banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

بیماری شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟

بیماری شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟

آیا تا به حال لب شما ترک خورده است؟ اگر به آخرین باری که لب‌تان دچار ترک شده که معمولاً مربوط به فصول سرما است فکر کنید، احتمالاً متوجه می‌شوید که ابتدا پوست لب خشک و سپس شروع به ترک برداشتن کرده است. اگر به ترک لب‌تان بی‌توجهی می‌کردید، خشکی آن به قدری شدت می‌یافت که باعث وسیع و عمیق شدن ترک و در نهایت خونریزی در آن می‌شد. این مثال ساده نمونه‌ی بارزی از یک نوع شقاق بود که می‌تواند بارها برای بدن هر فردی رخ داده باشد.
شقاق یک ترک‌خوردگی باریک با طول و عمق مشخص است که ممکن است در پوست یا یک دیواره‌ی یا غشای مخاطی ایجاد شود. شقاق یک بیماری بسیار شایع است که اگر زود اقدام به پیگیری آن شود می تواند به راحتی درمان شود. بسته به ناحیه‌ای که دچار شکاف یا ترک ایجاد شده است انواع شقاق در بدن انسان ایجاد و نام‌گذاری می‌شود. شقاق مقعد و شقاق پا، دو شکاف مشترکی هستند که در بدن رخ می‌دهند.
شقاق با نام علمی فیشر فقط یک ترک یا پارگی دیواره‌ی پوشش داخلی بدن یا سطوح خارجی پوست است که نباید با برش اشتباه شود. در شقاق کشش دیواره باعث از هم گسیختگی آن می‌شود که در صورت عدم درمان به موقع به زخم‌های باز بزرگ تبدیل خواهد شد که می‌تواند عضلات زیرین را نیز درگیر کند.
حال اگر این ترک یا پارگی در دیواره‌ی درونی کانال مقعد ـ لوله کوتاه مابین دو دریچه‌ی ابتدایی و انتهایی مقعد که چهار سانتی‌متر انتهایی لوله‌ی گوارشی یعنی راست‌روده را تشکیل می‌دهدـ رخ دهد، شقاق یا فیشر مقعد نامیده می‌شود. فیشر مقعد یک بیماری شایع است که اغلب با دیگر اختلالات ناحیه‌ی مقعد مانند بواسیر اشتباه گرفته می‌شود.
شقاق مقعد به شکل یک قطره اشک خطی دردناک و یا ایجاد شکاف در بافت پوششی نرم و مرطوب (مخاط) قسمت انتهایی کانال مقعد ظاهر می‌شود که در کوتاه مدت معمولاً تنها شامل سطح پوششی دیواره‌های داخلی مقعد و در بلندمدت به صورت عمقی‌تر تمام ضخامت مخاط مقعد را درگیر می‌کند. شقاق یا فیشر مقعد با شیوع یکسان در هر دو جنس زن و مرد اتفاق می‌افتد. البته احتمال شقاق مقعد در زنان پس از زایمان و در افراد مبتلا به بیماری کرون بیشتر است. این بیماری اغلب در سنین جوانی و میانسالی رخ می‌دهد. با افزایش سن احتمال ابتلا به فیشر مقعد کم می‌شود. این بیماری در کودکان کمتر از یک سال نیز بسیار دیده می‌شود.
در نیمی از موارد امکان بهبود با خودمراقبتی فرد و اصلاح عادات غلط تغذیه‌ای و جلوگیری از یبوست وجود دارد. با این‌ حال احتمال عود بیماری در صورت تکرار فشار در ناحیه‌ی آسیب دیده هست. شکست درمان طبی شقاق نشانه‌ای برای درمان جراحی آن است. امروزه محققان به‌ شدت دنبال راهی برای پیدا کردن یک درمان دارویی مؤفق و جایگزین درمان جراحی فیشر مقعدی هستند.

علل بیماری شقاق یا فیشر مقعد

علل بیماری شقاق یا فیشر مقعد

بیماری شقاق یا فیشر در اثر ضربه و فشار به پوشش داخلی دیواره‌ی مقعد هنگام اجابت مزاج یا دیگر علل کشش کانال مقعد ترک یا شکاف ایجاد می‌شود. البته با وجود اینکه علت دقیق شقاق مقعد ناشناخته است، اما تصور می‌شود که عامل شروع بیماری همین ضربه‌ی سخت به دیواره کانال مقعد است. گاهی اوقات ضربه به دلیل حرکت مدفوع خشک و سفت یا خیلی شل می‌تواند به دیواره‌ی مخاطی مقعد آسیب بزند. افرادی که عضلات دریچه‌ای ناحیه‌ی مقعد تنگ‌تری دارند بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند. ایجاد شکاف ناشی از بیماری التهابی روده، عفونت مقعد و تومور از نادرترین دلایل فیشر مقعدی هستند.
افراد با رژیم‌های غذایی غلط و عدم مصرف کافی مواد غذایی پرفیبر مانند میوه و سبزیجات خود را در معرض ابتلا به بیماری فیشر مقعدی قرار می‌دهند. از طرفی جراحی‌های ناحیه‌ی مقعد بعدی و به هر دلیلی فرد را مستعد تنگی دریچه‌ی مقعدی و در نتیجه در معرض روند آسیب ناشی از ضربه‌ی مدفوع سفت و سخت قرار می‌دهد که خود مکانیزم ایجاد یک بیماری شقاق مقعدی است.


بیماران مبتلا به اختلالات زمینه‌ای دریچه‌ی مقعد با احتمال بیشتری دچار آسیب شکاف و ترک مقعدی طی ضربه‌ به آن خواهند شد. طی مطالعات انجام شده بیشتر افراد مبتلا به شقاق مقعدی، حداقل به یک بیماری زمینه‌ای دریچه‌ی مقعدی مبتلا هستند. بزرگ شدن غیر طبیعی عضلات دریچه‌ای مقعد یکی از اختلالات شایع زمینه‌ای این ناحیه است که باعث ایجاد فشار در کانال حتی در مواقع استراحت عضلات می‌شود. در واقع بیشتر افراد مبتلا به فیشر این اختلال فشار مضاعف را همیشه حتی در حالت استراحت عضله نیز دارند. احتمال ایجاد فیشر در ناحیه‌ی خط وسط دیواره‌ی پشتی کانال مقعد به دلیل ضعف و حساسیتی که دارد، بیشتر است.
برای بیشتر افراد این سؤال پیش می‌آید که چرا با وجود توانایی بدن در بهبود خود‌به‌خودی زخم‌های کوچک در بیشتر موارد نمی‌تواند ترک کوچک موجود در مخاط مقعد را برطرف کند و بیماری ماه‌ها طول می‌کشد؟ جواب آن بسیار ساده است زیرا عواملی درون محیط مقعد مانع بهبود خودبه‌خود ترک خواهند شد. یکی عبور مدفوع که با هر بار اجابت مزاج منجر به سایش و تحریک فیشر خواهد شد و دیگری انقباضی که در عضلات دریچه‌ی مقعد اتفاق می‌افتد خونرسانی به محل فیشر را کم و درنتیجه احتمال گردش خون در بافت‌های آسیب‌دیده آن و اطرافش را کم و بهبودی را به تأخیر می‌اندازد. بدین ترتیب علت‌های اساسی ایجاد بیماری فیشر شامل:
اسهال‌های طولانی مدت؛
یبوست‌های مزمن (بیشتر در بزرگسالان)؛
عادت تمیز کردن مقعد به صورت خشن با دستمال‌های زبر؛
رابطه‌ی جنسی مقعد؛
عضلات دریچه مقعدی‌ بیش از حد تنگ؛
بارداری؛
سرطان راست روده؛
بیماری‌های التهابی روده و بیماری‌های مقاربتی؛
بیماری کرون؛
خاراندن مقعد (به صورت یک حرکت پاسخی خارش ناشی از انگل روده‌ای مانند کرمک)؛
آسیب مقعد هنگام زایمان سخت.

Save

Save

کاربر گرامی پرسش خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید، بین 24 تا 48 ساعت آینده پاسخ داده خواهد شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام شما دچار درجاتی از بیماری هموروئید شده‌اید که اگر به موقع مراجعه نکنید، حتماً نیاز به جراحی پیدا کرده و دیگر به درمان دارویی پاسخ مناسب نمیدهد. بنابراین هر چه سریع‌تر برای معاینه و دریافت درمان لازم و فرصت بهره بردن از درمان غیر تهاجمی مراجعه کنید. در صورت نیاز به جراحی نیاز با کمک روش لیزری جای نگرانی نیست، بدون درد و خونریزی به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • زمان رفتن به توالت زمان شستن وطهارت با انگشت خود را تمیز کرده که یک دفعه از مقعد خون قرمز وروشتی بیرون امد وپس از چند لحظه خون قطع شد با تشکر

  • با سلام ممکن است با ناخن و روش شست و شوی غلط باعث پارگی بافت اطراف مقعد شده و خونریزی نموده باشید که البته شکنندگی بافت ناحیه مقعد می‌تواند نشانه‌ای از وجود یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که حتماً باید تحت معاینه بالینی و مشاهده ناحیه تشخیص نهایی داده شده و درمان لازم ارائه شود. بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • با سلام خدمت دکتر عزیز یک ماهه دچار فیشر شدم تغریبا هر هفته یک بار خونریزی میکنه بطوریکه یک هفته خوبه ولی دوباره حتی قبل از مدفوع خونریزی میکنه لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام بیماری فیشر در مرحله‌ی حاد بیماری با کمک دارو درمانی به موقع طی ۴ الی ۸ هفته ابتدایی ابتلا به آن قابل کنترل خواهد بود، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای درمان مناسب خود مراجعه نمایید. البته علت خونریزی مقعدی باید به صورت دقیقتری بررسی شود، ممکن است علل دیگر چون بیماری‌های گوارشی، عفونی، ویروسی یا صعب‌العلاج مانند سرطان مطرح باشد.

  • با سلام ابتلا به انواع بیماری‌های گوارشی و مقعدی مانند یبوست و هموروئید باعث بروز احساس پری رکتوم یا دفع ناکامل مدفوع پس از اجابت مزاج در فرد خواهد شد، بهتر است پیش از بروز علایم ناخوشایند دیگر برای بررسی و علت یابی مشکل و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • درود
  من بعد از یک ماه تحمل درد و سوزش در ناحیه ی مقعد که گاهی به درد و سوزش اندام تناسلی و فشار لگن منجر میشد و مراجعه به دو پزشک متوجه شدم که به احتمال قوی دچار بیماری فیشر شده ام. متخصص زنان برام سونوگرافی کل ناحیه ی شکم رو توصیه کرد. با مطالعه ی متن این صفحه این سوال برام پیش اومد که آیا سونوگرافی از این ناحیه امکان تشخیص مطمین رو فراهم میکنه یا خیر؟
  پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگذارم

  • با سلام خیر سونوگرافی شکمی کافی نبوده و برای تشخیص دقیق علت احتمالی فیشر چناچه دلیلی چون دفع مدفوع پر فشار حین ابتلا به یبوست یا اسهال شدید نداشته باشد، نیاز به بررسی روده بزرگ و راست روده طی سیگموئیدسکوپی یا کولونوسکوپی هست تا وجود بیماری‌هایی چون کرون مشخص گردد. فیشر از جمله بیماری‌هایی است که باید با توجه به علت به وجود آورنده و درمان هم زمان علت آن پیگیری شود تا نتیجه مطلوب دهد. بهتر است برای درمان هر چه سریع‌تر خود و پیش از مزمن شدن بیماری حضوری مراجعه کنید.

 • سلام اقا دکتر من عمل شقاق همورید داشتم الاچهارماه شدش.اویل بعد عملم شکمم سفت کار میکرد طوری خیلی زور مبزدم با مدعوعم خیلی سفت بود بعدا شروع به شیر سبزیجات کردم خیلی خوب اما.الان یه چیزی مثل جوش انگار جای همن زخم قیلی هست .زخم نیست یه حالت سر جوش میمونه اندازه عدس..به دکتر میگم میگه چیزی نیس بهش برمیخوره ..اقا دکتر چیکار کنم ایا دوباره باید عمل بشم یا ازمایش چی هست بفهمم چی نیم سانتی داخل معقد.میشه..باتشکر….تو خدا جوابمو بدین…

  • با سلام به سبب ابتلا به شقاق مزمن دچار زائده بر جا مانده از آن شده‌اید که می‌توانید طی یک جراحی ساده لیزری زیبایی بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان آن را برداشته و از روز پس از عمل جراحی کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

 • اقای دکتر عزیز با سلام بنده مدتی است که دچار احساس درد در ناحیه مقعد میباشم و همچنین یک زاعد کوچک در قسمت تحتانی مقعد پیدا کرده ام دارای سوزش در مقعد نیز می باشم راهنایی فرمایید ایا دچار شقاق شده ام ضمنا مدتی است خود سرانه از کرم انتی فیشر استفاده مینمایم که دردم را تا حدودی التیام بخشیده است

  • با سلام بله احتمالا به یک بیماری مقعدی، فیشر یا هموروئید مبتلا هستید، اما درمان دارویی لازم باید با دوز مناسب و تحت نظر پزشک انجام شود تا بتواند منجر به بهبودی کامل گردد، شما با خوددرمانی فقط به صورت موقت علایم خود را کاهش دادید و با این کار باعث پیشرفت بیماری شده اید، برای پیشگیری از وخامت بیماری هر چه سریع تر مراجعه نمایید.

 • بنده ۱۸سال قبل عمل شقاق کردم الان نزدیک به دو سال است دوباره مشکل دارم. ترشحات بد بو از داخل روده است یا از پارگی که روی ان با پوسته ای پوشیده شده. و با دفع مدفوع ارتباط دارد یا نه

  • با سلام احتمال عود شقاق شما وجود دارد، اما بدون معاینه نمی توان اظهار نظر قطعی کرد. باید هر چه سریع تر تحت معاینه و بررسی مقعدی قرار گیرید، اکثر بیماری های مقعدی با دفع مدفوع و مشکلات اجابت مزاج در ارتباط است.

 • با سلام و خسته نباشید. پسره من ۳ سالشه یه مدتیه که یبوست داره و جدیدن هنگام دفع با گریه ابراز سوزش در ناحیه معقد داره به همین خاطر از ترس مدفوعشو دفع نمیکنه میخواستم بدونم باید از چه دارویی استفاده کنم

  • با سلام مادر یا پدر عزیز، توصیه می کنم از خود درمانی در خود و به خصوص فرزندتان بپرهیزید، این عمل فقط روند درمانی را دچار مشکل خواهد کرد. بدون معاینه دقیق فرزندتان امکان تجویز هیچ دارویی وجود ندارد. هر چند با تفاسیری ارائه شده وجود شقاق مقعدی محتمل است، اما باید جانب احتیاط رعایت شده و پس از معاینه فرزندتان دارو تجویز گردد. سعی کنید با افزایش مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر فرزندتان به بهبود یبوست او کمک کنید. فرزندتان را با جایزه تشویق به عمل اجابت مزاج نمایید. زیرا هر بار تأخیر در این عمل منجر به تشدید یبوست و افزایش درد و رنج او حین دفع مدفوع خواهد شد.

 • سلام
  حدوده ٩ماه است كه دچار بيماري شقاق يا همان پارگي مقعد شدم الان سرباز هستم و دردو سوزشم خيلي شديدتر شده و هر سري در هنگام دستشويي مقعدم خونريزي ميكند خلاصه كه خيلي عذاب ميكشم طوري كه هر شب آرزوي مرگ دارم
  ممنون از پاسخ سريع شما

  • با سلام در صورتی که بیماری شقاق مقعدی را به موقع درمان نکنید، این بیماری وارد فاز مزمن خود شده و با ایجاد یک سیکل معیوب روند درمانی را مشکل می کند. بهتر است هر چه سریع تر برای پیگیری و درمان خود مراجعه کنید، احتمال نیاز به جراحی وجود دارد. البته باید طی یک معاینه دقیق علت ابتلای شما به این بیماری مشخصص گردد و هم زمان هر دو مورد با هم رفع و درمان شود.

  • با سلام دوست عزیز، به احتمال بسیار فراوان دچار شقاق مقعدی شده اید که با همین خودداری از اجابت مزاج به یبوست مبتلا شده و در نهایت در حین دفع مدفوع خشک و سفت دچار آسیب بافتی بیشتری در ناحیه شقاق خواهید شد. بنابراین پیش از پیشرفت و وخیم تر شدن بیماری برای درمان مراجعه نمایید، این مشکل با درمان خانگی رفع نشده و حتماً نیاز به مراجعه حضوری و درمان پزشکی دارد.

 • ۶ هفته است که به فیشر مبتلا شدم و از آنتی فیشر.رژیم غذایی.قطره ام جی استفاده کردم ولی تاثیر چندانی نگرفتم ..دوست دارم حتی الامکان جراحی نیز نکنم .لطفا همکتری بفرمایید .سپاس

  • با سلام متأسفانه پس از گذشت شش الی هشت هفته از ابتلا به بیماری شقاق مقعدی و عدم دست یابی به بهبودی علی رغم درمان های دارویی تجویز شده، فاز حاد بیماری را پشت سر گذاشته و وارد فاز مزمن آن که نیاز به درمان مشکل تر و حتی جراحی دارد، خواهید شد. اما نگران نباشید با کاربرد لیزر در درمان انواع جراحی های مقعدی دیگر درد و خونریزی و مشکلات بی هوشی و اقدامات مراقبتی مشکل پس از جراحی وجود ندارد و بهبودی خیلی سریع حاصل می گردد و امکان بازگشت فوری به محل کار و فعالیت روزمره نیز وجود دارد.

 • سلام آقای دکتر من دوسال است که بدلیل یبوست درگیر این مشکل هستم وتازه از بیماری خود آگاه شدم ودوسال است که به دلیل شقاق در ناحیه مقعد رنج میبرم واسپاسم شدید دارم و نمی توانم درست راه بروم وتحمل کردم لطفا خواهشمندم وتقاضای رسیدگی دارم .

  • با سلام شقاق مقعدی بیماری است که معمولاً در مرحله مزمن نیاز به جراحی پیدا می کند. اما درمان آن به تنهایی فایده نداشته و باید با توجه به علت به وجود آورنده درمان شود. اگر طبق گفته خود شما واقعاً به اسپاسم عضلانی مقعد مبتلا باشید نیاز به جراحی شل نمودن عضلات دریچه‌ای مقعد به منظور کاهش فشار وارد بر ناحیه را خواهید داشت. پیش از شدت گرفتن بیماری و بروز علایم دیگر برای درمان لازم مراجعه نمایید.

 • من دچار شقاق (فیشر) هستم و اینجا دکتر (گوارش و جراحی) گفتند با دارو خوب میشه ولی من خیلی درد دارم. خواستم ببینم روش شما چطوریه و هزینه و وقت عمل و… چطور است؟

  • با سلام به صورت معمول بیماری های مقعدی چون شقاق در مرحله حاد خود به درمان دارویی پاسخ داده و نیازی به جراحی پیدا نمی کنند. بدون معاینه نمی توان اظهار نظر نمود، ولی بهتر است ابتدا درمان دارویی را امتحان نموده و در صورتی که بهبودی حاصل نشد برای جراحی لیزری مراجعه نمایید. در روش لیزری بدون درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی روش های سنتی درمان شده و به سرعت به کار و فعالیت خود باز می گردید. برای تعیین نوبت ویزیت و آگاهی از هزینه ها لطفاً با کلینیک تماس بگیرید.

 • باسلام من قسمت شقاقم قسمت پوستی خشک شده ومیخاره وقسمت داخلی چند تا جوش ریز هست که اذیت میکنه میخاره تشکر میکنم راهنمایی کنید از چه دارویی استفاده کنم

  • با سلام دوست عزیز بدون معاینه شما نمی توان دارویی تجویز نمود. ممکن است جوش ها نشانه یک بیماری دیگر در مقعد شما باشند که فقط با مشاهده و بررسی قابل تشخیص است، بهتر است هر چه سریع‌تر برای معاینه و دریافت درمان مناسب مراجعه حضوری نمایید.

 • با سلام و خسته نباشید من يکسالي هست که فیشر دارم و خیلی از درد عمل چه با بوتاکس چه ليزر واحمه دارم خواهش میکنم اگه امکان داره يه توضیحی بدین که عملش دردرش تا چه حده

  • با سلام نگران درد و خونریزی روش لیزری نباشید، زیرا در این روش به دلیل استفاده از لیزر به جای تیغ جراحی، آسیب بسیار کمتری به بافت های اطراف وارد شده و دردی را احساس نمی کنید. از طرفی با مسدود شدن سر عروق، خونریزی حین و پس از جراحی کنترل می شود. نیازی به بی هوشی و تحمل عوارض آن نیست، عمل سرپایی بوده در همان روز ترخیص می شوید و می توانید به سرعت به کار و فعالیت روزمره خود باز گردید. در روش بوتاکس نیز درد به اندازه تزریق آمپول خواهد بود اما اثر آن دائمی نبوده و معمولاً طی نه ماه بعد نیاز به تکرار پیدا می‌کند.

 • با سلام و احترام من دو سالیه بیشتر موقعیت های زندگیم رو دارم با این بیماری از دست میدم و کلی هم برای درمان هزینه کردم ولی فایده ای نداشته دنبال یک پزشک هستم که درمانم کنه خسته شدم لطفا کمکم کنید .

  • با سلام اگر منظورتان یک بیماری مقعدی است، نگران نباشید این بیماری درمان پذیر بوده اما تنها فردی که عدم ابتلای مجدد به آن را تضمین خواهد کرد، خود شما هستید. این بیماری ها به سبب عادات غلط و الگوهای نادرست سبک زندگی طی سالیان سال ایجاد می گردند. پس طبیعی است پس از درمان باید حتماً یک تغییر اساسی در سبک زندگی خود ایجاد کنید. پس از مراجعه و تشخیص بیماری، مشاوره لازم در جهت پیشگیری از عود بیماری نیز ارائه خواهد شد.

 • باسلام من ٢٨ سال دارم و در مقعدم در بعضي از مواقع احساس خارش خفيف و درد خفيف داشتم به دكتر داخلي مراجعه كردم ايشون گفتن شقاق دارم و پماد انتي هموروييد دادن از طرفي خودم احساس مي كنم بيرون زدگي هم دارم ولي دكتر چيزي در اين مورد نگفتن مي خواستم بدونم راه درمان بيرون زدگي چيه؟ و دقيقا علائمه بيرون زدگي چيه؟

  • با سلام به دنبال ایجاد شقاق معمولاً یک ضایعه کوچک باقی خواهد ماند که از عوارض ایجاد شقاق است، این ضایعه گوشتی بوده و به شکل نخود از اطراف مقعد بیرون می زند. نگران نباشید با یک جراحی لیزری کوتاه مدت و سرپایی می توانید بدون درد و خونریزی این ضایعه را برداشته و از آن خلاص شوید، البته ابتدا باید شقاق خود را به صورت اساسب درمان نموده و سپس برای برداشت ضایعه اقدام نمایید.

 • باسلام…آقای دکتر مدتیه که متوجه برامدگی در ناحیه مقعد شدم وجدیدا دچار شقاق که بعد با سوزش و خارش و اسپاسم زیاد و درد همراهه…همیشه با توجه ب رژیم عذایی مناسب حتی با خوردن اب هم دچار نفخ شدیدی میشم که خیلی واسم عذاب آوره …احساس میکنم روده هام دچار تنبلی شدن…مجموع اینا تبدیل شده ب یه مشکل خیلی خیلی بزرگ واسم….متأسفانه روم نشده مستقیم ب پزشک مراجعه کنم بخاطر شرایط معاینه….میشه لطف بفرمایید منو راهنمایی کنین ؟؟؟اگه همکاری اینجا دارین که بتونه کمک کنه با روش غیر جراحی ممنونم میشم…سپاسگزارم….لطفا پاسخ رو ایمیل بفرمایید ….بسیار بسیار سپاسگزارم

  • با سلام اگر می خواهید بدون جراحی به درمان صد در صد مشکل خود دست یابید باید خیلی فوری پیش از پیشرفت بیماری و سخت شدن مراحل درمان مراجعه حضوری نمایید. اگر ضایعه ایجاد شده دائمی باشد به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به جراحی سرپایی لیزری دارد که جای نگرانی نداشته و بدون درد و خونریزی و بی هوشی انجام می شود. در ضمن این بیماری در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان عادی است، پس از معاینه و بیماری خود شرمسار نباشید.

 • سلام آقای دکتر خسته نباشید.من فیشر مزمن دارم و خیلی اذیت می شوم میخواستم وقت معاینه بدهیدبیایم مطب تا معاینه نمایید و هر اقدام پزشکی لازم دانستید انجام دهم.

  • با سلام فیشر مزمن به صورت معمول نیاز به جراحی دارد. نگران جراحی نباشید، جراحی لیزری بدون عوارض درد و خونریزی و نیاز به بی هوشی به صورت سرپایی انجام شده و امکان بازگشت به خانه و محل کار را برای شما فراهم می‌کند. برای تعیین نوبت ویزیت با قسمت نوبت دهی مرکز هماهنگ نمایید.

 • باسلام چند سال است گوشت اضافه داخل مقعدبه اندازه نخودویکم بیرون پارسال عفونت کرددکتررفتم وباپمادرکتوروشیاف خوب شدم دوباره یاک هفته دردزخم دور مقعدورم گوشت اضافه بیرونزدگی چکارکنم بسیارزیاداذیت ودرد دا رم دکتررفتم

  • با سلام پس از درمان نباید توقع داشته باشید که دیگر به این بیماری مبتلا نشوید، زیرا این بیماری به سبب سبک زندگی غلط و وارد کردن فشار بیش از حد به مقعد حین اجابت مراج، یبوست یا نشستن طولانی مدت یا بلند کردن اجسام سنگین و حتی نزدیکی مقعدی خشن ایجاد می شود. پس پس از مراجعه مجدد و درمان دوباره، این بار به نکات گفته شده دقت نمایید تا دوباره بیماری عود نکند.

 • مرحله اول خیال کردم کیست مویی هست قسمت معقد سوزش وخارش داشت خیال میکردم چیزی ازمعقدم آمده بیرون وباد شکم داشتم ولی شکم شل کارمی کردولی الان مدتی هست که دردشکمتر شد وشکم سفتر شده واز پماد آنتی فشیر ودیلتیازیم هم استفاده کردم والان دارم استفاده میکنم خواستم ببینم نظرشما چیه

  • با سلام دوست عزیز ناحیه مقعد در معرض انواع مختلفی از بیماری هاست که بدون معاینه و کمک گرفتن از روش های تشخیصی نمی توان قطعی نظر داد، سعی کنید تا با یک رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از مایع یبوست خود را کنترل کنید تا بیماری مقعدی تشدید نشود. سپس برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • باردارم..وشقاق مقعدشدید دارم.برای درمان یا بوتاکس .ازعمل لیزری میترسم چون تشنج وافسردگی دارم ومبتلا به میوپاتی هستم.لطفا من را درمان کنید.

  • با سلام مادر عزیز با توجه به شرایطی که دارید بهتر است به درمان علامتی و دارویی تا زمان اتمام بارداری ادامه دهید، زیرا روش لیزری و بوتاکس جدید بوده و اثرات آن ها بر جنین و بارداری مشخص نیست. احتیاط این است که از این کار خودداری کنید.

 • سلام اقای دکتر خواهش میکنم کمکم کنید من ب مدت ۱ساله یبوست دارم ۱۹سالمه دکتر رفتم میگ بواسیر نداری چقد دارو دوا و طب سنتی رفتم ولی جواب نگرفتم زیاد تحرک ندارم آب هم کم میخورم چون شهرمون سرده واقعا خسته شدم دیگ نمیدونم چیکار کنم این تازگیا ینی ۵ ۶ ماهیه ک وقتی دسشویی میرم اوله مدفوع خخخخیلی اذیتم ک با خون زیادو سوزش همراهه مثه قلب میزنه و حتی شده ۱ساعت ت دسشویی بودم شیاف میزنم آنتی هموروئید ک فقط یکم راحت باشم برا دفع مدفوع خشک نباشه این ۱ماه اینجور شدم وقتی مدفوع میکنم اذیت هستم خیلی و دردام بعد ۳ ۴ ساعت شرو میشه ک مرگمو جلو چشمم میبینم شبا خواب ندارم اصلا خودم دیگ از خودم بدم میاد وقتی ت آیینه میبینم زخم شده پشتم و ترک میبینم ب اتدازه ۲ ۳میل
  خواهش میکنم کمکم کنید دکتر

  • با سلام دفع مدفوع سفت و خشک و با زور فراوان حین اجابت مزاج باعث شده تا دچار شقاق مقعدی شوید، پیش از مزمن شدن شقاق خود برای درمان دارویی لازم مراجعه کنید، در صورت مزمن شدن نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد. تنها راه درمان اصلی شما تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی است تا دچار یبوست نشوید، یبوست منجر به عوارض و بیماری های مقعدی متعدد خواهد شد.
   مصرف مایعات را افزایش دهید، ورزش کنید و میوه و سبزی را هر روز به مقدار کافی مصرف کنید.

 • مدتی است دچار درد شدید در ناحیه مقعد هنگام دفع مزاج دارم که با خونریزی همراه است.گیش از این با دارو بر این درد غلبه کردم اما اخیرا اثر آن داروها به نظر از بین رفته است.

  • با سلام درد و خونریزی هم زمان مقعدی نشانه بارزی از یک بیماری مقعدی به احتمال زیاد شقاق یا هموروئید است که باید با توجه به نوع و شدت پیشرفت بیماری به صورت اساسی درمان شود. بهتر است بیش از این با خوددرمانی، روند درمانی خود را به تأخیر نیندازید و هر چه سریع‌تر برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • با عرض سلام من به مدت بیست روز یبوست داشتم که رفتم دکتر به من دارو داد الان دچار شقاق و هموروئیدهستم هستم خواستم از شما بپرسم چه جور عملی برای من خوب است که عوارضش کم باشد چون شقاق من زیاد است میترسم که عمل کنم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  • با سلام اگر به تازگی دچار شقاق و هموروئید شده اید باید مورد معاینه قرار گیرید در مراحل اولیه و حاد بیماری امکان درمان دارویی و مؤفقیت آمیز بودن آن نیز وجود دارد ولی اگر سال هاست که دچار این بیماری هستید باید حتماً تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید تا دیگر به یبوست دچار نگردید، سپس برای جراحی با روش لیزری که بدون درد و خونریری و نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان انجام می شود، اقدام نمایید. در این روش نیاز به استراحت طولانی مدت نداشته و به سرعت به کار و فعالیت روزمره خود باز می گردید.

 • سلام آقای دکتر،من ی یک ماه پیش بیماری سرماخوردگی گرفتم و ب من کپسول۶۲۰فک کنم دادن وقتی مصرف کردم،بعد یک هفته ک یک روز رفتم دستشویی کنم متوجه شدم مدفوع خشک و بزرگ سفت شده چند روز بود ک نمیتونستم دستشویی کنم و بلاخره یک روز با فشار زیاد مدفوع بیرون آمد و خیلی هم درد کرد و بعد۲روز درد خب شد اما بعد یک هفته دیدم وقتی دستشویی میکنم درد میکند و روز ب روز بدتر شد و یک هفته گذشت ک فهمیدم کمی زخمی شده و ب همراه متفوع کمی خون هم میاد بیرون و بادرد متوسط،الان خواستم بدونم من باید عمل کنم یا رفتن ب پیش دکتر با پماد و …. خوب میشم،خیلی ممنون.

  • با سلام دوست عزیز دفع مدفوع سفت و سخت باعث تورم عروق ناحیه مقعدی و حتی آسیب بافتی ناحیه و احتمالاً ترک و شقاق مقعدی شده است که اگر مراجعه سریع برای بررسی و درمان نزد پزشک داشته باشید، شانس فراوانی برای درمان دارویی خواهید داشت، در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده و مراحل درمان مشکل خواهد شد.

  • با سلام شقاق مقعدی بیماری است که در مرحله حاد بیماری قابلیت درمان پذیری دارویی را دارد اما در صورت کهنه و مزمن شدن بیماری نیاز به درمان جراحی خواهد بود. بدون معاینه شما امکان نظردهی درباره نوع درمان وجود ندارد. البته از بین بردن ضایعه از نظر زیبایی قطعاً نیاز به جراحی خواهد داشت که البته با روش لیزری کاملاً سرپایی و بدون درد و خونریزی روش های سنتی انجام خواهد شد.

  • با سلام اگر بیماری شقاق مقعدی شما وارد فاز مزمن خود شده باشد، طبیعی است که دیگر به درمان دارویی پاسخ ندهد، البته پیش از توصیه نمودن روش جراحی باید انواع داروهای درمانی شقاق مقعد استفاده شود و داروهای فعلی شما تعویض گردد. اگر هم چنان نتیجه ای حاصل نشد نیاز به جراحی وجود دارد.

 • سلام بنده حدود سال ۹۱ مبتلا به لنفوم غیر هوچکین داشتم و شیمی درمانی کردم و بخاطر اون دچار شقاق مقعد شدید شدم و مزمن شده و قصد دارم درمان کنم به نظر شما کدوم راهکار بهتر لطفا جواب بدین حیاتیه شرایطم و خیلی عذاب میکشم

  • با سلام مزمن شدن بیماری شقاق مقعدی درمان دارویی آن را مشکل نموده و نیاز به جراحی و استفاده از سایر روش های غیر دارویی را الزامی می نماید اما با توجه به شرایط شما و سابقه بیماری که دارید بهتر است ابتدا روش های کم تهاجمی تر چون بوتاکس را انتخاب نمایید و چنان چه نتیجه لازم حاصل نشد، برای جراحی شقاق اقدام کنید هرچند روش های جراحی لیزری سرپایی بسیاری از مخاطرات و عوارض عمل جراحی را محدود نموده و از این جیث جای نگرانی نخواهید داشت.

  • با سلام احتمال ابتلای کودکان در سنین ابتدایی زندگی به بیماری شقاق بسیار بوده که معمولاً با درمان دارویی بهبود یافته و حتی در آینده نیز به سبب سابقه این بیماری، دچار آن نخواهند شد. بهتر است فرزند خود را برای معاینه و درمان دارویی لازم آورده و به درد و رنج او پایان دهید.

 • سلام و خسته نباشید، من نزدیک به یک سال در اطراف مقعد خارش شدید دارم انقدر خاروندم که اطراف مقعدم ترک خورده و گوشت اضافه شده ولی هیچگونه خونریزی تا به حال نداشتم به دکتر که. مراجعه کردم گفت همرویید هستش که بهم پماد رکتول داد استفاده کردم و خوب شدم ولی دوباره خارشم برگشت خیلی دارم زجر میکشم باید چیکار کنم؟ آیا حتما باید جراحی بشم؟

  • با سلام توصیه به جراحی یا درمان دارویی بستگی به میزان پیشرفت بیماری دارد. اگر ضایعات اضافی در ناحیه ایجاد شده باشد، راهی جزء جراحی برای از بین بردن آن وجود ندارد. اما نگران جراحی نباشید با کمک روش های لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان وجود دارد.

 • سلام من چندروزهست که ازبیرون مقعدم میخاردومیسوزدویک گوشت اضاف درکنارمقعدم به اندازه عدس بیرون امده است چیکاربایدبکنم ک خوبشه

  • با سلام با احتمال فراوان دچار یک بیماری مقعدی به نام شقاق مقعدی یا هموروئید شده اید که باید پیش از آسیب بافتی شدیدتر و پیشرفت بیماری و مشکل شدن روند درمان برای تشخیص و درمان بیماری خود مراجعه نمایید. مراجعه در مراحل اولیه بیماری این امکان را فرآهم می کند تا بدون نیاز به جراحی و با درمان دارویی بهبود یابید.

 • با سلام اگر شقاق و درد ناشی از شقاق با درمان دارویی رفع شود زایده گوشتی بدون جراحی از بین میرود؟و اینکه مدت زمان درمان دارویی و خانگی شقاق چقدر است؟ با سپاس فراوان

  • با سلام خیر با رفع شقاق توسط درمان دارویی فقط ترک ایجاد شده رفع خواهد شد و ضایعه بر جا مانده از آن نیاز به جراحی خواهد داشت، البته با روش جراحی لیزری عمل سختی را در پیش نخواهید داشت، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و حتی بستری شدن در بیمارستان می توانید در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید. درمان دارویی معمولا برای مدت ده الی چهارده روز تجویز می شود. اما درمان خانگی فقط جنبه حمایتی در کاهش و کنترل درد و علایم آزار دهنده بیماری خواهد داشت و هیچ نقشی در درمان قطعی این بیماری ندارد.

 • سلام آقای دکتر من الان ۱ ماه عمل فیشر کتومی بدون اسفنکروتومی داشته ام وهنوز درد وسوزش در مدفوع دارم ویه گوشتی درآمده ودکتر میگوید این جای عمل است ومیرود و خیلی از آن چرک زردرنگ وکمی خون درمیاورد شما در مورد این موضوع چی میفرماید چکار کنم با تشکر

  • با سلام باید کمی صبور باشید زمان لازم است تا محل عمل جراحی ترمیم شده و بافت آسیب دیده سلامت خود را باز یابد، نگران ترشحات نباشید تا زمان جوش نخوردن کامل زخم محل این ترشحات خونابه ای طبیعی است به استعمال و مصرف داروهای تجویزی پزشک خود و توصیه های ایشان در مورد مراقبت پس از عمل ادامه دهید و حتماً ویزیت پیگیری پس از عمل خود را انجام دهید. از مواد غذایی ملین و پر فیبر و مایعات فراوان مصرف کنید تا دچار یبوست و مشکل در عمل دفع نشوید. در صورتی که ضایعه مربوط به جراحی باشد، رفع می گردد.

 • باعرض سلام خدمت اقادکترمن حدوددوسال است شقاق مقعددارم دکترزیادرفتم الان حدودسه ماه است قرص استفاده میکنم یه مدت خوب هستم ولی دوباره شروع میشه میشه راهنماییم کنین ممنون

  • با سلام دوست عزیز باید ابتدا علت عود و ابتلای مجدد خود به بیماری فیشر را تشخیص داده و بر اساس آن درمان شوید، اگر ابتلای شما به این بیماری به سبب یبوست است باید ابتدا آن را کنترل کنید و چناچه اسپاسم و تنگی دریچه مقعد داشته باشید تحت جراحی برش و برداشت قسمتی از عضله دریچه‌ای مقعد و سپس کاهش فشار وارد بر ناحیه است تا خونرسانی به محل افزایش یابد و بیماری عود نکند.

 • با سلام ،من حدود ده روز هست که عمل فیشر انجام دادم ولی علیرغم استفاده از لگن گرم و بتادین،الان هرزچندگاهی از سوراخ مورد عمل،ماده سفید رنگ خارج میشود ،مشکلم را حل نمایید/ممنون

  • با سلام پس از عمل جراحی فیشر باید کمی صبور باشید تا بهبودی کامل حاصل گردد. در صورت بروز ترشحات بدبو، درد شدید و قرمزی و تورم و التهاب ناحیه محل برای بررسی محل عمل از نظر عفونت نزد پزشک خود مراجعه نمایید.

  • با سلام ممکن است از ناحیه مخالف نیز دچار شقاق مقعدی دیگری شده باشید، یهتر است هر چه سریع تر و پیش از بروز علایم آزار دهنده بعدی به پزشک خود برای معاینه و تشخیص و اقدام درمانی لازم و فوری مراجعه کنید.

 • سلام آقای دکتر ممنونم از توضیح قشنگتون آقای دکتر من الان نزدیک به۱ماهه که به شقاق مبتلا شدم تاحالا چندتا دکترم عوض کردم ولی خوب نشدم من فک کنم مشکلم از تنگی بیش از حد مقعد است البته رژیم غذایم داشتم شایید بخاطر اون بوده الان نمیدونم چیکار کنم این درد بیش از حد داره منو میکشه نه سرکار میتونم برم نه از جام میتونم تکون بخورم خیلی درد عجیبی داره لطفا کمکم کنید

  • با سلام پیش از هر اقدام درمانی باید علت ابتلای شما به بیماری شقاق مشخص شود تا هم زمان با درمان بیماری، علت نیز رفع گردد. در غیر این صورت درمان بی فایده بوده و نتیجه بخش نخواهد بود، اگر اجابت مزاج معمولی و طبیعی داشته باشید و به اسهال یا یبوست مزمن مبتلا نباشید، حتماً به سبب تنگی دریچه مقعد یا وارد کردن فشار بیش از حد به مقعد هنگام ورزش یا بلند کردن اجسام سنگین دچار این عارضه شده اید که پس از مراجعه و بررسی دقیق سوابق شما و معاینه کلی هلت بیماری مشخص و بر اساس آن درمان خواهید شد. در صورت تنگی دریچه مقعد ممکن است به جراحی نیز نیاز پیدا کنید.

 • عمل اپیزیوتومی شدم،حالا با گذشت ۸ ماه از زایمان ،فیشر دردناکی دارم،از عمل هم میترسم چون هنوز از بخیه ها احساس درد واژه دارم،لطفا کمکم کنید

  • با سلام همیشه درمان فیشر جراحی نبوده و در صورتی که در مراحل اولیه بیماری و زمان حاد آن مراجعه کنید ممکن است به درمان دارویی پاسخ مثبت داده و نیازی به اقدام غیر دارویی پیدا نکنید. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان خود مراجعه نمایید. نگران جراحی نباشید، در صورت نیاز به جراحی امکان انجام آن با روش لیزری نیز وجود دارد. در این روش بدون درد و خونریزی و حتی بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و طی مدت زمان کوتاهی پس از عمل بهبود یافته و به فعالیت روزمره خود باز می گردید.

 • با سلام جناب آقای دکتر…. بنده به تنگی مقعد دچار هستم … و واقعا این مسئله برام رنجش آوره… اصلا هم دوست ندارم به پزشک مراجعه کنم… چون خجالت می کشم ممنون میشم اگه راهنمائیم کنین

  • با سلام دوست عزیز، تنگی مقعد بیماری ای نیست که بتوانید با راهنمایی و توصیه یا درمان خانگی و گیاهی آن را درمان کنید. این مشکل باید طی معاینات بالینی دقیق و با کمک روش های تشخیصی بررسی گردد. در صورت ابتلا به این مشکل ممکن است حتی به جراحی نیاز پیدا کنید. از معاینه و مراجعه به پزشک احساس خجالت و شرمساری نداشته باشید، شیوع بیماری‌های مقعدی در میان انسان ها بالا بوده و معاینه این ناحیه برای پزشکان کاملاً طبیعی است.

  • با سلام درد مقعدی می تواند دلایل مختلفی از ابتلا به یک شقاق مقعدی، هموروئید تا درد عضلانی و اسپاسم و گرفتگی دریچه مقعدی داشته باشد. تشخیص قطعی و صحیح نوع بیماری ملزم به مشاهده ناحیه و معاینات بالینی و حتی استفاده از روش های کمک تشخیصی مانند کولونوسکوپی است، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای معاینه و تشخیص مراجعه کنید.

 • سلام آقای دکتر خدا قوت چهار ساله پیش عمل فیشر انجام دادم الا ن که بعد چهار ساله باردار شدم یه جوشی تو مقعد م در اومده که خیلی درد داره حته موقعی مدفوع کردن مقعد م به زور باز میشه با درد زیاد وثانیه ان شوهرم سکس مقعد ی ازم میخاد ممکن فیشر دوباره بر گشته الان ۲۰روزه هم زایمان کردم تو رو خدا آقای دکتر کمکم کنید خیلی دارم اذیت میشم

  • با سلام ضمن تبریک قدم نو رسیده، بله با توجه به شرایط مستعد کننده اخیری که داشتید احتمال عود بیماری شقاق مقعدی یا حتی ابتلا به هموروئید وجود دارد.
   هورمون های دوران بارداری زنان را مستعد ابتلا به یبوست و سپس عوارض بعدی ناشی از آن مانند بیماری های مقعدی می کند. از طرفی روابط جنسی مقعدی خشن منجر به آسیب دیواره مقعد و حتی بی اختیاری روده ای خواهد شد. همسر خود را در جریان مشکل خود قرار دهید و از او بخواهید از خواسته خود صرف نظر کند. سپس برای معاینه و بررسی شدت آسیب و درمان لازم مراجعه حضوری به کلینیک نمایید.

 • سلام‌دکتر خسته نباشید من دختری ۱۸ساله هستم که الان حدود ۷روز هست ک عمل آنال فیشر رو انجام دادم ولی خیلی درد دارم به طوری ک حتی نمیتونم بشینم همچنین یه بریدگی بزرگ پشتم وجود داره آیا این بریدگی کمتر میشه یا از بین میره؟؟چون دخترم به شدت نگرانم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • با سلام پس از عمل جراحی سنگین این ناحیه باید کمی صبور باشید تا زمان بهبودی زخم جراحی باید درد را تحمل نمایید و اصول مراقبتی پس از جراحی را به درستی و دقت انجام دهید. نگران بریدگی نباشید، جای اسکار عمل به مرور زمان کم رنگ شده و کم تر دیده خواهد شد.

 • سلام و عرض ادب شقاق مقعد داشتم الان یک سال میشه ک گذشته با پماد شیاف ملین گیاهی بهتر شدم اما به محض چند بار یبوست پشتم خون میاد و یا رکتول میزنم یا پماد ام جی.دکتر چه کار کنم؟ کمکم کنید لطفا

  • با سلام شقاق مقعد در مرحله مزمن و پیشرفته بیماری دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نداده و نیاز به استفاده از روش های غیر دارویی مانند تزریق بوتاکس یا جراحی دارد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای پیشگیری از آسیب بافتی شدیدتر برای درمان لازم اقدام و مراجعه کنید.

 • سلام امیدوارم سلامت باشین بنده به دکتر گوارش مراجعه کردم گفتند ویشر دارین بهترین دارو برای درمانش چیه از نوع مزمن اگه جوا بدین لطف کردین

  • با سلام فیشر از جمله بیماری‌های مقعدی است که در مرحله حاد و هشت هفته ابتدایی ابتلا به بیماری معمولا به درمان دارویی پاسخ مناسب داده ولی پس از گذشت دوران حاد و ورود به مرحله مزمن بیماری، سخت درمان شده و به استفاده از روش های غیر دارویی مانند تزریق بوتاکس یا جراحی نیاز پیدا می‌کند. البته در یک روش جدید جراحی با کمک لیزر درمانی امکان درمان بدون درد و خونریزی و حتی بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان برای بیماران فرآهم شده است تا به سرعت بهبود یافته و به فعالیت روزمره و کار خود باز گردند.

  • با سلام هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق مشکل و درمان خود مراجعه نمایید، ممکن است هنوز در مرحله حاد بیماری باشید و بدون نیاز به جراحی با چند درمان دارویی بهبود یابید. اگر در دوران بارداری یا پس از زایمان دچار اجابت مزاج مشکل یا دفع مدفوع سفت و سخت و بیماری یبوست شده اید و هنوز از آن رنج می برید، باید راه کاری برای کنترل آن بیابید تا مجدداً بیماری عود نکند. با مراجعه به کلینیک علی رغم درمان می توانید مشاوره لازم در جهت کنترل یبوست را نیز دریافت کنید.

 • سلام خسته نباشید من ی مدته کنار مقعدم گوشت اضافه اورده و هنگام مدفوع اذیت میشوم ولی خون نمیاد گوشتی هم که اورده خیلی کوچیکه ب نظرتون با تغذیه و رعایت خوب میشه؟؟

  • با سلام پس از ابتلا به بیماری هموروئید دیگر درمان خانگی و گیاهی مؤثر نبوده و برای درمان قطعی آن باید به پزشک مراجعه کنید، تأخیر در روند درمان و مراجعه می تواند باعث پیشرفت بیماری و افزایش شدت آسیب بافتی و سخت شدن مراحل درمان شود. اگرچه رعایت اصول رفتاری و تغذیه‌ای در کنار درمان اصلی مناسب بوده و جنبه حمایتی دارد، ولی به هیچ وجه به تنهایی کاربردی نبوده و نتیجه مطلوب را بر جا نمی گذارد.

 • دکترناحیه مقعد درد دارم وهنگام خارج شدن مدفوع تاحد غش میرم ومعقد همچین پف میکند وبعدازخارج شدن مدفوع دردشدید تاچن ساعت دارم ونمیتوانم بشینم خواهش میکنم راه درمان روبهم بگید من کردستان هستم راهم خیلی دوره.ممنون

  • با سلام دوست عزیز، حتماً باید تحت توسط یک پزشک جراح یا گوارش معاینه دقیق مقعدی شوید، درد شدید مقعدی به همراه بیرون زدگی ناحیه و التهاب نشانه یک بیماری مقعدی چون شقاق یا هموروئید است که تشخیص و درمان آن در مراحل ابتدایی بیماری بسیار راحت تر و کم دردسرتر از مراحل پیشرفته بیماری خواهد بود، بهتر است با مراجعه سریع تر به پزشک برای تشخیص و تجویز درمان لازم به درد و رنج خود پایان دهید.

 • باسلام و خسته نباشید من الان درست دو ماه است که عمل همورئید واسفنکتر انجام دادن هیچ مشکلی راجع به مقعد ندارم اما الان دو هفته است که یبوست شدید دارم از لاکسی ژل هم استفاده میکنم اما جواب نمیگرم اماحالت دستشویی دارم وقتی مبرم نمیتونم اجابت مزاج کنم بود نمیتونم بزنم خواهشا ر اهنماییم کنید

  • با سلام با توجه به سابقه بیماری و جراحی ای که داشته اید باید خیلی بیشتر به تغذیه و نکات مراقبتی پس از عمل خود دقت کنید تا دچار چنین مشکلی نگردید. بهتر است پس از دو هفته یبوست شدید، بیش از حد به مقعد خود فشار وارد نکنید و خود را در معرض خطر عود بیماری قرار ندهید، به پزشک جراح خود مراجعه کنید تا با تحریک انگشتی یا عمل تنقیه شرایط را برای اجابت مزاج شما فرآهم نماید.

 • سلام آقای دکتر؛اینجانب مدتی‌ هستش که از شقاق مقعد رنج میبرم. نویی‌ شیاف و نرم کنند مدفوع استفاده کردم. دردم تقریبا رفع شده ولی‌ هنگام اجابت مزاج خیلی‌ سختی میکشم.

  • با سلام شقاق مقعدی بیماری ای نیست که با خود درمانی یا درمان خانگی رفع شده و درمان گردد، اتفاقا درمان این بیماری در مراحل مزمن آن بسیار مشکل بوده و حتی گاهی نیاز به جراحی دارد. بنابراین به جای به تأخیر انداختن روند درمانی خود با خود درمانی و فقط دفع علایم آزار دهنده، برای درمان قطعی مشکل خود و رفع آن مراجعه حضوری نمایید.

  • با سلام فیشر از جمله بیماری هایی است که تشخیص صحیح علت به وجود آورنده آن در روند درمان نقش به سزایی دارد. در صورتی که این بیماری هم زمان با علت ایجاد کننده درمان نگردد، بیماری وارد سیکل معیوب شده و به صورت مرتب عود می کند، بدون معاینه و تشخیص مرحله بیماری نمی توان درمانی را پیشنهاد داد، در مرحله حاد بیماری، درمان دارویی و در مرحله مزمن آن ممکن است درمان غیر دارویی و حتی جراحی نیاز باشد. بنابراین باید برای درمان مراجعه حضوری داشته باشید.

 • با سلام خدمت اقای دکتر میخواستم بگم من نزدیک چند ساله که مشکل دارم در ناحیه مقعد دچار درد شدید هستم هربار که به دکتر مراجعه میکنم با تجویز شیاف پماد و… میگن مشکل شما شقاق هست البته هربار که از این شیاف و پمادها استفاده میکنم تاثیر چندانی نداره قبلا دردش برای مدتی آروم میشد و چند وقت یکبار اون هم به مدت سه چهار روز اذیتم میکرد اما الان یکماه بیشتره که دردش اذیتم میکنه نه میتوانم دفع مزاج درستی داشته باشم نه میتونم بشینم حتی در مهمانی ها هم از درد نمی تونم بشینم خیلی اذیت هستم به نظر شما باید چکار کنم لطفا با من تماس بگیریردممنون

  • با سلام دوست عزیز، بیماری شما وارد مرحله مزمن خود شده و دیگر به درمان دارویی پاسخ مثبت نمی دهد، برای درمان قطعی آن باید به فکر یک درمان غیر دارویی باشید، البته پیش از هر درمانی باید علت اصلی ابتلای شما به این بیماری و عود مکرر آن مشخص گردد و سپس تصمیم‌گیری نهایی گرفته شود. درمان بدون توجه به علت ایجاد کننده بی فایده بوده و به زودی پس از درمان شاهد عود آن خواهید بود. بنابراین باید تحت یک معاینه با شرح حالی دقیق از سبک زندگی و سوابق بیماری خود قرار گیرید تا درمان های لازم تجویز گردد.