banner
بهمن ۵, ۱۳۹۵

درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال با لیزر و درمان با جراحی

روش های درمان کیست مویی با لیزر و جراحی

درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال با لیزر بدون جراحی

علاوه بر روشهای متنوع و متفاوت جراحی سنگین کیست مویی با سینوس پیلونیدال، لیزردرمانی مثل همیشه می‌تواند با قابلیت و مزایای منحصر به فرد خود در درمان این بیماری نیز ایفای نقش کند. در جراحی کیست مویی با لیزر پس از بی‌حسی موضعی به جای استفاده از تیغ و چاقوی جراحی با کمک لیزر ناحیه‌ی را برش داده و بسته به نوع لیزر سینوس را تخلیه و ترمیم می‌کنند. اکثر مویرگ‌های آسیب‌دیده حین عمل با لیزر مسدود و احتمال خونریزی بافتی کم می‌شود. از طرفی لیزر با بستن عروق لنفاوی که با ایجاد برش و گشودن ناحیه سر باز کردن، از تورم بعد از عمل جلوگیری می‌کند. اعصاب آسیب دیده تحت تششع لیزر ترمیم شده و از میزان درد بعد از عمل می‌کاهند. لیزر بافت ملتهب را به صورت عمقی ریشه‌کن می‌کند و بدین صورت از احتمال عود آن می‌کاهد. پس از اتمام لیزر ناحیه‌ی بر جا مانده از کیست مویی به صورت یک بیضی کوچک باقی می‌ماند که طی چند روز ترشح خفیف، ترمیم شده و خود‌به‌خود بسته می‌شود.
در روش درمان کیست مویی با لیزر روند درمان برای بیمار بسیار آسان و سریع‌تر کرده است. زیرا علاوه بر آسیب بافتی و ایجاد درد کمتر، بدون خونریزی و بخیه می‌تواند مراقبت‌های بعد از عمل را برای فرد محدود و ساده کند. فرد می‌تواند بلافاصله به فعالیت روزمره خود باز گردد و از روز بعد لیزر در محل کار خود حاضر شود.
نیازی به پانسمان و تعویض‌های روزانه ندارد و می‌تواند به راحتی حمام کرده و محل جراحی را شست‌وشو کند، البته تنها اقدام پس از لیزردرمانی تداوم داشتن در دوش روزانه تا بهبودی زخم است. رعایت بهداشت فردی و زدودن موها تا سال‌ها برای پیشگیری از عود مجدد آن در تمامی روش‌ها توصیه می‌شود.
برای رهایی از موها می‌توان با لیزر آن‌ها را نابود کرد، البته در صورتی‌که جنس موها ضخیم و مجعد باشد، زیرا موهای کرکی به خوبی به لیزر پاسخ نمی‌دهند. لیزر موها پس از عمل، به دلیل جلوگیری از عود می‌تواند میزان مؤفقیت عمل را تا ۹۷ درصد افزایش دهد. حتی لیزر موهای ناحیه‌ی گودی و انتهایی کمر یک روش پیشگیرانه در بیماری سینوس پیلونیدال محسوب می‌شود که به افراد پرمو و دارای شغل نشسته به منظور در امان ماندن از این مشکل، بسیار پیشنهاد می‌گردد.
لیزر را حتی می‌توان به صورت ترکیبی با روش‌های جراحی باز کیست مویی با هدف کوتاه کردن روند دو سه ماه‌ی درمان آن استفاده کرد. در این روش ترکیبی که باید با دقت بالا انجام شود، با تاباندن اشعه به ناحیه‌ی باز زخم و بافت‌های اطراف آن به صورت هفته‌ای چند بار سرعت ترمیم بافتی را افزایش و طول مدت درمان را کاهش می‌دهند. البته هزینه‌ی درمان کیست مویی با لیزر ممکن است به مراتب بیشتر از سایر روش‌ها باشد.

انواع درمان کیست مویی

درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال با جراحی

در حال حاضر قطعی‌ترین روش درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال روش‌های تهاجمی جراحی است که ممکن است بسته به شدت بیماری با تکنیک‌ها و روش‌های متفاوتی انجام شود. روش‌های جراحی می‌تواند درد و مخاطرات بیشتری نسبت به هر روش درمانی دیگری داشته باشد اما گاهی اوقات پزشک برای جلوگیری از عود و ایجاد برخی سرطان‌های پوستی که به دلیل عدم درمان صحیح این کیست به وجود می‌آید، چاره‌ای جز جراحی و تخلیه‌ی کامل کیست نداشته باشد. جراحی باید در بیمارستان و تحت بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی پس از زدودن موهای کامل ناحیه کیست و اطراف آن انجام شود. انواع روش‌های جراحی کیست مویی شامل:

 • برش و تخلیه: این یک روش ساده با ایجاد یک برش در خط وسط آبسه است که اغلب برای آبسه‌‌های حاد و اورژانسی استفاده می‌شود. برش باید آن‌قدر عریض باشد که دسترسی به کل کیست ممکن باشد. سپس محتویات کیست موجود را کامل تخلیه می‌کنند. عمل تخلیه‌ی کامل تا ۹۰ در صد به بهبودی مناسب طی یک ماه کمک می‌کند. در حالی‌که احتمال بهبود بدون تخلیه طی ۱۰ ماه فقط ۵۸ درصد است. ممکن است در ۴۰ تا ۶۰ درصد موارد تورم توده‌ها باعث ندیده شدن سینوس‌های متعدد شود و در نتیجه به جراحی‌های بعدی نیاز پیدا شود. این روش نیاز به بستری ندارد و فرد می‌تواند همان روز مرخص شود. استفاده از گاز روزانه روی زخم برای جلوگیری از عفونت، برخورد زخم با لباس و جریان هوا بر روی آن توصیه می‌شود.
 • برداشتن و باز گذاشتن زخم: در این روش ابتدا سینوس و قسمتی از بافت پوست اطراف آن را برش داده و کامل بر می‌دارند. سپس زخم را باز می‌گذارند تا با گذشت زمان خود ترمیم و بسته شود. باز گذاشتن زخم باعث نیاز به پانسمان روزانه برای چند هفته تا بهبودی کامل آن خواهد شد. مزیت این روش این است که همه‌‌ی بافت‌های ملتهب خارج شده و این وضعیت احتمال عود را در آینده کم می‌کند، از طرفی باز بودن زخم این اجازه را می‌دهد که در صورت عفونت، چرک و ترشحات آلوده از زخم خارج شود.
 • برداشتن و بستن زخم: در این روش نیز ابتدا با یک برش بیضی شکل سینوس و قسمتی از اطراف آن را بریده و خارج می‌کنند، سپس دو طرف برش را به هم نزدیک و با نخ بخیه می‌دوزند. از مزایای این روش این است که در صورت مؤفقیت‌آمیز بودن می‌تواند با سرعت بیشتری بهبود یابد، اما مشکل اینجاست که معمولاً زخم و بخیه‌ها باز می‌شوند. در نتیجه خطر عود یا بروز عفونت زخم بعد از عمل روش بسته بیشتر از سایر روش‌هاست. مصرف پیشگیرانه آنتی‌بیوتیک قبل از عمل می‌تواند احتمال عود و عفونت آن را کم کند. در صورت عفونت مجبور به باز کردن زخم برای خروج ترشحات آلوده و در نتیجه طولانی شدن روند درمان خواهند شد. با این حال روش بسته‌ی بدون مشکل از نظر زیبایی می‌تواند بیماران را بیشتر راضی نگه دارد.
 • روش جراحی پلاستیک: در برخی از موارد پیچیده سینوس پیلونیدال، برای کاهش احتمال عود سینوس و باز شدن زخم، با کمک جراحی پلاستیک و انواع روش‌های ترمیمی با فلپ، ناحیه‌ی عمل را پوشانده و می‌بندند. این روش با وجود نیاز به بستری یک هفتگی در بیمارستان ولی با سرعت بیشتری بهبود می‌یابد. در این روش با کاهش میزان گودی بین دو عضله‌ی سرینی، میزان کشش بر روی زخم کم می‌شود و در مواردی که محل دوخت آن از خط وسط فاصله گرفته، احتمال عود و باز شدن بسیار ناچیز می‌گردد.‌

مراقبت بعد از عمل جراحی کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

مراقبت بعد از عمل جراحی کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

پزشک بسته به نوع اقدام و جراحی که بر روی کسیت مویی یا سینوس پیلونیدال فرد انجام داده است، بیمار را با توصیه‌های از بیمارستان ترخیص می‌کند. اقدامات درمانی بعد از عمل جنبه‌ی حمایتی داشته و در صورت رعایت کامل نکات روند بهبودی با سرعت بیشتر و احتمال عود و عفونت ناحیه‌ی عمل و مشکلات و عوارض بعدی آن کم می‌شود. این اقدامات خانگی پس از جراحی کیست مویی شامل:

 • مسکن: برخی ناراحتی و درد ناشی از عمل را می‌توان با مصرف ضد دردهای تجویزی توسط پزشک کاهش داد؛
 • استراحت: نیاز به استراحت در خانه و پرهیز از کار سنگین در محل کار تا دو هفته پس از جراحی وجود دارد؛
 • تعویض پانسمان: بهتر است پانسمان روزانه توسط یک پرستار و در مرکز درمانی با شرایط استریل تعویض شود؛
 • وضعیت صحیح نشستن: از نشستن بر روی زخم خودداری شود برای این کار می‌توان از بالش‌های تیوپی در زیر خود استفاده کرد تا ناحیه‌ی جراحی درون فضای خای بالش قرار گیرد و به آن فشار وارد نشود؛
 • استفاده از توالت فرنگی: توالت ایرانی فشار و کشش بین دو عضله‌‌ی سرینی باسن را افزایش می‌دهد به همین علت بهتر است از توالت فرنگی که فشار کمتری به پشت می‌آورد، استفاده شود؛
 • حمام: در صورت باز بودن روش جراحی حداقل یک بار روزانه مجاز به دوش همراه با پانسمان و سپس برداشت آن پس از خیس شدن هستید، ولی در روش جراحی بسته کیست مویی تا چند روز ابتدایی پس از عمل باید محل جراحی کامل خشک بماند و از حمام اجتناب شود؛
 • شست‌وشوی زخم: پس از بهبودی نسبی بدون استفاده از صابون با آب ساده و یک پارچه نرم شسته شود. در صورت خیس یا مرطوب شدن پانسمان حتماً بلافاصله تعویض و خشک شود؛
 • خشک کردن زخم: پس از هر بار شست‌وشو باید زخم را بدون مالش با یک پارچه نرم به آرامی خشک کرد. برای جلوگیری از اصطکاک پارچه استفاده از گرمای سشوار برای خشک کردن نیز روش مناسبی است به شرطی که فاصله ایمن تا پوست رعایت شود؛
 • لباس گشاد: لباس زیر پنبه‌ای و بدون الیاف مصنوعی و نایلون و گشاد پوشیده شود؛
 • رژیم غذایی پر فیبر: مواد غذایی ملین و پر فیبر از ابتلا به یبوست و جلوگیری از زور زدن در دستشویی که می‌تواند به زخم جراحی فشار بیاورد، کمک می‌کند؛
 • اجتناب از ورزش و فعالیت بدنی: برای بهبودی زخم و جلوگیری از فشار بر آن باید فعالیت بدنی و ورزش را تا دو الی چهار هفته بعد و بهبودی نسبی زخم به تأخیر اندازید؛
 • مراجعه به پزشک: در صورت نیاز به کشیدن بخیه یا معاینه‌ی پیگیری در موعد مقرر به پزشک خود مراجعه شود.

در صورت مشاهده‌ی هر یک از علائم زیر که نشانه‌ای از عفونت است و از عوارض جراحی محسوب می‌شود، باید فوراً پزشک خود را مطلع سازید:

 • درد شدید؛
 • قرمزی و تورم پوست؛
 • درجه حرارت ۳۸ یا بالاتر؛
 • احساس گرما در محل زخم؛
 • نشت ترشحات خون‌آبه‌ای از زخم؛
 • بوی نامطبوع محل زخم.

پزشک پس از بررسی اقدام به درمان فوری با آنتی بیوتیک وسیع الطیف مانند مترونیدازول، اریترومایسین و یا کلاریترومایسین برای حداقل دو هفته می‌کند.
با خودداری از نشستن‌های طولانی مدت و رعایت بهداشت فردی، تمیز نگه داشتن ناحیه و زدودن هفتگی موهای زاید موجود در پایین کمر ترجیحا با تیغ یا اسپری موبر می‌توان از عود بیماری سینوس پیلونیدال جلوگیری کرد.

پرسش و پاسخ
 • فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون میشم جواب سوال منو بدید.
  من کیست مویی داشتم عمل باز انجام دادم حدود ۱۱ماه میشه که عمل کردم ولی هنوز کامل پر نشده پیش دکتر رفتم ایشان گفتن که زخمت یه مقدار خیلی کم ترشحات سفید رنگ داره، کپسول سفالکسین تجویز کردن تا عفونت از بین بره.
  سوال من اینه که ترشحات سفید رنگ برای چیه؟
  سوال بعدیم اینه که دکتر میتونه لبه های زخمی که هنوز مانده تا کامل پر بشه رو خودش بهم بخیه بزنه؟
  برای پانسمان زخم باید با چه محلولی زخم را شست؟ دکتر به من گفته با شامپو بچه!
  تورو خدا جواب منو بدید. خیلی نگرانم

  • clinic گفت:

   با سلام
   ترشحات سفید رنگ مربوط و نشانه وجود عفونت در ناحیه است که با مصرف داروهای تجویزی برطرف خواهد شد هنگام تعویض پانسمان باید این ترشحات سفید را از ناحیه برداشته و آن را تمیز کنید و البته با کمک مقداری شامپو بچه می توانید ناحیه عمل را شستشو دهید در صورت وجود عفونت امکان بخیه نمودن محل زخم وجود ندارد.

 • فایزه گفت:

  با سلام و خسته نباشید… ببخشید یه سوال داشتم، من اردیبهشت سال ۹۶ عمل کیست مویی رو به روش باز انجام دادم داخل زخم رو خیلی باز کرده بودن. ولی هنوز پر نشده حدود یک یا دو سانت مانده که زخم پر بشه… رفتم پیش دکتری که عمل منو انجام داده ایشان میگن زخم رو به بهبودی هست زحمت خیلی خوبه، داروی تقویتی داد،دوباره رفتم پیش یک جراح دیگه نظر ایشان این بود که زخم کاملا پر شده ولی لبه های زخم بهم نرسیده گفتن که ما خودمان لبه های زخم رو بخیه میکنیم تا دهانه زخم بسته بشه، سوال من اینه که با بخیه کردن زخم خوب میشه؟ مشکل پیش نمیاد؟ بخدا خیلی نگرانم. واقعا فرصت یه عمل دیگه رو ندارم.
  تورخدا جواب منو بدین.. خیلی ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید بخیه زدن محل زخم می تواند به تسریع در روند بهبودی شما کمک کند.

 • محمد گفت:

  سلام
  ۲۲ سالمه و هیچ کدوم ازین نشانه ها مثل درد و تورم رو ندارم . ورزشکار هم هستم و تحرک بالایی دارم . اما این مو در ناحیه رشد کرده . چه باید کرد ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت ناحیه و تشخیص بیماری ایجاد شده و تایید وجود کیست مویی لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید چنانچه مبتلا به بیماری باشید همانطور که از قبل گفته شده تنها راه درمان قطعی انجام جراحی خواهد بود و این بیماری با کمک روش های دارویی و خانگی بهبود پیدا نخواهد کرد و فقط کاهش علایم موقتی بوده دیر یا زود بیماری پیشرفت کرده باعث بروز عوارض دیگر خواهد شد توصیه می شود هرچه زودتر قبل از عمیق شدن آن برای دریافت درمان مناسب خود اقدام کنید و نگران انجام جراحی آن نباشید زیرا امروزه با کمک روش های نوین لیزری نیازی به انجام جراحی‌های سخت و گسترده سنتی نبوده با روش لیزری می توانید بدون درد و خونریزی درمان شوید این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام شده نیازی به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی ندارد می‌توانید در همان روز مراجعه ترخیص شده به خانه رفته و نیازی به مراقبت نداشته باشید از روز بعد زندگی عادی خود را داشته و همانند دیگران زندگی کنید.

 • سجاد 7 گفت:

  سلام
  من هرچی زنگ میزنم جواب نمیدید اما چند روز پیش سمت راست بالا ی مقعد برامدگی احساس کردم که درد داشت و لان نه درد داره نه ترشح نه بو نه … فقط یه کمی برامده در حد چند میلی متر البته که سفت و کمی هم قرمزه نه زیاد چند روزیه همین جوری ثابته رفتم دکتر انتی بیوتیک داد الان من نمیدونم چی میشه و خیلی میترسم از عملش خواستم ببینم اگه کیسته زودتر لیزر در مانی کنم اخه هم قیمت لیزر رو نمیدونم و هم اینکه بیماریم کیست مویی یانه باید بگم بعد ی مدت که خیلی ناجور بود الان بهتر شده ولی کلا از بین نرفته ممنون میشم اگه جواب بدید .
  با سپاس فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی وضعیت و تشخیص قطعی نوع بیماری ایجاد شده حضوری مراجعه کنید در صورت تایید وجود کیست نیاز به جراحی خواهد داشت که البته با وجود روش نوین لیزری می‌توانید جراحی را سرپایی انجام داد یعنی در همان روز مراجعه درمان شده می توانید به خانه باز گردید و نیازی به مراقبت های سخت روش های سنتی و پانسمان نخواهید داشت و از روز بعد زندگی عادی خود را آغاز خواهید کرد.

 • مریم گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید من چندسال بود که بیماری قاچ یا شکاف دهانه مقعد داشتم و هنگام مدفوع خونریزی شدید داشتم ولی اهمیتی نمیدادم که قبل از عید کیست مویی گرفتم و عمل کردن الان نزدیک یک ماه و خورده لی هس عمل کردم و نسبت به روزهای اول خوب خیلی بهترم والان درد شکاف مقعد به شدت اذیتم میکنه چون اون جراحی رو انجام دادم فعلا به خودم ندیدم که دوباره یه جراخی و بیهوشی دیگه بخام انجام بدم و دکتر یسری دارو و پارافین خوراکی برام تجویز کردن الان میخاستم بپرسم من اون جراحی رو بیهوشی کامل انجام دادم الان دوباره بخام بیهوش بشم مورد نداره؟ و الان چون جراحی کیست مویی من باز هس و پانسمان میکنم این جراحی رو بکنم بد نیس دچار عفونت نمیشم؟ و آخرین سوال تا چه مدت دیکه باید برا کیست مویی پانسمان تعویض کنم؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   جراحی مجدد و حتی بیهوشی مشکلی نخواهد داشت و پانسمان کیست مویی تا زمانی که زخم به طور کامل ترمیم نشده باید ادامه پیدا کند.

 • پیام گفت:

  با سلام دو ماه است که عمل باز کیست مویی را انجام دادم بعد از گذشت دو ماه با وجود اینکه پوست کاملا روی قسمت جراحی شده را گرفته ولی هنوز احساس میکنم که گوشت کاملا پر نشده و با لمس آن احساس میکنم فرورفتگی دارد،سوالم اینه که پس از پوست گرفتن امکان داره که گوشت از داخل پر بشه یا خیر؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید ابتدا زخم از درون کف آن ترمیم شده گوشت میآورد و سپس سطح آن بسته خواهد شد.

 • محمد گفت:

  سلام عمل جراحیرو که انجام دادم بعد یکروز حمام کردم حالا باید چکار کنم دوباره به دکتر مراجعه کنم یا ایرادی ندارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر مشکلی ندارد اگر دچار التهاب قرمزی ترشحات چرکی در ناحیه نشده باشید.

 • یوسف گفت:

  سلام. وقت بخیر
  من عمل باز، انجام دادم خونریزی میکنه

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی ناحیه و انجام اقدامات لازم به جراح خود مراجعه کنید.

 • مهبد گفت:

  باسلام جناب دکتر پسرمن ۲۴ سال داره و ۲بار تابه حال عمل سینوس پیلونیدال انجام داده باجراحی وبا بخیه . پس ازبهبودی ناحیه ی عمل را با چندجلسه لیزر موهای زائدموهارا ازبین بردیم .اما مجددا عود کرده امروز بامعاینه که انجام دادم دسته موازاین ناحیه ی سوراخ بیرون آمدوبافشاری که آوردم کمی ترشح زرد بیرون آمد . آیا عمل لیزر میتواندموثرباشد و هزینه عمل چقدرهست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل کوتاه نگه داشتن موهای ناحیه رعایت بهداشت محل خودداری از بلند کردن اجسام سنگین و جلوگیری از تعریق و یا مرطوب ماندن ناحیه با کمک روش نوین لیزری سرپایی تحت بیحسی موضعی درمان شده نیازی به استراحت و یا پانسمان بعد از جراحی نداشته می‌توانند از روز بعد از عمل زندگی عادی خود را آغاز کرده فقط باید از نشستن مداوم و طولانی مدت بپرهیزند، این روش کاملا بدون درد و خونریزی و با احتمال محدود عفونت ناحیه قابل انجام است.

 • تارا گفت:

  هزینه جراحی چقدر هستش؟
  وایا باید همرا با جراحی لیزر هم کرد یا فقط جراحی کافی هستش؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   در روش لیزری خود عمل جراحی با کمک اشعه لیزر به جای استفاده از تیغ جراحی انجام می‌شود و از اشعه لیزر استفاده میشود و عروق و اعصاب هم زمان ترمیم شده و فرد دچار درد و خونریزی نخواهد شد و در مدت کوتاهتری بهبود پیدا کرده و در معرض عفونت نیز قرار نخواهد گرفت و این عمل تحت بی حسی موضعی انجام شده از روز بعد میتوانید به زندگی عادی خود بازگردید.

 • فرشاد گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام خدمت آقای دکتر
  و با آرزوی سلامتی خدمت تمامی دوستان
  آقای دکتر من تقریبا سه ماهی میشه که عمل سینوس رو انجام دادم
  سینوس من در ابعا ۳×۲×۲ بود بعد چند مدتی که جای عمل رو به بهبودی بود الآن یه مدته که جای عمل دوباره داره باز میشه لازم به ذکر که دور و بر زخم هم قرمز شده اینها نشانه عفونته؟
  پ.ن: ۲۰ روز پیش هم یه مسافرت برام پیش اومد که یه ۱۰ ساعتی توی راه بودم به این مسافرت ربطی داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال عفونت یا بازگشت بیماری وجود دارد هرچه زودتر برای بررسی وضعیت آن مراجعه کنید تا اقدامات لازم انجام شود و می‌تواند نشستن مداوم باعث تحریک ناحیه و عفونت و بازگشت بیماری شده باشد.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید. من یک سال هست که عمل کیست مویی را به صورت باز انجام دادم ولی اندازه یک سانت باقی مانده تا کاملا زخم پر بشه.
  سوال من اینه که چرا پر نشده؟ خیلی نگرانم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت ناحیه زخم حضوری مراجعه کنید در افراد خاص ممکن است فرآیند پر شدن آن کمی زمان‌بر بوده و گاهی تا یک سال نیز طول بکشد اما برای راهنمایی بیشتر لازم است معاینه شوید.

 • باران گفت:

  سلام خسته نباشيد دختر ٢٦ ساله اي هستم و چندماه پيش در قسمت نشيمن تير ميكشيد ولي علامتي نداشت به جراح كه مراجعه كردم گفتن سينوس پاينوليدال هست و بايد عمل بشه عمل باز انجام دادم و چون كسي رو نداشتم به سختي موهاي اطراف زخمم رو تمييز ميكردم الان تازه زخم من جوش خورده سوال من اينه مشكلي پيش نمياد اگه مويي رو نتونسته باشم قبل از جوش خوردن بردارم؟و نشستن و فعاليتام از اين به بعد چطور بايد باشه كه عود نكنه و اينكه ميتونم رابطه از مقعد داشته باشم؟مشكلي پيش نمياد؟تا كي نبايد اين كارو انجام بدم؟
  و ميتونم ورزش كنم؟اسكات بزنم يا ورزش سخت و دراز نشست و دو؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اجازه انجام ورزش سنگین را نداشته باید موهای ناحیه را همیشه کوتاه نگه دارید از نشستن طولانی مدت بپرهیزید هنگام دفع مدفوع از زور زدن و ابتلا به یبوست جلوگیری کنید نه تنها به خاطر این بیماری بلکه به صورت کلی اجازه رابطه مقعدی ندارید زیرا زمینه‌ساز انواع بیماری های مقعدی و بواسیر و شقاق بوده و ممکن است در طولانی مدت باعث شود تا دچار بی اختیاری مدفوع و گاز روده شوید. بهداشت ناحیه را نیز رعایت کرده از تعریق مداوم آن جلوگیری کنید.

 • علی گفت:

  سلام
  من ۲۰ سال پیش این عمل رو انجام دادم آیا لازمه موهای اطراف محل کیست رو لیزر کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   کوتاه نگه داشتن موهای ناحیه و جلوگیری از تعریق بیش از حد آن که باید می کنند ولی میتوانید با لیزر کردن موهای ناحیه از احتمال بازگشت بیماری جلوگیری کنید

 • سوران گفت:

  سلام وقت به خیر
  من در کیست مویی بسیار بدخیمی در بالای باسنم داشتم اما الان مدتی که هیچ اثری از اون نیست؟به نظرتون چیکار کنم؟همچین چیزی ممکنه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر مطمین باشید که به زودی دچار علائم آزاردهنده آن خواهید شد برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب آن قبل از بروز علائم آزاردهنده حضوری مراجعه کنید. با روش لیزری می توانید بیماری کیست مویی را بدون درد و خونریزی سرپایی تحت بی حسی موضعی درمان نموده و زندگی عادی خود را داشته نیاز به پانسمان و استراحت نداشته باشید.

 • مریم گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت پزشک محترم و با آرزوی سلامتی برای همه ی دوستان من چند روزی هست که به این بیماری مبتلا شدم فقط الان نمیدونم مشکل من کیسته مویی هست یا فقط کیست هست محل صدمه ما بین شیار باسنم هست و یه برآمدگی سفت که سمت چپ شیار باسنم هست اتفاق افتاده دکترمم جواب درستی بهم نمیده میخواستم ببینم کیست ساده هست یا کیست مویی؟ برای جراحی درد داره؟ و این که پانسمانشو خودمونم میتونیم بصورت ساده انجام بدیم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی شما نمیتوان درباره نوع بیماری نظر داد و لازم است حضوری مراجعه کنید و از طرفی در صورتی که به روش سنتی جراحی کنید با درد همراه بوده و پانسمان آن نیاز به کمک شخص دیگری خواهد داشت.

 • محدثه گفت:

  سلام خسته نباشید من این عمل رو انجام دادم چند سال پیش اما با لیزر نبوده جاش خیلی بدشکل مونده هیچ راهی واسش وجود نداره که جاش بره ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید با کمک روش های لیزری و انجام جراحی های سرپایی زیبایی می توان تا حدودی بد شکلی ناحیه را برطرف کرد.

 • امیر گفت:

  سلام من ده روزی هست که عمل سینوس انجام دادم به صورت بسته ودوروزه که دکترم درن را در اورده اما کمی پشتم ازجا میخوام بلند بشم درد میکنه البته هنوز بخیه هامو نکشیدم به نظر شما مشکلی داره

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله در روند درمان و بهبودی خود کمی صبور باشید طبیعی که کمی احساس درد در محل داشته باشید.

 • مژگان گفت:

  سلام پسرمن۲۴سالشه دیروزاین جراحی روانحام داده یک کمی نگرانم ازاین بابت ک شنیده بودم موضعی بیحس میکنن ولی پسرموازطریق نخاع بیحس کردن الان جای امپول نخاعش دردداره وکبودشده نگرانم صلاحدیددکترچی بوده نمیدونم ولی ازعوارض این نوع بیهوشی نگرانم مخصوصاازوقتی ک شنیدم عوارضش ازبیهوشی عمومی بیشتره واینکه شنیدم عود داره لطفاراهنمایی بفرماییدمرسی

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر نگران نباشید اگر نکات مراقبتی بعد از جراحی و بیحسی کمری را به درستی انجام داده باشد دچار هیچگونه عارضه یا ناراحتی نخواهند شد.

 • نازنین گفت:

  باسلام.من چندسال یکبارسینوس پیرونیدالم عود میکنه که بعد از خروج ترشحات بدبووچرکی.اون کیست کوچیک میشه.بنظرشما نیازی ب درمان جراحی هست؟چراکه فقط در همون دوره عود اذیت کننده هست.و بعد از اون اذیتی نمیکنه.

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر می خواهید برای همیشه از این بیماری رها شوید باید تحت درمان جراحی قرار بگیرید با کمک روشهای نوین لیزری امکان جراحی سرپایی شما وجود دارد به صورتی که بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی درمان شده میتوانید همان روز مراجعه مرخص شده به خانه باز گردید و روز بعد کار فعالیت روزمره خود را آغاز کرده به محیط کاری بازگشته و نیاز به استراحت مراقبت خاصی پانسمان روزمره روش های سنتی نداشته باشید در صورتی که برای درمان قطعی خود اقدام کنید بیماری با شدت بیشتری عود کرده و میتواند شما را مجبور به مراجعه اورژانسی کند.

 • حامد گفت:

  سلام من عمل کرده ام اما بعد از عمل دکتر ان را بقیه کرد واز ان مدت تا حالا باز عفونت کرده وتخلیه میشود

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت خود حتما به جراح مربوطه مراجعه کنید و تا اقدامات لازم را انجام دهند.

 • علي گفت:

  با سلام، مدتي بود كه در ناحيه ي بالاي باسنم يك حفره ايجاد شده بود و الانم در همون ناحيه يك ورم پوستي به وجود اومده ميخواستم بدونم كه ايا با يك جلسه ليزر درماني هم ورم و هم حفره درمان مي شود؟ يا به بيش از يك جلسه نياز است؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود و نوع درمان لازم باید مراجعه کرد معاینه بالینی شوید ولی به احتمال زیاد در یک جلسه عمل جراحی انجام شده و می توانید سلامت خود را بازیابید.

 • امیر گفت:

  من چند روزه ک عمل جراحی سینوس مویی بصورت باز انجام دادم تاچقد باید زخم را اپانسمان کرد تاچن وقت

  • clinic گفت:

   با سلام
   تا زمانی که زخم باز بوده و ناحیه نیاز به مراقبت دارد معمولا ممکن است تا ۱ الی ۲ ماه زمان ببرد.

 • امیر گفت:

  سلام خسته نباشید من کیست مویی عمل کردم دکتر برام درن وصل کرده …ایا بعدا دوباره عفونت میاد از جای درن

  • clinic گفت:

   با سلام
   تا زمانی که درن در ناحیه وصل است احتمال خروج ترشحات وجود دارد.

 • امیر گفت:

  سلام خسته نباشید من کیست مویی عمل کردم به روش بخیه بعد دکترم درن بهم وصل کرده میخواستم ببینم خوبه..بعد این جایی که بخیه کردن بعدها با خم وراست شدن پاره نمیشه
  ….ممنون متشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر در دوران نقاهت بعد از عمل نکات مراقبتی را رعایت کرده و به خود و ناحیه فشار وارد نکنید پس از جوش خوردن دیگر دچار باز شدن آن و یا برگشت بیماری نخواهید شد.

 • ایوب گفت:

  با سلام،من چن ماهی میشه ک احساس درد دارم و بنظرم ی سوراخ کوچیکی هم ایجاد شده ولی هیچ گونه ترشح و بوی وجود ندارد ایا این میتونه سینوس باشه،با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله این احتمال وجود دارد برای بررسی وضعیت و تشخیص قطعی نوع بیماری حضوری مراجعه کنید با مراجعه فوری می توانید قبل از تظاهر علایم آزاردهنده و ایجاد آبسه و عفونت در محل جهت دریافت درمان مناسب آن که جراحی است، اقدام کنید. نگران نباشید با کمک روش جراحی نوین لیزری دیگر نیاز به جراحی سخت و گسترده در ناحیه نخواهید داشت و میتوانید بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده در همان روز مراجعه ترخیص شوید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را بدون مشکل و بدون نیاز به پانسمان و مراقبت خاص آغاز کرده به محل کار خود بازگردید.

 • مالک گفت:

  سلام.من نزدیکای سوراخ پشتم بنظر خودم دوتا کیست مویی دارم ک حدود ۱۲ساله با این مریضی سرگرم هستم و مدام عفونت خونی داره این دو کیست سمت چپ و راست باستنم ک همون دور سوراخ پشتم میشه..ایا این نشونه هایی ک گفتم مریضی کیست مویی میشه یا مریضی دیگریست…لطفا توضیح بدید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی و مشاهده عینی محل می‌توان نظر قطعی داد ولی به احتمال خیلی زیاد دچار بیماری کیست مویی شدید که لازم است برای درمان آن اقدام کنید و تنها راه درمان قطعی انجام جراحی بوده که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی تحت بی حسی درمان شده و در همان روز مراجعه ترخیص می شوید و از روز بعد می‌توانید زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرد نیاز به مراقبت یا پانسمان و استراحت طولانی مدت روشهای جراحی سنتی نداشته باشید.

 • parand گفت:

  سلام..من ٣ماه پيش جراحي كيست مويي ب روش بسته انجام دادم ك بعد از س هفته بخيه هاشو كشيدم ولي همچنان ازش خونابه و چرك خارج ميشه و دست ك ميكشم برجستس ..مرتب شست و شو ميدم ولي بوي نامطبوعي ميده..احتمال عود مجدد داره؟؟ياممكنه عفونت كرده باشه؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله برای بررسی وضعیت به پزشک جراح خود مراجعه کنید تا اقدامات لازم انجام شود.

 • یاسر گفت:

  سلام وقت بخیر کیستی که عفونت وچرک داره میشه با لیزر جراحی کرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا باید تحت درمان دارویی قرار گرفته و پس از برطرف شدن عفونت سپس تحت درمان اصلی جراحی لیزری بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی و در محیط کلینیک سرپایی قرار بگیرید و برای همیشه از این بیماری رها شوید.

 • علی گفت:

  سلام.در کیست موی کیست ابسه کرده رو میشه عمل کرد

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر لازم است ابتدا درمان دارویی شده و بعد از رفع و کنترل عفونت برای انجام جراحی لازم اقدام شود.

 • ارمين گفت:

  با سلام
  خسته نباشيد دكتر من چند روزه ك ب سينوسم عمل كردم بعد يك روز عمل خون ريزي از نقطه جراحي داشتم وبه جاش بخيه زدن امروز يه چيز سفيد و اون نخه بخيه هم ابي بود اون ديده ميشه داستانش خيه اون سفيده

  • clinic گفت:

   با سلام
   ترشحات سفید را از ناحیه پاک کنیم و در صورت ادامه داشتن آن برای بررسی از نظر عفونت به جراح خود مراجعه کنید.

 • اضغراقا گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر من الان یه روز شده که عمل جراحی سینوس مویی بصورت باز کردم ایادرتعویض اپانسمان از بیهسی یابیهوشی استفاده میکنن اگه استفاده نمیکنن درد دارد؟ واگه دارد چه باید کرد ک دردش بره

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر هر بار تعویض پانسمان بی‌حسی یا بیهوشی نداشته و باید درد آن را تحمل کنید، درد ایجاد شده قابل تحمل است.

 • محمد گفت:

  سلام خسته نباشی اقایه دکترکمی پیش ازعمل سینوس مویی خارج شدم بعد از بیهوش ایادردش چقد طول میکشد وایا وقت تعویض اپانسمان همچنین درد رو میکشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   جراحی لیزری کیست مویی تحت بیحسی موضعی انجام شده نیازی به قرار گرفتن در معرض داروهای بیهوشی ندارید در همان روز مراجعه یک الی دو ساعت کارهای جراحی و درمان انجام شده و مرخص خواهید شد و از آن جایی که با کمک اشعه لیزر همزمان سر عروق و اعصاب آسیب دیده است ترمیم مبشود با این روش درد خونریزی نداشته به خانه باز میگردید و از روز بعد نیاز به مراقبت استراحت طولانی و یا پانسمان نداشته به محیط کاری بازمی‌گردید.

 • محمد گفت:

  سلام من ده روز هست که سينوس مویی عمل کردم به روش سنتی هر روز هنگام تعویض گاز ترشحات زرد رنگ چسبیده به گاز خارج ميشه و در عمق رنگ سفیدی یا زردی دیده ميشه و خونابه دایم خارج ميشه آیا عفونت کرده؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال عفونت وجود دارد سعی کنید ترشحات را با یک گاز تمیز از داخل زخم کامل پاک کنید. اگر طی یک تا دو روز آینده ترشحات درون زخم ادامه داشت برای بررسی از نظر عفونت به جراح مربوط مراجعه کنید تا اقدامات لازم را انجام دهند.

 • خانم ام گفت:

  سلام آقای دکتر من پسرم ۱۵سالشه در قسمت بالای دلم سمت راست سفت شده وقتی به دکتر مراجعه کردیم گفتند کیست مویی در صورتی که من الان در اینترنت ویدئویی دیدم که دقیقا پایین آخرین مهره کمر یعنی ابتدای خط باسن رو عمل میکردن ولی این جوش که رو ران پسر من زده تقریبا قسمت وسط ران سمت راست هستش و هیچ گونه درد خونریزی نداره و آنتی بیوتیک که دکتر تجویز کرد رو به مدت دو هفته استفاده کرد و همچنین شستشوهایی که گفته بودند ولی اصلا هیچ گونه حفره ای باز نشد که خون آبه ای چیزی بیرون بیاد میخواستم مطمعن بشم واقعا کیست مویی هستش چون ورزش رزمی هم انجام میده ولی با این حال دردی رو حس نمیکنه فقط روز اول که بردیم دکتر درد داشت بعد از اون هیچ گونه دردی نداشت لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری فرزندتان باید حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرند بدون مشاهده این ناحیه نمیتوان نوع بیماری را به درستی تشخیص داد.

 • مرضیه گفت:

  آیا بعداز عمل باز کیست مویی برای جلو گیری ازپانسمان محل زخم میتوان لیزر کرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر به درمان خود تحت نظر پزشک مربوطه ادامه دهید.

 • Mrs.T گفت:

  سلام. جناب دکتر بنده سه روز هست که عمل سینوس رو انجام دادم و بخاطر ترس از شرایط عمل باز از جراح خواستم تا بسته عمل کنند و بعد از جراحی گفتن که سینوس بزرگ بوده و از درن استفاده کردن. الان نگرانیم از احتمال عفونت دوباره خیلی بیشتر شده ، با وجود درن باز هم احتمال عود هست؟ با رعایت بهداشت بطور خیلی دقیق و رعایت نوع نشستن، باز هم امکان عود وجود داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید با وجود درن احتمال عود کاهش پیدا می‌کند زیرا ترشحات امکان خروج خواهند داشت شما نکات مراقبتی را به درستی رعایت کنید تا بهبودی کامل حاصل شود.

 • مازیارا گفت:

  سلام خسته نباشی من ۱۷روزعمل کیست مو کردم الان عفونت شدید دارم وهیچ تب وخون ریزی ودردی ندارم راهنمای کنید باتشکر
  ت

  • clinic گفت:

   با سلام
   در تعویض پانسمان خود بیشتر دقت کرده و برای دریافت دارو های چرک خشک کن قوی به پزشک جراح خود مراجعه کنید.

 • فراز گفت:

  با سلام
  ببخشيد من بيرون از ايران زندگى ميكنم و يك سالى هست كه كيست مويى دارم.مدت زمان عمل و دوران نقاهت رو ميخواستم چون وقتم خيلى محدوده ممنون ميشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که با روش جراحی لیزری تحت درمان قرار بگیرید نیاز به استراحت طولانی مدت ندارید در همان روز مراجعه سرپایی تحت بیحسی موضعی درمان شده و مرخص می شوید و میتوانید از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را داشته و نیاز به استراحت یا پانسمان یا مراقبت خاصی نخواهید داشت.

 • فخری گفت:

  ایا باید روی زخم رابرای پانسمان باگاز بساییم تازخم تازه بماند وگوشت بیارد ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا درون زخم را با گاز استریل تمیز از ترشحات پاک کنید و سپس درون آن یک گاز تمیز گذاشته و پانسمان نمایید تا درون آن ترمیم شده و گوشت بیاورد.

 • سعید گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۹ روز عمل موبرگشتی انجام دادم خواستم ببینم را رفتن یا نشستن یا نشستن پشت اتومبیل مشکلی داره یا نه بعد عمق زخمم سفیدی هست بوی بدی هم ندارد نرشح دارد خواستم ببینم عونت کرده یا نه خواهش میکنم به سوالاتم جواب بدین ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   در روند بهبودی خود باید کمی صبور باشید ترشحات سفید درون زخم را هنگام تعویض پانسمان با یک گاز استریل تمیز کامل پاک کنید و به درستی پانسمان را انجام دهید در صورتی که دچار التهاب قرمزی درد و ترشحات چرکی در ناحیه شدید برای بررسی از نظر عفونت به جراح مربوط مراجعه کنید. برای نشستن و یا رانندگی بایستی از پزشک جراح خود اجازه بگیرید تا پس از بررسی وضعیت زخم و میزان بهبودی در این رابطه مشاوره دهند.

 • مازیارا گفت:

  سلام من۱۶روزعمل کیست مو کردم الان عفونت شدید داردهیچ گونه درد یا تب یاخون ریزی هم ندارم کپسول وقرص هم مصرف میکنم باتشکرراهنمای کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت از نظر عفونت یا بازگشت بیماری به جراح خود مراجعه کنید تا اقدامات لازم را انجام دهند.

 • مهرشاد گفت:

  با سلام ببخشید من دوازده شهریور کیستم رو به شیوه ی سنتی و باز عمل کردم چون کیستم مربوط به چند سال پیش بود خیلی عمل سختی بود و الان دوباره اود کرده میخواستم ببینم میتونم برای عمل دوباره از شیوه ی لیزری استفاده کنم یا باید دوباره به شیوه ی سنتی عمل کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   نگران نباشید برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید امکان جراحی مجدد با روش لیزری وجود دارد. با این روش میتوانید بدون درد و خونریزی سرپایی و بدون نیاز به مراقبت سخت و استراحت طولانی مدت بعد از روشهای سنتی درمان شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید.

 • مسعود گفت:

  سلام وقت بخیر من بالای باسنم چندسال یک دمل در اوردم که میخوام عمل کنم ولی میگن اگه عمل کنم یک ماه از کار میفتم به خاطر شغلم نمیتونم عمل کنم ایا راهی به جز عمل هست که درمان بشم مثلا با لیزر اگه باشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران جراحی خود نباشید خوشبختانه با وجود روشهای نوین لیزری این امکان وجود دارد که سرپایی درمان شده نیاز به بیهوشی و یا بستری شدن در محیط بیمارستان نداشته باشید و در حدی بهبود پیدا کنید که از روز بعد از محیط کاری خود بازگردید البته نباید کار سنگین انجام دهید. این روش نیاز به پانسمان و مراقبت خاصی نداشته و طول دوره بهبودی در آن بسیار کوتاه است.

 • زه گفت:

  من کیست مویی دارم بینه کمرم باید چیکار کنم آقای دکتر کوچیکم، حستش

  • clinic گفت:

   با سلام
   تنها راه درمان قطعی بیماری کیست مویی در حال حاضر انجام جراحی است هر چند کوچک و یا بدون علایم باشد باید تحت جراحی قرار بگیرید نگران نباشید با وجود روشهای جدید لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستان و قرار گرفتن در معرض داروی بیهوشی عمل شده در همان روز مراجعه ترخیص شوید و از روز بعد بدون نیاز به پانسمان و یا دردسر مراقبت خاصی به محیط کاری خود بازگردید و نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی برای بهبودی نداشته باشید.

 • احد گفت:

  سلام.
  خسته نباشید.
  من ۱۰روز عمل سینوس کردم الان عفونت میاد بوی بدی بعد از برداشتن گاز استرایل میاد.بنظرتون عود کرده؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال عفونت وجود دارد برای بررسی وضعیت به جراح خود مراجعه کنید تا در صورت تایید داروی مناسب و تجویز کنند.

 • محمد گفت:

  با سلام..از۲۶/۱۱عمل کردم هی اومدم برم خونه خونریزی شدید کرد واقعا خسته شدم..دکتر میگه باید رگاشو بسوزونیم..این کار خوبیه؟؟در نداره؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله مطابق نظر جراح خود عمل کنید. خیر درد ندارد.

 • محمد گفت:

  سلام من کیست مویی داشتم و عمل کردم اما هنوز اون درد قدیم دارم و هنوز اون چیزی که قبلا حس می کردم الان هم حس می کنم دلیل چیه ایا باید دوباره عمل بشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله امکان عود وجود دارد برای بررسی آن حضوری مراجعه کنید.

 • ارزو گفت:

  سلام خسته نباشید.حدود دوهفته میشه من دچار کیست مویی شدم.حتی این کیست سرباز کرده وعفونت زرد رنگ خارج شده.یه هفته هم سفالکسین خوردم.رفته رفته دردش شدید میشه.بنظرتون جراحی بالیزربهتره یاسنتس.چندروز طول میکشه خوب شد؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که با روش سنتی جراحی شوید مدت زمان نیاز به استراحت طولانی بوده و ممکن است حتی یک ماه و بیشتر زمان ببرد ولی در صورت انجام جراحی با روش نوین لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت نداشته از روز بعد از عمل می توانید زندگی عادی خود را بدون احساس درد و خونریزی داشته باشید البته روش لیزری نیز به سبب عدم نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط بیمارستان و همچنین انجام سرپایی عمل بدون نیاز به پانسمان و مراقبت خاص مورد استقبال بسیاری از بیماران و پزشکان قرار گرفته و توصیه می شود.

 • کوروش گفت:

  باسلام

  ایا بعد از عمل جراحی باز می توان از لیزر برای کاهش عوارض و درد استفاده کرد

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر امکان انجام جراحی لیزری فقط با این منظور وجود ندارد.

 • توحید گفت:

  با سلام
  یک هفته پیش جراحی کردم و الان آبسه شده که جراح بخیه هاشو کشیده و عفونت خارج میشه به تدریج الان چه راهی پیشنهاد میکنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت از نظر عفونت و یا بازگشت بیماری به جراح خود مراجعه کنید.

 • مرضيه گفت:

  سلام خسته نباشيد.من سال قبل موقع نشستن درد داشتم كه توي اينترنت نگاه كردم ديدم تقريبا سينوس پينوليدال هست ولي چند روز بعد دردش خوب شد.چندروز پيش دوباره درد گرفت كه شديدتر بود ولي با فشار دادن ترشحات چركي خارج شد و دردش كم شد.من شيرازم هر دكتري كه زنگ زدم گفتن با ليزر انجام نميدن.پيش جراح عمومي رفتم گفت بايد عمل بشي و چون من نميخواستم جاش بمونه گفتن بايد عمل باز باشه.حالا ميترسم از عمل از يه طرف هم جايي پيدا نكردم كه با ليزر انجام بدن و ترسم از اينه كه باز عود كنه ونياز به عمل بشه دوباره.زخما و جراحي ها رو كه توي اينترنت ميبينم خيلي منو ترسونده.عمل نكنم چه اتفاقي مي افته؟جايي رو ميشناسين توي شيراز كه جراحي با ليزر باشه مثل خودتون؟كلافه ام .از اون زخم باز بعد از جراحي ميترسم.عفونت نكنه و چجوري تميزش كنم؟ميگن بايد باشت تيوپيا رو بذاريم دائم زير پامون.يعني براي هميشه؟من ديگه نميتونم درست رانندگي كنم يا بشينم بدون اون بالشت؟يا مثل الان از نشستن هراسي نداشته باشم؟يا راحت كارامو بكنم؟يا ورزشاي سنگين انجام بدم؟ميتونم؟
  ممنون ميشم جواب همه سوالامو بدين.و توضيحات اضاف باشه بيشتر ممنون ميشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   تنها راه درمان بیماری کیست موی عمل جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز بسته و روشهای نوین لیزری قابل انجام است و با هیچ درمان خانگی سنتی و یا گیاهی برطرف نخواهد شد اگر به سلامت خود اهمیت میدهید هرچه زودتر برای درمان آن مراجعه کنید زیرا با ایجاد تاخیر در درمان بیماری گسترش یافته و علایم آن وخیم خواهد شد. در صورتی که با روش سنتی جراحی شوید لازم است تا زمان بهبودی کامل که گاهی تا ۶ ماه زمان میبرد مراقبتهای لازم از جمله نشستن بر روی تیوپ، خودداری از نشستن طولانی مدت و یا پانسمان را که با پر کردن ناحیه توسط گاز استریل انجام می‌شود. رعایت کنید. ولی در صورتی که با روش جراحی نوین لیزری عمل شوید نیاز به رعایت هیچ یک از این کارها نداشته و می توانید زندگی عادی روزمره خود را از روز پس از عمل شروع کرده و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در همان روز مراجعه ترخیص شوید و به شهر خود بازگردید. با با این روش نگرانی از ظاهر نامتعارف جای عمل خود نخواهید داشت.

 • سعید گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر
  بنده ۸هفته است که جراحی کردم بعد ۳هفته بخیه هاشو کشیدم
  الان که نگا میکنم محل یکی از بخیها بازشده
  خونریزی و سوزشی نداره
  این رفع میشه خودش یا نیاز داره باز جراحی بشم
  لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون مشاهده ناحیه نمیتوان نظری داد برای بررسی وضعیت به جراح خود مراجعه کنید.

 • راحیل گفت:

  با سلام
  حدود چهار سال پیش دچار کیست مویی شدم درد وحشتناک چرک و خون همراه با بوی بد بعد از حدود یک هفته تخلیه شد و بسته شد تا حدودا دو سال مشکلی نداشتم تا دوباره عفونت کرد و دوباره تخلیه شد و دوباره بسته شد هر سال یک بار این اتفاق می افته که همراه با تب و درد زیاد است خودش تخلیه میشه و همون روز هم بسته میشه میترسم با لیزر هم همین شرایط رو داشته باشم اینم بگم که در طول سال اصلن مشکلی ندارم از جمله درد و جای اون هم اصلن معلوم نیست اگه روزهای اول درد هم روغن سیاه بزارم روش دیگه عفونت نمیکنه این امکان وجود داره که بعد از لیزر دوباره همین شرایط رو داشته باشم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر نگران نباشید با درمان جراحی لیزری در صورت رعایت بهداشت فردی ناحیه و کوتاه نگه داشتن موها و دوری از عوامل محرک برای همیشه و تضمینی از این بیماری رها شده و سلامت خود را باز خواهید یافت و دیگر دچار عارضه و درد و ترشح از ناحیه نشیمنگاهی مربوطه نخواهید شد. بهتر است بیش از این روند درمان را به تاخیر نینداحته هر چه زودتر برای درمان قطعی آن مراجعه کنید. با کمک روش لیزری سرپایی عمل شده و نیاز به مراقبت خاص پس از عمل یا پانسمان و استراحت بلند مدت ندارید از همان روز بعد میتوانید به کار خود باز گردید.

 • سعید فتاحیان گفت:

  سوال خود را بپرسید… سلام دکتر من این چند ماه سینوس نافی دارم و می خوام عمل کنم نمی دونم عمل باز خوبه یا لیزر واگر میشه بدونم عمل باز چگونه انجام میشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   در روش باز با کمک تیغ جراحی کیست مویی را خارج کرده و محل را کامل تراشیده و باز میگذارند تا به مرور درون حفره با پانسمان رورانه پر شده و ترمیم گردد چون در این روش از تیغ جراحی استفاده میشود احتمال آسیب به بافت سالم اطراف و درد و خونریزی خواهد بود که در روش نوین لیزری با کمک اشعه چون هم زمان سر عروق و اعصاب ترمیم میشود نیز فرد دچار عارضه و آسیب نشده و در مدت کوتاه یک روز سلامت خود را باز یافته و همین باعث برتری روش لیزری به روشهای جراحی سنتی خواهد شد.

 • حسن گفت:

  سلام دو هفته است که بغل دنبالیچه سینوس را جراح در بیمارستان تخلیه کرده دوروزاست دوباره ورم کرده دوباره مثل قبل داره میشه چیکار باید بکنم سر باز کنه تخلیه بشه عوارضی برام دارد ممنون می شوم راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   تخلیه کیست به تنهایی درمان این بیماری نبوده و لازم است تا تحت جراحی خارج نمودن کامل کیست قرار بگیرید تا بیماری عود ننموده و درمان قطعی شود. بنابراین حضوری مراجعه نموده و برای درمان جراحی اصلی که به روشهای مختلف سنتی و یا سرپایی قابل انجام است آماده شوید با روش نوین لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان درمان شده و از صبح روز بعد سلامت خود را بازیابید. در حدی بهبودی فوری خواهد بود که از روز بعد به محیط کار خود رفته و بدون نیاز به کمک اطرافیان زندگی عادی خود را خواهید داشت.

 • عزیز گفت:

  سلام من ۲۵ اسفندماه جراحی سینوس دارم خیلی میترسم چیکار کنم ۳۸ سالمه و دقیقا چند روز دیگر باید به سر کار بروم

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر به روش جراحی سنتی جراحی داشته باشید بازگشت به زندگی عادی و رفتن به محیط کاری کمی زمانبر بوده و ممکن است تا یک ماه زمان برای بهبودی نسبی خود نیاز داشته باشید. نگران جراحی خود نباشید.

 • مارال گفت:

  با سلام وخسته نباشید پسرم تیر ماه با لیزر عمل کیست مویی انجام داد حدودا سه ماه بعد دوباره عفونت کرد پزشکش دوباره جراحی کرد ولی الان با گذشت سه ماه هنوز خوب نشده و دوتا سوراخ در بالای مقعدش هست به دکتر مراجعه کرده میگن طبیعیه پس چرا خوب نمیشه لطفا پاسخ دهید پسرم داره اعسردگی میگیره بازم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیماری کیست مویی سخت درمان بوده و گاهی به سبب سبک غلط زندگی بیماری ممکن است تا چندین بار عود کرده و نیازمند بارها جراحی شود. نکته مهم و اساسی نحوه مراقبت بیمار از خود برای جلوگیری از عود بوده و لازم است تا فرزندتان برای مشاوره مراجعه کنند تا با ترک عوامل محرک بتوانند مانع این اتفاق شوند. در حال حاضر نیز لازم است مجدد مراجعه نموده و بررسی شوند.

 • اتنا گفت:

  سلام من دوسال پیش عمل کردم ولی وقتی میشینم باز هم درد میکن امکان داره دوباره رشد کرده باش

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال عود وجود دارد برای تشخیص عود لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه شوید و نگران نباشید در صورت تأیید عود نیاز به جراحی مجدد خواهید داشت ولی با وجود روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان سرپایی درمان شده و نیاز به پانسمان و یا مراقبت و استراحت طولانی مدت روشهای سنتی را نخواهید داشت. با این روش در همان روز مراجعه درمان شده و ترخیص میشوید و از روز بعد زندگی روزمره خود را خواهید داشت.

 • راضیه گفت:

  سلام خوبین وقت بخیر خواهرم ۳ماهه پیش کیست مویی عمل کرده اون قسمتا پایینش خوب شده ولی این بالاش هنوز بازه همشم استراحت میکنه یه دو سه روز خوبه که دیگه میگیم بسته شده کافیه بلند شه یه ظرفی بشوره دوباره باز میشه چیکارش کنیم بنظر شما.

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است در انجام حرکات خود دقت کرده و به خود فشار نیاورد و بیشتر استراحت کند و مصرف مواد غذایی پروتئینی گوشت و مرغ را افزایش داده و کمی در روند بهبودی خود صبور باشد.

 • آرش گفت:

  سلام ببخشید من چند سال هست که کیست موی دارم اوایل درد نداشت فقط سوراخ بالای مقد چرک میکرد الان بعد چند سال به ۲ سوراخ دیگر منتقل و درد شدید دارد و چرک وخون می آید .شما پیشنهاد میکنید با لیز عمل کنم یا جراحی باز یا بخیه .کار بند ساختمانی و سنگین است .

  • clinic گفت:

   با سلام
   قطعاً اگر به روش لیزری جراحی شوید هم زودتر بهبود یافته و میتوانید به محیط کاری خود باز گردید ولی نباید کار سنگین انجام دهید و هم میتوانید جراحی سرپایی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان داشته باشید و سرپایی درمان شده و مشکلات مراقبتی و پانسمان روزانه محل زخم را نداشته باشید و به تنهایی از روز بعد تمام کارهایی روزمره و شخصی خود را انجام دهید.

 • فرهاد گفت:

  سلام آقای دکتر من تقریبا سه روز پیش عمل جراحی کردم و البته عملم از نوع بستش بود والان زخم یکم باز شده باید چکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنی

  • clinic گفت:

   با سلام
   حتماً برای بررسی وضعیت به جراح خود مراجعه نمایید.

 • حسین گفت:

  سلام من عمل کیست مویی انجام دادم دوروز پیش زخمم هم بازه
  گاهی اوقات آب ازش میاد ولی بویی نداره
  ازیکی که فبلاانجام داده پرسیدم گفت اشکال نداره ترشحاتش عادیه
  الان این عودکرده یانه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر ترشحات زرد سبز بدبو همراه با درد شدید قرمزی و التهاب نیست طبیعی بوده و در تعویض پانسمان بیشتر دقت کنید.

 • زهره گفت:

  سلام .۸ماه قبل پسرم جراحی کیست پیلونیدال شد وبه علت عدم بسته شدن کامل زخم مجددا ۲ماه قبل جراحی شد وزخم بسته شد ولی هنوز از دو محل باز شده خون خارج میشود باید چه کنیم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای بررسی از نظر عود یا عفونت به جراح مربوطه مراجعه شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام اگر کیست مو سوراخ باشه چه کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   کیست مویی بیماری است که تنها درمان اصلی آن جراحی بوده و راه چاره دیگری ندارد. با به تأخیر انداختن روند درمانی خود باعث آسیب بافتی شدیدتر و پیشرفت بیماری و سخت شدن مراحل درمان خواهید شد، به مرور بیماری پیشرفت کرده و علایم آزار دهنده دیگری بروز می کنند، پس بهتر است هر چه سریع‌تر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • علی گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام بعد از عمل جراحی کیست مویی بیمار چند روز نیاز به استراحت دارد تا به بهبودی کامل برسد متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بستگی به نوع روش جراحی دارد با روش لیزری از روز بعد قادر به انجام فعالیت عادی و کار خود خواهد بود ولی با روشهای سنتی بین دو الی سه هفته حتی یک تا دو ماه نیاز به استراحت داشته و امکان بازگشت به محیط کار خود را ندارد.

 • احمد گفت:

  سلام من چند وقتی هست که یحفره کوچیک در باسنم ایجاد شده و هیچ چیزی ازش در نمیاد ولی یک سال پیش یک بار خون وچرک داد و الان یک روز کمی درد دارم وقت نشستن

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه و مشاهده محل امکان تشخیص قطعی بیماری وجود ندارد ولی به احتمال بسیار فراوان دچار کیست مویی در این ناحیه شده‌اید، اگر تشخیص کیست مویی صحیح باشد برای درمان قطعی خود نیاز به جراحی دارید.
   البته با کمک روش های جراحی لیزری بدون درد و خونریری و عوارض دیگری چون عفونت به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری درمان خواهید شد. نیاز به دردسرهای مراقبتی سخت پس از عمل روشهای سنتی نیز نداشته و از روز بعد میتوانید سلامت خود را باز یابید.

 • علی گفت:

  سلام من یک هفته بیش عمل سینون انجام دادم ودکتربه من گفته به مدت یک ماه هرروزپانسمان عوض کنم موقع تعویض پانسمان دردشدیدی وغیرقابل تحمل داردبرای دردکمترراهی وجودداره ممنون میشم اگه راهنمایم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر باید درد را تحمل نمایید و تعویض پانسمان را به دقت و به درستی انجام دهید تا زودتر بهبود یابید.

 • پرویز گفت:

  سلام
  من الان ۳ روزه عمل کردم ولی خیلی درد دارم جای عمل هم اب میکنه و بوی بد میده ایا این نشانه ی عفونته.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر عفونت به جراح خود مراجعه نمایید.

 • ارش گفت:

  سلام
  من يك شنبه عمل كردم و بخيه خورد و قرار شد دو هفته بعد از عمل بخيه ها رو بكشم،هر چي فكر ميكنم با وجود بخيه شيو كردن خيلي سخته و نميتونم مو ها رو بزنم ،چند روز بعد عمل بايد شيو كنم!؟اگه تا روزي كه بخيه باز ميكنم شيو نكنم مشكلي پيش نمياد؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که موها بلند شود نیاز به شیو دارند که بهتر است آها را فعلاً با قیچی کوتاه نگه دارید تا در شرایط بهتر کامل شیو نمایید.

 • بیژن گفت:

  سلام من ۱۰ روزه عمل کیست مویی انجام دادم با. روش جراحی بسته. ولی محل بخیه زده شده خیلی سوزش دارد سر بخیه ها هم به گوشت بدنم میماله. ایا. این سوزش طبیعیه،.ٔ؛ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر همراه سوزش دچار قرمزی التهاب ورم نیز شده باشد احتمال عود هست و لازم است تا توسط جراح خود معاینه شوید تا اقدامات لازم انجام شود.

 • علی گفت:

  سلام .من ۱۹سالمه پارسال عمل سینوس کردم خیلی هم باز کردند.تادو ماه پانسمان میکردم .یکم پایینش بازبود بسته نمیشد .اسپری نیوشا زدم بسته شد تارفتم خدمت الان سربازم باز شده رفتم دکتر عمل کرده وزیاد باز کرده واستراحت کم داده موندم چیکار کنم .راهی دیگه نداره ک زودتر خوب بشه .ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر باید در روند بهبودی خود کمی صبور بوده و از انجام فعالیت سنگین بپرهیزید.

 • فرشید گفت:

  سلام ببخشید برای برداشتن کیست موی عمل جراحی خوبه یا با لیزر کدام خوبه ایا دوباره عود می کنه یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام
   کیست مویی با روشهای مختلفی قابل درمان است ولی روش لیزری به سبب نداشتن درد و خونریزی و آسیب بافتی کمتر به بافتهای اطراف و امکان انجام آن تحت بیحسی موضعی و سرپایی بدون نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی از یک سو و امکان بهبودی کوتاه مدت و بازگشت به کار و فعالیت روزمره از روز پس از عمل و عدم نیاز به روشهای سخت مراقبتی و پانسمان پر دردسر بعد از عمل باعث برتری این روش نسبت به سایر روشها شده است.

 • احسان گفت:

  سلام. ده روز پیش عمل لیرزی کیست مویی انجام دادم. دکتر گفت باید روزی دوبار پانسمان عوض بشه. مجددا که مراجعه کردم گفت خوب پانسمان کردی و باید گاز را داخل زخم بکنی. ولی وقتی خودش به همون روش پانسمان کردی خیلی درد وحشتناکی داشتم. الانم که می خوام گاز را خارج کنم و گاز جدید بزارم نمی تونم چون خارج کردن آن درد غیرقابل تحملی داره که واقعا نمی تونم تحمل کنم. برای رفع این مشکل چکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه تعویض پانسمان دردناک است ولی قابل تحمل است باید درد آن را تحمل کرده به صورت صحیح پانسمان کنید.

 • ناشناس گفت:

  چه خوراکی هایی برای بهبود زخم سینوس خوب است

  • clinic گفت:

   با سلام
   گوشت مرغ و انواع مواد غذایی حاوی پروتئین و میوه و سبزیجات برای دفع آسان مدفوع و میوه پر خاصیت آناناس

 • سامی گفت:

  سلام .داداشم کیست مویی داشت تازه عمل کرد الان ۲روز میشه که عمل کرده.داخل زخمش ک عمل باز انجام داده یک گاز استریل هست .میخواستم بدونم این گاز باید دربیاریم یا ن باید همینو فقط با بتادین و اب سرم بشوریم

  • clinic گفت:

   با سلام
   گاز را درآورده شست و شو داده و مجدد درون زخم را با گاز تمیز پر کنید و پانسمان کنید.

 • اسماعیل گفت:

  سلام خسته نباشید.من یکبارعمل کردم.یکسال بودکه راحت بودم.ولی الان بازبعضی وقتهابوی بدوچرک احساس میکنم.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر ترشحات دارید دچار عود شدید و در صورت تایید عود نیاز به جراحی مجدد خواهید داشت که امروزه با ابداع روش لیزری امکان جراحی بدون دردسر و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی سرپایی درمان شده یک روزه به محیط کاری خود بازگشته و میتوانید بدون نیاز به مراقبتهای سخت پس از درمان روش سنتی در مدت کوتاه سلامت خود را بازیابید.

 • ساغر گفت:

  سلام خسته نباشید،من عمل سینوس داشتم جراحی با تیغ،زخمم خیلی بازه ،وقتی پانسمان عوض میکنم ،پانسمان رو باید داخل زخم فرو کنم یا روی زخم بذارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   حتماً با رعایت جوانب بهداشتی پس شستن زخم و استحمام و خشک کردن ناحیه گاز استریل به خوبی داخل زخم را پر کرده و سپس روی آن را پانسمان کنید.

 • حجت گفت:

  سلام
  تشکر از سایت خوبتان
  بنده مدت ۱۰ روز هست عمل کیست مویی به صورت باز انجام دادم
  چرک از محل باز همچنان میاد و قطع نشده
  ایا وجود چرک بعد عمل طبیعی هست ؟ این چرک چه زمانی قطع خواهد شد یعنی تا اخر این دو ماه یا سه ماه که زخم بهبود پیدا میکنه چرک هم هستش؟ این منبع چرک کجاست این همه چرک از کجا میاد اخه ؟
  ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر ترشحات چرکی با حجم زیاد وجود دارد طبیعی نبوده و لازم است تا از نظر عفونت توسط جراح خود معاینه شوید

 • پیمان گفت:

  برای پانسمان زخمهای باز سینوس آیااز بتادین یاسرم نمک استفاده کنیم مانعی نداردالبته دکترجراح بنده تجویزنکرده

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر نیازی نیست مطابق نظر جراح خود عمل کنید.

 • امين گفت:

  سلام من چند روزيه دردي در بين نشيمنگاهم دارم ، نه بر امدگي نه ترشح دارم فقط مسئله م اينكه نميتونم زياد بشينم يا به پشت دراز بكشم چون همون قسمت درد ميگيره، امكان داره كه كيست مويي باشه كه هنوز زياد حاد نشده يا بيماريه ديگه اي است، و مسئله ديگه هم اينكه من بخاطر كارم زياد مجبورم پشت كامپيوتر بشينم

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • fmfmلام گفت:

  با سلام
  من دو ماهی میشه که عمل سینوس بسته انجام دادم و الان زخم کامل بسته هست و با چشم چیز خاصی دیده نمیشه،ولی موقع نشست در جای سفت یا اینکه ۵یا ۱۰دقیقه جایی ثابت میشینم جای عمل و جایی که امپول بی حسی زده شده درد میگیره،جوری که مهره های کمرم هم فشار میاره،میخواستم ببینم این موضوع مشکل داره؟ایا باید به پزشکم مراجعه کنم یا زمان لازم داره،در ضمن چند وقت بعد میتونم باردار بشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   در روند درمانی خود کمی صبور باشید بعد از بهبودی کامل و رفع علایم امکان بارداری وجود دارد.

 • فتانه گفت:

  باسلام
  من یه سوراخ ریز بالاتراز مقعدم دارم حدودا سه بند انگشت بالاتراز مقعد هر چند وقت یبار عفونت میکنه وخودبه خود تخلیه میشه بویی خیلی بدی هم داره میخواستم بدونم کیست مویی؟اگه کیست مویی نیاز به جراحیی داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من هشت ماه پیش جراحی کیست مویی داشتم ب صورت بسته.
  عفونت و التهاب اینا ندیدم فقط تنها مشکلم اینه همونجاایی که سوزن بی حسی رو زدن قبل از جراحی یعنی دقیقا پایین کمرم وقتی میشینم حالا چه نیم ساعت چه یکساعت خییلیییی درد مبگیره من نمیدونم باید چکارکنم پیش چه دکتری برم ؟ اصلا ربطی به جراحی ام داره ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر عود به جراح خود مراجعه کنید.

 • علي گفت:

  سلام
  من حدود چهار سال كه سينوس پيلونيدال يا همون كيست مويي دارم ، چند ماه پيش بخاطر درد مفاصل رفتم دكتر وتشخيص روماتيسم مفصلي لگن دادند احتمال اينكه سينوس و عمل كنم درد مفصلم از بين بره هست چون ثابقه همچين بيماري رو نداريم كلا تو خانواده !؟لطفا هزينه جراحي با ليزر رو اگه ميشه حدودا بگيد چقدر ميشه . خيلي ممنون ميشم اگه جواب بدين

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر این دو به هم ارتباطی ندارند.

 • منوچهر گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر ببخشید مزاحم وقت گرانبها شما میشوم میخواستم بدونم آیا فیستو ل در ناحیه دور ناف به چه صورته میشه فقط از طریق آنتی بیوتیک آنرو درمان کرد یا احتیاج به جراحی دارد ممنونم در ضمن بنده اولین بار ست که با شما ارتباط بر قرار میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است حضوری مراجعه نموده و فیستول بررسی شود.

 • نشمیل گفت:

  من حدودیک ماه عمل سینوس استخوانی کردم عمل من بخیه بوده والان دوروزدراطراف کمر وپشتم احساس درد میکنم ایا احتمال عمل دوباره هست نگرانم یا ازکارهای روزمره است

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورت بروز التهاب قرمزی ترشحات زرد و سبز چرکی در ناحیه احتمال عود و یا عفونت هست و لازم به جراح خود در این صورت مراجعه کنید.

 • مهدی گفت:

  سلام. دونتسوراخ بالای مقعدوپایین کمر به نزدیکی هم ایجادشده ان میخاستم ببینم کیست مویی است یاخیر

 • پرستو گفت:

  سلام۲۸سالمه ده پانزده سال میشه که درد دارم اما اوایل دستم درد شدید داشت تاچندسال ازوقتی ناحیه مورد نظردرد گرفت دیگه کمتر دستم درد میگیره وقتی عصبانی میشم باز ناحیه موردنظر ( کیست مویی )درد میگیره شدید دکترای زیادی رفتم اما گفتن کیست نیست ولی خودم احساس میکنم یه توده عفونت توشه.مجردم هستم ونمیتونم فعلا عمل باز کنم.لطفا راهنمایم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای معاینه باید حضوری مراجعه شود.

 • بهمن گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  بنده دو سال پیش جراحی سینوس پلونیدال به روش باز داشتم ، امروز که نگاه کردم از سمت راست اون عمل قبلی یه حالت جوش مانند زده بیرون و نوکش سفیده، ولی ازش خون نمیاد ، آیا ممکنه جوش باشه، یا دوباره عملم عود کرده؟
  در ضمن اگه امکانش هست هزینه عمل با لیزر رو بگید ممنون میشم
  سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر عود مراجعه شود به احتمال فراوان دچار عود شدید ولی نگران نباشید با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • میلاد گفت:

  باسلام وخسته نباشید.من رو زانوم یه کیست مویی در اومده بود عمل جراحی کردم.ولی الان۴۰ روزه که گذشته نمیتونم زانوموکامل خم کنموراحت راه برم.ماهیچه های ران هم شکل خودشونوا ز دست دادن.خواستم بدونم چقد طول میکشه تا پام کاملا خوب بشه.ممنون از راهنماییتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بسته به روش جراحی باز یا بسته ممکن است تا سه چهار ماه زمان ببرد.

 • مهدی گفت:

  سلام من کیست موی دارم میخوام عمل نکنم الان تقربیلا دوسال است خودشم کیستم سوراخ وا کرده ایا میشه با دارو خوب شه

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا در اسرع وقت مجدد جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید تا دچار عود نشوید. در صورت رعایت نکات مراقبتی با روش لیزری تضمینی درمان خواهید شد.

 • درنواز گفت:

  با سلام وخسته نباشید من پنج سال دنبالچه ام در رفته د و ماه که کیست مو دارم عذاب سختی را متحمل می کنم ازتون خواهش می کنم واسه ام چاره ای بیندیشید از هر راهی رفتم اما دنبالچه ام خوب نشده اگه عمل کنم در آینده برایم مشکل ساز خواهد بود

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی وضعیت باید حضوری مراجعه شود

 • فائزه گفت:

  سلام خسته نباشيد
  ببخشيد من ٧ سال پيش عمل كيست مويى داشتم دكتر من گفت كه بايد زخم باز بمونه و با پانسمان كردن هرروز و دوش گرفتن زخم بهبود پيداكنه سوالم اينه كه چطور ميشه جاى زخم رو ترميم كرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگر جای زخم باز مونده جوش نخورده برای بررسی حضوری مراجعه کنید با روش لیزری ترمیم خواهد شد.

 • حسین گفت:

  سلام
  من از شهرستان می خوام بیام تهران برای عمل کیست مویی
  آیا بعد از عمل می تونم با قطار برگردم خونه؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله همان روز ترخیص خواهید شد و میتوانید به شهر خود بازگردید.

 • امیر گفت:

  باسلام سوالی داشتم

  من حدود ۴ ماه پیش یعنی در تیر ماه عمل کیست مویی رو انجام دادم وپزشک هم بعداز عمل ناحیه رو بخیه زد و بعد از حدود دو هفته بخیه هارو رفتم کشیدم
  اما ناگهان یک هفته بعد محل بخیه ها از هم باز شد و تا به امروز هنوز محل بخیه ها جوش نخورده و خونریزی و ترشح داره میخواستم بدونم این طبیعی هست یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگر خونریزی و ترشح دارید لازم است تا به پزشک خود مراجعه نموده و از نظر عود بررسی شوید.

 • هادی گفت:

  سلام سینوس دارم چه روش درمانی را انتخاب کنم البته درد ندارم

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان کیست مویی جراحی است. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید تا دچار عود نشوید. در صورت رعایت نکات مراقبتی با روش لیزری تضمینی درمان خواهید شد.

 • سحر گفت:

  با سلام جناب دکتر عزیز لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید حدود ۱ سال از عمل سینوس مویی به روش بسته میگذرد از ابتدا عمل کاملا خوب و بدون چرک و خونریزی یا باز شدن بخیه انجام شد برای پیش گیری از عفونت دکتر به بنده قرص چرک خشک کن دادن و اصلا عفونت نکرد و ۲ ماه طول کشید تا زخم خوب بشه اما از همون ابتدا من موقع نشستن جای سفت یا روی صندلی مترو مثلا که سفت است یا حتی صندلی دچار مشکل بودم و درد داشتم یعنی موقع بلند شدن به مدت چند ثانیه درد میگیره و مجبورم آروم بلند شم مانند افراد پیر . اما هیچ گونه ترشحی ندارم یا سوراخی یا جوشی . با انگشت که فشار میدهم جای سینوس قبلی را باز دردی آنچنانی ندارم فقط دیگر خیلی فشار میدهم نزدیک دنبالچه درد میگیرد واقعا نمیدانم آیا ممکن است عود کرده باشد؟؟؟؟ اگر عود کرده باشد با عکس برداری یا ام آر آی یا سونوگرافی مشخص میشود .؟؟ چکار کنم دقیقا؟؟؟ ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه از نظر عود حضوری مراجعه شود، اگر در معاینه بالینی مشخص نشود با کمک ام آر آی قابل تشخیص است.

 • پرویز گفت:

  سلام.من چندسالیه کیسه مو دارم هیچ دردی هم نداره فقط گاهی اوقات چرک خونی داره با لیزر میشه عملش کرد

  • clinic گفت:

   با سلام جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید.

 • بهزاد گفت:

  سلام یک هفته می باشد که عمل باز کرده ام و هنگام تعویض پانسمان درد شدیدی دارم علتش چیست

  • clinic گفت:

   با سلام در روند درمان صبور باشید تعویض پانسمان به دلیل آسیب بافتی ناحیه کمی دردناک است.

 • ناشناس گفت:

  سلام یک هفتیس عمل باز کردم الان خواستم پانسمانشوعوض کنم دیدم ترشحات سبزماننداومده ازچیه و این ترشح چیه عفونت یان؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمالا دچار عفونت شدید برای بررسی به جراح خود مراجعه کنید.

 • ناهید گفت:

  پسرم ۲۱سالش هست خیلی می ترسه اون هفته رفتیم چرک و عفونت را دکتر براش کشید گفتند دو هفته دیگه عمل حالا پسرم از ترس می گه من عمر نمی کنم چون درد ندارم می خواستم ببینم اکر عمل نکنه خطری هست یا نه ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام در صورت عدم انجام جراحی به موقع دیر یا زود دچار عود بیماری شده و علایم باز خواهد گشت. بهتر است مطابق نظر پزشک خود عمل کنند.

 • سلیم گفت:

  با سلام من جراحی کیست مویی باز انجام دادم دکتر درون شکاف باز گاز استریل میگذارد سوالم این است که وقتی درونش همیشه گاز باشد پس چگونه زخم بسته میشود و پوست بهم جوش میخورد؟

  • clinic گفت:

   با سلام کف زخم به مرور و کم کم گوشت و بافت جدید درآورده و ترمیم میشود.

 • شهرکی گفت:

  سلام خسته نباشید من هفته پیش بعد از دو هفته درد به دکتر مراجعه کردم و متوجه شدم که کیست مویی دارم البته این کیست به صورت سوراخ هایی ریز هست دکتر دارو دادن و برای عمل چون الان از لحاظ درسی شرایطشو ندارم گفتن بهمن ماه برم . میخواستم بدونم اگه قرص های کلوگزاسیلین رو ادامه بدم و فروردین به کیلینیک شما مراجعه کنم مشکلی خاصی پیش میاد؟

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است در اسرع وقت مراجعه کنید نگران نباشید با روش لیزری به صورت سرپایی و بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی خواهید شد. از روز پس از عمل نیز میتوانید به کار و فعالیت روزمره و درس خود بازگردید.

 • هادی گفت:

  سلام اقا دکتر ببخشید الان سه روزه روی دنبالیچه ام به شکل بیضی ورم وبا درد شدید همراه هست قرمزی بوی بد نداره ولی درد داره دکتر نرفتم تو نت serchکردم احساس کردم مال منم پیلونیدال باشه نظرتون در این مورد چی هست ممنون از شما ببخشید میتونم عکسو بفرستم نگاه بکنید بی ادبی بنده رو ببخشید

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • مددی گفت:

  میخاستم ببینم درمان با لیزر چه قدر زمان میبره وهزینه چه حدودی در میاد

  • clinic گفت:

   با سلام نیاز به زمان زیادی نیست در کمتر از یک ساعت انجام شده و میتوانید در همان روز ترخیص شده و از روز بعد به کار و فعالیت روزمره بازگردید.

 • حیدریان گفت:

  سلام من یک هفته پیش جراحی باز سینوس داشتم وزای اول و دوم و سوم میتونستم ب راحتی راه بروم اذیت نمیشدم ولی بعد زخمم درد ناک و ترشح داشت و راه رفتن و فعالیت هامو محدود کرد میخواستم بدونم احتمال وجود عفونت هست یا ن و در صورت وجود عفونت راه حل چیه ولی علاعم عفونت و ندارم مثل تب و گرمی اون ناحیه فقط تزچرشح قسمتای کمی از داخل زخمه و خیلی دردناکه موقع تمیز کردنش

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمال عفونت هست به جراح خود مراجعه کنید در صورت تشخیص عفونت داروی درمانی قویتر خواهند داد.

 • وحید جم گفت:

  سلام وقت بخیر من حدود ۲۰سال پیش عمل کردم ومجدداظاهراسینوس گرفتم البته بعضی اوقات ناحیه پاین کمرم درد میگیره و جوشهای چرکی به فاصله های یک ماه میزنه ولی اثلا بوی بد نمیده حتی وقتی که جوش رو تخلیه میکنم سوالم اینه آیا بازه عود کرده والان چ نو عملی انجام میدن آیا با دارو رفع میشه

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوند. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید.

 • حسین گفت:

  سلام.من چند روزه عمل کردم.ودکتر گفت که روزی دو بار باید پانسمان و عوض کنم.حالا خودم تو خونه عوضش میکنم..ولی زخمم بوی بدی میده.ایا این بو بخاطر عمل جراحیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال عفونت هست به جراح خود برای بررسی ناحیه عمل مراجعه کنید.

 • محمد ص گفت:

  سلام من عمل باز انجام دادم الانم ۱۷روز میگذره میخوام بدونم تا کی باید درگیرش باشم

  • clinic گفت:

   با سلام حداقل دو ماه زمان میبرد تا بهبودی نسبی حاصل شود

 • بیخیال گفت:

  سلام یک ماه پیش عمل کردم .دو هفته بعدش بخیهاش رو کشیدم .درد زیادی داشتم و ترشحات هم زیاد بودن .الان متوجه شدم که جای بخیه ها باز شده و یه حفره عجیب تو پشتم پیدا شده .دوباره میخوام برم پیش دکتر .به نظر شما دوباره باید عمل کنم.

  • clinic گفت:

   با سلام بله در صورت تایید عود ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشید.

 • حسین گفت:

  سوال خود را بپرسید…گیست مو داشتم عمل کردم بدن مشگلی ندارد راشتوشو چگونه هست

  • clinic گفت:

   با سلام با پانسمان زیر دوش قرار گیرید، پانسمان خیس شده راحت جدا شده و میتوانید درون و اطراف زخم را بشویید و پس از استحمام درون زخم را از ترشحات عفونی کامل با یک گاز استریل پاک نموده و سپس یک گاز تمیز درون زخم گذاشته و روی آن را پانسمان نمایید.

 • علی گفت:

  سلام من کیست مویی دارم میحواستم بدونم با پماد اکتیول درمان هستش یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوند. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید.

 • ترنم گفت:

  با سلام وخسته نباشیدخدمت شما .بنده به تازگی دچار سینوس مویی شدم وبا ام آرآی وسونوگرافی تشخیص سینوس بوده واز جراحی هم خیلی ترس دارم .میخواستم مشاوره بگیرم وبا عمل لیزر بیشتر آشنا بشم خوشبختانه مراحل اولیه اس وعود نکرده

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوند. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهند.

 • الف گفت:

  سلام
  در صورت امکان توضیحات کاملی درباره عمل سینوس مویی با لیزر را ارئه بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که قسمت کیست برش زده شده و کیست کامل تخلیه میشود. بسته به نوع جراحی محل عمل بخیه یا باز گذاشته خواهد شد. خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهند.

 • Ghh گفت:

  حدود سه ماهه عمل کیست مو انجام دادم حدود یک ماه بود کاملا خوب شده بود ولی الان چند روزه باز پایین محل جراحی سوراخ شده وخون میاد

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود حتما به جراح خود مراجعه نمایید ممکن است نیاز به جراحی مجدد باشد.

 • سمیه گفت:

  باسلام و احترام اقای دکتر من ۶ماه پیش سینوس پیلونیدال بسته عمل کردم ۴ماه بعد عودکرد ورم شدیدکرد خود ب خود تخلیه شد بهترشدم باز ۱ماه بعدعودکرد رفتم عمل زخمم و باز گذاشتن عمق زیاد داره تاحدی که مهره کمرم دیده میشه الان ۲۰روزه عمل کردم دو سومش پرشده وای عمقش اندازه فندوق پرنمیشه ترشح بد بو هم دارم تاحدی که روزی دوبار پانسمان عوض میکنیم,چیکارکنم رود خوب شم؟ببخشید این دوبارم عمل کردم بچه شیرمیدم خیلی سختمه

  • clinic گفت:

   با سلام مراجعه کنید جراحتان از نظر عفونت بررسی کنند دارو بدند. حداقل دو ماه زمان میبرد تا به صورت نسبی زخم بهتر شده و بسته شود.

 • ناشناس گفت:

  سمیه
  سلام من ۳هفته,است سینوس,پایلونیدال عمل کردم زخمم بازه, عمق زیادم داره تهش سواراخه پرنمیشه ترشح خیلی بدبوهم داره,دکترم آنتی بیوتیک:سفالکسین داده فقط هروز حموم میرم شستسوی میدیم کامل خشک میکنیم جون ترشح زیاد دارم روزی دوبار پانسمان عوض میکنیم چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام به رعایت بهداشت و شست و شو استحمام ادامه بدید اگر درمان دارویی تمام شد و هنوز عفونت داشت دوباره به جراح خود مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  حدود سه ماهه عمل کیست مو انجام دادم حدود یک ماه بود کاملا خوب شده بود ولی الان چند روزه باز پایین محل جراحی سوراخ شده وخون میاد

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار عود کیست مویی شده‌اید، در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. نگران نباشید این بار با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • احمد سیار گفت:

  سلام مدتی است که معقدم هنگام خروج درد دارم نمیدانم بواسیل است یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • شایان گفت:

  سالام من به تازگی عمل سینوس انجام دادم دکترم بخیه زده الان بعد از یک هفته متوجه ترشحات خیلی کمی شدم، هنوز بخیه هام رو نکشیدم آیا این ترشحات طبیعی هستند خیلی کم هست و بو هم نداره

  • clinic گفت:

   با سلام بله اگر به رنگ چرک نیست طبیعی است

 • مبینا گفت:

  سلام من دوهفته پیش سینوس مویی عمل کردم ب روش جراحی بسته. الان پریود شدم خونریزی روی بخیه هام میاد اشکالی نداره؟؟ برای پانسمان دقیقا باید چکار کرد؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام مراقب باشید خونریزی روی بخیه نیاد و پد بهداشتی را تند تند عوض کنید، روش بسته نیاز به پانسمان ندارد.

 • اسماعیل رم گفت:

  سلام.من سینوس پینولیدال داشتم جراحی کردم الان یه هفتس گذشته ودکترم رفته مرخصی نمیاد تایک هفته دیگه.زخمم یه کمی بو میده جوری که وقتی گاز رو از رو زخمم برمیدارم میزارم جلودماغم یکم بو حس میکنم خاستم ببینم غیرطبیعیه یا نه.
  بعدم اگ میشه بگید چطور زخممو ضدعفونی کنم ک عفونت نکنه.
  درضمن زخمم بازه .
  ممنونم.

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال زیاد دچار عفونت پس از جراحی شدید اگر شدید شد به یک پزشک دیگر برای معاینه و دریافت دارو مراجعه کنید. زخم را به خوبی با گاز تمیز پاک کرده و با گذاشتن یک گاز درون زخم پانسمان نموده و از تعریق زیاد خودداری کنید.

 • شهرام گفت:

  بعد از یک سواله سینوس عمل کردم گاهی ترشح داره آیا طبیعیه

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود یا عفونت به جراح خود مراجعه نمایید.

 • مرتضی گفت:

  سلام دکتر من دو روز پیش عمل انجام دادم بصورت بسته هست و یه لوله قرار دادن که خون خارج بشه و گفتن تا یک هفته دست به پانسمان نزنیم و بعد به هفته لوله رو بر میدارن،برای دستشویی واقعا مشکل دارم حتی فرهنگی هم فکر نکنم بتونم بشینم چیکار کنم از نظر شما؟

  • clinic گفت:

   با سلام در این یک هفته بیشتر مصرف مواد غذایی مایع مثل سوپ و مواد غذایی پر فیبر و آب داشته باشید تا دفع روان داشته باشید.

 • محمدی گفت:

  کیست مویی همراه شده با تاول از بیرون بالای مقعدخود بهخود سر باز کردو با گذاشتن مرحم اکتیول بمدت ده روز واستفاده از سفکسیم عفونتش کم شد با گذاشتن یک پماد عطاری که گویا روغن گیاهی هم دارد بمدت پنج روز یک دسته مو همراه عفونت خارج شد با مخلوط اب کسیژنه وبتادین البته باگرفتن دستور شستشو دادم درد ندارد ولی منفذ بسته شده تاول بیرون کنار باسن کمی هنوز التاب وقرمزی دارد ولی رو به بهبودیست نمدانم با بسته شدن از تو عفونت مانده یا نه ایا بهبودی کامل است یا موقت

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و موقتی است به صورتی که فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردد بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهید.

 • م.ر گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من ۸ روزه عمل سینوس انجام دادم
  گاهی وقتا روزا در حد چند دقیقه راه میرم تو خونه
  و دو روزم هست غذاهامو ایستاده میخورم
  میخواستم بدونم واسه محل جراحیم بد نیست? فشار نمیاره? عمل من باز هست و بخیه نخورده

  • clinic گفت:

   با سلام خیر ولی از ایستادن بیش از حد و قدم زدن در حدی که تعریق داشته باشید بپرهیزید.

 • اميرمحمد گفت:

  سلام اقاي دكتر بنده سينوس مويي دارم سه ماه قبلم سينوس پيلونيدال پشتم داشتم ك جراحي سنتي كردم و هنوز بعد سه ماه خوب نشده و زخمم بسته نشده و ترشح داره دكترم معاينه كرد و گفته عفونت نيست و فيبرمه… ايا طبيعيه؟ برا سينوس نافم با ليزر چقدر تضمين خوب شدن هست؟ كيست كامل از بين ميره؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله طبیعی است و در روش باز بسته شدن زخم چندین ماه زمان میبرد. تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و تضمینی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. در صورت عدم درمان به موقع، علایم آن قدر آزار دهنده خواهد شد که اورژانسی مراجعه کنید.

 • علی گفت:

  ببخشید اقای دکتر،برای کیست های نزدیک به مقعد می توان از روش لیزر استفاده کرد؟و برای ما شهر ستانی ها که امدن به تهران مشکلات خاص خودشو دا ره در جای دیگری غیر از تهران از روش لیزر استفاده میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله امکان جراحی لیزری برای هر نوع بیماری و زائده مقعدی وجود دارد.

 • فرزاد گفت:

  با سلام و‌عرض ادب
  من حدود ۲ماه عمل کیست مویی انجام دادم و بخیه زده شد و بعد ۲هفته بخیه ها برداشته شد اما الان با گذشت نزدیک ۱.۵ما هنوزم وقتی به جای بخیه ها دست زده می زنم یا یه جای سفت رو صندلی می نشینم باز هم درد دارم.هیچ گونه ترشحی هم احساس نکردم داشته باشم.می خواستم این درد به چه علتی می تونه باشه؟طبیعیه بعد این ۲ماه؟ چکار باید کرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله برای درمان و بهبودی کامل لازم است کمی صبور باشید.

 • سعیده عابدی گفت:

  من یک هفتس که کیست مویی رو عمل کردم و بخیه زدم.بعد از جدا شدن درن ترشحات رقیق زیادی از بدنم خارج میشه که همراه با درد هست.ایا این امر طبیعی است؟ چه کاری باید انجام بدم؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله درن برای خروج ترشحات گذاشته شده و طبیعی است. محل زخم را تمیز نگه دارید، از توالت فرنگی استفاده کنید، موهای ناحیه را کوتاه نگه دارید، از ابتلا به یبوست و انجام کار سنگین خودداری کنید تا بهبودی حاصل شود و در صورت التهاب قرمزی درد ترشح چرکی به پزشک خود مراجعه کنید.

 • امیرحسین گفت:

  من عمل جراحی کردم اخر مرداد ماه.
  زخم رو باز گذاشتن. هر دو روز یه بار زخم رو میشورم و پانسملن رو عوض میکنم ولی زخم هنوز بسته نشده
  جای نگرانی داره؟ چون دو ماه و نیم شده.
  همچنان برای جلوگیری از عفونت باید پانسمان رو داخل زخم کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله یک گاز داخل زخم باید گذاشته شود، بسته شدن زمان میبرد صبور باشید

 • علی گفت:

  سلام
  مدت بیشتر از ۶ماه است ک یک توده در محل بالای مقعد لمس میکنم ک معمولا تایک هفته حس میشه بعدش ازبین میره ولی چندروز بعد دوباره بوجود میاد جدیدا وقتی فشارش دادم ازش خونابه خارج شد هیچ بویی هم نداره دردشم زیاد نیست
  ممکنه این سینوس باشه؟؟
  احتمال عود مجدد پس از لیزر درمانی چقدره؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله این احتمال وجود دارد برای تشخیص قطعی لازم است حضوری مراجعه نمایید. با کمک روش نوین لیزری معمولا دچار عود نخواهید شد مگر نکات مراقبتی پس از عمل و سبک زندگی غلط خود را تغییر ندهید که ممکن است در هر بازه زمانی بعد از عمل رخ دهد.

 • علی .... گفت:

  سلام دکتر میشود کیست مویی را هیچ‌وقت جراحی نکرد و همانطور باقی بماند. باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام خیر، تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و عدم درمان منجر به بروز علایم آزار دهنده و گسترش آسیب بافتی ناحیه و نیاز به اقدام درمانی اورژانسی خواهد شد و البته هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید، جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • جواد گفت:

  با سلام
  بنده سینوس ناف دارم
  میخواستم بدونم که مدت زمان بستری شدن بعد از عمل چقدر است ؟

  • clinic گفت:

   با سلام با کمک روش نوین لیزری اصلا نیازی به بستری نیست در همان روز مراجعه جراحی لیزری شده و بدون نیاز به بیهوشی و یا تحمل درد و خونریزی طی چند ساعت مرخص شده و به کار و فعالیت عادی باز خواهید گشت.

 • محمد شیرزاد گفت:

  علامت زردی و سفیدی جای زخم بدون درد و چرک نشانه چیست

  • clinic گفت:

   با سلام ترشحات میتواند نشانه عفونت باشد، پزشک مربوطه معاینه کنند

 • سینا گفت:

  سلام.
  حدود۳ ماهه عمل باز کردم زخم در حدود ۹۵درصد ترمیم شده بود اما بعد اینکه چند روز اخیر سرکار رفتم و بهم فشار اومد روی زخمم باز شده.رونده ترمیم کامل زخم باز معمولا چه مدت هست؟و چیکار میشه کرد زودتر ترمیم شود؟
  مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام از نشستن طولانی بپرهیزید، جسم سنگین بلند نکنید، روی بالش مخصوص بنشینید، معمولا تا شش ماهم زمان میبره، اگر درد سوزش التهاب ترشح داشت به پزشکتون مراجعه کنید.

 • سعید گفت:

  سلام من سال گذشته عمل باز کیست مو کردم خوب شدم ولی دو سه ماهی میشه تورم داره و تا چند روز قرص میخورن خوب میشه دوباره تا رانندگی میکنم یه ساعت تورم میکنه چند روز یکبار هم پایین زخم خونریزی دارم، لطفا کامل راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز به احتمال فراوان شما به دلیل عدم رعایت نکات مراقبتی پس از عمل جراحی کیست مویی و همچنین عدم ایجاد تغییر در سبک زندگی غلط پیشین خود دچار عود و بازگشت بیماری شدید. اما نگران نباشید با روش تضمینی لیزری میتوانید بدون تحمل و نیاز به مراقبتهای سخت پس از جراحی سنتی درمان شده و بدون بستری شدن در بیمارستان و قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و یا عفونتهای منتقل شونده از راه خون در جراحی سنتی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی جراحی شده و از روز بعد از عمل به کار و فعالیت عادی و روزمره خود بازگردید بدون اینکه نیاز به مراقبت و همراهی فرد دیگری داشته باشید. البته لازم به ذکر است باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید از نشستن طولانی مدت بپرهیزید و بهداشت ناحیه را رعایت کنید تا بیماری بازنگردد.

 • مهلقا گفت:

  با سلام من يك كيست مويي داشتم كه يه ماهه پيش عمل ليزري انجام دادم و اينكه چند روزيه كه اون ناحيه گوشت اضافه درامده و يه حالتايي دو تا سوراخ ايجاد شده و خون مياد از دكترم پرسيدم اينكه كسيت مويي برنگشته ولي اينو نميدونم كه اين عفونت كرده يا چيزه ديگه اي هست

  • clinic گفت:

   با سلام باید از نظر عود یا عفونت کیست دوباره نزد جراح خود معاینه بالینی شوید.

 • عطا گفت:

  من تازيگي ها دچار كيست مويي شدم و هيچ دردي ندارم اندزه كوچيكي دَارد و به جراح عمومي مراجعه كردم و گفتن ك فعلا عمل تكنيد تا بزرگ شه و ترشحات بياد بعدا. أيا عمل كردن اللان من ب موقع نيست!

  • clinic گفت:

   با سلام برای تعیین زمان جراحی لازم است تا معاینه شوید.

 • یعقوب گفت:

  باسلام :
  ۵سال پیش متوجه شدم که سینوس دارم ولی تا الان عمل جراحی انجام ندادم درسال یک هفته عفونت شروع میشه بعد با مصرف قرص عفونت کاملا خشک میشه آیا با عمل نکردن مشکلی پیش میاد باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید، جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که در روش لیزری در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و می‌توانید از روز پس از عمل جراحی کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان خود اقدام کنید. با به تأخیر انداختن عمل جراحی بیماری گسترش یافته و احتمال طولانی شدن روند بهبودی وجود دارد.

 • حمید گفت:

  سلام ببخشید من یک پسر ۱۶ ساله هستم به دلیل این که محصل هستم نمی توانم عمل جراحی بکنم برای همین خواستم بدونم اگر من با لیزر عمل کنم میتونم به درس خودم ادامه بدم یا اگر تا اخرین ماه تحصیلی صبر کنم و بعد عمل کنم مشکلی برام پیش نمیاد ممنونم از لطف شما

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید با روش لیزری زود بهبود پیدا کرده و به مدرسه باز خواهید گشت، بهتر است روند درمان را به تأخیر نیندازید و مراجعه کنید.

 • فاطی گفت:

  با سلام ۱۰ روزه که عمل کیست مویی با لیزر انجام دادم و محل عمل چهار بخیه خورده اما بعد گذشت ۱۰ روز زخمم هنوز ترشح کمی داره و بوی خفیفی میده هیچ درد و تورمی هم ندارم و روز ب روز دارم بهتر میشم فقط این ترشحات نگرانم کرده

  • clinic گفت:

   با سلام اگر ترشحات زیاد شد برای بررسی ناحیه به پزشکتان مراجعه نمایید.

 • مجید سیف گفت:

  سلام ایا درمان کیست مویی با لیزر عود نمی کند

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز هیچ تضمینی برای عدم عود و درمان بیماری کیست مویی چه به صورت جراحی سنتی و چه روش لیزری تا زمانی که خود شما همکاری نکنید، وجود ندارد. تضمین عدم عود و رهایی کامل از این بیماری در گرو تغییرات مطلوب و مناسب در سبک زندگی و رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره و خودمراقبتی پس از عمل شماست. برای معاینه و راهنمایی بیشتر لازم است تا حضوری مراجعه شود.

 • محمد گفت:

  سلام من ۱۰ روز عمل باز کیست انجام دادم وتو این مدت پانسمان و شستشو خوبی نمیدادم اما الان دارم این کار به درستی انجام میدم ایا ممکن مشکلی پیش بیاد؟
  چطوری میشه روند بهبود زخم سریع تر کرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگر ترشحات ندارید مشکلی ندارد، تعویض مناسب پانسمان و رعایت بهداشت به بهبودی شما کمک میکند.

 • صادق گفت:

  سلام من ۱۰ روزه عمل کیست بصورت باز کردم خواستم ببینم چطوری باید شستشو کنم؟ اب و شامپو توی زخم بره مشکلی نداره؟

  • clinic گفت:

   با سلام زیر دوش قرار گرفته پس از خیس شدن پانسمان آن را بردارید و سپس زخم را با آب شامپو در صورتی که پزشکتان اجازه داده بشویید، سپس کامل ناحیه را با گاز تمیز خشک و از ترشح پاک نموده دوباره گاز درون زخم گذاشته و پانسمان نمایید.

 • امیدباقری گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشی یه سوال داشتم من بعد یک ماه میتونم رانندگی کنم عمل باز داشتم

  • clinic گفت:

   با سلام پزشکتون باید بررسی کنند و وضعیت زخم رو ببینند مجوز بازگشت به کار و فعالیتی چون رانندگی بدهند.

 • امیدباقری گفت:

  سلام آقای دکتر تا ۴ روز عمل جراحی. بازداشتم. آقای دکتر تا چه مدت. زن من خوب میشه. بعض یا میگن ۲ هفته بعضی ام میگن ۲ ماه

  • clinic گفت:

   با سلام بهبودی کامل پس از جراحی باز زمانبر بوده و ممکن است تا چند ماه طول بکشد.

 • امید گفت:

  سلام آقای دکتر ۴ روزه عمل کیست موی باز داشتم باند گاز. رو داخل حفره زخم کردن پرستارها. الان در نمیاد خیلی سوز ناکه پانسمان اصلا تو خونه عوض نمیشه چیکار کنم حتما باید باند گاز داخل حفره زخم باشه یانه

  • clinic گفت:

   باسلام برای خارج کردن گاز به پزشک خود یا درمانگاه مراجعه کنید. لازم است تا هر بار گاز گذاشته و پانسمان شود تا بهبودی حاصل گردد و دچار عفونت نشوید.

 • محمد محمدی گفت:

  کیست مویی داشتم.. خواستم عمل لیزری انجام بدم لطف در مورد هزینه اون بفرماید و نحوه عمل کردن توضیحات ی بفرمایید… ممنون از شما.

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی بیماری کیست مویی جراحی است که به روش‌های مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. در صورت عدم جراحی بیماری مرتب عود کرده و باعث تشدید آسیب بافتی و وخامت و عمق آن شده و روند درمانی به مرور مشکل خواهد شد.

 • ناشناس گفت:

  سلام من چند ماه پیش عمل باز کردم بازم هم چرک داره هم خون میاد از سینوس دیگه نمیخام برم عمل روش درمان سنتی موثر میخام. خیلی ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک میکند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید، جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که در روش لیزری در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و می‌توانید از روز پس از عمل جراحی مدرسه و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان خود اقدام کنید. با به تأخیر انداختن عمل جراحی بیماری گسترش یافته و احتمال طولانی شدن روند بهبودی وجود دارد.

 • فردین گفت:

  ضمن تشکر مدت ۱۰ روز از عمل جراحی سینوس پلونیدال بسته انجام گرفته و بخیه ها کشیده شده ولی احساس ورم و سنگینی مابین باسن میشوم و وقتی به پهلو میخوابم اثری از تورم و سنگینی نمیکنم ولی وقتی میشینم یا بلند میشوم احساس سنگینی و ورم میکنم به دکترم مراجعه کردم و میگوید هیچ عفونت و ور می نیست و میگوید چربی های دور باسن است که فشار میآورد سوالم این است زمان ترمیم بافت و جای خالی آن که پر میشود ممنونم راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام برای بهبودی کامل باید حداقل دو ماه صبر نمایید.

 • سعید گفت:

  سلام وقت بخیر عمل جراحی سینوس پلونیدال بسته هم را با وصل درن اکتیو انجام دادم پس از یک هفته که درن برداشته شد چند روزی است که وقتی میشینم روی صندلی ملتهب میشود راهنمایی بفرمائید در ضمن انتی بیوتیک هم مصرف میکردن سیرو فلوکسازین

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا از نظر وجود عفونت یا عود بیماری توسط جراح خود معاینه شوید.

 • جهانبخش گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده کمتر از یه ماهه عمل کیست مویی باز انجام دادم که پیچیده و مشکل بود
  اما هنوز چرک زرد و مقداری خون در گاز پانسمان میبینم ک البته مدام کمتر میشه
  دکترم گفت زخم تمیزه نظر شما چیه؟
  انتی بیوتیک مصرف نکنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام وجود ترشحات خونابه‌ای به شرطی که کم بوده و بدبو نباشد تا حدی طبیعی است و به شرطی که به خوبی زخم را پانسمان نموده و تمیز نگه دارید نیاز به درمان دارویی ندارد. اگر ترشحات بدبو یا خونریزی زیاد شد و یا دچار درد و قرمزی و تورم ناحیه شدید حتما به پزشک خود برای دریافت درمان انتی‌بیوتیکی مراجعه نمایید.

 • بهادری گفت:

  سلام.من کیست مویی داشتم جراحی لیزر کردم و کیست و انشعاباتش از بالای خط باسن تا کنار مقعد بود. بعد از گذشت ۳ روز درد نسبتا شدید دارم وهنگام تغییر پوزیشن احساس میکنم وزنه ای در بین خط باسنم جا به جا میشود.این وزنه چیست؟ ممکنه عفونت داخلی باشه؟ ترشح و تورم بسیار کمی دارم.با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه از نظر عفونت پس از جراحی به جراح خود مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من درد شدید در ناحیه بالای محل جراحی دارم و نمی توانم طاق باز دراز بکشم . وهر چند وقت خون آبه می آید چه کار باید بکنم .من ۴۲ سالمه

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا از نظر عود بیماری بررسی شوید

 • ... گفت:

  سلام.خسته نباشید.من یه مدتی بود یعنی حدود یک سال پیش که در ناحیه پایین کمرم درد داشتم و بعد فهمیدم که چند سوراخ ریز پشت سرهم در اون ناحیه ایجاد شده.اون موقع هم زمان نشستن درد داشتم و هم خون و چرک با بوی نامطبوعی از سوراخ ها خارج میشد اما نه دردش شدید بود و نه تب ولرز یا احساس گرما داشتم.اما حالا درد نمیکنه و فقط مقدار خیلی خیلی کمی چرک با همان بوی نا مطبوع خارج میشود و به اندازه یک دکمه متوسط برامدگی داره که خیلی هم سفت است.میخوام بدونم که من الان بیماریم شدیده؟؟یعنی حتما باید عمل شم؟؟با اینکه خیلی از عمل میترسم و تا حالا با هیچ کس در رابطه با این مشکل حرفی نزدم.لطفا راهنماییم کنید چون خیلی فکرم رو درگیر کرده🙏🙏🙏🙏

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. تخلیه ترشحات و کاهش علایم نشانه بهبودی و رهایی از بیماری نبوده و لازم است تا پیش از عمیق شدن آن جراحی شوید.

 • bahar گفت:

  من ۱۰ماهه که عمل کردم به روش باز بوده اما الان احساس میکنم ترشح قهوه ای داره دلیلش چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام ترشحات قهوه‌ای می‌تواند نشانه عفونت یا عود بیماری باشد لازم است تا توسط جراح خود ویزیت شوید.

 • عرفان علیزاده گفت:

  سلام…….
  من یکسال هست عمل باز کردم ولی تا الان خوب نشدم و دو بار پوستم پاره شد ………
  بنظر شما باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟
  ممنون می شوم جوابم بدهید.

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا معاینه شده و در صورت نیاز تحت جراحی همراه با پیوند پوست قرار بگیرید تا دوباره دچار پارگی از ناحیه نشوید.

 • مصطفی گفت:

  من ۴۰ روزه عمل کردم وداخل زخم راباگاز پر میکنم زخم کوچکتر شده ولی هر روز که گاز را عوض میکنم گاز چرکی است آیا هنوز هم باید چرک وخون بیاید

  • clinic گفت:

   با سلام خیر برای بررسی ناحیه از نظر وجود عفونت پس از جراحی یا عود بیماری به جراح خود مراجعه کنید.

 • علیرضا گفت:

  سلام، ۷۰ روز هست عمل کیست مویی بصورت باز کردم
  زخم اصلی بسته شده ولی زیر زخم سوراخی هست که از خون میاد، طبیعی هست و آیا خوب میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه از نظر عود نزد جراح خود مراجعه نمایید.

 • سارا صابری گفت:

  لوله ای که بعد از عمل کیست که بخبه میشود دلیلش و زمان در اوردنش چیست

  • clinic گفت:

   با سلام این لوله به منظور تخلیه ترشحات درون زخم جاگذاری میشود تا دوباره دچار عفونت یا عود نگردد. معمولا پس از گذشت ده الی چهارده روز نیز بسته به نظر جراح مربوطه خارج می‌گردد.البته از این روش در روشهای جراحی سنتی که توی بیمارستان انجام میشود استفاده میشود امروزه با لیزر بدون درد و خون ریزی و بدون بیهوشی این جراحی قابل انجام است

 • محمد گفت:

  سلام بیست روزی میشه که عمل جراحی بسته کیست مویی انجام دادم ولی امروز شورتم چرکیـبود و سوراخ کوچیکی از زیر جای بخیه ها درومده خاستم بپرسم با مصرف قرص انتی بیوتیک ترشح قطع میشه یا باید دوباره عمل کرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه نزد جراح خود مراجعه کنید در صورتی که ترشحات مربوط به عفونت پس از عمل باشد با کمک دارو رفع خواهد شد ولی اگر عفونت شدید باشد ممکن است نیاز به باز کردن بخیه داشته باشید تا چرک خارج شود و روند درمان و بهبودی کمی طولانی گردد.

 • ناشناس گفت:

  سلام…. من دچار بیماری کیست مویی شدم به دکتر مراجعه کردم ک گفتن طی ۴ جلسه با لیزر کیست رو از بین میبرند ایا شما هم طی چند جلسه کیست رو عمل میکنید…. من کلا ۴ ماه هست ک دچار این بیماریم هیچگونه خون ابه و عفونتی رو زخمم ترشح نمیکنه و هیچ دردی ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام باید معاینه شوید تا عمق و وسعت کیست بررسی شود اما معمولاً طی یک جلسه جراحی لیزری کافی است.

 • نعیمه گفت:

  سلام .من امروز ظهر جراحی دارم و عمل باز هم هست… من ۱۵ سالمه میخواستم بدونم عمل باز دردناکه؟؟
  با تشکر…

  • clinic گفت:

   با سلام بله جراحی باز سنتی کمی دردناک بوده ولی درد آن با کمک مسکن قابل تحمل است.

 • مينا گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  من ديروز عمل كيست مويي به صورت ليزري داشتم عمل سنگيني نداشتم اما تا دو هفته ديگه بخيه هام رو باز ميكنن ميخواستم بدونم تا چند روز بايد استراحت كنم تا بتونم دوباره به فعاليت روزانه بپردازم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر به روش لیزری درمان شدید میتوانید کار و فعالیت روزانه سبک را از همین حالا شروع نمایید. ولی بهتر است با جراح خود که در جریان زخم و کیست هست مشورت کنید.

 • مریم... گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما…
  من نزدیک بیست و پنج روزه که جراحی پیلونیدال انجام دادم،زخمم بازه، برای کنترل رفتم دکتر گفتن پیشرفت خوبی نداشته،کمکم کنید برای پر شدن سریع چکار کنم؟؟☹

  • clinic گفت:

   با سلام فرآیند بهبودی زخم پس از جراحی باز کیست مویی طولانی بوده و بسته به عمق آن ممکن است چند ماه زمان برای بسته شدن کامل آن لازم باشد. بهتر است نکات مراقبتی پس از عمل و پانسمان را به دقت و مرتب انجام دهید، مواد غذایی پر فیبر و مایعات فراوان برای جلوگیری از یبوست و وارد شدن فشار حین دفع به محل جراحی استفاده کنید، از توالت فرنگی به جای ایرانی استفاده کنید. از نشستن مستقیم روی زخم بپرهیزید. اجسام سنگین بلند نکرده و ورزش سنگین نکنید. موهای ناحیه را کوتاه نگه داشته و از آلوده شدن آن جلوگیری کنید.

 • امين زنديه گفت:

  سلام حدود شش روز پيش عمل بسته انجام دادم الان در محل زخمم خارش دارم هنوز بخيهاشو نكشيدم اين عاديه يا مشكليه لطف ميكنيد پاسخ ميديد

  • clinic گفت:

   با سلام اگر علایم دیگری ندارید مربوط به ترمیم زخم بوده و مشکلی ندارد.

 • فاطمه گفت:

  سلام من کیست مویی دارم میخوام عمل کنم اما با لیزر ….. ایا در عمل با لیزر مجددا کیست مویی عود میکنه ؟؟؟؟چون دکتر های شهرما (همدان زندگی میکنم) میگن ک صد در صد عود میکنه…. و ادرس مطب یا کیلینیکی ک شما عمل میکنید میکنید رو میخواستم

  • clinic گفت:

   با سلام خیر عود بیماری کیست مویی در هر روش جراحی محتمل است و بیشتر به شیوه مراقبت و رعایت اصول خودمراقبتی شما پس از جراحی بستگی دارد و لزوماً به سبب روش لیزری یا باز و بسته بیماری عود نخواهد کرد.

 • محمد گفت:

  سلام من یه هفته ست عمل باز کرد طبق دستور پزشک روزی دو بار پانسمان میکنم و دوبار حمام میرم و هر ۸ ساعت انتی بیوتیک مصرف میکنم.موقع حمام زخمم را با اب و شامپو بچه شست و شو میدم.فقط یه مشکلی دارم وقتی پانسمانمو باز میکنم ترشح داره روزای اول زیاد بود همراه با خون ابه الان کمتر شده و خون ریزی نداره فقط کمی ترشح دار ایا این طبیعیه یا عفونت کرده؟

  • clinic گفت:

   با سلام در صورتی که ترشحات بدبو و چرکی نباشد مشکلی ندارد

 • سیاعالمیان گفت:

  با سلام
  ۲هفته هست که از ناحیه دنبالچه احساس درد میکنم باید به پهلو بشینم
  ولی اون ناحیه هیچ تغییری تو ظاهر مشاهده نمیشه
  چیکار باید کرد؟
  سوراخی دیده نمیشه ایا ممکن است خودش خوب بشع؟

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا از نظر وجود کیست مویی بررسی و معاینه شوید و حتی از نظر آسیب ستون فقرات و درد دنبالچه نیز بررسی گردید.

 • رحیمه گفت:

  با عرص سلام می خواستم در مورد کیست مویی بپرسم دخترم ۱۳ سل داره ودوچادر کیست مویی شده چند روز دوران بهبودی داره و هزینه با لیز چقدر میشه .ممنون اگر زودتر جواب بدهید.

  • clinic گفت:

   با سلام بستگی به وخامت و عمق و گسترش کیست مویی و نوع روش جراحی باز و بسته و لیزری دارد، در روش باز چند ماه زمان برای بهبودی کامل نیاز است ولی در روش لیزری از روز پس از عمل جراحی امکان بازگشت به کار و فعالیت روزمره وجود داشته و به دلیل ترمیم هم زمان عروق و اعصاب حین جراحی با لیزر درد و خونریزی کمتری داشته و نیاز به پانسمان و مراقبت خاص در سایر روشها نخواهد بود.

 • ناشناس گفت:

  باسلام من گیست تخمدان دارم دوبار هم جراحی کردم بازم دارم حالا باید چی کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام به روند درمانی باید ادامه دهید، ممکن است جراحی مجدد ضروری شود.

 • نيك بين گفت:

  من دو ماه است عمل كردم ولي نصفش بخيه زد هنوز خوب نشدم زياد درد نميكند فقط نميتونم راه برم كمرم درد ميكنه رانندگي هم نميشه كمي بازه هنوز بو ميده

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا برای بررسی ناحیه از نظر عفونت پس از جراحی به جراح خود مراجعه کنید.

 • روح الله گفت:

  با سلام وخسته نباشید
  من حدود ۱۰ ماه پیش عمل کیست مویی را انجام دادم و زخم من خیلی دیر بسته شده و وقتی هم که بسته شد بعد از یک هفته دوباره نصف زخم دوباره باز شد من برای زخمم از پماد فنی تویین ۱در صد و پماد الفا استفاده می کنم لطفا در مورد مراقبت های بعد از بسته شدن زخم اطلاعاتی در اختیارم بگذارید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام از نشستن طولانی مدت بپرهیزید، بر روی محل جراحی به صورت مستقیم ننشینید، از توالت فرنگی به جای ایرانی استفاده کنید، مراقب باشید تا به یبوست مبتلا نشوید، از دفع زورکی و پر فشار مدفوع بپرهیزید، اجسام سنگین بلند نکنید، تحرک و فعالیت بدنی و ورزش سنگین نکنید. بهداشت ناحیه را رعایت کنید.

 • محبوبه گفت:

  سلام آقای دکتر,همسرم دوماه پیش عمل کیست مویی انجام دادعمل باز,بعدازعمل خارش شدیدگرفته بود,پیش دکترش رفتیم میگفت درحال بهبودی,اما بخیه اش رو بعداز۱۶روزکشیدکه منجربه عفونت شده بود,الان خوب شده اما متأسفانه گوشت اضافه آورده,دیروز رفتیم پیش دکترجراح دیگه گفت دوباره باید عمل بشی,آیاراه چاره ای داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگر بیماری عود کرده باشد تنها راه جراحی دوباره است

 • شعبانی گفت:

  با سلام واحترام: ‌‌‌
  بنده پنج سال دچار کیست مویی شده ام وده روز است که عمل جراحی بسته انجام داده ام الان دو روز است که از محل بخیه ها ترشح خون آبه وبوی نامطبوع به همراه درد به وجود آمده ضمن اینکه از بعد از عمل هر شیش ساعت کپسول سفالکسین۵۰۰مصرف کرده و محل بخیه را با آب شستشو داده روزانه با گاز استریل محل زخم راپانسمان می کنم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه از نظر عفونت و دریافت آنتی‌بیوتیک قوی‌تر نزد جراح مربوطه مراجعه شود.

 • محمد گفت:

  سلام ناحیه بین کمر اول بین باسن کمی درد و ورم دارم بدون چرک و خوک و فقط با فشار اون قسمت درد احساس میکنم وبه صورت عادی درد دارم ممکنه کیست مویی باشه ؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله ممکن است در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری کیست مویی باشید، لازم است تا پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای معاینه و درمان خود مراجعه نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من دوسال پيش عمل كيست مويي داشتم و الان گوشت اضافه اورد دكتر گفت بايد روش بخوابي خوب بشه روش خوابيذم زياد و بعد زخم شد و بخيه يكم باز شد الان علاوه بر زخم پايين زخم هم ورم كرده و قرمزه و درد شديدي داره چيكار كنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی ناحیه از نظر عفونت پس از جراحی به جراح خود مراجعه کنید.

 • ارش گفت:

  سلام من ۶روزه عمل سینوس مویی به روش باز انجام دادم،عمل نذدیک مقعدم هست و کمی عمیق چند روزه که وقتی پانسمان عوض میکنم و گاز داخلش میزارم درد داره و ب سختی میتونم تکون بخورم کمی هم احساس سوزش میکنم ترشهات هم داره اما داره کم میشه خواستم ببینم این علائم طبیعی یا نه ..مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام اگر ترشحات چرکی و بدبو دارید باید از نظر عفونت پس از جراحی نزد جراح خود بررسی شوید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام واحترام:
  ببخشیدمن دوسال هست درگیرکورک یاهکون فیستول شدم خیلی کاراروانجام دادم امانتیجه نداددوبارهم عمل کردم بازم زیرش چرک وخون جمع میشه وخودش سربازمیکنه وتخلیه میشه وبازتاچندروزدیگ موقع پریودی هم عودمیکنه.قسمت پشت گوشه کناری مقعد هست.باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام متأسفانه بیماری فیستول مقعدی یک بیماری مقعدی پر دردسر است که تنها راه درمان اصلی آن جراحی بوده و یک بیماری با دوره درمان طولانی است که صبر و حوصله و همکاری بیمار را می‌طلبد. ممکن است برای درمان کامل نیاز به چندین بار جراحی باشد.

 • Moein گفت:

  سلام بنده نزديك به دوماه است كه مشكل كيست مويي دارم و به دكتر مراجعه كردم و قرار است كه در چند روز اينده دكتر جراحي باز انجام دهد .
  فقط از جراحي ميترسم كه درد داشته باشه ، لطفا راهنمايي كنيد
  با تشكر

  • clinic گفت:

   با سلام کیست مویی با روش جراحی باز دردناک بوده ولی قابل تحمل است و از طرفی لازم است تا مدت طولانی پس از جراحی مراقبت کرده و پانسمان تعویض کنید. اما احتمال عود با این روش کم خواهد شد. در صورت ترس از درد میتوانید با روش لیزری جراحی شده و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی درمان شوید و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز ‌یابید. درد و خونریزی کمتری را به سبب بهبود عروق و اعصاب آسیب دیده حین جراحی تجربه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من عمل کیست مویی داشتم بعد یک هفته از عمل ازش خون آبه میومد ولی الان که رفتم تو نه روز پیش بخیه اولی زخمم دهن باز کرده ولی خون آبه خیلی کمتر شده . باید چیکار کنم که بسته شه

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی زخم و جای باز شده بخیه به جراح خود مراجعه کنید ممکن است نیاز به بخیه مجدد داشته باشد و لازم است تا حتماً بررسی شود

 • معصومه گفت:

  با سلام دخترمن دیروز گفت پشتم درد می کنی به همین خاطر گفتم شاید کنده باسنشو چون خشک شده گفت خون میاد دیشب گفت بهتر شده امشب گفت مامان درد داره دخترم برای کنکور درس می خونه زیاد می شینه امشب دیدم باسنش عین جوش شده یک سوراخ فشار دادم کمی چرک و خون امد بعد پوستشو کندم دیدم یک موی بلند امد و چند تا کرک مو شستمش با بتادین و بعد یک چرک خشک کن سفالکسیم هم دادم چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز جداً از خوددرمانی برای خود و اطرافیان بپرهیزید، زیرا علاوه بر حساسیت دارویی ممکن است باعث مقاومت دارویی شده و سلامت را به خطر اندازد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای معاینه و دریافت درمان لازم مراجعه شود، به احتمال فراوان دخترتان دچار مشکل کیست مویی شده که تنها راه درمان اصلی آن جراحی است که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • علی گفت:

  من یک هفته پیش عمل سینوس انجام دادم حالا جای عمل کمی درد دارد ومایع شفاف ازش بیرون میاد

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار عفونت پس از جراحی شده باشید، لازم است تا ناحیه توسط جراح مربوطه معاینه و بررسی شود.

 • امید گفت:

  باسلام وخسته نباشی.داداشم نزدیک دو هفته ای بود که دور نافش چرک اومد بیرون نه زیاد. اندازه یه جوش ما گفتیم شاید جوش باشه ولی رفت دکتر میگن سینوس نافی هست باید جراحی بشه ایا این جراحی بخیه میخورد ویا عملش زیاد طول میکشه

  • clinic گفت:

   با سلام بستگی به نوع جراحی انتخابی دارد، اگر روش جراحی بسته انتخاب شود بخیه خواهد داشت ولی در روش باز بخیه ندارد اما مدت زمان بهبودی طولانی خواهد شد ولی در صورت انتخاب روش لیزری در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و درد و خونریزی کمتری نسبت به سایر روشهای سنتی خواهید داشت. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن و تشدید آسیب بافتی برای جراحی اقدام شود.

 • علی گفت:

  سلام من حدودا یه هفته ی هست متوجه شدم کیست مویی دارم به پزشک مراجعه کرده و گفتن چند روزی دارو عفونی بخورم در مراجعه دومی دیگه اون محل تورم زخم باز کرده بود و عفونت از سوراخ زخم بیرون میومد…الان پزشک گفتن باید عمل بشین منم از عمل سنتی بخاطر اینکه نمیتونم از کارمم زیاد دور باشم میخاستم راهنمایی کنین کدوم روش برای عمل بهتر و زود میتونم بعدش در محل کارم حاضر باشم . با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام با کمک روش نوین لیزری به سبب ترمیم هم زمان اعصاب و عروق آسیب دیده حین جراحی، درد و خونریزی کمتری نسبت به سایر روشهای جراحی سنتی دارد و بنابراین فرد در مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا می‌کند، به صورتی که از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. این روش حتی نیاز به بستری و بی هوشی عمومی نداشته و سرپایی انجام می‌شود و نیاز به پانسمان روزانه ندارد.

 • میثم گفت:

  با سلام.
  آقای دکتر من حدود ۱۰ روزه که جراحی سینوس پیوندها به صورت باز انجام دادم و ناحیه بسیار وسیعی از پشتم و بین باسنم رو تخلیه کردن ،ولی در حال حاضر وضعیت عمومی خوبی دارم.خواستم بدونم تا چه موقع باید قرص سفالکسین ۵۰۰ استفاده بکنم و اینکه آیا با توجه به این حجم وسیع آیا احتمال عود بیماری وجود دارد؟
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام معمولاً مصرف دارو بسته به نظر پزشک تا حدود دو هفته پس از عمل توصیه خواهد شد، بله احتمال عود در صورت عدم تخلیه کامل یا عدم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل وجود دارد.

 • محمد گفت:

  ببخشید میخواستم بدونم ک هر کیسته مویی رو میشه با لیزر درمان کرد؟شرایط لیزر کردن چجوریه؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله معمولاً امکان لیزر انواع کیست مویی به شرطی که بیش از حد وسیع نباشند، وجود دارد. در روش لیزری فرد بدون نیاز به بستری شدن در مراجعه سرپایی به کلینیک طی زمان کوتاه و حدود یک ساعت تحت بیحسی موضعی ناحیه و بدون نیاز به بی هوشی عمومی جراحی شده و سپس در همان روز ترخیص می‌شود، این روش به دلیل ترمیم نمودن سر عروق و اعصاب آسیب دیده حین عمل جراحی درد و خونریزی نخواهد داشت و از طرفی همانند روش سنتی نیاز به پانسمان و دردسر تعویض روزانه آن را نیز ندارد. از طرفی فرد در مدت کوتاهتری بهبود پیدا کرده و حتی از روز پس از عمل جراحی قادر به انجام فعالیت روزمره خود هست.

 • میلاد گفت:

  با سلام آقای دکتر من ۲ بار عمل کردم در عمل اول خیلی خون ریزی می کرد ولی در دومی در طی یک ماه خون نیامده بود ولی دو روز است که یه کم خون آمده این یعنی دوباره عود کرده یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه بالینی و مشاهده وضعیت زخم جراحی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود، بنابراین هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق نزد جراح خود مراجعه کنید، ممکن است دقت کافی در مراقبت نداشته و به محل عمل فشار وارد کرده باشید.

 • حامد گفت:

  سلام ، من سه چهار روزی هست که متوجه شدم کیست مویی دارم ، اگه الان برای عمل اقدام کنم جراحی با لیزر انجام میشه ؟ چون این طور ک متوجه شدم جراحی باز سخت هستش ،

  • clinic گفت:

   با سلام بله اگر وسیع نباشد امکان جراحی لیزری وجود دارد

 • معصومه گفت:

  سلام شوهرم پانزده روزه که عمل کیست مو انجام داده و از لبه های زخم گوشت به رنگ صورتی رشد کرده ولی از کف هنوز سفیده میخواستم بدونم این سفیدی عفونت هست یانه خطر داره

  • clinic گفت:

   با سلام بله کف زخم نیز باید گوشت و بافت جدید تولید کند، در زمان تعویض پانسمان بیشتر دقت کرده و درون زخم را به خوبی با کمک یک گاز تمیز پاک کرده و عفونت را خارج کنید. این پروسه کمی دردناک است که میتوانید چند دقیقه قبل عمل از چند قطره یا اسپری لیدوکایین درون زخم استفاده کنید، در صورت ادامه داشتن عفونت برای دریافت درمان آنتی‌بیوتیکی نزد جراح خود مراجعه کنید.

 • حامد حیدری گفت:

  با سلام من سه روز که عمل سینوس انجام دادم واقعا عمل سنگین بود الان هم هر روز جهت
  پانسمان به بیمارستان میرم‌ اما‌نمیدانم چه وقت میتانم حمام برم

  • clinic گفت:

   با سلام بسته به نوع روش جراحی در روش باز از زمان خروج اولین پانسمان یعنی روز پس از عمل و در جراحی بسته دو الی سه روز پس از عمل می‌توانید حمام کنید.

 • زهرا گفت:

  باسلام من دوبارعمل کیست روداشتم دفعه اول بسته ودفعه دوم بازوالان باگذشت یک سال زخم عفونت داره وکامل بسته نمیشه من بایدچیکارکنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام هیچ نوع روش جراحی باز و بسته سنتی و لیزری کیست مویی تضمینی نبوده و عدم عود بیماری فقط در گرو خود مراقبتی فرد در پیشگیری از بازگشت مجدد آن از طریق رعایت بهداشت فردی ناحیه، تمیز و خشک نگه داشتن و کوتاه نمودن دائمی موهای ناحیه است. از نشستن طولانی مدت و بدون وقفه بر روی ناحیه نیز باید خودداری شود. در حال حاضر نیز لازم است تا مجدد تحت درمان آنتی‌بیوتیکی برای کنترل عفونت و سپس جراحی قرار بگیرید. با انتخاب روش جراحی لیزری می‌توانید بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و از روز پس از عمل کار و فعالیت روزمره را آغاز کنید. بدون اینکه نیاز به پانسمان و تعویض آن داشته باشید. با این روش آسوده‌تر درمان خواهید شد.

 • نا شناس گفت:

  با سلام آیا بعد از عمل جراحی کیست مویی وپانسمان تمیز آن احتمال باز گشت وجود دارد

  • clinic گفت:

   با سلام بله فرد باید تا پایان عمر تغییراتی در سبک زندگی داده و همیشه محل را خشک و تمیز نگه دارد و از آلوده شدن ناحیه با مدفوع جلوگیری کند و همیشه موهتی ناحیه را کوتاه نگه دارد. در صورت تعریق شدید حتماً محل را شسته و خشک کند.

 • ناشناس گفت:

  سلام من جراحی باز سینوس واشتم برای بهبود و عدم عفونت ده روز اول از پماد موپیروسین استفاده کروم میخوام بدونم ضرری ندارد البته دیگه استفاده نکردم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز جداً از خود درمانی نه تنها در این بیماری بلکه در سایر بیماری‌های خود بپرهیزید، مصرف دارو در موارد مشابه و به اشتباه به خصوص انواع آنتی‌بیوتیکی علاوه بر حساسیت باعث مقاومت دارویی بدن شده و بدن در بیماری مشابه نیاز به دوز و دارو قویتر پیدا خواهد کرد.

 • محمد جواد گفت:

  ایا راه درمان کیست مو غیر از عمل راه دیگری هم دارد؟

  • clinic گفت:

   با سلام خیر تنها راه درمان قطعی کیست مویی انجام عمل جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است.

 • زهرا گفت:

  سلام من چند سالی هس که کیست مویی دارم حدود ۳ سال و هیج اقدامی نکردم ایا خطر ناکه؟

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال بدخیم شدن کیست مویی بسیار کم است ولی عدم توجه به درمان آن نیز کار درستی نیست زیرا در نهایت بیماری عفونی شده و وارد فاز فعال خود می‌شود و با بروز نشانه‌های درد و التهاب منجر به مراجعه اورژانسی شما خواهد شد، بهتر است پیش از گسترش و عمیق شدن آن برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید .من کیست مویی دارم تو ۲سالی ک تو بدنمه ۲بار خالی شده
  و الان چند وقته ک عفونت نمیکنه .ب نظرتون چ کار کنم .عمل کنم؟ب نظرتون کدوم بیمارستان بهتره

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه در حال حاضر کیست مویی غیر فعال است ولی در نهایت دوباره عوث کرده و دچار علایم آزار دهنده خواهید شد، بهتر است پیش از پیشرفت و گسترش و عمیق شدن آن که روند درمان را طولانی می‌کند برای درمان و جراحی اقدام کنید.

 • میثم گفت:

  با سلام من ۶ ماه پیش عمل باز کردم ۳ماه بعدشم زخمم کامل بسته شد اما الان دوباره کمی باز شده میخواستم بدونم عود کرده یا خودش دوباره بسته میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است به سبب وارد کردن فشار بیش از حد حین نشستن در دستشویی و دفع مدفوع زورکی باعث باز شدن آن شده باشید، بدون معاینه نمی‌توان اظهار نظر کرد محل باید از نظر عود بررسی شود، ممکن است نیاز به بخیه داشته باشد.

 • علی گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من چند, ساعتی هست که عمل کیست مویی انجام دادم با لیزر الان هیچ دردی ندارم دکترم گفته امشب روی محل جرای بخوابم که با گاز استریل پر شده و چسبش زدن خواستم بپرسم کی باید این پانسمان باز بشه و دوباره باید پانسمان کنم همش؟ بهترین کاری که میتونم بکنم چیه؟ لطفا جواب بدین مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام معمولاً روش لیزری نیاز به پانسمان نداشته و خشک و تمیز نگه داشتن محل زخم کفایت می‌کند ولی برای اطمینان لازم است مطابق با دستورالعمل پزشک خود عمل کنید.

 • رها گفت:

  سلام همسر من کیست مویی داشت که دکترش گفت پخش شده و جراحیش کرد و یه بر ش از بالای باسن تا نزدیک مقعد و بخیه زده الان ۹روز گذشته و چون کارش مجبوره مدام بشینه با اینه از بالشتک مخصوص استفاده کرده اما محل پانسمانش خونی میشه خونش قرمز نیس تیره است و درد زیادی داره مخصوصا موقع نشستن باید چیکار کنیم؟!
  لطفا جوابمو بدین.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام از نشستن طولانی مدت و مداوم بپرهیزند و برای بررسی زخم عمل به پزشک خود مراجعه کنند.

 • ناشناس گفت:

  سلام من عمل کردم و هیچ گونه انتی بیوتیکی و هیچ دارویی دکتر ب من نداد دلیل چیه

  • clinic گفت:

   با سلام حتماً نیازی ندیده یا قبل عمل به شکل وریدی تزریق نموده‌اند

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من دو سوراخ ریز در استخوان بین دو باسنم مشاهده میشود پیشه متخصص رفتم ک به من سفکسیم داد آیا بیماری من کیست مویی است با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ قطی و صد در صد نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • شیم گفت:

  حدودیک هفته عمل بسته کردم ولی به شدت باسن سمت چپ درد میکنه،چه کنم ،ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام برای تسکین درد از حمام آب گرم نشسته استفاده کرده و برای بررسی از نظر عفونت زخم نزد پزشک خود مراجعه کنید.

 • حمید گفت:

  سلام اقای دکتر من مبتلا به کیست موی ام ویک هفته ای است که جراحی کردم وباز است ودر طول این چند روز بعضی مواقع در جای زخم اب خون عفونت بیرون میاد نمی دونم از دور خوردن زیاده یا استرس داشتن برای زود خوب شدن لطفا مرا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار عفونت محل جراحی شده و نیاز به درمان آنتی‌بیوتیکی داشته باشید، برای معاینه نزد پزشک خود مراجعه کنید.

 • Mohammad گفت:

  سلام شوهرم ۴ روزه که عمل باز انجام داده خیلیا گفتن که ضخمشو پانسمان نکنیم خیلیا هم گفتن باید روش بسته باشه تا موقه ای خوب بشه حالا من میخوام بدونم که ایا من پانسمان نکنم تا خودش خوب بشه یا پانسمان کنم تا موقعی که خوب بشه ضخم ممنون میشم جواب بدین ?

  • clinic گفت:

   با سلام جراحی باز فقط در صورتی که به روش لیزری باشد، نیاز به پانسمان ندارد. در غیر این صورت باید تا زمان بهبودی نسبی هر روز و منظم پانسمان و تعویض شود.

 • محمد گفت:

  با سلام
  ایا عمل با لیزر هم یک عمل قطعی و صد در صد هست؟

  من یکشنبه بیمارستان میلاد عمل دارم اگه امکانش هست زودتر راهنماییم کنید که کدم عمل رو انجام بدم بهتره؟

  با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام هیچ روش درمانی و حتی لیزر تضمینی نیست و عدم عود بیماری به خود مراقبتی فرد و دوری از عوامل مستعد کننده عود بیماری بستگی دارد.

 • علی گفت:

  سلام من دچار بیماری کیست مویی شودم اوایل سوراخی در پشتم ایجاد شود وخون ابه میداد ومن به دکتر مراجعه کردم دکتر بهم قرص چرک خشکن تجویذ کرد ومن استفاده کردم ولی الان دو تا سوراخ به اندازه سر میخ دارم سه تا سوراخ به اندازه سر سوزن الان هیچکدام خون ابه نمیده ایا باید عمل بشم اینو بگم که از سواراخ بزرگ ها کمی هم مو در امده

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز تنها راه درمان اصلی و قطعی بیماری کیست مویی در حال حاضر انجام جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. سر باز نمودن زخم و تخلیه آن و کاهش علایم آزار دهنده موقت بوده و در صورت عدم درمان به زودی عود خواهد کرد، اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید هر چه سریع‌تر پیش از عمیق شدن کیست مویی و وسیع شدن آسیب بافتی ناحیه برای جراحی آماده شوید. در صورت انتخاب روش جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • امیر گفت:

  سلام من ۵۰روزه عمل کیست مویی باز کردم دیروز رفتم استخر و زخم باز شده و خون ریزی زیادی کرد لطفا راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام هرچه سریعتر به جراح خود مراجعه کنید

 • مونا گفت:

  اگردرقسمت زیر زانو مو برگشته باشد ومتورم شده باشد چکار میشود کرد در ضمن اشان نه ماه بردار هستند

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی و تشخیص بیماری مراجعه کنند، در صورت وجود کیست مویی درمان آنتی‌بیوتیکی شده و جراحی به بعد زایمان موکول خواهد شد.

 • س گفت:

  من ۳ماه هست که حس میکنم یه جوش دقیق روی استخوان پایین کمر دارم و ۲۰ روزی یه بار به مدت ۴ روز ۵روز درد میگیره وقتی میشینم ..الان این عمل احتمالا اگه کیست باشه عمیق برش میدن یا چون شاید اوایل کیسته زخم کوچکتری داره

  • clinic گفت:

   با سلام تا حدی که کیست موجود در عمق زخم که قابل مشاهده نیست به طور کامل خارج شود برش داده خواهد شد.

 • فری گفت:

  در هنگام اصلاح ناحیه مقعد با تیغ بعلت خراشیدگی و خونریزی مختصر بعد از یک هفته برامدگی کوچکی به اندازه نخود در زیر پوستم ایجاد شده که درد و عارضه ای ندارد و به هنگام لمس آن سفت بوده و در زیر پوست قابل تحرک میباشد و در حدود یک ماه است که تغییری ندارد میخواستم با ایجاد برش کوچکی در محل با شرایط استریل خارجش کنم چون از مراجعه به پزشک خجالت میکشم آیا با دارو رفع میشود.ممنون از پاسخ گوئی

  • clinic گفت:

   با سلام از هر اقدام این چنینی و خود درمانی بپرهیزید و حتماً به پزشک برای بررسی و تخلیه مراجعه شود. با جراحی سرپایی لیزری زاوده بدون درد و خونریزی برداشته خواهد شد. این بیماریهای مقعدی برای پزشک عادی است و جای خجالت ندارد.

 • محمد گفت:

  سلام
  من یک روزه با توجه به علائم فهمیدم که کیست مویی دارم…ورمش کوچکه.درد کمی دارم…میخواستم بدونم اگه الان که وخیم نیست مراجعه کنم طول دوره درمان کوتاه تر میشه؟؟چون مشغله های روزانه زیاد دارم

  • clinic گفت:

   با سلام بله در صورت مراجعه فوری در مراحل ابتدایی ابتلا به کیست مویی و پیش از عفونی شدن آن، دوره درمان کوتاهتر و روند بهبودی سریع‌تر خواهید داشت، زیرا در صورت عفونت کیست مویی لازم است پیش از جراحی یک دوره آنتی بیوتیک برای رفع التهاب ناحیه مصرف کنید که زمان بر است. از طرفی نوع جراحی در تعیین روند بهبودی بسیار مؤثر است، در روش لیزری علاوه بر تسریع روند بهبودی، مزایای دیگری نیز وجود دارد که شامل جراحی بدون درد و خونریزی، بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان و به صورت سرپایی و امکان آغاز فعالیت روزمره از روز پس از عمل جراحی به تنهایی و بدون کمک گرفتن از دیگران است.

 • علی گفت:

  سلام.خسته نباشید.من یه هفته ای هست عمل کیست مویی کردم که باز هم هست.بعد از ۶ روز به پزشک مراجعه کردم که چک کرد و گفت مشکلی نداره.اما یه روز بعد موقع تعویض پانسمان بوی بدی از زخم می اومد و گاز هم بدبو و به رنگ سبز و چرکی در اومده بود.ایا طبیعیه؟‌با اضافه کردن دفعات تعویض پانسمان یا استفاده از بتادین می‌تونه موثر باشه؟ البته بیشتر دیواره های زخم بجز کف و یه قسمت از بالا به شکل صورتی و قرمز در اومده؟ لطفاً راهنمایی کنید.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام روزی دو مرتبه پانسمان را تعویض کنید و پیش از تعویض پانسمان درون لگن آب گرم حاوی چند قطره بتادین بنشینید به صورتی که کل زخم درون آب قرار بگیرید، سپس محل را از ترشحات پاک و خشک کرده دوباره پانسمان کنید، اگر ترشحات سبز و چرکی و بدبو ادامه داشت به جراح خود جهت بررسی از نظر عفونت و دریافت درمان آنتی‌بیوتیکی مراجعه کنید. نگران بافت صورتی درون زخم نباشید، نشانه ترمیم زخم است.

 • ساسان گفت:

  آیا کیسه مو دوباره عود خواهد کرد بعد عمل

  • clinic گفت:

   با سلام بله کیست مویی نیز همانند اکثر بیماری‌ها در صورت عدم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل جراحی و عدم تغییر مطلوب در سبک زندگی عود خواهد کرد، تنها تضمین کننده عدم عود مجدد این بیماری خود بیمار است. کوتاه نگه داشتن موهای ناحیه، تمیز و خشک نگه داشتن محل و خودداری از بلند کردن اجسام سنگین و زور زدن حین اجابت مزاج و استفاده از توالت فرنگی به جای سرویس بهداشتی ایرانی می‌تواند به کنترل و پیشگیری از عود این بیماری کمک کند.

 • زهرا گفت:

  سلام
  من مبتلا به کیست مویی هستم
  راستش سوراخی که الان ایجاد شده اصلا کوچیک نیست و تقریبا ۲سانتی متر طول و یک سانتی متر عمق داره و واقعا ترسیدم
  ممکن هست مشکلات دیگه ای برام ایجاد کنه؟
  من یکبار عمل کردم و دوباره عود کرده واقعا خسته شدم از این بیماری
  من فیلم درمان با روش لیزری رو دیدم
  زخمی که بعدش باقی می مونه خیلی بزرگ‌هست
  نیاز به پانسمان داره؟ چقدر طول میکشه تا اون زخم بسته بشه؟ و اینکه اصلا به شکل اول برمیگرده؟ چون یک زخم کوچیک بعد از خوب شدن اثرش باقی می مونه این زخم تو اون ناحیه چطور میخواد خوب بشه؟
  واینکه من یبوست شدید هم دارم یکی از دلایل تاخیر در درمانم هم همین هست میترسم بعد جراحی تو دوره ی نقاهت به خاطر فشاری که یبوست وارد می کنه بافتی که جوش میخوره دوباره پاره بشه و خونریزی کنه

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال بدخیمی در کیست مویی محدود بوده ولی در مواردی با نظر پزشک نمونه جهت بررسی بیشتر گرفته و برای پاتولوژی ارسال خواهد شد، در صورت رعایت اصول مراقبتی پس از عمل جراحی کیست مویی مانند کوتاه نگه داشتن موهای ناحیه، تمیز و خشک نگه داشتن محل و خودداری از زور زدن حین دفع مدفوع و استفاده از توالت فرنگی به جای سرویس بهداشتی ایرانی قابل کنترل بوده و احتمال عود آن محدود می‌شود، زمان لازم برای بهبودی پس از جراحی لیزری نیز به عمق و وسعت زخم بستگی دارد ولی نیاز به استراحت طولانی مدت نداشته و با این روش فرد در مدت کوتاهتری نسبت به سایر روشهای جراحی سنتی سلامت خود را باز می‌یابید و می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز کند. نگران زخم نباشید، به مرور جوش خورده و بسته خواهد شد. اما کنترل بیماری یبوست در شما بسیار مهم است، بهتر است با تغییراتی در سبک زندگی، رژیم غذایی و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره این مشکل را برطرف کنید تا هم دچار عوارض و بیماری‌های مقعدی نشده و هم از عود کیست مویی پس از جراحی جلوگیری کنید. میزان مایعات مصرفی خود را به شش الی هشت لیوان روزانه افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر را در رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید، ورزش منظم داشته و تحرک و فعالیت بدنی و پیاده‌روی داشته باشید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید.

 • محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من کیست مویی دارم الان ۴ روزه ورم کرده وخیلی درد میکنه با این شرایط میتونم عمل انجام بدم یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام اگر عفونت شدید داشته باشد ابتدا درمان آنتی‌بیوتیکی شده سپس جراحی انجام خواهد شد، بهتر است به منظور تسریع روند درمان هر چه سریع‌تر مراجعه کنید.

 • پیمان گفت:

  سلام من چهار روزه که عمل کیست مویی باز کردم.حالا داخل زخم یه کیسه های زرد-سفید رنگی وجود داره که نیمه سفتن آیا عفونته؟! لطفاً زود جواب بدین تا فردا نمیتونم به پزشکم مراجعه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام بله این احتمال وجود دارد که دچار عفونت پس از جراحی شده باشید، در زمان تعویض پانسمان از همراه و مراقب خود بخواهید تا با یک گاز استریل به خوبی داخل زخم را از ترشحات پاک کند، اگر ترشحات چرکی و زرد همچنان ادامه داشت به پزشک جراح خود مراجعه کنید تا درمان لازم را برای رفع عفونت احتمالی تجویز کند.

 • skfm گفت:

  سلام خسته نباشید
  من مبتلا به کیست مویی هستم و یکبار هم جراحی انجام دادم ولی عود کرد متاسفانه
  راستش از روش جراحی باز واقعا میترسم به خاطر وسعت جراحی و طول درمان طولانی و مراقبت های سخت و اینکه کارم هم به شکلی هست که نمی تونم دوره ی نقاهتش رو به طور کامل بگذرونم
  قصد جراحی با لیزر داشتم اما چند فیلم اینترنتی از جراحی با لیزر دیدم ولی اونهام دقیقا به اندازه ی جراحی باز منطقه رو برش داده بودن و بعد جراحی تنها تفاوتش سوزاندن رگها و عدم خون ریزی بود و زخم به همون اندازه باز بود
  به نظر میومد تنها تفاوت در وسیله ی برش هست و در نهایت وسعت ناحیه ای که برش داده شده و زخمی که باقی مونده یکسان هست
  میشه بفرمایید دقیقا این روش مزیتش چی هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام روش لیزری به سبب سوزاندن و ترمیم انتهای عروق خونی و اعصاب آسیب دیده حین جراحی فاقد درد و خونریزی روشهای سنتی است. از طرفی به بافت سالم اطراف نیز آسیب نزده و آنها را درگیر نمیکند. بنابراین طول دوره بهبودی فرد کاهش می‌یابد، همچنین به دلیل عدم دستکاری و استفاده از تیغ یا چاقو جراحی احتمال انتقال بیماری‌های عفونی و منتقل شونده از راه خون مانند ایدز و هپاتیت را نیز محدود می‌کند. ترمیم اطراف زخم احتمال عفونت پس از جراحی را نیز کاهش می‌دهد. برای انجام آن نیازی به بيهوشی عمومی و تحمل عوارض ناشی از داروی بيهوشی نیست و بیحسی موضعی کافی است، سرپایی انجام شده و نیازی به بستری در بیمارستان و قرار گرفتن در معرض عفونت بیمارستانی ندارد، نیازی به پانسمان و دردسر تعویض آن و مراقبت سخت روش سنتی پس از جراحی را ندارد، فرد قادر به بازگشت به محیط کار و فعالیت روزمره خود از روز پس از عمل جراحی خواهد بود. بنابراین این روش دارای مزایای بسیاری نسبت به روش سنتی است

 • ناشناس گفت:

  سلام من تاحالاکیست نداشتم الان دوروزه اول خط باسنم دردداره ولی نه شدیدمعمولی قبلاهم اینجوری میشدم ولی خوب میشده الان خواستم بدونم کیسته یانه نه ترشه دارم نه چرک داره نه جایش سوراخه

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است سوراخ ناحیه آن قدر ریز باشد که شما ندیده باشید و چون بیماری کیست مویی در مراحل ابتدایی ایجاد است هنوز دچار علایم دیگر آن نشده باشید، البته این احتمال نیز وجود دارد که اصلاً بیماری کیست مویی مطرح نبود و دچار یک عارضه مربوط به استخوان دنبالچه که در قسمت انتهایی ستون فقرات قرار گرفته است باشید، با این حال تشخیص قطعی مستلزم مشاهده و معاینه بالینی است، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر و تشدید آسیب بافتی حضوری مراجعه کنید.

 • رزیتا گفت:

  سلام من مدتیه متوجه شدم در بالای باسنم سوراخی هست البته از بچگی بوده مدتی پیش برای اپیلاسیون رفتم و اون خانوم ارایشگر بهم گفتن ک این سوراخ غیر طبیعی هست .من ۲۲ سالمه میخواستم بدونم این چ مشکلیه ک در ضمن این سوراخ بسته هست و هیچ ترشحی تابحال نداشتم

  • clinic گفت:

   با سلام این احتمال وجود دارد که دچار سوراخ مادرزادی در این ناحیه باشید یا این که به بیماری سینوس پیلونیدال مبتلا شده باشید، در هر حال این سوراخ غیر طبیعی بوده و هر چند در حال حاضر مشکلی نداشته و علایمی نداشتید ولی نیاز به درمان و پیگیری دارد، بنابراین پیش از تشدید آسیب بافتی ناحیه برای معاینه و بررسی دقیق ناحیه و تشخیص و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • علی گفت:

  سلام خسته نباشین.ایابیماریه دیگه ای هم وجود داره وه علایمش مثل کیست مویی باشه….؟؟
  من اول همون محدوده انگاردراثر گرماسوخته بعد سوراخ شد وخون وچرک خارج میشه ایا همین مریضیه

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه ناحیه امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی به احتمال فراوان شما دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به نفع خودتان است هر چه سریع‌تر و پیش از تشدید علایم ناخوشایند و وسیع شدن آسیب بافتی ناحیه برای درمان لازم مراجعه کنید، تنها راه درمان اصلی این بیماری جراحی است که خوشبختانه با ابداع روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • حمید شیروانی گفت:

  سلام من ی سوراخ ریز ب اندازه نوک میخ در بالای مقعدم ایجاد شده، و هیچ دردی هم ندارد، ایا کیست مویی هست؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمال وجود کیست مویی مطرح است که در مراحل ابتدایی ایجاد بوده و در صورت عدم پیگیری به موقع پیشرفت می‌کند و با علایم آزار دهنده دیگر همراه خواهد شد، به منطور داشتن روند درمانی کم دردسرتر هر چه سریع‌تر مراجعه کنید.

 • سجاد گفت:

  سلام آقاي دكتر من ١٦ روز پيش عمل باز انجام دادم وبعد إز ٤ روز مونريزي كردم وخونة بند نيومد رفتم دوباره عمل كردم وبخيه زدن و الان بري بدي وخون آبه مياد وبخيه باز شده

  • clinic گفت:

   با سلام اگر میزان بازشدگی زخم وسیع بوده و ترشحات خونی و چرکی دارید باید حتماً نزد متخصص جراح خود مراجعه کنید تا بار دیگر از نظر عود بیماری بررسی شوید، ناحیه را تمیز و خشک نگه داشته و از زور زدن حین اجابت مزاج و بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید.

 • شهرام نظری گفت:

  سلام. ممنون میشم که منو راهنمای کنید. من کیست مویی دارم.شغلم مغازه داری هستش .واسه عمل جراحی چقدر طول درمان داره که بتونم برنامه ریزیکنم وهزینه عمل چقدر میشه. مم از لطف شما

  • clinic گفت:

   با سلام در صورت جراحی به روش نوین لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت ندارید، جراحی بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان، بدون درد و خونریزی و به صورت سرپایی انجام شده و طی چند ساعت مرخص میشوید، از روز پس از عمل می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • فرزانه گفت:

  پسرم سه سال پيش اين سينوس راعمل كرده يك هفته است ناحيه ي عمل درد مى كند و وسط برش مثل عرق سوز قرمز شده چه كند ممنون از راهنمايي شما

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان فرزندتان دچار عود بیماری کیست مویی شده‌اند، هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی محل در حال آسیب، پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه مراجعه کنید.

 • حمید گفت:

  باسلام خدمت شما…من حدود۲ماهی میشه که عمل کیست مویی انجام دادم …تمام مراحل درمان ومراقبت وپانسمان رو به خوبی انجام دادم…تقریبا یک هفته ای میشه که ازناحیه عمل وبخصوص اطراف وباسن به شدت ترشح عفونت که به رنگ زرد هستش بیرون میزنه…درضمن اطراف باسن خیلی قرمز وسفت مث چوب شده…خواستم علتشو بدونم…ممنون
  آنتی بیوتیک هم استفاده میکنم ولی بی تاثیره

  • clinic گفت:

   با سلام این احتمال وجود دارد که دچار عفوتت پس از جراحی شده باشید، هر چه سریع‌تر برای معاینه نزد پزشک جراح خود مراجعه نمایید.

 • مسنانه گفت:

  سلام..با تشکر از شما
  پسر من ۳ بار عمل کیست مویی کرده که آخرین بار مهر ماه سال ۹۵ بوده..که تا حدود ۲ ماه هست که زخم کلا بسته شده بود ولی الان ۳ روزه باز ی سوراخ کوچک بوجود اومده و دوباره زخم باز شد.نمیدونم چرا پوستش بسته نمیشه.واقعا خسته شدم و خودش هم افسرده و عصبی شده .‌لطفا راهنمایی بفرمائید.

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال عود بیماری کیست مویی برای چندین بار پس از جراحی وجود دارد، نگران نباشید با ابداع روشهای نوین جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابد و می‌تواند از روز پس از عمل کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نماید، فرزندتان باید در مراقبتهای لازم پس از عمل از جمله تمیز و خشک نگه داشتن محل و کوتاه نگه داشتن دائمی موهای ناحیه بیشتر دقت کند تا بیماری عود نکند.

 • مژگان گفت:

  با سلام همسر من كيست رو داره ازش چرك همراه با خون ابه مياد قرص چرك خشك كن ميخوره لازم هست به پزشك مراجعه كنه يا اون داروهارو بخوره و براي عمل بره؟با بتادين شستشو بده كافيه؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگر تاکنون توسط پزشک ویزیت نشده حتماً باید برای بررسی و معاینه مراجعه کند و از مصرف خودسرانه داروی آنتی‌بیوتیک بپرهیزد، ایشان باید مراجعه کرده و داروی مناسب را قبل از عمل دریافت و برای جراحی کیست مویی هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری آماده شود.

 • شیدا گفت:

  سلام.من حدودا ۱۰روره ک دچار کیست موبی شدم.ب دو دکتر مراجعه کردم ولی پیشنها جراحی دادن.میخواستم بالیزر انجام بدم.ولی چون شهرستان هستم میخاستم ببینم چندروز طول میکشه ک خوب بشه و برگردم.و هزینه اش چقده

  • clinic گفت:

   با سلام روش جراحی لیزری کیست مویی سرپایی بوده و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان یا بيهوشی عمومی در کمتر از یک ساعت انجام شده و فرد در همان روز مرخص و از روز پس از عمل جراحی می‌تواند کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نموده و در کوتاهترین زمان ممکن بهبود یابد. این روش بدون درد و خونریزی سایر روشهای جراحی سنتی انجام می‌شود.

 • Ir گفت:

  با عرض سلام من دی ماه ۹۵ عمل باز کردم والان(مرداد)بعد۷ ما هنوز قسمتی از زخم باز و کامل بسته نشده هر چند روز یکبار موهاشو کوتاه میکنم وبعد استحمام روزانه پانسمانو عوض میکنم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم زخم کامل بسته بشه
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام بسته شدن کامل زخم پس از جراحی باز کیست مویی کمی زمان بر بوده و بسته به عمق و میزان گسترش آسیب بافت نیاز به گذشت زمان دارد. اگر علایم دیگری چون ترشحات چرکی، خونی یا بدبو ندارید صبور بوده و به اقدامات مراقبتی لازم ادامه دهید.

 • نیما گفت:

  با سلام .خدمت دکتر بزرگوار .
  من مدتی پیش در بالای مقعد کیست داشتم که عمل کردم .
  ایا برای استخدامی تو نظام گیر نمیدن .به این عمل ؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام خیر این عمل مشکلی در سلامت شما ایجاد نکرده است که بخواهد منعی برای استخدام شما داشته باشد، با این حال قوانین استخدامی را باید از مراکز مربوطه مورد نظر خود پیگیری نمایید تا اطلاعات دقیقتری درمورد موارد گواهی سلامت مورد نظر دریافت کنید.

 • شیدا گفت:

  سلام اقای دکتر من یه چن ماهی میشه کیست هس تو پای چپم البته دکتر نرفتم ولی چون کیست مویی بود دستم اینم شبیه اونه از اونجا تشخیص دادم که کیست مویی من به پزشک مراجعه نکردم میخواستم بدونم اگه دیرتر اقدام بشه منجر به بیماری خطرناکی نمیشه ؟یا همون کیست مویی باید برداشته شده به بیماری دیگه ای تبدیل نمیشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان بیماری کیست مویی جراحی بوده و در حال حاضر روش درمانی دیگر وجود ندارد، اگرچه ایجاد تأخیر در روند درمانی منجر به بیماری دیگر یا تهدید حیات شما نخواهد شد ولی به سبب گسترش وسعت آسیب بافتی ناحیه منجر به بروز علایم آزار دهنده دیگر خواهد شد به صورتی که منجر به مراجعه اورژانسی شما می‌شود و از طرفی روند درمانی نیز دشوار و زمان بر خواهد شد. بهتر است پیش از وخیم شدن بیماری برای درمان لازم مراجعه نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من چند وقته فهمیدم کیست دارم البته خیلی درد نداره فقط یکم خون آبه از میاد.البته قبلا یه سوراخ کوچیک بود اما االان دوتا فرورفتگی خیلی کوچیک بهش اضافه شده.میخواستم بدونم حتما باید عمل بشه؟یا اینکه اگه عمل نکنم بیشتر میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام تنها را درمان قطعی کیست مویی عمل جراحی است که البته با ابداع روشهای نوین لیزری امکان انجام آن به صورت سرپایی، بدون درد و خونریزی و تحت بیحسی موضعی بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی میسر است. عدم توجه به درمان به موقع آن باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه خواهد شد به صورتی که یک شرایط اورژانسی برای فرد ایجاد شده و نیاز به مراجعه فوری و جراحی پیدا می‌کند. بهتر است پیش از وخیم شدن مشکل خود برای درمان مراجعه نمایید.

 • علیرضا خانی گفت:

  با سلام. من ۸روز که عمل کیست مویی کرده ام. پانسمان من را پدرم عوض میکند.نحوه صحیح پانسمان را لطفا بگید خیلی سختی میکشم. و علائم عفونت زخم باز کسیت مویی چیست؟چگونه فرق پر
  شدن زخم «پیشرفت زخم» و عفونت رو متوجه بشم. نشانه پیشرفت زخم ویا عفونت آن چیست؟ در زخم من مقداری گوشت مانند است از کجا بفهمم عفونت است یا گوشت. آیا در موقع پانسمان کردن باید روی زخم کشید یا اینکه فشار داد؟ ?

  • clinic گفت:

   با سلام برای تعویض پانسمان ابتدا درون لگن آب گرم نشسته تا زخم کامل در آب فرو رود پس از شست و شو، محل را خشک کرده و چناچه ترشحات زرد رنگی درون حفره جمع شده بود، با کمک فشار پانسمان تخلیه شود و سپس محل با گاز تمیز پر شده و با یک پد بر روی آن چسبانده و سفت محکم شود، به تدریج یک بافت صورتی متمایل به قرمز درون حفره ایجاد می شود که نشانه ترمیم آن و بهبودی است،ترشحات چرکی بدبو نشانه عفونت است که باید توسط پزشک جراح مربوطه بررسی شود.

 • علیرضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید من الان شش روز هست عمل کردم ولی هنگام شست و شو خیلی درد می کنه لطفا اگه ماده ی سر کننده ای اگه هست معرفی کنید تا هنگام شست و شو زیاد درد نکنه.

  • clinic گفت:

   با سلام درد هنگام شست و شو و تعویض پانسمان طبیعی بوده و با بهبود و ترمیم محل جراحی و با گذشت دو الی سه هفته از زمان جراحی کمتر شده و رفع می‌شود، به منطور تحمل درد می توانید از داروهای مسکن ساده استفاده کنید ولی برای مصرف داروهای آرامش بخش قوی و موضعی باید نظر پزشک جراح خود را که در جریان پرونده پزشکی شما هستند، جویا شوید.

 • محسن گفت:

  آیا کیست های عود شده هم با لیزر انجام می دهید و چند روزه خوب می شود.

  • clinic گفت:

   با سلام بستگی به نوع کیست دارد و شدت عود آن دارد، اما امکان درمان لیزری بسیاری از انواع کیست مویی وجود دارد، بهتر است پیش از وخیم شدن بیماری و پیشرفت آن هر چه سریع‌تر برای معاینه و درمان مراجعه حضوری نمایید. با روش لیزری امکان جراحی سرپایی و بدون نیاز به بستری و بی هوشی عمومی وجود دارد که به سبب درد و خونریزی بسیار کمتر نسبت به سایر روشهای جراحی سنتی امکان بازگشت به کار و فعایت روزمره از روز پس از عمل جراحی وجود داشته و در مدت بسیار کمی نسبت به سایر روشها بهبودی کامل حاصل خواهد شد.

 • M گفت:

  سلام خسته نباشید دختری ۱۷ساله ام دچار کیست مویی شدم میخواستم ببینم اگه عمل نکنم راه دیگری هست ؟یا اگه‌ درمان نشه ممکنه عوارض جدی ای داشته باشه ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال در حال حاضر انجام جراحی است که البته به روشهای مختلف جراحی با توجه به شرایط بیمار قابل انجام بوده و با کمک ابداع روشهای نوین لیزری با عوارض کمتر و دوران بهبودی کوتاهتر امکان پذیر است. بله اگر به بیماری فعلی خود توجه نکنید و درمان آن را جدی نگیرید، دیر یا زود با علایم آزار دهنده دیگر بروز می‌کند به صورتی که زندگی روزمره را مختل کرده و اجازه آسوده نشستن یا راه رقتن را از شما می‌گیرد و از طرفی روند درمانی را نیز مشکل تر می‌کند. بنابراین به سلامت خود اهمیت دهید و هر چه سریع‌تر برای درمان و جراحی آماده شوید. نگران نباشید با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به بی هوشی عمومی درمان شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل می‌توانید درس و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که فعالیت بدنی سنگین نداشته باشید.

 • حميد رحمتي گفت:

  با سلام
  آقاي دكتر من ديماه عمل كردم ولي هنوز جاي عملم درد ميكنه دليلش چيست…
  عمل كيست پيلونيدال بوده
  بعد از ٣ هفته كاملا بسته شد
  الان نه قرمز نه خونريزي داره
  حتي خط جاي عمل معلوم نيست
  ولي جاي عملم درد ميكنه
  مطمئنم كه كيستي وجود نداره

  • clinic گفت:

   با سلام اگر هیچ ترشح، قرمزی و التهاب در ناحیه ندارید مشکلی نیست ترمیم زخم از داخل ممکن است هنوز کامل نشده باشد، از کمپرس گرم بر روی محل استفاده کنید و از نشستن طولانی مدت خودداری نمایید و حتماً سعی کنید از توالت فرنگی استفاده کنید این عارضه نیز به مرور کم شده و بهبودی کامل می‌شود.

 • Masiii637 گفت:

  باسلام من ۳۲ سالمه وقتی مجردبودم درپشتم کمی بالاتر از سوراخ مقعد درد داشتم تایک روز بادست زدن احساس کردم درهمان جابادست زدن زخمی راکندم وبعد ازان خون بیرون امد بعد ها متوجه شدم تبدیل به یک سوراخ شده دیگر به ان کاری نداشتم یعنی چیزی متوجه نمیشدم الان حدود ده سال است که ازدواج کردم وشوهرم به تازگی عمل مو برگشتی داشته ومن الان متوجه سوراخ پشت خودشدم خیلی درگیر شدم نمیدونم منم مثل اونم یا نه باوجوداین من نه ترشح چرکی ونه بوی بد ونه حتی خون ریزی دارم میخواستم ببینم ایا من هم موی برگشتی دارم یا نه اگه هست چرا الان ده ساله که اذیت نشدم ولی بعضی مواقع دردخیلی کم دارم همیشه نیست دیربه دیر

  • clinic گفت:

   با سلام بله این احتمال وجود دارد که دچار بیماری سینوس پیلونیدال باشید ولی هنوز مراحل بدون علامت بیماری را سپری می‌کنید و با گذشت زمان ممکن است علایم آزار دهنده بیماری تظاهر کند، پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم ناراحت کننده آن برای معاینه و تشخیص قطعی آن و درمان لازم که همان طور که می‌دانید تنها درمان اصلی این مشکل جراحی است، مراجعه کنید. اگر تا زمان بروز علایم در مراجعه به پزشک تعلل کنید، به دلیل پیشرفت بیماری، روند درمانی کمی مشکلتر خواهد شد.

 • حسین گفت:

  سلام دکتر من کیست مویی دارم اصلا نه درد دارم و نه اذیتم میکنه آیا با تجویز پماد و دارو خوب میشه .

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان قطعی کیست مویی در حال حاضر انجام جراحی است که البته با کمک ابداع روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و در مدت کوتاهی بهبود می‌یابید، از روز پس از عمل امکان بازگشت به کار و فعالیت روزمره فرآهم خواهد بود. درمان دارویی یا خانگی فقط جنبه حمایتی دارد. بیماری شما هنوز در مراحل ابتدایی بوده و دیر یا زود علایم آزار دهنده آن بروز خواهد کرد، پس پیش از بروز علایم برای درمان مراجعه نمایید.

 • علیرضا گفت:

  باسلام من حدود دوسه سالی میشه کیست مویی دارم ولی تا یه ماه پیش هیچ دردو علاعمی نداشت فقد دوتا سوراخ ریز که به سختی دیده میشد قسمت نشیمنگاه داشتم ولی الان وقتی بهش فشار میاد خون ابه وعفونت بیرون میاد چیکار کنم به نظرتون عمل باز یا بسته کارم تو مناطق بندری وشرجیه کدومو پیشنهاد میکنید ایا کیستم خوش خیمه یا بدخیم

  • clinic گفت:

   با سلام در اغلب موارد کیست مویی خوش خیم است ولی برای بررسی بیشتر در صورت شک به بدخیمی برای پاتولوژی فرستاده می‌شود، تنها راه درمان اصلی کیست مویی جراحی است که در روش باز نیاز به استراحت طولانی مدتی نسبت به روش بسته خواهد بود ولی در روش بسته احتمال عود بیشتر است، بهتر است با توجه به شرایطتان با جراحی به روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به استراحت طولانی مدت عمل کرده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید. البته شرط عدم عود و تضمین صد در صد درمان در گرو همکاری شما در دوری از عوامل مستعد کننده بازگشت بیماری است.

 • ناشناس گفت:

  سلام من سوراخ کوچک بالای مقعدم دارم نه مو داره نه ازش چیزی ترشح میشه اصلا تا حالا اذیتم نکرده آیا باد عمل کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام باید ابتدا معاینه شوید تا مربوط بودن سوراخ به کیست مویی تأیید شود. در صورت وجود سینوس پیلونیدال فعلاً در مرحله خاموش و بی علامت بیماری بوده و دیر یا زود دچار علایم آزار دهنده آن خواهید شد و تنها درمان قطعی جراحی است. بهتر است پیش از وخیم شدن بیماری جراحی شوید.

 • ستار گفت:

  با سلام من يك هفته هست كه عمل جراحي باز انجام دادم هيچ دردي ندارم ولي زمان عوض كردن پانسمان توسط پرستار خيلي درد دارم چه راهي را پيشنهاد داريد واسه كاهش درد تعويض پانسمان .با تشكر

  • clinic گفت:

   با سلام می توانید با نظر پزشک جراح خود داروی مسکن و ضد درد استفاده کنید. البته باید صبور باشید به مرور درد محل عمل کاهش می‌یابد.

 • بهنام گفت:

  سلام و عرض ادب، هفت سال پیش سینوس با روش باز عمل کردم و تا یک ماه پیش هیچ مشکلی نداشتم اما الان دوباره همون علائم قبل از جراحی ولی به صورت خفیفتر نمایان شده خواستم بدونم با لیزر امکان برطرف کردن مشکلم هست توی دوران نقاهت عمل بازی که داشتم خیلی اذیت شدم و دیگه حاظر به جراحی باز برا بار دوم نیستم. باتشکر از شما

  • clinic گفت:

   با سلام بله امروزه لیزر جایگاه مناسبی در جراحی سینوس پیلونیدال پیدا کرده است که عوارض جانبی کمتری داشته و با درد و خونریزی بسیار کمتری نسبت به روش‌‌های سنتی جراحی باز یا بسته کیست مویی همراه است. البته باید ابتدا کیست شما مورد بررسی قرار گیرد و سپس تصمیم‌گیری نهایی انجام شود.

 • آرش گفت:

  با سلام وخسته نباشید،من کیست مویی در انتهای کمر در خط باسن دارم.ولی نه ترشح داره ونه دردی احساس میکنم،فقط سوراخای خیلی ریز داره.میخواستم بدونم نیاز به عمل جراحی دارد؟عمل بالیزر بهتر است یا جراحی؟

  • clinic گفت:

   با سلام تنها درمان قطعی کیست مویی جراحی است که عمل آن با لیزر دارای عوارض کمتری چون درد و خونریزی بوده و به بیمار این امکان را می‌دهد تا زودتر بهبود یافته به محل کار و فعالیت روزانه خود بازگردد. ممکن است فعلاً با کیست خود مشکلی نداشته باشید اما احتمال عفونت و التهاب آن در آینده بسیار است. با این حال نیاز به بررسی شرایط و کیست مویی شما برای تصمیم‌گیری هست.

 • زهرایی گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت اقای دکترمن دارای کیست مو درقسمت پایین کمرمی باشم اول دارای یک کیست مو درهمان قسمت بودم ولی بعدازمدتی درهمان قسمت بافاصله ی کمی دارای کیست موی دیگری شدم درکل من الان دارای دو منفذ کیست موهستم که باعفونت وخونریزی ودردشدیدهمراه است که من خودم بافشاردادن چرک وخونریزی همان قسمت راتخلیه می کنم ایاالان این کیست موبالیزقابل درمان هست باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام کیست مویی یک بیماری نسبتاً شایع به خصوص در مردان پر مو است که با تنها راه درمان قطعی آن جراحی است. تخلیه‌ی چرک و عفونت کیست باید توسط پزشک انجام شود، پس از دست‌کاری آن خودداری کنید و هر چه زودتر برای آغاز درمان مراجعه نمایید. پیشرفت علم در زمینه جراحی امکان عمل کیست مویی با لیزر را که روشی کم تهاجمی و ایمن‌تر و با عارضه‌ی خونریزی و درد کمتر نسبت به روش‌های سنتی، فراهم نموده که به استراحت کمتری پس از عمل نیاز دارد.

 • فاطمه گفت:

  سلام آقای دکتر الان حدود یک هفته ای است که یک غده ی چرکی پایین تر از کمرم دراومده تشخیص دکتر اینکه کیست موییه آیا حتما نیاز ب عمل داره؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله کیست مویی بیماری است که به سبب بازگشت مو به درون حفره موجود در انتهای ستون فقرات ایجاد شده و تنها درمان قطعی آن جراحی است. اقدام به درمان و جراحی سریع‌تر از وخیم شدن و مشکل شدن جراحی و درمان آن جلوگیری می‌کند.

 • حمید گفت:

  با سلام
  چند هفته است احساس درد در محل دنبالچه، درست انتهای کمر و ابتدای جدا شدن باسن ها، دارم. موقع نشستن بیشتر می شود. معمولا صبحها بعد از بیدار شدن، درد ندارم و بلافاصله با نشستن مخصوص پشت فرمان ماشین، درد شروع می شود. نوع درد از جنس سوزش است.
  در بررسی چشمی توسط خانواده، هیچ گونه علایم ترشح یا سوراخ و ورم دیده نمی شود.
  آیا آبسه پیلونیدال است؟ اگر بله، عمل لازم دارد؟ نوع عمل احتمالی.
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال بسیار زیاد ممکن است به سینوس پیلونیدال مبتلا شده باشید که گاهی سوراخ ریز آن به راحتی رؤیت نخواهد شد. البته بدون معاینه نمی‌توان تشخیص قطعی داد ولی باید برای مشخص شدن علت و درمان زودتر مراجعه کنید. بله تنها درمان قطعی این بیماری جراحی بوده که تکنیک و انواع مختلفی دارد ولی نوع لیزری آن با درد و خونریزی کمتری همراه بوده و نیاز به دوران استراحت پس از عمل کمتری نسبت به سایر روش‌های سنتی دارد.

 • سارا گفت:

  باسلام.من تقریبا یکماه هست که احساس سوزش دارم درقسمت پشت بین دوتا باسنم دقیق روی دمالچه پشتم به قول ماما محلی ها پماد تتراسکلین زدم فکر کردم عرق سوز شده ولی خیلی ازیت میشم سوز میده زخم هست دلیلش چیه ممکنه کیست باشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال به وجود آمدن سینوس پیلونیدال یا کیست مویی محتمل است که با یک مشاهده و معاینه بالینی توسط پزشک حاذق قابل تشخیص است. در صورت قطعی شدن کیست مویی نیاز به جراحی وجود دارد و درمان دارویی نمی تواند مفید واقع شود. البته با پیشرفت علم و کاربرد لیزر در جراحی کیست مویی امکان جراحی سرپایی کم درد و خونریزی و بدون نیاز به استراحت طولانی مدت روش های سنتی را فرآهم می کند.

 • علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱ ماه میشه عمل کردم سینوس رو و زخمم بسته شده…میشه بگید بعد از عمل آیا درسته ک نباید شلوار تنگ پوشید؟نگرانم لطفا توضیح بدین…و اینکه اگر موهای اون منطقه رو لیزر کنم بهتره؟ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام بله باید از پوشیدن لباس های تنگ خودداری نمایید، زیرا این لباس ها با بالا بردن رطوبت ناحیه و تعریق شرایط را برای عود و بازگشت بیماری فراهم می کنند. یکی از علل عود کیست مویی، موهای موجود در ناحیه است که با زدودن دائمی آن ها با لیزر می توانید یکی از علل اصلی به وجود آوردنده کیست مویی را از بین ببرید.

 • گرشاسبی گفت:

  سلام من حدود یک سال پیش عمل سینوس پینولیدال به صورت بسته کردم ولی الان دوباره عود کرده ایا باید دوباره عمل کنم اگه عمل نکنم مشکل دارد

  • clinic گفت:

   با سلام بله دوست عزیز، تنها راه درمان کیست مویی جراحی است و پس از عود آن نیز راه درمانی جز جراحی وجود ندارد، اگر درمان مشکل خود را پیگیری نکنید با گذشت زمان با عوارض و علایم آزار دهنده ناشی از عفونت محل رو به رو خواهید شد، پس بهتر است پیش از بروز آسیب بافتی بیشتر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • نسیم گفت:

  مدت ۴-۵ سال است که هر چند وقت یکبار از ناحیه چاک سینه ام خون و چرک خارج میشود و در این ناحیه چند سوراخ ایجاد شده است لطفا علت ان را توضیح دهید با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه و مشاهده محل امکان تشخیص قطعی بیماری وجود ندارد ولی به احتمال بسیار فراوان دچار کیست مویی در این ناحیه شده‌اید، اگر تشخیص کیست مویی صحیح باشد برای درمان قطعی خود نیاز به جراحی دارید.
   البته با کمک روش های جراحی لیزری بدون درد و خونریری و عوارض دیگری چون عفونت به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری درمان خواهید شد.

 • ملکی گفت:

  باسلام من حدودیک ماه پیش احساس دردکردم توناحیه بین مقعده وخیلی درد داشتم وبه یک دکترگیاهی مراجعه کردم گفت موبرگشتی داری وخودشون مو را دراوردن حالا حدودیک ماه میگذره ولی حالا حدود دوروزه احساس درد کمی دراون ناحیه دازم نظرشما چکارباید انجام بدم باتشکر ازشما

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه با خارج کردن مو مقداری از التهاب و درد و رنج ناحیه کاهش یافته اما درمان به صورت کامل نبوده و به زودی عود خواهد کرد. متأسفانه تنها راه درمان اصلی کیست مویی جراحی است كه البته با روی کار آمدن روش های جراحی لیزری بدون درد و خونریری و عوارض دیگر روش های سنتی انجام خواهد شد و در این روش سرپایی نیازی به بی هوشی عمومی و تحمل عوارض ناشی از آن نیست.

 • ابراهیم گفت:

  ٢سال پيش عمل كيست موئي انجام دادم بصورت باز ولي فقط خارش داشتم عفونت و تب اصلا نداشتم اما الان اون قسمت عمل علائم سري اول قبل عمل و دارم خواستم بدونم امكان داره بعد ٢/٥دوباره تجديد بشه ايا حتما نياز هست نشون جراح بدم

  • clinic گفت:

   با سلام بله کیست مویی از جمله بیماری هایی است که احتمال عود در آن بالا بوده و رعایت نکات پیشگیرانه پس از عمل جراحی در عدم ابتلای مجدد به آن بسیار مؤثر است. بنابراین پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و پیش از پیشرفت بیماری و آسیب بافتی بیشتر مراجعه نمایید.

 • جمشیدی گفت:

  کیست مویی داشتم یکبار در سال ۹۲ و بار دوم درسال ۹۳ به دلیل عود جراحی باز کردم از اون به بعد اندازه یه لوبیا کوچک بازه البته گاهی میبندد ۲ ماه دوباره باز میشه آیا عود مجدده؟ آیا با لیزر میشه عملش کرد؟؟؟ ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام قاعدتاً پس از سه سال از جراحی باز باید محل زخم شما بسته می شد. باز و بسته شدن آن نشانه عود و بازگشت بیماری بوده که البته باید برای تشخیص نیاز به جراحی مراجعه حضوری نمایید. بله در صورت نیاز به جراحی امکان جراحی لیزری بدون نیاز به بستری به صورت سرپایی و بدون درد و خونریزی و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی وجود دارد.

 • تینا گفت:

  سلام ببخشید من در ناحیه ی قفسه سینه (بین ۲ پستان )دارای کیست هستم ترشح هم دارد ولی مویی نیست میشه بجز جراحی درمان دیگشو بدونم؟

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید نوع کیست شما مورد معاینه و بررسی قرار گیرد. برخی از کیست ها نیازی به جراحی و درمان نداشته و خود به خود بهبود می یابد. بدون معاینه نمب توان راجع به درمان نظر داد. بهتر است هر چه سریع تر برای تشخیص نوع کییت و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • جاهدی گفت:

  ضمن عرض سلام بنده دو سال پیش جراحی آبسه ی پری آنال داشتم متاسفانه بعد از دوسال آبسه ی من عود کرده و نهایتا منجر به جراحی فیستول شده است الان در دوره ی نقاهت جراحی اخیر هستم به شدت استرس عود مجدد این بیماری را دارم و با توجه به نبودن پزشک متخصص در زمینه ی فیستول در سهرستانم از شما درخواست راهنمایی و مشاوره در این زمینه را دارم

  • clinic گفت:

   با سلام فیستول مقعدی از جمله بیماری هایی است که علی رغم رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی توسط بیدار با درصد بسیاری عود خواهد کرد. بنابراین به جای نگرانی. مقاومت روحی خود را بالا ببرید تا چناچه دچار عود بیماری شدید، افسرده نشده و برای بهبودی خود سعی و تلاش کنید.

 • حاج علی گفت:

  سلام آقای دکتر.من مبتلا ب سینوس پیلونیدال هستم…میخواستم ببینم طول درمان بعد عمل چقد است کهه بتونم برم سر کار؟آخه برا مرخصی میخوام صحبت کنم…میخوام ببینم عمل جراحی بهتره یا عمل لیزر؟کدومشون درد کمتری داره؟قیمت جفتشون چنده؟خواهشا جوابمو بدین

  • clinic گفت:

   با سلام بسته به نوع جراحی ممکن است بین یک هفته الی یک ماه نیاز به استراحت داشته باشید. اما در روش لیزری که به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری و بی هوشی عمومی انجام می‌شود و با درد و خونریزی کمتر نسبت به سایر روش های جراحی سنتی همراه است، طی دو و سه روز می توانید به محل کار خود باز گردید.

 • مهسان گفت:

  سلام اقای دکتر من دختری دارم که الان سه سال وهشت ماهه شده ۱۹فروردین عفونت ناحیه مفصل پا جراحی شده الان زیر بغل سمت چپ راست یک چیزی سیاه مانند که شبیه به عفونت است دیده میشه وزیر بغل راست یک کوچولو برامدگی داردبه اندازه یک عدس ایا این کیست مویی است لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام مادر عزیز بدون معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی کرد اما احتمال عفونت غدد لنفاوی و با در صد کمتری احتمال کیست مویی مطرح است ولی بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن بیماری فرزندتان را برای معاینه بیاورید تا اقدامات درمانی لازم تجویز گردد.

 • حامد گفت:

  سلام.دوسال پیش ی جوش شبیه دمل از کمرم بیرون زد.و هی فشار میدادم چرکش خالی میشد و باز پر میشد تا اینکه تبدیل به زخم بزرگ شبیه جای گلوله که از بدن در رفته شد سال پیش عمل کردم و کلا منفذ ها و خود کیست رو برداشتن.و ی مدت دوسه ماهه تمیز شد ولی کم کم از جای بخیه ها باز چرک غلیظ بیرون میومد ب طوری که الان ی ساله جای بخیه ها همون چرکی رو میده که قبلا بود و دوباره مو دراورده.دیگه خسته شدم از درمان.و هزینه الکی دکتر امروز متوجه شدم عین همون زخم و جوش داخل نافم هس ولی دیگه حوصله ندارم عمل کنن گوشت بردارن ازم. میخوام بدونم اگه بمونه چی میشه ؟خودش درست میشه؟ یا بدتر میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام کیست مویی بیماری است که تنها درمان اصلی آن جراحی بوده و راه چاره دیگری ندارد. با به تأخیر انداختن روند درمانی خود باعث آسیب بافتی شدیدتر و پیشرفت بیماری و سخت شدن مراحل درمان خواهید شد، به مرور بیماری پیشرفت کرده و علایم آزار دهنده دیگری بروز می کنند، پس بهتر است هر چه سریع‌تر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • رصاف گفت:

  سلام دکتر خسته نباشی من الان دوسال هست که کیست موی دارم ولی هنوز درست نمیدونم کیست هست یانه چون درد بعضی از وقت ها میوند سر کیست هم خیلس بزرگ شد میخواستم ببینم این کیست هست یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز بدون معاینه بالینی شما نمی توان اظهار نظر قطعی نمود ولی احتمالاً دچار کیست مویی هستید و تورم آن نیز نتیجه عفونت ناحیه است، برای پیشگیری از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن و ممانعت از بروز مشکلات بعدی، هر چه سریع تر برای معاینه و بررسی و درمان مراجعه حضوری به کلینیک نمایید.

 • جمیله گفت:

  دختری ۱۵ساله ام سه سال وسط سینه ام جوشهای چرکی درامده دکتر رفتم. گفتند کیست من حال چه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام دختر عزیز، باید برای درمان خود مراجعه نمایید، اگر کیست های ایجاد شده کیست مویی باشد، چاره‌ای جز جراحی ندارد، اما نگران جراحی نباشید، عمل آن با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری و استراحت طولانی مدت و بدون بی هوشی عمومی و بدون درد و خونریزی انجام می شود.

 • سعید گفت:

  ۲ سال پیش کیست مویی عمل کردم بعد از یک ماه دوباره دچار دردشدم پزشکم فرمودند فیستول است و باید عمل کنی. عمل نکردم اما تا حدود یک سال ترشح داشتم اما الان بعد از گذشت یک سال از ترشحات و دردی که بعضاً به وجود می آمد الان نه دردی دارم و نه ترشحی. فقط نگرانم و میخواهم بدونم چی شده؟ ایا خود به خود خوب شده یا خیر؟

  • clinic گفت:

   با سلام فیستول مقعدی خود به خود بهبود نمی یابد ممکن است مسیر این فیستول بسته شده باشد و در آینده از جای دیگری سر باز کند، بهتر است بیماری خود را پیگیری کنید و درمان آن را جدی بگیرید، بدون درمان و جراحی فیستول مقعد، آسیب بافتی ناحیه تشدید شده و بیماری پیشرفت نموده و مراحل درمان آن مشکل خواهد شد، بهتر است هر چه سریع تر برای پیگیری و درمان مراجعه نمایید.

 • ابدالی گفت:

  سلام خسته نباشید من یه هفته است عمل کردم به صورت باز.اما عمق اون زیاد هستش میگن تا دوماه طول میکشه جوش بخوره.چه روشی دارید که این زودتر جوش بخوره ؟لازم باشه مطب هم میام خدمتتون

  • clinic گفت:

   با سلام جراحی کیست مویی با روش باز نیاز به صبر و حوصله داشته و بسته شدن زخم کمی زمان بر خواهد بود ولی همین باز ماندن زخم از احتمال عود بیماری می کاهد، پس از انتخاب روش باز برای جراحی دیگر نمی توان کاری برای افزایش سرعت بهبودی انجام داد، پس صبور باشید و به نکات توصیه شده پس از عمل خود پایبند باشید.

 • یزدانی گفت:

  آقاى دکتر سلام من درقسمت نشىمن گاه نه احساس درد دارم نه تورم ونه قرمزى وداراى سىنوس هستم فقط دوعدد رىز رىز علاعم احتمالى من به صورت کمى خارش است وبعضى وقت ها که درحات شرجى وىا عرق قرارمىگرىد کمى وىا به طورت خفىف سطح سوراخ ها چرب مشود وىا عفونت خفىف تب ولرز ودردهم ندارم به نظر شما احتىاج به عمل جراهى دارم ونوع بد خىم است وىا چىزى جزعى وخشخىم است وبا دارو ورعاىت بهداشت ومراقبت رفع مىشود به تشخىص شما من جزء کدوم دسته ام ودر آخرهم بگوىم که آن آب چرب وعفونت خفىف ىه کمى بوى ترشى مىدهد وهىچ گونه درد شدىدى درموقع نشتن ندارم فقط سوراخ جزءى دارن وبدون درد وحالت طبىعى بدن دارم به زندگى ادامه مىدم وعلاعم اصلى من کمى خارش موقع پوشىدن شلوار تنگ است باتشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز در مراحل ابتدایی ابتلا به کیست مویی ممکن است هیچ عارضه آزار دهنده ای وجود نداشته باشد، پس از گذشت زمان و آسیب بافتی بیشتر و در نتیجه عفونت و التهاب ممکن است دچار آبسه و علایم آزار دهنده دیگر شوید که کمی روند درمان را طولانی می کند. پیش از وخیم شدن بیماری برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • خاکپور گفت:

  با سلام خدمت شما جوانی ۱۹ ساله هستم چهار ماهه عمل باز کردم و در دوماه که گذشته بود یه پارگی کوچولو داشت که رفع شد مراجع دکتر جراحم کردم گفت خوب است مشکلی ندارد نز دیک یکماه بود بسته شده بود که من فک کنم یع کم زود برا کارهای روز مرم یا بیرون که یه بند انگشت باز پاره شد و در دو حالت خون امد الان بهتر شده است دریا هم رفتم ولی باز نزدیک یک ماه هست که بسته نشده هنو رشد بافت من اهسته هست یعنی کم کم بسته میشه ضمنن از پماد ا د استفاده میکنم میخواستم بدونم برای ترمیم زودتر چیکار کنم و نظر شمارو بدونم متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، بهداشت فردی را رعایت کنید، از پوشیدن لباس تنگ خودداری کنید، استحمام روزانه داشته باشید، بر روی دستشویی بیش از حد چهار زانو ننشسته و فشار بیش از حد حین دفع مدفوع وارد نکنید، موهای ناحیه را کوتاه نگه دارید و از بلند کردن اجسام سنگین و نشستن طولانی مدت بپرهیزید، در صورتی که زخم بسته نشد به جراح خود مراجعه کنید.

 • معینی گفت:

  سلام من سینوس پلونیدال داشتم تیرماه عمل کردم اما الان زخمم ترشح خون و کمی چرک میده علتش چیه؟؟؟ باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان سینوس پیلونیدال شما عود کرده و نیاز به معاینه مجدد و حتی جراحی مجدد دارد. البته بدون معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی نمود ولی معمولاً سینوس پیلونیدال به سبب عدم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل دوباره عود خواهد کرد. پیش از وخیم شدن بیماری و مشکل شدن درمان برای پیگیری وضعیت خود مراجعه نمایید.