عکس بیرون زدگی بواسیر یا هموروئید و شکل بواسیر زنان و مردان

عکس بواسیر خارجی و داخلی

هموروئید Hemorrhoid یا بواسیر، بالشتک های پرخونی هستند که در نواحی اطراف مقعد قرار دارند و وظیفه آن ها راحت تر کردن عمل دفع است. در صورتی که این بالشتک های عروقی بر اثر عواملی مانند یبوست، زایمان، رابطه مقعدی، نشستن های طولانی مدت و … تحت فشار بالایی قرار گیرند، متورم و واریسی شده و همان طور که در عکس بواسیر مشاهده می کنید، می تواند از دریچه مقعد نیز خارج شوند. از علائم بواسیر می توانیم به درد، سوزش وخارش، خونریزی و بافت های بیرون زده از مقعد اشاره کنیم. در تصویر پایین تعدادی عکس بیرون زدگی بواسیر را برای تشخیص راحت تر شما قرار داده ایم.

عکس بواسیر

عکس و شکل ظاهری بواسیر یا هموروئید خارجی و داخلی

همانطور که در عکس بواسیر نیز مشخص است، این عارضه دارای دو نوع داخلی و خارجی است. در نوع داخلی عروق داخل مقعد و در نوع خارجی عروق خارجی دچار تورم و اتساع می شوند.

عکس بواسیر خارجی و داخلی

البته بواسیر یا هموروئید داخلی بسته به میزان پیشرفت بیماری در چهار مرحله زیر دسته بندی می شود:

  • درجه اول : عروق بواسیری داخل مقعد قرار داشته و بیمار علائمی مانند خونریزی را مشاهده می کند.
  • درجه دوم : عروق بواسیری به هنگام دفع در خارج از مقعد قرار می گیرد. ولی خود به خود به داخل باز می گردند.
  • درجه سوم : عروق بواسیری در خارج از مقعد قرار دارند، ولی با فشار دست به داخل باز می گردند.
  • درجه چهارم : عروق بواسیری در خارج از مقعد قرار گرفته و با فشار دست نیز به داخل برنمی گردند.

عکس و شکل بواسیر در زنان و مردان

عکس بواسیر زنان و مردان

هموروئید بیماری کشنده ای نبوده و زندگی فرد را تهدید نمی کند. اما بیماری آزار دهنده ای است و می تواند زندگی فرد را تحت تاثیر خویش قرار دهد.

شکل بواسیر در زنان، مردان و کودکان تقریبا به یک شکل بوده  اما این بیماری در زنان معمولا در اثر عوامل گوناگونی مانند بارداری (بواسیر در بارداری) و زایمان، رابطه مقعدی و بلند کردن وسایل سنگین ایجاد می شود که آگاهی از علت بیماری که فرد به آن مبتلا شده در تسریع روند درمان بسیار کمک کننده است.

برای درمان بواسیر در مراحل ابتدایی می توان از روش‌های خانگی و دارویی همراه با رژیم غذایی و تغییر در سبک زندگی استفاده نمود. با پیشرفت بیماری و تشدید شدن علائم نیاز به انجام درمان هایی تهاجمی تر است. برخی از مهمترین روش های درمانی که برای هموروئید انجام می شود، به این شرح است :

  • درمان هموروئید با رابربند
  • درمان هموروئید با استاپلر
  • درمان بواسیر با هموروئیدکتومی
  • درمان بواسیر با لیزر

بهترین روشی که برای درمان بواسیر پیشنهاد می شود، استفاده از لیزر درمانی است. لیزر بدون ایجاد احساس درد و خونریزی در بیمار، به طور قطعی این بیماری را درمان می کند.

عکس باز کردن مقعد برای عمل با لیزر
1 1 vote
امتیازدهی به مطلب
14 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
فریده

سلام دکتر عکس بفرستیم میتونین بگین چیه؟ چون من شهرستانم نمیتونم برای معاینه بیام

Mohana

سلام من دیروز موقع دفع سه بار خونریزی داشتم اما خب دفعه ی اول شدتش بیشتر بوده وخب خداروشکر بعدش قطع شد خونریزی،میتونه علتس بواسیر باشه؟

نسیم

سلام دکتر من خیلی مدته که بواسیر داخلی دارم و فقط وقتایی که یبوست میشم و دفع سختی دارم میزنه بیرون ولی باز برمیگرده داخل. کی باید برای درمانش اقدام کنم؟

همزه

سلام دکتر وقت بخیر میشه عکس بفرستیم بگین بواسیره یا نه و اینکه میشه درمانش کرد؟

heydari

سلام دکتر من بواسیر گرید۴ دارم و با یه مشاور غیر حضوری حرف زدم گفتن که میتونم با لیزر درمان کنم. میشه برای درمان در کلینیک شما وقت بگیرم؟

مجید

سلام و وقتتون بخیر.میخواستم ببینم میشه که عکس بفرستیم و بگین که هموروئیده یا نه. ما شهرستان هستیم و نمیتونیم چندبار بیایم تهران

غزل عقلی
Reply to  clinic

سلام وقت بخیر باردارم بواسیرم زده بیرون اذیت میشم میشه عکس بفرستم بگید چه نوعه

تلفن : ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۶۱ - ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴
تماس واتساپ اینستاگرام