درمان فوری و سریع درد بواسیر+مسکن کاهش درد

درمان فوری درد بواسیر

در حالت کلی می توان گفت روش سریع و فوری برای درمان این عارضه وجود ندارد، خود این بیماری به مرور زمان و در آسیب های مختلف ایجاد شده است. بهترین راهکار برای درمان سریع درد هموروئید یا بواسیر  این است که ضمن درمان های پزشکی و موثر به طور کامل با این بیماری آشنا شوید و عامل ایجاد آن را نیز بشناسید. همچنین توصیه ما این است که اگر قصد درمان سریع دارید، قبل از هر اقدام خانگی با پزشک  متخصص یا دکتر بواسیر مشورت نمایید. زیرا هر مقدار فرآیند درمان را با روشهای خانگی به تعویق اندازید، درمان دیر تر وبسیار سخت تر انجام خواهد شد. در ادامه راهکارهایی را برای کاهش درد حاصل از این بیماری معرفی می کنیم.

درمان درد بواسیر یا هموروئید

بیماری بواسیر یا هموروئید در اثر تورم عروق در این ناحیه ایجاد می شود، و  یکی از مشکلات اساسی در مورد بیماری بواسیر پیدا کردن راه حلی برای درمان درد است، زیرا این عارضه به علت قرار گرفتن در ناحیه ای مملو از اعصاب درد بسیار زیادی را به همراه دارد. برخی از مهمترین راهکار ها برای کاهش درد بواسیر را می توانید به موقت و نه به عنوان یک شیوه درمانی به کار بگیرید که در ادامه آنهارا معرفی خواهیم نمود.

استفاده از حمام نشیمنگاه (سیتز)

حمام نشیمن یکی از راهکارهای درمان فوری درد بواسیر است. حمام به گونه ای است که با نشستن در لگن آب گرم به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به بهبود گردش خون و کاهش درد کمک می کند.

استعمال پماد

مصرف دارو از جمله شیاف یا پماد آنتی هموروئید یکی از داروهایی هستند که هر فردی در ابتدای ابتلا به این بیماری آن را تجربه می کند. البته استعمال پماد تنها در صورتی از نتیجه برخوردار است که بیماری در حالت ابتدایی خود باشد. بنابراین دارو یا پماد هایی که به منظور کاهش درد فوری بواسیر شناخته می شوند عبارت اند از:

پماد لیدوکائین : استفاده از بی حس کننده های موضعی مانند پماد لیدوکائین موجب می شود، در کنار درمان هموروئید، درد آن نیز به سرعت کاهش پیدا نماید.
پماد آنتی هموروئید : این پماد میتواند بواسیر را در برخی از مراحل درمان نماید ضمن آنکه حاوی ترکیباتی است که می تواند به درمان فوری درد بواسیر بیانجامد.

درمان فوری درد بواسیر با کمپرس یخ

مقعد دارای اعصاب فراوان است که استفاده از یخ می تواند به سرعت در کاهش درد حاصل از این بیماری موثر باشد. علاوه بر آن یخ توانایی از بین بردن تورم ناشی از این عروق را داشته و تا حدودی سبب کاهش علائم آن می گردد. کافی است زمانی که احساس ناراحتی یا درد در ناحیه مقعد دارید، تکه ای یخ را به صورت کمپرس بر روی محل مورد نظر قرار دهید.

مسکن قوی برای درد بواسیر

ممکن است مصرف داروهای مسکن می تواند تا حد قابل توجهی در کاهش درد موثر باشند اما باید بدانید استفاده از مسکن یک روش موقت بوده و ممکن است حتی با عوارض نیز همراه باشد. علاوه بر آن استفاده مکرر از آنها باعث بی توجهی فرد به بکار گیری یک روش درمانی مناسب شده و موجب پیشرفت بیماری می گردد.

توجه داشته باشید، روشهای ذکر شده تنها در درمان فوری درد بواسیر موثر هستند و باید به صورت کوتاه مدت مورد استفاده قرار گیرند. همچنین این روش ها نمی توانند روشی قطعی برای از بین بردن بیماری باشند، بلکه برای درمان هموروئید لازم است با پزشک متخصص مشورت نمایید.

روش های درمان فوری درد بواسیر

تصویر درمان درد بواسیر

درمان های سریع بواسیر شامل روش ها پزشکی موثری است که به صورت سرپایی انجام می گیرد. این روش ها عبارتند از :

  • درمان با رابربند : این روش درمان هموروئید شامل بستن کش لاستیکی به دور هموروئید برای قطع جریان خونرسانی و از بین رفتن بافت است. این درمان ممکن است درمان قطعی نباشد ضمن آنکه درد بسیار زیادی را به بیمار تحمیل می کند.
  • بوتاکس : تزریق سم بوتولینوم می تواند درمان سریع درد بواسیر باشد و به درمان نیز کمک نماید. اما این روش اغلب بعد از درمان هموروئیدکتومی (عمل جراحی هموروئید) کاربرد دارد.
  • لیزر : استفاده از اشعه برای درمان بواسیر روشی قطعی و کلی برای درمان این بیماری است که می تواند به سرعت در کمتر از یک ساعت و بدون عوارضی مانند درد و خونریزی بیماری شما را درمان نماید. لیزر بواسیر بهترین روش درمان سریع و سرپایی بیماری هموروئید یا بواسیر است.
10 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
امیر حسین

یه مسکن قوی برای درد بواسیر بهم معرفی کنید من به خاطر شرایط کارم الان نمیتونم برم لیزر کنم

سامان

سلام اقای دکتر.اگه یه پسری توی دوسه سال شی خارجی را درون مفعد فرو کند ولی چربش کنه و اروم این کارو کنه برای لذتش بعد درد بگیره اون پسر مشکلش کدوم ایناس شقاق و بواسیر و بقیه شون .بعدش معذرت میخوام بره دکتر هم خجالت میکشه هم دکتر میفهمه اون چکار کرده ؟ مرسی

س عبدی

سلام من درد وخارش مقعد دارم پماد هموروئید هرب هم استفاده کردم ولی درد همچنان ادامه داره راهنمایی کنید

اسماعیلی

سلام دکتر یه راه درمان فوری درد بواسیر معرفی کنید من ماموریت کاری هستم و اصلا شرایط دکتر رفتن ندارم. درد شدید مقعدی هم بخاطر وجود بواسیر خارجی دارم باید چیکار کنم

دماوندی

سلام و وقت بخیر. اگر بخوام برای درمان با لیزر بیام از چند روز قبل باید وقت بگیریم؟

تلفن : 00 - 000
تماس اینستاگرام