banner
Notify of
سامان

سلام جناب دکتر
بنده ۹ روز پیش اجابت مزاج داشتم اما قبل از آن از مقعدم خونریزی داشتم ، خون قرمز و شفاف و هیچگون دردی نیز از آن موقع تا الان احساس نمی کنم اما کمی از ناحیه شکم دچار سوزش هستم ، لطفا راهنمایی بفرمایید آیا این خونریزی خطرناک هست یا خیر

clinic

با سلام خونریزی ناحیه مقعدی می‌تواند نشانه وجود بیماری های ناحیه مقعد و یا بیماری‌های گوارشی و حتی در مواردی بیماری های جدید و مهلت باشد بنابراین لازم است این نشانه را جدی گرفته برای بررسی علت آن و تشخیص منشاء خونریزی حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی و بررسی های دقیق کلینیکال قرار بگیرید بهتر است به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر این مسئله را پیگیری کنید تا با درمان های ساده و حداقلی � توان بیماری شما را درمان کرد در غیر اینصورت بیماری پیشرفت کرده ممکن است دچار عوارض دیگر شده و نیاز به درمان‌های… Read more »

clinic

با سلام خونریزی ناحیه مقعدی می‌تواند نشانه وجود بیماری های ناحیه مقعد و یا بیماری‌های گوارشی و حتی در مواردی بیماری های جدی و مهلک باشد بنابراین لازم است این نشانه را جدی گرفته برای بررسی علت آن و تشخیص منشاء خونریزی حضوری مراجعه کرده تحت معاینه بالینی و بررسی های دقیق کلینیکال قرار بگیرید بهتر است به سلامت خود اهمیت داده هر چه زودتر این مسئله را پیگیری کنید تا با درمان های ساده و حداقلی بتوان بیماری شما را درمان کرد در غیر این صورت بیماری پیشرفت کرده ممکن است دچار عوارض دیگر شده و نیاز به درمان‌های… Read more »

مهرنوش

سلام اقای دکتر من چند روز پشت سر هم فست فود خوردم و اش رشته دوشنبه شب سوزش معده گرفتم و بالا اوردم ولی درد و سوزشم ادامه داشت سه شنبه رفتم دکتر چون بی اشتها بودمو درد داشتم و فقط یه قرص ضد تهوع بهم دادن سوزش معدم ادامه داشت و تا روز پنجشنبه ادامه داشت همه گفتن رودل کردم چون دفع مدفوع نداشتم و فقط به وسیله خاک شیر روزی ۱ الی ۲ بار دفع مدفوع به صورت شل و کم داشتم و جز نون و پنیر و مایعات چیزی مصرف نکردم دیروز شنبه به اصرار مادرم غذا… Read more »

clinic

با سلام
فعلاً مشکلی وجود ندارد اگر بیش از یک هفته اجابت مزاج نداشتید و یا سوزش معده تکرار شد برای بررسی وضعیت دریافت درمان دارویی مناسب حضوری مراجعه کنید.

زهرا

سلام.خسته نباشید.اقای دکتر کولیت دارم با مصرف قرصها خوب شده بودم به تازگی متوجه شدم اسا کول را دفع میکنم دوباره وضعم خراب شد در مدفوع خون دیدم..با مصرف پردنیزولون۵میلی خوب میشوم.ایا باید داروی جدیدی تجویز شود.

clinic

با سلام
برای بررسی وضعیت خود و دریافت درمان مناسب باید حضوری مراجعه کنید.

مرزوقی

سلام من یک پسر بچه ۴ ساله دارم حدود دو ماه است اسهال دارد . روزی ۷ الی ۱۰ بار دفع دارد. ۱٫۵ سال پیش هم دچار چنین مشکلی شد که ۵ ماه در گیر اون بودیم . از بهمن ماه تا حالا درگیریم . یک بار مدفوع کاملا آبکی و یک بار مدفوع نرم است . خوردن آب حساس است جوری که بعد از خوردن هر چیزه مایعی سریعا کمتر از ۵ دقیقه مدفوع دارد که کاملا ابکی است . متخصصان چیزی را نتوانستند کشف کنند و می گویند سالم است . ولی تکرار روزانه این اتفاق بچه و… Read more »

clinic

با سلام
برای بررسی وضعیت کودک و انجام آزمایشات لازم باید حضوری مراجعه نمایید تا به درستی راهنمایی شوید.

ریحانه

باسلام ببخشید آقای دکتر من چند روزی است بعداز خوردن غذا دلم پیچ میخورد و اشتهام کم شده و وزنمم درطی این چند روز کم شده

clinic

با سلام
برای تشخیص نوع بیماری گوارشی ایجاد شده لازم است حضوری مراجعه کرده علاوه بر معاینه و تحت بررسی آزمایشگاهی قرار بگیرید تا درمان مناسبت تجویز شود.

هانیه

سلا.خسته نباشید اقا دکتر .من ۲۱ سالمه تازه فهمیدم ک سندروم روده تحریک پذیر دارم .البته بدون ازمایش وفقط با شرح حالم این نظر دادن .اقا دکتر سندروم روده تحریک پذیر باعث درد معده ام میشه .؟؟

clinic

با سلام
بله در مواردی ممکن است درد در سایر نواحی دستگاه گوارش نیز احساس شود.

فاطمه

با سلام ببخشید اقای دکتر من با اینکه رژیم سلیاک را رعایت می کنم ولی بعضی وقت ها درد ناحیه ی پانکراس دارم ایا می تواند افت سلیاک باشدایا سلیاک جزو بیماری های سعب العلاج است با تشکر

clinic

با سلام
بله می تواند مربوط به بیماری شما باشد و این بیماری چون درمان قطعی نداشته جز بیماریهای صعب‌العلاج محسوب می شود

یلدا

با سلام اقای دکتر من چند بار پیام نوشتم ولی شما پاسخ ندادید می خواستم بدانم ایا من که به بیماری سلیاک دچار شدم ایا می توانم خوب شوم و ایا افراد خانواده ی من دچار سلیاک هستند یا نه چون من فقط یک ژن سلیاک دریافت کردم با تشکر

clinic

با سلام
بیماری شما درمان قطعی نداشته فقط با رژیم غذایی و درمان دارویی قابل کنترل خواهد بود و لازم است تا فرزندانتان نیز از نظر ابتلا به این بیماری بررسی شوند.

حسین

باسلام.فرزند ۵ساله ای دارم .مدتی است که از دردهای شکمی شکایت داردکه به هنگام صرف غذا شایع تر است به دکتر گوارش مراجعه کردم براش سونوگرافی نوشتن و سونوگرافی نفخ شدید در کا‌در کولون را نشان داده است ولازم به ذکر است که فرزندم اسهال و استفراغ و حالت تهوع را ندارد و در مدفوعش خون دیده نشده و کم کاری تیروئیددارد و دارو استفاده می کند.مصطربم که بدانم ایا این علائم نشانه ی بیماری صعب الاعلاج است یا خیر؟ ایا درمان قطعی دارد؟ و چه درمانی مناسب است؟با تشکر از شما

clinic

با سلام
برای تشخیص بیماری کودک لازم است همراه با پرونده پزشکی حضوری مراجعه شود تا به درستی راهنمایی شوید.

فاطمه

باسلام کودکی یازده ساله هستم که تازه به بیماری سلیاک مبتلا شدم می خواستم بدانم ایا خانواده من هم سلیاک دارند وایا من خوب می شوم یا نه

clinic

با سلام
چون این بیماری ارثی است احتمال ابتلای سایر اعضای خانواده نیز وجود دارد و باید آزمایشات لازم را برای بررسی انجام دهید بیماری شما درمان قطعی نداشته و فقط با انجام برخی رژیم های غذایی و درمان های دارویی قابل کنترل خواهد بود.