banner
دی ۴, ۱۳۹۵

علت درد مقعدی، تشخیص و روش های درمان درد در مقعد

درد مقعد

درد یک نوع احساس ناراحتی است که اغلب توسط محرک‌های شدید یا مخرب درونی (بیماری‌ها) یا بیرونی (عوامل محیطی) در بدن ایجاد می‌شود. درد یک پدیده‌ی پیچیده ذهنی یا یک تجربه حسی و عاطفی ناخوشایند همراه با آسیب بافتی است که ممکن است در هر جایی از بدن فرد به وجود آید. این موضوع در حالی‌ بد تلقی می‌شود که در علم پزشکی یک نشانه از بیماری‌هاست و به تشخیص و درمان بیشتر بیماری‌ها کمک می‌کند.
درد به فرد انگیزه می‌دهد تا به فکر چاره‌ای برای آن به پا خیزد و برای محافظت از بدن در حال آسیب راه‌ حلی پیدا کند. در واقع فرد را مجبور می‌کند تا به سمت دارو، دکتر و حتی در موارد شدید به سوی بیمارستان قدم بر دارد. گاهی اوقات درد بدون هیچ محرک قابل تشخیص، آسیب یا بیماری ایجاد می‌شود. پیام درد از طریق گیرنده‌های عصبی درد که با تراکم کم یا زیاد در قسمت‌های مختلف بدن پخش هستند به مغز رسیده و فرد را متوجه نقطه در حال آسیب می‌کند. درد شایع ترین دلیل برای مراجعه به پزشک در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته محسوب می‌شود. داروهای ضد درد ساده در ۲۰ تا ۷۰ درصد از موارد مفید و مؤثر است. عوامل روانی مانند حمایت اجتماعی یا حواس پرتی قابل توجه می‌تواند بر شدت ناخوشنودی درد تأثیر گذارد.
درد مقعد، احساس درد یا ناراحتی در انتهایی‌ترین قسمت از دستگاه گوارش است. درد مقعدی یک مشکل نسبتاً شایع است و می‌تواند با علایمی مانند پرولاپس(افتادگی)، فشار یا خونریزی همراه باشد. درد مقعدی اغلب می‌تواند از بیماری‌هایی مانند بواسیر یا شقاق مقعد ناشی شود که در آن صورت بیشتر با خون در مدفوع یا خونریزی همراه است، اگرچه ممکن است اسهال یا یبوست نیز وجود داشته باشد. نوع درد مقعدی معمولاً با توجه به علت زمینه‌ای آن متفاوت است. برای مثال بواسیر معمولاً باعث ناراحتی خفیف یا متوسط می‌شود، در‌حالی که شقاق مقعد می‌تواند به صورت احساس پاره شدن یا درد تیز چاقو مانند بروز کند.
درد رکتوم یا مقعد همچنین می‌تواند به علت بیماری‌های التهابی روده، عفونت‌های موضعی یا جراحات جزیی در این منطقه رخ دهد. سرطان راست روده یکی از نادرترین علل درد رکتومی است.

علت درد مقعدی

چهار علت عمده درد ، فشار یا ناراحتی مقعد عبارت است از:

 • بواسیر: هموروئید (تورم دردناک در سیاهرگ یا مویرگ‌های مقعد) یک مشکل شایع است که معمولاً به علت زور زدن در هنگام اجابت مزاج ایجاد می‌شود. بلند کردن اجسام سنگین و زایمان نیز از دیگر علل شایع آن هستند. ناراحتی و درد ناشی از بواسیر هنگام نشستن (فشار بر روی بواسیر) بیشتر می‌شود. بواسیر در مراحل ابتدایی تنها باعث ناراحتی خفیف مقعد خواهد شد، اما با پیشرفت آن و ترمبوزه شدن درد مقعدی ناشی از لخته خون ایجاد شده به طور ناگهانی شروع شده و شدت می‌یابد. اطلاعات بیشتر در مقالات مرتبط درمان بواسیر یا هموروئید ؛
 • شقاق مقعد: شقاق یا فیشر مقعدی، یک پارگی یا ترک کوچک در سطح پوست یا درون مخاط راست‌روده است که درد ناشی از آن در اولین بار بسیار مبهم است و ساعت‌ها ادامه دارد. این اختلال از مدفوع سفتی که به سختی از مقعد همراه با ایجاد کشش بیش از حد عبور می‌کند، ناشی می‌شود. این مشکل همچنین می‌تواند در افرادی که دریچه مقعد خیلی تنگ دارند نیز رخ دهد. درد شقاق مقعدی هم قبل و هم بعد از اجابت مزاج احساس می‌شود ولی حین حرکت روده‌ای و دفع مدفوع آن‌قدر دردناک خواهد شد که بیشتر افراد سعی در به تأخیر انداختن مدفوع خواهند کرد. نگه داشتن مدفوع برای ساعت‌های طولانی و خودداری از دفع آن باعث سفت شدن مدفوع و در نتیجه حرکت مشکل‌تر مدفوع و ایجاد درد مقعدی بیشتر خواهد شد. اطلاعات بیشتر در مقالات مرتبط بیماری فیشر یا شقاق مقعدی؛
 • سندرم لواتور آنی: سندرم لواتور یا همان سندرم لواتور آنی که به صورت گرفتگی عضله لواتور آنی (گروهی از عضلات اطراف مقعد) کف لگن بروز می‌کند باعث درد در ناحیه‌ی مقعد و راست‌روده می‌شود. این سندرم در زنان کمی بیشتر از در مردان رخ می‌دهد. درد ناشی از سندرم لواتور آنی درد ملایم و ثابتی است که غالباً درون رکتوم احساس شده و با نشستن بدتر و با ایستادن و راه‌ رفتن بهبود می‌یابد. درد آن معمولاً در حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و در فواصل منظم تکرار می‌شود؛
 • اسپاسم زودگذر مقعد: یک گرفتگی همراه با درد رکتوم زودگذر است که معمولاً در زنان و در افراد جوان‌تر از ۴۵ سال رخ می‌دهد. اگرچه علت دقیق درد شناخته شده نیست، اما بسیاری از پزشکان بر این باورند که اسپاسم عضله اسفنکتر مقعد عامل ایجاد آن است. درد آنال در اسپاسم زودگذر مقعد ناگهانی و شدید است و معمولاً کمتر از یک دقیقه به طول می‌انجامد. اما در موارد نادر، اسپاسم می‌تواند تا یک ساعت نیز ادامه پیدا کند. حتی درد تیز و آزار دهنده‌ی آن می‌تواند فرد را از خواب عمیق بیدار کند. این درد می‌تواند چند روز پشت سر هم ایجاد سپس برای هفته‌ها یا ماه‌ها ناپدید شود.

علاوه بر علل اصلی درد مقعد که گفته شده دلایل دیگری نیز به صورت نادر می‌توانند درد و ناراحتی مقعدی ایجاد کنند که شامل:

 • سرطان روده‌ی بزرگ: درد مقعدی می‌تواند نشانه‌ی نادری برای سرطان روده‌ی بزرگ و راست‌روده باشد که در بیشتر موارد درد و خونریزی با هم بروز می‌کند؛
 • عفونت روده: عفونت قسمتی از روده از جمله آبسه آنورکتال، پروکتیت و التهاب رکتوم می‌تواند درد ضربان‌دار مقعدی ایجاد کند؛
 • پروستاتیت: مشکلات پروستات ممکن است درد یا احساس فشار در رکتوم تولید کند؛
 • بیماری التهابی روده: کولیت اولسراتیو و بیماری کرون می‌تواند با درد مقعدی بروز کند؛
 • نزدیکی مقعدی: وارد شدن اجسام سفت خارجی مانند آلت مردانه یا آلت مردانه‌ی مصنوعی می‌تواند در رکتوم درد شدیدی ایجاد کند؛
 • پرولاپس رکتوم: بیرون زدن قسمتی از راست‌روده از سوراخ مقعد می‌تواند دردناک باشد؛
 • درد دنبالچه (درد دنبالچه یا درد اطراف دنبالچه): درد ناحیه‌ی انتهایی ستون فقرات یعنی دنبالچه می‌تواند به مقعد انتشار یابد.

درمان خانگی درد مقعد

هنگامی که علت درد رکتال تشخیص داده شد برخی داروها و توصیه‌های خانگی برای کاهش درد آن پیشنهاد می‌شود که در سه مورد از چهار علت شایع درد مقعدی مؤثر است. این اقدامات شامل:

 • نشستن در وان یا لگن آب گرم به مدت ۲۰ دقیقه دو الی سه بار در روز؛
 • رژیم غذایی حاوی فیبر فراوان؛
 • مصرف مایعات کافی روزانه ۶ تا ۸ لیوان؛
 • گذاشتن حوله‌ی گرم بر روی مقعد دردناک؛
 • کرم موضعی و داروهای ضد درد و ضد التهاب مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن.

در اغلب موارد چهارمین علت شایع درد مقعدی یا همان اسپاسم زودگذر مقعد کوتاه و بدون نیاز به اقدام درمانی خاصی خود‌به‌خود بهبود می‌یابد اما به منظور جلوگیری از حمله‌ی ناگهانی آن و کاهش درد ناشی از علل نادر می‌توان از برخی داروها و سم بوتولینوم تحت نظر پزشک کمک گرفت.

تشخیص و درمان درد مقعدی

وقتی درمان‌های خانگی بی‌نتیجه و فاقد اثربخشی مثبت است، باید برای بررسی بیشتر و درمان اساسی با توجه به علت ایجاد کننده درد مقعد به پزشک متخصص مراجعه شود. اگرچه به طور کلی درد رکتوم نیاز به مراجعه اورژانسی به بیمارستان ندارد اما در صورت همراه بودن درد مقعدی با علایم هشدار دهنده‌ی دیگری مانند تب، ترشح عفونی از راست‌روده، درد منتشر شونده از مقعد به شکم، خونریزی شدید مقعدی، افتادگی و بیرون‌زدگی مقعد و احساس وجود جسم خارجی در مقعد نیاز به مراجعه فوری و اورژانسی دارد.
هرچند بسیاری از بیماران دارای درد ناحیه‌ی رکتوم با کمک یک پزشک متخصص درمان خواهند شد، اما در برخی موارد نیاز به یک تیم درمانی از متخصصین گوارش، اورولوژیست، غدد، بیماری‌های عفونی و جراحان داخلی نیاز است تا علایم شدید و پیچیده درد مقعد فرد درمان شود.
پزشک با پرسیدن سوألاتی در زمینه‌ی نوع درد، میزان شدت، عوامل کاهنده و افزاینده و سایر علایم احتمالی همراه آن از یک سو و معاینه‌ی بالینی و مشاهدات ظاهری خود از سوی دیگر به جست‌وجوی علت ایجاد کننده درد مقعد فرد می‌پردازد. گاهی به معاینه‌ی انگشتی برای بررسی بیشتر نیاز دارد و در مواقعی که به بیماری‌های زمینه‌ای نیز شک می‌کند آزمایشات تخصصی دیگری چون کولونوسکوپی، سیگموئیدسکوپی، آنوسکوپی و بیوپسی بافت مقعدی را انجام می‌دهد.
پزشک پس از تشخیص علت درد ناحیه‌ی مقعدی اقدامات درمانی لازم را با توجه به نوع و شدت بیماری انجام می‌دهد. درمان‌ها با توجه به علت شامل:

  • درد اسپاسم زودگذر مقعد: برای جلوگیری از حمله‌ی درد اسپاسم زودگذر مقعدی، ممکن است داروهای ضد آسمی مانند آلبوترول (سالبوتامول) استنشاقی در حملات مکرر یا طولانی مدت کمک کند. گزینه‌های درمانی دیگر مثل قرص کلونیدین دو بار در روز و پماد نیتروگلیسرین موضعی در کنترل درد مؤثر هستند؛
  • درد سندرم لواتور آنی: برای کمک به کنترل درد سندرم لواتور آنی، پزشک ممکن است یک داروی ضد التهابی و یا ریلکس‌کننده‌ی عضلانی تجویز کند؛
  • درد هموروئید: بسته به نوع هموروئید درمان‌های متفاوتی از دارو درمانی تا جراحی توصیه می‌شود. بهترین زمان برای درمان دردناک‌ترین نوع هموروئید یعنی بواسیر ترومبوزه در ۴۸ ساعت اول تشکیل آن است که پزشک با یک روش ساده می‌تواند در مطب تحت بی‌حسی موضعی و ایجاد یک برش کوچک، لخته خون را بردارد. اطلاعات بیشتر در مقالات مرتبط درمان هموروئید و بواسیر؛
  • درد شقاق مقعد: برای کمک به التیام شقاق مقعد، پزشک از کرم‌هایی نظیر دیلتیازم یا نیترات گلیسیرین به عضلات مقعد استراحت می‌دهد. تزریق سم بوتولینوم به اسفنکتر مقعد نیز می تواند به بهبود در بیماران مبتلا به شقاق مزمن مقعد کمک کند. اگر شقاق به درمان‌های اولیه پاسخ ندهد، ممکن است یک روش دیگر به نام اسفنکتروتومی لازم باشد که با یک برش کوچک در اسفنکتر مقعد به کاهش تون عضلانی و ریلکس شدن آن کمک کند. اطلاعات بیشتر در مقالات مرتبط درمان شقاق یا فیشر مقعدی؛
  • درد مقعد با علل نادر: در درمان سایر علل نادر و مشکلات اساسی که منجر به درد مقعد شده است مانند مشکلات رکتوم، سرطان روده بزرگ، پروستاتیت، بیماری التهابی روده و عفونت روده، مدیریت درد شامل درمان مشکلات اساسی است.

اغلب دردهای مقعدی طی درمان صحیح و پیگیری مداوم با درصدهای بالایی درمان شده و به صورت کامل بهبود می‌یابند. درد مقعدی ناشی از هموروئید در اکثر موارد با درمان‌های ساده و نود درصد دردهای مقعدی ناشی از شقاق مقعد طی سه هفته رفع می‌شود. دو سوم افراد مبتلا به سندرم لواتورآنی طی درمان بهبود می‌یابند. برای درمان صد در صدی اسپاسم زودگذر مقعدی روش‌های جدید و نوین در حال مطالعه و بررسی است. دردهای مقعدی نادر و اساسی هم مانند سرطان روده بزرگ یا بیماری پروستات دارای پیش‌آگهی ضعیف تا خوب بسته به میزان اثربخشی درمان هستند.

پرسش و پاسخ
 • محمد گفت:

  سلام ، از شیراز مزاحم میشوم ، کوتاه می پرسم که وقت گرفته نشود ، اخیرا گاهی در نیمه شب ها درد عجیب و کوتاه مدتی به سراغ من آمده و تا حدودی این درد از ده فشار عدد هفت دارد ، لذا پس از اندکی فشار و گاهی همراه با تخلیه و شستشو با آب گرم آرام میشود ، این درد چیست ، فشار عصبی من بالا است ، خوراکم بد نیست ، سیگارم تازه ترک کردم . متشکر و مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی می تواند از نشانه های وجود بیماریهای مقعدی هموروئید اسپاسم و گرفتگی عضلانی دریچه مقعدی باشد از آنجایی که این اتفاق در شب برای شما می‌افتد احتمال وجود اسپاسم و گرفتگی ناحیه مقعدی بیشتر بوده و لازم است برای اثبات آن و تشخیص نهایی حضوری مراجعه کرد معاینه بالینی شوید تا درباره درمان تصمیم گیری شود نشستن در لگن آب گرم و گذاشتن کمپرس گرم به کنترل درد شما کمک خواهد کرد.

 • غلامرضا گفت:

  با سلام دکتر من ۵۱ سالمه حدا یک هفته هست که از درد مقعد رنج میبرم که یک قسمت از مقعدم زخم کوچکی داره که باعث درد شدیدی میکنم و خواب ندارم و به پزشک عمومی مراجع کردم که این داروها را داد ۱ پماد آنتی همورو ئید ۲ رانیتیدین ۱۵۰ ۳ متروماکس ۲۵۰ که رعد از سه روز مصرف هبچ تاثیری ناشته دردم بیشتر شده لطفا راهنمائی کنید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   مراقب باشید تا دفع مدفوع روان انجام شده دوره درمان دارویی خود را به اتمام برسانید اگر بهبودی حاصل نشد برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید.

 • سعید م گفت:

  با سلام چند روز پیش من دچار اسهال شدم و فردای ان روز سوزش و درد در ناحیه مقعد از قسمت داخلی شروع شده که حس گرما دارد و وقتی می نشینم و پیاده روی می کنم بدتر می شود فقط زمانی که ابگرم استفاده می کنم مشکلی ندارم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به کنترل اسهال باعث آسیب در دیواره مقعدی و احتمالاً بیماری شقاق در شما شده باشد برای بررسی و تشخیص قطعی نوع بیماری لازم است حتما تحت معاینه و مشاهده عینی قرار گرفته حضوری مراجعه کنید تا قبل از پیشرفته بیماری و مزمن شدن آن تحت درمان مناسب دارویی قرار بگیرید و شانس بهره‌بردن از درمان‌های حداقلی را از دست ندهید توصیه می شود این مشکل را هرچه زودتر قبل از بروز عوارض و علایم آزاد دهنده دیگر که می‌تواند روند درمان و بهبودی را طولانی کنند پیگیری کرده و برای بهبودی خود اقدام کنید.

 • آزاد گفت:

  سلام آقای دوکتور!
  بنده ۲۶سال دارم و دانشجو میباشم. مدت دو ر وز میشود بعد از یک عمل دفع مدفوع که خیلی به مشکل بیرون اومد درد شدیدی ازناحیه مقعد دارم و این خیلی اذیتم میکنه.البته هنگام شستن مقعد همون لحظه احساس منمودم که با چاقوی مقعدم پاره شده باشه و خیلی میسوخت الان که نمیسوزه ولی خیلی درد داره حتا اینکه به هر شکلی قرا داشته باشم درد می کنه و خیلی اذیتم میکنه.
  لطف نموده یک راهکاری بهم بگید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالا به سبب دفع مدفوع سخت و زورکی دچار آسیب دیواره مقعد و بیماری احتمالی شقاق شده باشید که اگر به موقع در همین مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری اقدام کنید چون بیماری در مرحله حاد بوده با کمک درمان های دارویی بهبود پیدا کرده سلامت خود را باز خواهی یافت توصیه می شود هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب خود اقدام کنید از زور زدن و دفع مدفوع پرفشار نیز خودداری کرده مراقب باشید دچار یبوست نشوید مواد غذایی پر فیبر آلو گلابی انجیر خشک مایعات فراوان استفاده کنید به محض احساس نیاز به دفع خود را به دستشویی برسانید تحرک داشته پیاده روی کنید.

 • علی گفت:

  سلام . من همه روزه با دوچرخه به محل کارم می رم و بر می گردم . چند روز پیش خارش شدید در ناحیه مقعد پیدا کردم. هرچی میشستم بدتر می شد . احساس می کنم ناحیه بیرونی مقعدم سفت شده . از شهرستان هم مزاحم شدم . پماد ام جی استفاده کردم . خارش ندارم . ولی سفتی ای که ایجاد شده را چکار کنم ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است به سبب استفاده مکرر از دوچرخه و نشستن بدون وقفه دچار بیماری هموروئید شده باشید اما برای تشخیص قطعی آن باید تحت معاینه بالینی قرار بگیرید توصیه می‌شود از خوددرمانی که می‌تواند با به تاخیر انداختن روند درمان منجر به پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن شود خودداری کرده و هرچه زودتر برای تشخیص قطعی بیماری و دریافت درمان مناسب آن اقدام کنید تا هرچه زودتر سلامت خود را بازیابید.

 • ناشناس گفت:

  سلام حدود چهارسال پیش برای درد مقعدی به پزشک مراجعه کردم تشخیص دکتر فیشر بود البته گفت دو تا هموریید قدیمی دارم که بیرون مقعدم هستن وحالت گوشت اضافه هستن که هیچ دردی ندارن وبخاطر اینکه درد ندارن کاری بهشون نداشته باشم حدود یک ماه پیش قرص چربی سوز استفاده کردم بعد از ۵ روز سوزش بدی پیدا کردم وقتی قرص قطع کردم چند روز یبوست پیدا مردم سه روز پیش شب. دو بار با درد شدیدی مقعدی بیدار شدم که بعد از چند دقیقه رفع شد از آن شب به بعد وقتی میرم دستشویی قسمت چپ مقعدم درد شدیدی داره دو روز شیاف استفاده می کنم وپماد هموریید ولی بهتر نشدم فقط وقتی از تشت آب گرم استفاده می کنم بهتر میشم حالا تشخیص چیه ال۳۵

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال زیاد به سبب دفع مدفوع سخت و ابتلا به یبوست دچار بیماری فیشر شدید که لازم است هر چه زودتر قبل از پیشرفت آن و وخیم شدن بیماری برای دریافت درمان دارویی مناسب مراجعه کنید در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرد ممکن است نیاز به جراحی داشته باشید.

 • حسین گفت:

  با عرض سلام.در ناحیه مقعد احساس درد دارم ک بعد از مسافرت ورانندگیه طولانی دچار شدم.باید چکار کنم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   نشستن طولانی مدت و مداوم ممکن است شما را مستعد ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید کرده باشد برای بررسی ناحیه و تشخیص نوع بیماری و دریافت درمان مناسب آن لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید تا اقدامات درمانی لازم انجام شود نیاز به درمان طولانی مدت و یا حتی موارد غیردارویی پیدا نکنید.

 • مسعود گفت:

  سلام من ۴۴سال دارم و ۲۰سال پیش بواسیرم روعمل کردم بعد عمل زایده ای بعد از اجابت مزاج بیرون میومد که بادست مبرفت تو ومشکلی نداشتم الان چند ماهه که همون حالت هست و۲۰سالی همراهمه ولی الان بادرد همراه است یعنی دور مخرج احساس درد دارم وفقط دور گردی مخرج و اذیت میشم و حالت کشیدگی دارم حالت اجابت مزاجم خوبه و مشکلی در تخلیه ندارم و مدتی هست در اثر فعالیت بدنی اون زایده میاد بیرون که با مراعات کردن و پرهیز فعالیت سنگین نمی زارم بیرون بیاد فقط این درد اذیتم میکنه . چه کار کنم درد کنترل بشه و ایا این علایم میتونه علایم بیماری خطرناک باشه و ایا درمان داره

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالاً دچار بازگشت بیماری مقعدی هموروئید شدید و لازم است برای دریافت درمان مناسب آن قبل از بروز عوارض دیگر مراجعه کنید احتمالا نیاز به جراحی مجدد داشته باشید که البته امروزه دیگر نیاز به انجام جراحی سخت سنتی با تیغ جراحی نبوده و روش‌های نوین ابداع شده و با اشعه لیزر بدون درد و خونریزی درمان میشوید به صورتی که در همان روز مراجعه می توانید مرخص شده به خانه برگردید نیازی به مراقبت استراحت طولانی مدت و پانسمان نداشته باشید و از روز بعد زندگی عادی خود را همانند اطرافیان آغاز کرده به محل کار خود بازگردید.

 • روح اله گفت:

  سلام آقای دکتر من مشکل معده دارم دو سه روزی یکبار میرم دسشویی داخل دسشویی هم ۱۵الی ۲۰دقیقه میشینم .
  الان چند ماهی هست از ناحیه مقعدی دردبعضی مواقع شدید درد میکنه استراحت کنم خوب میشم دارم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال فراوان دفع مدفوع زورکی و پر فشار شما را دچار بیماری مقعدی هموروئید یا شقاق کرده که تشخیص آن نیاز به معاینه بالینی دارد برای بررسی وضعیت و شدت آسیب و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید درون لگن آب گرم بنشینید ناحیه مقعد را چرب نگه دارید و دفع مدفوع روان داشته باشید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید تا دچار یبوست نشوید.

 • روح ا.. گفت:

  سلام آقاي دكتر خسته نباشيد.من الان مدت ۱سالي ميشه از ناحيه مقعد درد دارم وقتي كه دسشويي داشته باشم درد زياد ميكنه ميرم دسشويي وقتي بيرون اومدم درد قطع ميشه لطفا راهنمايي كنيد هنوز به پزشك مراجعه نكردم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس درد ناحیه مقعد می‌تواند نشانه وجود بیماریهای مقعدی چون هموروئید بواسیر شقاق مقعدی و یا مربوط به اسپاسم و گرفتگی عضلانی دریچه مقعد باشد که نیاز به بررسی و پیگیری دارد به موقع برای دریافت درمان مناسب می‌توانید با نشستن در لگن آب گرم یا کمپرس گرم درد را کنترل کرده و در اسرع وقت برای بررسی وضعیت بیماری خود و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید تا شانس برای بهره بردن از درمان‌های ساده و حداقلی داشته در مدت کوتاه سلامت خود را بازیابید.

 • محسن گفت:

  سلام من چند وقتی میشه خیلی کم دفع مدفوع دارم ودرد خفیف مقعدی که تقریبا همیشهگی دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص قطعی نوع بیماری مقعدی ایجاد شده و دریافت درمان مناسب آن لازم است تا حضوری مراجعه کرده ویزیت بالینی شده تحت بررسی دقیق قرار بگیرید بدون مشاهده عینی محل نمی‌توان نظری درباره نوع بیماری و درمان آن داد.

 • علی گفت:

  با سلام
  بچه ی ۵ ساله ای دارم که دارم که هرازگاهی دچار درد مقعد میشه مدفوع هم به اندازه کافی میکنه ولی وقتی دچار درد میشه گریه میکنه که دستشویی دارم ولی دستشویی ام نمیکنه . پشتشم درد شدید داره و تازگی انگلم تو مدفوعش دیده شده.ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای تشخیص نوع بیماری مقعدی کودک حتماً به پزشک اطفال مراجعه کرده معاینه بالینی شود و درمان مناسب برای او تجویز شود برای کنترل درد کودک می توانید از کمپرس گرم یا نشستن در آب گرم روزانه کمک بگیرید.

 • خدیجه گفت:

  سلام وخسته نباشیدخدمت شما آقای دکتر من ۸ساله بعداززایمان سزارین پارگی مقعدداشتم اوایل دردوخونریزی کمی داشتم بعدازمدتی خودبه خودخوب شدم ولی الان یک ساله که فقط زمان پریود دردشدیدی درمقعددارم کیست ۵۰میلیمتری هم دارم درتخمدان چپ برای درمان باید چه کاری انجام دهم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری ایجاد شده در ناحیه مقعد خود باید حضوری مراجعه کرده و در صورتی که بیماری در مراحل اولیه ایجاد خود باشد با کمک درمان های دارویی بهبودی حاصل خواهد شد در غیر این صورت نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد که البته امروزه با کمک روش های جراحی نوین لیزری دیگر نیاز به انجام اقدامات سخت درمانی نیست میتوانید سرپایی تحت بی حسی موضعی و در محیط خارج از بیمارستان درمان شده در همان روز مراجعه مرخص شوید و به خانه باز گشته و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را داشته باشید برای درمان کیست نیز باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

 • صید گفت:

  سلام وخسته نباشید دکتر جان چند مدتی هست که دردی از داخل روده بسمت خروجی مقعد میکش بیرون انگاری چیزی میخاد بیرون بیا د خیلی درد میکشم لطفا راهنمای بفرمایید ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس درد در ناحیه مقعد می تواند به سبب ابتلا به بیماریهای مقعدی چون هموروئید و یا اسپاسم و گرفتگی عضلانی دریچه مقعد ایجاد شده باشد برای کنترل درد از کمپرس گرم استفاده کرده روزی سه بار به مدت یک ربع ساعت درون لگن آب گرم بنشینید تا اگر بهبودی حاصل نشد و یا دچار علایم دیگر شدید برای بررسی علت مراجعه کنید تا تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • سودا گفت:

  سلام من مقعدم ۲هفته
  وقتی مدفوع میکنم بعدش درد بدی دارم مثله درد چاقو میمونه از چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد تیز و برنده پس از دفع مدفوع یکی از نشانه‌های بارز ابتلاء به بیماری مقعدی فیشر بوده و لازم است برای تشخیص قطعی آن حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید از طرفی مراجعه به موقع در درمان این بیماری بسیار مهم بود زیرا چهار تا هشت هفته ابتدایی بیماری که مرحله حاد آن بوده امکان بهره بردن از درمان‌های ساده دارویی برای بهبودی کامل وجود دارد پس به سلامت خود اهمیت داده هرچه زودتر برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب آنها حضوری مراجعه کنید تا این شانس را از دست ندهید.

 • وحید گفت:

  سلام آقا دکتر من سه سال پیش از نا حیه معقد خون ریزی داشتم خوب شد بعد شروع به سوزش شد بعد به دکتر مراجعه کردم گفت باید عمل کنی شقاق است عمل کردم ولی هنوز وقتی دستشوی میرم بعداز اجابت انگار معقد درد میگیرد وسوزش ایجاد میکند همه دکتری رفتم فقط پماد بهم میدند کمکم کنید اعصابم ریخته به هم تو را خدا

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت ناحیه مقعد خود حضوری مراجعه کنیم به احتمال زیاد دچار بیماری مقعدی دیگر و یا بازگشت بیماری شقاق شده باشید در صورت بازگشت بیماری و در صورتی که درمان‌های دارویی پاسخگو نباشد ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشید درباره تصمیم گیری درمان نیاز است معاینه حضوری شوید بنابراین برای پیگیری مشکل خود اقدام کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من درد مقتدى دارم كه بخاطر همين درد رفتم متخصص ولى بهم گفت عفونت شديد دارى ميخوام بدونم واقعا اين درد مقعد از عفونته

  • clinic گفت:

   با سلام
   عفونت نیز می تواند باعث بروز درد در ناحیه مقعد شود در صورتی که بخواهید بیشتر راهنمایی شوید باید حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی گردید.

 • پرویز گفت:

  با سلام ۶۸سالمه و ۲سال پیش دکتر گفت همورویید دارم و دارو استفعده کردم اما هر از چند گاهی درد سرا۵م میادو شیاف یا پماد ام جی باریج میزنم اما ۲روزه درد وسوزش واطراف مقعد ابسه کرده ممنون میشم راهنماییم کنید.ضمنا فرهنگی هستم هزینه عمل چقدر هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است بیماری هموروئید پیشرفت کرده دچار علایم آزار دهندی دیگر شده باشد و یا دچار بیماری دیگری چون آبسه مقعدی شده باشید به هر حال لازم است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید بسته به نوع بیماری درباره درمان شما تصمیم گیری خواهد شد در صورت نیاز به جراحی با کمک روش لیزری میتوانید بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک بدون نیاز به مراقبت و یا حمایت و استراحت طولانی مدت درمان شده و در همان روز مراجعه ترخیص شوید و از روز بعد زندگی روزمره خود را آغاز خواهید کرد البته باید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کرد مراقب باشید دچار یبوست نشوید.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  من وقتی رابطه از جلو دارم تو بعضی از پوزیشن ها مقعدم درد میکنه خودش چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی از نظر برخی بیماریهای زنان به متخصص زنان مراجعه کنید.

 • نسرین گفت:

  سلام من یه خانم ۳۲ ساله هستم مدت۱۰ روزی ست که درد درناحیه معقد احساس میکنم البته تیر میکشد وفاصله تیرکشیدن ساعتی یه بار است لطفا راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بروز درد در ناحیه مقعد می تواند به سبب ابتلا به انواع بیماریهای مقعدی مانند هموروئید یا شقاق و یا به سبب گرفتگی عضلانی دریچه مقعد ایجاد شود بهتر است برای کنترل درد خود دو سه روز به مدت یک ربع ساعت و سه مرتبه در روز درون لگن آب گرم بنشینید در صورتی که درد کنترل نشده و یا دچار علایم دیگر شدید برای بررسی قطعی بیماری و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید.

 • نیما گفت:

  سلام‌اگه ممکنه پاسخ بدید
  بنده درد ناحیه مقعدم بعد ازینکه متوجه برآمدگیِ خیلی کوچیکی رو مقعدم شدم شرو شد درد تیز‌و طاقت فرسایی داره ک‌از دردش حتی ادرار نمیتونم‌بکنم این برآمدگی اصلن شبی جوش نیست و تیره رنگ هست دقیقن کنار مقعدم شبی ب التهاب بخشی از مقعدم اگه‌ممکنه کمکم‌کنید اینقد مطالب خوندم اما راه ب جایی نبردم نه شبیه شقاق هست ن بواسیر ن کورک ن‌جوش و اینکه خونریزی ام ندارم بنده آی بی اِس هم دارم اگه ممکنه پاسخ بدید

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست گرامی برای تشخیص قطعیت نوع بیماری شما باید حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرد بدون معاینه نمی تواند بیماری تشخیص داده و احتمالاً یکی از بیماری‌های شقاق یا هموروئید بود که اگر به موقع برای درمان آن اقدام کنیم و بعد از درمان های ساده و دارویی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا کنید بنابراین توصیه می‌شود بیماری خود را جدی گرفته هر چه زودتر برای درمان آن مراجعه کنید و با به تاخیر انداختن عمل مراجعه خود باعث شدن بیماری و بروز علائم آزاردهنده دیگر نشوید.

 • رضا گفت:

  با سبام من یک جوان ۱۸ ساله هستم یه دو هفته هست که در ناهیه بین مقعد و بیضه ها ( بیشتر به سمت مقعد) درد بسیار کمی احساس میکنم .
  دلیلش چه میتواند باشد ؟
  آیا سرطان پروستات دارم !؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر سرطان را نمی توان به همین راحتی تشخیص داد و در سن شما احتمال آن خیلی کم است هر روز روزی سه بار به مدت یک ربع ساعت درون لگن آب گرم بشینید و مصرف میوه و سبزیجات را افزایش داده مراقب باشید یبوست نگیرید اگر درد برطرف نشود برای بررسی آن حضور مراجعه کنید.

 • بتول گفت:

  سلام من درناحیه مقعد هنگام دفع سوزش ودرد واحساس تیزی در مقعد دارم درد طولانی در آب گرم هم میشینم باروغن زیتون چرب میکنم از درد زیاد لیدوکاییم هم میزنم ولی امانمو بریده کولونوسکپوپی هم سالم بوده ولی شقاق بیرون زده دارم کمکم کنید وراهنمایی سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   بیماری شقاق مقعدی در مرحله حاد ۴ تا ۸ هفته ابتدایی ابتلا با کمک درمان های دارویی قابل بهبودی خواهد بود ولی در صورتی که بیماری کهنه شده و قدیمی باشد نیاز به درمان‌های غیردارویی و جراحی خواهد داشت که البته با وجود روشهای نوین لیزری میتوان این جراحی را به صورت سبک و سرپایی تحت بی حسی موضعی و در محیط کلینیک بدون درد و خونریزی انجام داد به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شوید و زندگی عادی خود را داشته نیازی به پانسمان مراقبت استراحت طولانی مدت روش های سنتی نداشته و در مدت کوتاهی سلامت خود را بازیابید

 • عزت گفت:

  دور معقدم گوشت از افه دارد و بقل معقد درد دارد نه همشه اسهال مز من نه همیشه و معقدم تنگ شده

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید این احتمال وجود دارد که دچار بیماری مقعدی شقاق شده باشید لازم است برای تشخیص قطعی این بیماری و دریافت درمان مناسب آن قبل از وخیم شدن آن در بروز علایم آزار دهنده دیگه حضوری مراجعه کنید تا برای درمان‌های ساده دارویی و حداقلی را داشته باشید احتمالا به سبب ابتلا به اسهال و عدم توجه به درمان آن دچار ترک بافتی در ناحیه مقعد و بیماری فیشر شده باشید.

 • مرسانا گفت:

  سلام آقای دکتر.من قبل زایمان شقاق کوچکی داشتم که بعد زایمان بزرگتر شد.با توجه به یبوستی که دارم واقعا زجر میکشم.هنگام دفع هم خون زیادی میره وتا چندروز درد زیادی دارم به حدی که نمیتونم اصلا بشینم.بگید من چیکار کنم؟ بخاطر یبوستم هم میترسم جراحی کنم ودوباره به حالت اول برگرده.

  • clinic گفت:

   با سلام
   تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تشدید بیماری یبوست و بیماری های مقعدی در زنان شده و از طرفی تحمل وزن جنین در دوران بارداری می تواند باعث تشدید فشار در ناحیه مقعد شود. بنابراین لازم است برای بررسی شدت آسیب وارد به محل مقعد حضوری مراجعه کنید در صورتی که بیماری شما مزمن باشد تنها راه درمان قطعی انجام جراحی بوده و دیگر به درمان‌های دارویی پاسخ مناسب نخواهید داد خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری می توان این جراحی سرپایی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در بیمارستان سرپایی انجام داد به صورتی که در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد نیاز به مراقبت خاصی سلامت خود را بازیافته به انجام کارهای شخصی و مراقبت از فرزند خود بپردازید البته باید تغییراتی در زندگی و برنامه غذایی خود ایجاد کنید تا یبوست را کنترل نمایید باید مصرف مواد غذایی پر فیبر مایعات فراوان آلو گلابی انجیر خشک کیوی داشته روغن زیتون به غذا اضافه کنید و از نگه داشتن مدفوع بپرهیزید و به محض اینکه نیاز به دستشویی داشتید خود را به سرویس بهداشتی برسانید و هنگام دفع مدفوع زور نزنید.

 • رضا گفت:

  سلام من ۲۸سال دارم حدود ۲ماهه که درد معقد شروع شده ودر دفع ادرار مشکل دارم در حال دفع درد و سوزش شدید شده و بعضی اوقات متفوع خیلی سفت است

  • clinic گفت:

   با سلام
   دفع مدفوع سخت و زورکی و ابتلا به یبوست در طولانی مدت و عدم توجه به درمان و کنترل آن باعث شده تا باعث ایجاد آسیب در دیواره مقعد و بروز بیماری احتمالی بواسیر در شما شده باشد لازم است برای بررسی شدت آسیب و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید و باید تغییراتی در زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده مواد غذایی مصرفی خود را تغییر دهید و از میوه ها سبزیجات آلو گلابی و کیوی انجیر خشک روغن زیتون استفاده کنید از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید پیاده روی کنید ورزش کردن تحرک بدنی داشته باشید از بلند کردن اجسام بپرهیزید از نشستن مداوم خودداری کنید و هر چه زودتر مشکل خود را پیگیری نمایید تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • اعظم گفت:

  سلام اقای دکترخسته نباشیدمن همیشه مقعدم دردمیکنه بعضی وقتها خیلی دردمیکنه علتش چیه لطفاراهنماییم بکنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد ناحیه مقعدی می‌تواند نشانه وجود یک بیماری مقعدی هموروئید یا فیشر بوده و یا به سبب اسپاسم و گرفتگی عضلانی دریچه مقعد ایجاد شده باشد لازم است برای تشخیص نهایی و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید چنانچه به موقع برای دریافت درمان مناسب خود اقدام نکند بیماری پیشرفت کرده با بروز علائم آزاردهنده دیگر و سوزش خارش خونریزی می تواند باعث ایجاد اختلال در اجابت مزاج و زندگی روزمره شما شود و روند درمان را طولانی کند.

 • فرانک گفت:

  سلام جناب دکتر وقت بخیر ..همسر من بعد از مدفوع درد شدیدی در ناحیه مقعد داره حالت سفت شدن مقعد ولی موقعی که از توالت فرنگی استفاده میکنه هیچ دردی نداره خواستم راهنمایی کنین و علت درد رو لطفا بگین با تشکر فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص دقیق علت درد باید همسر شما تحت معاینه بالینی قرار بگیرد این احتمال وجود دارد که همسر شما دچار بیماری ترک بافتی ناحیه مقعد یا همان شقاق شده باشد لازم است برای بررسی وضعیت قبل از بروز علایم آزار دهنده دیگر حضوری مراجعه کنند تا قبل از وخیم شدن بیماری و از دست رفتن شانس بهره‌بردن از درمان‌های ساده روند درمانی خود را آغاز کنند.

 • لیلا گفت:

  سلام آقای دکتر ۳۴ سالمه اولین روز ماهانم درد شدیدی در قسمت مقعر داشتم چند سال پیش هم ایجوری شده بودم لطفا راهنمایی میکنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   تغییرات هورمونی دوران قاعدگی و ابتلا به یبوست ممکن است فردا را دچار درجاتی از مشکلات مقعدی و درد در ناحیه کنند لازم است برای بررسی وضعیت ناحیه مقعدی خود پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید این احتمال وجود دارد که دچار درجاتی از بیماری هموروئید باشید.

 • علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر
  چند روز است که هنگام اجابت مزاج درد به همراه سوزش شدید دارم . خونریزی وجود ندارد . سوزش تقریبا دائمی است. ولی شدت و ضعف دارد . درد های ضربان دار دارم آنتی همورئید استفاده کردم. با آب سرد شستم . با آب گرم شستم فایده نداشت . هنگام راه رفتن هم سوزش دارم . لطفا راهنمایی بفرمایید. سوزش مقداری کم شده ولی هنگام دفع خیلی اذیت کننده است ترجیح می دم دفع نداشته باشم. البته یبوست و نفخ مزمن دارم . به این تجربه رسیدم که سوزش با نیاز به دفع رابطه مستقیم دارد.
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد و سوزش مقعدی که هنگام اجابت مزاج تشدید می شود می تواند از نشانه های بارز وجود بیماری شقاق مقعدی در شما باشد البته بدون معاینه بالینی و مشاهده محل نمی‌توان نظر قطعی درباره بیماری و درمان مناسب آن داد باید حضوری مراجعه کرد معاینه شوید پس از تایید بیماری و تعیین میزان مرحله پیشرفت آن درمان مناسب دارویی و جراحی توصیه خواهد شد در صورتی که به موقع در ۴ الی ۸ هفته ابتدایی ابتلا به بیماری مراجعه کنید شانس بهره‌ بردن از درمان‌های دارویی ساده را خواهید داشت لازم است برای بهبودی آن تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده مراقب باشید دفع مدفوع روان داشته باشید تا زخم و ترک پوستی ایجاد شده در ناحیه دچار التهاب و یا تشدید آسیب بافتی نشود.

 • شیما گفت:

  سلام روز بخیر …من هرچند ماه یه بار درد شدیدی از ناحیه مقعدم و زیر شکمم احساس میکنم که اصلا نمیتونم درست بشینم و راه برم و تکون بخورم…درد خیلی تیز هستش…سابقه کولیت در راست روده دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   دردی که در ناحیه مقعد ایجاد می شود می تواند به سبب ابتلا به انواع بیماریهای مقعدی چون فیشر و یا بواسیر باشد و یا در مواردی دیده شده که اسپاسم و گرفتگی عضلانی دریچه مقعد با یک درد تیز و برنده همراه بوده و حتی گاهی فرد را از خواب شبانه بیدار کند. به هر حال بدون معاینه بالینی شما نمی‌توان نوع درد علت آن و درمان مناسب آن را تعیین کرد بهتر است به سلامت خود اهمیت داده قبل از بروز علایم و عوارض آزار دهنده دیگر برای دریافت درمان خود مراجعه کنید تا بتوانید با درمان‌های ساده و در مدت کوتاه بهبود یابید.

 • مصطفی گفت:

  سلام خسته نباشید من ۳۲ سالمه و درد مقعد شدیدی دارم.تقریبا حدود ۵ سال پیش بواسیرمو عمل کردم و الان دوباره خیلی در ناحیه مقعد احساس درد دارم ولی بیرون زدگی ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز برای بررسی وضعیت خود و دریافت راهنمایی دقیق باید حضوری مراجعه کنید بدون معاینه بالینی شما نمی توان درباره ی درمان مناسب نظر داد.

 • محمد گفت:

  با عرض سلام
  من خیلی وقته که نیمه شب در هنگام خواب مقعدم درد میگیره و این درد خیلی زیاده.الان یه مدته که در طول روز هم بعضی اوقات درد شدید میگیره.لطفا راهنمایی کنین

  • clinic گفت:

   با سلام
   بروز درد در ناحیه مقعد می تواند به سبب ابتلا به درجاتی از بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر ایجاد شده و یا مربوط به اسپاسم و گرفتگی عضلانی دریچه مقعد باشد به هر حال برای تشخیص بیماری و دریافت درمان مناسب آن باید حضوری مراجعه کنید برای کنترل درد می توانید به طور موقت درون لگن آب گرم حمام نشسته بگیرید.

 • اشکان گفت:

  درد در ناحیه مخرج در بعضی از مواقع

  • clinic گفت:

   با سلام
   دردی که در ناحیه مقعد ایجاد می‌شود می‌تواند نشانه ابتلا به یک بیماری مقعدی چون هموروئید یا بواسیر و یا مربوط به اسپاسم و گرفتگی دریچه مقعد باشد که بدون بررسی بالینی و مشاهده عینی آن می‌توان نوع بیماری را به درستی تشخیص داد و درمانی برای آن تجویز کرد نکته مهم مراجعه فوری قبل از بروز سایر علائم آزاردهنده و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان های حداقلی می باشد.

 • ناهید گفت:

  سلام خداقوت به شما
  ۴۲ ساله هستم
  از بچگی حدود ۸ سالگی با یبوست های شدید درگیر بودم بعلت مصرف آنتی بیوتیک، درمان درستی انجام نشد برام و کم کم دچار دردهای شدید مقعد شقاق و برون زدگی و …..
  درمانهای مختلفی انجام دادم فیزیوتراپی ،
  خلاصه اینکه همیشه در حال روغن مالی و پیشگیری ام ولی ی روز هم بی درد نبودم احتیاج به راهنمایی دارم.
  ممنونم از شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   بعد از گذشت این بازه زمانی دیگر بیماری مقعدی ایجاد شده مزمن گشته و دیگر به درمان‌های ساده دارویی پاسخ موثر نداده و لازم است تحت جراحی قرار بگیرید برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه کنید و نگرانی جراحی نباشید امروز با کمک پیشرفته انواع روش های نوین لیزری دیگر نیازی به انجام جراحی سخت و بستری چند روز در بیمارستان ندارید با این روش یک روز عمل شده در همان روز مراجعه مرخص میشود و میتوانید بدون درد و خونریزی از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کرد نیاز به مراقبت و حمایت دیگران نداشته حتی به محیط کار بازگردید.

 • edris گفت:

  سلام ادریس هستم ۲۹ سالمه. سه روز میشه که وضتی دستشوئی میرم احساس میکنم طرف راست مقعدم یک دانه تقریبا سخت پیدا شده که در وقت راه رفتن نشستن کم کم احساس درد میکنم ممنون میشم رهنماهی کنید تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای تشخیص قطعی این بیماری مقعدی ایجاد شده حضوری مراجعه کنید ولی با توجه به توضیحاتی که دارید این احتمال می‌رود که دچار بیماری است مقعدی هموروئید و یا آبسه مقعدی شده باشید بهتر است به سلامت خود اهمیت داد هرچه زودتر این موضوع را پیگیری کنید و باعث ایجاد تاخیر در روند درمان خود نشوید.

 • نسرین گفت:

  سلام دکتر
  من کارهای عید انجام دادم یمقداری بهم فشار اومد مقعدم درد میکنه فشار که میدم انگار یه چیز سفتی همون قسمت که درد میکنه هست میشه راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   به مدت یک هفته هر روز سه مرتبه به مدت یک ربع ساعت درون لگن آب گرم بنشینید اگر بهبودی حاصل نشد برای بررسی وضعیت خود و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید از انجام کارهای سنگین نشستن طولانی مدت و یا وارد کردن فشار به خود هنگام دفع مدفوع خود داری کنید.

 • حسین گفت:

  باسلام دارای مقعدی تنگ هستم بسختی وبا زور عمل دفع انجام میدهم کو لونسگوپی انجام دادم موردی نبود لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت خود باید حضوری مراجعه کنید تنگی دریچه مقعد در صورتی که با ورزش های عضلانی کف لگن بهبود پیدا کند نیاز به جراحی خواهد داشت به هر حال بدون معاینه بالینی شما نمی‌توان درباره درمان نظر قطعی داد.

 • المیرا گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید. مندر ناحیه مقعد احساس سفتی ودرد دارم نزدیک به دو ماه است که دچار یبوست شدم برای اولین با در زندگی خون ریزی هم داشتم که بهتر شدم ولی احساس تخلیه نشدن کامل مدفوع همراه با درد وسوزش وسفتی مقعد مرا رنج میدهد لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون ویزیت حضوری شما و معاینه بالینی نیز و مشاهده محل نمی‌توان نوع بیماری را به درستی تشخیص است ولی احتمالاً دچار بیماری مقعدی بواسیر ناشی از دفع مشکل عدم توجه به کنترل شدید بهتر است و توصیه می گردد هر چه زودتر قبل از این که بیماری پیشرفت کنند و باعث به وجود آمدن علایم آزار دهنده دیگر شود برای درمان خود اقدام کنید در صورت مراجعه به موقع شانس بهره بردن از درمان‌های ساده را خواهید داشت و در مدت کوتاهتری بهبود پیدا کنید.

 • احمد گفت:

  سلام دکترجان
  من نزدیک شش ماه به بالا است مدفوع سفت است می رم دستشوی فقط درد مقعد دارم پیش دکتر جراح رفتم میگه شقاق داری

  پیش دکترگوارش رفتم فقط دارو موسیلیون داده یه دکتر دیگه رفتم پماد دیلتیازم داده هنوز خوب نشدم
  دکترجان دارو من چیه تا خوب بشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   تا زمانی که مشکل یبوست خود را برطرف نکنید بیماری ناحیه مقعدی شما برطرف نخواهد شد و به درمان پاسخ موثر نخواهد داد ابتدا باید با ایجاد تغییر در روش زندگی و تغذیه خود یبوست ایجاد شده را کنترل نمایید باید میزان مایعات مصرفی را به بیش از ۸ لیوان در روز افزایش داده میوه و سبزیجات آلو گلابی کیوی انجیر خشک مصرف کنید روغن زیتون به غذا اضافه کرده از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید و خود را به موقع به دستشویی برسانید و تحرک داشته هر روز پیاده روی منظم داشته باشید و برای دریافت درمان خود مراجعه کنید نگران نباشید امروز سخت ترین مراحل پیشرفته بیماریها با کمک روش قابل درمان بوده با این روش سرپایی تحت بیحسی موضعی درمان شده ورزش و زندگی عادی و روزمره خود را داشته باشید بعد از گذشته این بازه زمانی از ابتلا به بیماری امکان درمان با دارو را نخواهید داشت.

 • Sarina گفت:

  سلام اقای دکتر….چهارماهی میشه بیرون رویم با خون و درد بعد ی مدت کوتاه خوب شدم وباز دوباره شروع شده جوری یک هفتس از درد شدید میترستم برم دستشویی دارم عذاب میکشم …

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه کنید تا تحت درمان مناسب قرار بگیرید چرا روند درمانی خود را به تاخیر بیندازید تا دچار علائم آزاردهنده و مشکل در دفع مدفوع و اجابت مزاج شوید بدون معاینه بالینی شما امکان تجویز دارو یا راهکار درمانی وجود ندارد ابتدا باید بیماری تشخیص داده شده و درمان مناسب بسته به مرحله پیشرفت آن تجویز شود اگر به موقع برای درمان خود اقدام نکنید بیماری پیشرفت کرده و نیاز به درمان‌های جدی چون جراحی پیدا خواهد کرد.

 • ناشناس گفت:

  من هفته بيست پنج بارداري هستم
  اول اينگه غذاي سرد خوردم سردي كردم و تكرر زياد ادرار و بعد به نقعدم فشار نياد علتش حيه

  • clinic گفت:

   با سلام
   تغییرات هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین باعث می‌شود که ناحیه مقعد دچار آسیب شده و یا زمینه ساز ابتلا به بیماری هموروئید باشد برای بررسی وضعیت به پزشک خود مراجعه کنید تا در صورت وجود آسیب درمان دارویی مناسب در بارداری را تجویز کنند.

 • نادر گفت:

  باسلام..ببخشید من فیستولم رو عمل کردم پنج روز هس.الان بیضه هوم شدید درد دارن…مشکل چی هست..لطفا

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی علت درد باید حضوری معاینه شده به جراح خود مراجعه کنید.

 • سعید گفت:

  سلام وعرض ادب.من مدت زمان طولانی هست که مشکل همورئید دارم.اما چند وقته خیلی شدید شده.به سختی مدفوعم خارج میشه.مقعدم خیلی تنگه وجمع شدست.نمیتونم عضلاتمو شل کنم.حتی اگه روونم باشم دفع برام سخته.الان مشکل اصلیم اینه که بیرون زدگیه شدیدی پیدا کردم و نمیدونم چرا درد به بیضه هام کشیده میشه.الان چند ساعته از درد همورئید ودرد بیضه نمیتونم تکون بخورم.لطفا راهنمایی کنید.با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به درمان و کنترل بیماری هموروئید در طولانی مدت باعث شده تا علایم آزار دهنده دیگری از آن بروز کرده و باعث اختلال در روند زندگی عادی شما شود لازم است برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنید به احتمال زیاد نیاز به جراحی خواهید داشت البته نگران نباشید امروز پیشرفته ترین مراحل بیماریهای مقعدی با وجود روشهای نوین ابداع شده در سراسر جهان با نام روش های لیزری میتواند بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان انجام شود به صورتی که فرد در همان روز مراجعه مرخص شده و از روز بعد میتواند به کار و زندگی عادی خود برگشته نیازی به مراقبت‌های استراحت طولانی مدت نداشته باشد.

 • محمد گفت:

  باسلام
  ۳۳سالمه اشپزم
  چندوقتیه هنگام مدفوع کردن دردشدیدی درمقعددارم خونریزی ندارم فقط دردشدیدهنگام مدفوع دارم باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بروز درد در ناحیه مقعد می تواند از نشانه های ابتلای شما به بیماری مقعدی هموروئید یا فیشر بوده و یا به سبب گرفتگی و اسپاسم عضلانی دریچه مقعد ایجاد شده باشد به هر حال برای تشخیص قطعی و تعیین نوع بیماری و درمان مناسب آن لازم است حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید بدون مشاهده عینی نمی‌توان اظهارنظر قطعی نمود بهتر است قبل از بروز علایم آزاردهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی شانس خود را برای درمان ساده و حداقلی امتحان کرده و هر چه زودتر مراجعه کنید.

 • زهرا گفت:

  سلام اقای دکتر من ۳۸ سالمه یدفه ای توی خواب درد مقعد گرفتم انگار که فشار زیاد دارم تا چند دقیقه هم ادامه داره ممنون میشم با علمی که دارین راهنماییم کنین

  • clinic گفت:

   با سلام
   بروز درد در ناحیه معقد می‌تواند به سبب ابتلا به انواع بیماری مقعدی گرفتگی و یا اسپاسم دریچه مقعد ایجاد شود برای تشخیص قطعی آن لازم است حضوری مراجعه کرده معاینه بالینی شوید تا تحت درمان مناسب قرار بگیرید با توجه به اینکه بروز درد ناگهانی و در شب بوده این احتمال وجود دارد که دچار نوعی از گرفتگی عضلانی دریچه مقعد شده باشید.

 • مهدی گفت:

  سلام.من پسر ۵ ساله ای دارم که ماهی یکی دوبار با درد وحشتناک مقعد به مدت چند ساعت و اجبار ما برای دفع مواجه هستش که البته بعد از دفع بهتر میشه ولی نه کامل..البته وقتی کمی دردناک میشه دیگه میترسه دستشویی بره و وضع بدتر میشه.لطفا راهنمایی کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت کودک معاینه بالینی و تشخیص نوع بیماری مقعدی ایجاد شده لازم است تا هرچه زودتر قبل از تظاهر علایم ناگوار دیگر حضوری مراجعه شود تا کودک تحت درمان مناسب قرار بگیرد والد عزیز مراقب باشید تا فرزندتان دچار یبوست نشده و از به تاخیر انداختن عمل دفع هم به دلیل درد ایجاد شده خودداری کند.

 • نازیلا گفت:

  سلام آقای دکتر ۲۷ سالم هست دو هفته میشه که دردی از سمت چپ مقعدم میاد یه کمی میشینم دردش زیادتر میشه الان چکار کنم که خوب بشه راهنمایی ام کن بهد از یه مدفوع این جوری شدم

  • clinic گفت:

   با سلام
   دو سه روز درون لگن آب گرم به مدت یک ربع ساعت سه بار در روز بنشینید اگر بهبودی حاصل نشد برای بررسی دقیق علت آن حضوری مراجعه کنید تا درمان مناسب تجویز شود.

 • سارا گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۳سالم ۳ماه بعد زایمانم ک سزارین بود در قسمت پایین نشیمنگاه (مقعدم)ی درد خیلی زیادی احساس کردم هر پمادیم ک استفاده میکنم اصلا تاثیر نداره خیلی کمم بیرون زدگی دارم ازتون خواهش میکنم کمکم کنید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   تغییرات هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین در این دوران باعث می‌شود تا ناحیه مقعد تحت فشار قرار گرفته منجر به بیماری‌های چون بواسیر شود برای بررسی وضعیت بیماری خود لازم است تا حضوری مراجعه کنید در صورتی که دچار زائده شده باشید با درمان‌های دارویی بهبود پیدا نکرد نیاز به درمان جراحی خواهید داشت البته میتوانید این جراحی را تحت بی حسی موضعی و در محیط کلینیک با روش لیزری انجام دهید به صورتی که در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد مراقبت از فرزند خود را ادامه داده نیاز به مراقبت و حمایت دیگران نداشته باشید.

 • علی گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۴سالمه سمت راست کنارمقعدم کمی دردمیکنه باکمی فشاربادست احساس میکنم یاموقع دفع مدفوع احساس میکنم یه چیزی هم لبه ی مقعدم مثل جوشی آبکی مانندهست چیکارکنم اگه میشه راهنمایی کنیدممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز بدون معاینه بالینی شما نمیتوان نوع بیماری را به صورت دقیق تعیین کرد و یا راهکار درمانی تجویز نمود به احتمال بسیار با توجه به توضیحاتی که دادید دچار بیماری مقعدی آبسه شدید که اگر به موقع درمان نشود زمینه‌ساز ابتلا به بیماری ناگوار دیگری به نام فیستول خواهد بود که درمان آن سخت بوده و گاهی نیاز به بارها جراحی دارد و بنابراین باید این جوش به ظاهر ساده را هرچه زودتر پیگیری کرده تحت درمان مناسب آن که جراحی است قرار بگیرید. نگران نباشید به روش لیزری می توانید یک جراحی سرپایی برای تخلیه و از بین بردن آبسه در محیط کلینیک داشته باشید تا بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی در محیط کلینیک درمان شده و در همان روز مراجعه به خانه بازگردید و از روز بعد یک زندگی عادی داشته نیازی به مراقبت‌های سخت و یا استراحت طولانی مدت روشهای سنتی نداشته باشید.

 • محمد گفت:

  سلام من ۳۲ سال سندارم وبرداشتن اجسام سنگین کارمه بعضی اوقات درهنگام اجابت مزاج دچار خونریزی می شوم ومدفوع سفت خارج میشه ولی چند بارهم با این که شکم روان دارم ولی چند دقیقه درد ناحیه مقعد دارم راه درمان چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   احتمال فراوان به سبب سبک زندگی غلط ابتلا به یبوست و بلند کردن اجسام سنگین دچار آسیب در ناحیه معقد و دچار درجاتی از بیماری بواسیر شدید که اگر به موقع برای درمان آن اقدام نکنید و تغییراتی اصلاحی در سبک زندگی خود ایجاد ننمایید دچار علائم آزاردهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی شده و ممکن است نیاز به درمان‌های سخت‌تر و جراحی پیدا کنید بنابراین به سلامت خود اهمیت هرچه زودتر این موضوع را قبل از تظاهر علایم ناراحت کننده دیگر پیگیری کنید.

 • پرستو گفت:

  سلام اقای دکترمن ۳۲سالمه یدفه ایی بعدازبیرون امدن ازدشویی درد شدیدی زیر شکم ومقعد که حته نشستن رو برام سخت کردبعدازیک روز درد اروم شد ولی هنوز موقع دشویی رفتن درد دارم مخصوصا وقتی راه میرم دردزیر شکم ومقعدحس میکنم سابقه بواسیرندارم مشکل چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد در ناحیه مقعد میتواند به سبب دفع مدفوع زورکی ابتلا به یبوست و یا به سبب انواع بیماری مقعدی چون هموروئید یا فیشر و حتی در مواردی اسپاسم و گرفتگی عضلانی دریچه مقعد ایجاد شود برای تشخیص قطعی آن باید معاینه بالینی شوید تا درمان مناسب تجویز گردد بهتر است چند روز به دفعات در لگن آب گرم نشسته و یا کمپرس گرم بر روی ناحیه بگذارید در صورت تشدید درد یا بروز علایم دیگری چون سوزش خارش خونریزی برای بررسی علت آن حضوری مراجعه کنید تا هرچه زودتر سلامت خود را بازیابید.

 • ناشناس گفت:

  سلام اقای دکتر من دو سال زایمان طبیعی کردم دکترا گفتن کیست داری الان دخترم دو سالش میشه
  درد اون زده به پاهام لطفا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید.

 • مجتبی گفت:

  سلام
  من ۳۳ سالمه ؛ معمولاً دستشویی رفتنم طولانی میشه ؛ گاهی اوقات بعد از رابطه جنسی دچار درد کوتاه مدت در مقعد میشم ؛ اخیراً یکبار بعد از اجابت مزاج به شدت دچار درد شدم که نتونستم بخوابم … مدتی دویدم … سه بار رفتم دستشویی که قبل از آخرین بار احساس کردم بدنم سرد شد و ضعف کردم و حالت تهوع بهم دست داد و بعد از آخرین دستشویی رفتن دردم تموم شد؛ شاید حدود نیم ساعت درد کشیدم.
  خونریزی یا احساس شیئ خارجی یا تغییر ظاهری در مقعد نداشتم.
  باید اقدام خاصی انجام بدم ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس درد شدید در ناحیه مقعد میتواند به سبب بسیاری از بیماریهای مقعدی و یا گرفتگی و اسپاسم عضلانی ناحیه مقعد ایجاد شود لازم است برای بررسی بیشتر و دریافت درمان مناسب بسته به نوع و شدت بیماری هرچه زودتر قبل از تظاهر علائم آزاردهنده دیگر حضور مراجعه کنید تا شانس نتیجه گرفتن از درمان‌های ساده حداقلی را از دست ندهید بهتر است به سلامت خود اهمیت داده این موضوع را جدی بگیرید و برای کنترل درد می توانید از کمپرس گرم بر ناحیه و یا نشستن در آن لگن آب گرم استفاده کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۲۴سالمه یه دختر دارم میخواد دوسالش بشه طیبعی زایمان زدم مقعدم درد میکرد دکتر گفت کیست داره قرص دادخوب نشدم الان دوساله زده با پاهام شکمم چیکار کنم خواهشا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید.

 • فرزانه گفت:

  من چندين ساله كه بواسير دارم حدوداًسى وچند سال چند بارى خونريزى كرده نه خيلى زياد و مدتى هم بود كه هيچ مشكلى نداشتم تا اينكه يك هفته اى ميشه كه بيرون زده ودرد خفيف همراه با سوزش دارد البته من خيلى مراقبم كه يبوست نگيرم و فعلا معده ام روان است چون مايعات و داروى يبوست مرتب ميخورم خواهش ميكنم جناب دكتر راهنمايى فرمايند در ضمن من ديابت نوع ٢ هم دارم كه كنترل شده وتحت نظر پزشك متخصص ميباشم با سپاس و تشكر از جنابعالى بر قرار باشيد

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به بیماری بواسیر و خونریزیها در گذشته باعث شده تا بیماری پیشرفت کرده دچار علایم آزاردهنده دیگر شود برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید تا بسته به شدت بیماری و وضعیت پیشرفت آن تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرید.

 • حسین گفت:

  مدتی درد مقعد ودرد زیر شکم دارم به تخصص های مختلف مراجعه کردم اندسکپی کردم داروهای مختلف مصرف کردم ولی خوب نشده

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت ناحیه مقعد و علت درد در این ناحیه لازم است جهت معاینه بالینی و بررسیهای دقیق قرار بگیرید و حضوری مراجعه کنید.

 • زهرا گفت:

  سلام . من ۳۵ سالمه چند ماه پیش درد کمی تو مقعدم داشتم و کمی خون هنگام دفع میومد . دکتر زنان بهم داروی انتی همورویید داد استفاده کردم خوب شدم ولی الان تقریبا بیست روزه مقعدم درد میگیره و نمیتونم راحت بشینم و دوباره دکتر زنان رفتم موقت شیاف ان را دادولی زیاد تاثیر نداره در ضمن من معده ام هم ناراحت است و متخصص گوارش بهم گفته سندروم روده تحریک پذیر دارم و دچار حالت افسردگی هم میشوم و الان با دارو های ضد افسردگی مث سرترالین اروم هستم . صفرایم هم سنگ دو سانتی داره و کلیه چپم سنگ ۵ میلی داره و کمخونی هم دارم دارو میخورم . دست و پایم گزگز داره و استخوانهایم هم درد میگیرن . چیکار باید بکنم نمیدونم .

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت ناحیه مقعدی خود و نوع بیماری و دریافت درمان مناسب لازم است به متخصص حضوری مراجعه کنید نگران نباشید امروز سخت‌ترین مراحل بیماری های مقعدی با کمک پیشرفت و درمانهای ساده و سرپایی قابل بهبودی و کنترل خواهد بود با مراجعه فوری شما قبل از تظاهر علایم بافتی و تشدید آسیب آن است بهتر است به سلامت خود اهمیت داد این موضوع را هرچه زودتر پیگیری کنید تا شانس بهره بردن از درمان‌های حداقلی را داشته باشید.

 • اراس گفت:

  سلام دکتر چندپیش ویزیت کردید پمادانتی همورویی.یکماه استفاده کردم بازهم دردداشتم وتغییر چندانی نکرد بعدعمل جراحی بازانجام دادم بعد۱۲روز الان موقع دفع درد شدید تاچندساعت دارم لطفا راهنمایی بفرمایید ضمنا تاچه مدت بعدجراحی درد وجودداره ویبوست هم ندارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بعد از جراحی با روشهای سنتی درد و ناراحتی ممکن است تا یک ماه ادامه داشته باشد. برای کنترل درد خود می‌توانید درون لگن آب گرم روزانه سه بار و هر بار ۱۰ دقیقه بنشینید مواد غذایی ملین مصرف کنید و در صورت وجود ناراحتی در ناحیه به جراح خود مراجعه کنید.

 • حسن گفت:

  سلام من۳۵سالمه وحدودیک سال پیش فیستول عمل کردم والان مدت یک ساله میگذره حدود۱۰روزه که سمت راست مقعد میسوزه ودرددادرم ودست میزنم انگار داره ابسه میزنه ومیشینم یا عطسه میکنم دردمیاد خواهش میکنم کمکم کنیدوبگی چکارکنم فوری

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر احتمال برگشت بیماری فیستول مقعدی و یا ابتلا به بیماری مقعدی دیگر چون آبسه حضوری مراجعه کنید بهتر است این موضوع را هرچه زودتر قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر برای تشخیص آسیب بافتی بررسی و پیگیری کنید بیماری فیستول مقعدی پردردسر بوده و گاهی برای درمان کامل آن نیاز به باران جراحی خواهد داشت بنابراین نگران نباشید هر چه زودتر برای بررسی این موضوع اقدام کنید. امروزه با کمک روش های لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی و سرپایی در مورد کلینیک وجود دارد و نیاز به استراحت طولانی مدت و یا مراقبت خاصی ندارید و در همان روز مراجعه ترخیص می شوید.

 • نعمت گفت:

  با سلام مردی ۴۰ ساله هستم دوسه روز پیش موقع دفع مدفوع حس کردم چیزی جلوی مقعدم گیر کرد نه یبوست داشتم نه اسهال ،هر چی موندم دفع نشد و درد از همین لحظه شروع شد بعد از اجابت مزاج بعدی که چندین ساعت بعد با درد همراه بود حس کردم اون جریان رفع شده اما درد با شدت کمتری ادامه داره باید چکار کنم؟بعضی وقتها هم درد بیشتر میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   چند روز درون لگن آب گرم به مدت یک ربع ساعت روزی ۳ بار بنشینید و مواد غذایی ملین مایعات زیاد مصرف کنید اگر درد برطرف نشده دچار علایم دیگر شدید برای بررسی علت و دریافت درمان مناسب قبل از تظاهر علایم ناگوار دیگر حضوری مراجعه کنید.

 • ه گفت:

  باسلام مقعد من گاهی اوقات خیلی شدید تیر میکشه نمیتونم خوب دفع رو انجام بدم اما با این کار درد کاهش پیدا میکنه میتونه بخاطر رابطه ی مقعدی باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله روابط جنسی مقعدی و وارد شدن هر جسم سختی به درون ناحیه حساس مقعد باعث آسیب بافتی در دیواره آن شده و می‌تواند با بروز علایمی چون درد و یا حتی علائم دیگر چون خونریزی و سوزش و خارش در ناحیه باعث ایجاد اختلال در روند زندگی فرد شود. بهتر است از تکرار این روابط خودداری کرده و هرچه زودتر برای دریافت درمان مناسب قبل از پیشرفت بیماری و تشدید آسیب بافتی ناحیه حضوری مراجعه کنید و به سلامت خود اهمیت دهید با ایجاد تاخیر در روند درمان باعث پیشرفت و عارضه ناحیه و در نتیجه تاخیر در روند درمان خواهید شد.

 • علیرضا گفت:

  سلام وخسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز.
  اقای دکتر من یک ماه پیش اپانیسمو عمل کردم و بخاطر دل درد که بعد عمل داشتم بهم شیاف دادن گفتن استفاده کن یه دونه بود فقط منم گذاشتم اما بعد از چند روز متوجه درد شدی همراه با خونریزی از مقعدم شدم که الان خون ریزی نداره اما مقعدم ورم داره و درد دارم اولش کمه ولی یهو مثل اینکه چیزی رو داخلش کنی دردمیگیره و موقعه نشستن یا مدفوع کردن به نظرشما من باید چه کاری انجام بدم چون خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید .
  ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی ناحیه مقعد از نظر وجود بیماری مقعدی و یا ابتلا به سایر بیماری‌های گوارشی هر چه زودتر قبل از تشدید علایم بیماری و بروز آسیب بافتی حضوری مراجعه کنید تا تحت بررسیهای دقیق بالینی و کلینیکال قرار بگیرید نگران نباشید امروز بدترین بیماریهای نشیمنگاهی با کمک روشهای نوین لیزری بدون درد و خونریزی قابل درمان بوده و میتوانید سرپایی بهبود پیدا کنید در صورت مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان‌های ساده دارویی و بهبودی در کوتاه مدت را خواهید داشت.

 • امین گفت:

  سلام.من حدود ۱۷روزاست که مدفوع نکرده ام سه روز پیش که خواستم این کار را انجام بدهم بعلت سفت بودن شدید مدفوع وزور زدن به نظر خودم هموروید در اطراف خارج شد یعنی رویده شد که درد دیگر قادر نشدم تا الان مدفوع کنم.مدفوع خیلی سفت شده و درد شدیدی دارم.البته از دیروز مصرف شربت انجیر را رو کردم و چند مرتبه شیر میل کردم و دو نوبت قاشق غذا خوری روغن زیتون میل نمودام.ولی باز به سفتی یا کاهش درد کمک نکرده است. لطفاً کمکم کنید.ممنون.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای کنترل مشکل یبوست خود باید تغییراتی در شیوه زندگی برای غذایی خود ایجاد کرده و مواد غذایی مصرفی خود را به سمت مواد غذایی پر فیبر و حاوی میوه سبزیجات گلابی، آلو انجیر خشک نان سبوس دار برده و مایعات مصرفی را به بیش از ۸ لیوان در روز افزایش دهید. از نگه داشتن مدفوع خود خودداری کرده و هر بار که احساس دفع مدفوع داشتید خود را فوری به دستشویی برسانید. تحرک داشته پیاده روی کنید در صورتی که برای دفع مدفوع خود درون لگن آب گرم نشسته و ناحیه مقعد را با روغن زیتون چرب کنید در صورتی که دفع انجام نشد برای گرفتن درمان دارویی حضوری مراجعه کنید.

 • ساحل گفت:

  من ساحل بیست ساله هستم زمانیکه پرید میشم دردمقعدی دارم که خیلی اذیتم میکنه و دیابت هم دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   تغییرات هورمونی دوران قاعدگی می‌تواند باعث تشدید آسیبها و مشکلات مقعدی شود برای بررسی علت دقیق درد در ناحیه مقعد که میتوانند مربوط به بیماری مقعدی فیشر یا هموروئید بوده و یا به سبب گرفتگی عضلانی در تیم ایجاد شده باشد حضوری مراجعه کنید تا پس از معاینات بالینی تحت درمان مناسب بسته به شدت بیماری قرار بگیرید از طرفی لازم است توسط متخصص زنان از نظر بیماری‌های زنان نیز بررسی شوید.

 • Nasrin گفت:

  با سلام
  بعضى وقتها بعداز اجابت مزاج درد شديدى پيدا ميكنم كه اين درد تا قسمت شكم وناف ادامه پيدا ميكنه وبعداز نيم ساعت خوب ميشه،حتى زمانيكه يبوست نداشته باشم هم اين اتفاق ميفته
  چون از كولونوسكوپى ميترسم به دكتر مراجعه نكردم.ممنون ميشم راهنمايى كنيد.

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد ناحیه مقعد میتواند به سبب ابتلا به بیماریهای مقعدی چون فیشر یا هموروئید ایجاد شده و یا ناشی از اسپاسم و گرفتگی عضلانی دریچه مقعد باشد. به هر حال بدون معاینه بالینی شما نمیتوان نوع بیماری را به درستی تشخیص داد و یا راهکار درمانی تجویز و یا توصیه کرد. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده بیش از این بیماری را به تاخیر نیانداخته و برای دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید نگران نباشید در صورت نیاز به کلونوسکوپی نیز تحت آرامبخش انجام شده و قابل تحمل خواهد بود.

 • محمد گفت:

  سلام
  من۱۲سال پیش فیسول عمل کردم
  قبل از ان کیس موی هم عمل کردم
  ۱۰روز پیش کمی خون ریزی داشتم
  ولی الان یک هفته است دور مقعدم
  خارشهای شدید میگیرد بتوری کهزخم
  میشم دارو گیاهی هم استفاده نمودم
  ولی خارشم از بین ترفته سنم۴۷ سال
  میباشد متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   از خود درمانی بپرهیزید و حتماً برای بررسی وضعیت ناحیه مقعدی از نظر بازگشت بیماری فیستول و یا ابتلا به بیماریهای دیگر حضوری مراجعه کنید. خارش در ناحیه مقعد معمولا به سبب ابتلا به یک بیماری مقعدی، انگل روده، عدم رعایت بهداشت ناحیه، شستشوی وسواسی، استرس، تغذیه نادرست و بیماریهای پوستی ایجاد خواهد شد. برای تشخیص علت قطعی آن و دریافت درمان مناسب حتما باید تحت بررسی دقیق کلینیکال قرار گرفته با مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان‌های ساده را از دست ندهید.

 • احسان گفت:

  با سلام
  من ۳۶ساله هستم الان چندین ساله بخوبی تخلیه نمیشم و همیشه احساس می کنم بخشی از مدفوع در روده مونده و احساس بدی دارم بعضی موقع مجبورم با انگشت باقی مونده مدفوع رو بیرون بکشم و الان هم چند روزیه مقعد درد گرفتم و موقع دسشویی کردن درد و سوزسش زیادی دارم لطفا راهنمایی بفرمائید

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به مشکل یبوست و دفع ناکامل مدفوع در طولانی مدت باعث شده تا دچار یک عارضه مقعدی شوید که تشخیص قطعی آن نیاز به معاینه بالینی و مشاهده عینی محل آسیب دارد بهتر است هرچه زودتر پیش از تظاهر علایم ناگوار دیگری که میتواند زندگی روزمره شما را دچار اختلال کنند برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کرده و مشکل خود را پیگیری کنید نگران نباشید با مراجعه فوری شانس نتیجه گرفتن از درمانهای ساده را خواهید داشت و در مدت کوتاه بهبود پیدا خواهید کرد از انجام خود درمانی و یا تحریک ناحیه مقعد به دلیل تشدید آسیب بافتی ناحیه خودداری کنید.

 • Ali.m گفت:

  سلام خسته نباشید. علی هستم سی وپنج سالمه تقریبا دوهفته خارش مقعد داشتم ک اذیت میکرد یک هفته پیش هنگام دسشویی همراه با قطره های خون بود خارشم کمتر شده ولی خون هست ودو روزه ک با درد همراه شده. میخواستم علتش رو بدونم خیلی نگران شدم. ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   علایمی که کم‌کم شروع به بروز خواهند کرد از نشانه‌های ابتلای شما به بیماری مقعدی هموروئید بوده و اگر برای دریافت درمان مناسب آن هرچه زودتر اقدام نکنید با علایم ناگوار دیگری مواجه خواهید شد که زندگی روزمره و اجابت مزاج شما را دچار اختلال کرده و شما را مجبور به مراجعه فوری خواهد کرد اگر به سلامت خود اهمیت میدهید قبل از تشکیل آسیب بافتی ناحیه و وخامت بیماری برای دریافت درمان مناسب آن مراجعه کنید با مراجعه فوری شانس نتیجه گرفتند و بهره بردن از درمان‌های ساده دارویی را خواهید داشت در غیر این صورت نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد که البته امروزه با وجود روشهای لیزری میتوان این عملها را بدون درد و خونریزی تحت بیحسی موضعی و در محیط کلینیک سرپایی انجام داد به صورتی که فرد در همان روز مراجعه ترخیص شود و از روز بعد زندگی روزمره خود را داشته باشد.

 • نادر گفت:

  باسلام یکسال پیش برای شستن مقعدم از اب خیلی سرد استفاده کردم مقعدم درد گرفت روی صندلی که میشینم احساس سردی میکنم ودرد میگیره راه که میروم بهتره تابستان این مشکل کمتر والان از پایین ستون فقراتتم دست میزنم سفت وغضروفیه ودرد داردچند بار دکتر رفتم نتیجه نداشته با تشکر راهنمای کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری و دریافت درمان مناسب آن لازم است تحت معاینه بالینی قرار گرفته یا حضوری مراجعه کنید بدون دیدن محل نمی‌توان نظری درباره نوع بیماری و درمان مناسب آن داد.

 • رقیه گفت:

  با عرض سلام دخترم رقیه دو سال وچهار ماه .این تقریبا یک ماه که درد مقعد داره و کم کم مدفوع میکنه تا این که فهمیدیم موقع دفع مدفوع موقع باز شدن مقعد یک چیز گوشتی چسبیده به داخل مقعد موقع باز شدن مقعد مشخص می‌شود نمیدانم علت چیست لطفا منو راهنمایی کنید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال زیاد فرزند شما به سبب دفع مدفوع زورکی دچار درجاتی از بیماری شقاق یا هموروئید شده و لازم است توسط متخصص اطفال معاینه و تحت درمان قرار بگیرد بهتر است به تغذیه فرزند خود بیشتر دقت کرده مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر را افزایش دهید و به غذای مصرفی روغن زیتون اضافه کنید
   .

 • آريا گفت:

  با عرض سلام
  من الان سه روزه كه درد تقريبا زياد مقعدي دارم مثل اينكه مقعدم سفت شده باشه و سوزش داشته باشه البته روز اول بدن درد شديد داشتم كه تا الان خوب شده و از همان روز اول اسهال هستم براي دفع مدفوع درد احساس نميكنم چون اسهال هستم ولي وقتي ايستاده هستم درد كمتري احساس ميكنم، ضمناً من خارج از كشور زندگي ميكنم و واقعا نياز به كمك دارم و ميخوام تا حدودي بدونم چه چيزي ميتونه باشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی و یا مشاهده محل نمیتوان نوع بیماری مقعدی ایجاد شده را تشخیص داد ولی با توجه به علایمی که اشاره کردید احتمال بیماری آبسه مقعدی و یا فیشر در شما مطرح بوده که زمان در درمان آنها بسیار مهم است. بنابراین هرچه زودتر برای بررسی بیشتر پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی اقدام نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام وخسته نباشید بند مرد ۳۳ سال دارم چند روز که در مقعدم درد دارم در طرف راست خودم همیشه نیست ولی اکثر وقتا درد شدید دارم ، واز گذشته اکثر وقتا خارش داشتم که وقتی دستشوی میرفتم دست که میزدم احساس خوبی داشتم که بعضی وقتا انقدر شدید میخوارونم که زخم میشه لطفا راهنمایم کنید ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به خارش ناحیه مقعدی طی سال‌های طولانی باعث شده تا بیماری مقعدی پیشرفت کرده و باعث بروز عارضه دیگری چون درد در این ناحیه شود که اگر به آن نیز توجه نکنید با علایم آزار دهنده دیگری چون خونریزی و یا حتی سوزش در ناحیه مواجه خواهید شد که دفع مدفوع را برای شما مشکل می کند. از خاراندن ناحیه بپرهیزید و هرچه زودتر برای تشخیص قطعی نوع بیماری مرحله پیشرفت آن و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید. در صورت مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان‌های دارویی حداقلی را خواهید داشت.

 • علی قان گفت:

  با سلام خدمت آقای دکترببخشیدخواستم بپرسم همورئیدمعقد باعث تخلیه ناکامل معده یا همان مدفوع میشودو مشکل ادراری مثال زور زدن هنگام ادرارمیشودبا تشکرلطفا جواب بدید ممنون میشم من ۷ماه است که این مشکلات را هر روزدارم جهت ادرارکردن وتخلیه مدفوع با تشکرلطفا جواب

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله دفع ناکامل مدفوع و یا زورکی آن میتواند از نشانه های ابتلا به بیماری هموروئید باشد. بهتر است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کرده و تحت معاینه بالینی قرار بگیرید تا قبل از بروز علایم آزاد دهنده دیگر درمان آغاز شده و هرچه زودتر بهبود پیدا کنید مراقب باشید تا دچار یبوست نشده و همیشه دفع مدفوع روان داشته باشید.

 • رویا گفت:

  سلام من دختری ۳۱ ساله هستم بدون سابقه بیماری گوارش تقریبان یکماهی هست به هنگام دفع مدفوع درد دارم مدفوع سفت و خشک هست و احساس میکنم یه تیغ تیز فشار میاره به دهانه مقعد هنگام خروج مدفوع من اب خیلی کم میخورم و مدتی قرص راکوتان برای درمان جوش صورت مصرف کردم که یکماه هست قرص نمیخورم ازمایش دادم تو مدفوع خون دیده شده خیلی کم دکترم میگه شاید قرص باعث شده روده ها خشک بشه ایا میتونه ربطی داشته باشه ؟ درمان چی هست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   احتمال ارتباط با عارضه دارویی وجود دارد ولی باید در تغذیه و شیوه زندگی خود نیز تغییر ایجاد نمایید مواد غذایی مصرفی خود را از انواع پر فیبر مثل میوه و سبزیجات آلو گلابی انجیر خشک و حتی روغن زیتون همراه با غذا انتخاب کرده و استفاده کنید و تحرک داشته پیاده‌روی کنید. مصرف مایعات را به هشت لیوان در روز افزایش دهید و برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه کنید.

 • سودابه گفت:

  سلام و خسته نباشید من ۳۱سالم هست. در دوران قاعدگی در روز اول چنان درد بدی که در مقعدم تیر میکشه که از زور درد به خودم فشار میارم در حدی که نفسم بند میاد و مدت ۲الی۳دقیقه طول میکشه و وقتی که مدفوع میکنم دیگه خوب میشه خواستم راهنماییم کنید که نیاز هست پیگیری کنم به دکتر یا خیر؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله برای بررسی از نظر ابتلا به برخی بیماریهای زنان به متخصص مربوطه مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام علیکم من ۲۷ ساله از بچگی ميشه گفت درد مقعد ی داشتم.. گاهی وقتا خوب گاهی وقتا بعد زمستان میشود بدتر گواهی اوقات خون مياد….راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   وجود درد در هر ناحیه از بدن نشان دهنده یک نقص و یا عملکرد نامناسب در آن مرحله میباشد. بنابراین باید برای بررسی نوع بیماری و علت درد در ناحیه مقعد خود حضوری مراجعه کنید تا بیماری تشدید نشود و دچار عوارض و علائم آزاردهنده دیگر نگردید. ایت بیماری می‌تواند به سبب اسپاسم یا گرفتگی عضلانی دریچه مقعد یا ابتلا به بیماری بواسیر و شقاق مقعدی ایجاد شود در صورتی که به موقع و فوری برای بررسی آن مراجعه کنید. شانس نتیجه گرفتن از درمان‌های ساده دارویی را خواهید داشت در غیر این صورت نیاز به درمان‌های طولانی و غیردارویی پیدا خواهید کرد.

 • م گفت:

  با سلام حدود دو ماهی است که درد مقعدی دارم همراه با سوزش وخارش بدون خونریزی ویه هفته ای هم از شیاف هموریید استفاده کردم ولی باز همان احساس رو دارم البته با نظر متخصص داخلی بفرمایید چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   علایم که در ناحیه مقعد خود پیدا کردید می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی فیشر و هموروئید باشد که بدون بررسی بالینی آن نمی‌توان نوع دقیق بیماری و شدت آن را تشخیص داد بنابراین لازم است برای بررسی وضعیت و شدت آسیب ناحیه حضوری مراجعه کنید تا پس از بررسی‌های لازم درمان مناسب آن تجویز گردد. در صورتیکه درمان دارویی برای بیماری شما موثر واقع نشود نیاز به درمان‌های غیردارویی چون جراحی خواهید داشت که البته امروزه با ابداع روشهای نوین لیزری که از اشعه لیزر به جای تیغ جراحی برای درمان بسیاری از بیماریهای مقعدی استفاده میشود دیگر جای نگرانی برای جراحیهای سنگین و نیازمند استراحت طولانی مدت وجود ندارد. شما میتوانید با این جراحی سرپایی در یک روز درمان شده همان روز مراجعه ترخیص شوید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید و نیاز به کمک و مراقبت خاصی نداشته باشید و حتی می‌توانید به محیط کاری خود بازگشته ولی نباید کار سنگین انجام دهید.

 • امیر گفت:

  سلام وقت بخیر
  چند سال مداوم دارای یبوست عستم
  علیرغم اینکه سه روز در هفته ورزش میرم و روزانه ۱۲لیوان آب میخورم
  اخیرا یه گوشت اضافه کوچک پایین مقعدم بوحود آمده
  دکتر رفتم دارو داد برطرف شد اما باز دوباره میاد
  از لگن اب استفاده میکنم خوبه
  اما الان در روز مثلا سه بار برم دستشویی
  بعد اون خیلی درد شدیدی دارم
  ممنونم راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که درمانهای خانگی و یا دارویی برای کنترل بیماری بواسیر کافی نباشد و زائده ایجاد شده دائمی خارج شود لازم است تا برای درمان قطعی آن که انجام روشهای جراحی لیزری است حضوری مراجعه کنید نگران نباشید امروز با ابداع روش نوین به نام روش لیزری میتوان این بیماریهای شایع را به راحتی تحت بیحسی موضعی و سرپایی در محیط آرام کلینیک درمان نموده و در همان روز اجازه ترخیص داشته و می‌توانند از روز بعد زندگی عادی خود را آغاز کنند. البته نباید ورزش و فعالیت سنگین داشته باشید تا بهبودی کامل حاصل گردد و همچنین لازم است تغییراتی در سبک زندگی خود و تغذیه ایجاد کنید تا با کنترل بواسیر دچار بازگشت بیماری مقعدی نشوید.

 • سمیه من گفت:

  سلام خسته نباشید.من بعضی از روزها دردشدید زیر شکمی همراه بافشار روی مقعد رو دارم .بعد از چند ساعت خودش کم میشه.دکتر رفتم گفتن کیست از نوع شکلاتی داری.الان دارو مصرف میکنم ولی بازم هر چند روز در میان این درد رودارم لطفا راهنمایی کنین باید به چه متخصصی مراجعه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   مشکل خود را نزد متخصص زنان بررسی کنید.

 • فریبا گفت:

  سلام وقت بخیرپسرمن چندروزی هست دردناگهانی مقعدداره ولی خونریزی نداره میخواستم علتشوبدونم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بروز درد در ناحیه مقعد یک نشانه برای انواع بیماریهای مقعدی بوده و یا حتی میتواند به سبب گرفتگی عضلانی دریچه مقعد ایجاد شود بهتر است فرزند خود را برای معاینه بالینی و کار حضوری بیاورید تا دچار علایم ناگوار دیگر بیماری نشده و پیش از وخیم شدن بیماری تحت درمان مناسب قرار بگیرد، برای کنترل درد ناحیه میتوانید فرزندتان را درون آب گرم نشانده یا بر روی ناحیه دردناک کمپرس گرم بگذارید.

 • چ ن گفت:

  سلام چند سال هست که یبوست دارم و چند بار هم رفتم دکتر و با دارو یە کم بهتر شدم اما با قطع دارو دوباره یبوست دارم و یک ماه هست که از داخل مقعد درد دارم و هنگام دفع مدفوع وپس از آن خیلی سوزش زیاد و درد دارم انگار که بهم تیغ و سوزن میزنن دلیلش چی هست و برای درمان باید به کدام دکتر مراجعه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   هرچند بدون ویزیت حضوری شما نمیتوان به قطعیت نوع بیماری ایجاد شده را تایید کرد ولی با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالاً دچار بیماری شقاق مقعدی به سبب عدم توجه به کنترل یبوست خود شدید. اولین راهکار برای درمان شما توجه به سبک زندگی و رژیم غذایی برای کنترل بیماریهای یبوست است. باید مواد غذایی پر فیبر میوه سبزیجات آلو انجیر خشک روغن زیتون گلابی مصرف نموده و هر روز ورزش منظم داشته پیاده روی کنید و از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کرده و به محض نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید. سپس برای بررسی وضعیت بیماری ایجاد شده و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید در صورتی که در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری مراجعه نمایید شانس بهره‌بردن از درمان‌های دارویی و بهبودی فوری را خواهید داشت، در غیر این صورت نیاز به جراحی ضروری خواهد شد.

 • منصوره گفت:

  سلام خسته نباشید
  چند مدتی هست هر از چند هفته درد شدیدی در ناحیه ی انتهایی مقعد احساس میکنم که با فشار ویا گرم کردن ویا مالش وتحمل درد تمام میشود
  یبوست ندارم و ناراحتی معده هم دارم قبلا معده ام ویروسی شده بود که تا حدودی بهتر شدم ولی گاهی معده درد شدید دارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید منو

  • clinic گفت:

   با سلام
   بروز درد در ناحیه معقد می‌تواند یک نشانه برای وجود یک بیماری مقعدی مثل هموروئید یا شقاق باشد که برای تشخیص قطعی نوع بیماری لازم است تا حضوری مراجعه کرده تحت بررسی دقیق بالینی قرار بگیرید. در صورتی که این نشانه را جدی نگرفته و برای تعیین نوع بیماری و دریافت درمان آن قبل از بروز علایم آزاردهنده دیگر و یا تشدید آسیب بافتی ناحیه اقدامی نکنید بیماری علایم ناگوار دیگری را ایجاد خواهد کرد که میتوانند زندگی عادی روزمره شما را دچار اختلال کرده و حتی باعث سختی در عمل دفع مدفوع شود، بنابراین با مراجعه فوری شانس نتیجه گرفتن از درمان ساده دارویی را از دست ندهید.

 • رضا گفت:

  باسلام.دیشب نیمه های شب بادرد وحشتناکی درناحیه. داخل ماهیچه های کف لگن ومقعد ازخواب بیدارشدم زمان نشستن در دستشویی بدون دفع ارام شد.مجدد یکساعت بعد بازهم زمان خواب این دردشدید شروع شدومجدد بیدارم کرد لازم به ذکراست ۴۵سال سن دارم وتاکنون چنین موردی نداشته ام باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد ناحیه مقعدی که فرد را از خواب نیمه شب بیدار میکند میتواند مربوط به گرفتگی و اسپاسم عضلات این ناحیه باشد و لازم است برای بررسی بیشتر به تشخیص نهایی و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید برای کنترل درد میتوانید در آب گرم شسته و یا کمپرس گرم بر محل درد بگذارید. بهتر است قبل از بروز علایم ناراحت کننده دیگر برای درمان خود را اقدام کنید.

 • ف گفت:

  چند روز یهست اطراف معقدم جوش های کوچک زده و خیلی درد ناک هستند همیشه یبوست هستم و الان با این جوش هایی که زده حتی نشستن را برام سخت کرده علتش چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر به سلامت خود اهمیت می دهید لازم است حضوری مراجعه کنید تا نوع عارضه مقعدی ایجاد شده تشخیص داده شده و درمان لازم برای آن تجویز شود. جوشهای ایجاد شده احتمال دارد مربوط به بیماری آبسه مقعدی و یا ناشی از انواع دیگری از بیماریهای این ناحیه باشد که تشخیص آن نیاز به مشاهده و معاینه خواهد داشت. نکته مهم امکان دریافت درمان ساده تر در صورت مراجعه به موقع و خودداری از به تاخیر انداختن بیماری است که میتواند به بازگشت سریع سلامتی شما کمک کند.

 • اکبر گفت:

  سلام.خسته نباشید.حدود شش ماهی است که مدفوع شل دارم که اذیتم میکنه.ولی آبکی و کفی نیست.تا حالا هم دو بار درد ماهیچه مقعد حدود ۱۰ دقیقه ای گرفتم.لطفا راهنمایی کنید با تشکر.خیر ببینید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی علت ابتلای شما به اسهال و تشخیص نوع بیماری گوارشی باید حضوری مراجعه کرده تحت بررسی آزمایشگاهی قرار بگیرید احتمالا همین دفع مدفوع شور و پر فشار باعث آسیب به دیواره مقعدی و دردهای ناحیه شده که می‌تواند زمینه‌ساز ابتلای شما به بیماری مقعدی دیگری چون بواسیر یا فیشر باشد بنابراین باید این موضوع جدی گرفته هر چه زودتر برای درمان بیماری خود مراجعه کنید سعی کنید مواد غذایی را کاهش دهید.

 • رعنا گفت:

  سلام .من از دوران نوجوانی یبوست داشتم وقتی حامله شدم زیادترشدهمراه با قطره های خون وبعداز عمل سزارین شدید تر شده وخیلی درد دارم خیلیم دکتر رفتم اما بعداز یکی دوماه باز شروع میشه .لطفا کمکم کنید دارم روانی میشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به یبوست در طولانی مدت و تشدید آن در دوران بارداری باعث شده تا مبتلا به بیماری مقعدی دیگری به نام بواسیر شوید. در صورتی که این بیماری به درمان‌های دارویی پاسخ ندهد و علایم آن چون خونریزی کنترل نشود لازم است تا تحت درمانهای مناسب غیر دارویی دیگری چون جراحی قرار بگیرید. بهتر است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کرده تا پس از ارزیابی دقیق درمان مناسب آن توصیه گردد. در صورت نیاز به جراحی میتوانید این مشکل را به راحتی با یک جراحی سرپایی لیزری تحت بیحسی موضعی در محیط کلینیک درمان نموده در همان روز مراجعه ترخیص شوید و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را آغاز کنید، در حالی که از این بیماری رها شدید. ولی برای جلوگیری از بازگشت بیماری لازم است تغییراتی در سبک زندگی و تغذیه خود ایجاد کنید تا دچار عود بیماری نشوید.

 • Ria گفت:

  سلام خسته نباشید ..
  سه روز پیش دچار تهوع شدم اما استفراغ نداشتم و روز بعدش هم دلدرد و احساس ضعف و کمی تب ، و امروز که روز سوم میشه فقط کمی ضعف و اسهال دارم و بعد از هر بار دستشویی رفتن درد مقعدی حدود ۱۵ دیقه میگیرم ؟! میخواستم ببینم علتش چیه و درمان خانگی هم میشه یا باید دکتر برم ؟!

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون مراجعه حضوری شما و انجام برخی بررسیهای بالینی و تستهای آزمایشگاهی نمی‌توان نوع بیماری شما را تعیین کرده و یا توصیه درمانی نمود بهتر است قبل از بروز علایم ناگوار دیگر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان مناسب بیماری خود حضوری مراجعه کنید و از خوددرمانی بپرهیزید.

 • a گفت:

  سلام من چند ماهی است ک سوزش و درد مقعد دارم و احساس میکنم ک مقعد
  کمی گشاد تر شده و قرمز هم هست
  جدیدا یک سوراخ در بسته هم در پایین مقعد کف لگن درومده
  ک بسیار خارش دارد
  ک درون ان یک چیز سفت اندازه نخود
  وجود داره خواستم ببینم چیه ترو قران
  بهم بگید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب نمیوان به راحتی نظر داد ولی با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری فیستول مقعدی شدید و حتماً باید هر چه سریعتر این بیماری را پیگیری کنید تنها راه درمان این بیماری جراحی بوده که با روشهای نوین لیزری بدون عارضه روشهای سنتی سرپایی تحت بیحسی موضعی قابل انجام است و احتمال ابتلا به عارضه بی اختیاری با این روش کمتر خواهد بود.

 • محمد گفت:

  سلام شروع مدفوع با درد شدید و سفت است که بعد در ادامه مشکلی در ظاهر نیست ولی بعد از اتمام گاها کمی خون ودردزیاد دارم
  مدت زیادی است
  علت سفتبودن ابتدای مدفوع چبست

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به بیماری یبوست و عدم تخلیه کامل مدفوع به سبب وجود بیماری هموروئید احتمالی باعث می‌شود تا قسمتی از مدفوع همیشه در مقعد باقی مانده و در دفع بعدی به صورت سخت و مشکل خارج شده و با آسیب به دیواره مقعد باعث بروز خونریزی شود. اما تمام این موارد احتمالی بوده و برای تایید آن لازم است حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی و بررسی دقیق قرار بگیرید و بسته به شدت بیماری درمان شوید. بهتر است زودتر پیش از بروز علایم ناگوار دیگر مشکل خود را پیگیری کنید.

 • رضا گفت:

  سلام . مدت ۳ ساله که درد دارم فکر کنم بواسیر است که رثی است . در فصل زمستان میاد و تا یه مدتی است باز تموم میشه. اما این اخر بار که الان است مدتش زیاد شده که درد میکشم . میحاستم بدونم چکار کنم به پزشک مراجعه کردم کرم و شکاف داده که کمکی نمیکنه. اگه راهنمای کنید ممنوم میشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود و شدت گسترش آن حضوری مراجعه کنید تا تحت درمان مناسب قرار بگیرید.با مراجعه فوری این شانس را دارید تا با درمان‌های حداقلی سلامت خود را بازیابید.

 • شهین گفت:

  سلام خسته نباشید من خانمی ۴۷ ساله خیلی سال ها پیش عمل بواسیر انجام دادم بعد از عمل شقاق گرفتم حالا خیلی درد دارم ودکتر میگه حاد شده همش احساس فشار از پشت رادارم با درد شدید تخیله می کنم بیشتر اوقات لخته سفید هم همراه تخیله دارم همش باید هنگام تخیله مایع دستشویی استفاده کنم دوتا گوشت اضافه هم دارم آیا با عمل لیزر خوب میشم چون خیلی از عمل باز می ترسم ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران جراحی خود نباشید با وجود روشهای نوینی که ابداع شده دیگر نگرانی برای انجام جراحی‌های ناحیه مقعد وجود ندارد و سخت‌ترین مراحل بیماری نیز با کمک روشهای نوین قابل درمان بوده و تحت بیحسی موضعی و در محیط کلینیک بدون نیاز به بستری شدن در محیط آلوده بیمارستان یا قرار گرفتن در معرض عوارض داروی بیهوشی انجام شده در همان روز مراجعه ترخیص میشوید و نیاز به استراحت طولانی مدت و یا مراقبت خاصی نداشته از روز بعد زندگی عادی خود را آغاز خواهید کرد.

 • مصطفی گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام. یکی دوماهی هست موقع مدفوع کردن درد کمی در مقعدم احساس میکنم. یکی دوبارهم خون تو مدفوعم دیدم. تو این مدت بعضی اوقات بهترم وبعضی اوقات بدتر. بعضی اوقاتم خارش زیادی مقعدم داره. و چون زیاد اذیتم نکرده هنوز پیش دکتر نرفتم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر چه علایمی که دارد می‌تواند نشانه بیماری مقعدی بواسیر باشد ولی چون دارای خونریزی مقعدی هستید باید این نشانه را جدی گرفته و هر چه زودتر برای پیگیری بیماری و درمان خود مراجعه کنید این نشانه میتواند علاوه بر بیماریهای مقعدی به سبب بیماری‌های گوارشی که زمان در درمان آنها بسیار مهم است ایجاد شود. بنابراین به سلامت خود اهمیت داده و در اسرع وقت مراجعه کنید تا شانس بهره بردن از درمان حداقلی دارویی را داشته باشید.

 • محمد گفت:

  باسلام وخسته نباشید پسرمن حدود ۶سال سن داره که تقریبا از ۳سال پیش هنگام دفع مدفوع خیییییلی اذیت میشه درحدی که کلی جیغ ودادو گریه میکنه ومیگه که یه چیز تیز داره از مقعدم بیرون میاد مامان اما هییییچ خون ریزی چیزی نداره فقط درد شدییییدازتون راهنمایی میخوام آقای دکتر بنظرتون مشکلش چی میتونه باشه باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری باید فرزندان تحت معاینه بالینی و مشاهده مقعدی قرار بگیرد احتمالاً دچار بیماری زخم مقعد یا شقاق مقعدی است که هنگام اجابت مزاج دچار درد شدید می‌شود.

 • ناشناس گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام دیروز تا حالا موقع نشستن درد شدیدی از مقعدم شروع میشه و تا شکمم درد میکنه مثل حالتی که انگار چیزی در مقعدم فرو رفته باشه
  خانم ۲۸ ساله هستم و تقریبا همیشه یبوست دارم و دفعم بسختی انجام میشه
  البته این درد هرچن وقت یکبار چند روزی به سراغم میاد

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به کنترل بیماری یبوست در طولانی مدت باعث عارضه های مقعدی چون بیماری بواسیر و شقاق خواهد شد. درد مقعدی که در حال حاضر دچار هستید یکی از نشانه‌های این بیماریهاست برای تشخیص نهایی آن باید قبل از تظاهر علایم ناراحت کننده دیگر که در موارد شدید بیماری باعث سختی در اجابت مزاج خواهد شد مراجعه کرده تحت درمان مناسب قرار بگیرید با مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان دارویی را خواهید داشت. برای یبوست خود تغییراتی در شیوه زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید.

 • احمد گفت:

  سلام
  چند روزی است در ناحیه مقعد احساس درد میکنم .وهنگام لمس مقعد چیزی به اندازه نخود در انجا هست
  لطفا راهنمایی کنید نیاز به دکتر هست یا خوب میشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله وجود درد به همراه زائده مقعدی میتواند از نشانه های ابتلا به بیماری بواسیر باشد بهتر است هر چه زودتر برای بررسی ناحیه و تعیین شدت بیماری و دریافت درمان مناسب آن پیش از وخیم شدن و پیشرفت بیماری و بروز علایم ناگوار دیگری که حتی ممکن است دفع مدفوع شما را بهتر کنند حضوری مراجعه کنید تا شانس بهره بردن از درمانهای ساده تر را داشته باشید.

 • مهدي گفت:

  درمان درد شدید ناگهانی در رکتم
  مثل گرفتن ماهیچه پا

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد شدید ناحیه مقعد می‌تواند به سبب گرفتگی عضلانی و اسپاسم دریچه مقعد ایجاد شود برای تشخیص علت درد لازم است معاینه بالینی شده تحت بررسی دقیق قرار بگیرید بهتر است هر چه زودتر قبل از تظاهر علایم آزاده دیگر برای بررسی خود حضوری مراجعه کنید تا تحت درمان مناسب قرار گیرید.

 • بهاره گفت:

  سلام خسته نباشید بنده خانوم ۲۷ ساله هستم که چند پای میشه که درد مقعددارم درد هنگام اجابت مزاج ناراحت هستم میخواستم بدونم چرا من این درد رو دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد ناحیه مقعد حین اجابت مزاج میتواند به سبب بسیاری از بیماری‌های ناحیه مانند بیماری هموروئید یا شقاق مقعدی ایجاد شود برای تشخیص علت درد لازم است تا حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید با مراجهه فوری میتوانید با جلوگیری از وخیم شدن بیماری شانس بهره‌بردن از درمان دارویی و بهبودی سریع را داشته باشید.

 • بهادر گفت:

  باسلام،اینجانب به دلیل درد یا سوزش مقعد در هنگام خواب یا دفع مدفوع دچار مشکل هستم..نشانگانه درد مقعد ی عدد دانه به اندازه عدس در مقعد اینجانب مشاهده میگردد.خواهشمند است ارائه طریق فرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   وجود زائده به همراه درد مقعدی میتواند نشان از وجود بیماری شقاق مقعدی یا بواسیر در شما باشد که تشخیص قطعی آن نیاز به معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب دارد بهتر است قبل از تظاهر علایم ناگوار دیگری که زندگی روزمره فرد را می‌توانند مختل کنند برای درمان قطعی خود حضوری مراجعه کنید و نگران درمان خود نباشید در هر مرحله از بیماری امکان دریافت درمان مناسب بهبودی کامل وجود خواهد داشت.

 • ناشناس گفت:

  سلان.من چند مدتی هست یبوست داشتم ولی الان طی روز سه یا چهار بار اجابت مزاج دارم.ولی اجابت مزاجم از امروز با درد هست که درد از مقعد به طرف بالا کشیده شده.ودرد از ستون فقرات هم میباشد الان موندم چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد ناحیه مقعدی میتواند به سبب ابتلا به انواع بیماری مقعدی مانند شقاق مقعدی یا هموروئید و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات درچه مقعد ایجاد شود برای تشخیص قطعی نوع بیماری و تجویز درمان مناسب برای آن لازم است پیش از بروز علایم ناگوار دیگر مراجعه حضوری کنید تا شانس بهره بردن از درمان دارویی و عدم نیاز به درمان‌های سخت و طولانی مدت را داشته باشید.

 • محمد گفت:

  سلام چند روزی هست دچار یبوست هستم و بعد از مدفوع درد شدیدی در مقعدم احساس میشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به یبوست و عدم توجه به کنترل آن در طولانی مدت میتواند باعث بروز علایم آزار دهنده و انواع بیماریهای مقعدی شود بهتر است هر چه زودتر برای کنترل یبوست خود تغییراتی در زندگی روزمره ایجاد کنید میزان مایعات مصرفی را افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر الو انجیر خشک و میوه و سبزیجات مصرف کنید پیاده روی داشته و به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید اگر با رعایت این نکات بیماری بهبود پیدا نکرد برای بررسی وضعیت حضور مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من ۳ماهه معدم درد میکنه میزنه به سینم -کلی هم دکتر رفتم ۳بار هم نوارقلب دادم گفتن مشکلی نداری ولی الان بازم معدم درد میکنه نمیدونم عصب معدمه یا چیز دیگه میشه راهنمایی کنیدشبا بیشتر اینجوری میشم نمیدونم از چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت و تشخیص نوع بیماری گوارشی لازم است مراجعه حضوری نموده و معاینه بالینی شوید.

 • بهنام گفت:

  دوروزی هست که مقعدم هم درد داره وهم سوزش طوری که نمی تونم مدفوع کنم باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد و سوزشی که در ناحیه مقعد حس میکنید میتواند به سبب ابتلا به انواع بیماریهای مقعدی مانند هموروئید و یا فیشر ایجاد شده باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و بررسی ناحیه است تا نوع و شدت بیماری تعیین شده و سپس درمان مناسب دارویی و یا غیر آن تجویز شود. اگر در مراحل ابتدایی ابتلا خود به بیماری مراجعه کنید این شانس را خواهید داشت که با دارو سلامت خود را بازیابید.

 • محمود گفت:

  سلام ۴۵روز پیش عمل فیشر انجام دادم ولی هنوز موق اجابت مزاج درد وسوزش درمقعددارم واین درد تا ده ساعت بعد هم ادامه دارد خواهش می‌کنم بفرمائید چکار باید بکنم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت پاسخ به درمان خود به جراح مربوطه مراجعه نمایید.

 • س گفت:

  سلام سال ۹۳ عمل شقاق وبواسیرانجام دادم وسال ۹۴ باز هم عمل لیزرانجام دادم از آن زمان تا حال سوزش ودرد مقعدی دارم چند روز پیش هم کولونوسکپی از روده بزرگ انجامدادم که مشگلی نداشت سن ۴۸ سال مرد

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود نیاز به مراجعه حضوری و بررسی بالینی دقیق دارید تا درست و موثر راهنمایی و درمان شوید و لازم است تا مشاوره شده و تغییراتی اصلاحی در سبک زندگی و تغذیه خود ایجاد کنید.

 • وحید گفت:

  باسلام من یک سال پیش بادردمقعدومعده به دکترمراجعه کردم دکترازمایش کلونوسکوپی نوشتن جواب کولون پولیپ برداشته شد جواب پاتولوژی منفی بودفقط مشکل زخم معده وورم دکترتشخیص دادن بعدازیک سال دارو مترونیدازول وساب سیترات خوردم امپرازول به تشخیص دکتربرای درمان معده،بازهم دردمقعدوسوزش شروع شدحالا بایددوباره کولونوسکوپی تکراربشه یانه ممنون میشم‌ علت دردوسوزش بگید،یاراهنمایی کنیدباتشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا باید حضوری مراجعه نکپده برای تشخیص علت معاینه بالینی شوید اگر نیاز به بررسی بیشتر بود کولونوسکوپی تشخیصی نیز درخواست خواهد شد. بیماری ممکن است مربوط به عود بیماری سابق و یا یک بیماری جدید مقعدی باشد.

 • سروش گفت:

  سلام وقت بخیرمدتی می باشد که درد معقد رنج می برم که نمی دانم از نشستن زیاد است یا دلیل دیگری دارد به هر ترتیب در گذشته با مصرف پماد همورئید بهبود میافتم ولی در حال حاضر با این درمان و نشستن در تشت بتادین نتیجه ای حاصل نگردید. ایا دارو یا درمان دیگری درمانمی باشد با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز تا زمانی که حضوری مراجعه نکرده و بررسی بالینی نشوید و معاینه و مشاهده نشوید نمیتوان نوع بیماری شما را تشخیص داد تا درمانی برای آن تجویز نمود که موثر واقع شود. توصیه میگردد که حتما هر چه زودتر و پیش از بروز مشکلات دیگر مشکل خود را پیگیری نموده و به سلامت خود احترام بگذارید و بیش از این وقت را با خود درمانی که البته نتیجه هم نداشته تلف نکرده و مشکل خود را سخت درمان نکنید و برای بهبودی خود گام موثر بردارید.

 • بهروز گفت:

  سلام خسته نباشید. من پسری سه ساله دارم که ابتدا فقط در قسمت ناف شکمش درد هایی داشت کم کم از ناحیه مقعد هم احساس درد کرد درد ها فقط گاهی شدید میشود و وقتی دردش میگیرد ده دقیقه تا نیم ساعت بعد دفع مدفوع دارد که بعدش دردش خوب میشه دلیل درد رو نتوانستیم تشخیص بدیم تا اینکه امشب مدفوعش کمی سیاه بود و فقط یکبار فقط یکبار من روی مدفوعش داخلش نه ها روی مدفوعش یک رگه لخته خون دیدم آزمایش انگل و سونوگرافی از شکم هم بردمش سالم بودن

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت فرزندتان باید حضوری مراجعه نموده تحت ارزیابی دقیقتر قرار بگیرید.

 • Sajad گفت:

  با سلام
  دو هفته ای میشه موقعی ک میرم دسشویی موقع مدفوع کردن خیلی درد از ناحیه مقعد احساس میکنم، مخصوصا وقتی ک از آب سرد برای شستشو استفاده میکنم، حتی تا چن ساعت بعد از دسشویی درد مقعدو دارم، یکسال پیش هم همچین مشکلی پیش اومد اما ن با این شدت درد
  ممنون میشم کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس درد در ناحیه مقعد میتواند علل مختلفی داشته باشد که باید حضوری مراجعه نموده و ویزیت بالینی شوید تا علت آن مشخص شده بر حسب شدت و نوع بیماری درمان مناسب تجویز گردد در صورتی که بیماری شما وارد فاز مزمن شده باشد ممکن است شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده ونیاز به درمان غیر دارویی پیدا کنید که با روش لیزری میتوان بدون دردسر درمان شد.

 • مهدي گفت:

  با سلام
  مدتي است كه هنگام دفع دچار درد در داخل مقعد ميشوم . بواسير ندارم و شقاق هم نيستم خونريزي هم ندارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه بالینی مقعد نمیتوان گفت که به هیچ یک از بیماریهایی که نام بردید مبتلا نیستید. تشخیص بیماری نیاز به معاینه بالینی و بررسی دقیق کلینیکی دارد. هر چند ممکن است علت درد ابتلا به اسپاسم و گرفتگی عضلانی ناحیه دریچه مقعدی باشد. به هر حال لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید تا نوع بیماری شما تحت مشاهده بالینی مشخص گردد و درمان مناسب آن بسته به مرحله پیشرفت و وخامت بیماری تجویز گردد. در صورت مراجعه فوری پیش از بروز مشکلات آزار دهنده دیگر این شانس را خواهید داشت که با درمانهای ساده تر دارویی بهبود یافته و سلامت خود را باز یابید.

 • سعید گفت:

  با سلام حدود دو هفته ای از ناحیه مقعد درد دارم البته این درد زمان نشستن روی مبل و صندلی خیلی زیاد و آذاردهنده میشود اما در حالت ایستاده خیلی درد ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز درد در ناحیه مقعد میتواند علل مختلفی داشته باشد که باید از همه لحاظ بررسی و پیگیری شود. بیشتر درد مقعدی به سبب ابتلا به بیماری بواسیر یا شقاق مقعدی به وجود آمده و یا یک گرفتگی عضلانی زودگذر است که نیاز به پیگیری بالینی دارد. بسته به نوع بیماری و علت درد درمانهای مختلف دارویی و یا غیر از آن تجویز خواهد شد که اگر در مراحل ابتدایی ابتلا مراجعه کنید شانس نتیجه گرفتن از درمان دارویی را دارید.

 • رقیه گفت:

  باسلام دوروزه درد شدید در قسمت مقعدم بوجودمیاید که به حدی که اشکم درمیاد حدود۱۵ الی ۲۰ دقیقه طول میکشه .به قول قدیمی ها میگویند مثل درد باد گاهی اروم وگاهی شدید.۳۹ سال سن دارم یبوست هم ندارم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   بروز درد در ناحیه مقعد میتواند نشانه بسیاری از بیماریها از جمله انواع بیماریهای مقعدی چون هموروئید و یا فیشر بوده و یا به سبب برخی بیماریهای اسپاسمی و گرفتگیهای عضلانی ناحیه مقعد ایجاد شود که تشخیص قطعی آن مستلزم مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی ناحیه به دقت است تا بر حسب نوع و شدت پیشرفت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن توصیه شده و درمان آغاز گردد.

 • بهروز گفت:

  با سلام و خسته نباشید من ۳۲سالمه حدود ۲۰روز قبل احساس درد شدید در ناحیه مقعد داشتم بعد از رفتن به دستشویی مجبور شودم انگوشتمو داخل مقعد ببرم وچند تیکه مدفوع خشک بیرون اوردم بعد دردم خوب شد ولی بعد دو روز اسهال شدم و الانم ۲۰ روز پایین شکمم درد خفیف دارم واحساس دستشویی میکونم لطفا منو راهنمایی بکونین ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بهتر است از این اقدام خودسرانه و نادرست دوری کرده و برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • سودا گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید :ببخشید مزاحم میشم من الان شیاف استفاده میکردم خوب نمیشم ولی الان پماد رکتول ودوتا پماد آنتی هموروئید استفاده میکنم یخورده مقعدم بهتر شده از درد هم افتاده الان لازم است آندوسکوپی کنم یانه ممنون میشم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی علت بیماری لازم است تا تستهای تشخیصی انجام شود تا بیماری به درستی و کامل درمان گردد. تحت نظر پزشک خود روند درمانی تشخیصی را ادامه دهید.

 • ناشناس گفت:

  سلام ببخشید من ده روز پیش عمل هموروئید انجام دادم که تا حالا درد شدید انتهای مقعد دارم همراه با سوزش شدید و عمل منم هم لیزری بوده و همیشه احساس میکنم مدفو دارم ولی وقتی می رم نمی یاد با درد شدید بر میگردم لطفا راهنمای کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت از نظر عود به جراح خود مراجعه کنید.

 • میثم گفت:

  سلام. من قبلا بواسیر داشتم و عمل کردم. دلیلش کولیت روده بود که تقریبا بهتر شده. اما بعد عمل الان مدت ۷ سال همش موقع مدفوع درد و خونریزی دارم و اکثرا شربتهای ملین و غذای آبکی میخورم ولی کارساز نیست. دکتری گفتن مویرگهای ناحیه مقعدت زیاد هست و حساس و بخاطر اون همش خونریزی دارم. الان چاره کار چیه. چکار باید بکنم. راهنمایی کنید لطفا

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشید لازم است تا موضوع را جدی گرفته و هر چه زودتر برای بررسی وضعیت خود مجدد مراجعه کنید. نگران جراحی نباشید با کمک روش نوین لیزری این امکان وجود دارد که بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی سرپایی درمان شده و از صبح روز بعد از عمل به سبب آسیب بافتی کمتر قادر به انجام تمام فعالیتهای عادی روزانه خود بوده و نیاز به کمک دیگران و سایر افراد خانواده برای مراقبت از خود نداشته باشید و تضمینی درمان شوید.

 • علی گفت:

  سلام الان یک هفته هست دردخیلی بدی دارم موقع مدفوع کردن همراه مدفوع خون هم میاد

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی به همراه بروز خونریزی بیشتر به سبب بیماری چون بواسیر رخ میدهد اما این حدس و گمان دلیل نمیشود که این عارضه خونریزی را غیر جدی تلقی نموده و سایر موارد را در نظر نگیرید. بهتر است به سلامت خود اهمیت داده و هر چه سریعتر برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه کرده و تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرید. خوشبختانه با وجود روشهای لیزری سختترین مراحل درمانی هم قابل کنترل و بهبودی فوری است.

 • امیر گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بعد از اجابت مزاج مقعد دچار درد شده و یک برجستگی سفت و درد ناک روی لبه ی مقعد بوجود می اید و این درد حدود یک تا دو ساعت ادامه دارد چه راه درمانی برای این بیماری وجود دارد؟
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز تا زمانی که حضوری مراجعه نکنید و تحت معاینه حضوری و مشاهدات بالینی قرار نگیرید نوع بیماری شما قابل تشخیص قطعی نخواهد بود و از آنجایی که مرحله بیماری برای تصمیم گیری درباره نوع بیماری بسیار مهم است نمی‌توان از طریق دنیای مجازی درمانی را توصیه و یا تجویز کرد تا شما بهبود یافته و سلامت خود را باز یابید. بنابراین توصیه می‌شود در اسرع وقت مشکل خود را پیگیری کرده و پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر روند درمانی را پیش بگیرید.

 • خیال گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود هشت سال پیش بچه دار شدم وباسزارین هم به دنیا اومداماده روزبعدبچه دارشدنم احساس درددردداشتم به خصوص بعددفع ادرار ودکترگفت عمل کن امامی ترسیدم ازاون وقت تابه حال چند بار این دردوبیرون زدگی معقدسراغم اومده وهربار باشیاف وپماد در برطرف میشد ولی حالا چندروزه در دارم واین بارخون هم همین طور میشه راهنماییم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت خود باید حضوری مراجعه نمایید بسته به مرحله پیشرفت بیماری مقعدی نیاز به درمان غیر دارویی نیز ممکن است داشته باشید که پس از معاینه تصمیم گیری خواهد شد به سلامت خود اهمیت داده و هر چه زودتر مراجعه کنید. با کمک روش لیزری میتوانید درمان بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط آلوده بیمارستانی داشته باشید تا همان روز مراجعه مرخص شده و از روز بعد از عمل بتوانید زندگی عادی خود را داشته و نیاز به کمک اطرافیان نداشته باشید.

 • سودا گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید :من دکتر رفتم گفتن باید آندوسکوپی کنی ببینیم روده هاتون چرک نکرده یا شق یاازبیرون زده یه دارو نوشت برام شیاف آنتی هموروئید حالا به نظر شما اگه خوب شدم با شیاف دیگه لازم نیست برم آندوسکوپی جوابمو بدین ممنونتون میشم راهنمایی کنین.

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر بهتر است به توصیه پزشکتان عمل نموده و بررسی دقیقتر را انجام دهید.

 • هلاله گفت:

  سلام من یه بار بواسیرم عمل کردم بعد از پانزاده سال الان درد دارم قبل از عمل خونریزی داشتم اماالان فقط درد دارم خواهش مکنم کمکم کنید چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی میتواند نشانه عود مجدد بیماری قبلی و یا ابتلا به بیماری دیگر مقعدی باشد بنابراین برای تشخیص لازم است تا هر چه زودتر و پیش از بروز عوارض دیگر حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • علی گفت:

  سلام خسته نباشید من قبلا در ناحیه مقعدم سوزش داشتم که با خارش و حمام برطرف میشد اما از دو روز پیش در مقعدم درد بسیاری موقع اجابت مزاج دارم و بعد از اجابت مزاح درد همراه با نبض حس میکنم . که بعد از یکی دوساعت دردش اروم میشه. الان من چیکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به علایم پیش آمده باعث شده تا دچار عوارض بیشتر بیماری مقعدی فعلی شده و اگر همچنان بی توجه به علایم باقی بمانید بیماری وارد فاز مزمن خود شده و دیگر به درمان دارویی پاسخ مناسب نداده و نیاز به روش های درمانی دیگر پیدا خواهید کرد که دوره درمان را طولانی تر در برخی موارد خواهد کرد. بنابراین توصیه میشود پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی نوع بیماری مقعدی که احتمال میرود فیشر باشد حضوری مراجعه نموده و پس از معاینه بالینی بسته به شدت پیشرفت بیماری تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • وحید گفت:

  باسلام چند روزی میشه دردمقعدی شدیدی دارم طوریکه اصلا رو به پشت نمیتونم بخوابم.درضمن چندروزی میشه فتق سمت چپ رو هم عمل جراحی کردم.لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی علت درد مقعدی لازم است تا حضوری مراجعه کنید زیرا درد مقعدی میتواند علاوه بر عللی چون انواع بیماریهای مقعدی علل دیگری چون بیماریهای ستون فقرات و دنبالچه و یا اسپاسم دریچه مقعد نیز مطرح است بنابراین لازم است تا همه جانبه بررسی شوید و بهتر است این موضوع را از همین ابتدا تظاهر جدی گرفته و برای بررسی بالینی و ارزیابی کلینیکال آن مراجعه حضوری نمایید و نگران روند درمانی خود نباشید در صورت پیگیری به موقع با درمان ساده بهبودی حاصل خواهد شد.

 • مریم گفت:

  با سلام من قبلا شقاق داشتم بعضی اوقات اذیت میشدم ولی چهار ماه پیش کلونوسکوپی کردم پولیپ داشتم پولیپ را برداشتم مقعد هم پارگی داشت حال چند روز است که زندگی برایم جهنم شده پشتم کباب شده طوری که راحت نمیتوانم دفع مزاج کنم پماد هم میخواهم بزنم اصلا نمی شود دریچه مقعد انگار سفت شده تو را خدا کمکم کنید خیلی میترسم

  • clinic گفت:

   با سلام
   احتمالا دچار عود بیماری شدید و لازم است تا برای بررسی وضعیت قبل از وخیم شدن آن و بروز عارضه تنگی مقعد حضوری مراجعه نموده و در این مدت سعس کنید مواد غذایی ملین مصرف نموده و روان اجابت مزاج کنید و مدفوع خود را به سبب احساس درد در مقعد به تأخیر نیندازید و هرچه زودتر برای درمان خود اقدام کنید ممکن است نیاز به جراحی مجدد هم باشد که با وجود روش لیزری بدون درد و خونریزی و سرپایی درمان شده در همان روز از درد و ناراحتی رها خواهید شد و از روز بعد زندگی عادی خواهید داشت.

 • سودا گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید ممنون میشم سوال منو جواب بدین :ببخشید آقا دکتر من موقع دفع مدفوع خیلی دردهوخون ریزی ولی کم دارم نمیدونم چی کارکنم از درد وسوزش اصلا نمیتونم بشینم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   کاملاً مشخص است وقتی هر قسمت از بدن دچار علایم و نشانه غیر طبیعی شده باید به پزشک جهت تشحیص و درمان مراجعه نمود. در حال حاضر هم شما به دلیل نشانه هایی که دارید و نشان از بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر است لازم است تا حضوری مراجعه نموده و بررسی بالینی شوید تا بسته به شدت بیماری تحت درمان مناسب دارویی و غیر آن قرار بگیرید. اگر به موقع و فوری مراجعه کنید این شانس را خواهید داشت که با درمان دارویی سلامت خهود را باز یابید ولی اگر بیماری تشدید شود نیاز به جراحی خواهد بود.

 • یداله گفت:

  سلام خدمت اقای دکتر من هنگام دفع نزاج در یک نقطه از مقعد احساس درد دارم که خونریزییم در مدفوع خود مشاهده نکردم و خودم هم عادت کردم هنگام مزاج مقعد خود را برای خارج کردن مدفوع تحریک کنم لطفن کمک بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   همین دستکاریهای مقعدی و عدم توجه به دفع مدفوع زورکی و مشکل باعث شده تا دچار یک بیماری مقعدی چون هموروئید یا فیشر شده و اگر برای بررسی وضعیت آن حضوری مراجعه نکنید به زودی علایم ازار دهنده دیگری را شاهد خواهید بود که زندگی عادی شما را مختل نموده و شما را مجبور به مراجعه فوری خواهد کرد. بنابراین پیش از پیشرفته شدن مشکل خود و بروز آسیبهایی که جبران آن کمی زمانبر و مشکل خواهد بود به سلامت خود اهمیت داده و در کوتاهترین زمان ممکن برای معاینه و درمان خود اقدام کنید.

 • سارا گفت:

  سلام من حدود سه ساله که درد شدید مقعد دارم وهنگام دفع مدفوع دچار خونریزی خیلی کم ولی درد بسیار میشم هرچه به پزشک مراجعه میکنم فقط دارو میده با دارو هم خوب نمیشم آیا درد مقعد تبدیل به سرطان میشه خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر درد مقعدی به تنهایی منجر به سرطان نخواهد شد. در واقع درد مقعدی یک نشانه است و تا زمانی که علت درد مقعدی در شما مشخص نشود درمان مؤثر نخواهد بود لازم است تا به سلامت خود اهمیت داده و روند درمان را رها نکنید. کشف علت واقعی درد مقعدی در شما نیاز به بررسی دقیقتری طی معاینات بالینی و حتی تستهای کمک تشخیصی چون کولونوسوکوپی دارد و لازم است تا مجدد مراجعه نموده و ارزیابی کلینیکال شوید. ممکن است فرآیند تشخیص علت درد مقعدی کمی زمانبر باشد ولی قابل کنترل و درمان خواهد بود.

 • مریم گفت:

  سلام من یه روز مدفوع نرم حالت تهوع میگیرم هر وقتم میرم درد مقعد میگیرم بعضی وقتا همراه با مدفوع خون میاد خواهشن کمکم کنین یک ساله اینطور شدم

  • clinic گفت:

   با سلام
   یک سال تحمل درد و خونریزی مقعدی و عدم توجه به درمان این علایم باعث شده تا بیماری وارد فازهای پیشرفته خود شود. بدون مراجعه حضوری شما و معاینات بالین و مشاهده محل آسیب امکان تجویز دارو و یا راهکار درمانی وجود ندارد. برای دریافت کمک و درمان بیماری خود باید حضوری مراجعه نموده و بسته به نوع بیماری و متناسب با شدت پیشرفت آن دارو و یا اقدامات درمانی دیگر را دریافت کنید. نگران جراحی خود نباشید با وجود روشهای لیزری امکان انجام سرپایی و بدون مشکل و عارضه آن وجود دارد.

 • حسن گفت:

  با سلام بنده هر چندروز یکبار به مدت ۲یا۳روز دچار دردشدید در مقعد شده بنحوی که موقع دفع مدفوع دچار خونریزی و درد بسیارمیشوم.البته من مایعات کم مصرف میکنم.وشغلم هم نشسته است.من زمانی که روی صندلی میشینم دردم بیشتر هست.لطفا منو راهنمایی کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که از علایم بیماری خود دادید، احتمالاً به درجات پیشرفته‌ای از بیماری هموروئید مبتلا شده‌اید که بدون معاینه و بررسی داخلی آن نمی‌توان درمورد لزوم درمان دارویی یا جراحی آن اظهار نظر نمود. بهتر است پیش از بدتر شدن آن برای آغاز مراحل درمان مراجعه نمایید. تا زمان مراجعه از زور زدن در هنگام اجابت مزاج بپرهیزید و از مواد غذایی دارای خاصیت ملین استفاده کنید تا دفع مدفوع مشکل نداشته باشید. مصرف مایعات خود را افزایش داده و از نشستن مداوم بپرهیزید لازم است تا هر یک الی دو ساعت راه رفته و تغییر حالت دهید.

 • محسن گفت:

  سلام من حدود ۱۲ سال پیش جراحی هموروئید انجام دادم .بعد از گذشت چند سال احساس کردم کم کم قطر مدفوع کم شده و تا الان ادامه داره .تعداد دفعات دفع زیاد تر شده و اغلب هم شل می باشد و اگر هم سفت باشه بصورت یکنواخت خارج نمیشه .همچنین نفخ هم زیاد دارم و در هنگام دفع باد زیادی خارج میشه .سابقه سرطان روده در خانواده هم داریم و هر سه سال کولونوسکپی انجام میدم.آیا علتش سرطان هست ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر با توجه به عارضه مقعدی پیش آمده نمیتوان درباره ابتلا به سرطان نظر داد لازم است تا حضوری مراجعه نموده و تحت معاینات بالینی و بررسی قرار بگیرید تا علت و عارضه مقعدی ایجاد شده ارزیابی و بسته به نوع و میزان پیشرفت آن درمان شوید. ممکن است بیماری همروئید شما عود کرده باشد.

 • ملینا گفت:

  باسلام من یه روز س خیلی درد شدیدی دارم و حتی زیر شکمم درد میگیره مصرف مایعاتم خیلی کمه روزی یک لیوان آب شایدم دولیوان ممکنه بخاطر این باشه؟؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله مصرف کم مایعات و عدم تغذیه مناسب میتواند شما را دچار درد مقعدی و یبوست و حتی دردهای شکمی کند ولی اگر درد با مصرف زیاد مایعات نیز ادامه داشت لازم است تا حضوری مراجعه نموده و ارزیابی بالینی شوید.

 • لاله گفت:

  با سلام آقای دکتر چند روزی هست که درد نسبتا شدیدی در ناحیه مقعد احساس می کنم و وقتی که زیاد پیاده راه می روم بیشتر درد می گیرد احساس می کنم چیزی شبیه شیافت و یا یک جسم خارجی نسبتا متوسط در مقعد احساس می کنم . همچنین موقع نشستن درد آن بیشتر می شود و موقع دفع مدفوع اگر مدفوع حتی به راحتی هم دفع شود باز هم احساس ناراحتی و درد دارم .
  ممنونم که کمکم کنید / با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعد می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد و مربوط به بیماری‌های مقعدی بسیاری از جمله هموروئید، شقاق، زخم مقعد، فرو رفتن جسم خارجی یا گرفتگی عضلانی این قسمت باشد که گاهی اوقات علت دقیق آن به راحتی تشخیص داده نشده و نیاز به بررسی دقیقتری است به هر حال لازم است تا برای تشخیص قطعی و دریافت درمان متناسب پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر حضوری مراجعه نموده و معالجه شوید.

 • فاطمه گفت:

  سلام خانم ۴۹ سال دارم هرگاهی بخصوص شبها که خوابم درد مقعد دارم آن قدر دردش زیاده که تحملش سخته لطفا راهنمایی کنید ومن کارم رانندگی هست

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد و تا زمانی که علت آن طی معاینه بالینی مشخص نشود امکان تجویز دارو یا توصیه درمانی وجود ندارد. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی و دریافت درمان مناسب مراجعه حضوری نمایید. این احتمال وجود دارد که به سبب نشستن طولانی مدت دچار بیماری هموروئید شده باشید و لازم است تا هر یک تا دو ساعت توقف نموده و کمی قدم بزنید تا خون در مقعد جریان یابد.

 • شهرام گفت:

  سلام
  بینهایت ممنون از اطلاع رسانی شما
  من ۴۹ ساله هستم و ۳ سال پیش دچار درد معقد بعد از سرماخوردگی و عفونت گوش شده بودن که بعد لز چند هفته بهبودی پیدا کردم و مجددا طی ۲ هفته ای گذشته دقیقا پس از سرماخوردگی شدید و ترشح عفونت گوشم دچار درد معقد شده ام البته الان سرماخوردگیم لر طرف شده ولی درد همچنان باقیست بدون خون ریزی و دفع مدفوع به صورت تکه تکه و دفعات زیاد انجام میشه لطف راهنمای بفرمائید که چه کاری انجام بدم و یا چه زمانی میتونم خدمت برسم سپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   دفع سخت مدفوع ممکن است شما را دچار یک عارضه مقعدی و درد ناشی از آن کرده باشد درون لگن آب گرم روزی سه بار هر بار یک ربع بنشینید ار درد طی دو سه روز قطع نشد برای بررسی وضعیت خود حضوری مراجعه نمایید.

 • لازم گفت:

  سلام من حدود ۲سال است چند ماه یک بار مدت ۲۰آل ۳۰دقیقه درد مقعد شدید میگیرم درحد که از خا بیدار میشوم فقط شبها اینطوری درد میگیره وچهلویک سال دارم ممنون میشم جوابمو بدی با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی درد مقعدی که احتمالاً ناشی از گرفتگی عضلانی ناحیه مقعد است حضوری مراجعه کنید.

 • شيرين گفت:

  با سلام
  يك هفته س درد مقعدشديد دارم هنكام اجابت مزاج بيشتر ميشود ودردش ساعتها ادامه دارد ازبمادهاي انتي هموروييد وليدوكايين ونشستن تو اب ولرم استفاده كردم نتيجه ي نداشته
  راهنمايي كنيد ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی به تنهایی و بدون خونریزی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید و فیشر در مراحل ابتدایی ابتلا به آن باشد، از آن جایی که حین دفع مدفوع دچار این عارضه میشوید، بیماری فیشر محتمل است ولی با این حال بدون معاینه و مشاهده ظاهری ناحیه مقعد نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای بررسی و درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. مراجعه فوری شانس بهره بردن از فرصت طلایی اثربخشی درمان دارویی را بالا برده و احتمال نیاز به جراحی را محدود می‌کند.

 • محسن گفت:

  سلام بنده موقع دفع مدفوع سوزش ودرد دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد و سوزش مقعدی به خصوص حین دفع مدفوع و اجابت مزاج می‌تواند در اغلب موارد نشانه بیماری شقاق مقعدی باشد که البته بدون معاینه و مشاهده ناحیه‌ی مقعد و انجام بررسی لازم نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود. با این وجود حتماً مشکل یا بیماری خاصی در ناحیه مقعد وجود دارد که با این نشانه بروز کرده، عدم پیگیری درمان آن باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزاردهنده دیگر خواهد شد، بنابراین مشکل خود را جدی گرفته و هر چه سریع‌تر برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید. با مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان دارویی را خواهید داشت.

 • مرضیه گفت:

  سلام من سه ماهه باردارم .بعد از اجابت مزاج تا یکساعت پهلوی چپ وسمت چپ شکمم درد میگیره .چون استرحت مطلق هستم دکتر نرفتم .اما خیلی میترسم برای بچه ام مشکلی پیش بیاد.لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

 • سارا گفت:

  با سلام حدود ۲سال هست عمل بواسیر و شقاق انجام دادم با لیزر بازم درد دارم پیش هر دکتری میرم میگن سالمی کولیت عصبی داری میخواستم بدونم این کولیت عصبیه واقعا باعث دردم شده

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون بررسی نمیتوان نظر داد برای بررسی علت حتی لازم است تا کولونوسکوپی تشخیصی شوید.

 • امان ال گفت:

  سوزش همراه بادر دورودی معقد دارم نمیتونم حتی بشینم

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به درد و سوزش اطراف ناحیه مقعد به صورتی که زندگی روزانه شما را مختل کند میتواند نشانه ابتلا شما به یک بیماری مقعدی به نام فیشر باشد که به صورت ترک بافتی ناحیه مقعد خود را نشان داده و فرد را دچار مشکلاتی چون اختلال در نشستن میکند لازم است تا پیش از تشدید بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر چون خونریزی و یا مشکل در دفع مدفوع اقدام نموده و حضوری مراجعه کنید تا تحت درمان متناسب دارویی و یا غیر دارویی بسته به شدت پیشرفت بیماری و مرحله آن قرار بگیرید.

 • علی گفت:

  با سلام
  احتراما اینجانب در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۷ بدلیل ایلواستومی روده کوچک جراحی شدم البته قبل از جراحی ۲۸ جلسه رادیو تراپی و ۵ جسه شیمی درمانی سرپایی شدم بعد از عمل ۸ جلسه شیمی درمانی به صورت بستری انجام دادم و حالا چون کیسه موقت دارم باید جراحی کنم و کیسه را بردارم در حال حاضر بعد از گإشته یک ماه از شیمی درمانی کمی درد مقعد دارم چه کار کنم دردم کمتر شود

  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   درون لگن آب گرم نشسته و یا کمپرس گرم بر ناحیه بگذارید.

 • عزتی گفت:

  من الان یک هفته هست درد مقعد دارم شب روز باید چه کار کنم دو بار هم خون ریزی داشتم

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد و خونریزی مقعدی با هم نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی است که تشخیص قطعی آن پس از معاینه بالینی میسر خواهد بود. درمان پذیری بیماری‌ها در مرحله ابتدایی و حاد آن میسرتر است، بنابراین بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی برای درمان لازم خود مراجعه نمایید.

 • محمد گفت:

  با سلام من گاهی اوقات مثلا شش ماه یا یکسال بمدت یکساعت احساس دردی نسبتا آزار دهنده در قسمت مقعد به طرف دنبالچه دارم که با گرما بیشتر احساس راحتی دارد وزودتر کاهش پیدا میکند لطفا آیا نشانه چی میتونه باشد.بیان بفرمایید….سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی می تواند دلایل مختلفی از ابتلا به یک شقاق مقعدی، هموروئید تا درد عضلانی و اسپاسم و گرفتگی دریچه مقعدی یا کیست مویی داشته باشد. تشخیص قطعی و صحیح نوع بیماری ملزم به مشاهده ناحیه و معاینات بالینی و حتی استفاده از روش های کمک تشخیصی مانند کولونوسکوپی است، بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر برای معاینه و تشخیص مراجعه کنید.

 • مریم گفت:

  باسلام خدمت جناب آقای دکتر
  چند شبه که از سوزش ناگهانی مقعد از خواب بیدار میشم خیلی آزار دهنده است لطفا راهی برای پیشگیری،در مان،وریشه کن شدن این درد برایم پیدا کنید شرمنده باتشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   سوزش مقعدی میتواند نشانه ای از یک بیماری مقعدی و به احتمال زیاد شقاق مقعدی باشد تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شماست تا طی معاینه مقعدی بررسی و تشخیص داده شود. سپس بر حسب نوع و شدت آن درمان دارویی یا غیر دارویی متناسب تجویز گردد.

 • ریحانه گفت:

  سلام آقای دکتر
  شرمنده من ۲ روز اسهال بودم و الان ۳ روزه احساس دفع دارم هر ۱۰ دقیقه اما عمل دفع صورت نمی گیره وفقط درد میکشم واحساس خارش و سوزش دارم یه مایع لزج زردی خارج میشه از مقعد با هر بار توالت رفتن خیلی هم درد میکشم نه میتونم بشینم نه دراز بکشم از درد و سوزش
  راهنمایی میکنید منو
  ممنون و سپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلای به بیماری اسهال در شما باعث وارد شدن فشار بیش از حد حین اجابت مزاج به دیواره مقعد و با احتمال فراوان ایجاد ترک بافتی و در نتیجه به سبب عدم پیگیری به موقع باعث زخم مقعدی ناشی از فیشر شده است. البته طی معاینه مقعدی نظر قطعی و دقیق اعلام خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان متناسب قبل از کم شدن شانستان برای بهره بردن از درمان دارویی حضوری مراجعه نمایید.

 • ریحانه گفت:

  سلام. من هفته ی پیش مقعدم تیر کشید بطوری ک نمیتوانم بشینم. امکان دکتر رفتنم نیست. زیر دلم و معده ام و پهلوها و کمرم هم درد میکنه چه کار کنم؟ علتش چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است که درگیر یک بیماری مقعید مانند فیشر یا هموروئید بوده و یا دچار اسپاسم و گرفتگی عضلانی مقعد شده باشید. برای تشخیص قطعی و تجویز دارو یا توصیه درمانی لازم است تا حخضوری مراجعه کنید. بدون معاینه امکان راهنمایی بیشتر وجود ندارد. دردهای شکمی و پهلو نیز نیاز به ارزیابی بالینی و آزمایشگاهی دارد.

 • kian گفت:

  عرض سلام . روش های درمانه خونگی در چه مرحله و حدی جواب گو هستن¿

  • clinic گفت:

   با سلام
   درمان خانگی فقط جنبه حمایتی داشته و علایم را کاهس میدهد و برای درمان قطعی بیماری کافی نیست.

 • ناشناس گفت:

  خونریزی احساس تیزی چاقو در مقعد چیست

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس سوزش بریدگی در ناحیه مقعد یکی از نشانه های بارز ابتلا به بیماری مقعدی فیشر است که البته بسیار دردناک حین اجابت مزاج نیز بوده و به صورت ترک بافتی دیواره مقعد به سبب دفع زورکی یا پر فشار مدفوع بروز میکند. لازم است تا به سلامت خود اهمیت داده و پیش از ایجاد سایر علایم آزار دهنده چون خونریزی و درد و خارش و یا مشکل در دفع مدفوع برای درمان خود عمل نموده و تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرید که البته با وجود روش لیزری برای جراحی نیز هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت.

 • مریم گفت:

  سلام
  مادربزرگم ۸۹ سال دارندو سه ماه هست که به علت زمین خوردن در تختخواب هستند.سابقه یبوست و شقاق داشتند ولی در حال حاضر مشکل درد دوره ای رکتوم دارند بدون هیچ ترشحی.فعلا مشکل یبوست یا اسهال ندارند.لطفا کمک کنید تا درد کمتری تحمل کنند.
  سپاسگزارم.
  تلفن ۰۹۱۲۴۴۷۰۱۹۹

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای کنترل فعلی درد مقعدی درون لگن آب گرم نشسته و در نزدیکترین زمان ممکن برای بررسی علت درد و تجویز درمان مناسب حضوری مراجعه کنند.

 • نوید گفت:

  سلام دکتر دلیل درد بعد از اجابت مزاج به مدت ۱ ساعت چیه راه درمانشو میشه بگید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی که با اجابت مزاج همراه است بیشتر به سبب بیماری مقعدی فیشر به وجود می آید که تنها راه درمان آن در مرحله ابتدایی ابتلا و حاد بیماری روش دارویی و در مرحله پیشرفته و مزمن بیماری حدود دو ماه پس از ابتلا جراحی است که خوشبختانه با وجود روش لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی وجود دارد تا فرد از روز بعد از عمل به محیط کار و فعالیت روزانه خود بازگردد.

 • هایا گفت:

  بچه ای سه ساله دارم از سه ماه پیش وبدنبال اسهال عفونی هرروز دو یا چند بار از شدت درد درناحیه مقعد شاکی میشود.البته آزمایشات خون،مدفوع وحتی سونو هم گرفتیم مشکل نداشته اما باز هم درد دارد.لطفا منتظر پاسخ هستیم

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص علت درد مقعدی که احتمالاً ناشی از یک بیماری مقعدی چون فیشر خواهد بود لازم است تا حضوری مراجعه نموده و کودک معاینه بالینی شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام اقای دکتر. من دیشب درد مقد شدید گرفتم طوری که ار خواب بیدارشدم. حدود نیم ساعت بعد درد کمتر شد والانم درد خیلی خفیف دارم. یبوست هم ندارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   دردهای مقعدی علاوه بر احتمال وجود انواع بیماریهای مقعدی چون هموروئید و فیشر میتواند علل دیگری چون اسپاسم و گرفتگی عضلانی دریچه مقعدی داشته باشد که گاهی گرفته و خود به خود رفع خواهد شد. برای کنترل درد کمپرس گرم گذاشته و یا درون لگن آب گرم بنشینید اگر بهتر نشدید برای بررسی علت و دریافت درمان متناسب حضوری مراجعه نمایید.

 • فرزانه گفت:

  سلام آقای دکتر
  من حدود یک هفته هستش که درد با سوزش درمقعد رنج میبرم به مقدار یک عدس بیرون زده دارو روغن زیتون استفاده کردم و روزی سه بار در لگن آب ولرم میشینم زیادفرقی نکرده لطفا منوراهنمای کنین متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده ایجاد شده نشان دهنده وجود بیماری مقعدی فیشر یا هموروئید در شماست که لازم است برای تشخیص نهایی آن و بررسی شدت آن حضوری مراجعه نمایید تا تحت معاینه بالینی قرار بگیرید. حتماً پیش از بروز مشکلات دیگر چون خونریزی و خارش و مشکل در دفع مدفوع برای درمان خود اقدام کنید. برای رفع زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که با کمک روش نوین لیزری میتوانید سرپایی و یک روزه درمان شده بدون اینکه در معرض عوارض درد و خونریزی حین جراحی و یا بیهوشی عمومی قرار بگیرید. حتی در مدت کوتاهی بهبود یافته و از روز بعد امکان بازگشت به محیط کار و زندگی روزانه را دارید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من حدودیک هفته هستش درد مقعد دارم اندازه یک عدس گوشه مقعد م زده حال برای درمان چه کاری انجام دهم متشکرم خانم کرمی ۴۲ ساله

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال زیاد با توجه توضیحات دچار بیماری مقعدی هموروئید شدید که با وجود زائده نیاز به درمان غیر دارویی دارد که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی برای افراد وجود دارد تا هم سرپایی درمان شده و همان روز ترخیص شوند و هم از روز بعد بتوانند به زندگی روزمره خود بازگردند. از طرفی امکان بهبودی کامل در مدت کوتاه بدون نیاز به مراقبت سخت روشهای سنتی وجود دارد. فقط لازم است تا در تغذیه خود دقت نموده و دچار یبوست نشوید.

 • محمد گفت:

  سلام جناب دکتر من درد در ناحیه معقد دارم که قبل از درد خوریزی کم همراه با مدفوع داشتم و خونریزی هم فقط یکبار بودو حدودا ۵ ماه پیش همین درد را سه الی چهار روز داشتم و خود به خود خوب شد الان دوباره دارم و حدودا دو روز است
  حالا چکار کنم لطفا من را راهنمایی کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   نشانه هایی چون درد و خونریزی مقعدی میتواند به سبب آسیب دیواره مقعدی و ابتلا به انواع بیماری مقعدی چون بواسیر و یا فیشر ایجاد شود. به منظور تشخیص بیماری و میزان پیشرفت آن لازم است تا حضوری مراجعه نموده و تحت معاینات بالینی قرار بگیرید. بهتر است هر چه سریعتر و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده برای درمان خود اقدام نمایید. با به تاخیر انداختن روند درمانی بهبودی نیز سخت و طولانی خواهد شد. حتماً باید علت خونریزی مقعدی بررسی شود زیرا علاوه بر بیماری مقعدی نشانه بیماریهای دیگر چون سرطان خواهد بود که نیاز به پیگیری فوری برای جلوگیری از آسیب بیشتر خواهد داشت.

 • وحید گفت:

  سلام جناب دکتر عابدیان من چندسال هست موقع مدفع کردن درمدفع خون دیده میشود وسوزش هم دارد ولی هر چند وقت یکبار صورت میگیرد پیش دکتر جراح هم رفتم ماینعه هم کرده کفت چیزی نیست گفت شاید حساسیت به چیزی داری پیش دکتر گوارش هم رفتم داروداد چند وقتی خوب بود دوباره ادامه پیدا کرد چه کارباید کردلطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا حضوری مراجعه کرده و دقیقتر مورد بررسی واقع شوید ممکن است برای بررسی علت خونریزی حتی نیاز به کولونوسکوپی تشخیصی نیز داشته باشید به هر حال چون نشانه بیماری در شما وجود دارد و لازم است پیگیری و درمان شوید

 • یاسی گفت:

  سلامو من یک هفته است سقط انجام دادم دچار درد مقعد شدم چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر اخیراً یبوست تجربه کردید ممکن است به آن دلیل دچار درجاتی از بیماری مقعدی فیشر یا هموروئید نیز شده باشید که البته تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و ارزیابی بالینی است. بدون معاینه امکان هیچ تجویز راه درمانی وجود ندارد. فعلاً برای کاهش درد میتوانید درون لگن آب گرم نشسته و یا کمپرس گرم بگذارید ولی در اسرع وقت مراجعه کنید.

 • هادی گفت:

  سلام.
  حدود ۱۰ سال پیش جراحی لیزر انجام دادم و تا سال پیش مشکل خوصس نداشتم.
  ولی بعد از مرتبه یبوست شدید دوباره بیماریم عود کرد و بدتر شد.
  الان هم چند روزه که درد شدید در پشتم دارم و خونریزی و احساس میکنم یه جسم خارجی در پشتم هست که سفت شده.
  لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   هر چه سریعتر برای بررسی مجدد مراجعه نمایید با توجه به توضیحات دچار عود بیماری شدید و علت عود ابتلا به یبوست و عدم توجه به کنترل آن بوده است که اگر تغییر در سبک زندگی و تغذیه خود ایجاد نکنید درمان بی فایده بوده و بیماری مجدد عود خواهد کرد. برای بررسی وضعیت و راهنمایی و درمان حضوری مراجعه شود.

 • علیرضا گفت:

  سلام اقای دکتر من درد مقعد دارم چند بار مراجعه کردم انتی فیشر ،دیلتیازوم، پمادوشیاف انتی همورویید مصرف کردم یه کم بهترشده بودم ولی دوباره درد شدید شده و خیلی اذیتم میکنه لطفا راهنمایی کنید اولش درد در قسمت عقب مقعد بود ولی الان همه جای مقعد مخصوصا جلوی مقعد بطرف بیضه ها خیلی درد دارد با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که درمان دارویی کافی نباشد و منجر به بهبودی در فرد نگردد و یا بیماری از مرحله حاد خود وارد فاز مزمن شود لازم است تا روشهای درمانی غیر دارویی مورد استفاده قرار گیرد که یکی از گزینه ها جراحی است که خوشبختانه با وجود و ابداع روش نوین لیزری امکان جراحی بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی تحت بیحسی موضعی وجود دارد. به صورتی که فرد در همان روز مرخص شده و قادر خواهد بود تا از روز بعد از عمل زندگی روزمره خود را آغاز نماید.

 • سایه گفت:

  ضمن عرض سلام همسر من بعد از انجام کلونوسکوپی دچار درد معقد و خونریزی هنگام دفع شدند الان یک ماه گذشته هنوز دچار مشکل هستند لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه کنند.

 • سعید گفت:

  الان چند روز هستش بعداز اجابت مزاج معقدم میسوزد وسوزش فراون دارد وبی طاقت شدم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   سوزش مقعدی حین دفع مدفوع میتواند نشانه ابتلا شما به بیماری فیشر باشد و لازم است تا حضوری مراجعه کرده و پس از تایید نوع بیماری و بررسی شدت وخامت آن تحت درمان مناسب دارویی یا غیر دارویی قرار بگیرید در صورتی که به موقع برای درمان خود اقدام کنید شانس بهره بردن از درمان دارویی و نتیجه مطلوب گرفتن از آن را خواهید داشت. در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده و روند درمانی نیز به مراتب سخت و طولانی مدت خواهد شد و علایم آزار دهنده دیگری چون خونریزی و درد مقعدی بروز خواهد کرد.

 • ابراهیم گفت:

  با سلام
  چند وقته در هر سال موقع دفع مدفوع چنداین بار خونریزی دارم . بعد از استفاده از پمد شقاق معقد خوب میشه ولی چند ماه دیگه دوباره خونریری الان در روز ۵ بار دفع دارم ولی دهانه معقدم تنگ کوچک است همراه با سوزش.خواهشمندم راهنمایی نمایید .
  ممنونم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتتان اگر مبتلا به بیماری فیشر باشید بیماری مزمن شده و نیاز به درمان غیر دارویی دارد که البته با وجود روش لیزری میتوانید جراحی مؤفقی بدون درد و خونریزی و عوارض ناشی از روشهای سنتی داشته باشید. عدم توجه به درمان صحیح بیماری فیشر در شما باعث بروز عارضه خونریزی و همچنین تنگی مقعد شده است که اگر همچنان به عدم پیگیری و درمان ادامه دهید باید منتظر وخامت بیماری و بروز علایم ناگوار دیگر نیز باشید. بنابراین توصیه میگردد تا هر چه سریعتر برای درمان خود اقدام کرده و نگران جراحی خود نباشید.

 • زینب گفت:

  سلام .وقت بخیر.من ۲۶ سالمه .مشکل هموریید داشتم .دکتر رفتم ژل دلیتازل داده بود و پماد مقعدی رکتول خیلی خوب شده بودم.الان ۹ هفته باردارم و ویار شدید داشتم وخیلی درد روده دارم موقع دفع.و بعد از دفع.ولی بعد از دفع ب صورت دردهای نبض دار تا چند ساعت ادامه داره.درمان چ پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟مچکرم پاسخگو باشید

  • clinic گفت:

   با سلام
   از این پس تغییرات هورمونی مخصوص دوران بارداری شما را مستعد عود بیماری مقعدی گذشته خود خواهد کرد و حتی ممکن است با ابتلا به یبوست و دفع مشکل در این دوران دچار سایر بیماریهای مقعدی شوید. بنابراین بهترین توصیه توجه بسیار به رژیم غذایی و تحرک خود است تا با کنترل نمودن یبوست خود از عوارض احتمالی آن مصون بمانید. در واقع لازم است تا مصرف مایعات روزانه را به حدود هشت لیوان رسانده و همیشه وعده غذایی خود را با سبزیجات تازه و یا سالاد کاهو میل نمایید و میوه را میان وعده قرار دهید و از نگه داشتن مدفوع خود و خودداری از اجابت مزاج به موقع بپرهیزید.

 • وحید گفت:

  باسلام. دکتر الان دوروز میشه که دسشویی میرم قبلش اسهال دارم که شبیه عفونته بعد چن دقیقه اسهال خوب میشه موقع مدفوع کردن مقعد دردشدید میگیرم بادل درد خیلی شدید ممنون میشم بگین علت این درد چیه برای اولین بار اینجوری شدم خیلی درد دارم میترسم. باتشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی علت اسهال و دل پیچه باید حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار بگیرید و در صورت نیاز آزمایش نیز دهید. اما درد مقعدی میتواند عارضه اسهال شما و دفع پر فشار مدفوع باشد که تشخیص آن نیز نیاز به مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی دارد. بهتر است پیش از بروز سایر علایم و عوارض ازار دهنده و از دست رفتن زمان طلایی بهره بردن از درمان دارویی مراجعه شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام دکتر.چند وقتی هست که درد مقعدی دارم.به این صورت که اگه دراز کشیده باشم یا نشسته باشم دردی ندارم.اما اگه بایستم دردش شروع میشه.مشکل دفع هم دارم. برای درمان خانگی بهم کمک کنید!ممنون از شما

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی هنگام اجابت مزاج می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • جعفر گفت:

  سلام من سندروسم روده تحریک پذیر دارم …که با آزمایشات وکولونوسکپی معلوم شده….علت مراجعه به پزشک هم دربرج ۳سال ۹۶درد شکم و اسهال بود…بعد شش ماه ازطول درماندگان اسهال بر طرف شده ولی الان درد مقعد دارم درضمن شبها خوب می شود و بعداز اولین رفع مدفوع شروع میشود

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی هنگام اجابت مزاج می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • ناهید گفت:

  با سلام بحضور جناب آقای دکتر عابدیان باستحضار میرسانم دختر اینجانب هنگام مدفوع درد شدید در مقعد دارد میخواستم ببینم چه کار باید کرد برای درمان درد اگر نیاز ویزیت هست وقت بگیریم برسیم خدمتتون با تشکر از لطف و زحمات جنابعالی روز خوبی را در پیش داشته باشید باز هم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی هنگام اجابت مزاج می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردد و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهد داد.

 • اسماعیل گفت:

  سلام بنده که موقعه دفن مدفوع میرم دستشویی بعد خارج شدن مدفوع سوزش دارد راهنمایم کنید چه عذا هایی مصرف کنم تا خوب شود محل کارم جایی است که به دکتر دسترسی ندارم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   سوزش و التهاب مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد. با مصرف مایعات فراوان، مواد غذایی پر فیبر و میوه و سبزیجات و گلابی و انجیر خشک و آلو میتوانید دفع آسانتری داشته باشید.

 • راحله گفت:

  سلام خسته نباشید.من تقریبا یک سال هست ازناحیه مقعد دچار درد شدم گاهی اوقات به حدی شدید هست که توان نشستن ندارم ولگنم رو هم درگیر کرده چن بارم رفتم دکترمعاینه کرد ودارو دادولی فایده نداشت وهنگام اجابت مزاج درد شدید دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • clinic گفت:

   باسلام
   درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • فاطمه م گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید دخترم ۱۴سالشه ۲یا۳هفته یبار دردمقعدامانشو میبره چندروز پشت سرهم میگیره بعدنیم ساعت ول میکنه بیشترمواقع درزمان پریوداینجوری میشه میخواستم ببینم برای چیه باید چ کار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه، کیست مویی و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری دختر شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • ناشناس گفت:

  سلام آقاي دكتر ،من حدود دوماه بود كه ببوست كامل گرفتم طوري كه تب لرز داشتم جون ميدادم به دكتر مراجعه كردم و منو كلونسكوپي كردن كه از ناحيه روده گفتن هيچ مشكلي ندارم ،از روز كلونسكوپي به بعد درد شديد مقعد گرفتم و دكتر دوباره مراجعه كردم كه مقعدم دچار زخم شده بود ،و با يه سري پمادهاي داخل مقعدي و بيرون مقعدي تجويز كردن و استفاده ميكنم اما هنوز دردم كمتر نشده و غير قابل تحمل هستش ،،بيماري ديابت هم دارم ،،،ممنونم اگه كمكم كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

 • رضا گفت:

  یک ماه است که عمل ابسه کرده ام ولی هنوز در مقعدم احساس درد میکنم علت چیست ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بهبودی کامل کمی زمانبر بوده صبور باشید.

 • محمد گفت:

  سلام.من ااز دو سال پيش در ناحيه مقعد با يك خارش وسوزش مواجه شدم ك ب مرور زمان تبديل ب پارگي كوچك ودفع مدفوع آغشته ب خون بود ب مرور زمان با رعايت غذايي وابگرم بهبود نسبي پيدا كردم ولي الان حدود سه ماههك در ناحيه مقعد وكمر درد دارم ب گونه اي ك درد ب پاهامم ميزنه بعضي مواقع وقتي ك اجابت مزاج انجام ميدم تا يك ساعتي راحتم ودوباره شروع ميشه دردش چ دستوري ميدين

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • سمیه گفت:

  همه ی دردهایی که شما توضیح دادین رو من دارم .نفخ شکم .باد شکم خیلی زیاد .درد مقعدخیلی . رفتم دکتر گفتن کلیک عصبی دارین .روده بزرم مریض هست .تنبل . الان هم خجالت میکشم پیش این اون .باد شکم اذیتم میکنه خود به خود … خجالت میکشم از این وضعم .خستم کرده.ممنونم 😢😢

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی حضوری مراجعه شود.

 • نوید گفت:

  سلام.من چن روز قبل رابطه ی مقعدی دردناک داشتم.الان بعد چند روز مقعدم خیلی درد میکنه.موقع نشستن.خم شدن.موقع خواب هم نمیذاره بخوابم چ کنم.مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام
   رابطه جنسی مقعدی و وارد شدن هر جسم سختی به درون مقعد به بافت دیواره آن آسیب زده و عارضه فعلی نیز به دلیل صدمه بافتی درون مقعد رخ داده است و نیاز به مراجعه حضوری و درمان دارد. تکرار روابط جنسی مقعدی حتی درجاتی از بی اختیاری مقعدی و کاهش عملکرد عصبی عضلانی را رقم خواهد زد که گاهی جبران نمودن آن دشوار است. لازم است تا حضوری مراجعه کنید تا شدت آسیب در معاینه مقعدی مشخص و درمان مناسب دارویی یا جراحی تجویز شود. برای پیشگیری از عود و پیشرفت بیماری نیز لازم است تا از روابط جنسی مقعدی بپرهیزید. احتمال پارگی یا فیشر نیز وجود دارد.

 • fateme گفت:

  سلام خسته نباشید حدود سه هفته میشود که درد مقعد دربعد از دفع مدفوع دارم حتی اگر معده روان باشه باز هم درد خیلی شدید دارم ومقعد متورم شده وداره بسته میشه لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد. عدم توجه به درمان به موقع بیماری منجر به از دست رفتن زمان طلایی بهره بردن از درمان دارویی شده و با وخیم شدن بیماری ممکن است روند درمان طولانی شود.

 • سمیرا ب گفت:

  سلام.مدت یک هفته هست که اطراق مقعدم دردناک شده.(خطی که از مقعد به طرف بالای باسن است.در اصل بین باسنم)خیلی شدید نیست و هنگام نشستن بیشتر احساس میکنم.و لازمه توضیح بدم مطمئنا مشکلم مربوط به زناشویی نیست

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • احمد گفت:

  باسلام مدتی است دور مقعدم ورم شدید ودرد شدید دارد وحتی از زور درد بزور خودم رامی شویم لطفا دکتر راهنمایی فرمایید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد. عدم توجه به درمان به موقع بیماری منجر به از دست رفتن زمان طلایی بهره بردن از درمان دارویی شده و با وخیم شدن بیماری ممکن است روند درمان طولانی شود.

 • احمد گفت:

  باسلام مدتی است دور مقعدم ورم ودرد شدید دارد وهنگامی که خودم را می شویم خیلی درد دارد

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد. عدم توجه به درمان به موقع بیماری منجر به از دست رفتن زمان طلایی بهره بردن از درمان دارویی شده و با وخیم شدن بیماری ممکن است روند درمان طولانی شود.

 • رامین گفت:

  سلام من دردشدیدمعقددارم ازشدت دردپاهاهم دردمیکنه کولونوسکوپی هم شدم چیزی نبوددکترداروهم نداددارم میمیرم توروخداراهنمائی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • اعظم گفت:

  باسلام حدودا یه هفته است که درد در زیر شکم دارم گاهی اوقات این درد به مقعد هم میزنه .میتونید کمک کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی علت باید حضوری مراجعه شود.

 • ح گفت:

  سلام من هروقت مدعوع میکنم یه درد خیلی شدیدی حس میکنم.ن ازم خون میاد ن مشکل دیگه ای دارم.فقط خیلی مقعدم درد میگیره میشه علتشو بگین

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی حین اجابت مزاج می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد. خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ناشناس گفت:

  سلام حدود یه ماه هستش که از مدفوع لخته خون میاد ودرد دارم ودنبالچه هم درد میکنه که نمیتونم زیاد بشینم علتش چیه

  • clinic گفت:

   با سلام
   خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع همراه درد شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام میشود.

 • حمید گفت:

  درد شدید و ناگهانی در مقعد به صورتی از خواب پا میشم به صورت تیر کشیدن

 • عبداله گفت:

  سلام حدود دو ماه است درد شدید مقعد دارم که مدفوع نازک قبل از مقعد سوزش بسیار زیاد و پس از اجابت مزاج درد ده برابر می شود داروهای مختلف مصرف کرده ام حتی کرم مسکن هم جواب نداده احساس تورم و زخم در دو سانتی قبل مقعد دارم به نوعی که نشستن برایم سخت شده لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون معاینه بالینی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • مهدی گفت:

  با سلام خدمت شما من یک دو سه روزی هست هنگامی که دستشویی میرم حس میکنم این غده کوچیک لبهه ی مقعد درد میگیره و بعد از دو الی سه دقیقه خوب میشه

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی یا آبسه باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • مهدی گفت:

  سلام.زنم ۴ماه است عمل بای پاس معده انجام داده و هنگام اجابت مزاج واحساس اجابت همراه با زور زدن است که باعث درد در قسمت معقد است لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی حین اجابت مزاج می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری همسر شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد. عدم توجه به درمان به موقع بیماری منجر به از دست رفتن زمان طلایی بهره بردن از درمان دارویی شده و با وخیم شدن بیماری ممکن است روند درمان طولانی شود.

 • وحید گفت:

  سلام اقای دکتر مدتی د رد شکم دارم که به مقعد میزنه وهمرا با یبوست ونفخ در شکم علتش و درمانش میخوام

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری گوارشی لازم است تا حضوری مراجعه نموده و بررسی بالینی شوید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید.

 • مهري گفت:

  سلام
  به تاريخ ٥دي ماه سال جاري عمل جراحي شقاق در بيملرستان داشتم
  حالا بعد از گذشت دو هقته كامل از عمل بازهم موقع اجابت مزاج درد در ناحيه عملم دارم طوري كه قكرو ذهنمو درگير كرده
  اجابت مزاجم هم با استقلده از ملين كاملا بصورت اب بود
  با اين وجود درد و سوزش دارم
  لطفا راهنما ييم يفرماييد

  • clinic گفت:

   با سلام
   در روند بهبودی خود کمی صبور باشید اگر درد و سوزش تشدید شد برای بررسی به جراح خود مراجعه کنید.

 • صبری گفت:

  باسلام. آقای ی دکتر گاهی اوقات درد مقعد ی شدیدی دارم وقتی گرم میکنم خوب میشم مدت دوسالی میشه اینطورم هنوزم به دکتر مراجعه نکردم. ایانشانه بیماریه.. ممنون میشم جواب بدید

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • علی گفت:

  سلام مدت هست که وقتی مدفوع روان(نه سفت) دارم گاهی همراه با درد خیلی زیاد و به سختی خارج میشود! نمیدونم اونجا چی میشه و به چی گیر میکنه که خیلی سخت و با درد خارج میشه و بعد از اون تا ۱ ساعت بعد از اجابت مزاج هم درد خفیفی در ناحیه مقعد دارم بعد خوب میشه تا زمانی که باز احتمالاً معدم خوب کار نکنه و باز مدفوع روان داشته باشم! در زمانی که مدفوع سفت هست هیچ اتفاقی نمیفته فقط زمانی این درد به وجود میاد که مدفوع روان باشه! میخواستم بدونم مشکل از کجاست و چه کارایی میشه واسه درمانش انجام داد. با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگرچه بدون معاینه بالینی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • ابوالفض گفت:

  با سلام ,اقای دکتر من یه روز یبوست شدم و مدفوع من به سختی خارج شد از فردای اون روز یکم لکه خون دیدم وموقع مدفوع درد دارم انگار که لبه سوراخ زخمه ولی از وسط موقع مدفوع درد میکنه ولی بعد با شستن خوبه میشه و سرکارم هنگام نشستن دوباره درد میکنه وخیلی هم باد ازشکمم خارج میشه ممنون میشم جواب بدید ,باتشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست و نشستن زیاد باشد، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خونریزی و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • غزاله گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر.
  خانمی ۳۱ساله هستم.یک ماه پیش یک حاملگی خارج از رحم داشتم که بعد از بستری در بیمارستان و تزریق دارو جنین جذب شده و بتای خونم به صفر رسید.در همان ایام و در زمان پریود درد مقعد هنگام دفع مدفوع وگاز روده داشتم که سونوگرافی واژینال شدم و به جز یک میوم ۲سانتی چیز خاصی دیده نشد.
  حالا بعد از گذشت یک ماه و شروع دوره پریود بعدی دوباره درد مقعد دارم.آیا میتواند نشان دهنده مشکل خاصی باشد؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • اکبر گفت:

  بنده سن ۵۱ سال دو سه روز پیش احساس ضعیف از درد در مقعد داشتم تا اینکه از روز دوم احساس کردم باسن و اطراف مقعد جوش و مثل عرق سوز شده و باسن و اطراف میسوزد و مقعد هم درد ضعیف و انگار همش نیاز به اجابت حاجت دارم..لطفا راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   سوزش مقعدی همراه درد می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • ارش گفت:

  سلام.دکتر بنده چند روزی هست که درد مقعد دارم.الان سرما خوردم و هر بار سرفه ک می کنم دردش بیشتر میشه.سابقه درد مقعد نداشتم ولی بعضی وقتها ک اسهال داشتم بعد مدفوع درد پیدا میشد ولی گذرا بود .الان چند روزه که درد شروع شده.موقع راه رفتن هم اذیتم می کنه.لطفا راهنمایی کنید.تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • ناشناس گفت:

  سلام خدمت شما من بیخ رانم درد میکنه سرفه میزنم زیر شکم سمت چپ درد میکنه پیش متخصص رفتم گفت التهاب روده هست دارو نوشت الان چند روزیه به مهره اخر روی باسن و مقعدم درد میکنه و دسشویی میرم هر ازگاهی کمی میزنه بیرون ته رودم مشکل چیه ورزشم میکنم ورزش ک میکنم بیشتر میشه درد زیر شکم سمت چپ و کمی ته مقعدمم درد میگیره

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی عارضه مقعدی ایجاد شده حضوری مراجعه شود احتمالا درگیر بیماری هموروئید هستید.

 • کیوان گفت:

  با سلام دو سه ماهی است از درد مقعد رنج میبرم به پزشک مراجعه کردم با دارو مشکل برطرف نشد کولونسکوپی انجام شد مجددأ دارو تجویز شد متأسفانه بهبودی نشد با تشکر چاره چیست ،؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه شود.

 • ميترا گفت:

  سلام.من باهمسرم نزديكي داشتم از مقعد.اين باعث خونريزي و سوزش ودرد بي نهايت شده طوري كه اصلا توان راه رفتن ندارم و تب و لرز ميكنم.از همه مهمتر اينه بمن فشار مياد طوري كه همش فك ميكنم مدفوع دارم درصورتي كه ميرم توالت فقط خون دفع ميكنم خواهشمندم كمك كنيد به پزشك مراجعه كردم اما فايده اي نداره.با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام
   رابطه جنسی مقعدی و وارد شدن هر جسم سختی به درون مقعد به بافت دیواره آن آسیب زده و عارضه فعلی نیز به دلیل صدمه بافتی درون مقعد رخ داده است و نیاز به مراجعه حضوری و درمان دارد. تکرار روابط جنسی مقعدی حتی درجاتی از بی اختیاری مقعدی و کاهش عملکرد عصبی عضلانی را رقم خواهد زد که گاهی جبران نمودن آن دشوار است. لازم است تا حضوری مراجعه کنید تا شدت آسیب در معاینه مقعدی مشخص و درمان مناسب دارویی یا جراحی تجویز شود. برای پیشگیری از عود و پیشرفت بیماری نیز لازم است تا از روابط جنسی مقعدی بپرهیزید. احتمال پارگی یا فیشر نیز وجود دارد.

 • صدیقه گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید من سه الی چهار روزک موقع صبحانه خوردن با اولین لقمه یه درد شدیدی در زیر شکمم ک میخوره ب مقعدم رو احساس میکنم این درد من و خیلی نگران کرده
  بنظر شما میتونه چی باشه
  متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر درد مداوم هر روز تکرار میشود باید برای بررسی حضوری مراجعه شود.

 • ناشناس گفت:

  با عرض سلام خدمت شما دکتر گرامی من خانمی هستم بیست سه ساله ک سه الی چهار روز ک موقع صبحانه خوردن با اولین لقمه
  زیر شکمم درد شدیدی احساس میکنم ک میخوره ب مقعدم این درد خیلی من رو نگران کرده بنظر شما میتونه چی باشه
  متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر درد مداوم هر روز تکرار میشود باید برای بررسی حضوری مراجعه شود.

 • مبین گفت:

  تیر کشیدن شدید مقعد من بطور ناگهانی ومن هیچ گونه بیماری ندارم وفقط بطور دراز کشیده انجام میشود وگرم که میشود تکرار نمیشود

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه، کیست مویی و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • ناشناس گفت:

  با سلام من یه چند مدتی هست که درد درناحیه مقعد دارم وبعد دردش در زیر شکمم پخش میشه نزدیکی از مقعد هم ندارم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه، کیست مویی و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • شاهین گفت:

  سلام
  مرد ۳۳ ساله هستم که بعد درمان یک هفته سرماخوردگی شدید و خوردن داروهای آموکسی کلاو ۶۲۵ و زدن دو آمپول پنی سلین۱۲۰۰و اندکی درد معده درشب گذشته وخوردن یک قاشق شربت آلومینیوم سفید رنگ اکنون مدت حدودا ۱۲ ساعت هست که بدون وجود خون در ناحیه مقعد ویا مدفوع و یا بدون بیرون زدگی مقعد از ناحیه مقعد احساس درد دارم مشکل چیست و یا چگونه میتوان درد رابرطرف کرد. ضمنا کارمند نیز هستم یعنی آیا نشستن پشت میز درد مقعد را بدتر میکند؟ چاره چیست؟
  سپاس.

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه، کیست مویی و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد. بله نشستن مداوم در تشدید مشکل ایجاد شده نقش دارد.

 • رضا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من یه مدت هست که نزدیک قلبم درد میکنه به دکتر قلب و عروق مراجعه کردم گفت مشکلی نداره وبیشتر مواقع یبوست هم دارم وگاهی اوقات حالت اینکه اب زیادی خوردم دارم میخواستم بدونم مشکل چیه ممنون از شما

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی علت حضوری مراجعه شود

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشین امروز نزدیکی از مقعد داشتم و برامده و تورم شده خیلی نگرانم چکارکنم خانگی درمان بشه لطفا کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام روابط جنسی مقعدی منجر به آسیب دیواره مقعد شده و ممکن است حتی در بلند مدت منجر به بی اختیاری مقعدی شود از تکرار این بپرهیزید و در لگن آب گرم بنشینید در صورت احساس ناراحتی برای بررسی آسیب حضوری مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام اغلب اوقات درناحیه مقعد احساس مدفوع وسنگینی دارم علت چیست؟؟؟

  • user1 گفت:

   با سلام
   پری رکتوم و احساس دفع ناکامل مدفوع میتواند به دنبال ابتلا به یبوست و یا بیماری مقعدی هموروئید ایجاد شود لازم است تا پیش از بروز سایر علایم و عوارض آزار دهنده برای بررسی ناحیه و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه شود.

 • فریبا گفت:

  سلام من حدودا ده پونزده روز میشه دچار یبوست شدم ب سختی شکمم کار میکنه اونم دیر ب دیر همراه با درد شدید در مقعد حتی موقع شستن خودمم درد دارم امشب متوجه شدم کنار مقعدم یه گوشت اضافه دراومده خیلی ناراحتم قبلا بعضی وقتا ک دچار یبوست میشدم از مقعدم خون میومد ولی تو این چندروز خونی مشاهده نکردم خوراکمم خوبه نمیدونم چرا اینطوری میشم درمان بیماریم و سخت کار کردن شکمم ودرد در مقعدا چیه

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد ، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای پیشگیری از یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • محمد گفت:

  باسلام مردی۴۵ساله هستم حدود ۱۰سال است که گرفتاربیماری بواسیرهستم که گاهی اودمیکندومراازدردوناراحتی کلافه میکندوبادرمانهای خانگی برطرف میشودنشانه های بیماریم متورم شدن اطراف مقعدوهمچنین یک زخم درقسمت عقب مقعدکه گاهی چرکی مشودلطفابرای درمان راهنماییم کنید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است که برای درمان پزشکی بیماری خود حضوری مراجعه کنید، دوست عزیز درمان خانگی فقط علایم را کاهش داده و درمان صد در صد مشکل شما نخواهد بود. لازم است تا پیش از بروز عوارض دیگر مراجعه کرده و تحت درمان دارویی یا جراحی لیزری بدون درد و خونریزی قرار بگیرید.

 • مهدی گفت:

  با سلام گاهی وقت ها درد مقعدی بسیار شدید دارم تقریبا یک ساعت طول میکشد وتمام میشود بعضی وقت ها شب از خواب هم بیدار میشوم به خاطر درد. شاید هر روز باشد شاید ماهی یک بار هم درد نداشته باشم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه، کیست مویی و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد. بله نشستن مداوم در تشدید مشکل ایجاد شده نقش دارد.

 • ابراهیم گفت:

  باسلام خدمت آقای د کتراینجانب با۵۰سال سن ساعت ۴ صبح بدون اینکه شکمم پیچ بخوره یادردشکم باشم باعرض معزرت دستشویی رفتم بااینکه شیره تریاک مصرف میکنم ولی بااسهال شدیدی روبروشدم تاحدی که آبکی شده بودولی بعدازآن مقعدم چنان سوزشی میدادکه بی تاب شده بودم الاآن که ساعت ۸ صبح است دردش کمی فرونشسته دلیلش رااگرزحمت نیست بگوئیدمتشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش و التهاب مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • مهبان گفت:

  دختری ۹ساله دارم که بعداز دستشوی رفتن احساس درد در داخل شکم میکند و مدفوع غیر طبعیی دارد یعنی بزرگ تر از حد طبیعی لطفا راهنمای کنید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی بالینی لازم است حضوری مراجعه شود ممکن است دچار یبوست باشد

 • سامان گفت:

  سلام
  من چند سالی درگیر یه بیماری هستم حدود ۶سال.
  الانم ۲۳ سالمه
  دردی ک من دارم درناحیه مقعد اکثر مواقع شبها میاد سراغم ولی بعضی وقتها کل روز هم همرامه.بعضی وقتا مثل خارش بعضی وقتا مثل درد.دردشم طوریه که انگار ماهیچه های اطراف مقعد بشدت بسته میشنو سفت.با گرما دادن با آب یا حوله داغ واسه چند‌ دقیقه ای ماهیچه ها باز میشن درد کم میشه.وقت هایی ک‌ این درد میاد سراغم کل شب تو‌ خواب تشویش دارم .ممنون میشم کمکم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه، کیست مویی و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • گل گفت:

  سلام وخسته نباشید خدمت آقای دکتر . شرمنده آقای دکتر من الان نزدیک یه ماه میشه که درد مقعدی دارم وقتی میخوام رو زمین چهارزانو بشینم مقعدم درد میگیره حتی موقع نزدیکی هم درد دارم ، یبوست دارم و درد زیرشکمی دارم و موقع دستشویی رفتن اونقد درد دارم که به زور کارمو انجام میدم . میشه لطف کنید دلیل و راه درمانشو بگید ؟

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه، کیست مویی و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • مریم گفت:

  سلام خوبید مادر من چند روزه که زخمهایی در بیرون شقاق زده وشقاقش همراه با درد هستش که نمیتونه بشینه وپشتش سنگین میشه به نظر شما از چی هستش البته مادر هموروئید هم دارن

  • clinic گفت:

   با سلام علتش دفع سخت یا پر فشار مدفوع یا وارد شدن جسمی درون مقعد هست ممکن به سبب اسهال یا یبوست دچار شده باشند برای درمان حضوری مراجعه کنند.

 • امیر رح گفت:

  من درد قبل وبعد از مدفوع دارم و یک برآمدگی در قسمت نشیمنگاه

  • clinic گفت:

   با سلام درد و زائده مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • هدایت ک گفت:

  سلام ببخشید من چند روزیه درد مقعدی دارم و موقع مدفوع خونریزی وجود ندارد ولی یبوست داشتم

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه، کیست مویی و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • نیما گفت:

  سلام
  من مدتی هست که خونریزی همراه مدفوع داشتم و از دیشب هم درد مقعدی دارم.اکثرا هم یبوست دارم.لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم.

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع همراه درد شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام میشود.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  اگر به هنگام دفع احساس درد و بعضاًبه همراه خونريزى باشد
  در حاليكه مدفوع سفت نيست و بنظر معمولى است
  علت چه مى تواند باشد؟
  ( البته من سابقه يبوست را قبلاً داشتم، ولى در حال حاضر مدفوع نرم است ولى به هنگام دفع شديداً همراه با درد و بعضاً همراه با خون است )

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد ، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خونریزی و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای پیشگیری از یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • کوروش گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید.من یه مدته موقع دفع خونریزی دارم.یه چیزی زده بیرون ودرد زیادی همراه با خارش داره.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی همراه زائده شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • لیلا گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید:
  بنده ۳۵ سالمه والان حدود ۴ سالی هست که در اطراف مقعدم (قسمت بیرونی) گوشتهای زائدی وجود دارند که البته دردی ندارد ولی از نظر مقایسه با دیگر مقعدهای سالم ظاهری زشت و متورم دارد ،البته ناگفته نماند من از روزی که ازدواج کردم به اجبار شوهرم نزدیکی از مقعد هم دارم.اوایل ظاهر خوب و معمولی داشت و هیچ گوشت اضافه ای نداشت ولی این اواخر دور تا دورش رو گوشت اضافه گرفته که نگرانم میکند.الان حدود ۴ ماهی میشود که نزدیکی از پشت هم ندارم ولی با این حال این گوشتهای زائد وجود دارن و زمانی که با انگشتم فشار میدم درد میکنند.
  ممنون میشم از راهنماییتون.

  • clinic گفت:

   با سلام رابطه جنسی مقعدی و وارد شدن هر جسم سختی به درون مقعد به بافت دیواره آن آسیب زده و عارضه فعلی نیز به دلیل صدمه بافتی درون مقعد رخ داده است و نیاز به مراجعه حضوری و درمان دارد. تکرار روابط جنسی مقعدی حتی درجاتی از بی اختیاری مقعدی و کاهش عملکرد عصبی عضلانی را رقم خواهد زد که گاهی جبران نمودن آن دشوار است. لازم است تا حضوری مراجعه کنید تا شدت آسیب در معاینه مقعدی مشخص و درمان مناسب دارویی یا جراحی تجویز شود. برای پیشگیری از عود و پیشرفت بیماری نیز لازم است تا از روابط جنسی مقعدی بپرهیزید. احتمال پارگی یا فیشر نیز وجود دارد.

 • ناشناس گفت:

  سلام من هفته ٢٠حاملگي هستم و درد شديد در مقعد دارم يبوست ندارم و خونريزي هم ندارم درد مداوم هست و با تغيير پوزيشن فرقي نميكنه
  كمكم كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه، کیست مویی و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • ناشناس گفت:

  با عرض سلام خانمی ۳۰سالمه حدود یک هفته پیش نزدیکی ا ز مقعد داشتم الان درد و سوزش و خارش دارم و هنگام مدفوع کردن خیلی اذیت میشوم و عمل مدفوع را به تعویق می اندازم مریضی من چیست؟ممنون میشوم پاسخ دهید

  • clinic گفت:

   با سلام رابطه جنسی مقعدی و وارد شدن هر جسم سختی به درون مقعد به بافت دیواره آن آسیب زده و عارضه فعلی نیز به دلیل صدمه بافتی درون مقعد رخ داده است و نیاز به مراجعه حضوری و درمان دارد. تکرار روابط جنسی مقعدی حتی درجاتی از بی اختیاری مقعدی و کاهش عملکرد عصبی عضلانی را رقم خواهد زد که گاهی جبران نمودن آن دشوار است. لازم است تا حضوری مراجعه کنید تا شدت آسیب در معاینه مقعدی مشخص و درمان مناسب دارویی یا جراحی تجویز شود. برای پیشگیری از عود و پیشرفت بیماری نیز لازم است تا از روابط جنسی مقعدی بپرهیزید. احتمال پارگی یا فیشر نیز وجود دارد.

 • سجاد گفت:

  سلام خسته نباشید بخاطر سرطان بیضه شیمی درمانی میشم دچار یبوست شدم فشار اوردم اول بار کمی خونریزی کمرنگ داشتم
  دو روزه گذشته دیگه خون ریزی نداشتم و شکمم راحت کار می کنه اما مقعدم درد میکند و حس میکنم یه مقداری از روده زده بیرون مقعد
  باید چکار کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • شیرین گفت:

  سلام خسته نباشید ۲۶سالمه یه سالی میشه کنارمقعدم یه زخم سر. باز که اصلاً زخمش بسته نمیشه هست درد هم نداره فقط خارش داره واگه دستکاریش کنم یه کم خون ازتوی زخم بیرون میاد به نظرشما مشکل از چیه؟

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

 • فاطمه گفت:

  باسلام..من ۱۷ساله ام ودوساله ک بیماری یبوست دارم…هرازگاهی(هر دوسه ماه یکبار)درناحیه ی مقعد احساس دردشدیدی میکنم
  طوری ک نه میتونم بشینم ونه بلندشم وحتی کمرموصاف کنم میخواستم بدونم علت ودرمانش چیه ؟و آیا میتونه درآینده مشکل ساز باشه یانه؟

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • حسین. گفت:

  باعرض سلام وتشکر وخداقوت به شما که منت میزارید ومحبت میکنید وبه درداین مردم وبیماران توجه ورسیدگی میکنید.
  بنده حقیر ۷سال پیش دربوشهر به علت دردوسوزش وحشتناک درمعقد که گویاشقاق بود عمل کردم وبستری شدم (البته بعد ازاستفاده ازکرمها وداروهاکه فایده نداشت).
  دوباره بعدازگذشت ۷سال .۱ماه میباشدکه دوباره احساس تورم والتهاب ودرد وسوزش دارم ولی مثل قبل(۷سال پیش) زخم وپارگی معقد ندارم فقط دردوسوزش والتهاب شدید بخصوص درهنگام یبوست وتاچندساعت بعدازدفع مدفوع .
  ببخشید که حرفهام طولانی شد .
  خدابه شمادکترهای متخصص باوجدان وانسان وخانواده محترمتون سلامتی وعمر باسعادت اعطا کنه .مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود و یا ابتلا به بیماری مقعدی دیگر و دریافت درمان لازم حضوری مراجعه شود.

 • مجید گفت:

  سلام و خسته نباشید.من پسری ۲۷ ساله هستم مدت ۲۴ ساعته که از ناحیه مقعد درد شدیدی دارم خصوصا وقتی سرویس میروم این درد بیشتر میشود و از مقعد جسمی خارجی سفت بیرون زده همراه با درد در طول این ۲۴ ساعت ۱ بار خونریزی به هنگام سرویس رفتن داشتم. به محضکه ساعتها سرویس نمیرم یا فعالیت روزانه راه رفتن ندارم دردم کم و آن جسم سفت بیرونزده مقعد ناپدید میشود.آیا من نیاز ب مداوا دارم؟ سپاسگذارم از شما

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • احمد گفت:

  سلام در مقعد یه حالت بدی دارم احساس کنم که همیشه یه چیزی مثل هوا داره از مقعد خارج میشه

  • clinic گفت:

   با سلام بله برای بررسی شدت بی اختیاری و درجه آن و دریافت درمان لازم باید حضوری مراجعه شود.

 • ناهید گفت:

  باسلام من پس از زایمان اول در سال ۱۳۶۳ که در منزل انجام شد دچار مقداری فشار درد زایمان شدم و طی سالهای پس از زایمان شقاق خفیفی مبتلا شدم .الان بعضی از مواقع به یکباره دچار خونریزی میشوم همچنین بواسیر داشته و یکبار عمل جراحی نموده ام اما گاهی درد در ناحیه تحتانی شدید دچار میشوم که از اگر در خواب هم باشم از درد شدید از خواب می پرم لطفاً راهنمایی بفرمایید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان بیماری مقعدی شما عود کرده و نیاز به بررسی و معاینه بالینی دارد و لازم است تا حضوری مراجعه نموده و تحت معاینه بالینی قرار گیرید. در صورت عود ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشید که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری امروزه بدون درد و خونریزی و بدون تحمل عوارض داروی بیهوشی و یا قرار گرفتن در معرض آلودگی بیمارستانی به صورت سرپایی طی چند ساعت عمل جراحی شده و همان روز ترخیص میشوید و از روز بعد عمل جراحی میتوانید به کار و فعالیت روزمره خود بازگردید.

 • زهرا گفت:

  سلام من ۱۰روز میشه که عمل پانکچر کردم برای این که آی وی اف انجام بدم بنابراین حدود ده روزی است که درد مقعد دارم میترسم که فیستول یا چیز دیگه باشه عمل پانکچر تحت بیهوشی انجام میشه

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی علت درد مقعدی حضوری مراجعه شود و درد ایجاد شده ارتباطی با جراحی شما ندارد.

 • زینب گفت:

  سلام من هرچندوقتی یکبارهمراه مدفوع خلط های غلیظ زردرنگی بیرون میاد میخواستم ببینم علتش چیست ایا نیازبه دکتردارم

  • clinic گفت:

   با سلام بله حتما برای بررسی علت مراجعه کنید ممکن است دچار بیماری هموروئید داخلی و یا بیماری مقعدی دیگر باشید که لازم است پیش از بروز علایم آزار دهنده دیگر و سخت شدن روند درمان پیگیری شود.

 • زهرا گفت:

  سلام من در هفته ١٢بارداري هستم بر اثر يبوست مقعدم زخم شده ازچه دارويي ميتونم استفاده كنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام خودسرانه هیچ دارویی برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه شود.

 • حسين گفت:

  با سلام ،دو روز از مقعد به سختي مدفوع كرده وحالت سوزش دارم .مدفوع به شكل نه سفت و نه إسهال مي باشد مابين ان مي باشد،

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • اریا گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر من چند وقتی هس حدود دو هفته اول سوزش مقعد هنگام مدفوع کردن داشتم اما بعدش خارش تبدیل شد الانم هنگام و بعد از مدفوع سوزش و درد دارم مشکل چیه خیلی نگرانم ۱۸ سال سن دارم

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش مقعدی به همراه خارش می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مراجعه حضوری شما است. در صورت مراجعه فوری در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری امکان پاسخ گرفتن از درمان دارویی وجود دارد ولی در غیر این صورت ممکن است زمان طلایی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا کند که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابد.

 • بهنيا گفت:

  باسلام خسته نباشيد ميخواستم درمورد علت درد مقعدي وبيرون زدگي بعداززايمان سوال كنم لطفا راهنمايي كنيد ممنون ميشم

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستذگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. در صورتی بهبود خواهید یافت که مشکل یبوست رفع شود و به سبب درد عمل دفع را به تاخیر نیاندازید.

 • مریم گفت:

  با سلام و خسته نباشید من عمل همورویید را انجام داده ام اما بعد از گذشت یک ماه هنوز درد و خونریزی را دارم میخواستم ازشما سوال کنم که باید چه کار کنم که درد نداشته باشم

  • clinic گفت:

   با سلام برای کنترل درد در لگن آب گرم نشسته و از مسکن تجویزی پزشک خود استفاده کنید.

 • clinic گفت:

  با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود

 • فتانه گفت:

  با سلام و احترام، سال‌هاست از بیماری سندروم روده تحریک پذیر و کولیت روده رنج میبرم از دو ماه قبل که عمل هیستروکتومی انجام دادم دردهای روده ای من شدیدتر شده و حدود یک هفته است که وقتی دچار نفخ روده میشم یا به هر علتی برای مثال خوردن سالاد روده هام متورم میشه درد خیلی شدیدی در ناحیه مقعد دارم و موقع دفع هم این درد مقعدی ادامه دارد. با توجه به گفته های متخصصین که تحت نظرشان بودم میدانم سندورم روده تحریک پذیر و کولیت قابل درمان نیست ولی این درد شدید اخیر در ناحیه مقعد کمی نگرانم کرده. میخواستم بدانم توصیه شما چیست و آیا نیاز به مراجعه حضوری دارم یا خیر؟
  با سپاس فراوان

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی عارضه مقعدی احتمالی حضوری مراجعه شود

 • شاهین ب گفت:

  باسلام من ۴۷ سالمه حدود ده سالی میشه کهدرد شدیدهر از گاهی انتهای مقعدم میگیره مخصوصلا شبا که از خواب بیدار میشم دو ساعتی درد دارم دو با کلو نوسکوپی شدم یکی گفته روده تحریک پزیر وعصبی داری یکشون گفتن از انتهای مقعدت پولپ ریز هست اما موقع اجابت مدفع کنارش یه مثل انکه یه خط افتاده وهر موقع انتی بیوتیک استفاده میکنم مدفوع اسهالی نیست اما موقعی که نمی خورم داعم اسهال دارم همراه با گاز زیاد ویک بلعم ژله ای باکف که احساس میکنم مدفوع دارم اما همون بلعم لطفا راهنمایم کنید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام برای معاینه بالینی و تشخیص دقیق نوع بیماری لازم است تا حضوری مراجعه کنید.

 • پ گفت:

  سلام مدتی است دردناحیه مقعد که منتهی به کمرم وسمت راست ستون فقراتم میشود به مدت یک ربع ,گاهی وقتا کمتر,دردانقدرشدید میشود اگرخواب باشم بیدارمیشوم چهل ودو سالمه ,ازمایش های مربوط به سرطان را انجام دادم اما کولوسکوپی انجام ندادم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • احسان گفت:

  سلام بنده نزدیک یک ماه است سوزش شدید از داخل معقد دارم مخصوصا بعد ازنزدیکی وکارمم رانندگیه احساس سوزش در معقد ولوله تناسلی وپانزده روزه دکتر رفتم اتی بیوتیک نوشته روزی یک عدد میخورم ولی تاقیری نگذاشته وقرص انتی همورید هم استفاده کردم منظورم شیاف بود ولی دروان اب گرم میشینم خیلی خوب میشم میخواستم ببینم من عفونت پرستات دارم یا همورید باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام برای تشخیص نوع بیماری باید معاینه بالینی شده و حضوری مراجعه کنید.

 • علی گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام
  من چن وقتی هست به خاطر دفع نشدن کامل مدفوع از فشار اب استفاده میکنم الان چن وقته وقتی میشینم یا میخابم درده کمی دارم ولی گاهی اوقات هنگام خارج شدن باد شکم درده شدیدی حس میکنم در حده سه چهار ثانیه خواهش میکنم بگین ک مشکلم چیه

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد اما درمان قطعی نخواهد بود. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • اریا کا گفت:

  باسلام چند ساله هر چند وقتی دچار درد در ناحیه مقعد میشم کولوسکوپی انجام دادم مشگی نداشتم یک هفته پیش هم دکتر رفتم سونو گرافی انجام دادم باز هم مشگلی گفتن نیست پماد نوشت که بی تاثیره و همچنان درد دارم لطفا” کمک کنید

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی وضعیت عارضه مقعدی دردناک حضوری مراجعه شود.

 • نرگس گفت:

  من دوروزخونریزی درناحیه مقعدم داشتم .وفک میکنم این به دلیل نزدیکی باهمسرم به وجود آمده است.وبعدازنزدیکی تقریبا یک هفته ی بعدش دچارخارش مقعدودل دردواسهال شدم ودرنهایت خونریزی.آیا این مشکل خاصی است آیا باید به دکترمراجعه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام رابطه جنسی مقعدی و وارد شدن هر جسم سختی به درون مقعد به بافت دیواره آن آسیب زده و عارضه فعلی نیز به دلیل صدمه بافتی درون مقعد رخ داده است و نیاز به مراجعه حضوری و درمان دارد. تکرار روابط جنسی مقعدی حتی درجاتی از بی اختیاری مقعدی و کاهش عملکرد عصبی عضلانی را رقم خواهد زد که گاهی جبران نمودن آن دشوار است. لازم است تا حضوری مراجعه کنید تا شدت آسیب در معاینه مقعدی مشخص و درمان مناسب دارویی یا جراحی تجویز شود. برای پیشگیری از عود و پیشرفت بیماری نیز لازم است تا از روابط جنسی مقعدی بپرهیزید. احتمال پارگی یا فیشر نیز وجود دارد.

 • اسمعیل عب گفت:

  سلام.خسته نباشیدیک سال ونیم پیش رفتم دکترجراح برای معقدم گفت تشخیص من فیشر است وباید فوری عمل شی همون روز خوابوند وعمل کرد ازسه چهارماه بعددردهای من شروع شدمعقدم تنگ شده ویبوست دارم مدفوم گیر میکنه ودرنمیادوباعس خراش پارگی شده وزخم ازتوبیرون ودردشدید دکتررفتم گفته این دیگه عمل نمی شه پنجاه پنجاه وممکن باعث شل شدن اسفنگرها بشه وبیرون روی مدفوع پیداکنی عطاری رفتم فایده ای هم نداده حالا وقت گرفتم برای گلونوسگوپی اعصابم رو ریخته بهم لطفا من رو راهنمایی فرماییدمتشگرم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی وضعیت لازم است تا معاینه بالینی شوید بنابراین حضوری مراجعه شود.

 • عزیز ا گفت:

  سلام من خارش اطراف مقعد دارم اخیرا خونریزی

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع به همراه خارش شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی که علایم آن در شما مشهود است، پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • فاطمه ح گفت:

  سلاموخسته نباشید من۳۶سالمه نه ماه پیش زایمان سزارین داشتم,الان چند وقته روزای پریودی درد معقددارم بیشتر شبها وقت خواب ,باعرض معذرت ,وقتی باد معده خارج میشه چندلحظه ای دردمیگیره وموقع خارج شدن باده معده تموم میشه,ایندرد چندبار هنگام خواب تکرار میشه,لطفا راهنمای کنید که اگرلازم است پیش چه دکتری برم,خیلی مچکرم

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما به متخصص گوارش و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد. بیماری مقعدی در میان مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشکان امری عادی است و جای نگرانی و خجالت وجود ندارد.

 • سهیلا گفت:

  ۱۰رور پیش زایمان بیای کردم پشتم خیلی درد میکنه

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. درمان زائده فقط با جراحی امکان پذیر است که خوشبختانه با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی جراحی شده و زود سلامت خود را باز خواهید یافت. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر افتاد انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. در صورتی بهبود خواهید یافت که مشکل یبوست رفع شود و به سبب درد عمل دفع را به تاخیر نیاندازید.

 • امید ب گفت:

  من مقعدم درد شدیدی داره اقای دکتر انگار ترک ترک میشه موقع مدفوع کردن راه حل چیه و الان نمیتونم بشینم

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • سارا گفت:

  با سلام من سارا ۱۹ساله و مجرد هیستم مدتی هست دچار تنگی مقعد شدم وهنگام خوروج مدفوع درد شدید در بعضی مواقع باعث خونریزی کم در حد چند قطره میشم میخواستم ببینم درمانی هست یا باید حتمن به دکتر مراجعه کنم
  با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • امیر گفت:

  سلام من فقط موقع ادرار احساس میکنم یک چیز تیز از لبه مقعدم خارج میشود که بعد از ان همراه با خون هست یک مدت خوب شد ولی دوباره باز گشت وشروع شد .چکار باید بکنم .باتشکر از شما

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • عباس گفت:

  با سلام
  حدود سه هفته درد داخلي ركتوم شروع شده البته درد شديدي نيست ولي احساس اينكه نياز به رفتن به دستشويي وجود دارد البته هيچ گونه يبوست تغييري در مدفوع وجود ندارد كه اخيراً اين درد ها افزايش يافته كه هفته گذشته به پزشك عمومي مراجعه كردم و پماد ليدوكايين رو برام تجويز كرد در طول روز هيچ دردي ندارم ولي شب يا اول صبح درد را احساس مي كنم و امشب ساعت يك و نيم شب بِه علت درد از خواب بيدار شدم و الان چند ساعتي بيدار هستم. ضمناً احساس اينكه مثانه إدرار دارد نيز به من دست مي دهد و نمي دانم كه طبيعت درد چيست ان چيزي كه من دارم موقع درد ركتومي حس إدرار دارم هيچ گونه خونريزي هم وجود ندارد لطفا علت أين دردها را توضيح دهيد. از اينكه فرصت گذاشتيد نهايت تشكر را دارم.

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • لیلا گفت:

  با سلام ۴۷ سالمه دچار بیماری فیشر مزمن بودم ولی خوشبختانه به درمان پاسخ داد و دکترم میگه زخم جوش خورده ولی هنوز هم موقع دفع درد دارم (یبوستم مخصوصا ابتدای مدفوع خیلی سفته زاید هایی هم در ناحیه ی مقعد دارم دردم جوریه که انگار حلقه رکتوم را می کشن و به شدت تنگ می شه ) باید چی کار کنم ایا نیاز به عمل دارم

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

 • یوسف پور گفت:

  سلام وقت بخیر بنده حدودا بیست روز هست از شدت درد مقعد هنگام دستشویی رفتن در عذاب هستم لازم به توضیح است که قبلا هم درد داشتم ولی نه به این حدباتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • clinic گفت:

  با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

 • جوجک گفت:

  من چندبار همراه با مدفوعم چند قطره خون دیدم سه بار هم به پزشک مراجعه کردم گفتن یبوست دارید ک باعث میشه هنگام اجابت مزاج پاره شه و خون بیاد.یک زایده خیلی کوچک دو میلیمتری در یک سانت هم دراومده اون رو هم گفتم گفتن درمان بشید موردی نداره
  ولی من بعضی مواقع هنگام اجابت مزاج یک درد شدید دارم
  راهنمایی کنید دکتر

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • بهار گفت:

  سلام دکتر عزیز
  من تقریباً ماهی یکی دوبار گاهی کمی بیشتر یکدفعه درد شدیدی در ناحیه ی مقعدم میپیچد و حتی اگه نصفه شب باشد و من خواب باشم از درد شدیدش بیدار میشوم و حتماً باید سریع آب تقریباً داغ به مدت بیست دقیقه یا نیم ساعت روی مقعد بگیرم تا کم کم دردش آرام شود الان حدود سه چهار سال است که این مشکل را دارم در هوای سرد وحشتناک تر میشود دردش با گرم کردن آرام میشود
  لطفاً کمکم کنید چکار کنم که دیگر دچار این حالت نشوم؟
  متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • قاسم گفت:

  ۲۰سال هست داخل مغعدم ماهی یکبار دومایک بار درد داردجوریه از خواب بیدارم میکند قطره خون روی زیر شلوار م هست …….ممنون میشم راهنمای کنید

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی که علایم آن در شما مشهود است، پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • مسعود گفت:

  با سلام من ۵۲ سالمه حدود ده سال پیش هم هموروییدم رو عمل کردم الان هر از چند گاهی مشکل درد در مقعد دارم علاوه بر اینکه دنبالیچمم درد میکنه اگر یکجا زیاد بشینم مدتی ورزش میکنم حدود نیم ساعت میدوم گاهی ورزش زیاد فشار به مقعدم را بیشتر میکنه و دردم کمی زیاد میشه وگاهی هم خونریزی اندکی. حال میخوام بدونم چه کرمی و چه شیافی رو شما توصیه میکنید.با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود بیماری لازم است تا حضوری مراجعه نموده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید، امکان تجویز دارو اینترنتی وجود ندارد.

 • میلاد گفت:

  سلام بنده در ناحیه مقعدم احساس سوزش میکنم میخواستم علتشو بدونم

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • مریم گفت:

  سلام دکتر،خانمی ۴۷ساله هستم،با توجه به این که یبوست ندارم ولی چند وقتی هست که برای اجابت مزاج از آب گرم استفاده می کنم(تنقیه)،یک زائده گوشتی کوچک هم دارم از امروز هم دچار درد و سوزش هم شدم.در ضمن چند سال پیش که به دکتر مراجعه کردم گفت که شقاق مقعد دارم و با دارو درمان شد.لطفا راهنمایی کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

 • ناصر گفت:

  سلام دکتر من مدت چند سال پیش دچار بواسیر شدم و با خوردن ملین خودم را درمان میکردم ولی مدت سه پیش با درد شدید مواجه شدم انتهای مقعد متوجه تورم شدم با مراجعه به دکتر وتجویز دارو هنوز تورم از بین نرفته خواهشمندم راهنمابی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان کامل بیماری مقعدی ایجاد شده باعث بروز عوارض و مشکلات دیگر چون تورم ناحیه شده و چناچه درمان دارویی مؤثر واقع نشود لازم است تحت درمان جراحی قرار بگیرید که البته جراحی با روش لیزری آسان و بدون عارضه درد و خونریزی و یا احتمال عفونت شده است و امکان جراحی سرپایی بدون نیاز به بیهوشی عمومی وجود دارد. از روز پس از عمل هم میتوانید به راحتی به کار و فعالیت روزانه خود باز گردید.

 • صمیر گفت:

  سلام صبح بخیر من در کشور اندوزیا زندگی میکنم ۲۳ سالم هست مدد یکسال پیش در تفاوت پنچ ما دو بار خون ریزی مقعدی داشتم فقط دو بار بدون درد و حال مدت دو روز میشه خیلی مقعدم سوزش داره و سمت چب مقعدم کمی برامدی پیدا کرده به داکتر مراجعه کردم علایم اش را گفتم و دوا تجویز کرد که از دیروز خورده روان هستم شمها از خواب شرین بیدارم میکنم میسوزه لطفا راهنمایم کنید داکتر من چه نوع مریضی گرفتم؟ تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • منیژه غل گفت:

  هفته نهم بارداریم شیاف پروژسترون۴۰۰استفاده میکنم سه روزدردمقعدشدیددارم جوری که مقعدم کامل اومده بیرون وقرمزشده وورم کرده زیادنمیتونم راه برم توروخدایه راه حلی بهم پیشنهادبدین ممنون میشم باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی وضعیت و درمان دارویی مناسب در بارداری مراجعه حضوری نمایید. مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر را نیز افزایش دهید.

 • عطیه گفت:

  سلام من ۲روز بود درد مقعدی زود گذر داشتم اما دیشب ی درد ناگهانی شدید گرفت ک تا۱ساعت ادامه داشت نفس کم میاوردم واینقدر درد شدید بود ک هم حالت تهوع گرفتم هم درد ب قسمت ناف میرسید و خیلی نافم درد میکرد کلا از قسمت مقعد شروع میشد ب ناف وپهلوهام میخورد.الانم درددارم اما خیلی کم.میترسم دوباره شدید شه.لطفا راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • فریبا مهرابی گفت:

  با سلام و عرض احترام
  مادرم پنچ سال پیش سرطان روده بزرگ گرفتن و ۳۲جلسه برق و ۳۰جلسه شیمی درمانی کردن و بعد از ان عمل روده بزرگ داشتن و ۴۰سانت روده رو برداشتن بعد از برداشتن روده بزرگ و کیسه داشتن تا دو سال و بعد از دوسال کیسه رو برداشتن جاش میله گذاشتن از وقتی که کیسه رو بداشتن همش درد از معقد داره که گاهی وقتها از درد شدید بستری میشن و چند روز که کورتن میزنن خوبن ولی بعد از اینکه مرخص میشه میاد دوباره دردهاش شروع میشه و با شیاف یا بعضی وقتها مجبورا به ذره تریاک تو چایی حل کنند و بخورن ولی بازم ساکت نمیشه درد خیلی عذاب میکشه
  تورو خدا اگه راه حلی هست برا درمانش بهم کمک کنید واقعا ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام برای راهنمایی و بررسی علت درد حضوری مراجعه شود

 • مرتضی گفت:

  پدرم دردمقعدموقع دفع مدفوع داردچ راهکاری پیشنهادمیکنید

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی و اطراف آن می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • سهیلا گفت:

  با سلام.
  من متولد سال ۱۳۵۷ میباشم و چند باری با درد شدید مقعد از خواب بیدار شدم و چندین سال هم هست که بعد از حاملگی اولم دچار یبوست شدم و بعضی وقتها احساس دفع کامل هم ندارم و بیشتر وقتها برای دفع از شلنگ دستشوئی و فشار آب استفاده میکنم و تکه ای گوشت اضافه هم در بیرون مقعد احساس میکنم. همچنین در مدفوعم خلطهای چسپنده زیادی وجود داره که این خلطها به سنگ توالت میچسپن. چیکار کنم به چه دکتری مراجعه کنم؟؟ آیا امکان سرطان روده وجود دارد؟؟ گاهی وقتها هم احساس درد شدید در روده و زیر دلم میکنم. البته دچار افتادگی رحم هم هستم. لطفا راهنمائیم کنید و اگر امکان داره بگید چی بخورم.
  با تشکر و اجرتان با حضرت فاطمه زهرا(س) و سیدالشهدا

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش و یا خونریزی بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • رحیمی گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  مادر من پنجاه سالشه و هر چند وقت یکبار درد شدید و ناگهانی در ناحیه مقعد میگیره خونریزی و بواسیر هم نداره. گاهی چندماه یکبار گاهی هم زودتر. مشکل خاصی دارن که اینجور میشن؟؟ دکتر هم نمیان خجالت میکشن. عصبی که میشن بیشتر این درد میاد سراغشون. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایند. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • علی امیدی گفت:

  سلام خسته نباشید-خواهر بنده درد شکم داشت که دکتر گفت ورم روده داره-چند تا قرص خورد به مدت کمتر از یک ماه الان سمت چپ بدنش وپاش درد می کنه و در قسمت انتهای روده بزرگ(نزدیک مقعد)احساس یک توده دردناک می کنه که به صورت ضربانی درد می کنه.ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.اگه ممکنه زودتر پاسخ بدید.تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی زائده و وضعیت بیمار لازم است حضوری مراجعه شود.

 • پسری 21ساله گفت:

  باسلام ببخشید اقای دکتر من حدود دوسه سال بعضی اوقات نه همیشه وقتی دستشویی میرم بعدازاتمام درد دارم حتما باید یجا بخوابم یابشینم خودمو سفت یامحکم بگیرم تا دردم اروم اروم خوب بشه اگه امکانش هست یه راهنمایی بکنید روم نمیشه به کسی بگم باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • عباس گفت:

  سلام من سال ۹۲دچار درد و سوزش شدید مقعدی هنگام دفع شدم و بعد دفع بودم که به پزشک متخصص مراجعه کردم و برام پماد mg تجویز کرد که بعد یک هفته کامل خوب شدم ولی بعد اون هر ۶ ماه دوباره تکرا ر میشد بیماریم تا که به یه پزشک فوق تخصص داخلی مراجعه کردم و در مرحله اول آزمایش کلونوسکوپی انجام داد و گفت که کولیت روده دارم که برام ژل کرتون بهمراه قرص سنالین و پماد لیدوکائین تجویز کرد که تو هفته اول خوب شدم و بعد برام ژل آساکول بهمراه قرص سنالین تجویز برای ادامه درمان داد که ۴ ماهی استفاده کردم و خوب شده بودم که بعد ۴ ماه یکدفعه دوباره بیماریم برگشت و الان هنگام دفع و بعد دفع شدیدا” درد و سوزش دارم و این دقیقا” فقط تو محل خروج این اتفاق میوفته بطوری که صبح بعد دفع سوزش درد دارم تا آخر شب که میرم خونه نمیتونم رو صندلی بشینم نه راه برم چیکار باید بکنم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحات احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست را کنترل نمایید.

 • عباس گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر جان بنده ۶ ماه پیش درد و سوزش مقعد ( فقط در قسمت انتهای روده بزرگ ) و هنگام دفع خونریزی و سوزش داشتم با مراجعه به پزشک فوق تخصص داخلی و انجام آزمایش کولونوسکپی ایشان فرمودند که شما کولیت روده دارید و داروی کورتن را برای مدت ۱۰ روز بهمراه قرص سنالین و پماد دیلیتاژل و لیدو کائن ۲ درصد گه پس ار مصرف این ها کاملا سوزش و درد ار بین رفت و بعد این دکتر زل آساکول سوئیسی را تجویز کرد که طبق دستور در حال مصرف بودم که بعد گذشت تقریبا” ۴ ماه دوباره خونریزی و درد و سوزش برگشته به دکترم مراجعه کردم دوباره همون دارو هارو ( کورتن ، زل دیلیتازل ، زل لیدوکائین ) برام نوشته که الان با مصرف یک ماه این دارو هنوز همونطوری هستم و موقع دستشویی درد شدیدی دارم و بعدش تا حدود یک ساعت اذیت درد ادامه داره وقتی صاف هم می ایستم احساس شوزش و درد شدید دارم موندم چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی وضعیت و تجویز درمان دیگر باید حضوری مراجعه کنید

 • حبیبه ت گفت:

  سلام، خسته نباشید
  شوهرم بیماری دیستروفی عضلانی دارن و تحرکی نمی تونن داشته باشن
  مشکل یبوست شدید داره که در زمان دفع همراه با درد شدید هست

  از انواع ملین ها استفاده میکنم ، در زمان خروج مدفوع حالت خشک نداره با اینهمه دردهای شدید اذیتش میکنه
  فواصل دفع نامنظمه، بعضی وقتها ۱۰ روز دفع نداره بعد سه چهار روز پشت سرهم دفع میکنه

  باید چکار کنم ، داروی خاصی هست برای درد استفاده کنم برا ایشون؟

  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام برای کنترل یبوست و درمان دارویی حضوری مراجعه شود

 • عزیزی گفت:

  سلام آقای دکتر من سی ودو سالم هست دو بار کمرم و یک بار گردنم به خاطر دیسک جراحی شده جراحی دوم کمرم که تنگی کانال نخاعی داشت پلاتین گذاشتن الان مشکلی دارم که در وقت مدفوع کردن بی حسی و درد پای چپم زیاد می شود مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است برای بررسی به متخصص ارتوپد مراجعه شود

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید
  من۲۱سالمه الان سه ماهه مقعدم درد میکنه وخونریزی داشتم یه ماهه خون نمیاد ولی یه چیزی مثل جوش زده بیرون یه ماهه واحساس میکنم بزرگ شده.
  رفتم دکتر پماد ودارو داده استفاده کردم ولی خون نمیاد ولی درد دارم.رفتم پیشش گفت جراحی کن من ازش پماد خواستم وحالا میبینم هیچ فرقی نکرده.نمیدونم چه کنم؟برا بارداری هم مشکل نداره؟

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند بی اختیاری یا سختی در عمل دفع مدفوع و خونریزی خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. حتماً پیش از اقدام به بارداری درمان اساسی انجام دهید زیرا بیماری مقعدی در بارداری تشدید خواهد شد و امکان درمان محدود است.

 • حسین ج گفت:

  سلام بعضی مواقع خونریزی ازناحیه مقعد قبلأ یبوست شدید داشتم مدتی هست یبوستم کم شده بیشتر دچار اسهال می شدم شغلم رانندگیه هنگام رانندگی بیشتر احساس درد شدید فرورفتن تیزی داردم یکی دوروز هست هنگام دستشویی درد زیادی از ناحیه مقعد احساس می کنم لطفأ راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع و روشن به همراه درد به دنبال یبوست شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • سهند گفت:

  سلام ، من دوروز هست كه در مقعد دچار درد شدم ، هنگام نشستن راه رفتن و خوابيدن هم درد دارم ، هيچ برامدگي در بيرون وجود ندارد ، خونريزي و چرك هم نديدم ، با اب گرم كه شستشو انجام ميدم درد برطرف ميشه اما باز برميگرده ، ٣ ماه هم هست كه رژيم غذايي دارم ، اگه امكان داره راهنمايي كنيد ممنون ميشم .

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید.ببخشدمن وقتی اجابت مزاج دارم وقتی ک سفت باشه چن مدتی هست دچارخونریزی میشم الان باسوزش هست میشه راهنمایی کنید خیلی میترسم

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع و همراه سوزش به دنبال یبوست شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود. برای کنترل یبوست خود میزان مایعات مصرفی و مواد غذایی پر فیبر میوه و سبزیجات و آلو گلابی و انجیر خشک را افزایش داده و روزانه تحرک و پیاده روی داشته باشید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی رسانده و از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید.

 • مهدی گفت:

  سلام.حدودهشت ماه هست که شقاق مقعددارم واخیرا یه تکه گوشت به اندازه ۱سانتی درشیارمقعدم درامده که هنگام دفع مزاج خیلی اذیت میشم ودرد دارد دستمال هم که میزنم یه کم خونی میشه یه موقع هم بعداز دشستشویی باد داره نمیدونم چه کارکنم روم هم نمیشه برم دکتر خواهش میکنم کمکم کنید ممنون…

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی امکان تشخیص بیماری شما وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالاً دچار فیشر یا شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.
   برای جلوگیری از عود آن از ابتلا به یبوست و اسهال پیشگیری کنید.

 • H گفت:

  سلام. چند وقتي بود كه هنگام دفع خونريزي و درد داشتم و درد هم پس از نيم ساعت يا يك ساعت خوب ميشد ولي الان خونريزي ندارم ولي پس از مدفوع درد دارم كه نميتونم بشينم ولي اونم پس از چند ساعت خوب ميشه ولي با دفع بعدي دوباره شروع ميشه علتش چيه ايا راهي داره كه عمل نكنم خيلي ميترسم از عمل وبرام مقدور ني

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی امکان تشخیص بیماری شما وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالاً دچار فیشر یا شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • من گفت:

  با سلام
  من حدود ۶ ماه پیش یبوست شدید داشتم که کولونوسکوپی هم رفتم. دکتر تشخیص داد مشکلی نیست فقط گفت میوه سبزی و مواد غذایی فیبردار بخور.
  ازون موقع تا الان یبوستم به طور کامل خوب نشده و الان حدود یک ماهی هست که در ناحیه مقعد از داخل درد دارم. اجابت مزاجم خیلی خوب نیست

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به کنترل یبوست شما را مستعد انواع بیماریهای مقعدی خواهد کرد. برای بررسی علت درد مقعدی حضوری مراجعه شود. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست می‌شود.

 • سامان گفت:

  سلام خسته نباشید؟ من سابقه درد مقعد یا مدت طولانی یبوست نداشتم ولی الان حدود یک ماه هست که یبوست دارم و درد مقعد و بیشتر سوزش دارم هم قبل مدفوع هم بعد مدفوع .با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به کنترل یبوست شما را مستعد انواع بیماریهای مقعدی خواهد کرد. برای بررسی شدت آسیب مقعدی حضوری مراجعه شود. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست می‌شود.

 • لیلا گفت:

  سلا م . من چند هفتس درد کمر و مقعد دارم که قبلا هم درد شکم و دستگاه تناسلی اینا معده داشتم و الان رفتم واسه درد م گف ت زخم مقعد دارم با داو اگه خوب نشدم باید و برم کو لو نو سکپی .

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم بسته به نوع بیماری مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • منصور گفت:

  سلام.
  من در ۱۷ سالگی بواسیر شدید با خونریزی فراوان داشتم که در ۱۹ سالگی با عمل جراحی بسیار سخت و دردناکی درمان شد ولی خیلی رنج کشیدم. اکنون چهارده سال از معلم گذشته است.دو سالیاست که به هنگام دفع مدفوع درد و ناراحتی دارم البته به شدت ۱۵ سال قبل نیست، اما زندگی ام را مختل کرده است به طوری که تا یک ساعت بعد از دفع هنوز حس ناراحتی دارم و این در محل کار بسیار برایم بد شده است چرا که مجبورم بعد از دفع نیم ساعتی بیرون از محل کار قدم بزنم تا اعصابم کمی آرام شود. در ناحیه مقعد دو زیاده کوچک احساس میکنم که انگار نیمی از آن درون مقعد و نیمی بیرون است و شبیه به همان زیاده های بواسیر چند سال پیش است اما بسیار کوچکتر.آیا ممکن است بواسیر عود کرده باشد؟ اگر اینطور باشد حاضرم عملدجراحی را ولو به سختی عمل قبلی تحمل کنم و سریعتر ازین رنج خلاص شوم چون امکان و وقت مصرف دارو یا پماد یا کارهایی ازین دست را ندارم و حس میکنم بی نتیجه است. با تشکر.

  • clinic گفت:

   با سلام بله به احتمال فراوان دچار عود بیماری بواسیر شده و یا دچار یک بیماری مقعدی دیگر شدید که نگرانی ندارد با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی و عوارض جراحی سنتی به صورت سرپایی جراحی شده و از روز بعد از عمل به کار خود باز خواهید گشت. زودتر برای درمان خود مراجعه کنید.

 • دختر ۲۴ ساله گفت:

  سلام دکتر جان دستم به دامنت، دارم میمیرم از درد، یکی دو سالی هست که چند ماه یک بار یه درد وحشتناکی میاد سراغم از ناحیه ی شکم ام تا زیر شکمم نزدیکای مثانه ام بعلاوه مقعد رو هم در بر میگیره، تا یک ساعت گاهی نیم ساعت، گاهی گاهی هم یک ساعت و نیم طول میکشه. با ماساژ و نوازش حالم بهتر میشه و دردم کمتر میشه.
  از خواب عمیق این درد بیدارم میکنه.
  علتش چیه؟ نکنه سرطان روده یا اپاندیس دارم، خیلی میترسم.
  سپاس از محبت شما.

  • clinic گفت:

   با سلام برای تشخیص بیماری و علت درد لازم است حضوری مراجعه نموده تا معاینه و بررسی بالینی شوید.

 • حمید کارخنه گفت:

  حدودا دو ماه پیش یبوسیت شدیدی گرفتم و در هنگام اجابت مزاج دچار خونریزی در مقعد شدم حدود یه ماه گه گاهی خون میامد الان خوب شده ولی الان موقع اجابت مزاج دچار درد شدید میشوم انگار یه چیزی شبیه جوش در مقعدم در اومده وقتی دست میزنم درد شدیدی احساس میکنم و در امتداد یک رگ زیر بیضه ام درد احساس میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این زائده هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و سوزش و یا سختی در عمل دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • پرویز 30سالمه گفت:

  بنده از ده سالگی یبوست داشتم از ۱۶سالگی چن سال وزنه برداری فعالیت داشتم و ۲۶سالم بود یه سال تریاک مصرف داشتم یبوستم شدید شد بواسیر از سمت راست مقعد زده بیرون خونریزی شدید اعتیادمو ترک کردم داروهای دکتر استفاده کردم نتیجه نگرفتم الان چن ساله دارو سی لاکس استفاده میکنم خیلی وقتها درد مقعد دارم خیلی متشکرم از شما راهنمایی میکنین

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان به موقع این زائده و بیماری مقعدی باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند سوزش و خارش یا سختی در عمل دفع مدفوع و خونریزی مجدد خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • فرار گفت:

  سلام . من تقریبا در یک مهر ماه دفع سفتی داشتم که منجر به شقاق عمیقی شد . درد بسیار شدیدی داشتم و برای دفع نیم ساعت در سرویس بهداشتی بودم داروهایی که دکترم تجویز کرد رو به بهبودی بودم که دوباره یک ذره سفت خیلی کوچک باعث شد مجدد به همان روز های اول درد برگردم طوری که به عمل راضی شده بودم ( شقاق باعث همورئیدم شد . خلاصه کنم برای عمل نرفتم و با درمان های خانگی تقریبا شقاقم برطرف شد و همورئیدم هم در حال بهبودیه . اما حالا یک مشکل دیگه پیدا کردم درد در همان ناحیه هست طوریکه شبها از خواب بیدار میشم . خیلی مراعات تغذیه ام رو میکنم میوه های پرفیبر استفاده میکنم و حتی بیشتر از ۸ لیوان آب مصرف میکنم . و اجابت مزاج سفت نداشتم حتی برای یک روز . اما درد هنوز هست و اون ناحیه حس میکنم منقبض شده و ورم داره . احتمال عفونت هست ؟ چون در سمتی که شقاقم بود دو الی سه تا بر جستگی مانند جوش در اومده که اونها خیلی درد ناک هستند. ممنونم میشم راهنمایی بفرمائید . ببخشید طولانی شد .

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • نادریان هستم گفت:

  من هیموروید داخلی دارم . رعایت میکردم . مشکلی نداشتم چند وقتی که درد در طرف راست معقد دارم . ولی خونی نمیبینم لطفا راهنمای کنید. متشکرم ۴۶ سال سن دارم

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری هموروئید شما در حال عود و بروز نشانه‌های دیگر است لازم است برای درمان قطعی آن حضوری مراجعه نمایید و تحت درمان قرار بگیرید.

 • ناشناس گفت:

  سلام . من حدود یکساله اکثر وقتایی که مدفوع میکنم ، درد مقعدم شروع میشه . لطفا راهنماییم کنید . روم نمیشه برم پیش دکتر . همیشه برای دردم از شیاف استفاده میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی نمیتوان نظر قطعی داد ولی با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر یا همان شقاق مقعدی هستید که در میان مردم رایج بوده و معاینه آن برای پزشک عادی است و خجالت ندارد. فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و تبدیل به زخم مقعدی عمیق شده و نیاز به جراحی دارد که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • رويا گفت:

  با سلام
  ديشب وقتي ميخواستم بخوابم احساس كردم شكمم به شدت باد كرده و درد شديدي در ناحيه شكم و زير شكم و و احساس درد و فشار در ناحيه مقعد داشتم
  بعد از استفراغ اندكي آرام شدم و خوابيدم
  اين درد تا چند ساعت پس از بيدار شدن ادامه داشت پس از خوردن صبحانه بهتر شد ولي نه كامل
  نميدانم اگر بخاطر خالي بودن معده باشد چرا ناحيه مقعدم درد داشت و اگر برعكس چرا با استفراغ و خوردن غذا تسكين يافت
  اين اتفاق چندين بار و هميشه شب ها روي داده و نگرانم كرده
  ممنون از شما

  • clinic گفت:

   با سلام برای تشخیض نوع بیماری عفونی یا گوارشی حضوری مراجعه شود.

 • محمد بندر عباس گفت:

  بعد از یبوست چند روز. درد. و. ورم احساس میکنم حالا درد ندارم فقط ورم دارم. لطفا راهنمایی ام کنید. ممنون ومتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است ابتلا به یبوست شما را دچار یک بیماری مقعدی و بواسیر کرده باشد برای تشخیص قطعی مشکل مقعدی باید حضوری مراجعه نمایید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • محمد گفت:

  دكتر من زمانيكه رفع حاجت ميكنم ، در قسمت مقعد درد احساس مى كنم ، و به كاغذ توالت مى بينم لكه هاى خون وجود دارد . لطفأ رهنماىى كنيد ؟

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خونریزی مقعدی دو نشانه بارز بیماری مقعدی فیشر یا هموروئید است، لازم است برای تشخیض قطعی و میزان پیشرفت بیماری و نوع درمان لازم حضوری مراجعه کنید تا روند درمان تسریع شود.

 • مرتضی رجایی گفت:

  سلام مدتیه سوزش مقعد دارم سه یا چهار غده توپی شکل از مقعدم خارج که یکیش خیلی سوزش داره پماد هیدروکورتیزون یک درصد مصرف میکنم خوب میشه ولی بعد از مدتی دوباره دردش شروع میشه لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا حضوری مراجعه نموده و پس از تشخیص قطعی بیماری صد در صد درمان شوید با روش لیزری از وجود زائده مقعدی و سوزش ناشی از آن به صورت سرپایی و بدون درد و خونریزی رها خواهید شد.

 • میلاد گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  مردی ۳۰ ساله هستم.حدود یه هفتس که درد ناحیه مقعدی دارم.اولش فکر کردم به خاطر انار شدی که خوردم درد دارم.البته این توضع را بدم فقط در دستشویی درد دارم انگار یه جوش درون مقعد من هستش میخواستم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. نشستن در لگن آب گرم و کمپرس گرم به کاهش درد کمک خواهد کرد.

 • ناشناس گفت:

  سلام اردیبهشت ماه نود شش شقاق جراحی کردم ؛الان که آبان ماه هست درد بسراغ اومده درد همراه با جمع شدن مقعد بصورت نوک تیز میشه ؛پارچه گرم هم میزارم و از آب گرم بمدت بیست دقیقه استفاده میکنم روزی چهار عدد انجیر خیس شده میخورم شیر گرم و مصرف سبزی و سالاد و روغن زیتون اما موقع دفع درد شدیدی دارم هفته ایی سه بار ورزش جدی والیبال و پیاده روی هم دارم ؛اما این مشکل حل نمیشه ؛کولونوسکوپی هم انجام دادم گفتن روده کاملن سالمه ،لطفن راهنمایی کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است نیاز به جراحی دوباره باشد حضوری مراجعه شود تا در صورت نیاز با روش لیزری بدون درد و خونریزی جراحی شوید

 • مرتضی گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده دو بار در سالهای پیش بعلت یبوست و دفع مدفوع دچار پارگی جزیی مقعد شده که یه روزه خود به خود درمان شد. ولی سه روز پیش احساس درد جزئی در ناحیه مقعد دوباره به سراغم آمد ولی اینبار پوستم دارای قرمزی شدید ولی بدون درد در سه سانتی مقعد و یک زائده کوچک همراه با درد در کنار مقعد مشاهده کردم. در دو روز اول درد کم ولی روز سوم درد شدید و تب و لرز کردم. پیش دکتر که رفتم گفت فیشر و سفیکسین به همراه دو کرم آنتی بیوتیک و آنتی فیشر داد. من سوالم اینه اولا این آبسه نیست بعلت تب و لرز؟ دوما دردش خیلی شدید و غیر قابل تحمله در روز چهارم حتی برای بلند شدن یه ربع زمان میگیره و دردش مداومه. دوما آیا الان مراجعه کنم به شما یا بعد از اتمام داروهام؟

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری فیشر هستید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که خوشبختانه با وجوذد روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • مهدوي گفت:

  سلام فرزند پسري دارم كه هفده سال دارد و حدود يك ماه است كه در ناحيه دنبالچه و مقعد درد دارد و گاهي اوقات هم يبوست دارد ،لطفا راهنمايي كنيد .

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است ابتلا به یبوست پسر شما را دچار یک بیماری مقعدی و درد مقعد کرده باشد برای تشخیص قطعی مشکل مقعدی باید حضوری مراجعه نمایید. برای کنترل یبوست باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند، تحرک داشته باشند و ورزش کنند، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانند و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزند و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنند. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزند زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • زهراوی گفت:

  سلام و خسته نباشید من حدود ۲ماه قبل عمل آبسه آنو رکتال کردم و پزشکم به من گفت احتمال زیاد باید چند ماه بعد عمل فیستول هم انجام بدی الان در ناحیه مقعد درد دارم مخصوصا وقتی عمل دفع انجام می دم سوزش هم دارم در حالیکه اصلا یبوست ندارم نگرانم نکنه مجدد آبسه بشه ممنون میشم راهنمایی بکنید

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است به سبب بروز علایم آزار دهنده حضوری مراجعه کنید ممکن است زودتر نیاز به جراحی داشته باشید که خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • مهدی گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  سه روز پیش سفر کاری داشتم که مجبور شدم حدود پنج شش ساعت رانندگی کنم
  و روز بعد هم همین مقدار برای برگشت مجبور به نشستن و رانندگی کردن شدم
  و حالا از همان روز اول رانندگی احساس درد در مقعد دارم بدون هیچ خون ریزی در موقع دستشویی رفتن و هیچ سابقه ای قبلی
  و کاملا یهویی
  شیاف دیکلوفناک که میزارم اروم میشه
  دلیلش چیه که یهویی درد گرفته

  • clinic گفت:

   با سلام نشستن زیاد عروق ناحیه مقعد را مستعد هموروئید نموده است با کمپرس گرم سعی کنید درد را کنترل کنید در صورت ادامه داشتن درد حضوری مراجعه شود. خوددرمانی نکنید.

 • علی گفت:

  با سلام من چند سال پیش فیشر مقعدی عمل کردم اون موقع ی فیستول بود که خون میومد ..که تقریبا خوب شدم ا الا ن به راحتی نمیتونم اجابت مزاج داشته باشم باید به زور خار جکنم که باعث درد مقعدی میشه خونریری هم ندارم رفتمم دکتر گفت پاک؟ اما وقتی میام خونه استراحت میکنم خوب میشه اصلا نمیتونم نخود لوبیا ….بخورم ببخشید اینوومیگم بادایی که از مقعددخارج میشه انگار پشتمو سوراخ میکنه وقتی رانندگی میکنم یا شلوار لی پام اینطوریم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر دچار فیستول مقعدی بودید تنها راه درمان ان جراحی است و خود به خود رفع نمیشود، لازم است تا برای راهنمایی بهتر حضوری مراجعه نمایید تا ناحیه مقعد بررسی شود ممکن است برای کشف علت درد نیاز به کولونوسکوپی تشخیصی نیز داشته باشید، در هر حال پیش از بروز عوارض دیگر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • علی گودرزی گفت:

  با سلام من چند سال پیش فیشر مقعدی عمل کردم اون موقع ی فیستول بود که خون میومد ..که تقریبا خوب شدم ا الا ن به راحتی نمیتونم اجابت مزاج داشته باشم باید به زور خار جکنم که باعث درد مقعدی میشه خونریری هم ندارم رفتمم دکتر گفت پاک؟ اما وقتی میام خونه استراحت میکنم خوب میشه اصلا نمیتونم نخود لوبیا ….بخورم ببخشید اینوومیگم بادایی که از مقعددخارج میشه انگار پشتمو سوراخ میکنه وقتی رانندگی میکنم یا شلوار لی پام اینطوریم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر دچار فیستول مقعدی بودید تنها راه درمان ان جراحی است و خود به خود رفع نمیشود، لازم است تا برای راهنمایی بهتر حضوری مراجعه نمایید تا ناحیه مقعد بررسی شود ممکن است برای کشف علت درد نیاز به کولونوسکوپی تشخیصی نیز داشته باشید، در هر حال پیش از بروز عوارض دیگر برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • میترامسرور گفت:

  سلام خسته نباشید دوماه ونیم است ک زایمان کردم ب صورت سزارین الان یک ماه هست ک مقعدم درد شدید میکنه ویبوست میگیرم دسشویی خیلی برام سخته و بعضی وقتها بخاطر فشار زیاد خونریزی خیلی کم دارم فقط اول دسشویی چکار کنم تو خونه درمان بشم ممنون لطف میکنید

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. از طرفی خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه بیماری جدی باشد و حتماً باید نزد پزشک پیگیری شود و درمان خانگی کافی نیست. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از مواد غذایی کمتر نفاخ مصرف کنید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید.

 • کیان گفت:

  باسلام و خسته نباشید . من یه بچه شش ماهه دارم که دو روزه مقعدش قرمز شده و حتا یک بار خونی شد. ولی دستشویی کردنش معمولیه .نه اسهال داره و نه یبوست . ولی تو این دو روز بعضی وقتها که میخاد دستشویی کنه یهویی دردش میگیره و یهویی جیق میزنه . لطفا من را راهنمایی کنید .متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام حتماً برای معاینه به پزشک اطفال مراجعه شود.

 • مرضیه گفت:

  سلام ببخشید دو سه روز درد مقعد دارم فشار میاره پایینم خیلی اذیتم.

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • پریسا گفت:

  با سلام بنده دیروز بعد از انجام کارهای خانه درد شکمی وحشتناکی گرفتم که گاها همراه درد مقعد بود و بعد از حدود یک ساعت آرام شد و بعد از آن هنگام ایستادن تشدید شده و هنگام دراز کشیدن آرام میشد امروز هم درد شکم کمتر شده و درد مقعد افزایش یافته و گاها درد مقعدی برای چند ثانیه خیلی شدید می شود علت چیست؟ و آیا مراجعه به دکتر ضروری است؟ یا سونوگرافی؟

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی علت حتماً مراجعه شود.

 • Fariba گفت:

  سلام آقای دکترخانومی هستم بیست و هشت ساله یک ماهیی هست ک زیر شکمم درد دارم حتی چند روز به شدت تب و لرز هم کردم اما با مسکن رفعش کردم اما هنوزم زیر شکمم و معقدم از داخل یعنی از داخل لگن گاهی درد می‌گیره دردش به شکلیه ک همش احساس می‌کنم احتیاج به دفع دارم اما فقط احساس می‌کنم و درد دارم فقط چه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به سابقه تب و لرز اخیر ممکن است دچار آبسه مقعدی باشید لازم است مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید.

 • سلطان گفت:

  سلام جناب دکتر خسته نباشید. بنده ۳۳ سال دارم؛ از سال ۹۳ به دنبال زیاد نشستن روی صندلی پلاستیکی و تعریق زیاد هنگام نگارش پایان نامه، دچار درد شدید مقعدی شدم که پزشک تشخیص فیشر داد و با داروهای تجویزی بهبود یافتم ولی بعضا درد دوباره بصورت موقتی و مقطعی سراغم می آمد تا اینکه از مرداد ماه مجددا و با شدت دچار درد ثابت مقعدی شدم و همچنین موقع نشستن در توالت احساس یک برآمدگی توده مانند در منتهی الیه سرینه راست باسنم به طرف دنبالچه حس می کردم که دو تن از پزشکان علیرغم معاینه، متوجه آن نشدند.نهایتا بعد از حدود ۲۰ روز در سمت راست مقعد یک آبسه تشکیل و ترکیده و تخلیه شد و بعدا از همان توده ای که ذکر کردم، آبسه ای دیگر تشکیل و ترکیده و تخلیه شد. سپس در کنارش یک آبسه دیگر نیز تشکیل و ترکید و سپس برای بار چهارم نیز از کنار همان آبسه ها، آبسه ای دیگر تشکیل شد ولی از طریق محل آبسه اول (نزدیک مقعد) تخلیه شد. فیستولوگرافی کردم، ماده حاجب وارد رکتوم نشد، سونوگرافی اعلام کرد همه این ها به یک آبسه یک و نیم در و و نیم سانتی مابین اسفنگوتر داخلی و خارجی وصل می شوند که خودش را به سطح پوست رسانده و تخلیه شده است. کولونوسکوپی هم فقط التهاب در رکتوم گزارش کرد و نمونه برداری کرده و به آزمایشگاه فرستاد که دو هفته بعد جوابش ارائه خواهد شد. لطفا بفرمایید گه علایمی که عرض کردم به کدام بیماری شباهت داشته و آیا باید تحت عمل جراحی قرار گیرد یا با دارو قابل درمان است؟ و اینگه آیا عمل جراحی آن حساس و دارای عوارضی مثل بی اختیاری خواهد بود با خیر؟ باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام حتما باید تشریف بیارید تا درمان شوید آبسه به صورت سرپایی قابل درمان است جای نگرانی نیست

 • محمد هاشمی نسب گفت:

  سلام خسته نباشید یک دختر بچه دو ساله دارم یک هفته ای هست که درد مغعد ازارش میدهد یک ساعت ارام میشه دوباره درد شروع میشه ۱۰الی ۲۰ دقیقه ادامه دارد بقل میگیرم ارام میشه تشکر راهنمای بفرماید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری فرزندتان و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم فرزندتان را بیاورید.

 • قاسم گفت:

  سلام.مدتی‌است‌درناحیه‌مقعددرددارم‌دفعه‌اول‌بعدازدفع‌مدفوع‌خون‌دیدم‌دیگه‌ندیدم‌‌‌‌به‌پزشک‌عمومی‌مراجعه‌کردم‌ولی‌هرازگاهی‌دوباره‌دردشدیددارم.‌‌‌‌‌‌
  لطفاراهنمایی‌نمایید

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. درد و خونریزی مقعدی همراه با هم شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • کریم گفت:

  سلام . مردی ۴۴ ساله هستم. حدود ۱۰ سال پیش کیست مویی داشتم و در بیمارستان میلاد جراحی کردم و از شرش خلاص شدم . حدود ۲ سال است که از درد انتهای استخوان دنبالچه رنج میبرم (خیلی تدریجی ایجاد و شدید شد)، ابتدا نمیدانستم از کجاست پزشکان مختلف نظرات مختلف دادند از قبیل خوب جوش نخوردن جای جراحی قبلی و یا کیست مجدد داخلی و یا ضربه به دنبالچه ویا…… اما درد و التهاب انتهای دنبالچه منطقی تر بنظر میاید. متخصص ارتوپد امپول لیدوکایین را تجویز کرد، متخصص جراحی امپول بتامتازون ال ای را(بهمراه یک کپسول) . اولی که ظاهرا خیلی مقطعی است و دومی کورتون و مشکلات بعدی که حاضر به پذیرشش نیستم. شما چه پیشنهادی دارید؟
  ضمنا متاسفانه چند روزیست که درد عجیبی در خود ماهیچه معقد دریک نقطه کوچک ایجاد شده که در هنگام دفع و نیز انقباض ارادی ماهیچه اذیت میکند ولی خوشبختانه هیچ خونریزی در هیچ موقعی نداشته ام.
  ممنون از راهنمایی تان
  ببخشید عرایضم طولانی شد.

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری فیشر با درمان خانگی رفع نخواهد شد لازم است تا درمان دارویی بگیرید. بهتر است فرصت طلایی بهره برئن از درمان دارویی را از دست ندهید. فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد. در روش دیگر تزریق بوتاکس به مدت شش الی نه ماه عضلات دریچه‌ای مقعد فلج شده و فرصت برای بهبودی و خونرسانی به زخم فرآهم می‌شود که موقت بوده و گاهی نیاز به تکرار تزریق دارد.

 • ناشناس گفت:

  من سه ماهه زایمان طبیعی کردم سوالاتم بعد مدفوعم مقدم هم درد داره هم سوزش لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری و تحمل وزن جنین در نه ماه بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشردر زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. به منظور تشخیص قطعی نوع بیماری مقعدی و میزان پیشرفت آن لازم است تا تحت معاینات بالینی قرار بگیرید، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. در صورت پیشرفته بودن بیماری نیاز به جراحی است که با روش لیزری می‌توانید بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود و شیردهی و مراقبت از کودک را از روز پس از عمل آغاز نمایید.

 • خانم گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  من چند سال هست که به محض سفت شدن مدفوعم قسمت مخرجم درد شدید میگیرد و اگر ادامه پیدا کند خونریزی هم میکند ولی بعد از اینکه دیگر مدفوعم سفت نیست این درد موقع دستشویی ادامه پیدا میکند وهمچنین در اون قسمت خارجی یه تکه گوشت هست که همون موقع دستشویی شروع به سوزش و درد میکند و بنظرم علت اصلی درد هم هست نزد دکتر رفتم که گفت یه زخم هست و نیازبه عمل ندارد ولی این درد هنوز ادامه دارد و کاهش نیافته میشه راهنمایی کنید که دردم از کدوم یک هست ودرمانش چی میتونه باشه

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان درد مربوط به زخم بوده و برای بررسی بیشتر و راهنمایی مفیدتر لازم است تا حضوری مراجعه نمایید تا معاینه شده و در صورت نیاز به جراحی با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد و برای پیشگیری از عود مجدد بیماری لازم است تا تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کرده و عادات غلط رفتاری روزمره خود را اصلاح نمایید.

 • علی گفت:

  سلام ، مدتی هست که در قسمت مقعد درد شدید دارم و در برخی موارد همراه مدفوع خونریزی و سوزش و خارش بیار شدیدیک دارم الان این درد بسیار شدید تر شده لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. درد و خونریزی مقعدی، سوزش وخارش همراه با هم شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • مهین گفت:

  من بواسیر دارم درد شدیدی رو تحمل میکنم چرا باید بکنم تا از دس این مشکل راحد شم ممنون میشم راهنمایم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام درمان بستگی به مرحله بیماری هموروئید و میزان پیشرفت و آسیب بافتی ناحیه دارد. در صورتی که در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری هموروئید باشید، امکان بهبودی با کمک درمان دارویی و بدون نیاز به جراحی وجود دارد. البته بیماری هموروئید یک بیماری مربوط به سبک زندگی و عادات غذایی افراد بوده و عدم ایجاد تغییر مطلوب در سبک زندگی مانع از دستیابی به بهودی کامل بیماری شده و احتمال عود آن وجود خواهد داشت. بهتر است زودتر برای درمان خود مراجعه حضوری نمایید.

 • صبوری گفت:

  مادربزرگم احساس میکنددردهمراه بافشار به مقعدداردمثل زایمان وخودش بدلیل سن بالا نمیتواندبه دکترمراجعه کند چکاربایدکرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام حتماً مادر بزرگ را برای معاینه بیاورید درد و احساس فشار در ناحیه مقعد ایشان باید تحت معاینه بالینی و تستهای لازم بررسی شود. ممکن است مشکل مربوط به یک بیماری مقعدی بوده و یا مشکل زنان باشد، بهتر است موضوع را با توجه به سن بالای ایشان جدی بگیرید.

 • صديقه گفت:

  با سلام مدتي است انتهاي استخوان دنبالچه درد ميكند و احساس يك برجستگي اونجا ميكنم هنگامي كه ايستاده و خوابيده هستم درد كمتري دارم ولي هنگام نشسته درد بيشتري دارم

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • علیرضا گفت:

  سلام
  مدتی است دچار یبوست شده ام و بعد از اجابت مزاج و سفت شدن مدفوع دچار درد و سوزش داخل مقعد میشوم (بدون خونریزی) جدیدا سمت چپ شکم احساس درد میکنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به یبوست و وارد نمودن فشار بیش از حد حین اجابت مزاج و عدم توجه به کنترل آن باعث شده تا دچار یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی شوید که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی ناحیه‌ی مقعد است. کنترل یبوست می‌تواند به بهبودی شما کمک کند. پس با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره در جهت کنترل یبوست بکوشید. مایعات مصرفی روزانه خود را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر و آلو و گلابی و انجیر خشک مصرف کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم داشته باشید و ترجیحاً هر روز نیم ساعت پیاده روی کنید. برای درمان علایم مقعدی لازم است تا حضوری مراجعه کنید تا هر چه سریعتر و پیش از پیشرفت بیماری و از دست رفتن شانس بهره بردن از درمان دارویی معالجه شوید.

 • ناصرفرخی گفت:

  سلام.حدوددوسال پیش به علت دردمقدی ویک برآمدگی کوچک که گاه گاهی خونریزی می کردباتشخیص پزشک گفت انشقاق وپارگی فیستول است.درمطب عمل کرد.خون ریزی قطع شده ولی هنوزدرددارم وبارها به همان دکتررفتم نتوانست مشکل دردرادرمان کند.بعضی اوقات دویاسه روزخوبم ولی دوباره دردشروع میشود.البته درتمام. طولروزووقتی خودم رابه کاری مشغول مکنم (کاربدنی)دردقطع میشودناگفته نماند۸لیوان هم آب می خورم موادفیبردارزیادمصرف می کنم.درضمن ورم پروستات هم دارم.محض رضای خداآقای دکترعلت چبست؟

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. بدون معاینه شما نمیتوان علت درد را مشخص نمود ممکن است بیماری قبلی دوباره عود کرده و نیاز به جراحی مجدد داشته باشد. که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • بیمار گفت:

  سلام من دختر جوان ۲۲ ساله ای هستم. تقریبا چهار پنج ماه پیش عفنت ادراری داشتم که درمان شد و آزمایش هدی اخیر عفونت را منفی نشان میدهد.ولی با این حال هنگام دستشویی رفتن درد در مثانه و مقعد دارم به طوری که حتی قطره ای ادرار را نمیتوانم تحمل کنم وقتی دستشویی میروم مدتی طول میکشد ادرار خارج شود از طرفی ر مقعد هم درد اینکه باید مدفوع را خارج کنم حس میکنم در صورتیکه وقتی دستشویی می روم چیزی نیست .این مسئله مرا خیلی ِآزار میدهد و گاه شب از خواب برای تخلیه ادرار بیدار میشوم الان کاهش اشتها و خواب زیادی هم دارم برای نماز خواندن خیلی آزارم میدهد به طوریکه این حالت به من ست میدهد که وضویم باطل شده و دوباره وضو میگیرم ولی حس دستشویی رفتن هم به دنبالش تکرار میشود واقعا نمیدانم این مدت درست نماز خوانده ام یا نه
  به من گفتند تنبلی تخمدان عامل این درد است با توجه به اینکه عادت منظمی نداشته ام. لطفا راهنمایی م کنید .ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام اگر درد مقعدی دارید برای معاینه از نظر بیماریهای مقعدی باید حضوری مراجعه نمایید ولی اگر مشکل ادراری و دفع سخت ادرار دارید به متخصص زنان مراجعه کنید و لازم است تا از نظر بیماری اندومتریوز هم بررسی شوید.

 • محمد گفت:

  با سلام. من مدتی هست که طبق توضیحات شما حس می کنم شقاق مقعد دارم . چون هنگام خروج مدفوع که زیاد شدید درد در ناحیه مقعد احساس می کنم . مدفوع هم سفت شده و خارج کردنش سخت بود یه مدت برام.
  وتا حالا خون ریزی مشاهده نکردم.به نظرتون از کرم هایی که برای شقاق مقعد گفتین استفاده کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز جداً از خود درمانی بپرهیزید، زیرا باعث حساسیت و مقاومت دارویی در بدن شده و به دلیل استفاده نادرست باعث تأخیر در روند درمان نیز خواهد شد، لازم است تا معاینه بالینی شوید تا ابتدا نوع بیماری مشخص و سپس بر حسب میزان ویشرفت بیماری درمان مناسب دارویی یا جراحی توصیه شود. داروهایی که در مقالات ارائه شده فقط برای اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مردم بوده و به هیچ وجه برای خود درمانی نمودن توضیح داده نشده، بهتر است هر چه سریع تر و پیش از بروز علایم دیگر و بدتر شدن بیماری و از دست رفتن فرصت طلایی بهره بردن از درمان دارویی مراجعه حضوری کنید تا زودتر بهبود پیدا کنید.

 • صديقه گفت:

  با سلام دردي در انتهاي دنبالچه دارم واحساس سفتي ميكنم موقع خوابيدن و ايستادن راحت ترم و موقع نشستن درد بيشتر است درد چند وقتي شروع شده اوايل خيلي كم درد ميكرد الان زياد درد ميگيره

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • محمد گفت:

  با عرض سلام خدمت شما، چند وقت هست که دوچار درد مقعدی شدم منتها نه خونریزی دارم نه چیز دیگری درد اولیه که شروع شده بود کاهی می گرفت و گاهی قطع میشد ولی الان درد زیادی دارم وقتی دستشویی می رم دردش به حدی زیاده که حد نداره الان بیشتر طول شبانه روز درد دارم لطفا کمک کنید

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • ایلا گفت:

  با سلام خسته نباشید
  خانم ۳۲ ساله هستم مشکل من درد ناحیه مقعد که حداقل ماهی یکبار یا دوبار دچار این درد میشم دستگاه گوارشی همیشه نرمال اما گاهی که یبوست شدید پیدا میکنم که همراه درد میشه ،این دو سال اخیر بیشتر شده حدود ده سالی هست هر از گاهی این درد به سراغم میامد
  از درد زیادش حتی دچار سردرد میشوم ،اما خونریزی در ناحیه مقعد ندارم
  ممکنه راهنمایی بفرمایید در ناشی از چی میتونه باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به یبوست و وارد نمودن فشار بیش از حد حین اجابت مزاج باعث شده تا دچار یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی شوید که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی ناحیه‌ی مقعد است، بهتر است خونریزی مقعدی را به دلیل وجود عوامل جدی دیگر هر چه سریع‌تر به صورت دقیق پیگیری کنید و تحت درمان مناسب قرار بگیرید. کنترل یبوست می‌تواند به بهبودی شما کمک کند. پس با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره در جهت کنترل یبوست بکوشید. مایعات مصرفی روزانه خود را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر و آلو و گلابی و انجیر خشک مصرف کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم داشته باشید و ترجیحاً هر روز نیم ساعت پیاده روی کنید.

 • فرزانه گفت:

  با سلام . من چند وقتی بود که هموروئید داخلی داشتم منتها متوجه نشده بودم که این اواخر فهمیدم چیزی مثل گوشت اضافه داخل مقعد وجود دارد میخواستم به دکتر مراجعه کنم که مثل اینکه خود به خود پاره شد و خونریزی کرد .میخواستم ببینم الان باید چکار کنم ممنون میشم .

  • clinic گفت:

   با سلام از خود درمانی بپرهیزید و برای دریافت درمان کامل دارویی مراجعه حضوری نمایید.

 • حسین گفت:

  دردشدیدی درناحیه مقعد دارم که این درد هرازگاهی بوجودمیاد بعضی وقتا هم توی خواب که هستم این دردبوجود میاد

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی بوده یا مربوط به مشکلات استخوان دنبالچه و حتی اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص و درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • عسل گفت:

  سلام ضمن عرض سلام وخسته نباشید خانم ۴۴ساله هستم وبه خاطر داشتن فیبرم عمل کردم واز طرفی همیشه ازمقعد مشکل دارم بهضی نواقع یبوست میگیرم خونریزی ودردهای که باعثتورم مقعد میشه وبی بعضی مواقع بدون اینکه علتی داشته باشد منقبض میشود ودرد میگیرد این ددرد از عقب شروع میشود تا قسمت واژن وزیر شکم طوری که احساس میکنم زیر شکمم ورم کرده ونشستن سخت میشود تا جلیی که میتوانم گرم میکنم تا کمی خوب بشه ولی دوباره این انقباض ودرد واژن وزیر شکم ادزیتم میکنه بخصوص در واژن درد طوری هست ایگار چیزی ازبدنم میخاد بیاد بیرون لطفا راهنماییم کنید ممنون وسپاسگزارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. درد و خونریزی مقعدی همراه با هم شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • احمدقاسم زاده کلایی گفت:

  بنام خدا
  باسلام واحترام ؛من درناحیه مقعد دردشدیدی دارم وازشدت دردقادربه اجابت مزاج نیستم طوریکه نفخ گرفتم باوجوداینکه داخل تشت آب گرم می نشینم وازشربت لاکتولوز استفاده می کنم بازهم اجابت مزاج برایم بسباردشواراست به جراح وفوق تخصص جراحی هم مراجعه کردم وداروهایشان وتجویزشان افاقه نکردفکرمی کنم هم دچارتورم سیاهرگ مقعدی (همورویید)وهم شقاق مقعدی هستم خیلی اذیت شده ام لطفا بزرگواری کنید ومراازدردرها سازید./باتجدیداحترام:قاسم زاده

  • clinic گفت:

   با سلام در صورتی که درمان دارویی در رفع علایم شما مفید نباشد لازم است تا تحت جراحی قرار بگیرید که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد.

 • عبداللخ گفت:

  حدود ده روز قبل با بلند کردن جسم سنگین درون مقعدم شروع به درد گرفت وبعداز ۴۸ساعت دردش ساکت والان چندروزاست که درد دارد.که دستشویی رفتن وحتی سرفه کردن برایم مشکل شده است. لطفا راهنمایی بفرمایید سن من ۴۴ سال است

  • clinic گفت:

   با سلام این احتمال وجود دارد که دچار بیماری هموروئید شده باشید ولی برای بررسی بیشتر و افتراق آن از سایر بیماریها لازم است تا حتماً مراجعه حضوری نموده و معاینه بالینی شده و پیش از پیشرفت بیماری درمان را آغاز نمایید.

 • احمد گفت:

  سلام.۴۵سال دارم و راننده هستم.دو روزه درد شدید مقعد و احساس لرز دارم.بطوریکه این درد باعث شده نشستن و راه رفتن برایم مشکل شود.باخوردن کوچک ترین چیزی احساس دفع مدفوع میکنم اما حجم مدفوع کم و همراه با درد است.

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی شما می‌تواند مربوط به به بیماری مقعدی هموروئید یا شقاق مقعدی باشد. پر واضح است که برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم بسته به میزان پیشرفت بیماری حضوری مراجعه نموده و تحت معاینه بالینی قرار بگیرید. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص و درمان لازم مراجعه کنید. با ایجاد تأخیر در روند پیگیری درمان ممکن است شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا کنید. لازم است تا برای جلوگیری از تشدید بیماری از نشستن طولانی مدت خودداری کنید.

 • مائده رودنشین گفت:

  باسلام دختری هستم ۱۷ ساله چندوقت است که دردی درناحیه بالای مقعد که خیلی درد میکنه به حدی که نه میتونم بشینم نه راه برم این از داخله واستخوان بالای مقعد راشامل میشود باتشکر لطفا مراراهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام احتمال بروز کیست مویی وجود دارد، بهتر است هر چه سریعتر و پیش از پیشرفت بیماری برای درمان خود مراجعه حضوری نمایید، نگران نباشید در صورت تأیید کیست مویی با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • داود گفت:

  با سلام
  بنده سال گذشته مشکل فیشر داشتم که با استفاده از دارو مرتفع شد ( خونریزی روشن هنگام دفع) الان درست یکسال بعد چند روز هست که احساس درد در ناحیه مقعدی( سمت چپ) بصورت نقطه ایی(یک قمست مشخص و کوچک) رو دارم ولی خونریزی اصلا ندارم. خواستم ببینم ادامه ی همون فیشر هست یا نه؟

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار عود بیماری فیشر شده باشید و یا دچار یک بیماری مقعدی دیگر شده باشید در هر حال لازم است تا معاینه شده و مورد بررسی بالینی قرار بگیرید تا پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و عوارض درمان شوید.

 • مریم گفت:

  ابا سلام من ۴۲ سال دارم مدتی است که اگر دوغ یا ماست بخورم شبها با درد خیلی خیلی شدیدمقعد بیدار میشم و یکبارهم از شدت درد ازهوش رفتم درضمن مادرم از بیماری سرطان کولون در سن ۵۳ سالگی فوت کردن میخواستم ببینم بجز کولونوسکوپی راه تشخیصی دیگه ای وجود نداره

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی علت دقیق درد مقعدی لازم است تا تحت بررسی بیشتر و حتی کولونوسکوپی تشخیصی قرار بگیرید، درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری مربوط به ستون فقرات و استخوان دنبالچه و یا درد عضلانی دریچه مقعدی و اسپاسم و گرفتگی آن باشد، لازم است تا تحت معاینه بالینی دوباره بررسی شوید تا علت درد مشخص و درمان لازم تجویز گردد.

 • محمد گفت:

  سلام.من فقط مقعدم سوزش و خارش دارم.مخصوصا پاییز و زمستان بیشتر میشود.مشکلم ودرمانم چیست؟

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش و خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما است، اگر درمان دارویی مناسب نبود نیاز به اقدامات درمانی تهاجمی دیگر خواهد بود.

 • حکیمه گفت:

  سلام من مادر۶۰ سالشه ۱۳سال پیش عمل بواسیرانجام داده الان دوهفته هست که بازدرد وخونریزی داره

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود بیماری مراجعه حضوری شود.

 • محسن عبدی گفت:

  سلام من ۲۰ روز پیش عمل سینوس پیلونیدال ناف داشتم واز آن زمان تا حالا شکمم سفت کار میکند و گاهی از مقعدم خون خیلی کم می آید با اینکه مایعات خیلی میخورم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی علت خونریزی مقعدی لازم است تا حضوری مراجعه کرده و معاینه بالینی شوید.

 • علی سیفی گفت:

  سلام هنگام دسشوی درد شدیدی دارم بعضی وقتها دنبالچ ای یک سانتی کنار معقدم احساس میکنم . پماد ذایلو ژل با دستور پزشک استفاده میکنم لحظه ای خوب است دراز مدت نه لطفان راهنمایی کنید سن ۶۵ جنسیت مرد متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی شما می‌تواند مربوط به به بیماری مقعدی هموروئید یا شقاق مقعدی باشد. پر واضح است که برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم بسته به میزان پیشرفت بیماری حضوری مراجعه نموده و تحت معاینه بالینی قرار بگیرید. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص و درمان لازم مراجعه کنید. با ایجاد تأخیر در روند پیگیری درمان ممکن است شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا کنید.

 • ناشناس گفت:

  شقاق مقعددارم خیلی دردداره چکارکنم

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که البته با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد. در روش دیگر تزریق بوتاکس به مدت شش الی نه ماه عضلات دریچه‌ای مقعد فلج شده و فرصت برای بهبودی و خونرسانی به زخم فرآهم می‌شود که موقت بوده و گاهی نیاز به تکرار تزریق دارد.

 • آرزو گفت:

  با سلام دختری هستم ۱۸ساله که حدودا ۳ماه میشود که از درد شدید مقعد رنج میبرم ۲بار دکتر رفتم ولی داروهای دکتر بی فایده بوده نمیدونم مشکلم چیه درضمن خونریزی قطره ای هم دارم موقع مدفوع کردن بعضی اوقات درد مقعدم ضرباندار ميشه

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خونریزی مقعدی با هم می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده ناحیه است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص قطعی مراجعه حضوری نمایید. در صورت مراجعه فوری امکان بهره بردن و نتیجه مطلوب گرفتن از درمان دارویی وجود خواهد داشت.

 • سجاد گفت:

  با سلام من ۲۷ سالمه از ناحیه عضلات مقعد و رگ های زیر بیضه هام هر از چندگاهی دچار انقباض و اسپاسم میشم من احساس میکنم رگ های بیضه تا مقعد هستن ولی گاهی عضله های مقعدم هم درگیر میشه و برای چند دقیقه احساس انقباض و انبساط دارم این مشکل در طول روز چند بار برام پیش میاد و شب هنگام خواب نیز به سراغم میاد لطفا راهنمایی کید مشکل چیه، البته اینم بگم من واریکوسل هم دارم، میتونه به واریکوسل ربطی داشته باشه؟ ربطی به پروستات نداره؟
  البته اینم بگم من به واسطه کارم زیاد روی صندلی میشینم
  لطفا راهنمایی کنید روم نمیشه برم دکتر

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است به واسطه نشستن طولانی مدت و بدون وقفه بر روی صندلی دچار بیماری هموروئید و تجمع خون در عروق خونی این ناحیه شده باشید که برای تشخیص قطعی لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید.

 • رحمانی گفت:

  با سلام چند وقت پیش موقع مدفوع درد داشتم که با استفاده از پماد انتی هموریید رفع شد ولی بعد از مدت کوتاهی دوباره برگشته بدون خونریزی علت چیه.

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند ناشی از اسپاسم عضلانی دریچه مقعد، آسیب بافتی ناحیه مقعد ناشی از بیماری هموروئید یا فیشر و حتی درد استخوان دنبالچه باشد که نیازمند بررسی بالینی است و بدون معاینه نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود بهتر است پیش از پیشرفت بیماری برای درمان خود مراجعه نمایید.

 • سحر گفت:

  سلام من يك هفته است هنگام اجابت مزاج احساس درد در ناحيه مقعد ميكنم هنوز به پزشك مراجعه نكردم اين درد رو در هنگام راه رفتن هم گاهي احساس ميكنم خيلي حس بدي دارم ميشه راهنمايي كنيد در منزل خودمو درمان كنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، اختلالی در ستون فقرات و استخوان دنبالچه یا اسپاسم عضلانی دریچه مقعد باشد. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. بدون معاینه امکان اظهار نظر قطعی و تجویز دارو وجود ندارد.

 • مریم شیری گفت:

  باسلام ببخشید مادری پنجاه و پنج ساله دارم ایشان مدت سه سالی میشه از درد مقعد رنج میبرن داروهای دکترها بی فابده بوده تشخیص سندروم روده تحریک پذیر بوده ولی داروها اثر نداشته بعد از کلونوسکوپی همه چی نرمال بوده ولی چرا انقدر درد مقعد دارن ؟

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، اختلالی در ستون فقرات و استخوان دنبالچه یا اسپاسم عضلانی دریچه مقعد باشد. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • خانم کرمی گفت:

  باسلام:من خانم ۴۰ ساله هستم درد دنبالچه دارم.عکس گرفتم ولی دکتر گفته که مشکلی نیست.ولی من همچنان درد دارم.خصوصا تونستن وبرخاست. لطفا منو راهنمایی کنید.باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، اختلالی در ستون فقرات و استخوان دنبالچه یا اسپاسم عضلانی دریچه مقعد باشد. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • فتاحی گفت:

  سلام ودرود..بنده هر چند ماه یکبار در خواب عمیق شب با درد مقعد از خواب بیدار شده و پس از تقریبا ۱ ساعت درد رفع میشود و علایم و نشانه ای ندارد لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، اختلالی در ستون فقرات و استخوان دنبالچه یا اسپاسم عضلانی دریچه مقعد باشد که برای تشخیص باید از همه لحاظ بررسی شوید. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • ناشناس گفت:

  علت دردپای راست بعدازدوسه قدم برداشتن ب حدی ک فشارخون تا هجده بالامیرود چیست باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا برای بررسی مشکلات عروقی مراجعه حضوری نمایید.

 • پريناز گفت:

  باسلام و خسته نباشيد٢٦ساله هستم و متاهل
  بچه هم ندارم!من درروز سوم پريودم كه خونريزي نسبتاً شديدي هم دارم در باشگاه ( كاراته كار ميكنم) ضربه ي محكمي با پا به پشتم بين كمر و باسن خورد و بعد از گذشت چندساعت دردهايي به شكل تيركشيدن از مقعد تا زيرشكم احساس ميكنم كه تيركشيدن تا ٣٠ثانيه و درفواصل چنددقيقه اي است و بسيار شديد است
  آيا نيازي به مراجعه به پزشك هست؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام بهتر است برای بررسی آسیب احتمالی مراجعه کنید

 • خانم عابدی مقدم گفت:

  با سلام خدمت شما.من بعد از زایمان طبیعی دچار فیشر مقعدی شدم.با دردهای آزار دهنده.بعد از ااستفاده پماد های مسکن و رژیم غذایی رفع شد.
  الان دوسال و نیم از زایمانم میگذره. ولی چند وقت یه بار دچار فشار و درد در ناحیه خروجیم میشم.البته تا چند وقت پیش خون همرا مدفوم بود.ولی الان فقط درد و فشار.البته سمت چپ و راست لگنم در اثر عفونت عمل شده.۲۵سالمه.با تشکر از شما

  • clinic گفت:

   با سلام با احتمال فراوان دچار عود بیماری فیشر شدید که لازم است معاینه شده و بر حسب میزان پیشرفت آن تحت درمان دارویی یا جراحی قرار بگیرید، بیماری فیشر باید با توجه به علت به وجود آورنده آن درمان شود، برای پیشگیری از عود مجدد بیماری لازم است تا تغییراتی مثبت در سبک زندگی، رژیم غذایی خود ایجاد کرده و عادات غلط زندگی روزمره خود را ترک کنید.

 • سارا گفت:

  سلام، ببخشيد ممنون ميشم كمكم كنيد،قسمتي كمي از معقدم بيرون زده و درد بدي در ناحيه لگن و كمرم دارم، اين مشكل بعد از نزديكي از معقد و هفته قبل برام بوجود اومده، لطفا كمكم كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام متأسفانه روابط جنسی مقعدی خشن و پر تکرار افراد را در معرض انواع بیماری‌های مقعدی مانند هموروئید و شقاق مقعدی قرار داده و در صورت مداومت حتی فرد را در معرض آسیب شدید بافتی ناحیه مقعد و درجاتی از بی اختیاری گاز و مدفوع قرار می‌دهد که گاهی قابل جبران نیست. اولین شرط لازم برای نتیجه گرفتن از درمان رعایت نکات مراقبتی و ترک عادات رفتاری غلط و همچنین روابط جنسی مقعدی است، سپس بسته به میزان آسیب که نیاز به معاینه بالینی دارد، تحت درمان دارویی یا جراحی قرار خواهید گرفت. در موارد پیشرفته بیماری که به درمان دارویی پاسخ نمی‌دهد و البته برای برداشت زائده ایجاد شده، درمان جراحی و تهاجمی پیشنهاد خواهد شد که امروزه با ابداع روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی انجام شده و می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را از روز پس از عمل آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • ناشناس گفت:

  با سلام و عرض ادب بنده در ناحیه مقعد احساس درد شدید دارم و با انگشت تست کردم هیچ نشانه ای از هموروئید را حس نکردم ضمنا فاقد خونریزی نیز میباشد و درد مزمن و پیوسته دارد خصوصا لحظه اجابت مزاج

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، اختلالی در ستون فقرات و استخوان دنبالچه یا اسپاسم عضلانی دریچه مقعد باشد. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • حمیرا گفت:

  باسلام : همسرم بمدت دوروز دچار سوزش شدیددرناحیه مقعد شد که البته همزمان اسهال نیز داشته بعداز استفاده از شیاف انتی همورویید،سوزش مقعدی کم شد ولی به فاصله دوسانتی مقعدسفتی قابل ملاحظه ای دیده میشود که بسیار دردناک است که گاهی این درد به بیضه ها وکشاله ران میکشد .از آقا ی دکتر خواهش میکنم باتوجه به تعطیلی ونبودمتخصص درصورت امکان مرا راهنمایی کنند .متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، عدم توجه به درمان و کنترل اسهال در همسرتان باعث شده تا دچار یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی شوند که اگر برای درمان آن نیز اقدام نکنید، پیشرفت کرده و منجر به علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر و عوارض بعدی خواهد شد که روند درمانی را مشکل و طولانی می‌کند، بنابراین هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و از دست رفتن فرصت طلایی بهره بردن از درمان دارویی مراجعه حضوری نمایید.

 • هاشم گفت:

  سلام.
  ضمن تشکر از شما ، چندوقت پیش دچار یبوست شدم و زور بسیار زیادی زدم و مدفوع به سختی و با درد خارج شد.
  الآن که مدتی میگذره ، هنگام مدفوع کردن و زمانیکه از مقعد خارج میشود که سوز دارد ، انگار در حال سوختن است و قبل و بعد مدفوع درد ندارم..
  فقط لحظه‌ی مدفوع کمی درد و سوز دارم..

  میتوانید بنده رو راهنمایی کنید؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز عدم توجه به درمان بیماری یبوست در شما سبب بروز عوارض و بیماری مقعدی دیگری به نام فیشر شده است که اگر به درمان آن نیز توجه نکنید دچار علایم آزار دهنده و عوارض دیگر خواهید شد و از طرفی زمان طلایی بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد. بهتر است هر چه سریع‌تر بیماری خود را پیگیری نموده و مراجعه کنید، از طرفی برای پیشگیری از عود مجدد بیماری باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید تا دچار یبوست نشوید. آب مصرفی را به بیش از هشت لیوان افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر مصرف کنید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم مانند پیاده‌روی روزانه داشته باشید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به احساس دفع مدفوع خود سریع پاسخ دهید و بلافاصله خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید.

 • سعیدh-‎‏ گفت:

  باسلام بنده دردمقعدی باسوزش وتب درمقعددارم .زخم بسیارکوچک+مدفوع سیاه وخاکستری ،بعضی اوقات تپش درشکم ;اسهال خفیف،ناتوانی دردرست نشستن طولانی مدت _درزمن: من عمل بواسیر داشتم که ۵سال ازآن میگذره. لطفا مرایاری بفرمایید.
  باتشکر فراوان ‏‎ ‎

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمال دارد که بیماری هموروئید عود کرده باشد و یا دچار یک بیماری مقعدی دیگر به نام فیشر شده باشید، لازم است تا هر چه سریع‌تر حضوری مراجعه کرده و پیش از پیشرفت بیماری درمان شوید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  زنی ۳۶ساله هستم چند ماهی یکباردچار درد شدیددرمقعدمیشوم واحساس میکنم بخاراز پشتم میاد دردش یکم به رحم و زیز شکمم میزنه زمان درد۲۰یا نیم ساعت با ۴۵دقیقه طول میکشه طوری درد میگیره که دست وپام بی حس میشندوعرق میکنم لطفا به من بگید چیکار باید بکنم که خوب شوم باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، اختلالی در ستون فقرات و استخوان دنبالچه یا اسپاسم عضلانی دریچه مقعد باشد. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. بدون تشخیص علت امکان ارائه راه درمانی وجود ندارد.

 • م جعفری گفت:

  با سلام
  من مدتهاست با وجودی که یبوست ندارم ولی موقع اجابت مزاج به شدت داخل مقعدم درد میگیره طوری که باعث میشه اشک از چشمام بیاد جوری که مقعدم بشدت درد میگیره و میسوزه باید از چه دارویی استفاده کنم

  • clinic گفت:

   با سلام درد و سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مراجعه حضوری شما است. در صورت مراجعه فوری در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری امکان پاسخ گرفتن از درمان دارویی وجود دارد ولی در غیر این صورت ممکن است زمان طلایی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا کنید که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • محمدرضا ناجی گفت:

  ببخشید بعضی وقتها درد نصف شب از خواب بیدارم میکنه میرم دستشویی با هزار مکافات کمی که مدفوع از بدنم خارج میشه درد التیام پیدا میکنه و میخوابم اما بعضی وقتها با کمی مدفوع تا نیم ساعت هم در دستشویی میمانم لطف کنید مرا راهنمایی کنید و اگه لازم به عمل بود مبلغ هزینه را هم بفرمایید با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز بدون معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب امکان اظهار نظر درباره بیماری و درمان مناسب آن وجود ندارد، لازم است تا تحت معاینه بالینی نوع بیماری مقعدی تشخیص داده شود. درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، مربوط به استخوان دنبالچه و یا درد عضلانی و اسپاسم و گرفتگی عضلات دریچه‌ای مقعد باشد که نیاز به بررسی گسترده دارد، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر برای معاینه و درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • محمد رضا گفت:

  با سلام . من در زمان های مختلف دچار درد شدید در ناحیه مقعد شده و مدفوع به صورت قهوه ای تیره ولی یبوست ندارم در ضمن در مدفوع رنگ خیلی زرد شبیه رنگ زعفران دیده می شود که باعث سوزش شدید در ناحیه مقعد میشود و در بعضی مواقع بعد از مدفوع خون هم دیده می شود.لطفا مرا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام درد و سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی و حتی در صورت وجود ترشحات عفونی دلیل بر وجود آبسه مقعدی باشد که به نفع سلامتی فرد است که هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و عوارض پر دردسر دیگر مانند فیستول برای درمان خود مراجعه کند.