلام . از بوشهر هستم ۴۰ساله بواسیر نوع ۳دارم شیراز دکتر میگه باید عمل بشم . ایابا لیزمیشه درمان بشم ؟ممنون راهنمایی کنیت

  • clinic گفت:

   با سلام
   خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • شادی گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. ممنون از مطالب مفیدی که توی سایت قرار دادین. متاسفانه منم مشکل مقعدی دارم و تا حالا به خاطر خجالت و بیشتر به خاطر دردی که موقع معاینه میتونه داشته باشه و من ازش وحشت دارم، برای معاینه مراجعه نکردم. اوایل حدود ۱۰ سال پیش فقط وقت هایی که به یبوست دچار میشدم موقع دفع درد میگرفت و بعد چند ساعت خوب میشد، بعدها با یبوست موقع دفع احساس میکردم همون جایی که میخواد خارج بشه از داخل یه بریدگی ایجاد میکنه و بعد دفع چند قطره خون میومد و بعد چند روز هم خونریزی و هم دردش خوب میشد. به مرور مجبور شدم از داروخانه پماد انتی همروئید بگیرم و استفاده کنم که اونم فقط در قسمت خارجی مقعد استفاده میکردم و وقتی دردم رو بهبود میداد و کنار میزاشتم.
  بعد مجبور شدم از لاکسی ژل استفاده کنم و روزهایی که احتمال میدادم فرداش ممکنه یبوست داشته باشم یک قاشق مرباخوری استفاده میکردم و به مرور مقدارش یک قاشق غذاخوری شد و الان تقریبا ۳ سال هست که هر شب استفاده میکنم و۱ سال میشه که ۲ قاشق میخورم ولی چند ماهی میشه با وجود اینکه یبوست نداشتم یک بار در شهریور ماه موقع دفع کمی فشار وارد شد و باعث شروع دوره جدید بیماریم شد که درد بسیار وحشتناکی داشت که تا حالا تجربه نکرده بودم حتی از شدت درد برای دفع ادرار هم نمیتونستم عضله هام رو شل کنم و موقع استفاده از پماد متوجه شدم چند تا از چین های پشتی اطراف مقعدم دچار تورم شده و از اون موقع همونطوری مونده و فعلا خونریزی ندارم. با توضیحاتی که خوندم احساس میکنم هموروئید ترومبوزه هست، البته اگه از داخل مشکل دیگه ای نداشته باشه .درد جدیدم حدود ۱۲ رو طول میکشه هفته اول اوج میگیره و بعد شروع به کم شدن میکنه و چند روز خوب میشه و بعد دوباره شروع میشه و اوج میگیره و کلا زندگی روزمره رو مختل میکنه. حتی هر چه قدر هم مدفوع نرم و شل باشه هم به شدت درد میکنه .
  میدونم توضیحاتم خیلی زیاد و بود و ممنونم از وقتی که گذاشتین.
  من میخوام یه وقت ویزیت بگیرم بهتون مراجعه کنم و با توضیحات شما خودم رو راضی کردم که اگه لازم به جراحی بود شما با لیزر انجام میدین. اگه ممکن هست بگین امکان داره بدون معاینه داخلی تشخیص بدین و درمان کنید؟ یا اینکه بفرمایید پماد یا اسپری ای هست که استفاده کنم تا موقع معاینه درد نداشته باشم؟
  من واقعا به درد به معاینه داخلی خیلی حساسم و نمیتونم خودم رو کنترل کنم و به خاطر همین نتونستم تا حالا مراجعه کنم و بیماریم بدتر میشه.
  و اینکه تزریق بیحسی موضعی برای لیزر درد داره؟
  خیلی کمکم میکنید اگه دو تا سوالم رو جواب بدین تا من بدون استرس بتونم وقت بگیرم و بیام خدمتتون.

  • clinic گفت:

   با سلام
   معاینه با ژل انجام میشه و دردناک نخواهد بود و از طرفی عمل لیزری نیز با بیحسی موضعی انجام خواهد شد و دردی حس نخواهید کرد نگران نباشید و هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید.

 • ندا گفت:

  سلام و مرسی از توضیحاتتون.
  من چند سال مشکل دفع دارم و خونریزی همراه با مدفوعم دارم.برام معاینه شدن خیلی سخت بود تا یه دکتر خانم پیدا کردم.پماد و شربت و ژل دادن تا یک هفته استفاده کنم.رفتم مجدد و خوب نشده بودم و علاوه بر اینکه ضایعه ای ملتهب از پشتم بیرون هست گفتن که داخل زخم شده و خون از ااونه.میخواستم نگرانیمو برطرف کنید که ایا برای عمل قبلش لازم به کولونوسکوپی هست یا خیر ؟و اینکه هزینه عمل با لیزر حدودا چقدر میشه.حدودا.بیمه تامین اجتماعی شاملش میشه؛؟ممنون میشم کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر در معاینه بالینی زخم خونریزی دهنده واضخ باشد نیاز به کولونوسکوپی نخواهد بود.

 • مهدیه گفت:

  سلام خسته نباشید.یه چیزمثل گوشت اضافه ازمقعدم زده بیرون این براثریبوست اتفاق افتادودیگه نرفت تودوسه سالی میشه اینجوریه وازعمل هم میترسم دردوخونریزی هم ندارم فقط موقعی که یبوست میگیرم درددارم میخواستم ببینم بالیزردرمان میشه ایا؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • مرجان گفت:

  سلام وقتتان بخیر
  من ۷ماه باردار هستم و مدت یک هفته است ک دردی در ناحیه مقعد احساس می کنم البته فقط موقع پیاده روی و نشستن ولی هنگام دستشویی اصلا دردی احساس نمی کنم وقتی نگاه کردم ب چیزی ب اندازه نصف بند انگشت از مقعدم بیرون زده می خواستم بدونم دارویی می تونم مصرف کنم یا باید جراحی بشه یا اینکه کاری نمی تونم انجام بدم و بعد از بارداری از بین میره در ضمن اصلا یبوست نداشتم و ندارم،ممنون میشم پاسخ منو بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   تغییرات هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. در صورت بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. بعد زایمان میتوانید برای برداشت زائده اقدام کنید و با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون دردسر از این عارضه رها شوید.

 • Zahra گفت:

  مادر من چند سالي هست كه خونريزي از مقعد داره ما دكتر اين رو برديم پماد وشياف هموروئيد به ايشان دادند ولي متاسفانه يه مدتي خوبه ولي يه مدت مثل الان اينقدر خون روشن از مقعد ش خارج ميشه كه كاملا از حال ميره ميشه راهنمايي كنيد كه ما چه كنيم با توجه به اينكه سنش هم نزديك هفتاد هست أيا ميتونه با ليزر عمل كنه راحت بشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت ایشان باید حضوری مراجعه شود.

 • محمد گفت:

  سلام درقسمت معقد هم یه چیزی اومده بیرون خیلی درد و سوزش میکنه اما بدون خون ریزی هستش راهنمایی کنید لطفا

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش و درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • علی گفت:

  سلام بیش از۵سال است یک توده به اندازه نخوددرداخل دیواره مقعدبه سمت کمر لمس میکنم گاهی اوقت رفع میشود ولی مجدد پس ازتغییر مزاج عود میکند وبا فشار دادن گاهی چند قطره خون هم مشاهده شده البته ترشحات همی درلباس زیرهم دیده شده ایا باروش لیزردرمان امیددرمان وجوددارد ازشهرستان خدمت برسم طول درمان چندروز خواهد بود با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام بله امکان جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی سرپایی هست از روز بعد عمل میتوانید کار و فعالیت روزمره خود را داشته باشید،همون زوز عمل ترخیص خواهید شد زودتر برای درمان پیش از بروز عوارض دیگر مراجعه شود.

 • پوریا گفت:

  باسلام بنده حدود یک سال است به بیماری باوسیر مبتلا شدم.حدود نصف یک بند انگشت از مقعدم باوسیر زده بیرون الان برای دانشکده افسری اسم نویسی کردم مرحله پزشکی ام مانده باید عملش کنم ؟؟؟توی چه مدت خوب میشه و جاش نمیمونه بواسیر بنده هم زده بیرون چه نوع عملی کاملا از بین میبره و هیچ رد و اثری ازش به جا نمیگذاره؟؟؟
  خواهشا در اسرع وقت جواب بنده رو بدید.

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • احمد گفت:

  سلام
  در ناحيه مقعد و آلت تناسلي خارش دارم
  با چرب نگه داشتن خارش بشدت كم ميشود و گاهي كاملا از بين ميرود
  توصيه شما بعنوان پزشك چيست ؟
  ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم و فلفلی را کاهش دهید.

 • رضا گفت:

  سلام دکتر من پنج شنبه گذشته شقاق بالیزر پیش شما انجام دادم ولی هنوز موقع دستشویی رفتن احساس میکنم حالت شکاف ایجادشده ودرد زیادی دارم

  • clinic گفت:

   با سلام از لگن آب گرم برای کنترل ناراحتی استفاده نموده و کمی در روند بهبودی خود صبور باشید.

 • پرویز ک گفت:

  سلام با توجه به مطالب و عکسهایی که گذاشته بودید چند روزی هست که دچار هموروئید ترومبزه هستم و این لخته در انتهای خروجی مقعد هست و موقع دفع مدفوع دچار درد می شوم‌ خواستم ببینم با لیزر از بین میره یا باید عمل شود و خواهشا هزینه درمان هر کدوم رو ذکر کنید

  • clinic گفت:

   با سلام با لیزر هم امکان پذیر است هر چه سریعتر مراجعه شود

 • زهرامرد گفت:

  سوال خود را بپرسید…باسلام وخسته نباشید.درموردبعدازعمل جراحی پرولایس رکتوم ازطریق شکم می خواهم بنده راراهنمایی نمایید..که جکاربایدبکنم.

  • clinic گفت:

   با سلام خودداری از بلند کرد اجسام سنگین و فعالیت و ورزش شدید و استفاده از توالت فرنگی به جای ایرانی و خودداری از زور زدن حین دفع مدفوع.

 • clinic گفت:

  با سلام بله امکان انجام تمامی کارهای درمانی از معاینه تا درمان در یک روز برای بیماران فرآهم بوده و چون از شهرستان مراجعه میکنید لازم است یک همراه داشته باشید. از روز بعد از عمل در صورت نیاز به انجام جراحی لیزری میتوانید به تنهایی به کار و فعالیت روزمره خود بازگردید.

 • افشین GH گفت:

  با سلام خدمت شما
  جناب دکتر خسته نباشید
  بنده دچار همورویید ترومبزه هستم که در این اوخر منو دچار مشکلات نشستن و رسیدگی به امورات زندگیم کرده
  خواستم بدونم اگر بخوام درمان بشم از چه راهی اینو درمان میکنید
  وهزینه درمان لیزری این بیماری چه‌قدر میشه ؟ که بتونم نهایتا یکی دوروزه در محل خدمت شما برسم وبه زندگی روزمره خود برگردم ؟

  تشکر میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون عارضه و به صورت سرپایی بدون نیاز به بیهوشی عمومی درمان خواهید شد.

 • سعید قو گفت:

  سلام من یه چند وقتیه متوجه یه غده کوچک در کنار مقعد شدم و جدید خیلی همراه بادرد در هنگام دفع مدفوع
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • مختار گفت:

  من دو سه سال به بواسیر مبتلا شده ام در نظر دارم با لیزر عمل نمایم خواستم علاوه بر هزینه عمل مزایا و معایب آن نسبت به جراحی به روش سنتی را بدانم
  ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • محمد گفت:

  سلام من دو بار جراحی کردم اما دو هفته بعد از عمل دوباره رشد کرد الان شش سال میزگرد و هنگام دستشوئی میزنه بیرون وبا ناخون جاش میزنم و درد هم نداره فقط بعضی موقع که غذای طبیعت گرم می خورم خون ریزی دارم وبعد برخوردن چند بار عرق خاطره قطع میشه میخوام عمل لیزر کنم جواب میدهد لطفا راهنمایی کنید و هزینه لیزر چند میشه

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و درد و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • یکی گفت:

  سلام. ۳۳ سالمه، از بچگی دچار یبوست شدید میشدم و به سختی میتونستم دفع کنم. گاهی سرخودمسهل قوی میخوردم و دل‌پیچه‌ رو به جون میخریدم که فقط دفع کنم. احساس میکنم قدرت دفع ندارم. دکتر رفتم هیچکدوم نگفتن بواسیر دارم تا اینکه سه چهار سال پیش وقتی برای زایمان رفتم اتاق عمل. دکترم موقع گذاشتن شیاف ازم پرسید:” بواسیر داری؟!” و من موندم چه کنم؟! به کی باید مراجعه کنم که بدونه و بتونه کمکم کنه؟! ضمنا من بعد از دفع و زور زدن زیاد زائده رو دارم ولی تو حالت عادی نه… ممنون میشم جواب بدید

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • سامان منوچهري گفت:

  هموروييد نوع سه هم با ليزر درمان ميشود

  • clinic گفت:

   با سلام بله برای درمان حضوری مراجعه شود.

 • هایده گفت:

  سلام چند سالی دچار همورویید هستم اما حدود دو ماهی است که مبتلا به فیستول شدهام آیا با دارو خوب میشوم یا فقط باید جراحی بشم آیا فقط درمان با لیزر داره ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان قطعی فیستول مقعدی انجام جراحی است و هیچ درمان دارویی و یا خانگی درمان صد در صد آن نخواهد بود. بهتر است روند درمان به تاخیر نیافتد، خوشبختانه فیستول هم با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری بر خلاف روش پر دردسر سنتی نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. بهتر است بیش از این روند درمان را به تاخیر نیندازید زیرا باعث عود بیشتر و گسترش بیماری خواهد شد. عدم درمان به موقع آن به سبب آسیب بافتی شدید زمینه ساز بیماری دیگری چون سرطان خواهد بود. با این حال بهتر است زودتر عود بیماری و درمان لازم را پیگیری کنید.

 • اقای رسولی گفت:

  سلام من از ناحیه مقعد م احساس خارش زیاد دارم نمیدونم نشانه چیست هیچگونه عفونت وخونریزی هم ندارم فقط احساس خارش دارم اعصاب ادمو بهم میزنه لطفا راهنماییم کنید چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم را کاهش دهید.

 • جواد گفت:

  با سلام و درود
  من حدود ۱۰ ۱۱ ماهی میشه که دچاره این عارضه شدم .اما فقط چند ماهی میشه که فهمیدم هموروئید هستش. در دو سه ماه اول کمی خونریزی داشتم . اما کم کم دیگه خونریزی از بین رفت . در زمان اجابت مزاج اصلا به خودم فشار نمیارم.بعد از اجابت مقعدم بیرون میزنه و به ارامی دوباره به داخل بر میگردونم .و چندتا بشین و پاشو میرم درست میشه. اما در زمان نشستن یا راه رفتن دوباره به بیرون میاد . دوباره بعد از چند ساعت به داخل برمیگرده . گاهی درد خفیفی دارم و گاهی اصلا هیچ دردی رو احساس نمیکنم .

  الان من دقیقا باید چیکار کنم ؟ به پزشک مراجعه کنم یا اینکه از درمان های خانگی استفاده کنم؟

  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و درد و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • فریداص گفت:

  باسلام شخصی۴۵ساله هستم.دارای همورویید میباشم.دکترم درشهرستان تشخیص عمل جراحی داده ولی قصدندارم آنرا انجام دهم.
  میخواهم درصورت امکان بیماریم را با لیزر درمان کنم.خواهشمنداست راهنماییم فرمایید.باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام امکان درمان لیزری بدون درد و خونریزی و بدون دردسر جراحی سنتی وجود دارد، برای درمان حضوری مراجعه شود.

 • ناشناس گفت:

  باسلام وخسته نباشیدمن بواسیردارم ازمقعدبیرون زده است ولی دردوخارش ندارم ممنونازراهنمایی تون

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و درد و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ازاد‌م گفت:

  بواسیر‌داخلی‌دارم‌بعضی‌وقتها‌داخل‌مدفوع‌خون‌هست‌‌اما‌شدید‌نیست‌دردهم‌ندارم.چیکار‌کنم

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع و روشن شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • اسماعیلی گفت:

  سلام پدرم چند سال دچار بیماری بواسیر است پیش دکتر هوشمند جراح عمومی بردیمش .گفتن باید جراحی شود.پدرم چند ماهی بواسیرش دچار عفونت میشود.از نوع داخلی هستش.از جراحی میترسد .راه دیگر هست با دارو

  • clinic گفت:

   با سلام خیر اگر بیماری پیشرفت کرده مزمن بوده و به درمان دارویی پاسخ مناسب ندهد راهی جز جراحی نیست البته با کمک روش لیزری بدون درد و رنج و خونریزی جراحی سرپایی تحت بیحسی شده و از روز پس از عمل راحت کارهای شخصی خود را به تنهایی انجام خواهد داد و به کار باز میگردد.

 • ناشناس گفت:

  با سلام من به مدت ۶ سال که بواسیر دارم نه درد و نه خونریزی هیچ کدومو ندارم فقط با توجه به مطالعاتی که داشتم میدونم بواسیر داخلی هست که بیرون زده به اندازه ی بند انگشت میخواستم بدونم آیا با لیزر درمان میشه ؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله بیماری بواسیر و زائده ناشی از آن در هر سطح و مرحله با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی جراحی خواهد شد.

 • حدیث گفت:

  ببخشید من الان ۴سال هست دچار بواسیر هستم ک ب اندازه یه نخود دچاربیرون زدگیه میخاستم بدونم بالیزر درمان میشه وامکان بازگشت مجددش نیس یا عوارضی نداره

  واینکه هزینه عمل چقدمیشه

  • clinic گفت:

   با سلام بله با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و به صورت سرپایی جراحی شده و عوارض سایر جراحی های سنتی را نخواهد داشت و از روز بعد به کار و فعالیت عادی خود باز میگردید. این روش تضمینی است ولی عدم عود آن به همکاری خود شما نیز نیاز دارد تا نکات مراقبتی بعد از عمل را انجام داده و سبک زندگی خود را در جهت کنترل و پیشگیری از بروز این بیماری تغییر دهید.

 • محمد گفت:

  سلام،چند ساله که با دفع مدفوع مشکل دارم ،ودر بیشتر مواقع با خونریزی همراه است،بیرون زدگی در مقعد هم دارم ولی از ترس جراحی ودرد شدید جرات مراجعه به پزشک ندارم البته یک سال قبل به دکتر مهران بابایی مراجعه نمودم ولی ایشان بدون اینکه معاینه کند ازمایشاتی نوشتند ،ایا در صورت جراحی روشی که دردناک نباشد وجود دارد لطفا راهنمایی نمایید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. درد و خونریزی مقعدی همراه با هم شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. در صورت نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • حسن گفت:

  باعرض سلام ادب واحترام
  بنده حدودسه هفته است که به دردمقعدمبتلا که ازهمان اوایل دردبه پزشک مراجعه نمودم وایشان پماد وشیاف وچندقرص به بنده دادن وبدون معاینه بدنی فرمودند شما بواسیرندارید بلکه یبوست دارید وباتوجه به اینکه دلم نرم کارمیکنه ولی علائمی چون خارش.سوزش.وبعداز دفع دردشدید دارم خواهشمندام مراراهنمایی کنید.
  باسپاس وتوجه شما

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه حضوری مراجعه شود در صورت عدم نتیجه گرفتن از درمان نیاز به درمان دارویی دیگر خواهید داشت.

 • مرضیه گفت:

  ممنون از پاسخگوییتون، ببخشید اطراف مقعدم سفت شده دست که میزنم به وضوح این سفتی احساس میشه ایا برطرف میشود؟بواسیر درجه ۴ایا با لیزر درمان میشه ؟؟؟من تهرانی نیستم باید از شهرستان بیام تهران اینکه چقدر طول میکشه ؟مرخصی هم به سختی میدن میخوام بدونم چقدر زمان نیاز داره و هزینه درمان چقدر هست ؟ممنون میشم اگر جواب بدین

  • clinic گفت:

   با سلام سفتی دور مقعد و هموروئید درجه چهار در صورتی که بسیار گسترده نباشد امکان جراحی با روش لیزری دارد اگر با همان روش لیزری امکان جراحی داشته باشیبد در همان روز انجام شده و ترخیص خواهید شد می‌توانید به شهر خود بازگردید.

 • مرضیه گفت:

  سلام، با همه این توضیحاتی که تا الان خوندم و مطالعهدکردم متوجه شدم که با یه سهل انگاری و خجالت بیخود بیماری ای گرفتم ک اگر زودتر اقدام میکردم الان انقدر کابوس نداشتم و عذاب نمیکشیدم من با این توضیحات سایت بواسیر درجه ۴دارم و مقعدم هم سفت شده یه برامدگی و سفتی رو احساس میکنم در اطراف مقعد الان باید چکار کنم ایا امیدی هست یا نه لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید برای درمان خود هر چه سریعتر مراجعه کنید در صورت گسترده نبودن زائده مقعدی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاه سلامت خود را باز خواهید یافت. بیش از این زمان را از دست نداده برای درمان خود اقدام کنید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه و درمان آن برای پزشک عادی است و جای خجالت وجود ندارد

 • سمیه گفت:

  باسلام .ساکن شیرازم.به علت زایمان طبیعی حدود ۶ماه درگیر مشکل بواسیر شدم که هنگام دفع مدفوع به شدت خونریزی دارم .سوزش و خارش هم هست.از درد عمل ترس دارم.امکان لیزروجود داره؟ایا بواسیر برمیگردد؟

  • clinic گفت:

   با سلام در صورتی که بیماری شما بسیار گسترده نباشد امکان جراحی با روش لیزری وجود دارد اما توجه داشته باشید که هیچ تضمینی برای عدم عود و درمان بیماری هموروئید چه به صورت دارویی و چه جراحی و روش لیزری تا زمانی که خود شما همکاری نکنید، وجود ندارد. تضمین عدم عود و رهایی کامل از این بیماری در گرو تغییرات مطلوب و مناسب در سبک زندگی و رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره شماست. برای معاینه و راهنمایی بیشتر لازم است تا حضوری مراجعه شود.

 • محمد رضا گفت:

  سلام من فکر کنم بواسیر دارم چون برامدگی به وجود امده خارش و درد نداره اما مدفوع کردن طولانی میشه و به ندرت دستشویی میرم(مدفوع)حتی ممکنه ۲روز یک بار و بعد ار دستشویی درد نداره اما تو نشستن راحت نیستم چند ماه پیش فقط یکبار خون مشاهده کردم ممکنه بواسیر باشه لطقا جواب بدید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمال ابتلا به بیماری بواسیر وجود دارد اما برای اطمینان و پیش از بروز مشکلات و عوارض دیگر لازم است فوری مراجعه نموده و پس از تشخیص قطعی تحت درمان مناسب قرار بگیرید. به سلامت خود اهمیت داده و بیش از این روند درمان را به تعویق نیاندازید.

 • مهتا گفت:

  سلام من فکرکنم بواسیردارم چون برامدگی بوجوداومده خیلی درددارم هنگام شستشوازعمل میترسم یعنی خجالت میکشم چیکارکنم ممکنه بواسیرباشه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام معاینه نه ترس داره نه خجالت این بیماری در میان افراد جامعه شایع بوده و معاینه آن برای پزشک کاملاً عادی است بهتر است به فکر سلامت خود باشید و تا بیماری سخت و روند درمان مشکل نشده مراجعه حضوری نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من چندوقت است که هروقت دستشویی میرم خیلی از پشت احساس درد میکنم و بعضی اوقات خون هم میاد ولی از داخل مقعد احساس درد میکنم به نظرتون مشکلم چیه ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. درد و خونریزی مقعدی شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • فریبا گفت:

  سلام ممنون آقای دکتر میشه دارویی تجویز کنید تا من نوبت بگیرم و به مطب شما مراجعه کنم متشکرم ازتون .

  • clinic گفت:

   با سلام خیر بدون معاینه نمتوانم دارویی تجویز کنم مراجعه کنید بعد درمان بگیرید

 • فریبا گفت:

  سلام مدتی هست که بواسیر گرفتم پوشتم سنگین شده وقتی دسشویی میرم خیلی اذیتم البته وقتی دیگه مدفوعم میاد اوایل خونریزی داشتم ولی الان ندارم فقط درد و سوزش دارم باید چکار کنم .از کرمان پیام میدم چطور میتونم نوبت بگیرم

  • clinic گفت:

   با سلام درد و سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مراجعه حضوری شما است. در صورت مراجعه فوری در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری امکان پاسخ گرفتن از درمان دارویی وجود دارد ولی در غیر این صورت ممکن است زمان طلایی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا کنید که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • صادق گفت:

  ضمن سلام و سپاس با هر بار بروز یبوست( بر اثر کم تحرکی و رژیم غذایی نامناسب)موقع دفع همراه با احساس سوزش مختصر خط باریکی از خون روی مدفوع مشاهده میشود. البته یک زایده پوستی هم در ناحیه پشتی مقعد با دست قابل لمس است . با وجود این آیا این عارضه نیاز به درمان جدی مثلا جراحی دارد؟ در صورت نیاز آیا با لیزر و به شکل سرپایی قابل درمان است؟با سپاس.

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز بدون معاینه نمیتوان نظر قطعی داد و نوع درمان مورد نیاز را مشخص کرد اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری باشید نیازی به جراحی نیست، ولی اگر لازم بود با روش لیزری می‌توانید جراحی کنید و مشکلی ندارد. کنترل یبوست می‌تواند به روند بهبودی شما و عدم عود بیماری کمک کند. پس با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره در جهت کنترل یبوست بکوشید. مایعات مصرفی روزانه خود را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر و آلو و گلابی و انجیر خشک مصرف کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم داشته باشید و ترجیحاً هر روز نیم ساعت پیاده روی کنید.

 • فاطمه بخشی گفت:

  باسلام خدمت شما.ببخشیدشوهرمن الآن ۵ماه سیگارترک کرده ولی دوهفته میشه قلیان می کشدو۴روزهم هست که نشیمنگاهش میسوزدوپمادمخصوص هم استفاده کرده وخوب نمیشه روزبه روزبدترمیشه که بهترنمیشه هیچ بیرون زدی هم نداردفقط کمی تورم داره امابرای دستشویی رفتن خیلی عذاب می کشدممنون میشم راهنمای کنید.باکمال تشکر…..

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • مهتاب گفت:

  با سلام وعرض ادب خدمت شما اگه شخصی بواسیر نوع ۴ را داشته باشد با لیزر درمانی امکان درمان دارد ؟
  باد درکردن بیش ازحد میتواند مربوط به همین زائده باشه؟
  متخصص وجراح زن در استان اصفهان چه کسی رو سراع دارید ؟
  پیشاپیش از راهنمایی های شما سپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام بله اگر بیماری بسیار گسترده نباشد امکان جراحی هست برای تشخیص و تصمیم گیری برای نوع حراحی لازم است تا معاینه بالینی شوید. بله با احتمال فراوان التهاب و ادم ناحیه مربوط به همین بیماری است زودتر برای درمان آن اقدام کنید.

 • افشین گفت:

  سلام.من حدود هشت ماهه،دچار درد درناحیه مقعد شده ام، باتوجه به اینکه چندسال یبوست داشتم بخاطر اعتیادبه قرص ترامادول،وشغل رانندگی هم چندساعت درروز داشتم،الان درد دارم بدون خون ویاعلامت بیرونی،دکتر معاینه وپمادوشیاف فقط تاحدی تسکین میده،ولی خوابیدن ودرازکشیدن کامل دردرا ازبین میبره تاحدی که انگاراصلا دردی نبوده،وبعدازبلندشدن وفعالیت مخصوصا اجابت مزاج،درد شروع میشود،دوساله ترک قرص کردم ولی هنوز قرص سی لاکس مصرف میکنم واجابت مزاج راحت دارم،اوایل که درد (دقیقا اطراف مقعد فشار ودرد انگارچندتا وزنه وصل کرده اند) شروع شد بسیارشدید که شب نمیتونستم ازدردبخابم یا توماشین وروی صندلی بشینم،ولی الان تاحدی بهترشده،مخصوصا وفتی دراز بکشم یه ساعت یا صبح وقت بیدارشدن،ولی بعضی وقت دردشدیدتردرناحیه واطرافش میشه،انواع پماد داخلی وشیاف بانسخه وشخصی استفاده کردم که بی اثربوده،حالا جهت درمان قطعی چکارکنم،هر راهی که درمان بشه،ضمناازشهرستان هستم،ووقت داده بشه برای درمان لیزر یا دارو بیام،ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به یبوست و عدم درمان به موقع آن باعث اسیب بافتی شدید در مقعد شده و لازم که برای معاینه مراجعه کنید تا نوع بیماری مقعدی مشخص و سپس درمان مناسب دارویی یا جراحی تجویز بشه و باید در سبک زندگی تغییر ایجاد کنید و از یبوست جلوگیری و از نشستن زیاد خودداری کنید تا بیماری عود نکند.

 • s گفت:

  سلام

  متاسفانه در ناحیه مقدم گوشت اضافه ایجاد شده و دچار خارش هم هستم. با بررسی پزشک به جز گوشت اضافه دچار زگیل در مقعد هم شدم
  سوال من اینکه
  با لیزر درمان میشه و دوباره برنمیگرده ؟ و طول درمان چند روز هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام درمان و از بین بردن زائده دلیلی برای از بین رفتن کامل بیماری زگیل و ویروس آن نیست و ممکن است دوباره عود کند ولی لازم است تا زوائد برای جلوگیری از عوارض دیگر بر طرف شود. برای بیماری بواسیر لازم است تا معاینه شوید و تحت درمان مناسب بسته به مرحله بیماری قرار بگیرید.

 • محمد گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام خسته نباشید…ایا هموروئید را میتوان با پمادهای موضعی درمان کرد
  .
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام بستگی به مرحله بیماری هموروئید و میزان پیشرفت و آسیب بافتی ناحیه دارد. در صورتی که در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری هموروئید باشید، امکان بهبودی با کمک درمان دارویی و بدون نیاز به جراحی وجود دارد. البته بیماری هموروئید یک بیماری مربوط به سبک زندگی و عادات غذایی افراد بوده و عدم ایجاد تغییر مطلوب در سبک زندگی مانع از دستیابی به بهودی کامل بیماری شده و احتمال عود آن وجود خواهد داشت.

 • شهناز گفت:

  مادر سالمند ۸۷سال دارم دوسال است عمل هموروئيد داشتن ، دو هفته ايست ك دفع مدفوعشان با اينكه از دهاته مقعد قابل رويت است با مشكل روبرو هستن و ومدام جيغ ميزنند ودفع نمي شود
  شياف كاركن روغن كرچك سوپ سالاد استفاده كردن اما دفع انجام نميشه
  اشتهاشون الحمد الله خوبه
  علت وراه درمان لطفا؟

  • clinic گفت:

   با سلام در صورت ابتلا به یبوست باید تغییراتی در سبک زندگی انجام داده و رژیم غذایی خود را تغییر دهند. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند، اگر تواناییی دارند، تحرک داشته باشند و ورزش کنند، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانند و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزند و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنند. برای بررسی آسیب ناحیه مقعد نیز باید حضوری مراجعه نموده و معاینه شوند.

 • کیوان گفت:

  با سلام.اینجانب ازبچگی تا امروزکه ۸۸سال دارم،مبتلابه یبوست مزمنم،۳۶سال قبل وسیله پزشکی نه چندان خوب وبیمارستانی کثیف، بدون نرس زن،عمل هموروئید انجام دادم،دکترگفت ۹ دکمه داخل وخارج داشتی برداشتم،نرس مرد، یک دهاتی بود،که بگفته دکتر۳ شیشه مرفین! برای تسکین درد تهیه کرده،فقط ۹ شب کمی مرفین تزریق کرد،نیم ساعت دردتسکین یافت،هرچه اصرارکردم، با دکترتماس بگیر،امتناع کرد، عصبی شدم، سوزن سرم کشیدم،وگفتم آن باندپیچیده ای که درمقعدبود، درآر، همین کارکرد،۲ روزبعد بدون اجازه دکتربه منزل رفتم، مقعد تنگ شده،یبوست بیداد میکند،ازآن تاریخ مجبورشدم، با آفتابه فرنگی آب ولرم وارد راکتوم کنم، تا مدفوع تیکه تیکه وگاهی تا یکساعت با زجرفارغ شوم،بفرمائید،این بیماری تنگی مقعدراه علاجی دارد؟ و اگرموارد دیگرپزشکی دراین موردهست، مرا راهنمائی فرمائید، ازتصدیع پوزش میطلبم. کیوان

  • clinic گفت:

   با سلام برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف دائمی داروی ملین بپرهیزید زیرا باعث وابستگی و تنبلی روده و تشدید یبوست می‌شود. در صورتی که این درمان‌های خانگی و درمان دارویی مؤثر نبود لازم است تا جراحی شوید و قسمتی از روده برداشته شود.

 • فاطمه اسماعیلی گفت:

  با سلام من زمان دستشویی خونریزی دارم وقتی دستشویم به پایان میرسه خون میبینم چیزی هم بیرون نزده فقط در طول روز خارش دارم اونم گاهی اوقات لطفا راهنمایی میکنید شیاف انتی همورید استفاده کردنی رفع میشه تا یه مدت مشکلی نمیبینم خونریزم وخارش رفع میشه بعد از یه مدت دوباره ایجاد میشه با لیزر درمان میشه چه باید کرد

  • clinic گفت:

   با سلام در صورتی که بیماری مقعدی در شما تشخیص داده شود و به درمان دارویی پاسخ مثبت ندهد، امکان جراحی با روش لیزری وجود دارد. ولی برای اطمینان باید معاینه شده و حتی کولونوسکوپی تشخیصی شوید تا منشأ خونریزی به دقت مشخص و با بیماری دیگر اشتباه نشود.

 • علی گفت:

  با سلام دکتر من بواسیر بیرون زده هموروئید پرولاپس و فیشر دارم با لیز عمل میشه لطفا رهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام بله در صورتی که پیشرفته و گسترده نباشد امکان جراحی لیزری هست.

 • متین عبدی پور گفت:

  سلام درد وخونریزی از مقعد دارم کلوروسکوپی کردم گفتن انتهای روده زخم داره پماد پودر پیدرولاکس مصرف کردم جواب نداده لطفا راهنمایی کنید هزینه لیزر چقدر میشه متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه و نیاز به جراحی لازم است مراجعه حضوری شود.

 • سیما گفت:

  با سلام من چند روز است تحت عمل جراحی قرار گرفتم با اینکه خیلی مراقبت کردم واجبات مزاج سفت نداشتم ولیکن باز بعد عمل دو بیرون زدگی مبینم نمی دانم برطرف میشوند یا باز همان مشکلات را خواهم داشت در ضمن در شهر ما امکانات لیزر وجو نداشت که استفاده کنم نمیتوانم چقدر باید استراحت کرد وبلند نشدوننشست و… متشکر از راهنمایی

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است تورم مربوط به جراحی بوده و طی چند روز تا چند ماه برطرف شود. معمولاً در روش سنتی جراحی حداقل دو هفته استراحت لازم است، لازم است تا با پزشک خود مشورت کنید.

 • رویا گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر خواستم بگم هموریید من دارای گوشت اضافه ی بیرون زده است و رژیم غذایی بدون روغن و استفاده از کاهو و سبزیجات و اب فراوان و روغن زیتون و کپسول رو هموریین و رکتول رو استفاده میکنم و دردی ندارم ایا عمل لیزر برای هموریید گوشت اضافه ی بیرون زده جواب میدهد و بعد از عمل دیگر همورییدم بر نمیگردد

  • clinic گفت:

   با سلام هیچ تضمینی برای عدم عود بیماری هموروئید پس از هیچ درمانی اعم از لیزری وجود ندارد و تنها راه رهایی خودمراقبتی فرد پس از درمان قطعی است. در صورتی که تغییرات مثبت در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد نکرده و عادات غلط رفتاری روزمره خود را ترک نکنید، این بیماری عود خواهد کرد.

 • محمدرضا گفت:

  سلام تابه حال دوبارعمل هموروییدانجام دادم ومتاسفانه عودکرده والان خونریزی بسیارشدیددارم طوری که نه شیاف هموروییدبه همراه دارواثرکرده ونه اب گرم ونه توالت فرنگی چاره چیست واقعادرمانده وخسته شدم

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه مراجعه شود ممکن است نیاز به درمان جراحی مجدد پیدا کنید که با كمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

 • سپهر گفت:

  سلام ؛ معقد من خىلى تنگ شده و احساس میکنم داخل معقد مسدود شده و عمل دفع آبکى و برنگ مدادى است. بىرون زدگى و درد ندارم . عمل دفع بطور کامل انجام نمىشود. وضىعت جسمى و خوراکم خوب است؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز برای بررسی ناحیه مقعد از نظر وجود بیماری هموروئید لازم است تا تحت معاینات بالینی قرار بگیرید، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • امیر گفت:

  با سلام و خسته نباشی
  مقداری بیرون زدگی وجود آمده ولی درد و خونریزی ندارم ولی خارش زیاد مشکل چی هست و آیا به صورت خانگی درمان میشود؟
  از پماد ام جی هم استفاده کردم اما کاملا بی اثر بود.
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز ابتدا از خوددرمانی بپرهیزید زیرا ممکن است باعث حساسیت و مقاومت دارویی در بدن شده و روند درمانی را به تأخیر بیندازد، بدون معاینه و مشاهده ناحیه امکان تشخیص قطعی وجود ندارد ولی بروز زائده مقعدی به همراه خارش می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید باشد، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای معاینه و بررسی دقیق و تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. با مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان دارویی را خواهید داشت.

 • جاسم گفت:

  سلام ۷سال پیش عمل جراحی انجام دادم خیلی درد کشیدم ۴۰روز همش خابیده بودم الان دوباره درد وخونریری دارم البته نه به شدت قبل ولی خارش زیاد دارم …سوال …اقای دکتر یعنی باید دوباره عمل جراحی انجام بدم ..واقعا ادردش میترسم هم از خجالت مردم

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا معاینه بالینی شوید در صورت عود ممکن است نیاز به جراحی پیدا کنید، در صورت جراحی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • ایرج گفت:

  سلام خونریزی بواسیر آیا با دارو برطرف می‌شود یعنی بهبود مییابد؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به هموروئید باشید، امکان نتیجه گرفتن از درمان دارویی وجود دارد، البته به شرطی که با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی از وارد شدن فشار بیش از حد به مقعد و عروق آن جلوگیری شود.

 • زهرا گفت:

  من هر. دو نوع بواسیر. داخلی و خارجی را دارم آیا با لیزر قابل درما ن است یا باید. جراحی کرد؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله بسته به وسعت معمولاً با روش لیزری قابل جراحی است.

 • سارا گفت:

  من هم بواسیر. داخلی دارم هم خارجی ایا تنها راحش جراحی است یا با لیزر هم به طور قطعی درمان می شود؟

  • clinic گفت:

   با سلام تضمین سلامت فرد و رهایی از بیماری هموروئید پس از هر نوع روش درمانی دارویی یا جراحی اعم از روش سنتی یا لیزری در گرو توجه و مداومت فرد در مراقبت از خود و دوری از عوامل مستعد کننده عود و بازگشت این بیماری است. برای تشخیص نیاز به جراحی باید حضوری مراجعه کنید.

 • مهناز گفت:

  ّبا سلام من بواسیر نوع سه دارم یعنی یه زائده هنگام خروج مدوفع بیرون میزنه و باکمک انگشت بالا میره میخواستم بدونم هزینه لیزر چقدر هست و عوارض آن چیست؟برای دختران باکره اشکالی نداره این عمل

  • clinic گفت:

   با سلام جراحی مقعد در دختران باکره اشکالی ندارد. عوارض جراحی در روش لیزری نسبت به سایر روشها به دلیل استفاده از اشعه لیزر و ترمیم هم زمان عروق خونی و اعصاب ناحیه و آسیب کمتر به بافت سالم اطراف محدود بوده و معمولاً شامل عفونت پس از عمل و خونریزی و درد نمی شود.

 • اقالاری گفت:

  سلام
  من در هنگام مدفوع ی برجستگی در دهانه مقعد ایجاد ميشه رفتم دکتر پماد آنتی همورویید برام تجویز کرد استفاده میکنم کمتر شده ولی در بالا مقعد ی برامدگی ديگه ایجاد شده . هرموقع بخوام به مدت ۱۰دقیقه بیشتر روی صندلی بشینم اذیت میشم
  اطفا راهنمایی بکنید

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده مربوط به بیماری هموروئید بوده و برای رهایی از آن باید علاوه بر جراحی، تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کنید تا بیماری عود نکند. برای مثال از نشستن ممتد و طولانی مدت بپرهیزید، یبوست خود را کنترل کنید، وزن ایده‌آل و مناسب داشته باشید، از بلند کردن اجسام سنگین و زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  چندروز پیش به زور مطفو داشتم ک یهو انگار سوزن ب اونجا م خورد خیلی دردم گرفت الان به اندازه یسانت رولب بصورت قطره ای ولی تقریبی سفت و تو مایه درد یا سوزشه دارم چون خوناومد یه بارهم پماد کلان دولا زدم بعد دوروز با آینه نگاه کردم دیدم فایده نداشت ( آخه به زورمطفومو در آوردم یه چند قطره خون اومد این و روزدوم هم خون اومد ) الان فقد درد و سوزشدارم

  • clinic گفت:

   با سلام درد و سوزش و خونریزی مقعدی به همراه بروز زائده می‌تواند به سبب یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی ایجاد شده باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه و مشاهده ناحیه است، بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و پیش از، از دست رفتن فرصت طلایی بهره بردن از درمان دارویی برای تشخیص و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • رضا گفت:

  سلام چندسالی هست که هرچندوقت یکبار دچارمشکل دستشویی میشم گاهی وقتاهم باخونریزی مواجه میشم،یه چندماهی هست که به اندازه یه نخودبیرون زده وشدیدا دردمیکنه،خواستم بپرسم واسه درمان بایدچیکارکنم متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خونریزی مقعدی از نشانه‌های بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر است که در صورت عدم درمان و پیگیری به موقع پیشرفت کرده و باعث بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر خواهد شد که شما را مجبور به مراجعه اورژانسی کرده و از طرفی روند درمان را طولانی می‌کند. درمان آن در مرحله حاد بیماری دارویی بوده و در مرحله مزمن نیاز به جراحی سنتی یا لیزری و در مواردی تزریق بوتاکس دارد که درمان موقتی است و گاهی نیاز به تکرار نیز دارد.

 • مهرماهی گفت:

  سلام با عرض پوزش من بواسیری به اندازه عدس دارم که باید لبه های مقعد رو کنار زد تا قابل رویت شود بعضی اوقات به هنگام پاک کردن متوجه خونریزی میشوم که قطع میشود درد ندارم اما پس از چند هفته دوباره همین اتفاق می افتد به نظر شما با دارو معالجه میشوم و یا باید جراحی یا لیزر شوم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام امکان بهره بردن از درمان دارویی در مراحل ابتدایی ابتلا به هموروئید یا بیماری فیشر وجود دارد ولی برای از بین بردن زائده موجود نیاز به جراحی است که اگر کوچک باشد می‌توان صرف نظر کرد.

 • علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشیدمن۱۵روزه همورییدعمل کردم وبامشکل دفع ادرار ومدفوع مواجه شدم که باعث کم کاری درادرار رادارم وتا ادرار رادفع نکنم مدفوع خارج نمیشود وتازمانی که آب گرم به پشتم نگیرم نمیتوانم دفع حاجت کنم وگاها ساعتی یکبار برارفع حاجت بایدبروم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی عارضه پیش آمده به جراح خود مراجعه کنید.

 • بیزن گفت:

  سلام من حدود ۹ ساله همورئید خارجی دارم کنار مقعدم اندازه لوبیا اومده بالا بعد از دفع گوشت بیرون میاید وبه سختی به داخل
  برمیگردد راهنمایی کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه بالینی و مشاهده ناحیه نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود، ممکن است بر خلاف تصور خودتان دچار نوعی از هموروئید داخلی باشید که به سبب عدم توجه به درمان و پیگیری آن قدر پیشرفت کرده که از مقعد بیرون میزند، بنابراین هر چه سریع‌تر برای تشخیص نوع هموروئید و دریافت درمان لازم پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض آزار دهنده دیگر مراجعه کنید. ممکن است حتی نیاز به جراحی داشته باشید که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • صادق کریمی گفت:

  باسلام.من ۲۲ روز عمل بواسیر انجام دادم.ایا بعد عمل برای بهبود زودترزخم وجلوگیری ازعفونت مصرف بتادین خوب هست؟باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام پس از گذشت ۲۲ روز از عمل جراحی دیگر زخم جراحی تا حدی بسته شده و نیازی به مصرف بتادین ندارید، اما برای کنترل درد و تسکین خود می‌توانید به مدت ده دقیقه دو الی سه بار در روز حمام آب گرم نشسته داشته باشید.

 • فرزاد گفت:

  ضمن عرض سلام وخسته نباشید بنده دو سال پیش عمل جراحی بواسیر کردم اون موقع دکتر گفت حاد میباشد باید جراحی کنی منم جراحی رو انجام دادم ولی الان بعد از دو سال سمت راست معقدم انگار از داخل باد کرده و درد داره میشه راهنمایی کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام به دلیل عدم توجه به نکات مراقبتی و پیشگیرانه از عود مجدد بیماری دچار بازگشت بیماری شده‌اید که اگر زودتر برای اقدام درمانی لازم مراجعه نکنید، دچار بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی شده و حتی نیاز به جراحی مجدد پیدا خواهید کرد.

 • سارا گفت:

  سلام.من مدت ١هفته است كه بادرد زياد مدفوع ميكنم از دارو خانه شياف بيزاكوديل ام جي انتي هموروييد گرفتم دور مقعدمً جوش هايي زد كه فهميدم تبخال تناساي هم زدم روش پماد اسيكليو ميزنم و بهتر شده مي خواستم بدونم يه گوشت خيلي كم از مقعد زده بيرون بعد از بهبود به جاي خودش بر ميگرده و تداخل پمادي مشكلي ايجاد نميكنه ممنون از راهنماييتون

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز بدون معاینه و تشخیص نباید خود درمانی می‌نمودید، برای رسیدن به بهبودی کامل باید دوره درمان با داروهای مناسب و دوز کافی کامل شود. تب‌خال تناسلی یک بیماری منتقله از راه جنسی بوده و کمی با تب خال معمولی لب و صورت فرق دارد. عدم درمان کامل آن می‌تواند منجر به عوارض دیگری در بدن شما شود. بدون بررسی و معاینه ضایعه ایجاد شده نیز نمی‌توان درباره پاسخ آن به درمان دارویی یا جراحی نظر داد. چناچه ضایعه مربوط به هموروئید شما باشد احتمالاً نیاز به جراحی با لیزر پیدا می‌کند.

 • مینا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید اقای دکتر من ۵ ماهه پیش یبوست و شقاق مقعد پیدا کردم خونریزی شدید وخیلی درد داشتم با سبزیجات و میوه جات هم یبوستم خوب شد و هم شقاق. بعد از مدتی بواسیر گرفتم یه هفته با مدفوعم که خشک هم نیست یه کم خون میاد و بواسیرم میره بعد یه هفته دیگه بواسیرم میاد. الان مدتی هست اینطوری شدم ۶ تا دکتر رفتم ولی خوب نشدم تورو خدا راهنماییم کنید اول خدا بعد شما.

  • clinic گفت:

   با سلام بواسیر و شقاق بیماری‌هایی هستند که در صورت عدم درمان هم‌زمان با علت به وجود آورنده آن‌ها به صورت کامل از بین نرفته و درمان نخواهند شد. باید تحت معاینه و بررسی دقیق‌تری قرار بگیرید تا علت مشخص شود، اگر به مشکل یبوست، اسهال یا تنگی مقعد مبتلا نباشید، احتمالاً یک الگوی رفتاری غلط دارید که باعث افزایش فشار در ناحیه مقعد شما می‌شود. مثلاً ممکن است حین دفع مدفوع بیش از حد به خود زور و فشار وارد کنید یا تمرینات بدنی یا ورزش‌های سنگین انجام دهید و یا اجسام سنگین بلند کنید. در هر صورت بدون بررسی نمی توان دارویی یا نسخه‌ای تجویز نمود.

 • صوفی گفت:

  سلام من حدود دوساله همورئید خارجی دارم کنار مقعدم اندازه لوبیا اومده بالا دوسال پیش با دارو رفع شد اما الا جواب نمیده کولونسکپیم دادم التهاب روده داشتم ولی الان این بالا زدگی مقعدم از بین نمیره و بشدت آزارم میده لطفا راهنماییم کنیید

  • clinic گفت:

   با سلام معمولاً در بیماری هموروئید پیشرفته این حالت ایجاد می‌شود که بیرون زدگی در خارج مقعد باقی مانده و حتی با انگشت هم داخل نمی‌رود. در این مرحله معمولاً چاره‌ای جزء جراحی با لیزر و برداشت ضایعه از محل به وجود آمده آن که ممکن است تا درون و قسمت‌های بالای مقعد ادامه داشته باشد، وجود ندارد. با این حال بدون مشاهده و معاینه نمی‌توان نظر قطعی داد، برای جلوگیری از پیشرفت مشکل‌تان زودتر مراجعه نمایید تا درمان لازم صورت گیرد.

 • بهناز گفت:

  سلام آقای دکتر من۲۷سالمه و ۵سال پیش بواسیر گرفتم و یکسال درگیرش بودم بعد کامل خوب شدم ولی یک گوشت اضافه از مقعدم بیرون زده بعد ۵سال چند روز احساس سوزش داشتم و امروز یه دفعه خونریزی شدید پیدا کردم به شکلی که با دفع گاز از مقعد هم خون می آید آنتی هموروئید هم استفاده کردم ولی فایده نداشته است و الانم خود مقعدم درد و سوزش زیادی ندارد و فقط خونریزی زیادی دارم علت چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری هموروئیدی که قبلاً به آن مبتلا بوده‌اید به صورت کامل درمان نشده و حالا پس از مدتی پیشرفت کرده و بیرون زده و علایم آن تشدید شده است. بهتر است هر چه سریع‌تر برای بررسی ضایعه و علت آن مراجعه کنید تا درمان لازم انجام شود. مشکل شما با خود درمانی و درمان خانگی برطرف نمی‌شود و نیاز به درمان پزشکی دارد.

 • فرحناز گفت:

  سلام اقای دکتر..ازقبل نمیدونم از کی متوجه نبودم دچار بواسیر بودم ولی متاسفانه متوجه نبودم وهیچگونه علایمی نداشتم که مشکوک بشم..واصلا دقت نکرده بودم بشکل مقعدم فکر میکردم عادیه..ولی با سرچ اطلاعات هشت ماهه متوجه شدم بواسیر دارم..در ضمن عضو بواسیر نوع ۴ هستم .میخواستم ببینم چیکار کنم خیلی نگرانم باچی درمان میشه بالیزر نوع چهار درمان میشه؟
  بعداز درمان ایا دوباره امکانش هست برگرده؟

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید، همین که حالا متوجه آن شده و پیگیر درمان آن هستید بسیار خوب است. بله با جراحی و با روش‌های جراحی با لیزر نیز امکان برطرف نمودن ضایعه و بیماری شما وجود دارد. اما حالا که متوجه شده‌اید باید سریع‌تر مراجعه کنید تا بررسی ضایعه و شدت آن هر چه زودتر و قبل از بدتر شدن شرایط درمان لازم انجام شود. در رابطه با احتمال عود و بازگشت مجدد بیماری نمی‌توان تضمین نمود زیرا این مشکل تا حد زیادی به سبک زندگی فرد و رعایت اصول رفتاری که توصیه خواهد شد، دارد. مطمئناً عدم پرهیز و رعایت نکات منجر به بروز مجدد آن خواهد شد.

 • ملینا گفت:

  باسلام، دخترم چند روزی هست ک دچار بواسیر شده ودرد دارد اگه ممکنه راهنمایی کنید ک چه دارویی را برای برطرف شدن آن می تونم استفاده کنم، البته هرروز اجابت مزاج انجام میشه ولی به سختی. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام پدر یا مادر عزیز از خود درمانی بپرهیزید و این موضوع را به فرزند خود نیز آموزش دهید. بدون بررسی مشکل دختر عزیزتان نمی‌توان دارویی پیشنهاد داد. ابتدا همراه او برای بررسی وضعیتش مراجعه نمایید تا با توجه به مشکل ایجاد شده و شدت آن درمان لازم تجویز شود. یبوست در طولانی‌مدت عوارض مقعدی بسیاری خواهد داشت، پس بهتر است با تشویق فرزندتان در خوردن میوه و سبزی‌جات و آب فراوان و خودداری از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج در بهبود نسبی یبوست و کنترل آن کمک کنید. می‌توانید به او یاد دهید تا به صورت عادتی ده دقیقه پس از صرف غذا به دستشویی رفته و منتظر اجابت مزاج بماند تا به تدریج به دفع مدفوع پس از صرف غذا عادت کند.

 • طاهره گفت:

  باسلام من دارای بواسیرخارجی هستم وبعدازهرباردستشوی دچاردردوسوزش وبه ندرت خارش میشوم والان نزدیک دوماه هست که اذیتم میکندازپمادهم استفاده کردم امابازهم دوباره دردمیگیردودکترتشخیص به جراحی داده؟ایااحتیاجی به جراحی هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله معمولاً بواسیرهای بیرونی که با ضایعاتی همراه هستند نیاز به جراحی با لیزر پبدا می‌کنند، اما بدون معاینه نمی‌توان نظر قطعی داد. در نظر داشته باشید که به تأخیر انداختن درمان حتی اگر جراحی نیاز باشد منجر به پیشرفت بیماری و بدتر شدن وضعیت شما و گسترده شدن جراحی خواهد شد. بنابراین هر چه سریع‌تر برای درمان اقدام کنید.

 • زهرا گفت:

  یه دونه بواسیر بزرگ دارم بعضی وقتا که یبوست و اسهال میشم بیرون زدگی مقعدم زیاد میشه و از داخل خیلی دردناک میشه یه بار دکتر رفتم بهم پماد ام جی و کبسول هموریین تجویز کرده دکتر گفته اگه بهتر نشدی بیا عمل کن،مثل دیوونه ها شدم خیلی میترسم و استرس دارم میش ترس از عمل دارم دوره نقاهت عمل طولانی هست آیا؟

  • clinic گفت:

   با سلام استرس نداشته باشید و نگران جراحی خود نباشید. با پیشرفت علم در جراحی با کمک لیزر بسیاری از عوارض و مشکلات روش سنتی مانند درد و خونریزی یا نیاز به استراحت طولانی‌مدت پس از عمل کاهش یافته است. در این روش خیلی زود به محل کار خود بازگشته و فعالیت روزمره خود را آغاز می‌کنید. ترس از عمل نباید باعث به تأخیر انداختن روند درمان شود زیرا با هر روز تأخیر شدت آسیب بافتی در محل بیشتر و نیاز به جراحی گسترده‌تر خواهد شد. بنابراین زودتر اقدام کنید.

 • فرزاد گفت:

  سلام.من مدت دوساله که احساس ترشح ماده ای در ناحیه مقعد دارم.درد مزمن ندارم اما گاها جداره روده رو بیرون احساس میکنم علی الخصوص هنگام اسهال و گاها همراه با درد.مشکل اصلی و آزاردهنده من هم اینه که مدا احساس میکنم در حده خیلی ناچیزی از مقعد من گاز خارج میشه.البته تا کنون بویی احساس نکردم اما خیلی در روابط اجتماعی بنده تاثیر منفی گذااشته.در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار درجاتی از بی‌اختیاری مقعدی شده باشید که بدون معاینه و تست‌های تشخیصی لازم، امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد. بسته به علت به وجود آورنده این مشکل درمان لازم از تمرینات عضلانی کف لگن تا فیزیوتراپی و جراحی پیشنهاد خواهد شد. برای پیشگیری از گسترده شدن و پیشرفت بیماری و مشکل زودتر مراجعه نمایید.

 • سیمین گفت:

  با سلام
  آقای دکتر
  من زنی ۳۰ ساله هستم که پس از انجام رابطه مقعدی، ناحیه بیرونی مقعدم دچار تورم و بیرون زدگی شده. میخواستم بدونم آیا این تورم بیرون زنده درست میشه و اینکه چه کار باید بکنم؟
  خیلی ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام بله امکان برطرف نمودن ضایعات اضافی با جراحی با لیزر وجود دارد اما قبل از آن باید از نظر بیماری‌های مقعدی احتمالی بررسی و بسته به بیماری‌های احتمالی دیگر درمان شوید. البته در صورت تکرار عمل رابطه‌ی جنسی مقعدی خشن ممکن است این اتفاق دوباره برای شما تکرار شود. بهتر است قبل از پیشرفت و وسیع شدن بیرون‌زدگی برای بررسی و درمان آن مراجعه کنید.

 • سعید گفت:

  با سلام، آقای دکتر بنده چهار بار جراحی هموروید داشتم آخرین بار ۸سال پیش بود توده خیلی بزرگ بود توری که دکتر یک طرف مقعد منو ورداشت الان بعضی وقتها درد شدیدی دارم جدیدن خیلی زیاد شده آیا اگه جراحی نکنم بهتره؟.مشکل تنگی دارم مدفوع گرد بیرون نمیاد اگه پماد انتی هموروید مصرف بکنم مشکلی نداره.؟خواهش میکنم کامل بخوانید بعد جواب بدیدسلامت باشید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام بدون بررسی مقعد و معاینه آن و تشخیص علت درد نمی‌توان اظهار نظر نمود ممکن است درد مربوط به مشکل دیگری باشد اما در مواقعی جراحی بهترین درمان برای فرد بوده و سابقه‌ی جراحی‌های سال‌های گذشته شما دلیل بر رد جراحی نیست. ممکن اسنت حتی مشکل تنگی مقعد شما نیاز به جراحی داشته باشد تا زور و فشار بیش از حد از روی این ناحیه برداشته شود. با این حال بهتر است درمان را به تأخیر نیاندازید و از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید.

 • محمد جواد گفت:

  در مقعد قده کوچکی وجود دارد و یک فرورفتگی حالت پارگی.پس از مدفوع درد زیادی دارم واست درد تنها با شیاف دیکلوفناک برای مدتی یک روز آرام میشود.لطفا مرا راهنمایی کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، از خود درمانی بپرهیزید. با این کار نه تنها بهبودی حاصل نمی‌‌شود بلکه روند درمان صحیح نیز به تأخیر می‌افتد. با توجه به علایمی که دارید احتمالاً به شقاق مقعدی مبتلا شده‌اید که اگر در مراحل ابتدایی ایجاد آن و در وضعیت حاد بیماری مراجعه کنید با درمان دارویی رفع خواهد شد ولی با مزمن شدن آن و به تعویق افتادن درمان ممکن است به جراحی نیاز شود.

 • حسین گفت:

  سلام من روز۱۱عمل همورئیدداشتم بافشیردکترگفته که عمل من همرئیدسوزنده یعنی نه بخیه بودنه دردهمون موقع بعدعمل سرحال بوداماجای این گوشت اضافی هست میخواستم ببینم که این گوشت اضافی بعدعمل ازبین میره یانه

  • clinic گفت:

   با سلام بله پزشک شما هموروئید را از قسمت‌های بالایی مهار نموده است و به مرور و تدریج این ضایعات نیز برطرف خواهد شد، در صورت باقی ماندن آن به پزشک خود مراجعه نمایید.

 • ندا گفت:

  باسلام
  خدمت شما
  من ۳۰ سالم و مجرد هستم . همیشه اجابت مزاجم به سختیه و مدام یبوست دارم و در سالهای قبل مدفوعم همراه با خون بود ک با خوردن آب درمانش کردم ولی چیزی که الان منو نگران کرده این پارگی هایی که بر اثر مدفوع سفت به وجود اومده و باعث شده گوشت های اضافه پشتم به وجود بیاد میشه لطفا منو برای این موضوع ک این ضایعات رو از بین ببرم کمک کنید .
  سپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید مشکل اصلی خود که باعث این عارضه شده است یعنی یبوست را رفع و کنترل کنید زیرا در صورت درمان ضایعات اضافی ناحیه مقعد که احتمالاً به سبب شقاق یا هموروئید به وجود آمده‌اند، با وجود یبوست این مشکل دوباره ایجاد خواهد شد. از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و با خوردن آب و مواد غذایی حاوی فیبر و خودداری از به تأخیر انداختن اجابت مزاج به کنترل یبوست خود کمک کنید. سپس برای معاینه و بررسی میزان اسیب مقعدی و تشخیص نوع بیماری و درمان آن مراجعه کنید. در صورت گستردگی ضایعات ممکن است نیاز به جراحی با لیزر باشد.

 • داود گفت:

  باسلام من بعداز غذامشکل پیدا می کنم ودچار اسهال می شوم وگاهی هم یبوست همیشه بعدازغذاباید برم دستشویی چون مشکل دفع دارم وگاهی هم پشتم دچاردرد می شود باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام باید تحت بررسی و آزمایش‌های گوارشی قرار گیرید ممکن است به بیماری سندرم روده تحریک پذیر مبتلا باشید و اگر درد ناحیه‌ مقعدی دارید نیز باید معاینه شوید تا احتمالاً عارضه‌ای که به سبب اسهال و یبوست متوالی ایجاد شده بررسی و درمان شود.

 • اصغر گفت:

  باسلام حدود ۱۵سال پیش جراحی کردم ولی حدود ۲سال بعد دباره مبتلا شدم ودر این مدت باهاش کنار امدم وبعد ازدفع مجاز با انگشت به داخل می رود.و ۲تیکه بیشتر نیست .و موقع شسشو خیلی زمان میبره تا خوب شسته بشه .لطفا یه نوبت بدید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام مدارا کردن با این مشکل و عدم پیگیری آن فقط درمان را مشکل می‌کند. جراحی گذشته شما دلیل بر عدم پیگیری ابتلای مجدد آن نیست و باید زودتر اقدام می‌نمودید تا از وخیم شدن بیماری جلوگیری شود. برای تعیین نوبت می‌توانید با مرکز هماهنگ کنید.

 • نیما گفت:

  سلام آقای دکتر
  آیا جراحی بواسیر ممکن است باعث بی اختیاری شود.
  پس از چند مدت بعد از جراحی احتمال بازگشت بیماری بواسیر وجود دارد ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   احتمال ابتلا به این عارضه با ابداع روش‌های نوین کم‌تهاجمی و همچنین جراحی با لیزر بسیار کم و محدود است. بازگشت بیماری بواسیر به مراقبت‌های بعد از عمل فرد و میزان رعایت توصیه‌های پیشگیری کننده از عود یا ابتلای مجدد دارد. مطمئناً فردی که بدون هیچ تغییری در ترک عادات غلطی چون حمل اجسام سنگین یا زور زدن هنگام دفع مدفوع یا بی‌توجهی به یبوست به زندگی پس از عمل خود ادامه می دهد طی چند ماه دوباره به این بیماری دچار می شود.

 • امیر گفت:

  باسلام .پسر م بعد از دفع مدفوع یک زائده از مقعدش بیرون میاد و دوباره به داخل می رود وچند بار دکتر برده ام ولی هر دفعه برایش شربت منیزیم ویا پودر پیدرولاکس داده اند ولی این مشکل برطرف نشده است ومن خیلی نگرانم .لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلامذاحتمالاً پسرتان کوچک و کم‌سن و سال هستند، در سنین پایین معمولاً مشکلات مقعدی ناشی از یبوست را با درمان‌های علامتی و دارویی درمان می‌کنند تا سنین بالاتر اگر هم‌چنان مشکل پا برجا بود و در صورت نیاز جراحی لازم انجام شود. بهتر است در این سن مراقب رژیم غذایی فرزندتان با افزایش مصرف آب و میوه و سبزیجات باشید تا دچار یبوست نشود و از طرفی هم به او یاد دهید که هنگام دفع مدفوع بیش از حد زور نزند و اگر پسرتان بازیگوش است و هنگام بازی دفع مدفوع خود را به تأخیر می‌اندازد و احساس دفع خود کم محلی می‌کند، او را تشویق و ترغیب کنید تا این عادت غلط را ترک کند. نشستن در آب گرم نیز می‌تواند به کاهش علایم او کمک کند.

 • محرم گفت:

  با سلام و عرض ادب و تشکر از اینک چنین سایتی ایجاد کردین واقعیتش تا جایی ک یادم میاد من زیاد تو دستشویی میمونم اکثرا هم یبوست دارم گاهی هم مقعدم زخم میشد همیشه تورم هم داشتم (بیرون زدگی)ولی از پنج ماه پیش مشکلم شدیدتر شده مقعدم خیلی تنگ شده بخاطر یبوستم زخم شده درد زیادی دارم نمیتونم دستشویی برم دکتر هم رفتم ی چنتا ملین و پودر اینا داد با پماد آنتی هموروئید یبوستم تا حدودی بهبود یافته ولی تورم و زخمم زیاد شده شیاف آنتی هموروئید هم مصرف میکنم البته بدلیل تنگی مقعد و زخم بودنش بسختی میتونم مصرف کنم ولی بازم فایده نداره اگه ممکنه برام یه وقت تعیین کنید بیام معاینه بشم اگ لازمه عمل هم بشم تا خلاص شم از این درد فقط چون با تهران ده ساعت فاصله داریم درصورت امکان اگه وقتشو برام تعیین کنید خیلی ممنون میشم ازتون بی نهایت سپاسگذارم

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید معاینه و بررسی دقیق انجام شود و سپس برای جراحی و نوع آن تصمیم‌گیری گردد. برای تعیین وقت معاینه می‌توانید با مرکز هماهنگ نمایید.

 • پروانه گفت:

  سلام اقای دکترخسته نباشید.اقای دکتر تو رو خدا کمکم کنید خسته شدم از این همه درد.من۲۶سالمه و ۹ ماه پیش زایمان طبیعی داشتم بعد از دو سه ماه با مشکل یبوست شدید مواجه شدم و در پی اون همورئید.سه ماه پیش عمل کردم ولی همچنان درد و خونریزی بهنگام اجابت مزاج دارم.و هر روزی که دستشویی میرم و دفع دارم اون روز تا اخر شب پشتم التهاب داره جوری که حس میکنم نبضش میزنه ودرد دارم.دکترم میگفت تا یبوستت برطرف نشه زخمت همش تازه میشه ولی الان یک ماهی هست که یبوستم برطرف شده ولی زخمم تازس.و احساس میکنم باز هم یه برجستگی دیگه کنار مقعدم به وجود اومده.دکتر بخدا خیلی کلافه شدم نمیتونم به بچه شیرخوارم برسم.چیکار کنم?

  • clinic گفت:

   با سلام ضمن عرض تبریک قدم نو رسیده، مادر عزیز تا زمانی که دفع مدفوع با زور و فشار همراه باشد یا این‌که ناحیه‌ی مقعد به دلیل بلند کردن جسم سنگین به خصوص برای شما احتمالاً بلند کردن فرزند شیرخوارتان تحت فشار قرار گیرد، مانع حصول بهبودی خواهد شد. برای تسکین درد و التهاب خود درون وان یا لگن آب گرم به مدت ۱۵ دقیقه سه بار در روز بنشینید و یک بار دیگر برای معاینه‌ی زخم و شرایط فعلی آن مراجعه نمایید.

 • محسن گفت:

  شوهر بنده ۳۸سال سن وزن متعادل در بعضی از موقع ها دچار درد وسوزش شدید از ناحیه مقعد شده وبه طوری که نشستن براشون مشکل میشه هر از گاهی همراه با خونریزی مختصری ویک توده کوچک درلبه بیرونی رکتوم

  • clinic گفت:

   با سلام بدون بررسی و معاینه ایشان امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی احتمالاً به درجاتی از بیماری هموروئید یا شقاق مبتلا شده‌اند که باید پیش از پیشرفت آن برای تشخیص و درمان مراجعه کنند.

 • مممم گفت:

  سلام .من ۲۴،سالمه بواسیر ندارم.ولی چند ماه هست گوشت اضافه مقعدی متوجه شدم.بعضی وقتا یکم میسوزه.علتش چی میتونه باشه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام هموروئید همیشه با علایم یکسان در افراد بروز نمی‌کند، ممکن است به همین بیماری مبتلا باشید ولی برای تشخیص نهایی باید مراجعه نموده تا این ضایعه بررسی و درمان لازم آن تجویز شود.

 • جمال گفت:

  با سلام من الان حدودو یکی دوسال است که دچار ناراحتی مقعدی هستم پارسال دکتر متخصص گوارشی نیز مراجعه کردم کولونسکوپی نوشتن انجام دادن همون بواسیر تشخیص دادن بعد مصرف پماد موضعی بر طرف شده ولی الان چند وقتی دچار همین ناراحتی شده ام به طوری که روی صندلی برای طولانی مدت نمیتونم بشینم لطفا راهنمایی کنید سپاس گذارم

  • clinic گفت:

   با سلام احتمالاً بیماری شما عود کرده و یا در دوره قبلی به صورت کامل درمان نشده و حالا پس از گذشت مدت زمانی چند ماه خود را بدین صورت بروز داده، برای بررسی بیشتر و درمان کامل دوباره مراجعه نمایید.

 • زهرا گفت:

  یه توده کوچولوی نرم کنارمقعدم قسمت پایین هست ک هیچ درد و خون ریزی نداره موقع راه رفتنو نشتنم اصلا احساس نمیشه فقط با دست احساس میشه اندازه یه دانه عدسه میخواستم ببینم چیه لطفت جوابمو.زود بدین مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام ضایعاتی که از مقعد بیرون می‌زنند می‌توانند نشانه‌ی بیماری‌های مقعدی متفاوتی چون شقاق، هموروئید یا زگیل مقعدی باشند. بدون بررسی ضایعه و قسمت درونی مقعد امکان تشخیص قطعی وجود ندارد. بهتر است قبل از بروز علایم دیگری چون درد و خونریزی این موضوع را پیگیری و آن را درمان نمایید.

 • شیما گفت:

  سلام و خسته نباشید. من باردارم ۳۵ هفته هستم…. اوایل بارداری یبوست داشتم ولی خداروشکر با تغذیه درست رفع شد… از همان زما بواسیر اومد سراغم. یک زایده گوشتی دور مقعدم هستم نمیدونم چیه شقاق یا هموروئید.به هرحال اصلا نه خارش دارم و نه سوزش… خونریزی هم خداروشکر ندارم… یبوست هم ندارم ولی این زایده گوشتی همچنان هست….
  واسه زایمان طبیعی میترسم مشکل ساز بشه به خونریزی بیفته یا هر چیزی….
  میخوام بدونم ! چیکارکنم رفع بشه. میتونم از پمادهای انتی فیشر یا انتی هموروئید استفاده کنم؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام یبوست اوایل بارداری و فشار بیش از حدی که اجابت مزاج سخت به ناحیه‌ی مقعد شما وارد نموده و همچنین تغییرات هورمونی بدن در دوران بارداری و افزایش وزن و تحمل فشار جنین بر لگن، شما را مستعد این عارضه‌ی مقعدی نموده است که احتمال دارد پس از زایمان بهتر شده و برطرف گردد. در صورتی که ضایعات ایجاد شده پس از زایمان بر جا ماند و یا علایم دیگری در شما بروز کرده، باید برای درمان مراجعه نمایید. بیشتر از زایمان خود بارداری باعث ایجاد این مشکل و بدتر شدن آن می‌شود، پس نگران زایمان و عوارض آن نباشید.

 • آوا گفت:

  سلام خسته نباشيد ٢٤سالمه ،ميخاستم بپرسم بعدزايمان دچار بواسير شدم اول ي دونه بود ولي بعد٣/٤سال درون مقعدم كاملا كل دورش گوشت اضافه دروني داره وي كوچيك ب اندازه نخود هم بيرون ولي درد ندارم گاهي اوقات خونريزي ميخاستم بدونم باليزر كردن دوباره برنميگرده اين گوشت اضافه ها ؟هنوز دكتر هم نرفتم ب خاطر اين مشكلم

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از بدتر شدن مشکلتان برای بررسی و درمان لازم اقدام نمایید. روش‌های مختلفی برای رفع و برداشت این ضایعات احتمالاً هموروئید وجود دارد که یکی از آن‌ها جراحی با کمک لیزر است که کم‌عارضه تر از سایر روش‌های جراحی سنتی بوده و درد و خونریزی آن‌ها را ندارد. نه تنها روش لیزر بلکه هیچ روش درمانی این اختلال، عدم بازگشت آن را تضمین نمی‌کند، زیرا بهبودی کامل از این بیماری تا حد زیادی به سبک زندگی فرد و ترک عادات غلط منجر شونده به آن بستگی دارد. اگر توصیه‌های بعد از عمل را به خوبی رعایت کنید و فشار بیش از حد به این ناحیه حین اجابت مزاج یا بلند کردن اجسام وارد نکنید، دیگر به آن مبتلا نمی‌شوید.

 • نادیا گفت:

  پنج ساله هموروئید دارم وقتی دکتر رفتم گف سن کمی داری و نمیشه با دارو و پماد کنترلش کردم فک میکنم اون موقع درجه دو بود ولی الان سه ماهه ک درد دارم و ب هیچ وجه خوب نشده حتی با اینکه مدفوع ملین ولی دیگه هموروییدم درجه سه یا چهار شده و با سختی ب داخل برمیگرده .چون دانشجو هستم ساعت زیادی سر کلاس هستم و خیلی برام سخته و طاقت فرسا شده چیکارکنم دردش کم شه!!

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است برای معاینه و بررسی وضعیت هموروئیدتان دوباره مراجعه کنید تا با توجه به وضعیتتان تصمیم دیگری گرفته شود. از حمام نشسته آب گرم روزی سه بار برای تسکین خود استفاده کنید. از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و هنگام نشستن روی مقعد خود نشینید. از ابتلا به اسهال یا یبوست جلوگیری کنید. از بلند کردن و حمل اجسام سنگین نیز بپرهیزید.

 • علی گفت:

  سلام علی هستم ۲۰ سالمه امروز صب من ک از خواب بلند شدم رفتم رفع حاجت هیچیم نبود ولی اومدم خوابیدم دو سه ساعت بعدش ک از خواب بیدار شدم الان یه چیز کوچیک اندازه نخود طرف راست معقدم بیرون زده همون لبه سمت راست معقدم اندازه نخود درد نمیکنه اونقد ولی بل دستم ک فشار میدم طرف داخل داخل میره و گیر میکنه همونجا ولی یکم درد کوچیک میکنه خونریزی اینام نکردم یکم نگرانم کرده میخواستم بدونم من هموریید شدم؟؟باید دکتر برم یا خودش خوب میشه البته یکم سخته برام بخاطر این مشکلم پیش دکتر برم ینی راهی داره درمان شه بدون دکتر رفتن چند سال پیش یکی دوسال پیشم فک کنم دقیقا یمی دوبار حتی فک کنم همینحور شدم الیته یکم کوچیک تر بودع اندازش خود ب خود گم شده مثه اولش شده ولی این دفعه اندازه نخوده ولی شبی همون دفعات قبلی تا با دستم فشار ندم اونقد دردم نمیکنه خونریزیم ندارم تروخدا بگید چی شده چرا اینحورم من

  • clinic گفت:

   با سلام احتمالاً در هنگام دفع مدفوع به مقعد خود بیش از حد فشار و زور وارد کرده‌اید که دچار این عارضه شده‌اید. با توجه به سابقه چند سال گذشته این مشکل نیاز به پیگیری و مراجعه به پزشک دارد، پیش از بروز علایم دیگر و بدتر شدن بیماری برای درمان به موقع آن مراجعه نمایید.

 • فاطمه گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر عزیز
  من میخوام قبل اینکه وقت بخوام یه توضیحی در مورده بیماریه مادرم بدم فقط خواهش میکنم اگه مشکلشو نمیتونین حل بکنین نیاد.مادرم چند سال پیش سرطان رحم داشتن و خونریزیه شدید و بخاطره همین مشکل ایشون رحمشونو برداشتن و دچار خیلی مشکلات شدن اینکه چسبندگی گرفتن و جاهای دیگه ای از بدنشون دچار مشکل شد .عفونت واژینال و هموروئید خیلی دردناک .و با هیچ قرص و دارویی درمان نشد حتی ایشون همروئیدشون به علت اینکه دفعه ی اول خوب جراحی نشده بودن دوباره کارشون به جراحی کشید.و باز هیچ اتفاق خاصی نیوفتاد و مادره من هنوزم ک هنوزه دو ساله داره درد میکشه شب و روز نداره فقط گریه میکنه مادرم و من واقعا تحمل اینو ندارم ک مادرم درد بکشه و هیچکاری هم از دستمون برنمیاد ک براش انجام بدیم.و بجز اون بیماری مادرم بیماریه بی اختیاریه ادرار هم دارن..چنتا دکتر ک رفته گفتن کاری از دستمون برنمیاد مادرم خیلی ضعیف شده گفتن یا باید برات سم وصل کنیم یا باید همینطوری بمونی مادرم نتونست قبول کنه ک سم بذارن .توروخدا ازتون خواهش میکنم اگه کاری از دستتون بر میاد به من اطلاع بدین خواهش میکنم ازتون.مادرم داره با درد از بین میره کمکمون کنین.
  تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   امکان جراحی مجدد مقعد مادرتون با روش لیزری که روشی کم خطرتر نسبت به اعمال جراحی باز و سنگین است، وجود دارد. این روش که بدون درد و خونریزی و حتی نیاز به بیهوشی عمومی که احتمالا با توجه به سن مادرتان، برای ایشان مضر خواهد بود، انجام شده و از طرفی در مدت کوتاهی و بدون نیاز به استراحت طولانی مدت، بهبودی حاصل می شود. البته همیشه جراحی به تنهایی کافی نبوده و باید تغییراتی در سبک زندگی مادرتان به وجود آید تا از عود و بازگشت مجدد بیماری مادرتان پیشگیری شود. ورزش و تغذیه سالم، پیشگیری از یبوست و اصلاح عادات غلط رفتاری از جمله این موارد است.
   در مورد بیماری بی اختیاری ادرار نیز ابتدا ورزش های لگنی و فیزیوتراپی مخصوص برای بازگشت قدرت کنترلی عضلات این ناحیه توصیه می شود، در صورت نامؤفق بودن آن با توجه به سن مادرتان و شرایط ایشان برای عمل جراحی کاندید خواهند شد.

 • سحر گفت:

  با سلام خدمت دکتر گرامی
  دختری ۳۲ ساله هستم که بعد از کلونوزکوپی دچار همورویید شدم.در حالت عادی به اندازه لوبیا مشخص هست و هنگام دفع بزرگ و زیاد میشه و بیرون میزنه.درد و خونریزی ندارم.دفع ناقص دارم زیاد و دفع برام مشکله با اینکه داروهای ملین میخورم.
  قبل از کلونوزکوپی مشکلی نداشتم و دکترم میگه خوب میشی.الان ۱۲ روز میگذره.پماد آنتی همورویید هر روز ۳ بار مصرف کردم اما تا الان خوب نشدم.
  لطفا راهنمایی فرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   دفع مدفوع مشکل و دشوار باعث اعمال فشار بیش از حد به مقعد شما خواهد شد که در نهایت با آسیب عروقی در ناحیه مقعد منجر به بیرون زدگی می شود، ابتدا باید مشکل یبوست خود را با تغییراتی در رژیم غذایی خود با اضافه نمودن مواد غذایی پر فیبر، سبزیجات و میوه به میان وعده روزانه و افزایش میزان آب مصرفی تا بیش از هشت لیوان در شبانه روز و ورزش منظم برطرف نمایید. سپس در صورت باقی ماندن ضایعه در ناحیه مقعد برای بررسی بیشتر میزان هموروئید احتمالی مراجعه حضوری نمایید تا معاینه شده و به صورت مؤثر درمان شوید. عدم توجه به درمان و خودداری از پیگیری مشکل منجر به آسیب بافتی بیشتر و بدتر شدن بیماری شما خواهد شد.

 • رضا گفت:

  مدت یک سال است مبتلا به همورویید و سپس شقاق و فیشر شده ام . بعد از اجابت مزاج هفت هشت ساعت درد در ناحیه مقعد دارم که به بیضه ها و کمرم هم درد منتقل میشود.

  • clinic گفت:

   با سلام
   انواع بیماریهای مقعدی، بیماریهای خاموشی هستند که عدم توجه به آنها میتواند منجر به تشدید و پیشرفت بیماری و در نتیجه مشکل شدن درمان شود. احتمالا بیماری شما در مرحله پیشرفته خود قرار دارد و نیاز به جراحی محتمل خواهد بود، هر چند بدون معاینه مقعدی امکان تشخیص قطعی وجود ندارد. بنابراین هر چه زودتر برای معاینه و درمان مراجعه نمایید. نگران جراحی نباشید، با روش لیزری امکان بهبودی سریع و بدون درد و خونریزی روشهای سنتی جراحی وجود دارد.

 • نیوشا گفت:

  سلام وقت بخیر اقای دکتر من همیشه یوبوست دارم خیلیم کم غذام ابم روزی ۱ لیوان به زور میخورم سمت چپ شکمم یکم پیدا بخوام راه برم اروم درک میکنه رفتم دکتر گفته چیزی نیست ولی امروز مدفوعم همراه با یوبوست نبود ولی چیزی که نگرانم کرده مدفوعم خونی بود ترسیدم نکنه سرطان باشه خواستم کمکم کنید چیکار کنم کجا دکتر برم

  • clinic گفت:

   با سلام
   الگوی رفتاری و رژیم غذایی غلط احتمال ابتلا به انواع بیماری های گوارشی از جمله بیماری های مقعدی را افزایش می دهد. با توجه به توضیحاتتون احتمالا به یک بیماری مختص ناحیه مقعد مبتلا شدید ولی اظهار نظر قطعی فقط با معاینه بالینی و حتی کولونوسکوپی امکان پذیر خواهد بود. وجود خون در مدفوع نشانه بسیاری از بیماری های گوارشی است و سرطان روده فقط یکی از انواع آن هاست. بهترین اقدام، مراجعه فوری به متخصص گوارش برای تشخیص و آغاز درمان لازم است.

 • محمد گفت:

  حدود ۱۰ سال پیش به اندازه یک نوخود در ناحیه مقعدم ایجاد شده الان به ندازه یک گردوی کوچک است ایا با لیزر میتوان ان را برداشت متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله روش های لیزری جراحی مقعدی این امکان را فراهم نموده تا بسیاری از بیماری های مقعدی حتی در مراحل پیشرفته با یک اقدام درمانی سرپایی، بدون درد و خونریزی و با دوره استراحت کوتاه مدت برطرف شود، البته اظهار نظر قطعی پس از معاینه دقیق ضایعه و شدت آسیب بافتی امکان پذیر خواهد بود.

 • ملیحه گفت:

  عرض سلام و ادب ، من مدت چهار روز میشه پس از اینکه پرخوری زیادی داشتم و در همان روز اجابت مزاج نداشتم و از روز بعد به طور معمول اجابت مزاج داشتم البته در دفعات زیاد دچار درد و سوزش شدم و الان مدت چند روزی میشود که گوشت اضافی نر م درست در مقعدم مشاهده میشود و التهاب و درد داره به اندازه دانه ی نخود یا لوبیا .
  با آب گرم سعی کردم درمان بشه اما گویا تاثیر نداشته ، نگرانم ، لطفا راهنمایی بفرمائید..در ضمن خونریزی ندارم .تنها گوشت اضافی،و درد خفیف و سوزش مخصوصا هنگام اجابت مزاج.
  پیشتر از کمک و راهنمایی شما سپاسگذارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   تغذیه نامناسب و عدم تخلیه به موقع مدفوع باعث دشوار شدن عمل اجابت مزاج خواهد شد که به بافت و عروق سیاهرگی ناحیه مقعد فشار آورده و با تجمع خون و عدم بازگشت خون سیاهرگی باعث بیماری هموروئید می شود، البته تشخیص قطعی نیاز به معاینه مقعد و ضایعه دارد. بهتر است هر چه سریعتر و پیش از پیشرفت بیماری و سخت شدن روند درمان برای تشخیص و درمان به موقع مراجعه نمایید.

 • محمد گفت:

  من جند هفته قبل کلونوسکوپی انجام دادم ولی اثر از همورویید نبود الان یه زائده ای از مقعدم زده بیرون به اندازه نخود و اذیت میکنه ایا با لیزر درمان میشود .اگه بخوام با لیزر عمل کنم باید چکار کنم با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله امروزه امکان جراحی بسیاری از ضایعه های مقعدی ناشی از هموروئید و شقاق با کمک لیز درمانی که یک جراحی سرپایی و تقریبا بدون درد و خونریزی است، وجود دارد. این روش نیازی به بی هوشی عمومی و بستری بیمارستانی ندارد و در مراکز جراحی زیبایی نیز قابل انجام است، به مراقبت های ویژه پس از جراحی باز و پانسمان نیاز ندارد و به سرعت بهبودی کامل حاصل می گردد.
   برای درمان ابتدا باید یک مراجعه حضوری به کلینیک برای معاینه و تشخیص قطعی داشته باشید، سپس نوبت جراحی با لیزر دریافت کنید.

 • فاطمه گفت:

  سلام ببخشید الان دو هفتس فهمیدم بالای معقد یه برامدگی ب وجود اومد ک داره رشد میکنه الان اندازه نخود شده میشه توضبح بدین این چیه ؟؟ خیلی میترسم

  • clinic گفت:

   با سلام
   ضایعات و برآمدگی مقعدی نشانه یک بیماری مقعدی است که تشخیص قطعی آن بدون معاینه و مشاهده امکان پذیر نیست، ولی به احتمال زیاد به سبب دفع مدفوع مشکل، یبوست یا اسهال شدید، بلند کردن اجسام سنگین، مصرف مایعات کم در طول روز و رژیم غذایی نامناسب دچار بیماری هموروئید شده اید که به صورت برجستگی و بیرون زدگی مقعد ظاهر می شود، برای پیشگیری از پیشرفت بیماری و درمان به موقع هر چه سریعتر مراجعه نمایید.

 • اکبری گفت:

  من فردی۳۵ساله هستم از بچگی مشکل بواسیر پیدا کردم فقط در مواردی که زیاد مدفوع فشار بهم میاره میتونم اجابت مزاج داشته باشم اونم بطور کامل دفع نمیشود به این صورت که زمان اجابت مزاج بیرون میزند و بعد بر میگردد البته درد و خونریزی ندارم و همچنین مشکل دفع باد شکم.زیاد دارم ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار باید بکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   هموروئید بیماری است که طی سال ها عدم توجه و پیگیری و درمان می تواند پیشرفت نموده و به شکل بدتری با علایم شدیدتری بروز کند. مشکل دفع مدفوع شما باعث این عارضه شده است، مصرف مایعات خود را بسیار افزایش دهید، از مواد غذایی ملین و مسهل میل کنید، ورزش منظم داشته باشید و سعی کنید هیچ وقت دفع مدفوع خود را به تأخیر نیندازید، پس از معاینه مقعد و میزان آسیب بافتی، درمان دارویی یا جراحی لازم پیشنهاد می شود.

 • امین گفت:

  چند روزی است متوجه برآمدگی ای به اندازه یک لوبیا نزدیک مقعدم شده ام. به نظر شما مشکل من چیست با تشکر از راهنماییتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال زیاد دچار بیماری هموروئید شده اید و این برجستگی به برآمدگی و تورم عروق انتهایی مقعد مربوط می شود که حالت بیرون زده پیدا کرده است، برای رهایی از آن ابتدا باید علت به وجود آورنده آن که مربوط به تغذیه نامناسب، الگو رفتاری غلط و بلند کردن اجسام سنگین، ورزش نامناسب و یبوست شدید است را برطرف نمایید. سپس با یک جراحی لیزری ساده به صورت سرپایی، بدون نیاز به بی هوشی و کوتاه مدت بهبود یابید و ضایعه را برطرف نمایید.
   البته باید هر چه سریع تر برای درمان اقدام نمایید تا از پیشرفت و وخیم شدن بیماری جلوگیری شود.

 • فاطمه گفت:

  سلام.من دختر ۲۲ساله ام که از ۱۵سالگی بخاطر یبوست شدید و عدم اطلاع به بواسیر مبتلا شدم.در هوای سرد مشکل دفع دارم.با توجه به اینکه الان زمان ازدواجمه، ۳سوال داشتم.۱٫آیا جراحی بواسیر ممکنه به دختر آسیب برسونه؟۲٫آیا برای من این عمل قبل از ازدواج و زایمان مناسبه؟ممکنه دوباره به بواسیر مبتلا بشم.۳٫آیا میتونم این عمل رو از شخص مقابلم پنهان کنم؟چون چیزی نیست که بشه به کسی گفت

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر جراحی بواسیر هیچ آسیبی برای دختران ایجاد نمی کند و درمان آن به ازدواج ارتباطی ندارد. با توجه به این که بارداری به دلیل وزن رحم و هورمون های حاملگی، فرد را مستعد این بیماری می کند، نباید درمان را به پس از ازدواج و بارداری موکول نمود. باید قبل از پیشرفت و وخیم شدن بیماری و ایجاد عوارض بیشتر برای درمان لازم اقدام نمایید. جراحی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و مراقبت های سخت پس از عمل در مدت کوتاهی درمان خواهد شد.
   این بیماری همگانی بوده و افراد بسیاری از آن رنج می برند و جای خجالت و شرم ندارد، صداقت اولین رکن ازدواج سالم است، بهتر است شریک زندگی خود را در جریان قرار دهید تا از شما حمایت نمایند. باید به دنبال راه حلی برای یبوست خود بوده و با تغییراتی در رژیم غذایی، مصرف مایعات فراوان و میوه و سبزی، ورزش و خودداری از به تأخیر انداختن دفع مدفوع این مشکل خود را کنترل نمایید.

 • علی گفت:

  باسلام باتوجه به این که بنده روی صندلی چرخ دار هستم مدتی هست که دچار خونریزی معقدی و بواسیر شدم انواع پماد ها را هم استفاده کردم دوسه هفته ای خوب هستم ولی مجدد بایک در دل شروع و میشود و چند روزی خونریزی و درد دارم باتشکر از راهنمایی تون

  • clinic گفت:

   با سلام
   نششتن های متوالی بر روی صندلی چرخ دار شما را دچار عارضه ی هموروئید نموده است، باید از نشستن بر روی مقعد به طور مستقیم خودداری کنید و مدت کمتری در حالت نشسته سپری نمایید. باید مورد معاینه قرار گیرید تا شدت بیماری بررسی و درمان لازم و احتمالا نیاز به جراحی تجویز شود.

 • روزبه گفت:

  احساس درد مقعدی، بدون هیچگونه علائم ظاهری خارجی که طی ۵ روز ادامه داشته مشکل من چیست آقای دکتر

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعد می تواند علل مختلفی داشته و حتی نشانه ای از یک بیماری مقعدی باشد، نوع درد و مدت زمان ابتلا به آن در شبانه روز کمک فراوانی به تشخیص مشکل خواهد کرد. گاهی اوقات گرفتگی عضلانی دریچه مقعد منجر به درد در این ناحیه خواهد شد. بنابراین نگران نباشید در صورت تکرار درد برای بررسی بیشتر و آغاز درمان مراجعه حضوری داشته باشید.

 • وحید گفت:

  برجستگی بیرون زده از معقد بدون یبوست و یا اسهال و خون ریزی … فقط درددارم چه باید بکنم مشکل من چیست ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام بدون بررسی و معاینه برجستگی ایجاد شده در اطراف مقعد شما، امکان تشخیص قطعی بیماری وجود ندارد، برای بیرون زدن بافت درون مقعدی لزوما نیازی به یبوست و اسهال نیست و گاهی اوقات با بلند کردن یک جسم سنگین یا ورزش نادرست نیز ممکن است دچار این عارضه گردید. آن چه مهم است، اقدام فوری شما برای تشخیص و درمان مشکل به وجود آمده و پیشگیری از وخامت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر خواهد بود. بنابراین هر چه سریع تر مراجعه کنید. ضایعه ایجاد شده با جراحی لیزری به راحتی و بدون نیاز به بی هوشی و بستری در بیمارستان، بدون درد و خونریزی و نیاز به پانسمان و مراقبت های خاص پس از عمل درمان خواهد شد.

 • غلامی گفت:

  باسلام بنده بيست وچهارسالمه دچار سندروم روده تحريك بذير هستم دچارالتهاب ياهمان گاستريت شديد هستم سه سال هم هست كه كف درمدفوعم مشاهده ميكنم قبلا هم انطور بودم كه با رفتن به دستشويي وخوردن چاي و خالي شدنه معده همرو خالي ميكردم وديگه كف نميموندو صداش قط ميشدخوب ميشدم ولي تواين دوسه سال دوسه بار خودسرانه بيزا كوديل خوردم تاخالي شه و كف تو مدفوعم تموم شه كه هر كاري كردم كامل رفع وخالي نشد كه همون باعث شد كه كف بباز بمونه و غذا يانميدونم ميوه خوردني احساس ميكنم دوباره كف زياد ميشه باز صداميده شكمم احساس ميكنم اب هست داخل شكمم .ممنون ميشم راهنماي كنيد .ياعلي

  • clinic گفت:

   با سلام یکی از عوارض بیماری سندرم روده تحریک پذیر، دفع مدفوع کف آلود است. برای رهایی از این مشکل باید درمان بیماری خود را جدی گرفته و آن را پیگیری نمایید. مصرف چای را محدود کرده و از خوردن مواد غذایی خام و پخته با هم بپرهیزید، سعی کنید مصرف مرکبات را نیز محدود نمایید. با رعایت توصیه ها و همچنین ادامه درمان بیماری خود می توانید ار این عارضه رهایی یابید.

 • محمدی گفت:

  سلام من دوماه هست از ناحیه مقعد درد شدیدی دارم و یبوست هم دارم ولی خونریزی ندارم دکتر رفتم بهم یه پماد داخل مقعد داد و منیزیم هیدروکساید که نه تنها یبوستم هوب نشد درد مقعدیم زیاد شده و هنگام شستن نمیتونم دست به قسمت بزنم درد داره.من چکار کنم درد به سمت بالاتر اومده

  • clinic گفت:

   با سلام برای رهایی کامل از این مشکل مقعدی ابتدا باید مشکل یبوست خود را با ورزش منظم، مصرف مایعات فراوان، رژیم غذایی پر فیبر و دفع مدفوع به موقع به محض احساس دفع کنترل نمایید. سپس برای مشکل مقعدی خود تحت معاینه مجدد قرار گرفته و تحت درمان دارویی دیگری قرار بگیرید.

 • علی گفت:

  چندی پیش یبوست شدید شدم خیلی فشار امد حالا بیرون مقعدم یه چیز سفت چند روزه بوجود امده چیکار کنم بره

  • clinic گفت:

   با سلام ضایعه ایجاد شده با درمان خانگی از بین نرفته و نیاز به معاینه و درمان پزشکی دارد. در اسرع وقت مراجعه حضوری داشته باشید تا ابتدا درمان دارویی لازم تجویز و در صورت پاسخ نگرفتن، درمان لیزری برای از بین بردن ضایعه به صورت سرپایی، بدون درد و خونریری انجام شود. البته نوع ضایعه در انتخاب روش درمانی نقش به سزایی دارد. مهم ترین اقدام، مراجعه فوری و پیگیری درمان است.

 • مریم گفت:

  سلام اقای دکتر تقریبا ۸ شهریور یک جوش چرکی در کنار مقعد مشاهده کردم که همراه با درد شدید و حساسیت زیاد بود بطوریکه تا دست میزدم اسکم در میومد و رفتم پیش دکتر به تشخیص دکتر جراحی آبسه مقعدی پریانا انجام دادم کا هرروز سه بار در اب پتادین هربار ۲۰ دقیقه نشستم و داخل زخم باز رو با دست انگشت میزدم که چرک یا عفونت خارج بشه که نهایتا گوشت از زیر اومد بالا و بسته شد و الان یک ماهی میشه بعد عملم همیشه شیو میکنم و با صابون بچه خودمو میشورمو هرروز حمام اما چندروزیست یبوست گرفتم هم کنار مقعدم درد میکنه هم قسمتی که عمل ابسه کردم یا تیر میکشه یا سوزش داره اما هیچ شباهتتی به دانه جوش یا چرک و یا حساسیت مث بار اول که دکتر تشخیص داد ندارم ولی زیر گوشت سفت هست ولی شکل جوش نیست و درد میکنه خواستم بدانم ایا ممکن هست که دوباره اوت کرده باشد

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمال عود آبسه محتمل است و حتی ممکن است به سبب یبوست شدید دچار یک عارضه مقعدی دیگر شده باشید که بدون معاینه نمی توان اظهار نظر نمود. فقط هر چه سریع تر برای پیگیری مشکل خود و درمان مراجعه حضوری نمایید.

 • نوشین گفت:

  مدتی است دچار هموروئید و درد شدید ناحیه مقعد و احساس وجود چیزی تیز دارم سابقه یبوست در خانواده و در خودم هست با درمانهای فراوان بسختی یبوست را کنترل می کنم و اخیرا در د ناحیه مقعد برایم غیر قابل تحمل است انواع پمادهای ضد هموروئید را هم بکار می برم تسکین دردحد چند دقیقه تا چند ساعت است می خواهم به روش سنتی و قدیمی تحت جراحی قرارگیرم

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به مشکل یبوستی که دارید، حتی در صورت جراحی باز مقعدی نیز دچار عود بیماری خواهید شد، پس پیش از اقدام درمانی ابتدا یبوست خود را به صورت کامل کنترل نمایید، سپس برای گرفتن مشاوره نوع عمل مورد نیاز مراجعه کنید. با جراحی لیزری می تواتید به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری و بی هوشی و درد و خونریزی روش سنتی درمان شده و بهبود یابید.

 • اکبر گفت:

  سلام.من حدود یک سال دچار هیمورویید شدم درمانهای مختلفی انجام دادم ولی هیچ کدام از این درمان ها راضی کننده نبوده درمان کامل واساسی می خواهم العان هم درد بسیاردارم ممنون میشوم بگید که چه کار انجام بدهم.منتظرم

  • clinic گفت:

   با سلام هموروئید بیماری است که پس از درمان کامل نیز نیاز به مراقبت و اقدامات پیشگیری کننده و تغییراتی در سبک زندگی دارد تا دوباره عود نکند. با روش جراحی لیزری می توانید بدون درد و خونریری و مشکلات بی هوشی و بستری در بیمارستان، به صورت سرپایی درمان شده و فعالیت روزمره خود را به سرعت آغاز نمایید. اما باید مراقبت های خود را ادامه داده، از ابتلا به یبوست و اسهال شدید، زور زدن هنگام دفع مدفوع، بلند کردن اجسام سنگین، ورزش نامناسب و نشستن طولانی مدت خودداری نمایید تا بیماری بازنگردد.

 • عرفان گفت:

  سلام کنار مقعدم یه چیزه زیر پوستی زده بیرون
  بنظر شما بواسیر هستش
  ایا اب گرم میشه درمانش کرد

  • clinic گفت:

   با سلام احتمالا دچار بواسیر شده اید ولی بدون مشاهده و معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی کرد. باید پیش از پیشرفت مشکل و برپز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی و درمان مراجعه کنید. آب گرم درد و التهاب ناحیه را التیام می دهد، اما ضایعه را به صورت کامل از بین نبرده و گاهی از بین بردن ضایعه نیاز به جراحی ساده لیزری دارد. اولین اقدام شما مراجعه حضوری برای تشخیص و سپس درمان لازم است.

  • clinic گفت:

   با سلام
   احتمالا دچار بواسیر شده اید ولی بدون مشاهده و معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی کرد. باید پیش از پیشرفت مشکل و برپز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی و درمان مراجعه کنید. آب گرم درد و التهاب ناحیه را التیام می دهد، اما ضایعه را به صورت کامل از بین نبرده و گاهی از بین بردن ضایعه نیاز به جراحی ساده لیزری دارد. اولین اقدام شما مراجعه حضوری برای تشخیص و سپس درمان لازم است.

 • فربد گفت:

  سلام من يه سه جهر سالي هست كنار مقعدم يك توده وجود داره ولي گاهي ازيت ميكنه.جديدا بزرك شده وخيلي ميخاره.

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار یک بیماری مقعدی به نام هموروئید شده اید که عدم توجه به درمان آن باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر خواهد شد، بنابراین درمان خود را جدی بگیرید و هر چه سریع‌تر برای درمان مراجعه نمایید. بسته به شدت پیشرفت بیماری ممکن است به درمان دارویی یا غیر دارویی نیاز داشته باشید.

 • حامد گفت:

  به مدت یک ماه بواسیر ی گرفتم درد وخارش دارم این غده از روز اول دوم وسوم بزرگتر میشه لطفا ی راهنمای کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام بواسیر از جمله بیماری‌هایی است که عدم توجه به درمان آن باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر یکی پس از دیگری خواهد شد، اگر به سلامت خود اهمیت می دهید و نمی خواهید با پیشرفت بیماری دچار علایم آزار دهنده دیگر و همچنین مشکلات درمانی پر مخاطره شوید، هر چه سریع‌تر برای تشخیص شدت بیماری و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • عبداللهی گفت:

  چهار روز است دچار برآمدگی کنار معقد شدم که خیلی بزرگ است .همراه با درد شدید. البته روز اول به یک پزشک جراح مراجعه کردم و ایشان محل را بی حس کرده و روی برآمدگی را تیغ زدن ولی هنوز خوب نشدم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر همچنان ناحیه دچار تورم بیش از حد بوده و به رنگ کبود و تیره تغییر رنگ داده، هر چه سریع تر برای تخلیه مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید، وجود لخته در این ناحیه خطرناک بوده و ممکن است شما را در معرض آمبولی قرار دهد.

 • نوری گفت:

  حدودیکساله شکمم سفت کارمیکنه الان تبدیل شده به بواسیر ا م اس دارم وهفته ای یکبار سینووکس میزنم خیلی دردمیکشم موقع مدفوع و بعدش

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به بیماری که دارید باید بیشتر مراقب خود بوده پ با رژیم غذایی مناسب و مصرف مایعات فراوان و تحرک بدنی از ابتلا به یبوست و وخیم شدن بیماری هموروئید پیشگیری کنید، شدت بیماری هموروئید شما باید تحت معاینه بالینی قرار بگیرید، در صورت نیاز به جراحی با روش لیزری می توانید بدون دغدغه بیماری خود درمان شوید.

 • صمد زاده گفت:

  سلام من دختری۲۳ساله هستم نزدیک۴سال که بامشکل بواسیرروبروام خیلی اذیتم بیرون زدگی هم دارم نمیدونم چیکارکنم نمیدونم احتیاجی به عمل باشه یا نه.نمیدونم پیش چه پزشکی برم چون هرچقدررفتم فایده ای نداشته. راهنماییم کنید.ممنونم.

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به سن کمی که دارید ممکن است در همان مراحل اولیه بیماری با جراحی شما مؤافقت نشود حتی اگر در مرحله ای از بیماری باشید که نیاز به جراحی پیدا کرده باشد، برای تشخیض و درمان باید نزد پزشک جراح یا گوارش رفته و تحت معاینه دقیق بررسی و فعلاً به روش های دارویی و کم تهاجمی مانند باند لاستیکی بسنده کنید.

 • حقجو گفت:

  ضایعه کوچکی حدود اندازه نخود کوچک /بیرون زده بدون درد و خونریزی به جای خود برمیکردد و گاهها مجددا بیرون میزند تاکنون مزاحمتی ایجاد نکرده لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام با احتمال فراوان دچار بیماری هموروئید هستید که به زودی با علایم آزار دهنده دیگر خود را بروز می دهد، برای پیشگیری از افزایش شدت آسیب و پیشرفت بیماری هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق ناحیه و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. در کنار درمان باید علت ابتلای شما به این بیماری مشخص شده و اقدامات پیشگیرانه لازم در جهت جلوگیری از عود و بازگشت بیماری صورت گیرد.

 • امینی گفت:

  با سلام.چندی قبل با بروز علائم شدید درد و تورم در ناحیه فوق ذکر،و با مراجعه به جراح عمومی،بیماری هموروئید ترومبوزه تشخیص داده شد و تحت عمل جراحی قرار گرفتم،اما با گذشت تنها یک هفته،علائم بیماری،در قسمتی دیگر آشکار شده است.خواهشمندم راهنمایی فرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام هموروئید ترمبوزه از جمله بیماری‌های مقعدی خطرناک بوده که به سبب لخته شدن خون در محل ممکن است فرد را در معرض آمبولی قرار دهد، بیماری خود را جدی گرفته و برای جراحی آن سریع مراجعه کنید، باید علت ابتلای خود به این بیماری و عود بررسی شود و با رعایت توصیه های پزشکی لازم از عود مجدد بیماری پیشگیری گردد.

 • سهراب گفت:

  میبتلا به بواسیر خارجی حاد وداخلی هستم …ایا با لیزر میشود؟ایا دردش کمتر است؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله امکان لیزر وجود دارد و همچنین این روش درمانی با درد و خونریزی کمتر و عوارض پس از عمل محدودتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی انجام می شود. امکان بهبودی در مدت کوتاهی فرآهم بوده و بدون نیاز به بستری قابل انجام است. البته تضمین مؤفقیت جراحی در گرو توجه شما به خود از نظر رعایت اصول مراقبتی پس از عمل جراحی و تغییرات مثبت در سبک زندگی است.

 • انصاری گفت:

  سلام من خانمی ۲۸سالە هستم حدود ۱سال است بواسیر گرفتم حالا بە اندازە یک دانە لوبیا بیرون امدە باردار هستم ماە اخر ایا برای زایمان مشکلی دارد بعد زایمان عمل کنم چی هزینە اش چقدرە با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اگر چه زایمان سخت ممکن است باعث پیشرفت بیماری هموروئید شما شود، اما تغییرات هورمونی دوران بارداری و تحمل فشار وزن رحم و جنین پر عارضه تر است. نگران زایمان نباشید، ولی پس از زایمان حتماً برای جراحی لیزری اقدام کنید تا بدون نیاز به بستری و بدون عارضه روش های جراحی سنتی جراحی شده و در مدت خیلی کوتاه سلامت خود را برای شیردهی و مراقبت از نوزاد بازیابید. برآورد هزینه تخمینی را از طریق کلینیک پیگیری نمایید.

 • اجاقی گفت:

  با سلام من هر چند وقت یبار واسه دستشوی رفتن مشکل دارم همون یبوست و گاهی اوقات همراه یا خونه نمیدونم بواسیر گرفتم یا نه ولی خیلی مشکل دارم واسه مدفوع کردن اگه شما صلاح میدونین احتیاج به عمل سر پای داره لطفا یه وقت بدید من از اصفهان هستم مدسی

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه و بررسی نوع بیماری و شدت آسیب نمی توان درباره نوع درمان پاسخ قطعی داد. ابتدا از طریق سیستم نوبت دهی مرکز یک وقت ملاقات جهت معاینه دریافت کنید، پس از معاینه در صورت نیاز به جراحی لیزری که سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و کم عارضه انجام خواهد، نوبت عمل داده می شود.

 • بیگدلی گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید من بواسیر درجه سه داشتم و عمل کردم ولی یک هفته بعداز عمل باز یک قطعه گوشت کوجک اندازه نخود از معقدم میزنه بیرون رفتم باز پیش جراح میگه طبیعی بعدا جمع میشه خواستم بپرسم چنین جیزی هست ؟ایا خودش رفع میشه یا دکتر جراح کارشو خوب انجام نداد و ممکن هست این بزرگتر بشه و مثل سابق بشه ؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب منو بدین

  • clinic گفت:

   با سلام در مواردی که ضایعه بزرگ باشد و بیماری در مرحله پیشرفته باشد نیاز به زمان بیشتری برای بازگشت بدن به حالت عادی و بهبودی کامل خواهد بود، در روند درمانی خود صبور باشید و به پزشک معالج خود اعتماد داشته باشید. نکات توصیه شده پس از عمل جراحی را به دقت انجام دهید و از وارد شدن زور و فشار به مقعد جلوگیری کنید.

 • کامران گفت:

  باعرض سلام خدمت شما من چند وقت پیش دچار یبوست شدم و خونریزی کردم از همان روز تا الان سوزش و خارش مقعد دارم پماد ام جی استفاده کردم ولی حس میکنم یک بیرون امدگی دارم و سوزش و درد .میخواستم بدان چ کار باید کرد

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، جدا از خود درمانی بپرهیزید، با خود درمانی روند درمان مناسب را به تعویق انداخته و با استفاده نادرست و غیر استاندارد داروها فقط خود را به دارو مقاوم کرده و شانس درمان دارویی و زمان طلایی جواب گرفتن از داروها را از دست می دهید، درمان مؤثر نیازمند تشخیص صحیح است و تشخیص درست فقط با معاینه بالینی و مشاهده مقعد و شرح حال دقیق بیمار حاصل می گردد، یبوست باعث عارضه ای چون شقاق مقعدی یا هموروئید در شما شده که افتراق آن بدون معاینه ممکن نیست، پس از مراجعه بر حسب میزان پیشرفت بیماری درمان لازم تجویز خواهد شد.

 • جباری گفت:

  باسلام خدمت اقای دکتر .من خانمی هستم ۲۴ساله بعد زایمانم یبوست گرفتم که منجرشدبه پارگی مقعد تحمل کردم تا ۱سال خب شدم سراغم اومد تا الان شده زخم بدی دکتر دارو داد درمان نشدم گفت باید عمل بشی منم لزعمل خیلی میترسم لطفا راهنمایی کنید یعنی میشه عمل نیاز نداشته یاشه

  • clinic گفت:

   با سلام شقاق مقعدی در صورتی که به درمان دارویی پاسخ ندهد، نیاز به یک اقدام غیر دارویی خواهد داشت تا فرصت لازم برای بهبودی زخم ناحیه فرآهم شود. از طرفی در کنار درمان حتماً باید یبوست خود را کنترل نمایید، در غیر این صورت درمان بی فایده است. باید مورد معاینه قرار بگیرید و شرح حال دقیقی از داروهایی که تا به حال مصرف نموده اید، داده شود، ممکن است به تزریق بوتاکس که باعث فلج سازی عضلات ناحیه می گردد بهبود یابید. اما نظر قطعی پس از معاینه تجویز می گردد.

 • میرزایی گفت:

  با سلام مدت چند سال است درد ناحیه مقعد همراه با اختلال در هنگام دفع دارم(پخش شدن مدفع در اطراف) به چندین دکتر مراجعه نمودم ولی هنوز این درد را یدک می کشم در ضمن ممکن است با شرایط غذایی هم مرتبط باش؟

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می تواند دلایل مختلفی اعم از بیماری مقعد یا دنبالچه یا اسپاسم عضلانی ناحیه مقعدی داشته باشد که بررسی دقیق آن نیازمند معاینات یک تیم از متخصصین گوارش، ارتوپد، داخلی جراحی است، اگر منظورتان از پخش مدفوع بی اختیاری روده است باید تحت بررسی میزان کنترل عضلانی ناحیه و توانایی انقباض مقعد قرار بگیرید و بر حسب شدت آسیب محل تحت ورزش درمانی، فیزیوتراپی یا حتی جراحی درمان شوید.

 • زهره گفت:

  سلام آقای دکتر دختری ۱۸ ساله هستم از بچگی یبوست داشتم الان دوساله که با یبوست شدیدبعداز اجابت مزاج خیلی درد دارم ومدفوعم خونی میشه و در دوطرف مقعد زایده ی گوشتی دارم چندین دکتر رفتم که تشخیص شقاق وزخم دادن آیاممکنه بواسیر داشته باشم؟واینکه دکتر شیاف آساکول داده که اگه خوب نشدم عمل بشم.یه ذره بهتر شدم ولی نه کامل آیا باید عمل بشم خییلی میترسم

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به سن کم تان تا جای ممکن از جراحی شما صرف نظر شده و سعی می شود تا با درمان دارویی بهبود یابید، ابتلا به یبوست شدید، شما را در معرض هر بیماری مقعدی از جمله بواسیر نیز قرار خواهد داد ولی اگر به این مشکل نیز در کنار شقاق مقعدی مبتلا بودید حتماً پزشک معالج تان در معاینه متوجه آن می شد، اگر می خواهید صد در صد درمان شوید حتی با جراحی نیز باید راه حلی برای درمان و کنترل یبوست خود بیابید، مصرف مایعات فراوان و رژیم غذایی پر از فیبر و سرشار از میوه و سبزیجات و همچنین فعالیت بدنی و تحرک تا حدودی کمک کننده است، نگران جراحی نباشید، با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و حتی بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می یابید.

 • محمدی گفت:

  حدود ۲۰ سال عمل بواسیر جزیی کردم ومشکل حل شد تا ماه رمضان امسال به بعد چند روز خونریزی کم داشتم والان خونریزی ندارم ولی سوزش ودرد در مقعد دارم و برامدگیکوچک اندازه حدود ۲ میلی دارم

  • clinic گفت:

   با سلام علی رغم امکان عود بیماری بواسیر این احتمال نیز وجود دارد که دچار یک عارضه مقعدی دیگر به نام شقاق مقعدی شده باشید. امکان اظهار نظر قطعی بدون معاینه و مشاهده محل وجود ندارد. پیش از وخیم شدن بیماری فعلی و پیشرفت آن برای دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • پرویز گفت:

  با سلام .حدودا ۱سالی میشه که با عرض معذرت در دهانه مقعدم ۲ عدد جوش خونی هست که درد اور است امان ما رو هم در اورده نمیدانم چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، به جای تحمل درد و خونریزی ناحیه به مدت یک سال می توانستید در همان مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری در جهت درمان مشکل خود مراجعه کرده و زودتر بهبود یابید، بدون معاینه در مورد ضایعه ایجاد شده نمی توان اظهار نظر نمود، شاید از نظر شما به سادگی جوش باشد ولی در معاینه نشانه ای از یک بیماری مخاطره آمیز دیده شود، بیش از این وقت را از دست ندهید و برای تشخیص و درمان و رهایی از مشکلات عدیده بیماری مراجعه نمایید.

 • شهلا گفت:

  سلام وخسته نباشید من بعد از زایمانم به مشکل در دفع برخور م به این شکل که گاهی اوقات مقعدم زخم شده ودفعم سخت وباسوزش وخارش همراه است وقتی پماد آنتی همورئید استفاده میکنم در عرض یک هفته کاملا خوب میشود اما یه مدت بعد دوباره همینطور میشم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که من بواسیر دارم بانه؟ مشکلم چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز احتمال وجود یک بیماری مقعدی در شما قطعی است ولی تشخیص نوع بیماری شقاق مقعدی یا بواسیر نیازمند معاینه بالینی و مشاهده چشمی یا غیر چشمی ناحیه است، نکته مهم دیگر لزوم خودداری از خود درمانی است با این کار و با مصرف عدم استاندارد داروهایی که مشخص نیست واقعاً در درمان بیماری شما تأثیر مطلوب دارند یا خیر، فقط زمان طلایی پاسخ گرفتن از درمان دارویی را از دست می دهید و نسبت به دارو مقاوم می شوید.

 • کاویانی گفت:

  سلام اقای دکتر من چند ماه پیش زخم روده داشتم کولونوسکپی کردم دکتر گفت مشکلی خاصی نداری الان بعد از شش ماه گوشت اضافی مقعد دارم ک خونریزی نداره فقط گاهی سوزش و خارش داره ایا من نیاز ب جراحی دارم؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگر ضایعه ایجاد شده دائمی بیرون زده باشد ممکن است نیاز به جراحی برای برداشت آن داشته باشید، ممکن است در همین مدت چند ماه دچار یک بیماری مقعدی جدید مانند هموروئید یا شقاق مقعدی شده باشید که مراجعه در مراحل اولیه ایجاد آن شانس پاسخ گرفتن از درمان دارویی را بالا می برد. تعلل در مراجعه نیاز به جراحی را پر رنگ خواهد کرد.

 • بابایی گفت:

  باسلام.مدتی ٢سال است که دچار ترش کردن و همچنین یبوست شدم.البته با داروی پنتوپرازول و ..ترش کردن من درمان شد ولی یبوست خفیف دارم.هنگام دفع بصورت جزئی خونریزی و سوزش و درد مقعد دارم.مقعد نیز خیلی به نظر سفت و تنگ است.در ناحیه مقعد یک نقطه خاصی درد دارد و از انجا به نواحی دیگر سرایت میکند.به نظر خونریزی از خود دیواره مقعد باشد.با داروی انتی هموروئیدو ام جی و بیسموت و …درمان نشدم.پزشکی میگوید حساسیت است دیگری میگوید هموروئید دیگری میگوید شقاق.دیگری میگوید چیزی نیست.کولونسکوپی هم شدم مشکلی نبود جز کمی التهاب در مقعد.لطفا راهنمایی کنید.تشکروسپاس

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه دقیق و تشخیص قطعی بیماری امکان پاسخ گرفتن از درمان غیر قابل انتظار است، هر مشکلی که در ناحیه مقعد پیدا کرده اید به سبب ابتلا به یبوست و وارد نمودن فشار بیش از حد به ناحیه مقعد است، حتی پس از پیدا شدن نوع بیماری و آغاز درمان لازم نیز بدون کنترل یبوست بهبود نیافته و
   بیماری شما مستعد عود مجدد است، در مرحله اول یبوست را کنترل کنید تا از طریق میزان نتیجه حاصل در جهت تشخیص بیماری قدم برداشته شود.

 • سارا گفت:

  با سلام خدمت آقای دکتر من یک بار سکس مقعدی داشتم بعد یه هفته کمی احساس میکنم گوشت اضافه اوردم و بعد سکس کمی خون داشتم آیا بواسبر گرفتم

  • clinic گفت:

   با سلام بله به احتمال زیاد فشار بیش از حد وارد بر ناحیه مقعد باعث تورم عروقی ناحیه و بروز بیرون زدگی آن و همچنین خونریزی شده است، بهتر است از روابط جنسی مقعدی بپرهیزید و پیش از پیشرفت بیماری برای درمان آن مراجعه نمایید. در مراحل ابتدایی ایجاد بیماری احتمال پاسخ گرفتن از درمان دارویی بسیار بیشتر است.

 • پیمان گفت:

  با سلام مردی چهل ساله هستم الان به مدت پنج ماه هست که داره زخم فیبر مقعدی از داخل شدم چند بار به دکتر مراجعه کردم توصیه ش این بود که در وان آب گرم بشینم وپماد آنتی هموروئید استفاده کنم وشربت لا کسی ژل استفاده کنم تمام این موارد رو انجام دادم برای مدتی بهتر میشم ولی دوباره زخمم تازه میشه

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر بیماری است که در مراحل مزمن بیماری دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نداده و نیاز به استفاده از روش های غیر دارویی و حتی جراحی پیدا می کند. بهتر است برای درمان قطعی مشکل خود تحت یک معاینه بالینی دقیق تر قرار بگیرید تا با بررسی ناحیه بر اساس علت ایجاد کننده فیشر درمان غیر دارویی مناسب شرایط شخصی شما تجویز گردد.

 • سالاری گفت:

  سلام من ۲۵ سال دارم یک بار در سن ۱۸ سالگی بواسیر و شقاق داشتم که جراحی کردند در خدمت و در سن ۲۴ سالگی بدتر شدم و باز عمل کردند اما خوب نشدم هر روز یبوست دارم و حتی وقتی که راحت میرم به دسشویی باز درد و خونریزی دارم مشکل روده ی من میزنه به کمرم و لگن خیلی درد میکنه حتی فشارم هم میوفته اقای دکتر من باید چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام تا زمانی که بیماری یبوست خود را درمان و کنترل نکنید، درمان بیماری و عارضه مقعدی ایجاد شده بی فایده بوده و با چندین بار جراحی سنگین نیز بهبود نخواهید یافت، باید عادت غلط دفع مدفوع با وارد کردن فشار و زور را ترک کنید، به تغذیه خود اهمیت دهید و به مصرف مایعات، فیبر و میوه و سبزیجات روزانه خود دقت کنید. از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خود خودداری کنید و به احساس دفع مدفوع پاسخ سریع دهید. سپس برای معاینه محل و درمان بیماری مقعدی مراجعه کنید.

 • مفدم گفت:

  چند ماهی یبوست شدید داشتم تا اینکه یه بار بسیار شدید بود طوری که نیم ساعت دستشویی بود.چهار روز بعدش هم همینطور یبوست شدید داشتم.که بعد از دفع متوجه شدم یک زایده گوشتی زده بیرون.الان باز یبوست دارم چون هفته ای یک بار دفع دارم.حتی خارج کردن باد به سختیه.انگار مقعدم چسبده و نمیزاره چیزی خالی بشه

  • clinic گفت:

   با سلام از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید. همین چند بار یبوست شدید برای تورم عروقی ناحیه مقعد و بیرون زدگی آن و احتمالاً ابتلا به بواسیر کافی بوده است، اگر به سلامت خود اهمیت می دهید، با ورزش و تحرک بدنی، مصرف مایعات فراوان و میوه و سبزی روزانه و مواد غذایی پر فیبر و خودداری از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج در جهت کنترل یبوست خود بکوشید، برای درمان بیرون زدگی و بررسی شدت آسیب بافتی نیز سریع‌تر مراجعه کنید تا حداقل با درمان دارویی بهبود یابید و نیاز به جراحی پیدا نکنید.

 • ف-ک گفت:

  سلام اقایه دکتر ببخشید من حدود ۱سال است که بواسیر دارم و شوهرم سکس از پشت علاقه داره خواستم بدونم من عملی نکردم با داشتن بواسیر میتونم سکس از پشت داشته باشم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر به روابط جنسی مقعدی خود با توجه به بیماری بواسیری که مبتلا هستید، ادامه دهید، مطمئن باشید دچار علایم آزار دهنده دیگر بیماری شده و حتی ممکن است کنترل ارادی مقعد خود را از دست داده و دچار بی اختیاری مقعدی گردید، همسر خود را در جریان بیماری خود قرار داده و همراه او برای درمان مشکل مقعدی خود مراجعه کنید تا متوجه در جریان شدت عارضه و عواقب آن قرار بگیرند و از خواسته خود صرف نظر کنند.

 • میرزایی گفت:

  باسلام خسته نباشید جوانی ۳۲ ساله هستم هرماهی یکبار پشتم دقیق جلوی سوراخ مقعدم دانه ای میزند که ابتدا کوچک است ولی کم کم بزرگ میشود ودرد هم دارد هر چه بزرکتر میشود دردش بیشتر میشود روم نمیشه برم دکتر جسارتن راه درمانش چبه؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، بدون معاینه و مشاهده ضایعه ایجاد شده در ناحیه مقعد نمی توان در مورد نوع درمان آن اظهار نظر نمود. از بیماری خود شرمسار نباشید زیرا این بیماری‌ها بیشتر به سبب عادات غلط زندگی به وجود آمده و در میان مردم شایع است و معاینه آن برای پزشکان کاملاً عادی است. هیچ چیز مهم تر از سلامتی نبوده و باید پیش از وخیم شدن بیماری برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • دادگو گفت:

  سه ماه پیش همراه با دفع خون تازه دیدم که با مراجعه به پزشک و تجویز داروهای همورویید مشکل برطرف شد هفته پیش باز به همین مشکل خوردم و بامصرف دارو خوب شدم ولی به محض نشستن بر روی صندلی احساس سوزش و گرما در مقعد دارم در حالت ایستاده و یاخوابیده هیچ سوزش و یا دردی ندارم

  • clinic گفت:

   با سلام داروهای تجویزی در بیماری‌های مشابه را نباید خودسرانه در مشکل جدید خود استفاده کنید، ممکن است بیماری وارد مرحله دیگری از پیشرفت خود شده باشد یا این که نوع جدیدی از بیماری به وجود آمده باشد که به درمان دارویی قبلی پاسخ مناسب نداده و فقط روند درمان را کند می کند. باید دوباره مورد معاینه و بررسی دقیق مقعدی قرار بگیرید تا درمان دارویی قوی تر و حتی روش غیر تهاجمی و غیر دارویی تجویز گردد.

 • مهسان گفت:

  سلام خسته نباشیداقای دکترمن چون تازه زایمان کردم نمیشه بیام مطب من چون مریضی کورن دارم مقعدمن زیادورم داره وارداخل زخم شده خون ریزی شدیدی ودرد دارم میشه منوراهنمایی کنیداز چه دارویی استفاده کنم که زخم مقعدورم خوب بشه ودرضمن من ازهیج گونه داویی استفاده نمیکنم فقط ازقرص نیزولون یاپردنیزولون استفاده میکنم میخواستم بدونم مشکلی نداره به بچه ام شیربدم اخه وقتی به اوشیرمیدهم همش گریه میکنه

  • clinic گفت:

   با سلام به شیردهی خود ادامه دهید، گریه و ناآرامی فرزندتان دلیل دیگری داشته که باید نزد متخصص اطفال بررسی گردد، خونریزی مقعدی شدید نیاز به مراجعه به پزشک و اقدام درمانی فوری دارد با توجه به زایمان اخیر در معرض کم خونی هستید و از طرفی ممکن است دچار یک بیماری پر مخاطره گوارشی باشید، حتماً علت خونریزی باید بررسی شده و هر چه سریع‌تر درمان شروع شود، مراقبت فرزندتان را برای چند ساعت به یکی از دوستان و اقوام بسپارید و برای سلامت خود وقت گذاشته و مراجعه کنید، بدون حفظ سلامتی خود نمی توانید مراقب خوبی برای فرزندتان باشید، اگر مراجعه خود را به تعویق بیاندازید، به زودی دچار علایم شدیدتری خواهد شد که شما را مجبور به مراجعه اورژانسی می کند.

 • مریم گفت:

  با سلام خدمت آقای دکتر دختری ۲۶ ساله هستم و مجرد، من یک زائده گوشت مانند در اطراف مقعد دارم یعنی جزئی از مقعد هستش و به اندازه شاید نخود شایدم کوچتر، اما تا بحال خونریزی یا درد شدید نداشتم ولی گاهی اوقات موقع دسشوییی رفتن سوزش دارد البته گاهی اوقات بندرت ولی یبوست اکثر اوقات دارم ، میخواستم بدونم همون هموروئید هست فیشر هست با دارو خوب میشه یا نه؟ با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به یبوست و عدم توجه به درمان آن باعث ایجاد یک عارضه مقعدی به نام هموروئید یا فیشر در شما شده است که با یکدیگر تفاوت دارند ولی هر دو معمولاً به دنبال یبوست شدید ایجاد خواهند شد، افتراق این دو و تشخیص نهایی بیماری شما فقط با معاینه بالینی و مشاهده مقعد امکان پذیر است، درمان پذیری مشکل شما با دارو به شدت پیشرفت بیماری بستگی دارد که در مراحل حاد به دارو پاسخ مثبت داده و در مراحل بعدی و مزمن بیماری ممکن است نیاز به جراحی پیدا کند. درمان قطعی شما فقط در کنار کنترل یبوست حاصل خواهد شد، در غیر این صورت درمان بی فایده بوده و دوباره عود می کند. ضایعه ایجاد شده اگر به صورت دائمی بیرون زده باشد نیاز به یک جراحی ساده لیزری سرپایی دارد تا اثری از آن باقی نماند.

 • طباطبایی گفت:

  سلام اقای دکتر مردی ۵۰ساله هستم ۶سال است که نیمه اسهال هستم وخارش مقعد دارم درقسمت سمت چپ مقعد تورم وسوزش ونفق شکم دارم که حتی امکان نشستن را ازمن گرفته است دراین مدت فقط با کپسول چرک خشک کن به سر برده ام ودرضمن لکه خون هم گاهی اوقات در لباسم ر دیده ام وباعث تیر کشیدن اندازه سرسوزن است ودر ادرارم ترشح هم وجود دارد لطفا من رو راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلای مکرر به بیماری اسهال در شما باعث وارد شدن فشار بیش از حد حین اجابت مزاج به دیواره مقعد و با احتمال فراوان ایجاد ترک بافتی و در نتیجه به سبب عدم پیگیری به موقع باعث زخم مقعدی ناشی از فیشر شده است. البته طی معاینه مقعدی نظر قطعی و دقیق اعلام خواهد شد. ترشحات ادراری خود را باید نزد متخصص اورولوژیست پیگیری کنید که احتمال دارد به سبب یک عفونت جنسی ایجاد شده باشد. از خود درمانی به خصوص مصرف داروی آنتی بیوتیکی خودداری کنید زیرا بدن به دارو مقاوم شده و در آینده دیگر پاسخ مؤثر به دوزهای عادی دارو نخواهد داد. اولین اقدام درمانی شما بررسی علت ابتلا به اسهال و سپس ارائه درمان لازم در جهت کنترل آن بوده و سپس بیماری مقعدی بر حسب شدت آسیب بافتی تحت درمان دارویی یا جراحی قرار خواهد گرفت.