banner
آذر ۲۸, ۱۳۹۵

درمان دارویی و غیر جراحی کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

درمان دارویی و غیر جراحی کیست مویی یا سینوس پیلونیدال
برای درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال پزشک با توجه به شدت بیماری و حاد یا مزمن بودن آن و نوع علایم برای انتخاب درمان تصمیم می‌گیرد. با وجود تشخیص بیماری در مراحل ابتدایی آن که هنوز بیمار هیچ علامتی از درد و التهاب ندارد، ممکن است پزشک علاوه بر توصیه به رعایت بهداشت فردی و تمیز نگه داشتن محل توده، آنتی‌بیوتیک نیز تجویز کند. در مراحل حاد بیماری که فرد از تورم و درد رنج می‌برد، پزشک علاوه بر درمان آنتی‌بیوتیکی و ضد درد و مصرف مکمل روی و ویتامین C، ممکن است سوراخ و تخلیه کردن چرک موجود در آن را نیز در بیمارستان تحت بی‌حسی موضعی توصیه کند. زیرا این سینوس با درمان دارویی فقط تسکین می‌یابد و به طور کامل بهبود نمی‌یابد. هرچند پیشرفت علم توانسته چند روش غیر جراحی کم‌تهاجمی را بر سر راه پزشکان و بیماران قرار دهد اما این روش‌ها هنوز نتوانسته‌اند به قدری مؤثر واقع شوند که جای درمان قطعی آن یعنی جراحی را بگیرند. برخی از این روش‌های غیر جراحی شامل:

  • تزریق فنل:

روشی برای درمان سینوس پیلودینال به خصوص در آبسه حاد و بیماری مزمن آن، تزریق فنل است که پزشک با کمک بی‌حسی موضعی، یک ترکیب شیمیایی ضدعفونی کننده را به درون سینوس مویی تزریق می‌کند که احتمالاً کافی نبوده و نیاز به تکرار پیدا خواهد کرد. در این روش از ژل پارافین برای جلوگیری از آسیب بافت پوست، ناشی از ماده‌ی فنل استفاده می‌‌شود. تزریق فنل ممکن است همراه با برداشتن موضعی سینوس نیز به صورت ترکیبی انجام شود. بهبود زخم معمولاً نیاز به ۴ الی ۸ هفته زمان دارد. ولی به دلیل عود زیاد روش تزریق فنل با استقبال کمی مواجه شده و کمتر از سایر تکنیک‌ها استفاده می‌شود.
از آنجایی که احتمال پاسخ التهابی شدید موضعی پس از تزریق فنل وجود دارد، بیماران باید یک شب در بیمارستان بستری شوند. پس از آن، بیمار مجاز به بازگشت به خانه، همراه با دستورالعمل مراقبتی اصلاح و زدودن موهای ناحیه و حمام روزانه است.

  • چسب فیبرین

یکی دیگر از درمان‌های پزشکی جدیدتر و مورد مطالعه استفاده از چسب فیبرین در درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال به جای اعمال جراحی سنگین‌تر است. این روش می‌تواند با کم‌ترین میزان تهاجم در درمان سریع کیست مویی یا سینوس پیلونیدال مؤثر باشد. یکی از ویژگی‌های این روش درد کمتر آن نسبت به روش‌های سنتی و فلپ است. این کار می‌تواند تحت بی‌هوشی موضعی یا عمومی انجام شود و فرد نهایتاً طی یک الی دو روز به فعالیت روزمره خود باز گردد. چسب فیبرین همچنین نشان داده که بهتر از گزینه‌های تهاجمی‌تر در درمان بیماری سینوس پیلونیدال کودکان است.
چسب فیبرین به علت مزایا و میزان عود تقریباً یکسان با سایر روش‌های جراحی باید به عنوان درمان خط اول بسیاری از سینوس‌های پیلونیدال در نظر گرفته شود. این روش توانسته بالاترین سطح رضایت را در بیماران به وجود آورد.
اخیراً تکنیک‌های رادیوفرکانسی نیز برای کاهش درد در کنار سایر روش‌ها مورد مطالعه قرار گرفته است. این دو نوآوری که گفته شد، منعکس‌کننده تلاش‌های جاری برای تعریف یک رویکرد درمانی کم‌تهاجی بیماری پیلونیدال است که حداقل به همان اندازه‌ی روش‌های سنتی مؤثر باشند.
با این حال، با وجود چند درمان پزشکی کشف شده برای سینوس پیلونیدال، به طور گسترده آبسه‌‌ی تشکیل شده از یک سینوس پیلونیدال فقط باید با درمان جراحی یا برش و تخلیه درمان شود.

کاربر گرامی پرسش خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید، بین 24 تا 48 ساعت آینده پاسخ داده خواهد شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردد بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهید.

 • با عرض سلام من بعد از عمل بازهم جای عمل سینوس کمرم باد کرده و هیچ عفونت نمی آید چه قرصی بخورم نمی خواهم عمل شوم به علت موقعیت شغلم لطفا راهنمای بکنید

  • با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردد بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهید.

  • با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

  • با سلام دوست عزیز تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک میکند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید، جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که در روش لیزری در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و می‌توانید از روز پس از عمل جراحی کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان خود اقدام کنید. با به تأخیر انداختن عمل جراحی بیماری گسترش یافته و احتمال طولانی شدن روند بهبودی وجود دارد.

 • سلام.من ۴روزه که علايم کیست مویی ودارم.درقسمت پایین کمر؟،دنبالیچه.به این صورت که موقع نشستن فقط درددارم.چرک وخونابه نمیادازش.خیلی هم کوچیکه.میخواستم ببینم چون تازه هست آیامیشه با دارودرمان کرد؟

  • با سلام دوست عزیز تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک میکند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید، جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که در روش لیزری در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و می‌توانید از روز پس از عمل جراحی مدرسه و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان خود اقدام کنید. با به تأخیر انداختن عمل جراحی بیماری گسترش یافته و احتمال طولانی شدن روند بهبودی وجود دارد.

 • باسلام وخستنه نباشی خدمت شما
  من حدود سه سال پیش یک بار سینوس عمل کردم ولی متاسفانه بعد از یکسال که گذشت به علت شغلم که رانندگی هست مجددعودکرد دوباره عمل کردم ولی حالا بعد از گذشت دوسال دوباره چندوقت ترشوح داره ازناهیه عمل آیا احتمالش هست دوباره عود کرده باشه برای درمانش باید چکار کنم ممنون میشم

  • با سلام بله احتمال عود وجود دارد و در صورت تأیید عود نیاز به جراحی مجدد دارید که البته با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد و برای پیشگیری از عود مجدد بیماری لازم است تا تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده و عادات غلط رفتاری روزمره خود را اصلاح نمایید.

  • با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. از دستکاری آن بپرهیزید.

 • سلام. من دو روزه که متوجه شدم کیست مویی دراوردم.کیست کوچیکه و فقط کمی درد داره.عفونی و چرکی نشده.دکتر انتی بیوتیک برام تجویز کرده.بنظرتون با دارو رفع میشه؟

  • با سلام خیر دارو فقط جهت کنترل عفونت و التهاب آن تجویز شده و در نهایت حهت درمان صد در صد لازم است تا تحت جراحی قرار بگیرید که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

  • با سلام خیر این بیماری نه تنها درمان خانگی بلکه درمان دارویی نداشته و تنها راه درمان اصلی آن جراحی است که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • سلام
  روزتون به خیر
  دختری ۱۹ساله هستم، ۳سال پیش مبتلا به کیست پیلونیدال شدم و با روش جراحی البته توسط یک پزشک سنتی کیست رو تخلیه کردم
  متاسفانه یکسال بعد مجدد کیست برگشت، با درمانهای سنتی سعی در کنترل عفونت داشتم ولی حدود ۱۰ روز هست سوراخ کیست به شکل یک شکاف باطول ۲سانتی متر و عرض ۱سانتی متر شده. خیلی نگران هستم که به این سرعت سوراخی که با قطر یک میلی متر به چنین شکاف بزرگی تبدیل شده?
  خواهش می کنم کمکم کنید خیلی ترسیدم که اسیب جبران ناپذیری وارد شده باشه یا رشد این شکاف غیرقابل کنترل باشه.

  • با سلام نگران نباشید، احتمال عود بیماری کیست مویی پس از جراحی علی رغم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل وجود ندارد، هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت آسیب بافتی برای درمان و جراحی مجدد اقدام نمایید، با کمک روش نوین جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

  • با سلام مصرف دارو در مرحله‌ی ابتدایی ابتلا به یبوست و همچنین طولانی مدت پیشنهاد نمیشود، زیرا این داروها وابستگی در فرد ایجاد کرده و در بلند مدت با تنبل نمودن روده و ایجاد اختلال در عملکرد طبیعی دستگاه گوارش سبب بدتر شدن این بیماری خواهند شد. بیماری یبوست به راحتی با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی، رژیم غذایی و الگوی رفتاری کنترل خواهد شد. ابتدا مایعات مصرفی روزانه خود را به بیش از هشت لیوان آب روزانه افزایش دهید، سپس مواد غذایی پر فیبر، میوه و سبزیجات و سبوس را به مواد غذایی مصرفی روزانه بیافزایید، ورزش کنید و به صورت منظم فعالیت بدنی و تحرک داشته باشید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و حین اجابت مزاج زور و فشار بیش از حد اعمال نکنید. نشستن در وان آب گرم به تحریک عمل دفع کمک می‌کند.

 • با سلام و خسته نباشید من یک سال پیش عمل سینوس داشتم و هنوز جای عمل به طور کامل خوب نشده و بعد از عمل یک بار هم چرک کرده به دکتر خودم مراجعه کردم گفتن باید دوباره عمل شم ولی به خاطر درس نمیتونم دوباره عمل کنم اگه میشه راهنماییم کنید

  • با سلام درمان کیست مویی کمی مشکل بوده و ممکن است پس از جراحی با احتمال بیشتری نسبت به سایر بیماری‌ها عود کند. در صورت عود بیماری نیز تنها درمان همان جراحی است بهتر است پیش از بدتر شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی برای جراحی مجدد مراجعه کنید.

  • با سلام برای تعیین نوبت ویزیت و جراحی به روش لیزری که دارای عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی است و به صورت سرپایی انجام می‌شود، می‌توانید از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

 • سﻻم من دختري ۱۹ ساله هستم ۵ ماه بيش عمل كيست مويى انجام دادم ۲ هفته بعد كيست جديدي در زير همان قسمتى كه عمل باز انجام داده بودم زد و تا اﻻن ترشحى ازش بيرون نيامده اما نميتوانم راحت بشينم ۲بار به جراح خودم مراجعه كردم اما حتى قرص هم برايم ننوشتند جكار كنم؟

  • با سلام کمی صبور باشید ممکن است کیست نبوده و مربوط به ترشحات پس از عمل باشد که اگر نیاز باشد، پزشک معالجتان با بازکردن مقداری از بخیه به خالی شدن آن کمک خواهد کرد.

 • سلام دکتر توروخداکمکم کنیداز نگرانی خواب و خوراک ندارحدود پنج ماه پیش یه بر آمدگیه کوچولو بالای خط باسنم در اومد که سفت بود و وقتی دست میزدم بهش درد میگرفت که بعد از یه هفته از بین رفت همه بهم میگن که جوش چرکی بوده چون من بعضی وقتا در قسمت باسنم کورک یا جوش میزنم , یک ماه پیش بازم در اومد و بعد چند روز از بین رفت و حالا دوباره اون برآمدگی برگشته
  یعنی من کیست مویی دارم؟

  شنیدم که تعویض پانسمانش به شدت دردناکه , اگه کیست مویی داشته باشم میتونم لیزر کنم؟؟
  لیزر درد و تعویض پانسمان نداره؟

  • با سلام ابتدا باید محل آسیب دیده بررسی شود ولی به احتمال زیاد با توجه به توضیحاتتون به کیست مویی مبتلا شده‌اید که خوشبختانه با کمک ابداع روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به پانسمان و تعویض آن به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی جراحی شده و در همان روز مرخص خواهید شد. از روز بعد عمل امکان آغاز کار و فعالیت روزمره فرآهم خواهد بود. در مدت کوتاهی بهبودی کامل باز می‌گردد ولی باید در رعایت توصیه های مراقبتی و پیشگیرانه پس از عمل دقت کنید تا دچار عود مجدد بیماری نشوید.

  • با سلام خیر دوره لازم برای بهبودی محل زخم باید طی شود. فقط با رعایت نکات توصیه شده پس از عمل مانند استفاده از توالت فرنگی به جای ایرانی، خودداری از بلند کردن جسم سنگین، خودداری از نشستن روی زخم, بهداشت فردی و کوتاهذکردن موهای اطراف زخم و خودداری از فشار آوردن به خود می‌توانید مانع بروز عارضه و طولانی شدن روند درمانی شوید.

 • سلام خسته نباشی بنده۲۵سالمه هنوزم مجرد ام.روی بیضه ام.یک غده به اندازه کوچکی داشتم به دکتر مراجعه کردم با جراحی.سرپای برداشته شد ولی هیچ مشکلی ندارم نمیدونم چرا تو سایت ها برای مجرد ها برداشتن کیست را صلاح نمیدونن لطفا کمک کنین وسواس شدم بخدا

  • با سلام بنده در جریان نوع غده و جراحی سرپایی که انجام داده‌اید نیستم که اشتباه یا صحیح بودن آن را مشخص کنم، ولی به صورت کلی پیشنهاد می‌شود از اعمال جراحی غیر ضروری بر روی بیضه فرد در سنین باروری خودداری شود تا به بیضه ها و قدرت باروری فرد صدمه وارد نشود. برای اطمینان از سلامت خود می‌توانید آزمایش آنالیز اسپرم دهید.

  • با سلام برای بررسی کیست مویی از نظر عود و بازگشت مجدد باید تحت معاینه بالینی و رویت محل زخم قرار بگیرید. بسته به وسعت و عمق کیست مویی گاهی ممکن است مدت طولانی برای بسته شدن کامل آن زمان نیاز باشد. بنابراین کمی صبور باشید و برای اطمینان از طبیعی بودن روال بهبودی یک معاینه پیگیری نزد جراح خود انجام دهید.

 • سلام
  دكتر جان بنده حدوداً از يكسال پيش يك غده مانند جوش يا دمل در ناحيه بين بيضه و مقعد برام در مياد و يكبار به دكتر عمومي مراجعه كردم و گفتند دمل چركيه و انتي بيوتيك دادن و خوب شد. بعد از دوماه دوباره يكمقدار اون ور تر دوباره زد بيرون كه مجدد دكتر و انتي بيوتيك و ….
  الان براي بار چهارمه كه داره دوباره درمياد ؟
  ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد .
  با سپاس

  • با سلام دوست عزیز، شما باید تحت معاینه بالینی دقیق تری قرار بگیرید تا با کمک ام آر آی احتمال آبسه یا فیستول مقعدی برطرف شود. بر خلاف گفته پزشکان ممکن است فقط یک جوش چرکی نبوده و ریشه درونی داشته باشد که عدم درمان به موقع و مناسب آن منجر به عوارض بدتری در شما خواهد شد. بهتر است بیماری را جدی گرفته و به درمان آنتی بیوتیکی ساده بسنده نکنید.

 • با عرض سلام و ادب و احترام به مدت۵سال است در انتهای ستون فقراتم بین دو لگن که از بالای گودی باسنم چیزی شبیه یک حفره ی کوچک بین دو باسنم ترشحات خون و عفونت میاید. می خواستم بدونم چی هست؟ راه درمانش چیه؟ با تشکر

  • با سلام این بیماری کیست مویی نام دارد که به سبب گیر افتادن تار مو درون حفره موجود در قسمت انتهایی ستون فقرات بالای باسن به نام سینوس پیلونیدال ایجاد می‌شود. تنها درمان شناخته شده و قطعی آن در حال حاضر جراحی است که البته برای پیشگیری از عود آن باید نکات مراقبتی پس از عمل را به خوبی رعایت نمایید. با ابداع درمان این بیماری با کمک جراحی لیزری، امکان درمان سرپایی و بدون نیاز به بستری در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی با درد و خونریزی کمتر نسبت به سایر روش های جراحی سنتی فرآهم شده است.

 • سلام آقای دکتر.با عرض خسته نباشید خدمت شما
  دختر ۱۹ ساله ای هستم
  دیروز مشاهده کردم که در داخل نافم موادی چرکی وجود دارند.کمی از اون ها رو خالی کردم و ترسیدم بیشتر بهشون دست بزنم.فردا صبح که بیدار شدم مقداری مواد چرکی روی نافم بود.کنجکاو شدم و با گوش پاکن داخل نافم رو تمیز کردم که یک کلاف مو از داخل نافم خارج شد…میخواستم بدونم علتش چیه؟!لازمه به پزشک مراجعه کنم؟!آیا خطر ناکه؟!
  ممنون از وقتی که گذاشتین

  • با سلام بله به دلیل ارتباط ناف با قسمت های داخلی بدن بهتر است برای مشخص شدن علت و همچنین تجویز دارو برای کنترل عفونت ناحیه مراجعه نمایید. نگران نباشید، عدم پیگیری مشکل می‌تواند خطرناک باشد.

 • با سلام،من ۳۰ ساله هستم،به تازگی در سینه راستم دچار درد شدم، بعد از انجام سونوگرافی مشخص شد که یک کیست دبری دارم، به نظر شما من باید برای درمان چه کاری انجام بدهم؟ با توجه به این که سابقه فامیلی سرطان سینه دارم، با تشکر

  • با سلام اغلب زنان در دوران زندگی خود سابقه ابتلا یک بار به کیست سینه را خواهند داشت، نگرلن نباشید لزوماً تمام کیست های سینه بدخیم نبوده و سرطانی نخواهند شد، برای اطمینان می‌توانید هر ماه در موعد خاصی معمولاً پس از اتمام قاعدگی ناحیه سینه خود را معاینه دستی کنید و هر شش ماه یک بار برای بررسی وضعیت کیست و انجام سونوگرافی و حتی ماموگرافی در صورت نیاز مراجعه کنید. برای کنترل درد خود می‌توانید از مکمل ویتامین ای و گل مغربی استفاده کنید.

 • با عرض سلام من قبلا کیست مویی (سینوس) داشتم بالای باسنم که چند سال پیش عمل کردم و در اوردم و الان دقیقا بین سینه هام همون جوشارو میزنه و اذیتم میکنه میخاستم ببینم اینم سینوس هست و باید برای درمانش چیکار کنم…باتشکر

  • با سلام این احتمال وجود دارد که مشکل جدید نیز مربوط به گیر افتادن مو و عفونت ناحیه به سبب تعریق بیش از حد باشد، ابتدا باید مورد معاینه قرار بگیرید و با توجه به نوع جوش درمان لازم تجویز شود. ممکن است یک عارضه پوستی باشد.