عکس شقاق مقعدی+ تصویر واضح شقاق مزمن و حاد

عکس شقاق مقعدی

شقاق مقعد یکی از انواع شایع بیماری‌های مقعدی است که گاهی به علت علائم مشابه با بواسیر اشتباه گرفته می شود. در اینجا چندین عکس شقاق مقعدی را برای شما آورده ایم تا متوجه تفاوت شقاق با بیماری هموروئید شوید و در تشخیص بیماری خود دچار مشکل نشوید.

عکس شقاق مقعدی

شقاق یا فیشر مقعدی  یکی از انواع بیماری های موسوم به بیماری‌های مقعد است که سابقه ای دیرینه در داشته و علت اصلی آن یبوست مداوم شناخته می شود. این بیماری با نام های دیگری از جمله فیشر، زخم مقعدی و … نیز  شناخته می شود اما متداول ترین نام برای آن همان بیماری شقاق است. شقاق بروز پارگی یا زخم در عضلات کنترل کننده مقعد (اسفنکترها) که تا داخل کانال مقعد امتداد می یابند بوده که به شدت دردناک است به گونه ای که حتی بیماران اجازه معاینه دستی را به پزشک نمی دهند و معاینه با استفاده از بی حسی صورت می گیرد.

شکل و عکس شقاق مقعدی در کودکان، زنان و مردان تقریبا یکسان است و به صورت شکافی کوچک در اطراف مقعد یا داخل کانال رکتوم بوجود می آید.

نشانه های تشخیص در عکس شقاق مقعدی

شقاق مقعدی بر اثر صدمه به لایه داخلی عضله مقعدی ایجاد می شود و از بیماری های پر نشانه است و از علائمی که این بیماری به همراه دارد و در عکس شقاق نیز چاک خوردگی و شکاف مشخص است، می توانیم به تورم، سرخی، سوزش، خارش و اغلب عفونت و خونریزی اشاره کنیم.

عکس شقاق مقعدی

همانطور که در عکس شقاق مشاهده می کنید شقاق حاد به شکل یک اشک و پارگی کوچک و ساده در مقعد است در حالیکه فیشر مزمن میتواند با تورم و زخم و یا حتی یک بافت اضافی خارجی همراه باشد و درمان دشوار تری داشته باشد.

عکس بیماری شقاق

این بیماری حاصل عوامل متعددی مانند تنگی عضله اسفنکتر مقعد، عدم رعایت بهداشت، رابطه جنسی مقعدی، حمل و جابه جایی اشیاء و از همه مهمتر یبوست و اسهال مداوم ایجاد می شود.

درمان قطعی شقاق با لیزر

درمان شقاق باید در مراحل ابتدایی صورت گیرد زیرا در غیر این صورت زخم عمیق تر شده و احتمالاً عفونی می شود که این امر فرآیند درمان را با مشکل مواجه خواهد نمود. درمان خانگی شقاق مقعد واستفاده از پماد برای درمان شقاق در مراحل ابتدایی این بیماری در بهبود علائم اثر گذار است، ولی با گذشت زمان و شدت گرفتن بیماری نیاز به استفاده از درمان های جدی تر نظیر جراحی و لیزر است که بیماری را به طور قطع ریشه کن خواهد نمود.

عمل جراحی در بیشتر موارد مختص فیشر های مزمن بوده که با صلاح دید پزشک یکی از روش های اسفنکتروتومی داخلی جانبی مقعد، فیشرکتومی و دیلاتاسیون انجام می گردد. از این رو برخی افراد برای اینکه تحت جراحی با تیغ جراحی قرار نگیرند، از روشهایی چون درمان شقاق با طب سنتی کمک میگیرند و این روش در بیماری های پیشرفته موثر نیست.

اما امروزه با روی کار آمدن روش های نوین پزشکی مانند لیزر درمانی با ایجاد برش و برداشتن زائده پوستی، انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی را تجربه خواهد کرد.

6 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
آرین

سلام دکتر من میخوام بعد درمانو ببینم اگر میشه عکس شقاق بعد از عمل رو بزارید

مهدی

عکس شقاق خفیف رو قرار میدید؟ من حس میکنم یه زخم خیلی کوچیک کنار مقعدم زده

علی

میشه عکس بفرستم بگین با دارو خوب میشه یا باید عمل کنم

ناشناس

خیلی عکسای خوب و واضحی میگذارید داخل سایتتون. بقیه سایتا فقط یه تصویر کارتونی ورداشتن گذاشتن اصلا ادم نمیفهمه که چیه :/

تلفن : 00 - 000
تماس اینستاگرام