banner
آذر ۲۲, ۱۳۹۵

بواسیرهموروئید


درمان گیاهی

درمان گیاهی هموروئید یا بواسیر
از زمان‌های گذشته از خاصیت درمانی و شفابخش برخی گیاهان برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری بواسیر استفاده می‌شده است. پیش از کشف داروهای شیمیایی طبیبان فقط از داروهای گیاهی برای بهبود بیماران خود استفاده می‌کردند، پس اثربخشی بسیاری از گیاهان در امراض مختلف سابقه‌ی دیرینه دارد. تعداد بسیاری از گیاهان می‌توانند در مراحل ابتدایی بیماری هموروئید به کوچک شدن و تسکین درد و التهاب ناشی از آن کمک کنند. با وجود اثبات شدن تأثیر معجزه‌آسای گیاهان در درمان بواسیر یا هموروئید به صورت تجربی باید قبل از مصرف هر نوع داروی گیاهی پزشک خود را مطلع و با او مشورت کنید. پزشک می‌تواند شما را در صورت تأیید دارو در نحوه و میزان مصرف آن راهنمایی کند.
گیاهان نیز مانند بسیاری از داروهای شیمیایی با تأثیر علامتی خود فقط به از بین رفتن نشانه‌های بیماری هموروئید کمک خواهند کرد و به طور کلی آن را ریشه‌کن نمی‌کنند. خاصیت ضدالتهابی اثبات شده در برخی گیاهان می‌تواند با اثر گذاشتن بر پاسخ بدن به آسیب بافت مقعد منجر به کاهش التهاب در آن شوند. برخی گیاهان قابض نیز می‌توانند به کاهش خونریزی بواسیر کمک کنند. داروهای گیاهی می‌توانند برای تسکین علایم آزاردهنده‌ی بواسیر در کنار هریک از برنامه‌ی درمانی بواسیر مؤثر باشند. در ادامه برخی گیاهان مفید در بهبود هموروئید همراه با خاصیت معجزه‌آسایی که دارند معرفی می‌شوند.

گیاهان طبیعی مورد استفاده در درمان بواسیر با هموروئید

آلوئه‌ورا
آلوئه‌ورا، گیاهی است که به دلیل خواصش در درمان بسیاری از بیماری‌ها کاربرد دارد. خاصیت قابضی این گیاه در کنترل خونریزی و بهبود زخم هموروئید کمک بسیاری می‌کند. استفاده از ژل گیاه آلوئه‌ورا به طور مستقیم بر روی ناحیه‌ی آسیب دیده‌ی مقعد می‌تواند علاوه بر کاهش خونریزی به نرم شدن مدفوع و رفع یبوست فرد نیز کمک کند.
جاروب قصاب (کوله‌خاس)
جاروب قصاب گیاهی است که التهاب موجود در عروق خونی را کاهش می‌دهد. همچنین با تقویت تن دیواره‌های مویرگ‌ها از پارگی و شکنندگی آن‌ها جلوگیری می‌کند. مطالعات نشان داده که این گیاه در تسهیل حرکت خون از پاها به سمت قلب مفید است. همین خاصیت آن از جمع شدن خون درون مویرگ‌های ناحیه‌ی مقعد از بیماری بواسیر جلوگیری می‌کند. این گیاه می‌تواند به صورت چای یا شربت مصرف شود.
زغال اخته
زغال اخته یکی دیگر از مکمل‌های گیاهی و طبیعی مورد استفاده در تسکین بواسیر است که به تقویت دیواره‌های مویرگ‌ها کمک می‌کند. تقویت دیواره‌ای حاصل از زغال اخته جریان خون در حال گردش عروق کانال مقعد را تسهیل و از احتمال التهاب و پارگی مویرگ‌های آن ناحیه‌ی تحت فشار می‌کاهد.
شاه بلوط هندی
شاه بلوط هندی یک درخت برگ‌ریز با گل های سفید صورتی خال خال و دانه بزرگ است. شاه بلوط هندی یک داروی گیاهی مؤثر در بهبود بواسیر است که با تنگ کردن‌ عروق و افزایش تن دیواره‌ها می‌تواند به قدرت پمپاژ خون در آن‌ها کمک کند. این گیاه با کاهش آنزیم‌های از بین برنده‌ی عروق آسیب‌دیده از شکست دیواره‌ها و تشکیل لخته‌ی خون جلوگیری می‌کند. این گیاه می‌تواند به صورت جوشانده و دم‌نوش مصرف شود.
درخت فندق جادوگر
عصاره‌ی درخت فندق جادوگر یک درمان عالی برای از بین بردن درد و خارش ناحیه‌ی بواسیر است. این ماده‌ خنک‌کننده و قابض است. در زمان مصرف موضعی این داروی گیاهی احساس خنکی حاصل از آن همراه با کاهش موقت التهاب در تسکین درد فوری مؤثر است.
اسفرزه
اسفرزه یک گیاه علفی است که دانه‌های آن با کاهش یبوست می‌تواند به کنترل هموروئید کمک کند. دانه‌های گیاه باید با مقدار زیادی آب یا مایعات مصرف شود. آب به دانه‌های اسفرزه در معده و روده جذب شده و باعث تورم آن‌ها می‌شود. این دانه‌های متورم حرکت مواد غذایی در روده‌ها را تسهیل کرده و سرعت می‌بخشند. البته پوسته‌ی اسفرزه نیز یک منبع طبیعی از فیبر خالص است که به صورت پودر فروخته و همراه با آب مصرف می‌شود.
هلی‌کروسوم
اسانس هلی‌کروسوم باعث تحریک ترشح اسید معده مورد نیاز برای تجزیه غذا می‌شود و از اختلالات گوارشی جلوگیری می‌کند. همچنین به عنوان یک عامل ضد التهابی موضعی عمل می‌کند. برای استفاده از هلی‌کروسوم، می‌توان دو تا سه قطره از آن را به ناحیه‌ی ملتهب مالید.
بابونه
بابونه، دارای خواص درمانی متعددی است از جمله آرام‌کننده اعصاب، ضد روماتیسمی، ضد اختلالات گوارشی و ضدالتهاب است. بابونه را می‌توان به صورت‌های مختلف دم‌نوش خوراکی، روغن بابونه موضعی و حمام نشسته در آب حاوی بابونه برای درمان هموروئید استفاده کرد.
گیاهان دارویی گل ماهور (زرماهی، درماهی)، آب بشقابی، خاک‌شیر، بومادران، عصاره‌ی دانه انگور و گزنه نیز برای تسکین و بهبود سریع‌تر بواسیر استفاده می‌شوند.

Save

کاربر گرامی پرسش خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید، بین 24 تا 48 ساعت آینده پاسخ داده خواهد شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شما است، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • سلام من یک زن ۴۵ ساله ام بواسیر وشقاق داشتم یه ماه قبل عمل لیزر کردم خیلی سخت بود تازه داشتم رو به بهبود میرفتم که دباره یه زائده بزرگتر از قبل در قسمت خارجی مقعد رشد کرده که داره اذیت میکنه
  آیا این طبیعیه به این سرعت دوباره رشد کنه ؟
  راه حل چیه ؟
  بادرمان کیاهی قابل درمانه؟

 • سلام. من همورویید داخلی درجه دو دارم. واز بیرون هم اطراف مقعدم هنگام دفع ورم میکند و چند دقیقه بعد خوب میشود. بعد از زایمان اینطور شدم ودارو مصرف کردم.دیگه سوزش و درد ندارم فقط تورم موقع دفع. ولی حس بدی دارم. ایا باید جراحی شوم ؟ایا ممکن است با دارو همه علایم برطرف شود؟

  • با سلام
   بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • سلام
  من یکبتر عمل بواسیر کردم داخلی
  اصلا هم درد نمیکند.ولی خوب نشد.
  الان دکتر میگه باز باید عمل بشید.
  ولی من دوست دارم با داروهای گیاهی خوب بشم.
  چکار کنم .انداخته یک نخود در مقعداست.وقتی فشار میدم.آب میاد

 • سلام خسته نباشید دکتر جون بنده درانتهای مجرای اندازه مثل یک نخود مثل دانه گوشت پیدا است ونه درد ونه علائم داره با دست میشه آن را گرفت قابل مشاهده کرد احتمال بیماری روش پشگیری دستور فرماید متشکرم

  • با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، در صورتی که برای درمان این زائده هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند درد و خونریزی، خارش و یا سختی در عمل دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید خوشبختانه با یک روش لیزری ساده می‌توانید بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی و یا معطلی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با یک بی حسی موضعی زائده را لیزر نموده و از وجود آن رها شوید.

 • سلام خسته نباشید.
  من نزدیک به ۶ ساله در ناحیه مقعدم برامدگی ایجاد شده و هیچ دردی هم ندارم. اما فروردین ۹۴ خدمت رفتم. در این دوران به فاصله ۱ بند انگشت بالاتر از مقعد مثل یک زخم که اب چرک و خون بیرون میاد ایجاد شده. دردی هم ندارم ولی خیلی نگران هستم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد شده باشید که به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید.

 • با سلام خدمت دکتر محترم من چند ساله از مریضی قاروقور شکم یا صدای شدید روده و اطراف آن رنج میبرم و اذیت میشوم دکتر رفتم که اندوسکوپی و کولونوسکوپی نوشت و گفت چیزی نیست که کولونوسکوپی که کردم بعدش به خاطر شیر موز که دکتر در مورد خوردن چیزی نگفته بود شب خونریزی شدید پیدا کردم و از زمانی که کولونوسکپی کردم هم بیرون زدگی مقعد پیدا کردم و دستشویی من تخلیه کامل نمیشود و سر کار به خاطر مربضی اذیت میشدم آقای دکتر چه کار کنم

 • سلام من دوچار بیماری وقتی درمدفو مکونم خونریزی مکونم وشکم حس میکنم در می کند وسه سال این بیماری دارم وفقت وقتی هوا سرد می‌شود این حال به دست میده باید چه کار کنم تشکر

  • با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خون قرمز روشن و جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • با سلام جناب دکتر من خانمی ۳۹ساله هستم که در تاریخ ۲۳/۶/۹۶در بیمارستان کوثر شیراز دو عمل همزمان هیستر کتومی یا در اوردن رحم انجام دادم و به اضافه ی عمل زیبایی انجام دادم و خوب شدم ومشکلی نداشتم ولی یک دفعه در ناحیه مقعد م چیزی بیرون امد و بدون خونریزی است فقط موقع راه رفتن ونشستن درد داره و دو بار رفتم خدمت همان دکتر عمل کننده و داروهایی برام نوشت مثل ک÷سول سفالکسین و شربت معده ودو تا ÷ماد داخل مقعد و مرتب با شام÷و ی بجه ها ان ناحیه را شستشو می کنم ولی ان ورم بیرون امده از مقعد داخل نمی ره چکار کنم استراحت هم دارم ورعایت می کنم وقبل از عمل چنین موردی نداشتم با تشکر

  • با سلام زائده مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه مقعدی، بیماری زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شماست، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی و روشهای تهاجمی خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است. در صورت نیاز به جراحی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز خواهید یافت.

 • سلام ببخشید من باردارم دوماهگی سابقه بوواسیر و یبوست شدید داشتم الان بدتر شدم بواسیرم عود کرده و درد دارم دکتر بهم شیاف انتی هموروئید داده میتونم استفاده کنم یا برای جنین ضرر داره؟؟؟ممنون از راهنمائیتون

  • با سلام بروز زائده مقعدی همراه با درد از نشانه‌های بیماری مقعدی هموروئید یا فیشر است، اما برای تشخیص قطعی و تعیین میزان پیشرفت بیماری و درمان مناسب اعم از دارویی یا جراحی لازم است تا مورد معاینه دقیق بالینی قرار بگیرید، بنابراین باید هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • سلام اقاي دكتر.
  من يك اقاي ۴۱ ساله هستم مدت ۴ ساله بواسير دارم سال قبل خونريزي شديدي داشتم كه منجر به كم خوني شديد شد و پس از مراجعه به پزشك كلونوسكپي انجام دادن و با دارو خونريزي بهبود يافت ولي چون كارم سنگين هست جراحي نكردم الان يك هفته اي هست دوباره خونريزي دارم با اينكه مدفوع به اساني تخليه ميشه و سفت نيست علت خونريزي چي ميتونه باشه ؟

  • با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خون قرمز روشن و جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. احتمال عود بیماری قبلی نیز مطرح است.

 • سلام
  من یک خانم ۳۶ ساله ام که دیدن خون روی کاسه دستشوی خیلی مرا نگران کرده هر چند هیچ درد یاسوزش یا ناراحتی احساس نمی کنم.
  من یکبا ر حدود ۵ماه پیش متوجه شدم خون بسیار تازه و شفاف از مقعد روی کاسه دستشوی پاشیده اولش فکر کردم همان خون پریود است اما آن تا مدتی بعد از دوران پریودیم ادامه داشت .
  من به این نتیجه رسیدم که بواسیر است ولی نمی دانم درسته یا نه؟
  الان دوباره همزمان با پریودم این خون را می بینم فقط من خیلی نگرانم این چه ؟ و چرا ؟

  • با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که به دلیل تغییرات هورمونی دوران قاعدگی تشدید شده و به همین سبب در شما در این دوره علایم بروز کرده است، با این حال نمی‌توان بر حسب حدس و گمان نظر داد و لازم است تا معاینه شده و حتی تحت تست کولونوسکوپی قرار بگیرید، زیرا خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه بیماری‌های گوارشی و صعب‌العلاج مانند سرطان نیز باشد به همین خاطر باید هر چه سریع‌تر پیگیری و درمان شود.

 • باسلام و وقت بخیر
  مدتی است در ناحیه مقعد احساس خارش میکنم آیا ممکن است علائم هموروئید باشد ؟ باید چکار کنم ؟
  پیشاپیش ممنون از راهنمایی

  • با سلام خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری پوستی یا انگلی بوده که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و انجام آزمایش‌ها تشخیصی لازم است. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری برای معاینه بالینی خود مراجعه حضوری نمایید.

  • با سلام اگرچه خاصیت شفابخش این گیاه در شقاق و بسیاری از بیماری‌های دیگر شناخته شده است ولی فقط جنبه حمایتی داشته و علایم را دور میکند، برای از بین بردن کامل بیماری لازم است فرد تحت درمان پزشکی قرار بگیرد.

 • سلام من۱۸سالمہ نزدیک یک سالو نیمہ ک مشکل بواسیر دارم میخاستم بدونم هزینہ ے لیزر و رفع بواسیر چقدره و نیاز ب بسترے شدن هم داره یا نہ ممنون

  • با سلام برای تخمین هزینه جراحی باید با کلینیک تماس بگیرید ولی پیش از هر چیزی باید ابتدا معاینه شوید تا لزوم نیاز به جراحی تأیید شود. در صورتی که با روش لیزری جراحی شوید نیازی به بستری در بیمارستان و بی هوشی عمومی و استراحت طولانی مدت نخواهید داشت و بدون درد و خونریزی و کمترین عوارض پس از عملی بهبود می یابید.

  • با سلام عدم رعایت نکات مراقبتی توصیه شده پس از عمل مانع بهبودی کامل از بیماری خواهد شد، حتماً باید تغییرات محسوسی در سبک زندگی خود ایجاد می نمودید تا دوباره بیماری باز نگردد. درحال حاضر نیز پیش از پیشرفت آسیب به پزشک جراح خود مراجعه کنید تا اقدام درمانی لازم تجویز گردد، ممکن است در مراحل اولیه بیماری با دارو کنترل شود.

 • سلام روز بخیر خسته نباشید این چندماهی میشه که ابتدای مدفوع با بلغم همراه میشه بیشتر وقت هایی که یبوست دارم مدفوع بلغمی میشه این قضیه از لحاظ روحی خیلی منو آزار میده ازتون خواهش میکنم درصورت امکان نتیجه رو اعلام کنید

  • با سلام شما باید از نظر ابتلا به یک نوع بیماری روده ای به نام سندرم روده تحریک پذیر بررسی شوید. در صورت ابتلا به این مشکل باید تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید، مصرف مایعات را افزایش دهید، مواد غذایی خام و پخته را جدا مصرف کنید از مصرف نوشیدنی گاز دار و نوشابه و کافئینی بپرهیزید و ورزش کنید.

 • باسلام وعرض ادب .۴سال هست باواسید اذیتم میکنه بعضی موقه خونریزی دارم بیرون زدگی هم دارم یوبوست هم دارم .قبلا بدن سازی سنگین کارمیکردم ۵ساله که ورزش نمیکنم .هزارجورقرص ودارو خوردم نتیجه نگرفتم .هرموقه دسشویی دارم اذیت میشم

  • با سلام اگر بیماری شما تا این حد پیشرفت داشته که به هیچ درمان دارویی پاسخ نمی دهد،
   باید درمان غیر دارویی و حتی جراحی را انتخاب کنید، در جراحی با روش لیزر می توانید با کمترین عارضه ی درد و خونریزی و حتی بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان در مدت کوتاهی سلامت خود را باز یابید.

 • با سلام خدمت شما حدود ۱۳ ساله که بواسیر دارم هر چند وقت یه بار عود مبکنه الان یه گوشت اضافه به صورت دائمی بیرون مقعد هست که در زمان عود پر خون و دررناک میشه از داخل هم یک طرف زخم شده روده درد هم میشم انگار انسداد داره و خیلی تیر میکشه و برای دفع خیلی مشکل دارم ایا با لیزر درمان میشه و اینگه شنیدم لیزر ممکنه باعث چسبندگی مقعد میشه حقیقت داره ممنون

  • با سلام بله امکان جراحی و درمان مشکل شما با روش لیزری بدون نیاز به بستری و حتی بی هوشی عمومی وجود دارد. چسبندگی از عوارض کلی تمام جراحی ها بوده و منحصراً به روش لیزری مربوط نمی شود، اما به صورت کلی درد و خونریزی و سایر عوارض پس از جراحی های سنتی در این روش محدود بوده و امکان بهبودی در کوتاه مدت وجود دارد.

 • سلام آقاى دكتر من دختر ٣١ ساله هستم مشكل يبوست ندارم ولى تلان چند روزه بعد از دفع مدفوع احساس سوزش دارم كه مدت زمانى طول ميكشه تا روم بشه به جراح عمومى مراجعه كردم با يك معاينه سطى گفتن مشكلى ندارم ده روز پيش ليزر بود كه از اون ناحيه دچار سوختگى شدم ممكنه واسه اون باشه اخه سوزشم بعد دفع بيشتر مشه يا ممكنه خوب معاينه نشده باشم درد و خونريزى هم ندارم تشكر

  • با سلام این امکان وجود دارد که دچار آسیب بافتی شده باشید ولی برای بررسی دقیق علت باید مورد معاینه دقیق تر و حتی در صورت نیاز کولونوسکوپی شوید. ممکن است به شقاق مقعدی نیز مبتلا شده باشید که گاهی معاینه کافی نبوده و باید با کمک ابزار تشخیصی بررسی شوید.

 • سلام خسته نباشید .من حدود ۱۰ سال است ک بیرون زدگی مقعد دارم ولی خونریزی ندارم و مشکلی هم هنگام اجابت مزاج ندارم .فقط گاهی ک بیش از حد می نشینم دنبالچه ام درد میگیرد .آیا نیازی هست من جراحی شوم یا ممکن است ربطی ب سرطان داشته باشد ??فقط از لحاظ ظاهر کمی برایم مهم است لطفا من را راهنمایی کنید آقای دکتر

  • با سلام ابتدا باید علت بیرون زدگی مقعد مشخص شود، ممکن است از درون به یک بیماری مقعدی مبتلا باشید که هنوز علایم آزار دهنده خود را بروز نداده، احتمال سرطان بعید است اما پس از معاینه احتمال آن نیز بررسی و رد خواهد شد، اگر مشکل حادی نباشد، از نظر زیبایی می توانید تحت یک جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان قرار گرفته و در مدت کوتاهی بهبود یابید.

 • سلام خسته نباشید پنج سال پیش زایمان طبیعی داشتم حدود سه ماه خارش مقعد دارم و یه تیکه گوشت اضافه خارج از مقعد دارم لطفا راهنمایی نفرمایید این نشانه چیست

  • با سلام ضایعه ایجاد شده فعلی ارتباطی به زایمان پنج سال گذشته ندارد، احتمالا به سبب ابتلا به یبوست و وارد کردن فشار بیش از حد حین دفع مدفوع دچار یک عارضه مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی شده اید که مراجعه سریع تر شرایط را به نفع مؤفقیت درمان دارویی هموار می سازد، در غیر این صورت تعلل در مراجعه منجر به پیشرفت بیماری و سخت شدن روند درمان و احتمالاً نیاز به جراحی خواهد شد.

 • باسلام مدت ۲۰ ساله همورویید دارم الان مدت یکماهه دیگه طاقت ندارم خیلی خیلی دارم اذیت میشم خارش وسوزش دارم ور ضمن مدت ۶ ساله ناراحتی روده دارم اگر امکان داره میخوام سریع یا عمل کنم یا مداو بشوم اگر امکان داره زود باشه با کمال تشکر

  • با سلام پیش از هر اقدامی باید ابتدا معاینه دقیق شوید تا پس از بیست سال شدت آسیب مشخص گردد و سپس برای درمان جراحی لازم می توانید از طریق کلینیک تعیین نوبت نمایید.

  • با سلام مادر عزیز، پیش از وخیم شدن بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر هر چه سریع تر مراجعه نمایید. در این مرحله از بیماری امکان مؤفقیت آمیز بودن درمان دارویی بسیار بالاست.

 • سلام اقای دکتر من مادرم جراحی بواسیر انجام داده الان دچار فشار شده فشار بهش میاد میده توالت ولی دسشوییش نمیگیره باید چیکار کنه؟

  • با سلام مادرتان باید تحت معاینه و بررسی تشخیصی میزان فشار وارد بر عضلات دریچه ای مقعد در حالت استراحت قرار بگیرند. اگر درجاتی از فشار وجود داشته باشد ممکن است نیاز به تزریق بوتاکس برای فلج سازی عضلات و کاهش فشار وارد یر ناحیه قرار گیرند.

 • سلام اقای دکتر حدوده ی ساله که از مقعدم چیزی بیرون زده که فک میکنم بواسیر باشه من از عمل میترسم و دوس دارم که بدون عمل با دارو یا چیزی درمان شم اندازه بیرون زدگی به قد عدس میشه گفت درد ندارم خونریزی هم ندارم راه حل پیشنهاد میکنید؟

  • با سلام دوست عزیز، بیرون زدگی مقعدی با درمان دارویی بر طرف نخواهد شد و برای از بین بردن ضایعه حتماً نیاز به جراحی خواهید داشت، اما نگران جراحی نباشید با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و بدون نیاز به استراحت طولانی مدت درمان خواهید شد.

 • من از ديروز تاحالا احساس بواسير دارم تا كه امروز فابل رويت شده.به نظر خودم بخاطر بار سنگين بلند كردنمه..چون كارم سخته.الان هم درد دارم هم سوزش بواسير هم بزرگ شده چكار كنم؟ممنونم ميشم كمكم كنيد

  • با سلام از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید و هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر مراجعه کنید تا درمان دارویی لازم تجویز شود. در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری درمان راحت تر و بیماری قابل کنترل تر خواهد بود.

 • سلام حدودسه ماه پیش یه برامدگی درمعقدم دیدم به دکترزنان مراجه کردم گفتن بواسیرهستش بایدبه جرامراجعه کنم ولی بی خیال شدم الان چندروزی هست که بیشترشده موقع مدفوع هم خیلی اذیت میشم میشه خواهشتن یه راهی پیش پام بذارین آیا همین بواسیرهست یاچیزدیگری ممنونم.

  • با سلام به احتمال فراوان به بواسیر مبتلا هستید و تا زمانی که به صورت اصولی درمان نکنید، بهبود نخواهید یافت، با به تأخیر انداختن روند درمانی خود فقط باعث بدتر شدن بیماری و آسیب بافتی شدیدتر و درمان مشکل تر خواهید شد. حتی ممکن است شانس بهبودی با درمان دارویی را از دست بدهید. پس هر چه سریع‌تر مراجعه کنید.

 • سلام اقایی دکتر من خانمی ۳۹ هستم که یه هفته پیش عمل. کردم الان داخل معقدم زخم مدارم که داخل مدفعم خون چرک است چکار کتم. ازدردخوابم نمیبره از درد اقایی دکتر یه کار کن

  • با سلام ممکن است دچار عفونت زخم پس از عمل شده باشید، باید هر چه سریع‌تر به پزشک جراح خود برای معاینه و بررسی ناحیه از نظر التهاب و عفونت زخم مراجعه کنید، تا عمل تخلیه یا تجویز داروی خاص توصیه گردد.

 • سلام آقای دکتر من دوسه روزه که مقعدم درد داره نگاه کردم تو آیینه به نظرم ی برآمدگی داره به نظرشما بواسیره؟؟ ولی دردم شدید نیست

  • با سلام بیماری های مقعدی بسیاری با برآمدگی گوشتی همراه هستند، ابتدا باید معاینه شوید تا بیماری به درستی تشخیص داده شود و سپس درمان مناسب تجویز گردد. دوست عزیز بهترین اقدام مراجعه فوری شما به کلینیک است تا از پیشرفت و وخامت بیماری پیشگیری کنید.

  • با سلام ضمن عرض تبریک قدم نو رسیده، مادر عزیز تغییرات هورمونی دوران بارداری شما را مستعد یبوست و همچنین پیشرفت بیماری هموروئید نموده و کاملاً طبیعی است که دچار بزرگی ضایعه موجود در ناحیه شده باشید، اما نگران نباشید پس از معاینه و بررسی شدت آسیب در مورد نوع درمان شما تصمیم‌گیری نمود. در صورت نیاز به جراحی که با توجه به تفاسیر شما محتمل است امکان جراحی با لیزر بدون درد و خونریزی روش های جراحی سنتی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و حتی بدون نیاز به استراحت طولانی مدت فرآهم بوده و می توانید بلافاصله مراقبت و شیردهی نوزاد خود را آغاز نمایید.

 • سلام من الان ۴ ساله خارش داشتم وهيچ دکتری نفهمید چه مشکلی داشتم تا اینکه درد وخونریزی اتفاق افتاد وفهمیدم بواسیر شماره دو دارم آیا بواسیر با خارش من ربط دارد پیکار کنم

  • با سلام بله دوست عزیز، حدس شما درست است یکی از نشانه های ابتدایی ابتلا به بیماری بواسیر همین خارش است و عدم توجه شما به این علامت باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم دیگری چون درد و خونریزی شده است، بهتر است هر چه سریع‌تر برای درمان خود مراجعه نمایید تا بیش از این دچار آسیب بافتی در ناحیه نشوید و روند درمان با مؤفقیت بیشتر صورت گیرد.

 • با سلام خدمت دکتر بواسیرم هنگام دستشویی ازمقعد به اندازه یک نخود بیرون میاید خونریزی ندارد ولی بعض مواقع سوزش دارد داخلش رگه سفت است درمان چیست؟خواهشمندیم دارو یادرمان کنید

  • با سلام دوست عزیز، علی رغم مفید بودن میزان اطلاعات داده شده، شرح حال بیمار برای تجویز دارو یا اقدام درمانی کافی نبوده و باید تحت معاینه بالینی قرار بگیرید تا علاوه بر تأیید بیماری بواسیر احتمالی، شدت آسیب و پیشرفت بیماری نیز مشخص شود و درمان لازم اعم از دارویی یا غیر دارویی تجویز گردد. بهترین اقدام شما مراجعه حضوری برای دریافت درمان لازم است، از طرفی ابتدا باید علت ابتلای شما به این بیماری مشخص گردد و در کنار درمان اصلی، توصیه هایی در جهت تغییر سبک زندگی و اصلاح رفتار غلط نیز ارائه گردد.

  • با سلام مادر عزیز، عدم توجه به درمان فوری بیماری باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر در شما و همچنین پیشرفت بیماری خواهد شد، اگر به سلامت خود اهمیت می دهید باید هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی شدت و نوع بیماری و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. اگرچه بارداری و زایمان منجر به پیشرفت بیماری شما شده است، اما با دریافت اطلاعاتی در زمینه کنترل بیماری خود در این دوران می توانستید از بدتر شدن بیماری پیشگیری کنید، در هر حال بهترین اقدام شما، مراجعه فوری و پیگیری درمان لازم است.

  • با سلام ممکن است علت بی اختیاری مدفوع شما به همین یبوست هایی که اخیراً درگیر آن هستید، ارتباط داشته باشد، ابتلا به یبوست باعث عدم دفع کامل مدفوع و در نتیجه خروج مدفوع شل در قسمت هایی بالایی روده و خروج بی اختیار آن از مقعد و در نتیجه آلودگی و کثیف شدن لباس زیر شما شده باشد، که بهبودی و رهایی از آن پس از درمان قطعی یبوست فرآهم خواهد شد، برای پیشگیری از بیماری یبوست نباید به درمان دارویی اکتفا نمایید، بلکه با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و الگوی رفتاری خود و از همه مهم تر رعایت یک رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از مایعات شرایط بهبودی را برای خود ایجاد کنید. از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری نموده و به احساس اجابت مزاج خود پاسخ سریع دهید.

 • در ناحیه مقعداحساس ناراحتی میکنم و یع ضایعه کوچک هم بیرون زده ک هنگام دفع مزاج درد زیادی دارم و درد اون نیز آروم نمیشه بعلت کم رو بودنم به دکتر نمیرم لظفا راهنماییم کنید با تشکر

  • با سلام بدون معاینه و مشاهده ضایعه ایجاد شده در ناحیه مقعد نمی توان در مورد نوع بیماری اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحاتتون احتمال ابتلا به بواسیر بیشتر بوده که نوع درمان آن به مرحله و درجه پیشرفت بیماری بستگی مفرط دارد، دوست عزیز نگران معاینه پزشک نباشید و از این کار شرمسار نباشید، ابتلا به انواع بیماری‌های مقعدی میان مردم جامعه و اقشار مختلف فقیر، غنی و تحصیل کرده و بی سواد شایع بوده و برای پزشک امری عادی است. پس بیش از این سلامت خود را به خطر میندازید و برای معاینه و درمان پیش از وخیم شدن بیماری مراجعه حضوری نمایید.

 • من خانمی ۲۷ ساله هستم گاهی اوقات مخصوصا نزدیک پریودی درد شدید ناحیه مقعدی دارم تازگی متوجه یک گره سفت به اندازه عدس در ناحیه خارجی مقعدم شدم علاوه بر ان گوشت اضافه ام دارم دران ناحیه چیکار کنم

  • با سلام تغییرات هورمونی سیکل ماهانه و به خصوص افزایش برخی هورمون ها در زمان قاعدگی باعث عود بیماری مقعدی و افزایش شدت علایم آزار دهنده آن خواهد شد، ضایعه سفت ایجاد شده ممکن است لخته خونی خطرناک بوده که نیاز به تخلیه داشته باشد، بنابراین هر چه سریع‌تر برای معاینه و اقدام درمانی لازم مراجعه حضوری نمایید. بیرون زدگی محل نیز اگر دائمی باشد نیاز به جراحی خواهد داشت، البته با روش لیزری بدون دغدغه درد و خونریزی و نیاز به بستری در بیمارستان و بی هوشی عمومی درمان خواهید شد و در مدت کوتاهی بهبود می یابید.

 • چهار ماه پیش به دنبال یبوست دچار فیشر و همورویید شدم.بعد از دوماه ناچارا به دکتر جراح مراجعه نمودم و ایشان غافل از اینکه آبسه کرده همچنان پمادهای آنتی همورویید و مسکن ژلوفن تجویز میکردند و اخیرا هم تشخیص داده که آبسه است و باید عمل کنم.احساس میکنم دور کانال مقعدم سفت و چرک کرده و درد بسیار زیادی دارد.

  • با سلام تنها راه درمان آبسه مقعدی جراحی و تخلیه آن است که اگر به موقع انجام نشود باعث بروز عوارض بدتری چون ابتلا به بیماری فیستول مقعدی خواهد شد. پس درمان خود را جدی گرفته و سریع برای جراحی آماده شوید. در کنار درمان باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید، ابتلا به انواع بیماری‌های مقعدی از یک الگوی رفتاری غلط ناشی می شود که طی گفت و گو و تهیه شرح حالی دقیق از شما کشف خواهد شد و توصیه های لازم ارائه می گردد.

 • درود بر شما من ۲۵ سال سن دارم و ۶ماه دچار بواسیر خارجی هستم و زائده کنار مقعدم درس شده و تو این چند ماه درد نفسمو گرفته و قرصو داروئی که دکتر متخصصم بهم دادن جواب نداد و به این نتیجه رسیدن که باید جراحی بشه میخواستم بدونم با جراحی یا لیزر میتونم به زندگی عادی برگردم بدون داشتن عارضه یا مشکل بعد عمل ؟ممنونم ازتون

  • با سلام بله دوست عزیز، نگران جراحی با روش لیزری نباشید، این روش از تمام روش های جراحی سنتی درمان بواسیر کم عارضه تر بوده و با درد و خونریزی کمتری نسبت به سایر روش ها همراه است، نیاز به بی هوشی عمومی و تحمل عوارض ناشی از آن نداشته و به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری در بیمارستان در کلینیک معتبر قابل انجام است. از همه مهمتر نیازی به استراحت طولانی مدت ندارد و از روز پس از عمل می توانید فعالیت روزمره خود را به شرطی که فعالیت سنگین نداشته باشید، آغاز نمایید.

 • سلام،سه ماه است که من دچاراین بیماری شده ام تمام داروهای هموروییدرااستفاده کرده ام ولی بهبودنیافتم. لطفا راهنمایی ام کنید.درضمن سه ماه پیش سقط جنین داشته ام.

  • با سلام ضمن همدردی بابت سقط اخیر، وقتی یک بیماری مقعدی به درمان دارویی پاسخ مثبت نمی دهد، باید روش های غیر دارویی را امتحان نمود و از همه مهمتر رفتارهای فرد را در نظر گرفت، ممکن است ابتلا به یبوست یا عادات غذایی و رفتاری غلط در شما بر عملکرد داروها اثر سوء گذاشته و مانع درمان و کسب بهبودی کامل شده باشد. در این صورت درمان های غیر دارویی نیز بی نتیجه خواهد ماند، بنابراین تحت یک مشاوره کامل و معاینه بالینی باید تحت بررسی تخصصی تر قرار بگیرید تا به لطف خدا درمان شوید.

 • سلام خسته نباشین من پسر ۲۶ ساله که چند رور هستش کنار مقعد یه تورم بهداندازه لوبیا در اومده که امروز متوجه اومدن خون ازش شودم از خجالت این که فامیل بیان مقالات و چی بگم دکتر نرفتم دست زدن بهش میسوزه خواهش راهنمایی کنین

  • با سلام با عدم مراجعه به پزشک به سبب خجالت از پزشک و دیگران فقط سلامت خود را به خطر می اندازید. ابتلا به بیماری‌های مقعدی در میان مردم شایع بوده و اصلا جای خجالت و شرمساری ندارد، زیرا معمولا به سبب یک الگوی رفتاری غلط به وجود آمده است، عکس العمل منطقی در مقابل ابتلا به هر نوع بیماری، مراجعه فوری به پزشک در جهت پیشگیری از وقوع علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر است، پس برای رهایی از این علایم و درمان خود مراجعه نمایید.

 • با سلام خدمت شما. من ۴۲ سالمه و بیرون زدگی گوشت اضافی در ناحیه مقعد دارم از خیلی وقت پیش شاید ده سال ولی اذیت نمیشم ميخواستم ببینم آیا باید این زایده برداشته ودرمان شه یا نیازی نیست و برای درمان. آیا میشه از بوتاکس. استفاده کرد. متشکرم

  • با سلام ضایعه ایجاد شده در ناحیه مقعد یک علامت از وجود یک بیماری مقعدی در شماست که ممکن است در حال حاضر فعال نباشد ولی حتماً در گذشته یک آسیب بافتی در محل ایجاد کرده و ممکن است در آینده نه چندان دور تحت تأثیر عوامل محیطی با علایمی دیگر بروز کند، علاوه بر درمان بیماری، رهایی از ضایعه نیازمند یک جراحی سرپایی با کمک لیزر است که در کلینیک به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بدون درد و خونریزی روش های سنتی قابل انجام خواهد بود.