banner

تشخیص علت زخم مقعد و روش های درمان

تشخیص علت زخم مقعد و روش های درمان

مقعد نیز مثل هر جای دیگری از بدن ممکن است دچار زخم و التهاب شود، با این تفاوت که تمام زخم‌های درون روده‌ای نمی‌توانند همانند زخم‌های سطح پوست ایجاد درد و ناراحتی کنند تا فرد به سرعت متوجه وجود آن شود. بسته به محلی از مقعد که زخم ایجاد شده فرد احساس درد و در موارد شدید خونریزی خواهد کرد.

زخم ایجاد شده درون دیواره‌ها و خروجی مقعد می‌تواند علت‌های بسیاری داشته باشد. توجه به مکانیزم به وجود آورنده‌ی زخم، بیماری و مشکلات متفاوتی برای فرد به وجود می‌آید. در ادامه به بحث در مورد هر یک از انواع زخم مقعدی می‌پردازیم.

سندرم زخم مقعد منفرد

سندرم زخم مقعد منفرد بیماری است که هم‌زمان با ایجاد و گسترش یک یا چند زخم باز یا قرمز در راست روده رخ می‌دهد. رکتوم یک لوله عضلانی است که به پایان کولون متصل است. مدفوع از طریق مقعد از بدن عبور می‌کند. سندرم زخم مقعد منفرد یک اختلال نادر است که لزوماً به یک زخم ختم نمی‌شود و ممکن است قسمت‌های مختلف راست‌روده را مبتلا کند. این بیماری اغلب در افراد مبتلا به یبوست مزمن ایجاد می‌شود. این زخم می‌تواند منجر به خونریزی مقعدی در حین زور زدن هنگام دفع مدفوع شود.
شیوع زخم رکتال در مردان و زنان یکسان است و می‌تواند در هر سنی ایجاد شود. اکثر افراد مبتلا به زخم رکتال ۵۰ سال و یا کمتر هستند، در حالی‌که این بیماری ۲۵ درصد از افراد بالای ۶۰ سال را درگیر می‌کند. افراد مبتلا به اختلالات روانی خاص، مانند اختلال وسواسی ـ اجباری، در صورتی‌که رفتارهای نابه‌هنجار توالت را ترک نکنند در معرض خطر بالاتر ابتلا به زخم رکتوم قرار می‌گیرند. برخی بیماری‌های سیستمیک مانند زخم دهان نیز ممکن است خطر ابتلا به زخم رکتوم را افزایش دهد.
علایم و نشانه‌های ظاهری سندرم زخم مقعد عبارتند از:

 • یبوست
 • اسهال
 • خونریزی از رکتوم
 • زور زدن در هنگام دفع با وجود خروج مقدار کمی مدفوع
 • گرفتگی عضلات شکم
 • گرفتگی عضلانی دردناک مقعد
 • درد یا احساس پری در لگن
 • احساس دفع ناکامل مدفوع
 • خروج ترشحات مخاطی راست روده
 • بی‌اختیاری مدفوع
 • درد مقعد

با این حال، برخی از افراد مبتلا به سندرم زخم رکتوم منفرد ممکن است هیچ علایمی را تجربه نکنند و در حدود یک چهارم از تمام افراد مبتلا به زخم رکتوم بدون علامت هستند.

علت زخم مقعد منفرد

پزشکان معتقدند فشار یا آسیب به مقعد ممکن است باعث تشکیل زخم درون آن شود. نمونه‌هایی از شرایطی که می‌تواند به راست روده آسیب برساند عبارتند از:

 • یبوست یا مدفوع متراکم؛
 • زور زدن در هنگام دفع مدفوع؛
 • پرولاپس رکتوم (هنگامی بیرون زدن راست روده از مقعد ایجاد می‌شود)؛
 • انقباض و ناهماهنگی عضلات کف لگن (باعث کندی خونرسانی به رکتوم می‌شود)؛
 • تلاش برای خروج دستی مدفوع متراکم؛
 • نزدیکی مقعدی؛
 • درهم فرو رفتگی روده‌ها.

تشخیص زخم مقعد منفرد

در صورت بروز هر یک از نشانه‌ها باید به پزشک مراجعه شود تا علت آن مشخص و اقدام درمانی لازم صورت گیرد. زیرا بسیاری از بیماری‌های مقعدی و شرایط دیگر ممکن است علایم شبیه به این سندرم ایجاد کند. در صورت شک به وجود زخم مقعدی ممکن است نیاز باشد تا به یک پزشک متخصص گوارش مراجعه شود. پزشک برای تشخیص قطعی نیاز به معاینه و آزمایش‌های تشخیصی دارد.
قبل از ملاقات با متخصص بهتر است لیستی از علایمی را که در مدت بروز مشکل هر چند بی‌ربط، تجربه کردید به همراه تغییرات اخیر زندگی روزمره و استرس‌های محیطی، داروها و مکمل‌های مصرفی خود یادداشت کنید تا راحت‌تر بتوانید پزشک خود را از مشکل خود آگاه سازید. حتی می‌توانید یک لیست دیگر از سؤالات خود تهیه کنید تا با پاسخ داده شدن آن‌ها کمی از شدت نگرانی خود بکاهید. این سؤالات شامل:
علل احتمالی علایم من چه هستند؟
چه نوع آزمایش‌هایی نیاز دارم؟
آیا این بیماری موقت یا بلند مدت است؟
آیا درمان خاصی نیاز دارد؟
گزینه‌های درمانی من چه مواردی هستند؟
من بیماری‌های دیگری نیز دارم، چگونه می‌توان این شرایط را با هم بهتر مدیریت کرد؟
آیا نیاز به محدودیت‌های رژیم غذایی یا فعالیت وجود دارد؟
آیا یک جایگزین عمومی برای داروهای تجویز شده من وجود دارد؟
آیا به ویزیت‌های پیگیری نیاز دارم؟ اگر چنین است، هر چند وقت یک بار؟
به احتمال زیاد پزشک نیز برای تشخیص بهتر مشکل سؤالاتی از شما می‌پرسد که در صورت آماده کردن پاسخ‌های آن از قبل در اتلاف وقت صرفه‌جویی می‌کنید. این سؤالات شامل:
اولین بار چه زمانی علایم را تجربه کردید؟
آیا نشانه‌ها مداوم یا گاه به گاهی بوده است؟
علایم شما چگونه تشدید می‌شوند؟
آیا شما به تازگی مشکل یبوست داشته‌اید؟
آیا چیزی می‌تواند علایم شما را بهبود دهد؟
سپس پزشک مربوطه با توجه به پاسخ‌هایی که از شما می‌گیرد، آزمایش ها و روش‌های تشخیصی مورد نیاز را درخواست می‌کند که تست‌های تشخیصی زخم مقعد عبارتند از:

 • معاینه‌ی انگشتی مقعد: پزشک با یک انگشت پوشیده شده با دستکش به آرامی درون مقعد فرد را لمس می‌کند تا درد یا خونریزی ناحیه‌ی خاص یا وجود یک توده‌ی برجسته یا سفت درون مقعد را تشخیص دهد؛
 • سیگموئیدوسکوپی: در طول این آزمون، پزشک یک لوله قابل انعطاف با یک لنز مجهز را از طریق مقعد وارد می‌کند تا بتواند راست روده و قسمت از روده‌ی بزرگ را بررسی کند. اگر در این حین یک ضایعه دیده شود، می‌تواند یک نمونه از بافت (بیوپسی) برای آزمایش بردارد. ۵۷ درصد زخم‌های باز با این روش رویت می‌شوند؛
 • سونوگرافی: سونوگرافی یک تکنیک تصویربرداری با کمک امواج صوتی برای ایجاد تصاویر است. پزشک ممکن است سونوگرافی را برای کمک به افتراق سندرم زخم مقعد از شرایط دیگر توصیه کند؛
 • دفکوگرافی: یک روش تشخیص اصلاح شده است که در آن ابتدا یک خمیر نرم باریمی را وارد مقعد کرده سپس هنگام دفع آن، اجابت مزاج فرد تحت عکسبرداری با اشعه ایکس قرار می‌گیرد تا پرولاپس احتمالی یا مشکلات عملکرد و ناهماهنگی عضلات را نشان دهد.

درمان زخم مقعد منفرد

درمان سندرم زخم مقعد منفرد تا حد زیادی بستگی به شدت وضعیت بیمار دارد. افراد مبتلا به علایم و نشانه‌های خفیف ممکن است از طریق تغییر در شیوه‌ی زندگی خود بهبود نسبی پیدا کنند، در حالی‌که بیماران دارای علایم و نشانه‌های بیشتر و شدیدتر ممکن است نیاز به درمان داشته باشند. در مراحل ابتدایی بیماری با تغییر در شیوه زندگی و رژیم غذایی از جمله افزایش فیبر موجود در مواد غذایی تا ۲۰ الی ۳۵ گرم روزانه (برای حجیم کردن مدفوع و دفع آسان‌تر آن) و مصرف مایعات فراوان می‌توان بیماری را کنترل کرد. بهترین منابع فیبر میوه‌ها، سبزیجات و غلات سبوس دار است. خوردن میوه ها و سبزیجات با پوست بیشتر از آب میوه توصیه می‌شود. گندم و جو نیز به عنوان منابع غنی فیبر عالی هستند. نوشیدن آب و دیگر مایعات فاقد کافئین در طول روز به میزان کافی به نرم شدن مدفوع کمک می‌کند. با مصرف آب آلو و سایر نوشیدنی‌ها به مصرف مایعات خود تنوع دهید. از طرفی استفاده از نرم‌کننده‌های مدفوع و مسهل‌های حجم دهنده نیز می تواند با جذب آب به نرم شدن مدفوع و سهولت اجابت مزاج بدن اعمال زور و فشار کمک کند.
افرادی که به اشتباه به زور زدن هنگام دفع مدفوع عادت کرده‌اند نیز باید با یادگیری شل کردن عضلات کف لگن حین اجابت مزاج این عادت غلط خود را ترک کنند. پزشک می‌تواند با تکنیک‌های خاصی روش صحیح کنترل عضلات مقعدی را آموزش دهد.
در صورت وخیم‌تر بودن مشکل، ممکن است داروها و روش‌های درمانی خاصی مانند استروئید موضعی، تنقیه، سولفاسالازین و سم بوتولینوم (بوتاکس) به کاهش علایم سندرم زخم مقعد کمک کند. با این حال، این درمان برای همه اثردهی مثبت ندارد و برخی از آن‌ها هنوز درمان تجربی در نظر گرفته می‌شود.
وقتی چاره‌ای جز جراحی و برداشتن زخم باقی نمی‌ماند پزشک با کمک دو روش متفاوت این کار را انجام می‌دهد که عبارت است از:

 • جراحی پرولاپس رکتوم: در صورت وجود بیرون‌زدگی راست‌روده از مقعد پزشک با کمک رکتوسکوپی جراحی را انجام می‌دهد و بخش بیرون‌زده و درحال آسیب را حذف یا ترمیم می‌کند.
 • جراحی زخم: ممکن است فقط ناحیه‌ی زخم ایجاد شده در رکتوم را برداشته و محل آن را ترمیم کند. با این حال ممکن است پس از جراحی زخم مقعد عود کند.
 • جراحی برای برداشتن مقعد: جراحی برداشتن راست روده یک گزینه‌ی درمانی برای افرادی است که دارای علایم و نشانه‌های شدید هستند که از درمان‌های دیگر نتیجه نگرفته‌اند. جراح ممکن است مسیر روده بزرگ را به شکم باز کند (کولوستومی) و آن را به یک کیسه جمع‌آوری مدفوع وصل کند.

عوارض ناشی از جراحی زخم رکتوم ممکن است شامل خونریزی بیش از حد رکتوم، اختلال شدید عملکرد روده، تشکیل آبسه، تشکیل سوراخ در دیواره‌ی روده در زیر زخم و عفونت جراحی باشد. درمان‌های خود مراقبتی، محدودیت در زندگی و فعالیت روزانه‌ی فرد ایجاد نخواهد کرد اما در صورت جراحی زخم مقعد ممکن است فرد مجبور به ترک کارهای سنگین فیزیکی تا بهبودی کامل شود و در صورت بازگشت به محل کار باید دسترسی آسان به امکانات سرویس بهداشتی در صورت کولوستومی داشته باشد.

زخم شقاق مقعد

شقاق مقعد و زخم مقعد دردناک ناشی از آن به صورت یک ترک یا پارگی و زخم خطی در غشای مخاطی از اسفنکتر مقعد به سمت کانال و اطراف مقعد گسترش می‌یابد. شکاف ممکن است عود کند و در نهایت به زخم مقعد یا رکتوم تبدیل شود. زخم ناشی از شقاق مقعد ممکن است منجر به مرگ بافت داخل مقعدی (نکروز) و پوسته‌ریزی بافت آسیب دیده‌ی درون مقعد شود. شقاق‌های عمیق مربوط به اسفنکتر داخلی مقعد در زخم شدن و تنگی مقعد نقش دارند.
گاهی اوقات ترک ناشی از شقاق مقعد در مراحل ابتدایی ایجاد نسبتاً جزئی است و قبل از عمقی شدن و درگیر کردن لایه‌های زیرین دیواره‌ی مقعد خود به خود با طی چند هفته رعایت اصول بهداشتی و تغذیه‌ای بهبود می‌یابد. اما در برخی از موارد، بیماری به تدریج بدتر خواهد شد و نه تنها با تهاجم به عمق لایه‌های زیرین آسیب بیشتری به بافت پوششی مقعد می‌رساند، بلکه با ایجاد گرفتگی دردناک در اسفنکتر مقعد منجر به کاهش جریان خون (ایسکمی) به منطقه آسیب دیده خواهد شد. کم شدن جریان خون در زخم ایجاد شده می‌تواند بهبود آن را به تأخیر بیاندازد.
با پیشرفت بیماری شقاق مقعد و مزمن شدن آن اوضاع کمی بدتر خواهد شد. زیرا بیمار وارد یک سیکل معیوب خواهد شد، بدین صورت که از ترس درد شدید هنگام عبور مدفوع از روی زخم، از رفتن به دستشویی خودداری می‌کند و با به تأخیر انداختن اجابت مزاج خود باعث تشدید یبوست می‌شود. هر بار عبور مدفوع سفت از روی زخم مقعد آن را خراشیده و بدتر خواهد کرد.
شقاق مقعد با احتمال بیشتری در افراد جوان و میانسال و هر دو جنس رخ می‌دهد. زنانی که سابقه‌ی زایمان طبیعی داشته‌اند به دلیل زور زدن بیش از حد در زایمان‌های سخت، بیشتر در معرض خطر ابتلا به زخم شقاق مقعد هستند. به دلایل ناشناخته، شقاق مقعد در طول دوره شیرخوارگی رایج است و در حدود ۸۰ درصد از نوزادان در طول سال اول زندگی رخ می‌دهد. افراد مسن نیز مستعد ابتلا به شقاق مقعد به دلیل کاهش جریان خون به منطقه آنورکتال و مقعدی است. اطلاعات بیشتر با مراجعه به مقاله‌ی بیماری شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟.

علت زخم شقاق مقعد

شکاف اولیه از یک آسیب مستقیم درون کانال مقعد ایجاد می‌شود و گاهی اوقات با عبور یک مدفوع بزرگ و سخت یا اسهال شدید اتفاق می‌افتد. ولی شکاف ثانویه می‌تواند از بیماری‌های زمینه‌ای مانند التهاب دیواره‌ی پوششی مقعد (پروکتیت)، بیماری التهابی روده (بیماری کرون، کولیت اولسراتیو)، لوسمی یا سرطان نشأت بگیرد.
شقاق مقعد همچنین ممکن است با رژیم غذایی کم فیبر از طریق تشدید یبوست، اختلالات فیزیکی (هیپرتروفی) در اسفنکتر مقعد داخلی و مقاربت جنسی مقعدی مرتبط باشد. همچنین وارد کردن هر جسم خارجی درون مقعد هم می‌تواند باعث ایجاد شکاف و زخم در آن شود.
حدود ۹۰ درصد از شقاق‌های مقعدی در قسمت عقبی دیواره‌ی مقعد و درست در خط وسط آن از دریچه‌ی مقعد به سمت کانال ایجاد می‌شوند. پارگی دیواره‌ی جلویی مقعد در زنان شایع‌تر است و معمولاً ده درصد شکاف‌های جلویی در آن‌ها به دلیل زایمان رخ می‌دهد. این آمار در حالی است ‌که شیوع شقاق دیواره جلویی در مردان تنها یک در صد می‌باشد. حدود دو درصد از تمام موارد شقاق مقعدی در دیواره‌ی قدامی و خلفی در طول خط وسط کانال مقعد با هم رخ می‌دهد. هنگامی که زخم مقعد از الگوی خط مستقیم پیروی نکند ممکن است یک علت زمینه‌ای مانند بیماری مسری جنسی مطرح شود. اطلاعات بیشتر با مراجعه به مقاله‌ی علل بیماری شقاق یا فیشر مقعد.

تشخیص زخم شقاق مقعد

شکایت‌های شایع بیماران از درد تیز ناحیه‌ی مقعد حین و پس از دفع مدفوع و خارش و سوزش مقعد ، خون قرمز روشن بر روی دستمال توالت یا سنگ کف سرویس بهداشتی (در ۷۰ درصد موارد) می‌تواند به خوبی پزشک را به وجود یک زخم شقاق مقعدی مشکوک کند. به دلیل درد شدید ناشی از زخم مقعد احتمالاً بیمار به راحتی اجازه‌ی معاینه را به پزشک نخواهد داد و گاهی بی‌حسی موضعی لازم است. گاهی اوقات یک برجستگی از بافت پوست بر روی خروجی مقعد مشاهده خواهد شد که نشانه‌ی شقاق مقعد است. اما ممکن است به دلیل شباهت با برجستگی‌های هموروئیدی نیز اشتباه تشخیص داده شود.
گاهی برای تشخیص زخم شقاق مقعد نیاز به استفاده از وسایلی مانند آنوسکوپ است. تست های آزمایشگاهی معمولاً برای زخم شقاق مقعد معمولی در خط وسط کانال مقعد لازم نیست. شکاف‌های غیر معمول با اشکال عجیب و غریب و خارج از خط وسط نیاز به علت‌سنجی دقیق‌تر با کمک انواع آزمایش‌های بالینی ویروس نقص ایمنی اکتسابی، عفونت، آلودگی مدفوعی و سرطان دارد. اطلاعات بیشتر با مراجعه به مقاله‌ی معاینه و تشخیص بیماری شقاق یا فیشر مقعد.

درمان زخم شقاق مقعد

شکاف و زخم ایجاد شده اگر در مراحل اولیه ایجاد باشد می‌توان آن را با پماد، حمام نشسته‌ی آب گرم، رژیم غذایی حاوی فیبر فراوان و افزایش مصرف مایعات و نرم‌کننده‌های مدفوع (اگر یبوست وجود داشته باشد) طی چهار تا شش هفته درمان کرد و التیام بخشید. امروزه‌ درمان‌های دیگری چون تزریق سم بوتولینوم و فلج عضلات به منظور کاهش گرفتگی عضله‌ی دریچه‌ای مقعد و پماد نیتروگلیسیرین که در خونرسانی بهتر نقش دارد، در موارد شدیدتر زخم شقاق مقعدی به کار گرفته می‌شود. باید در نظر داشت که هنوز مصرف این نوع پماد به دلیل وجود عوارض جانبی ناخوشایندی چون سردرد و سرگیجه بحث بر انگیز هستند. البته داروهای کم‌عارضه‌تری چون داروهای دسته‌ی مسدود‌کننده کانال کلسیم و پمادهای بی‌حسی نیز در کاهش علایم و بهبود فرد بی‌تأثیر نخواهند بود.
وقتی درمان‌های دارویی نتیجه‌بخش نباشد پزشک چاره‌ای جز انجام جراحی‌هایی تهاجمی به منظور برداشت زخم یا برداشت قسمتی از عضله‌ی دریچه‌ای مقعد نخواهد داشت. البته در کنار درمان علامتی نباید درمان علل زمینه‌ای شقاق مقعد را نادیده گرفت. اطلاعات بیشتر با مراجعه به مقاله‌های مرتبط با درمان شقاق یا فیشر مقعد.

زخم سیفلیس مقعد

سیفلیس یک بیماری مقاربتی ناشی از باکتری ترپونما پالیدوم است که در صورت عدم درمان کامل و به موقع می‌تواند عوارض طولانی‌مدتی بر جا بگذارد. علایم بیماری سیفلیس در بزرگسالان به سه مرحله‌ی اولیه، ثانویه و ثالثیه (نهفته) تقسیم می‌شود. این بیماری می‌تواند از طریق تماس مستقیم پوستی با یک زخم سیفلیس در محدوده‌ی واژن، مقعد و حتی با رابطه جنسی دهانی منتقل شود. زخم ناشی از سیفلیس را می توان در آلت تناسلی مرد، مهبل، دهان و لب‌ها و حتی مقعد رویت کرد.
زخم سیفلیس بدون درد است و برای اولین بار ممکن است با زخم ناشی از فرو رفتن مو در پوست یا یک خراش سطحی ناخن اشتباه شود. با ظاهر شدن بثورات بدون خارش بر روی کف دست و پاها و سایر نقاط بدن در مرحله‌ی دوم سیفلیس می‌توان به علت زخم مقعدی ایجاد شده در مرحله‌ی اول بیماری شک کرد. سیفلیس همچنین می‌تواند بر چشم تأثیر بگذارد و حتی منجر به کوری دائمی فرد شود که سیفلیس چشم نام دارد. زنان بارداری که به زخم‌های سیفلیسی از جمله مقعدی مبتلا هستند، آگاه باشند که احتمال انتقال بیماری به فرزندشان حین زایمان وجود دارد. هر چند این بیماری طی بارداری نیز اثرات نامطلوبی چون کاهش وزن‌گیری جنین و حتی مرده‌زایی در پی خواهد شد.

سیر بیماری زخم سیفلیس مقعد

در طول اولین مرحله از ایجاد زخم سیفلیس مقعد فرد متوجه یک یا چند زخم متعدد بر روی مقعد خود خواهد شد. زخم‌ها معمولاً (اما نه همیشه) سفت، گرد و بدون درد هستند. همین بی‌دردی زخم‌ها نکته‌ی منفی است که باعث می‌شود بیماری برای مدت‌ها دور از چشم و مخفی بماند تا بتواند به مراحل بعدی پیشرفت کند. زخم مقعدی اگر ناشی از سیفلیس باشد طی ۳ تا ۶ هفته به صورت خود به خود و بدون هیچ درمانی بهبود می‌یابد. در این مرحله بیماری و زخم ناشی از آن در ظاهر بهبود یافته است و در واقع در حالت تغییراتی برای بروز به شکل دیگری در مرحله‌ی بعد است.
در طول مرحله دوم ممکن است فرد در ناحیه‌ی زخم مقعدی خود احساس خارش کند. این مرحله معمولاً با ایجاد یک یا چند لکه‌ی قهوه‌ای و قرمز بر روی کف دست یا کف پا آغاز می‌شود. گاهی‌اوقات لکه‌ها آن‌قدر کم‌رنگ و محدود هستند که فرد متوجه وجود آن‌ها نخواهد شد. بروز تب، تورم غدد لنفاوی، گلودرد، ریزش موی ناحیه زهار، سردرد، کاهش وزن، درد عضلانی و خستگی از دیگر علایم بیماری در این مرحله است که معمولاً بدون درمان مناسب و به صورت علامتی سپری خواهد شد.
از این پس مرحله‌ی نهفته بیماری سیفلیس آغاز خواهد شد و فرد بدون هیچ نشانه و علایمی از بیماری مخفی درون بدن خود، سالیان سال بدون مشکل زندگی خواهد کرد. پس از ۱۰ تا ۳۰ سال نهفتگی، بیماری خود را با شدیدترین عارضه‌های ممکن مانند ناهماهنگی حرکات عضلانی، بی‌حسی، فلج شدگی برخی اندام‌ها، کوری و اختلال روانی بروز می‌دهد که می‌تواند در نهایت منجر به مرگ بیمار شود.
به همین سادگی نادیده گرفتن یک زخم کوچک در مقعد و نواحی دیگر (آلت تناسلی و دهان) می‌تواند جان فرد را به خطر اندازد. در حالی‌که این بیماری به راحتی در مراحل ابتدایی با کمی توجه به خود و انجام یک آزمایش خون ساده قابل تشخیص و درمان است.

تشخیص و درمان زخم سیفلیس مقعد

اگر در مرحله‌ی اولیه‌ی بیماری و با شکایت از زخم مقعد بدون درد به پزشک مراجعه شود که احتمال آن ضعیف است، پزشک می‌تواند با مشاهده‌ی زخم ناحیه‌ی مقعد به سیفلیس شک کند و با انجام یک آزمایش خون از تشخیص خود مطمئن شود. اما در مرحله‌ی بعدی که فرد بدون هیج شکایتی از زخم مقعد و سایر نواحی و با ضعف و بی‌حالی و تب مراجعه می‌کند، وجود راش پوستی یک نشانه برای بررسی سیفلیس خواهد بود اما در برخی موارد این نشانه نیز نادیده گرفته خواهد شد و پزشک بدون تشخیص صحیح بیماری را با یک آنفولانزا یا سرماخوردگی اشتباه گرفته و بیمار را نادرست درمان می‌کند. در موارد دیگر با مثبت شدن جواب آزمایش سیفلیس بیمار درمان مناسب با توجه به مرحله‌ی بیماری آغاز می‌شود.
برای از بین بردن زخم ناشی از سیفلیس باید عامل به وجود آورنده‌ی یعنی باکتری ترپونما پالادیوم را از بین برد. هیچ روش و داروی خانگی مؤثر برای درمان این بیماری وجود ندارد. درمان این بیماری در مراحل اولیه آسان خواهد بود. تجویز آنتی‌بیوتیکی قوی از جمله پنی‌سیلین می‌تواند با کشتن باکتری سیفلیس از آسیب‌های بیشتر آن جلوگیری کرده و بیماری را سرکوب کند.
گزینه‌های درمانی دیگر برای افراد غیربارداری که به پنی‌سیلین حساسیت دارند شامل داکسی‌سایکلین، تتراسایکلین و به طور بالقوه سفتریاکسون است. افراد در حین درمان و تا بهبودی کامل زخم سیفلیس خود باید از تماس جنسی با شرکای جدید و قبلی بپرهیزند. برای اطمینان از سلامت شریک جنسی فرد مبتلا، تست آزمایشگاهی برای او نیز درخواست می‌شود تا هر دو با هم تحت درمان قرار گیرند. همچنین انجام آزمایش‌های پیگیری برای تأیید از بین رفتن کامل بیماری و درمان مؤثر بیمار نیز لازم است.
با وجود اینکه بیماری سیفلیس و زخم مقعد ناشی از آن عود نمی‌کند اما یک بار ابتلا به آن و درمان صورت گرفته نمی‌تواند فرد را از ابتلای مجدد به بیماری مصون کند. با هر بار قرار گرفتن در معرض عامل سیفیلیس و روابط جنسی حفاظت نشده احتمال ابتلای مجدد به آن وجود دارد.
تنها راه جلوگیری از ابتلا به سیفلیس و زخم ناشی از آن رعایت نکاتی در رفتار جنسی است. افراد فعال از نظر جنسی حتماً باید این توصیه‌ها را در روابط جنسی خود برای کاهش احتمال ابتلا به سیفلیس در نظر بگیرند شامل:

  • برقراری رابطه‌ی جنسی با فردی که از مبتلا نبودن او به بیماری‌های مقاربتی با تست آزمایشگاهی مطمئن هستند؛
  • استفاده از کاندوم حین رابطه‌ی جنسی هر چند کاندوم سایر نقاط دارای زخم سیفیلیس مانند مقعد را پوشش نمی‌دهد.

در نظر داشته باشید با شستن آلت تناسلی، ادرار کردن و دوش واژینال پس از رابطه جنسی با فرد آلوده نمی‌توان از ابتلا به بیماری پیشگیری کرد.

پرسش و پاسخ
 • محمد گفت:

  با سلام… تقریبا نزدیک به یک هفته س ک در قسمت خروجی مقعد زخمی ایجاد شده و در هنگام مدفوع زخم میشود و این درد کم را ک احساس میکنم بخاطر زخم میباشد را حس میکنم… لطفاً راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   توصیه می‌شود هرچه زودتر قبل از پیشرفته بیماری و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان مناسب خود مراجعه کنید در مراحل ابتدایی اطلاع به این بیماری شانس بهره بردن از درمانهای دارویی و نتیجه مطلوب گرفتن از آن وجود دارد ولی با به تاخیر انداختن روند درمان باعث وخیم شدن بیماری شده دیگر به درمان دارویی پاسخ مناسب نداده نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد بنابراین به سلامت خود اهمیت داده هرچه زودتر برای بهبودی خود اقدام کنید و مراقب باشید دچار یبوست و اجابت مزاج پرفشار نشوید

 • سعید گفت:

  من قبلا شقاق مقعد داشتم ولی خوب شده بود . مسافرت ۱۰روزه داشتم و رانندگی کردم الان بعدازمدفوع خیلی کم خون دردستمال کاغذی هست

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است برای بررسی از نظر بازگشت بیماری و یا ابتلا به بیماری مقعدی دیگری انواع بیماری‌های گوارشی حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی و بررسی های دقیق آزمایشگاهی قرار بگیرید خونریزی مقعدی نشانه وجود بیماری در شما بوده که نیاز به پیگیری دارد و بنابراین به سلامت خود اهمیت داده برای دریافت درمان مناسب خود اقدام کنید.

 • دانيال گفت:

  سلام
  چند وقتي جاي مقعدم احساس سوزش ميكنم
  يك مدت خوب بود ولي دچار يبوست شدم و هنگام دفع مدفوع زور زيادي زدم كه با چند قطره خونريزي همراه بود
  حالا دوباره همون احساس سوزش رو دارم
  قبلاً مواد مخدر مصرف ميكردم و يبوست زياد داشتم
  مريضي صرع هم دارم و قرص دپاكين مصرف ميكنم
  خيلي ميسوزه جوري كه وقتي راه ميرم اذيت ميشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   شما به سبب ابتلا به یبوست در طولانی مدت و عدم توجه به کنترل آن و دفع مدفوع سخت و زورکی که باعث ایجاد بیماری شقاق و ترک بافتی در دیواری مقعد شدید که با سوزش همراه است اگر به سلامت خود اهمیت می دهید هر چه زودتر برای دریافت درمان مناسب آن اقدام کنید زیرا در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری شانس بهره‌بردن از درمان‌های دارویی ساده را خواهید داشت و در مدت کوتاه بهبود پیدا می کنید در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده و می‌تواند به درمان‌های سخت و طولانی مدت نیاز پیدا کند.

 • دختر گفت:

  سلام خسته نباشید؛ ناشنوام.ببخشید من مدتی است هنگام دفع مدفوع دچار درد و سوزش بدی در ناحیه مقعد میشم؛ طوری که احساس می کنم اطراف مقعد زخم های شدیدی وجود داره اما در ظاهر چیزی نیست و این سوزش فقط هنگام دفع مدفوع نمایان میشه؛ خیلی درد داره تموم نشد.چیکارکنم.خیلی ممنون میشم کمکم کنید.🙁🙁🙁

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد و سوزش در ناحیه مقعد از نشانه های وجود بیماری قطعی هموروئید و یا فیشر باشد لازم است برای بررسی وضعیت ناحیه حضوری مراجعه کرده معاینه شوید در صورتی که در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری مراجعه کنید می توانید از درمان های ساده و کوتاه مدت استفاده کرده و با سرعت بیشتری بهبود پیدا کنید اما اگر در روند درمان خود تغییر ایجاد کنید بیماری پیشرفت کرده با تشدید وخامت ناحیه و بروز علایم آزار دهنده دیگر روند درمان را نیز سخت و طولانی خواهد کرد بنابراین به سلامت خود اهمیت این موضوع را هرچه زودتر پیگیری کنیم و مراقب باشید تا دچار دفع مدفوع سخت یا زورکی نشوید.

 • پیمان گفت:

  زخم منفرد رکتوم ایا با لیزر و بوتاکس قابل درمان هست ؟ زخم از دهانه معقد ۴ سانت فاصله داره و اسپاسم دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله امروز امکان جراحی سخت ترین بیماری های ناحیه مقعد با کمک روش های لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در بیمارستان های تحت بی حسی موضعی وجود دارد لازم است برای بررسی وضعیت بیماری خود قبل از تشدید آن و بروز علایم آزاردهنده دیگر حضوری مراجعه کنید تا هرچه سریعتر تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

 • فرهاد گفت:

  سلام خسته نباشين الان يك ماه هست خونريزي شديد و بالشتك معقدة باد كرده لطفا راهنماييم كنين ممنون ميشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا باید حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی قرار میگیرد اگر خونریزی ناحیه مقعدی فعال باشد ممکن است به درمان‌های دارویی پاسخ نداده نیاز به جراحی داشته باشد در هر حال بدون بررسی وضعیت شما حضوری نمی‌توان راهکار درمانی مناسب داد بهتر است قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر و یا قرار گرفتن در معرض عارضه کم خونی برای درمان خود اقدام کنید

 • مهدی گفت:

  سلام یکسال گرفتار درد در ناحیه مقعد به علت زخم شقاق و بواسیر داخلی هستم تا یه ذره مدفوع از حالت عادی سفت تر بشه شروع به درد و خونریزی میکند انواع داروها رو مصرف کردم

  • clinic گفت:

   با سلام
   تا زمانی که مشکل یبوست خود را کنترل نکنید احتمال بروز علائم آزاردهنده بعد از درمان های گسترده تر بیماری نیز وجود دارد بنابراین باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کنید حتما میزان مایعات مصرفی را افزایش داده روغن زیتون همراه غذا استفاده کنید میوه سبزیجات آلو و انجیر خشک و گلابی به کنترل یبوست شما کمک می کنند پیاده‌روی داشته ورزش منظم کنید از به تاخیر انداختن اجابت مزاج خود خودداری کنید و به محض احساس نیاز به دفع خود را به سرویس بهداشتی برسانید. سپس برای بررسی وضعیت بیماری خود مراجعه کنید در صورتی که به درمان دارویی پاسخ ندادن نیاز به جراحی خواهید داشت که البته امروزه بدترین و مفیدترین مراحل بیماری های ناحیه مقعد با کمک انواع روشهای نوین لیزری بدون درد و خونریزی سرپایی قابل درمان بوده به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شد و بتوانید به خانه بازگردید نیازی به استراحت کردند و مراقبت خاصی نداشته باشید و از روز بعد زندگی عادی خود را آغاز کنید.

 • علیرضا گفت:

  سلام.در هنگام دفع در روده زور غیرمعمول و تقریبا زیاد وجود دارد. (با اینکه مواد دفعی دیگر وجود ندارد.)
  برای رفع این زور چه باید بکنم؟
  در ضمن من یک سال پیش یک بار عمل جراحی هموروئید انجام داده ام ، و الان یک شکاف در قسمت داخلی مقعدم ایجاد شده است. برای بهبود این زخم چه دارویی استفاده بکنم ؟ زایلو ژل (لیدو کائین ۲درصد) مناسب هست؟
  لطفا به این دو سئوال من پاسخ دهید. با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   به احتمال زیاد دچار بازگشت بیماری هموروئید قبلی و یا ابتلا به بیماری دیگری به نام فیشر شده باشید که لازم است برای بررسی و تشخیص قطعی آن و دریافت درمان مناسب حضوری مراجعه کنید احساس زور وارد شده و پری رکتوم نیز به خاطر همین بیماری ایجاد شده اجازه مصرف خودسرانه دارو نداشته و لازم است حتما بیماری خود را قبل از وخیم شدن آن پیگیری کنید در صورت مراجعه فوری شانس بهره‌بردن از درمان دارویی را خواهید داشت در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده مجدد نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد.

 • زینب گفت:

  من شقاق مقعددارم داروی دلتیازم ستاپمادتموم کردم خوب نشودم اگرنیتروگلیسرین استفاده کنم خوب نشوم چکارکنم عفونت ندارم تنگی داخل مقعددارم ۲۸ سالمه سه سال پیش زایمان طبیعی داشتم

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که بیماری به درمان دارویی پاسخ ندهد نیاز به جراحی وجود دارد که البته امروزه دیگر نیاز به انجام جراحی های سنتی و بستری چند روز در بیمارستان نخواهد بود می‌توانید این جراحی را تحت بی حسی موضعی و سرپایی در بیمارستان انجام دهید به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده و روز بعد به زندگی عادی روزمره خود بازگردید نیاز به مراقبت و استراحت طولانی مدت نداشته باشید.

 • پیمان گفت:

  دکتر من در ناحیه رکتوم زخم عمیقی دارم ایا با روش لیزر قابل درمان هست ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله نگران نباشید امروز سخت ترین و پیشرفته ترین مراحل بیماری های ناحیه مقعد و نشیمنگاه با کمک روشهای نوین لیزری بدون درد و خونریزی تحت بی حسی موضعی و در محیط کلینیک خارج از محل عفونی بیمارستان و یا بدون نیاز به قرار گرفتن در معرض عوارض داروهای بیهوشی سرپایی قابل درمان خواهد بود به صورتی که در همان روز مراجعه مرخص شده از روز بعد به زندگی عادی خود باز گردید حتی به محیط کار رفته نیاز به مراقبت به استراحت طولانی مدت روش های سنتی نداشته باشید.

 • marym گفت:

  سلام وقت بخیر
  نزدیک به ۲ هفته هست که دچار یبوست شدم و دفع مدفوع به سختی و با زور همراه است. هنگام دفع مدفوع دچار خونریزی مقعد میشم و با توجه به مطالبی ک خوندم در بالا باید بگم ک متاسفانه من خیلی کم مایعات استفاده میکنم.و تنقلاتی مثل پفک زیاد میخورم. اما در طی این چن وقت تنقلات نخوردم. ایا ممکنه که این خونریزی دلیل حاد تری داشته باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله ممکن است به بیماری مقعدی هموروئید یا شقاق مبتلا شده و یا دچار بیماری های گوارشی و حتی بدخیمی نباشید به هر حال باید این موضوع را بسیار فوری پیگیری کرده برای دریافت درمان مناسب خود حضوری مراجعه کنید نگران نباشید در صورت مراجعه به موقع شانس بهره بردن از درمان‌های ساده و حداقلی و بهبودی در کوتاه مدت را خواهید داشت.

 • ناشناس گفت:

  سلام مدتی است خون ریزی شدید از معقد دارم لطفا رهنمایی کنید احتمال دارد از زایمان طبیعی باشد

  • clinic گفت:

   با سلام
   اگر به تازگی زایمان طبیعی انجام داده و در ناحیه دارای برش و بخیه هستید لازم است توسط پزشک خود معاینه شوید. در غیر این صورت به زایمان طبیعی ارتباط نداشته می‌تواند نشان‌دهنده وجود یک بیماری مقعدی و یا گوارشی باشد و لازم است برای بررسی علت آن و دریافت درمان مناسب هر چه زودتر حضوری مراجعه کنید.

 • شعیب گفت:

  با سلام و احترام
  من مدتی است هنگام مدفوع درد بسیار شدید همراه با خونریزی دارم این مشکل بیش از یک هفته هست حتی روز گذشته چون زیاد پیاده روی کردم هنگام دوش گرفتن متوجه شدم لباسم خونی شده
  ممنون میشم بدونم مشکلم چیه و چطور باید درمان بشم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   درد و خونریزی در ناحیه مقعد میتواند از نشانه های ابتلا به بیماری هموروئید باشد ولی تشخیص قطعی آن نیازمند معاینه بالینی و انجام برخی کمکهای تشخیصی و در مواردی کلونوسکوپی می باشد بنابراین توصیه می‌شود هرچه زودتر قبل از بروز علائم آزاردهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای درمان خود اقدام کنید حضوری مراجعه نمایید در صورت مراجعه فروی شانس نتیجه گرفتن از درمان های ساده را خواهید داشت در صورتی که بیماری پیشرفت کرده باشد روند درمان طولانی خواهد شد.

 • علیرض گفت:

  سلام وخسته نباشید اینجاب مدت طولانیست که دچارزخم مقعدی شده ام هرکاری کردم درمان نشدلطفا یک داروی خوب معرفی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت بیماری خود باید حضوری مراجعه کنید بدون معاینه بالینی شما امکان تجویز دارو از طریق فضای مجازی وجود ندارد بهتر است به سلامت خود اهمیت داده قبل از تشدید علایم آزار دهنده بیماری و بروز عوارض دیگر برای دریافت درمان مناسب آن مراجعه کنید. در صورتی که بیماری پیشرفت کرده و وارد مرحله مزمن خود شود دیگر به درمانهای دارویی نیز پاسخ نداده و نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد که البته با وجود روشهای نوین لیزری می توان یک جراحی سرپایی بدون درد و خونریزی در محیط کلینیک انجام داد.

 • مصطفي گفت:

  سلام خسته نباشيد مرسي كه هستيد.
  من ١٩ سالمه ورزش بدنسازي دنبال ميكنم و مكمل كراتين و سوپر پمپ مصرف ميكنم راستش قهوه خيلي ميخورم و اكثرا يوبس هستم و چند باري شده كه مقعدم زخم شده و با پماد چشمي زخم خوب شده،
  ولي چند روز پيش زخم شد پماد نزدم بعد سه روز بعد خروج مدفوعم باز حس ميكردم مدفوع هست و زور ميزدم كه عفونت خارج شد و الان يك هفته درد شديد هنگام دستشويي و وقتي مقعدم رو سفت ميكنم مثل زمان سرفه كردن كه بدون اختيار مقعد سفت ميشه درد شديد جوري كه انگار چاقو درون مقعدم وارد ميشه حس ميكنم دارم پماد چشمي زخم استفاده ميكنم و قرص خشك كننده عفونت ميخورم اما درد همچنان هست و عفونت هم هربار كه چك ميكنم وجود داره من شهرستان ماهشهر هستم و از اونجا كه پسر يه فرد شناخته شده و بزرگ تو اين شهر كوچيك هستم حتي ب كسي روم نشده مشكلم بگم چه برسه برم دكتر اصلا امكان دكتر رفتنم وجود نداره اگه ميشه راه درماني بهم بدين ب مرز خودكشي رسيدم از درد مرسي.توجه كنين كه به هيچ وجه نميتونم دكتر برم.

  • clinic گفت:

   با سلام
   اولاً از خوددرمانی بپرهیزید زیرا نه‌تنها درمان و بهبودی حاصل نشده بلکه با ایجاد تاخیر در روند درمان خود باعث تشدید آسیب بافتی ناحیه و بروز علایم و عوارض آزاردهنده دیگر خواهید شد دوما داشتن بیماریهای مقعدی در میان مردم شایع بوده و جای نگرانی و ناراحتی و یا خجالت برای مراجعه به پزشک وجود ندارد معمولاً این بیماریها به سبب ابتلا به یبوست و یا ورزشهای سنگین نادرست به وجود خواهد آمد و تا زمانی که معاینه بالینی نشدید نمی توان نوع بیماری و درمان مناسب آن را تعیین کرده بنابراین برای پیشگیری از بروز عوارض دیگر و ایجاد اختلال در روند طبیعی زندگی روزمره به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر این موضوع را پیگیری کنید.

 • نازنین گفت:

  سلام خسته نباشید؛ ببخشید من مدتی است هنگام دفع مدفوع دچار درد و سوزش بدی در ناحیه مقعد میشم؛ طوری که احساس می کنم اطراف مقعد زخم های شدیدی وجود داره اما در ظاهر چیزی نیست و این سوزش فقط هنگام دفع مدفوع نمایان میشه؛ یبوست یا اسهال هم ندارم. خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله به احتمال زیاد دچار زخم از درون مقعد و آسیب بافتی شده و خود نمی توانید آنها را مشاهده کنید برای بررسی وضعیت ناحیه مقعدی خود و دریافت درمان مناسب پیش از بروز علائم آزاردهنده دیگر که می‌تواند بر روی زندگی روزمره شما اثر سوء داشته باشد هرچه زودتر حضوری مراجعه کرده و این مشکل را جدی بگیرید با مراجعه به موقع و فوری شانس بهره بردن از درمان‌های ساده و نتیجه گرفتن از آن را خواهید داشت و نیازی به درمانهای سخت و مراقبت طولانی‌مدت پیدا نخواهید کرد.

 • مصطفی گفت:

  سلام
  من چند ماهی است که درد معقد دارم چند بار دکتر رفتم فقط موقع استفاده از دارو خوب است ولی بعد ان نه موقع دفع مدفوع خیلی درد دارم خارش کمی هم احساس میکنم انتی هموروئید دادن ولی چند روز خوب بوده و دوباره شروع شده حتی شدیدتر از قبل خواهشا یک راه درمان بگید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی شدت آسیب مقعدی ایجاد شده حضوری مراجعه کنید احتمال دارد که به درمان‌های دارویی دیگر برای کنترل مشکل ایجاد شده نیاز داشته باشید بدون معاینه بالینی شما امکان تجویز راهکار درمانی وجود ندارد.

 • نسیم گفت:

  سلام
  من مدتی هست هنگام دفع مدفوع در ناحیه مقعد درد دارم. حس میکنم مقعدم داره پاره میشه..ممنون میشم راهنمایی کنین

  • clinic گفت:

   با سلام
   احساس درد ناحیه مقعد میتواند به سبب ابتلا به بیماری مقعدی بواسیر و فیشر ایجاد شده یا ناشی از گرفتگی عضلانی این ناحیه باشد روزی ۳ الی ۴ مرتبه به مدت یک ربع درون لگن آب گرم بنشینید و چنانچه درد ادامه داشت برای بررسی ناحیه و دریافت درمان مناسب قبل از بروز علایم دیگر حضوری مراجعه کنید.

 • نازنین گفت:

  سلام
  خواهرم یه زگیل تناسلی داشته که رفت برداشت چندروز بعدش نمیتونست مدفوع کنه ودکترگفت بواسیرهس ودارو داد.چندروزبعد به حدی زیاد وشدیدحالش بدشد ونمیتونست بشینه
  چیکارکنه؟افغانستان زندگی میکنه متاسفانه

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت خود مجدد به پزشک مربوطه مراجعه کنند تا اقدامات لازم انجام شود.

 • محمد گفت:

  با سلام ،دکتر من دچار شقاق مقعدی شده ام ،البته معمولا هر چند سال یکبار بار اتفاق می افته و با استفاده از بتادین تو چند روز درست میشه ،ولی این بار پماد مقعدی رکتول که تولیدی شرکت خرمان هست رو پیشنهاد دادن ،اتفاقا تاثیر بهتری داشته ،به نظرتون کارم درسته یا این پماد عوارض داره،مرسی

  • clinic گفت:

   با سلام
   شما اجازه مصرف خودسرانه هیچ نوع داروی برای هیچ بیماری نخواهید داشت. لازم است برای بررسی وضعیت بیماری خود حضوری مراجعه کنید، در صورتی که به موقع درمان مناسب آغاز نشود شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده و با مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد و بنابراین توصیه میشود هرچه زودتر برای بررسی وضعیت و دریافت درمان مناسب آن حضوری مراجعه کنید.

 • حسن گفت:

  با عرض سلام الان حدودا یک ماه است که از مقعده ترشحات دارم .به رنگ قهوهای خیلی کم رنگ.همش داخل شکم احساس نفخ دارم.هیچ دردی در مقعد ندارم.ترشحات اذیتم می کند .به نظر شما چه مریضی دارم. ودرمانش چیست.

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است به سبب ابتلا به بیماری یبوست دچار مشکل نشت مدفوع و یا ترشحات روده شده باشید و یا در بررسی‌ها مشخص شود که به بیماری مقعدی دیگری چون فیستول مبتلا باشید به هر حال برای تشخیص نهایی بیماری و دریافت درمان مناسب آن لازم است حضوری مراجعه کرده تحت بررسی بالینی مشاهده ناحیه و انجام برخی تستهای آزمایشگاهی قرار بگیرید. بهتر است قبل از وخیم شدن بیماری و بروز علایم ناگوار دیگر این موضوع را پیگیری کرده برای درمان خود اقدام کنید.

 • ناشناس گفت:

  کنار مقعدم ی چیزهایی مثل گوشت اویزونن بعضی وقت ها هم درد دارند و ازشون خون میاد بعضی وقت ها هم درد ندارند ولی از شرم وحیا هنوز دکتر نرفتم باید چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   زائده مقعدی خونریزی دهنده ایجاد شده در ناحیه میتواند نشانه ابتلای شما به بیماری بواسیر باشد ولی تا زمانی که حضوری مراجعه نکرده و تحت معاینه بالینی قرار نگرفتید نمی‌توان درباره نوع و میزان پیشرفت بیماری نظر داد و درمان مناسبی توصیه کرد و در صورت تایید این بیماری و دائمی بودن زائده ایجاد شده تنها راه درمان مناسب جراحی است که البته با کمک روش نوین لیزری میتوانید این جراحی سرپایی را در محیط کلینیک بدون نیاز به بیهوشی عمومی و یا بستری شدن در محیط عفونی بیمارستانی انجام داده و در همان روز مراجعه مرخص شوید و زندگی روزمره خود را آغاز کنید.

 • م.خ گفت:

  من بعضی وقتها موقع دفع مدفوع احساسدخراش دراخرین نقطه خروج میکنم ویکی دو قطره خون هم دارد ایا .این خون باعث عفونت در خون نمیشود

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر این این خونریزی باعث عفونت خون شما نخواهد شد، ولی باید حتما پیگیری شود. این خونریزی نشان می دهد که در یک ناحیه از مقعد یا سیستم گوارشی شما مشکل وجود دارد که باید حتما پیگیری شود زیرا میتواند مربوط به بیماریهای مهلک و برخی بیماریهای جدی نیز شود که حتما باید تحت بررسی بالینی قرار گرفته و علل احتمالی رد گردند. بنابراین در اسرع وقت برای بررسی وضعیت خود مراجعه کنید و بیش از این روند درمانی خود را به تاخیر نیندازید. با مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان دارویی را خواهید داشت.

 • عسل گفت:

  سلام من بواسیر دارم وقبلا هنگام دفع زخم میدو با پماد انتی هموروئید استفاده میکردم تا زخم خوب مشد ولی یه یکسال ی هست که از داخل مقعد زخم میشه وخونرزیزی ودردخیلی زیاد دارم وپماد انتی هموروئید هم استفاده میکنم ولی اصلا بهتر نمیشه وخیلی عذاب میکشم دکتر رفتم ولی معاینه نکرد وگفته باید جراحی بشوم میخاستم بدونم راه حل بغیر از جراحی هست یانه

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر در صورتی که بیماری مزمن شده و به درمان دارویی پاسخ مناسب ندهد، تنها راه درمان غیر دارویی و جراحی بوده که البته با وجود روشهای نوین لیزری میتوانید این جراحی را به شکل سرپایی و تحت بیحسی موضعی و بدون درد و خونریزی انجام دهید و در همان روز مراجعه ترخیص شده و از روز بعد زندگی عادی روزمره خود را داشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  من دلم دوسه بار حشک کار کرده یک بارش پشتم زخم شد دو روزه میسوزه چه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   عدم توجه به کنترل بیماری یبوست و دفع سخت و زورکی مدفوع باعث شده تا دیواری مقعد دچار آسیب شده و دچار علایم آزار دهنده شوید. بهتر است ابتدا مشکل یبوست خود را با تغییراتی در رژیم غذایی و شیوه زندگی کنترل نمایید. میزان مایعات مصرفی را افزایش داده مواد غذایی پروفیبر آلو، انجیر خشک میوه سبزیجات مصرف کنید، کمی روغن زیتون به مواد غذایی روزانه اضافه نموده و هر روز پیاده روی کنید. از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع نیز خودداری نمایید سپس برای بررسی وضعیت آسیب مقعد مراجعه کنید تا درمان مناسب قبل از تشدید علائم آزاردهنده تجویز گردند.

 • نیما گفت:

  سلام من مدتیه هروقت رژیم غذاییمو تغییر میدهم یا کمتر از مایعات استفاده میکنم موقع اجابت مزاج دردناک و خونریزی زیاد از مقعد میشه و باعث زخم شدن میشه و درد زیادی رو بوجود میارع واقعا نمیدونم دیگه چیکار کنم چندبار دکتر رفتم جواب نگرفتم

  • clinic گفت:

   با سلام
   حتماً لازم است تا سبک زندگی و رژیم غذایی خود را به نفع کنترل بیماری یبوست تغییر دهید میزان مایعات مصرفی را تا ۸ لیوان در روز افزایش داده و مواد غذایی فیبری چون انجیر خشک آلو گلابی میوه سبزیجات مصرف کنید همراه غذا روغن زیتون میل نموده و از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید و پیاده روی روزانه داشته باشید. برای بررسی شدت آسیب ناحیه مقعد و علت خونریزی آن حتماً حضوری مراجعه کرده تا تحت بررسی دقیق قرار گرفته و درمان مناسب را قبل از وخیم شدن بیماری و نیاز به درمان سخت‌تر دریافت کنید.

 • سمیرا گفت:

  سلام دخترم پنج سال و نمیشه اکثرا مدفوعش صفته و با زور دفع میکنه چند روزه که مقعدش از داخل هردو طرف زخم شده و کمی التهاب داره خیلی دردناکه وميسوزه طوری که نشستن براش سخت شده و گریه میکنه هنوز به دکتر مراجعه نکردم لطفا راهنمایی کنید با درمان خانگی خوب میشه راهکاری داره یا حتما باید معاینه بشه ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر با درمان خانگی درمان نشده حتما و هر چه سریعتر برای بررسی وضعیت مراجعه شود تا بیماری منجر به آسیب بافتی شدیدتر نشود مراقب تغذیه کودک خود باشید و مواد غذایی ملین و روغن زیتون را در غذاهایش اضافه کنید و او را به خوردن مایعات زیاد تشویق کنید. نشستن در لگن آب گرم کمی درد را کنترل خواهد کرد.

 • مهدی گفت:

  سلام، من تقریبا ۱۰ ماه پیش یه نقدار کمی خودن هنگام مدفوع از مقعد خارج شد و مدفوع هم حالت یبوست نداشت. سریع هم به دکتر مراجعه کردم و از کولن استفاده کرد و مشکلی روئیت نشد الان دو روز است مه روز اول مدفوع تقریبا حالت یبوستی اوایلش داشت و بعدش مقداری خون مشاهده کردم و امروز هم که کمتر دیدم و الان که خودم نگاه کردم دیدم زخم شده یا به اصطلاح ترک خورده میشه راهنمایی بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای بررسی وضعیت خود مجدد مراجعه کنید با توجه به توضیحاتی که دادید این احتمال وجود دارد که دچار بیماری شقاق مقعدی به سبب دفع مدفوع سفت و سخت و زورکی شده باشید که البته بدون ویزیت و معاینه نمیتوان صد در صد مشکل را تشخیص داد. در صورتی که به موقع برای درمان بیماری خود مراجعه نمایید این شانس را خواهید داشت که بدون نیاز به درمان سخت با درمان ساده دارویی سلامت خود را به شکل کامل باز یابید.

 • تارا گفت:

  پسرم دهسالشه دوماه هست هنگام دفع درد دارد علت چیست .

  • clinic گفت:

   با سلام
   ممکن است به سبب دفع مدفوع زورکی و یا سبک زندگی و یا تغذیه نادرست دچار بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر شده باشد. برای تشخیص قطعی نوع بیماری فرزندتان قبل از ظاهر شدن علایم آزاردهنده دیگر و یا پیشرفت آسیب بافتی لازم است تا حضوری مراجعه نموده و ویزیت بالینی و ارزیابی کلینیکال شود تا هر چه زودتر تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر آن قرار بگیرد. در صورتی که فرزندتان به موقع تحت درمان قرار بگیرد این شانس را دارد که زود و با کمک درمان دارویی بهبود یابد.

 • رضا گفت:

  سلام اقایی هستم ۳۶ ساله بر اثر مصرف قرص متادون دچار یبوست شده ام ،زائده ای بر روی مقعدم به وجود امد چون دردی نداشت توجه ای نکردم ولی در حال حاضر لوله بزرگ که به مقعدم میرسد دچار زخم و درد شدید است ولی خونی مشاهده نکرده ام

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتلا به بیماری یبوست و عدم توجه به درمان و کنترل آن در طولانی مدت سبب شده تا دچار بیماری مقعدی هموروئید یا فیشر شده و به همین علت دچار مشکلاتی در اجابت مزاج خود شوید. بهتر است زمان را مغتنم شمرده بیش از این هدر ندهید و پیش از بروز مشکلات دیگری که ممکن است زندگی روزمره شما را دچار اختلال کند برای درمان خود قدم بردارید و هر چه زودتر برای گرفتن درمان مناسب پس از تعیین نوع و مرحله بیماری اقدام کنید.

 • پدرام گفت:

  سلام ، من ۶ ماهی هست که هفته ای یباره در هنگام مدفوع مقعدم خون میاد ، پیش یه متخصص رفتم، به من شیاف “مزالازین _ناژو ۵۰۰″دادن ، من هرشب استفاده میکردم و در این یه ماه مشکلی نداشتم اما بعد از قطع دارو دوباره مشکل پیدا کردم من یبوست ندارم فقط ابتدای مدفوع زخم می کنه ، مشیه بگین مشکل من چیه?

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص نوع بیماری شما لازم است تا حضوری مراجعه نموده و معاینه بالینی شوید. حتی ممکن است برای تشخیص قطعی نیاز به کولونوسکوپی تشخیصی داشته باشید که تحت آرامش بخش انجام شده و کاملا قابل تحمل است و به کمک آن با دوربین درون روده به دقت دیده خواهد شد تا اگر خونریزی علت دیگری داشت مشخص گردد و سایر علل وخیم یا ناگوار ممکن رد شود.

 • الهام گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  بنده خانم متأهل و ۲۸ساله هستم و به هیچ عنوان رابطه مقعدی نداشتم.یه تایم مقطعی به دلیل کمبود مایعات و مصرف کم میوه و سبزیجات دچار یبوست شدم،و در زمان اجابت مزاج،مدفوع سفت و فشار آوردن هنگام دفع مدفوع دچار زخم مقعد شدم.طوری که هنگام دفع مدفوع از ناحیه مقعد به همرا مدفوع خون قرمز رنگ روشن دیده میشه.با خوردن مایعات فراوان و روغن زیتون مدفوع به حالت طبیعی برگشته،ولی هنگام دفع خون همراه دیده میشه.و زخم دور مقعد درد داره.چه راهی به من پیشنهاد میکنید؟چه دارویی مصرف کنم؟؟؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون مراجعه حضوری شما و بررسی ناحیه مقعد امکان تجویز دارو یا تشخیص قطعی بیماری مقعدی وجود ندارد و لازم است تا بسته به نوع بیماری و شدت عود آن درمان مناسب دارویی و یا جراحی تجویز گردد. حتماً باید تغذیه و سبک زندگی خود را تغییر دهید تا درمان مناسب موثر واقع شود. در صورت نیاز به جراحی نگران نباشید امروز با کمک پیشرفت علم درمانهای جراحی لیزری سرپایی بدون درد و خونریزی قابل انجام است.

 • محمد گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید…مقعد بنده به علت نزدیکی دچار پارگی شده و بعضی وقتها در حین مدفوع کردن دچار خونریزی میشوم …و از رفتن به دکتر و نزد پزشک خجالت میکشم…چه کار باید بکنم…با عرض پوزش

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه امکان تجویز دارو یا درمان خاص وجود ندارد لازم است تا حضوری مراجعه نموده و حتما درمان شوید و از روابط جنسی پر خطر خودداری کنید.

 • الا گفت:

  سلام من از ۱۸ سالگی یبوست خفیف داشتم که بعداز ازدواجم درسن ۲۳ سالگی بعلت خوردن اب و سبزیجات کمترشداین مشکل. اما باتوجه به متن بالا بنظرم دارای شقاق مقعدی هستم.که اندازه دومیلی متر هست ولی وقتی میشینم دردناکه.وازلین میزنم خودم.نظرشماچیع؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بسته به مدت زمان ابتلا به بیماری فیشر و مزمن یا حاد بودن ان باید تحت درمان مناسب دارویی و یا غیر ان قرار بگیرید که خوشبختانه با روش نوین لیزری میتوانید در شرایط مزمن بیماری نیز یک روزه و سرپایی بدون بیهوشی عمومی و یا نیاز به بستری چند روزه درمان شده و از روز بعد از عمل میتوانید زندگی روزانه خود را بدون درد و خونریزی و مشکلات مراقبتی سایر روشهای درمانی سنتی داشته باشید. از خود درمانی بپرهیزید و برای بررسی وضعیت بیماری خود و درمان اصولی آن هر چه زودتر مراجعه نمایید.

 • امین گفت:

  باسلام واحترام
  آیا برای برطرف کردن شقاق مقعد می از طریق لیزر اقدام کرد وهزینه آن چقدر است باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله با روش لیزری میتوان شقاق مقعدی را بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی بدون درد و خونریزی درمان شده و از روز بعد از عمل سلامت خود را بازیابید و بتوانید زندگی عادی روزانه خود را داشته باشید بدون اینکه نیاز به حمایت کسی باشد.

 • شايان گفت:

  سلام بواسير مرحله اول عمل كردم ده سال پيش الان دوباره عود كرده بطوريكه هم بيرون زدگي موقع نشستن دارم و هم احساس زخم انتهاي روده موقع دفع سفت كه دچار خونريزي از نوع قرمز روشن هست حالا ميخوام جراحي ليزر كنم كه كلا به حالت أوليه برگردم ايا امكان دارد يا نه و عوارض هم دارد يا خير ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله با روش نوین لیزری میتوانید حالت طبیعی مقعد خود را پس از جراحی باز یابید و خوشبختانه این روش در مقابل روشهای سنتی که با تیغ جراحی انجام میشود کم خطر بوده و عوارضی به همراه ندارد. با روش نوین لیزری میتوانید در مدت کوتاه یک روزه سلامت خود را باز یافته و از روز بعد از عمل تمام کارهای خود را بدون نیاز به توجه دیگران به تنهایی انجام دهید. این روش نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و حتی در محیط آلوده بیمارستانی قرار نخواهید گرفت و نیاز به مراقبتهای سخت پس از درمان روشهای سنتی ندارید.

 • علی گفت:

  سلام خسته نباشد. من حدود دو سال هست که یبوست دارم. به پزشک هم زیاد مراجعه کردم و داروهایی زیادی هم مصرف کردم. ولی هیچ اثری نداشته است. در ضمن من یک عفونت میکروبی هم داشتم که باعث رخم دوازده می شد و با مصرف آنتی بیوتیک خوب شدم. ولی یبوستم همچنان باقی مانده است. لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز لازم است تا تغییراتی در سبک زندگی و تغذیه روزانه خود به نفع جلوگیری از ابتلا به یبوست ایجاد نموده و مصرف مایعات را افزایش دهید و روزانه مواد غذایی فیبری و سبوسی زیادی مصرف کنید. مصرف روغن زیتون میتواند برای سلامت شما بسیار مفید بوده و به رفع یبوست کمک کند. پیاده روی روزانه و دوری از زندگی ماشینی و کم تحرک به کنترل یبوست کمک خواهد کرد. سعی کنید همیشه ورزش کرده و در صورتی که با وجود رعایت این نکات سلامت خود را باز نیافتید برای دریافت درمان دارویی موقت حضوری مراجعه کنید تا از ابتلا به انواع بیماری مقعدی نیز جلوگیری شود.

 • علی گفت:

  با سلام خسته نباشید اگه عمل شود دوباره عود نمی کند

  • clinic گفت:

   با سلام
   در صورتی که تمام موارد و نکات پس از عمل رعایت شود و فرد سبک زندگی غلط و تغذیه نادرست خود را اصلاح کند عود نخواهد کرد.

 • فرود گفت:

  سلام ايا در مرحله دوم جراحي مقعد با ليزر به همون حالت أوليه انسان بر ميگرده يا خير و ايا ليزر عوارضي دارد يا خير ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله به مرور ورم و التهاب ناشی از جراحی نیز رفع شده و به حالت اولیه بازگشته و همان شکل طبیعی خود را پیدا میکند و خوشبختانه روش جراحی لیزری کمترین عارضه را نسبت به سایر روشهای درمانی سنتی داشته و به همین دلیل دارای مزیت بوده و مورد استقبال بسیاری از مردم و پزشکان قرار گرفته و در دنیا مورد توجه است. با این روش نه نیاز به پانسمان داشته و نه نیاز به استراحت طولانی مدت پس از جراحی دارید سرپایی درمان شده و از همان ساعات اولیه پس از درمان احساس راحتی خواهید داشت.

 • ماهان گفت:

  سلام خسته نباشید بالای مقعدم خارش کمی دارم و بعداز خاروندن کمی قرمز و زخم میشود چه پمادی استفاده کنم زخمش خوب بشه ممنونم از ایمکه راهنماییم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، بدون معاینه و مشاهده محل خارش امکان تجویز داروی خاص بر حسب حدس و گمان وجود ندارد، ابتدا باید معاینه بالینی شوید تا علت خارش مشخص گردد. ممکن است به یک بیماری مقعدی یا پوستی مبتلا شده باشید که درمان آن به مرحله پیشرفت بیماری، حاد یا مزمن بودن آن بستگی دارد. در صورت مراجعه فوری و آغاز درمان به موقع می‌توانید از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر پیشگیری نمایید.

 • پرویز گفت:

  سلم آقای دکتر حدود یکماه است که هنگام دفع مدفوع و بخاطر یبوست و احساس به نیاز به دفع محتویات شکم، هنگام اجابت مزاج زایده ای در سمت چپ محل دفع ملاحظه کردهو به منظور احساس نیاز شدید به دفع مدفوع، با اعمال فشار اقدام کرده و با قطرات خونریزی چکه ای مواجه شده ولی بعد از طهارت با آب این خونریزی قطع میشود.روحا نمیتوانم این اختلال در دفع را فراموش کنم و مدام ذهنم را مشغول و ناراحت کرده است. نیاز شدید به بهره مندی از توصیه هایی از سوی شما پزشک درد شناس و انسان دوست دارم. مردی ۶۲ ساله ام.
  ارادتمند: پرویز

  • clinic گفت:

   با سلام
   ابتدا باید مشکل اصلی خود که باعث این عارضه شده است یعنی یبوست را رفع و کنترل کنید زیرا در صورت درمان زائده اضافی ناحیه مقعد که احتمالاً به سبب شقاق یا هموروئید به وجود آمده‌اند، با وجود یبوست این مشکل دوباره ایجاد خواهد شد. از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و با خوردن آب و مواد غذایی حاوی فیبر و خودداری از به تأخیر انداختن اجابت مزاج به کنترل یبوست خود کمک کنید. سپس برای معاینه و بررسی میزان اسیب مقعدی و تشخیص نوع بیماری و درمان آن مراجعه کنید. در صورت گستردگی زائده ممکن است نیاز به جراحی باشد. که البته با وجود روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی درمان خواهید شد و جای نگرانی وجود ندارد.

 • ناشناس گفت:

  با سلام و ضمن خسته نباشید خدمت آقای دکتر من حدود چهل و چند سالمه که دچار بیماری معتقد شدم که۱۵سال بیش هم جراحی کردم ولی چند سال است که از درد و سوزش رنج می کشم یعنی هر موقع تخلیه باید درد بکشم تا یک شیاف انتی هرمورد استفاده کنم واز داخل سفت چه کار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام
   لازم است تا برای بررسی از نظر عود حضوری مراجعه نمایید احتمال نیاز به جراحی مجدد وجود دارد ولی امروزه با وجود جراحی لیزری بدون درد و خونریزی و سرپایی درمان شده و نیاز به استراحت طولانی مدت نخواهید داشت و از روز بعد زندگی روزانه و عادی خود را خواهید داشت.

 • مهرناز گفت:

  سلام و عرض ادب
  براي زخم داخل معقد شما چه پمادي رو تجويز مي كنيد تا زخم بهبود پيدا كند

  • clinic گفت:

   با سلام
   امکان تجویز دارو بدون بررسی وضعیت بیماری شما و بدون مراجعه حضوری از راه دور و مجازی وجود ندارد.

 • رضا گفت:

  با سلام،مدت سه ماه است که سوزش مقعد شدید دارم بعد از چند مرتبه مراجعه به متخصص گوارش و تجویز داروی ساختنی دیلتیازیم و پماد انتی همورئید و شیاف و همچنین شیاف اساکول همچنان سوزش شدید دارم ضمن اینکه در خروجی مقعد زائده پوستی احساس میشود،خواهشمند است راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری مقعدی فیشر و در مرحله مزمن آن شدید که به درمان دارویی پاسخ مؤثر نداده و هنوز درگیر علایم آزار دهنده آن هستید. لازم است تا به سلامت خود اهمیت داده و هر چه سریعتر برای بهبودی خود اقدام کنید. به احتمال فراوان نیاز به جراحی خواهید داشت که با وجود روشهایی چون لیزر دیگر نیاز به مراقبت سخت پس از درمان روش سنتی نداشته و یک روزه هم سرپایی درمان شده و هم در مدت کوتاه بهبود خواهید یافت به صورتی که از روز بعد به محیط کار و فعالیت روزانه خود باز خواهید گشت.

 • م گفت:

  سلام موقعی که مقدم تخلیه شد موقع شستشو یک چیزی نازک حس میکنم میخواستم بدانم چیه آن

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای تشخیص و بررسی لازم است تا حضوری مراحعه شود.

 • yousef گفت:

  سلام،موقع اجابت مدفوع سفت باعث خراش یا عفونت شده که مقداری خون میاد و در مواقع دیگر که توی خونه نشستم سوزش دارم

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحاتی که از بیماری خود دارید میتوان حدس زد که دچار بیماری مقعدی فیشر یا هموروئید بوده و به سبب دفع مدفوع پر فشار و زورکی و عدم توجه به کنترل یبوست خود دچار آن شده باشید که سلامت شما را تحت تأثیر قرار داده و با وجود علایم آزار دهنده زندگی روزمره شما مختل شده است. بهتر است برای تشخیص نهایی نوع بیماری و بررسی شدت پیشرفت آن حضوری مراجعه نموده و تحت درمان متناسب دارویی و یا غیر دارویی چون سایر روشهای درمانی جراحی مانند لیزری که بدون درد و خونریزی و عارضه روشهای سنتی است قرار بگیرید و در مدت کوتاه بهبود یابید.

 • امیر گفت:

  باسلام و وقت بخیر
  آیا وجود کف و بلغم در مدفوع میتواند دلیل بیماری گوارشی باشد
  راه های پیشگیری یا درمان چیست ویا اینکه بیماری مزمنی باشد.

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله مدفوع کف آلود نیاز به بررسی دارد و لازم است تا برای تشخیبص علت ان حضوری مراجعه نموده و بررسی کلینیکال شوید.

 • راد گفت:

  سلام.من مدتی هنگام مدفوع کردن خونریزی زیادی هم از ناحیه مقعد دارم .خیلی هم یبوست نیستم ولی تقریبا هرروز دچار خونریزی میشم

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیز خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه بسیاری از بیماریهای مقعدی گوارشی و یا جدی سرطانی باشد. اما در بهترین حالت میتوان فرض کرد که دچار بیماری هموروئید شدید اما این حدس و فرضیات برای تشخیص علت خونریزی مقعدی کافی نیست و باید این علامت را جدی گرفته هر چه سریعتر برای بررسی مراجعه کنید. در صورتی که وجود بیماری مقعدی در بررسی بالینی و کلینیکال تأیید شود، بسته به شدت بیماری تحت درمان مناسب دارویی و یا در صورت لزوم جراحی قرار خواهید گرفت که البته با وجود روش لیزری مشکلات عدیده روش سنتی چون درد و خونریزی وجود نخواهد داشت و در مدت کوتاهی سلامت خود را بازخواهید یافت.

 • جانجن گفت:

  باسلام من چندسالی میشه به علت سفتی مدفوهم هم گوشت اضاف زیادی وهم چندین پارگی بزگ درمقعدم مشاهده کردم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام
   دوست عزیزم دفع مدفوع زورکی سفت و سخت و عدم توجه به کنترل مشکل یبوست طی سالیان سال شما را در معرض ابتلا به بیماریهای مقعدی چون هموروئید و فیشر قرار داده و دیواره مقعدی را دچار آسیبهایی نموده است که احتمالاً بعد گذشت این مدت زمانی دیگر با درمانهای دارویی قابل کنترل نخواهد بود، اما جای نگرانی وجود ندارد بهتر است بیش از این روند درمان را به تاخیر نیاندازید و حضوری مراجعه کنید تا با کمک روش لیزری بدون تحمل عوارض و مشکلات روشهای سنتی و درد و خونریزی ناشی از آن سرپایی جراحی شده و آسیب بافتی ناحیه را ترمیم کنید البته لازم است تا مشاوره شده و تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود داده و مصرف مایعات و مواد غذایی پر فیبر سبوسی و میوه و سبزیجات رو افزایش دهید و از به تاخیر انداختن عمل دفع مدفوع بپرهیزید. با غذای خود روغن زیتون میل کنید.

 • آسمان گفت:

  باسلام و عرض ادب وارادت
  بنده سالهاس به دلیل تغذیه ورژیم نامناسب خونریزی مقعدی شقاق و همورویید دارم.به دلیل ترس زیاداز جراحی دنبال درمان تهاجمی نمیرم.قصددارم لیزر کنم.سوالم این هست که آیابالیزرامکانش هست بواسیرخارجی من به طورکامل از بین برود؟ چون ظاهرمقعدمن بسیار بدشده.واین بینهایت باعث ناراحتی من شده.
  باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله خوشبختانه با کمک روشهای نوین جراحی لیزری امکان درمان مشکل شما بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان وجود دارد. با کمک این روش می‌توانید به صورت سرپایی درمان شده و در همان روز ترخیص شوید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام دهید.

 • محمد گفت:

  سلام ..و وقت بخیر حضورشماعزیزان..
  راستش ۳ماه پیش عمل جراحی پرلاپس روده و هموروئید داخلی و خارجی انجام دادم.. باعث آبسه شد و دوباره تحت عمل جراحی جهت تخلیه عفونت.. که البته بعد عمل اولم دکتر .. هیچ گونه آنتی بیوتیک تجویز نکردن و بعد بوجودآمدن آبسه آنتی بیوتیک استفاده کردم!!
  مشکلات فراوانی پس از عمل داشتم..
  از جمله درد و ..
  جهت تخلیه عفونت از کنار مقعد پوست برداشته و بصورت باز بود تا ترمیم شود.. قسمت اعظم پوستم ترمیم شده، ولی قسمت اندک که با مقعد در تماس ه با نشستن و کارهای مختلف مدام سر باز می کند .. پیش متخصص پوست هم رفتم و ایشون.. داروی ریوانول رو تجویز وردن وصابون آنتی باکتریال .. جهت ترمیم خوب بوده، ولی مشکل قسمت باز .‌
  لطفا راهنمایی بفرمائید ..
  با تشکر..

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی وضعیت حضوری مراجعه شود.

 • آذین گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  من مشکل یبوست ندارم ولی مدفوعم سفت شده و شقاق مقعد دارم هرچند وقت یکبار هم تشدید میشه و خونریزی داره به دکتر هم مراجعه کردم و دارو مصرف می کنم ولی باز تکرار میشه از طرفی به دلیل اینکه ترشح اسید معدم بالاست نمی تونم غذاهای مایع زیاد بخورم چه دارو یا برنامه غذایی رو به بنده پیشنهاد می کنید. با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید. در صورت عدم درمان احتمال زخم مقعدی هست.

 • پیمان گفت:

  من شقاق مزمن دارم و زخم ۳ یا ۴ سانت از دهانه معقد فاصله داره که جراحی کردم و دکترم اسپاسمو از بین برد ایا زخم شقاق تو اون ناحیه طبیعی هست ؟ بعد از گذشت یک ماه از عمل درد دارم چه قدر زمان میبره تا خوب بشه ؟ اگه خوب نشه مجبورم دوباره جراحی کنم زخم برداشته شه ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   بله طبیعی است حداقل دو تا سه ماه برای بهبودی خود زمان دهید اگر رفع نشد باید مجدد بررسی شود.

 • علی۰۰۱ گفت:

  سلام وخسته نباشید خدمت آقای دکتر
  بنده حدود ۲،۳ماه پیش یبوست داشتم که به سختی اجابت مزاج میکردم،یک یا دوبار هم خیلی کم،خون مشاهده کردم
  حال دو هفته ای است که باز دچار یبوست شده،وخون هم مشاهده میکنم دو الی سه قطره،بعد اجابت مزاج هم احساس خارش میکنم که بعد نیم ساعت خوب میشود
  البته یک هفته هست که قرص ملین مصرف میکنم ،که باعث نرمی مدفوع شده است،
  نظرتون در این رابطه رو ممنون میشم بدونم،
  وبرای ویزیت آیا باید وقت قبلی داشته باشیم؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد، چون برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکردید بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خونریزی و خارش و یا مشکل در دفع مدفوع بروز کرده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • ناسناس گفت:

  سلام در ناحیه ی مقعد دچار زخم شدم بخاطر رابطه ی جنسی…و فشار ….دردی هم ندارم اما بیرون زدگی و پارگی گوشتی مشاهده میشه چی باید انجام بدم و جدی هستش یا خیر ؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   رابطه جنسی مقعدی و وارد شدن هر جسم سختی به درون مقعد به بافت دیواره آن آسیب زده و عارضه فعلی نیز به دلیل صدمه بافتی درون مقعد رخ داده است و نیاز به مراجعه حضوری و درمان دارد. تکرار روابط جنسی مقعدی حتی درجاتی از بی اختیاری مقعدی و کاهش عملکرد عصبی عضلانی را رقم خواهد زد که گاهی جبران نمودن آن دشوار است. لازم است تا حضوری مراجعه کنید تا شدت آسیب در معاینه مقعدی مشخص و درمان مناسب دارویی یا جراحی تجویز شود. برای پیشگیری از عود و پیشرفت بیماری نیز لازم است تا از روابط جنسی مقعدی بپرهیزید. احتمال پارگی یا فیشر نیز وجود دارد.

 • سارا گفت:

  سلام. آیا بعد از انجام جراحی، جای آن روی پوست باقی میماند؟ یعنی با چشم قابل رویت است؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   خیر با روش لیزری در جراحی بیماریهای مقعدی اثری باقی نخواهند ماند نگران جای جراحی نباشید زیرا به مرور زمان رفع خواهد شد.

 • نيلوفر گفت:

  سلام وقت بخير. من چند ماه پيش عمل جراحى هموروييد با ليزر انجام دادم ولى هنوز زخم جراحى كامل خوب نشده، درد ندارم خونريزى هم ندارم فقط گاهى اوقات خيلى خيلى كم مدفوعم خونى ميشه. دو دوره قرص آناهيل استفاده كردم ولى هنوز خوب نشدم خيلى فكرم درگيره لطفا راهنماييم كنيد و بفرماييد دليلش چى ميتونه باشه ممنونم ازتون

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر عود به جراح خود مراجعه کنید

 • حسین گفت:

  سلام احساس می کنم در اطراف مقعدم زخم یا جوش است خیلی اذیت میشم
  خجالت می کشم برم دکتر ولی زخم است خواهشن یک چیزی معرفی کنید برام یک پماد خوب

  • clinic گفت:

   با سلام
   بدون معاینه امکان تجویز دارو وجود ندارد بهتر است به سلامت خود توجه نموده و پیش از بروز عوارض دیگر حضوری جهت بررسی و درمان مراجعه نمایید.

 • سعید گفت:

  سلام من یه ماه پیش عمل رکتوم انجام دادم. هنگام معاینه ابزار پزشک باعث ایجاد زخم و ترشح خون و عفونت گردید. خواهش مندم در این زمینه راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام
   برای بررسی از نظر عفونت به جراح خود مراجعه کنید.

 • Butterfly گفت:

  سلام خسته نباشید مادرم خونریزی از مقعد داره دکتر بهش گفته که مقعدت زخم داره وبراش نوشته که کولونوسکوپی بشه آیا احتمال سرطان روده عست؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   باید بررسی شود ممکن است علت خونریزی همان زخم روده باشد. اما بدون بررسی نمیتوان خطر سرطان را رد نمود.

 • donya گفت:

  سلام و خسته نباشید
  جناب دکتر من به علت شیمی درمانی پوستم نازک و حساس و کمی خشک شده چند وقتیه که موقع دفع از ناحیه ی مقعد دچار التهاب و سوزش و درد خیلی زیاد میشم ،از تتراسایکلین برای نرم شدن و کمی ترمیم استفاده میکنم اوایل جواب میداد اما الان خیر.
  نمیدونم چکتر کنم و یا از چه دارویی برای ترمیم استفاده کنم
  شرایطم به خاطر شیمی درمانی طوریه که بیشتر در حال استراحت هستم وحال مساعدی ندارم.
  لطفا منو برای درمان راهنمایی میفرمایید؟

  • clinic گفت:

   با سلام
   امکان تجویز دارو بدون بررسی ناحیه وجود ندارد. حضوری مراجعه شود.

 • نفس گفت:

  سلام من حدود دوهفته ی می باشد که ازقسمت بیرون مقعد ترکیدگی دارد م وهنگام دفع مدفوع خیلی اذیت میشم ومدفوع کاملا دفع نمی شود وهمچنین جوشی درلایه مابین بیرون وخروج مقعد دارم !ممنونم میشم که جواب بدید

  • clinic گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحات احتمالا فیشر دارید. فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. اما هیچ درمان خانگی، سنتی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن به شکل بیماری شما نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید. در اسرع وقت برای بررسی وضعیت مراجعه کنید.

 • رسول گفت:

  سلام من چندسال پیش عمل برداشتن بواسیرکردم اماازان روزتابهال ورودی مقعدم باخارج شدن مدفوع زخم شده وخونریزی میکندمثل اینکه مقعدم تنگ شده باشدوبعصی وقتابی اختیارمیشوم لطفاراهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به درجاتی از بی اختیاری مقعدی مربوط به عوارض جراحی این بیماری است و تا حدودی با ورزش و فیزیوتراپی عضلات کف لگن قابل کنترل است و گاهی نیاز به جراحی خواهد بود برای بررسی بیشتر حضوری مراجعه شود.

 • الهه گفت:

  سلام سی و شش روزه زایمان کردم یبوست گرفتم در اثر آن مقعدم زخم شده حتی درد آن در ناحیه تناسلی ام احساس میکنم پودر پیدرولاکس گرفتم بعد از تمام شدن دارو دوباره یبوستم باز میاد شربت لاکسی ژل هم گرفتم اما زیاد تاثیر نداشت میخام بدونم برای زخم مقعدم چه کار کنم درد آن به حدی شدید است که کناره مقعدم سفت شده است نمی توانم بشینم لطفا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. اما هیچ درمان خانگی، سنتی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن به شکل بیماری شما نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید. در اسرع وقت برای بررسی وضعیت مراجعه کنید.

 • Amir گفت:

  سلام اقای دکتر .من چندوقت هنگام مدفوع در ناحیه مقعد متوجه گوشت اضافی شدم که الان به علت خشکی وبزرگی مدفوع دچار خونریزی شدم احساس سوزش دارم و اون گوشت اضافی بنظرم از بین رفته درمانش چیه

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند درد و ناراحتی و خونریزی شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی یا خود درمانی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ناهید گفت:

  سلام خسته نباشید من زگیل تناسلی داشتم یدونه کوچولو در دهانه رحمم پیش متخصص زنان رفتم برام محلول ساختنی نوشتن ک اسید بودش در دو جلسه بهم زدن الان معقدم چنان دردی میکنه ک مجبور شدم بیمارستان برم سوزش خیلی شدید درد نمیتونم راه برم پماد میزنم و مسکن میخورم هیچ تاثیری نداره دستشویی میرم داد میزنم نمیتونم اب بگیرم ازم ترشح میاد از زخمای واژنم ترشح زرد بد بو میاد توروخدا کمکم کنید در ضمن من عفونت واژنی داشتم الان دارو مصرف میکنم چکار کنم خوب شم درد امانمو بریده تورو خدا راهنماییم کنین

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی علت درد مقعدی باید حضوری مراجعه نمایید تا پس از تشخیص نوع بیماری مقعدی درمان مناسب بگیرید.

 • زهرا گفت:

  سلامچهارماهه عمل کرد هنوز خارش و سوزش دارم دلیلش چیه

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود به جراح خود مراجعه نمایید.

 • مهدیه گفت:

  سلام اقایه دکتر من هر چندوقت یکبار که دچار یبوست میشم هنگام مدفوع خون از مقعدم میاد خیلی کم. وهنگام مدفوعم خیلی درد میکنه الان من باید چیکار کنم ممنون راهنماییم کنین

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر به سبب ابتلا به یبوست باشد ، اگر برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید، بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند درد و سوزش شدید و یا مشکل در دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کند. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارد و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشد، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای پیشگیری از یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد، تحرک داشته باشد و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • Khanom گفت:

  سلام
  من چند روزی هست ناحیه مقعدم دچار پارگی شده ویه کوچولو حین مدفوع خون اومد مدفوعم کمی سیاهه وکمی سفت اما مقعدم خیلی درد میکنه نمیتونم راحت بشینم یا حتی دستشویی برم و ادرار کنم حین ادرار حس سوزش تو پارگی مقعدم دارم وقبل ازاین مشکل ناحیه تناسلیم دچار خارش شدیدوعفونت سفیدوتکه ایی شده بود که هنوزم ناحیه تناسلیم خارش شدیدی داره وقتی اینجوری شدم اول از همه حموم رفتم و موهای زائد رو با صابون و تیغ زدم اما اشتباه بزرگی کردم به طور وحشتناکی خارشم شدید شد عفونتم زیاد شد حتی ناحیه تناسلیم ورم هم داشته وقتی میشینم و بلند میشم و حرکت میکنم حس میکنم زخم های سطحی و عمیقی روی ناحیه تناسلیمه وبه رنگ قرمز مایل به سیاه شده همزمان بااین مشکل چند باری هم قلب درد گرفتم چند روز بعداز این مشکل پریود شدم اما دوسه روز به تموم شدن پریودم کمی خارش داشتم وقتی پریودم تموم شد عفونتم از حالت تکه ایی به مایعه ایی سفید تبدیل شد به طوری که گاهی ران هامم اغشته بهش میشن اما کم. خارشمم تغییری نکرده خارشم به گونه اییِ که هم ناحیه تناسلیم هم ناحیه رویش مو اطراف مقعدم میخارن بعد پریود ناحیه تناسلیم ورمش درست شد اما بعداز چند روز دوباره ورم کرد به طوری که باد کرده و به سمت جلو اومده بود من به سختی شلوار میپوشم چند روز بعدهم دستشویی رفتم مقعدم دچار پارگی شدازاون موقع به بعد نمیتونم راحت ادرار کنم اطراف مجرای ناحیه تناسلیم و پارگی مقعدم هنگام ادرار به طور وحشتناکی میسوزن ونمیتونم راحت دستشویی کنم وبسیار زیاد دستشویی ادرار دارم و مبتلا به دیابت نوع یکم و مجرد نمیخوام برام تجویزکنین دارویی یا روش درمانی فقط بهم بگین خوب میشم؟این همه مشکل و درد نشونه چی هستن؟؟این مشکلات فقط بخش کوچیکی از دردوبیماریهامه

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید.

 • محمد گفت:

  سلام من به مدت یک هفته میشه که هنگام دفع مدفوع دچار درد میشم و خونریزی دارم و فک کنم عضله های مقعد نزدیگ هم شده اند و نمیتوانم به دستشویی برم لطفا راهنمایی کنین

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع همراه درد شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • anita گفت:

  باسلام
  بعلت اضافه وزن تصمیم ب رژیم گرفتم ک متاسفانه بدنم دچارکمبود آب شد درنتیجه مدفوع بسیارخشک وبصورت توده ای باعث پارگی مقعد شد،وتیکه ی زخم شده بیرون زده وبادردشدید همراه است بطوری ک نمیتوانم ب دستشویی بروم،آیا واقعابخاطر رژیم بوده؟راهکار درمان زخم چیست چ مدت طول میکشد،زیرا نمیتوانم بخاطردردوسوزش زخم ب دستشویی بروم
  باتشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی نمیتوان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید و از گرفتن رژیم غذایی غیر اصولی بپرهیزید.

 • clinic گفت:

  با سلام به روند درمانی خود ادامه دهید در صورت عدم بهبودی برای بررسی بالینی حضوری مراجعه نمایید.

 • امیر نر گفت:

  سلام خدمت شما آقای دکتر من در ناحیه مقعد بیرون یه گوشت اظافه اومده بیرون که وقتی میدم سرویس بهداشتی با درد سوزش بعضی اوقات شدید و بعضی اوقات خفیف مواجه میشم میخواستم بدونم درمانش چیه و هزینش اگر با لیزر بشه برداشتش چقدر میشه با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر مانند خونریزی و سوزش و خارش خواهد شد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد و نیاز به جراحی دارد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • احمد ن گفت:

  سلام خدمت دکتر عزیز
  من دو ماه پیش عمل شقاق وهمورویید داخلی وخارجی جراحی با لیزر انجام دادم وبعدازدوماه هنوز زخم عمل خوب نشده وبا التهاب وانقباض داخلی مقعد مواجه هستم و طی این مدت برای معاینه همیشه درد داشته ودارم (هروز طی این مدت روزی دوبار معاینه همراه با ماساژانجام میدادم)
  خواهشمندم راهنمایی کنید.با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی وضعیت به جراح خود مراجعه کنید

 • نفس گفت:

  با سلام.من چند ماه پیش دچار زخمی در ناحیه مقعد شدم که بعد از مدت کوتاهی خودبخود بهبود پیدا کرد.بعد از ان ۲الی ۳ مرتبه دیگر با این مشکل مواجه شدم.و الان هم حس میکنم کمی گوشت اضافه بیرون زده و خیلی دردناک است.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • اسماعیل گفت:

  عرض سلام اقای دکترمن دوسال پیش به علت زخم فیشر عملی انجام دادم وحالا دوباره به علت سفتی مدفوع هر چند گاهی زخم میشود وبرای مدتی بهبود می یابدوباز دوباره ویک برجستگی در دهانه مقعد هم حس میکنم .درد شدید ی ندارم .فقط هنگام دفع مدفوع سفت یک رگه خونی شفاف در انتهای مدفوع می بینم باید چکار کنم .

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری و عود آن نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست یا اسهال را کنترل نمایید. بعید است مشکلتان به سرطان تبدیل شود ولی درمان جراحی دوم لازم است و باید آن را پیش از وخیم شدن بیماری انجام دهید.

 • موسوي گفت:

  سلام من ٢٥ ساله هستم ، سر مقعد من زخم شده است و هربار ك مدفوع ميكنم خونريزي دارم و درداور است اصلا يبوست هم ندارم ولي باز هم زخم است و خونريزي و درد زيادي دارم زماني ك ب دستشويي ميرم ، عطاري رفته ام و برايم يك پماد داده و هرشب چربش ميكنم ولي فايده ندارد چكار كوم زخم خودش را بگيرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحاتتان احتمالاً دچار بیماری فیشر هستید که در معاینه بالینی و مراجعه حضوری مشخص خواهد شد.
   فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که در صورت رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل باز نخواهد گشت. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود و تضمین نتیجه درمان لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست و اسهال را کنترل نمایید.

 • سعید گفت:

  با سلام
  بنده مدت ۵ ، ۶ سال است که در ناحیه مقعد هنگام اجابت مزاج درد نسبتاً شدید دارم و گاهی اوقات خون روشن می‌بینم، به طوری که پس از حدود دو هفته مصرف بیشتر سبزیجات بهبود پیدا می کنم. آیا باید نگران بیماری خاصی باشم؟ یا فقط به خاطر رژیم غذایی کم فیبر و نوشیدن کم مایعات در فصل سرما ایت؟ آیا درمان دائمی دارد؟
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع همراه درد شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی که علایم آن در شما مشهود است، پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • مصطفوی گفت:

  سلام خسته نباشید عذر میخام من یه چند ساله که روده هام تنبل هستن و مدام یبوست دارم دکتر هم که رفتم کلونو و اندو هم دادم و نتیجه اش التهاب روده و زخم منفرد رکتوم شده داروهای مسهل و رژیم غذایی رو هم تا حدودی رعایت کردم ولی باز هیچی به هیچی میخواستم ببینم شما چه راهی رو پیشنخاد میکنید . راستی یه سوال دیگه هم داشتم ایا تا بحال شده کسی با این بیماری از خدمت وظیفه معاف بشه . خداخیرتون بده اگه زحمتی نیست منو راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون میشم

  • clinic گفت:

   با سلام مشکل شما فقط با رعایت رژیم غذایی و توجه به دوری از مواد غذایی تشدید کننده قابل کنترل هست برای راهنمایی بیشتر باید حضوری مراجعه کنید تا پرونده پزشکی کامل بررسی شود.

 • قدرت ال گفت:

  سلام.داکتر سیب محترم من تقریبا ۲دوسال میشه که دچاری معده دردی شدیدی هستم پیشی دو داکتر رفتم یکش گفت کی تیزاب معده هستی دیکش گفت کرم معده هستی دوا های ای دوتا را یی مدتی استفاده کردم تا وقتی که روا بود دردم کم بو حالا خیلی خیلی وضعیت ام خراب است داکتر سیب ازشما خواهش میکنم بگویند که ایلاج این چی است یا داروی گیاهی قابل رفع است اگر است بگوید کدام گیاه است چه قسم استفاده میشود

  • clinic گفت:

   با سلام خیر برای بررسی علت درد معده شما لازم است تحت بررسی آندوسکوپی قرار بگیرید و دارو گیاهی هم مشکل شما را رفع نخواهد کرد حتما حضوری مراجعه شود.

 • علی گفت:

  با سلام.من بواسیر گرفتم و خوب شد.الان ی زخمی اندازه ی نخود روی مقعده ک ازش چرک میزنه بیرون هیچ دردی هم احساس نمیکنم تورو خدا راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی ممکن است دچار آبسه مقعدی شده باشید. آبسه مقعدی بیماری است که در صورت عدم درمان به موقع زمینه ساز یک بیماری پر دردسر دیگر به نام فیستول مقعدی خواهد بود بنابراین در صورت ابتلا به این بیماری بیش از این روند درمانی را به تأخیر نینداخته و زودتر مراجعه شود. تنها راه درمان قطعی آبسه مقعدی نیز انجام جراحی است و هیچ درمان دارویی و یا خانگی و تخلیه خود به خود درمان صد در صد آن نخواهد بود. خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  با عرض پوزش مشکلی برای همسرم پیش اومده امروز که تعطیله ولی شک ندارم بخاطر خجالت پیش دکتر نمیاد
  شوهرم دچار یبوست شده بود متاسفانه با انگشتش به مقعدش فشار اورد و باعث شد مقعدش زخم بشه,از صبح تا حالا نشستن براش دشواره ولی مسئله اینه که فردا برای نشستن تو محل کارش معذب خواهد بود.
  یبوستش رفع شده. چه پمادی از داروخانه براش بخرم که بدون نسخه بدن و چند بار در روز بماله؟

  ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

  • clinic گفت:

   با سلام شما مجاز به مصرف هیچ دارویی خودسرانه نبوده و لازم است تا حضوری مراجعه کنند شدت آسیب مقعدی بررسی و درمان مناسب تجویز شود و در رژیم غذایی خود با مصرف بیشتر مایعات و مواد غذایی پر فیبر دقت کرده و از یبوست جلوگیری کنند.

 • شعیب گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم مدتیه مقعدم به هنگام دسشویی خونریزی داره و باید با دست زبانه مقعد رو باز کنم تا راحت بتونم دسشویی کنم به دکتر هم مراجعه کردم و گفتن که هموروئید هستش ولی با مطالعاتی که تو این سایت انجام دادم احساس میکنم هموروئید نباشه لطفا راهنماییم کنید و اینکه چطوری این خونریزی بند میاد ابته اینم بگم که بعد دسشویی کردن معمولا سیستم بدنم به هم میخوره و دل پیچه شدیدی منو میگیره
  با تشکر ا شما منتظر جواب شما هستم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی بیماری و تجویز درمان مناسب پیش از گسترش علایم و بدتر شدن وضعیت حضوری مراجعه نمایید.

 • مسعود گفت:

  سلام مدتى هست اطراف مقعدم جوشهايى زده كه به تازگى سر باز كرده و بزگتر ميشود اگر امكان دارد داروئى معرفى كنيد براى كم كردن درد و بهبودى باتشكر

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه و تشخیص نوع بیماری مقعدی امکان تجویز دارو وجود ندارد، حضوری مراجعه نمایید تا هر چه سریعتر درمان شوید.

 • محمد گفت:

  سلام دکتر من ۱۶ سالمه و از پارسال دچار خونریزی شدم به طوری که پارسال به صورت هر چند هفته یک بار یا چندماه یک بار اتفاق میوفتاد اما امسال چند ماهی هست که خیلی حالم بدتر شده به طوری که همش در طول روز احساس دلپیچه دارم و احساس میکنم همش دستشویی دارم و هر یک ساعت و نیم یکبار به دسشویی میرم.هنگام مدفوع کردن هم اولاش یه مایع زرد میاد بیرون و با هر بار زور زدن مقداری خون میریزه پایین و درد زیادی هم داره حتی تا نیم ساعت بعد از دستشویی احساس ناراحتی روده و مقعد و درد و دلپیچه تو این ناحیه ها دارم و این چند وقت که بیماریم شدیدتر شده همش دچار نفخ و ایجاد باد معده میشم. همش احساس میکنم دستشوییم میاد اما وقتی به سرویس بهداشتی میرم چیزی جز مایع زرد و خون و باد معده نیست.چیکار کنم دکتر چندوقته خیلی دارم اذیت میشم دیگه طاقتی واسم نمونده.البته سبک زندگیمم مشکل داره از بچگی زیاد توی دستشویی مینشستم مثلا هربار نیم ساعت توی دستشویی مینشینم و معمولا مدفوع رو با انگشت خارج میکنم.

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خونریزی مقعدی جدا از مدفوع و همراه درد شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر معاینه الزامی و کولونوسکوپی و نه فقط بررسی رکتوم تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. کولونوسکوپی عوارض نداشته و قابل تحمل است. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. معاینه این نوع بیماری برای پزشک به دلیل شیوع بالا امری عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد. اما خوشبختانه در صورت تشخیص بیماری مزمن مقعدی و نیاز به جراحی اصلا نگرانی وجود ندارد خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی، بدون اینکه نیاز باشد در محیط آلوده بیمارستان جراحی شوید و یا اینکه در معرص خطر انتقال بیماری خونی و عفونت بیمارستانی قرار بگیرید درمان شده و در مدت بسیار کوتاه یک روز کامل بهبود پیدا کرده و در همان روز عمل به خانه بازگشته و از روز بعد به محل کار و فعالیت روزانه باز خواهید گشت. این روش حتی نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام من دو ماه پيش يبوست داشتم و مدفوعم داخل مقعدم بود ولي بيرون نيومد و خيلي درد داشت.سه هفته پيش هم اسهال شديد داشتم و بعد از چند بار كه دستشويي رفتم داخل مقعدم ميسوخت وقتي اسهال خارج ميشد.و اينكه الان مدتي هست كه مدفوعم سفته و با كمك فشار دست به اطراف مقعدم مدفوع ميكنم و بيرون از خونه دستشويي نميرم و مدفوعم رو نگه ميدارم الان وقتي مدفوع ميكنم داخل مقعدم ميسوزه و روي دستمال توالت خون كم رنگ ميبينم.چكار بايد انجام بدم؟ پرمنگنات يا بتامين خوبه؟

  • clinic گفت:

   با سلام عارضه مقعدی دردناک ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر یا فیشر به سبب ابتلا به یبوست باشد، در صورتی که برای درمان این مشکل هیچ اقدامی نکنید دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند خارش و بروز زائده و یا سختی در عمل دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود و بررسی علت مراجعه کنید. بیماری مقعدی بین مردم شایع بوده و معاینه آن برای پزشک طبیعی است، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست میشود.

 • وحيد گفت:

  سلام خسته نباشيد ورودي لبه مقعده ام زخم شده انگاري ك يا چاقو بريده شده ترخدا راهنماييم كنيد چيكار كنم هنگام مدفوع دردو خونريزي دارم ترخدا اقاي دكتر بگيد چيكار كنم از ترسم به كسي نميتونم حرفي بزنم

  • clinic گفت:

   با سلام با توجه به توضیحات احتمالا دچار فیشر شدید. فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست را کنترل نمایید.

 • گلنار گفت:

  سلام اقای دکتر من این چند هفته میشه روی شقاقم یه ت ک کوچک خورده که موقع دشتشویی سوزش داره همرا ه یه کمی خون چکار کنم چه دارویی استفاده کنم

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست را کنترل نمایید.

 • وحيد گفت:

  سلام اقاي دكتر لطفا كمكم كنيد من در ورودي مقعده ام كه لاش رو بازميكنم يه زخم ايجاد شده و ازش خون مياد و درد شديدي دارم چند بار مراجعه كردم ولي جوابي نگرفتم ازش و اون زخم جوش نميخوره و اذيتم ميكنه از بچه گي يبوست شديد هم داشتم ترخدا راهنماييم كنيد ممنون ميشم

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری و مراجعه حضوری جهت دریافت دارو قابل درمان است. هیچ درمان خانگی و درمان خودسرانه هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای جلوگیری از عود لازم است با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود یبوست را کنترل نمایید.

 • غریبه گفت:

  سلام من چند وقتی هست که دو سانت بالاتر ازمقعد داخل شیار زخمی دارم که با خوردن ادویه جات خونریزی می کند و اکثر مواقع خارش دارم چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون مشاهده زائده و معاینه بالینی امکان اظهار نظر قطعی وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتتون و محلی که اشاره میکنید، احتمالاً دچار بیماری کیست مویی شده‌اید که به سبب برگشت مو به درون حفره سینوسی موجود در انتهای مرکزی ستون فقرات کمی بالاتر از مقعد بروز کرده و این بیماری به درمان دارویی پاسخ نداده و در حال حاضر تنها راه درمان قطعی و اصلی آن جراحی است که به روشهای مختلف سنتی باز و بسته و لیزری قابل انجام است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی و پیش از طولانی شدن روند درمان برای معاینه و بررسی دقیق مراجعه کنید. با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل میتوانند به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید.

 • حسین گفت:

  سلام من دختری ۵ساله دارم که موقع مدفوع باسوزش بسیار وباگریه کردن مدفوع میکندویبوست دارد همیشه وتوالت هم نمیرود میترسد وخودش را کثیف میکند دکتر هم بردیم داروداده ولی فایده ای نداشته نام دارو پروکید لاکتولوز پیدرولکس سال دیگه باید

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی شدت آسیب مقعدی کودک حضوری مراجعه کرده و لازم است تا تحت معاینه بالینی بررسی شود. میزان مایعات و مواد غذایی پر فیبر مصرفی کودک مثل میوه سبزی آلو انجیر و گلابی را افزایش داده و او را به دفع مدفوع به موقع تشویق کنید تا دچار یبوست نشود.

 • ناشناس گفت:

  من درد مقعده داشتم وجراحی کردم ۷ ماه میشه خوب شدم هیچ دردی نداشتم ولی دباره همون درد اساس میکنم لطفا یک راهی چاری دیگه نمی تونم تهمل کنم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی از نظر عود و نیاز به جراحی مجدد حضوری مراجعه شود. نگران نباشید با کمک روش لیزری بدون درد و رنج جراحی خواهید شد.

 • حسنا گفت:

  سلام من مدتها قبل مقاربت مقعدی داشتم و باعث شد که زخم بشم بعد از مدتی بهتر شدم وه فقط خارش داشتم حالا دوباره بعداز مدتی براثرمقاربت مقعدی زخم شدم که باعث زخم و بیرون زدگی شده درد زیاد دارم و همراه باخارش میشه بدون جراحی خوبشم ؟؟؟؟ فقط درمان دارویی

  • clinic گفت:

   با سلام خیر بدون معاینه و بررسی وضعیت نمیتوان نظر داد، در صورت شدید بودن آسیب بافتی نیاز به جراحی است که البته با روش لیزری بدون درد و خون‌ریزی و سرپایی انجام میشود.

 • محمد گفت:

  سلام آقای دکتر. من دو هفته پیش یبوست بودم و هنگام دفع درد شدیدی رو احساس کردم که قبلا اصلا نداشتم، ولی نه خونریزی دارم و نه چرک. همون چند ساعت اولیه به پزشک متخصص رفتم و با معاینه عادی گفتن که به احتمال زیاد التهاب هست. دو هفته سلکوکسیب و لوراتادین و تریامسینولون مصرف کردم الان درد زمان های عادی که در حین راه رفتن هم اذیتم میکرد تقریبا از بین رفته ولی در هنگام نشستن زیاد و دفع بازم درد دارم که بعد از چند دقیقه از بین میره یا خیلی کم میشه. امروز دوباره به دکتر رفتم و این بار مترونیدازول و ستیریزین و سیپروفکت دادن بعلاوه نشستن در آب با بتادین تا دو هفته استفاده کنم و اگر خوب نشد آزمایش با اون لوله (که ازش ترس دارم). فقط چیزی که هست اینه که من ۲ بار موقع نشستن یه وری روی تخت یه درد سوزن مانند حس کردم که خیلی زود هم از بین رفت ولی یادم رفت اینو به دکتر بگم. من کارم نشستن طولانی مدت روی صندلی هست مثلا روزی ۱۰ الی ۱۴ ساعت ولی هر نیم یا یک ساعت یک بار کمی استراحت میکنم، البته طرز نشستن من خیلی خوب نیست متاسفانه و بعضی وقتا پاهام رو میزارم روی میز کامپیوتر. رژیم غذاییم هم اکثرا رعایت میکنم مثلا حداکثر سالی ۱-۲ بار فست فود میخورم، فقط قهوه زیاد مصرف میکنم شاید ماهی ۲۰-۲۵ بار که اونم دو هفته است که ترک کردم. این مساله تمرکزم رو از بین برده… شما نظری دارید؟

  • clinic گفت:

   با سلام به احتمال فراوان دچار هموروئید داخلی هستید که با درمان لیزری رفع خواهد شد. لازم است بین نشستن ها راه بروید و استراحت کنید.

 • فوزیه گفت:

  سلام من ۲۴سال مشکل بیماری هستم دهانه رحم کیست پیدا شده کست جرمی هست چند بار این کیست امد رفتهمن باید چیکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام به متخصص زنان مراجعه شود.

 • متین گفت:

  باعرض سلام
  نزدیک یک ماه است داخل کونم یک کیست کوچک در امده از دیروز اذیتم می کنه کیست بزرگ شده چکارش کنم راهنمایی ممنون شما

  • clinic گفت:

   با سلام زائده مقعدی شما می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، آبسه یا زگیل مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب و مراجعه حضوری شماست، درمان مناسب نیز با توجه به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن شامل درمان دارویی و جراحی بدون درد و خونریزی لیزری خواهد بود. نکته مهم مراجعه فوری پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض دیگر است.

 • غریبه گفت:

  سلام ممنون از سایتتون.من قبلا مشکوک به کرون بودم ولی با ازمایشات متعدد این شم رفع شد و گفتن بیمار نیستم ولی توی این سه سال اخیر هی آبسه و شقاق گرفتم الان ابسه رو عمل کردم خوب شدم ولی زخم ها و ترکهای دردناک و عمیقی تو اون ناحیه دارم همراه با گوشت اضافی. دوماه پیش زایمان کردم دردام بدتر شد چکار کنم با بچه کوچیک حتی دکترم وقت نمیکنم برم دارم دق میکنم ازین درد درضمن از داخل هم ترشح زرد میاد خود بخود. اگه لیزر کنم هزینش چقدره واقعا آیا کارسازه؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام تغییرات هورمونی دوران بارداری باعث تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش و کاهش تحرک روده و بروز یبوست و زمینه ساز ابتلا به بیماری مقعدی هموروئید و یا فیشر در زنان باردار است که معمولاً در صورت عدم رعایت اصول رفتاری و رژیم غذایی مطلوب در این دوران منجر به این عارضه خواهد شد و پس از زایمان در صورت عدم توجه تشدید خواهد شد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. درمان عارضه مقعدی شما فقط با جراحی امکان پذیر است که خوشبختانه با روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی جراحی شده و زود سلامت خود را باز خواهید یافت.

 • احسان گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  نزدیک به دو هفته است که در قسمت شیار ناحیه معقد زخم کوچکی ایجاد شده که مشابه ترک می باشد . این زخم ترک مانند درد زیادی دارد به طوریکه در نشستن و هنگام مدفوع به شدت اذیت میشوم
  ممنون میشوم در این زمینه راهنمایی فرمایید
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی امکان تشخیص بیماری شما وجود ندارد ولی با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالاً دچار فیشر یا شقاق مقعدی شدید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی و پیگیری قابل درمان است. هیچ درمان خانگی هم برای آن مناسب نیست و فقط موقتی علایم را کاهش میدهد. پس از مزمن شدن بیماری نیاز به جراحی هست که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • ناشناس گفت:

  سلام و خسته نباشید
  نزدیک به ۴روز هست که هنگام مدفوع احساس سوزش و در اخر مدفوع مقداری خون تازه از مقعدم خارج میشود
  احساس دردی در روده و یا هیچ جای دیگری جز مقعد ندارم و هنگام سرفه شدید سوزش رو احساس میکنم
  به نظر شما مشکل چی میتونه باشه؟
  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش و خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده محل آسیب است، بهتر است بیش از این وقت را تلف نکرده برای تشخیص و دریافت درمان لازم اعم از دارویی یا جراحی مراجعه کنید. در صورت وجود زائده نیاز به جراحی خواهید داشت که البته با کمک روش نوین لیزری بدون تحمل درد و خونریزی روش سنتی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی جراحی شده و در همان روز به خانه باز میگردید و از روز بعد به تنهایی کار و فعالیت روزمره خود را انجام خواهید داد.

 • ناشناس گفت:

  خوب شدن زخم شقاق بعد از اسفنکتر تومی چقد طول می کشه ، ممنونم دکتر جان

  • clinic گفت:

   با سلام بهبودی کامل سه چهار ماه زمان خواهد برد.

 • ناشناس گفت:

  با سلام خدمت دکتر عزیز ، من ۲۰ روزی هست که عمل شقاق (اسفنکترتومی) با لیزر انجام دادم ، ده روز اول خوب بودم اما الان موقع دفع یه کم احساس درد دارم البته با رعایت رژیم غذایی اصلا یبوست ندارم ، به پزشکم مراجعه کردم گفتن که هنوز شقاقت خوب نشده برام دیلتیازم تجویز کردن ، دکترمن نگرانم که نکنه فیشر دوباره عود کرده باشه یا خوب جراحی نشده باشم، لطفا راهنمایی بفرمایید.متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام نکات مراقبتی و درمان دارویی را ادامه دهید اگر جواب نداد دوباره به پزشک خود مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من ۳ماهه پیش احساس خارش در مقعدداشتم الان به زخم تبدیل شده وهنگام مدفوع احساس درد دارم آیا درمان خانگی دارد.

  • clinic گفت:

   با سلام خیر درمان خانگی فقط جنبه حمایتی برای کاهش علایم دارد و اصلا درمان صد در صد نیست برای دریافت درمان کامل حضوری مراجعه شود.

 • ناشناس گفت:

  من چند ساله یبوست داشتم وسه ماه پیش احساس خارش در مقعد داشتم والان به زخم تبدیل شده وهنگام مدفوع احساس درد دارم.

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است ابتلا به یبوست و عدم توجه به درمان آن شما را دچار یک بیماری مقعدی مانند فیشر و نشانه خارش و درد ناشی از آن کرده باشد برای تشخیص قطعی مشکل مقعدی باید حضوری مراجعه نمایید. برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه، آلو و انجیر خشک و گلابی را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید. از مصرف انواع داروهای مسهل در طولانی مدت بپرهیزید زیرا روده را دچار تنبلی و اختلال عملکرد نموده باعث تشدید یبوست می‌شود. شیاف منجر به درد مقعدی نخواهد شد احتمالا در معرض اغاز ابتلا به یک بیماری مقعدی هستید.

 • علی گفت:

  زخم مقعد دارم…در موقع اجابت درد و سوزش بسیار دارم همراه با خونریزی…۳ سال هست ک گرفتار این بیماری هستم…ممنون میشم راهی نشان من بدهید.

  • clinic گفت:

   با سلام فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و تبدیل به زخم مقعدی عمیق شده و نیاز به جراحی دارد که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • Khaton گفت:

  لبه ي خروجي مقعد زخمي ايجاد شده مثل اينكه با چيزي بريده شده
  از چه راهي درمان ميشه؟
  مرسي

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری فیشر هستید، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • ناشناس۲ گفت:

  باسلام،من چندسالی میشدیبوست داشتم که منجربه شقاق وبیرون زدگی گوشت اضافه شداماهیچگونه دردنداشتم،الان نزدیکی مقعدی داشتم که درابتداکمی خون امدوزخم شدم درون مقعدالتهاب پیداکردم همراه باخارش واحساس میکنم انگل نیزدارم که خواب شب راازمن گرفته مسئله مهم اینکه یکبارهمراه مدفوع خودتوده گوشت خارج شدکه من خوب برسی کردم ومطمعن هستم گوشت است البته به دکترگفتم ازیبوست است دکترفقط ملین وشیاف هموروئیدتجویزکردن،مسئله پیداشدن گوشت راهنوزبادکتردرمیان نگذاشتم لطفا راهنمایی کنیدخطرناک است

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا معاینه داخلی شده و در صورت نیاز کولونوسکوپی شوید از روابط جنسی پر خطر مقعدی بپرهیزید، برای درمان زائده مقعدی حتما نیاز به جراحی دارید که البته با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون دردسر سرپایی جراحی شده و از آن رها خواهید شد، مراقبت سنگین بعد از عمل جراحی سنتی هم لازم نیست از روز بعد بدون مشکل به کار خود باز خواهید گشت.

 • باران گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفید و همچنین پاسخ دلسوزانه شما.جناب دکتر من بعضی وقتا یبوست داشتم آخرین بار بعد ماه رمضون همراه خون ریزی بدون درد بود که زود خوب شدم.ولی همیشه خارش داشتم و گاهی یبوست.تا یک ماه پیش که باز بر اثر زور زدن و سفتی مدفوع دچار خون ریزی شدم اوایل بدون درد بود بعدش هنگام دفع انگار با تیغ برش میزنن.به فوق تخصص گوارش مراجعه کردم گفتن ترک خورده پماد های گیاهی مختلف داد و گفت بعد یک ماه بیا برای معاینه داخل مقعد.چون یبوست شدید داشتم دیروز باز به دکتر عمومی مراجعه کردم برام شیاف آنتی هموروئید نوشتن همراه کرم تتراسایکلین سه درصد و قرص بیزاکودیل و پودر کولولاکس.خودمم از شیاف بیزاکودیل کودکان استفاده کردم یبوست رفع شد.ولی امروز باز با وجود مصرف سبزی جات و میوه بازم احساس دستشویی ندارم باید چیکار کنم؟آیا باید به جراح عمومی مراجعه کنم یا چی تو رو خدا راهنماییم کنید.خانوادگی شدیدا سابقه هموروئید داریم.ولی من از اینکه نکنه سرطان مقعد باشه بشدت میترسم روحیه ام افتضاحه.ایا با لیزر یا بوتاکس درمان میشه؟ببخشید طولانی شد.

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید با توجه به توضیحات احتمالا دچار بیماری فیشر هستید که به سبب ابتلا به یبوست ایجاد شده است، فیشر در مرحله ابتدایی و حاد بیماری و طی شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان است ولی پس از آن مزمن شده و نیاز به جراحی دارد که خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و روزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید. برای کنترل یبوست ورزش و تحرک بدنی مصرف مایعات فراوان داشته باشید و وابستگی به دارو را کم کنید زیرا در طولانی مدت بیماری را بدتر میکند. به پزشک جراح یا متخصص گوارش مراجعه کنید.

 • حدیث درستپور گفت:

  من هنگام دفع مدفوع که اغلب شل هم هست سوزش دارم و بعدش هارش شدید که مدام باید با دستمال اطراف معقد رو بشورم و خشک کنم و بخارونم و گاهی حس می کنم مدفوع کامل دفع نمیشه یه مقدارش همیشه تو روده می مونه که موقع راه رفتن حس سوزش و خارش می کنم و با دستمال باید دوباره پاک کنم تا خارشش بیفته من یه مقدار بیرون زدگی هم دارم الان ۳۲ سالمه مجردم ارتباط معقدی هم نداشتم از حدود ۱۴ ۱۵ سالگی این بیرون زدگی بواسیر رو پیدا کردم اما مشکلی باهاش نداشتم تا بعد این چند ساله الان این سوزش و خارش رو پیدا کردم و اینکه یه مقدار از مدفوع برمیگرده بیرون بعد از دستشویی

  • clinic گفت:

   با سلام زائده ایجاد شده نیاز به معاینه بالینی برای تشخیص قطعی دارد ولی با توجه به توضیحاتتان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلای شما به بیماری مقعدی بواسیر باشد، عدم توجه به درمان به موقع این زائده باعث پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگری مانند سوزش و خارش و یا سختی در عمل دفع مدفوع شده است. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید زائده با درمان دارویی رفع نخواهد شد، خوشبختانه با کمک روش نوین لیزری جای نگرانی و ناراحتی وجود ندارد، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. در روش لیزری نیاز به استراحت طولانی مدت روشهای سنتی و مراقبتهای سخت پس از جراحی ندارید و از روز پس از عمل می‌توانید به کار و فعالیت روزانه خود بازگردید بدون اینکه احساس ناراحتی در ناحیه داشته باشید، ولی نباید کار خیلی سنگین انجام دهید.

 • ناصری گفت:

  سلام
  دکتر من توی اهواز عمل همورئید خارجی . ردتون عمل کردم دکتر گفتند که بوسیله هارمونیک عمل کردم ولی دوباره کنار جای قبلی یکی دیگه متورم شد چکار کنم

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است از نظر عود دوباره معاینه شوید

 • زنگنه گفت:

  سلام خانمی ۳۰ساله هستم دوسالی میشد که شاید هفته ای یا دو هفته ای زمان خشک کردن مقعد لکه های خون کم رنگ وخیلی جزعی روی دستمال میشدم ویه زخم خیلی کم یک هفته ای هست که دچار خارش شدید شدم به دکتر جراح عمومی مراجعه کردم گفتند که دچار چند زخم در ناحیه مقعد شدم شاید از همسرم گرفته باشم اما من قبل از ازدواج این علاعم رو داشتم وگفتم همسرم مشکلی ندارن گفتند به دکتر گوارش مراجعه کنم و کولونوسکوپی انجام بدم اما من هنوز نرفتم والان از سرکه سیب برای درمانم استفاده میکنم فکر میکنم احتمالا این زخم ها قارچ باشه احساس خارش هم گاهی دارم و چون از ژیلت برای برداشتم موهای زاعد استفاده میکنم ممکنه بریدگی از ژیلت بر روی پوست باشه و.چون مقعد رطوبت داره باعث شده این زخم ها تازه بمونه , میخواستم بدونم ایا این زخم ها در برقراری رابطه جنسی به همسرم سرایت میکنه و راه حل درمان بیماری من چیست اگه سرکه سیب باعث شد زخم ها خوب شد باز به دکتر مراجعه کنم

  • clinic گفت:

   با سلام باید معاینه بالینی شوید تا نوع بیماری مشخص و زودتر درمان شوید، بله این احتمال وجود دارد که جنسی باشد و همسرتان مبتلا شوند.

 • احمد گفت:

  سلام احمد استم
  هنگام دفع أضرار مواجه درد بسيار ميشوم و كم كمي خون هم ميايد أين چيگونه مريضي است و رَآه علاج آن چيست لطفن جواب شو بدهيد تشكر

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. درد و خونریزی مقعدی همراه با هم شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید. بدون مشخص نبودن علت امکان پیشنهاد راه درمانی وجود ندارد.

 • ثريا گفت:

  با سلام
  حدود دو هفته ميشه كه درگير درد بواسير هستم تو هفته اول موقع دفع انگار شيشه خورده دفع مي كردم همين باعث ميشد نتونم دفع كامل داشته باشم تو اين هفته هم هنگام دفع خون قرمز رنگ روشن ديدم كه بعدش با سوزش شديد مواجه ميشم در حال حاضر مشكل يبوست ندارم منتها موقع دفع باد شكم زياد دارم و نفخ و ورم شكمم هم خيلي دارم جلسات مشاوره و معاينه با جراح و متخصصان داشتم كه با پاسخاي متفاوت بهم دادن كه همين موضوع باعث سردرگمي براي پيگيري جدي مشكلم شد
  دكتر جراحم اعلام كردن كه بايد حتما جراحي شم هموروييد درجه ٤ دارم و كوليت روده
  دكتراي ديگه هم عمل رو نفي كردن و يك برنامه غذايي و قرص دافلون٥٠٠ رو تجويز كردن گفتن خوب نشدم ليزر كنم
  از اونجايي كه از عمل و عواقبش مي ترسم تا الان با مشكلم درگيرم

  • clinic گفت:

   با سلام وقتی بیماری هموروئید با درمان دارویی بر طرف نشود، دیر یا زود بیماری پیشرفت نموده و علایم آزار دهنده دیگری مانند درد و خونریزی، خارش و یا سختی در عمل دفع مدفوع بروز خواهد کرد. بهتر است هر چه زودتر برای درمان خود مراجعه کنید خوشبختانه با یک روش لیزری ساده می‌توانید بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی و یا معطلی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی و با یک بی حسی موضعی زائده را لیزر نموده و از وجود آن رها شوید.

 • سمیرا گفت:

  سلام
  من بعد زایمانم دچار زخم مقعدشدم که همراه باخونریزی بود رفتم دکتر گفتن که ترک خورده ولی شدید اگه بادرمان خوب نشه باید عمل کنی الان خونریزیم قطع شده ولی زخم همچنان باقیس چیکارکنم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر زخم و ترک ایجاد شده بهبود پیدا نکرده باشد، قطعاً دیر یا زود دوباره عود نموده و دچار علایمی چون درد و خونریزی خواهید شد، بهتر است پیش از عمیق شدن زخم برای درمان خود اقدام کنید. خوشبختانه با وجود روش نوین لیزری میتوانید یک جراحی بدون درد و خونریزی را بدون نیاز به بستری شدن در محیط بیمارستانی و خطرات قرار گرفتن در معرض آلودگی محیطی و بدون احتمال انتقال بیماریهای عفونی و منتقل شونده از راه خونی که در روشهای سنتی وجود دارد، داشته و سلامت خود را باز یابید و از بیماری فیشر رها شوید. با کمک روش لیزری به صورت سرپایی و بدون نیاز به صرف نمودن وقت زیاد و یا قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی تحت بیحسی موضعی کوتاه مدت طی چند ساعت عمل شده و ترخیص خواهید شد و میتوانید بدون مشکل به خانه باز گردید. از روز بعد از عمل نیز قادر به بازگشت به کار و فعالیت روتین و رزمره خود هستید و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارید.

 • ناشناس گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام کمکم کنید مقعدم یک قسمت کوچک ازآن اول قرمزبودالان ۱هفته است زخم چرکی شده چکارکنم روم نمیشه برم دکتردارویی بهم معرفی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام حتما حضوری مراجعه شود سلامت خود را با خجالت نا به جا به خطر نیندازید معاینه برای پزشک امری عادی است برای درمان خود زودتر اقدام کنید.

 • یحیی کاظم زاده گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بعد از مدت ها تحمل یبوست با مراجعه به پزشک متوجه بزرگی روده بزرگ شدم که اصطلاحا دولیکو کولن میگفتند
  بعد از مدت زیادی که توسط انگشت به خروج مدفوع کمک میکردم اکنون یبوستم بر طرف شده ولی بیرون زدگی روده دارم حتی اسهال و باد شکم هم به سختی خارج میشود و زمان زیادی در توالت میمانم و قسمت داخل مقعدم همیشه مدفوع گیر میکند که مجبورم باز هم با انگشت و آب تمیز کنم که این کار باعث ورم شدید در قسمت مقعدم شده است میخواستم ببینم آیا دارو یا روشی هست که بتواند این مشکل را رفع یا حداقل بکاهد ؟
  با سپاس

  • clinic گفت:

   با سلام خیر احتمالاً نیاز به جراحی خواهید داشت بهتر است برای بررسی ناحیه مقعد حضوری مراجعه کنید تا به دقت راهنمایی شوید.

 • بختیاری گفت:

  سلام همیشه یبوست شدید و ورم معده دارم نزدیک یکساله خارج مقعد دارم جدیدا موقع دفع مدفوع درد و خونریزی دارم مقعدم زخم شده موقع نشستن نشیمنگاهم درد میکنه لطفا راهنمای کنید

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه خونریزی مقعدی همراه با زائده و درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی در شما باشد ولی نمی‌توان بر اساس حدس و گمان نظر داد و لازم است تا معاینه بالینی و حتی تحت تست تشخیصی افتراقی از نبود سایر بیماری‌های گوارشی یا صعب‌العلاج مطمئن شد. بنابراین موضوع را جدی گرفته هر چه سریع‌تر مراجعه حضوری نمایید. در صورت وجود بیماری مقعدی نیز با مراجعه فوری از شانس بهره بردن از درمان دارویی برخوردار خواهید شد و فرصت طلایی نتیجه گرفتن از درمان دارویی را از دست نمی‌دهید. اما در صورت نیاز به جراحی با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد. این بیماریها در مردم شایع بوده و برای پزشک معاینه آن عادی است و جای خحالت ندارد به فکر سلامت خود بوده زودتر مراجعه بفرمایید. کنترل یبوست می‌تواند به بهبودی شما کمک کند. پس با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره در جهت کنترل یبوست بکوشید. مایعات مصرفی روزانه خود را به بیش از هشت لیوان روزانه افزایش دهید، میوه و سبزیجات تازه و مواد غذایی پر فیبر و آلو و گلابی و انجیر خشک مصرف کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم داشته باشید و ترجیحاً هر روز نیم ساعت پیاده روی کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام مدت زیادی هست که هر ساله بعد از ده روز از ماه رمضان یبوست می‌شوم ودویاسه قطره خون درسنگ توالت میدیدم حدود پانزده سال که امسال یبوستم زد بیرون با پماد درمان کردم ولی درد زیادی هنگام دفع میکشم فکر میکنم بیماری شقاق شده ام چه باید بکنم

  • clinic گفت:

   با سلام ابتلا به یبوست و وارد نمودن فشار بیش از حد حین اجابت مزاج می‌تواند شما را دچار یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی کند بهتر است پیش از پیشرفت بیماری برای درمان آن مراجعه کنید. بهتر است برای جلوگیری از عود بیماری یبوست را کنترل نمایید. پس با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری روزمره در جهت کنترل یبوست بکوشید. علاوه بر میوه و سبزیجات مصرفی مواد غذایی پر فیبر مانند آلو و گلابی و انجیر خشک هر روز مصرف کنید، از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع خودداری کنید و به محض احساس نیاز به اجابت مزاج خود را به دستشویی برسانید، ورزش کنید و تحرک و فعالیت بدنی منظم داشته باشید. وابستگی خود را به داروها کم کنید و بیشتر با مواد غذایی مشکل را کنترل کنید.

 • هوتن گفت:

  سلام
  من معدم كلا حالت يبوست دارد و ازين رو سابقه شقاق و هموروئيد داشتم كه به پزشك رفتم و معلجه كردم با پمادهاي مخصوص خودش و هميشه ام وقتي
  هموروئيد حالتش پيش مياد يه يبوست سنگين و پشت سر ميزارم و منكن معقدم اسيب برسه !
  اما اين سري يبوست نداشم همه چي حالت نرمال خودشو داشت تا اينكه ٢-٣ روزه معدقم خارش گرفته و امشب ديدم كه سوزش داره و يكم خون اومد از اطرافش حالت زخم شده بي جهت ؛
  با توجه به اينكه تو يك ماه اخير رابطه جنسي هم برقرار كردم ممكن سيفليس باشه ؟

  • clinic گفت:

   با سلام بدون معاینه نمیتوان نظر داد ممکن است رابطه مقعدی منجر به فیشر شده باشد لازم است حضوری مراجعه نموده و بررسی شوید.

 • ناشناس گفت:

  سلام من مقعدم زخم شده جوري ك أصلا نميتونم مدفوع كتم و خون ريزي شديدي دارم بايد جي كار كنم

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. درد و خونریزی مقعدی همراه با هم شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر می‌کند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.

 • حمید گفت:

  سلام
  من هشت سال است ک باواسیر دارم
  و این بیماری را خودم کنترل و بعضی موقه با دارو کنترلش میکنم حدود چهل روز پیش بود درد خیلی بیشتری از مقعد من شروع شد و منو خیلی اذیت میکرد
  دورور مقعد من از داخل یعنی زیر پوستی سفت شده بود مشخص بود ک از داخل زخم بود و این زخم بعد ده روز شروع کرد ب یک نقطه جمع شدن واز ی نقطه ریز زخم شد و ب بیرون از پوست سوراخ شد الان یک ماه همینجوری سوراخ وزخم مانده روزانه ازش ی بار عفونت و گاهی با دست فشارش میدم شروع ب خونریزی کوتاه مدت و همینجوری …….. ممنون میشم اگه جواب بدین خسته نباشین 😚

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان و خود درمانی باعث پیشرفت بیماری و احتمالاً بروز یک بیماری مقعدی به نام فیستول شده که تنها راه درمان آن جراحی است و اگر به موقع مراجعه نکنید زمینه ساز سرطان نیز خواهد بود.

 • ناشناس گفت:

  سلام بنده دومرتبه عمل کرده ام یکی آبسه مقعدی دیگری فیستول متاسفانه خوب نشدم هم اکنون در محل مقعد به اندازه یک نخورد سفتی دارم وبعضی مواقع درد وسوزش دارد لطف بفرمایید چه باید بکنم

  • clinic گفت:

   با سلام درد و سوزش مقعدی به همراه زائده می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن مستلزم معاینه بالینی و مراجعه حضوری شما است. در صورت مراجعه فوری در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری امکان پاسخ گرفتن از درمان دارویی وجود دارد ولی در غیر این صورت ممکن است زمان طلایی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا کنید که البته با کمک روش نوین لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید. البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • سونیا گفت:

  با عرض سلام. من حدود ۱۵ روز پیش جراحی اسفنکتروتومی شدم که البته جراح، بخشی از فیشرهای قبلی را هم دبرید کرد. هنوز بخشی از زخم ساعت ۶ باز مانده و ترشحات زردرنگ دارد. البته ایشان در ویزیت اخیر از ترمیم زخم راضی بودند و توصیه های پاک نگه داشتن زخم را ادامه دادند. میخواستم باتوجه به تجربه جنابعالی بپرسم ایا هنوز باگذشت این مدت، بازبودن این قسمت از زخم نرمال است و اینکه معمولا چه مدت طول می کشد تا کاملا بهبود پیدا کند؟ با توجه به اینکه در نشستن عادی هنوز مشکل و کمی درد و سوزش دارم. ممنونم از راهنمایی شما.

  • clinic گفت:

   با سلام عملی که انجام دادید سنگین بوده و حداقل یک ماه باید برای بهبودی خود زمان دهید اگر ترشحات زیاد شد یا دچار درد و التهاب در ناحیه شدید به پزشک خود برای بررسی مراجعه نمایید.

 • محمدفتوحی گفت:

  سلام معقد عمل کردام ۶روزه هنوز خون زیزی داره موقعی که دسشویی.میکنم

  • clinic گفت:

   با سلام اگر خونریزی شدید است برای بررسی بیشتر مراجعه حضوری نزد جراح خود نمایید.

 • هادی محمد گفت:

  با سلام
  من دو ماه پیش دچار فیشر شدم با خونریزی و‌درد زیاد
  پس از دوماه بهبود یافتم
  اما الان یک هفتس باز دچار سوزش شدم و خونریزی کم
  اما این بار لکه های متعدد قرمز رنگ روی دهانه مقعدم هست
  میخواستم بدونم این همون فیشر هست یا چیز دیگه
  و چی کار باید بکنم

  با تشکر

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز بدون معاینه ناحیه مقعد نمی‌توان نظر داد، ممکن است مربوط به همان بیماری بوده و یا به یک بیماری دیگر مقعدی یا پوستی دچار شده باشید. نکته مهم مراجعه فوری شما پیش از پیشرفت بیماری و سخت شدن روند درمانی است.

 • ناشناس گفت:

  سلام مقعده سمت راستم بیرون زده بعضی وقتا سوزش خون ریزی میکنه چیکار کنم که خوب بشه

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه خونریزی مقعدی همراه با زائده و سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی در شما باشد ولی نمی‌توان بر اساس حدس و گمان نظر داد و لازم است تا معاینه بالینی و حتی تحت تست تشخیصی افتراقی از نبود سایر بیماری‌های گوارشی یا صعب‌العلاج مطمئن شد. بنابراین موضوع را جدی گرفته هر چه سریع‌تر مراجعه حضوری نمایید. در صورت وجود بیماری مقعدی نیز با مراجعه فوری از شانس بهره بردن از درمان دارویی برخوردار خواهید شد و فرصت طلایی نتیجه گرفتن از درمان دارویی را از دست نمی‌دهید. اما در صورت نیاز به جراحی با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید البته به شرطی که کارتان سنگین نباشد.

 • غلام علی ..‌میم گفت:

  سلام دراثر یبوست ..مدفوع خشک مقعد را خراش کوچک داده.باچه پمادی درمان میشود وچه مدت زمان میبرد تاکنون ۲بار عمل همورویید انجام داده ام.. البته از عمل دوم.دوسال گذشته.باسپاس

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز اگر اخیراً دچار این بیماری احتمالی فیشر شدید ـ که البته تشخیص قطعی آن نیاز به مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی دارد و حتماً باید مراجعه کنید ـ امکان نتیجه گرفتن از درمان دارویی در ۶ الی ۸ هفته ابتدایی ابتلای شما به این بیماری وجود دارد ولی اگر بیماری مزمن شده باشد درمان دارویی نتیجه بخش نبوده و نیاز به درمان دیگری چون جراحی یا تزریق بوتاکس خواهید داشت، با روش تزریقی عضلات ناحیه فلج شده و با رفع گرفتگی و افزایش خونرسانی زخم شرایط بهبودی پیدا میکند اما ممکن است نیاز به تکرار باشد چون اثر بوتاکس شش الی نه ماه خواهد بود. در صورت نیاز به جراحی نیز با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در محیط آلوده بیمارستان جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز خواهید یافت. بهتر است وقت را غنیمت شمرده زودتر مراجعه کنید. لازم است معاینه شوید تا درمان دارویی مناسب تجویز شود.

 • کیوان گفت:

  سلام.من حدود ۱ماه قبل مجبور شدم حدود۱۸ساعت رانندگی کنم.از اون موقع درد خیلی شدید در ناحیه مقعد داشتم.همش پشت گوش انداختم.تا اینکه دچار بیماری لنفوم هوچکین برای مرتبه دوم شدم.دارم شیمی درمانی میشم.درد و التهاب و قرمزی شدید در اطراف و کانال مقعد خیلی ازار میده.تا الان کلی انتی فیشر استفاده کردم جواب نگرفتم.لطفا راهنمایی کنید.

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید تا اتمام شیمی درمانی خود صبر نموده و سپس برای دریافت درمان مناسب مانند جراحی لیزری مراجعه حضوری کنید. برای جلوگیری از عود بیماری از نشستن طولانی مدت بپرهیزید.

 • حسين گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام
  مدتي هست زمان طهارت گرفتن احساس ميكردم يك سوزشي ايجاد ميشه و نصور ميكردم ممكن است مو هاي أطراف مقعد كشيده مي شود و باعث سوزش ميشه بعد از تميز كردن و حذف مو هاي زايد همين سوزش احساس شد و امروز با گوشي عكس گرفتم ديدم كنار مقعد يك زخم شبيه جايي كه با ناخن كشيده شده باشه تشكيل شده لطفا راهنماي بفرماييد.

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه بدون معاینه بالینی و مشاهده ناحیه نمی‌توان اظهار نظر قطعی نمود ولی با توجه به توضیحاتتون احتمالاً دچار بیماری شقاق مقعدی یا فیشر شدید که اگر در مراحل ابتدایی ابتلا به آن برای درمان اقدام نکنید، شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد، بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم ناخوشایند دیگر برای معاینه و تشخیص قطعی بیماری و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • الناز قادری گفت:

  سلام خسته نباشید،من دچار زخم یا شقاق معقد میشم،تقریبا ماهی یکبار یا دو ماهی یکبار،دو سال است که زایمان سزارین داشتم و بعد از اون این اتفاق افتاده،برای درمان شقاق میشه از شیاف آنتی هموروئید استفاده کرد؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز جداً از خود درمانی بپرهیزید، زیرا باعث حساسیت و مقاومت دارویی در بدن شده و به دلیل استفاده نادرست باعث تأخیر در روند درمان نیز خواهد شد، لازم است تا معاینه بالینی شوید در صورت مزمن بودن بیماری فیشر درمان دارویی کافی نسیت و باید جراحی شوید که با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز خواهید یافت.

 • امین گفت:

  سلام خسته نباشین…چن مدتیه که هی به کررات من دستشویی میرم و با این که مدفوع کمی هم خارج میشه اما بازم حس میکنم باید برم به دستشویی و بعد بدنم به طور غیر ارادی منقبض میشه و فشار وارد میکنه برای دفع مدفوع و هنگام خروج مدفوع حسابی سوزش ایجاد میکنه و متاسفانه من عادت دارم به صورت دستی مدفوعم رو خارج کنم …مشکل چیه ؟

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش مقعدی و دفع ناکامل مدفوع می‌تواند به سبب یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی ایجاد شده باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه و مشاهده ناحیه است، بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و پیش از، از دست رفتن فرصت طلایی بهره بردن از درمان دارویی برای تشخیص و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • فائزه گفت:

  سلام ، من یه ۲ سالی یبوست شدید داشتم که خوب شد ولی بعد از اون همیشه یا اسهال داشتم یا یبوست که این نوسانی بودنش از همه بدتره ، البته من استرسی هستم و داروی لیتیم و سرترالین و ترانکوپین مصرف میکنم، همیشه اینا با درد همراه بود ولی الان یه سه چهار باره خونریزی تازه دارم ولی کاملا بدون درد،به نظر شما ممکنه نگران کننده باشه؟

  • clinic گفت:

   با سلام ابتدا باید علت یبوست و اسهال مداوم در شما بررسی شود ممکن است مربوط به عوارض دارویی یا ابتلا به یک بیماری گوارشی مانند سندرم روده تحریک پذیر باشد. از طرفی عدم توجه به درمان اسهال و یبوست مداوم باعث شده تا احتمالاً دچار یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا فیشر شوید ولی از آن جایی که خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه بیماریهای گوارشی یا جدی ماند سرطان باشد، لازم است تا فوری بررسی شده و تحت معاینه بالینی و حتی تست تشخیصی کولونوسکوپی قرار بگیرید. در صورت به تأخیر انداختن روند پیگیری و درمان خود شانس بهره برئ=دن از درمان دارویی را از دست داده و ممکن است نیاز به اقدام درمانی تهاجمی چون جراحی پیدا کنید.

 • ..... گفت:

  من کنجکاوی کردم و خودکاری و داخل مقعد کردم . حالا احساس میکنم ک زخم شده چیکا کنم؟؟
  سوزش و خارش یا درد و خون ریزی ندارم
  فقط دفعم خیلییی کم سخت شده و یکی دو قطره احساس کردم خون دیدم

  • clinic گفت:

   با سلام ورود هر جسم سختی به درون مقعد باعث آسیب بافتی دیواره کانال مقعد و ایجاد اصطکاک و خراش در ناحیه و حتی عوارضی چون بیماری مقعدی هموروئید یا فیشر شود که می‌تواند با خونریزی مقعدی بروز کند و نیازمند بررسی بالینی و تشخیص قطعی و سپس ارائه درمان مناسب است. بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری برای درمان خود مراجعه حضوری نمایید. از طرفی خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه بیماری‌های دیگری چون بیماری گوارشی و صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که نیازمند بررسی فوری است و باید جدی گرفته شود حتی ممکن است به کولونوسکوپی تشخیصی نیاز پیدا کنید.

 • فاطمه زهرا گفت:

  برای عفونت مقعد به دکتر مراجعه کردم بعد ایشون با یه دستگاه دراز نوک تیز اومد جلویم نشست و خودش شروالمو در اورد و با دستگاه داخل مقعد ام کرد انقد درد داشت تو بدنم حسش کردم کرد بعد دستگاه رو نگه داشت و پا هامرو بیشتر باز کرد بعد من رو با دستگاه تو مقعدم نشوند منو بلند کرد خون از مقعد ام میامد شر شر بعد پرستار هارو اورد منو بردن به اتاق عمل بدون بیهوشی با چاقو دیواره مقعدم رو بریدمن جیق می زدم ولی به کارشون ادامه دادند من قش کردم که بهوش اومدم دکتر گفت که ما بهت بیهوشی نزدیم تو از درد بیهوش شدی بعد فردا تو دستشویی بیمارستان نمی تونستم مدفوع کنم درد میکرد مقعدم حالا سه سال از عمل ام گذشته فقط استفراغ می کنم و نمی توانم مدفوع کنم

  • clinic گفت:

   با سلام برای بررسی بیشتر ناحیه مقعد مراجعه حضوری نمایید.

 • ن.عباسی گفت:

  سلام ضمن خسته نباشید خدمت شما
  من چند سال یبوست شدید دارم.خونریزی مقعد وزخم مقعد

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان و کنترل بیماری یبوست در شما سبب شده تا احتمالاً دچار یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی شوید که البته نمی‌توان بر اساس حدس و گمان روند درمانی در پیش گرفت، از آنجایی که خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری جدی گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان نیز باشد باید مشکل خود را هر چه سریع‌تر پیگیری کرده و حتی تحت تست تشخیصی کولونوسکوپی بررسی دقیق شوید. سپس با توجه به بیماری و میزان پیشرفت آن تحت درمان مناسب دارویی یا جراحی قرار بگیرید.

 • رامین گفت:

  سوال خود را بپرسید…سلام؛ بنده ۳۶سال سن دارم وحدود چند سالی هست که هرچند وقت یکبار سوزش معقددارم ودورباسنم جوش میزنه هنگام مدفوع درد دارم دردم همیشگی ومداوم نیست ناگفته نماند بیضه راستم کیست کوچک داره وسوزش بیضه وآلت تناسلی دارم به نظرشما بیماری قابل درمانه علتش میتونه به کیستم ربط داشته باشه دکترم رفتم آزمایش دادم پمادموپیروسین ناژو برام تجویزکرده انگشتم زدم ضایعه ای حس نکردم فقط حالت خراش داره ممنون میشم راهنمایی کنید

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا برای تشخیص بیماری مورد معاینه بالینی قرار بگیرید، ممکن است یک بیماری مقعدی بوده و اصلا ارتباطی به کیست شما نداشته باشد. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید تا فرصت طلایی بهره بردن از درمان دارویی را از دست ندهید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام
  باتوجه به اینکه من یه مدت خیلی انار مصرف کردم دونه های انار باعث ایجاد زخم در قسمت خارجی مقعدم شد که وقنی زور میدم دیده میشه،و موقع دفع باعث خونریزی میشه،؟

  • clinic گفت:

   با سلام درد و خونریزی مقعدی با هم می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد که تشخیص قطعی آن نیازمند مراجعه حضوری شما و معاینه بالینی و مشاهده ناحیه است. بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و تشدید آسیب بافتی ناحیه برای تشخیص قطعی مراجعه حضوری نمایید. در صورت مراجعه فوری امکان بهره بردن و نتیجه مطلوب گرفتن از درمان دارویی وجود خواهد داشت.

 • سیما دال گفت:

  سلام حدود ده روز بود که اجابت مزاجم بسختی صورت میگرفت سابقه یبوستم دارم که بعد از چندروز هنگام دفع دچار درد و سوزش شدید میشم و چند قطره هم خونریری دارم ولی بعد از دفع با وجود اینکه یبوست هم نیست مقعدم بسیار دردناکه و تا چند ساعت اذیت میکنه لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان و کنترل بیماری یبوست در شما سبب شده تا به یک بیماری مقعدی به نام فیشر مبتلا شوید. فیشر یا شقاق مقعدی به صورت ترک بافتی در ناحیه دیواره کانال مقعد یا پوست اطراف دهانه آن بروز کرده و با درد شدید حین دفع مدفوع و تا چند ساعت پس از آن همراه است و ممکن است ناحیه ترک بافتی خونریزی نیز داشته باشد، در شش الی هشت هفته ابتدایی ابتلا به این بیماری امکان پاسخ گرفتن از درمان دارویی وجود دارد ولی پس از آن بیماری از مرحله حاد وارد مرحله مزمن شده و نیاز به اقدام درمانی تهاجمی و جراحی خواهد داشت. بنابراین بهتر است هر چه سریع‌تر برای معاینه و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. در صورت امکان، میتوانید از روش درمانی بوتاکس استفاده کنید که با تزریق آن عضلات دریچه‌ای مقعد شل و فلج شده و با استراحت خود حالت اسپاسم و گرفتگی اطراف زخم رفع و با افزایش خونرسانی به محل فرآیند بهبودی تسریع خواهد شد. البته این روش شش الی نه ماه اثر داشتهدو گاهی نیاز به تکرار دوز دارد.

 • كامليا گفت:

  سلام . خسته نباشيد .
  توضيحاتتون رو درمورد زخم سفليس خوندم ، به شدت نگران شدم . متاسفانه من ٧ ماهي هست كه دچار خارش شديد مقعد شده ام ، و كل اين مدت اين خارش هاي آزاردهنده با من هست ، من به شدت به بهداشت خودم اهميت ميدم اما دليلش رو نميدونم . اينقدر خارش زياد شد كه كم كم زخم شده و همين زخم ها ميخاره . دور مقعدم هم كمي برامده شده و ميخاره و درواقع الان كمي انگار زخم باز شده و به داخل هم رفته . هم زمان كه از ٧ ماه پيش دچار اين مشكل شدم گلوم هم انگار ي مشت توش گير كرده و چند ماه آزارم ميداد
  اينكه شما گفتيد از علايمش گلو درد هم هست من بيشتر ترسيدم .
  اگر راهنمايي كنيد ممنون ميشم .
  در ضمن من رابطه از پشت ندارم .
  دليلش چيه واقعا ؟! 😔

  • clinic گفت:

   با سلام نگران نباشید بهتر است برای اطمینان برای معاینه حضوری مراجعه کنید، ممکن است همین شست و شوی زیاد باعث آسیب بافتی و پوستی ناحیه مقعد شما شده باشد و بیماری دیگری در کار نباشد، در هر حال لازم است برای معاینه و مشاهده ناحیه مراجعه حضوری داشته باشید، خارش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، انگلی یا پوستی باشد.

 • ناشناس گفت:

  با سلام دور مقعدم زخم شده مثل شبيه گوشت اضافه زده دورش جريانش چيه؟درد ميكنه

  • clinic گفت:

   با سلام بروز زائده مقعدی همراه با درد از نشانه‌های بیماری مقعدی هموروئید یا فیشر است، اما برای تشخیص قطعی و تعیین میزان پیشرفت بیماری و درمان مناسب اعم از دارویی یا جراحی لازم است تا مورد معاینه دقیق بالینی قرار بگیرید، بنابراین باید هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید.

 • محمدرضا گفت:

  سلام من زخم در سمت راست نزدیک مقعدم زده شده که هرزگاهی با پرشدن خونریزی میکنه میخواستم بگم بایدچکارکنم

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به زائده مقعدی ایجاد شده و عدم درمان به موقع آن که به احتمال فراوان هموروئید است باعث شده تا دچار علایم آزار دهنده دیگر چون خونریری مقعدی شوید، بهتر است هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری و تشدید آسیب بافتی ناحیه و بروز علایم ناخوشایند دیگر برای تشخیص قطعی و دریافت درمان لازم مراجعه حضوری نمایید. در صورت عدم مراجعه فوری شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا خواهید کرد.

 • محمد علی طاهری با گفت:

  با عرض سلام وتشکر بخاطر وقتی که برای پاسخگویی اختصاص میدهید
  من ده روز پیش جراحی جهت درمان همورویید وفیشر انجام دادم
  همه امور مربوط ب جراحی خوب پیش رفت و.بعد از یکروز مرخص شدم
  الان مشکل زخم در کنار مقعد دارم
  یک زخم باز بزرگ.چطور جوش خواهد خورد

  • clinic گفت:

   با سلام لازم است تا توسط جراح خود بررسی شوید تا اقدام مناسب انجام شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام و عرض ادب
  من ٢ هفتس از درد هموروئيد رنج ميكشم
  با دارو اين مشكل حل شد و الان مقعدم زخم شده
  دكتر معالجم قرص سيدلاكس تجويز كردن و باعث شده حركات روده ايم زياد بشه و سوزش شديد تو ناحيه مقعدم دارم جوري كه نميتونم بخوابم
  به صورت حرفه اي هم ورزش ميكنم و نميتون جراحي كنم
  پيشنهاد شما به من چيه

  • clinic گفت:

   با سلام بیماری بواسیر یا هموروئید در مراحل ابتدایی ابتلا با درمان دارویی قابل درمان و کنترل است، در صورتی که درمات دارویی مؤثر نبوده و علایم بیماری رفع نشود ممکن است نیاز به جراحی باشد، باید میزان پیشرفت بیماری شما تحت معاینه بالینی بررسی شود تا درباره نیاز به جراحی تصمیم‌گیری شود. بنابراین پیش از تشدید آسیب بافتی ناحیه برای درمان قطعی خود مراجعه کنید، در صورت نیاز به جراحی با کمک روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان به صورت سرپایی جراحی شده و طی دو الی سه هفته می‌توانید ورزش را ادامه دهید، البته برای پیشگیری از عود باید از ورزش سنگین خودداری کنید.

 • ... گفت:

  سلام
  من یبوست دارم وقتی که میخوام مدفوعمو دفع کنم درد و سوزش شدید همراه خونریزی دارم و بعدش هم تقریبا تا ۱ روز درد و سوزش دارم اگه میش کمکم کنید

  • clinic گفت:

   با سلام عدم توجه به درمان و کنترل بیماری یبوست در شما باعث شده است تا دچار عارضه مقعدی و احتمالاً بیماری فیشر شوید، بیماری فیشر همان ترکهای بافتی ناحیه مقعد است که با درد شدید حین اجابت مزاج و چند ساعت پس از آن و قطرات خونی همراه است که معمولاً با یک زائده اضافی کوچک کنار مقعد ظاهر می‌شود. به منظور رهایی کامل از این بیماری لازم است تا یبوست خود را با کمک مصرف مایعات فراوان، مصرف میوه و سبزیجات و مواد غذایی پر فیبر، ورزش و تحرک بدنی و خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع کنترل نموده و سپس برای درمان بیماری ایجاد شده معاینه بالینی شده و بسته به میزان پیشرفت بیماری درمان مناسب دارویی یا جراحی تجویز شود.

 • نوشین گفت:

  سلام خسته نباشید من دو ماهه که عمل هموروئید به صورت لیزر انجام دادم اما هنوز زخمی که آمپول ازش رد شده ولیزر کامل بهبود پیدا نکرده گواهی درد میگیره در صورتی که من از لحاظ بیرون روی هیچ مشکلی ندارم فقط زخم خوب نمیشه یه سوراخ نسبتا بزرگه کهباغوعث تنگی معتقد شده از چه پماد استفاده کنم تا سریعتر خوب بسم خستم کرده.دکنر م فقط پماد آ نتی هموروئید گفتن بزن.ولی تاثیر نداره لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون از لطفتون

  • clinic گفت:

   با سلام در روند درمانی خود کمی صبور باشید و برای کنترل درد آن از لگن آب گرم روزانه دو الی سه بار پانزده دقیق استفاده کنید. از پماد تجویزی پزشک نیز استفاده کنید، اگر طی یک ماه آینده بهبودی حاصل نشد برای بررسی و معاینه مجدد مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام
  چند روزيست بعد از ابتلا به يك مسموميت و اسهال شديد و سوزاننده،در سمت چپ مقعد خود احساس درد و قرمزي كمي دارم.البته بخاطر يبوست به دفع كامل مدفوع عادت بدّي دارم كه بايد ماهيچه هاي أطراف مقعد را فشار دهم كه باقيمانده مدفوع خارج شود.
  الان برأي از بين بردن درد اقدام به مصرف تتراسايكلن كردم اما فايده اَي ندارد و حجم مدفوعم نسبت به قبل خيلي كم شده.چه بايد بكنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز جداً از خود درمانی نه تنها در این بیماری بلکه در سایر بیماری‌های خود بپرهیزید، مصرف دارو در موارد مشابه و به اشتباه به خصوص انواع آنتی‌بیوتیکی علاوه بر حساسیت باعث مقاومت دارویی بدن شده و بدن در بیماری مشابه نیاز به دوز و دارو قوی‌تر پیدا خواهد کرد. از طرفی این دارو اصلاً برای مشکل احتمالی شما مناسب نیست. عدم توجه به درمان و کنترل بیماری یبوست و اسهال شدید اخیر باعث شده است تا دچار عارضه مقعدی فیشر شوید، بیماری فیشر همان ترکهای بافتی ناحیه مقعد است که با درد شدید حین اجابت مزاج و چند ساعت پس از آن و قطرات خونی همراه است که معمولاً با یک زائده اضافی کوچک کنار مقعد ظاهر می‌شود. به منظور رهایی کامل از این بیماری لازم است تا یبوست خود را با کمک مصرف مایعات فراوان، مصرف میوه و سبزیجات و مواد غذایی پر فیبر، ورزش و تحرک بدنی و خودداری از به تأخیر انداختن عمل دفع مدفوع کنترل نمایید. در حال حاضر نیز پیش از بروز سایر علایم و از دست رفتن فرصت بهره بردن از درمان دارویی حضوری مراجعه کنید.

 • ناشناس گفت:

  با سلام
  پماد آنتی همورید ۳ درصد برای درمان زخم مقعدی مناسب است؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز جداً از خود درمانی نه تنها در این بیماری بلکه در سایر بیماری‌های خود بپرهیزید، مصرف دارو در موارد مشابه و به اشتباه به خصوص انواع آنتی‌بیوتیکی علاوه بر حساسیت باعث مقاومت دارویی بدن شده و بدن در بیماری مشابه نیاز به دوز و دارو قویتر پیدا خواهد کرد. در صورت وجود بیماری فیشر مصرف پماد درمانی هموروئید مؤثر نخواهد بود.

 • غلامحسین کروبی گفت:

  اقای دکتر چند روزه اطراف مقعدم حالت سوختگی وملتهب ودرد دارد چن نوع پماد زدم خوب نشده لطفا ,,,,راهنمایی فرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز جداً از خود درمانی نه تنها در این بیماری بلکه در سایر بیماری‌های خود بپرهیزید، مصرف دارو در موارد مشابه و به اشتباه به خصوص انواع آنتی‌بیوتیکی علاوه بر حساسیت باعث مقاومت دارویی بدن شده و بدن در بیماری مشابه نیاز به دوز و دارو قویتر پیدا خواهد کرد. باید از نظر بیماری پوستی ناحیه بررسی و درمان مناسب دریافت کنید.

 • علی طهران ی گفت:

  شش سال پیش فیستول انتهای کمرعفونی شدعمل کردم ازان زمان واواسیلم بیرون زده وترشه سفید بیرون میاد متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار آبسه مقعدی یا عود فیستول شده باشید، برای معاینه مراجعه حضوری شود.

 • Arash گفت:

  سلام .من حدود ۱ سال ک تریاک و شیره مصرف میکنم از این ۱ سال تقریبا ب طور نامنظنم ۶ ماه مصرف دتای هندی کردم .اول یک روز کامل نمیتونستم مدفوع خارج کنم و بعدا از جای دیگه تهیه کردم ک اصلا مشکل خارج شدن مدفوع نداشتم و الان ۱ هفته هست ک کنار کذاشتم مصرف این جور چیزارو .ولی ۲ روزه ک ب درد شدید مقعد دارم.ولی اصلا خون ریزی و یا گوشت اضافه ندارم حتی براحتی مدفوع خارج میشه فقط و فقط درد از ناحیه مقعد دارم ک میخوام بشینم یا روی زمین دراز بکشم درد داره.لطفا راهنمایی کنید ممنون از سایت خوبتون

  • clinic گفت:

   با سلام درد مقعدی می‌تواند به سبب یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی یا گرفتگی و اسپاسم عضلانی دریچه مقعد یا مشکلات مربوط به استخوان دنبالچه ایجاد شود که باید از همه لحاظ بررسی و معاینه بالینی شوید تا علت مشخص و درمان لازم تجویز گردد.

 • مرجان مسیبی گفت:

  سلام خسته نباشید من ب خاطره محیط ابو هوایی شکم کار نمیکنه با اتکشت مدفوع بیرون میارم بد زخم قسمت داخل معقد وخونریزی مشاهده کردم میخواستم بدونم خطرناک و چ عوارضی داره ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی، بیماری گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد که باید جدی گرفته شده و به موقع و فوری پیگیری شده و تشخیص داده شود. خون قرمز روشن و جدا از مدفوع شک به وجود بیماری مقعدی را بیشتر میکند اما تا زمانی که مشاهدات بالینی تحت بررسی بیشتر و کولونوسکوپی تأیید نشود باید بیماری را جدی پنداشته و پیش از بروز سایر علایم آزار دهنده و پیشرفت بیماری و بروز عوارضی چون کم خونی پیگیری شود. بنابراین هر چه سریع تر برای تشخیص و دریافت درمان لازم مراجعه نمایید.از طرفی برای کنترل یبوست خود باید میزان مایعات مصرفی خود را به هشت لیوان روزانه افزایش داده و مواد غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، تحرک داشته باشید و ورزش کنید، پیاده روی منظم و روزانه حداقل سی دقیقه برای تحریک حرکت روده بسیار مناسب است. به محض احساس نیاز به دفع مدفوع خود را به دستشویی برسانید و از زور زدن هنگام دفع مدفوع بپرهیزید و از به تأخیر انداختن عمل اجابت مزاج خودداری کنید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من گاهي سوزش در ناحيه مقعد احساس ميكنم بدون خونريزي دردشم هر چند وقت ي بار هست ممنون ميشم راهنمايي كنيد …

  • clinic گفت:

   با سلام سوزش و درد مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد، برای تشخیص قطعی لازم است تا تحت معاینات بالینی و مشاهده ناحیه قرار بگیرید، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده و ناخوشایند دیگر و تشدید آسیب بافتی و وخیم شدن بیماری برای تشخیص و دریافت درمان لازم و بهره بردن و نتیجه مطلوب گرفتن از درمان دارویی مراجعه نمایید، در صورت عدم مراجعه فوری بیماری پیشرفت کرده و ممکن است درمان دارویی بی فایده بوده و نیاز به جراحی پیدا کنید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام وخسته نباشيد
  مدتي است در اثر تماس مقعدي خارش پيدا كرده ام ويكي ودوبار به هنگام دفع مدفوع تكه هاي شبيه به بافت هاي سفيد رنك از م دفع شد وخيلي ترسيدم لطفا راهنمايي ام كنيد .
  باتشكر

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز شما باید آزمایش مدفوع از نظر وجود کرم و انگل روده بدهید به احتمال فراوان بافت سفید رؤیت شده کرم روده یا کرمک بوده و خارش نیز به همین علت ایجاد شده است. پس از دفع مدفوع، مقعد و دستان خود را به خوبی بشویید تا بیماری را به دیگران منتقل نکنید. پیش از صرف غذا حتماً دستان خود را بشویید.

 • پریسا گفت:

  سلام.من تازه اندوسکوپی کردم وطبق تشخیص معدم خراش داره.خیلی وقته یبوست دارم.چندسالی هم هست که طبق اطلاعاتی که ازاینترنت گرفتم شقاق دارم ولی نمیتونم به دکترمراجعه کنم.دردخاصی ندارم جزبرخی مواقع که یبوست دارم،وفقط هم زمان یبوستم دربرخی مواقع خونریزی دارم.حالانمیدونم بایدچکارکنم،درمان خانگی داره؟خودم میتونم دارومصرف کنم؟

  • clinic گفت:

   با سلام دوست عزیز، جداً از خوددرمانی بپرهیزید زیرا احتمال مصرف اشتباه و ایجاد مقاومت و حساسیت دارویی وجود دارد، بنابراین به سلامت خود اهمیت داده و هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق بیماری مراجعه کنید. درمان خانگی فقط جنبه حمایتی داشته و بخ دفع علایم کمک می‌کند و برای درمان قطعی حتماً باید تحت درمان پزشکی قرار بگیرید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام عرض ادب
  چند ماهي هست كه داخل مقعدم زخم شده و خوب نميشه نميدونم چكار كنم لطفا راهنمايي كنيد

  • clinic گفت:

   با سلام زخم مقعدی در مراحل ابتدایی ایجاد با کمک درمان دارویی مناسب و پس از مزمن شدن آن با درمانهای تهاجمی مانند جراحی رفع خواهد شد، بنابراین وقت را غنیمت شمرده و هر چه سریع‌تر برای معاینه و بررسی دقیق ناحیه و دریافت درمان لازم و مناسب مراجعه کنید. نگران نباشید در صورت نیاز به جراحی با روش لیزری بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی هوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان و به صورت سرپایی جراحی شده و در مدت کوتاهی سلامت خود را باز می‌یابید و از روز پس از عمل جراحی می‌توانید کار و فعالیت روزمره خود را آغاز نمایید.

 • بهروز گفت:

  سلام
  بنده دو روز هست كه دچار سوزش و درد مقعد هستم و در مدفوع خود خون مشاهده ميكنم ميخواستم ببينم بايد چيكار كنم؟؟
  باتشكر

  • clinic گفت:

   با سلام وجود خون در مدفوع و درد و سوزش مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی باشد ولی برای اطمینان باید از نظر سایر بیماری‌ها با علایم مشابه نیز بررسی شوید. بنابراین پیش از پیشرفت بیماری و بروز علایم آزار دهنده دیگر و آسیب بافتی شدیدتر و سخت شدن مراحل درمان برای معاینه و تشخیص قطعی بیماری و ارائه درمان لازم مراجعه نمایید.

 • ناشناس گفت:

  من زخم و گوشت اضافه داشتم در معقد ۳ ماه میشه عملیات کردم فعلا خوبستم اما ب تشویش هستم که در آینده دوباره به ای مشکل بر میخورم یا نه

  • clinic گفت:

   با سلام عود یا عدم عود هر بیماری به میزان فعالیت هر فرد در جهت رعایت اصول مراقبتی و ایمنی پس از عمل جراحی بستگی دارد. اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید، با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود و اصلاح عادات غلط رفتاری و رژیم غذایی مناسب در جهت پیشگیری از عود مجدد بیماری بکوشید.

 • فاطمه گفت:

  س دارم شیمی درمانی میشم مقعدم زخم شده میسوزه باید چه کار کنم ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام شیمی درمانی بر ناحیه مقعد اثر مخرب داشته و احتمال بروز عوارضی مقعدی در افراد تحت درمان با این روش وجود دارد، پس از اتمام شیمی درمانی باید زخم محل بررسی و درمان لازم تجویز شود.

 • رقیه گفت:

  با سلام وخسته نباشیدمدتی ست که همراه با مدفوع خون ریزی دارم خیلی هم درد دارم می خواستم بدونم چه دارویی استفاده کنم چون از معاینه می ترسم نمی تونم دکتر برم.

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه درد و خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی مانند هموروئید یا شقاق مقعدی که تهدید کننده حیات فرد نیست باشد، اما به سبب احتمال وجود بیماری‌های گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان لازم است تا به صورت جدی پیگیری شده و تشخیص داده شود، بنابراین بدون تشخیص بیماری امکان تجویز دارو وجود ندارد، پزشکان ترسناک نیستند و در جهت حفظ سلامت بیماران می‌کوشند، هر چه سریع‌تر و پیش از پیشرفت بیماری برای تشخیص و درمان لازم مراجعه نمایید.

 • ناشناس گفت:

  سلام و خسته نباشید مدت یک هفته است که درد شدید در مقعد دارم و چندروز است که مدفوع سفت و همراه با خون میباشد الان هم با معاینه حس کردم که قسمت بیرونی مقعد زخم است برا مراجعه به پزشک هم میترسم چون پدر و خاله ام به محض مراجعه به پزشک عمل جراحی شدند اما بازهم بعد جراحی این مشکل برایشان پیش آمده .متشکرم

  • clinic گفت:

   با سلام عدم مراجعه به پزشک و به تأخیر انداختن روند درمانی نه تنها به نفع شما نبوده، بلکه باعث پیشرفت بیماری و وخیم شدن آسیب بافتی موجود خواهد شد به صورتی که روند درمانی را مشکل می‌کند و در نهایت به دلیل از دست دادن زمان طلایی تأثیرگذاری درمان دارویی، مجبور به جراحی خواهید شد، از طرفی هیچ عمل جراحی تضمین کننده بهبودی فرد تا پایان زندگی نخواهد بود، بلکه در بیماری‌های مقعدی این خود فرد است که با ایجاد تغییرات درست در سبک زندگی، اصلاح عادات رفتاری و رژیم غذایی سالم و مناسب مانع عود و برگشت بیماری می‌شود. بنابراین هر چه سریع‌تر برای معاینه و درمان لازم مراجعه نمایید، در غیر این صورت دیر یا زود به سبب بروز علایم آزار دهنده دیگر مجبور به مراجعه اورژانسی خواهید شد.

 • ناهید گفت:

  با سلام
  مدت شش ماه است که از درد مقعد رنج میبرم به خصوص بعد از اجابت مزاج به متخصص داخلی مراجعه کردم گفت شقاق مقعدی است دارو دادن استفاده کردم خوب نشد سراغ طب سنتی رفتم داروی گیاهی استفاده کردم خوب نشد اخیرا به دکتر جراح مراجعه کردم گفتن زخم مقعد اگه با دارو خوب نشد باید عمل کنی گفتن عوارض عمل بی اختیاری مقعدی ممکنه ایجاد کنه تورو خدا راهنمایی بفرمایید

  • clinic گفت:

   با سلام اگرچه این عارضه بی اختیاری به سبب آسیب احتمالی حین جراحی اسفنکتر مقعد وجود دارد ولی احتمال بروز آن محدود بوده و در شرایط فعلی ضرر عدم جراحی و ادامه دادن به این وضعیت و بروز عوارض دیگر چون تنگی مقعد که روند درمان را مشکلتر می‌کند، بیشتر از احتمال بروز عارضه پس از جراحی است، بهتر است پیش از پیشرفت بیماری و بروز عوارض و علایم آزار دهنده دیگر درمان خود را نزد یک متخصص متبحر و با تجربه پیگیری کنید.

 • اعظم حسيني گفت:

  سلام من دو هفته هست كه مقعدم زخم ودرد وسوزش داره دكتر رفتم يه پماد داده خيلي ميسوزه نزدم حالا ميخوام ببينم چه كار كنم خيلي اذيت ميكنه

  • clinic گفت:

   با سلام داروهای تجویزی برای درمان بیماری شما توصیه شده، اگرچه برخی داروها با کمی سوزش و ناراحتی همراه است ولی برای بهبودی باید ناراحتی آن را تحمل نمایید تا بهبودی حاصل شود، اگر درمان دارویی خود را به موقع و کامل انجام ندهید ممکن است دیگر شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست داده و نیاز به جراحی پیدا کنید.

 • کامران گفت:

  با سلام.من بیماری پسوریازیس دارم و مدتی از مقعدم در هنگام اجابت مزاج خون میاد.آیا به بیماریم ربط داره یا مشکل جای دیگست.پسوریازیست مقعد رو هم درگیر میکنه؟

  • clinic گفت:

   با سلام بله پسوریازیس علاوه بر زیر بغل، کشاله ران، دست و پا و پشت، می‌تواند ناحیه مقعدی را نیز درگیر کرده و دچار خارش پوستی و حتی خونریزی مقعدی کند، اما از آن‌جایی که خونریزی مقعدی می‌تواند نشانه یک بیماری مقعدی، گوارشی، عفونی یا صعب‌العلاج مانند سرطان باشد، بنابراین باید آن را جدی گرفته و پیش از پیشرفت بیماری و وخیم شدن آن برای تشخیص و درمان به موقع لازم مراجعه نمایید تا شانس بهره بردن از درمان دارویی را از دست ندهید. با پیشرفت بیماری روند درمانی دشوارتر شده و ممکن است به جراحی نیاز پیدا کنید.

 • سارا گفت:

  حدود ٦-٧ سال پيش دچار زخم مقعدي و خونريزي شدم. و گاهي در صورت يبوست خونريزي داشتم. البته به صورت ارثي در خانواده سابقه داشته. با مراجعه به پزشك و مصرف دارو و پماد مشكلم برطرف شده بود وفقط گاهي قبل از زمان پريود احساس درد داشتم. الان حدود ٤ هفته است كه خونريزي دارم و درد بسيار شديد. هرگونه پماد هم بي تاثير بوده.لطفا به بنده زودتر نوبت بدهید

  • clinic گفت:

   با سلام برای تعیین وقت ویزیت می‌توانید از طريق سیستم نوبت دهی کلینیک اقدام کنید. به دلیل عدم درمان کامل بیماری در گذشته و یا عدم توجه به دوری از عوامل مستعد کننده عود بیماری دچار بازگشت آن با شدت بیشتری شده‌اید.

 • پریسا گفت:

  با سلام
  من ۶سال هست زخم مقعد دارم البته گوشت اضافه هم در مقعدم دارم که موقع اجابت مزاج بیرون میزنه ،مشخصه که دوتا زخم دارم ، البته سه سالی هست که سی لاکس مصرف میکنم و اذیت نمیشم ، منتها چون میخوام ازدواج کنم باید زخمام برطرف بشه ، نمیخوام جراحی کنم ، درضمن اگه سی لاکس مصرف نکنم زخمام عود میکنن، فقط دنبال داروییم که زخمای کهنه و قدیمیو درمان کنن،
  ممنون میشم ب ایمیلم جواب رو بفرستین .

  • clinic گفت:

   با سلام تا زمانی که مشکل دفع مدفوع سخت و دشوار خود را حل نکنید، نه تنها بیماری شقاق مقعدی بهبود نیافته، بلکه بدتر خواهد شد، ناحیه مقعد باید مورد معاینه دقیق بالینی قرار گیرد، در این مرحله از بیماری دیگر درمان دارویی مؤثر نبوده و نیاز به استفاده از یک روش غیر دارویی مانند تزریق بوتاکس یا جراحی خواهید داشت، پس از معاینه روش مناسب با توجه به شرایط شما توصیه می‌گردد.

 • سایه گفت:

  سلام ,همسر من حدوده ۶ماهه زخم کوچکی در بالای مقعدش بوجود امده که ازش عفونت خارج میشه..میخواستم راهنماییم کنید..ممنون

  • clinic گفت:

   با سلام ممکن است دچار بیماری فیستول مقعدی شده باشند، که بدون بررسی دقیق آن نمی‌توان درباره آن اظهار نظر قطعی نمود. اما نکته بسیار مهم در این بیماری این است که به موقع مراجعه کنید و درمان آن را که فقط جراحی است پیگیری کنید، با به تأخیر انداختن روند درمانی بیماری پیشرفت نموده و آسیب بافتی شدیدتری بر جا می‌گذارد که البته درمان را مشکل خواهد کرد. بهتر است این بیماری را جدی گرفته و هر چه سریع‌تر همسرتان را برای معاینه بیاورید.

 • سونیا گفت:

  احساس زخمی کوچک مانند گوشت اضافه در ناحیه مقعد دارم که همراه با خارش و گاهی درد است

  • clinic گفت:

   با سلام ضایعه‌های ناحیه‌ی مقعد نشانه‌ی یک بیماری مقعدی بوده که برای تشخیص نیاز به معاینه و مشاهده و بررسی دقیق دارند تا پس از تشخیص صحیح درمان مناسب توصیه و تجویز شود. مراجعه به موقع از پیشرفت بیماری و آسیب بیشتر شما جلوگیری نموده و به بهبودی سریع‌تر شما کمک خواهد کرد.