درمان بواسیر خارجی و داخلی+ لیزر هموروئید به روش سرپایی

تصویر درمان بواسیر

درمان بواسیر خارجی یا درمان بواسیر داخلی همواره یک امر پر چالش و مهم است که خوشبختانه در این مطلب با انواع شیوه های درمان هموروئید، دوره نقاهت، مزایا و معایب، روشهای نوین پزشکی چون لیزر هموروئید و قدیمی چون عمل جراحی هموروئید به روش سنتی آشنا خواهید شد.

بواسیر یا هموروئید چیست؟

بواسیر یا هموروئید (Hemorrhoid) عارضه ای است که در دسته بیماری های ناحیه حساس نشیمنگاهی قرار دارد به همین دلیل بیشتر افرادی که به آن مبتلا می شوند از بیان مشکل خود دچار ترس و یا خجالت می شوند. اما باید بدانید که اکثر افراد برای یک بار هم که شده این بیماری را تجربه کرده اند. برخلاف تصور رایجی که وجود دارد بواسیر پیر و جوان نمی شناسد و نمی توان گفت که فقط افراد میانسال یا پیر گرفتار این عارضه می شوند. اما در پاسخ به این سوال که بواسیر یا هموروئید چیست؟ باید بگوییم که این بیماری در اطراف ناحیه مقعد ایجاد می شود.

رگ های خونی که در این ناحیه وجود دارد در اثر عوامل مختلفی مثل زور زدن، بارداری، اضافه وزن، یبوست و … دچار پارگی و یا کشیدگی می شوند. با افزایش فشار، خون داخل مویرگ های مقعد حبس می شود و در نتیجه رگ ها و عروق خونی باد کرده و دچار التهاب می شوند که در این حالت بواسیر یا هموروئید ایجاد می شود.

درمان بواسیر با لیزر و جراحی

وقتی فردی به این بیماری دردناک  مبتلا می‌شود، انتخاب راه و روش درمان قطعی بواسیر  برای او مشکل خواهد شد و این سوال که برای درمان بواسیر چه باید کرد؟ ذهن او را درگیر می نماید. زیرا همیشه پزشک چند روش درمانی را همراه با معایب و مزایای آن بر سایر روش‌ها توضیح داده و توصیه می‌کند. در نهایت بیمار است که بین گزینه‌های پیشنهادی پزشک خود برای بواسیر و درمان آن انتخاب می‌کند.

وقتی پای درمان‌های سنگین‌تری چون جراحی یا عمل بواسیر به میان می‌آید معمولاً فرد در انتخاب خود حساس‌تر می‌شود. از میان روش های درمانی درمان هموروئید با لیزر از محبوبیت بیشتری در میان مردم برخوردار است. زیرا افراد تا جایی که بتوانند از تیغ جراحی می‌گریزند. لیزر هموروئید برای درمان تمامی انواع بواسیر مؤثر است. عمل هموروئید با لیزر نیز به عنوان یک نوع جراحی لیزری شناخته شده است که کل فرآیند درمان در آن با اشعه انجام شده و نوعی عمل سرپایی بواسیر شناخته می شود.

مزایا و معایب لیزر

درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر از چند مزیت بارز برخوردار است که عبارت‌ است از:

 1. این فرآیند برای بیمار بیش از حد دردناک و آزاردهنده نیست.
 2. اغلب به بستری نیاز ندارد و فرد می‌تواند در همان روز عمل لیزر از بیمارستان مرخص شود.
 3. به دلیل نداشتن دود و بخار ناشی از دستگاه، بی‌خطر و ایمن است
 4. با امکان انسداد عروق خونی با کمترین میزان خونریزی حین عمل همراه است.
 5. عمل بواسیر با لیزر کمترین آسیب را به بافت‌های اطراف توده‌ی هموروئید می‌رساند و کم‌عارضه است.
 6. زخم حاصل از لیزر هموروئید سریع تر بهبود می‌یابد و نشانه‌ی کمتری از عمل بر جا می‌گذارد.
 7. دارای درصد مؤفقیت بیشتر و عود کمتری است که البته این مورد به مهارت پزشک نیز بستگی دارد.

همچنین از دیگر مزایای درمان هموروئید داخلی با لیزر می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • درمان بواسیر داخلی در سریع ترین زمان ممکن و معمولاً کمتر از یک ساعت
 • این روش یک شیوه عمل سرپایی بواسیر شناخته می شود
 • درمان هموروئید داخلی به صورت قطعی با از بین بردن کامل ناحیه متورم
 • جلوگیری از عفونت به علت ضد عفونی کردن ناحیه مورد نظر
 • هزینه مناسب
 • بدون احساس درد و یا خونریزی
 • بدون نیاز به طی کردن دوره نقاهت
 • بدون نیاز به پانسمان کردن موضع

اما در مورد معایب لیزر می توان گفت استفاده از این روش درمانی تقریباً هیچ معایب و عوارضی ندارد مگر در مورد استفاده از دستگاه های قدیمی لیزر و یا لیزرهای پرتوان که امکان سوزاندن بافت ها وجود دارد اما در مورد دستگاه های پیشرفته ی امروزی این احتمال به صفر می رسد.

یکی از مزایای لیزر هزینه کم آن نسبت به سایر روشهاست؛ هزینه لیزر بواسیر (هموروئید) به عوامل مختلفی مانند میزان پیشرفت و تعداد رگهای درگیر، مهارت پزشک متخصص و امکانات کلینیک بستگی دارد. می توان گفت با توجه به اینکه لیزر نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و امکان عود مجدد بیماری هم تقریباً صفر می باشد در مقایسه با جراحی سنتی، درمان بواسیر با لیزر مقرون به صرفه تر می باشد؛ البته این نکته را به خاطر داشته باشید هزینه عمل نسبت به شرایط هر فرد، متفاوت می باشد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی هموروئید با لیزر

پس از اتمام جراحی با لیزر بیمار می تواند بدون نیاز به کمک به محل کار و یا خانه بازگردد و پس از طی حداکثر یک روز بدون ایجاد هیچ عوارضی به زندگی عادی خود ادامه دهد. لیزر بر خلاف جراحی نیازی به پانسمان ندارد و بیمار یا خونریزی ندارد یا خونریزی بسیار کم است و طخم ناشی از انجام لیزر طی چند روز بهبود می یابد.
اما اگر می خواهید روند ترمیم زخم را سریع تر کنید و مجدداً به این بیماری دچار نشوید، تنها کافی است چند نکته زیر را رعایت کنید.

 • برای کنترل و جلوگیری از یبوست، فیبر را جزء اصلی رژیم غذایی خود قرار دهید. انواع سبزیجات، میوه ها و غلات از منابع سرشار از فیبر به شمار می روند.
 • نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در طول روز و برای جلوگیری از یبوست الزامی است. نوشیدن آب میوه های مفید نیز به تقویت بدن کمک می کند.
 • بهتر است حداقل برای یک هفته از غذاهای نرم و ترجیحاً سوپ ها استفاده کنید تا دچار یبوست نشوید.
 • ورزش های سبک مثل پیاده روی میتواند به شما کمک کند.
  برای کنترل درد و ترمیم سریع تر بافت ها در دوران نقاهت پس از عمل لیزر بواسیر، می تواند یک تشت را از آب گرم پر کرده و برای ۲۰ دقیقه در آن بنشینید.
 • از لباس های نرم، غیر چسبان و با الیاف طبیعی استفاده کنید.
 • بهداشت مقعد را رعایت کنید اما از زیاده روی در شستشو بپرهیزید.
 • از زور زدن در توالت و یا به تاخیر انداختن رفع جداً پرهیز کنید! اگر به یبوست دچار هستید می توانید با مشورت پزشک از داروهای ملین طبیعی استفاده کنید.
 • قرار دادن کمپرس سرد بر روی مقعد می تواند در صورت احساس درد، به برطرف کردن آن کمک کند.

فیلم عمل جراحی بواسیر یا هموروئید، با لیزر

امروزه و در عصر حاضر با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی در ساخت دستگاه های لیزر برای درمان هموروئید دیگر نیازی به بیهوشی عمومی، بستری شدن در بیمارستان، طی کردن دوره نقاهت و جراحی با تیغ یا چاقو نمی باشد. در گذشته برای بهبودی بیمار از روش های سنتی و دردناک چون عمل بواسیر استفاده می شد که نیاز به بیهوشی کامل داشت و حتی بعد از جراحی بواسیر درد و خونریزی فرد ادامه داشت اما امروزه به این شیوه نخواهد بود.

در اینجا می توانید فیلم عمل بواسیر و جراحی هموروئید با لیزر را برای اینکه بدانید جراحی هموروئید چگونه است، مشاهده کنید. در فیلم عمل جراحی هموروئید واضح است که برش بافت بواسیری از طریق تابش اشعه لیزر و نه تیغ جراحی بوده است.

دوره درمان بواسیر با لیزر چقدر است؟

به طور معمول طول دوره بستگی به راه درمانی که پزشک انتخاب می کند و شرایط بیمار دارد. ولی در کل اگر درمان بواسیر خارجی یا داخلی با استفاده از اشعه لیزر صورت بگیرد، حدودا ۴۵ دقیقه درصورتیکه اگر با تیغ جراحی انجام شود، حدود ۲ ساعت زمان می برد. البته لازم به ذکر است که زمانی که شما عمل جراحی بواسیر انجام می دهید، می بایست بستری شوید در صورتیکه پس ازعمل هموروئید با لیزر، بیمار به منزل بر می گردد.

عکس درمان بواسیر با لیزر
لازم به ذکر است که گرید چهار بواسیر نیز به خوبی با لیزر درمان می شود. همچنین درمان بواسیر با لیزر نسبت به سایر روش ها کمترین درد و خونریزی را دارد.

لیزر بواسیر داخلی و خارجی

اگر رگهای داخلی مقعد متورم و کشیده شوند بواسیر داخلی رخ می دهد. به دلیل اینکه گیرنده های عصبی درد در ناحیه داخلی مقعد کمتر است این نوع بواسیر معمولاً بدون درد و با خونریزی همراه است. اما اگر فشار و کشیدگی ادامه پیدا کند، عروق هموروئیدی به بیرون از مقعد کشیده شده و کم کم به بواسیر خارجی تبدیل می شود. بواسیر داخلی خود به ۴ درجه تقسیم می شود که شدیدترین نوع آن درجه ۴ می باشد که همیشه بیرون از مقعد می ماند و با فشار دست هم به داخل باز نمی گردد. درمان هموروئید داخلی با استفاده ازروش لیزر بسیار ساده بوده و جای نگرانی نخواهد داشت.

در بواسیر خارجی فشار و کشش رگهای خارجی مقعد باعث این بیماری می شود که همراه با ایجاد توده و برجستگی هایی در اطراف و زیر پوست مقعد می باشد. در نتیجه یکی از نشانه های بیماری بواسیر خارجی توده و برآمدگی های گوشتی شکل در اطراف سوراخ مقعد می باشد.

به منظور پیشگیری از بازگشت مجدد هموروئید در فرد، تغییر در شیوه‌ی زندگی با اضافه کردن فیبر بیشتری به رژیم غذایی، مصرف مایعات فراوان، ورزش روزانه و کاهش وزن اضافی توصیه‌ی می‌شود.

درمان بواسیر خارجی

در مورد بواسیر خارجی این بیماری به جای سیاهرگ های داخلی، سیاهرگ های بیرونی مقعد دچار این مشکل می شوند. به بیانی دیگر می توان گفت بواسیر یا هموروئید ترومبوزه به شکل توده ای در زیر پوست مقعد ظاهر می شود درمان بواسیر خارجی چندان تفاوتی با درمان بواسیر داخلی نداشته و هردو با لیزر امکان پذیر است.

در این روش به جای استفاده از تیغ جراحی، از اشعه لیزر برای برش و قطع نواحی آسیب دیده استفاده می شود. لیزر یا درمان هموروئید خارجی مزایای خاص مربوط به خود را دارد و به همین علت درمان هموروئید خارجی با لیزر به عنوان بهترین روش شناخته می شود. استفاده از لیزر موجب می شود بافت ها و اعصاب آسیب دیده همزمان ترمیم شوند، که این امر درد و خونریزی بیمار را به شدت کاهش میدهد.

لیزر هم برای بواسیر داخلی و هم برای درمان هموروئید خارجی بهترین گزینه برای درمان هموروئید به شمار رفته و مورد تایید پزشکان واقع شده است.

برای درمان بواسیر خارجی یا همان هموروئید خارجی بدون جراحی و با لیزر معمولاً از لیزرهای پرتوان استفاده می شود تا علاوه بر درمان، توده و زائده ی گوشتی برداشته شود و بیمار نسبت به ظاهر ناحیه مقعد خود احساس رضایت داشته باشد.

درمان هموروئید داخلی با لیزر

هموروئید داخلی دارای ۴ درجه می باشد که در بواسیر داخلی درجه یک، فقط خونریزی به صورت قطره ای و تورم عروق راست روده مشاهده می شود. در بواسیر داخلی درجه دو ممکن است بعد از دفع برآمدگی و یا برجستگی در بیرون مقعد ظاهر شود که خودش به داخل باز می گردد. ولی در هموروئید داخلی درجه سه توده و برجستگی گوشتی که بیرون مقعد شکل گرفته خودش به داخل بر نمی گردد و فرد باید بافشار دست آن را به داخل برگرداند.

حاد ترین نوع بواسیر داخلی درجه چهار می باشد که بیماری به قدری شدید شده که حتی با فشار دست هم به داخل برنمی گردد و زائده همواره بیرون مقعد ظاهر زشت و زننده ای را ایجاد می نماید. اما با وجود لیزر هموروئید که یک نوع عمل سرپایی بواسیر شناخته می شود، جای هیچ گونه ترس و نگرانی برای درمان هموروئید داخلی نیست زیرا برای هرکدام از انواع بواسیر لیزر مخصوصی وجود دارد.

انواع لیزر برای درمان هموروئید

برای درمان هموروئید با لیزر از دو نوع آن می توان استفاده نمود:

 • لیزر کم توان یا همان مادون قرمز (IRC) که بیشتر برای بواسیر یا هموروئید ترومبوزه در ابتدای ظهور علائم اولیه استفاده می شود.
 • لیزر پرتوان یا همان دی اکسید کربن (CO2) که برای عمل هموروئید بدون بازگشت و عوارض به صورت سرپایی استفاده می شود و برای برش توده به جای تیغ جراحی به کار می رود.

انعقاد مادون قرمز (IRC) یا لیزر بواسیر یک روش کم‌تهاجمی برای درمان هموروئید بدون جراحی است که به سرعت و به طور گسترده ای به عنوان یک خط درمانی مؤثر، با استقبال مواجه شد و بر سایر روش‌ها پیشی گرفت. قابل تحمل بودن، مشکلات و عوارض کمتر، سبب ترجیح آن بر سایر روش‌ها شد.

انعقاد مادون قرمز علاوه بر کم‌هزینه بودن، نیازی به بستری شبانه در بیمارستان ندارد و به صورت سرپایی در مطب دکتر متخصص بواسیر انجام می شود. درمان بواسیر با لیزر، به جز احتمال احساس اجابت مزاج بلافاصله پس از عمل به دلیل تحریک کانال مقعد و کمی خونریزی، عارضه‌ی دیگری وجود ندارد.

آگاهی از هزینه جراحی بواسیر با لیزر در ایران کلینیک

جهت مشاوره و آگاهی از هزینه عمل بواسیر با لیزر و هزینه درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر می توانید با مشاوران کلینیک بصورت تلفنی در ارتباط باشید.

سایر راه های درمان هموروئید خارجی و داخلی

در صورتی‌ که هموروئید فرد در مرحله‌ی خونریزی و درد مداوم قرار داشته باشد، پزشک متخصص هموروئید ترجیح می‌دهد قبل از اقدام به هر روش تهاجمی درمانی، ابتدا روش‌های غیر تهاجمی را که کمترین میزان آسیب و عوارض را برای بیمار خواهند داشت، امتحان کند. برای بیمار هزینه کمتری نسبت به لیزر خواهند داشت و البته در بیشتر موارد مؤثر و کارآمد نیستند و عوارض زیادی به همراه دارند؛ این روش‌ها شامل:

 • بستن باند لاستیکی (رابربند) : دکتر متخصص بواسیر با قرار دادن یک یا دو باند لاستیکی حلقه مانند در اطراف یک توده هموروئیدی و قطع گردش خون آن، به از بین رفتن بافت آسیب دیده طی یک هفته کمک می‌کند. این روش برای بسیاری از مردم و درمان بواسیر داخلی و خارجی مؤثر است. وجود باندها می‌تواند برای فرد ناراحت‌کننده باشد و حتی ممکن است پس از دو الی سه روز از استفاده شروع به خونریزی کنند، اما به ندرت تشدید می‌شود. عوارض جانبی جدی این روش بسیار محدود و بعید است.
 • تزریق (اسکلروتراپی) : در روش تزریق پزشک متخصص هموروئید با تزریق یک محلول شیمیایی به توده‌ی هموروئیدی ایجاد شده آن را کوچک می‌کند. درحالی‌که تزریق می‌تواند درد و عارضه‌ی کمتری نسبت به روش باند کشی داشته باشد اما ممکن است به اندازه آن مؤثر نباشد.
 • انعقاد (مادون قرمز، لیزر و یا دو قطبی) : تکنیک‌های انعقادی همراه با استفاده از لیزر، نور مادون قرمز یا گرما می‌توانند باعث تغییر سایز توده بواسیری ایجاد شده شوند به صورتی‌که توده‌ی برآمده‌ در بواسیر داخلی چروک و کوچک شود. همچنین با این کار به کاهش یا قطع خونریزی آن کمک می‌کند.
 • عمل جراحی هموروئید به روش سنتی: ترس از جراحی هموروئید به خصوص در ناحیه مقعد مانع پیگیری درمان هموروئید در بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری است. در گذشته جراحی تنها درمان قطعی هموروئید‌ های وخیم بوده است ولی امروزه با پیشرفت علم روش‌های نوین و کم‌دردسرتری کشف شده است که بدون نیاز به بستری در بیمارستان و بی‌هوشی می‌تواند با عارضه و تهاجم کمتری به بهبود سریع‌تر فرد کمک کند.
 • درمان هموروئید یا بواسیر با استاپلر: استاپلر یک روش مؤثر در درمان هموروئید پرولاپس و انواع هموروئیدهای داخلی پیشرفته است. در این روش با استفاده از یک دستگاه منگنه مانندی برای برداشتن بافت‌های هموروئیدی و بستن زخم استفاده می‌کنند.
روش های درمان هموروئید

بهترین راه درمان بواسیر، روشی است که علاوه بر عدم ایجاد عوارض جانبی و مشکلات کمتر، بتواند به بهترین شکل ممکن علائم بیماری فرد را از بین ببرد و کم‌تر عود کند. از طرفی برای بیمار کم‌هزینه و مقرون به صرفه باشد. متأسفانه هیچ‌یک از روش‌های درمانی تمام شرایط ایده‌آل را با هم ندارند اما پزشک یا دکتر بواسیر حداقل می‌تواند با تشخیص صحیح برای اولین بار کارآمدترین روش را برای فرد انتخاب کند و از امتحان کردن روش‌های مختلف درمانی در فرد بپرهیزد.

مقایسه روش رابربند با لیزر

در مقایسه این روش با لیزردرمانی باید بگوییم که رابربند درد فراوانی دارد، امکان خونریزی و عفونت بعد از آن وجود دارد و هم چنین شاید لازم باشد فرد چند جلسه برای درمان مراجعه نماید اما لیزر هیچ کدام از این عوارض را نداشته و تنها روشی است که با یک جلسه در کمتر از نیم ساعت نتیجه بخش می باشد. در ادامه برخی از عوارش آن را مطالعه خواهیم نمود.

تصویر درمان بواسیر با روش رابربند
 • درد حاصل از باند لاستیکی بیشتر از ۲۴ الی ۴۸ ساعت به طول نکشد و با مصرف استامینوفن ساده یا حمام آب گرم نشسته (به مدت ۱۵ دقیقه) کاهش یابد.
 • خونریزی ۷ تا ۱۰ روز بعد از بستن باند لاستیکی هم‌زمان با افتادن زائده‌ی هموروئیدی رخ دهد، حجم خونریزی خفیف باشد و خودبه‌خود متوقف شود.
 • ناتوانی در دفع ادرار (احتباس ادراری)؛
 • امکان عفونت در ناحیه مقعد؛
 • درد شدید است که به روش‌های تسکین دردی که پس از این روش استفاده می‌شود، پاسخ نمی دهد.
 • خونریزی از مقعد که برای کاهش خطر آن، توصیه می‌شود از مصرف آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی به مدت ۴ تا ۵ روز قبل و بعد از بستن باند لاستیکی خودداری شود.

همچنین برای بهبودی کامل نیازی به طی کردن دوره نقاهت و یا مراجعه مجدد نمی باشد در واقع این روش ها تا قبل از استفاده از لیزر رایج بوده است و بعد از آن کمتر کسانی هستند که حاضر باشند با وجود لیزر و مزایای فراوان آن، روش های دردناک این چنینی را تجربه نمایند.

تصویر عمل جراحی هموروئید

مقایسه روش جراحی هموروئید با لیزر

کسب موفقیت طولانی‌ مدت از عمل جراحی سنتی هموروئید بستگی زیادی به مراقبت‌های بعد از عمل فرد دارد. نکته مهم این است که علاوه بر احتمال شکست جراحی، خود فرد نیز باید برای جلوگیری از بازگشت بیماری هموروئید بکوشد.

خطرات و عوارض احتمالی آن شامل:

 • خونریزی؛
 • عفونت؛
 • تنگی مقعد به علت زخم‌های ایجاد شده؛
 • آسیب دیواره مقعد که به ندرت اتفاق می‌افتد؛
 • احساس پری و اجابت مزاج تا چند روز پس از جراحی که به صورت خود‌به‌خود برطرف می‌شود.

درمان هموروئید یا بواسیر بدون عمل جراحی و یا همان عمل هموروئید با لیزر در کمتر از نیم ساعت امکان پذیر است. عمل هموروئید با لیزر در ایران کلینیک زیر نظر بهترین پزشک متخصص هموروئید در تهران با محیطی آرامش بخش انجام میگردد. ضمناً در مجموعه ایران کلینیک که یکی ازبهترین مراکز درمان هموروئید با لیزر می باشد که دارای ۲۰ سال سابقه درمان هموروئید می باشد.

تصویر درمان هموروئید با استاپلر

درمان بواسیر با لیزر جدید ترین، کم خطر ترین و موثر ترین روش می باشد که هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روشها دارد.

Author

مقایسه استاپلر با لیزر

با توجه به عوارضی که برای درمان بواسیر با این روش ذکر کردیم استفاده از استاپلر برای هموروئید، توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث آسیب های جدی و جبران ناپذیرتری برای مقعد شود.

هم چنین استاپلر در مقایسه با روش جراحی سنتی امکان بازگشت و عود مجدد بیشتری دارد به همین دلیل توصیه می شود از روش های نوین امروزی مانند لیزر استفاده شود تا امکان عود و سایر عوارضی که ذکر شد به حداقل ممکن برسد و بیمار یک بار برای همیشه از این مشکل خلاص شود. در استاپلر عوارضی مثل خونریزی و بی اختیاری و یا عود مجدد وجود دارد که انجام لیزر هموروئید هیچ یک از این موارد را برای بیمار به همراه ندارد.

روش خانگی

درمان بواسیر در خانه: با چند راهکار ساده‌ی خانگی و تغییر در تغذیه و سبک زندگی خود می‌توان از ابتلا به هموروئید پیشگیری کرده ایم روشهای درمان هموروئید که شامل موارد زیر هستندعبارت اند از:

 • پرهیز از مصرف سیگار و الکل
 • پرهیز از به تأخیر انداختن اجابت مزاج و پاسخ‌گویی سریع به حس دفع مدفوع به منظور جلوگیری از خشک و فشرده شدن مدفوع
 • پیاده‌روی و ورزش‌های سبک هوازی حداقل ۲۰ دقیقه روزانه با کاهش وزن اضافی و پیشگیری از تنبلی اندام‌های داخلی بدن و حرکت سریع‌تر دستگاه گوارش و جلوگیری از یبوست
 • پوشیدن لباس‌های راحت و آزاد
 • پرهیز از زور زدن هنگام دفع مدفوع (اگر نیاز به زور برای دفع مدفوع خود دارید بدن شک از یبوست رنج می‌برید و بهتر است به جای اعمال زور و آسیب به عضلات کف لگن، یبوست خود را درمان کنید.).

از طرفی درمان هموروئید در خانه در درجه‌ی اول و در مراحل ابتدایی بیماری تا حدودی مفید و مهارکننده باشند. مانند استفاده از مواد غذایی پرفیبر علاوه بر تضمین سلامت دستگاه گوارش و روده‌ها، می‌تواند با نرم و حجیم کردن مدفوع به هضم آسان آن و حرکات روده‌ای سریع‌تر کمک کند مانند:

 • غلات
 • حبوبات
 • میوه‌ها
 • سبزیجات
 • خشکبار و مغزها
 • مصرف مایعات کافی روزانه حداقل ۸ لیوان برای مرطوب نگه داشتن مدفوع آماده‌ی دفع
 • مصرف غذاهای غنی از پروبیوتیک
 • نشستن در وان حاوی آب گرم به مدت ده دقیقه دو الی سه بار در روز برای تسکین درد، خارش مقعد و التهاب مقعد؛
 • استفاده از پنبه یا دستمال آغشته به سرکه‌ی سیب بر روی مقعد و تکرار چند بار در روز آن به سبب کاهش خارش و درد
 • ستفاده مستقیم روغن نارگیل بر روی هموروئید و سپس تکرار آن بعد از هر بار شست‌وشو مؤثر در فروکش علائم آزاردهنده و بهبود سریع‌تر آن
 • استفاده از یخ برای التیام درد و خارش ناحیه‌ی ملتهب مقعد همراه با انقباض عروق خونی و کوچک کردن تورم توده

روشهای درمان خانگی بواسیر معمولا در مراحل ابتدایی بیماری موثر بوده و زمانی که بیماری به نوع حاد برسد نه تنها بی تاثیر بلکه می تواند عوارض زیادی به همراه داشته باشد. از این رو لیزر هموروئید بهترین و مورد تایید ترین شیوه پزشکی واقع می گردد.

بهترین مرکز درمان هموروئید با لیزر

شما می توانید مجموعه درمانی ایران کلینیک که یکی از بهترین مراکز درمان هموروئید با لیزراست، را با پیشرفته ترین و به روزترین امکانات و بهترین پزشکان و متخصصان، به عنوان بیمارستان تخصصی هموروئید برای درمان قطعی و بدون بازگشت بیماری خود انتخاب نمایید. در این مجموعه تمامی خدمات مربوط به بیماری های نشیمنگاهی با استفاده از آخرین دستگاه های لیزر و با کمترین عوارض انجام می شود

سوالات متداول

Save

556 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
رقیه اخی

سلام من هموروئید دارم خیلی اذیت میشم اصلأ نمیتونم بشینم میترسم عمل کنم چون خیلی های که عمل کردن خوب نشدن

سیاوشی

من شنیدم جراحی پدر ادمو درمیاره از درد میخواستم بدونم لیزر بواسیر هم درد داره؟

براری

سلام اقای دکتر شما در ایام عید هم فعالیت دارید در شهرمامراکز درمان هموروئید با لیزر خوب نیست و من میخوام در تعطیلات به تهران بیایم

تفرشی

درمان بواسیر با لیزر درد داره؟

سارا

سلام
یک زائده پوستی یک سانتی خارج مقعدم وجود داره هیچ درد و مشکلی برام ایجاد نکرده آیا این هم هموروئید هست؟ میشه عمل کنم؟

علی

درمان بواسیر با چی بهتره؟ یکی به من گفت بشینم تو سرکه و اب اینکارم کردم اما خوب نشد

هما

لیزر بواسیر چقدر دوران نقاهت داره؟ ممکنه مثل جراحی یه ماه طول بکشه تا کامل خوب شد؟

امید

من درمان بواسیرم رو انقدر به تعویق انداخته بودم که به سختی میتونستم بشینم انقدری که توده بزرگ شده بود . تازده درد و خونریزی هم داشت. لیزر بواسیر انجام دادم خداروشکر الان خوبم . فقط ترس از اینکه بواسیر بگیرم دوباره تا اخر عمرم انگار قراره بمونه

ناشناس

هزینه عمل لیزر بواسیرچقدرهست

پرنیان

جراحی هموروئید خیلی بده خواهرم چند سال پیش انجام داده بود خیلی اذیت شد لیزر هموروئیدو نمیدونم ولی پیشنهاد میکنم عمل سنتی نکنید خیلی بده

تلفن : 00 - 000
تماس اینستاگرام