banner
آذر ۲۸, ۱۳۹۵

روش های درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال با دارو بدون عمل جراحی

درمان دارویی و غیر جراحی کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

برای درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال پزشک با توجه به شدت بیماری و حاد یا مزمن بودن آن و نوع علائم کیست مویی برای انتخاب درمان تصمیم می‌گیرد. با وجود تشخیص بیماری در مراحل ابتدایی آن که هنوز بیمار هیچ علامتی از درد و التهاب ندارد، ممکن است پزشک علاوه بر توصیه به رعایت بهداشت فردی و تمیز نگه داشتن محل توده، آنتی‌بیوتیک نیز تجویز کند. در مراحل حاد بیماری که فرد از تورم و درد رنج می‌برد، پزشک علاوه بر درمان آنتی‌بیوتیکی و ضد درد و مصرف مکمل روی و ویتامین C، ممکن است سوراخ و تخلیه کردن چرک موجود در آن را نیز در بیمارستان تحت بی‌حسی موضعی توصیه کند. زیرا این سینوس با درمان دارویی فقط تسکین می‌یابد و به طور کامل بهبود نمی‌یابد. هرچند پیشرفت علم توانسته چند روش غیر جراحی کم‌تهاجمی را بر سر راه پزشکان و بیماران قرار دهد اما این روش‌ها هنوز نتوانسته‌اند به قدری مؤثر واقع شوند که جای درمان قطعی آن یعنی جراحی را بگیرند. برخی از این روش‌های غیر جراحی شامل:

  • تزریق فنل :

روشی برای درمان سینوس پیلودینال به خصوص در آبسه حاد و بیماری مزمن آن، تزریق فنل است که پزشک با کمک بی‌حسی موضعی، یک ترکیب شیمیایی ضدعفونی کننده را به درون سینوس مویی تزریق می‌کند که احتمالاً کافی نبوده و نیاز به تکرار پیدا خواهد کرد. در این روش از ژل پارافین برای جلوگیری از آسیب بافت پوست، ناشی از ماده‌ی فنل استفاده می‌‌شود. تزریق فنل ممکن است همراه با برداشتن موضعی سینوس نیز به صورت ترکیبی انجام شود. بهبود زخم معمولاً نیاز به ۴ الی ۸ هفته زمان دارد. ولی به دلیل عود زیاد روش تزریق فنل با استقبال کمی مواجه شده و کمتر از سایر تکنیک‌ها استفاده می‌شود.
از آنجایی که احتمال پاسخ التهابی شدید موضعی پس از تزریق فنل وجود دارد، بیماران باید یک شب در بیمارستان بستری شوند. پس از آن، بیمار مجاز به بازگشت به خانه، همراه با دستورالعمل مراقبتی اصلاح و زدودن موهای ناحیه و حمام روزانه است.

  • چسب فیبرین :

یکی دیگر از درمان‌های پزشکی جدیدتر و مورد مطالعه استفاده از چسب فیبرین در درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال به جای اعمال جراحی سنگین‌تر است. این روش می‌تواند با کم‌ترین میزان تهاجم در درمان سریع کیست مویی یا سینوس پیلونیدال مؤثر باشد. یکی از ویژگی‌های این روش درد کمتر آن نسبت به روش‌های سنتی و فلپ است. این کار می‌تواند تحت بی‌هوشی موضعی یا عمومی انجام شود و فرد نهایتاً طی یک الی دو روز به فعالیت روزمره خود باز گردد. چسب فیبرین همچنین نشان داده که بهتر از گزینه‌های تهاجمی‌تر در درمان بیماری سینوس پیلونیدال کودکان است.
چسب فیبرین به علت مزایا و میزان عود تقریباً یکسان با سایر روش‌های جراحی باید به عنوان درمان خط اول بسیاری از سینوس‌های پیلونیدال در نظر گرفته شود. این روش توانسته بالاترین سطح رضایت را در بیماران به وجود آورد.
اخیراً تکنیک‌های رادیوفرکانسی نیز برای کاهش درد در کنار سایر روش‌ها مورد مطالعه قرار گرفته است. این دو نوآوری که گفته شد، منعکس‌کننده تلاش‌های جاری برای تعریف یک رویکرد درمانی کم‌تهاجی بیماری پیلونیدال است که حداقل به همان اندازه‌ی روش‌های سنتی مؤثر باشند.
با این حال، با وجود چند درمان پزشکی کشف شده برای سینوس پیلونیدال، به طور گسترده آبسه‌‌ی تشکیل شده از یک سینوس پیلونیدال فقط باید با درمان جراحی یا برش و تخلیه درمان شود.

پرسش و پاسخ
 • زهرا گفت:

  سلام.امکان دارد کیست مویی که در مراحل اولیه است خود بخودی فقط با رعایت بهداشت خوب شود؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر بیماری کیست مویی خود به خود بهبود پیدا نکرده و تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی خواهد بود تخلیه خود به خود و یا استفاده از درمانهای خانگی و داروی فقط برای مدت کوتاه علائم بیماری را کاهش داده و بعد از مدتی دیر یا زود بیماری با شدت بیشتر علایم آزار دهنده و ناراحت کننده بروز خواهد کرد بنابراین توصیه می‌شود هرچه زودتر برای درمان خود مراجعه کرده نگران جراحی خود نباشید با کمک ابداع روشهای نوین لیزری در سراسر جهان می‌توان این بیماری را سرپایی درمان نمود به صورتی که نیازی به پانسمان و مراقبت های سخت روشهای سنتی داشته در همان روز مراجعه مرخص شوید و تحت عوارض داروهای بیهوشی و آلودگی‌های بیمارستان قرار نگیرید.

 • واحد گفت:

  نوع جراحی طوری هست که لازم به چندین بار بانسمان عوض کردن نداشته باشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله روش جراحی لیزری چون بدون درد و خونریزی بدون آسیب دیدن اعصاب و عروق خونی انجام می شود نیاز به مراقبت های سخت بعد از عمل روش های سنتی و پانسمان هر روزی نخواهد داشت.

 • parasto گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۲۰سالمه و چند وقته بود کمر درد گرفتم و هنگام نشستن پشتم درد میگرفت ب دکتر مراجعه کردم دکتر گف موی برگشتی داربن بهم قرص و آمپول داد استفاده کردم و خ ب شدم چند ماه گذشته باز دوباره هنگام نشستن درد دارم ولی پشتم اصلا موی برگشتی ای دیده نمیشه نه جوشی نه زخمی نه چرکی هیچی میخوام بدونم آیا موی برگشتیه یا نه اقای دکتر از عملم واقعا میترسم میخواستم با لیزر عمل کنم که میگن خوب نیس هر کس لیزر کرده دوباره موی برگشتیش برگشته موندم چ کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تایید وجود کیست مویی لازم است حضوری مراجعه کرد معاینه بالینی شوید در صورت وجود آن تنها راه درمان جراحی بوده که البته با روش های لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به مراقبت خاص درمان شده و بازگشت بیماری ربطی به نوع روش درمانی نداشته و با روش‌های لیزری در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل و انجام رعایت بهداشت ناحیه و کوتاه نگه داشتن موهای محل و ترک عوامل محرک بازگشت آن ۱۰۰% تضمینی درمان شده و افرادی که دچار بازگشت بیماری بعد از درمان میشوند باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنند تا دچار این مشکل نشوند. روش لیزری ترس نداشته زیرا سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن در محیط بیمارستان یا بیهوشی عمومی ندارد و فرد از روز بعد می تواند زندگی عادی خود را بدون نیاز به استراحت و یا پانسمان آغاز کند.

 • رضا گفت:

  سلا م
  ۶۷ ساله هستم بدلیل ابتلا به کیست مویی در بالای باسن پزشک در مان جراحی پیشنهاد نموده است
  درمان بالیزر امکان پذیر است یاخیر وچقدر شانس بهبودی دارد
  فعلا انتی بیوتیک مصرف میکنم وظاهرا محل در گیر از بالای باسن تا پایین است
  کدام روش را توصیه میکنید
  متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   تنها راه درمان قطعی بیماری کیست مویی در حال حاضر جراحی بوده و هیچ یک از درمانهای خانگی و دارویی به بهبودی آن کمک نخواهد کرد. لازم است برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید و نگران نباشید با کمک روش لیزری سختترین انواع بیماریهای نشیمنگاهی نیز قابل درمان بوده و می‌توان آن را بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک سرپایی درمان نمود به صورتی که نیاز به استراحت طولانی مدت و یا پانسمان و مراقبت خاصی نداشته باشید و از روز بعد زندگی عادی روزمره را آغاز کرده و به کارهای شخصی خود به راحتی بدون نیاز به کمک اطرافیان بپردازید.

 • دانیال گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام من جوان ۲۹ ساله هستم الان چند ماه که در انتهای کمرم درست در نقطه گودی که بالای مقعدوجود دارد احساس خارش کمی درد وجود دارد ایا میشه آن رادر خانه مداوا کرد واز بین برد

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا باید برای تشخیص قطعی نوع بیماری مقعدی ایجاد شده مراجعه کنید. در صورت وجود بیماری کیست مویی و تایید آن نیاز به درمان جراحی خواهید داشت این بیماری با هیچ یک از درمانهای خانگی داروی تخلیه خود به خود و یا سنتی برطرف نخواهد شد و تنها راه درمان قطعی آن انجام جراحی که البته باید هر چه زودتر برای درمان آن اقدام کنید تا بیماری گسترش یافته و عمیق نشود. نگران جراحی نباشید این مشکل می‌تواند با روشهای مختلف سنتی باز و بسته و روشهای لیزر درمان شود که خوشبختانه با وجود جراحی لیزری تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان در هکان روزمراجعه جراحی و ترخیص میشود و میتوانید زندگی خود را همانند قبل آغاز کنید و نیاز به پانسمان مراقبت و دردسرهای روشهای سنتی نداشته باشید و به محیط کار خود بازگردید.

 • محمدرضا گفت:

  من یه ماه پیش عمل بسته انجام دادم الان متوجه یه سوراخ نزدیک مقعد شدم که درد نداره ولی هردفعه یه کم خون میاد ایا طبیعیه یاباید به دکتر مراجعه کنم.باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله حتماً برای بررسی وضعیت به پزشک جراح خود مراجعه کنید.

 • سام گفت:

  سلام من حدود ١١روزه عمل كيست مويي انجام دادم زخم عميقي دارم و بوي نامطبوعي داره زخمم ضمنا با ليزر انجام دادم و اينكه روزي دوبار هم پانسمان عوض ميكنم ولي ته زخمم زردي ميبينم و هرچي با گاز زخمو پاك ميكنم نميره حتي خود دكترمم حريف نشده خود دكتر معتقد اينا عفونت نيست و كثيفيه من واقعا نميدونم بايدچيكار كنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای بررسی وضعیت به جراح خود مراجعه کنید و بهداشت فردی ناحیه را رعایت کنید تا زخم آلوده به ترشحات محیطی و یا مرطوب نشود.

 • احمد گفت:

  با سلام
  ايا كيسك مويي با دارو برطرف ميكردد

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر تنها راه درمان قطعی بیماری نشیمنگاهی کیست مویی جراحی بوده و هیچ یک از درمانهای دارویی خانگی و یا سنتی به رهایی از آن کمک نمیکند در واقع فقط علایم را برای مدت محدودی کم کرده و منجر به رفع کامل بیماری نخواهد شد. اگر به سلامت خود اهمیت میدهید هر چه زودتر برای درمان قطعی آن که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و سرپایی قابل بهبودی است مراجعه کنید تا یک روزه بهبود پیدا کرده و به زندگی عادی و محل کار خود از روز بعد بازگردید.

 • مجتبی گفت:

  سلام خسته نباشید
  هشت ماه پیش کیست مویی عمل کردم به روش باز، حدود ۳ روزه بشدت جای عمل (کامل پر شده ) درد میکنه بنظرتون کیست برگشته؟
  میشه با سونوگرافی تشخیص داد؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله احتمال عود هست برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید ابتدا با معاینه و سپس برلی تشخیص قطعی ام آر آی کمک کننده است.

 • حمید جب گفت:

  باسلام من الان سه روز میشه که محل خارج شدن مدفوع یه گوشه از ان درد دارم وموقع نشستن یکم درد ان بیشتر میشود و من همیشه تمیز میکردم وبدن کم مویی دارم میخواستم ببینم نظر شما چیه ایا با دارو خوب میشوم یا. عمل جراحی.باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی و مشاهده محل دردناک نمیتوان درباره نوع درمان مناسب شما قضاوتی داشت. بهتر است هر چه زودتر و قبل از ظاهر شدن علایم آزار دهنده دیگری که سلامت شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد و در روند تاخیر ایجاد خواهد کرد و ممکن است شانس نتیجه گرفتن از درمان دارویی را کم کند و نیاز به جراحی را پر رنگ نماید. بهتر است مشکل خود سریع پیگیری نموده و روند درمانی را آغاز کنید.

 • علی گفت:

  با سلام
  اقای دکتر یه علایمی مثل همون کیست مو پایین تر مهره هام یعنی بالا مقعدم قرار داره ممکن هس کیست موی باشه؟؟ یا امکان جوش دراومدن داره ؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز بدون بررسی وضعیت امکان تجویز دارو یا هیچ روش درمانی دیگر و یا تشخیص قطعی بیماری وجود ندارد بنابراین لازم است تا در اسرع وقت برای تشخیص قطعی بیماری خود حضوری مراجعه نموده و بررسی بالینی شوید تا درمان مناسب بسته به شرایط شما تجویز گردد که البته تنها راه درمان قطعی جراحی خواهد بود که با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در بیمارستان سرپایی درمان شده و از روز بعد از عمل زندگی عادی خود را خواهید داشت.

 • شهریار گفت:

  اقای دکتر سلام
  من ۴۶ سال سن دارم از سن ۱۷ سالگی دچار کیست پیلو نیدال یا همان سوراخ چرکی شدم یک بار عود کرد و با تخلیه چرک التهاب کمتر شده و چند سال خوب بوده ولی دوباره عود کرد بصورت خفیف
  ایا این بیماری در ضعف جسمانی و زود انزالی تاثیری دارد و یا دستگاه گوارش رو تحت تاثیر قرار میده
  ممنون از لطف شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر ارتباطی بین این بیماری با سایر بیماریهای گوارشی و یا تناسلی و جنسی وجود ندارد و لازم است تا مشکلات جنسی خود را نزد متخصص اورولوژیست پیگیری کنید و حتماً برای درمان کیست مویی خود اقدام کنید زیرا عدم توجه به درمان آن منجر به گسترش و عمیق شدن آن و افزایش احتمال عود پس از درمان و یا در موارد بسیار نادری بدخیمی خواهد شد. اگر نگرانی بابت جراحی آن دارید میتوانید با انجام جراحی لیزری یک عمل بدون درد و خونریزی و عوارض روشهای سنتی را به صورت سرپایی و بدون دغدغه پانسمان و یا مراقبت خاص پشت سر بگذارید.

 • سام گفت:

  روش درمان سری بدون عمل جراحی موه برگشت چکار کنم وست لکنم در امد

  • clinic گفت:

   با سلام
   تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا در اسرع وقت مجدد جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنند تا دچار عود نشوند. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشند تا دچار عود نشوید. در صورت رعایت نکات مراقبتی با روش لیزری تضمینی درمان خواهند شد.

 • مجتبی ج گفت:

  سلام مدت زمان خوب شدن پس از عمل چقدر است وهزینش چقدره و همچنیین‌من دیابت نوع یک دارم مشکلی نداره

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر امکان انجام جراحی لیزری در افراد دارای بیماری زمینه‌ای وجود دارد و میتوانید بدون عارضه و مشکل با این روش به صورت سرپایی بدون نیاز به بیهوشی عمومی درمان شده و همان روز ترخیص گشته و از روز بعد به کار روزمره و فعالیت عادی بازگردید.

 • احمد گفت:

  سلام دکتر از درد دارم جون میدم سرباز نمیکنه چیکارکنکم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی مشکلی که دارید حضوری مراجعه کنید.

 • سهیلا گفت:

  سلام دختری ۱۶ساله که بالای باسنم دقیق میشه گفت رو مهره های کمرم کیست دارم و کیست مویی فکرکنم هست و درد میکنه بیشتر مواقع سابقه بادکردن هم دارن حتی امروز هم که دراز کشیده بودم بعد بلندشدن متوجه شدم ازش خون امد.لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • ب_م گفت:

  Khaljooon:
  سلام اقای دکتر ببخشید من حدودا۶ ماه است که در بین واژن ومعقدم ازسوراخ ریزی به اندازه سوزن ترشحات چرکی کم ویا خونابه خارج میشه
  به چند پزشک (متخصص زنان_ پوست_ عفونی) مراجعه کردم میگن چیزی نیست اما باخوردن آتنی بیوتیک قطع میشه اما بعد از چند روز دوباره ترشحات خیلی کم در بعضی وقتها با فشار دادن اطرافش چرک یا مایع خارج میشه از پمادهای متفاوتی استفاده کردم A_D یا موپیروسین اما تاثیری نداشته خواهشنمندم من راهنمایی کنید ?این چیه? من چه کارباید بکنم???

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار فیستول مقعدی شدید. تنها راه درمان قطعی فیستول مقعدی انجام جراحی است و هیچ درمان دارویی و یا خانگی درمان صد در صد آن نخواهد بود. بهتر است روند درمان به تاخیر نیافتد تا بیماری به سبب تغییر و آسیب بافت سلولی منجر به بیماری بدخیم نشود، خوشبختانه فیستول هم با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابد. در روش لیزری بر خلاف روش پر دردسر سنتی نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز پس از عمل می‌تواند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردد بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. بهتر است بیش از این روند درمان را به تاخیر نیندازد زیرا باعث عود بیشتر و گسترش بیماری خواهد شد. عدم درمان به موقع آن به سبب آسیب بافتی شدید زمینه ساز بیماری دیگری چون سرطان خواهد بود. با این حال بهتر است زودترو پس از زایمان عود بیماری و درمان لازم را پیگیری کند. با روش لیزری سعی میشود از ایجاد عوارضی چون بی اختیاری جلوگیری شود.

 • محمدرضا گفت:

  سلام خواستم بدونم جراحي كيست مويي با ليزر هم دردناك و وحشتناكه؟

  • clinic گفت:

   با سلام جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید.

 • مرتضی گفت:

  سلام من قسمت کمر و باسن مو برگشتی دارم دوبار عمل کردم هر سری جاهای مختلف ایجاد میشه اخرین عمل یکسال پیش بوده و الان سه جای مختلف باز ایجاد شده دوتا شو بصورت خانکی تخایه کردم ولی یکیش تخلیه نشد روی التهاب با عسل ماساژ دادم کوچیک شد و بعد از یک ماه الان باز التهاب بزرگ شده با لیزر میشه درمان کرد جراحی واسم مشکله

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد به موقع دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد و روند بهبودی طولانی میشود. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا در اسرع وقت مجدد جراحی کنند و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری افراد دارای بیماری زمینه ای هم میتوانند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابند. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارند و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردند بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشند، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین و یا نشستن طولانی مدت داشته باشید.

 • سعید گفت:

  ایا امکان دارد .کیست مویی خود به خود با گذر زمان خوب شود

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. پس خود به خود خوب نخواهد شد، بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردد بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهید.

 • بایرام اح گفت:

  با عرض سلام من بعد از عمل بازهم جای عمل سینوس کمرم باد کرده و هیچ عفونت نمی آید چه قرصی بخورم نمی خواهم عمل شوم به علت موقعیت شغلم لطفا راهنمای بکنید

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و در صورت عدم درمان مجدد دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی از روی پوست جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردد بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید فعالیت خیلی سنگین انجام دهید.

 • سعید گفت:

  سلام من تقریبا ۱۰ سال پیش کیست مویی داشتم که با جراحی درمان شد،اما دوباره عود کرده آیا دوباره نیاز به جراحی داره؟

  • clinic گفت:

   با سلام تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک می‌کند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید و با مشاوره تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا دچار عود نشوید. جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ناشناس گفت:

  میشه کیست مویی راطبیعی درمان کرد درخانه

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک میکند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید، جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که در روش لیزری در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و می‌توانید از روز پس از عمل جراحی کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان خود اقدام کنید. با به تأخیر انداختن عمل جراحی بیماری گسترش یافته و احتمال طولانی شدن روند بهبودی وجود دارد.

 • جعفری گفت:

  سلام.من ۴روزه که علايم کیست مویی ودارم.درقسمت پایین کمر؟،دنبالیچه.به این صورت که موقع نشستن فقط درددارم.چرک وخونابه نمیادازش.خیلی هم کوچیکه.میخواستم ببینم چون تازه هست آیامیشه با دارودرمان کرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز تنها راه درمان اصلی و قطعی کیست مویی در حال حاضر جراحی است و هیچ درمان خانگی، گیاهی یا حتی دارویی و آنتی‌بیوتیکی و خروج ترشحات کافی و صد در صد نبوده و فقط به کاهش علایم کمک میکند و دیر یا زود بیماری با علایم بدتری خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای درمان قطعی لازم است تا جراحی کنید، جراحی کیست مویی به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است که در روش لیزری در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و می‌توانید از روز پس از عمل جراحی مدرسه و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای درمان خود اقدام کنید. با به تأخیر انداختن عمل جراحی بیماری گسترش یافته و احتمال طولانی شدن روند بهبودی وجود دارد.

 • حسین گفت:

  باسلام وخستنه نباشی خدمت شما
  من حدود سه سال پیش یک بار سینوس عمل کردم ولی متاسفانه بعد از یکسال که گذشت به علت شغلم که رانندگی هست مجددعودکرد دوباره عمل کردم ولی حالا بعد از گذشت دوسال دوباره چندوقت ترشوح داره ازناهیه عمل آیا احتمالش هست دوباره عود کرده باشه برای درمانش باید چکار کنم ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام بله احتمال عود وجود دارد و در صورت تأیید عود نیاز به جراحی مجدد دارید که البته با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد و برای پیشگیری از عود مجدد بیماری لازم است تا تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده و عادات غلط رفتاری روزمره خود را اصلاح نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام دروسط دو باسن یک شکاف دارم ودربالای یکی از دوباسن یک جوش متورم که بعضی وقتها خون بیرون می اورد ایا سینوس است

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. از دستکاری آن بپرهیزید.

 • مهری گفت:

  سلام. من دو روزه که متوجه شدم کیست مویی دراوردم.کیست کوچیکه و فقط کمی درد داره.عفونی و چرکی نشده.دکتر انتی بیوتیک برام تجویز کرده.بنظرتون با دارو رفع میشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام خیر دارو فقط جهت کنترل عفونت و التهاب آن تجویز شده و در نهایت حهت درمان صد در صد لازم است تا تحت جراحی قرار بگیرید که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

 • الهام گفت:

  سلام خوبید ببخشید چند روزیه متوجه شدم کیست مویی دارم درمان خانگی راهی نیست برای از بین بردنش

  • clinic گفت:

   با سلام خیر این بیماری نه تنها درمان خانگی بلکه درمان دارویی نداشته و تنها راه درمان اصلی آن جراحی است که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • zahra گفت:

  سلام
  روزتون به خیر
  دختری ۱۹ساله هستم، ۳سال پیش مبتلا به کیست پیلونیدال شدم و با روش جراحی البته توسط یک پزشک سنتی کیست رو تخلیه کردم
  متاسفانه یکسال بعد مجدد کیست برگشت، با درمانهای سنتی سعی در کنترل عفونت داشتم ولی حدود ۱۰ روز هست سوراخ کیست به شکل یک شکاف باطول ۲سانتی متر و عرض ۱سانتی متر شده. خیلی نگران هستم که به این سرعت سوراخی که با قطر یک میلی متر به چنین شکاف بزرگی تبدیل شده?
  خواهش می کنم کمکم کنید خیلی ترسیدم که اسیب جبران ناپذیری وارد شده باشه یا رشد این شکاف غیرقابل کنترل باشه.

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید، احتمال عود بیماری کیست مویی پس از جراحی علی رغم رعایت اصول مراقبتی پس از عمل وجود ندارد، هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت آسیب بافتی برای درمان و جراحی مجدد اقدام نمایید، با کمک روش نوین جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • زینب گفت:

  با سلام لطف کنید برای درمان یبوست چه دارویی باید استفاده کرد. خیلی از شما ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام مصرف دارو در مرحله‌ی ابتدایی ابتلا به یبوست و همچنین طولانی مدت پیشنهاد نمیشود، زیرا این داروها وابستگی در فرد ایجاد کرده و در بلند مدت با تنبل نمودن روده و ایجاد اختلال در عملکرد طبیعی دستگاه گوارش سبب بدتر شدن این بیماری خواهند شد. بیماری یبوست به راحتی با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی، رژیم غذایی و الگوی رفتاری کنترل خواهد شد. ابتدا مایعات مصرفی روزانه خود را به بیش از هشت لیوان آب روزانه افزایش دهید، سپس مواد غذایی پر فیبر، میوه و سبزیجات و سبوس را به مواد غذایی مصرفی روزانه بیافزایید، ورزش کنید و به صورت منظم فعالیت بدنی و تحرک داشته باشید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و حین اجابت مزاج زور و فشار بیش از حد اعمال نکنید. نشستن در وان آب گرم به تحریک عمل دفع کمک می‌کند.

 • پریسا گفت:

  با سلام و خسته نباشید من یک سال پیش عمل سینوس داشتم و هنوز جای عمل به طور کامل خوب نشده و بعد از عمل یک بار هم چرک کرده به دکتر خودم مراجعه کردم گفتن باید دوباره عمل شم ولی به خاطر درس نمیتونم دوباره عمل کنم اگه میشه راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام درمان کیست مویی کمی مشکل بوده و ممکن است پس از جراحی با احتمال بیشتری نسبت به سایر بیماری‌ها عود کند. در صورت عود بیماری نیز تنها درمان همان جراحی است بهتر است پیش از بدتر شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی برای جراحی مجدد مراجعه کنید.

 • امیر گفت:

  با عرض سلام مدتيه سینوس دارم و از سوراخ ایجاد شده عفونت ترشح میکند ميخواستم من رو عمل کنید

  • clinic گفت:

   با سلام برای تعیین نوبت ویزیت و جراحی به روش لیزری که دارای عوارض کمتری نسبت به سایر روش های جراحی سنتی است و به صورت سرپایی انجام می‌شود، می‌توانید از طریق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید.

 • غزل گفت:

  سﻻم من دختري ۱۹ ساله هستم ۵ ماه بيش عمل كيست مويى انجام دادم ۲ هفته بعد كيست جديدي در زير همان قسمتى كه عمل باز انجام داده بودم زد و تا اﻻن ترشحى ازش بيرون نيامده اما نميتوانم راحت بشينم ۲بار به جراح خودم مراجعه كردم اما حتى قرص هم برايم ننوشتند جكار كنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام کمی صبور باشید ممکن است کیست نبوده و مربوط به ترشحات پس از عمل باشد که اگر نیاز باشد، پزشک معالجتان با بازکردن مقداری از بخیه به خالی شدن آن کمک خواهد کرد.

 • نگین گفت:

  سلام دکتر توروخداکمکم کنیداز نگرانی خواب و خوراک ندارحدود پنج ماه پیش یه بر آمدگیه کوچولو بالای خط باسنم در اومد که سفت بود و وقتی دست میزدم بهش درد میگرفت که بعد از یه هفته از بین رفت همه بهم میگن که جوش چرکی بوده چون من بعضی وقتا در قسمت باسنم کورک یا جوش میزنم , یک ماه پیش بازم در اومد و بعد چند روز از بین رفت و حالا دوباره اون برآمدگی برگشته
  یعنی من کیست مویی دارم؟

  شنیدم که تعویض پانسمانش به شدت دردناکه , اگه کیست مویی داشته باشم میتونم لیزر کنم؟؟
  لیزر درد و تعویض پانسمان نداره؟

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید محل آسیب دیده بررسی شود ولی به احتمال زیاد با توجه به توضیحاتتون به کیست مویی مبتلا شده‌اید که خوشبختانه با کمک ابداع روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و عوارض سایر روشهای جراحی سنتی و بدون نیاز به پانسمان و تعویض آن به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی جراحی شده و در همان روز مرخص خواهید شد. از روز بعد عمل امکان آغاز کار و فعالیت روزمره فرآهم خواهد بود. در مدت کوتاهی بهبودی کامل باز می‌گردد ولی باید در رعایت توصیه های مراقبتی و پیشگیرانه پس از عمل دقت کنید تا دچار عود مجدد بیماری نشوید.

 • بهار گفت:

  سلام من ۵ روز پیش عمل سینوس انجام دادم درد دارم .میخواستم ببینم راهی هست که زخم زود تر جوش بخورد لطفا اگه میشه راهنماییم کنید ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام خیر دوره لازم برای بهبودی محل زخم باید طی شود. فقط با رعایت نکات توصیه شده پس از عمل مانند استفاده از توالت فرنگی به جای ایرانی، خودداری از بلند کردن جسم سنگین، خودداری از نشستن روی زخم, بهداشت فردی و کوتاهذکردن موهای اطراف زخم و خودداری از فشار آوردن به خود می‌توانید مانع بروز عارضه و طولانی شدن روند درمانی شوید.

 • فخار گفت:

  سلام خسته نباشی بنده۲۵سالمه هنوزم مجرد ام.روی بیضه ام.یک غده به اندازه کوچکی داشتم به دکتر مراجعه کردم با جراحی.سرپای برداشته شد ولی هیچ مشکلی ندارم نمیدونم چرا تو سایت ها برای مجرد ها برداشتن کیست را صلاح نمیدونن لطفا کمک کنین وسواس شدم بخدا

  • clinic گفت:

   با سلام بنده در جریان نوع غده و جراحی سرپایی که انجام داده‌اید نیستم که اشتباه یا صحیح بودن آن را مشخص کنم، ولی به صورت کلی پیشنهاد می‌شود از اعمال جراحی غیر ضروری بر روی بیضه فرد در سنین باروری خودداری شود تا به بیضه ها و قدرت باروری فرد صدمه وارد نشود. برای اطمینان از سلامت خود می‌توانید آزمایش آنالیز اسپرم دهید.

 • مهرداد گفت:

  سلام من ۱۷ سالم است چهار ماه پیش عمل کیست مویی باز کردم هنوز بسته نشده و کمی ترشح زرد رنگ دارم به نظر شما دوباره باید عمل کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی کیست مویی از نظر عود و بازگشت مجدد باید تحت معاینه بالینی و رویت محل زخم قرار بگیرید. بسته به وسعت و عمق کیست مویی گاهی ممکن است مدت طولانی برای بسته شدن کامل آن زمان نیاز باشد. بنابراین کمی صبور باشید و برای اطمینان از طبیعی بودن روال بهبودی یک معاینه پیگیری نزد جراح خود انجام دهید.

 • میثم گفت:

  سلام
  دكتر جان بنده حدوداً از يكسال پيش يك غده مانند جوش يا دمل در ناحيه بين بيضه و مقعد برام در مياد و يكبار به دكتر عمومي مراجعه كردم و گفتند دمل چركيه و انتي بيوتيك دادن و خوب شد. بعد از دوماه دوباره يكمقدار اون ور تر دوباره زد بيرون كه مجدد دكتر و انتي بيوتيك و ….
  الان براي بار چهارمه كه داره دوباره درمياد ؟
  ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد .
  با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، شما باید تحت معاینه بالینی دقیق تری قرار بگیرید تا با کمک ام آر آی احتمال آبسه یا فیستول مقعدی برطرف شود. بر خلاف گفته پزشکان ممکن است فقط یک جوش چرکی نبوده و ریشه درونی داشته باشد که عدم درمان به موقع و مناسب آن منجر به عوارض بدتری در شما خواهد شد. بهتر است بیماری را جدی گرفته و به درمان آنتی بیوتیکی ساده بسنده نکنید.

 • عظیم گفت:

  با عرض سلام و ادب و احترام به مدت۵سال است در انتهای ستون فقراتم بین دو لگن که از بالای گودی باسنم چیزی شبیه یک حفره ی کوچک بین دو باسنم ترشحات خون و عفونت میاید. می خواستم بدونم چی هست؟ راه درمانش چیه؟ با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام این بیماری کیست مویی نام دارد که به سبب گیر افتادن تار مو درون حفره موجود در قسمت انتهایی ستون فقرات بالای باسن به نام سینوس پیلونیدال ایجاد می‌شود. تنها درمان شناخته شده و قطعی آن در حال حاضر جراحی است که البته برای پیشگیری از عود آن باید نکات مراقبتی پس از عمل را به خوبی رعایت نمایید. با ابداع درمان این بیماری با کمک جراحی لیزری، امکان درمان سرپایی و بدون نیاز به بستری در بیمارستان و همچنین بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی با درد و خونریزی کمتر نسبت به سایر روش های جراحی سنتی فرآهم شده است.

 • نغمه گفت:

  سلام آقای دکتر.با عرض خسته نباشید خدمت شما
  دختر ۱۹ ساله ای هستم
  دیروز مشاهده کردم که در داخل نافم موادی چرکی وجود دارند.کمی از اون ها رو خالی کردم و ترسیدم بیشتر بهشون دست بزنم.فردا صبح که بیدار شدم مقداری مواد چرکی روی نافم بود.کنجکاو شدم و با گوش پاکن داخل نافم رو تمیز کردم که یک کلاف مو از داخل نافم خارج شد…میخواستم بدونم علتش چیه؟!لازمه به پزشک مراجعه کنم؟!آیا خطر ناکه؟!
  ممنون از وقتی که گذاشتین

  • clinic گفت:

   با سلام بله به دلیل ارتباط ناف با قسمت های داخلی بدن بهتر است برای مشخص شدن علت و همچنین تجویز دارو برای کنترل عفونت ناحیه مراجعه نمایید. نگران نباشید، عدم پیگیری مشکل می‌تواند خطرناک باشد.

 • سارا گفت:

  با سلام،من ۳۰ ساله هستم،به تازگی در سینه راستم دچار درد شدم، بعد از انجام سونوگرافی مشخص شد که یک کیست دبری دارم، به نظر شما من باید برای درمان چه کاری انجام بدهم؟ با توجه به این که سابقه فامیلی سرطان سینه دارم، با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اغلب زنان در دوران زندگی خود سابقه ابتلا یک بار به کیست سینه را خواهند داشت، نگرلن نباشید لزوماً تمام کیست های سینه بدخیم نبوده و سرطانی نخواهند شد، برای اطمینان می‌توانید هر ماه در موعد خاصی معمولاً پس از اتمام قاعدگی ناحیه سینه خود را معاینه دستی کنید و هر شش ماه یک بار برای بررسی وضعیت کیست و انجام سونوگرافی و حتی ماموگرافی در صورت نیاز مراجعه کنید. برای کنترل درد خود می‌توانید از مکمل ویتامین ای و گل مغربی استفاده کنید.

 • شاهین گفت:

  با عرض سلام من قبلا کیست مویی (سینوس) داشتم بالای باسنم که چند سال پیش عمل کردم و در اوردم و الان دقیقا بین سینه هام همون جوشارو میزنه و اذیتم میکنه میخاستم ببینم اینم سینوس هست و باید برای درمانش چیکار کنم…باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام این احتمال وجود دارد که مشکل جدید نیز مربوط به گیر افتادن مو و عفونت ناحیه به سبب تعریق بیش از حد باشد، ابتدا باید مورد معاینه قرار بگیرید و با توجه به نوع جوش درمان لازم تجویز شود. ممکن است یک عارضه پوستی باشد.