عوارض عمل نکردن کیست مویی در مردان و زنان

عوارض عمل نکردن کیست مویی

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال عارضه ای است که در صورت تا خوردن مو به درون پوست ایجاد می شود. در این مطلب میخواهیم به عوارض عمل نکردن کیست مویی و بی توجهی به درمان این عارضه پرداخته و بهترین شیوه درمان کیست مویی را معرفی نماییم.

عوارض کیست مویی چیست؟

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال در اثر بازگشت موها به زیر پوست رخ می دهد که به شکل یک یا چندین حفره ی حاوی مو و عفونت می تواند در سطح پوست اطراف ناحیه ی مقعد خود را نشان دهد. اولین نشانه ی این مشکل آغاز عفونت است. این عفونت می تواند به سرعت و شدت گسترش پیدا کند و به سایر نقاط بدن رسوخ کند. از طرفی افزایش عفونت می تواند کیست مویی را بزرگ تر و دردناک تر کند و منطقه ی وسیع تری از بافت های بدن شما را تخریب نماید.

نتیجه ی چنین امری یعنی درمان سخت تر و طولانی تر. درمان کیست مویی ساده و کوچک با اندکی عفونت به مراتب آسان تر از درمان کیست مویی بزرگ و عفونی است.

اما ترس از درمان و خجالت کشیدن همیشه باعث می شود که بسیاری از افراد در دیرترین زمان ممکن به پزشک عمومی یا دکتر متخصص کیست مویی مراجعه کنند. به عبارت دیگر وخیم تر شدن علائم و نشانه های کیست مویی است که افراد را ناچاراً به مطب پزشک می کشاند ولی این طرز تفکر را باید کنار گذاشت.

عوارض عدم درمان کیست مویی

عوارض عمل نکردن کیست مویی یا سینوس پیلونیدال به قدری شدید و خطرناک است که سرطان پوست فقط یکی از آنهاست. آبسه های عفونی ، درد شدید و کشنده، گسترش عفونت به سایر نقاط بدن، تخریب بیشتر بافت های بدن، التهاب و تورم کیست و از دست دادن قسمت وسیعی از بافت محل کیست به وسیله ی تیغ جراحی بخشی از عوارضی است که در صورت عدم درمان کیست مویی می تواند به سراغ شما بیاید.

سرطان پوستی ناشی از عدم درمان کیست مویی

یکی از عوارض عمل نکردن و عدم درمان به موقع کیست مویی ابتلا به نوعی سرطان پوستی است. این نوع سرطان پوستی می تواند از منطقه ی عفونی و آلوده ی کیست مویی شروع شده و به تدریج به سایر نقاط بدن کشیده شود. سرطانی که درمان آن آسان نیست و می تواند سرطان های مهلک تری را در بدن شما به وجود بیاورد.

در حقیقت کیست مویی می تواند به مرور زمان سلول های پوست شما را تغییر دهد و بافت های سرطانی متعاقب آن ظاهر شوند.

در اینجاست که درمان کیست مویی با لیزر، بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت خود را نشان می دهد. شاید شما در ابتدا با یک عفونت ساده مواجه شوید و همه چیز را ساده در نظر بگیرید ولی همین عفونت می تواند آغازگر عوارض و خطرات جبران ناپذیر زیادی باشد.

درمان کیست مویی در ایران کلینیک

جهت درمان کیست مویی با لیزر در اسرع وقت با ما تماس حاصل فرمایید.

عوارض ناشی از ترکیدن سینوس پیلونیدال

برخی افراد با تصور اینکه با ترکیدن سینوس بیماری درمان می شود اقدام به ترکاندن و فشار دادن آن م یکنند. باید بدانید ممکن است آن لحظه مقداری عفونت از توده خارج شود اما این به آن معنا نیست که بیماری از بین رفته بلکه به دلیل تحریک ناحیه، توده با عفونت و علائم بیشتری باز میگردد. از این رو پخش شدن عفونت عوارض دیگری چون انتقال آن به دیگر نواحی بدن و خون را به همراه دارد.

بهترین روش درمان

بهترین روش و شیوه ممکن درمان کیست مویی امروزه لیزر شناخته می شود که با استفاده از نوین ترین شیوه پزشکی این عارضه را با کمترین عوارض درمان می کند. لیزر کیست مویی در مقایسه با عمل جراحی با کمترین عوارض و دوره نقاهتت بیماری را درمان نموده و هزینه درمان کیست مویی را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

2 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
امیررضا

من ۵ماهه که میدونم کیست مویی دارم و هنوز عملش نکردم یه جا خوندم از عوارض کیست مویی اینه به نخاع اسیب میرسونه ؟؟؟ یعنی ممکنه قطع نخاعی از عوارض عمل نکردن کیست مویی باشه؟؟ اخه چطورییی

تلفن : 00 - 000
تماس اینستاگرام