banner
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

بیماری شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟ و علل ایجاد این بیماری

بیماری شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟

آیا تا به حال لب شما ترک خورده است؟ اگر به آخرین باری که لب‌تان دچار ترک شده که معمولاً مربوط به فصول سرما است فکر کنید، احتمالاً متوجه می‌شوید که ابتدا پوست لب خشک و سپس شروع به ترک برداشتن کرده است. اگر به ترک لب‌تان بی‌توجهی می‌کردید، خشکی آن به قدری شدت می‌یافت که باعث وسیع و عمیق شدن ترک و در نهایت خونریزی در آن می‌شد. این مثال ساده نمونه‌ی بارزی از یک نوع شقاق بود که می‌تواند بارها برای بدن هر فردی رخ داده باشد.
شقاق یک ترک‌خوردگی باریک با طول و عمق مشخص است که ممکن است در پوست یا یک دیواره‌ی یا غشای مخاطی ایجاد شود. شقاق یک بیماری بسیار شایع است که اگر زود اقدام به پیگیری آن شود می تواند به راحتی درمان شود. بسته به ناحیه‌ای که دچار شکاف یا ترک ایجاد شده است انواع شقاق در بدن انسان ایجاد و نام‌گذاری می‌شود. شقاق مقعد و شقاق پا، دو شکاف مشترکی هستند که در بدن رخ می‌دهند.
شقاق با نام علمی فیشر فقط یک ترک یا پارگی دیواره‌ی پوشش داخلی بدن یا سطوح خارجی پوست است که نباید با برش اشتباه شود. در شقاق کشش دیواره باعث از هم گسیختگی آن می‌شود که در صورت عدم درمان به موقع به زخم‌های باز بزرگ تبدیل خواهد شد که می‌تواند عضلات زیرین را نیز درگیر کند.
حال اگر این ترک یا پارگی در دیواره‌ی درونی کانال مقعد ـ لوله کوتاه مابین دو دریچه‌ی ابتدایی و انتهایی مقعد که چهار سانتی‌متر انتهایی لوله‌ی گوارشی یعنی راست‌روده را تشکیل می‌دهدـ رخ دهد، شقاق یا فیشر مقعد نامیده می‌شود. فیشر مقعد یک بیماری شایع است که اغلب با دیگر اختلالات ناحیه‌ی مقعد مانند بواسیر اشتباه گرفته می‌شود.
شقاق مقعد به شکل یک قطره اشک خطی دردناک و یا ایجاد شکاف در بافت پوششی نرم و مرطوب (مخاط) قسمت انتهایی کانال مقعد ظاهر می‌شود که در کوتاه مدت معمولاً تنها شامل سطح پوششی دیواره‌های داخلی مقعد و در بلندمدت به صورت عمقی‌تر تمام ضخامت مخاط مقعد را درگیر می‌کند. شقاق یا فیشر مقعد با شیوع یکسان در هر دو جنس زن و مرد اتفاق می‌افتد. البته احتمال شقاق مقعد در زنان پس از زایمان و در افراد مبتلا به بیماری کرون بیشتر است. این بیماری اغلب در سنین جوانی و میانسالی رخ می‌دهد. با افزایش سن احتمال ابتلا به فیشر مقعد کم می‌شود. این بیماری در کودکان کمتر از یک سال نیز بسیار دیده می‌شود.
در نیمی از موارد امکان بهبود با خودمراقبتی فرد و اصلاح عادات غلط تغذیه‌ای و جلوگیری از یبوست وجود دارد. با این‌ حال احتمال عود بیماری در صورت تکرار فشار در ناحیه‌ی آسیب دیده هست. شکست درمان طب سنتی شقاق نشانه‌ای برای درمان جراحی آن است. امروزه محققان به‌ شدت دنبال راهی برای پیدا کردن یک درمان دارویی مؤفق و جایگزین درمان جراحی فیشر مقعدی هستند.

 

علل بیماری شقاق یا فیشر مقعد

علل بیماری شقاق یا فیشر مقعد

بیماری شقاق یا فیشر در اثر ضربه و فشار به پوشش داخلی دیواره‌ی مقعد هنگام اجابت مزاج یا دیگر علل کشش کانال مقعد ترک یا شکاف ایجاد می‌شود. البته با وجود اینکه علت دقیق شقاق مقعد ناشناخته است، اما تصور می‌شود که عامل شروع بیماری همین ضربه‌ی سخت به دیواره کانال مقعد است. گاهی اوقات ضربه به دلیل حرکت مدفوع خشک و سفت یا خیلی شل می‌تواند به دیواره‌ی مخاطی مقعد آسیب بزند. افرادی که عضلات دریچه‌ای ناحیه‌ی مقعد تنگ‌تری دارند بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند. ایجاد شکاف ناشی از بیماری التهابی روده، عفونت مقعد و تومور از نادرترین دلایل فیشر مقعدی هستند.
افراد با رژیم‌های غذایی غلط و عدم مصرف کافی مواد غذایی پرفیبر مانند میوه و سبزیجات خود را در معرض ابتلا به بیماری فیشر مقعدی قرار می‌دهند. از طرفی جراحی‌های ناحیه‌ی مقعد بعدی و به هر دلیلی فرد را مستعد تنگی دریچه‌ی مقعدی و در نتیجه در معرض روند آسیب ناشی از ضربه‌ی مدفوع سفت و سخت قرار می‌دهد که خود مکانیزم ایجاد یک بیماری شقاق مقعدی است.


بیماران مبتلا به اختلالات زمینه‌ای دریچه‌ی مقعد با احتمال بیشتری دچار آسیب شکاف و ترک مقعدی طی ضربه‌ به آن خواهند شد. طی مطالعات انجام شده بیشتر افراد مبتلا به شقاق مقعدی، حداقل به یک بیماری زمینه‌ای دریچه‌ی مقعدی مبتلا هستند. بزرگ شدن غیر طبیعی عضلات دریچه‌ای مقعد یکی از اختلالات شایع زمینه‌ای این ناحیه است که باعث ایجاد فشار در کانال حتی در مواقع استراحت عضلات می‌شود. در واقع بیشتر افراد مبتلا به فیشر این اختلال فشار مضاعف را همیشه حتی در حالت استراحت عضله نیز دارند. احتمال ایجاد فیشر در ناحیه‌ی خط وسط دیواره‌ی پشتی کانال مقعد به دلیل ضعف و حساسیتی که دارد، بیشتر است.
برای بیشتر افراد این سؤال پیش می‌آید که چرا با وجود توانایی بدن در بهبود خود‌به‌خودی زخم‌های کوچک در بیشتر موارد نمی‌تواند ترک کوچک موجود در مخاط مقعد را برطرف کند و بیماری ماه‌ها طول می‌کشد؟ جواب آن بسیار ساده است زیرا عواملی درون محیط مقعد مانع بهبود خودبه‌خود ترک خواهند شد. یکی عبور مدفوع که با هر بار اجابت مزاج منجر به سایش و تحریک فیشر خواهد شد و دیگری انقباضی که در عضلات دریچه‌ی مقعد اتفاق می‌افتد خونرسانی به محل فیشر را کم و درنتیجه احتمال گردش خون در بافت‌های آسیب‌دیده آن و اطرافش را کم و بهبودی را به تأخیر می‌اندازد. بدین ترتیب علت‌های اساسی ایجاد بیماری فیشر شامل:

 • اسهال‌های طولانی مدت
 • یبوست‌های مزمن (بیشتر در بزرگسالان)
 • عادت تمیز کردن مقعد به صورت خشن با دستمال‌های زبر
 • رابطه‌ی جنسی مقعد
 • عضلات دریچه مقعدی‌ بیش از حد تنگ
 • بارداری
 • سرطان راست روده
 • بیماری‌های التهابی روده و بیماری‌های مقاربتی
 • بیماری کرون
 • خاراندن مقعد (به صورت یک حرکت پاسخی خارش ناشی از انگل روده‌ای مانند کرمک)
 • آسیب مقعد هنگام زایمان سخت

 

Save

Save

پرسش و پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید..۲۹ سالمه نزدیک به دو هفته است در دهانه مقعد در ناحیه راست یه برامدگی به اندازه دوتا عدس دراورده ام….با دست قابل لمس و وقتی فشار میدم خییییییییییلی خییییییلی کم احساس درد دارم..و هنگام فشار دادن زیر انگشت بازی میکنه..خون ریزی ندارم…خارش بسیار بسیااااااااااااااار کم و ناچیز اونم چند دقیقه بعد از دفع ..روزانه دو الی سه مرتبه اجابت مزاج میکنم..این موضوع نگرانم نکرده..لطفا راهنمایی کنید..

  • با سلام
   به هر حال و با وجود نداشتن علایم شدید آزاردهنده باید به سبب داشتن زائده مقعدی حضوری مراجعه کرده مورد معاینه بالینی قرار گیرید تا نوع بیماری شما مشخص شده و تحت درمان مناسب پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر قرار بگیرید در صورت مراجعه فوری این شانس را خواهید داشت تا با درمان دارویی بدون نیاز به درمان های سختتر در مدت کوتاهی بهبود یابید.

 • سلا
  به پزشک مراجعه کردم یبوست داشتم و فیشر پماد ام جی و ملین تجویز کردن
  بعد از استفاده از پماد درد ندارم اما سوزش دارم آیاطبیعی؟
  یه قسمت خیلی کوچیک شاید یک چهار بند انگشت در ناحیه مقعد متورم هست و این تورم کم و زیاد میشه نرم هم هست آیا بخاطر فیشر یا یه مشکل دیگه ؟

  • با سلام
   بله سوزش بعد از مصرف پماد طبیعی است و تورم و التهاب ناحیه نیز مربوط به بیماری فیشر احتمالی شماست روند درمانی را کامل کنید و در صورتی که بهبودی حاصل نشد برای معاینه مجدد به پزشک خود مراجعه کنید

 • باسلام من حدود ۶ماه است که بعدازاجابت مزاج دچارخارش شدید باکمی دردوتاول درمقعدمیشوم به حدی خارش آن زیاداست که امانم رامیبرد وتقریبأ نیم ساعت طول میکشدتابه مرورزمان آرام شود ازداروهای ترکیبی وپمادها هم توسط پزشک متخصص استفاده نموده ام اما بهبودی کامل نداشته ام لطفأراهنمایی بفرمایید باتشکر

  • با سلام
   تا زمانی که علت خارش مقعدی و عارضه ایجاد شده به درستی تشخیص داده نشود، درمان بی فایده خواهد بود و بهبود پیدا نخواهید کرد. بهتر است برای تشخیص صددرصدی نوع بیماری خود حضوری مراجعه کنید تا پس از معاینه بالینی و انجام برخی تستهای کمک تشخیصی و بررسیهای آزمایشگاهی نوع بیماری به درستی تشخیص داده شده و درمان مناسب برای بهبودی شما تجویز گردد. از خاراندن ناحیه بپرهیزید و برای کنترل خارش آن از کمپرس یخ استفاده کنید.

 • خسته نباشید.چندروزی است که
  موقع اجابت مزاج ازمقعدم خون میادگاهی اوقات همراه بادلدرد. دقیق مشخص نیست که از داخل خون میاد یا ازمقعد.دچاربواسیرهم هستم.لطفا راهنمایی کنید من باید چکارکنم

  • با سلام
   خونریزی مقعدی میتواند نشانه بسیاری از بیماری‌های گوارشی و مقعدی و یا حتی جدی مثل سرطان باشد بنابراین باید این علائم را جدی گرفته هر چه زودتر برای تشخیص منشا خونریزی حضوری مراجعه کنید تا در معاینه بالینی و بررسیهای آزمایشگاهی تستهای کمک تشخیصی مانند کلونوسکوپی قرار بگیرید تا پس از تعیین علت بیماری درمان مناسب بسته به مرحله پیشرفت آن تجویز گردد و از ابتلای شما به عوارض دیگر آن جلوگیری شود.

 • سلام و خسته نباشيد من دو روزي هست ك از ناحيه مقعدي دچار خارش و كمي تحرق مقعدي شدم امروز ك دست زدم ديدمً در ناحيه مقعد يه چيزي شبيه به جوش ك البته جوش نيست ولي خيلي محكم و استوار هستش انگار ك قبلا نبوده تازه در اومده يا من شكاك شدم لطفا راهنمايي كنيد

  • با سلام
   برای تشخیص قطعی عارضه مقعدی ایجاد شده لازم است حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید بدون مشاهده ناحیه نمیتوان نوع بیماری شما را تشخیص داد و یا راهکار درمانی مناسبی تجویز کرد. بهتر است بیش از این روند بهبودی خود را به تأخیر انداخته و پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر روند درمانی خود را پیش گیرید.

 • باسلام
  من فیشر دارم از پماد ام جی استفاده میکنم
  یبوست هم دارم الان دو سه روزه دفع نداشتم
  میتونم از شیاف بیزاکودیل استفاده کنم؟

  • با سلام
   خیر اجازه مصرف خودسرانه دارو را ندارید و برای تجویز دارو باید حضوری مراجعه کنید تا پس از بررسی وضعیت داده شود برای کنترل یبوست خود میتوانید میزان مصرف مایعات را تا هشت لیوان افزایش داده گلابی، انجیر خشک و آلو مصرف کنید به غذای روزانه خود روغن زیتون اضافه کرده و از طرفی داشتن پیاده روی در طول روز به اجابت مزاج شما کمک خواهد کرد. از به تاخیر انداختن دفع مدفوع خودداری کرده و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود رو به دستشویی برسانید.

 • سلام خسته نباشید
  بنده از بیماری شقاق رنج میبرم حداقل دو ماه میشود ک هنگام دفع درد دارم میخاستم بدونم شقاق باعث مریضی های دیگه ام مثل سرطان یا عفونت میشه یا نه؟ و اینکه آیا لیزر راه مناسبیست برا درمان؟

  • با سلام
   بیماری شما ممکن است به سبب عدم رعایت نکات مراقبتی و یا عدم پیگیری درمان عمیق شده و حتی عفونی شود ولی به بیماری سرطان ارتباط ندارد و لازم است تا بعد از این مدت زمانی حتما تحت درمان قرار بگیرید به احتمال زیاد دچار بیماری بیماری فیشر مزمن شدید که دیگر به درمان دارویی پاسخ نداده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی سرپایی جراحی شده همان روز ترخیص خواهید شد و از روز بعد از عمل میتوانید زندگی عادی خود را بدون نیاز به استراحت طولانی مدت آغاز کنید.

 • با سلام و احترام.من یک هفته است که عمل هموروئید و فیشر کردم.اطراف مقعدم بخیه خورده و در نزدیکی بخیه قسمتی هست که گویا متورمه یا زایده ایجاد شده.مشکل از کجا میتواند باشد؟ با تشکر از شما

 • سلام آقای دکتر چند سالی دردبواسیر خیلی عزیتم مکنه سوزش مفعد دارم وبیشتر اوقات خون ریزی هم دارم وبیشتر اوقات یبوست دارم با درد ومشکل دیگراین است اوفونت در بدن من همیشه جا خوشک کرده ورنگ پوستم همیشه تیره است بفرماید چگار بکنم با تشکر

  • با سلام
   ابتدا برای نتیجه گرفتن از درمان هموروئید خود باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده و سعی کنید با مصرف زیاد مایعات و مواد غذایی پر فیبر و میوه و سبزیجات و آلو و انجیر خشک و گلابی دفع مدفوع روان و بدون فشاری داشته و سپس برای معاینه بالینی و بررسی وضعیت بیماری بواسیر خود و تعیین نوع درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید تا تحت درمان قرار گرفته و پیش از بروز علایم آزاردهنده دیگر بهبود یابید.

 • سلام:به حضورتان عرض کنم مدتی است در انتهای کشاله ران زیر پوست تورم نموده پس از مراجعه به پزشک دو سری قرص چرک خشک کن و۳عدد امپول هر روز یک عدد تزریق نمودم تورم فوق کمتر شد ملی مقداری باقی مانده گاه گداری هنگام نشستن کمی درد وسوزش دارد جدیدا هم مقعد خشک وهنگام تخلیه کمی سوزش دارد لطف فرمایید بنده را راهنمایی کنید با تشکر.

  • با سلام
   برای راهنمایی و تشخیص نوع بیماری و شدت آن لازم است تا حضوری مراجعه نموده و بررسی شوید تا تحت درمان مناسب قرار بگیرید احتمالاً دچار درجاتی از آبسه مقعدی بوده و درمان دارویی برای آن کافی نخواهد بود و دیر یا زود علایم دیگری بروز خواهد کرد که شما را مجبور به مراجعه اورژانسی کند بهتر است حضوری مراجعه کرده و پیش از عود بیماری و ابتلا به بیماریهای پر دردسر دیگر بهبود یابید.

 • باسلام.من الان یه هفته است که داخل و بیرون مقعدم کاملا زخم است و موقع رفتن به دستشویی خیلی عذاب میشکم به همین دلیل نمیتونم کاملا مدفوع کنم و تیکه تیکه دستشویی میروم هربار با درد ولی بدون خونریزی امروز دکترهم رفتم گفت مبتلا به فیشر شدی که بخاطر یبوستی که داری به وجود اومده یه قرص مسکن سه تا پماد داده که استفاده میکنم ولی فقط وقتی پماد ها را داخل مقعد میکنم دردم آروم هست بعد بیرون اومدن کرم ها با مدفوع زخم دوباره خشک شده دردناک میشه آیا عمل باید بشه یا با رژیم های درست غذایی همین دارو خوب میشه ممنون

  • با سلام
   نگران نباشید به درمان دارویی خود ادامه داده و رژیم غذایی به نفع اجابت مزاج ملین و روان داشته باشید تا زودتر به داروها جواب داده و بهبود یابید در مرحله حاد بیماری نیاز به جراحی نبوده و با درمان دارویی بهبود مییابید.

 • سلام دکترمن الان چندوقته یبوست گرفتم ولی الان بهترشده ولی میرم دستشویی خون میادنمیتونم بشینم لطفا منوراهنماییم کنید

  • با سلام
   ابتلا به یبوست شدید و طولانی مدت و عدم توجه به درمان قطعی آن طی سالهای طولانی باعث شده تا دچار عارضه مقعدی دیگری چون هموروئید شوید اما از آنجایی که خونریزی مقعدی میتواند به سبب بسیاری از بیماریهای دیگر نیز به وجود آید باید این موضوع را جدی گرفته هر چه زودتر برای پیگیری و بررسی آن حضوری مراجعه نمایید تا تحت معاینه بالینی و یا تستهای کمک تشخیصی مثل کولونوسکوپی ارزیابی دقیق شود تا سایر علل پر خطر با اطمینان رد گردد.

 • سلام
  من یک دوره طولانی یبوست داشتم و الان هم دچارشقاق مقعد شدم آیا این علائم خطرناکه؟؟؟؟؟

  • با سلام
   برای بهبود خود از بیماری ایجاد شده لازم است تا ابتدا مشکل یبوست خود را با ایجاد تغییرات مطلوب در شیوه زندگی و رژیم غذایی کنترل نموده و سعی کنید تا فعالیت بدنی منظم روزانه مانند پیاده‌روی و یا ورزشهای تخصصی تر داشته باشید و در جهت کنترل یبوست خود بکوشید. سپس برای درمان مشکل خود و بررسی وضعیت فیشر و تعیین نوع درمان مناسب آن حضوری مراجعه کرده و هرچه زودتر روند درمانی را شروع کنید تا دچار مشکلات دیگر مقعدی که جدی تر و آزاردهنده است نشوید.

 • سلام من یکسال پیش عمل هموروییدو شقاق انجام دادم بعداز عمل نتونستم اجابت مزاج راحتی داشته باشم پیش دکتر محسنی رفتم گفتن با بیوفید بک خوب میشی ۱۵ جلسه رفتم کمی بهتر شدم اما به طور کامل نه الان داروهای ضد افسردگی میخورم حس میکنم این داروها روی گوارشم تاثیر خوبی داره به نظر شما برای بهبودی کامل باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید چون پیش دکترای زیادی رفتم وجواب نگرفتم

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت خود باید حضوری مراجعه نموده و بررسی بالینی شوید تا نوع و شدت آسیب مقعدی بررسی شده و راهکار درمانی مناسب بسته به شرایط تجویز گردد.

 • درودبرشما…بنده نزدیک به پانزده سال است که بدون کمک انگشت خودنمیتوانم مدفوع کنم،،بیشتراوقات مدفوع من شل هست اول یک مایع چسبناک مثل اب بینی کمی شفاف ترولی به هم چسبیده میاد بعد یک تکه مدفوع سفت وتیره بعد مدفوع شل البته همه اینها با تحریک انگشت که بایدبازی کنم وگرنه اگر پنج روزهم این کاررا نکم مدفوع دفع نمیشود چون خیلی امتحان کردم مشکل اصلیم خواب الودگی وبی اشتهایی وکسلی و تورم بعد مدفوع دورسوراخ مقعد وسوزش و دردناحیه نیم ساعت بعد دفع واینکه بیشترغذاها بدون تغییررنگ دفع میشوند ممنون میشم ازنظروراهنماییتون دکتر…درضمن هرموقع هم روی شکم وپایین ان رالمس کنم باکمی فشار درد عمیقی حس میکنم
  .

  • با سلام
   لازم است تا برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید به نظر میرسد به چندین مشکل گوارشی و مقعدی مبتلا باشید که در معاینه و ارزیابی بالینی و برخی آزمایشات کمک تشخیصی نوع بیماری شما و درجه پیشرفت آن مشخص خواهد شد تا اصولی تحت درمان قرار گرفته و زودتر از درمان خود نتیجه مناسب بگیرید. بهتر است تا به سلامت خود اهمیت داده در اسرع وقت برای بررسی آن مراجعه کنید.

 • باسلام من ۴۴ سال سن دارم ولی ۱۰ سال هست که از این بیماری رنج می برم معذرت می خواهم من بعد از اجابت مزاج هر چقدر هم خودم را تمیز میکنم باز هم مدفوع خارج میشود تا از سر دستشویی پا بشوم واز دستمال استفاده بکنم وده الی بیست دقیقه بعد به دستشویی بروم وباز خود را تمیز بکنم تا بعد تمیز بشود در ضمن خیلی هم دکتر رفته ام ولی نتیجه نگرفته ام

  • با سلام
   این اتفاق میتواند به سبب ابتلا به انواع بیماری مقعدی و یا فیستول به وجود آمده و یا مربوط به نشت مدفوع به سبب ابتلا به یبوست و مدفوع سخت باشد. در هر حال باید برای تشخیص قطعی آن و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه نموده و علتیابی شوید تا زمانی که علت اصلی مشخص نگردد درمان فایده نداشته و لازم است تا حتماً تحت درمان مناسب قرار بگیرید تا دچار عوارض دیگر در دفع مدفوع و مقعد خود نشوید.

 • من یه خانم۴۳ ساله هستم دو سال پیش خارش شدید با زخم مقعد کوچک گرفتم با گو لونو سکوپی گفتن شقاق است خوب شدم امسال باز تازه یه هفته میشه زخم شده ام خارش ندارم موقع دسشویی رفتن درد دارم لطفا درمان بگید

  • با سلام
   به دلیل عدم رعایت نکات مراقبتی و عدم اصلاح سبک زندگی غلط خود دچار عود بیماری شده و باید هر چه زودتر پیش از سخت شدن روند درمانی برای بررسی وضعیت بیماری خود و تشخیص شدت بیماری تحت درمان مناسب قرار بگیرید. تاخیر درمان باعث پیشرفت بیماری و بروز مشکلات دیگری خواهد شد که در نهایت شما را مجبور به مراجعه اورژانسی میکند در مرحله مزمن بیماری نیاز به جراحی ضروری شده و البته با وچود روش نوین لیزری این امکان هست تا سرپایی تحت بیحسی موضعی و در کلینیک درمان شده و همان روز ترخیص شوید. از روز بعد از عمل میتواند کار و فعالیت روزانه خود را شروع نموده و زندگی عادی داشته باشید.

 • سوال خود را بپرسید…با سلام من یه آقای ۳۹ساله هستم موقع دفع مدفوع خونریزی دارم یه بار هم حدود ده سال پیش فیشر رو عمل کردم ولی هر از چند گاهی دچار خونریزی میشم درمانش چیه با تشکر

  • با سلام
   با وجود این‌که جراحی درمان قطعی بیماری‌های مقعدی شما بوده است اما عدم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل و عدم ترک عادات غلط رفتاری باعث عود و بازگشت بیماری خواهد شد. شما باید سبک زندگی خود را با توجه به مشکلی که به آن دچار هستید، تغییر دهید. پیشگیری از یبوست با داشتن رژیم غذایی سالم و سرشار از فیبر مانند میوه و سبزیجات، مصرف حداقل هشت لیوان آب روزانه، خودداری از زوز زدن هنگام اجابت مزاج، خودداری از ورزش سنگین و بلند کردن اجسام سنگین، خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع و رعایت بهداشت فردی و … به شما در کنترل بیماری کمک خواهد کرد. با این حال خونریزی مقعدی شما نیاز به معاینه و بررسی مجدد دارد که باید پیش از بدتر شدن آن حتما پیگیری شود

 • سلام من ۳۳ سال دارم موقع دفع مدفوع احساس درد و سوزش در ناحیه مقعد دارم و اگر بر دفع مدفوع اصرار کنم با کمی خونریزی همراه است احساس میکنم در ناحیه داخلی مقعد مانعی دردناک برسر راه دفع وجود دارد که در اثر تماس مدفوع با ان دردناک می شود جهت اجابت مزاج ناچارم که هربار بریده بریده دفع مدفوع داشته باشم تا درد کمتر شود ولی در حالت عادی درد ندارد لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   با توجه به علایم و نشانه‌هایی که دارید میتوان حدس زد که دچار شقاق مقعدی شده‌اید باید ابتدا معاینه شوید زیرا اولین قدم برای درمان موفق بیماری‌ها، تشخیص صحیح است، بسته به مزمن یا حاد بودن شقاق درون مقعد درمان‌های متفاوت دارویی و جراحی پیشنهاد می‌شود، اگر مشکل شما به سبب عادت های غلطی چون زور زدن هنگام دفع مدفوع سخت و اسهال یا یبوست مزمن ایجاد شده باشد باید با ترک عادت‌های غلط مانند به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع که منجر به یبوست خواهد شد و رعایت یک رژیم غذایی مطلوب سرشار از فیبر، میوه و سبزیجات برای عملکرد صحیح و بدون مشکل سیستم گوارش و ورزش روزانه در جلوگیری از ایجاد یا پیشرفت شقاق مقعد خود بکوشید. برای درمان شقاق موجود نیز باید قبل از عود و تبدیل شدن آن به زخم عمقی مراجعه کنید تا درمان لازم تجویز شود.

 • سلام میخواستم بدونم اگه با لیزر بخوام شقاق مقعدی رو عمل کنم عملش چقدر طول میکشه؟ یعنی کجا باید عمل کنم و بعد عمل بلافاصله به زنذگی روزمره بر میگردم یا نه؟

  • با سلام
   امروزه با کمک روش نوین لیزری میتوانید جراحی بدون درد و خونریزی و مشکلات روشهای سنتی را به صورت سرپایی در محیطی چون کلینیک بدون قرار گرفتن در محیط آلوده بیمارستانی جراحی شده و همان روز بعد یک تا دو ساعت ترخیص شوید. در این روش نیاز به استراحت طولانی مدت پس از درمان نداشته و از روز بعد به کار و فعالیت عادی روزانه خود باز خواهید گشت بدون اینکه نیاز به کمک سایر اعضای خانواده داشته باشید. نیاز به مراقبت سخت پس از درمان روش سنتی نیز نخواهید داشت

 • باسلام. من۳۰سال سن دارم موقع مدفوع یک چیزی در کنارو درون مقعدم بیرون میاد یک پمادهمورئید مصرف میکنم که الان کمی کوچکتر شده ولی خونریزی ندارم ولی کمی خارش دارم ببخشید علت چیست

  • با سلام
   با توجه به توضیحاتتان میتوان حدس زد که دچار درجاتی از بیماری بواسیر هستید که اگر به موقع برای درمان آن هیچ اقدامی نکنید و پیگیری ننمایید، بیماری پیشرفت کرده و منجر به بروز علایم ناراحت کننده دیگر چون خونریزی و درد و خارش و سوزش و یا مشکل در دفع مدفوع خواهد شد. بهتر است تا به سلامت خود اهمیت داده و بیش از این روند درمان را به تأخیر نینداخته و با درمان به موقع خود از عوارض احتمالی و سختی مراحل درمان و یا طولانی شدن زمان رهایی از آن مصمون بمانید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی و سرپایی میتوانید درمان شده و از بیماری بهبود یابید و میتوانید از روز بعد کار و فعالیت عادی روزانه خود را آغاز کنند.

 • جراحی فیستول با لیزر چند روز باید استراحت کنی تا به سرکار بروی در جراحی سنتی معمولا یک ماه طول میکشد ممنونم

  • با سلام
   نگران نباشید با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن چون تحت بیحسی موضعی عمل میشوید و از ابزار تیغ جراحی استفاده نمیشود یک روز بهبودی در حدی دارید که میتوانید به محل کار و فعالیت روزانه خود بازگشته و بدون نیاز به حمایت و کمک اطرافیان زندگی عادی خود را داشته باشید.

 • سلام . ببخشید زمان مدفوع از مقعد من خون میاد . ودرد زیادی داره . البته یوبوست داشت اما الان که بهتر شدم بازم زمان مدفوع مقعدم درد زیادی داره . میشه بگید چی استاده کنم فکر میکنم بخاطر یبوست زخم شده

  • با سلام
   اگر مجبورید تا عمل اجابت مزاج را به سختی و با فشار زیاد انجام دهید، ابتلا به یبوست در شما محتمل است، چه بسا ممکن است عارضه درد و خونریزی مقعدی به دنبال همین یبوست و در نتیجه ابتلا به یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی به وجود آمده باشد. باید توجه داشته باشید که خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری صعب‌العلاج نیز باشد، به همین منظور باید مشکل خود را جدی گرفته و هر چه زودتر برای معاینه و تشخیص بیماری و درمان لازم مراجعه نمایید. افزایش مصرف مایعات روزانه تا هشت لیوان در کنار تحرک و ورزش و افزایش مصرف مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه می تواند به دفع مدفوع راحت و رفع یبوست احتمالی کمک کند. البته باید از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خود خودداری کنید و به محض احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید. بدون بررسی حضوری شما و تشخیص بیماری و مرحله آن امکان تجویز دارو وجود ندارد.

 • من رابطه مقعدی داشته ایم خانم دچار مشکل شده.ایا بیماریش طولانی میشه ویا نیاز به جراحی هست.؟یک هفته هم هست دارو مصرف می کند اما هیچ فرقی نکرده..خون ریزی نداره ولی درد وسوزش داره؟

  • با سلام
   برای بررسی شدت آسیب مقعدی باید حضوری مراجعه نموده و بر حسب میزان آن تحت درمان مناسب دارویی و یا جراحی قرار بگیرند. پس از اتمام درمان دارویی اگر بهبودی حاصل نشد حضوری مراجعه شود.

 • سلام درزایمان اول دچار بواسیرشدم در ماه دچارخونریزی میشدموکمی درد درزایمان دومدردم خیلی شدید شد به خاطر خجالت دکترنرفتم دردراتحمل کردم ودردم خوب شد وهرماه خون ریزی داشتم یک یا دو هفته هست درد شدید باعرض معضرت موقع مدفوع وخون ریزی علت چیست چکار کنم لطفا راهنمایی

  • با سلام
   تغییراتی هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین در مدت بارداری زنان را در معرض یبوست و سپس انواع بیماریهای مقعدی قرار خواهد داد که البته با وجود روش نوین لیزری جای هیچ نگرانی وجود ندارد در صورتی که بیماری شما در مرحله پیشرفته و مزمن نیز بوده و به درمان دارویی پاسخ مؤثر ندهد با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان سرپایی درمان شده و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزمره و مراقبت از فرزند خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی نموده و یا نیاز به مراقبت سختی داشته باشید.

 • سلام من حدود پنج سالی میشه که زمان دفع مدفوع
  مقعد بیرون میا بعد از دفع باید فشار بدم تا مقعد جم
  بشه تی این ممدت یکی دو بار خون ریزی داشتم چکار کنم ؟

  • با سلام
   با توجه به توضیحاتی که میفرمایید احتمالاً دچار بیماری هموروئید از نوع پیشرفته آن هستید که در صورت عدم درمان به موقع دیر یا زود علایم ناگوار دیگری از آن به وجود خواهد آمد که شما را مجبور به مراجعه فوری میکند. خوشبختانه با ابداع روشهای جدید امکان جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض پردردسر سنتی برای بیماری شما هست تا بدون نیاز به استراحت مطلق و یا طولانی مدت بهبود یابید و فقط لازم است تا پس از ترخیص خود فعالیت سنگین نداشته باشد ولی این امکان وجود دارد تا از روز پس از عمل فعالیت روزمره خود را به تنهایی آغاز نموده و به محیط کار و فعالیت عادی خود بدون احساس ناراحتی بازگردید.

 • سلام خسته نباشید
  من۲۹ سالمه وبعد از زایمان سزارین در مدت چند روز یبوست شدید شدم ودچار شقاق شدم انواع دارو های ملین قرص رولاکس، سیلاکس،منیزیم هیدروکساید،لاکتولوز همه را امتحان کردم شکمم به این زودی هانرم نمیشه روزی یه بار یا حداقل دو روز یه بار عمل دفع دارم ولی سفت وحجیمه مثل بتن با کمک ملین ها به مقدار زیاد و غذا کاهو میوه ترک برنج و لبنیات انواع پماد ها زخمم راخوب میکنم دارو را کم کم به حداقل میرسونم یه هفته خوبم باز زخمم باز میشه با یه بار دفع که خیلی هم سفت نباشه حدود ۴ ساله این مشکل را دارم ۵ ماهه که زخم اولم بهتر شده در ساعت ۱۲ ولی یه زخم در ساعت ۹ به وجود امد که خیلی اذیت میکرد ویه گوشت کوچک هم بعد اجابت مزاج میامد پایین که با بلند شدن از دست شویی میرفت داخل ولی جدیدا حدود سه چهار روز بود که زخم ها خوب بود ولی اون داخل بدون شکم کار کردن درد داشت و با وایسادن دردش تشدید میشد که باید میخوابیدم تا تسکین پیدا کنه پیش جراح رفتم گفت فیشر انال داری باید عمل بشی الان ۴ روزه عمل شدم در خلاصه پرونده نوشته هموروئید خارجی داشتم که با کوتر حذف شده بعد از عمل خیلی خوب بودواز بیرون هم هیچ زخمی وجود نداشت ولی بعد ازیه روز که ازبیمارستان مرخص شدم اولین دفعه بعد از عمل شکمم سفت کار کرد که شقاق ساعت ۱۲ که حدود ۵ ماه بود خوب شده بود باز شده ودهانه اش حدو ۱٫۵ سانت است پیش دکترم رفتم میگه عملم خوب بوده حالا من سوالم اینه ایا ممکنه این زخم خوب بشه با ملین و اب گرم یا باز به عمل احتیاج دارم چون خیلی دهانه این زخم بازه

  • با سلام
   بله در روند درمانی خود کمی صبور بوده مراقب دفع روان مدفوع با تغذیه مناسب باشید طی یک تا دو ماه نتیجه جراحی مشخص خواهد شد.

 • سلام
  من قبلا این بیماری و داشتم و ازم خون میرفت رفتم دکتر خوب شدم
  ولی الان دوباره یه دو هغته ای هست داره ازم خون میره کم هست
  مدفوع سفت هست
  الان با پماد خوب میشه ؟
  چه پمادی بزنم ؟

  • با سلام
   امکان تجویز دارو بدون معاینه بالینی وجود ندارد و اجازه مصرف خودسرانه دارو در موارد مشابه ندارید حتماً برای بررسی وضعیت بیماری حضوری مراجعه کنید تا پس از معاینه تحت درمان مناسب قرار بگیرید. برای جلوگیری از عود نباید دچار یبوست شوید به مصرف مواد غذایی روزانه خود دقت کنید و مصرف مایعات و فیبر و سبوس را افزایش داده و مراقب زمان دفع خود باشید که به تاخیر نیفتد و همراه غذا روغن زیتون میل کنید و مصرف گلابی انجیر خشک و آلو داشته باشید.

 • سلام من مدت چندماهه درد وحشتناکی در مقعد حس میکنم حتا موقع خاب راه رفتن نشستن موقع دفع مدفوع ب گریه میافتم اما هیچ خونریزیی ندارم دلیل و راه درمانشو توضیح میدین

  • با سلام
   درد ناحیه مقعدی می‌تواند دلایل مختلفی چون وجود یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر داشته و یا به سبب مشکلات استخوان دنبالچه و یا گرفتگی عضلات انتهایی دریچه‌ای مقعد باشد که برای نظر قطعی درباره علت درد لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید. بهتر است با به تاخیر انداختن روند درمانی بیماری خود را وخیم و خود را در معرض عوارض دیگر بیماری قرار ندهید و هر چه زودتر مراجعه کرده و درمان را شروع نمایید و با نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد خود تا زمان مراجعه کمک کنید. از آنجایی که بیماری مقعدی در میان مردم شایع است و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است، جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

  • با سلام
   اگر با روش لیزری عمل کنید نه دردی و نه خونریزی و ناراحتی خواهید داشت که نگران جراحی و بعد آن باشید. از طرفی سرپایی عمل شده و از روز بعد سلامت خود را باز خواهید یافت و نیازی به مراقبتهای سخت بعد از درمان روشهای سنتی نخواهید داشت.

 • سلام.
  درمان فيشر با ليزر قطعي و كاملا برطرف ميشه ؟ غير قابل برگشت هست ؟
  تقريبا ٣ ماه طبق گفته پزشك دچار فيشر شدم. خانوم٢٤ ساله
  ممنونم از پاسخگويي

  • با سلام
   در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل و تغییر سبک زندگی خود به نفع داشتن اجابت مزاج روان بدون ابتلا به یبوست یا اسهال میتوانید با روش لیزری تضمینی و بدون احتمال عود درمان شوید و سلامت خود را به صورت کامل بازیابید.

 • من بعداززایمان دچاراین بیماری شقاق معقدی شدم که الان نزدیک به دوسال است که زود ب زود معقدم شقاق میزند وازناحیه شقاق خونریزی هم دارم باتشکر ازشما.

  • با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

 • سلام من فقط امروز چند قطره خونه قرمز مثل خونی ک از دماغ میاد دیدم و خیلی نگران شدم
  مدفوعم سفت و خشکه در حال حاضر
  میشه کمک کنینن ببینم جریان جیه؟

  • با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی هموروئید به سبب ابتلا به یبوست باشد ، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای پیشگیری از یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • با سلام من معمولا يبوست دارم و اب زياد نميخورم ٦ ماه پيش بعد از دفع چند قطره خون اومد و بعد با مصرف شياف انتي هموروئيد بهبود يافتم با گذشت ٦ ماه بر اثر يبوست چند روزي هست چند بار بعد از دفع چند قطره خون اومده البته بدون درد و سوزش هستم و در اطراف مقعد بواسيري به اندازه نخود دارم به خاطر خون خيلي استرس دارم به نظرتان بهترين درمان ليزر هست يا جراحي؟ و چيكار كنم اول اين خون ديگه نياد بعدا ليزر يا جراحي كنم و ايا جراحي خيلي درد دارد ؟؟؟

  • با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی هموروئید به سبب ابتلا به یبوست باشد ، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای پیشگیری از یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • با سلام من شش هفت ماهیست دچار شقاق شده ام چندین و چند بار به پزشک مراجعه کردم و پزشک بهم گفت دچار تنگی کانال هستم مرتب دارو مصرف میکنم ولی همچنان درد دارم اخرین بار که دکتر رفتم گفتن که امپول بزنم و اگر خوب نشدم لیزر کنم میشه راهنماییم کنید که لیزر انجام بدم یا نه .در حال حاضر با دارو اجابت مزاج دارم و پماد استفاده میکنم

  • با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

 • باسلام من بعداز زایمانم هنگام دفع دچار درد شدیدی شدم در حدی که از درد گریه میکردم به جراح عمومی مراجعه کردم بعداز معاینه گفتن پارگی از بالا و پایینه که دیلتیازم آبگرم و روغن زیتون استفاده کردم بعدازآن بهتر شدم ولی خوب نشدم یعنی هنوز درد را دارم به من گفتن باید عمل بشم اگه نخوام عمل بشم ممکنه با دارو و رعایت رژیم غذایی خوب بشم در ضمن بواسیر هم دارم

  • با سلام
   خیر فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

  • با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. اما هیچ درمان خانگی، سنتی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن به شکل بیماری شما نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

 • سلام خسته نباشید
  پسری هشت ساله دارم که ازده ماهگی به علت سهل انگاری پرسنل بیمارستان امام خمینی کرمانشاه دچار فلج مغزی شدید شده است
  چند وقتی است که متوجه شقاق مقعدش شده ایم چه درمانی برایش توصیه میکنید؟البته بدنش خیلی سفت است پاهایش سخت بازمیشود تا تمیزگردد واینکه طی این مدت ازراه گاواژ تغذیه میکند وهیچ واکنشی به اطراف نداردوبه علت بی تحرکی مشکل هضم ودفع هم دارد
  ممنون میشوم مراراهنمایی بفرمایید

 • بنامخدا باسلام وخسته نباشید بنده چهار ماه است که بعدازپیاده روی کم خارش معقد میگیرم لطفا راهنمایی کنید تشکرازشما

  • با سلام
   خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم و فلفلی را کاهش دهید.

 • باسلام
  سه ماه قبل بعلت عفونت پروستات دكتر برام آنتي بيوتيك بسيار قوي تزريق كردن كه بعد از آن مقعدم تنگ شد و اسپاسم اسفنكترها را احساس مي كنم ..لطفا راه درمان رو راهنمايي كنيد.

 • باسلام
  سه ماه قبل بعلت عفونت پروستات دكتر برام آنتي بيوتيك بسيار قوي تزريق كردن كه بعد از آن مقعدم تنگ شد و اسپاسم اسفنكترها را احساس مي كنم ..لطفا راه درمان رو راهنمايي كنيد.

  • با سلام
   برای بررسی وضعیت مقعد نیاز به معاینه بالینی است و لازم است تا حضوری مراجعه شود.

 • باسلام وعرض ادب
  چندماهی است موقع مدفوع کردن گاهی دیواره مقعدم ازیک ناحیه ترک برمی دارد بعد ازچندساعت دوباره خوب می شودمی خواستم علت رابپرسم.ضمنا گاهی یبوست دارم سنم هم ۴۲ سال است وروده ام به گفته دکترها تحریک پذیر است.ممنون

  • با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی فیشر به سبب ابتلا به یبوست باشد ، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خونریزی و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان قطعی مشکل خود و بررسی علت مراجعه کند. خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای پیشگیری از یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • من الان یه هفته س جراحی کردم ودر قسمت مقعدم دوتا سوراخ مشاهده کردم ک ربطی به مقعد ندارن چیکار باید بکنم خیلی نگرانم

 • سلام
  خسته نباشین
  من ی چیز شبیه جوش یا زگیلی داخل مخرج مقعدم متوجه شدم زده البته سابقه یبوست هم دارم
  لطفا کمکم کنین بگین این چه بیماریه
  شقاقه یا بواسیره یا بیماری دیگست؟
  ممنون از لطفتون

  • با سلام اگر دچار زائده مقعدی شدید با درمان دارویی رفع نخواهد شد و لازم است برای جلوگیری از بروز علایم و عوارض آزار دهنده دیگر تحت درمان با روش جراحی قرار بگیرید که البته با کمک روش لیزری سرپایی بدون درد و خونریزی عمل شده و از روز بعد قادر به بازگشت به کار روزمره هستید. برای بررسی و راهنمایی بیشتر حضوری مراجعه شود.

 • با سلام. من حدودا چهار ماه قبل عمل لیزر فیشر و هموروئید انجام دادم. اخیرا متوجه شده ام بعضی مواقع بویژه وقتی اسهال دارم ذرات مدفوع در مقعد باقی میماند. انگار محلی برای جمع شدن این ذرات ایجاد شده است. به نظر شما آیا این مسئله طبیعی ست یا باید اقدامی انجام داد؟

  • با سلام
   برای بررسی ناحیه مقعد از نظر عود یا بروز عارضه دیگر به جراح خود مراجعه نمایید.

  • با سلام
   برای بررسی ناحیه مقعد از نظر عود یا بروز عارضه دیگر به جراح خود مراجعه نمایید.

 • سلام
  من دچار خارش مقعد هستم که تا حالا واسم پیش نیومده بود
  چن ماه پیش موقع دفع مدفوع هم خون ریزی خیلی کمی داشتم اما در حد یکی دو بار بود که خودم فک میکنم اثر یبوست بود. الان این خارشا ممکنه علامت بواسیر باشه؟

  • با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری پوستی، انگلی یا یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر باشد، بهتر است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. این بیماریها در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است، به منظور تسکین نسبی خارش کمپرس یخ بر ناحیه گذاشته یا درون لگن آب گرم به مدت پانزده الی بیست دقیقه بنشینید، از خاراندن ناحیه خودداری کنید زیرا سبب آسیب پوستی و گسترش آن خواهد شد. ممکن است به دلیل شست و شوی وسواسی و بیش از حد مقعد دچار این مشکل شده باشید. بسته به علت خارش درمان ها متفاوت است. سعی کنید مصرف مواد غذایی گرم و فلفلی را کاهش دهید.

 • با سلام. فرزند دختر ۲۳ماهه ای دارم که از ۱۴ماهگی به مهد میرود. مدتی پس از رفتن به مهد متوجه شدم یک زائده اشک مانند در قسمت بالای مقعد وی بوجود آمده (در ساعت ۱۲). و هنوز هم با وجود گذشت تقریبا ۹ماه این زائده وجود دارد. سوال من از جناب دکتر اینه که راه حل درمان و علت بوجود آمدن این زائده چیست؟ ممکنه بدلیل مثلا سهل انگاری مربی مهد در حفظ بهداشت بچه یا نحوه شستشوی بچه در مهد باشه؟

  • با سلام ممکن است به سبب ابتلا به یبوست دچار این عارضه شده باشد برای معاینه بالینی و بررسی علت و دریافت درمان لازم به متخصص کودکان مراجعه شود.

 • یک رگ از ناحیه بیضه تا مقعد ورم میکند که بعضی وقتا درد میکنه دلیلش چیست و چه بیماری هست

  • با سلام دوست عزیز برای معاینه حضوری مراجعه نمایید احتمالاً دچار درجاتی از بیماری واریکوسل شدید که نیاز به بررسی بالینی دارد.

 • باسلام .
  حدودا ۴سال یابیشتریه توده‌ای بزرگتر اززگیل از ناحیه لبه بیرونی مخرج ظاهر شدوبعدازمدتی باخارج شدن خون ازبین رفت وحال دوباره ظاهر شده همراه بادرد البته بدون هیچ ترشحاتی به دکتر مراجعه کردم دونوع پماد دادن وکپسول بعدازیک روز دردش ازبین رفته ولی تعغیر درشکل توده نکرده تشخیص شما ازبیماری چیست؟ آیا جای نگرانی وجوددارد؟

  • با سلام ممکن است دچار آبسه یا فیستول مقعدی باشید بدون معاینه بالینی نمیتوان نظر داد لازم است مراجعه حضوری نموده و معاینه بالینی شوید تا تحت درمان مناسب قرار گیرید.

 • باسلام وخسته نباشید.من حدود دوماه پیش عمل فیشرانجام دادم الان هنوزموقع دستشویی درددارم واحساس میکنم لبه مقعدم زخمه.خیلی میترسم یعنی بازبایدعمل کنم😱😱

  • با سلام بله خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید. در اسرع وقت برای بررسی وضعیت مراجعه کنید.

 • باسلام حدود ۳سال پيش رابطه مقعدي داشتم و اينكه يك تيكه گوشتي از مقعدم بيرون زده شد ..ديگه رابطه رو قطع كردم حدود يك سال هست كه به دليل يبوثت شديد مقعدم زخم شده و خون مياد به همراه مدفوع البته نه هميشه …و اون تيكه گوشتي بزرگتر شده به نظرم و به سمت جلو (آلت)كشيده شده حس ميكنم فاصله اي بين اين دو قسمت خيلي كم شده
  آيا قابل درمان هست شديدا استرس دارم

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و سوزش و خارش خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • باسلام وخسته نباشیدمن هم تومقعدم یه بریدگی های ایجاد شده ک بخصوص وقتی مدفوع میکنم زخم تر میشم بیشتر دردم میگیرن برای درمانش چکارکنم راهنمایی کنید لطفا باتشکر از شما

  • با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

 • باسلام و خسته نباشید بنده از دو سال پیش به فیشر مقعدی دچار شدم اما خدارو شکر الان در اجابت مشکل ندارم و خونریزی هم از اون ناحیه ندارم فقط بعضی وقتا دچار سوزش میشه یعنی میخوام بگم تقریبا خوب شده و فقط جای زخم باقی مونده میخواستم بدونم که با مراجعه به جراح ،عمل کامل صورت میگیره یا فقط جای زخم برداشته میشه و نیازی به جراحی عضله مقعد نیست و آیا دوره درمان هم در اینصورت فرقی میکنه یا نه؟با تشکر

  • با سلام بسته به شرایط زخم دارد و نوع جراحی لازم با توجه به معاینه بالینی تصمیم گیری خواهد شد و لازم است تا حضوری مراجعه کنید. معمولا جراحی زخم به تنهایی موثر نخواهد بود.

 • سلام. .۵۰سال سن دارم از۵یا۶ سال پیش دو زایده به اندازه یک نخد وپوست مانند درسمت جلو وعقب مقعدم ظاهر گردیده ایا درما ن هست دارویی یا جراحی …….باتشکر

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی و سوزش و خارش خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی که علایم آن در شما مشهود است، پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از عود بیماری مقعدی بواسیر شما باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید. بعید است مشکلتان به سرطان تبدیل شود ولی درمان جراحی دوم لازم است و باید آن را پیش از وخیم شدن بیماری انجام دهید.

  • با سلام فیشر به صورت ترک بافتی مقعد ولی هموروئید به صورت برجستگی و تورم عروق بالشتکی شکل ناحیه مقعد هست.

 • با سلام و خدمت شما
  اسهال مزمن داشتم و باعث ب وجود امد بواسیر شد بعد ۱۰روز بواسیر خوب شد و چیزی اندازه نخود کنار مقعد طرف راستم هست.دکتر رفتم گفت عفونی شده وانتی بیوتیک تجویز کرد هنوز ازش عفونت میاد ولی ورمش کمتر شده ایا حتما باید عمل کنم یا ب مرور زمان خوب میشود

  • با سلام در صورت عدم پاسخ به درمان دارویی و وجود زائده مقعدی نیاز به جراحی است که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی لیزری شده و از روز بعد سلامت خود را باز خواهید یافت.